Sterling Track and Field Relays

Scores:
Men's Score
Rock Island110.95
Sterling86.93
Galesburg80.91
United Township68.95
Dixon52.97
Ottawa Township44.95
Rock Falls35.97
Freeport12.92
 
Women's Score
Geneseo110.93
Rock Island109.91
Dixon63.92
Sterling61.94
Erie-Prophetstown56.96
United Township37.9
Rock Falls36.95
Ottawa Township11.99

Men's 1600m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harkness, Dylan SR Sterling 4:26.04
2 Sands, Keith SR United Township 4:26.59
3 Rasso, Tyler SO United Township 4:29.64
4 Webster, Austin SO United Township 4:31.06
5 Mitchell, Skylar SO Dixon 4:36.86
6 Welch, Andrew SR Galesburg 4:37.09
7 Hummel, Roy JR Dixon 4:45.99
8 Smith, Andrew SR Galesburg 4:46.70
9 Quinn, Steve JR Galesburg 4:47.20
10 Sondgeroth, Cody SO Dixon 4:50.04
11 Ikundiro, Eric JR Rock Island 4:51.04
12 Landis, Josh SR Sterling 4:53.67
13 Marcelano, Edgar SR Rock Island 4:53.77
14 Alston, Zach FR Sterling 4:57.67
15 Anderson, Sean FR Rock Island 4:59.48
16 Arsmtrong, Ken SO Ottawa Township 5:05.58
17 Guiterrez, Carlos JR Rock Falls 5:08.11
18 Armstrong, Chandlar FR Ottawa Township 5:14.24
19 Wolfe, Thomas SR Ottawa Township 5:14.73
20 Wyckstandt, Collin JR Rock Falls 5:18.30
21 Watts, Dustin JR Rock Falls 5:18.93
22 Wilks, Christian SO Freeport 5:33.05
23 Sanchez, Miseal SO Freeport 5:44.17
24 Marshall, Sam SR Freeport 6:38.96

Men's 300m Hurdles Relay Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Small, Connor JR Ottawa Township 45.75 2
2 Dandridge, Daniel SO Freeport 46.33
3 Quintinilla, Kevin SO Galesburg 46.74 1.33
4 Reynolds, Jordan FR Rock Falls 49.08 0.66
5 Dawson, Zach SR Dixon 49.90 0.33
6 Walton, Ryan FR Freeport 53.13
7 Dixon, Zevrene FR Freeport 53.30
8 Douglas, Quinton FR Dixon 53.53 0.33
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coleman, Laron SO Ottawa Township 43.13 2
2 Johnson, Drew SR Ottawa Township 43.89 2
3 Chromek, Josh SR Sterling 44.34 2.66
4 Alley, Blake SR United Township 44.35
5 Kochuyht, Ben JR Rock Island 45.12 3.33
6 Watson, Parker SR Rock Falls 45.12 0.66
7 Mortonson, Tanner SO Rock Falls 47.19 0.66
8 Arteaga, Sebastian FR Galesburg 48.34 1.33
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Willies, Derrick JR Rock Island 39.01 3.33
2 Schneiderbauer, Mike SR Sterling 40.33 2.66
3 Walker, Demario JR Galesburg 41.17 1.33
4 Sparkman, Charlie JR Rock Island 41.92 3.33
5 Blancas, Eduardo SR Sterling 42.24 2.66
6 Gieson, JD FR Dixon 42.25 0.33

Men's 4 x 100m Relay Varsity   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rock Island A , ,
,
42.54 10
2 United Township A , ,
,
43.39 8
3 Rock Falls A , ,
,
45.45 6
4 Galesburg A , ,
,
46.31 4
5 Sterling A , ,
,
46.48 2
6 Freeport A , ,
,
47.05 1
7 Ottawa Township A , ,
,
47.41

Men's 4 x 100m Relay Division 2   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rock Island A , ,
,
44.96 10
2 Dixon A , ,
,
46.32 8
3 Galesburg A , ,
,
46.52 6
4 Sterling A , ,
,
46.67 4
5 Freeport A , ,
,
47.13 2
6 United Township A , ,
,
47.36 1
7 Ottawa Township A , ,
,
49.86
8 Rock Falls A , ,
,
50.69

Men's 4 x 100m Relay Division 3   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rock Falls A , ,
,
50.61
2 Dixon A , ,
,
50.84
3 Galesburg A , ,
,
51.35
4 Rock Island A , ,
,
51.36
5 Sterling A , ,
,
51.66

Men's 4 x 200m Relay Division 2   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rock Island A , ,
,
1:33.64 10
2 Dixon A , ,
,
1:35.80 8
3 Sterling A , ,
,
1:37.01 6
4 United Township A , ,
,
1:39.26 4
5 Galesburg A , ,
,
1:41.32 2
6 Rock Falls A , ,
,
1:44.99 1
7 Ottawa Township A , ,
,
1:47.16

Men's 4 x 200m Relay Varsity   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 United Township A , ,
,
1:31.10 10
2 Rock Island A , ,
,
1:32.17 8
3 Sterling A , ,
,
1:32.52 6
4 Rock Falls A , ,
,
1:35.02 4
5 Galesburg A , ,
,
1:36.53 2
6 Freeport A , ,
,
1:37.60 1

Men's 4 x 400m Relay Varsity   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rock Island A , ,
,
3:25.08 10
2 Dixon A , ,
,
3:26.86 8
3 Galesburg A , ,
,
3:27.10 6
4 Sterling A , ,
,
3:30.27 4
5 Rock Falls A , ,
,
3:41.37 2
6 Ottawa Township A , ,
,
3:44.02 1
7 Freeport A , ,
,
3:47.55

Men's 4 x 800m Relay Varsity   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Galesburg A , ,
,
8:02.98 10
2 Sterling A , ,
,
8:07.77 8
3 United Township A , ,
,
8:14.71 6
4 Rock Island A , ,
,
8:44.84 4
5 Dixon A , ,
,
9:00.13 2
6 Rock Falls A , ,
,
9:46.03 1

Men's 4 x 1,200m Relay Varsity   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 United Township A , ,
,
9.00 10
2 Dixon A , ,
,
22.00 8
3 Galesburg A , ,
,
23.00 6
4 Sterling A , ,
,
27.00 4
5 Rock Island A , ,
,
39.00 2
6 Ottawa Township A , ,
,
53.00 1
7 Rock Falls A , ,
,
58.00
8 Freeport A , ,
,
59.00

Men's 4 x 110m Shuttle Hurdle Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rock Falls A , ,
,
1:09.18 4
2 Galesburg A , ,
,
1:17.32 2
3 Freeport A , ,
,
1:22.38 1
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 United Township A , ,
,
1:04.38 10
2 Rock Island A , ,
,
1:06.14 8
3 Ottawa Township A , ,
,
1:09.16 6

Men's 1,600m Sprint Medley Division 2   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Sterling A , ,
,
3:51.18 10
2 Rock Island A , ,
,
3:55.10 8
3 United Township A , ,
,
3:58.17 6
4 Galesburg A , ,
,
4:07.69 4
5 Ottawa Township A , ,
,
4:09.18 2
6 Dixon A , ,
,
4:15.63 1
7 Freeport A , ,
,
4:17.35
8 Rock Falls A , ,
,
4:20.50

Men's High Jump Relay Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Arrington, Aaron JR Rock Island 6' 4.0" 3.33
2 Goad, Scott SR Dixon 6' 4.0" 1
3 Phillips, Lamon SR Rock Island 6' 2.0" 3.33
4 Johnson, Tayvian SR United Township 6' 0.0" 2.66
5 Nadif, Zack SR United Township 5' 10.0" 2.66
6 Butler, Thomas SR Rock Island 5' 10.0" 3.33
7 Cain, Brandon JR Rock Falls 5' 8.0" 2
8 Hartz, Cornell JR Sterling 5' 8.0" 1
9 Thompson, Mason JR Rock Falls 5' 8.0" 2
10 Euell, Davontay SR Rock Falls 5' 8.0" 2
11 Fenton, Bryce FR Galesburg 5' 6.0" 0.33
12 Gieson, JD FR Dixon 5' 6.0" 1
13 Quintinilla, Kevin SO Galesburg 5' 6.0" 0.33
14 Fowkes, Gaije JR Sterling 5' 6.0" 1
15 Ajibola, Tierney JR United Township 5' 6.0" 2.66
16 Kirchhoff, Jacob SO Sterling 5' 4.0" 1
17 Anderson, Will JR Galesburg 5' 4.0" 0.33
18 Dawson, Zach SR Dixon 4' 8.0" 1

Men's Pole Vault Relay Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schneiderbauer, Mike SR Sterling 13' 10.0" 2
2 Nelson, Logan JR Galesburg 12' 9.0" 0.66
3 Moore, Billy JR Ottawa Township 12' 9.0" 2.66
4 Rusk, Lucas SR Rock Island 12' 3.0" 3.33
5 Chromek, Josh SR Sterling 12' 3.0" 2
6 Watson, Parker SR Rock Falls 11' 9.0"
7 Kochuyht, Ben JR Rock Island 11' 3.0" 3.33
8 Chapman, Matthew SO United Township 10' 3.0" 1.33
9 Ajibola, Tierney JR United Township 10' 3.0" 1.33
10 Lanciloti, Jack JR Galesburg 10' 3.0" 0.66
11 Smith, Isaac JR United Township 10' 3.0" 1.33
12 Diss, Eli FR Ottawa Township 10' 3.0" 2.66
13 Dawson, Zach SR Dixon 10' 3.0"
14 Dodson, Wade JR Freeport 10' 3.0" 0.33
15 Johnson, Blake SO Ottawa Township 10' 3.0" 2.66
16 Berrera, Chris SR Rock Island 10' 3.0" 3.33
17 Sanchez, Miseal SO Freeport 9' 9.0" 0.33
18 White, Justin JR Dixon 7' 0.0"
19 Interone, Keanu JR Sterling 7' 0.0" 2
20 Cook, Albert FR Rock Falls 7' 0.0"
21 Taylor, Tevin FR Galesburg 7' 0.0" 0.66
22 Walton, Ryan FR Freeport 7' 0.0" 0.33
23 Stark, Jordan FR Rock Falls 7' 0.0"

Men's Long Jump Relay Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hartz, Cornell JR Sterling 20' 3.5" 1.33
2 Mikan, Doug SR Sterling 20' 1.0" 1.33
3 Rucker, Cordre SR Freeport 19' 8.75" 0.66
4 Burant, Austin JR Ottawa Township 19' 4.0" 0.33
5 Rivera, Alejando SR Sterling 18' 7.0" 1.33
6 Leaf, Alex JR Rock Falls 17' 11.5"
7 Martin, Justin SR Ottawa Township 17' 5.5" 0.33
8 Dandridge, Daniel SO Freeport 17' 4.25" 0.66
9 Arachikavitz, Evan JR Freeport 17' 2.0" 0.66
10 Babcock, Austin JR Rock Falls 16' 9.5"
11 Clapper, Cody SO Rock Falls 16' 9.0"
12 Ortiz, Mike FR Ottawa Township 16' 6.25" 0.33
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Diggins, Travon JR Galesburg 22' 0.5" 2.66
2 Ellis, Derrick SR Rock Island 21' 5.0" 3.33
3 Goad, Scott SR Dixon 20' 5.5" 2
4 Worley, John JR Dixon 20' 4.5" 2
5 Richardson, Brian JR Rock Island 19' 11.5" 3.33
6 Leslie, Brad SR Rock Island 19' 11.0" 3.33
7 Walker, Demario JR Galesburg 19' 7.5" 2.66
8 McGlown, Xavier FR Dixon 19' 4.0" 2
9 Holloway, Ben FR Galesburg 19' 0.0" 2.66

Men's Triple Jump Relay Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Burant, Austin JR Ottawa Township 40' 8.0" 1.33
2 Schneiderbauer, Mike SR Sterling 39' 8.0" 2.66
3 Thompson, Mason JR Rock Falls 38' 11.5" 2
4 Fowkes, Gaije JR Sterling 38' 3.0" 2.66
5 Kirchhoff, Jacob SO Sterling 37' 5.75" 2.66
6 Euell, Davontay SR Rock Falls 36' 11.5" 2
7 LaMendola, Alexander SO Dixon 36' 9.5"
8 Bruns, Brodie JR Rock Falls 36' 3.0" 2
9 Schielein, Dane SO Dixon 35' 5.0"
10 Price, Christian JR Ottawa Township 34' 9.0" 1.33
11 Cunha, Tristan FR Ottawa Township 31' 7.5" 1.33
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Diggins, Travon JR Galesburg 42' 1.5" 3.33
2 Aldridge, Treyvon SO Rock Island 40' 7.0"
3 Ehimwmen, chris SO Rock Island 40' 3.0"
4 Walker, Demario JR Galesburg 39' 5.0" 3.33
5 Nadif, Zack SR United Township 38' 5.0"
6 Rucker, Cordre SR Freeport 36' 11.5" 0.66
7 Anderson, Will JR Galesburg 36' 7.0" 3.33
8 Dixon, Zevrene FR Freeport 35' 2.0" 0.66
9 Arachikavitz, Evan JR Freeport 34' 10.5" 0.66
10 Oakes, Dalton SO United Township 34' 2.0"

Men's Shot Put Relay Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hovind, Scott JR Galesburg 44' 7.0" 1.33
2 Holman, Mario JR Rock Island 43' 5.5" 0.33
3 Johnson, Malique JR Freeport 42' 2.0" 0.66
4 Rials, Xavier JR Freeport 41' 1.5" 0.66
5 Hawkins, Matthew SO Galesburg 38' 5.0" 1.33
6 Crowl, Zane JR Galesburg 37' 11.0" 1.33
7 Dingman, Derek SR Rock Falls 36' 1.5"
8 Billings, Jacob SO Rock Falls 34' 4.0"
9 Bustard, Tommy FR Rock Island 33' 6.0" 0.33
10 White, Logan JR Rock Falls 33' 5.0"
11 Lamm, Josh SR Freeport 31' 7.0" 0.66
12 Morrow, Jamal SO Rock Island 31' 4.0" 0.33
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shippert, Jon SR Dixon 51' 9.0" 2.66
2 Pointer, Travis JR Ottawa Township 50' 5.0" 3.33
3 Neal, Jordan SR Sterling 49' 5.0" 2
4 Rayfield, Cyrano SO Ottawa Township 43' 2.0" 3.33
5 Smith, Andrew JR Dixon 40' 10.0" 2.66
6 Grell, Bentley SO Sterling 40' 7.5" 2
7 Bowden, Austin JR Ottawa Township 40' 6.0" 3.33
8 Knie, Josh SO Sterling 40' 4.0" 2
9 Hohlen, Justin JR Dixon 39' 11.0" 2.66
10 Cutcomp, Cody JR United Township 37' 5.0"
11 Perry, Levi JR United Township 36' 4.0"
12 Winkle, Joey SR United Township 33' 6.0"

Men's Discus Throw Relay Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Alex JR Galesburg 128' 1.0" 3.33
2 Hovind, Scott JR Galesburg 124' 2.0" 3.33
3 Brackett, Tyler SR Galesburg 120' 4.0" 3.33
4 Drawyer, Bryce SO Rock Falls 115' 0.0" 1.33
5 Lamm, Josh SR Freeport 114' 0.0" 0.33
6 Dingman, Derek SR Rock Falls 112' 0.0" 1.33
7 Rials, Xavier JR Freeport 110' 2.0" 0.33
8 Waldrip, Malik JR Rock Island 104' 10.0"
9 Swanson, Brayden SO Rock Falls 100' 8.0" 1.33
10 Rusk, Lucas SR Rock Island 92' 11.0"
11 Johnson, Malique JR Freeport 91' 9.0" 0.33
12 Garcia, Cezar JR Rock Island 89' 8.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shippert, Jon SR Dixon 152' 2.0"
2 Perry, Levi JR United Township 136' 11.0" 0.66
3 Neal, Jordan SR Sterling 135' 8.0" 2.66
4 Knie, Josh SO Sterling 125' 9.0" 2.66
5 England, Andrew SR Ottawa Township 123' 5.0" 2
6 Cutcomp, Cody JR United Township 115' 5.0" 0.66
7 Oswalt, Austin SR Dixon 111' 5.0"
8 Long, Luke SO Ottawa Township 103' 11.0" 2
9 Grell, Bentley SO Sterling 102' 1.0" 2.66
10 Rayfield, Cyrano SO Ottawa Township 100' 9.0" 2
11 Winkle, Joey SR United Township 68' 3.0" 0.66

Women's 1600m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Artega, Celeste SR Rock Island 5:13.41
2 Schwarz, Brittany JR Dixon 5:16.24
3 Thorpe, Haley SR Dixon 5:25.20
4 Sondgeroth, Tiara SR Dixon 5:30.81
5 Gatter, Paige SR Geneseo 5:36.06
6 Davis, Paige JR Rock Falls 5:37.61
7 Sanchez, Mercedes FR Sterling 5:45.46
8 Johnson, Aubree JR Rock Falls 5:51.50
9 Ford, Emily JR Geneseo 5:54.00
10 Schlindwein, Maggie JR Geneseo 5:56.40
11 Remley, Brooke SO Erie-Prophetstown 5:57.91
12 Wind, Jessica JR Rock Falls 6:00.23
13 Brenner, Abbigail JR Sterling 6:00.47
14 Bacon, Claire SO Rock Island 6:05.70
15 Tabor, Erica JR Ottawa Township 6:12.45
16 Ward, Megan SO Ottawa Township 6:13.31
17 Lathe, Rachel SR Sterling 6:16.68
18 Iradukundo, Joshephine FR Rock Island 6:18.86
19 Warren, Allison SO Ottawa Township 6:19.05
20 Arnolts, Sheena SR Erie-Prophetstown 6:22.00
21 Woodworth, Jennifer SR Erie-Prophetstown 6:38.91

Women's 300m Hurdles Relay Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grell, Breann JR Sterling 52.49 0.66
2 Lindhe, Felicia SR United Township 53.14 2
3 Vanderheyden, Hannah FR Geneseo 53.23 3.33
4 Herrera, Marisela SO Erie-Prophetstown 54.45 1.33
5 Dessing, Shyan SO Erie-Prophetstown 55.80 1.33
6 Miller, Maya FR Sterling 56.43 0.66
7 Zuidema, Morgan FR Sterling 56.70 0.66
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Storm, Kaci SR Geneseo 46.34 3.33
2 Anderson, Ashley SR Rock Island 47.51 2.66
3 Clements, Kira SR Rock Island 48.07 2.66
4 Waller, Hannah JR Geneseo 48.53 3.33
5 Arnolts, Sheena SR Erie-Prophetstown 50.20 1.33
6 Hoff, Ashley SR United Township 50.90 2
7 Johnson, Ebonie SR Rock Island 52.60 2.66
8 DeVilder, Amanda SO United Township 54.87 2

Women's 4 x 100m Relay Division 3   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Geneseo A , ,
,
57.45
2 Rock Island A , ,
,
58.33
3 Rock Falls A , ,
,
1:00.26
4 Erie-Prophetstown A , ,
,
1:01.52
5 Dixon A , ,
,
1:10.17

Women's 4 x 100m Relay Varsity   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rock Island A , ,
,
48.60 10
2 Dixon A , ,
,
52.46 8
3 United Township A , ,
,
52.85 6
4 Sterling A , ,
,
53.11 4
5 Geneseo A , ,
,
53.90 2
6 Erie-Prophetstown A , ,
,
54.65 1
7 Ottawa Township A , ,
,
57.73

Women's 4 x 100m Relay Division 2   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Geneseo A , ,
,
52.20 10
2 Rock Island A , ,
,
52.51 8
3 Erie-Prophetstown A , ,
,
54.88 6
4 United Township A , ,
,
55.76 4
5 Sterling A , ,
,
56.01 2
6 Dixon A , ,
,
56.08 1
7 Ottawa Township A , ,
,
1:01.28

Women's 4 x 200m Relay Division 2   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rock Island A , ,
,
1:49.48 10
2 Geneseo A , ,
,
1:53.89 8
3 Erie-Prophetstown A , ,
,
1:54.64 6
4 Rock Falls A , ,
,
1:58.26 4
5 Sterling A , ,
,
1:59.33 2
6 United Township A , ,
,
2:00.43 1
7 Dixon A , ,
,
2:01.30
8 Ottawa Township A , ,
,
2:04.93

Women's 4 x 200m Relay Varsity   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rock Island A , ,
,
1:47.02 10
2 Geneseo A , ,
,
1:47.30 8
3 Dixon A , ,
,
1:47.80 6
4 Rock Falls A , ,
,
1:50.96 4
5 Sterling A , ,
,
1:52.04 2
6 United Township A , ,
,
1:54.98 1
7 Erie-Prophetstown A , ,
,
2:00.05
8 Ottawa Township A , ,
,
2:01.87

Women's 4 x 400m Relay Varsity   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Geneseo A , ,
,
4:10.90 10
2 Rock Island A , ,
,
4:16.19 8
3 Dixon A , ,
,
4:16.66 6
4 Erie-Prophetstown A , ,
,
4:18.32 4
5 Sterling A , ,
,
4:19.18 2
6 United Township A , ,
,
4:32.17 1
7 Ottawa Township A , ,
,
4:44.44

Women's 4 x 800m Relay Varsity   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Sterling A , ,
,
9:58.01 10
2 Rock Falls A , ,
,
10:04.64 8
3 Geneseo A , ,
,
10:10.43 6
4 Erie-Prophetstown A , ,
,
10:13.28 4
5 Dixon A , ,
,
11:01.86 2
6 Ottawa Township A , ,
,
11:07.47 1
7 United Township A , ,
,
11:18.06
8 Rock Island A , ,
,
11:20.51

Women's 4 x 1,200m Relay Varsity   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Dixon A , ,
,
9.00 10
2 Geneseo A , ,
,
24.00 8
3 Rock Falls A , ,
,
26.00 6
4 Rock Island A , ,
,
33.00 4
5 Sterling A , ,
,
37.00 2
6 Ottawa Township A , ,
,
50.00 1
7 Erie-Prophetstown A , ,
,
52.00

Women's 4 x 100m Shuttle Hurdle Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Erie-Prophetstown A , ,
,
1:17.20 8
2 United Township A , ,
,
1:19.27 6
3 Sterling A , ,
,
1:21.58 4
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rock Island A , ,
,
1:10.66 10

Women's 1,600m Sprint Medley Division 2   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Geneseo A , ,
,
4:30.57 10
2 Rock Island A , ,
,
4:38.06 8
3 Erie-Prophetstown A , ,
,
4:40.74 6
4 Rock Falls A , ,
,
4:46.18 4
5 Dixon A , ,
,
4:51.04 2
6 Sterling A , ,
,
4:51.55 1
7 Ottawa Township A , ,
,
4:55.61
8 United Township A , ,
,
5:17.55

Women's High Jump Relay Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Temple, Chelsey JR Rock Island 5' 0.0" 0.66
2 Rus, Paige JR Erie-Prophetstown 5' 0.0" 2.66
3 DeFauw, Jamie SO Geneseo 5' 0.0" 1.66
4 Vos, Lauren SR Sterling 5' 0.0" 3.33
5 Vergeyle, Autumn SR United Township 4' 10.0" 1.66
6 Burklund, Baylee FR United Township 4' 10.0" 1.66
7 Zuidema, Morgan FR Sterling 4' 10.0" 3.33
8 Matznick, Jacqueline FR Sterling 4' 8.0" 3.33
9 Redell, Karli SO Erie-Prophetstown 4' 8.0" 2.66
10 Stoneking, Jessica SR Geneseo 4' 8.0" 1.66
11 Bolton, Mikayla FR Erie-Prophetstown 4' 6.0" 2.66
12 Meyers, Cynthia FR Rock Island 4' 6.0" 0.66
13 Cooper, Megan FR Dixon 4' 4.0"
14 Steger, Lindsey FR Rock Island 4' 4.0" 0.66
15 Splede, Sydney SR Dixon 4' 4.0"
16 Gargus, Jordyn SR United Township 4' 4.0" 1.66
17 DeFauw, Jacque SR Geneseo 4' 4.0" 1.66
18 Cox, Catie SR Dixon -

Women's Pole Vault Relay Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hartman, Darrian SR Geneseo 10' 3.0" 3.33
2 Sheley, Madeleine SR Sterling 9' 9.0" 2
3 Zuidema, Lauren JR Sterling 9' 9.0" 2
4 Greenwalt, Liz SR Dixon 9' 3.0" 2.66
5 Unruh, Kali SR Erie-Prophetstown 9' 3.0" 1.33
6 Hendley, Becca SR Dixon 8' 9.0" 2.66
7 Nelson, Catherine SR Geneseo 7' 9.0" 3.33
8 Madigan, Anna JR Geneseo 7' 9.0" 3.33
9 Steel, Ashlynn FR Erie-Prophetstown 7' 3.0" 1.33
10 Duncan, Lexy SO Dixon 6' 9.0" 2.66
11 Wei, Carol SR Rock Falls 6' 9.0" 0.33
12 Reiley, Cassie JR Erie-Prophetstown 6' 9.0" 1.33
13 Kelemen, Alex JR Rock Falls 6' 9.0" 0.33
14 Mueller, Susy FR Ottawa Township 6' 3.0"
15 Leipold, Katherine SR Ottawa Township 4' 6.0"
16 Leigh, Emalee SR United Township 4' 6.0"
17 Peterson, Ivy JR Sterling 4' 6.0" 2
18 Bower, Alexis FR Ottawa Township 4' 6.0"
19 McKee, Ellie FR Rock Falls 4' 6.0" 0.33
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barnes, Brianna SR Rock Island 8' 3.0" 0.66
2 Holland, Katera SR Rock Island 6' 9.0" 0.66
3 Babers, Jasmine SO Rock Island 4' 6.0" 0.66

Women's Long Jump Relay Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lowery, Shatavia FR United Township 14' 9.0" 0.66
2 Totten, Jordan SO Sterling 14' 1.0" 1.33
3 Miceli, Allie SR Ottawa Township 13' 9.0"
4 Wilder, Cierra JR Rock Falls 13' 8.5" 0.33
5 Phillips, Denajha FR Sterling 13' 8.5" 1.33
6 Leigh, Emalee SR United Township 13' 5.75" 0.66
7 Leseman, Livi SR Rock Falls 13' 1.75" 0.33
8 Gomer, Alexis FR Sterling 12' 8.25" 1.33
9 Sumler, Kaitlin FR Ottawa Township 12' 7.75"
10 Kelemen, Alex JR Rock Falls 12' 3.5" 0.33
11 Oley, Autumn FR Ottawa Township 11' 6.25"
12 Ochoa-Raya, Andrea FR United Township 11' 1.25" 0.66
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brooks, Olivia JR Rock Island 16' 5.5" 3.33
2 Duncan, Lexy SO Dixon 16' 4.5" 2.66
3 Gray, Treneisha SR Rock Island 16' 0.5" 3.33
4 Brown, Alicia SR Dixon 15' 11.0" 2.66
5 Clements, Kiah SR Rock Island 15' 9.5" 3.33
6 Bodeen, Rayne SO Geneseo 15' 1.0" 2
7 Unruh, Kali SR Erie-Prophetstown 14' 1.5"
8 Kempher, Ashley FR Geneseo 13' 8.75" 2
9 Sohn, Brittany FR Dixon 13' 6.0" 2.66
10 Reiley, Cassie JR Erie-Prophetstown 13' 5.75"
11 Puls, Katie FR Geneseo 13' 1.0" 2
12 Chenoweth, Emily SR Erie-Prophetstown 11' 0.5"

Women's Triple Jump Relay Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rus, Paige JR Erie-Prophetstown 32' 8.5" 2
2 Wilder, Cierra JR Rock Falls 31' 10.0"
3 Reiley, Cassie JR Erie-Prophetstown 29' 8.5" 2
4 Fringer, Katie SO Erie-Prophetstown 29' 6.5" 2
5 Whitehouse, Kate JR Sterling 28' 11.5" 0.33
6 Kermott, Emma SO Sterling 28' 6.5" 0.33
7 Campbell, Lindsey SR Sterling 28' 1.5" 0.33
8 Leseman, Livi SR Rock Falls 27' 5.5"
9 Dorenbos, Bre JR Rock Falls 24' 3.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Temple, Chelsey JR Rock Island 34' 9.75" 3.33
2 Hartman, Darrian SR Geneseo 33' 6.0" 2.66
3 Clements, Kiah SR Rock Island 32' 2.0" 3.33
4 Greenwalt, Liz SR Dixon 32' 2.0" 1.33
5 Nicoue, Gocale JR United Township 31' 8.25" 0.66
6 Steger, Lindsey FR Rock Island 31' 6.25" 3.33
7 Lohman, Hannah SR Geneseo 31' 0.5" 2.66
8 Schwarz, Brittany JR Dixon 30' 6.0" 1.33
9 Backes, Cortney SO Geneseo 29' 1.0" 2.66
10 Bushman, Maggie FR Dixon 28' 2.0" 1.33
11 DeVilder, Amanda SO United Township 28' 0.5" 0.66
12 Gargus, Jordyn SR United Township 27' 9.25" 0.66

Women's Shot Put Relay Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gates, Danielle SR United Township 34' 7.5" 0.66
2 Koch, Karly JR Dixon 32' 8.0" 0.33
3 Howell, Alyssa SO Erie-Prophetstown 31' 6.0"
4 Chacon, Gianna SR Dixon 27' 10.5" 0.33
5 Winters, Amber FR United Township 27' 0.5" 0.66
6 Shirley, Katlyn SO Erie-Prophetstown 26' 5.0"
7 Jacobo, Gabby JR Dixon 26' 2.0" 0.33
8 Kastner, Brianna FR United Township 26' 2.0" 0.66
9 Fetrow, Kali SO Erie-Prophetstown 24' 0.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mangrum, Shamell SR Rock Island 37' 6.25" 3.33
2 Haas, Lauren SR Rock Falls 36' 4.0" 2.66
3 Anderson, Audrey SO Geneseo 35' 2.0" 2
4 Smith, Breanna JR Rock Island 31' 7.0" 3.33
5 Delapo, Cori SR Sterling 31' 6.5" 1.33
6 Arellano, Thalia SR Sterling 30' 3.5" 1.33
7 Arellano, Mireya SO Rock Falls 30' 2.0" 2.66
8 Stoneking, Jessica SR Geneseo 30' 0.0" 2
9 Quick, NaTisha SR Rock Island 29' 1.5" 3.33
10 Garcia, Michaila FR Sterling 27' 11.0" 1.33
11 Leaf, Meagan SR Rock Falls 26' 9.0" 2.66
12 Cutlip, Courtney JR Geneseo 25' 0.5" 2

Women's Discus Throw Relay Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Delapo, Cori SR Sterling 101' 2.5" 2
2 Haas, Lauren SR Rock Falls 96' 1.5" 0.33
3 Arellano, Thalia SR Sterling 91' 1.5" 2
4 Achs, Peyton SO Erie-Prophetstown 90' 4.0"
5 Anderson, Audrey SO Geneseo 90' 0.0" 1.33
6 Stoneking, Jessica SR Geneseo 88' 3.5" 1.33
7 Arellano, Mireya SO Rock Falls 79' 11.5" 0.33
8 Cutlip, Courtney JR Geneseo 73' 3.0" 1.33
9 Gallentine, Allie SR Erie-Prophetstown 72' 9.0"
10 Shirley, Katlyn SO Erie-Prophetstown 70' 7.5"
11 Kierczynski, Jasmyn SR Rock Falls 68' 8.0" 0.33
12 Garcia, Michaila FR Sterling 64' 3.0" 2
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mangrum, Shamell SR Rock Island 125' 4.0"
2 Mussatto, Alyssa SR Ottawa Township 113' 0.0" 3.33
3 Gates, Danielle SR United Township 102' 6.5" 0.66
4 Koch, Karly JR Dixon 101' 1.5" 2.66
5 Mussatto, Hannah SO Ottawa Township 84' 4.5" 3.33
6 Chacon, Gianna SR Dixon 82' 8.0" 2.66
7 Brinkley, Stephanie SO Dixon 81' 6.5" 2.66
8 Sellett, Taylor JR Ottawa Township 81' 2.5" 3.33
9 Kastner, Brianna FR United Township 76' 6.0" 0.66
10 Winters, Amber FR United Township 69' 3.0" 0.66
11 Hanes, Terraisa JR Rock Island 67' 5.5"
12 Smith, Breanna JR Rock Island -