Lincoln Trail Conference Indoor Track

Scores:
Men's Score
Annawan108
Mercer County105
ROWVA79
AlWood77
Stark County36.5
Princeville22.5
West Central22
Galva21
United5
 
Women's Score
Annawan107
Cambridge69.5
West Central62
Mercer County53
Stark County48.5
Princeville48
ROWVA47
United34
Galva7

Men's 55m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnston, Chase FR Stark County 7.12 1
2 Remmert, John FR Princeville 7.30
3 Bauer, Joe SO West Central 7.40
4 Ferry, Matt FR ROWVA 7.78
5 Schultz, Blake FR ROWVA 8.52
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moss, Cody JR West Central 7.01 6
2 Rodriguez, Marco JR Princeville 7.08 3
3 Eskerman, Sam SR United 7.11 2
4 Larson, Greg JR Galva 7.57
5 Collinson, Craig SR Galva 7.59
6 Cler, Marcus SR Stark County 8.22
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fippinger, Nathan SR Mercer County 6.63 10
2 Welch, Matt SR AlWood 6.81 8
3 Washington, DeAngelo SR Annawan 7.02 4
4 Olin, Michael SR United 7.17
5 Fippinger, Ben SO Mercer County 7.25
6 Palmer, Brayton SO AlWood 7.69

Men's 200m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wade, Ethan JR United 27.20
2 Murphy, Daniel FR Mercer County 27.56
3 Cook, Jonathan SO United 27.74
4 Kirgan, Tyler JR ROWVA 29.03
5 Dearmore, RJ SR AlWood 30.80
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bond, Alex JR Mercer County 26.13 6
2 Rodriguez, Marco JR Princeville 26.14 4
3 Hardy, Austin SO Galva 26.89 1
4 Appell, Cody SR ROWVA 27.75
5 Perry, Shawn JR Stark County 28.70
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeBord, Rashaun SR Annawan 24.53 10
2 Abel, Damien SR Princeville 24.71 8
3 Bauer, Joe SO West Central 26.38 3
4 Wallerstadt, Joe JR AlWood 26.60 2

Men's 400m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Torrance, Logan SO West Central 1:00.30 3
2 Penn, Nick FR United 1:02.17
3 Streitmatter, Blake FR Princeville 1:05.28
4 Kirgan, Tyler JR ROWVA 1:06.19
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnston, Chase FR Stark County 57.87 10
2 Soseman, Jeremy SO Mercer County 1:00.97 2
3 Lane, Dean JR ROWVA 1:10.30
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peterson, Jacob SR AlWood 58.18 8
2 Nichols, Tanner SO Annawan 58.48 6
3 Strawn, Cody SR Stark County 1:00.01 4
4 Pillen, Carter SO Annawan 1:01.08 1
5 Shull, Tanner JR Mercer County 1:01.18
6 Leander, Aaron SR AlWood 1:06.74

Men's 800m Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cook, Michael SO Annawan 2:11.87 10
2 Landwehr, Alex FR Annawan 2:22.88 8
3 Stahl, Joel FR Stark County 2:22.98 6
4 Malek, Jacob SO ROWVA 2:28.05 4
5 Baker, Jacob SR Princeville 2:29.03 3
6 Nelson, Brent JR ROWVA 2:36.96 2
7 Biddle, Grant SO Mercer County 2:38.02 1
8 Feucht, Jesse FR Princeville 2:42.02
9 Villareal, Antonio SO United 2:45.16
10 North, Chris SO Galva 2:45.19
11 O'Riley, Max SR Galva 2:49.81
12 Kellogg, Cody SR United 2:51.15
13 Strawn, Cody SR Stark County 2:52.64

Men's 1600m Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cook, Michael SO Annawan 5:00.83 10
2 Jackson, Austin SO Mercer County 5:06.57 8
3 Walsten, Jonathan SR AlWood 5:07.15 6
4 Schneider, Austin JR West Central 5:26.73 4
5 Kantor, David SR Mercer County 5:26.91 3
6 Bersell, Mike FR Galva 5:29.83 2
7 Strawn, Cody SR Stark County 5:32.38 1
8 VanDeWostine, Bryent FR ROWVA 5:33.04
9 Keener, Mike SR ROWVA 5:34.61
10 Rosas, Curtis FR Princeville 6:21.51
11 Sharer, Brandon SR United 6:21.61
12 North, Chris SO Galva 6:23.45
13 Wade, Ben SR United 6:31.30
14 Akers, Tristan FR AlWood 7:16.27

Men's 3200m Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cook, Michael SO Annawan 10:21.25 10
2 Stanley, Ethan SO ROWVA 11:05.34 8
3 Foley, Brennan JR Galva 11:10.02 6
4 Brooks, Dylan SO AlWood 11:19.70 4
5 North, Luke SR Galva 11:21.12 3
6 Boules, Christopher JR AlWood 11:22.00 2
7 Stahl, Joel FR Stark County 11:54.99 1
8 Steffensmeier, Joby JR West Central 12:39.52
9 Herrmann, Garrett FR Princeville 12:44.19
10 Wade, Ben SR United 13:27.55
11 Sabel, Chris FR Mercer County 15:46.85

Men's 55m Hurdles High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Applegate, Sam FR Annawan -
2 Larson, Greg JR Galva -
3 Wynne, Gary SO United -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Connor, Carl SO ROWVA 9.03 4
2 Thomson, Presson SO Annawan 10.10 2
3 Wade, Ethan JR United 10.11 1
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holmes, Payton SR Mercer County 7.72 10
2 Huffstutler, Adam SO Mercer County 8.65 8
3 Althaus, Sam SO AlWood 9.02 6
4 Collinson, Craig SR Galva 9.70 3
5 Urbina, Daniel FR AlWood 13.44
6 Appell, Cody SR ROWVA 13.76

Men's High Jump High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woodside, Kyle SO ROWVA 6' 2.0" 10
2 Taflinger, Alex SR ROWVA 5' 10.0" 8
3 Butcher, Brandon JR Mercer County 5' 8.0" 6
4 Bond, Alex JR Mercer County 5' 6.0" 4
5 Sullivan, Charlie SR AlWood 5' 4.0" 1.5
6 Landwehr, Alex FR Annawan 5' 4.0" 1.5
7 Streitmatter, Blake FR Princeville 5' 4.0" 1.5
8 Titlow, Andrew SR Annawan 5' 4.0" 1.5
9 McKee, Greyson FR United -
10 Maples, Tevon SO United -
11 Cobbs, Jesse SR Princeville -

Men's Long Jump High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tomlin, Brad SO ROWVA 17' 10.5" 4
2 McCreary, Elisha SR AlWood 17' 5.0" 2.5
3 Wexell, Kyle SR Galva 17' 4.0" 1
4 Petrie, Devontae SO AlWood 16' 2.0"
5 McKee, Cole FR United 15' 7.5"
6 Oller, Nathan JR ROWVA 15' 1.5"
7 Kirwan, Deion JR Princeville -
8 McKee, Greyson FR United -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Washington, DeAngelo SR Annawan 20' 1.0" 10
2 Holmes, Payton SR Mercer County 19' 6.0" 8
3 Fippinger, Nathan SR Mercer County 18' 7.0" 6
4 Willis, Bryce SR Stark County 17' 5.0" 2.5
5 Landwehr, Alex FR Annawan 17' 2.0"
6 Lee, Brandon SR Stark County 16' 9.0"
7 Bauer, Joe SO West Central -

Men's Triple Jump High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeBord, Rashaun SR Annawan 41' 0.0" 10
2 Turnbull, Corbin SR Stark County 35' 11.0" 4
3 Butcher, Brandon JR Mercer County 33' 3.5"
4 Louck, Noah SR Mercer County 32' 11.5"
5 DeBord, Rasheed SR Annawan -
6 Maples, Tevon SO United -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leander, Aaron SR AlWood 39' 7.0" 8
2 Wheeler, Jason SO ROWVA 38' 7.0" 6
3 Keener, Mike SR ROWVA 35' 10.0" 3
4 Wexell, Kyle SR Galva 35' 5.5" 2
5 Rux, Caleb JR Galva 33' 7.0" 1
6 Urbina, Daniel FR AlWood 30' 7.5"
7 Kirwan, Deion JR Princeville -

Men's Shot Put High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wolfe, Dan JR Princeville 36' 6.5"
2 Pearson, Riley SO Princeville 36' 6.0"
3 Tippett, Nathen FR United 34' 3.0"
4 Sanders, Colton SO Galva 32' 2.5"
5 Cook, Jonathan SO United 31' 4.0"
6 Rumbold, Jordan JR Stark County 29' 6.5"
7 Patch, Logan SR ROWVA 28' 4.5"
8 Smith, Jeffery JR AlWood 23' 2.0"
9 Davis, Thomas SO United -
10 Steffensmeier, Joby JR West Central -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roberts, Taylor SR ROWVA 51' 2.0" 10
2 Foster, Ben JR Annawan 49' 9.5" 8
3 Sabel, Brad SR Mercer County 41' 7.5" 6
4 Kirkhove, Donovan SR Annawan 40' 0.0" 4
5 Wallerstadt, Joe JR AlWood 39' 10.0" 3
6 Lincoln, Bobby JR Mercer County 38' 5.0" 2
7 Dorsey, Tyler SO Stark County 38' 4.5" 1
8 Wexell, Kyle SR Galva 37' 6.0"
9 Murphy, Daniel FR Mercer County 35' 10.0"
10 Meacham, Dustin JR Princeville 35' 1.0"
11 Dearmore, RJ SR AlWood 28' 2.0"

Women's 55m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Masterson, Abby FR Stark County 7.97 8
2 Bachman, Tasji FR Stark County 8.37 2
3 Wexell, Paige SO Cambridge 8.37 1
4 Baumgardner , Makayla FR ROWVA 8.43
5 Spurgeon, Rebecca FR Princeville 9.21
6 Eshelman, Mia SO United 12.56
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Samuel, Donel SR Galva 8.30 3
2 Reid, Shelby JR Mercer County 8.53
3 Wexell, Brooklyn SR Cambridge 8.55
4 Hagerty, Brittany SR Galva 8.88
5 Schafer, Kaylyn SR ROWVA 9.03
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Taylor FR Annawan 7.90 10
2 Link, Taylor SO West Central 8.07 6
3 Debord, Mary JR Annawan 8.29 4
4 Spiker, Kendra FR West Central 8.47
5 Anderson, Bridget JR Mercer County 8.50
6 Potter, Torri JR Princeville 8.54

Women's 200m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Snyder, Emily FR Princeville 33.54
2 Johnson, Christy SO United 33.62
3 Rose, Megan SR Galva 34.61
4 Schafer, Kaylyn SR ROWVA 34.78
5 Stein, Dakotah SR Princeville 35.49
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meyer, Allison FR Cambridge 30.33 4
2 Samuel, Donel SR Galva 30.57 3
3 Baumgardner , Makayla FR ROWVA 30.72 1
4 McGava, Brandi JR Stark County 30.73
5 Parkinson, Halie SO Mercer County 31.83
6 Rillie, Jenna SO Mercer County 32.12
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ensminger, Alexis SR West Central 28.09 10
2 Markey, Kayla SO West Central 29.12 8
3 Medley, Becca SO Annawan 29.86 6
4 Magnussen, Marissa SR Stark County 30.70 2
5 Fisher, Becca SO Annawan 34.23

Women's 400m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McKee, Addy FR United 1:12.27
2 Schnere, Emma SO United 1:16.46
3 McClay, Lisa FR ROWVA 1:17.34
4 Snyder, Emily FR Princeville 1:17.41
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Link, Allison FR West Central 1:08.70 4
2 Smith, Sierra SO West Central 1:11.51 1
3 Joy, Morgan FR Mercer County 1:13.77
4 VanAntwerp, Joycelyn FR Annawan 1:14.77
5 Partlow, McKayla SO Mercer County 1:19.86
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Molly SR Cambridge 1:04.14 10
2 Jackson, Maddie JR Annawan 1:05.35 8
3 Reed, Megan FR Cambridge 1:06.29 6
4 Roth, Samantha SR Stark County 1:08.73 3
5 Knobloch, JaNae SO Princeville 1:10.34 2
6 Dorsey, Stephanie SR Stark County 1:12.43

Women's 800m Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tharpe, Mallory JR United 2:34.02 10
2 Wagner, Savannah SO Princeville 2:41.63 8
3 Shyrack, Miranda SR ROWVA 2:47.52 6
4 Raineri, Shelby JR Stark County 2:51.40 4
5 Kelton, Alexis SO Princeville 2:52.71 3
6 Miller, Katie SO Cambridge 2:54.34 2
7 Raineri, Jenna SO Stark County 2:59.84 1
8 Feltmeyer, Abby SO United 3:00.08
9 Rux, Greta FR Galva 3:00.17
10 Schupbach, Allie SR Galva 3:04.70
11 Speer, Jenna FR Mercer County 3:08.49
12 Gillespie, Lauren FR Annawan 3:26.08
13 Gaylord, Taylor FR West Central 3:29.09
14 Carlson, Montana JR ROWVA 3:39.30
15 Jackson, Maddie JR Annawan -

Women's 1600m Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tharpe, Mallory JR United 5:46.13 10
2 Brokaw, Sydney JR Mercer County 6:00.53 8
3 Weeks, Emily FR Mercer County 6:15.09 6
4 Bishop, Caitlin SO United 6:21.55 4
5 Moore, Annjeannette JR West Central 6:21.55 3
6 Streitmatter, Whitney JR Princeville 6:30.54 2
7 Cline, Kaitlyn SO Annawan 6:52.89 1
8 West, Victoria JR Stark County 6:53.13
9 Zavala, Victoria SO Stark County 7:03.97
10 Davidson, Samantha FR Princeville 7:04.38
11 Gibbons, Ella SO ROWVA 7:13.28
12 Poppy, Mikayla SO Cambridge 7:15.50
13 Manasco, Kelsey JR Cambridge 7:17.29
14 Nelson, Megan FR Annawan 7:18.26
15 Wolf, Kristin JR West Central 7:28.06
16 Tomlin, Beckah SR ROWVA 8:10.67

Women's 3200m Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bishop, Caitlin SO United 13:11.05 10
2 Melton, Courtney SO ROWVA 13:38.62 8
3 Draminski, Olivia FR Annawan 13:45.63 6
4 Speer, Jenna FR Mercer County 14:06.87 4
5 Cline, Kylie SO Annawan 14:30.47 3
6 Partlow, McKayla SO Mercer County 14:48.22 2
7 Paquette, Juliette FR Princeville 15:31.84 1
8 Storey, Bobbie SO Stark County 16:25.26
9 Aimsworth, Kristin FR United -

Women's 55m Hurdles High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gardner, Matti SO ROWVA 10.02 8
2 Meyer, Allison FR Cambridge 10.40 2
3 Crowley, Katrina JR Stark County 12.28
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fisher, Sara SR Annawan 9.51 10
2 Medley, Becca SO Annawan 10.03 6
3 Kieser, Samantha SO Stark County 10.10 4
4 Kiddoo, Carlea FR Mercer County 10.12 3
5 Hagerty, Brittany SR Galva 11.85 1

Women's High Jump High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roman, Karissa SO Annawan 5' 8.0" 10
2 Cooper, Maddy SO West Central 4' 10.0" 6
3 Miller, Taylor FR Annawan 4' 10.0" 6
4 Wexell, Paige SO Cambridge 4' 10.0" 6
5 Kraklow, Shania SR Stark County 4' 8.0" 2.5
6 Gardner, Matti SO ROWVA 4' 8.0" 2.5
7 Miller, Katie SO Cambridge 4' 4.0" 0.5
8 Keener, Mykaela FR ROWVA 4' 4.0" 0.5
9 Crowley, Katrina JR Stark County 4' 2.0"
10 Lower, Emily SO Mercer County 4' 0.0"
11 Coleman, McKenzie FR United -
12 Streitmatter, Whitney JR Princeville -
13 Sandall, Laura JR Princeville -

Women's Long Jump High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Call, Mackenzie JR Princeville 15' 0.0" 6
2 Reed, Megan FR Cambridge 14' 1.5" 4
3 Galloway, Lakin SO ROWVA 13' 10.0" 3
4 Parkinson, Halie SO Mercer County 13' 9.0" 2
5 Hawk, Rachel SR Mercer County -
6 Meyer, Allison FR Cambridge -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ensminger, Alexis SR West Central 16' 1.5" 10
2 Thomson, Julia SO Annawan 15' 2.5" 8
3 Thomson, Margaret SR Annawan 13' 8.5" 1
4 Wyant, Corinna SR Stark County 13' 4.0"
5 Carlton, Molly SO Stark County 13' 3.0"
6 Spiker, Kendra FR West Central 13' 2.0"

Women's Triple Jump High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roth, Samantha SR Stark County 31' 0.0" 8
2 Thomson, Margaret SR Annawan 30' 4.0" 6
3 Thomson, Katie SO Annawan 29' 4.0" 2
4 Partlow, McKayla SO Mercer County 24' 9.0" 1
5 Weeks, Emily FR Mercer County 24' 5.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reed, Megan FR Cambridge 31' 11.0" 10
2 Johnston, Sarah SR ROWVA 29' 9.0" 4
3 Brooks, Taylor SR Cambridge 29' 5.0" 3
4 Kalb, Madison FR ROWVA 24' 7.5"

Women's Shot Put High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Lexi FR Mercer County 31' 5.0" 6
2 Redilich, Sydnee SR ROWVA 28' 10.5" 2
3 Bean, Alyssa SR ROWVA 27' 10.0" 1
4 Poole, Madeline SR United 25' 7.5"
5 Struble, Shana JR Mercer County 24' 0.0"
6 Vail, Morgan FR United 23' 8.0"
7 Dennis, Dani SO United 23' 5.5"
8 Kieser, Heather SO Stark County 23' 3.5"
9 Nelson, Brooke JR Mercer County 23' 0.0"
10 Arnold, Lanae JR Annawan 22' 4.0"
11 Symmonds, Nikki SR Princeville 21' 2.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jefko, Jasmine JR Cambridge 37' 7.5" 10
2 Schindler, Elizabeth SR Princeville 32' 9.0" 8
3 Call, Mackenzie JR Princeville 30' 8.5" 4
4 Bledsoe, Kyla SO ROWVA 30' 1.5" 3
5 Klein, Katelyn JR Galva 26' 9.5"
6 O'Riley, Curran SO Galva 26' 9.0"
7 Sherbeyn, Mallory JR Stark County 26' 5.5"
8 Vincent, Sydney SR Annawan 25' 1.0"
9 Czolgosz, Chloe JR Cambridge 23' 10.5"
10 Noble, Cami FR Cambridge 16' 0.5"