Annawan/Wethersfield Moss Relays

Scores:
Team Score
ROWVA125.91
Annawan111.96
Hall77.97
AlWood68
Galva48.99
Putnam County17
Stark County10.99

Men's 4 x 110m Shuttle Hurdle Varsity   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 ROWVA A Cody Appell, Dean Lane,
Nathan Oller, Carl O'Connor
1:31.73 10

Men's High Jump Relay varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woodside, Kyle SO ROWVA 6' 3.0" 3.33
2 Tomlin, Brad SO ROWVA 5' 8.0" 3.33
3 Levy, Jacob SR Putnam County 5' 8.0" 6
4 Sullivan, Charlie SR AlWood 5' 4.0" 4
5 Keener, Mike SR ROWVA 5' 4.0" 3.33
6 Peterson, Jacob SR AlWood 5' 2.0" 4

Men's Pole Vault Relay varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pillen, Carter SO Annawan 11' 6.0" 3.33
2 Hammer, Levy FR Annawan 10' 0.0" 3.33
3 Applegate, Sam FR Annawan 8' 0.0" 3.33

Men's Long Jump Relay varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Aimone, Collin JR Hall 19' 9.5" 3.33
2 Piccatto, Landon SR Hall 19' 5.5" 3.33
3 Wexell, Kyle SR Galva 17' 6.0" 2
4 Sanders, Colton SO Galva 16' 10.5" 2
5 McCreary, Elisha SR AlWood 16' 9.5" 1
6 Palmer, Brayton SO AlWood 16' 1.0" 1
7 Kitchens, Isaak SR Galva 15' 10.0" 2
8 Garland, Grant JR Hall 14' 8.5" 3.33
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tomlin, Brad SO ROWVA 19' 0.0" 2.66
2 Woodside, Kyle SO ROWVA 18' 1.5" 2.66
3 Johnston, Chase FR Stark County 17' 8.0" 1.33
4 Lee, Brandon SR Stark County 17' 3.5" 1.33
5 Flores, Mario SO Putnam County 16' 2.5" 1
6 Appell, Cody SR ROWVA 16' 1.5" 2.66
7 Cler, Marcus SR Stark County 12' 6.0" 1.33

Men's Triple Jump Relay varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeBord, Rashaun SR Annawan 39' 3.0" 3.33
2 DeBord, Rasheed SR Annawan 39' 2.0" 3.33
3 Wheeler, Jason SO ROWVA 38' 4.0" 2.66
4 Titlow, Andrew SR Annawan 36' 1.75" 3.33
5 England, Kyle SR ROWVA 36' 1.0" 2.66
6 Keener, Mike SR ROWVA 36' 0.5" 2.66
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leander, Aaron SR AlWood 41' 6.5" 1
2 Piccatto, Landon SR Hall 40' 7.0" 2
3 Collinson, Craig SR Galva 34' 3.0" 1.33
4 Wexell, Kyle SR Galva 34' 2.0" 1.33
5 Larson, Greg JR Galva 32' 10.0" 1.33
6 Rybarczyk, Aaron SO Hall 32' 1.0" 2
7 Chezum, Jordan FR AlWood 31' 9.0" 1
8 Einhaus, Patrick FR Hall 31' 3.0" 2

Men's Shot Put Relay varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roberts, Taylor SR ROWVA 50' 1.5" 2.66
2 Foster, Ben JR Annawan 42' 6.0" 3.33
3 Kirkhove, Donovan SR Annawan 40' 11.5" 3.33
4 Grawe, Lucas FR ROWVA 37' 5.25" 2.66
5 Smith, Shannon SO Annawan 33' 8.0" 3.33
6 Keegan, Tristan JR Putnam County 30' 4.0" 1
7 Patch, Logan SR ROWVA 28' 6.75" 2.66
8 Croisant, Dylan SR Putnam County 28' 2.5" 1
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wexell, Kyle SR Galva 40' 3.5" 2
2 Sanders, Colton SO Galva 34' 5.0" 2
3 Dearmore, RJ SR AlWood 31' 0.0" 0.5
4 Wertz, Jacob FR Hall 28' 6.75" 1.33
5 Perez, Leonel SO Hall 28' 3.25" 1.33
6 Romenelli, Joe FR Hall 28' 1.5" 1.33
7 Bulow, Magnus SO Galva 27' 8.0" 2
8 Smith, Jeffery JR AlWood 24' 4.5" 0.5

Men's Discus Throw Relay varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wexell, Kyle SR Galva 126' 9.0" 2
2 Peterson, Jacob SR AlWood 108' 0.0" 1
3 Sanders, Colton SO Galva 86' 0.0" 2
4 Wertz, Jacob FR Hall 78' 9.0" 1.33
5 Newman, Dayce JR Galva 74' 9.0" 2
6 Sipp, Caleb FR AlWood 72' 6.0" 1
7 Elliott, Cole SO Hall 72' 0.0" 1.33
8 Romenelli, Joe FR Hall 68' 1.0" 1.33
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kirkhove, Donovan SR Annawan 146' 3.0" 3.33
2 Roberts, Taylor SR ROWVA 142' 9.0" 2.66
3 Foster, Ben JR Annawan 111' 8.0" 3.33
4 Oller, Nathan JR ROWVA 109' 11.0" 2.66
5 Kostellic, Dylan SR Putnam County 98' 9.0" 0.5
6 Smith, Shannon SO Annawan 97' 0.0" 3.33
7 Henson, Brendan SO ROWVA 79' 9.0" 2.66
8 Urnikis, Scotty SO Putnam County 74' 11.0" 0.5

Men's 4 x 100 Yard Relay Freshman   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR AlWood 52.90 10
2 , SR Annawan 53.50 8
3 , SR Hall 54.34 6
4 , SR ROWVA 55.42 4

Men's 4 x 800 Yard Relay Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR Hall 9:22.48 10
2 , SR ROWVA 9:27.14 8
3 , SR Galva 9:38.02 6
4 , SR AlWood 9:39.02 4

Men's 1600 Yard Run varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cook, Michael SO Annawan 4:53.73 10
2 Baldonado, Al SO Hall 4:57.33 8
3 Stanley, Ethan SO ROWVA 5:04.34 6
4 North, Luke SR Galva 5:16.32 4
5 VanDeWostine, Bryent FR ROWVA 5:16.36 2
6 Bowers, Garron SO AlWood 5:37.48 1
7 Croisant, Dylan SR Putnam County 5:46.58
8 Cruz, Kyle SR Hall 5:47.61
9 Foley, Brennan JR Galva 5:54.37
10 Dir, Noah FR Annawan 5:56.03
11 Boules, Christopher JR AlWood 5:58.75
12 Nabers, Kurt FR Putnam County 6:40.56

Men's 4 x 200 Yard Relay Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR ROWVA 1:38.23 10
2 , SR Annawan 1:43.78 8
3 , SR AlWood 1:46.21 6
4 , SR Hall 1:48.17 4

Men's 800 Yard Sprint Medley Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR ROWVA 1:42.45 10
2 , SR Annawan 1:45.71 8
3 , SR Galva 1:48.94 6
4 , SR AlWood 1:50.40 4
5 , SR Putnam County 1:54.87 2
6 , SR Stark County 1:55.90 1
7 , SR Hall 2:11.47

Men's 4 x 100 Yard Relay Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR AlWood 45.90 10
2 , SR ROWVA 49.47 8
3 , SR Hall 51.17 6
4 , SR Annawan 51.28 4

Men's 1,600 Yard Sprint Medley Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR Annawan 4:00.38 10
2 , SR AlWood 4:04.46 8
3 , SR Hall 4:25.91 6
4 , SR ROWVA 4:25.92 4
5 , SR Putnam County 4:37.29 2
6 , SR Galva 4:39.17 1

Men's 4 x 200 Yard Relay Weightman   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR Annawan 2:01.01
2 , SR Putnam County 2:15.78
3 , SR ROWVA 2:19.02

Men's 4 x 100 Yard Shuttle Hurdle Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR Galva 1:02.23 6
2 , SR Putnam County 1:05.20 2
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR Hall 59.63 10
2 , SR Annawan 1:01.08 8
3 , SR ROWVA 1:03.60 4