Panther Open

Scores:
Men's Score
Dixon101.33
Erie-Prophetstown46.16
Riverdale34.5
 
Women's Score
Erie-Prophetstown113.5
Rockridge43.5

Men's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garza, Mike SR Riverdale 11.87 1
2 Krivak, Joe JR Dixon 13.52
3 Zimmer, Al SR Riverdale 13.61
4 Danger, Sam SO Riverdale 13.77
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gul, Mike SO Erie-Prophetstown 2.00 3.33
2 Deshane, Devin SO Erie-Prophetstown 2.00 3.33
3 Douglas, Quinton FR Dixon 2.00 3.33

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garza, Mike SR Riverdale 23.65 5
2 Worley, John JR Dixon 23.75 3
3 Owens, Darius JR Erie-Prophetstown 24.97 2
4 Gonzalez, Emilio SR Dixon 25.73 1
5 Green, Josh JR Erie-Prophetstown 26.01
6 Schielein, Dane SO Dixon 26.40
7 Bauer , Chris SO Erie-Prophetstown 1:39.00
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sand, Mitchell JR Riverdale 40:00.00
2 Zimmer, Al SR Riverdale 40:00.00
3 Hester, Joe SR Riverdale 40:00.00
4 Krivak, Joe JR Dixon 40:00.00
5 Markle, Jeremy JR Riverdale 40:00.00
6 Hayden, Bobby FR Riverdale 40:00.00
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gul, Mike SO Erie-Prophetstown 40:00.00
2 Deshane, Devin SO Erie-Prophetstown 40:00.00
3 Douglas, Quinton FR Dixon 40:00.00

Men's 400m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goad, Scott SR Dixon 51.95 5
2 Worley, John JR Dixon 53.20 3
3 Shipp, Tanner FR Erie-Prophetstown 59.65 2
4 Dawson, Zach SR Dixon 1:00.78 1
5 Ploenzke, Dave SR Erie-Prophetstown 1:01.38
6 Hester, Joe SR Riverdale 1:02.37
7 Mallary, Mitch SR Erie-Prophetstown 1:05.20

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hummel, Roy JR Dixon 2:11.32 5
2 Mitchell, Skylar SO Dixon 2:13.70 3
3 Sand, Mitchell JR Riverdale 2:13.76 2
4 Mallary, Mitch SR Erie-Prophetstown 2:15.91 1
5 Grady, Evan FR Dixon 2:20.17
6 Shipp, Tanner FR Erie-Prophetstown 2:31.94
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Alguire, Cody SO Riverdale 2:27.00
2 Sondgeroth, Cody SO Dixon 2:27.00
3 Bonnell, Braedon FR Erie-Prophetstown 2:27.00

Men's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mitchell, Skylar SO Dixon 4:52.33 5
2 Claus, Kevin JR Riverdale 4:53.22 3
3 Hummel, Roy JR Dixon 5:00.75 2
4 Nitiz, Chase SR Erie-Prophetstown 5:29.18 1
5 Mallary, Matt SO Erie-Prophetstown 5:30.50
6 Lilly, Seth FR Erie-Prophetstown 5:32.42
7 Bowling, Josh FR Erie-Prophetstown 5:48.87

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Trevino, Austin SO Dixon 11:03.80 5
2 Mallary, Matt SO Erie-Prophetstown 11:29.38 3
3 Kooy, Chris SO Dixon 12:02.89 2

Men's 110m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gieson, JD FR Dixon 17.64 5
2 Cook, A.J. SO Riverdale 18.67 3
3 McKinley, Rylee SO Riverdale 19.49 2
4 Claus, Eric FR Riverdale 20.20 1

Men's 300m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gieson, JD FR Dixon 44.92 5
2 Cook, A.J. SO Riverdale 47.91 3
3 Zimmer, Al SR Riverdale 48.87 2
4 McKinley, Rylee SO Riverdale 51.78 1

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goad, Scott SR Dixon 6' 2.0" 5
2 Ames, Grant FR Erie-Prophetstown 5' 6.1" 3
3 Gieson, JD FR Dixon 5' 6.0" 2
4 Jones, Brandon SR Riverdale 5' 0.0" 0.5
5 Shipp, Travis FR Erie-Prophetstown 5' 0.0" 0.5
6 Heun, John JR Erie-Prophetstown -
7 Hayden, Bobby FR Riverdale -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dawson, Zach SR Dixon 10' 3.0" 5
2 Sandrock, Brad SO Erie-Prophetstown 7' 3.0" 3

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garza, Mike SR Riverdale 20' 6.5" 5
2 Johnson, Devin JR Erie-Prophetstown 19' 6.5" 3
3 Goad, Scott SR Dixon 19' 4.0" 2
4 Worley, John JR Dixon 19' 2.0" 1
5 Owens, Darius JR Erie-Prophetstown 18' 2.0"
6 McGlown, Xavier FR Dixon 17' 0.0"
7 Gonzalez, Emilio SR Dixon 16' 10.0"
8 Gul, Mike SO Erie-Prophetstown 15' 11.5"
9 Oleson, Ethan JR Erie-Prophetstown 12.00
10 Bauer , Chris SO Erie-Prophetstown 12.00
11 Danger, Sam SO Riverdale 12.00
12 Butts, John JR Erie-Prophetstown 12.00

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Henkel, Zachary SR Dixon 38' 5.5" 5
2 McGlown, Xavier FR Dixon 37' 3.5" 3
3 Schielein, Dane SO Dixon 36' 1.0" 2
4 McKinley, Rylee SO Riverdale 34' 1.25" 1
5 Markle, Jeremy JR Riverdale 33' 8.25"
6 Graham, Christopher SO Erie-Prophetstown 32' 11.0"
7 Sandrock, Brad SO Erie-Prophetstown 28' 3.0"
8 Juhola, Matt SR Erie-Prophetstown -
9 DeCap, Tyler SO Riverdale -

Men's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shippert, Jon SR Dixon 50' 6.0" 5
2 Oleson, Ethan JR Erie-Prophetstown 45' 9.0" 3
3 Quick, Keith SR Riverdale 44' 7.5" 2
4 Butts, John JR Erie-Prophetstown 41' 5.0" 1
5 Smith, Andrew JR Dixon 40' 4.5"
6 Blasdell, Ryan JR Erie-Prophetstown 38' 8.0"
7 Hohlen, Justin JR Dixon 38' 4.5"
8 Bright, Jace SO Erie-Prophetstown 34' 2.0"
9 Nielsen, Zach SR Erie-Prophetstown 33' 3.0"
10 Helander, Alex FR Dixon 32' 6.0"
11 Klockenga, Colton FR Erie-Prophetstown 30' 10.5"
12 Fassler, Logan SO Dixon 28' 7.0"
13 Gaudet, Michael FR Riverdale 25' 11.5"
14 Pursley, Dustin FR Riverdale 23' 10.0"
15 Oswalt, Austin SR Dixon -
16 Ramirez, Nate SO Erie-Prophetstown -

Men's Discus Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shippert, Jon SR Dixon 146' 3.0" 5
2 Quick, Keith SR Riverdale 140' 8.0" 3
3 Butts, John JR Erie-Prophetstown 121' 7.0" 2
4 Bright, Jace SO Erie-Prophetstown 109' 3.0" 1
5 Smith, Andrew JR Dixon 104' 1.0"
6 Hohlen, Justin JR Dixon 103' 2.0"
7 Oleson, Ethan JR Erie-Prophetstown 102' 7.5"
8 Klockenga, Colton FR Erie-Prophetstown 90' 2.0"
9 Nielsen, Zach SR Erie-Prophetstown 87' 7.0"
10 Blasdell, Ryan JR Erie-Prophetstown 84' 2.0"
11 Fassler, Logan SO Dixon 83' 10.0"
12 Helander, Alex FR Dixon 80' 9.0"
13 Gaudet, Michael FR Riverdale 74' 5.0"
14 Pursley, Dustin FR Riverdale 69' 1.0"
15 Oswalt, Austin SR Dixon -
16 Ramirez, Nate SO Erie-Prophetstown -

Women's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cobert, Courtney SO Erie-Prophetstown 13.91
2 Strike, Heather FR Erie-Prophetstown 14.38
3 Cullen, Taylor JR Rockridge 14.69
4 Redell, Karli SO Erie-Prophetstown 14.70
5 Deyo, Paige SR Erie-Prophetstown 14.90
6 Lantau, Rachel FR Rockridge 14.90
7 Meier, Beth SO Rockridge 15.09
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chenoweth, Emily SO Erie-Prophetstown 2.00 3
2 Moore, Samantha SR Erie-Prophetstown 2.00 3
3 Valdez, Yvette SR Erie-Prophetstown 2.00 3

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cobert, Courtney SO Erie-Prophetstown 29.01 5
2 Strike, Heather FR Erie-Prophetstown 29.69 3
3 Parker, Ellery FR Rockridge 30.66 1
4 Meier, Beth SO Rockridge 31.96
5 Peters, Abby FR Rockridge 32.24
6 Cullen, Taylor JR Rockridge -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lantau, Rachel FR Rockridge 40:00.00
2 Steel, Ashlynn FR Erie-Prophetstown 40:00.00
3 Fringer, Katie SO Erie-Prophetstown 40:00.00
4 Mallary, Lexie FR Erie-Prophetstown 40:00.00
5 Westen, Cydney SO Erie-Prophetstown 40:00.00

Women's 400m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Strike, Heather FR Erie-Prophetstown 1:05.20 5
2 Cooney, Danielle SR Erie-Prophetstown 1:05.73 3
3 Westen, Cydney SO Erie-Prophetstown 1:11.25 1
4 Wray, Sierra FR Rockridge 1:18.89
5 Kranz, Amie JR Rockridge 1:22.07

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reiley, Corrie FR Erie-Prophetstown 2:34.60 5
2 Remley, Brooke SO Erie-Prophetstown 2:38.94 3
3 Jensen, Breanna FR Erie-Prophetstown 2:41.31 1
4 Mallary, Lexie FR Erie-Prophetstown 2:52.36
5 Dessing, Shyan SO Erie-Prophetstown 3:01.17
6 Bowman, Cheyenne SO Rockridge 3:02.15
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Taylor FR Rockridge 2:59.00
2 Taylor, Ellie JR Erie-Prophetstown 2:59.00
3 Grawe, Destiny JR Rockridge 2:59.00

Women's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reiley, Corrie FR Erie-Prophetstown 5:49.58 5
2 Remley, Brooke SO Erie-Prophetstown 6:07.69 3
3 Bowling, Erin JR Erie-Prophetstown 6:45.42 1
4 Jensen, Breanna FR Erie-Prophetstown 6:51.88

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woodworth, Jennifer JR Erie-Prophetstown 14:13.12 5
2 Bowling, Erin JR Erie-Prophetstown 14:32.87 3

Women's 300m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hasson, Devin SO Rockridge 50.44 5
2 Arnolts, Sheena SR Erie-Prophetstown 53.34 3
3 Herrera, Marisela SO Erie-Prophetstown 55.87 1
4 Dessing, Shyan SO Erie-Prophetstown 59.67
5 Tolson, Kylie SR Rockridge 1:00.26

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bower, Daisy SR Rockridge 5' 0.0" 5
2 Moore, Samantha SR Erie-Prophetstown 4' 6.0" 3
3 Bolton, Mikayla FR Erie-Prophetstown 4' 4.0" 1.5
4 Parker, Ellery FR Rockridge 4' 4.0" 1.5
5 Henrekin, Kassi FR Erie-Prophetstown 4' 2.0"

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Unruh, Kali SR Erie-Prophetstown 8' 3.0" 5
2 Reiley, Cassie JR Erie-Prophetstown 7' 9.0" 3
3 Bohnsack, Jordan FR Rockridge 7' 3.0" 1.5
4 Peters, Abby FR Rockridge 7' 3.0" 1.5
5 Mallary, Lexie FR Erie-Prophetstown 6' 6.0"
6 Fringer, Katie SO Erie-Prophetstown 6' 6.0"
7 Steel, Ashlynn FR Erie-Prophetstown -

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Unruh, Kali SR Erie-Prophetstown 15' 1.0" 5
2 Lape, Madison FR Rockridge 14' 9.5" 3
3 Bower, Daisy SR Rockridge 14' 8.0" 2
4 Peters, Abby FR Rockridge 12' 11.0" 1
5 Moore, Samantha SR Erie-Prophetstown 12' 10.0"
6 Chenoweth, Emily SO Erie-Prophetstown -

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reiley, Cassie JR Erie-Prophetstown 29' 5.0" 5
2 Fringer, Katie SO Erie-Prophetstown 29' 3.0" 3
3 Moore, Samantha SR Erie-Prophetstown 29' 2.25" 2
4 Tolson, Kylie SR Rockridge 27' 5.5" 1
5 Dessing, Shyan SO Erie-Prophetstown 26' 7.0"
6 Grawe, Destiny JR Rockridge 24' 9.5"