Charleston High School Boys Indoor Invitational

Scores:
Team Score
Cahokia78
East St. Louis48
Pleasant Plains46
Belleville West46
Carlinville44
MacArthur38
Neoga37
St. Joseph-Ogden35
Edwardsville35
Tuscola34
Robinson27
Shelbyville26
Plainfield South26
Pekin25
Chester25
Harrisburg25
Springfield25
Williamsville21
Charleston20
Teutopolis19
Litchfield19
Sparta19
Wesclin19
Madison19
Mahomet-Seymour18
Normal West16
Prairie Central15
University (Urbana)14
Salt Fork (Catlin)13
Mt. Vernon13
Unity (Tolono)12
Newton12
Mt. Zion11
Salem11
Tremont11
Villa Grove10
Casey-Westfield10
Springfield Southeast10
Springfield Lutheran10
Beecher10
Mascoutah10
Dupo9
Plainfield North9
Vandalia8
Centralia8
Highland8
Collinsville8
East Richland8
Clinton8
Athens7
Centennial7
Central A & M7
Belleville East5
Bloomington Central Catholic5
Quincy5
Effingham4
Paxton-Buckley-Loda4
Lanphier4
Greenfield3
Egyptian3
Tri-Valley3
Riverton2
Monticello2
Oakwood1
Champaign Central1
Cumberland1

Men's 55m Dash Class AA   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Henderson, Cole JR Pekin 6.45 10
2 Lewis, Kendrick SR East St. Louis 6.61 8
3 Boey, Jonathon SR MacArthur 6.63 6
4 Van, Tommie JR Plainfield South 6.67 5
5 Akuoko, Kwadjo JR Springfield Southeast 6.69 4
6 EDWARDS, SHAYEEN SR Cahokia 6.73 3
7 Harlan, Shandre' SR East St. Louis 6.74 2
8 Ray, Austin JR Mt. Zion 6.90 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Moore, Tray SR Lanphier 6.82
2 HILL, DOMINIQUE SR Cahokia 6.91
3 Farley, Luke SO Springfield 7.02
4 Gray, Bennett SR Edwardsville 7.03
5 Nixon, Dareus JR Pekin 7.16
6 Geiger, Gage SO Highland 7.21
7 Yates, Dylan SR Harrisburg 7.22
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Boey, Jonathon SR MacArthur 6.42
2 Akuoko, Kwadjo JR Springfield Southeast 6.68
3 Woods, Anthony JR Plainfield South 6.77
4 Harris, Thomas SO Plainfield North 6.84
5 Crim, Corbin FR Harrisburg 6.94
6 Oller, Cody SR Salem 7.00
7 Armstrong, Germaine JR Mattoon 7.18
8 Davinroy, Michael SO Freeburg 7.19
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lewis, Kendrick SR East St. Louis 6.58
2 Van, Tommie JR Plainfield South 6.73
3 Hrobowski, DeVaughn FR Plainfield North 6.96
4 Washburn, Dirk SR East Richland 7.03
5 Gabriel, Josh FR Riverton 7.09
6 Johnson, Zakkori JR Champaign Central 7.36
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Holmes, Kerry SR Belleville West 6.84
2 Wilson, Zach SR Taylorville 6.86
3 Wells, Jared JR Riverton 7.04
4 Grider, Robert JR Mt. Vernon 7.04
5 Smith, Ashby JR Collinsville 7.19
6 Waggoner, Carson JR East Richland 7.21
7 Haynes, Josh SO Herrin 7.29
8 Gibbs, Theo SO Greenville 7.35
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 EDWARDS, SHAYEEN SR Cahokia 6.72
2 Harlan, Shandre' SR East St. Louis 6.76
3 Lewis, Brandon JR Springfield 6.85
4 Hill, Roman SO Centralia 6.85
5 Justus, Matt JR Monticello 6.94
6 Gay, Cameron FR Quincy 7.30
7 Skinner, Isaiah JR Belleville East 7.43
8 Johnson, Jerrico FR McNamara 7.50
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Groves, Leland JR Normal West 6.80
2 Clark, Josh SR Edwardsville 6.85
3 Follis, Dakota JR Lanphier 7.01
4 Hartke, Matt JR Prairie Central 7.24
5 Olsen, Grant JR Charleston 7.39
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Henderson, Cole JR Pekin 6.43
2 Haywood, Jeremiah SR Normal West 6.78
3 Harvey, Lavander SO Collinsville 6.87
4 Sieving, Skyler SR Prairie Central 6.91
5 Major, Dalton SR McNamara 6.96
6 Dorris, Jarred JR Marion 7.21
7 Vall, Robby SO Freeburg 7.43
8 Hull, Tanner FR Bloomington Central Catholic 7.80
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Ray, Austin JR Mt. Zion 6.71
2 Geiger, Logan SO Highland 6.82
3 Stephens, Jacob JR Mattoon 6.95
4 Boss, Steven SR Mt. Vernon 7.01
5 Percival, Ben SO Effingham 7.10
6 Gomez, Adrian JR Champaign Central 7.45
7 Porter, Aaron FR Marion 9.12
Prelims Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Buchanan, Deshon FR Belleville West 6.89
2 Nishida, Kohdai JR Effingham 6.90
3 Williams, Malik SR Springfield Southeast 6.91
4 Peoples, Jeremiah SO Centennial 6.92
5 Harris, Devian SR Centralia 7.08
6 Stampley, Dominic SO Centennial 7.12
7 Green, Sam FR Salem 7.27

Men's 55m Dash Class A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dixon, Carvel SR Madison 6.63 10
2 Miller, Eli SR Shelbyville 6.64 8
3 Williamson, Derek SR Neoga 6.71 6
4 Johnson, Micah SR Unity (Tolono) 6.73 5
5 Smith, Broc JR Tuscola 6.73 4
6 Goff, Justin SO Wesclin 6.81 3
7 Stewart, Brendan SR Carlinville 6.84 2
8 Reczek, Kye SR Clinton 7.11 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Serrano, Patrick SO Carlinville 6.92
2 Fenton, Chris JR Litchfield 7.01
3 Horatschki, Zach SO Oakwood 7.37
4 Callahan, Jim JR Metro-East Lutheran 7.42
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Dixon, Carvel SR Madison 6.70
2 Webb, Nashawn SO Tremont 7.10
3 Barnhart, Austen SR Chester 7.17
4 Dean, Chet JR Tremont 7.17
5 Miller, Steven SR Villa Grove 7.46
6 Bilbruck, Blane FR Greenfield 8.15
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnson, Micah SR Unity (Tolono) 6.77
2 Anderson, Bryce JR Pleasant Plains 6.93
3 Austin, Sharvell SR Sparta 7.02
4 Lucas, Ethan FR Casey-Westfield 7.03
5 Moutria, Zach JR Arcola 7.25
6 Lachance, Kyle JR Dupo 7.27
7 Ball, Alex SO Dupo 7.36
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Goff, Justin SO Wesclin 6.86
2 Tice, Jesse SO St. Joseph-Ogden 7.04
3 McGill, Andre SO Madison 7.12
4 Abernathy, Caleb FR Neoga 7.35
5 Black, Austin FR Central A & M 7.41
6 Lott, Robbie SO Vandalia 7.51
7 Paddock, Quade SO Marshall 8.00
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Smith, Broc JR Tuscola 6.75
2 Reents, Tom JR Litchfield 6.95
3 Ray, Taylor SR Pleasant Plains 7.07
4 Mclain, Seth JR Salt Fork (Catlin) 7.14
5 Rojas, Omar SR Arcola 7.34
6 Gibbons, Thomas SO Beecher 7.95
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Stewart, Brendan SR Carlinville 6.80
2 Garriott, Wyatt SR Sullivan 6.97
3 Vail, Jacob SR Sullivan 6.99
4 Luck, Caleb JR Clinton 7.37
5 Hammitt, Hunter FR Athens 7.42
6 Leitch, Chad JR Marshall 7.88
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Miller, Eli SR Shelbyville 6.70
2 Noble, Michael SR Casey-Westfield 7.02
3 Frazer, Andrew SO Chester 7.19
4 Pilman, Marcus SR Newton 7.29
5 Culberth, Elijah FR Metro-East Lutheran 7.29
6 Icenogle, Brandon JR Williamsville 7.56
7 Fraley, Nick SO Greenfield 7.78
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Williamson, Derek SR Neoga 6.66
2 Reczek, Kye SR Clinton 6.87
3 Richardson, Daniel SR Robinson 7.04
4 Siler, Aaron SR Robinson 7.20
5 Arnell, Jordan JR Roxana 7.21
6 Smith, Dalton JR Vandalia 7.23
7 Priester, Eddie FR Williamsville 7.50
8 Darabaris, Mitch SO Beecher 8.26

Men's 200m Dash Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Kendrick SR East St. Louis 22.99 6
2 Suggs, Tevin SR Belleville West 23.54 4
3 Haywood, Jeremiah SR Normal West 23.64 3
4 Ray, Austin JR Mt. Zion 24.21 1
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boey, Jonathon SR MacArthur 22.45 10
2 STORY, TREY SR Cahokia 22.73 8
3 Henderson, Cole JR Pekin 23.12 5
4 Lathrop, Gus SO East Richland 23.65 2
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Boey, Jonathon SR MacArthur 23.15
2 Morgan, Jeff SR Centennial 24.08
3 Williams, Malik SR Springfield Southeast 24.56
4 Davie, Travis FR Herrin 26.27
5 Whitehorn, Tredell SO Marion 27.83
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Henderson, Cole JR Pekin 23.07
2 Harvey, Lavander SO Collinsville 23.98
3 Hrobowski, DeVaughn FR Plainfield North 24.63
4 Eckerty, Austin SR Monticello 24.81
5 Yates, Dylan SR Harrisburg 24.96
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lewis, Kendrick SR East St. Louis 23.29
2 Taylor, DeVonte SR Plainfield South 23.80
3 Wilson, Zach SR Taylorville 24.05
4 Major, Dalton SR McNamara 24.60
5 Geiger, Gage SO Highland 25.24
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Ray, Austin JR Mt. Zion 23.67
2 King, Jezeel JR Riverton 24.15
3 Roberts, Charles SR Lanphier 25.43
4 Lisica, Blake JR Quincy 26.12
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 STORY, TREY SR Cahokia 22.94
2 Smith, Trevon SR Springfield 24.23
3 Cunningham, Devin FR Edwardsville 24.36
4 Johnson, Zakkori JR Champaign Central 25.00
5 Foreman, Rob JR Salem 25.42
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Suggs, Tevin SR Belleville West 23.72
2 Grider, Robert JR Mt. Vernon 23.93
3 Freeland, Rowdy SO Charleston 25.02
4 Holt, Mahari FR Greenville 26.02
5 Rhodes, Sanchez FR Belleville East 26.04
6 Perring, Patrick SO Bloomington Central Catholic 27.59
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lathrop, Gus SO East Richland 23.15
2 Haywood, Jeremiah SR Normal West 23.70
3 Stroder, Brett SR Freeburg 25.04
4 Webster, Shandon FR Centralia 25.26
5 Malik, Joyner SO Mattoon 26.29
6 Jackson, Alex JR Effingham 26.69

Men's 200m Dash Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Austin, Sharvell SR Sparta 23.94 8
2 Luck, Caleb JR Clinton 24.00 6
3 West, Chris SR Tuscola 24.10 3
4 Montgomery, Ben JR Athens 24.40 2
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williamson, Derek SR Neoga 23.41 10
2 McGill, Andre SO Madison 24.09 5
3 Hennig, Joshua JR Springfield Lutheran 24.10 4
4 Triplett, Kelson SO Litchfield 24.75 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Frazer, Andrew SO Chester 24.94
2 Blagrave, Garrett FR Robinson 25.13
3 Strader, Clayton FR Arcola 25.44
4 Heath, Kameron JR Unity (Tolono) 25.82
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Williamson, Derek SR Neoga 23.53
2 Montgomery, Ben JR Athens 24.51
3 Miller, Steven SR Villa Grove 24.63
4 Fauver, Clayton SR Salt Fork (Catlin) 27.05
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 West, Chris SR Tuscola 24.40
2 Austin, Sharvell SR Sparta 24.54
3 Carlton, Henry SR University (Urbana) 24.96
4 Thompson, Isaiah JR Tremont 25.57
5 Lachance, Kyle JR Dupo 26.81
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Luck, Caleb JR Clinton 24.37
2 Noble, Michael SR Casey-Westfield 24.73
3 Arnell, Jordan JR Roxana 25.59
4 Castongue, Ashton SO St. Joseph-Ogden 25.64
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hennig, Joshua JR Springfield Lutheran 24.23
2 Triplett, Kelson SO Litchfield 24.23
3 Karras, John SO Williamsville 25.01
4 Davis, Cory SR Sullivan 26.58
5 Thorson, Josh SO Tri-Point 27.52
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 McGill, Andre SO Madison 24.00
2 Smith, Dalton JR Vandalia 24.79
3 Watkins, Tyler JR Pleasant Plains 25.65
4 Johnson, Josh FR Oakwood 27.50
5 Wcisel, Joseph SO Beecher 28.08
6 Levy, Dustin SR Marshall 29.75

Men's 400m Dash Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Brian SR Harrisburg 56.10
2 Richards, Micah JR Springfield Southeast 58.22
3 Powell, David SR Lanphier 59.34
4 Plato, Ignatius SO Bloomington Central Catholic 1:03.79
5 Barnett, Andrew FR Salem 1:06.50
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cohn, Austin SR Charleston 56.46
2 Peoples, Jeremiah SO Centennial 57.55
3 Cary, Cole JR Monticello 57.59
4 Righter, Ben JR Mattoon 57.75
5 Hudson, Jerimiah FR Marion 59.05
6 Marcotte, Matt SR McNamara 1:01.61
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bolfing, Austin SO Taylorville 54.64
2 Vernon, Wyatt JR Prairie Central 55.45
3 Hecht, Colin FR Effingham 55.58
4 Clift, Cole JR Centralia 56.30
5 Clarkson, Brandon SR Quincy 56.70
6 Butler, Isaiah SO Belleville East 1:03.67
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rosado, Rafael SR Plainfield North 55.96
2 Krone, Scotty JR Edwardsville 56.36
3 Carlton, Chris JR Mahomet-Seymour 56.58
4 McCowan, Patrick JR Herrin 56.90
5 Kemp, Jake SR Normal West 57.14
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Simmonds, Nick SR Belleville West 53.44 4
2 Ochoa, Jason SR Plainfield South 53.69 2
3 Thomas, Cedric SR Mascoutah 54.39 1
4 Gravot, Nick SR Freeburg 55.39
5 Morton, Justin SO Pekin 56.48
6 Kanaske, Garrett SR Collinsville 56.50
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harrison, Malik SR Springfield 51.08 10
2 Williams, Aquintis SR MacArthur 51.60 8
3 BRADY, MARLIN JR Cahokia 52.09 6
4 Askew, Jwauhn JR East St. Louis 52.77 5
5 Gray, Kody JR Highland 53.52 3
6 Boss, Steven SR Mt. Vernon 54.57

Men's 400m Dash Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Swanson, Tylar FR Beecher 59.37
2 Yeley, Zach JR Marshall 1:04.05
3 Schmit, Alex JR Oakwood 1:04.56
4 Launer, Tucker FR Greenfield 1:09.45
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gallego, Jeddah SO Roxana 57.89
2 Bopp, Parker FR Robinson 58.19
3 Miah, Anthony SO Neoga 59.87
4 Money, R.J. FR University (Urbana) 1:00.43
5 Thorson, Josh SO Tri-Point 1:03.72
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Donahoe, Eric SR Litchfield 57.32
2 Ledbeter, Brandon FR Arcola 57.34
3 Watkins, Tyler JR Pleasant Plains 57.80
4 Hammitt, Hunter FR Athens 57.81
5 Phillips, Breighton SO Salt Fork (Catlin) 58.55
6 Levan, Kyle JR Carlinville 1:02.30
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hagne, Kyle FR Sparta 57.57
2 Ball, Alex SO Dupo 58.00
3 Egner, Cole SO Wesclin 1:01.46
4 Jackson, Codie SO Vandalia 1:04.02
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Flynn, Morgan JR Williamsville 53.46 8
2 Powers, Cory SR Shelbyville 54.05 4
3 Wooten, Trent JR Paxton-Buckley-Loda 54.49 2
4 Larimore, Eli SO Tremont 55.97 1
5 Thorpe, Dajaun JR Madison 1:01.19
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blievernicht, Kyle JR Teutopolis 52.53 10
2 Hennig, Joshua JR Springfield Lutheran 53.54 6
3 Pokalsey, Jason JR Central A & M 53.78 5
4 Johnson, Cole SR St. Joseph-Ogden 54.14 3
5 Reczek, Kye SR Clinton 1:01.15

Men's 800m Run Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Jon FR Oakwood 2:11.79 1
2 Sewell, Nathan FR Casey-Westfield 2:23.60
3 Swanson, Nathan FR Beecher 2:27.20
4 Wilkerson, Brandon SO Tri-Point 2:27.24
5 Scott, Chris JR Tri-Point 2:30.26
6 Nehmer, Josh FR Beecher 2:31.67
7 Holmes, Brock FR Tremont 2:31.78
8 Beckman, Quinn FR Greenfield 2:32.40
9 Gray, Doug FR Greenfield 2:34.69
10 Elliott, Tyler SO Marshall 2:37.55
11 Moore, Taylor SO Williamsville 2:39.64
12 Class, Noah SO Tremont 2:40.03
13 Kestner, Jack SR Villa Grove 3:29.55
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vesely, Kirk SO Paxton-Buckley-Loda 2:19.99
2 Sanders, Brandon JR Marshall 2:20.01
3 Harvey, Alex SO Sullivan 2:25.11
4 Brocato, Josh FR Paxton-Buckley-Loda 2:25.27
5 Arnold, Colin FR Central A & M 2:25.71
6 Volk, Jake SO Newton 2:28.52
7 Goodenow, Johnathan SO Athens 2:28.65
8 Stephens, Trevor JR Clinton 2:29.75
9 Thaxton, JD FR Roxana 2:30.01
10 Dodds, Dawson FR Unity (Tolono) 2:30.74
11 Kuhns, Eric SO Arcola 2:33.34
12 Morris, Alex FR Unity (Tolono) 2:35.72
13 Houser, Ryan JR Central A & M 2:43.47
14 DeSherlia, Brent SR Vandalia 2:47.08
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Tyler FR Pleasant Plains 2:12.65
2 Plunkett, David FR Pleasant Plains 2:13.55
3 Colley, Zach SR Roxana 2:13.66
4 Lance, Micah SR Metro-East Lutheran 2:16.52
5 Suttles, Ethan SR Carlinville 2:16.77
6 Hwu, Bryan JR University (Urbana) 2:17.25
7 Serrano, David SR Carlinville 2:18.03
8 Raygoza, Jesus SR Arcola 2:18.83
9 Davidson, Dalton SR Litchfield 2:19.13
10 Chapman, J.B. SO Robinson 2:20.80
11 Wilhelm, Jacob JR Wesclin 2:21.06
12 Niebrugge, Alex SR Teutopolis 2:22.72
13 Stafford, William SO Chester 2:23.14
14 Witzke, Mason FR Clinton 2:29.53
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hale, Blake SR Robinson 1:56.94 10
2 Gunter, George JR University (Urbana) 2:03.36 8
3 Owens, Mitch SO Williamsville 2:08.47 6
4 Cowger, Wade SR Vandalia 2:08.74 5
5 Martin, Drennian JR Shelbyville 2:08.82 4
6 Walk, Trevor SR Neoga 2:10.83 3
7 Poff, Nicholas SO St. Joseph-Ogden 2:10.84 2
8 Page, Jackson JR Springfield Lutheran 2:12.20
9 Grosenheider, Cole JR Litchfield 2:13.52
10 Hernandez, Austin SR Neoga 2:14.78
11 Pelafas, Aric SR St. Joseph-Ogden 2:15.04
12 Yockey, Neil SR Shelbyville 2:15.93
13 Cunningham, Robbie SO Dupo 2:18.46
14 Kemper, Ethan JR Cumberland 2:20.60
15 McCrite, Alex SR Egyptian 2:26.38

Men's 800m Run Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Siner, Patrick FR Effingham 2:14.39
2 McMath, Thomas SO Belleville West 2:16.39
3 Thompson, Devin JR Greenville 2:16.63
4 Brawn, Sullivan JR Monticello 2:17.75
5 Victoria, Michael SO Harrisburg 2:19.35
6 Lovett, Clifton FR Belleville West 2:20.54
7 Schopp, Bobby FR Bloomington Central Catholic 2:23.98
8 Osley, Charles FR Mattoon 2:24.36
9 Barnfield, Ford JR Salem 2:24.69
10 Louvier, Kodde SR Centralia 2:25.09
11 Wedig, Bailey SR McNamara 2:25.58
12 Riggins, Aaron FR Lanphier 2:25.97
13 Beaver, Brandon JR Centralia 2:27.03
14 Young, Luke JR Mattoon 2:27.43
15 Whitehead, Bryce SO Collinsville 2:27.63
16 Casper, Luke FR Bloomington Central Catholic 2:29.60
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Molen, luke SO Taylorville 2:10.19
2 Brinkmeyer, Elloitt SR Salem 2:12.26
3 Murphy, Robert JR Normal West 2:12.63
4 Mason, Eric FR Lanphier 2:12.73
5 Henry, Reid JR Normal West 2:13.40
6 LANDESS, AUSTIN SO Riverton 2:13.49
7 Hoselton, Brad SR Prairie Central 2:14.79
8 McIntyre, Jalen JR Belleville East 2:14.92
9 Sanders, Jon JR Plainfield North 2:15.40
10 Kroeger, Brendon FR Quincy 2:15.47
11 Alt, Chris JR Freeburg 2:15.77
12 Smart, Hayden FR Highland 2:17.40
13 Kramper, Patrick SO Freeburg 2:20.19
14 Erhardt, Gates SO Quincy 2:21.69
15 Williamson, Brennan JR Pekin 2:22.15
16 Caldwell, Keonte SO Springfield Southeast 2:22.44
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chupp, Matthew SR Mahomet-Seymour 2:04.21
2 DeSantis, Reis JR Centennial 2:04.46
3 Garrett, Taylor JR Charleston 2:07.02
4 Galaway, Jesse JR Monticello 2:07.17
5 Sanders, Zach JR Charleston 2:08.67
6 Moore, Nolan SR Washington 2:09.63
7 Ackins, Devonte JR East St. Louis 2:09.79
8 DeVenecia, Matthew SO East Richland 2:10.54
9 Perkins, Devante JR Springfield Southeast 2:13.24
10 Parks, Tim SO Mascoutah 2:13.45
11 Reed, Dustin SO Marion 2:13.51
12 Baker, Izak FR Marion 2:13.67
13 Burries, Brian JR East St. Louis 2:13.88
14 Butler, William SR Springfield 2:14.30
15 Lever, Jack SO Edwardsville 2:29.69
16 Koch, Wally SO Washington 2:29.71
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 PAYTON, DARREN SR Cahokia 1:57.06 10
2 Allyn, Nathan SR MacArthur 1:59.29 8
3 Maxwell, Chad SR Edwardsville 2:00.33 6
4 Hahn, Karson SR Mt. Vernon 2:01.09 5
5 Fatheree, Taylor SR Effingham 2:02.89 4
6 Horton, Luke JR Harrisburg 2:03.32 3
7 Dyer, Cody SR Plainfield South 2:03.80 2
8 Fitzgibbon, Patrick JR Springfield 2:03.86 1
9 Fitzgerald, Jake SR Plainfield South 2:05.03
10 Rysiewicz, Richie SR Plainfield North 2:05.20
11 Miller, Aaron SR Centennial 2:06.46
12 MONIGAN, JALON JR Cahokia 2:07.00
13 Mefford, Nathan SR Pekin 2:07.06
14 Reed, Curtis SO Mt. Zion 2:07.94
15 Badger, Ethan SO Mt. Vernon 2:08.68
16 McElroy, Timmy SR Mt. Zion 2:09.60
17 Dobbs, Nick JR East Richland 2:11.09

Men's 1600m Run Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Perry, Jacob JR Mattoon 4:59.35
2 Lee, Isaiah SR Bloomington Central Catholic 5:08.71
3 Bell, Colton FR Charleston 5:09.94
4 Hall, Ryan SR Herrin 5:10.42
5 Hawk, Trey JR Collinsville 5:10.81
6 Montgomery, Will SO Monticello 5:11.59
7 Masters, Ryan SO Prairie Central 5:13.87
8 Boughter, Brenden FR Lanphier 5:14.31
9 Hurley, Sean SR McNamara 5:14.92
10 Dionesotes, Daniel SO Bloomington Central Catholic 5:15.53
11 Salkeld, Cody JR McNamara 5:20.85
12 Richardson, Travis JR Herrin 5:23.40
13 RAYMOND, CHRIS FR Cahokia 5:24.28
14 Shaw, Evan JR Riverton 5:25.78
15 Likes, Noah SO Taylorville 5:31.03
16 Gant, Caleb SO Springfield Southeast -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Zachary JR MacArthur 4:50.21
2 Frankliin, Dakari SR Belleville East 4:55.03
3 Wright, Nic JR Taylorville 4:55.71
4 White, Corey JR Champaign Central 4:56.22
5 Burkett, Preston SR Salem 4:56.61
6 Herboth, Matt SR Effingham 4:58.12
7 Shedelbower, Alec SO Centennial 4:58.41
8 Ibarra, Remington SO Belleville East 5:02.47
9 Dureska, Mike SR Quincy 5:03.21
10 Rodgers, T.J. SR Centralia 5:06.40
11 Skube, Riley SO Centennial 5:06.51
12 Stewart, Kevin SO Lanphier 5:06.68
13 Troxell, Jacob JR Highland 5:08.50
14 Boughers, Cody SO Centralia 5:11.61
15 Fleer, Isaac FR Quincy 5:30.00
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 VanMeter, Lincoln SO MacArthur 4:44.93
2 Webster, Brenner SO Salem 4:47.85
3 Wilemon, Jordan JR Mt. Vernon 4:48.46
4 Hosseini, Mohammad SO Mt. Zion 4:50.42
5 Frohock, Ryker SR Edwardsville 4:50.55
6 Borrowman, Seth SO Washington 4:51.00
7 Norvell, Matt SO Monticello 4:51.68
8 Bruyere, Sean SR Plainfield North 4:51.86
9 Clark, Kris JR Pekin 4:52.30
10 Manzilla, Louie SR Washington 4:54.44
11 Mueth, Dylan JR Freeburg 4:55.36
12 Hillegass, Alex FR Normal West 4:56.62
13 Degroot, Matt FR Normal West 4:56.71
14 Young, Jacob SO Marion 5:06.52
15 Cash, Austin SO Pekin 5:08.04
16 Malec, Jack JR Plainfield North 5:18.30
17 Brach, Dalyn SO East Richland 5:24.78
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McInerney, Riley SR Charleston 4:20.13 10
2 Martin, Chris SO Mascoutah 4:25.50 8
3 Brown, Jake SR Mt. Zion 4:26.53 6
4 Schaap, Jonathan SR Mahomet-Seymour 4:32.37 5
5 Smoes, Forrest SR Mahomet-Seymour 4:33.12 4
6 Lathrop, Dan JR Plainfield South 4:33.90 3
7 Modert, David JR Mt. Vernon 4:34.68 2
8 Affolder, Murphy JR Mascoutah 4:36.45 1
9 Fatheree, Taylor SR Effingham 4:38.76
10 Groves-Scott, Brydon SO Edwardsville 4:39.02
11 Owens, Tyler JR Springfield 4:40.05
12 Tobias, Misael JR Plainfield South 4:40.35
13 JIMISON, DERAN SR Cahokia 4:40.43
14 Marler, Jacob SR Freeburg 4:41.95
15 Jackson, Markus SR East St. Louis 4:42.55
16 Rushing, Mitchell SO Marion 4:50.34
17 Johnson, Tommie SR East St. Louis 4:56.53
18 Righter, John SR Mattoon 4:57.04

Men's 1600m Run Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Jon FR Oakwood 4:50.79
2 Grey, Emerson SR Oakwood 5:13.36
3 Gibbons, Thomas SO Beecher 5:21.89
4 Evans, Ryan JR Neoga 5:22.39
5 Engelbrecht, Alex SR Metro-East Lutheran 5:23.81
6 Bennefield, Bryce SR Villa Grove 5:24.66
7 Scott, Chris JR Tri-Point 5:30.41
8 Fry, Joe SR Roxana 5:44.43
9 Brandmeyer, Austin JR Wesclin 5:47.80
10 Keeran, Brodyn SR Salt Fork (Catlin) 6:09.21
11 Loeffen, David FR Roxana 6:09.42
12 Phillips, Austin SO Greenfield 6:15.41
13 Brown, Austin JR Greenfield 7:02.91
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tennison, Noah FR Robinson 5:05.61
2 Wang, Justin FR University (Urbana) 5:10.80
3 Thompson, Caleb JR Litchfield 5:12.12
4 Wilkerson, Brandon SO Tri-Point 5:12.37
5 Riddle, Connor SO Pleasant Plains 5:13.80
6 Obayashi, Renan SR Litchfield 5:17.45
7 Franco, Steven SO Arcola 5:19.99
8 Waldhoff, Eddie SO Teutopolis 5:29.79
9 Tasholm, Mikkel SR Casey-Westfield 5:29.93
10 Stafford, William SO Chester 5:32.00
11 Elliott, Mitchell SR Central A & M 5:34.12
12 Thompson, Tyler JR Robinson 5:35.82
13 Woods, Lance FR Central A & M 5:43.96
14 Miller, Jesse SR Teutopolis 5:50.79
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ponder, Eric SO Tuscola 4:44.66 2
2 Kreipe, Nolan FR Carlinville 4:52.53
3 Johns, Alex SR Arcola 4:53.13
4 Yockey, Jonny JR University (Urbana) 4:53.49
5 Porter, Nick FR Paxton-Buckley-Loda 4:54.15
6 McClurg, Noah SO Clinton 4:54.58
7 Davidson, Corey SR Newton 4:55.13
8 Horton, Noah SO Williamsville 4:58.17
9 Barillas, Christian JR Clinton 4:59.33
10 Lehman, Ethan SO Sullivan 5:01.94
11 Dumont, Jace JR Metro-East Lutheran 5:02.18
12 Ray, Geoffrey JR Marshall 5:02.42
13 Walk, Travis SR Neoga 5:08.26
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nykaza, Grant SR Beecher 4:20.20 10
2 Ehnle, Conor JR Tremont 4:28.78 8
3 Landon, Cory FR Carlinville 4:35.75 6
4 Knipfer, Drew SR St. Joseph-Ogden 4:37.47 5
5 Plunkett, Dan JR Pleasant Plains 4:38.04 4
6 Strobel, Ben SO Vandalia 4:44.64 3
7 Crozier, Braydon JR St. Joseph-Ogden 4:45.85 1
8 Godsell, Nick JR Unity (Tolono) 4:46.59
9 Matlock, Alex SR Shelbyville 4:46.99
10 Sutherland, Tye JR Cumberland 4:48.16
11 Foor, Myles SR Shelbyville 4:52.32
12 Woodard, Austin FR Unity (Tolono) 4:53.63
13 Young, Hayden SR Paxton-Buckley-Loda 4:56.71
14 Scamihorn, Ben JR Marshall 4:59.20

Men's 55m Hurdles Class AA   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Duncan, Donnie SR Harrisburg 7.55 10
2 Greer, Marcus SR East St. Louis 7.58 8
3 Bell, Mierocles SR Belleville West 7.73 6
4 Moore, Os SO Belleville East 7.79 5
5 Peoples, Jonah SR Centennial 7.87 4
6 Mason, Zion SR Plainfield North 7.96 3
7 Michl, Isaiah SO Edwardsville 8.16 2
8 Zilewicz, Zaniel SR Mahomet-Seymour 8.36 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bell, Mierocles SR Belleville West 7.75
2 McNeil, Roosevelt SR Lanphier 8.15
3 Harris, Lavaronte SR Springfield 8.24
4 Scott, Tyler SR Monticello 8.36
5 Marcy, Brandon JR Riverton 8.65
6 Hecht, Colin FR Effingham 8.78
7 Hester, Drew FR Mt. Vernon 9.82
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Peoples, Jonah SR Centennial 7.86
2 Zilewicz, Zaniel SR Mahomet-Seymour 8.15
3 Lewis, Tra JR Springfield Southeast 8.33
4 Rock, Jordan SR Mahomet-Seymour 8.68
5 Leitschuh, Devon JR Greenville 8.83
6 Woods, Darrell FR Herrin 9.57
7 Sieving, Luke FR Prairie Central 9.64
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Duncan, Donnie SR Harrisburg 7.71
2 SESSIONS, KORRION SO Cahokia 8.43
3 Cash, Carsen JR Marion 8.60
4 Strack, Vinny SR Monticello 8.60
5 Owens, Kyle SR Taylorville 8.63
6 Weaver, Kylon JR Mattoon 10.01
7 Birks, Austin SO Salem 10.11
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Greer, Marcus SR East St. Louis 7.66
2 Michl, Isaiah SO Edwardsville 8.11
3 Foster, Jalen JR Belleville West 8.57
4 Dillon, Daniel SO Salem 8.81
5 Busch, Ryan JR Highland 9.01
6 Mathews, Luke SO Mascoutah 9.02
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Mason, Zion SR Plainfield North 7.90
2 Reeves, Brandon SR Normal West 8.37
3 Briscoe, Ian SR Prairie Central 8.40
4 Terry, Allen JR Centennial 8.56
5 Swanson, Ethan JR Pekin 8.95
6 Shraufnagel, Logan SO Freeburg 9.07
7 Diurczak, Danny SO Plainfield South 9.12
8 Lasley, Colton JR Freeburg 10.65
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnson, Corey SR Plainfield North 8.17
2 Tyson, Jordan SR Centralia 8.35
3 Bucco, Tyler JR Pekin 9.03
4 Friedmann, Nick SR Bloomington Central Catholic 9.44
5 Huggins, Will SR Herrin 9.68
6 IRVING, DEANDRE SR Cahokia 10.90
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Moore, Os SO Belleville East 8.02
2 Niemeyer, Kurt SR Edwardsville 8.17
3 Brown, Brian SO East St. Louis 8.40
4 Billington, Michael JR Bloomington Central Catholic 8.69
5 Bouck, Ryan JR Plainfield South 9.30
6 Jackson, Daryl SO Lanphier 9.81
7 Bramstedt, Zach SR Highland 10.62

Men's 55m Hurdles Class A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bliven, Jason SR Wesclin 8.01 10
2 Kirby, Taylor JR Salt Fork (Catlin) 8.13 8
3 Drummond, Ronnie JR Wesclin 8.21 6
4 Adden, Bjorn JR Pleasant Plains 8.22 5
5 Harney, Caleb SR Pleasant Plains 8.24 4
6 Montgomery, Jake JR Athens 8.30 3
7 Luesse, Aaron SO Unity (Tolono) 8.36 2
8 Johnson, Deonta JR Clinton 8.84 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Luesse, Aaron SO Unity (Tolono) 8.43
2 Ballinger, Zack JR Central A & M 9.08
3 Buzzell, James JR Williamsville 10.01
4 Levan, Josh JR Roxana 10.24
5 Rice, Zachary FR Tremont 10.33
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bliven, Jason SR Wesclin 8.21
2 Montgomery, Jake JR Athens 8.52
3 Zagorski, Jacob JR St. Joseph-Ogden 9.25
4 Boaden, Trent SO Litchfield 9.81
5 Kline, Austin FR Cumberland 9.91
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Kirby, Taylor JR Salt Fork (Catlin) 8.28
2 Adden, Bjorn JR Pleasant Plains 8.43
3 Gentzler, Vaughn JR Paxton-Buckley-Loda 8.63
4 Montgomery, Ashton JR Unity (Tolono) 8.91
5 Volk, Jake SO Newton 9.34
6 Probst, Jordan SO Neoga 9.54
7 Jones, Mike SR Carlinville 10.17
8 Ault, Charles JR Cumberland 10.52
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Drummond, Ronnie JR Wesclin 8.35
2 Scheffler, Ryan JR Williamsville 8.73
3 Wingerter, Issiac SO Chester 9.55
4 Fauver, Colton SO Salt Fork (Catlin) 9.90
5 Carmody, Kody SR University (Urbana) 10.31
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Harney, Caleb SR Pleasant Plains 8.45
2 Johnson, Deonta JR Clinton 8.56
3 Simms, Laurence JR Tremont 9.16
4 Sexson, Austin SR Tuscola 9.35
5 Curley, Andrew JR Oakwood 9.84
6 Smith, Riley SO Casey-Westfield 10.54

Men's 4 x 200m Relay Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 McNamara A Andrew Buttle, Jerrico Johnson,
Dalton Major, Matt Marcotte
1:41.39
2 Effingham A Caydin Vaughn, Tyler Myers,
Trent Barnhart, Logan Howell
1:41.68
3 Champaign Central A Cashmere Blissit, Tom Hubbard,
Adrian Gomez, Zakkori Johnson
1:41.85
4 Charleston A Rowdy Freeland, Cameron Baer,
Grant Olsen, Sam McKirahan
1:43.10
5 Salem A Dalton Rohrscheib, Sam Green,
Rob Foreman, John Barnett
1:45.80
6 Marion A Aaron Porter, Darryl Sullivan,
Jio Lopez, Austin Fishback
1:57.05
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Collinsville A Garrett Kanaske, Jamal Wellmaker,
Nick Reichert, Lavander Harvey
1:38.70
2 Springfield Southeast A Malcolm Pollard, Kwadjo Akuoko,
Jabborah Harris, Rashad Bates
1:38.85
3 Herrin A Cortez Lane, Devontea Branch,
Patrick McCowan, Jerrell Pirtle
1:41.04
4 Quincy A Brandon Clarkson, Cameron Gay,
Conner Mellon, Brody Francis
1:41.48
5 Mascoutah A Carmello Garrett, Nick Davis,
Mitchell Sims, Barry Richardson
1:42.83
6 Mattoon A Connor Cornwell, Braden Winn,
Ethan Smith, Adam Willaredt
1:44.51
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Taylorville A Kyle Owens, Zach Wilson,
Jeff McChristy, Shea Grant
1:39.12
2 Prairie Central A Skyler Sieving, Ian Briscoe,
Matt Hartke, Wyatt Vernon
1:39.58
3 Highland A Logan Geiger, Brendan Sands,
Ryan Busch, Gage Geiger
1:40.30
4 Belleville East A Aaron Dunn, Andre Burnett,
Isiah Hoskins, Joshua Jones
1:40.59
5 Bloomington Central Catholic A Jacob Bush, Brett Segobiano,
Mitch Arnold, Ryan Pagan
1:41.76
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Normal West A Jeremiah Haywood, Cody Drnec,
Tyler Strong, Jared Arthur
1:36.71
2 Mt. Vernon A Steven Boss, Robert Grider,
Drew Hester, Crayton Turner
1:37.40
3 Mahomet-Seymour A Zaniel Zilewicz, Andrew Shroyer,
Jordan Rock, Sam Hohlfelder
1:37.46
4 Monticello A Josh Burton, Austin Eckerty,
Matt Justus, Brett Foran
1:37.90
5 Lanphier A Tray Moore, Dakota Follis,
Joel Thomas, Tyler Strode
1:40.79
6 Freeburg A Michael Davinroy, Robby Vall,
Jared Duke, Brett Stroder
1:41.84
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Plainfield South A Jason Ochoa, John Kosirog,
DeVonte Taylor, Anthony Woods
1:35.38 5
2 Harrisburg A Preston Boone, Donnie Duncan,
Logan Hartley, Corbin Crim
1:35.40 4
3 Centennial A Dominic Stampley, Jeff Morgan,
Jonah Peoples, Allen Terry
1:35.78 3
4 Pekin A Mat McClanahan, Dareus Nixon,
Clage Dodson, Cole Henderson
1:36.58 1
5 East Richland A Dirk Washburn, Dalton Waggoner,
Jordan Hahn, Gus Lathrop
1:36.95
6 Centralia A Roman Hill, Travondis Lee,
Dorian Reeves, Devian Harris
1:40.56
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Cahokia A Trey Story, Chris Moore,
Jalen Thomas, Tyran Lyons
1:32.72 10
2 Edwardsville A Isaiah Michl, Brain Crowe,
Julian Harvey, Rene Perry
1:33.37 8
3 East St. Louis A Cameron Donoby, Marcus Greer,
Shandre' Harlan, Demarco Jackson
1:35.05 6
4 Plainfield North A Thomas Harris, Zion Mason,
Annile Williams, Corey Johnson
1:36.05 2
5 Springfield A Malik Harrison, Luke Farley,
Nick Farley, Vernon Halloway
1:36.68
6 Belleville West A Deshon Buchanan, Dominic Davis,
Aaron Jackson, Tevin Suggs
1:36.80

Men's 4 x 200m Relay Class A   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 University (Urbana) A Tommy Song, R.J. Money,
Bill Metcalf, Henry Carlton
1:44.82
2 Athens A Jake Montgomery, Hunter Hammitt,
Ben Montgomery, Michael Aebel
1:44.90
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Chester A Andrew Frazer, Issiac Wingerter,
Nick Rinehart, Austen Barnhart
1:40.63
2 Oakwood A Josh Johnson, Austin Green,
Andrew Curley, Zach Horatschki
1:48.02
3 Wesclin A Jason Robinson, Hayden Rapien,
Ryan Mugele, Travis Hilmes
1:48.45
4 Beecher A Brandon Schrimsher, Shaun Hughes,
Joseph Wcisel, Mark Peters
2:03.19
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Robinson A Alex Schulte, Daniel Richardson,
Aaron Siler, Austin Beard
1:40.69
2 St. Joseph-Ogden A Jesse Tice, Nate Phillips,
Sean Barber, Orion Ciota
1:40.94
3 Salt Fork (Catlin) A Taylor Kirby, Clayton Fauver,
Colton Fauver, Seth Mclain
1:43.65
4 Shelbyville A Chase Jackson, Tyler Hendryx,
Jordan Brown, Kurtis Cameron
1:43.94
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Litchfield A Tom Reents, Kelson Triplett,
Chris Fenton, Dusty Atteberry
1:38.96 6
2 Williamsville A John Karras, Ben Kovacevich,
Ryan Scheffler, Morgan Flynn
1:38.97 5
3 Casey-Westfield A Ethan Lucas, Michael Noble,
Nathan Sewell, Mikkel Tasholm
1:40.32 2
4 Paxton-Buckley-Loda A Paul Bigham, Cody Coates,
Vaughn Gentzler, Tyler Rubarts
1:41.59
5 Sparta A Anthony Carter, Kyonta Fuller,
Jase Jordan, Sharvell Austin
1:41.73
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Carlinville A Cory Farneti, Brendan Stewart,
Levi Loveless, Kinney Myles
1:36.92 8
2 Pleasant Plains A Taylor Ray, Caleb Harney,
Bjorn Adden, Bryce Anderson
1:39.22 3
3 Newton A Austin Angel, Marcus Pilman,
Gunner Pickens, Dylan Johnson
1:40.60
4 Arcola A Omar Rojas, Zach Moutria,
Jamie Warren, Clayton Strader
1:42.43
5 Tremont A Issac Schweigert, Chet Dean,
Benny Prather, Isaiah Thompson
1:43.12
6 Cumberland A Trevor Brumleve, Wyatt Lewis,
Dylan Martin, Austin Kline
1:44.25
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Tuscola A Chris West, John Evans,
Brandon Mills, Broc Smith
1:36.40 10
2 Madison A Timothy Wellmaker, Andre McGill,
Dajuan Williams, Carvel Dixon
1:39.02 4
3 Unity (Tolono) A Justin Deters, Austin Dillavou,
Kameron Heath, Jayden Kiser
1:40.53 1
4 Sullivan A Wyatt Garriott, Alex Ryherd,
Caden May, Jacob Vail
1:40.56
5 Neoga A Caleb Abernathy, David Abernathy,
Corey Kersey, Derek Williamson
1:42.49
6 Greenfield A Justin Scheets, Tucker Launer,
Lucas Shipley, Shannon Seaton
2:01.59

Men's 4 x 400m Relay Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Salem A Brenner Webster, Dalton Rohrscheib,
Sam Green, Elloitt Brinkmeyer
3:52.35
2 Prairie Central A Michael Merideth, Colton Steidinger,
Paul Garcia, Josh Hartke
3:53.14
3 Herrin A Josh Haynes, Trea Stevenson,
Matt Bowling, Colton Lannon
3:56.57
4 East Richland A Cody Dial, Greg Michels,
Taylor Johnson, Dalyn Brach
4:00.27
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Champaign Central A Micah Lange, Ashton Hyatt,
Tom Hubbard, Kendrell Thompson
3:49.87
2 Mascoutah A Tim Parks, Mitchell Sims,
Robert Schmidt, Cedric Thomas
3:53.73
3 Mattoon A Dalton Winn, Jacob Harris,
Andrew Bell, Derek Pierce
3:54.08
4 Freeburg A Nick Gravot, Colton Lasley,
Robby Vall, Jacob Jester
4:00.99
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Charleston A Austin Cohn, Riley McInerney,
Taylor Garrett, Zach Sanders
3:42.41
2 Centennial A Aaron Miller, Reis DeSantis,
Allen Terry, Phillip Hassell
3:43.50
3 Quincy A Brandon Clarkson, Nick Boyer,
Isaac Fleer, Weldon Bais
3:47.63
4 Collinsville A Jacob Gass, Ryan Hayes,
Jamal Wellmaker, Nick Reichert
3:48.49
5 Lanphier A Roosevelt McNeil, Joel Thomas,
Tramond Days, Eric Mason
3:50.29
6 Effingham A Logan Howell, Sean Zerrusen,
Tyler Myers, Trent Barnhart
3:52.14
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Monticello A Josh Burton, Jesse Galaway,
Matt Justus, Vinny Strack
3:39.41
2 Plainfield North A Alex Ruscitti, Jared Samms,
Annile Williams, David Latimore
3:43.89
3 Bloomington Central Catholic A Joe Bevilacqua, Joe Craven,
Nick Friedmann, Michael Billington
3:47.57
4 Centralia A Travondis Lee, Cole Clift,
Drew Sherman, Dorian Reeves
3:50.79
5 Springfield A Heath Warren, Alex DeLeon,
Jack Moore, Patrick Schoben
3:51.93
6 Marion A Carsen Cash, Jordan Bradford,
Jarred Dorris, Izak Baker
3:54.13
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mahomet-Seymour A Jordan Rock, Matthew Chupp,
Andrew Shroyer, Sam Hohlfelder
3:33.02 5
2 Harrisburg A Luke Horton, Preston Boone,
Logan Hartley, Donnie Duncan
3:34.95 3
3 Highland A Trevor White, Grant Riggs,
Ryan Busch, Kody Gray
3:36.94 2
4 Plainfield South A Jason Ochoa, John Kosirog,
Cesar Guzman, Jaylon Gillespie
3:39.00 1
5 Normal West A John Kreckman, Yansay Williams,
Nick Rice, Jared Arthur
3:40.35
6 Springfield Southeast A Charles Caesar, Kwadjo Akuoko,
Malcolm Pollard, Devante Perkins
3:45.31
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Cahokia A Marlin Brady, Chris Moore,
Trey Story, Darren Payton
3:25.39 10
2 Belleville West A James Cole, Dominic Davis,
Aaron Jackson, Josh Freivogel
3:29.34 8
3 Edwardsville A Kendale Davis, Chad Maxwell,
Brain Crowe, Isaiah Michl
3:31.22 6
4 East St. Louis A Jwauhn Askew, Roosevelt Davis,
Marcus Greer, Kendrick Lewis
3:34.94 4
5 Mt. Vernon A Ethan Badger, Steven Boss,
Robert Grider, Karson Hahn
3:43.43

Men's 4 x 400m Relay Class A   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Pleasant Plains A Caleb Harney, Bryce Anderson,
Mitch Johnson, Taylor Ray
3:43.98 6
2 Shelbyville A Seth Applegate, Kenton Wilson,
Jaden Stockdale, Devin Miner
4:02.45
3 Greenfield A Blane Bilbruck, Doug Gray,
Teagan Grigsby, Mason McEvers
4:21.73
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Chester A Andrew Frazer, Issiac Wingerter,
Nick Rinehart, Austen Barnhart
3:46.80
2 Vandalia A Wade Cowger, Bobby Bradley,
Zack Thompson, Codie Jackson
4:05.10
3 Roxana A Zach Colley, Zach Stewart,
Jeddah Gallego, JD Thaxton
4:06.10
4 Metro-East Lutheran A Matt Morrissey, Derek Benning,
James Dumont, Micah Lance
4:09.74
5 Beecher A Tylar Swanson, Patrick Barton,
Nathan Swanson, Mitch Darabaris
4:11.92
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Williamsville A Evan Funk, Mitch Owens,
Ben Kovacevich, Morgan Flynn
3:45.81 2
2 Sparta A Zach Hall, Derrick Barnett,
Jase Jordan, Kyle Hagne
3:45.91 1
3 Arcola A Brandon Ledbeter, Clayton Strader,
Jamie Warren, Zach Moutria
3:47.92
4 Wesclin A Jason Bliven, Ronnie Drummond,
Ryan Bahl, Nick Thoele
3:49.26
5 Carlinville A Patrick Serrano, Garet Gwillim,
Alex Leija, LaDarius Dunlap
3:51.68
6 University (Urbana) A R.J. Money, Henry Carlton,
Kody Carmody, Chris Bauer
3:56.11
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Robinson A Alex Schulte, Cole Chipman,
Aaron Siler, Blake Hale
3:39.58 10
2 Tuscola A John Evans, Broc Smith,
Chris West, Brandon Mills
3:44.92 3
3 Unity (Tolono) A Chandler Cousins, Tyler Lindsey,
Darian Goembel, Joe Baker
3:50.70
4 Madison A Orlando Porter, Dajaun Thorpe,
Lavon Brownlee, Keith Thorpe
3:51.38
5 St. Joseph-Ogden A Orion Ciota, Jacob Zagorski,
Nate Phillips, Cole Johnson
3:53.32
6 Paxton-Buckley-Loda A Trent Wooten, Saul Vega,
Cody Coates, Dalton Cowan
4:06.17
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Newton A Evan Brooks, Corey Davidson,
Austin Angel, Dylan Johnson
3:43.82 8
2 Litchfield A Tom Reents, Dusty Atteberry,
David Thackrey, Cole Grosenheider
3:44.09 5
3 Teutopolis A Nick Bierman, Cody Heuerman,
Justin Hunt, Rourke Schultz
3:44.26 4
4 Clinton A Kye Reczek, Deonta Johnson,
Blake Haas, Caleb Luck
3:54.61
5 Tremont A Issac Schweigert, Eli Larimore,
Gabe Thompson, Conor Ehnle
3:59.12

Men's 4 x 800m Relay Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Edwardsville A James Mayfield, Wes Schoenthal,
Zain Pyarali, Ethan Townzen
8:48.75
2 Lanphier A Tim Dudas, DeAngelo Thompson,
Robert Goin, Daniel Ellenburg
9:02.02
3 Quincy A Nick Boyer, Isaac Fleer,
Brendon Kroeger, Gates Erhardt
9:03.36
4 Bloomington Central Catholic A Joe Bevilacqua, Jakob Werner,
Wes Haas, Joe Craven
9:10.83
5 Springfield Southeast A Caleb Gant, Bryant Portis,
Devante Perkins, Keonte Caldwell
9:12.18
6 Monticello A Cole Cary, Jesse Galaway,
Sawyer Biddle, Matt Menacher
9:13.26
7 Freeburg A Dylan Mueth, Riley Keleher,
Matt Waller, Jon Kraus
9:17.91
8 Centralia A T.J. Rodgers, Cody Boughers,
Brandon Beaver, Johnnie Wilson
9:18.04
9 McNamara A Sean Hurley, Matt Marcotte,
Mitchell O'Brien, Cody Salkeld
9:21.60
10 Marion A Elijah Pulley, Zach Humphrey,
Austin Reach, Jerimiah Hudson
9:24.29
11 Herrin A Travis Richardson, Matt Bowling,
Devin Lewis, Keiman Jefferson
9:25.26
12 Prairie Central A Viktor Hernandez, Brad Hoselton,
Bjorn Johnson, Ryan Masters
9:52.44
13 Collinsville A Alex Reed, Trey Hawk,
Paul Cacioppo, Thomas Boyer
9:52.60
14 Charleston A Val Walker, William Boyer,
Joe McKirihan, Noah Blatnik
9:59.88
15 East Richland A Silven Stallard, Levi Slover,
James Troester, Adam Zuber
10:17.36
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Cahokia A Marlin Brady, Jalon Monigan,
Michael Monigan, Darren Payton
8:05.59 10
2 Plainfield South A Jake Fitzgerald, Dan Lathrop,
Misael Tobias, Cody Dyer
8:10.53 8
3 Springfield A Nathan Hoffman, David Sias,
Heath Warren, Patrick Fitzgibbon
8:12.12 6
4 Belleville West A James Cole, Evan Alcorn,
Josh Freivogel, Nick Simmonds
8:12.54 5
5 East St. Louis A Jwauhn Askew, Markus Jackson,
Devonte Ackins, Brian Burries
8:21.97 4
6 Mt. Zion A Jake Brown, Mohammad Hosseini,
Curtis Reed, Timmy McElroy
8:39.99 3
7 Normal West A Yansay Williams, John Kreckman,
Andrew Massy, Nick Rice
8:40.71 2
8 Highland A Trevor White, Grant Riggs,
Alex Cranick, Zach Bramstedt
8:42.97 1
9 Pekin A Nathan Mefford, Austin Cash,
Kris Clark, Brennan Williamson
8:43.21
10 Champaign Central A Micah Lange, Corey White,
Ashton Hyatt, Kendrell Thompson
8:51.14
11 Centennial A Aaron Miller, Reis DeSantis,
Nathaniel Hinds, Coty Greaser
8:53.13
12 Salem A Ryan Alvis, Elloitt Brinkmeyer,
Brenner Webster, Preston Burkett
8:53.16
13 Belleville East A Xavier Hall, Di'Andre Cason-Young,
Owen Luetkemeyer, Branin Anthony
9:05.81
14 Plainfield North A Timmy Richard, Adam Bruyere,
Tim Schrank, Jack Sebok
9:07.35
15 Mattoon A Derek Pierce, Ben Righter,
James Kimball, Ryan Croy
9:13.92

Men's 4 x 800m Relay Class A   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Unity (Tolono) A Joe Baker, Austin Woodard,
Robert Decker, Andrew Warnes
9:14.51
2 Oakwood A Alex Schmit, Brian Rice,
Emerson Grey, Jon Davis
9:22.81
3 Sullivan A Alex Harvey, Nick Shields,
Ethan Lehman, Clayton Waldhoff
9:28.80
4 Clinton A Noah McClurg, Christian Barillas,
Nolan Snyder, Trevor Stephens
9:34.46
5 Tremont A Brock Holmes, Wilson Pflederer,
Noah Class, Colton Daily
9:41.76
6 Metro-East Lutheran A Matt Morrissey, Jace Dumont,
James Dumont, Derek Benning
9:43.83
7 Teutopolis A Zach Mette, Alex Niebrugge,
Riley Drees, Jesse Miller
9:43.96
8 Robinson A J.B. Chapman, Cole Fiscus,
Henry Treadway, Tyler Thompson
9:51.71
9 Central A & M A Mitchell Elliott, Colin Arnold,
Ryan Houser, Gabe O'Brien
10:11.83
10 Roxana A Joe Fry, David Loeffen,
Brock Webb, Andre Anderson
10:19.91
11 Greenfield A Nick Fraley, Blane Bilbruck,
Teagan Grigsby, Quinn Beckman
10:27.58
12 Vandalia A Blake Hankins, Gage Miles,
Trenton Kinworthy, Grant Wells
11:57.65
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Shelbyville A Cory Powers, Myles Foor,
Drennian Martin, Neil Yockey
8:26.10 10
2 St. Joseph-Ogden A Drew Knipfer, Nicholas Poff,
Cole Johnson, Aric Pelafas
8:30.73 8
3 University (Urbana) A Marshall Allston-Yeagle, George Gunter,
Bryan Hwu, Justin Wang
8:42.33 6
4 Pleasant Plains A Mitch Johnson, Tyler Johnson,
David Plunkett, Dan Plunkett
8:44.27 5
5 Sparta A Zach Hall, Derrick Barnett,
Dylan Huether, Kenny Heaton
8:51.20 4
6 Carlinville A Cory Landon, Jake Pohlman,
Austin Landon, Alex Leija
8:56.69 3
7 Paxton-Buckley-Loda A Hayden Young, Nick Porter,
Dalton Cowan, Grant Iverson
9:02.32 2
8 Litchfield A Cole Grosenheider, Renan Obayashi,
David Thackrey, Dalton Davidson
9:04.11 1
9 Neoga A Ryan Evans, Austin Hernandez,
Travis Walk, Trevor Walk
9:13.10
10 Madison A Dijon Bryant, Keith Thorpe,
Lavon Brownlee, Orlando Porter
9:17.70
11 Arcola A Alex Johns, Jesus Raygoza,
Steven Franco, Jonathan Mendoza
9:31.44
12 Beecher A Mitch Darabaris, Patrick Barton,
Thomas Gibbons, Nathan Swanson
9:45.01

Men's High Jump Class AA   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Briscoe, Ian SR Prairie Central 6' 7.0" 10
2 Harvey, Julian SR Edwardsville 6' 3.0" 8
3 Storer, Blaine SR East Richland 6' 3.0" 6
4 Holtmeyer, Kyle SR Quincy 6' 2.0" 5
5 Bofah, Emmanuel JR Plainfield North 6' 2.0" 4
6 PIERCE, ANTONIO SR Cahokia 6' 1.0" 3
7 Oller, Cody SR Salem 6' 1.0" 2
8 Hill, Brian JR Belleville West 6' 0.0" 1
9 Tyson, Jordan SR Centralia 6' 0.0"
10 Sullivan, Darryl FR Marion 5' 10.0"
11 Zilewicz, Zaniel SR Mahomet-Seymour 5' 10.0"
12 Molen, luke SO Taylorville 5' 10.0"
13 Bradford, Jordan JR Marion 5' 10.0"
14 Erickson, Justin JR Charleston 5' 8.0"
15 Wells, Jared JR Riverton 5' 8.0"
16 Lewis, Tra JR Springfield Southeast 5' 8.0"
17 Williamson, Clark SR Effingham 5' 8.0"
18 Stephens, Jacob JR Mattoon 5' 8.0"
19 Miller-Gray, DeMontez SO Mt. Vernon 5' 8.0"
20 Kemp, Jake SR Normal West 5' 8.0"
21 Samms, Jared SO Plainfield North 5' 8.0"
22 Ingold, Harrison SR Freeburg -
23 Riggs, Grant SO Highland -
24 Swanson, Ethan JR Pekin -
25 Bleichner, Nick SO Bloomington Central Catholic -
26 Bush, Jacob FR Bloomington Central Catholic -
27 Hassell, Phillip JR Centennial -
28 Baldwin, Sterling FR Springfield -
29 Cole, Randall SO Springfield Southeast -
30 Gabriel, Josh FR Riverton -
31 Harrison, Michael SO Pekin -
32 Lewis, Anthony FR Belleville West -
33 Lincoln, Rashaan SR Plainfield South -
34 BROWN, JUDSON SR Cahokia -
35 Davie, Travis FR Herrin -
36 Horvat, Joe SO Champaign Central -
37 Bolden, Dwight SR Lanphier -

Men's Pole Vault Class A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Denby, Jack JR Carlinville 14' 6.0" 10
2 Blome, Josh SR Casey-Westfield 13' 6.0" 8
3 Niemann, Caleb JR Litchfield 12' 6.0" 6
4 Knipfer, Matthew FR St. Joseph-Ogden 12' 6.0" 5
5 Wenzel, David JR Unity (Tolono) 12' 0.0" 4
6 Elam, Ben FR Tri-Valley 12' 0.0" 3
7 O'Conner, Nathan FR Tremont 12' 0.0" 2
8 Wolke, Monte SO Cumberland 11' 6.0" 1
9 Hatfield, Luke SR Shelbyville 11' 6.0"
10 McWhorter, Austin JR Teutopolis 11' 0.0"
11 Kiefer, Justin SO Sparta 10' 0.0"
12 Priester, Eddie FR Williamsville 9' 6.0"
13 Williams, Dalton SR Sullivan 9' 0.0"
14 Callaway, Cam SR Robinson -

Men's Pole Vault Class AA   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Black, Chase JR Charleston 14' 0.0" 10
2 Jourdan, Tyler JR Salem 14' 0.0" 8
3 McDanel, Joseph JR Mt. Vernon 13' 6.0" 6
4 Cabbage, Dakota SR Prairie Central 13' 3.0" 5
5 Hull, Tanner FR Bloomington Central Catholic 12' 6.0" 4
6 Roney, Andrew SR Mahomet-Seymour 12' 6.0" 3
7 Zimmerman, Luke SR Monticello 12' 0.0" 2
8 Dunlap, Hunter JR Normal West 12' 0.0" 1
9 Lowry, Austin SO Harrisburg 11' 6.0"
10 Brunton, Ryan JR Collinsville 11' 6.0"
11 Belanger, Jonah JR Marion 11' 6.0"
12 File, Hayden SR Greenville 11' 0.0"
13 Bramstedt, Zach SR Highland 11' 0.0"
14 Vasquez, Drew FR Effingham 10' 6.0"
15 Lynch, Ben FR East Richland 10' 6.0"
16 Rowand, Derrick SO Quincy 10' 6.0"
17 Gulino, Danny SO Plainfield North 10' 0.0"
18 Griffin, Sam SO Edwardsville 9' 6.0"
19 Markese, Nick SO Plainfield South -
20 Ringle, Ben JR Pekin -

Men's Long Jump Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 King, Jezeel JR Riverton 20' 2.5" 2
2 Stroder, Brett SR Freeburg 19' 3.0"
3 Erickson, Justin JR Charleston 18' 10.5"
4 Tribbet, Jordan SO Lanphier 18' 8.0"
5 Stevenson, Trea FR Herrin 18' 2.25"
6 Bumpus, Cole JR Normal West 18' 1.5"
7 Samms, Jared SO Plainfield North 18' 1.0"
8 Halloway, Vernon JR Springfield 17' 9.75"
9 Richardson, Barry SO Mascoutah 17' 9.0"
10 Kanaske, Garrett SR Collinsville 17' 6.5"
11 Armstrong, Germaine JR Mattoon 17' 5.25"
12 Hartke, Matt JR Prairie Central 17' 0.0"
13 Geiger, Logan SO Highland 16' 10.5"
14 Buttle, Andrew FR McNamara 16' 7.5"
15 Strack, Matt SR Monticello 16' 4.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 WARD, JA'MARI FR Cahokia 22' 11.75" 10
2 Davis, Antoine SO Belleville West 22' 6.75" 8
3 Henderson, Cole JR Pekin 22' 2.5" 6
4 Harvey, Julian SR Edwardsville 21' 6.75" 5
5 Hill, Roman SO Centralia 21' 2.5" 4
6 Lewis, Tra JR Springfield Southeast 20' 4.75" 3
7 Billington, Michael JR Bloomington Central Catholic 20' 0.0" 1
8 Nishida, Kohdai JR Effingham 19' 8.25"
9 Shroyer, Andrew SR Mahomet-Seymour 19' 2.0"
10 Smith, Davonte JR East St. Louis 19' 0.5"
11 Quinn, Aaron JR Centennial 18' 11.5"
12 Hadden, Matt SR Taylorville 18' 8.5"
13 Hester, Drew FR Mt. Vernon 18' 6.0"
14 Hicks, Donovan SR Belleville East 18' 3.25"
15 Taylor, DeVonte SR Plainfield South 17' 10.75"
16 Blissit, Cashmere SR Champaign Central 17' 10.5"
17 Lisica, Blake JR Quincy 17' 3.0"

Men's Long Jump Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kersey, Corey SO Neoga 21' 5.25" 8
2 Scales, Trivette SR Casey-Westfield 18' 7.0"
3 Strader, Clayton FR Arcola 18' 6.0"
4 Carmody, Kody SR University (Urbana) 16' 1.0"
5 Stempel, Adam SO Wesclin 15' 11.0"
6 Gibbons, Thomas SO Beecher 15' 1.0"
7 Leitch, Chad JR Marshall 14' 9.5"
8 Castongue, Ashton SO St. Joseph-Ogden 14' 7.25"
9 Wilkerson, Brandon SO Tri-Point 14' 3.75"
10 Aebel, Michael FR Athens 14' 2.25"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Landon, Kyle SR Chester 21' 5.5" 10
2 Adden, Bjorn JR Pleasant Plains 20' 7.75" 6
3 Hunt, Justin JR Teutopolis 20' 5.5" 5
4 Loveless, Levi SR Carlinville 20' 2.0" 4
5 McEvers, Mason SR Greenfield 19' 10.75" 3
6 Davidson, Dylan SR Newton 19' 2.0" 2
7 Ballinger, Zack JR Central A & M 18' 10.25" 1
8 Scheibel, Greg SR Sparta 18' 10.0"
9 Rubarts, Tyler JR Paxton-Buckley-Loda 18' 9.75"
10 Cunningham, Robbie SO Dupo 18' 7.75"
11 Buchanan, Shawn SO Clinton 18' 6.5"
12 Keown, Jake SR Shelbyville 18' 5.75"
13 Dean, Chet JR Tremont 18' 2.0"
14 Reents, Tom JR Litchfield 15' 5.75"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hubbart, Austin SR Villa Grove 17' 6.0"

Men's Triple Jump Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mercer, Chase JR Salem 40' 9.0" 1
2 Armstrong, Tyler JR Pekin 38' 11.0"
3 Crone, Bailey FR Collinsville 38' 2.5"
4 Grizzard, Ryan JR Centennial 37' 5.5"
5 Bumpus, Cole JR Normal West 37' 3.5"
6 Stroder, Brett SR Freeburg 36' 6.0"
7 Sands, Brendan SO Highland 35' 10.5"
8 Buttle, Andrew FR McNamara 35' 2.0"
9 Malik, Joyner SO Mattoon 33' 9.75"
10 Strack, Matt SR Monticello 33' 1.5"
11 Miller, Brian SR Harrisburg 32' 11.5"
12 Bleichner, Nick SO Bloomington Central Catholic 32' 4.25"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nash, Jamion SR Belleville West 45' 10.75" 10
2 MOORE, CHRIS SR Cahokia 44' 6.0" 8
3 Jennings, Brian SR MacArthur 43' 6.75" 6
4 Smith, Steve JR East St. Louis 43' 2.75" 5
5 McNeil, Roosevelt SR Lanphier 42' 11.5" 4
6 Lewis, Tra JR Springfield Southeast 41' 6.5" 3
7 Halloway, Vernon JR Springfield 40' 10.0" 2
8 Holtmeyer, Kyle SR Quincy 39' 10.75"
9 Bofah, Emmanuel JR Plainfield North 39' 8.5"
10 Cash, Carsen JR Marion 39' 5.0"
11 Knight, D'Anthony JR Edwardsville 38' 3.5"
12 Blissit, Cashmere SR Champaign Central 38' 0.0"
13 Hadden, Matt SR Taylorville 36' 11.0"

Men's Triple Jump Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Weck, Austin SR Robinson 39' 6.0" 1
2 Warren, Jamie SO Arcola 36' 0.75"
3 Bigham, Paul FR Paxton-Buckley-Loda 35' 8.0"
4 Shields, Nick SR Sullivan 34' 3.75"
5 Culberth, Elijah FR Metro-East Lutheran 33' 9.0"
6 Dillavou, Austin SR Unity (Tolono) 33' 8.5"
7 Cameron, Kurtis SR Shelbyville 33' 6.5"
8 Paddock, Quade SO Marshall 30' 7.75"
9 Stipp, Toby SR Villa Grove 30' 4.25"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kersey, Corey SO Neoga 44' 0.0" 10
2 Mcdonald, Matt SR Dupo 41' 9.0" 8
3 Fuller, Kyonta SR Sparta 41' 4.5" 6
4 Landon, Kyle SR Chester 41' 0.25" 5
5 Rydell, Eric SR St. Joseph-Ogden 41' 0.25" 4
6 Kleeman, Kyle SR Carlinville 40' 9.5" 3
7 Montgomery, Ben JR Athens 40' 3.5" 2
8 Heuerman, Cody JR Teutopolis 39' 1.25"
9 Davidson, Dylan SR Newton 39' 0.0"
10 Buchanan, Cord SR Clinton 38' 7.0"
11 Thoele, Nick JR Wesclin 36' 11.5"

Men's Shot Put Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pearce, Ryan SR Villa Grove 55' 7.5" 10
2 Watson, Jeremy JR Oakwood 42' 1.75"
3 Wcisel, Joseph SO Beecher 40' 0.25"
4 Beesley, Wyatt SR Villa Grove 37' 10.5"
5 Rodighiero, Ben SR Arcola 37' 0.0"
6 Reynolds, Michael JR Cumberland -
7 Schrimsher, Brandon FR Beecher -
8 Arrington, Travis SO Wesclin -
9 Sherrill, Douglas SO Marshall -
10 Borchers, Ethan SR Metro-East Lutheran -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clem, Andrew JR St. Joseph-Ogden 39' 5.0"
2 Sebring, Jeremy SR Litchfield 39' 2.0"
3 Brown, Gage SR Roxana 36' 7.0"
4 Williams, Jamie SR Clinton 36' 2.75"
5 Haas, Sam JR Roxana 35' 3.5"
6 Kersey, Ronnie FR Neoga -
7 Thorson, Josh SO Tri-Point -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Larson, Logan SR Pleasant Plains 41' 9.0"
2 Grant, Austin SO Metro-East Lutheran 41' 6.25"
3 Welton, Mikel SO Shelbyville 41' 3.75"
4 Barr, Nick SO Salt Fork (Catlin) 41' 0.5"
5 Cronister, Kyle SR Pleasant Plains 40' 9.5"
6 Risley, Quinton SR Arcola 39' 0.0"
7 Frohning, Kyle SR Newton 38' 7.5"
8 Morse, Lucas JR Sullivan 38' 7.0"
9 Luck, Caleb JR Clinton 38' 4.5"
10 Mitchell, Kordell JR Unity (Tolono) 38' 3.0"
11 Hollinshead, Luke SO Vandalia 38' 0.0"
12 Woolsey, Colton JR Vandalia 35' 7.25"
13 Carter, Alex JR Cumberland -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gibson, Stephen SO Tuscola 48' 3.75" 8
2 Iovanac, Nic SR Robinson 47' 11.5" 6
3 Dutton, Alec SR Salt Fork (Catlin) 47' 0.0" 5
4 Turner, Clayton SO Tuscola 45' 0.0" 4
5 Paden, Justen JR St. Joseph-Ogden 44' 3.5" 3
6 Sottoriva, Kyle SR Carlinville 43' 4.0" 2
7 Chepan, Trenton SO Central A & M 42' 9.0" 1
8 Richart, Jesse SR Robinson 42' 3.5"
9 Schlieker, Trey JR Sullivan 41' 6.75"
10 Stewart, Brendan SR Carlinville 40' 9.5"
11 Abrahamson, Jared SR Unity (Tolono) 39' 6.25"

Men's Shot Put Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sada, Fabian SR Plainfield South 41' 2.0"
2 Evans, Blake SR Salem 39' 8.0"
3 Haynes, Maxwell SR Mahomet-Seymour 39' 6.0"
4 Sager, Erik SO East Richland 38' 10.0"
5 Patrich, Kerry SR Greenville 37' 9.5"
6 Michael, Levi SR Effingham 36' 5.0"
7 Voelker, Alex JR Bloomington Central Catholic 36' 1.0"
8 Allen, Drew JR Freeburg 35' 9.0"
9 Goff, Sean JR Riverton 35' 8.0"
10 Hirsch, Mitch SR Mattoon 35' 8.0"
11 Bradley, Tyler JR Mt. Vernon 35' 6.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morrison, Austin JR Marion 42' 11.0"
2 Smith, Tanner SR Mt. Zion 42' 8.0"
3 Burton, William SR Greenville 41' 11.0"
4 Uhe, Aaron SR Highland 41' 2.5"
5 Brigham, Keith SO Normal West 40' 7.5"
6 O'Leary, Austin SO Centennial 40' 5.0"
7 Weah, Wlatee SO Springfield Southeast 40' 4.0"
8 Sullens, Zane SO Prairie Central 40' 1.0"
9 HOWARD, JAKARI SO Cahokia 40' 0.5"
10 Crawford, Chris JR Lanphier 39' 9.5"
11 Betcher, Anthony SR Mascoutah 39' 8.0"
12 Arndt, Billy SO Effingham 39' 1.0"
13 Tyler, Tony JR Quincy 38' 7.0"
14 Goff, Josh JR Springfield 38' 7.0"
15 Washington, LC SO East St. Louis 38' 2.5"
16 Periera, Tuomas SR Mahomet-Seymour 36' 11.0"
17 Bunch, Cody JR Quincy 36' 4.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Auten, Adam SR Monticello 46' 4.5"
2 Potter, Brian SR Centennial 45' 7.0"
3 Trumbo, isaiah JR Lanphier 45' 4.0"
4 Jean, Michael SR Mattoon 45' 2.0"
5 Wolf, Nick SO Plainfield North 44' 6.0"
6 Mayberry, Shawn JR Pekin 43' 11.0"
7 Toves, Jerrick SR Mascoutah 43' 0.5"
8 Jackson, Conner SR Marion 42' 11.0"
9 AKINS, DANIALL SO Cahokia 42' 5.5"
10 Vidican, Matt SR Plainfield South 42' 2.0"
11 Cox, Tarron SR Belleville East 41' 9.0"
12 Major, Dalton SR McNamara 41' 8.5"
13 Meyer, Nic JR Mt. Vernon 40' 10.0"
14 Uyehara, Thomas SO Collinsville 40' 8.0"
15 Helm, Anthony SR East Richland 40' 7.0"
16 Jackson, Erik SR East St. Louis 40' 3.0"
17 Zindars, Chandler SR Monticello 40' 3.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tucker, Kyrin JR Normal West 55' 6.5" 10
2 Mitchell, Martinus JR Collinsville 54' 2.0" 8
3 Torgerson, James SR Springfield 53' 11.0" 6
4 Ingram, Isaac SR Harrisburg 53' 8.0" 5
5 Campbell, Rashade SR Centralia 53' 5.0" 4
6 Cope, Jacob JR Pekin 49' 10.0" 3
7 Farmer, Tanner JR Highland 49' 6.0" 2
8 Jackson-Parks, Joe SR Champaign Central 48' 0.0" 1
9 Hood, DeVon JR Champaign Central 47' 7.5"
10 Compton, Matt SR Edwardsville 47' 0.0"
11 Jesse, Austin SR Mt. Zion 46' 11.0"
12 Hahn, Matt SR Salem 46' 7.0"
13 Weiss, Kavan JR Edwardsville 46' 2.0"
14 Norville, Darian SR Taylorville 45' 0.5"
15 Cecil, Gary SR MacArthur 44' 6.0"
16 Bergstrom, Nick SR Plainfield North 42' 7.0"
17 DeKalb, Dustin SR Centralia 42' 0.0"