Lady Bulldog Invitational

Scores:
Team Score
Lakes121
Grant113
Vernon Hills112
Antioch57
Mundelein44
Maine East43
Grayslake42
Johnsburg21

Women's Women 100m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griesbaum, Brittani FR Lakes 12.70 10
2 Malesinksi, Veronica SO Maine East 12.71 8
3 Rodriguez, Pamela SR Antioch 13.30 6
4 Sage, Kara SR Vernon Hills 13.50 4
5 Schuldt, Susan JR Johnsburg 13.70 2
6 Sodt, Andrea SO Antioch 13.80 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Sage, Kara SR Vernon Hills 13.40
2 Sodt, Andrea SO Antioch 13.50
3 Nozime, Dana FR Grant 13.60
4 DuVall, Hannah FR Mundelein 13.90
5 Small, Shaina JR Lakes 14.40
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Malesinksi, Veronica SO Maine East 13.10
2 Schuldt, Susan JR Johnsburg 13.11
3 Palmer, Amanda SR Grayslake 13.70
4 Guzick, Gabrielle FR Johnsburg 14.50
5 Jackson-Burnette, Tia JR Mundelein 14.51
6 Williams, Stephenie FR Round Lake 16.80
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Griesbaum, Brittani FR Lakes 12.60
2 Rodriguez, Pamela SR Antioch 13.40
3 cartledge, asha SO North Chicago 13.60
4 Cassidy, Becky FR Grant 13.80
5 Pearson, Ali SO Vernon Hills 14.20
6 Nielsen, Maggie SR Grayslake 14.40

Women's Women 200m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Malesinksi, Veronica SO Maine East 26.90 10
2 Nozime, Dana FR Grant 28.50 8
3 Kirkland, Devin SO Lakes 28.90 6
4 Schuldt, Susan JR Johnsburg 29.70 4
Quarters Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Griesbaum, Danielle FR Lakes 27.50
2 Nozime, Dana FR Grant 28.30
3 Skrzypek, Julia FR Maine East 28.80
4 Montiel, Clarissa SO Mundelein 29.00
5 Cassidy, Becky FR Grant 29.80
6 Pearson, Ali SO Vernon Hills 29.90
Quarters Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Malesinksi, Veronica SO Maine East 27.90
2 Kirkland, Devin SO Lakes 28.80
3 Schuldt, Susan JR Johnsburg 28.90
4 Grant, Marissa FR Antioch 29.60
5 Fink, Rachel SR Vernon Hills 30.40
6 cartledge, asha SO North Chicago 30.80
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Schuldt, Susan JR Johnsburg 28.60
2 Pearson, Ali SO Vernon Hills 29.10
3 Cassidy, Becky FR Grant 29.40
4 Christensen, Katie SR Mundelein 30.90
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Nozime, Dana FR Grant 28.30
2 cartledge, asha SO North Chicago 28.31
3 Skrzypek, Julia FR Maine East 29.60
4 Adams, Miranda JR Grayslake 31.50
5 Gantz, Tiffany SO Antioch 31.80
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Griesbaum, Danielle FR Lakes 27.40
2 Montiel, Clarissa SO Mundelein 28.90
3 Fink, Rachel SR Vernon Hills 29.90
4 Canadzic, Stefanie SR Grayslake 32.50
5 Beillo, Jackie FR Round Lake 36.30
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Malesinksi, Veronica SO Maine East 26.50
2 Kirkland, Devin SO Lakes 29.10
3 Grant, Marissa FR Antioch 29.20
4 Bauer, Jamie SO Johnsburg 32.00
5 Gomez, Carla FR Round Lake 34.70

Women's Women 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zagula, Emily JR Mundelein 1:08.60
2 Werba, Kerielle SR Antioch 1:09.30
3 McCauley, Samantha FR Johnsburg 1:10.80
4 Alveraz, Selena JR Round Lake 1:14.80
5 Ortega, Bianca JR Round Lake 1:16.90
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hogan, Erin JR Antioch 1:06.20 1
2 Wong, Clara SR Grayslake 1:06.60
3 Terry, Erica FR Lakes 1:07.90
4 Heiser, Elise JR Johnsburg 1:08.80
5 Montiel, Clarissa SO Mundelein 1:10.80
6 Christiansen, Leslie FR Maine East 1:14.00
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Engel, Cara JR Grayslake 1:00.90 10
2 Griesbaum, Danielle FR Lakes 1:01.70 8
3 Letts, Abbie SR Vernon Hills 1:02.20 6
4 Troemel, Emily SO Grant 1:04.20 4
5 Couch, Beka SO Grant 1:04.40 2

Women's Women 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kim, Lauren FR Vernon Hills 2:43.10
2 Menon, Malia FR Grant 2:44.20
3 Shalk, Liesel JR Maine East 2:58.70
4 Villa, Vicky SO Round Lake 3:00.80
5 Moran, Emily JR Grayslake 3:01.90
6 Fischer, Liz JR Johnsburg 3:03.20
7 Werth, Allison JR Round Lake 3:10.50
8 Betancourt, Gabrielle FR Johnsburg 3:12.80
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gomez, Korina SO Grayslake 2:24.60 10
2 Wittman, Hannah SR Lakes 2:27.10 8
3 Schlebecker, Emily SO Mundelein 2:28.20 6
4 Dean, Grace SR Lakes 2:28.80 4
5 Anderson, Lauren JR Mundelein 2:30.00 2
6 Rooney, Tara JR Vernon Hills 2:32.50 1
7 LaPointe, Ashley SO Antioch 2:35.10
8 Aschenbrener, Alyssa JR Antioch 2:42.00
9 Christiansen, Leslie FR Maine East 2:46.80
10 Jacobson, Bethani JR Grant 2:54.70

Women's Women 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Patel, Aahuti SR Maine East 6:07.20
2 Smith, Hayden SR Antioch 6:10.80
3 Conant, A.J. JR Johnsburg 6:17.60
4 Dwinell, Hannah FR Grayslake 6:20.90
5 Chavarrie, UV JR Round Lake 6:24.20
6 Garcia, Nancy SO Maine East 6:55.60
7 Betancourt, Gabrielle FR Johnsburg 7:09.40
8 Rodriguez, Jocelyn FR Round Lake 7:10.50
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fiarito, Danielle SR Vernon Hills 5:26.50 10
2 Wittman, Hannah SR Lakes 5:27.50 8
3 Gomez, Korina SO Grayslake 5:35.00 6
4 Perreault, Marisa JR Mundelein 5:38.00 4
5 Dean, Grace SR Lakes 5:38.80 2
6 Hershmann, Samantha FR Vernon Hills 5:44.80 1
7 Naughton, Claire JR Mundelein 5:55.00
8 Lewis, Lindsey SO Grant 5:55.90
9 Sales, Jill SR Grant 6:07.30

Women's Women 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Conant, A.J. JR Johnsburg 13:03.80
2 Holmes, Katie SO Antioch 13:24.10
3 Fischer, Liz JR Johnsburg 13:53.50
4 Cuevas, Jessica FR Maine East 14:09.30
5 Craig, Kristen JR Antioch 14:30.60
6 Ortigoza, Isabel JR Maine East 15:32.40
7 Solis, Celeste FR Round Lake 18:13.30
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Palacios, Ellie JR Mundelein 11:52.20 10
2 Whitney, Kristen JR Vernon Hills 12:10.30 8
3 Lewis, Lindsey SO Grant 12:10.60 6
4 Rehberg, Elsie JR Grayslake 12:17.80 4
5 Marks, Ali JR Vernon Hills 12:50.80 2
6 Smith, Hannah JR Mundelein 12:57.10 1
7 Franson, Marisa SO Lakes 13:27.70
8 Timmerman, Amanda JR Lakes 13:34.40
9 Gomez, Mia JR Grayslake 13:38.80

Women's Women 100m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tran, Allison JR Vernon Hills 16.50 10
2 Sangster, Julia SO Grant 16.60 8
3 Troemel, Emily SO Grant 17.30 6
4 Jandura, Veronica SR Antioch 17.40 4
5 Mara, Jamie JR Grayslake 17.90 2
6 Nimrick, Taylor JR Johnsburg 18.10 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jandura, Veronica SR Antioch 17.10
2 Mara, Jamie JR Grayslake 17.40
3 Jackson-Stone, Raquel SR Lakes 18.20
4 Jackson-Burnette, Tia JR Mundelein 23.30
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Sangster, Julia SO Grant 17.40
2 Nimrick, Taylor JR Johnsburg 18.10
3 Trkla, Shelby JR Lakes 19.00
4 Stanczykiewicz, Katie FR Mundelein 20.70
5 Lazano, Arlenne FR Antioch 21.10
6 Fitzpatrick, Brianna SO Grayslake 21.90
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Tran, Allison JR Vernon Hills 17.50
2 Troemel, Emily SO Grant 17.70
3 Walley, Tori SR Maine East 18.70
4 Corbeil, Christy FR Johnsburg 21.20
5 Tindall, Noel FR North Chicago 24.40

Women's Women 300m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schuh, Kiara FR Vernon Hills 53.50 1
2 Zogran, Shannon FR Antioch 58.40
3 Hinglokwala, Ami SR Mundelein 1:03.70
4 Corbeil, Christy FR Johnsburg 1:04.90
5 Tindall, Noel FR North Chicago 1:09.50
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Skrzypek, Julia FR Maine East 55.50
2 Canadzic, Stefanie SR Grayslake 55.90
3 Olson, Dayna JR Lakes 56.30
4 Stanczykiewicz, Katie FR Mundelein 57.30
5 Sangster, Julia SO Grant 57.70
6 Kotlinski, Krystyna JR Maine East 1:01.10
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jandura, Veronica SR Antioch 50.10 10
2 Peacock, Ali JR Vernon Hills 51.00 8
3 Jackson-Stone, Raquel SR Lakes 51.00 6
4 Mara, Jamie JR Grayslake 53.10 4
5 Nimrick, Taylor JR Johnsburg 53.20 2

Women's Women High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griesbaum, Danielle FR Lakes 5' 2.0" 10
2 Heersche, Kim SR Grant 5' 2.0" 8
3 Slowek, Elanta SO Maine East 4' 10.0" 6
4 Augustin, Abby JR Antioch 4' 10.0" 4
5 Healey, Shannon SO Vernon Hills 4' 10.0" 2
6 Kanzler, Kaylie SO Grant 4' 8.0" 1
7 Fitzpatrick, Brianna SO Grayslake 4' 4.0"
8 Brost, Madelyn FR Antioch 4' 4.0"
9 Zagula, Emily JR Mundelein 4' 4.0"
10 Fink, Rachel SR Vernon Hills 4' 4.0"
11 Kaczkowski, Anne JR Maine East 4' 4.0"
12 Toland, Kelsey FR Mundelein 4' 2.0"
13 Parlogean, Kaylee JR Round Lake 4' 2.0"
14 Terry, Erica FR Lakes 4' 0.0"
15 Clark, Justice SO Round Lake 4' 0.0"

Women's Women Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Long, Catharine SR Antioch 8' 0.0" 10
2 Ott, Jessica SR Lakes 7' 6.0" 8
3 Goegan, Jamie SR Lakes 7' 6.0" 6
4 Toland, Kelsey FR Mundelein 7' 4.0" 4
5 Christensen, Katie SR Mundelein 7' 0.0" 2
6 Engel, Cara JR Grayslake -
7 Arntzen, Elizabeth SO Antioch -
8 Sales, Wendy SO Grant -
9 Wendt, Taylor SR Grant -

Women's Women Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griesbaum, Brittani FR Lakes 16' 7.5" 10
2 Tran, Allison JR Vernon Hills 15' 11.0" 8
3 Long, Catharine SR Antioch 15' 1.0" 6
4 Klumak, Becca SR Grant 14' 7.0" 4
5 Walley, Tori SR Maine East 14' 6.0" 2
6 Sodt, Andrea SO Antioch 14' 3.0" 1
7 Esposito, Megan SO Grant 14' 2.0"
8 Nimrick, Taylor JR Johnsburg 14' 1.5"
9 Stanczykiewicz, Katie FR Mundelein 14' 1.0"
10 Kirkland, Devin SO Lakes 13' 11.5"
11 Lezine, Darshell SR North Chicago 13' 11.0"
12 Schuldt, Susan JR Johnsburg 13' 10.5"
13 Metke, Alexis FR Mundelein 13' 2.0"
14 Clark, Justice SO Round Lake 13' 0.5"
15 Kalume, Daniella SO Round Lake 12' 7.5"
16 Gerbasi, Claire SO Grayslake 12' 6.0"
17 Arnold, Maddy SO Grayslake 12' 4.0"

Women's Women Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Heersche, Kim SR Grant 33' 0.0" 10
2 Healey, Shannon SO Vernon Hills 31' 10.0" 8
3 Nimrick, Taylor JR Johnsburg 31' 8.0" 6
4 Zak, Sami JR Grant 31' 6.25" 4
5 Jackson-Stone, Raquel SR Lakes 31' 5.0" 2
6 Hoffman, Nicole SR Maine East 29' 10.75" 1
7 Grant, Marissa FR Antioch 29' 9.25"
8 Slowek, Elanta SO Maine East 29' 2.5"
9 Augustin, Abby JR Antioch 29' 2.25"
10 Toland, Kelsey FR Mundelein 28' 9.25"
11 Kalume, Daniella SO Round Lake 28' 8.75"
12 McCauley, Samantha FR Johnsburg 27' 9.5"
13 Terry, Erica FR Lakes 27' 9.25"
14 Figueroa, Jackie SR Mundelein 27' 1.25"
15 Parlogean, Kaylee JR Round Lake 26' 6.5"

Women's Women Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dunham, Melissa JR Grant 38' 7.5" 10
2 Moore, Sydney JR Grant 34' 3.0" 8
3 Webster, Emily SO Lakes 30' 11.75" 6
4 Bennett, Mia SO Lakes 30' 6.25" 4
5 Abdallah, Maryam SR Vernon Hills 30' 0.5" 2
6 Kopystynsky, Michaela JR Johnsburg 29' 4.0" 1
7 Rigwood, Taylor SR Vernon Hills 28' 7.75"
8 Mondesir, Pharah SO Grayslake 27' 8.5"
9 Boehm, Alex SR Mundelein 26' 10.75"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Henry, Ashley SO North Chicago 27' 10.5"
2 Gantz, Tiffany SO Antioch 27' 9.25"
3 Appel, Amber SO Mundelein 25' 3.5"
4 Hoffman, Nicole SR Maine East 24' 10.0"
5 Radz, Kristin FR Round Lake 24' 5.5"
6 McDonald, Amy SO Maine East 21' 9.5"
7 Kitterman, Sarah JR Antioch 21' 6.0"
8 Packard, Yvette JR North Chicago 20' 10.0"
9 Birch, Kelly SO Round Lake 19' 6.75"
10 Calvert, Cory FR Grayslake 18' 2.5"

Women's Women Discus Throw   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Appel, Amber SO Mundelein 70' 0.0"
2 Boehm, Alex SR Mundelein 69' 3.5"
3 McDonald, Amy SO Maine East 62' 2.0"
4 Rosenbush, Lexi FR Antioch 58' 8.0"
5 Birch, Kelly SO Round Lake 56' 4.0"
6 Kitterman, Sarah JR Antioch 53' 3.0"
7 Henry, Ashley SO North Chicago 47' 8.0"
8 Packard, Yvette JR North Chicago 46' 3.5"
9 Calvert, Cory FR Grayslake 40' 11.0"
10 Gaucin, Araceli SO Round Lake 38' 10.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dunham, Melissa JR Grant 136' 10.0" 10
2 Shanks, Dashia JR Grant 100' 9.0" 8
3 Yousef, Ramina JR Maine East 87' 11.0" 6
4 Christiansen, Sky JR Johnsburg 86' 0.0" 4
5 Polisky, Mia FR Vernon Hills 80' 10.0" 2
6 Abdallah, Maryam SR Vernon Hills 80' 3.5" 1
7 Webster, Emily SO Lakes 73' 8.0"
8 Jazo, MaClayn SO Lakes 70' 5.0"
9 Hennigan, Nichole FR Johnsburg 68' 2.0"