Missouri Relays

Men's 100m Dash Division 2   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bruce, Kimour SR Unattached 10.52
2 Bascoe, Gerald SR Unattached 10.53
3 Grey, Ravel SR Lincoln (Mo.) 10.64
4 Pennix, Malcom SR Missouri 10.82
5 Henderson, Morris SR Lincoln (Mo.) 10.96
6 Hill, Devin SR Lincoln (Mo.) 11.07
7 Ilori, Jonathon SR Missouri 11.10
8 Chambers, Kenneth SR Missouri -
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Grey, Ravel SR Lincoln (Mo.) 10.57
2 Bruce, Kimour SR Unattached 10.68
3 Hill, Devin SR Lincoln (Mo.) 11.00
4 Ilori, Jonathon SR Missouri 11.06
5 O'neal, Keith SR Missouri Valley 11.17
6 Spalding, Khorey SR Lincoln (Mo.) 11.31
7 Hawkins, Calvin SR William Woods 11.50
8 Colombe, Austin SR South Dakota St. 11.59
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bascoe, Gerald SR Unattached 10.58
2 Chambers, Kenneth SR Missouri 10.65
3 Butler, Josh SR UMKC 11.28
4 Konigsberg, Kyle SR William Woods 11.44
5 Lampley, Jeremy SR Missouri 11.47
6 Edwards, Tanner SR William Woods 11.82
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Pennix, Malcom SR Missouri 10.77
2 Henderson, Morris SR Lincoln (Mo.) 10.94
3 Pickerel, Matt SR Missouri 11.15
4 Hinton, Charles SR UMKC 11.48
5 Lewis, Romel SR Lincoln (Mo.) -

Men's 100m Dash Division 1   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Richmond, Robert FR Willard 11.41
2 Larry, Devon JR Hickman 11.58
3 Ridenhour, Joel JR Jefferson City 11.62
4 Dixon, Maurice JR Jefferson City 11.65
5 Balk, Christian SR Jefferson City 11.68
6 Egharevba, Nathaniel SR Rock Bridge 11.69
7 Bell, Bo SR Rock Bridge 11.71
8 Maxwell, Matt JR Hillsboro 11.83
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bell, Bo SR Rock Bridge 11.91
2 Simpson, Will FR Eldon 11.92
3 Stafford, Sheyne JR Eldon 12.11
4 Rousch, Rick JR Potosi 12.41
5 Smith, Sam FR Hickman 12.48
6 Holtz, Zack FR Sullivan 12.78
7 Weigl, Caden SO Sullivan 12.88
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Richmond, Robert FR Willard 11.40
2 Balk, Christian SR Jefferson City 11.87
3 Maxwell, Matt JR Hillsboro 11.88
4 Dixon, Maurice JR Jefferson City 11.89
5 Cooley, Austin FR Potosi 12.11
6 Wilson, West JR Rock Bridge 12.12
7 Allen, Keegan SO Farmington 12.43
8 Sherwood, Elijah JR Jefferson City -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Egharevba, Nathaniel SR Rock Bridge 11.58
2 Ridenhour, Joel JR Jefferson City 11.59
3 Larry, Devon JR Hickman 11.78
4 Whitwell, Jacob JR North County (Bonne Terre) 12.41
5 Abbott, Scotty FR Eldon 12.62
6 Cassidy, Tyler SO North County (Bonne Terre) 12.96

Men's 200m Dash Division 2   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bascoe, Gerald SR Unattached 21.66
2 Chambers, Kenneth SR Missouri 21.74
3 Cato, Roxroy SR Unattached 21.98
4 Blackwell, Ryan SR Missouri 22.09
5 Hill, Devin SR Lincoln (Mo.) 22.39
6 Pickerel, Matt SR Missouri 22.52
7 Butler, Josh SR UMKC 23.09
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bruce, Kimour SR Unattached 22.11
2 Toussaint, Jean-Pierre SR Lincoln (Mo.) 22.59
3 Martin, Jovaun SR Lincoln (Mo.) 22.89
4 Hugg, Rashawn SR Lincoln (Mo.) 22.97
5 Barnett, Johnathon SR UMKC 23.33
6 Wallace, Chris SR Unattached 23.87
7 Spalding, Khorey SR Lincoln (Mo.) 24.42
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Konigsberg, Kyle SR William Woods 23.23
2 Colombe, Austin SR South Dakota St. 23.42
3 Hannah, Chandler SR UMKC 23.51
4 Edwards, Tanner SR William Woods 23.66
5 O'neal, Keith SR Missouri Valley 23.67
6 Lewis, Kenneth SR Missouri Valley 24.66
7 Rich, Trey SR Missouri Valley 26.02
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hawkins, Calvin SR William Woods 23.40
2 Carson, Justin SR South Dakota St. 23.44
3 Winkels, Levi SR South Dakota St. 24.01
4 McDougald, Forika SR UMKC 24.14
5 Kenney, Xavier SR UMKC 24.51
6 Wirts, A.J. SR Missouri Valley 24.96
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zink, Bryn SR William Woods 23.10

Men's 200m Dash Division 1   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sherwood, Elijah JR Jefferson City 22.95
2 Wren, Logwn JR Jackson 23.42
3 Larry, Devon JR Hickman 23.56
4 Kottwitz, Jason SR Owensville 23.62
5 Bell, Bo SR Rock Bridge 23.70
6 Hartrup, Kyle SR Farmington 23.94
7 Barbee, Chas JR Rock Bridge 23.94
8 Zereik, Monis JR Farmington 23.96
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Larry, Devon JR Hickman 23.77
2 Hartrup, Kyle SR Farmington 24.13
3 Sutton, Chris JR Jefferson City 24.19
4 Cooley, Austin FR Potosi 25.04
5 Hawkins, Tristan SO Sullivan 25.31
6 Griggs, Ty SR Rock Bridge 25.58
7 Sansoucie, Kevin FR North County (Bonne Terre) 26.03
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Kottwitz, Jason SR Owensville 23.39
2 Zereik, Monis JR Farmington 23.90
3 McClellend, Trevor JR Eldon 24.46
4 Rion, Travis JR North County (Bonne Terre) 24.67
5 Chiagrom, Austin SO Jefferson City 24.74
6 Wright, Shawnee SR Owensville 25.09
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Sherwood, Elijah JR Jefferson City 22.94
2 Bell, Bo SR Rock Bridge 23.91
3 Hackett, Billy SR Moberly 24.28
4 Rousch, Rick JR Potosi 25.32
5 Allen, Keegan SO Farmington 25.68
6 Abbott, Scotty FR Eldon 26.41
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wren, Logwn JR Jackson 23.74
2 Barbee, Chas JR Rock Bridge 23.93
3 Stafford, Sheyne JR Eldon 24.42
4 Wilson, West JR Rock Bridge 24.93
5 Smith, Sam FR Hickman 25.01
6 Holtz, Zack FR Sullivan 26.52

Men's 400m Dash Division 1   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wright, Brannen JR Jackson 50.74
2 Arey, Bennett SR Rock Bridge 52.44
3 Hartrup, Kyle SR Farmington 53.50
4 Cortez, Brennen SR Rock Bridge 53.91
5 McClellend, Trevor JR Eldon 54.08
6 Griggs, Ty SR Rock Bridge 54.84
7 Ridenhour, Joel JR Jefferson City 55.50
8 Kottwitz, Jason SR Owensville -
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Arey, Bennett SR Rock Bridge 53.43
2 Cortez, Brennen SR Rock Bridge 54.75
3 Rhodenbaugh, Jon JR Rock Bridge 56.30
4 Benad, Robert JR Rock Bridge 56.38
5 Waage, Garrett JR Hickman 56.76
6 Smith, Mark FR Jefferson City 57.40
7 Cassidy, Trent SO North County (Bonne Terre) 59.48
8 Shreve, Zach JR Eldon 1:01.58
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hartrup, Kyle SR Farmington 52.97
2 McClellend, Trevor JR Eldon 54.53
3 Ridenhour, Joel JR Jefferson City 55.29
4 McLaughlin, Brendan SO Rock Bridge 55.37
5 Woodcock, Jacob SO Sullivan 1:00.21
6 Dodds, Dylan JR Eldon 1:03.50
7 Stack, David JR Sullivan 1:03.76
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wright, Brannen JR Jackson 51.18
2 Kottwitz, Jason SR Owensville 52.40
3 Griggs, Ty SR Rock Bridge 55.18
4 Whitwell, Jacob JR North County (Bonne Terre) 56.07
5 Gillam, Jake SO Farmington 58.21
6 Lemen, Zach JR Eldon 1:00.42
7 Young, Dalten FR Owensville 1:02.37

Men's 400m Dash Division 2   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cato, Roxroy SR Unattached 47.13
2 Ashley, Michael SR Lincoln (Mo.) 47.34
3 Blackwell, Ryan SR Missouri 48.37
4 Pickerel, Matt SR Missouri 48.98
5 Hugg, Rashawn SR Lincoln (Mo.) 49.53
6 Cotton, Terrel SR Lincoln (Mo.) 49.54
7 Hannah, Chandler SR UMKC 51.19
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zink, Bryn SR William Woods 48.91
2 Barnett, Johnathon SR UMKC 50.26
3 Wallace, Chris SR Unattached 51.41
4 Winkels, Levi SR South Dakota St. 51.57
5 Johnson, Christian SR Missouri 55.39
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Edwards, Tanner SR William Woods 50.51
2 Kipng'etich, Kenneth SR Missouri Valley 51.40
3 Thielen, Dominic SR South Dakota St. 51.62
4 Bellard, Jacoby SR Missouri Valley 52.72
5 McDougald, Forika SR UMKC 53.26
6 Lewis, Kenneth SR Missouri Valley 53.57
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Franco, Ignacio SR Missouri Valley 51.89
2 Taylor, Dontay SR UMKC 53.46
3 Wirts, A.J. SR Missouri Valley 53.50

Men's 800m Run Division 1   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ruth, Caleb JR Jefferson City 1:56.52
2 Sees, Collin SR Rock Bridge 1:57.64
3 Lysell, Calvin SO Jackson 2:01.28
4 Williams, Tim SR North County (Bonne Terre) 2:02.50
5 Froelich, Billy JR Hillsboro 2:08.04
6 Hardy, DJ SO Farmington 2:09.84
7 Moore, Matt JR Hillsboro 2:11.35
8 King, Jacob SO Owensville 2:11.98
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Austin FR Potosi 2:15.75
2 Reeves, Jordan SR Hickman 2:16.22
3 Cook, Chase FR Eldon 2:16.63
4 Erxleben, Chris SO Sullivan 2:16.79
5 Hardn, Jason SO Jefferson City 2:17.06
6 Connell, John JR Eldon 2:17.06
7 Pierce, Will SO Jefferson City 2:17.42
8 Bombach, Dietrich SR Owensville 2:18.58
9 Swaller, Randy SO Sullivan 2:19.28
10 Untrauer, Alec SO Hickman 2:21.77
11 Rost, Brenden FR Hickman 2:31.87

Men's 800m Run Division 2   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blake, Jermaine SR Lincoln (Mo.) 1:52.99
2 Cushing, Kenneth SR Missouri 1:54.40
3 Rood, Kyle SR Missouri 1:54.53
4 Mann, Daniel SR Unattached 1:54.69
5 Frazier, Redell SR UMKC 1:54.72
6 Williams, Jon SR William Woods 1:54.89
7 Ailts, Jared SR South Dakota St. 1:56.59
8 Everett, Tyrell SR Missouri 1:57.66
9 Mattison, Lars SR South Dakota St. 1:58.29
10 Overmiller, Taylor SR NW Missouri 1:58.77
11 Hughes, Jon SR Missouri 1:59.66
12 Fleming, Jordan SR William Woods 2:02.05
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bailey, Alonzo SR Lincoln (Mo.) 2:03.73
2 Ferguson, William SR Lincoln (Mo.) 2:04.29
3 VanMaanen, Nathan SR South Dakota St. 2:08.17
4 Miller, Ben SR Missouri Valley 2:13.11

Men's 1,500m Run Division 2   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Seleshi, Merid SR Missouri 3:53.55
2 Ayabei, cosmas SR UMKC 3:54.60
3 Schneller, Jake SR South Dakota St. 3:54.69
4 Hernandez, Mike SR Unattached 3:54.72
5 Ailts, Jared SR South Dakota St. 3:56.97
6 Thielen, Dominic SR South Dakota St. 3:57.38
7 Manring, Lucas SR Central Methodist 3:57.96
8 Mattison, Lars SR South Dakota St. 4:01.24
9 Lusignan, Trent SR South Dakota St. 4:01.93
10 Dickerson, Sam SR Unattached 4:02.53
11 Vollmer, Greg SR South Dakota St. 4:02.89
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Culhane, Chris SR Creighton 4:06.45
2 Larsson, Carl SR NW Missouri 4:07.30
3 Kraft, Drew SR South Dakota St. 4:08.08
4 Roberts, Derek SR NW Missouri 4:10.12
5 Cornell, Chris SR UMKC 4:10.56
6 Prescott, Drew SR Creighton 4:10.97
7 Leonard, Matt SR Missouri Valley 4:11.34
8 Schmidt, Kyle SR South Dakota St. 4:11.72
9 Grass, Jacob SR William Woods 4:16.26
10 Kern, Cody SR William Woods 4:16.92
11 McKee, Andy SR Unattached 4:20.34
12 Bryant, Zach SR William Woods 4:27.31
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Feehan, Sean SR NW Missouri 4:15.03
2 Bailey, Alonzo SR Lincoln (Mo.) 4:19.22
3 Sims, Kyland SR Missouri Valley 4:23.05
4 Ramon, Xavier SR Unattached 4:28.96
5 Nguyen, Tin SR Creighton 4:30.47
6 Mohler, Drew SR Missouri Valley 4:31.55
7 Avilez, Alex SR Missouri Valley 4:31.93
8 Lee, Will SR Missouri Valley 4:35.83
9 Hamel, Joe SR Creighton 4:35.86
10 Burgess, Chase SR Missouri Valley 4:41.00
11 Williams, Damon SR Missouri Valley 4:43.60
12 Martin, Ryan SR Missouri Valley 5:02.75

Men's 1,600m Run Division 1   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Keown, Nathan JR Rock Bridge 4:29.93
2 Mastroianni, Kent SR Jefferson City 4:35.08
3 Cook, Zach SO Rock Bridge 4:36.87
4 Williams, Tim SR North County (Bonne Terre) 4:40.30
5 Zars, Ethan SR Hickman 4:41.52
6 Schulte, Evan SO Rock Bridge 4:43.44
7 Reese, Jacob JR Potosi 4:49.13
8 Stitzer, Tanner JR Moberly 4:49.48
9 Heady, Uriah SR Sullivan 4:50.32
10 Burch, Jake JR Farmington 5:01.35
11 Hocking, Casper SO Eldon 5:02.33
12 Cook, Chase FR Eldon 5:13.72
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Downing, Colton SO Moberly 4:48.62
2 Harrington, Lucas FR Rock Bridge 4:50.09
3 Gerber, Barry SO Owensville 4:52.72
4 Walters, Luke SO Rock Bridge 4:54.01
5 Gross, Thomas SO Potosi 4:54.08
6 Gamble, Jack SO Jefferson City 4:58.92
7 Erxleben, Chris SO Sullivan 4:59.72
8 Keneipp, Alex FR Hickman 5:00.96
9 Teubner, Glen JR Jefferson City 5:01.79
10 Line, Jacob SO Hickman 5:06.62
11 Morris, David SR Rock Bridge 5:07.99
12 Haile, Nathan FR Hickman 5:13.31
13 Alewell, Josh SR Jefferson City 5:13.98
14 Weis, Andrew FR Moberly 5:13.99

Men's 3,200m Run Division 1   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Heady, Uriah SR Sullivan 10:24.64
2 Helt, Jake JR Christian Brothers 10:34.39
3 Downing, Colton SO Moberly 10:40.59
4 Burch, Jake JR Farmington 10:46.74
5 Stitzer, Tanner JR Moberly 10:54.28
6 Gibson, Matt SO Jackson 10:59.84
7 Weis, Andrew FR Moberly 11:17.11
8 Waggoner, Hampton SO Jefferson City 11:18.73

Men's 5,000m Run Division 2   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Storms, Max SR Missouri 14:21.68
2 King, Phillip SR Missouri 14:27.36
3 Legg, Hayden SR Missouri 14:47.56
4 McKee, Kevin SR Missouri 14:49.15
5 Blahnik, Bryant SR Unattached 14:50.21
6 Darling, Ryan SR NW Missouri 14:50.57
7 Schmidt, Kyle SR South Dakota St. 14:57.40
8 Lusignan, Trent SR South Dakota St. 15:01.57
9 Leibold, Brandon SR UMKC 15:02.35
10 Keefer, Drew SR NW Missouri 15:02.95
11 Martin, Clay SR NW Missouri 15:04.28
12 Nunes, Joey SR Unattached 15:12.26
13 Burton, Alloch SR UMKC 15:25.03
14 Denny, Kevin SR Central Missouri 15:34.02
15 Kraft, Drew SR South Dakota St. 15:35.58
16 Hudson, Dirk SR UMKC 15:36.72
17 Walker, Jared SR NW Missouri 15:49.84
18 Jergenson, Casey SR Creighton 15:50.28
19 McKee, Andy SR Unattached 15:50.46
20 Nilges, David SR NW Missouri 15:51.68
21 Nail, Alex SR UMKC 15:57.98
22 Shimp, Tom SR Creighton 16:15.90
23 Diaz, Danny SR Creighton 16:51.95
24 Pang, Jason SR Creighton 18:00.55

Men's 110m Hurdles Division 1   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Egharevba, Nathaniel SR Rock Bridge 15.44
2 Wheeler, Carl SR Farmington 15.59
3 Moore, Devin SR Jefferson City 15.86
4 Ellis, James SR Eldon 16.20
5 John, Mervyn SO Jefferson City 16.42
6 Hammonds, Colby SR Sullivan 17.14
7 Mills, Dylan SO Potosi 17.65
8 Bishop, Caleb SO Jackson 18.34
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wheeler, Carl SR Farmington 15.95
2 Moore, Devin SR Jefferson City 16.01
3 John, Mervyn SO Jefferson City 16.29
4 Hammonds, Colby SR Sullivan 17.27
5 Thomas, Josh JR Farmington 18.66
6 Dowler, Devin FR Owensville 19.87
7 Pemberton, Gavin FR Eldon 21.23
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Egharevba, Nathaniel SR Rock Bridge 15.77
2 Ellis, James SR Eldon 16.14
3 Mills, Dylan SO Potosi 17.91
4 Bishop, Caleb SO Jackson 18.28
5 Johnson, Colton JR Jackson 18.99
6 Hinch, Jerm JR Owensville 20.20
7 Dockery, Wes FR Potosi 24.06

Men's 110m Hurdles Division 2   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilmore, Aaron SR Lincoln (Mo.) 14.86
2 Leonard, Jon SR Missouri Valley 15.70
3 Kenney, Xavier SR UMKC 17.56
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wright, Decosma SR Unattached 14.43
2 Hepburn, Kristen SR UMKC 14.99
3 Whitaker, Ser SR Missouri 15.56
4 Hobson, Morrquem SR Unattached 15.63
5 Gilman, Tim SR Missouri 16.63

Men's 300m Low Hurdles Division 1   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wheeler, Carl SR Farmington 41.00
2 Barbee, Chas JR Rock Bridge 42.73
3 Moore, Devin SR Jefferson City 43.36
4 Ellis, James SR Eldon 44.32
5 Thomas, Josh JR Farmington 44.62
6 John, Mervyn SO Jefferson City 44.81
7 Johnson, Colton JR Jackson 46.03
8 Stafford, Sheyne JR Eldon 46.46
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Morgan JR Rock Bridge 43.83
2 Mills, Dylan SO Potosi 43.97
3 Hammonds, Colby SR Sullivan 45.18
4 Dowler, Devin FR Owensville 48.67
5 Bishop, Caleb SO Jackson 50.06
6 Pemberton, Gavin FR Eldon 51.15
7 Dockery, Wes FR Potosi 51.27
8 Dahl, Eric FR Owensville 52.46

Men's 400m Hurdles Division 2   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Chris SR Unattached 52.30
2 Fogarty, Kellyn SR Missouri 53.51
3 Schuckenbrock, Andy SR Missouri 53.99
4 Carson, Justin SR South Dakota St. 54.93
5 Toussaint, Jean-Pierre SR Lincoln (Mo.) 55.87
6 Shaw Jr., Jason SR Missouri 56.69
7 Hepburn, Kristen SR UMKC 58.29
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kenney, Xavier SR UMKC 57.13
2 Thomas, Daniel SR Lincoln (Mo.) -
3 Hobson, Morrquem SR Unattached -

Men's 3,000m Steeplechase Division 2   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dickerson, Sam SR Unattached 9:33.41
2 Guemmer, Brett SR UMKC 9:51.51
3 Humphreys, Griffin SR UMKC 10:01.28

Men's High Jump Division 2   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gilmore, Andy SR Unattached 2.10
2 Hatten, Mitchell SR Missouri 2.00
3 Baker, Aaron SR Missouri 2.00
4 Longboy, Andrew SR Missouri Valley 1.95
5 Brumit, Matt SR William Woods 1.90
6 Leonard, Jon SR Missouri Valley -
7 Wallace, Chris SR Unattached -

Men's Pole Vault Division 2   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hancock, Brian SR Unattached 5.20
2 Wessel, Kyle SR Missouri 4.75
3 Cammack, Calvin SR South Dakota St. 4.60
4 Codling, Matthew SR Missouri 4.45
5 Willingham, Matt SR Missouri 4.15
6 Fossum, Kody SR South Dakota St. -
7 Gilman, Tim SR Missouri -
8 Swailes, Alan SR Missouri -

Men's Long Jump Division 1   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griggs, Ty SR Rock Bridge 5.72
2 Allen, Keegan SO Farmington 5.36
3 Oberle, Joey SO Owensville 5.33
4 Turner, Deon JR Jefferson City 5.31
5 Smith, Mark FR Jefferson City 5.30
6 Randal, Blake JR Eldon 5.19
7 Dowler, Devin FR Owensville 5.08
8 Tiefenbrunn, Adam JR Sullivan 4.73
9 Abbott, Scotty FR Eldon 4.66
10 Inslee, Ben SR Rock Bridge 4.23
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ludeman, David SO Hickman 6.38
2 Chiagrom, Austin SO Jefferson City 6.12
3 Hall, John SR Eldon 6.01
4 Wideman, Dustin JR Potosi 5.89
5 Maxwell, Matt JR Hillsboro 5.76
6 Solis, Alex JR Jefferson City 5.75
7 Hackett, Billy SR Moberly 5.73
8 Larry, Devon JR Hickman 5.58
9 Wheeler, Carl SR Farmington 5.52
10 Sansoucie, Kevin FR North County (Bonne Terre) 5.46
11 Hartrup, Kyle SR Farmington 5.38
12 Tigue, Vencel JR Hickman 5.22
13 Rion, Travis JR North County (Bonne Terre) 5.19
14 Thebeau, Jake JR Hillsboro 4.97

Men's Long Jump Division 2   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hobson, Morrquem SR Unattached 6.72
2 Baker, Dawon SR Missouri 6.58
3 Davis, Tyler SR Missouri Valley 6.54
4 Whitaker, Ser SR Missouri 6.28
5 O'neal, Keith SR Missouri Valley 5.84
6 Gilman, Tim SR Missouri 5.78
7 Hawkins, Calvin SR William Woods 5.65
8 Leonard, Jon SR Missouri Valley 5.45
9 Hinton, Charles SR UMKC -

Men's Triple Jump Division 1   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Turner, Deon JR Jefferson City 11.90
2 Maxwell, Matt JR Hillsboro 11.86
3 Cassidy, Tyler SO North County (Bonne Terre) 11.39
4 Garner, Andrew FR Owensville 11.24
5 Cassidy, Trent SO North County (Bonne Terre) 11.20
6 Barnes, Kyle JR Farmington 10.67
7 Tiefenbrunn, Adam JR Sullivan 10.36
8 Gillam, Jake SO Farmington 10.11
9 Angell, Ben SO Owensville -
10 Smith, Sam FR Hickman -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kelly, Matt SR Rock Bridge 1' 0.9"
2 Hackett, Billy SR Moberly 1' 0.71"
3 John, Mervyn SO Jefferson City 1' 0.67"
4 Ludeman, David SO Hickman 1' 0.5"
5 Pyatt, Jamin SR Eldon 1' 0.45"
6 Thebeau, Jake JR Hillsboro 1' 0.4"
7 Hall, John SR Eldon 1' 0.18"
8 Balk, Christian SR Jefferson City 11.72

Men's Triple Jump Division 2   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ilori, Jonathon SR Missouri 1' 3.02"
2 Lampley, Jeremy SR Missouri 1' 2.99"
3 Brumit, Matt SR William Woods 1' 0.55"
4 Hobson, Morrquem SR Unattached -

Men's Shot Put Division 1   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shinn, Logan JR Eldon 1' 0.34"
2 Paneitz, Mitch JR Sullivan 1' 0.04"
3 Roseblock, Beau JR Eldon 1' 0.02"
4 Geen, Christian SO Hickman 11.91
5 Napoli, Payton SO Farmington 11.60
6 Gideon, Corey JR North County (Bonne Terre) 11.54
7 Sides, Taylor SO Eldon 11.51
8 Barnes, Kyle JR Farmington 10.99
9 Taylor, Kody SR Eldon 10.65
10 Blackmon, Donald SO Hickman 10.62
11 Frisby, Marcus SO Hickman 9.76
12 Patel, Kishaun JR Sullivan 9.60
13 Thompson, Aaron SR Potosi 9.18
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frazier, Skyler SR Willard 1' 4.35"
2 Ray, Austin SR Rock Bridge 1' 3.83"
3 King, Sylvester JR Jefferson City 1' 2.76"
4 Nicks, Trevor JR Owensville 1' 2.59"
5 Keezer, Nick SO Jackson 1' 1.85"
6 Mantels, Lynde SR Owensville 1' 1.59"
7 Rushin, Ben SR Jackson 1' 1.57"
8 McGuire, Jacob SR Willard 1' 1.12"
9 White, Dylan SR Potosi 1' 0.61"
10 Crump, Zach JR Hillsboro 1' 0.35"
11 Acock, Dakota SO Jefferson City 1' 0.25"
12 Smith, Joey JR Jefferson City 1' 0.21"
13 Deves, Nick SR Jefferson City 1' 0.16"
14 Calloway, Caleb JR North County (Bonne Terre) 11.84

Men's Shot Put Division 2   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thompson, Seth SR William Woods 1' 2.8"
2 Leverette, Kris SR UMKC 1' 1.39"
3 Findley, Alonzo SR William Woods 1' 1.08"
4 Wilson, Austin SR William Woods 1' 0.78"
5 Crouch, Jeff SR Missouri Valley 1' 0.6"
6 Gaines, Hosea SR Lincoln (Mo.) 1' 0.27"
7 Campbell, Justin SR Lincoln (Mo.) 11.44
8 Gardner, Tyrail SR Missouri Valley 10.42
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mosier, Brooks SR Missouri 1' 5.36"
2 McDonald, Alex SR Missouri 1' 3.85"
3 Stockton, Anthony SR William Woods 1' 3.18"
4 Orf, Nick SR Unattached 1' 3.03"
5 Fitzgerald, Patrick SR Missouri 1' 3.02"
6 Kertz, Bryan SR Unattached 1' 2.85"
7 Nelson, Ramon SR UMKC 1' 2.24"
8 Coleman, Will SR Missouri Valley 1' 1.61"

Men's Discus Throw Division 1   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mansaray, Zainu JR Jefferson City 3' 3.72"
2 Reed, Dan JR Potosi 2' 10.96"
3 King, Sylvester JR Jefferson City 2' 8.98"
4 Kriegshauser, Thomas SO Eldon 2' 8.43"
5 Patel, Kishaun JR Sullivan 2' 8.21"
6 White, Dylan SR Potosi 2' 8.01"
7 Thomas, Josh JR Farmington 2' 5.79"
8 Frisby, Marcus SO Hickman 2' 4.68"
9 Paneitz, Mitch JR Sullivan 2' 4.01"
10 Napoli, Payton SO Farmington 2' 4.0"
11 Barnes, Kyle JR Farmington 2' 3.59"
12 Blackmon, Donald SO Hickman 2' 1.56"
13 Keezer, Nick SO Jackson 2' 0.09"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ray, Austin SR Rock Bridge 4' 0.53"
2 Frazier, Skyler SR Willard 4' 0.14"
3 Fitch, Brady JR Willard 3' 6.16"
4 Crump, Zach JR Hillsboro 3' 5.89"
5 Gideon, Corey JR North County (Bonne Terre) 3' 5.62"
6 Roseblock, Beau JR Eldon 3' 4.15"
7 Burkett, Joey JR Jefferson City 3' 2.64"
8 Taylor, Kody SR Eldon 3' 1.8"
9 Rushin, Ben SR Jackson 3' 1.45"
10 Nicks, Trevor JR Owensville 3' 1.4"
11 Mantels, Lynde SR Owensville 3' 0.28"
12 McGuire, Jacob SR Willard 2' 11.74"
13 Geen, Christian SO Hickman 2' 11.29"
14 Deves, Nick SR Jefferson City -

Men's Discus Throw Division 2   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mack, Cullen SR South Dakota St. 3' 8.3"
2 Sublett, Nick SR Unattached 3' 8.28"
3 Bales, Dillon SR South Dakota St. 3' 5.95"
4 Findley, Alonzo SR William Woods 3' 3.64"
5 Thompson, Seth SR William Woods 3' 3.01"
6 Coleman, Will SR Missouri Valley 3' 2.18"
7 Leverette, Kris SR UMKC 3' 0.66"
8 Wilson, Austin SR William Woods 2' 10.49"
9 Whitaker, Ser SR Missouri 2' 9.62"
10 Ford, Nicholas SR Missouri 2' 8.18"
11 Crouch, Jeff SR Missouri Valley 2' 8.15"
12 Gardner, Tyrail SR Missouri Valley 2' 4.71"
13 Gilman, Tim SR Missouri 2' 3.39"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pruitt, Sean SR Unattached 4' 9.35"
2 Mosier, Brooks SR Missouri 4' 3.4"
3 Brinkmann, Jake SR South Dakota St. 4' 1.84"
4 Opfer, Tim SR Missouri 4' 1.52"
5 McDonald, Alex SR Missouri 4' 0.18"
6 Kertz, Bryan SR Unattached 3' 11.95"
7 Orf, Nick SR Unattached 3' 10.28"
8 Nelson, Ramon SR UMKC 3' 7.99"
9 Ackman, Ryan SR South Dakota St. 3' 3.28"
10 Campbell, Justin SR Lincoln (Mo.) 2' 7.9"
11 Stockton, Anthony SR William Woods -
12 Bullinger, Jacob SR Missouri -

Men's Hammer Throw Division 2   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bales, Dillon SR South Dakota St. 3' 6.45"
2 Thompson, Seth SR William Woods 3' 5.29"
3 Findley, Alonzo SR William Woods 3' 5.09"
4 Mack, Cullen SR South Dakota St. 3' 0.5"
5 Grier, Tyler SR William Woods 2' 10.26"
6 Coleman, Will SR Missouri Valley 2' 9.92"
7 Wilson, Austin SR William Woods 2' 8.36"
8 Crouch, Jeff SR Missouri Valley 2' 5.45"
9 Sublett, Nick SR Unattached -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bullinger, Jacob SR Missouri 4' 10.29"
2 Brinkmann, Jake SR South Dakota St. 4' 9.49"
3 Holly, Chris SR Unattached 4' 8.76"
4 Duncan, Brian SR Missouri 4' 6.58"
5 Mosier, Brooks SR Missouri 4' 6.34"
6 Stockton, Anthony SR William Woods 4' 5.13"
7 McDonald, Alex SR Missouri 4' 4.44"
8 Opfer, Tim SR Missouri 4' 3.78"
9 Ackman, Ryan SR South Dakota St. 4' 2.4"
10 Nelson, Ramon SR UMKC 4' 1.34"
11 Leverette, Kris SR UMKC 4' 0.18"

Men's Javelin Division 2   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garton, MaCauley SR Missouri 5' 4.15"
2 Stoltz, Thomas SR Unattached 5' 2.04"
3 Wyatt, Asa SR Missouri 4' 11.6"
4 Davis, Arran SR South Dakota St. 4' 5.5"
5 Carroll, Max SR UMKC 4' 1.89"
6 Whitaker, Ser SR Missouri 4' 1.79"
7 Gaines, Hosea SR Lincoln (Mo.) 3' 7.98"
8 Ford, Nicholas SR Missouri 3' 7.76"

Women's 100m Dash Division 2   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Flaker, Lauren SR Missouri 12.11
2 Johnson, Jenea SR Lincoln (Mo.) 12.18
3 Forte, Cara SR Missouri 12.24
4 James, Anna-Kay SR Lincoln (Mo.) 12.34
5 Beaumont, Nickeisha SR Lincoln (Mo.) 12.40
6 Momo, Michelle SR UMKC 12.40
7 Richardson, Ladonna SR Lincoln (Mo.) 12.51
8 Moore, Toni-Ann SR Lincoln (Mo.) -
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Beaumont, Nickeisha SR Lincoln (Mo.) 12.29
2 Forte, Cara SR Missouri 12.37
3 Momo, Michelle SR UMKC 12.45
4 Williams, Shanelle SR UMKC 12.86
5 Taylor, Sakia SR UMKC 12.94
6 Olson, Amber SR South Dakota St. 13.20
7 Viland, Megan SR South Dakota St. 13.77
8 Kidd, Cecilee SR Missouri Valley -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Flaker, Lauren SR Missouri 12.34
2 Richardson, Ladonna SR Lincoln (Mo.) 12.58
3 Pipes, Billi SR Missouri Valley 12.68
4 Cooper, Jazmine SR UMKC 12.71
5 Brisco, Brittney SR Unattached 13.25
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Moore, Toni-Ann SR Lincoln (Mo.) 12.26
2 James, Anna-Kay SR Lincoln (Mo.) 12.26
3 Johnson, Jenea SR Lincoln (Mo.) 12.52
4 Miller, Erika SR Missouri 12.79
5 Bailey, Daeshanae SR Lincoln (Mo.) 14.04

Women's 100m Dash Division 1   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rhode, Hannah JR Waukesha West 12.60
2 Ritter, Macy SR Sullivan 13.11
3 Deatherage, Madison SO Jefferson City 13.45
4 Jones, Makayla FR Rock Bridge 13.54
5 Dillon, Diedre JR Jefferson City 13.73
6 Franklin, Armani SO Jefferson City 13.77
7 Harris, Destinee SO Farmington 13.85
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 McDannold, Taylor SO Rock Bridge 13.07
2 Franklin, Armani SO Jefferson City 13.63
3 Harris, Destinee SO Farmington 13.64
4 Charboneau, Kristen FR Owensville 13.81
5 White, Kelsey SR North County (Bonne Terre) 14.37
6 Tonyan, Allison SR Hickman 14.73
7 Ballenger, Alysa SO Eldon 16.13
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Rhode, Hannah JR Waukesha West 12.77
2 Deatherage, Madison SO Jefferson City 13.53
3 Jones, Makayla FR Rock Bridge 13.57
4 Dillon, Diedre JR Jefferson City 13.63
5 Winistoerfer, Brianna SO Sullivan 13.96
6 Kelly, Kelsey SO Bloomington 14.14
7 Dyar, Amy SO Eldon 15.78
8 Weeces, Jordyn FR Eldon 17.26
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Ritter, Macy SR Sullivan 13.11
2 Ameen, Meghann SR Waukesha West 13.68
3 Haug, Abby SR Jefferson City 13.76
4 Reeves, Lauren SR Jefferson City 13.89
5 McKelvey, Miranda SR Farmington 14.12
6 Franklin, Riley JR Eldon 14.45

Women's 200m Dash Division 1   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rhode, Hannah JR Waukesha West 25.91
2 Oyelola, Christina JR Rock Bridge 27.16
3 Deatherage, Madison SO Jefferson City 27.79
4 Rhine, Sara FR Eldon 28.06
5 Charboneau, Kristen FR Owensville 28.12
6 Carr, Ashleigh FR Potosi 28.46
7 Winistoerfer, Brianna SO Sullivan 28.52
8 Franklin, Armani SO Jefferson City 28.58
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Deatherage, Madison SO Jefferson City 27.85
2 Franklin, Armani SO Jefferson City 28.37
3 Rhine, Sara FR Eldon 28.44
4 Winistoerfer, Brianna SO Sullivan 28.58
5 Ware, Tyrica JR Jefferson City 29.29
6 Reeves, Lauren SR Jefferson City 29.88
7 Dawson, Rani SR Sullivan 31.41
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Harris, Destinee SO Farmington 29.41
2 White, Kelsey SR North County (Bonne Terre) 30.46
3 Franklin, Riley JR Eldon 31.25
4 Kelly, Kelsey SO Bloomington 31.72
5 Ballenger, Alysa SO Eldon 34.00
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Charboneau, Kristen FR Owensville 28.23
2 Carr, Ashleigh FR Potosi 28.69
3 Potter, Corey JR Hickman 29.07
4 Haug, Abby SR Jefferson City 29.26
5 Lloyd, Leah FR Waukesha West 29.32
6 Tonyan, Allison SR Hickman 30.41
7 Dyar, Amy SO Eldon 33.82
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Rhode, Hannah JR Waukesha West 26.60
2 Oyelola, Christina JR Rock Bridge 27.93
3 Huff, Lauren SO Bloomington 28.71
4 Bryant, Ajaii FR Farmington 31.49
5 Meyer, Sue FR Owensville 32.46

Women's 200m Dash Division 2   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Jenea SR Lincoln (Mo.) 25.16
2 Keane, Tamara SR Lincoln (Mo.) 25.25
3 Forte, Cara SR Missouri 25.40
4 Kleiser, viola SR UMKC 25.47
5 Flaker, Lauren SR Missouri 25.57
6 Carter, Briana SR UMKC 25.77
7 Gant, Sierra SR Missouri 25.87
8 Stevenson, Taalor SR Missouri 26.00
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moore, Toni-Ann SR Lincoln (Mo.) 25.70
2 Kelly, Dereka SR Lincoln (Mo.) 25.91
3 Pipes, Billi SR Missouri Valley 25.99
4 Momo, Michelle SR UMKC 26.53
5 Olive, Danielle SR UMKC 26.83
6 Taylor, Sakia SR UMKC 27.42
7 Cooper, Jazmine SR UMKC 27.80
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Shanelle SR UMKC 26.62
2 Olson, Amber SR South Dakota St. 27.09
3 Tucker, Shavonna SR UMKC 27.51
4 Brisco, Brittney SR Unattached 27.63
5 Tatum, Ciara SR William Woods 27.90
6 Gruenwald, Ashley SR South Dakota St. 28.23
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Brianna SR William Woods 28.63
2 Viland, Megan SR South Dakota St. 28.86
3 Bailey, Daeshanae SR Lincoln (Mo.) 28.96
4 Krogstad, Lisa SR South Dakota St. 29.60
5 Bain, Jordan SR UMKC -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kidd, Cecilee SR Missouri Valley 30.01
2 Daniels, Brianna SR Missouri Valley 30.55

Women's 400m Dash Division 1   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Petersen, Amber FR Hillsboro 1:00.82
2 Fitzgerald, Meg JR Bloomington 1:01.01
3 Logan, Mikayla FR Hickman 1:01.44
4 Ellis, Emily FR Owensville 1:01.67
5 Schriever, Natalie SO Sullivan 1:03.04
6 Parks, Megan JR North County (Bonne Terre) 1:04.90
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Fitzgerald, Meg JR Bloomington 1:01.20
2 Schriever, Natalie SO Sullivan 1:02.91
3 Corbin, Hannah JR Hickman 1:03.24
4 Weakley, Mackenzie FR Farmington 1:05.79
5 Ajuzie, Ogechi SO Jefferson City 1:08.03
6 Cassimatis, Caitlyn SO Farmington 1:10.12
7 Duckworth, Larissa FR Eldon 1:16.12
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Ellis, Emily FR Owensville 1:02.11
2 Parks, Megan JR North County (Bonne Terre) 1:03.01
3 Moore, Danielle SR Jefferson City 1:03.68
4 Oyelola, Christina JR Rock Bridge 1:04.46
5 Davis, Hailey SO Hillsboro 1:07.95
6 Haug, Abby SR Jefferson City 1:08.54
7 Ghirardi, Kaitlyn FR Sullivan 1:13.42
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Petersen, Amber FR Hillsboro 1:01.39
2 Bryant, Ajaii FR Farmington 1:08.19
3 Gantz, Rachel SO Waukesha West 1:09.92
4 White, Kelsey SR North County (Bonne Terre) 1:13.24
5 Lampkin, Mackenzie FR Owensville 1:13.89
6 Burns, Taylor FR Eldon 1:22.72
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 McDannold, Taylor SO Rock Bridge 1:02.16
2 Logan, Mikayla FR Hickman 1:03.12
3 Nylander, Louisa FR Jefferson City 1:05.81
4 Spray, Emily SO Farmington 1:06.38
5 Ware, Tyrica JR Jefferson City 1:07.66
6 Tessar, Abby SR Waukesha West 1:09.46

Women's 400m Dash Division 2   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Keane, Tamara SR Lincoln (Mo.) 54.89
2 Kleiser, viola SR UMKC 56.62
3 Kelly, Dereka SR Lincoln (Mo.) 57.15
4 Taylor, Sakia SR UMKC 57.83
5 Rollins, Veronica SR UMKC 58.77
6 Scott, Autumn SR UMKC 58.97
7 Greenlaw, Sha Rone SR Missouri 59.26
8 Stevenson, Taalor SR Missouri 59.28
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Olive, Danielle SR UMKC 59.78
2 Pipes, Billi SR Missouri Valley 1:01.22
3 Gruenwald, Ashley SR South Dakota St. 1:01.58
4 Wallace, Amelia SR William Woods 1:02.04
5 Meyer, Erica SR South Dakota St. 1:02.09
6 Johnson, Brianna SR William Woods 1:03.13
7 Zink, Jessi SR William Woods 1:03.66

Women's 800m Run Division 2   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leinert, Shannon SR Unattached 2:07.30
2 Williams, Twishana SR Lincoln (Mo.) 2:11.15
3 Wachter, Landon SR Missouri 2:11.93
4 Ross, Alison SR Missouri 2:14.77
5 Gannon, Angel SR UMKC 2:18.14
6 Johnson, Heidi SR NW Missouri 2:21.13
7 Scott, Autumn SR UMKC 2:22.90
8 Kopfmann, Molly SR South Dakota St. 2:28.50
9 Webb, Jasmine SR Missouri -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Niemeir, Sarah SR Missouri Valley 2:25.35
2 Apperson, Alex SR William Woods 2:25.70
3 McLaury, Bobbie SR South Dakota St. 2:26.05
4 Meyer, Erica SR South Dakota St. 2:27.06
5 Hug, Renee SR NW Missouri 2:31.12
6 Culberson, Aussett SR Missouri Valley 2:31.56
7 Rider, Tia SR Missouri Valley 2:35.97
8 Vreeland, Heather SR William Woods 2:42.74

Women's 800m Run Division 1   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jacobsen, Sarah JR Potosi 2:21.77
2 Baker, Abby SR Jefferson City 2:25.42
3 Schimpf, Mackenzie SR Rock Bridge 2:26.53
4 Dickey, Alissah SR North County (Bonne Terre) 2:36.11
5 Fallis, Kayla FR Moberly 2:39.72
6 Godier, Kierstin JR North County (Bonne Terre) 2:42.78
7 Griffith, Tabitha SO Farmington 2:45.63
8 Parson, Samantha SO Farmington 2:49.23
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Weakley, Mackenzie FR Farmington 2:40.82
2 Haug, Allie FR Jefferson City 2:42.25
3 Armon, Courtney SO Farmington 2:43.03
4 Spray, Emily SO Farmington 2:44.12
5 Elangovan, Anu SO Waukesha West 2:44.97
6 Mueller, Alyssa SR Jefferson City 2:49.78
7 Mertz, Makayla FR Sullivan 2:54.07
8 Brown, Lexie SO Sullivan 2:54.75
9 Shadow, Rebekah SO Eldon 3:08.95
10 pollett, Elizabeth FR Eldon 3:15.08
11 Burns, Taylor FR Eldon 3:21.49

Women's 1,500m Run Division 2   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Belvis, Bailey SR Missouri 4:33.97
2 Williams, Twishana SR Lincoln (Mo.) 4:35.12
3 Leinert, Shannon SR Unattached 4:36.31
4 Reida, Elizabeth SR Missouri 4:36.40
5 Jaloma, Jylian SR Unattached 4:45.19
6 Johnson, Heidi SR NW Missouri 4:49.86
7 Stahl, Siara SR UMKC 4:50.01
8 Frederking, Aubrey SR UMKC 4:52.46
9 Woodruff, Taylor SR NW Missouri 4:53.18
10 Sawle, Courtney SR Creighton 4:55.97
11 Kopfmann, Molly SR South Dakota St. 5:01.93
12 Wilderson, Meagan SR Creighton 5:04.68
13 Speaks, Hana SR NW Missouri 5:05.46
14 Johnson, Jess SR Creighton 5:24.10
15 Squires, Isabelle SR Creighton 5:26.21
16 Hintz, Lauren SR Creighton 5:31.05

Women's 1,600m Run Division 1   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mello, Nicole JR Hickman 5:08.10
2 Dickerson, Taylor SR Jackson 5:18.79
3 Schulte, Megan JR Rock Bridge 5:27.92
4 Harris, Emily SR Farmington 5:29.37
5 Funkenbusch, Kayla FR Rock Bridge 5:35.07
6 Rawlings, Kassie SO Potosi 5:36.30
7 Hovis, Jetaime SR Farmington 5:43.25
8 Baehr, Hannah FR Owensville 5:46.00
9 Griffith, Tabitha SO Farmington 5:53.33
10 Hobbs, Shelby SR Farmington 6:07.95
11 Armon, Courtney SO Farmington 6:08.46
12 Parson, Samantha SO Farmington 6:11.23
13 Oursler, Paige SO Hickman 6:14.24
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Deeken, Emily SO Jefferson City 5:53.15
2 Fallis, Kayla FR Moberly 6:00.12
3 Golowski, Ellen FR Bloomington 6:08.89
4 Pierce, Emilee SO North County (Bonne Terre) 6:09.78
5 Willis, Lilly JR Jefferson City 6:18.00
6 Dean, Chantel FR Sullivan 6:30.77
7 Norris, Angela SR Eldon 6:33.23
8 Wehmeyer, Melanie SR Owensville 6:57.62
9 Burks, Kalisa SO Eldon 6:59.55
10 Ware, Laura FR Sullivan 7:07.34
11 pollett, Elizabeth FR Eldon 7:07.72

Women's 3,200m Run Division 1   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sitzes, Katherine SR Farmington 11:46.60
2 King, Conradette SR Jefferson City 12:09.19
3 Hession, Bailey JR Willard 12:39.53
4 Gesior, Maria FR Waukesha West 12:48.84
5 Griffith, Tabitha SO Farmington 12:50.95
6 Elangovan, Anu SO Waukesha West 12:54.84
7 Fallis, Kayla FR Moberly 13:03.93
8 Armon, Courtney SO Farmington 13:05.01
9 Willis, Lilly JR Jefferson City 13:24.16
10 Parson, Samantha SO Farmington 13:30.61
11 Weirich, Micah SR Sullivan 14:42.55
12 Wallace, Lauren SO Rock Bridge -

Women's 5,000m Run Division 2   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bonte, Aimee SR Missouri 17:28.15
2 Chettle, Kate SR Unattached 17:37.48
3 Burke, Dani SR Unattached 17:39.22
4 Meiners, Sara SR UMKC 17:40.19
5 Summey, Faith SR Unattached 17:42.94
6 Hrdlicka, Kayli SR Unattached 17:43.08
7 Neubert, Courtney SR South Dakota St. 18:08.02
8 McCann, Danielle SR South Dakota St. 18:19.95
9 Esry, Jordan SR NW Missouri 18:24.57
10 Bolon, Leah SR South Dakota St. 18:35.41
11 Westervelt, Brianna SR Unattached 18:36.37
12 Boote, Katie SR South Dakota St. 19:05.72
13 Marshman, Madison SR NW Missouri 19:07.69
14 Oakland, Josie SR South Dakota St. 19:08.81
15 Sherman, Tasha SR NW Missouri 19:15.27
16 Suhr, Alex SR South Dakota St. 19:35.20
17 Cushing, Amanda SR NW Missouri 19:56.22
18 Huyck, Katie SR Creighton 20:44.22
19 Doss, Meg SR UMKC -

Women's 100m Hurdles Division 2   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Richardson, Ladonna SR Lincoln (Mo.) 13.92
2 James, Anna-Kay SR Lincoln (Mo.) 13.95
3 Miller, Shakeisha SR Lincoln (Mo.) 14.17
4 Roehrig, Liz SR Unattached 14.43
5 Williams, Shanelle SR UMKC 14.82
6 Lee, Sanchia SR Lincoln (Mo.) 15.64
7 Vanarsdall, Kelcy SR Missouri 16.13
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 James, Anna-Kay SR Lincoln (Mo.) 14.02
2 Williams, Shanelle SR UMKC 14.51
3 Campbell, Sheri Kaye SR Lincoln (Mo.) 15.36
4 Vanarsdall, Kelcy SR Missouri 16.35
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Richardson, Ladonna SR Lincoln (Mo.) 14.20
2 Roehrig, Liz SR Unattached 14.47
3 Miller, Shakeisha SR Lincoln (Mo.) 14.63
4 Lee, Sanchia SR Lincoln (Mo.) 15.32
5 Whitson, Morgan SR Missouri 16.88

Women's 100m Hurdles Division 1   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Short, Mallory JR Rock Bridge 15.58
2 Hogue, Erica SR Jefferson City 16.34
3 Humphrey, Megan SR Eldon 16.49
4 Anderson, Lauren SR Jackson 16.96
5 Schriever, Natalie SO Sullivan 17.12
6 Nylander, Louisa FR Jefferson City 17.30
7 Carr, Ashleigh FR Potosi 17.35
8 Schmidt, Jordyn JR Eldon 18.28
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Humphrey, Megan SR Eldon 16.69
2 Anderson, Lauren SR Jackson 17.65
3 Schriever, Natalie SO Sullivan 18.18
4 Warner, Scarlett SO Owensville 18.60
5 Hampton, Jessica SO Potosi 19.87
6 Serrano, Sabrina SO Waukesha West 20.28
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Short, Mallory JR Rock Bridge 15.62
2 Hogue, Erica SR Jefferson City 16.79
3 Nylander, Louisa FR Jefferson City 17.83
4 Savage, Cara JR Hickman 18.57
5 Trainer, Kelsey SR Bloomington 20.81
6 Ellis, Emily FR Owensville 20.89
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Carr, Ashleigh FR Potosi 17.77
2 Schmidt, Jordyn JR Eldon 18.44
3 Smith, Aubrey SO Jackson 18.83
4 Brisco, Mariah FR Hickman 19.79

Women's 300m Low Hurdles Division 1   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Trice, Sienna JR Rock Bridge 46.22
2 Schriever, Natalie SO Sullivan 48.22
3 Potter, Corey JR Hickman 48.93
4 Short, Mallory JR Rock Bridge 50.12
5 Lauer, Amanda SO Owensville 50.43
6 Anderson, Lauren SR Jackson 54.11
7 Warner, Scarlett SO Owensville 54.46
8 Smith, Aubrey SO Jackson 55.49
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Humphrey, Megan SR Eldon 50.41
2 Meyer, Olivia SO Hillsboro 50.47
3 Higgins, Molly SR Jefferson City 51.44
4 Schmidt, Jordyn JR Eldon 52.15
5 Hogue, Erica SR Jefferson City 52.59
6 Savage, Cara JR Hickman 53.83
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Huff, Lauren SO Bloomington 52.79
2 Serrano, Sabrina SO Waukesha West 55.57
3 Trainer, Kelsey SR Bloomington 58.98

Women's 3,000m Steeplechase Division 2   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frerichs, Courtney SR UMKC 10:42.23
2 Wood, Courtney SR Missouri 11:23.61

Women's Long Jump Division 1   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ellis, Emily FR Owensville 4.56
2 Cassimatis, Caitlyn SO Farmington 4.31
3 Trainer, Kelsey SR Bloomington 4.26
4 Armon, Courtney SO Farmington 4.06
5 Dillon, Diedre JR Jefferson City 4.04
6 Shurts, Chivon SR Eldon 3.90
7 Amos, Mackenzie SO Eldon 3.77
8 Duckworth, Larissa FR Eldon 3.47
9 Livengood, Kathryn JR Bloomington -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Logan, Mikayla FR Hickman 5.17
2 Ritter, Macy SR Sullivan 5.14
3 Jones, Makayla FR Rock Bridge 5.10
4 Bartolotta, Bria SR Sullivan 4.96
5 Martin, Kezia SO Jefferson City 4.90
6 Bragg, Kayvona FR Hickman 4.54
7 Washington, Madison SO Jefferson City 4.43
8 McKnelly, Abby SO Jefferson City 4.31
9 Wehmeyer, Clara JR Owensville -

Women's Long Jump Division 2   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tucker, Shavonna SR UMKC 4.98
2 Bain, Jordan SR UMKC 4.86
3 Vanarsdall, Kelcy SR Missouri 4.42
4 Williams, Trina SR Missouri Valley 3.90
5 Torres, Daniela SR Missouri Valley -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Asigbee, Fiona SR Unattached 5.88
2 Miller, Erika SR Missouri 5.70
3 Beaumont, Nickeisha SR Lincoln (Mo.) 5.61
4 Roehrig, Liz SR Unattached 5.47
5 Momo, Michelle SR UMKC 5.45
6 Cooper, Jazmine SR UMKC 5.39
7 Miller, Shakeisha SR Lincoln (Mo.) 5.37
8 Lee, Sanchia SR Lincoln (Mo.) 5.21

Women's Shot Put Division 2   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roehrig, Liz SR Unattached 1' 1.13"
2 Vanarsdall, Kelcy SR Missouri 1' 0.58"
3 Stafford, Sara SR Missouri Valley 1' 0.25"
4 Banda, Denise SR UMKC 1' 0.16"
5 Assmus, Shelby SR South Dakota St. 1' 0.02"
6 Hariott, Kimoya SR UMKC 11.64
7 Sumption, Trisha SR South Dakota St. 11.19
8 Thomas, Tyesha SR Lincoln (Mo.) 10.33
9 Humphrey, Abbey SR Missouri Valley 8.48
10 Brown, Jenna SR William Woods 7.52
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peoples, Kearsten SR Missouri 1' 5.36"
2 Rushin, Jill SR Missouri 1' 3.19"
3 Ervin, Cortni SR Missouri 1' 2.72"
4 Johnson, McKenzie SR South Dakota St. 1' 2.26"
5 Greenfield, Laura SR Missouri 1' 2.17"
6 Evans, Katie SR Missouri 1' 1.87"
7 Walter, Kate SR NW Missouri 1' 1.65"
8 Brueggeman, Susan SR UMKC 1' 1.12"

Women's Discus Throw Division 2   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Paulzine, Amy SR South Dakota St. 3' 10.05"
2 Fischer, Becca SR South Dakota St. 3' 4.51"
3 Assmus, Shelby SR South Dakota St. 3' 0.35"
4 Brown, Jenna SR William Woods 2' 6.47"
5 Stafford, Sara SR Missouri Valley 2' 6.02"
6 Humphrey, Abbey SR Missouri Valley 2' 4.14"
7 Thomas, Tyesha SR Lincoln (Mo.) 2' 3.15"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis-Smallwood, Gia SR Unattached 4' 9.94"
2 Peoples, Kearsten SR Missouri 3' 10.81"
3 Garner, Brooke SR South Dakota St. 3' 10.16"
4 Rushin, Jill SR Missouri 3' 9.86"
5 Ecker, Jessica SR Unattached 3' 8.49"
6 Evans, Katie SR Missouri 3' 7.54"
7 Walter, Kate SR NW Missouri 3' 5.91"
8 Hampton, Sandra SR Missouri 3' 4.58"
9 Banda, Denise SR UMKC 3' 2.03"
10 Brueggeman, Susan SR UMKC 3' 1.15"

Women's Discus Throw Division 1   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gauer, Jaelynn SO Owensville 2' 2.05"
2 Fitzpatrick, Lacy FR Eldon 2' 0.79"
3 Nesby, Kayla SR Bloomington 2' 0.43"
4 Bigham, Michaela SO Farmington 2' 0.02"
5 Peal, J'Sheree FR Hickman 1' 11.01"
6 Hartley, Kelly SR Rock Bridge 1' 10.67"
7 Fankhauser, Natacha SR Farmington 1' 7.88"
8 Best, Kirsten FR Sullivan 1' 7.56"
9 Heberlie, Jessica FR Farmington 1' 6.64"
10 Stoll, Ngan SO Hickman 1' 6.39"
11 Moss, Kyra FR Hickman 1' 5.82"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Kaylee SR Willard 2' 8.6"
2 York, Mallory SO Jefferson City 2' 8.15"
3 Record, Haley SO Owensville 2' 7.39"
4 Blum, Celeste JR North County (Bonne Terre) 2' 6.86"
5 McMahon, Taylor SR Jackson 2' 6.82"
6 Scrivner, Maddie SO Eldon 2' 6.42"
7 Kahleel, Mubinah SO Rock Bridge 2' 5.54"
8 Craft, Melinna JR Jackson 2' 4.28"
9 Brown, Baylee JR Potosi 2' 4.23"
10 Hughes, Andrea FR Jefferson City 2' 4.01"
11 Huber, Gabi JR Hillsboro 2' 3.99"
12 Ridgeway, Danica SO Jefferson City 2' 3.75"
13 Massey, Mirissa SO Hillsboro 2' 0.76"
14 Aiello, Liz SR Jefferson City 2' 0.7"
15 Wall, Taylor JR Eldon 2' 0.59"

Women's Hammer Throw Division 2   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pfeiffer, Bethany SR Missouri 4' 3.09"
2 Evans, Katie SR Missouri 3' 8.46"
3 Paulzine, Amy SR South Dakota St. 3' 6.04"
4 Assmus, Shelby SR South Dakota St. 3' 5.33"
5 Brueggeman, Susan SR UMKC 3' 4.2"
6 Hariott, Kimoya SR UMKC 3' 4.06"
7 Johnson, McKenzie SR South Dakota St. 3' 0.35"
8 Stafford, Sara SR Missouri Valley 3' 0.22"
9 Brown, Jenna SR William Woods 2' 11.45"
10 Fischer, Becca SR South Dakota St. 2' 9.72"
11 Sumption, Trisha SR South Dakota St. 2' 7.48"
12 Humphrey, Abbey SR Missouri Valley 2' 3.86"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peoples, Kearsten SR Missouri 4' 8.44"
2 Coil, Melissa SR Missouri 4' 7.35"
3 Garner, Brooke SR South Dakota St. 4' 6.67"
4 Peiffer, Amanda SR Missouri 4' 5.85"
5 Ervin, Cortni SR Missouri 4' 3.62"
6 Collins, Megan SR Missouri 4' 2.62"
7 Banda, Denise SR UMKC 3' 10.47"
8 Rushin, Jill SR Missouri 3' 7.36"
9 Walter, Kate SR NW Missouri -
10 Greenfield, Laura SR Missouri -

Women's Javelin Division 2   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Haarklau, Katrine SR Missouri 3' 10.4"
2 Hariott, Kimoya SR UMKC 3' 5.27"
3 Twietmeyer, Hailey SR Missouri 3' 4.99"
4 Paulzine, Amy SR South Dakota St. 3' 2.74"
5 Pfeiffer, Bethany SR Missouri 3' 2.61"
6 Riley, Mary SR Central Missouri 3' 1.88"
7 Roehrig, Liz SR Unattached 2' 11.56"
8 Walter, Kate SR NW Missouri 2' 10.77"
9 Vanarsdall, Kelcy SR Missouri 2' 9.76"
10 Hampton, Sandra SR Missouri 2' 7.45"
11 Fischer, Becca SR South Dakota St. 2' 4.44"
12 Thomas, Tyesha SR Lincoln (Mo.) 2' 1.14"
13 Humphrey, Abbey SR Missouri Valley 1' 6.87"
14 Thomas, Chevise SR Lincoln (Mo.) 8.16