Sterling Gold Medal Indoor

Men's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thompson, Mason SR Rock Falls 7.50
2 Gullstrand, Jake SR Indian Creek 7.61
3 Dhaese, Pierce JR Oregon 7.78
4 Trone, Daniel JR Bureau Valley 7.96
5 Robertson, Spencer FR Geneseo 8.32
6 Gallegos, Tre JR Sterling 8.56
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Konneck, Kristian SR Bureau Valley 7.48
2 McCormick, Tommy SR Oregon 7.52
3 Arndt, Sam SO Geneseo 7.73
4 Villa, Adrian JR Rock Falls 7.89
5 Agler, Shawn FR Indian Creek 7.98
6 Solis, Tayveon FR Sterling 8.47
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rutherford, Ashton JR Oregon 7.58
2 Matthews, Jared JR Geneseo 7.83
3 Simmons, Kody SR Sterling 8.17
4 Blackert, Jeremiah JR Bureau Valley 8.27
5 Suddeth, Cody SO Indian Creek 8.45
6 Jarigese, Thomas JR Bureau Valley 8.85
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Drawyer, Bryce JR Rock Falls 8.20
2 Aguilar, Antonio FR Sterling 8.31
3 Torres, Joey SR Rock Falls 8.34
4 Sleck, Marcus JR Rock Falls 8.45
5 Bailey, Cody SO Geneseo 8.56
6 Norville, Caleb SO Geneseo 8.57
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ferencak, Luke JR Oregon 8.19
2 Wilson, Konner FR Oregon 8.20
3 Tribble, Bobby FR Sterling 8.32
4 Cameron, Jonathan FR Rock Falls 8.50
5 Bruce, Dimitri SO Sterling 8.52
6 Penaflor, Lee SO Geneseo 8.69
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Arellano, Roberto SR Rock Falls 8.83
2 Bright, Bailey SO Oregon 8.87
3 Cuevas-Sell, Jacob SO Sterling 9.01
4 McDuffy, Blake FR Rock Falls 9.04
5 Guajardo, Tony SO Oregon 9.18
6 Swanson, Breydn JR Rock Falls 10.51
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hamblen, Bryce FR Rock Falls 7.92
2 Waggoner, Dylan SR Geneseo 7.95
3 Fisher, Joe JR Bureau Valley 8.19
4 Skinner, Shawn SR Rock Falls 8.44
5 Lathrop, Alex FR Geneseo 8.52
6 Long, Grant SR Rock Falls 8.77
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harper, Jeremy SO Geneseo 7.80
2 Carr, Austin SR Oregon 7.84
3 Garcia, Jonathan FR Sterling 8.78
4 Williams, Noah SO Oregon 8.79
5 Grzesiak, Niko SR Sterling 8.82
6 Oltmanns, Seth FR Oregon 9.79
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rhodes, Dillon JR Bureau Valley 7.92
2 Metcalf, Aaron JR Geneseo 8.24
3 Eichelberger, Ryan SR Sterling 9.00
4 Coleman, Jacob FR Oregon 9.25

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gullstrand, Jake SR Indian Creek 24.66
2 Konneck, Kristian SR Bureau Valley 24.84
3 Ramsey, Ian SO Geneseo 25.88
4 Guajardo, Tony SO Oregon 30.72
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Seeley, Justin JR Geneseo 24.49
2 Arndt, Sam SO Geneseo 25.48
3 Platz, Alex SR Geneseo 25.75
4 Simmons, Kody SR Sterling 26.92
5 Williams, Noah SO Oregon 29.83
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Matthews, Jared JR Geneseo 26.33
2 Waggoner, Dylan SR Geneseo 26.49
3 Fisher, Joe JR Bureau Valley 26.97
4 Wilson, Jay SR Geneseo 28.04
5 Haxby, Kaleb JR Geneseo 28.37
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Metcalf, Aaron JR Geneseo 27.10
2 Suddeth, Cody SO Indian Creek 27.99
3 Billier, Carter FR Geneseo 28.19
4 Norville, Caleb SO Geneseo 28.46
5 McDuffy, Blake FR Rock Falls 30.78
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bruce, Terrance FR Sterling 26.22
2 Ferencak, Luke JR Oregon 27.35
3 Wilson, Konner FR Oregon 27.88
4 Petsche, Ryan JR Geneseo 28.52
5 Robertson, Spencer FR Geneseo 28.81
6 Jarigese, Thomas JR Bureau Valley 30.06
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Agler, Shawn FR Indian Creek 26.44
2 Cain, Justin JR Geneseo 27.99
3 Young, Seth SR Geneseo 29.55
4 Lathrop, Alex FR Geneseo 29.66
5 Coleman, Jacob FR Oregon 30.04
6 Garcia, Jonathan FR Sterling 30.37
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rhodes, Dillon JR Bureau Valley 27.25
2 Bailey, Cody SO Geneseo 29.07
3 Penaflor, Lee SO Geneseo 30.80
4 Bright, Bailey SO Oregon 31.12
5 Oltmanns, Seth FR Oregon -

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gullstrand, Jake SR Indian Creek 53.52
2 McCormick, Tommy SR Oregon 54.07
3 Trone, Daniel JR Bureau Valley 54.93
4 Hoffert, Logan SR Bureau Valley 56.88
5 Carr, Austin SR Oregon 59.49
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Claus, Sawyer SR Geneseo 56.85
2 Fisher, Joe JR Bureau Valley 58.35
3 Cook, Albert SO Rock Falls 1:01.68
4 Suddeth, Cody SO Indian Creek 1:03.24
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sears, Gage SO Geneseo 1:02.70
2 Waggoner, Dylan SR Geneseo 1:02.97
3 Petsche, Ryan JR Geneseo 1:03.59
4 Lathrop, Alex FR Geneseo 1:05.18
5 Young, Seth SR Geneseo 1:06.08
6 Billier, Carter FR Geneseo 1:09.17
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Norville, Caleb SO Geneseo 1:05.20
2 Robertson, Spencer FR Geneseo 1:05.21
3 Austin, Sharanhem FR Sterling 1:05.94
4 Williams, Noah SO Oregon 1:09.07
5 Oltmanns, Seth FR Oregon 1:10.68
6 Bright, Bailey SO Oregon 1:18.01
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Agler, Shawn FR Indian Creek 1:01.23
2 Grzesiak, Niko SR Sterling 1:03.36
3 Wilson, Konner FR Oregon 1:04.24
4 Gustafson, Isaac FR Geneseo 1:05.18

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Krause, Carson SO Geneseo 2:29.75
2 Ostrander, Evan FR Indian Creek 2:29.79
3 Magerkurth, C.J. FR Geneseo 2:33.46
4 Knox, Breu FR Rock Falls 2:34.52
5 Falcon, Raul SO Geneseo 2:35.53
6 Conklin, Kobe SO Rock Falls 2:37.40
7 Lave, Mitch SR Indian Creek 2:41.52
8 Ademoski, Luke FR Sterling 2:52.13
9 Cuevas-Sell, David FR Sterling 2:52.37
10 Poci, Vincent FR Sterling 3:02.52
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Newman, Garrett SR Oregon 2:12.75
2 Eastwood, Kane JR Bureau Valley 2:13.10
3 Larson, Dillion JR Rock Falls 2:23.46
4 Daniels, Danny SR Oregon 2:26.61
5 Elden, Charlie FR Geneseo 2:26.65
6 Geffert, Sean JR Geneseo 2:28.07
7 Sorbel, Eric SO Indian Creek 2:28.63
8 Weller, Adam SO Oregon 2:30.00
9 Smith, Andrew JR Bureau Valley 2:35.35

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lawson, Mitchell SR Geneseo 5:10.66
2 Lund, Cody FR Sterling 5:14.09
3 Alexander, Sam SR Geneseo 5:25.31
4 Reiley, Evan FR Sterling 5:26.46
5 Elden, Charlie FR Geneseo 5:37.94
6 Flynn, Karl JR Geneseo 5:40.34
7 Ostrander, Evan FR Indian Creek 5:41.89
8 McMeeken, Mavrik SR Oregon 5:43.90
9 Granados, Zim SO Oregon 5:44.14
10 Geffert, Sean JR Geneseo 6:03.29
11 Lave, Mitch SR Indian Creek 6:03.47
12 Adams, Brandon JR Sterling 7:30.00
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chenoweth, David SO Geneseo 4:54.96
2 Gatter, Tony JR Geneseo 5:00.02
3 Rocha, Ethan SO Sterling 5:01.70
4 Blakley, Chaise JR Geneseo 5:02.62
5 Lamb, Mitchell JR Geneseo 5:05.28
6 Taylor, Ryan JR Bureau Valley 5:05.99
7 Alston, Zach SO Sterling 5:08.94
8 Hansen, Cody JR Sterling 5:11.30
9 Fox, Nick FR Geneseo 5:15.68
10 Burkhart, Austin JR Oregon 5:17.56
11 Williams, Seth FR Rock Falls 5:17.97
12 Mackey, Chris SR Sterling 5:23.54
13 Smith, Andrew JR Bureau Valley 5:50.24
14 Harshman, Jacob SO Oregon 6:35.01

Men's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Travis SR Rock Falls 8.89
2 Hoffert, Logan SR Bureau Valley 9.15
3 Kleveland, Jake SR Oregon 9.38
4 Aguilar, Diego SR Sterling 10.08
5 Rutherford, Ashton JR Oregon 10.14
6 Yeater, Cameron SR Geneseo 10.52
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mooney, Conor SR Bureau Valley 9.91
2 Reynolds, Jordan SO Rock Falls 10.36
3 Mortonson, Tanner JR Rock Falls 10.66
4 Ramos, Leon FR Sterling 11.36
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kirchhoff, Jacob JR Sterling 9.98
2 Williams, Noah SO Oregon 11.05
3 Uresti, Jose SO Sterling 10.16
4 Conners, . SR Oregon 10.22
5 Tribble, Bobby FR Sterling 11.01
6 Stark, Jordan SO Rock Falls 10.84

Men's High Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dhaese, Pierce JR Oregon 5' 8.0"
2 Sears, Gage SO Geneseo 5' 6.0"
3 Boyer, Brandon FR Rock Falls 5' 4.0"
4 Mooney, Conor SR Bureau Valley 5' 4.0"
5 Weller, Adam SO Oregon 5' 4.0"
6 Gustafson, Isaac FR Geneseo 5' 0.0"
7 Haxby, Kaleb JR Geneseo 5' 0.0"
8 Sanford, Ethan FR Sterling 5' 0.0"
9 Solis, Tayveon FR Sterling -
10 Ramos, Leon FR Sterling -
11 Trone, Daniel JR Bureau Valley -
12 Blackert, Jeremiah JR Bureau Valley -
13 Austin, Sharanhem FR Sterling -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bruce, Terrance FR Sterling 5' 0.0"

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Platz, Alex SR Geneseo 13' 6.0"
2 Wilson, Jay SR Geneseo 13' 0.0"
3 Rutherford, Ashton JR Oregon 12' 0.0"
4 Coursey, Cade SO Sterling 9' 6.0"
5 Stark, Jordan SO Rock Falls 8' 6.0"
6 Johnson, Travis SR Rock Falls 8' 6.0"
7 Cain, Justin JR Geneseo 8' 6.0"
8 Cook, Albert SO Rock Falls 7' 6.0"
9 Knox, Breu FR Rock Falls 7' 0.0"
10 McDuffy, Blake FR Rock Falls 7' 0.0"

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kleveland, Jake SR Oregon 17' 1.75"
2 Mackey, Chris SR Sterling 16' 11.75"
3 Sanford, Ethan FR Sterling 16' 3.0"
4 Blackert, Jeremiah JR Bureau Valley 15' 9.5"
5 Williams, Noah SO Oregon 14' 8.5"
6 Wilson, Konner FR Oregon 14' 7.0"
7 Ramos, Leon FR Sterling 14' 1.0"
8 Guajardo, Tony SO Oregon 11' 10.75"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Haxby, Kaleb JR Geneseo 15' 5.5"
2 Rhodes, Dillon JR Bureau Valley 15' 3.0"
3 Knox, Breu FR Rock Falls 14' 1.0"
4 Simmons, Kody SR Sterling 14' 0.5"
5 Cameron, Jonathan FR Rock Falls 13' 6.75"
6 Sleck, Marcus JR Rock Falls 13' 2.5"
7 Penaflor, Lee SO Geneseo 12' 11.75"
8 Bailey, Cody SO Geneseo 12' 3.0"
9 Coleman, Jacob FR Oregon 11' 3.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thompson, Mason SR Rock Falls 20' 3.0"
2 Platz, Alex SR Geneseo 18' 8.0"
3 Kirchhoff, Jacob JR Sterling 18' 0.75"
4 Sears, Gage SO Geneseo 17' 0.75"
5 Ramsey, Ian SO Geneseo 17' 0.5"
6 Hamblen, Bryce FR Rock Falls 16' 3.0"
7 Metcalf, Aaron JR Geneseo 15' 10.5"
8 Uresti, Jose SO Sterling 15' 10.5"
9 Billier, Carter FR Geneseo 15' 6.0"

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beard, Josh SO Geneseo 41' 1.0"
2 Kirchhoff, Jacob JR Sterling 37' 6.75"
3 Mortonson, Tanner JR Rock Falls 37' 0.5"
4 Reynolds, Jordan SO Rock Falls 36' 7.5"
5 Boyer, Brandon FR Rock Falls 34' 11.75"

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Busch, Shawn SR Rock Falls 36' 6.0"
2 Skinner, Shawn SR Rock Falls 33' 2.0"
3 Albach, Scott FR Indian Creek 31' 1.5"
4 Farnsworth, Jonathan FR Indian Creek 29' 8.0"
5 Ferencak, Luke JR Oregon 28' 6.0"
6 Ghibellini, John FR Oregon 25' 11.0"
7 Carr, Lucas SO Oregon 25' 10.0"
8 Torres, Christian SO Rock Falls 24' 8.0"
9 Larson, Wesley FR Rock Falls 24' 7.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hall, Blake JR Sterling 36' 5.0"
2 Eaker, Jacob JR Geneseo 35' 2.0"
3 Pudlas, Troy JR Oregon 33' 10.5"
4 Long, Grant SR Rock Falls 31' 6.0"
5 Wolber, Jason SO Sterling 31' 4.5"
6 Swanson, Breydn JR Rock Falls 31' 0.0"
7 Drawyer, Bryce JR Rock Falls 30' 6.0"
8 Kastorf, Paul SO Geneseo 30' 4.0"
9 MacQuarrie, Austin JR Bureau Valley 30' 0.0"
10 Mathis, Josh FR Geneseo 29' 7.5"
11 Gonigam, Tyler SO Bureau Valley 28' 9.0"
12 Jackson, Garrett SO Bureau Valley 28' 2.0"
13 Kauss, Clayton SO Indian Creek 28' 0.0"
14 Massey, Tanner SO Sterling 26' 5.0"
15 Agler, Sam SR Indian Creek 25' 3.0"
16 Mooney, Keegan SO Bureau Valley 23' 6.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marmion, A.J. JR Geneseo 42' 1.0"
2 Knie, Josh JR Sterling 41' 3.0"
3 Daniels, Danny SR Oregon 41' 2.0"
4 Browder, Matt SO Indian Creek 38' 10.0"
5 Buckman, Justin JR Bureau Valley 38' 6.0"
6 Brouilette, Joseph SO Sterling 36' 10.5"
7 Jensen, Tanner SO Sterling 36' 7.0"
8 Spaulding, Matt JR Sterling 35' 3.0"
9 Labash, David SO Oregon 34' 6.0"
10 Eichelberger, Ryan SR Sterling 34' 4.0"
11 Sprier, Keaton SR Rock Falls 33' 7.0"
12 Pierce, Chase SO Bureau Valley 32' 2.0"
13 Jacobs, Andrew JR Bureau Valley 32' 0.0"
14 Torres, Joey SR Rock Falls 31' 2.0"

Women's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Day, Shasta SR Rock Falls 8.20
2 LONG, CYDNEY JR Oregon 8.43
3 DuBois, Megan JR Geneseo 8.53
4 Cater, Peyton SR Sterling 8.64
5 Russell, Ariel SR Indian Creek 8.84
6 Whitehouse, Kate SR Sterling 9.33
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Loos, Krista SR Sterling 8.62
2 Phillips, Denajha SO Sterling 8.64
3 Warden, Candy SO Indian Creek 9.40
4 NABER, ASHLEY FR Oregon 9.41
5 Trobaugh, Sarah JR Sterling 9.85
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Strong, Alexis SR Sterling 8.54
2 Holcomb, Monika SO Rock Falls 8.70
3 Totten, Jordan JR Sterling 8.87
4 Peterson, Ivy SR Sterling 8.91
5 Femali, Maddie FR Geneseo 8.92
6 Winstead, Shannon FR Sterling 10.18
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 NABER, KAYLA FR Oregon 9.27
2 Thorndyke, Rachel FR Geneseo 9.37
3 Wade, Allison FR Sterling 10.08
4 Starr, Kassie JR Sterling 10.28
5 Williamson, Christian FR Sterling 10.34
6 Chavez, Marissa FR Rock Falls 10.83
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Backes, Kirsten SR Geneseo 9.04
2 LAUER, SARAH SO Oregon 9.05
3 Gomer, Alexis SO Sterling 9.53
4 Estrada, Santana SO Sterling 9.66
5 Ganson, Rachel SR Geneseo 9.68
6 Vogel, Kinzie SR Sterling 10.28
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Breanna FR Sterling 8.71
2 Tira, Ashleigh FR Sterling 8.72
3 GRACE, ERICA JR Oregon 9.07
4 Madigan, Grace FR Geneseo 9.17
5 Celestino, Gabriella FR Sterling 9.18
6 Loos, Megan FR Sterling 9.48
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Trancoso, Jamison FR Sterling 8.57
2 Lopez, Jazmin FR Sterling 9.36
3 King, Courtney JR Sterling 9.67
4 Gallegos, Jessica SO Sterling 10.36
5 Shaw, Britni FR Sterling 10.56
6 DePuey, Angie FR Sterling 10.82

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Waller, Hannah SR Geneseo 27.54
2 LONG, CYDNEY JR Oregon 27.90
3 Loos, Krista SR Sterling 28.81
4 DuBois, Megan JR Geneseo 28.82
5 Trancoso, Jamison FR Sterling 28.94
6 Totten, Jordan JR Sterling 30.51
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Strong, Alexis SR Sterling 28.74
2 Wise, Anna SO Geneseo 28.89
3 Crossley, Emily SR Sterling 29.10
4 Femali, Maddie FR Geneseo 30.16
5 Holcomb, Monika SO Rock Falls 30.18
6 DeFauw, Jamie JR Geneseo 34.85
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cater, Peyton SR Sterling 30.12
2 Thorndyke, Rachel FR Geneseo 31.53
3 Bergles, Jaci FR Geneseo 31.86
4 Ganson, Rachel SR Geneseo 32.39
5 Schilling, Rachel FR Geneseo 32.93
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Phillips, Denajha SO Sterling 30.38
2 Backes, Kirsten SR Geneseo 30.86
3 Kunde-Workman, Rylee SO Sterling 31.41
4 Barr, Cassidy FR Geneseo 32.74
5 Schilling, Isabel JR Geneseo 33.98
6 Raymond, Selena SO Rock Falls 35.31
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Callie FR Geneseo 31.18
2 NABER, ASHLEY FR Oregon 32.35
3 Brucher, Alaine FR Geneseo 34.21
4 Stoner, Shaylee SO Rock Falls 34.27
5 Chavez, Marissa FR Rock Falls 37.70
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 LAUER, SARAH SO Oregon 32.01
2 Warden, Candy SO Indian Creek 32.17
3 NABER, KAYLA FR Oregon 32.45
4 DePuey, Angie FR Sterling 37.41
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Breanna FR Sterling 29.99
2 Grell, Madison FR Sterling 33.91
3 Gallegos, Jessica SO Sterling 35.62

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Waller, Hannah SR Geneseo 1:03.09
2 Olson, Halle JR Geneseo 1:05.43
3 Loos, Krista SR Sterling 1:06.29
4 Madigan, Grace FR Geneseo 1:08.49
5 NABER, KAYLA FR Oregon 1:11.61
6 Goodrich, Emma SO Indian Creek 1:16.70
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Callie FR Geneseo 1:09.47
2 Cater, Peyton SR Sterling 1:10.66
3 VanWyhe, Alexis FR Indian Creek 1:11.84
4 Schilling, Rachel FR Geneseo 1:14.86
5 Miller, Madasin FR Geneseo 1:16.65
6 Schilling, Isabel JR Geneseo 1:17.59
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crossley, Emily SR Sterling 1:03.99
2 Trancoso, Jamison FR Sterling 1:06.58
3 Tira, Ashleigh FR Sterling 1:09.95
4 Barr, Cassidy FR Geneseo 1:12.89
5 Brucher, Alaine FR Geneseo 1:16.77
6 Goodrich, Rebekah SO Indian Creek 1:17.96

Women's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ford, Emily SR Geneseo 2:31.10
2 Kelly, Morgan JR Geneseo 2:44.00
3 Smith, Bailee SO Rock Falls 2:49.80
4 Fobert, Amber SR Geneseo 2:50.20
5 Cultra, Gabbie SO Indian Creek 2:51.90
6 Miller, Madasin FR Geneseo 2:52.60
7 Freebern, Jenna FR Geneseo 2:52.70
8 Schueler, Mackenzie FR Rock Falls 2:52.90
9 Schultz, SaMu SO Indian Creek 3:13.30

Women's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schilling, Emily SO Indian Creek 5:46.25
2 Schlindwein, Maggie SR Geneseo 6:16.37
3 Wolfe, Alayna SR Sterling 6:24.57
4 Gomez, Sandra JR Rock Falls 6:41.66
5 Spreier, Michaela SO Rock Falls 6:44.58
6 Cultra, Gabbie SO Indian Creek 6:46.82
7 Bell, Chyna SR Rock Falls 7:10.96
8 Bohlken, Tracy SR Rock Falls 8:06.29

Women's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Waller, Hannah SR Geneseo 10.12
2 VanWyhe, Alexis FR Indian Creek 11.14
3 Miller, Emma JR Rock Falls 11.88
4 Grell, Breann SR Sterling 12.24
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vanderheyden, Hannah SO Geneseo 10.31
2 Sorbel, Kaitlyn FR Indian Creek 22.89
3 Miller, Maya SO Sterling -

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeFauw, Jamie JR Geneseo 5' 2.0"
2 Zuidema, Morgan SO Sterling 4' 10.0"
3 Loos, Krista SR Sterling 4' 10.0"
4 Matznick, Jackie SR Sterling 4' 6.0"
5 Goodrich, Rebekah SO Indian Creek 4' 4.0"

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zuidema, Lauren SR Sterling 9' 6.0"
2 Peterson, Ivy SR Sterling 7' 6.0"
3 DuBois, Megan JR Geneseo 7' 0.0"
4 Hammelman, Carolynn SO Sterling 7' 0.0"
5 McKee, Ellie SO Rock Falls 5' 6.0"
6 Johnson, Breanna FR Sterling 4' 0.0"

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moseley, Sammi JR Indian Creek 13' 11.25"
2 Loos, Megan FR Sterling 13' 1.0"
3 Grell, Madison FR Sterling 12' 3.0"
4 Barr, Cassidy FR Geneseo 11' 8.25"
5 Celestino, Gabriella FR Sterling 11' 5.5"
6 Lopez, Jazmin FR Sterling 11' 2.75"
7 Stoner, Shaylee SO Rock Falls 11' 2.0"
8 DePuey, Angie FR Sterling 9' 9.5"
9 Chavez, Marissa FR Rock Falls 9' 0.5"
10 Dahler, Destiny SO Rock Falls 7' 9.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Russell, Ariel SR Indian Creek 14' 8.0"
2 Phillips, Denajha SO Sterling 14' 7.75"
3 Ford, Emily SR Geneseo 14' 7.5"
4 Clevenger, Dallas SO Rock Falls 14' 5.5"
5 ABSHER, DEVYN SR Oregon 14' 4.75"
6 Bush, Michaela FR Rock Falls 14' 1.5"
7 DuBois, Megan JR Geneseo 14' 0.75"
8 GRACE, ERICA JR Oregon 13' 10.75"
9 Backes, Kirsten SR Geneseo 13' 9.5"
10 LAUER, SARAH SO Oregon 13' 0.0"
11 Femali, Maddie FR Geneseo 12' 5.0"
12 Cater, Peyton SR Sterling 12' 2.0"

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 LAUER, SARAH SO Oregon 31' 3.25"
2 Madigan, Grace FR Geneseo 30' 3.75"
3 GRACE, ERICA JR Oregon 30' 2.0"
4 Cater, Peyton SR Sterling 28' 10.5"
5 Brucher, Alaine FR Geneseo 28' 5.0"
6 Moseley, Sammi JR Indian Creek 27' 5.5"
7 Whitehouse, Kate SR Sterling 27' 2.5"
8 Grell, Madison FR Sterling 26' 8.75"
9 Zuidema, Morgan SO Sterling 26' 7.5"
10 Thuestad, Kathryn SR Indian Creek 24' 9.25"
11 Patel, Gira SR Sterling 24' 6.25"

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thuestad, Kathryn SR Indian Creek 34' 0.0"
2 VanWyhe, Alexis FR Indian Creek 29' 3.0"
3 Moseley, Sammi JR Indian Creek 26' 4.0"
4 Totten, Jordan JR Sterling 24' 7.5"
5 Trobaugh, Sarah JR Sterling 23' 0.0"
6 Gomer, Alexis SO Sterling 22' 7.5"
7 TOKARZ, AMANDA JR Oregon 22' 0.0"
8 Vogel, Kinzie SR Sterling 21' 0.0"
9 SCHMIDT, ELAINE FR Oregon 20' 7.5"
10 Sullivan, Macie SO Sterling 19' 9.0"
11 INSLEY, KATLYN FR Oregon 18' 0.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Audrey JR Geneseo 33' 1.5"
2 Ganson, Rachel SR Geneseo 30' 2.0"
3 Arellano, Mireya JR Rock Falls 30' 2.0"
4 SHAW, ALEXI SR Oregon 29' 7.5"
5 Goodrich, Nicole SR Indian Creek 29' 5.5"
6 Garcia, Michaila SO Sterling 25' 0.0"
7 Arends, Alyssa SR Indian Creek 23' 9.0"
8 Starr, Kassie JR Sterling 23' 4.5"