Sterling Indoor Invite

Scores:
Men's Score
Clinton100
Alleman93.33
Sterling86
United Township71.33
Geneseo51
Moline31.33
Rock Falls26
DeKalb6
 
Women's Score
Harlem84
Rock Falls80
Sterling73
Moline59
United Township49
DeKalb35.5
Geneseo25.5
Dixon24
Princeton23
Clinton12

Men's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCallister, Darren SR Sterling 7.63
2 Krantz, Brandon JR Moline 7.84
3 Aughenbaugh, Kody FR DeKalb 8.71
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ebensberger, Adam SR Clinton 7.17
2 Beveroth, Andrew SR Sterling 7.35
3 Wright, Jimmie FR DeKalb 7.60
4 Mikan, Dillion FR Sterling 7.67
5 Taube, Logan JR Moline 8.02
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schwindenhammer, Trendon SO Rock Falls 7.08
2 Taber, Zach SR Geneseo 7.13
3 Peugh, Tyler SR Sterling 7.29
4 Mikan, Dale SO Sterling 7.33
5 Collins, Demetrios SO DeKalb 7.37
6 Hughes, Cameron FR Moline 7.85
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jackson, Ben JR United Township 6.89 2
2 Hubbell, Matt SO Alleman 6.94
3 Harris, Kayne SR United Township 7.05
4 Barnes, Devon SR United Township 7.14
5 Cahalan, Chase SO Geneseo 7.17
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dorsey, Kylee FR Alleman 6.68 10
2 Ferguson, Ian SR Alleman 6.75 8
3 Leaf, Alex JR Rock Falls 6.81 6
4 Collender, Cody JR Clinton 6.83 4
5 Robinson, Deshond SO Clinton 6.89 1

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gillihan, Canaan FR Sterling 26.41
2 Mikan, Dillion FR Sterling 26.87
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rusk, Tyler SR Geneseo 25.24
2 Taber, Zach SR Geneseo 26.44
3 Brownlee, Tevaughn SO DeKalb 26.94
4 Wright, Jimmie FR DeKalb 28.24
5 Sleck, Marcus SO Rock Falls 29.04
6 Morales, Omar FR Moline 31.94
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeCap, Ethan SR Alleman 24.60 1
2 Carr, Will JR Clinton 24.90
3 Rippy, Xavier JR Rock Falls 25.05
4 Webster, Ryan SO Geneseo 25.26
5 Mendoza, Max SR Alleman 26.40
6 Collins, Demetrios SO DeKalb 31.15
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schwindenhammer, Trendon SO Rock Falls 24.38 4
2 Feldkirchner, Anthony SR Sterling 24.57 2
3 Collender, Cody JR Clinton 24.65
4 Metcalf, Tavin SR United Township 25.49
5 Whittaker, Tre JR Sterling 25.89
6 Wilson, Jocelin SR United Township 26.05
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ferguson, Ian SR Alleman 23.54 10
2 Robinson, Deshond SO Clinton 23.82 8
3 Roche, Matt JR Moline 23.97 6
4 Harris, Kayne SR United Township 24.79
5 Mikan, Dale SO Sterling 25.05
6 Tousseau, Thomas SO Moline 25.59

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sebben, Quintin SO Alleman 59.25
2 Ganson, Ryan FR Geneseo 59.25
3 Mikan, Doug SR Sterling 1:00.03
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Babcock, Austin JR Rock Falls 57.01
2 Carlin, Jacob SR Alleman 58.42
3 Watson, Parker SR Rock Falls 58.83
4 Platz, Alex JR Geneseo 59.63
5 Oldenburg, Reece FR Moline 1:00.43
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rowan, Christian SR Clinton 53.55 4
2 Roche, Matt JR Moline 54.08
3 Ewald, Steven SO Alleman 55.30
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Banker, Jason JR Clinton 52.71 10
2 Thomas, Skylar SR Clinton 53.03 8
3 Hartz, Cornell JR Sterling 53.32 6
4 Flamer, Todd JR United Township 53.65 2
5 Jackson, Ben JR United Township 53.87 1

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Otto, Kienan FR Alleman 2:18.67
2 Gatter, Tony SO Geneseo 2:20.95
3 Lamb, Mitchell SR Geneseo 2:23.42
4 Wellendorf, Nathan FR DeKalb 2:24.72
5 Fassett, Nolan FR Geneseo 2:25.23
6 Palmer, Micah SO Sterling 2:25.59
7 Watts, Dustin JR Rock Falls 2:28.85
8 West, Troy SO DeKalb 2:31.90
9 Ewers, Alec SO Alleman 2:34.30
10 Mickiewicz, Erick JR Alleman 2:38.02
11 Hubbell, Keaton JR Rock Falls 2:41.93
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boore, Pauly SO United Township 2:09.57 10
2 Webster, Austin SO United Township 2:10.16 8
3 Barr, Jake SO Moline 2:10.49 6
4 George, Austin SR Clinton 2:13.53 4
5 Hietanen, Issac SO DeKalb 2:14.75 2
6 Gray, Zach SO Moline 2:15.14 1
7 Guiterrez, Carlos JR Rock Falls 2:16.47
8 Determan, Bret JR Clinton 2:18.62
9 Robbins, Justin JR Moline 2:22.44
10 Ewalt, Dustin JR Clinton 2:23.43

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Greenwood, Tyler JR DeKalb 4:54.49
2 Martinez, Benito JR Moline 4:55.08
3 Landis, Josh SR Sterling 5:02.86
4 Chenoweth, David FR Geneseo 5:06.33
5 Guiterrez, Carlos JR Rock Falls 5:07.79
6 Schroeder, Nathan JR Clinton 5:08.72
7 Mackey, Chris JR Sterling 5:15.01
8 Mooney, Jeremy JR Clinton 5:20.07
9 Watts, Dustin JR Rock Falls 5:38.82
10 Latta, Sumner FR Rock Falls 6:00.45
11 Hayes, Dayton SR Sterling 6:05.27
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adifinger, Ethan JR Alleman 4:31.98 10
2 Marcos-Teles, Emmanuel JR Clinton 4:32.25 8
3 Starkey, Jordan JR Geneseo 4:38.60 6
4 Rasso, Tyler SO United Township 4:40.44 4
5 Ryzhov, Misha SO DeKalb 4:41.04 2
6 Graham, Will JR Alleman 4:41.19 1
7 Reiling, Kyle SR Geneseo 4:42.60
8 Harkness, Dylan SR Sterling 4:43.10
9 Hird, Zach SO Alleman 4:44.16
10 Martin, Patrick JR DeKalb 4:49.71
11 Lopez, Sergio SO United Township 4:53.56
12 Vonor, Koffivi FR Moline 4:55.99
13 Martinez, Manuel SR United Township 4:59.03

Men's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thacker, Tyler JR Clinton 9.58
2 Quiroz, Javier SR Sterling 10.06
3 Mortonson, Tanner SO Rock Falls 10.21
4 Mammosser, Matt FR Rock Falls 10.33
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oakes, Dalton SO United Township 8.82
2 Titus, Josh SO Alleman 9.02
3 Watson, Parker SR Rock Falls 9.39
4 Ryan, Marquez SO Moline 9.40
5 Aguilar, Diego JR Sterling 10.46
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Merideth, Drew JR United Township 8.40 4
2 Thomson, Nathaniel SR Alleman 8.73
3 Ebensberger, Adam SR Clinton 9.01
4 Reagan, Tyler JR Moline 9.07
5 Mielke, Jordan SO Geneseo 9.40
6 Yeater, Cameron JR Geneseo 9.48
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schneiderbauer, Mike SR Sterling 7.97 10
2 Ewald, Patrick SR Alleman 8.22 8
3 Houzenga, Austin JR Clinton 8.39 6
4 Blancas, Eduardo SR Sterling 8.69 2
5 Kuffel, Dugan JR Geneseo 8.70 1
6 Johnson, Tayvian SR United Township -

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Tayvian SR United Township 6' 2.0" 10
2 Dockery, Sam SR Moline 6' 0.0" 8
3 Carr, Will JR Clinton 6' 0.0" 6
4 Ryan, Marquez SO Moline 5' 10.0" 2.33
5 Dorsey, Kylee FR Alleman 5' 10.0" 2.33
6 Ajibola, Tierney JR United Township 5' 10.0" 2.33
7 Fowkes, Gaije JR Sterling 5' 10.0"
8 Nadif, Zack SR United Township 5' 10.0"
9 Jones, Evan JR Clinton 5' 8.0"
10 Platz, Alex JR Geneseo 5' 8.0"
11 Ramsey, Ian FR Geneseo 5' 6.0"
12 Thomson, Nathaniel SR Alleman 5' 6.0"
13 Whittaker, Tre JR Sterling 5' 4.0"
14 Wilson, Seth SO Geneseo 5' 4.0"
15 Larson, Dillion SO Rock Falls -
16 Kirchhoff, Jacob SO Sterling -
17 Lorenz, Colin JR Moline -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Platz, Alex JR Geneseo 12' 9.0" 10
2 Schneiderbauer, Mike SR Sterling 12' 9.0" 8
3 Watson, Parker SR Rock Falls 11' 9.0" 6
4 Kushmer, Austin JR Moline 11' 9.0" 4
5 Mohr, Jesse SR Geneseo 10' 3.0" 2
6 Cater, Brandon SR Sterling 9' 9.0" 1
7 Smith, Isaac JR United Township 9' 3.0"
8 Eades, Evan SO Moline 8' 9.0"
9 Ajibola, Tierney JR United Township 8' 9.0"
10 Hillyer, Reid FR Alleman 8' 3.0"
11 West, Troy SO DeKalb 8' 3.0"
12 Masterson, . SR Rock Falls 6' 3.0"
13 Cook, Albert FR Rock Falls 6' 3.0"
14 Pomeroy, . SR Moline -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ewald, Steven SO Alleman 18' 1.5"
2 Thacker, Tyler JR Clinton 18' 0.5"
3 Taber, Zach SR Geneseo 17' 11.5"
4 Driscal, Abraham SO Moline 17' 9.0"
5 Maeder, Zachery FR DeKalb 17' 8.75"
6 Leaf, Alex JR Rock Falls 17' 2.0"
7 Reagan, Tyler JR Moline 16' 4.0"
8 Bruns, Brodie JR Rock Falls 16' 4.0"
9 Wilson, Adam FR DeKalb 16' 0.0"
10 Clark, Ben FR DeKalb 15' 11.5"
11 Mayoral, Jacob JR Rock Falls 13' 5.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hartz, Cornell JR Sterling 20' 1.0" 10
2 Carr, Will JR Clinton 19' 3.25" 8
3 Mikan, Doug SR Sterling 19' 2.5" 6
4 Hoskins, Brady FR Alleman 19' 1.5" 4
5 Merideth, Drew JR United Township 19' 1.25" 2
6 Ferguson, Ian SR Alleman 18' 11.5" 1
7 Rusk, Tyler SR Geneseo 18' 1.5"
8 Barnes, Devon SR United Township 18' 1.5"
9 Merideth, Ryan FR United Township 17' 11.25"
10 Garcia, Andrew JR Sterling 17' 6.5"
11 Penalfor, Draque SO Sterling 17' 5.25"
12 Pitra, Ryan FR Geneseo 17' 3.25"

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Tayvian SR United Township 41' 0.0" 10
2 Ewald, Patrick SR Alleman 39' 7.75" 8
3 Beard, Josh FR Geneseo 38' 10.5" 6
4 Hoskins, Brady FR Alleman 38' 9.0" 4
5 Mielke, Jordan SO Geneseo 38' 3.0" 2
6 Nadif, Zack SR United Township 37' 7.5" 1
7 Peugh, Tyler SR Sterling 36' 6.0"
8 Garcia, Andrew JR Sterling 35' 7.0"
9 Dupre, Parker FR DeKalb 34' 3.75"
10 Maeder, Zachery FR DeKalb 34' 1.5"
11 Varelia, Jesus SO Moline 33' 7.5"
12 Contreras, Teddy FR Alleman 33' 7.0"
13 Fowkes, Gaije JR Sterling 32' 11.5"
14 Wilson, Adam FR DeKalb 32' 1.0"
15 Mortonson, Tanner SO Rock Falls 31' 8.75"
16 Latta, Sumner FR Rock Falls 30' 6.5"

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cutcomp, Cody JR United Township 40' 9.25"
2 Diab, Alec SO Alleman 39' 7.5"
3 Bell, Jonathan SO DeKalb 36' 11.0"
4 Williams, . SR DeKalb 36' 10.5"
5 coleman, javon SR Sterling 35' 4.0"
6 Billings, Jacob SO Rock Falls 33' 9.0"
7 jenson, tanner SR Sterling 33' 1.0"
8 Bergheger, Jason SO United Township 31' 11.0"
9 Long, Grant JR Rock Falls 31' 8.0"
10 Thompson, Devonte FR DeKalb 30' 1.0"
11 White, Logan JR Rock Falls 29' 7.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schilb, Scott JR Alleman 48' 8.5" 10
2 Neal, Jordan SR Sterling 45' 2.5" 8
3 Weaver, Tray SR Clinton 44' 11.0" 6
4 Marmion, A.J. SO Geneseo 43' 3.5" 4
5 Kelly, Dantrell SR Clinton 43' 1.0" 2
6 Harden, Nathan SO Clinton 41' 9.0" 1
7 Verbeck, Nick SO Geneseo 41' 6.5"
8 Perry, Levi JR United Township 38' 4.0"
9 Knie, Josh SO Sterling 38' 3.0"
10 Lambrecht, Jared SO Alleman 37' 8.5"
11 Panicucci, Cameron JR Geneseo 37' 4.5"
12 Grell, Bentley SO Sterling 37' 3.5"

Men's 4 x 200 Yard Relay Division 2   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR Geneseo 1:42.81 6
2 , SR Moline 1:42.91 4
3 , SR Rock Falls 1:49.51
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR Sterling 1:41.33 10
2 , SR Alleman 1:42.31 8
3 , SR DeKalb 1:44.86 2
4 , SR United Township 1:44.87 1

Women's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kowalski, Marissa JR Harlem 7.79 6
2 Trommels, Christi SO Harlem 8.26
3 Rains, Emily JR Dixon 8.41
4 Kutyba, Breyonna SO Harlem 8.81
5 Koch, Karly JR Dixon 9.27
6 Rivera, Ashley FR Princeton 9.55
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sims, Ann FR Princeton 8.07
2 Darby, Dashay SR Harlem 8.10
3 Upegi, Luz SR Alleman 8.14
4 Wilke, Liz FR Clinton 8.22
5 Frandsen, Katie SR Clinton 8.58
6 Mooney, Celeste SO Clinton 9.30
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wagner, Alexis FR Harlem 7.61 8
2 Holcomb, Monika FR Rock Falls 8.18
3 Medema, Kristina JR Geneseo 8.37
4 Meeks, Erika SO Dixon 8.45
5 Fontaine, Genevieve SR Alleman 8.65
6 Knudsen, Annette SO Princeton 9.62
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lowery, Shatavia FR United Township 7.79 4
2 Reese, Kassidy SO United Township 8.05
3 Miller, Emma SO Rock Falls 8.10
4 Lewis, Halle SR United Township 8.19
5 Mannon, Samantha FR Geneseo 8.25
6 Novay, Bre SR Harlem -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Strong, Alexis JR Sterling 7.85 2
2 Yancy, Teylor SO Harlem 7.94
3 Robinson, Diaja JR DeKalb 7.99
4 Reagan, Haley FR Moline 8.04
5 Whitehouse, Kate JR Sterling 8.37
6 Sommer, Alex SO DeKalb 8.50
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Day, Shasta JR Rock Falls 7.60 10
2 Nachman, Ayslin SO DeKalb 7.86 1
3 Cooley, Ashley JR Moline 8.07
4 Cook, Hailey FR Moline 8.17
5 Puls, Katie FR Geneseo 8.34

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Joyner, Alexis JR Harlem 29.47
2 Washington, Desiree FR Moline 30.88
3 Rhunke, Selina JR Rock Falls 31.41
4 Novay, Bre SR Harlem 31.88
5 East, Claudia SO Dixon 32.68
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dewey, Katie FR Dixon 30.89
2 Diop, Djenaba SO Moline 31.56
3 Eckard, Baylee FR Princeton 33.48
4 Frandsen, Katie SR Clinton 33.94
5 Mooney, Celeste SO Clinton 34.31
6 Knudsen, Annette SO Princeton 35.05
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Scarpinato, Tori SR Alleman 30.68
2 Backes, Kirsten JR Geneseo 30.80
3 Cunningham, Adison FR Geneseo 31.45
4 McDonnell, Molly SO Clinton 31.98
5 Cashaw, Fabiana JR DeKalb 32.44
6 Fontaine, Genevieve SR Alleman 32.76
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Totten, Jordan SO Sterling 29.44
2 Medema, Kristina JR Geneseo 29.98
3 VanMeighem, McKenna FR Alleman 30.51
4 Trommels, Christi SO Harlem 30.88
5 Cooley, Ashley JR Moline 30.91
6 Monroe, Alexa JR Dixon 32.28
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Strong, Alexis JR Sterling 27.97 4
2 Bade, Haylin SO Harlem 29.74
3 Diedrich, Desa SR DeKalb 29.75
4 Little, Ciara JR United Township 30.45
5 Nachman, Ayslin SO DeKalb -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Day, Shasta JR Rock Falls 27.15 10
2 Wagner, Alexis FR Harlem 27.24 8
3 Davis, Savanah SR Rock Falls 27.78 6
4 Vergeyle, Autumn SR United Township 28.52 2
5 Jefford, Taylor JR Moline 29.26 1

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roberts, Tiara FR DeKalb 1:06.48 2
2 Brown, Kelsey SO Harlem 1:09.43
3 Zirke, Breanna SR Harlem 1:10.47
4 Parrish, Kelsey JR Moline 1:11.54
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rhunke, Selina JR Rock Falls 1:13.40
2 Trondson, Bailey SO Alleman 1:14.27
3 Smith, Taylor JR Princeton 1:15.32
4 Blake, Patience FR Clinton 1:19.96
5 Riojas, Jessica FR Clinton 1:21.41
6 Vergara, Michelle SO United Township 1:22.91
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wright, Hannah SO Moline 1:09.91
2 Grell, Breann JR Sterling 1:11.71
3 Whitehouse, Kate JR Sterling 1:12.43
4 Cooper, Megan FR Dixon 1:13.94
5 Papageorgiou, Carla SR Alleman 1:16.27
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Francque, Mary JR Sterling 1:08.36 1
2 Hoff, Ashley SR United Township 1:09.72
3 Barnes, Brianna JR Harlem 1:10.93
4 Diop, Djenaba SO Moline 1:11.17
5 Bowton, Mikayla FR Geneseo 1:12.05
6 Cutlip, Courtney JR Geneseo 1:12.60
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wade, Paige SR Rock Falls 1:03.55 10
2 Cisse, Sata SR Moline 1:05.70 8
3 Kempher, Ashley FR Geneseo 1:06.14 6
4 Burklund, Baylee FR United Township 1:06.46 4
5 Kelemen, Alex JR Rock Falls 1:09.91

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Shawna SR Sterling 2:47.37
2 Roberts, Tiara SO United Township 2:50.65
3 Vyncke, Emma FR Moline 2:51.19
4 Bresko, Abbey FR Alleman 2:52.88
5 McPherson, Caroline SR Sterling 2:55.56
6 Kitzman, Sydney FR Dixon 3:00.39
7 Bergland, Stephanie SO United Township 3:05.24
8 Johnson, Alyssa SR Harlem 3:09.79
9 Rice, Kaylyn FR Dixon 3:25.33
10 Johnson, Charlotte FR United Township 3:30.13
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Diedrich, Desa SR DeKalb 2:35.65 10
2 Mead, Zoe SO Princeton 2:37.49 8
3 Rhodes, C.J. SR Princeton 2:38.53 6
4 Lynch, Katie SO Geneseo 2:39.08 4
5 Meares, Malerie JR DeKalb 2:40.47 2
6 Wenzel, Erin SO Clinton 2:41.47 1
7 Barlow, Makenzie SO Harlem 2:41.52
8 Crow, Lindsey JR Rock Falls 2:41.58
9 Wind, Jessica JR Rock Falls 2:41.70
10 Perian, Grace JR Harlem 2:42.29
11 Weets, Shelby JR Clinton 2:46.30
12 Howe, Stephanie SR Harlem 2:52.51

Women's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pitman, Katie SO Dixon 5:50.47
2 Brenner, Abbigail JR Sterling 5:55.40
3 Dellet, Sarah SO Geneseo 5:58.16
4 Johnson, Aubree JR Rock Falls 6:02.19
5 LeBlanc, Sam SO DeKalb 6:02.94
6 Johnson, Kate SR Dixon 6:08.30
7 Gomez, Sandra SO Rock Falls 6:11.80
8 Perian, Grace JR Harlem 6:13.14
9 Lathe, Rachel SR Sterling 6:19.05
10 Rowell, Molly SR United Township 6:24.86
11 Conrad, Britta SR Geneseo 6:44.96
12 Thorngren, Cassandra SR United Township 6:46.25
13 Sandoval, Angel SO Dixon 7:49.61
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kaster, Kate SR Clinton 5:28.51 10
2 Verbeke, Haley JR Moline 5:30.64 8
3 Palmer, Moriah JR Harlem 5:32.05 6
4 Sanchez, Mercedes FR Sterling 5:41.28 4
5 Almanza, Brisa SO Moline 5:42.17 2
6 York, Monica SO DeKalb 5:44.33 1
7 Doak, Sallie JR Alleman 5:49.06
8 Davis, Paige JR Rock Falls 5:50.06
9 Milne, Miranda SR Harlem 5:50.93
10 Adlfinger, Mary SR Alleman 5:52.43
11 Schaefer, Sarah SR DeKalb 6:01.79
12 Dawkins, Jennifer JR Moline 6:03.27
13 Howe, Stephanie SR Harlem 6:12.15
14 Kaster, Kim FR Clinton 6:14.94

Women's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hoff, Ashley SR United Township 9.94 1
2 Sohn, Brittany FR Dixon 10.62
3 Grell, Breann JR Sterling 11.28
4 Hiatt-Glenn, Tamara SR Dixon 11.38
5 Melvin, Alex FR Clinton 12.60
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sommer, Alex SO DeKalb 10.71
2 Campagna, Kerry JR DeKalb 10.89
3 Zuidema, Morgan FR Sterling 11.29
4 McDonnell, Molly SO Clinton 11.38
5 Houck, Haley SO Dixon 11.81
6 Mumm, Libby JR Clinton 12.57
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baker, Holly FR DeKalb 9.69 6
2 Joyner, Mercedes JR Harlem 10.43
3 Gors, Paige FR Harlem 10.68
4 McKee, Cassie FR Moline 10.74
5 Backes, Cortney SO Geneseo 10.75
6 Joyner, Alexis JR Harlem 10.83
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jefford, Taylor JR Moline 9.05 10
2 Loos, Krista JR Sterling 9.29 8
3 White, Aaliyah JR Harlem 9.71 4
4 Miller, Emma SO Rock Falls 9.80 2
5 DeVilder, Amanda SO United Township 10.88

Women's High Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thorngren, Cassandra SR United Township 5' 2.0" 10
2 Zuidema, Morgan FR Sterling 5' 0.0" 8
3 Loos, Krista JR Sterling 4' 10.0" 5
4 Rhodes, C.J. SR Princeton 4' 10.0" 5
5 Vos, Lauren SR Sterling 4' 10.0" 2
6 Lehman, Brittany SR Clinton 4' 10.0" 1
7 Vergeyle, Autumn SR United Township 4' 10.0"
8 Cook, Hailey FR Moline 4' 6.0"
9 Cooper, Megan FR Dixon 4' 6.0"
10 Adkins, Rachel JR Harlem 4' 6.0"
11 Clevenger, Dallas FR Rock Falls 4' 6.0"
12 DeFauw, Jacque SR Geneseo 4' 6.0"
13 Stoneking, Jessica SR Geneseo 4' 6.0"
14 Heller, Kristen JR Dixon 4' 4.0"
15 Gargus, Jordyn SR United Township 4' 4.0"
16 Mumm, Libby JR Clinton 4' 4.0"
17 Jackson, Megan FR Harlem 4' 4.0"
18 Reagan, Haley FR Moline 4' 4.0"
19 Ceuvorst, Hanna JR Moline 4' 4.0"
20 Huizenga, Addison SO Dixon 4' 4.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 North, Kayla SR Harlem -

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Greenwalt, Liz SR Dixon 9' 9.0" 10
2 Zuidema, Lauren JR Sterling 9' 3.0" 8
3 Sheley, Madeleine SR Sterling 8' 3.0" 6
4 Doherty, Mary SR Harlem 8' 3.0" 4
5 Madigan, Anna JR Geneseo 7' 9.0" 2
6 Nelson, Catherine SR Geneseo 7' 3.0" 0.5
7 Sommer, Alex SO DeKalb 7' 3.0" 0.5
8 Storm, Sierra FR Princeton 7' 3.0"
9 Williams, Lindsey JR Harlem 6' 9.0"
10 Wei, Carol SR Rock Falls 6' 3.0"
11 Malinowski, Anne SR Alleman 6' 3.0"
12 Grooms, Emily JR Moline 6' 3.0"
13 Miller, Kendra SO United Township 5' 9.0"
14 DuBois, Megan SO Geneseo 5' 9.0"
15 VanMeighem, McKenna FR Alleman 5' 9.0"
16 Johnson, Kayla FR Harlem 5' 9.0"
17 Plapp, Emelia JR DeKalb 5' 9.0"
18 Atilano, Hailey FR Sterling 5' 9.0"
19 Houck, Haley SO Dixon 5' 3.0"
20 Babcock, Katelynn FR Moline 5' 3.0"

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ross, Lexi SR Harlem 13' 11.25"
2 Lewis, April SO Harlem 13' 8.0"
3 Bowman, Frances SO Princeton 13' 1.5"
4 Lehman, Brittany SR Clinton 12' 7.25"
5 Kelemen, Alex JR Rock Falls 12' 5.0"
6 Dorenbos, Bre JR Rock Falls 12' 5.0"
7 Mercurio, Alena JR Harlem 12' 4.0"
8 Frandsen, Katie SR Clinton 12' 1.0"
9 Smith, Bailee FR Rock Falls 11' 11.5"
10 Pitman, Kirsten SO Dixon 11' 7.75"
11 Huizenga, Addison SO Dixon 10' 7.25"
12 Melvin, Alex FR Clinton 10' 7.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jefford, Taylor JR Moline 14' 8.75" 10
2 Lowery, Shatavia FR United Township 14' 8.0" 8
3 Milroy, Stephanie JR DeKalb 14' 7.75" 6
4 Eastman, Lily SO Moline 14' 7.75" 4
5 Cook, Hailey FR Moline 14' 3.5" 2
6 Lewis, Halle SR United Township 14' 2.25" 1
7 DuBois, Megan SO Geneseo 14' 0.5"
8 Nicoue, Gocale JR United Township 13' 7.25"
9 Wike, Charli SO Sterling 13' 5.75"
10 Kempher, Ashley FR Geneseo 13' 5.0"
11 Heller, Kristen JR Dixon 11' 11.0"

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Halle SR United Township 33' 3.25" 10
2 Greenwalt, Liz SR Dixon 31' 1.0" 8
3 Joyner, Alexis JR Harlem 30' 9.0" 6
4 Lohman, Hannah SR Geneseo 30' 6.5" 4
5 Ross, Lexi SR Harlem 29' 10.75" 2
6 Nicoue, Gocale JR United Township 29' 2.75" 1
7 Backes, Cortney SO Geneseo 28' 6.0"
8 Washington, Desiree FR Moline 28' 5.25"
9 Verdugo, Marisa SO Moline 27' 3.5"
10 Gargus, Jordyn SR United Township 27' 1.0"
11 Campbell, Lindsey SR Sterling 26' 9.5"
12 Kermott, Emma SO Sterling 25' 8.0"
13 Plapp, Emelia JR DeKalb 25' 3.5"
14 McKee, Cassie FR Moline 24' 1.5"
15 Hartman, Stacy SR Sterling 23' 5.25"
16 Hardingan, Rachel SR Harlem 22' 7.0"

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Glenn, Keeley FR Moline 28' 4.0"
2 Stoneking, Jessica SR Geneseo 26' 6.0"
3 Geronzin, Alayna FR Clinton 26' 4.0"
4 Zumbrock, Noelle JR Geneseo 25' 9.0"
5 Anderson, Isabella SO DeKalb 25' 2.0"
6 Starr, Kassie SO Sterling 24' 10.0"
7 Milroy, Stephanie JR DeKalb 23' 10.0"
8 Kastner, Brianna FR United Township 23' 10.0"
9 Hoang, Helen SR Alleman 23' 10.0"
10 Temperly, Sydney SR Clinton 23' 9.0"
11 Chacon, Gianna SR Dixon 23' 3.0"
12 Leaf, Meagan SR Rock Falls 23' 1.0"
13 Thomson, Alexis JR United Township 22' 8.0"
14 Varges, Carmen SO Alleman 22' 6.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Haas, Lauren SR Rock Falls 36' 3.0" 10
2 Colvin, Megan SR Harlem 34' 0.0" 8
3 Koch, Karly JR Dixon 33' 5.0" 6
4 Delapo, Cori SR Sterling 32' 11.0" 4
5 Anderson, Audrey SO Geneseo 32' 8.0" 2
6 Arellano, Thalia SR Sterling 32' 2.0" 1
7 yanni, brianna JR Harlem 31' 0.0"
8 Schertz, Colbi FR Princeton 30' 9.0"
9 Honzel, Miranda SR Harlem 30' 3.0"
10 Lopez, Erika JR Moline 29' 10.0"
11 Arellano, Mireya SO Rock Falls 29' 7.0"
12 Ebelt, Christine SR Alleman 29' 6.0"
13 Price, Savannah FR DeKalb 28' 3.0"
14 Rains, Emily JR Dixon 27' 8.0"
15 Harvard, Amanda JR United Township 27' 6.0"
16 Sanders, Bianca SR Moline 25' 0.0"

Women's 4 x 200 Yard Relay Division 2   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR United Township 2:00.36 6
2 , SR Harlem 2:00.99 2
3 , SR Alleman 2:09.25
4 , SR Clinton 2:14.02
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR Moline 1:58.37 10
2 , SR Rock Falls 1:59.41 8
3 , SR Geneseo 2:00.61 4
4 , SR DeKalb 2:02.26 1
5 , SR Princeton 2:02.29
6 , SR Sterling 2:05.98