2013 Clyde Littlefield Texas Relays

Event List:
Men's
Men 100m Dash University
M 100
Men 100m Dash Invitational
Men 100m Dash College
100m Dash HS Div. I
100m Dash HS Div. II
M 400
Men 800m Run Invitational
Men 1500m Run Section A Univ
Men 1500m Run Section B Univ
M 1500
1600m Run High School
Men 1 Mile Run Jerry Thmpsn Invitational
3200m Run High School
Men 5000m Run University
Men 10000m Run University
Men 110m Hurdles College
Men 110m Hurdles Invitational
Men 110m Hurdles University
M 110h
110m Hurdles HS Div. I
110m Hurdles HS Div. II
Men 400m Hurdles College
Men 400m Hurdles University
2000m Steeplechase High School
Men 3000m Steeplechase University
4 x 100m Relay College
4 x 100m Relay HS Div. I
4 x 100m Relay HS Div. II
4 x 100m Relay Invitational
4 x 100m Relay University
4 x 200m Relay HS Div. I
4 x 200m Relay University
4 x 200m Relay HS Div. II
4 x 400m Relay Invitational
4 x 400m Relay College
4 x 400m Relay University
4 x 400m Relay HS Div. I
4 x 400m Relay University
4 x 400m Relay HS Div. II
4 x 800m Relay High School
4 x 800m Relay University
4 x 1,500m Relay University
1,600m Sprint Medley High School
1,600m Sprint Medley University
1,600m Sprint Medley College
4,000m Distance Medley University
4,000m Distance Medley High School
High Jump High School
Men High Jump Section A Univ/Coll
M hj
Men High Jump Section B Univ/Coll
Men Pole Vault Section A Univ/Coll
Pole Vault HS Section A
M pv
Men Pole Vault Section B Univ/Coll
Pole Vault HS Section B
M lj
Men Long Jump Section A Univ/Coll
Long Jump High School
Men Long Jump Section B Univ/Coll
Men Triple Jump Section A Univ/Coll
Triple Jump High School
Men Triple Jump Section B Univ/Coll
Men Shot Put Section B Univ/Coll
Men Shot Put Section A Univ/Coll
Shot Put High School
M sp
M dt
Men Discus Throw Section B Univ/Coll
Men Discus Throw Section A Univ/Coll
Discus Throw High School
Men Hammer Throw Univ/Coll
Men Javelin Throw Section B Univ/Coll
M jav
Men Javelin Throw Section A Univ/Coll
Men Decathlon Univ/Coll
 
Women's
Women 100m Dash Invitational
100m Dash HS Div. II
100m Dash HS Div. I
Women 100m Dash Univ/Coll
F 200
F 800
Women 1500m Run Section A Univ/Coll
Women 1500m Run Section B Univ/Coll
1600m Run High School
3200m Run High School
Women 5000m Run Univ/Coll
Women 10000m Run University
F 100h
Women 100m Hurdles Univ/Coll
100m Hurdles HS Div. II
Women 100m Hurdles Invitational
100m Hurdles HS Div. I
Women 400m Hurdles Univ/Coll
2000m Steeplechase High School
Women 3000m Steeplechase Univ/Coll
4 x 100m Relay Univ/Coll
4 x 100m Relay HS Div. II
4 x 100m Relay Invitational
4 x 100m Relay HS Div. I
4 x 200m Relay HS Div. II
4 x 200m Relay HS Div. I
4 x 200m Relay Univ/Coll
4 x 400m Relay Univ/Coll
4 x 400m Relay HS Div. II
4 x 400m Relay Invitational
4 x 400m Relay HS Div. I
4 x 800m Relay High School
4 x 800m Relay Univ/Coll
1,600m Sprint Medley Univ/Coll
1,600m Sprint Medley High School
4,000m Distance Medley Univ/Coll
4,000m Distance Medley High School
Women High Jump Section A Univ/Coll
Women High Jump Section B Univ/Coll
F hj
High Jump High School
Women Pole Vault Section B Univ/Coll
Pole Vault HS Section A
Women Pole Vault Section A Univ/Coll
Pole Vault HS Section B
F lj
Long Jump High School
Women Long Jump Section B Univ/Coll
Women Long Jump Section A Univ/Coll
Women Triple Jump Section B Univ/Coll
Women Triple Jump Section A Univ/Coll
Triple Jump High School
Women Shot Put Section A Univ/Coll
Women Shot Put Section B Univ/Coll
Shot Put High School
F sp
Women Discus Throw Section B Univ/Coll
Discus Throw High School
Women Discus Throw Section A Univ/Coll
Women Hammer Throw Univ/Coll
Women Javelin Throw Section B Univ/Coll
F jav
Women Javelin Throw Section A Univ/Coll
Women Heptathlon Univ/Coll

Men's Men 100m Dash University   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Webb, Ameer SR Texas A&M 10.14
2 Ernest, Aaron SR LSU 10.18
3 Lee, Brent SR Jackson State 10.33
4 Bryan, Michael SR Texas A&M 10.34
5 Young, Isiah SR Mississippi 10.35
6 Anderson, Justin SR Texas Southern 10.36
7 Richardson, Dennis SR Louisiana Tech 10.53
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Arnett, James SR Houston 10.65
2 Finnex, Trey SR Lamar 10.87
3 Gray, Quiller SR Texas Southern 10.89
4 Powell, Jordan SR Prairie View 10.90
5 Del Duca, Frank SR Maine 10.95
6 Gilbert, Terry SR Prairie View 11.01
7 Brown, Trevor SR Texas 11.05
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Chihambakwe, Raphael SR Oral Roberts 10.64
2 Hicks, Zach SR Lamar 10.65
3 Hayes, Keith SR Kentucky 10.68
4 Fares, Basil SR Texas 10.71
5 Hickman, Johnny SR North Texas 10.72
6 Williams, Tarell SR Liberty 10.76
7 Spruel, Roderick SR Liberty 10.79
8 Porter, Darnell SR Texas 10.94
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Fisher, Joseph SR Auburn 10.57
2 Reis-Herron, Joseph SR Oral Roberts 10.59
3 FOWLER, James SR North Texas 10.60
4 Kelly, Richard SR Jackson State 10.74
5 Carrillo, David SR Texas A&M-CC 10.87
6 Hinds, Jason SR BYU 10.89
7 Sheffield, Kameron SR Louisiana Tech 10.93
8 July, Eric SR Texas A&M-CC 10.96
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Kushimo, Kadeem SR Kentucky 10.52
2 Page, R.J. SR Boston U. 10.54
3 Collins, Daveon SR Boise State 10.57
4 Taylor, Kendal SR Northwestern St. 10.62
5 Richey, Niko SR Louisiana Tech 10.64
6 Herbert, Antonio SR SE Louisiana 10.69
7 McDaniel, Eric SR California 10.70
8 Bell, Kevin SR South Florida 10.73
9 Sanders, Emerson SR Texas 10.76
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Young, Isiah SR Mississippi 10.30
2 Lee, Brent SR Jackson State 10.41
3 Dukes, Dedric SR Florida 10.43
4 Fraser, Warren SR Clemson 10.47
5 Sweeney, Isaiah SR Houston 10.58
6 Davis, Jermaine SR Texas A&M 10.60
7 Hardnick, Arnez SR Tennessee 10.62
8 McSwain, Harvey SR TCU 10.78
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Webb, Ameer SR Texas A&M 10.19
2 James, Jamol SR Tennessee 10.43
3 Hester, Tevin SR Clemson 10.49
4 Cowan, Kameron SR Grambling 10.52
5 Charles, Fan Fan SR BYU 10.62
6 Young, Timothy SR Texas State 10.66
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jobodwana, Anaso SR Jackson State 10.13
2 Hardy, Jr., Prezel SR Texas A&M 10.45
3 Wright, Antwan SR Florida 10.53
4 Butler, Quentin SR Texas-Arlington 10.53
5 Allsop, Shermund SR LSU 10.57
6 Hardy, Jeremy SR Auburn 10.57
7 Bozmans, Raymond SR TCU 10.57
8 Walker, Justin SR Northwestern St. 10.58
9 Rudolph, Jerome SR SE Louisiana 10.66
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Adams, Harry SR Auburn 10.17
2 Ernest, Aaron SR LSU 10.29
3 Bryan, Michael SR Texas A&M 10.34
4 Anderson, Justin SR Texas Southern 10.35
5 Richardson, Dennis SR Louisiana Tech 10.41
6 Nelvis, Jarael SR Tennessee 10.44
7 Seymore, Leonardo SR Florida 10.47
8 Reece, Alex SR Baylor 10.56
9 Jenkins, Devin SR Southern 10.56

M 100   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Bryan SR Akron 11.18
2 Rock, Ian SR Duke 11.26
3 Johansson, Bjorn SR Akron 11.34
4 Frnka, John SR Texas-Arlington 11.47
5 Keller, Stephen SR Indiana 11.53
6 Rhodes, Peter SR Brown 11.56
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wordell, Spencer SR Washington St. 10.85
2 Giovannoni, Dominic SR UCLA 11.06
3 McCune, Alex SR Akron 11.13
4 Nilsson, Marcus SR UCLA 11.21
5 Bingham, Cody SR Liberty 11.23
6 Keys, Dakotah SR Oregon 11.24
7 Anderson, Dylan SR Indiana 11.37
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Murphy, Isaac SR Texas 10.48
2 Beach, Curtis SR Duke 10.68
3 Wohlford, Jake SR Texas 10.85
4 Martin, Romain SR Texas-Arlington 10.90
5 Weinstock, Evan SR Brown 10.94
6 Kemp, Blake SR Oregon 11.01

Men's Men 100m Dash Invitational   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mitchell, Maurice SR Nike 10.20
2 Lizuka, Shota SR Unattached 10.25
3 prittchet, mattthhuie SR Elite PerformanceTC 10.32
4 Redrick, Philip SR Triple Crown 10.43
5 James, Jamol SR Tennessee 10.46
6 Kushimo, Kadeem SR Kentucky 10.55
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Patton, Darvis SR OTM 9.75
2 Spearmon, Wallace SR Saucony 9.92
3 Rodgers, Mike SR OTM 9.93
4 Silmon, Charles SR TCU 9.94
5 Gray, Cordero SR Nike 10.09
6 Adams, Antoine SR Elite PerformanceTC 10.16
7 Kawatsura, Sota SR Mizuno TC 10.34
8 Armstrong, Aaron SR Elite PerformanceTC 10.35

Men's Men 100m Dash College   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hart, Shavez SR South Plains 10.17
2 Horvat, Dario SR Grand Canyon 10.18
3 Roland, Lestrod SR South Plains 10.31
4 Taylor, Fred SR Grand Canyon 10.32
5 Bredy, Derek SR MSU-Moorhead 10.43
6 Turner, Gregory SR Wayland Baptist 10.45
7 Jackson, Kenny SR West Texas A&M 10.45
8 Gotch, Jarvis SR South Plains 10.47
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Gotch, Jarvis SR South Plains 10.43
2 Jackson, Kenny SR West Texas A&M 10.47
3 Mackey, Trevorvano SR South Plains 10.51
4 Banks, Jerell SR West Texas A&M 10.77
5 Scruggs, Justin SR Wayland Baptist -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hart, Shavez SR South Plains 10.30
2 Taylor, Fred SR Grand Canyon 10.30
3 Bredy, Derek SR MSU-Moorhead 10.47
4 Dewitt, Christopher SR Incarnate Word 10.60
5 Joseph's, Jeffery SR Wayland Baptist 10.64
6 Ruhe, Matt SR Concordia (Tex.) 10.98
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Horvat, Dario SR Grand Canyon 10.30
2 Roland, Lestrod SR South Plains 10.43
3 Farquarshon, Johnathan SR Abilene Christian 10.51
4 Tamez, Julian SR Tec de Monterrey 10.62
5 Rollins, John David SR TAMU-Commerce 10.66
6 Adkinson, Robert SR Tarleton State 10.89
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Turner, Gregory SR Wayland Baptist 10.43
2 Lopez, Miguel SR Unattached 10.50
3 Hicks, Jaylon SR Academy of Art 10.61
4 Whalum, Corbin SR TAMU-Kingsville 10.79
5 Jimenez, Pablo SR Tec de Monterrey 10.95
6 Johnson, Marcus SR Northwood 11.12
7 Washington, James SR Concordia (Tex.) 11.23

Men's 100m Dash HS Div. I   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hicks, Emanuel JR Mineral Wells 10.62
2 Brown, Curtis SR Episcopal (Bellaire) 10.70
3 Ridge, Tadarius SR Andrews 10.72
4 Bradford, Jay SO Splendora 10.75
5 Anumnu, Carlton SR Stafford 10.85
6 Davis, Deshawn JR Celina 10.93
7 Moore, Andrew JR Rosebud-Lott 10.95
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Ridge, Tadarius SR Andrews 10.81
2 Davis, Deshawn JR Celina 10.86
3 Bobo, Dominique SR Wichita Falls Hirschi 10.89
4 morgon, travon JR Dallas Gateway 10.97
5 Sultemeier, Kyler SR Fredericksburg 11.26
6 Ellis, Brennan JR Krum 11.33
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Anumnu, Charles SR Stafford 10.69
2 Ryan, Shakier SR Northside 10.75
3 Bradford, Jay SO Splendora 10.75
4 Anumnu, Carlton SR Stafford 10.80
5 Foulks, Shawn SR Life Red Oak 10.94
6 Wilson, Clarke JR Episcopal (Dallas) 11.19
7 Elizondo, Omar SR Robstown 11.25
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brown, Curtis SR Episcopal (Bellaire) 10.78
2 Moore, Andrew JR Rosebud-Lott 10.81
3 Hicks, Emanuel JR Mineral Wells 10.84
4 BROWN, PRESTON SR Stephenville 10.96
5 Gray, Tyreik SO Episcopal (Bellaire) 11.05
6 Mosier, Dusty SR Stockdale 11.06
7 Luster, Billy SR Corpus Christi West Oso 11.39

Men's 100m Dash HS Div. II   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Burrell, Cameron SR Fort Bend Ridge Point 10.07
2 Fulks, Kyle SR Katy 10.21
3 Hall-Thompson, Eli SR Katy Morton Ranch 10.32
4 Brown, Tony JR Beaumont Ozen 10.45
5 Dos Santos, Yuran SR Round Rock Stony Point 10.54
6 Lewis, Chris JR Lakeside 10.59
7 Summers, Malik SR Lewisville 10.63
8 LeJeune, Aaron SR Klein Collins 10.71
9 Jones, Sterling JR Richardson 10.82
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brown, Tony JR Beaumont Ozen 10.52
2 LeJeune, Aaron SR Klein Collins 10.58
3 Henricks, Aneas SR Bastrop 10.66
4 White, Malcolm JR Katy Taylor 10.85
5 Cavazos, CJ SR San Antonio Reagan 10.89
6 Johnson, Treyvion SR Houston Eisenhower -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hall-Thompson, Eli SR Katy Morton Ranch 10.38
2 Ntreh, Chris SO Plano East 10.69
3 Wilson, Malik JR Brenham 10.89
4 Fisher, James SR Arlington Lamar 10.91
5 Wiltz, Jomal SR Galena Park North Shore 10.92
6 Price, Jaylen SR Little Elm 10.92
7 Jefferson, DaJuan SO Ennis 11.82
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jones, Sterling JR Richardson 10.65
2 Davis, Aunrie JR Austin Akins 10.72
3 Jones, Nathan SR Longview 10.77
4 Peterson, Ian FR Round Rock Cedar Ridge 10.88
5 Roberts, Trevion JR Houston Eisenhower 10.92
6 Howe, Caleb JR San Antonio Brandeis 11.10
7 Girdy, Gamarquis FR Victoria West 11.18
8 Gordon, Angelo FR Converse Judson 11.21
9 McMurray, Hunter SR Boerne Champion 11.33
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Burrell, Cameron SR Fort Bend Ridge Point 10.37
2 McCormick, Troy SR Katy Mayde Creek 10.70
3 Lott, Vernon SR San Antonio Highlands 10.71
4 Cappell, Camara SR Austin Bowie 11.02
5 Walker, Gabriel SO Lancaster 11.11
6 Simon, DJ SR Lewisville Marcus 11.13
7 Baskin, Brian SR San Antonio MacArthur 11.19
8 Mathew, Sain-Thomas JR Har-Ber 11.20
9 Gipson, Reginald JR Tyler 11.21
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Piper, Aaron SR Duncanville 10.67
2 Wilson, Justin SR McKinney Boyd 10.80
3 Moore, Trevor SR Fort Bend Clements 11.05
4 Anthony, Bramante SR Round Rock McNeil 11.07
5 FLOWERS, DARRION SO Arlington Houston 11.09
6 Calip, Braden SR Jenks 11.40
7 Copeland, JB JR Southlake Carroll 11.47
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Fulks, Kyle SR Katy 10.47
2 Tennon, Darien SR Fort Worth Trimble Tech 10.66
3 Creer, Tarik SR Cedar Hill 10.79
4 Newsome, Ryan SO Aledo 10.89
5 Griffin, Tony SR Byrd, C.E. 11.17
6 Gipson, Bryston FR Tyler 11.22
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Summers, Malik SR Lewisville 10.57
2 Dos Santos, Yuran SR Round Rock Stony Point 10.65
3 Dunn, Kendrick SR Plano East 10.84
4 Lee, Isiah SR San Antonio Wagner 10.91
5 Castillo, Vince SO Donna 10.95
6 Cole, James SO Mission Sharyland 11.11
7 Ty, Brett JR Jenks 11.44
8 Johnson, Jahshawn JR Ennis -
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lewis, Chris JR Lakeside 10.63
2 Jefferson, Johnny SR Killeen Shoemaker 10.81
3 Mathis, Andrew JR Duncanville 10.86
4 Charlton, Robert SO Edmond Memorial 11.06
5 Franklin, Donovan FR N Richland Hills Richland 11.13

M 400   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johansson, Bjorn SR Akron 51.18
2 Keller, Stephen SR Indiana 51.82
3 Rhodes, Peter SR Brown 52.06
4 Bingham, Cody SR Liberty 52.28
5 Jones, Bryan SR Akron 52.66
6 Anderson, Dylan SR Indiana 53.17
7 Frnka, John SR Texas-Arlington 53.37
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wordell, Spencer SR Washington St. 49.08
2 Giovannoni, Dominic SR UCLA 49.94
3 Weinstock, Evan SR Brown 50.73
4 Keys, Dakotah SR Oregon 51.04
5 Kemp, Blake SR Oregon 51.31
6 McCune, Alex SR Akron 52.10
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beach, Curtis SR Duke 48.21
2 Murphy, Isaac SR Texas 48.94
3 Wohlford, Jake SR Texas 49.82
4 Martin, Romain SR Texas-Arlington 50.20
5 Rock, Ian SR Duke 50.88
6 Nilsson, Marcus SR UCLA 51.13

Men's Men 800m Run Invitational   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gilreath, James SR Team Green Running 1:48.91
2 Phillips, Duncan SR Unattached 1:49.04
3 Gowell, Chris SR adidas/RogueAC 1:49.30
4 Bilbrew, Chris SR Team Green Running 1:49.49
5 McNiff, Ryan SR Team Green Running 1:50.01
6 Kelley, Doug SR Team Green Running 1:50.38
7 Courtney, Michael SR Unattached 1:51.13
8 Anamosa, David SR Texas 1:53.64
9 Edwards, David SR adidas/RogueAC 1:55.08

Men's Men 1500m Run Section A Univ   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Esparza, Jose Juan SR Tec de Monterrey 3:44.60
2 Esparza, Jesus SR Tec de Monterrey 3:46.56
3 Sanchez, Juan SR Miss State 3:50.94
4 Buechel, Danny SR Wisconsin 3:51.92
5 Weinheimer, Alex SR Rice 3:52.30
6 Govi, Alec SR UCLA 3:53.33
7 Monaghan, Patrick SR Miss State 3:56.54
8 Carlson, Taylor SR Washington 3:58.17
9 Monaghan, Andrew SR Miss State 3:59.17

Men's Men 1500m Run Section B Univ   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Russ, Matt SR North Texas 3:51.47
2 Collier, Nathan SR UTSA 3:52.55
3 Taylor, Troy SR North Texas 3:52.91
4 Casse, Martin SR Texas-Pan American 3:53.75
5 Lopez, Andrew SR Texas-Pan American 3:54.62
6 Sagel, Harry SR Rice 3:55.58
7 Williams, Blake SR Texas 3:55.85
8 Hansel, Paul SR Texas A&M-CC 3:59.34
9 Aguinaga, Anthony SR Houston Baptist 4:06.74
10 Mackey, Chase SR TCU -
11 Lopez, Lucius SR Wayland Baptist -

M 1500   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beach, Curtis SR Duke 4:17.94
2 Wordell, Spencer SR Washington St. 4:30.28
3 Keller, Stephen SR Indiana 4:31.86
4 Keys, Dakotah SR Oregon 4:34.17
5 Nilsson, Marcus SR UCLA 4:40.24
6 Murphy, Isaac SR Texas 4:41.62
7 Martin, Romain SR Texas-Arlington 4:42.31
8 Rhodes, Peter SR Brown 4:42.76
9 Rock, Ian SR Duke 4:43.85
10 Frnka, John SR Texas-Arlington 4:44.19
11 Weinstock, Evan SR Brown 4:47.72
12 Anderson, Dylan SR Indiana 4:48.42
13 Wohlford, Jake SR Texas 4:48.60
14 Jones, Bryan SR Akron 4:49.46
15 Giovannoni, Dominic SR UCLA 4:49.74
16 Johansson, Bjorn SR Akron 4:49.96
17 Bingham, Cody SR Liberty 4:51.29
18 Kemp, Blake SR Oregon 4:51.49
19 McCune, Alex SR Akron 4:53.54

Men's 1600m Run High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robertson, Jared SR Canyon Randall 4:23.95
2 Jepson, Ben JR Austin Westlake 4:24.08
3 McConnell, Jake JR Keller 4:24.30
4 Andrade, Dino SR Har-Ber 4:24.31
5 Castilleja, Jo Alan SR St. Thomas 4:25.02
6 Maier, Karl SO Houston Bellaire 4:25.04
7 Garcia, Orlando SR Galena Park North Shore 4:26.42
8 Granados, Jeffrey SR Houston Bellaire 4:27.25
9 Schmidt, Brett SR San Antonio Brandeis 4:28.73
10 Arnold, Stefan SR San Antonio Cole 4:28.98
11 Cook, Brant JR Arlington Bowie 4:29.85
12 Hollifield, Caleb SO Round Rock 4:30.05
13 Shook, Alex SR Edmond Memorial 4:31.84
14 Grant, Harrison JR St. Thomas 4:42.24
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ibarra, Chris SR Atlanta 4:12.60
2 Barraza, Brian SR El Paso Franklin 4:13.55
3 Teel, Ryan SR Friendswood 4:15.29
4 Villarreal, Cameron SR Arlington Martin 4:16.02
5 Ammons, Robert JR Houston Strake Jesuit 4:16.15
6 Rushing, Dallas SR Axtell 4:19.01
7 Kistner, Kade SR New Braunfels 4:19.46
8 Alex, Cooke SR Salado 4:20.33
9 Tankersley, Andrew SO Boerne Champion 4:20.80
10 Cazares, Ian JR Houston Cypress Lakes 4:20.92
11 Dohner, Bradley JR Klein Oak 4:21.29
12 Davis, Aaron SR Austin Bowie 4:23.40
13 Uhr, Robert SR Lockhart 4:25.58
14 Soto, Enrique SR Lakeside 4:25.70
15 McRae, Drew SR Lewisville Flower Mound 4:26.52
16 Torres, Josh SR San Antonio Alamo Heights 4:28.93
17 Whetten, Andrew SR San Antonio Brandeis 4:29.55
18 Kemps, Johnny SO Southlake Carroll 4:32.04
19 Canel, Eli SO Southlake Carroll 4:34.59
20 West, Ben JR St. Stephens Episcopal School 4:39.51
21 Viegra , Jose SO Pflugerville Hendrickson -

Men's Men 1 Mile Run Jerry Thmpsn Invitational   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gowell, Chris SR adidas/RogueAC 4:07.10
2 Stilin, Joe SR Unattached 4:07.70
3 Braden, Forest SR Bruin Bruisers 4:08.22
4 Sullivan, John SR adidas/RogueAC 4:08.76
5 Adams, David SR adidas/RogueAC 4:09.17
6 Munsch, Josh SR Kansas 4:09.26
7 Medrano, Michael SR Unattached 4:11.20
8 Kissorio, Ezekiel SR Texas Tech 4:11.84
9 Stones, Carl SR adidas/RogueAC 4:13.74
10 Buchanan, Reid SR Kansas 4:13.86
11 Benford, Andrew SR adidas/RogueAC 4:16.35
12 Perri, Matt SR Houston Baptist 4:16.71
13 Edwards, David SR adidas/RogueAC 4:24.63

Men's Men 5000m Run University   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Snyder, Paul SR Columbia 14:29.75
2 Bruce-Littlewood, Alex SR McNeese State 14:30.82
3 Mutai, Daniel SR UL-Monroe 14:39.34
4 Monson, Devin SR adidas/RogueAC 14:42.11
5 Doty, Tye SR Tarleton State 14:42.57
6 Lautenslager, Craig SR Texas-Arlington 14:45.82
7 Douglas, Patrick SR UCLA 14:47.43
8 Martinez, Virgilio SR Texas-Arlington 14:48.44
9 Collins, Shayne SR UCLA 14:51.86
10 King, Xavier SR Abilene Christian 14:55.98
11 Cliffe, Daniel SR McNeese State 14:57.74
12 Dandena, Kiya SR Run Like A Boss TC 15:01.21
13 Serrano, Luis SR Texas-Pan American 15:18.92
14 Harrison, Silvester SR North Texas 15:19.71
15 Makevic, Dusan SR UL-Monroe 15:25.16
16 Ramirez, Angel SR Run Like A Boss TC 15:34.22
17 Willett, Dylan SR Tarleton State 16:03.78
18 Delguste, Martin SR McNeese State -
19 Villarreal, Joey SR Lubbock Christian -

Men's Men 10000m Run University   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dohner, Ryan SR Texas 29:34.34
2 Lutz, Craig SR Texas 29:39.22
3 Vertiz, Daniel SR Texas 29:55.62
4 Tunningley, Rory SR Texas 30:07.35
5 Pinales, Mark SR Texas 30:08.09
6 Landes, Evan SR Kansas 30:09.23
7 Williams, Matt SR Unattached 30:21.67
8 Fuentes, David SR Unattached 30:46.40
9 Taragon, Edward SR Wayland Baptist 30:46.92
10 Smith, Collin SR Texas 31:14.25
11 Adame, Justin SR Texas A&M-CC 31:25.81
12 Haase, Brant SR South Dakota 31:28.51
13 Baden, Josh SR Kansas 31:38.92
14 Firth, Will SR Rice 31:39.38
15 Roa, Kevin SR Eastern New Mexico 31:55.65
16 Weickert, Matt SR Miss State 31:56.88
17 Lewis, Nathan SR Miss State 32:01.88
18 Jokisch, Colin SR Kansas 32:05.31
19 Hintz, Christoph SR Texas A&M-CC 32:19.80
20 Devlin, Brendan SR Texas Tech 32:32.82
21 Valle, Jordan SR Wayland Baptist 32:39.18
22 Goecker, Jamin SR Angelo State 32:39.96
23 McPherson, Scott SR adidas/RogueAC -
24 Duarte, Julian SR Miss State -

Men's Men 110m Hurdles College   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Jovan SR South Plains 14.01
2 Johnson, Lorenzo SR Western Texas College 14.04
3 Lacour, Cameron SR West Texas A&M 14.07
4 Sipes, Tyler SR Grand Canyon 14.07
5 Denson, Emmanuel SR South Plains 14.12
6 Macon, Courtney SR West Texas A&M 14.43
7 Butler, Catrell SR TAMU-Kingsville 14.48
8 Stewart, Avion SR TAMU-Commerce 14.70
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Banks, Pierre SR Wayland Baptist 14.02
2 Denson, Emmanuel SR South Plains 14.44
3 Butler, Catrell SR TAMU-Kingsville 14.52
4 Kadlacek, Randall SR Tarleton State 14.91
5 Footer, Derek SR Hardin-Simmons 14.99
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Sipes, Tyler SR Grand Canyon 14.13
2 Davis, Jovan SR South Plains 14.26
3 Johnson, Lorenzo SR Western Texas College 14.36
4 Lacour, Cameron SR West Texas A&M 14.55
5 Macon, Courtney SR West Texas A&M 14.64
6 Stewart, Avion SR TAMU-Commerce 14.86

Men's Men 110m Hurdles Invitational   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Riley, Andrew SR OTM 13.44
2 Brathwaite, Shane SR Adidas 13.46
3 Taylor, Logan SR Double Pillar 13.89
4 Montgomery, Lawson SR Shocker Track Club 14.02
5 Moss, Miller SR Unattached 14.29
6 Hardee, Trey SR Nike -

Men's Men 110m Hurdles University   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cabral, Johnathan SR Oregon 13.33
2 Adams, Spencer SR Clemson 13.47
3 Somerville, Terrence SR Cincinnati 13.48
4 Stewart, Keiron SR Texas 13.51
5 Hayes, Keith SR Kentucky 13.66
6 Stewart, Ray SR California 13.71
7 Maxey, Marcus SR Clemson 13.80
8 Lovett, Eddie SR Florida 13.84
9 Arnett, Nathan SR Miss State 13.94
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Walker, Kyle SR Akron 14.56
2 Fluellen, Harold SR Southern 15.07
3 Sanders, Chris SR Rice 15.33
4 Wells, Courtland SR Southern Miss. 15.38
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bullock, Leon SR Houston 14.41
2 Guillory, Keenun SR Grambling 14.68
3 Solomon, Martin SR UL-Monroe 14.79
4 Woodard, Preston SR Prairie View 15.02
5 Johnson, Crayton SR Prairie View 15.06
6 Giddens, Brent SR Northwestern St. 15.15
7 Williams, Wesley SR Lamar 16.20
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Reed, James SR Maine 14.19
2 Bagley, Brandon SR Kentucky 14.52
3 Powell, Renaldo SR Central Michigan 14.59
4 Holloway, Trey SR Hampton 14.64
5 Zarate, Macario SR Texas-Pan American 14.65
6 Stark, William SR Sam Houston St. 15.35
7 Hargrove, Landon SR South Florida 15.39
8 Hatwood, Anthony SR McNeese State -
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Adams, Spencer SR Clemson 13.65
2 Cabral, Johnathan SR Oregon 13.65
3 Hayes, Keith SR Kentucky 13.79
4 Ray, Zachary SR Boston U. 14.14
5 Grace, Bryce SR Baylor 14.22
6 Thompson, Joshua SR LSU 14.29
7 McGee, Bentrell SR Jackson State 14.34
8 Pitt, Moriel SR Florida 14.43
9 Gutierrez, Jonas SR UTSA 14.70
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Stewart, Keiron SR Texas 13.71
2 Somerville, Terrence SR Cincinnati 13.74
3 Maxey, Marcus SR Clemson 13.88
4 Williams, Isaac SR Houston 14.17
5 McCoy, Randy SR Southern Miss. 14.26
6 Minkah, Kenneth SR Texas A&M 14.26
7 McCloud, Nick SR Stephen F. Austin 14.46
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lovett, Eddie SR Florida 13.47
2 Stewart, Ray SR California 13.67
3 Arnett, Nathan SR Miss State 14.13
4 Young, Timothy SR Texas State 14.15
5 Viverette, Matthew SR Sam Houston St. 14.44
6 Britton, Elijah SR Clemson 14.66
7 Chaney, Clayton SR Rice 14.69

M 110h   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCune, Alex SR Akron 15.08
2 Bingham, Cody SR Liberty 15.58
3 Anderson, Dylan SR Indiana 15.96
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Weinstock, Evan SR Brown 15.15
2 Rock, Ian SR Duke 16.19
3 Jones, Bryan SR Akron 16.36
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johansson, Bjorn SR Akron 15.63
2 Keller, Stephen SR Indiana 16.23
3 Frnka, John SR Texas-Arlington 17.12
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Giovannoni, Dominic SR UCLA 14.55
2 Rhodes, Peter SR Brown 15.04
3 Kemp, Blake SR Oregon 15.64
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Keys, Dakotah SR Oregon 14.71
2 Nilsson, Marcus SR UCLA 14.80
3 Wordell, Spencer SR Washington St. 15.63
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Romain SR Texas-Arlington 14.37
2 Wohlford, Jake SR Texas 14.40
3 Murphy, Isaac SR Texas 14.58
4 Beach, Curtis SR Duke 14.67

Men's 110m Hurdles HS Div. I   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dunkerley-Offor, Spencer SR St Stephens Epis 14.05
2 Thompson, Reese JR Argyle 14.31
3 farenthold, alex JR Rockport-Fulton 14.60
4 Prieto, Joey SR Andrews 14.66
5 Whinery, Demarcus JR Brownwood 14.85
6 Thomas, Josh SR Jasper 14.94
7 Spraglin, Kendrick SR St. Marks School of Texas 14.95
8 Higgins, Joel SR Sweeny 14.97
9 Twomey, Jared SR Carthage 15.04
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Dunkerley-Offor, Spencer SR St Stephens Epis 14.10
2 Prieto, Joey SR Andrews 14.76
3 Spraglin, Kendrick SR St. Marks School of Texas 15.07
4 Nelson, Micah JR Celina 15.55
5 truesdale, dylan JR Rockport-Fulton 15.68
6 Rohrs, Austin JR Sealy 16.19
7 Carnett, Kevin SR FEAST 16.41
8 Elliott, Shane SR Fredericksburg 17.43
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Thompson, Reese JR Argyle 14.53
2 Higgins, Joel SR Sweeny 15.00
3 Thomas, Josh SR Jasper 15.01
4 Bryant, Haden SR Bullard 15.08
5 Allen, Hunter SO Sunnyvale 15.66
6 Askew, Lucas SR Big Sandy Harmony 15.85
7 Vasquez, Albert JR Taylor 15.94
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 farenthold, alex JR Rockport-Fulton 14.84
2 Whinery, Demarcus JR Brownwood 14.85
3 Twomey, Jared SR Carthage 14.90
4 Fromme, Will JR Liberty Hill 15.15
5 Anyama, Easy SR Stafford 15.53
6 McCall, Mitch SR Hamshire-Fannett 15.77
7 Griffith, Clark FR Taylor 16.27
8 Farris, Jacob SR Houston Christian -

Men's 110m Hurdles HS Div. II   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Tony JR Beaumont Ozen 13.38
2 Hamilton, Arno SO Galena Park North Shore 13.94
3 Thomas, Jaron SR Midlothian 13.98
4 Tennon, Darien SR Fort Worth Trimble Tech 14.15
5 Armstead, Chevis SO DeSoto 14.27
6 Winchester, Jeremy JR Klein Collins 14.35
7 Jefferson, Jonathan SR San Antonio Highlands 14.44
8 Fincher, Victor JR McKinney North 14.46
9 Wright, Quinlan JR San Antonio Johnson 14.53
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wright, Quinlan JR San Antonio Johnson 14.40
2 Castillo, Vince SO Donna 14.49
3 Jones, Alvin SR El Paso Burges 14.84
4 Lampin, Colton SR Whitehouse 15.20
5 Fontaine, Brandon SR Edmond Memorial 15.33
6 Bourque, Garrett SR Lumberton 15.48
7 WILLIAMS, KAJUAN JR Arlington Houston 16.17
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hamilton, Arno SO Galena Park North Shore 14.01
2 Tennon, Darien SR Fort Worth Trimble Tech 14.08
3 Small, Niko SO Arlington Bowie 14.95
4 Woods, Josh SR DeSoto 14.98
5 Pina-Rhoden, Alex SR Wylie 15.46
6 Freeny, Greg JR Dallas Adams 15.58
7 Delgado, Rudy SR N Richland Hills Richland 16.10
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Thomas, Jaron SR Midlothian 14.31
2 Campbel, Trevor SR Katy Mayde Creek 14.58
3 Cobb, DeMarcus SR Fort Bend Clements 14.69
4 Hill, Holten SO Houston Lamar 15.00
5 Itoka, Tony JR Hallsville 15.05
6 Saffle, Zach SR Lucas Lovejoy 15.38
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jefferson, Jonathan SR San Antonio Highlands 14.35
2 Mehl, Ryan SR Dallas Jesuit 14.44
3 Gerbrecht, Justin JR Fort Bend Ridge Point 14.47
4 Smith, Lafiel JR Lancaster 14.82
5 Rosales, Ricardo SR Mission Sharyland 15.10
6 Izu, Ilolo SO Houston Strake Jesuit 15.15
7 Love, Roland SR San Antonio Highlands 15.70
8 Bailey-Sampson, Jared SO Del Valle -
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brown, Tony JR Beaumont Ozen 13.62
2 Fincher, Victor JR McKinney North 14.32
3 Nunley, Donovan SO Edmond Memorial 14.98
4 McCall, Chris JR Dallas Jesuit 15.02
5 Dunning, Justin SO Whitehouse 15.18
6 Runnells, Garrett JR Lewisville Marcus 15.30
7 Summers, Randon SR Prosper 15.79
8 Jerry, Don SR Arlington Bowie -
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Winchester, Jeremy JR Klein Collins 14.23
2 Armstead, Chevis SO DeSoto 14.27
3 Branch, Juvuan SR Wichita Falls Rider 15.02
4 Batista, Kieth SO Houston Langham Creek 15.09
5 Robinson, Anthony JR Lancaster 15.45
6 Cooper, Ramone SR Austin Crockett 15.46
7 Mathew, Ben SR Lewisville Hebron 15.62
8 Zahn, Logan JR Austin Bowie 16.17
9 Miller, Presley SR San Antonio Clark 16.67

Men's Men 400m Hurdles University   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stigler, Michael SR Kansas 50.00
2 Gibson, Jeffery SR Oral Roberts 50.26
3 Andrade, Jordin SR Boise State 50.71
4 Gill, Isaiah SR Texas Tech 50.76
5 Ray, Zachary SR Boston U. 51.75
6 Coleman, Gregory SR Texas A&M 52.30
7 Futch, Eric SR Houston 53.05
8 Muhammad, Yusuf SR Louisiana Tech 53.81
9 White, Steven SR North Texas 55.81
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Calderon, Camilo SR South Florida 55.53
2 Wells, Morgan SR McNeese State 56.62
3 Giddens, Brent SR Northwestern St. 57.04
4 Pressley, Ben SR Rice 57.62
5 Coleman, Rondell SR Oral Roberts 57.71
6 Carter, Kaymin SR Northwestern St. 59.98
7 Warnick, Evan SR Louisiana Tech 1:00.20
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bullock, Leon SR Houston 52.97
2 Scott, William SR Texas A&M-CC 53.87
3 Washington, Andre SR Liberty 54.55
4 Alvarez, Ramiro SR Grambling 55.03
5 Skarupa, Cody SR McNeese State 55.33
6 MacDonald, Bryan SR Texas-Pan American 55.43
7 Johnson, Crayton SR Prairie View 56.53
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Solomon, Martin SR UL-Monroe 52.51
2 Johnson, Dijan SR Texas-Pan American 52.70
3 Black, Larron SR Texas State 53.18
4 Taylor, Josh SR Stephen F. Austin 53.46
5 Jackson, Shawn SR Grambling 54.00
6 Hofbauer, Jordan SR Houston 54.74
7 Stark, William SR Sam Houston St. 55.52
8 Harrison, Tyler SR Mississippi 56.88
9 Overshown, Patrick SR Prairie View 57.48
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Gibson, Jeffery SR Oral Roberts 51.28
2 Coleman, Gregory SR Texas A&M 52.39
3 Muhammad, Yusuf SR Louisiana Tech 52.42
4 Barrett, Paul SR South Florida 53.35
5 Sams, Jamel SR UL-Monroe 53.40
6 Scheve, Bret SR Boise State 54.88
7 Roberts, Kadesh SR Florida 55.02
8 Extol, Dwayne SR Texas Tech -
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Futch, Eric SR Houston 52.06
2 Smith, Joshua SR UTSA 53.17
3 Graham, Aikan SR Texas A&M 53.41
4 Aird, Gabe SR Florida 53.81
5 Bermea, Randy SR California 53.82
6 Brudnick, Josh SR Texas 53.87
7 Pryce, J'Lani SR Akron 55.25
8 Klarer, David SR UCLA 56.84
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Andrade, Jordin SR Boise State 51.40
2 White, Steven SR North Texas 51.56
3 Gill, Isaiah SR Texas Tech 51.89
4 Collins, Lavon SR TCU 52.47
5 Vitale, Stephen SR Boston U. 53.39
6 Smith, Michael SR Clemson 54.33
7 Ucherek, Nick SR Kansas 54.82
8 Todd, Jonathan SR Texas-Arlington 59.95
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Stigler, Michael SR Kansas 50.83
2 Ray, Zachary SR Boston U. 52.25
3 Viverette, Matthew SR Sam Houston St. 52.95
4 Shelvin, Jurmarcus SR UTSA 53.11
5 Minkah, Kenneth SR Texas A&M 53.44
6 Gutierrez, Jonas SR UTSA 53.76
7 Williams, Michael SR Tennessee 55.37
8 Wieland, Zach SR Texas 56.46

Men's Men 3000m Steeplechase University   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Perri, Matt SR Houston Baptist 9:00.93
2 McNamara, John SR Texas 9:03.06
3 Briska, Kaspars SR Eastern New Mexico 9:04.71
4 Baar, Philipp SR Texas A&M-CC 9:06.63
5 Valentine, John SR Miss State 9:13.99
6 Wood, Jacob SR UCLA 9:17.66
7 Jackson, Taylor SR Baylor 9:22.73
8 LeBlanc, Jarrett SR McNeese State 9:23.91
9 Placencia, Isacc SR Lubbock Christian 9:24.16
10 Cushing-Murray, Nathaniel SR UCLA 9:34.31
11 Schneider, Kaman SR Kansas 9:41.54
12 Barlow, Daniel SR Texas A&M-CC 9:49.08
13 Pitts, Patrick SR Sam Houston St. 9:50.72
14 Messerly, Brandon SR Kansas 9:51.98
15 Rossmango, Jake SR TCU 9:55.35
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adams, David SR adidas/RogueAC 8:46.52
2 Bussing, Austin SR Texas 8:52.05
3 Sullivan, John SR adidas/RogueAC 8:53.49
4 Mettler, Jeffrey SR South Dakota 8:54.40
5 Roth, Austin SR Texas 8:56.49
6 Blomberg, Emil SR Texas-Arlington 8:58.84
7 Stones, Carl SR adidas/RogueAC 9:05.13
8 McDonald, David SR UCLA 9:05.36
9 Thompson, Shaun SR Duke 9:07.57
10 Bradley, Sam SR Lamar 9:31.06
11 Coleman, James SR North Texas 9:40.53

Men's 4 x 100m Relay HS Div. I   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Celina A Micah Nelson, Nathan Elliott,
Ben Thiel, Deshawn Davis
42.34
2 Episcopal (Bellaire) A Joel Latson, Tyreik Gray,
Lloyd Julian, Curtis Brown
42.49
3 Orange West Orange-Stark A Maurice Morris, Chris James,
ThoMarcus Fontenot, Colin Janice
42.51
4 Kennedale A Juwan Washington, Leon Powell,
Donny Darville, Patrick Lovings
42.90
5 Bellville A De'Brae Parker, Aaron Sanders,
Bronson Allen, Troy Edmond
42.96
6 Rosebud-Lott A Juwon Roberson, Tyler Salazar,
Artis Johnson, Andrew Moore
43.02
7 Argyle A Chase Green, Reese Thompson,
Ian Sadler, Connor Wilson
43.14
8 Northside A Lionel Alfred, Tevin Johnson,
Alton Smothers, Shakier Ryan
43.52
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Kennedale A Juwan Washington, Leon Powell,
Donny Darville, Patrick Lovings
43.52
2 Rosebud-Lott A Juwon Roberson, Tyler Salazar,
Artis Johnson, Andrew Moore
43.71
3 Kountze A Grayland Arnold, Blake Best,
Dante McMahon, Shaquille Warren
44.68
4 St. Johns School A Josh Otey, Justin Bernard,
Nathan Avery, Lee Hampton
44.91
5 Krum A Jake Fleckinstein, Charles Eneh,
Blaine Brooks, Brennan Ellis
44.91
6 Glen Rose A Ryan Lamb, Kevin Uehline,
Martine Dela Santos, Blake Eschbach
44.98
7 All Saints Episcopal (FW) A Brandon Johnson, Isaiah Harris,
Xavier Phillips, Daniel Gresham
45.25
8 Kemp A Calbert Hukill, Matt House,
Jordan Litts, David Dennis
47.02
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Argyle A Chase Green, Reese Thompson,
Ian Sadler, Connor Wilson
43.43
2 Princeton A Marquis Thomas, Nkeal Bailey,
Jakari Dillard, Jourdan Blake
44.22
3 Dallas Gateway A Mark Garcia, Tavion Cargil,
Kelvin Johnson, Travon Morgon
44.37
4 Mineral Wells A Omery Trevino, Juvaree Sutton,
Kyle West-Sumrall, Emanuel Hicks
44.54
5 Zephyr A Dakota Rogers, Jayden Ezra,
Hunter Harper, Dillon Williams
45.41
6 Holland A Christian Ramirez, Marquis Bilal,
Twister Taylor, Reece Nicholson
46.74
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Orange West Orange-Stark A Maurice Morris, Chris James,
ThoMarcus Fontenot, Colin Janice
43.20
2 Robstown A John Gonzalez, Victor Leal,
Omar Elizondo, Jonathan Elizondo
44.23
3 Dallas Roosevelt A Jamar Mack, Avonta Shaw,
Tarrin Mitchell, DeQuone Shaw
44.44
4 Mexia A Kendrick Mack, Tyler Porter,
Arik Weathers, Broderick Reeves
45.35
5 Life Red Oak A Ethan Hodges, Shawn Foulks,
Kaine Blake, Gaige Thomas
45.44
6 Blanco A Tyler Brown, Aikman Elrod,
John Hodge, Alex Palos
45.76
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Episcopal (Bellaire) A Joel Latson, Tyreik Gray,
Lloyd Julian, Curtis Brown
42.65
2 Northside A Lionel Alfred, Tevin Johnson,
Alton Smothers, Shakier Ryan
43.51
3 Rockport-Fulton A Logan Jasek, Anthony Resendez,
Brandon Ngo, Dylan Truesdale
43.86
4 Fredericksburg A Cody Stevens, Matthew McManigle,
Clay Enderlin, Kyler Sultemeier
44.09
5 Greenhill School A Justin Estrada, Tre Albritten,
Dylan Roberts, Jalen Sharp
44.60
6 Brownwood A Jared Crouch, Cooper Howey,
Kaimon Ontiveros, Bruce Sterling
44.65
7 Corpus Christi West Oso A Billy Luster, Justin Perez,
John Roman Villareal, John Andrew Villareal
46.06
8 Stockdale A Josh Vela, Dusty Mosier,
Matt Valadez, Joaquin Munoz
46.14
Prelims Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Celina A Micah Nelson, Nathan Elliott,
Ben Thiel, Deshawn Davis
42.85
2 Bellville A De'Brae Parker, Aaron Sanders,
Bronson Allen, Troy Edmond
43.48
3 Taylor A Terrance Thompson, Blaine Johnson,
Isaac Franco, Fred Kerley
43.99
4 Grapeland A Kevin Campbell, Jacolby Simpson,
Devin Lomax, Patrick Walker
45.19
5 St. Marks School of Texas A Dylan Altschuler, Malcolm Bowman,
Harrison Hewitt, Kendrick Spraglin
45.30
6 La Vernia A Brandon Ochoa, Alex Dews,
Levi Andrews, Eric Schweers
45.53

Men's 4 x 100m Relay HS Div. II   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 DeSoto A Brandon McDowell, Dontre Wilson,
Alford Tribble, Myron Turner
41.14
2 Texarkana Texas A Darrius Crowell, Trey Walker,
Carlos Rachal, Kevin Harris
41.33
3 Katy Morton Ranch A Exilien Achelus, Jacarias Martin,
Darian Davis, Eli Hall-Thompson
41.38
4 Cibolo Steele A Jaylen Harris, Andrew Hudson,
Nicholas Dean, Justin Stockton
41.90
5 Killeen Shoemaker A Tre Haynes, Johnny Jefferson,
Lege Justice, Taron Lloyd
41.96
6 Longview A Jared Love, Deionte Wall,
Jaylon Lawson, Nathan Jones
42.35
7 Beaumont Ozen A Xavier Johns, Kaylon Sellers,
Jakobi Jones, Tony Brown
42.38
8 Galena Park North Shore A Derrick Gillis, Jomal Wiltz,
Tristian Houston, Arno Hamilton
42.42
9 Dallas Lincoln A Darius Collins, Emanuel Porter,
Rodney Allen, Mark Johnson
42.49
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Texarkana Texas A Darrius Crowell, Trey Walker,
Carlos Rachal, Kevin Harris
41.97
2 Katy Morton Ranch A Exilien Achelus, Jacarias Martin,
Darian Davis, Eli Hall-Thompson
42.05
3 Killeen Shoemaker A Tre Haynes, Taron Lloyd,
Lege Justice, Johnny Jefferson
42.28
4 Richardson A Phillip Green, Brian Okeke,
Kavan Mills, Sterling Jones
42.74
5 Duncanville A Aaron Piper, Andrew Mathis,
Tedrick Hawkins, Julian Walker
42.79
6 Plano West A Austin Sanders, Auston Anderson,
Jason Stephens, Oshen Matheson
43.13
7 Austin Bowie A Ben Setterquist, Joesph Lewright,
Preston Oliver, Camara Cappell
44.06
8 Byrd, C.E. A Louis Mills, Jatorring Manning,
Nick Pratt, Tony Griffin
44.07
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Galena Park North Shore A Derrick Gillis, Jomal Wiltz,
Tristian Houston, Arno Hamilton
42.13
2 Houston Nimitz A Rodney Brown, DreVian Young,
Desmond Hadnot, Sayvon Cormier-Young
42.60
3 Tyler A Bryston Gipson, Andre Jefferson,
DeQuante Woods, Reginald Gipson
42.76
4 Arlington Houston A Andrew Alvarado, Lamontre Hinton,
Kajuan Williams, Darrion Flowers
43.79
5 El Paso El Dorado A Eduardo Nunez, LeDerrick Wilson,
Andre Enriquez, Frankie Briones
43.80
6 Granbury A Kevin Hennard, Kwaun Shaw,
Chris Richardson, Michael Milson
43.85
7 Edmond Memorial A Waylan Anderson, Warren Wand,
Jalon Smith, Robert Charlton
44.53
8 Rockwall-Heath A Justin Webber, Shyon Motlagh,
Rashod Johnson, Patrick Williams
44.80
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Richmond George Ranch A Tylen Guidry, Alex Shaver,
Joshua Okonye, Xavian Marks
42.57
2 Brenham A Tre'markes Smith, Trevonte Johnson,
Ernest Patterson, Malik Wilson
43.16
3 Houston Langham Creek A Israel Giles, Kieth Batista,
Jean Gonzalez, Jabari Salter
43.60
4 Fort Bend Travis A Jordan Haynes, Nick Harvey,
Travon Moore, Jamison Justice
44.07
5 Wichita Falls Rider A Devin Lofland, Fredrick Williams,
Carlos Fleeks, Davon Allison
44.57
6 Richardson Pearce A Alex Matson, Kerry Shanklin,
J.R. Griffin, Dominic Reyes
45.62
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Arlington Lamar A Detavious Nash, Marquise Mcclinton,
Cameron Smith, James Fisher
43.12
2 College Station A&M Cons A Tanner Gregory, Kohl Anderson,
Brandon Jackson, Rondey Jernigan
43.51
3 Katy Taylor A Marshall Richardson, Justin Colondres,
Michael Walters, Malcolm White
44.07
4 Ennis A Dee Wilson, Devin Smith,
DaJuan Jefferson, Jayshawn Johnson
44.10
5 Weslaco East A Alexis Cervantes, Brandon Hernandez,
Alejandro Flores, Aaron Ybarra
44.33
6 New Braunfels Canyon A Khalil Fowler, Gibreel Evans,
Shea Thomas, Jordan Holmes
44.59
7 Corpus Christi Carroll A Zachariah Alaniz, Jesse Jones,
Charles Miles, Bryan Arnold
44.64
Prelims Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Longview A Jared Love, Nathan Jones,
Deionte Wall, Jaylon Lawson
42.29
2 Garland A Josh Jackson, Desmond Mapps,
steven pirece, Cedric Clark
42.55
3 Katy A Ricky Bickham, Richard Schoolcraft,
Alonzo Crawford, Kyle Fulks
42.68
4 Arlington Martin A Nick Albus, Devon Anderson,
Jared Phipps, Styron Williams
42.82
5 Fort Bend Ridge Point A Blake Wesley, Jalen LeCounte,
Alex Guidry, Cameron Burrell
42.94
6 Lewisville Hebron A Vandy Parkes, Jamal Adams,
CJ Armstrong, Kendall Owens
43.05
Prelims Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Lewisville The Colony A Isaiah Powell, Tanaka Rusape,
Zach Menchaca, Mike Reeves
42.91
2 Houston Lamar A Tevin Weston, Cedric Lancaster,
John Bonney, Shelby Walker
43.00
3 San Antonio Wagner A DeAnthony Lee, Tremaine Allen,
Robert Gardner, Isiah Lee
43.09
4 Houston Cypress Ridge A Tyrone Jones, Jeffery Williams,
Kemah Siverand, Michael Austin
43.14
5 Round Rock Cedar Ridge A Charles Porter, David Racine,
Marcus Bailey, Ian Peterson
43.25
6 Mission Sharyland A Estefan Castillo, James Cole,
Marco Avila, Justin Harris
44.18
7 Little Elm A Jarrad Mathis, Huey Mitchell,
Keaun Kenner, Jaylen Price
45.52
Prelims Heat #7
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 DeSoto A Brandon McDowell, Dontre Wilson,
Alford Tribble, Myron Turner
42.00
2 Converse Judson A Cameron Johnson, Jerome Gatewood,
Tre Flowers, Brandon Sanders
42.54
3 Plano East A Nimoy Tennison, Shawn Franks,
Kendrick Dunn, Chris Ntreh
42.61
4 Temple A Jeff Carr, Jamarkese Williams,
Clint Cole, Davion Curtiss
43.47
5 Fort Bend Hightower A Brandon Bilton, Isaiah Guillory,
Alusine Dumbaya, Montria Brown Jr.
43.55
6 Wylie East A Jordan Wyatt, Quan Jones,
Marcel Ateman, Tobi Amade
43.59
7 Katy Mayde Creek A Trevor Campbel, Kevin Burnette,
Otis Laskey, Troy McCormick
43.60
8 Texas City A Deshaun Rawls, Armanti Foreman,
Adrian West, Donta Foreman
44.06
Prelims Heat #8
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Dallas Lincoln A Darius Collins, Emanuel Porter,
Rodney Allen, Mark Johnson
42.28
2 El Paso Burges A Kenny Jones, Dartez Hamlin,
Aaron Jones, Nicholas Colbert
42.60
3 Pearland Dawson A Karl Vedan, Brett Winnegan,
Bryce Johnson, Austin Milburn
42.64
4 Houston Eisenhower A Jericho Worrell, Treyvion Johnson,
Rodney Veazie, Trevion Roberts
42.74
5 Round Rock McNeil A Ryan Murphy, Bramante Anthony,
Nick Parinella, Gilbert Guerrero
43.94
6 Houston Strake Jesuit A Colby Chapman, Jimmy Lewis,
Jarad Jallans, Conner Carpenter
44.42
7 Victoria West A Ty Fromme, Rashod Jackson,
Eric Casttillo, Gamarquis Girdy
45.00
Prelims Heat #9
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Lewisville A Deaundre' Simmons, Ahkeel Guy,
Jeriah Johnson, Malik Summers
42.71
2 Aledo A Taco Anderson, Willie Gibson,
Shea Paul Wood, Ryan Newsome
43.19
3 Klein Collins A Aaron LeJeune, Dewayne Bailey,
Jeff Bowcutt, Christian Snow
43.31
4 Lancaster A Reggie Garner, Gabriel Walker,
Xavier Caffee, Daniel Hamilton
43.47
5 Arlington Bowie A Jeremiah Fontenot, Trenton Shumate,
Jaylen Badger, Don Jerry
43.76
6 McKinney North A James Triplett, Marcus Nobles,
Wendell Allgood, Maliek Golden
44.03
7 Killeen Harker Heights A Ramone Houston, Terrance Goodwin,
James Freeman, Darius Mitchell
44.08
8 Highlands Ranch A Ben Morgan, Connor Turnage,
Cameron Childs, Eric Dynes
46.18
Prelims Heat #10
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Cibolo Steele A Malik Perez, Andrew Hudson,
Nicholas Dean, Justin Stockton
42.08
2 Beaumont Ozen A Xavier Johns, Kaylon Sellers,
Jakobi Jones, Tony Brown
42.16
3 Cedar Hill A Christian Slaughter, Brandon Harris,
Darryl Miller, AcaCedric Ware
43.21
4 South Grand Prairie A Chad Williams, Cameron Corsey,
DeAndre Cooks, JaLohn Mason
43.43
5 Midlothian A Jaron Thomas, Dustin Seeton,
Justin Seeton, Keion Sutton
43.58
6 Lewisville Marcus A Blake Bowling, DJ Simon,
Ian Braxton, Mark Demery
43.63
7 Killeen A DJ Lilley, Deric Robertson,
Bryan Parker, Devyn Williams
43.66

Men's 4 x 100m Relay University   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Texas A&M A Ameer Webb, Aldrich Bailey, Jr.,
Michael Bryan, Prezel Hardy, Jr.
38.64
2 Florida A Eddie Lovett, Hugh Graham, Jr,
Leonardo Seymore, Dedric Dukes
38.99
3 TCU A Ramone Bailey, Charles Silmon,
Ronnie Baker, Raymond Bozmans
39.54
4 LSU A Damar Forbes, Aaron Ernest,
Darrell Bush, Shermund Allsop
39.56
5 Tennessee A Reginald Juin, Jamol James,
Jarael Nelvis, Arnez Hardnick
39.75
6 Baylor A Justin Allen, Blake Heriot,
Everett Walker, Alex Reece
39.84
7 Louisiana Tech A Dennis Richardson, Trey Hadnot,
Niko Richey, John Franklin
40.39
8 Houston A Isaac Williams, Leshon Collins,
James Arnett, Isaiah Sweeney
40.91
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Texas A&M A Ameer Webb, Aldrich Bailey, Jr.,
Michael Bryan, Prezel Hardy, Jr.
39.73
2 Baylor A Justin Allen, Blake Heriot,
Everett Walker, Alex Reece
40.00
3 Houston A Isaac Williams, Leshon Collins,
James Arnett, Isaiah Sweeney
40.59
4 Grambling A Shawn Jackson, Kameron Cowan,
Akeem Williams, Jamael McTear
41.00
5 Air Force A Uzor Udensi, Anthony Delgado,
Jake Spuller, Gavin McHenry
41.68
6 Akron A Julius Ruby, Nick Owens,
Kyle Walker, Malachi Freeman
42.21
7 Prairie View A Keon Campbell, Terry Gilbert,
Jordan Powell, Jordan Hoover
42.38
8 Temple A Damian Myers, Carlton Stafford,
Gabriel Pickett, Darryl McDuffie
42.53
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Oregon A Kevin Anding, Arthur Delaney,
Jack Galpin, Mike Berry
41.07
2 Mississippi A Montez Griffin, Anthony Branch,
Creighton Serrette, Isiah Young
41.08
3 Auburn A Keenan Brock, Harry Adams,
Jeremy Hardy, Joseph Fisher
41.24
4 Kentucky A Brandon Bagley, Kadeem Kushimo,
Keith Hayes, Terence Boyd
41.61
5 Sam Houston St. A Treyvion White, Kristen Mitchell,
Justin Jenkins, Jarrick Wright
41.81
6 Texas Southern A Justin Anderson, Jeffry Lacroix,
Quiller Gray, Arte' Collins
41.99
7 Liberty A Roderick Spruel, Andre Washington,
Tarell Williams, Leonard Robbins
42.18
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Jackson State A Bentrell McGee, Brent Lee,
Richard Kelly, Anaso Jobodwana
40.20
2 Tennessee A Reginald Juin, Jamol James,
Jarael Nelvis, Arnez Hardnick
40.75
3 North Texas A James Fowler, Clinton Collins,
Johnny Hickman, Cameron Newson
40.87
4 California A Eric McDaniel, Tom Blocker,
Dash Oliver, Chad Jones
40.96
5 Texas A Basil Fares, Emerson Sanders,
Keiron Stewart, Isaac Murphy
41.36
6 Oral Roberts A Raphael Chihambakwe, Zuva Bvekerwa,
Damian Matthews, Joseph Reis-Herron
42.21
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 LSU A Damar Forbes, Aaron Ernest,
Nethaneel Mitchell-Blake, Shermund Allsop
40.32
2 Louisiana Tech A Dennis Richardson, Trey Hadnot,
Niko Richey, John Franklin
40.74
3 Stephen F. Austin A Hampton Hawkins, Cass Brown-Stewart,
Torin Crowder, Nick McCloud
41.58
4 BYU A Jacob Arslanian, Jason Hinds,
Cade Lindahl, Fan Fan Charles
41.59
5 UL-Monroe A Charles Lafayette, Dimitri Hampton,
Nigel Cribbs, Mark Demus
42.43
6 Houston Baptist A Brice Christian, Brandon Boyd,
David Hicks, LaDarien Harris
43.32
Prelims Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Florida A Eddie Lovett, Hugh Graham, Jr,
Leonardo Seymore, Dedric Dukes
39.76
2 TCU A Ramone Bailey, Charles Silmon,
Ronnie Baker, Raymond Bozmans
40.02
3 Northwestern St. A Justin Walker, Hanoj Carter,
Aaron Williams, Kendal Taylor
40.77
4 SE Louisiana A Brandon Daniels, Antonio Herbert,
Billy Minnifield, Jerome Rudolph
41.38
5 Boston U. A David Lagerberg, Tewado Latty,
Zachary Ray, R.J. Page
41.51
6 Lamar A Wesley Williams, Zach Hicks,
Trey Finnex, Jonathan Edwards
42.11

Men's 4 x 200m Relay HS Div. I   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Episcopal (Bellaire) A Austin Robinson, Tyreik Gray,
Lloyd Julian, Curtis Brown
1:27.96
2 Celina A Ben Thiel, Cole Stallcup,
Nathan Elliott, Deshawn Davis
1:28.61
3 Orange West Orange-Stark A Maurice Morris, Colin Janice,
Jarodd Ross, Chris James
1:28.79
4 Giddings A Raylon Hickey, Elijah Lewis,
Greg Haywood, Deon Hickey
1:29.86
5 Rosebud-Lott A Tyler Salazar, Juwon Roberson,
Artis Johnson, Andrew Moore
1:29.92
6 Carthage A Clark Neuman, Jared Twomey,
Terian Goree, Tevin Pipken
1:30.20
7 Bellville A De'Brae Parker, Aaron Sanders,
Bronson Allen, Troy Edmond
1:30.24
8 Northside A Lionel Alfred, Tevin Johnson,
Trevon Sheksnider, Shakier Ryan
1:30.31
9 Andrews A Jaime Vela, Joey Prieto,
Jeremy Boone, Tadarius Ridge
1:30.38
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Celina A Ben Thiel, Cole Stallcup,
Nathan Elliott, Deshawn Davis
1:28.57
2 Northside A Lionel Alfred, Tevin Johnson,
Trevon Sheksnider, Shakier Ryan
1:29.72
3 Bellville A Troy Edmond, Aaron Sanders,
Bronson Allen, De'Brae Parker
1:30.58
4 Yoakum A Myron Hights, Trevonte Hights,
Blake McCracken, Heath Kristek
1:31.22
5 Springtown A Nick Keith, Chanse Lee,
Tyler Farris, Will Sutton
1:32.06
6 La Vernia A Brandon Ochoa, Alex Dews,
Levi Andrews, Eric Schweers
1:32.78
7 Blanco A Keith DeArmond, Quinn Dillard,
John Hodge, Alex Palos
1:37.24
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Orange West Orange-Stark A Maurice Morris, Colin Janice,
Jarodd Ross, Chris James
1:28.24
2 Episcopal (Bellaire) A Austin Robinson, Tyreik Gray,
Lloyd Julian, Curtis Brown
1:29.38
3 Rosebud-Lott A Tyler Salazar, Juwon Roberson,
Artis Johnson, Andrew Moore
1:29.81
4 Carthage A Clark Neuman, Cooper Trevor,
Terian Goree, Tevin Pipken
1:30.01
5 Splendora A Zach McOmber, Michael Moore,
Jay Bradford, Kagan Angers
1:30.89
6 Brownwood A Jared Crouch, Cooper Howey,
Kaimon Ontiveros, Bruce Sterling
1:32.32
7 Hamshire-Fannett A Cody Jeffcoat, Kendrick King,
Jordan Brown, Travis Appling
1:34.33
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Andrews A Jaime Vela, Joey Prieto,
Jeremy Boone, Tadarius Ridge
1:30.12
2 Giddings A Raylon Hickey, Elijah Lewis,
Greg Haywood, Deon Hickey
1:30.19
3 Jasper A Randy Spikes, Donavon Middleton,
Josh Thomas, LeDale White
1:30.99
4 Sealy A Kolby Parker, Christian Wallace,
Kris Brown, Roderick Seals-Jones
1:31.50
5 Argyle A Chase Green, Reese Thompson,
Ian Sadler, Connor Wilson
1:31.98
6 Princeton A Nkeal Bailey, Jakari Dillard,
Jourdan Blake, Matthias Savage
1:32.42
7 Mineral Wells A Christopher Valdez, Juvaree Sutton,
Omery Trevino, Emanuel Hicks
1:32.78

Men's 4 x 200m Relay HS Div. II   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 DeSoto A Myron Turner, Dontre Wilson,
Alford Tribble, Kyle Collins
1:25.46
2 Texarkana Texas A Darrius Crowell, Trey Walker,
Carlos Rachal, Kevin Harris
1:26.39
3 Converse Judson A Cameron Johnson, Jerome Gatewood,
Tre Flowers, Brandon Sanders
1:26.40
4 Garland A Desmond Mapps, Josh Jackson,
Cedric Clark, steven pirece
1:27.00
5 Lewisville A Deaundre' Simmons, Ahkeel Guy,
Jeriah Johnson, Malik Summers
1:27.19
6 Lancaster A Xavier Caffee, Gabriel Walker,
Reggie Garner, Daniel Hamilton
1:27.73
7 Plano East A Nimoy Tennison, Shawn Franks,
Kendrick Dunn, Chris Ntreh
1:28.21
8 El Paso Burges A Kenny Jones, Nicholas Colbert,
Dartez Hamlin, Aaron Jones
1:28.26
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Converse Judson A Cameron Johnson, Jerome Gatewood,
Tre Flowers, Brandon Sanders
1:26.59
2 Garland A Desmond Mapps, Josh Jackson,
Cedric Clark, steven pirece
1:27.70
3 Arlington Lamar A Detavious Nash, Marquise Mcclinton,
Cameron Smith, James Fisher
1:27.72
4 Fort Bend Ridge Point A Jalen LeCounte, Mark Roman,
Deante Ford, Cameron Burrell
1:28.50
5 Colleyville Heritage A Jahrod Henderson, Jordan Jones,
Brett Bofinger, Johnny Joe
1:28.64
6 McKinney North A Wendell Allgood, Marcus Nobles,
James Triplett, Evan Jones
1:29.99
7 El Paso El Dorado A Eduardo Nunez, LeDerrick Wilson,
Andre Enriquez, Frankie Briones
1:30.02
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Spring A Braylon Alexander, Willie Sykes,
Eric Williams, William Gibson
1:28.82
2 Dallas Lincoln A Darius Collins, Mark Johnson,
Tramaine Dixon, Emanuel Porter
1:29.05
3 Houston Langham Creek A Israel Giles, Andrew Juergens,
Jean Gonzalez, Jabari Salter
1:29.06
4 Houston Eisenhower A Jericho Worrell, Treyvion Johnson,
Rodney Veazie, Trevion Roberts
1:29.43
5 Longview A Jaylon Lawson, Nathan Jones,
Deionte Wall, Jared Love
1:29.62
6 Cedar Hill A Tarik Creer, LaQuivionte Gonzalez,
Christian Slaughter, Brandon Harris
1:29.68
7 Humble Kingwood A Bryson Burger, Garrett Williamson,
Austin Krawczyk, Mason Loiodice
1:31.92
8 Edmond Memorial A Koby Obleness, Ben Lewis,
Warren Wand, Malik Casteel
1:34.91
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 DeSoto A Myron Turner, Dontre Wilson,
Alford Tribble, Kyle Collins
1:26.36
2 Plano East A Nimoy Tennison, Shawn Franks,
Kendrick Dunn, Chris Ntreh
1:28.06
3 Lewisville A Deaundre' Simmons, Ahkeel Guy,
Jeriah Johnson, Malik Summers
1:28.13
4 Tyler A Terry Ausbourne, Justice Liggins,
DeQuante Woods, Andre Jefferson
1:29.70
5 Fort Bend Hightower A Brandon Bilton, Montria Brown Jr.,
Alusine Dumbaya, Isaiah Guillory
1:30.10
6 Leander A Caleb Woodward, Stephen Fryer,
Mikael Dawkins, Tevin Smith
1:30.38
7 Southlake Carroll A Keaton Duhon, Ryan Weigel,
Tariq Gordan, JB Copeland
1:30.45
8 Ennis A Dee Wilson, Devin Smith,
DaJuan Jefferson, Jayshawn Johnson
1:31.49
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Lancaster A Xavier Caffee, Gabriel Walker,
Reggie Garner, Daniel Hamilton
1:27.42
2 El Paso Burges A Kenny Jones, Nicholas Colbert,
Dartez Hamlin, Aaron Jones
1:28.06
3 Richmond George Ranch A Tylen Guidry, Alex Shaver,
Joshua Okonye, Xavian Marks
1:28.72
4 Duncanville A Julian Walker, Aaron Piper,
David Davis, Za'Carrius Green
1:28.94
5 Temple A Jeff Carr, Jamarkese Williams,
Clint Cole, Davion Curtiss
1:29.60
6 Jenks A Braden Calip, Jordan Smallwood,
Durell Davis, Brett Ty
1:30.67
7 Mission Sharyland A Justin Harris, Sean Landez,
James Cole, Estefan Castillo
1:31.77
8 Richardson Pearce A Alex Matson, J.R. Griffin,
Anthony Revels, Aaron Moss
1:33.72
Prelims Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Cibolo Steele A Nicholas Dean, Andrew Hudson,
Jaylen Harris, Justin Stockton
1:28.55
2 Galena Park North Shore A Jomal Wiltz, Tristian Houston,
Derrick Gillis, Arno Hamilton
1:29.02
3 Brenham A Malik Wilson, Ernest Patterson,
Trevonte Johnson, Jaquay Cross
1:29.68
4 Houston Nimitz A Stephen Lackey, Rodney Brown,
DreVian Young, Davonte Edwards
1:30.12
5 College Station A&M Cons A Rondey Jernigan, Brandon Jackson,
Tanner Gregory, Kohl Anderson
1:30.66
6 Fort Bend Travis A Jordan Haynes, Nick Harvey,
Jamison Justice, Abram Petties
1:30.78
7 Lewisville Marcus A Blake Bowling, DJ Simon,
Mark Demery, Ian Braxton
1:31.83
Prelims Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Texarkana Texas A Darrius Crowell, Carlos Rachal,
Trey Walker, Kevin Harris
1:27.76
2 Lewisville Hebron A Devin Miller, Kendall Owens,
Vandy Parkes, Jamal Adams
1:30.95
3 San Antonio Johnson A Marcel Smith, Kyle Brown,
Andres Salazar, Cameron Williams
1:31.01
4 Round Rock Cedar Ridge A Cameron Weiman, Marcus Bailey,
Reed Mitness, David Racine
1:31.14
5 Georgetown A Aaron Walling, Ryan Bedford,
Kory Ramos, Randy Knightner
1:31.95
6 Killeen Harker Heights A Ramone Houston, James Freeman,
Terrance Goodwin, Darius Mitchell
1:32.07
7 San Antonio Reagan A Matthew Jackson, Raphael Menier,
Pablo Herrera, CJ Cavazos
1:32.37

Men's 4 x 400m Relay HS Div. I   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Episcopal (Bellaire) A Joel Latson, Niko Harrell,
Austin Robinson, Lloyd Julian
3:19.11
2 Kennedale A Patrick Lovings, Leon Powell,
Sterling Dickens, Juwan Washington
3:21.03
3 Giddings A Raylon Hickey, Jordan Ellison,
Quake Richmond, Deon Hickey
3:22.28
4 Taylor A Blaine Johnson, Mylik Kerley,
Isiah Pittman, Fred Kerley
3:23.01
5 Carthage A Jared Twomey, Terian Goree,
Cooper Trevor, Tevin Pipken
3:23.83
6 Rockport-Fulton A Dylan Truesdale, Brandon Ngo,
Ray Allen, Alex Farenthold
3:25.31
7 Sealy A Kolby Parker, Roderick Seals-Jones,
Kris Brown, Christian Wallace
3:25.87
8 Northside A Delquan Logan, Clarence Kelly,
Trevon Sheksnider, Damarcus Boutte
3:27.75
9 Jasper A Donavon Middleton, LeDale White,
Josh Thomas, LaQuinton Bryant
3:29.16
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Episcopal (Bellaire) A Joel Latson, Niko Harrell,
Austin Robinson, Lloyd Julian
3:21.20
2 Kennedale A Patrick Lovings, Leon Powell,
Sterling Dickens, Juwan Washington
3:22.39
3 Springtown A Nick Keith, Javier Reynoso,
Chanse Lee, Will Sutton
3:28.49
4 Hamshire-Fannett A Darius Riley, Cody Burrell,
Travis Appling, Cody Jeffcoat
3:30.62
5 Trinity Valley School A Jason Cline, Trevor Berkowitz,
Austin Brown, Johan Cheah
3:31.03
6 Bullard A Zack Holladay, Holden Bryant,
Haden Bryant, Cade Wood
3:33.55
7 St. Marks School of Texas A Dylan Altschuler, Kendrick Spraglin,
Harrison Perkins, Malcolm Bowman
3:34.03
8 Zephyr A Dakota Rogers, Jayden Ezra,
Jayden Choat, Dillon Williams
3:34.74
9 Stephenville A Arbnor Kalmendi, Payne Kimple,
Tyler Griffin, Ben Martin
3:36.51
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Sealy A Kolby Parker, Roderick Seals-Jones,
Kris Brown, Christian Wallace
3:26.85
2 Northside A Trevon Sheksnider, Damarcus Boutte,
Clarence Kelly, Delquan Logan
3:27.10
3 Wharton A Leeshad Oneal, Alfred Pinkney,
Keemad Jones, Devante Durgan
3:31.83
4 All Saints Episcopal (FW) A Campbell Hilliard, Xavian Jackson,
Kendall Adams, Blaze Moorhead
3:33.96
5 La Vernia A Brandon Ochoa, Alex Dews,
Levi Andrews, Eric Schweers
3:34.27
6 Dallas Roosevelt A Jamar Mack, Evrick Lee,
Cameron Hamilton, Charles Hill
3:34.80
7 Life Red Oak A Eric Gauldin, Josh Reed,
Elijah Sosa, Ian Thompson
3:37.46
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Giddings A Raylon Hickey, Jordan Ellison,
Quake Richmond, Deon Hickey
3:24.85
2 Jasper A LeDale White, Josh Thomas,
LaQuinton Bryant, Donavon Middleton
3:28.36
3 Tolar A Kaleb Gilliam, Corbin Wood,
Grant Winston, Cory Solomon
3:31.23
4 FEAST A Jeremiah Castillo, Kevin Carnett,
Jonah Cawthon, Samuel Soape
3:31.95
5 Brownwood A Kyle Steele, Kaimon Ontiveros,
Demarcus Whinery, Bryan Johnson
3:39.05
6 Mineral Wells A Kyle West-Sumrall, Rascellis Williams,
Christopher Valdez, Juvaree Sutton
3:40.09
7 Episcopal (Dallas) A Clarke Wilson, Cannon Karns,
Winston Guillory, Alex Beane
3:41.74
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Taylor A Blaine Johnson, Mylik Kerley,
Isiah Pittman, Fred Kerley
3:25.06
2 Yoakum A Jacob Linn, Heath Kristek,
Miguel Resendez, Trevonte Hights
3:28.60
3 Wichita Falls Hirschi A Dominique Bobo, Kisham Baltrip,
Alonzo Womack, Melvin Phillips
3:28.67
4 Bellville A Kylan McDade, Cal Wood,
Troy Edmond, De'Brae Parker
3:31.36
5 Fredericksburg A Cody Stevens, Sammy Garcia,
Samuel Studebaker, Matthew McManigle
3:33.52
6 St. Andrews A Nathan Hornaday, Gabe Keith,
Daniel Frishman, Zach Lanctot
3:35.21
7 La Pryor A Jon Ray Gonzales, Donald Witt,
Chris Gonzales, Jonathan Witt
3:37.91
8 Rosebud-Lott A Joe Vest, Brady Weaver,
Eddie Peel, D. J. Johnson
3:39.07
Prelims Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Carthage A Jared Twomey, Terian Goree,
Cooper Trevor, Tevin Pipken
3:24.63
2 Rockport-Fulton A Dylan Truesdale, Brandon Ngo,
Ray Allen, Alex Farenthold
3:25.53
3 Splendora A Zach McOmber, John Kelly,
Jay Bradford, Kagan Angers
3:29.58
4 Glen Rose A Carter Brandt, Hayden Holder,
Ryan Lamb, Blake Eschbach
3:30.47
5 Greenhill School A Justin Estrada, Jalen Sharp,
Ryan Duffy, Tre Albritten
3:33.21
6 St. Johns School A Risher Randall, Nathan Avery,
Lee Hampton, Rod Ojeda
3:37.00
7 Kountze A Justin Harper, Deantra Morgan,
Darrion Harper, Shaquille Warren
3:39.39

Men's 4 x 400m Relay University   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Miss State A Tavaris Tate, Brandon McBride,
Daundre Barnaby, Randy Patterson
3:05.35
2 Stephen F. Austin A Hampton Hawkins, Torin Crowder,
Jontel Goff, Cass Brown-Stewart
3:06.68
3 Sam Houston St. A Trey Jones, Brian Helaire,
Alex Gilreath, Rodney Jones
3:07.65
4 UTEP A Carnell Horn, Abiola Onakoya,
Daniel Tarango, A-Shawni Mitchell
3:08.03
5 Texas Southern A Jeffry Lacroix, Arte' Collins,
Michael Holmes, Jeff Lacroix
3:09.40
6 Texas State A James Hilliard, Anthony Johnson,
William Murray, Tyrone Jackson
3:10.76
7 Grambling A Dequainte Brown, Stephone Leaks,
Kameron Cowan, Akeem Williams
3:12.37
8 BYU A Mario Harper, Rhyan Atrice,
Cade Lindahl, Korey Smith
3:13.17
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Oregon A Kevin Anding, Arthur Delaney,
Jack Galpin, Mike Berry
3:08.18
2 Texas Southern A Jeffry Lacroix, Arte' Collins,
Michael Holmes, Jeff Lacroix
3:12.94
3 Jackson State A Antoine Guice, Jamie McIntosh,
Dana Roberts, Jeremy Wilson
3:13.53
4 Prairie View A Dewaylon Wilson, Sorone Batiste,
DeMarcus Pierre, Evan James
3:15.06
5 Liberty A Andre Washington, Kyle Gill,
Leonard Robbins, Paul Arslain
3:15.09
6 Temple A Damian Myers, Alan Harding,
Will Montgomery, Carlton Stafford
3:18.87
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Sam Houston St. A Trey Jones, Brian Helaire,
Alex Gilreath, Rodney Jones
3:09.82
2 UTEP A Carnell Horn, A-Shawni Mitchell,
Daniel Tarango, Abiola Onakoya
3:10.17
3 Texas State A William Murray, James Hilliard,
Tyrone Jackson, Anthony Johnson
3:11.36
4 Louisiana Tech A Trey Hadnot, Yusuf Muhammad,
Christopher Sampract, Kyonz Smith
3:13.93
5 Southern A Llyold Benjamin, Devin Jenkins,
Daniel Simon, Lemanuel Mosley
3:14.55
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Miss State A Tavaris Tate, Brandon McBride,
Daundre Barnaby, Randy Patterson
3:09.84
2 Hampton A Chidi Okezie, Mohamed Labor-Koroma,
Edose Ibadin, Je'von Hutchison
3:13.73
3 UTSA A Jurmarcus Shelvin, James Pailin,
Joshua Smith, Christopher Hall
3:14.89
4 UL-Monroe A Mark Demus, Nigel Cribbs,
Andrew Tate, Dimitri Hampton
3:14.95
5 Clemson A Spencer Adams, Warren Fraser,
Tevin Hester, Brunson Miller
3:16.13
6 UCLA A Tyler Brown, Philip Kostelnik,
Walfrido Rodriguez, Pete Lauderdale
3:16.24
7 Akron A Julius Ruby, Jake Hiltner,
Nick Owens, Gabriel Genovesi
3:21.69
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Stephen F. Austin A Hampton Hawkins, Torin Crowder,
Jontel Goff, Cass Brown-Stewart
3:10.41
2 BYU A Mario Harper, Rhyan Atrice,
Cade Lindahl, Korey Smith
3:11.64
3 Grambling A Dequainte Brown, Akeem Williams,
Kevin Taylor, Shawn Jackson
3:13.32
4 Mississippi A Dante' Oliver, Creighton Serrette,
Anthony Branch, Montez Griffin
3:16.48
5 Houston Baptist A Brice Christian, David Hicks,
Jarell McFarland, Jordan Claypool
3:17.08
6 Lamar A TaMar Hicks, Zach Hicks,
Ronnie Whitty, Trey Davis
3:17.10
7 Northwestern St. A Antwone Cobbin, Lawrence Jackson,
Austin McCauslin, Keenan Jackson
3:17.25
8 North Texas A Clinton Collins, Johnny Hickman,
James Fowler, Caleb Pryor
3:18.30

Men's 4 x 400m Relay HS Div. II   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Houston Nimitz A Stephen Lackey, Davonte Edwards,
Lonnie Strambler, DreVian Young
3:14.11
2 Lancaster A Desmond Anderson, Sherman Waters,
Eric Age, Anfernee Robinson
3:14.61
3 DeSoto A Chris Lacy, Josh Woods,
Howard Aldridge, Kyle Collins
3:15.30
4 Humble Kingwood A Garrett Williamson, Myles Marshall,
Peter Paiste, James Steptoe
3:17.91
5 Houston Langham Creek A Israel Giles, Jean Gonzalez,
Andrew Juergens, Jabari Salter
3:17.93
6 Duncanville A Malik Gray, Julian Walker,
Torry Williams, David Davis
3:20.12
7 Celina A Micah Nelson, Nathan Elliott,
Trenton Hambrick, Ben Thiel
3:20.64
8 Houston Lamar A Shelby Walker, Ryan Taylor,
John Bonney, Darwin Allen
3:21.83
9 Belton A Cager Jack, Nate Mitchell,
Malik Green, Kyle Battle
3:24.09
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Houston Lamar A Shelby Walker, Ryan Taylor,
John Bonney, Darwin Allen
3:19.55
2 Duncanville A Malik Gray, Torry Williams,
Julian Walker, David Davis
3:20.28
3 Round Rock McNeil A Bramante Anthony, Nick Parinella,
Andre Mackey, Ryan Murphy
3:20.34
4 South Grand Prairie A Damarion Whitaker, DeAndre Cooks,
Jesse Ogero, Chris Jefferson
3:24.25
5 El Paso El Dorado A LeDerrick Wilson, Eduardo Nunez,
Kelvin Alexander, Andre Enriquez
3:24.26
6 Lewisville The Colony A Matthew Nelson, Bryan Hammond,
Israel English, Justin Jinning
3:29.35
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Houston Nimitz A Stephen Lackey, Davonte Edwards,
DreVian Young, Lonnie Strambler
3:17.07
2 Houston Langham Creek A Israel Giles, Jean Gonzalez,
Andrew Juergens, Jabari Salter
3:20.24
3 Arlington Martin A Keshun Reed, Grayson Birka,
Styron Williams, Josh Hall
3:20.88
4 Mission Sharyland A Sean Landez, Justin Harris,
Ricardo Rosales, Francisco Campos
3:26.33
5 Rockwall A Calvin Fair, Alex Montanez,
John Wright, Gaines Kinsey
3:29.35
6 Pflugerville Hendrickson A Brandon Kirby, Ron Williams,
Tazh Maloy, Keyshaun Sommerville
3:31.27
7 Corpus Christi Carroll A Zachariah Alaniz, Jesse Jones,
Justin Ruiz, Charles Miles
3:33.09
8 Rockwall-Heath A Shyon Motlagh, Patrick Williams,
Rashod Johnson, Anthony Villa
3:34.11
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Celina A Micah Nelson, Cole Stallcup,
Braylin Brown, Ben Thiel
3:19.54
2 Hutto A Noel Alfaro, Ernan Lopez,
Jonathan Sawyer, Anthony Johnson
3:20.76
3 Southlake Carroll A Parker Fentriss, Chris Hogan,
Spencer Sunstrum, Aaron Hoagland
3:23.84
4 Fort Bend Travis A Romerian Phillips, Jamison Justice,
Nick Harvey, Ashton Sullivan
3:24.70
5 Aledo A Ryan Heiss, Shea Paul Wood,
Andrew Hill, Willie Gibson
3:27.71
6 Austin Bowie A Preston Oliver, Alex Paredes,
Jackson Helling, Joesph Lewright
3:28.24
7 Red Oak A Dailen Sutton, Jared King,
Corbin Harris, Alec Saucedo
3:31.24
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 DeSoto A Chris Lacy, Josh Woods,
Howard Aldridge, Kyle Collins
3:17.22
2 Klein Collins A Jordan Thomas, Jonathan Munoz,
Jeremy Winchester, Michael Bailey
3:22.41
3 Richmond Foster A Jonathan Medina, Jack Burrhus,
Michael Franz, Chance Williams
3:22.54
4 Fort Bend Hightower A Montria Brown Jr., Brandon Bilton,
Alusine Dumbaya, Vilvesh Srinivasan
3:25.51
5 Marshall A John Love, TiAndre Jackson-Young,
Dontavious Boyd, Ashton Robertson
3:28.27
Prelims Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Humble Kingwood A Garrett Williamson, Myles Marshall,
Peter Paiste, James Steptoe
3:18.00
2 College Station A&M Cons A Kohl Anderson, Gus Miller,
Marcus Orzabal, Corey Stoll
3:22.78
3 Killeen Shoemaker A Dwayne Williams, Desmond Jefferson,
Davon Brewton, Quasan Hill
3:25.92
4 Granbury A Chris Richardson, Kevin Hennard,
Kwaun Shaw, Alec Blohoviak
3:27.09
5 Houston Strake Jesuit A Ilolo Izu, Greg Obi,
Blaise Bucey, Trey Sessums
3:29.39
6 Cedar Park A David Mortz, Lucky Sorrells,
Sam Brock, Cole Perry
3:33.02
7 Hallsville A Collin Pierson, Zach Hulen,
Joel Holmes, Cody Blankenship
3:37.53
8 Highlands Ranch A Zach Buxo, Andrew Keeton,
Clarence Allen, Josh Kolber
3:43.91
Prelims Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Colleyville Heritage A Jahrod Henderson, Jordan Jones,
Brett Bofinger, Johnny Joe
3:22.60
2 San Antonio Reagan A Justin Saenz, Jose Arroyo,
CJ Cavazos, Matthew Jackson
3:22.66
3 McKinney North A Marc Bresnahan, Wendell Allgood,
James Triplett, Evan Jones
3:22.81
4 McKinney Boyd A Justin Wilson, KD Howse,
Rhayko Schwartz, Cornelius McCastle
3:24.70
5 Dallas Lincoln A Emanuel Porter, Tramaine Dixon,
Rodney Allen, Xavier Espinoza
3:26.79
6 New Braunfels Canyon A Jeremy Hay, Ethan Locke,
Shea Thomas, Khalil Fowler
3:29.60
7 Weslaco East A Brandon Hernandez, Alejandro Fajardo,
Esteban Martinez, Aaron Ybarra
3:29.95
8 Arlington Houston A Darrion Flowers, Lamontre Hinton,
Kajuan Williams, Torrance Pendleton
3:32.02
9 San Antonio Highlands A Malik Johnson, Vernon Lott,
Jonathan Jefferson, Chris Middleton
3:33.28
Prelims Heat #7
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Har-Ber A Cameron Camp, Peyton Powell,
Aaron Featherston, Sain-Thomas Mathew
3:25.60
2 Fort Worth Boswell A Alex Martinez, Todd Boone,
Scott Moody, Malik Mustapha
3:27.86
3 Fort Bend Ridge Point A Mark Roman, Deante Ford,
Michael Lowe, Alex Guidry
3:28.13
4 Waller A James Perry, Blake Braxton,
Anthony Mata, Cody Baker
3:33.31
5 Forney A Cameron Johnson, Jamal Cheeks,
Jacob Norris, DeAndre Hollingsworth
3:40.73
Prelims Heat #8
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Lancaster A Desmond Anderson, Anthony Robinson,
Eric Age, Anfernee Robinson
3:17.59
2 Belton A Cager Jack, Nate Mitchell,
Wolf Mahler, Kyle Battle
3:19.04
3 Texarkana Texas A Darrius Crowell, Kevin Cross,
Keelan Bunn, Jabore Clayton
3:20.59
4 Galena Park North Shore A Bryce Alley, Keenan Sneed,
John Joseph, Trevon Gage
3:28.12
5 Jenks A Eric Jackson, Durell Davis,
Austin Wheeler, Ross Stacy
3:30.07
6 Richardson A Phillip Green, Nick Williams,
Michael Ukpong, Edgar Rojo
3:30.39
7 Richardson Pearce A Michael Laday, Cullen Martin,
Adam Wiest, AJ Rosini
3:31.12
8 Little Elm A Terrell Anderson, Tristan Maifert,
Chris Green, Brandon Smith
3:44.34

Men's 4,000m Distance Medley High School   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Southlake Carroll A Joe Sansone, Aaron Hoagland,
Matt O'Dneal, Trevor Gilley
10:03.59
2 Lewisville Hebron A Jeff Henry, Kendall Owens,
Brady Adger, Robert Domanic
10:14.63
3 Lewisville Flower Mound A Wesley Ward, Justin McMillin,
Josh Bennett, Zachariah Hamstra
10:23.50
4 Kingwood Park A Michael Lindberg, Chris Tatum,
Noah Suggs, Julian Edmonson
10:27.63
5 Lewisville Marcus A Adam Steele, Luke Hendrix,
John Shirk, Logan Hendrix
10:31.33
6 Edmond Memorial A Seth Hammond, Grey Howard,
Ryan Nielson, Alex Shook
10:34.84
7 Galena Park North Shore A Orlando Garcia, Triston Edwards,
Eduardo Garcia, Daniel Shelton
10:38.04
8 Boerne Champion A Andrew Tankersley, Shane Kreidel,
Jack Monday, Kory Carnett
10:38.96
9 Arlington Martin A Adrian Guevara, Keshun Reed,
Grayson Birka, Cameron Villarreal
10:39.17
10 Keller Timber Creek A Erik Wingfield, Jacob Zalesky,
Blake Contreras, Alonzo Pollum
10:39.85
11 Georgetown A Zach Bradshaw, Ryan Bedford,
Ryan Gauntt, Darren Medrano
10:43.65
12 Dallas Jesuit A Dillon Smith, Paul Arden,
Andrew Pott, Luke Kiser
10:46.11
13 Eagle Pass A Martin Lopez, Louis Cortes,
Carlos Elizondo, Hector Alvarez
10:46.44
14 Jenks A Dallas Ellmore, Durell Davis,
Ross Stacy, Chris Staub
10:47.89
15 Lockhart A Robert Uhr, Colton Russell,
Joseph Hefner, Nicholas Avey
10:48.17
16 Houston Strake Jesuit A Colin Thompson, Jarad Jallans,
Corbin Witte, Blake Bordelon
10:49.87
17 Corpus Christi Carroll A Logan Pittdman, Nicholas Battleson,
Michael Trevino, Peter Kline
10:50.94
18 Katy Taylor A Kenny Purcell, Justin Colondres,
Brandon Joe, Alex Marzec
10:56.45
19 Plano East A Kevin Rojas, Andrew Thomas,
Benji Beyer, Phillip Metcalfe
10:56.97
20 Coppell A Shane Murray, Darian Lowe,
Clayton Hemphill, Carson Vickroy
10:56.98
21 Mission Sharyland A Luis Nunez, Francisco Campos,
Alexis Guerrero, Gabriel Rodriguez
10:58.11
22 Brenham A Jacob Deramus, James Homan,
Braden Appel, Matthew Spahn
11:09.52

M hj   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Romain SR Texas-Arlington 2.05
2 Keller, Stephen SR Indiana 2.02
3 Beach, Curtis SR Duke 1.99
4 Keys, Dakotah SR Oregon 1.99
5 Anderson, Dylan SR Indiana 1.93
6 Nilsson, Marcus SR UCLA 1.93
7 Rhodes, Peter SR Brown 1.93
8 Rock, Ian SR Duke 1.84
9 Giovannoni, Dominic SR UCLA 1.81
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCune, Alex SR Akron 1.93
2 Kemp, Blake SR Oregon 1.90
3 Jones, Bryan SR Akron 1.90
4 Murphy, Isaac SR Texas 1.84
5 Weinstock, Evan SR Brown 1.81
6 Wordell, Spencer SR Washington St. 1.81
7 Bingham, Cody SR Liberty 1.78
8 Wohlford, Jake SR Texas 1.78
9 Johansson, Bjorn SR Akron 1.78
10 Frnka, John SR Texas-Arlington 1.75

M pv   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beach, Curtis SR Duke 5.10
2 McCune, Alex SR Akron 5.00
3 Bingham, Cody SR Liberty 5.00
4 Giovannoni, Dominic SR UCLA 5.00
5 Rock, Ian SR Duke 5.00
6 Martin, Romain SR Texas-Arlington 4.90
7 Keys, Dakotah SR Oregon 4.80
8 Murphy, Isaac SR Texas 4.80
9 Jones, Bryan SR Akron 4.60
10 Johansson, Bjorn SR Akron 4.60
11 Nilsson, Marcus SR UCLA 4.50
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kemp, Blake SR Oregon 4.60
2 Anderson, Dylan SR Indiana 4.60
3 Frnka, John SR Texas-Arlington 4.50
4 Wordell, Spencer SR Washington St. 4.40
5 Keller, Stephen SR Indiana 3.90
6 Weinstock, Evan SR Brown 3.90
7 Wohlford, Jake SR Texas 3.80
8 Rhodes, Peter SR Brown 3.60

Men's Men Pole Vault Section B Univ/Coll   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wolfle, Chase SR Texas A&M 5.41
2 Pillow, Chris SR Rice 5.41
3 Caraway, Joseph SR LSU 5.31
4 Light, Shawn SR Akron 5.31
5 LaHaye, Andrew SR Florida State 5.31
6 Amezquita, Justin SR Duke 5.21
7 Bowen, Casey SR Kansas 5.06
8 Bringhurst, Braydon SR BYU 5.06
9 Bishop, Alex SR Kansas 5.06
10 Thomas, Mark SR Texas 5.06
11 Bell, Dylan SR Air Force 5.06
12 Yamoah, Jordan SR TAMU-Kingsville 4.91
13 Houston, Scott SR Indiana -
14 Lupton, Greg SR Kansas -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reinecke, Thomas SR LSU 5.41
2 Porter, Tyler SR Tennessee 5.31
3 Volz, Drew SR South Florida 5.21
4 Marcello, Drew SR Florida State 5.21
5 Johnson, Jaora SR LSU 5.21
6 Frawley, Vince SR Grand Canyon 5.21
7 Meyer, Cameron SR Stephen F. Austin 5.21
8 Doddridge, Jeremy SR Texas Tech 5.06
9 Ferguson, Landon SR Texas State 5.06
10 Ouderkirk, Austin SR Oregon 5.06
11 Frawley, Eric SR Grand Canyon 5.06
12 Hidalgo, Matt SR Oregon 5.06
13 Mahnke, Michael SR Houston 5.06
14 Metzger, Wyatt SR South Florida 4.91
15 Sakioka, Mark SR UCLA 4.91
16 Batemon, Terry SR Indiana 4.91
17 Phillips, Dustin SR Texas A&M 4.91

M lj   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rhodes, Peter SR Brown 7.00
2 Giovannoni, Dominic SR UCLA 6.98
3 Murphy, Isaac SR Texas 6.93
4 Nilsson, Marcus SR UCLA 6.90
5 Anderson, Dylan SR Indiana 6.80
6 Martin, Romain SR Texas-Arlington 6.73
7 Wohlford, Jake SR Texas 6.66
8 Weinstock, Evan SR Brown 6.65
9 Frnka, John SR Texas-Arlington 6.47
10 Bingham, Cody SR Liberty 6.30
11 Keller, Stephen SR Indiana 6.08
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beach, Curtis SR Duke 7.57
2 Keys, Dakotah SR Oregon 7.23
3 Jones, Bryan SR Akron 7.03
4 McCune, Alex SR Akron 6.92
5 Kemp, Blake SR Oregon 6.87
6 Rock, Ian SR Duke 6.79
7 Wordell, Spencer SR Washington St. 6.66
8 Johansson, Bjorn SR Akron 6.07

Men's Long Jump High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barrett, Grayson SO Prosper 22' 9.5"
2 Warren, Chris SO Rockwall 21' 8.75"
3 Williamson , Colby JR HCYA 21' 4.75"
4 Smith, Lafiel JR Lancaster 21' 4.75"
5 White, Tre JR Klein Collins 21' 4.75"
6 Waters, Sherman JR Lancaster 21' 1.5"
7 HYPOLITE, KAMERON FR Pearland Dawson 20' 11.5"
8 Caram, Collin SR St. Thomas 20' 9.5"
9 Singletary, Chantz SR Spring Westfield 20' 8.5"
10 Fisher, Jerrell SR Fort Worth Boswell 20' 6.0"
11 Wynn, Jerome SO Fair Park 20' 4.5"
12 Turnage, Connor JR Highlands Ranch 20' 3.75"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jefferson, Andre SR Tyler 24' 3.0"
2 Collins, Kyle SR DeSoto 23' 4.0"
3 WINNEGAN, BRETT SO Pearland Dawson 23' 2.75"
4 Houston, Ramone SR Killeen Harker Heights 22' 9.75"
5 Lloyd, Taron SR Killeen Shoemaker 22' 8.5"
6 Wiltz, Jomal SR Galena Park North Shore 22' 7.0"
7 Flowers, Tre SR Converse Judson 22' 6.5"
8 Guy, Ahkeel SR Lewisville 22' 5.0"
9 Jones, Jakobi SR Beaumont Ozen 22' 2.25"
10 Moore, Andrew JR Rosebud-Lott 21' 11.5"
11 Wilson, Justin SR McKinney Boyd 21' 9.75"
12 Bates, Keandre JR El Paso Burges 21' 7.5"

Men's Men Triple Jump Section A Univ/Coll   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Craddock, Omar SR Florida 1' 4.43"
2 Suleman, Hammed SR California 1' 4.27"
3 Parker, Cameron SR TCU 1' 4.1"
4 Obi, Felix SR Baylor 1' 4.08"
5 Jackson, Mark SR UTEP 1' 4.05"
6 Walcott, Elton SR South Plains 1' 3.78"
7 Woodard, Preston SR Prairie View 1' 3.76"
8 Harper, Jason SR Miss State 1' 3.71"
9 Horton, John SR Houston 1' 3.37"
10 White, Charles SR Sam Houston St. 1' 3.26"
11 Griggs, CJ SR TAMU-Kingsville 1' 3.13"
12 Kersh, Morris SR Mississippi 1' 3.01"
13 Jones, Chad SR California 1' 2.51"
14 Carter, Johnny SR Academy of Art -

Men's Triple Jump High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kerley, Fred SR Taylor 45' 7.5"
2 Roach, Kerwin SO Galena Park North Shore 45' 7.25"
3 Sellers, Kaylon JR Beaumont Ozen 45' 3.25"
4 Dunkerley-Offor, Spencer SR St Stephens Epis 45' 2.5"
5 Kimble, Tevin SR Huntsville 43' 8.25"
6 Mitchell, Marcus SO Coppell 43' 6.75"
7 Winters, Roderick JR Arlington Bowie 43' 4.75"
8 Webster, Quintrell SO Klein Collins 43' 4.75"
9 Jefferson, Chris SR South Grand Prairie -
10 Bryant, Daitchon JR Corpus Christi Miller -
11 Small, Niko SO Arlington Bowie -
12 Wynn, Jerome SO Fair Park -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bates, Keandre JR El Paso Burges 48' 3.5"
2 Stephens, Kevin SR Frisco 47' 3.5"
3 Thomas, Jordan JR Klein Collins 45' 5.5"
4 Turnage, Connor JR Highlands Ranch 45' 2.75"
5 Thomas, Jaron SR Midlothian 44' 11.0"
6 Spraglin, Kendrick SR St. Marks School of Texas 44' 8.0"
7 Doughty, Nick SO Granbury 44' 7.75"
8 Brown, Kris SR Sealy 44' 6.25"
9 Hamilton, Daniel SR Lancaster 44' 4.5"
10 Whiteside, James JR Corpus Christi Miller 44' 4.25"
11 Jones, Jakobi SR Beaumont Ozen 42' 3.5"
12 Wilson, Marcus SR Houston Cypress Falls -

Men's Men Shot Put Section B Univ/Coll   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brode, Dustin SR Harvard 1' 5.23"
2 Fortune, John SR Houston 1' 5.14"
3 McKelvey, Kyle SR South Dakota 1' 4.88"
4 Snyder, Cody SR South Dakota 1' 4.8"
5 Brown, Rodney SR LSU 1' 4.8"
6 Osunwa, Paul SR TCU 1' 4.77"
7 Garcia, Jorge SR Texas Tech 1' 4.67"
8 Banke, Nicholas SR Akron 1' 4.49"
9 Brown, Darian SR Texas State 1' 4.29"
10 Liokumovich, Igor SR Harvard 1' 3.85"
11 Canchola, Thomas SR McNeese State 1' 3.82"
12 Zinchenko, Alex SR Rice 1' 3.67"
13 Glauser, Ben SR Harvard 1' 3.61"
14 Jakobsson, Blake SR Texas 1' 2.61"
15 Harris, Clint SR Texas 1' 2.43"

Men's Men Shot Put Section A Univ/Coll   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crouser, Ryan SR Texas 1' 8.43"
2 Thormaehlen, Jacob SR Unattached 1' 7.68"
3 Davis, Paul SR McMurry 1' 7.46"
4 Weldon, Kole SR Texas Tech 1' 6.89"
5 Saenz, Stephen SR Auburn 1' 6.79"
6 Spence, Will SR Texas 1' 6.72"
7 Szypka, Brad SR Kentucky 1' 6.07"
8 Hoty, Matthew SR Tennessee 1' 5.75"
9 Scarvelis, Nicholas SR UCLA 1' 5.67"
10 Popenfoose, Marcus SR Auburn 1' 5.35"
11 Adams, Alex SR Northwood 1' 5.04"
12 Bailey, Tavis SR Tennessee 1' 4.94"
13 Kent, Isiah SR Kentucky 1' 4.29"
14 Baillio, Hayden SR Texas -
15 Smith, Ryan SR Liberty -

Men's Shot Put High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gilbert, Jimmie SR College Station A&M Cons 54' 11.25"
2 Nelson, Skyler JR New Braunfels Canyon 54' 5.75"
3 Frazier, Ramon SR Wharton 51' 6.5"
4 Bibby, Benjamin SR Lewisville The Colony 50' 11.0"
5 Sorge, Harrison SR Wichita Falls Rider 50' 9.5"
6 Glass, Seth SR Houston Eisenhower 50' 1.0"
7 Ross, Edward SR Houston Nimitz 49' 4.0"
8 Martinez, Mason JR Cibolo Steele 49' 0.5"
9 Samuels, Isaac JR Houston Cypress Springs 48' 10.0"
10 Singletary, Kalvin SR Van Vleck 47' 10.25"
11 Rieken, Chance SR Comfort 47' 8.0"
12 Baneulas, Abraham SR SA Harlandale 47' 5.25"
13 Garrett, Myles JR Arlington Martin 44' 10.25"
14 Zaragoza, Tristan SO San Antonio Highlands 41' 0.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cornelius, Cameron SR Deer Park 58' 3.25"
2 Valencia, Felipe JR La Joya Palmview 57' 10.25"
3 Finke, Tyler SR Celina 55' 5.0"
4 Knight, Morgan JR Longview Spring Hill 54' 6.5"
5 Card, Evan SR Fort Stockton 53' 10.0"
6 Simmons, Ryan JR Salado 53' 8.5"
7 Baltazar, Rey SR Marble Falls 53' 6.0"
8 Aguilar, Joas SR N Richland Hills Birdville 53' 1.0"
9 Cook, Austin SR Overton 52' 9.75"
10 Oubre, Mathew SR Dayton 51' 9.5"
11 Morales, Hiram SR Brownsville Pace 49' 10.25"
12 Cervantes, Richard JR Mission Sharyland 49' 3.0"
13 Herrera, Jose SR Brownsv Hanna 48' 1.75"
14 Salinas, Tony JR Mission 48' 1.5"
15 Hunter, Jacobey SR Houston Cypress Falls 44' 8.75"

M sp   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Romain SR Texas-Arlington 1' 1.48"
2 Kemp, Blake SR Oregon 1' 0.83"
3 Keys, Dakotah SR Oregon 1' 0.39"
4 Anderson, Dylan SR Indiana 11.80
5 Frnka, John SR Texas-Arlington 11.30
6 Bingham, Cody SR Liberty 11.14
7 Wordell, Spencer SR Washington St. 11.08
8 Keller, Stephen SR Indiana 10.15
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nilsson, Marcus SR UCLA 1' 3.26"
2 Giovannoni, Dominic SR UCLA 1' 2.01"
3 Murphy, Isaac SR Texas 1' 1.14"
4 Johansson, Bjorn SR Akron 1' 1.05"
5 Jones, Bryan SR Akron 1' 0.77"
6 Beach, Curtis SR Duke 1' 0.57"
7 McCune, Alex SR Akron 1' 0.39"
8 Wohlford, Jake SR Texas 1' 0.09"
9 Rock, Ian SR Duke 11.92
10 Weinstock, Evan SR Brown 11.63
11 Rhodes, Peter SR Brown 11.24

M dt   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Murphy, Isaac SR Texas 3' 9.46"
2 Giovannoni, Dominic SR UCLA 3' 7.04"
3 Jones, Bryan SR Akron 3' 5.8"
4 Nilsson, Marcus SR UCLA 3' 5.66"
5 Martin, Romain SR Texas-Arlington 3' 4.79"
6 Keys, Dakotah SR Oregon 3' 1.91"
7 Beach, Curtis SR Duke 3' 0.37"
8 McCune, Alex SR Akron 2' 11.62"
9 Kemp, Blake SR Oregon 2' 10.42"
10 Wohlford, Jake SR Texas 2' 7.92"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johansson, Bjorn SR Akron 3' 10.54"
2 Weinstock, Evan SR Brown 3' 4.15"
3 Frnka, John SR Texas-Arlington 3' 0.45"
4 Rhodes, Peter SR Brown 2' 11.65"
5 Bingham, Cody SR Liberty 2' 9.2"
6 Rock, Ian SR Duke 2' 9.0"
7 Wordell, Spencer SR Washington St. 2' 8.96"
8 Keller, Stephen SR Indiana 2' 4.69"
9 Anderson, Dylan SR Indiana 1' 11.24"

Men's Men Discus Throw Section B Univ/Coll   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Milliron, Jeff SR SE Louisiana 4' 9.08"
2 Gamble, Austin SR Duke 4' 7.58"
3 Banke, Nicholas SR Akron 4' 6.59"
4 Levine, Michael SR Yale 4' 6.3"
5 Crouser, Sam SR Oregon 4' 5.01"
6 Kent, Isiah SR Kentucky 4' 4.95"
7 Thompson, Buck SR Texas-Tyler 4' 4.74"
8 Adams, Alex SR Northwood 4' 3.39"
9 Hatch, Keaton SR Angelo State 4' 2.64"
10 Popenfoose, Marcus SR Auburn 3' 11.85"
11 Hardee, Trey SR Nike 3' 11.18"
12 Skrla, Ben SR Texas A&M 3' 6.86"

Men's Men Discus Throw Section A Univ/Coll   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wruck, Julian SR UCLA 5' 6.01"
2 Brown, Rodney SR LSU 5' 2.88"
3 Evans, Andrew SR Kentucky 4' 11.96"
4 Jones, Nick SR Unattached 4' 11.71"
5 Crouser, Ryan SR Texas 4' 11.28"
6 Bailey, Tavis SR Tennessee 4' 11.25"
7 Kosecki, Matthew SR UCLA 4' 10.81"
8 Rowan, Dalton SR Texas A&M 4' 10.44"
9 Spence, Will SR Texas 4' 9.11"
10 Harris, Clint SR Texas 4' 7.06"
11 Jakobsson, Blake SR Texas 4' 6.86"
12 Onyinyechukwu, Afoaku SR Mississippi 4' 6.63"
13 Baillio, Hayden SR Texas 4' 4.66"
14 Hilliard, Desmine SR Baylor 4' 3.09"
15 Weldon, Kole SR Texas Tech -
16 Snyder, Cody SR South Dakota -
17 Brown, Darian SR Texas State -

Men's Discus Throw High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kyle, Darin JR Klein Collins 169' 2.0"
2 Oliva, Zach SR Spring Branch Smithson Valley 167' 2.0"
3 Salinas, Rigo JR San Antonio Reagan 164' 6.0"
4 Peterson, Brian JR Round Rock Cedar Ridge 162' 0.0"
5 Card, Evan SR Fort Stockton 159' 5.0"
6 Martinez, Mason JR Cibolo Steele 157' 9.0"
7 Nawratil, Nick SR Round Rock 153' 11.0"
8 Bibby, Benjamin SR Lewisville The Colony 152' 1.0"
9 Oubre, Mathew SR Dayton 144' 11.0"
10 Calhoun, Darryl SR Arlington Bowie 144' 1.0"
11 Henderson, Marcellus SR Austin Crockett 142' 8.0"
12 Cervantes, Richard JR Mission Sharyland 136' 7.0"
13 Morales, Hiram SR Brownsville Pace 130' 8.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dudley, Anthony JR El Paso Parkland 182' 9.0"
2 Zapalac, Alan SR Wallis Brazos 180' 7.0"
3 Cook, Austin SR Overton 176' 7.0"
4 Knight, Morgan JR Longview Spring Hill 167' 11.0"
5 Aguilar, Joas SR N Richland Hills Birdville 166' 5.0"
6 Simmons, Ryan JR Salado 162' 0.0"
7 Valencia, Felipe JR La Joya Palmview 161' 3.0"
8 Ross, Edward SR Houston Nimitz 159' 5.0"
9 Salinas, Tony JR Mission 156' 0.0"
10 Gatlin, Paden SR Dallas Jesuit 154' 5.0"
11 Samuels, Isaac JR Houston Cypress Springs 152' 2.0"
12 Gonzales, Brandon SR Gregory-Portland 138' 1.0"
13 Guillermo, Galvan JR Mission Veterans Memorial 135' 4.0"

Men's Men Hammer Throw Univ/Coll   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Faldermeyer, Alec SR UCLA 5' 9.75"
2 Skipper, Greg SR Oregon 5' 5.96"
3 Kerjean, Baptiste SR Abilene Christian 5' 5.13"
4 Strawn, Kyle SR Florida 5' 2.36"
5 Tuttle, Jeremy SR LSU 5' 1.26"
6 Banke, Nicholas SR Akron 5' 0.64"
7 Strong, Casey SR Texas A&M 4' 11.82"
8 Smith, Ryan SR Liberty 4' 11.71"
9 Elia, Demetris SR UTEP 4' 11.27"
10 Fenton, Rick SR Houston 4' 7.35"
11 Glauser, Ben SR Harvard 4' 5.64"
12 Baillio, Hayden SR Texas 4' 5.54"
13 Harris, Clint SR Texas 4' 4.24"
14 Jakobsson, Blake SR Texas -
15 Brown , Cameron SR Tennessee -
16 Sealy, Trevor SR Sam Houston St. -

Men's Men Javelin Throw Section B Univ/Coll   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Keller, Keith SR BYU 5' 5.49"
2 Kennedy, Tyler SR Auburn 5' 2.79"
3 Mayberry, Blake SR Baylor 5' 2.56"
4 Hock, Johannes SR Texas 5' 2.34"
5 Eccles, Stephen SR McNeese State 5' 1.87"
6 Valdes, Carlo SR UCLA 5' 1.53"
7 Palencia, Ed SR Texas-Tyler 5' 1.33"
8 LeBlanc, Philip SR LSU 5' 1.11"
9 Hansen, Richard SR Baylor 5' 0.58"
10 Rich, Ethan SR Southern Miss. 4' 11.5"
11 Hughes, Terry SR LSU 4' 8.33"
12 Trucilla, John SR Texas 4' 7.35"
13 Curlee, Chance SR McNeese State 4' 5.0"
14 Alfred, Hasoni SR Southern 4' 4.94"
15 Carpenter , Austin SR Duke 4' 4.12"

M jav   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Keys, Dakotah SR Oregon 5' 4.28"
2 Martin, Romain SR Texas-Arlington 5' 1.79"
3 Nilsson, Marcus SR UCLA 4' 8.69"
4 McCune, Alex SR Akron 4' 6.46"
5 Wordell, Spencer SR Washington St. 4' 6.0"
6 Rock, Ian SR Duke 4' 4.36"
7 Weinstock, Evan SR Brown 4' 4.2"
8 Bingham, Cody SR Liberty 4' 3.84"
9 Jones, Bryan SR Akron 4' 2.53"
10 Murphy, Isaac SR Texas 4' 1.69"
11 Wohlford, Jake SR Texas 4' 1.4"
12 Giovannoni, Dominic SR UCLA 3' 11.92"
13 Anderson, Dylan SR Indiana 3' 11.65"
14 Beach, Curtis SR Duke 3' 11.01"
15 Kemp, Blake SR Oregon 3' 9.76"
16 Johansson, Bjorn SR Akron 3' 5.88"
17 Rhodes, Peter SR Brown 3' 5.37"
18 Keller, Stephen SR Indiana 3' 3.3"
19 Frnka, John SR Texas-Arlington -

Men's Men Javelin Throw Section A Univ/Coll   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Humphreys, Sam SR Texas A&M 6' 6.57"
2 Crouser, Sam SR Oregon 6' 3.8"
3 Moolman, Morne SR Florida State 6' 1.83"
4 Bogert, Devin SR Texas A&M 6' 0.04"
5 Dykstra, Raymond SR Kentucky 5' 11.68"
6 Quinn, Kyle SR Tennessee 5' 6.78"
7 Hampton, Derek SR SE Louisiana 5' 6.55"
8 Antosik, Piotr SR Miss State 5' 5.14"
9 Mortimore, Matti SR New Orleans 5' 4.9"
10 Tuttle, Jeremy SR LSU 5' 1.12"
11 Mendez, Juan SR Tec de Monterrey 5' 0.92"
12 Powell, Ethan SR Oregon 4' 11.97"
13 Cox, Joshua SR Louisiana Tech 4' 10.38"

Women's Women 100m Dash Invitational   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 VanBuren, Cleo SR S.P.A.C.E. 11.12
2 Lucas, Porscha SR OTM 11.13
3 Hastings, Natasha SR Under Armour 11.24
4 Alexander, kineke SR Elite PerformanceTC 11.41
5 Meadows, Tawanna SR Maximum Velocity 11.46
6 Reynolds, Shannon SR Texas-Arlington 11.47
7 Kizzee, Olivia SR Unattached 11.50
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Lauryn SR OTM 11.02
2 Bayne, Chauntae "Cheetah" SR Training Ground Elite 11.19
3 Hayes, Chelsea SR Nike 11.21
4 Riggien, Chastity SR Unattached 11.33
5 Hall, Patricia SR Elite PerformanceTC 11.41
6 Duncan, Dominique SR Sprint Station 11.52
7 Kelly, Ashley SR Unattached 11.63

Women's 100m Dash HS Div. II   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Aaliyah SR Lincoln-Way East 11.63
2 Coby, Eboni SR Lancaster 11.74
3 Roberson, Daye Shon SR Houston Wheatley 11.74
4 Brown, Marika SR Little Elm 11.76
5 Bennett, Taylor SO Spring 11.91
6 Carter, Bria SR Houston Cypress Lakes 11.92
7 Emeodi, Judy SR Round Rock McNeil 11.97
8 Leppin , Shelby SR Cedar Park 12.01
9 Hamilton, I'Shunique FR Cedar Hill -
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Emeodi, Judy SR Round Rock McNeil 11.88
2 Bennett, Taylor SO Spring 11.92
3 Wesley, Macahla SR Austin Johnson 11.93
4 Carter, Glorilisha SO Bastrop 12.15
5 Hardin, Arien SR Richardson Berkner 12.45
6 McCullum, Dasia SR Houston Eisenhower 12.54
7 Peavie-Johnson, Breayna FR Cedar Hill 12.54
8 Obasuyi, Siara JR Duncanville 12.58
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Weeks , Ayanna SR San Antonio Churchill 12.08
2 Nelson, Katara SR South Grand Prairie 12.10
3 JONES, CHRISTONNA SR Killeen Ellison 12.13
4 Samuels, Samiyah FR Houston Cypress Springs 12.21
5 Knight, Frezsanee JR San Antonio Wagner 12.30
6 Jackson, Camirey SR CP Vista Ridge 12.56
7 Clay, Dominique SO San Antonio MacArthur 12.73
8 Hawkins, Special SO Beaumont Central 12.94
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brown, Aaliyah SR Lincoln-Way East 11.64
2 Carter, Bria SR Houston Cypress Lakes 11.82
3 Howells, Sydney SO Round Rock McNeil 12.00
4 Vaughn-Hart, Bria SR Katy 12.30
5 Davis, Farrin JR Cypress Ranch 12.50
6 Ogbonna, Pamela SR San Antonio Churchill 12.59
7 Koto, Selasie SR Justin Northwest 12.61
8 King, Jhane' FR Keller Timber Creek 12.64
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hamilton, I'Shunique FR Cedar Hill 11.80
2 Leppin , Shelby SR Cedar Park 11.86
3 Anderson, Brittanie JR Justin Northwest 12.36
4 Carr, Imani SR Klein Forest 12.39
5 Mickens, Kami SR Southlake Carroll 12.41
6 Daniel, Lauren JR Lewisville Marcus 12.45
7 Carter, Katyiah JR DeSoto 12.49
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brown, Marika SR Little Elm 11.65
2 Brown, Bealoved SR Beaumont Ozen 11.95
3 Brown, Alondriah JR Bryan 12.20
4 Roberson, Takyera FR Houston Wheatley 12.21
5 Berkhaulter, A'Driana SR Lancaster 12.25
6 Richardson , Deana SO Northside Brennan 12.32
7 Young, Cameisha SR Dallas Skyline 12.38
8 Garvin, Elexus JR Wylie East 12.59
9 Washington, Currin SO Arlington Bowie 12.75
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Roberson, Daye Shon SR Houston Wheatley 11.64
2 Coby, Eboni SR Lancaster 11.85
3 Adkins, Brittany SR Killeen Harker Heights 12.03
4 Hyshaw, Alexis JR Lincoln-Way East 12.18
5 Poynter, Natalie SR Waco Midway 12.26
6 Nweke, Nkolika JR Pearland 12.31
7 Osa, God'Stime SO Plano West 12.44
8 Rhodes, Jasmine SO Killeen Shoemaker 12.49
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Smith, Melicha SO Texas City 11.94
2 Moran, Peri SR Lewisville Marcus 12.18
3 Byers, Angel SR Pflugerville 12.26
4 Moran, Sandra SR Fort Bend Hightower 12.30
5 Perkins, Tamar JR Houston Cypress Falls 12.70
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 White, Kira FR DeSoto 12.01
2 Giles, Alexus SR Little Elm 12.20
3 Simmons, La Shawnda SR Pflugerville 12.23
4 Babineaux, Tristen JR Houston Cypress Ridge 12.48
5 Richard, Dori SR Red Oak 12.80

Women's 100m Dash HS Div. I   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Kortnei SO Italy 11.82
2 Mitchell, Akeyla JR Corpus Christi West Oso 11.85
3 Love, Chassity SO Frisco Lone Star 12.14
4 Herman, Kelsey JR Crossett 12.17
5 Dockery, Breanna SR Dallas Gateway 12.30
6 Armstrong, Myavia SR Wharton 12.34
7 Taylor, Keandria SO Rosebud-Lott 12.37
8 Gill, Chelsi SR Waco La Vega 12.42
9 Lowe, Chianne SR Kennedale 12.43
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Mitchell, Akeyla JR Corpus Christi West Oso 11.48
2 Johnson, Kortnei SO Italy 11.52
3 Lowe, Chianne SR Kennedale 11.95
4 Gill, Chelsi SR Waco La Vega 11.96
5 Taylor, Keandria SO Rosebud-Lott 11.97
6 Denton, Mikala JR Wills Point 12.65
7 Night, Sam SR St. Johns School 12.88
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Love, Chassity SO Frisco Lone Star 12.07
2 Ellison, Re'Jana SR Hearne 12.36
3 Bianco, Ellery SO Saratoga Springs 12.70
4 Perry, Alexus JR Goliad 12.76
5 Brown, Sarah SR Comfort 12.85
6 Newberg, Ashland SO La Vernia 13.10
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Herman, Kelsey JR Crossett 12.04
2 Dockery, Breanna SR Dallas Gateway 12.15
3 Armstrong, Myavia SR Wharton 12.24
4 Taylor, Teandria SO Rosebud-Lott 12.36
5 Thompson, Mychelle SR Crossett 12.42
6 Lewis, Lexie SO Brownwood 12.43

Women's Women 100m Dash Univ/Coll   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Duncan, Kimberlyn SR LSU 11.06
2 Collier, Ashley SR Texas A&M 11.15
3 Purvis, Ashton SR Texas A&M 11.20
4 White, Cierra SR Texas Tech 11.21
5 Madu, Jennifer SR Texas A&M 11.26
6 Akinosun, Morolake SR Illinois 11.29
7 Daniels, Paris SR Kansas 11.43
8 Goodman, Chalonda SR Texas 11.48
9 Tyson, Keilah SR Kentucky 11.57
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Acheampong, Gemma SR Boston U. 11.86
2 Nichols, Jessica SR Iowa State 12.17
3 Smith, Brittany SR Northern Illinois 12.44
4 Wilson, Asia SR Texas Wesleyan 12.46
5 Mitchell, Andrea SR Concordia (Tex.) 12.49
6 Getfield, Sydney SR Concordia (Tex.) 12.52
7 Hampton, Alaysia SR Southern -
8 McKight, Keshira SR Northwestern St. -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Christian, Rachel SR Akron 11.88
2 Nguyen, Anasztazia SR Houston 11.91
3 Swift, Shaneve SR Incarnate Word 12.14
4 Davis, Demeshia SR Temple 12.22
5 Roberts, Asia SR Texas Southern 12.23
6 Fordham, Jordan SR Southern 12.24
7 Davidson, Alexandria SR Oregon 12.28
8 Simpson, Carnisha SR West Texas A&M 12.30
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Iheukwumere, Marvellous SR Columbia 11.87
2 Stewart, Nia SR SE Louisiana 11.90
3 Nunn, Julie SR Kentucky 12.20
4 Rosebrough, Ashley SR Texas A&M-CC 12.25
5 Kenneh, Isatta SR Temple 12.36
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Flower, Abigail SR Liberty 11.83
2 Gay, Natasha SR Wayland Baptist 11.87
3 Ferguson, Gortia SR Wayland Baptist 11.90
4 Charbonnet, Justine SR Baylor 12.33
5 Anane-Bedokah, Daniela SR Incarnate Word 12.34
6 Walker, Brittany SR Louisiana Tech 12.50
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Clark, Atarah SR South Plains 11.89
2 Coleman, Breeana SR Illinois 11.95
3 Hollingsworth, Lauren SR Illinois 11.98
4 Anunkor, Uchechi SR UNLV 12.00
5 Williams, Sharrona SR New Mexico JC 12.04
6 Yarnell, Emily SR Tennessee 12.07
7 Knox, Shakima SR UAB 12.12
8 Lynch, Paige SR McNeese State 12.20
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Pipkin, Tamyah SR Kentucky 11.65
2 Bogatz, Samantha SR Grand Canyon 11.81
3 Wilkerson, Cornesha SR Oral Roberts 11.97
4 Walton, Shelby SR Boston U. 11.98
5 Brewer, Kiersten SR Houston 12.02
6 Wade, Victoria SR Louisiana Tech 12.03
7 Williams, Tamaira SR Oral Roberts 12.10
8 Gammage, Destiny SR Boise State 12.12
9 Slaughter, Saschelle SR Lamar 12.42
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brown, Felicia SR Tennessee 11.64
2 Kalu, Stephanie SR SMU 11.73
3 Webb, Jasmine SR McNeese State 11.81
4 Bostic, Kailey SR Texas-Arlington 11.87
5 Gaines, Brittane SR Houston Baptist 11.88
6 Suggs, Yolanda SR UTEP 11.90
7 Dayries, Justise SR Baylor 11.91
8 Williams, Jasmine SR Mississippi 11.92
9 Teape, Melissa SR South Florida 12.01
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jackson, Dariel SR South Florida 11.73
2 Duncan, Kiersten SR Texas 11.77
3 Del Pino, Magen SR UTEP 11.93
4 Bamgbade, Bernice SR Texas 12.08
5 Mitchell, Janay SR Northern Illinois 12.14
6 Ene, Elizabeth SR Sam Houston St. 12.18
Prelims Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Goodman, Chalonda SR Texas 11.47
2 Black, Geronne SR Portland State 11.61
3 Valentine, Tianna SR Kansas 11.64
4 Sylvester, Toshika SR LSU 11.69
5 Daniels, India SR Texas A&M 11.70
6 Hodges, Shavine SR Grand Canyon 11.88
Prelims Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Purvis, Ashton SR Texas A&M 11.39
2 Daniels, Paris SR Kansas 11.42
3 Tyson, Keilah SR Kentucky 11.50
4 Reynolds, Shannon SR Texas-Arlington 11.58
5 Cooper, Asia SR Mississippi 11.62
6 Pinckney, Takeia SR LSU 11.63
7 Davis, Aliyah SR LSU 12.31
Prelims Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark
1 White, Cierra SR Texas Tech 11.36
2 Collier, Ashley SR Texas A&M 11.37
3 Akinosun, Morolake SR Illinois 11.44
4 Corinealdi, Chaniqua SR TCU 11.72
5 Bates, Alexis SR UAB 12.06
Prelims Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Duncan, Kimberlyn SR LSU 11.15
2 Madu, Jennifer SR Texas A&M 11.32
3 Burchell, Remona SR Butler County CC 11.54
4 Blok, Emily SR UNLV 11.63
5 Jackson, Kia SR Tennessee 11.63
6 Ugen, Lorraine SR TCU 11.73
7 Bailey, Aireonna SR South Florida 11.77
8 Idunoba, Ashley SR Lamar 11.79
9 Dixon, Diamond SR Kansas 11.99

F 200   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Knodle , Paige SR Northern Iowa 24.96
2 Cheese, Brittany SR Akron 25.31
3 Kline, Elizabeth SR Pittsburgh 25.47
4 Jernbeck, Therese SR LSU 26.04
5 Dunchack, Janae SR Dartmouth 26.18
6 Johonnot, Karli SR Duke 26.53
7 Egarter, Lisa SR SMU 27.53
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kunz, Annie SR Texas A&M 24.64
2 Vollmer, Lindsay SR Kansas 24.80
3 Hemann, Jena SR Texas A&M 25.12
4 Souza, Tatum SR UCLA 25.41
5 HAWKINS, CHARI SR Utah State 25.46
6 Cvitanovic, Lucija SR SMU 27.21
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bougard, Erica SR Miss State 24.20
2 Alcide, Makeba SR Arkansas 24.38
3 Graham, Lorraine SR Florida 24.60
4 Vinson, Joenisha SR Portland State 24.98
5 Neville, Rebecca SR Kansas 24.99
6 Woodard, Courtney SR Indiana 25.16
7 McDonald, Fabia SR Mississippi 25.42

F 800   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jernbeck, Therese SR LSU 2:14.67
2 Knodle , Paige SR Northern Iowa 2:15.88
3 Kline, Elizabeth SR Pittsburgh 2:16.63
4 McDonald, Fabia SR Mississippi 2:27.12
5 HAWKINS, CHARI SR Utah State 2:29.00
6 Neville, Rebecca SR Kansas 2:29.12
7 Johonnot, Karli SR Duke 2:29.20
8 Egarter, Lisa SR SMU 2:30.08
9 Dunchack, Janae SR Dartmouth 2:34.83
10 Graham, Lorraine SR Florida 2:35.05
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Alcide, Makeba SR Arkansas 2:16.22
2 Bougard, Erica SR Miss State 2:17.34
3 Souza, Tatum SR UCLA 2:20.52
4 Cvitanovic, Lucija SR SMU 2:20.67
5 Vollmer, Lindsay SR Kansas 2:23.97
6 Kunz, Annie SR Texas A&M 2:24.20
7 Hemann, Jena SR Texas A&M 2:24.42
8 Vinson, Joenisha SR Portland State 2:25.43
9 Woodard, Courtney SR Indiana 2:25.79
10 Cheese, Brittany SR Akron 2:39.24

Women's Women 1500m Run Section A Univ/Coll   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jimenez, Betzy SR Unattached 4:17.80
2 Mecke, Dana SR Unattached 4:18.64
3 ADAMS, Josephine SR North Texas 4:19.09
4 Sutherland, Sara SR Texas 4:20.48
5 Areson, Jackie SR Nike 4:21.52
6 Kelly, Mariah SR Baylor 4:22.20
7 Murphy, Samantha SR Illinois 4:23.12
8 Behm, Mia SR Texas 4:27.45
9 Toberty, Sarah SR UCLA 4:28.71
10 Butler, Rachel SR UCLA 4:29.38
11 Phillips, Chloe SR Miss State 4:30.17
12 Picchetti, Natalie SR adidas/RogueAC 4:30.45
13 Lott, Darroneshia SR South Plains 4:31.79
14 Hall, Marielle SR Texas 4:37.94
15 Goldkamp, Mary SR adidas/RogueAC 4:38.76
16 Wright, Phoebe SR Unattached -

Women's Women 1500m Run Section B Univ/Coll   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hampton, Sydney SR Texas-Arlington 4:32.84
2 Perez, Emily SR UTSA 4:36.65
3 Jenkins, Amanda SR Texas A&M 4:37.71
4 Steffan, Hannah SR adidas/RogueAC 4:38.59
5 Honeycutt, Corey SR UNLV 4:40.19
6 Crowe-Carter, Auzsane SR UNLV 4:40.25
7 Jones, Anne SR Texas 4:41.54
8 Meese, Emily SR Iowa State 4:43.00
9 Fletcher, Grace SR Texas A&M 4:43.78
10 Garza, Irma SR Incarnate Word 4:44.73
11 Pavone, Anna SR Temple 4:45.76
12 Ellis, Karensa SR Northwestern St. 4:46.16
13 Boutte, Jasmine SR Texas A&M-CC 4:46.96
14 Dubrow, Jenna SR Temple 4:46.97
15 Burford, Katie SR Texas 4:50.55
16 Mason, Sarah SR Rice 4:51.84
17 Kreidie, Hiba SR Houston Baptist 4:59.71
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Richardson, Hannah SR Kansas 4:28.71
2 Herrera, Nina SR UTSA 4:32.43
3 Nilsson, Hannah SR Texas-Arlington 4:33.98
4 Hoaldridge, Katie SR Texas 4:36.43
5 Susset, Chloe SR Abilene Christian 4:37.36
6 Becker, Natalie SR Kansas 4:37.69
7 Jones, Michelle SR Texas State 4:38.13
8 Schaich, Allison SR Rice 4:38.28
9 Flores, Ashley SR Midwestern St. 4:40.37
10 Amrhein, Fabienne SR Miss State 4:40.98
11 Escobar, Magdalena SR TCU 4:45.66
12 Ball, Breanne SR TCU 4:48.06
13 Montgomery, Hillary SR Texas A&M 4:48.84
14 Shea, Meghan SR Texas 4:56.63

Women's 1600m Run High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cartwrighrt, Abigail JR Dallas Adams 5:05.99
2 Stanford, Daphney SR Grapevine 5:06.18
3 Scott, Sarah JR Wylie East 5:08.33
4 Driscoll, Ashley FR Round Rock 5:11.86
5 Keenan, Mary SR Boerne Champion 5:12.92
6 Ringle, Alison JR Parkway 5:13.25
7 Fritz, Jenny SR Dripping Springs 5:15.00
8 Reamer, Lexi SR Houston Lamar 5:15.49
9 Ammons, Lexie FR Kinkaid School 5:18.50
10 Ellis, Jessica JR Austin Westlake 5:21.22
11 Graham, Carnley SO Prosper 5:24.61
12 Keys, Nikki SO Austin Vandegrift 5:25.94
13 SEALES, MEAGHEN JR Blanco 5:32.28
14 Robens, Gabrielle FR Saratoga Springs 5:35.08
15 Carey, Erin FR Saratoga Springs 5:43.32
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rice, Arin SR Canyon 4:57.12
2 Jones, Rachel SR Lewisville Hebron 4:58.20
3 Boreman, Madie FR Leander Rouse 4:59.99
4 Szekely, Morgan JR New Braunfels 5:02.02
5 McElhinney, Amelia JR Round Rock McNeil 5:06.15
6 Chapin, Shelby SR Southlake Carroll 5:06.59
7 Mitchell, Brittany JR Killeen 5:10.22
8 Bottoms, Janae SR Klein 5:11.09
9 Howley, Grace SR Humble Kingwood 5:11.24
10 Arriaza, Elena SR Southlake Carroll 5:13.24
11 Evans, Diana SR Klein 5:15.17
12 Martinez, Krysta FR Edcouch Edcouch-Elsa 5:16.23
13 Flanagan, Megan SR Humble Kingwood 5:17.23
14 Galvan, Haileigh SO San Antonio O'Connor 5:17.91
15 Enriquez, Melanie JR Round Rock Stony Point 5:18.47
16 Hesterman, Hailey SO Calvary Baptist 5:21.84
17 Schulte, Macy SR Comanche 5:21.89
18 Hood, Lexie SR Hockaday School 5:22.28
19 Prado, Miranda SR Lorena 5:22.50

Women's Women 5000m Run Univ/Coll   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mollenkopf, Ingrid SR North Texas 16:40.47
2 Goldring, Katja SR UCLA 16:47.23
3 Ledgerwood, Stephanie SR Southern Miss. 16:48.14
4 Madebach, Sarah SR adidas/RogueAC 16:58.65
5 Smith, Kelsey SR UCLA 17:01.26
6 Venegas, Sandra SR Texas State 17:05.24
7 Threlkeld, Anne SR Mississippi 17:06.53
8 Mooney, Annie SR UCLA 17:10.98
9 Davis, Jessica SR Texas Wesleyan 17:11.58
10 Eichkorn, Amber SR South Dakota 17:13.50
11 Harper, Jessica SR Texas 17:19.57
12 Crutcher, Emeline SR Angelo State 17:26.26
13 Ward, Connor SR Texas 17:26.46
14 Salazar, Gabby SR Texas A&M 17:30.02
15 Golick, Bronte SR UCLA 17:35.77
16 Jerotich, Sarah SR Wayland Baptist 17:40.95
17 Moreno, Vanessa SR Trinity (Tex.) 17:53.08
18 Balbontin, Isabel SR UTSA 18:02.27
19 Wetzstein, Katie SR South Dakota 18:02.95
20 Schrader, Bree SR Baylor 18:04.75
21 Perez, Alaina SR Texas 18:06.93
22 Crawford, Allison SR McNeese State 18:19.28
23 Simon, Virginia SR Texas 18:29.12
24 Cooper, Lauren SR McNeese State 18:32.39
25 Durrwachter, Julie SR Dallas Baptist 18:34.97

Women's Women 10000m Run University   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Masciana, Juliane SR adidas/RogueAC 34:58.07
2 Diaz, Alyssa SR UTSA 35:24.07
3 Skinner, Kayleigh SR Mississippi 35:44.06
4 Pease, Sarah SR adidas/RogueAC 35:52.81
5 Thompson, Marie SR Rice 36:13.87
6 Kilwein, Kyra SR Kansas 36:29.04
7 Howen, Kendall SR Texas 36:46.47
8 Galindo, Vanessa SR Texas A&M-CC 37:00.62
9 Lee, Marissa SR Texas 37:03.37
10 Hilson, Megan SR South Dakota 37:12.42
11 Upshaw, Tara SR Texas A&M 37:14.80
12 Gress, Ali SR South Dakota 37:28.68
13 Pekarek, Marrissa SR Texas 37:39.15
14 Murphy, Maddie SR Trinity (Tex.) 37:45.18
15 Krezonoski, Michelle SR Midwestern St. 38:11.89
16 Steup, Rosemary SR Trinity (Tex.) 38:12.45
17 Obendorf, Michelle SR Trinity (Tex.) 38:12.54
18 Krezonoski, Kim SR Midwestern St. 38:32.52
19 Ulrich, Rebecca SR Southern Miss. 38:34.67
20 Waller, Britni SR South Dakota 38:48.51
21 Meade, Glynnis SR Dallas Baptist 39:12.13
22 Flores, Annifer SR Angelo State 39:42.75
23 Sutherland, Sara SR Texas -
24 Koenig, Emily SR Texas Tech -
25 Salinas, Regina SR Texas A&M-CC -
26 Neveu, Mariko SR adidas/RogueAC -

F 100h   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dunchack, Janae SR Dartmouth 14.80
2 Cvitanovic, Lucija SR SMU 15.14
3 Jernbeck, Therese SR LSU 15.21
4 Johonnot, Karli SR Duke 15.49
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woodard, Courtney SR Indiana 14.43
2 Hemann, Jena SR Texas A&M 14.44
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vollmer, Lindsay SR Kansas 13.93
2 HAWKINS, CHARI SR Utah State 14.15
3 Egarter, Lisa SR SMU 15.45
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kline, Elizabeth SR Pittsburgh 14.07
2 Souza, Tatum SR UCLA 14.12
3 Neville, Rebecca SR Kansas 14.33
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kunz, Annie SR Texas A&M 13.85
2 McDonald, Fabia SR Mississippi 14.10
3 Knodle , Paige SR Northern Iowa 14.20
4 Graham, Lorraine SR Florida 14.37
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bougard, Erica SR Miss State 13.39
2 Cheese, Brittany SR Akron 13.85
3 Alcide, Makeba SR Arkansas 13.96
4 Vinson, Joenisha SR Portland State 14.36

Women's Women 100m Hurdles Univ/Coll   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rollins, Brianna SR Clemson 12.54
2 Thomas, Vashti SR Academy of Art 12.70
3 Stowers, Jasmin SR LSU 12.88
4 Snow, Morgan SR Texas 12.90
5 Parker, Kayla SR Kentucky 13.20
6 Flemings, Donique' SR Texas A&M 13.21
7 Grimes, Katie SR Texas Tech 13.25
8 Jackson, Janice SR UTEP 13.29
9 Francis, Kim SR Louisiana Tech 13.38
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Nall, Mary SR Mississippi 14.18
2 Broadnax, Tershauna SR Southern 14.50
3 Mills, Taylar SR UNLV 14.82
4 Bartosch, Brianna SR TAMU-Kingsville 14.86
5 Terry, Shelby SR Tarleton State 14.91
6 Echols, Mary SR Liberty 15.20
7 Thompson, Natalie SR Texas Tech 17.81
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Webley, Brittney SR Liberty 14.35
2 Stafford, DeOna SR Texas-Arlington 14.42
3 McNorton, Nikki SR Tarleton State 14.51
4 McIver, Bria SR Stephen F. Austin 14.55
5 Lofton, Kourtney SR Houston Baptist 14.97
6 Shadley, Jessica SR Baylor 14.98
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Biles, Britny SR TAMU-Kingsville 14.15
2 Wilson, Porschea SR Texas-Arlington 14.16
3 Carey, Marlesia SR Louisiana Tech 14.17
4 Morrison, Kristin SR Illinois 14.37
5 Williams, Narricka SR South Florida 14.48
6 Skeen, Bailee SR West Texas A&M 14.98
7 Pettit, Allyson SR Sam Houston St. 15.08
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brady, Nikko SR Boston U. 14.02
2 Demas, Danielle SR Sam Houston St. 14.34
3 Wilson, Jade SR Temple 14.46
4 SAVOIE, Kayla SR North Texas 14.48
5 McCowan, Kirsten SR West Texas A&M 14.56
6 White, Stephanie SR Stephen F. Austin 14.83
7 Sellers, Amber SR Houston 15.61
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Monteverde, Alyssa SR Oregon 13.76
2 Labreck, Jesse SR Maine 13.90
3 Gregory, Megan SR Northern Illinois 14.02
4 Jackson, Bianca SR Louisiana Tech 14.19
5 Burnett, Autumnn SR UAB 14.36
6 Heard, Tiffany SR Texas Southern 14.40
7 Conner, Kimberly SR UCLA 14.43
8 Mosby, Adrienne SR UTSA 14.45
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Dixon, Myesha SR Prairie View 13.55
2 Morris, Erin SR UNLV 14.12
3 Kline, Elizabeth SR Pittsburgh 14.19
4 Goranson , Hannah SR Duke 14.37
5 Brisco, Dominique SR Houston 14.61
6 Chijioke, Iris SR Columbia 14.90
7 Bigby, Latesha SR Butler County CC 15.14
8 Johnson, Ena SR South Florida -
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jordan, Taije SR Baylor 13.52
2 Shelley, Jessica SR UAB 13.92
3 Raymond, Jesseka SR Academy of Art 13.99
4 Moreau, Kaitlyn SR LSU 14.14
5 Goodson, Amber SR Houston Baptist 14.26
6 Moses, Racquel SR Mississippi 14.35
7 Duling, Alexa SR South Dakota 14.39
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Snow, Morgan SR Texas 13.18
2 Grimes, Katie SR Texas Tech 13.22
3 Francis, Kim SR Louisiana Tech 13.39
4 Ndu, Ugonna SR Florida 13.50
5 Hartfield, Taryn SR Mississippi 13.53
6 Stephen, Chelsea SR Texas State 13.85
7 Blair, Bianca SR Tennessee 13.88
8 Chase, Chanice SR LSU 13.91
9 Adeokun, Mobolaji SR Illinois 14.38
Prelims Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Stowers, Jasmin SR LSU 13.18
2 Parker, Kayla SR Kentucky 13.39
3 Kemp, Ivanique SR Arkansas 13.69
4 Franklin, Autumne SR Harvard 13.81
5 Ejesieme, Jesica SR Illinois 13.85
6 McGhee, Brianna SR UTEP 13.92
7 Morton, Paige SR Florida 14.39
8 Gonzalez, Melissa SR Texas 14.49
9 Purvis, Julian SR Academy of Art -
Prelims Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Thomas, Vashti SR Academy of Art 12.94
2 Flemings, Donique' SR Texas A&M 13.38
3 Matthews, Larissa SR TCU 13.60
4 Coleman, Breeana SR Illinois 13.62
5 Brannon, A'Lexus SR Texas 13.80
6 Norman, Breana SR Hampton 13.90
7 Holland, Christina SR Baylor 13.91
8 Sharper, Samantha SR UTEP 14.19
Prelims Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Rollins, Brianna SR Clemson 12.85
2 Jackson, Janice SR UTEP 13.24
3 Greenidge, Sade Mariah SR Houston 13.43
4 Stewart, Briana SR Academy of Art 13.44
5 Moen-Davis, LaQue SR Texas A&M 13.72
6 Hall, Shanekia SR LSU 13.88
7 STEWART, Chastity SR North Texas 14.01
8 Sampley, Danielle SR Kentucky -

Women's 100m Hurdles HS Div. II   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Alaysh'A JR Spring 13.84
2 Jones, Ariel JR Humble Atascocita 13.89
3 Hawn, Kiana JR Forney 14.04
4 Brown, Leigha SR Edinburg Economedes 14.05
5 Roy, Kelsey JR Houston Cypress Falls 14.07
6 Jimson-Miller, Alexus SR Danville 14.26
7 Milton, Taryn FR Cedar Hill 14.26
8 Johnson, Victoria SR Mansfield Legacy 14.28
9 Feeney, Abby SR The Woodlands 14.68
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jones, Ariel JR Humble Atascocita 14.11
2 Jimson-Miller, Alexus SR Danville 14.36
3 Pierre-Antoine, Alexis FR Lincoln-Way East 14.64
4 O'Neal, Ayanna SO Lancaster 14.64
5 Fowler, Sydne SO Austin Westlake 14.85
6 Lynch, Parker JR Humble Kingwood 14.95
7 Trieu, Stephanie SR Katy Mayde Creek 15.50
8 Heitkamp, Mara SR Houston Memorial 16.19
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hawn, Kiana JR Forney 14.17
2 Krenek, Kaylee SO Belton 14.73
3 Hatton, Jaelin SO Fort Bend Marshall 14.80
4 Palmer, Alicia JR The Woodlands 15.08
5 Schwietz, Riley SR Frisco Wakeland 15.10
6 Brown, Ebony SR Round Rock Cedar Ridge 15.36
7 Carty, Janelle SO Fort Bend Hightower 15.65
8 Skipper, Adrianna JR South Grand Prairie 15.70
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Roy, Kelsey JR Houston Cypress Falls 14.40
2 Marshall, Tonea FR Arlington Seguin 14.54
3 Haggerty, Olivia SR Richardson 14.94
4 Trought, Danielle SO Aledo 14.96
5 Mills, Brittanie SO Crowley 15.00
6 Hearn, Mylana SR Fort Bend Marshall 15.38
7 Scott, Areale JR Lewisville Hebron 15.46
8 Armstrong, Paizley SO Beaumont Central 16.02
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnson, Alaysh'A JR Spring 14.16
2 Lawrence, Lyric SR Saginaw 14.44
3 Smith, Aerial SO Texas City 14.85
4 Cameron, Ashley JR Houston Langham Creek 14.87
5 Tillett, Christina JR Humble Kingwood 14.89
6 Dugger, Tiare SR Killeen 14.97
7 Castro, Amaris SR San Antonio Warren 15.36
8 Whiteside, Hailey SR Terrell 15.37
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brown, Leigha SR Edinburg Economedes 14.33
2 Love, Jerica SO San Antonio Warren 14.54
3 Duckett, Jessica SO Houston Cypress Lakes 14.63
4 Johnson, Brielle SR Fort Bend Hightower 14.89
5 Johnson, Lauren SO Lewisville Flower Mound 15.46
6 Hinton, Kaylee SO Rockwall 15.50
7 Abdalla, Madina SR Richardson Berkner 16.10
8 Ray, Amanda SR San Antonio Reagan 28.86
9 Marine, Ramesheon SR Round Rock Stony Point -
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnson, Victoria SR Mansfield Legacy 14.27
2 Milton, Taryn FR Cedar Hill 14.34
3 Feeney, Abby SR The Woodlands 14.43
4 Scales , Autym SO Northside Brennan 14.46
5 Golden, Tiara SR Lancaster 14.86
6 Engmann, Yorlynn JR Rockwall-Heath 15.24
7 Scott, Taylor SR Keller Timber Creek 15.25
8 Stafford, Katie Beth SO Canyon 15.90

Women's Women 100m Hurdles Invitational   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stewart, Briana SR Academy of Art 13.31
2 Ruddock, Natasha SR OTM 13.42

Women's 100m Hurdles HS Div. I   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Modesett, Jackie SR St. Johns School 13.92
2 Bedrich, Lauren SR Rogers 14.04
3 Jack, Kiesha SR Northside 14.35
4 Anderson, Kyra SO St. Mary's Academy 14.71
5 Taylor, Dominique SR Stafford 14.78
6 Ridge, Oceana SO Andrews 14.91
7 Morgan, Andi SR Sunnyvale 15.28
8 Welch, Kirby SR FEAST -
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Modesett, Jackie SR St. Johns School 14.18
2 Ridge, Oceana SO Andrews 14.94
3 Morgan, Andi SR Sunnyvale 15.32
4 Wahl, Georgia SO Episcopal (Bellaire) 15.56
5 Aiken, Jaci SR Eustace 15.71
6 KOEHL, PAXSTON SR Blanco 17.48
7 Som, Christina SR Gladewater Sabine -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bedrich, Lauren SR Rogers 14.42
2 Welch, Kirby SR FEAST 15.37
3 Lea, Rachel SR Salado 15.50
4 Reed, Catherine SR La Vernia 15.69
5 Guo, Stephanie SR St. Johns School 15.70
6 Henke, Victoria JR Fredericksburg 16.27
7 Walker, Kenzie JR La Grange 16.69
8 Pippen, Aulexis SR Crossett -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jack, Kiesha SR Northside 14.18
2 Anderson, Kyra SO St. Mary's Academy 14.75
3 Taylor, Dominique SR Stafford 14.99
4 Hale, Aliyah SO St. Mary's Academy 15.36
5 Stokes, Sheridan SR Stephenville 15.54
6 Hill, Morgan JR Salado 16.09
7 Hartman, Hannah SR Santa Anna 16.48
8 Graham, Lindsay SR Episcopal (Bellaire) 16.73

Women's Women 400m Hurdles Univ/Coll   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dowie, Danielle SR Texas 56.58
2 Okoro, Eseroghene SR Iowa State 57.82
3 Tracey, Nikita SR LSU 57.83
4 Ndu, Ugonna SR Florida 58.17
5 Watson, Sage SR Florida State 58.66
6 White, Chante'sean SR Texas State 58.80
7 Franklin, Autumne SR Harvard 59.94
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 White, Stephanie SR Stephen F. Austin 1:03.35
2 Vaughan, Jade SR Texas-Arlington 1:03.46
3 Femmel, Laurie SR UCLA 1:04.58
4 Nwankwo, Chioma SR Rice 1:06.85
5 Idolphine, Carole SR Butler County CC 1:07.48
6 Webb, Roneisha SR Houston Baptist 1:08.61
7 Lawrence, Shanae SR Houston Baptist 1:08.83
8 Carrie, Maresha SR SMU 1:08.93
9 Leider, Maegan SR Concordia (Tex.) 1:09.60
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Monteverde, Alyssa SR Oregon 1:03.82
2 Holiwell, Marisa SR West Texas A&M 1:04.77
3 McCalla, Jenelle SR Northern Illinois 1:05.91
4 MacFarlane, Belle SR Rice 1:06.23
5 Anderson, Maya SR Southern 1:06.50
6 Duncan, Jenna SR Tarleton State 1:07.00
7 Anderson, Geneva SR Texas-Pan American 1:07.56
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Greenidge, Sade Mariah SR Houston 1:00.85
2 Bigby, Latesha SR Butler County CC 1:01.96
3 Willis, Skyler SR Akron 1:02.31
4 Barroso, Deandra SR Texas-Pan American 1:03.10
5 Webley, Brittney SR Liberty 1:04.47
6 Easton, Racheal SR McNeese State 1:04.61
7 Williams, Narricka SR South Florida 1:04.65
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 STEWART, Chastity SR North Texas 1:01.84
2 Thomas, Lytrice SR UAB 1:02.04
3 Francis, Chamique SR Texas 1:02.13
4 Ambowode, Jasmine SR Angelo State 1:02.48
5 Gebben, Ansley SR Liberty 1:04.41
6 Henderson, Taneka SR Louisiana Tech 1:04.44
7 Brooks, Lexi SR Angelo State 1:05.03
8 Demas, Danielle SR Sam Houston St. 1:06.15
9 McCrary, Kody SR Texas 1:08.63
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Thomas, Jennie SR Texas State 1:02.08
2 Nwachukwu, Michelle SR Baylor 1:03.25
3 Sellers, Amber SR Houston 1:04.02
4 Johnson, Ena SR South Florida 1:05.29
5 Affeld, Laura SR UNLV 1:05.46
6 Morris, Timmie SR Kansas 1:06.32
7 Swearengin, Shartanae SR UTSA 1:06.36
8 Reid, Brianna SR UL-Monroe 1:07.99
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Amaku, Ruth SR Sam Houston St. 1:00.67
2 Peterson, Alicia SR Texas 1:01.86
3 Couthren, Desarae SR McNeese State 1:01.91
4 Moses, Racquel SR Mississippi 1:03.64
5 Sharper, Samantha SR UTEP 1:04.02
6 Mirochnick, Julia SR Boston U. 1:04.41
7 West, Tessa SR Temple 1:04.67
8 Laseak, Jessica SR Texas A&M 1:05.79
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Doughty, Bridget SR Central Michigan 1:01.51
2 Burris, Ashley SR Texas-Arlington 1:01.57
3 Shoeman, Krista SR Iowa State 1:01.76
4 Noel, Alicia SR SE Louisiana 1:01.93
5 Thompson, Sylvonna SR Prairie View 1:02.10
6 Heard, Tiffany SR Texas Southern 1:02.54
7 Wilson, Jade SR Temple 1:03.03
8 Goranson , Hannah SR Duke 1:04.75
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Okoro, Eseroghene SR Iowa State 58.24
2 Spencer, Ashley SR Illinois 58.56
3 Franklin, Autumne SR Harvard 59.55
4 Bryant, Amani SR Florida 1:00.11
5 Tracey, Shana-Gaye SR LSU 1:00.22
6 Wesh, Marlena SR Clemson 1:01.43
7 Chandler, Sarah SR Florida State 1:04.00
8 Cartwright, Caroline SR Texas 1:09.77
Prelims Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark
1 McKnight, Sparkle SR Arkansas 58.58
2 Ndu, Ugonna SR Florida 58.59
3 White, Chante'sean SR Texas State 59.18
4 Hailey, Nnenya SR Clemson 59.80
5 Spann, Kernesha SR Western Texas College 1:02.58
6 Burnett, Autumnn SR UAB 1:04.06
Prelims Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Holland, Christina SR Baylor 59.92
2 Gonzalez, Melissa SR Texas 1:00.35
3 Flowers, Gwendolyn SR Arkansas 1:00.93
4 Ejesieme, Jesica SR Illinois 1:01.41
5 Duling, Alexa SR South Dakota 1:01.68
6 Chase, Chanice SR LSU 1:02.53
7 Morton, Paige SR Florida 1:03.66
8 Alexander, Kiannah SR Mississippi 1:05.79
Prelims Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Dowie, Danielle SR Texas 58.22
2 Tracey, Nikita SR LSU 58.76
3 Watson, Sage SR Florida State 59.74
4 Harley, Rachel SR UAB 1:00.33
5 Powell, Donnise SR Iowa State 1:00.54
6 Kerpon, Elizabeth SR Duke 1:02.36
7 Hellberg-Jonsen, Sofia SR Mississippi 1:02.40

Women's Women 3000m Steeplechase Univ/Coll   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cutright, Haley SR Mississippi 10:21.60
2 Johnson, Rachel SR Baylor 10:29.08
3 Goldkamp, Mary SR adidas/RogueAC 10:31.22
4 Marches, Brittany SR Texas 10:31.59
5 Griesche, Cornelia SR Miss State 10:39.41
6 Bruce, Kelsey SR Dallas Baptist 10:48.08
7 Moylan, Krista SR Southern Miss. 10:53.26
8 Watson, Samantha SR Oral Roberts 10:55.57
9 Breathitt, Kelsey SR Mississippi 11:00.60
10 Ducommun, Kathryn SR Houston 11:04.20
11 Wilson, Charlotte SR North Texas 11:06.47
12 Andrews, Claire SR Texas 11:50.44
13 Fowler, Halsey SR Rice -
14 Hayward, Katelyn SR Texas-Arlington -

Women's 4 x 100m Relay Univ/Coll   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Texas A&M A LaKeidra Stewart, Ashton Purvis,
Kamaria Brown, Ashley Collier
42.56
2 Texas A Morgan Snow, Christy Udoh,
Danielle Dowie, Chalonda Goodman
43.59
3 Oregon A Phyllis Francis, English Gardner,
Chizoba Okodogbe, Jenna Prandini
43.93
4 Florida A Robin Reynolds, Kyra Jefferson,
Destinee Gause, Ebony Eutsey
44.23
5 Illinois A Lauren Hollingsworth, Asia Thomas,
Morolake Akinosun, Ashley Spencer
44.58
6 SMU A Isis Wilson, Stephanie Kalu,
Rachel Scruggs, Craishia Washington
44.76
7 Kentucky A Tamyah Pipkin, Morganne Phillips,
Kayla Parker, Keilah Tyson
44.80
8 TCU A Veronica Jones, Chaniqua Corinealdi,
Larissa Matthews, Lorraine Ugen
45.14
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Texas A&M A LaKeidra Stewart, Ashton Purvis,
Kamaria Brown, Ashley Collier
44.32
2 Kentucky A Tamyah Pipkin, Morganne Phillips,
Kayla Parker, Keilah Tyson
45.19
3 South Florida A Melissa Teape, Monique Williams,
Aireonna Bailey, Dariel Jackson
46.08
4 UNLV A Monay Meggs, Emily Blok,
Erin Morris, Uchechi Anunkor
46.17
5 Tennessee A Kia Jackson, Felicia Brown,
Bianca Blair, Emily Yarnell
46.41
6 Oral Roberts A Vicotria Reynolds, Madison Reynolds,
Tamaira Williams, Cornesha Wilkerson
46.77
7 Northwestern St. A Angelica Kotun, Keshira McKight,
Constance Seibles, Quiana Griffin
47.14
8 TAMU-Kingsville A Cherrelle Richardson, Amber Perry,
Kathy Trevino, Santia Deck
48.16
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Arkansas A Gwendolyn Flowers, Regina George,
Sparkle McKnight, Tamara Myers
45.81
2 Academy of Art A Briana Stewart, Julian Purvis,
Vashti Thomas, Jesseka Raymond
46.33
3 UAB A Shakima Knox, Angel Watson,
Kyana White, Alexis Bates
46.41
4 Boise State A Steffanie Jordan, Destiny Gammage,
Taryn Campos, Mackenzie Flannigan
46.59
5 Temple A Isatta Kenneh, Ambrosia Iwugo,
Demeshia Davis, Tessa West
48.22
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Florida A Robin Reynolds, Kyra Jefferson,
Destinee Gause, Ebony Eutsey
45.28
2 Houston A Anasztazia Nguyen, Kiersten Brewer,
Alicia Perkins, Ngozi Onwumere
46.39
3 Mississippi A Shari Russell, Jasmine Williams,
Destiny Lundy, Asia Cooper
46.41
4 McNeese State A Ashleigh Wells, Danielle Epps,
Paige Lynch, Jasmine Webb
46.61
5 Southern A Tershauna Broadnax, Jordan Fordham,
Reyna Anderson, Raquel Sims
47.58
6 Columbia A Ashley Cunningham, Marvellous Iheukwumere,
Iris Chijioke, Jaycee Parker
47.97
7 Incarnate Word A Ebony Moore, Daniela Anane-Bedokah,
Stephanie Nelson, Shaneve Swift
48.20
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Illinois A Lauren Hollingsworth, Asia Thomas,
Morolake Akinosun, Ashley Spencer
45.31
2 Prairie View A Kelsi Alexander, Myesha Dixon,
Monique Green, Terracia Moody
47.29
3 West Texas A&M A Carnisha Simpson, Bri Leeper,
Sarah Snider, Paula Bowens
47.60
4 Northern Illinois A Alicia Osley, Janay Mitchell,
Brittany Smith, Megan Gregory
47.67
Prelims Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Oregon A Phyllis Francis, English Gardner,
Chizoba Okodogbe, Jenna Prandini
44.50
2 SMU A Isis Wilson, Stephanie Kalu,
Rachel Scruggs, Craishia Washington
45.43
3 UCLA A Brea Buchanan, Maya Brown,
Trinity Wilson, Kylie Price
45.78
4 North Texas A Kayla Savoie, Mona Landry,
Ashley Henry, Ashley Harrison
45.88
5 Texas-Arlington A LaDoreal Thompson, Keondra Mallard,
DeAndrea Smith, Shannon Reynolds
46.51
6 Louisiana Tech A Kim Francis, Victoria Wade,
Charla Craddock, Brittany Walker
46.81
7 Rice A Simone Martin, Tyneisha McCoy,
Precious Knighton, Candace Springer
47.02
8 Boston U. A Nikko Brady, Gemma Acheampong,
Carolyn Maynard, Shelby Walton
47.53
Prelims Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 TCU A Veronica Jones, Chaniqua Corinealdi,
Larissa Matthews, Lorraine Ugen
45.65
2 Grand Canyon A Brianne Kee, Samantha Bogatz,
Petra Fanty, Shavine Hodges
46.13
3 UTSA A Krystal Wynn, Shahira Ehiemua,
Alexus Daniels, Ernestine Cray
47.16
4 Houston Baptist A Brittane Gaines, Reagan Jones,
Skyla Williams, Lakesha Cameron
47.86
5 Texas Southern A Jatarra Mayhue, Whitney McDonald,
Bri'Antrya Leonard, Asia Roberts
48.28
Prelims Heat #7
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Texas A Morgan Snow, Christy Udoh,
Danielle Dowie, Chalonda Goodman
44.97
2 Baylor A Kehri Jones, Ashley Fields,
Idia Omogiate, Justise Dayries
46.48
3 Stephen F. Austin A Jessica Hatchett, Chasity Clark,
Dar'Keisha Tryon, Brarysheyia Simpson
46.64
4 UTEP A Brianna McGhee, Yolanda Suggs,
Janice Jackson, Magen Del Pino
46.69
5 Southwest Christian A Cleshon Jackson, Noveka McKay,
Meka McBride, Taprica Lewis
49.42

Women's 4 x 100m Relay HS Div. II   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lincoln-Way East A Alexis Hyshaw, Asia Brown,
Alexis Pierre-Antoine, Aaliyah Brown
46.59
2 Cedar Hill A Breayna Peavie-Johnson, Taryn Milton,
I'Shunique Hamilton, Danyel White
46.73
3 DeSoto A Makayla Earnheart, Ja'Nice Griffin,
Shaporria Montgomery, Kira White
47.21
4 Dallas Skyline A Takia Taylor, Cameisha Young,
Akita Cook, Bre'Yana Wash
47.23
5 Garland A Laticia Mapps, Quetta Mapps,
Chellane Jones, Candace Coleman
47.35
6 Klein A TaraMeshia Gordon, Mikayla Banks,
Imani Nave, Ashli Turner
47.89
7 Fort Bend Hightower A Jasmine Gordon, Jasmine Grace,
Summor Fields, Sandra Moran
47.90
8 Houston Langham Creek A Ashley Cameron, Nia Williams,
Angelica Ham, Erin Derrow
48.37
9 Duncanville A Beverely Coleman, Siara Obasuyi,
Angelica Slaughter, Jasmine Carter
48.41
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Klein A TaraMeshia Gordon, Mikayla Banks,
Imani Nave, Ashli Turner
48.20
2 Houston Cypress Springs A Trameceia Sample, Tyra Blake,
Kelsey Monroe, Samiyah Samuels
48.53
3 Pflugerville A Angel Byers, Osayuwa Evbayiro,
Tayor Goodwind, La Shawnda Simmons
49.11
4 Killeen A Laderrica Degrate, Christine Powers,
Ghiniva Phillips, Amber Ellis
49.12
5 Humble Kingwood A Inne Cheetham-West, Jacqueria Gardner,
Kristen Kirsch, Kelly Goudeau
50.25
6 Edmond Memorial A Cherrish Abinah, Ricki Scheef,
Kelsie Shanks, Shaquan Burris
50.46
7 Terrell A Samantha Haytor, Arnaisha Henderson,
Ariel Savala, Sha'Donica Mitchell
50.51
8 Austin Mccallum A Zahia Tawil, RiaChenet King-Smith,
Camille Hawn, Jessilyn Davis
53.45
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 DeSoto A Makayla Earnheart, Ja'Nice Griffin,
Shaporria Montgomery, Kira White
47.82
2 Houston Cypress Falls A Tamar Perkins, Victoria Martin,
Kearah Gardner, Kelsey Roy
49.03
3 Richardson Berkner A Dymon Jones, Ndidiamaka Obi,
Alexis Drake, Arien Hardin
49.34
4 Arlington Bowie A Adrian Stricklin-levin, Currin Washington,
D'Andra Credit, Nicole Iloanya
49.54
5 Southlake Carroll A Sarah Robinson, Kyra Maryland,
Alexandra Christmann, Taylor Henderson
49.55
6 Austin Akins A Dominique Featherstone, Lakia Batiste,
Kasey Craig, Mariah Stewart
50.88
7 Round Rock Stony Point A Mikayla Kyle, Aliyah McCray,
Courtney Hoard, Meshe Marine
51.00
8 Fort Worth Boswell A Jordan Seals, Enrique Crawford,
Kera Smith, Kajonna Davis
51.74
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Lancaster A Jazzkia Jones, Eboni Coby,
A'Driana Berkhaulter, Demi Henderson
48.56
2 Texas City A Melicha Smith, Asa Garcia,
Lawren Crawford, Carmen White
48.57
3 Danville A Arionna Graham, Alexus Jimson-Miller,
Joriel Stewart, Emone Davis
49.54
4 Wylie A Tearose Hudson, Ambra Wesley,
Markela Jennings, Andrea Nwachukwu
49.87
5 College Station A&M Cons A Markea Johnson, Alexis Oaks,
Paris Jones, Jazz Harris
49.95
6 Justin Northwest A Baylee Nelson, Brittanie Anderson,
Paighton Kelly, Selasie Koto
49.98
7 Houston Westbury A Brittany Ogohobodo, Miesha Webb,
Sydney Johnson, Sharde Thompson
51.36
8 Arlington Houston A Serena Bolden, Danielle Richards,
Jameelah Blackwell, Alexis Caldwell
52.52
9 Highlands Ranch A Brianne Stiers, Aaliyah Shumpert,
Molly Murphy, Taylor Schofield
53.06
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Fort Bend Hightower A Jasmine Gordon, Jasmine Grace,
Summor Fields, Sandra Moran
47.98
2 Duncanville A Beverely Coleman, Siara Obasuyi,
Angelica Slaughter, Jasmine Carter
48.17
3 Beaumont Central A Destiny Jenkins, Special Hawkins,
Destiny King, Ladeisha Thomas
50.14
4 Round Rock A Demee Garcia, Haylee Hinson,
Aalliyah Jones, Libby Clark
50.30
5 El Paso El Dorado A Jahyda Dixon, Olamide Olowe,
Nicole Richards, Alondra Soto
50.67
6 Humble Atascocita A Carley Moses, Erica Stewart,
Traynisha Powell, Ariel Jones
-
Prelims Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Dallas Skyline A Takia Taylor, Akita Cook,
Cameisha Young, Bre'Yana Wash
47.51
2 Garland A Laticia Mapps, Quetta Mapps,
Chellane Jones, Candace Coleman
47.90
3 Houston Langham Creek A Ashley Cameron, Nia Williams,
Angelica Ham, Erin Derrow
48.04
4 Austin Johnson A Toni Barlow, Dana Broadnax,
Jazmin Ochoa, Macahla Wesley
49.21
5 Huntsville A Nia Parker, Faith Williams,
Jasmine Williams, Demi Turner
50.34
6 Brownsville Rivera A April Gonzalez, April Chapa,
Yessenia Ortiz, Keila Rodriguez
52.29
Prelims Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Lincoln-Way East A Alexis Hyshaw, Asia Brown,
Alexis Pierre-Antoine, Aaliyah Brown
46.89
2 Spring Westfield A Deja Keys, Eriana Henderson,
Shakera Daniels, Casha Taylor
48.80
3 Midlothian A Makalah Griffin, Crystal Sellars,
Jasmine Pitts, Megan Jones
49.95
4 The Woodlands A Charity Thomas, Alyssa Gillespie,
Becca Vieth, Kaylee McCarthy
50.03
5 Byrd, C.E. A Chelsey Walker, Leondra Brossette,
Keira Getter, Morgan White
50.70
6 San Antonio Brandeis A Kyrstin Cubriel, Keely Ozment,
Nonye Agu-udemba, Jaylen Adams
50.79
7 Hutto A Kashia Stewart, DaShavonTa Kinney,
Kham'Ryn Ward, Tashiara Walker
51.15
Prelims Heat #7
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Killeen Shoemaker A Maya Little, Jasmine Rhodes,
Aloysia Young, Tyriete Dixon
48.36
2 Little Elm A Marika Brown, Karissa Ellis,
Alexus Giles, Ashlynn Giles
48.50
3 Katy A Omri Brown, Bria Vaughn-Hart,
Tristin Sowell, Deja Phillips
48.75
4 Round Rock Cedar Ridge A Ebony Brown, Stephanie Kelley,
Spring Lucky-Dania, Megan Roberson
50.26
5 Fort Bend Marshall A Mahogany Antoine, Joi Gill,
Liniuska Mendoza, Jasmine Miller
50.38
6 Richardson A Brittany McGee, Milan Fisher,
Ethany Thomas, Tahlor Cook
50.52
7 San Antonio Johnson A Grace Anne McGinnis, Mikayla Jordan,
Cheyenne Evans, Sissy Martin
51.06
8 Richardson Pearce A Naomi Washington, Jada Propes,
Lindy Miller, Madalyn Katz
51.85
Prelims Heat #8
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Cedar Hill A Breayna Peavie-Johnson, Taryn Milton,
I'Shunique Hamilton, Danyel White
47.55
2 San Antonio Churchill A Mackenzie Tiemann, Alecia Smith,
Ayanna Weeks, Pamela Ogbonna
48.53
3 Houston Eisenhower A Tytianna Roy, Dasia McCullum,
Daresha Petitt, Amelia Reese
49.39
4 Rockwall-Heath A Yorlynn Engmann, Cecil Ene,
Mishler Maddie, Reagan Frosini
50.58
5 Lewisville Hebron A Sydney Maxwell, Areale Scott,
Sh'nia Gordon, Jaycee Jones
51.04
6 San Antonio MacArthur A Haley Dormeus-Prieto, Dominique Clay,
Samantha Wellington, Sarea Alexander
51.61
7 Mission Sharyland A Monica Rodriguez, Brianna Granados,
Alyssa Jimenez, Elise Smith
51.84
8 Saratoga Springs A Kaylyn DeLaurie, Olivia Ventra,
Rachael Shannon, Ellery Bianco
52.04
9 Houston Memorial A Jordan Trammel, Emily Moen,
Kari Holewyne, Olivia Brook
52.05
Prelims Heat #9
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Arlington Seguin A Jessica Smith, Tiauna Jefferson,
Bria Washington, Aubrey Ridgeway
49.21
2 Houston Cypress Ridge A Brittany Harris, Kennedae Hollier,
Marjorie Thompson, Tristen Babineaux
49.31
3 San Antonio Warren A Laycia Robinson, Shondrea Littleton,
Alondra Ramirez, Jerica Love
49.41
4 Killeen Harker Heights A Keyuana Wilder, Aliayah McDonald,
JoVanna Jones, Brittany Adkins
49.47
5 Bryan A Ronzasha Taylor, Alondriah Brown,
Kaitlyn Harris, Chahnyce Foster
49.50
6 San Antonio Wagner A Deja Pettit, Frezsanee Knight,
Destinee Adamez, Autumn Hickman
49.52
7 Wylie East A Kylie Nodorft, Elexus Garvin,
K'Cianna Holley, Amira Coleman
50.33
8 Killeen Ellison A Keyana Parker, Kenesha Saygo,
Amy Camacho, Christonna Jones
51.63
Prelims Heat #10
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Lewisville Marcus A Brittany Jacobson, Lauren Daniel,
Jasmine Richard, Peri Moran
48.40
2 Crowley A Bria Williams, Bre Maroney,
Myeasha Neal, BeAndra Porter
48.98
3 Round Rock McNeil A Silvana Verri, Gracen Odendahl,
Sydney Howells, Judy Emeodi
49.46
4 Pearland A Ashton Thomas, Tiara Johnson,
Jaazz Hicks, Nkolika Nweke
49.48
5 Haltom City Haltom A Kametries Cooper, E'Lexus Clater,
Nadia Woods, Dajia Prince
50.82
6 Hallsville A Nathalia Hamilton-Lomax, Jaylon Wagoner,
Autumn Adkins, Natasha Griffith
50.96
7 Brenham A Angelica Darcus, Audresha Spates,
Alyce Shelton, Ashley Homan
51.93

Women's 4 x 100m Relay HS Div. I   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 St. Mary's Academy A Allanah Hughes, Sierra Peterson,
Aliyah Hale, Rachel Toliver
46.99
2 Frisco Lone Star A B'Ria Wagner, Juanita Mainoo,
Whitney Apari, Chassity Love
47.67
3 Kennedale A Toni O'Neal, Hailey Patterson,
De'Andrea Powell, Chianne Lowe
47.76
4 Crossett A Aulexis Pippen, Kyelah Hodges,
Mychelle Thompson, Kelsey Herman
48.21
5 Waco La Vega A De'Aijha Hicks-Boyce, Zhaquavion Hall,
Kobi Gill, Dahja Garrett
48.60
6 Mexia A Taylor Porter, Que'Shea King,
Ariel Ballard, Tee Owens
48.63
7 Tatum A Alexis Bell, Shanetria Minor,
Kenija Collier, Kiana Turner
48.87
8 Dallas Gateway A Breanna Dockery, Alisha Peace,
Jessica Samuel, Mykailah Goodwin
49.18
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Crossett A Aulexis Pippen, Kyelah Hodges,
Mychelle Thompson, Kelsey Herman
48.76
2 Wichita Falls Hirschi A Anastesiea Lee, Brandy Holt,
Monesha Williams, Rethola Eaden
49.53
3 Mexia A Taylor Porter, Tee Owens,
Ashley Johnson, Que'Shea King
49.78
4 Grapeland A Rosalind McCoy, Kala Smith,
Shaterrika Campbell, Paige Scott
50.64
5 Carthage A Chasity Traylor, Keyaria Lewis,
Jakayla Jackson, Marisah Ingram
50.98
6 Fredericksburg A Hanna Castillo, Madison Sparrow,
Dancie Singleton, Lindcy Cisneros
51.12
7 Teague A Quintaisha McWilliams, Alexandra Watson,
Jasmine McQuirter, Sibyl Burrell
52.26
8 Mineral Wells A Bethany Allen, Taylor Parkhill,
Courtney Pena, Kennedy Shelstead
53.08
9 Episcopal (Dallas) A Shelby Conine, Chloe Roberson,
Berry Boeckman, Madison Pyle
55.75
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 St. Mary's Academy A Allanah Hughes, Aliyah Hale,
Sidney Johnson, Sierra Peterson
48.41
2 Goliad A Delayne Styra, Avery Zamzow,
Demari Ellis, Alexus Perry
50.71
3 Wills Point A DeShanna Denton, Dawneasha Raibon,
Norma Cunigan, Mikala Denton
50.86
4 Louisville A Berkley Warlick, Erin Beaurem,
Aidan Sullivan, Olivia Clink
50.96
5 Episcopal (Bellaire) A Kirby Bowers, Ava Wilson,
Dasia Batiste, Raven Buckner
51.88
6 Rockdale A Edricka Burns, D'Jhoria Davis,
Haley Wright, Miredda Payne
52.03
7 La Vernia A Ashland Newberg, Ashley Nanton,
Makenzie Ford, Catherine Reed
52.48
8 Stephenville A Caitlin Erck, Ashtin Ivey,
Kristin Kaiser, Sheridan Stokes
52.49
9 Life Red Oak A Ariel Hall, Maia Powell,
Tatum Thornton, Chelsi LaCour
53.21
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Tatum A Alexis Bell, Shanetria Minor,
Kenija Collier, Kiana Turner
48.81
2 Frisco Lone Star A B'Ria Wagner, Juanita Mainoo,
Whitney Apari, Chassity Love
49.29
3 Ingram Moore A Michaela McGuffin, Amy Hansen,
Brianna Fisher, Zoie Lalonde
52.33
4 Tolar A Reagan Mabery, Shelby Newton,
Madeline Dawson, Meg Gilliam
53.12
5 St. Andrews A Brianna Hooks-Hardman, Samantha Smalling,
Caroline Jones, Maggie Miller
53.13
6 Kemp A Jessica Van Pamel, Harley Foster,
Lucy Anderson, Nicole Cox
56.94
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Waco La Vega A Dahja Garrett, Kobi Gill,
LaFaye Dawson, Zhaquavion Hall
49.23
2 Salado A Molly Colvin, Jaylee Sebek,
Morgan Hill, Taylor Atwood
51.34
3 Alvord A Lacey Watkins, Brianna Ponder,
Marissa Schedcik, Jessica Gillespie
51.79
4 Argyle A Taylor Mueller, Laura Lotze,
Brooke Robertson, Laine Lowry
51.94
5 Burnet A Blake Skoog, Madison Hall,
Riley Scott, Riana Bond
52.03
6 KIPP Sunnyside A Mia Horton, Lori Davis,
Kandice Broussard, Sheri Green
52.68
7 Poth A Alyssa Kruse, Alyssa Kallies,
Kelli Kolodziej, Micah Weaver
53.00
Prelims Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Kennedale A Toni O'Neal, Hailey Patterson,
De'Andrea Powell, Chianne Lowe
48.48
2 Dallas Roosevelt A Ya'Mecca Lockhart, Zakeea Ross,
Monique Barrett, Da' Qwana Lee
50.45
3 Northside A Brachelle George, Dajah Guidry,
Jasmine Harmon, Kiesha Jack
50.49
4 Taylor A Katie Faught, Amber Vrabel,
Carrigan Wooldridge, Shawntell Caldwell
51.35
5 Gilmer A Shativia Watson, Kiera Edwards,
Ashlyn Ray, Chasity Thomas
51.68
6 Sweetwater A Abby Garcia, Kendra Crosson,
Kelsi Crosson, Suede Shirley
52.20
7 Corpus Christi West Oso A Naomi Fox, T'Aundrea Davis,
Clarissa Carrion, Aaliyah Downie
52.24
8 Stockdale A Katelyn Shaver, Kristen Moore,
Lauren Donsbach, Lashay Castro
53.75
Prelims Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Dallas Gateway A Breanna Dockery, Alisha Peace,
Jessica Samuel, Mykailah Goodwin
49.48
2 Rosebud-Lott A Roxanne Lucas, Teandria Taylor,
Raquel Perez, Keandria Taylor
49.95
3 Henderson A Baylee Alldridge, A'Kayla Chancey,
Ja'Keyah Stewart, LaGraysha Smith
49.96
4 San Antonio Cole A Antoinette Barnes, Jalen Gomez,
Dynella Ragland, Jasmine Brinson
51.23
5 All Saints Episcopal (FW) A Julia King, Brooke White,
Mimi White, Isabella Williams
51.95
6 Cameron Yoe A Keandra Jones, Jarvishae Shields,
Jamecia Smith, Corsica Westbrook
52.31
7 Blanco A Abbie Culton, Natalie Barnett,
Leslie McClinton, Abby Beard
52.35
8 Hockaday School A Taylor Pak, Olivia Whittaker,
Anna Buford, Staci Shelby
52.47

Women's 4 x 200m Relay HS Div. II   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lincoln-Way East A Alexis Hyshaw, Asia Brown,
Alexis Pierre-Antoine, Aaliyah Brown
1:37.55
2 Lancaster A A'Driana Berkhaulter, Jazzkia Jones,
Alexis Flores, Eboni Coby
1:37.75
3 Garland A Laticia Mapps, Chellane Jones,
Candace Coleman, Quetta Mapps
1:37.99
4 St. Thomas Aquinas A Khalifa St. Fort, Kendall Ellis,
Alon Lewis, Krystal Sparling
1:38.21
5 Cedar Hill A I'Shunique Hamilton, Briana Birdine,
Sha'Nia Williams, Danyel White
1:38.29
6 Fort Bend Hightower A LaGae Brigance, Jasmine Grace,
Summor Fields, Sandra Moran
1:39.00
7 Klein A Imani Nave, Mikayla Banks,
Gabby Mbonu, TaraMeshia Gordon
1:39.13
8 DeSoto A Ja'Nice Griffin, Alexis Logan,
Makayla Earnheart, Kira White
1:39.76
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Spring A Neonte' Rue, Alaysh'A Johnson,
Keveion Roby, Taylor Bennett
1:40.38
2 Crowley A Jasmine Lewis, Myeasha Neal,
Bre Maroney, BeAndra Porter
1:42.70
3 Fort Bend Marshall A Mahogany Antoine, Joi Gill,
Jaelin Hatton, Jasmine Miller
1:43.50
4 Pearland Dawson A Kayla Jamerson, Brook Wilson,
Cydney Boudreaux, Erica Davis
1:43.83
5 Houston Lamar A Mikia Edomobi, Jasmine Heggins,
Rodgers Tae shon, Karielle Parker
1:43.84
6 Danville A Emone Davis, Ambrosia Williams,
Joriel Stewart, Alexus Jimson-Miller
1:44.72
7 Richardson A Brittany McGee, Milan Fisher,
Ethany Thomas, Tahlor Cook
1:44.80
8 Rockwall-Heath A Mishler Maddie, Yorlynn Engmann,
Cecil Ene, Reagan Frosini
1:45.29
9 Huntsville A Desirae Houston, Demi Turner,
Jasmine Williams, Faith Williams
1:45.67
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Lancaster A A'Driana Berkhaulter, Jazzkia Jones,
Alexis Flores, Eboni Coby
1:39.13
2 Spring Westfield A Deja Keys, Eriana Henderson,
Leslie Bethea, Casha Taylor
1:41.13
3 Bryan A Ronzasha Taylor, Alondriah Brown,
Dasia Gaines, Chahnyce Foster
1:41.91
4 Houston Cypress Falls A Tamar Perkins, Victoria Martin,
Keon Roberson, Kelsey Roy
1:42.31
5 Justin Northwest A Baylee Nelson, Brittanie Anderson,
Selasie Koto, Hailey Krieg
1:44.11
6 Mansfield Legacy A Kaylei Waldie-Oliver, Deja Morehead,
Victoria Johnson, Brianna Stone
1:45.93
7 Highlands Ranch A Macy Kreutz, Taylor Schofield,
Alanes Dynes, Aaliyah Shumpert
1:52.06
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Klein A Imani Nave, Mikayla Banks,
Gabby Mbonu, TaraMeshia Gordon
1:40.10
2 Houston Cypress Springs A Trameceia Sample, Samiyah Samuels,
Kelsey Monroe, Tyra Blake
1:41.15
3 Houston Langham Creek A Aliyah Mitchell, Nia Williams,
Angelica Ham, Erin Derrow
1:41.73
4 Richardson Berkner A Dymon Jones, Ndidiamaka Obi,
Alexis Drake, Arien Hardin
1:42.58
5 College Station A&M Cons A Tori VanHootegem, Alexis Oaks,
Markea Johnson, Jazz Harris
1:43.06
6 Dallas Highland Park A Maddie Hammer, Loring Dalton,
Rebecca Herring, Kara Davis
1:43.46
7 Katy Morton Ranch A Ivana Okoro, Tendai Savage,
Taj Dreana Hurst, Kiana Kyle
1:43.57
8 Dallas Skyline A Takia Taylor, Cameisha Young,
Akita Cook, Bre'Yana Wash
1:43.92
9 The Woodlands A Charity Thomas, Abby Feeney,
Faith Benner, Tessa Mpagi
1:44.45
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Lincoln-Way East A Alexis Hyshaw, Asia Brown,
Alexis Pierre-Antoine, Aaliyah Brown
1:38.82
2 DeSoto A Ja'Nice Griffin, Alexis Logan,
Makayla Earnheart, Kira White
1:39.80
3 Austin Johnson A Bre Pickens, Dana Broadnax,
Macahla Wesley, Jazmin Ochoa
1:41.61
4 Arlington Bowie A Diayja Sheppard, D'Andra Credit,
Paige Lawrence, Nicole Iloanya
1:43.04
5 Duncanville A Jasmine Carter, Siara Obasuyi,
Destynee Roberson, Kelsey Williams
1:43.41
6 Houston Jersey Village A Chelsea Taylor, Teylor Jones,
Deja Searcy, Amberlyn Waller
1:43.82
7 Converse Judson A Danielle Gordon, Kiana Horton,
Konstance James, Talajah Murrell
1:45.49
8 Round Rock Stony Point A Victoria Campfield, Aliyah McCray,
Daesha Wilson, Courtney Hoard
1:45.61
9 Wylie East A Elexus Garvin, Amira Coleman,
Kylie Nodorft, K'Cianna Holley
1:46.52
Prelims Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 St. Thomas Aquinas A Khalifa St. Fort, Kendall Ellis,
Alon Lewis, Krystal Sparling
1:38.76
2 Cedar Hill A I'Shunique Hamilton, Briana Birdine,
Sha'Nia Williams, Danyel White
1:38.97
3 Garland A Laticia Mapps, Chellane Jones,
Candace Coleman, Quetta Mapps
1:39.72
4 Arlington Seguin A Tonea Marshall, Tiauna Jefferson,
Chasmine Dangerfield, Aubrey Ridgeway
1:41.49
5 Lewisville Marcus A Brittany Jacobson, Lauren Daniel,
Jasmine Richard, Ryan Gossett
1:43.89
6 San Antonio Reagan A Allison Sessa, Moriah Mack,
Amira Ebong, Taryn Sherman
1:46.22
7 Terrell A Samantha Haytor, Arnaisha Henderson,
Ariel Savala, Sha'Donica Mitchell
1:46.52
Prelims Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Fort Bend Hightower A LaGae Brigance, Jasmine Grace,
Summor Fields, Sandra Moran
1:39.67
2 Killeen Harker Heights A Keyuana Wilder, Aliayah McDonald,
JoVanna Jones, Brittany Adkins
1:41.88
3 South Grand Prairie A Faryn Davis, Elizabeth Thomas,
Halee Jackson, Katara Nelson
1:42.69
4 Houston Eisenhower A Amelia Reese, Dasia McCullum,
Tytianna Roy, Deja Harrison
1:42.77
5 Humble Atascocita A Jodee Segura, Carley Moses,
Erica Stewart, Traynisha Powell
1:43.02
6 Pflugerville A Osayuwa Evbayiro, La Shawnda Simmons,
Whitney Onuoha, Angel Byers
1:43.60
7 Lewisville Hebron A Sydney Maxwell, Areale Scott,
Sh'nia Gordon, Jaycee Jones
1:45.80
8 San Antonio MacArthur A Samantha Wellington, MaryJane Gonzales,
Claire Schexnayder, Dominique Clay
1:47.87

Women's 4 x 200m Relay HS Div. I   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kennedale A Toni O'Neal, Hailey Patterson,
De'Andrea Powell, Chianne Lowe
1:41.74
2 St. Mary's Academy A Morgan Pecantte, Aliyah Hale,
Sidney Johnson, Sierra Peterson
1:42.37
3 Mexia A Ashley Johnson, Ariel Ballard,
Que'Shea King, Tee Owens
1:42.47
4 Wharton A Martin Khadijah, Brailyn Frances,
Shawnese Felton, Myavia Armstrong
1:42.70
5 Frisco Lone Star A Deja Snell, Whitney Apari,
Meshyla Nesbitt, Juanita Mainoo
1:42.89
6 Crossett A Aulexis Pippen, Kelsey Herman,
Mychelle Thompson, Kyelah Hodges
1:44.36
7 Rosebud-Lott A Roxanne Lucas, Teandria Taylor,
Olivia Miller, Keandria Taylor
1:44.61
8 Henderson A Baylee Alldridge, A'Kayla Chancey,
Ja'Keyah Stewart, LaGraysha Smith
1:45.08
9 Carthage A Chasity Traylor, Keyaria Lewis,
Jakayla Jackson, Iesha Bryant
1:45.75
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Waco La Vega A Faith Dimerson, De'Aijha Hicks-Boyce,
Kobi Gill, Zhaquavion Hall
1:45.69
2 Dallas Gateway A Mykailah Goodwin, Jessica Samuel,
Alisha Peace, Breanna Dockery
1:45.92
3 Stafford A Stacy Nwosu, Cherylle Finley,
Alexis Young, Dominique Taylor
1:46.05
4 Argyle A Taylor Mueller, Laine Lowry,
Brooke Robertson, Cassi Hargroves
1:46.19
5 Goliad A Demari Ellis, Alexus Perry,
Denise Jones, Avery Zamzow
1:46.40
6 Gilmer A Fantasia Johnson, Shativia Watson,
Christian Brown, Kiera Edwards
1:46.76
7 Northside A Kiesha Jack, Jasmine Harmon,
Brachelle George, Dajah Guidry
1:47.00
8 Louisville A Olivia Clink, Erin Beaurem,
Berkley Warlick, Kelsey Aliadabi
1:47.91
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Kennedale A Toni O'Neal, Hailey Patterson,
De'Andrea Powell, Chianne Lowe
1:40.46
2 Mexia A Ashley Johnson, Ariel Ballard,
Que'Shea King, Tee Owens
1:42.62
3 Henderson A Baylee Alldridge, A'Kayla Chancey,
Ja'Keyah Stewart, LaGraysha Smith
1:43.61
4 St. Mary's Academy A Allanah Hughes, Sidney Johnson,
Ravyn Miller, Morgan Pecantte
1:43.63
5 Tatum A Alexis Bell, Shanetria Minor,
Kenija Collier, Simpson Ro'neisha
1:45.35
6 Taylor A Katie Faught, Destiny Rodriguez,
Carrigan Wooldridge, Shawntell Caldwell
1:47.17
7 Fredericksburg A Hanna Castillo, Abigail Ottmers,
Dancie Singleton, Madison Sparrow
1:48.70
8 La Vernia A Ashland Newberg, Ashley Nanton,
Xanthe Harston, Paige Vajdos
1:49.78
9 Blanco A Lexee Jenkins, Natalie Barnett,
Leslie McClinton, Abby Beard
1:52.20
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Frisco Lone Star A Deja Snell, Whitney Apari,
Meshyla Nesbitt, Juanita Mainoo
1:42.72
2 Crossett A Aulexis Pippen, Kelsey Herman,
Mychelle Thompson, Kyelah Hodges
1:42.76
3 Wharton A Martin Khadijah, Brailyn Frances,
Shawnese Felton, Myavia Armstrong
1:43.39
4 Rosebud-Lott A Roxanne Lucas, Teandria Taylor,
Olivia Miller, Keandria Taylor
1:43.90
5 Carthage A Chasity Traylor, Keyaria Lewis,
Jakayla Jackson, Iesha Bryant
1:44.45
6 Corpus Christi West Oso A Naomi Fox, Akeyla Mitchell,
Alisha Horton, Aaliyah Downie
1:44.87
7 Longview Spring Hill A Mikai Brown, Keylona Harris,
Abbey Hicks, Courtney Dozier
1:48.37

Women's 4 x 400m Relay Univ/Coll   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Florida A Robin Reynolds, Lanie Whittaker,
Destinee Gause, Ebony Eutsey
3:27.61
2 Texas A Danielle Dowie, Briana Nelson,
Kendra Chambers, Courtney Okolo
3:27.65
3 Texas A&M A Olivia Ekponé, Ibukun Mayungbe,
LaKeidra Stewart, Kamaria Brown
3:28.27
4 Arkansas A Chrishuna Williams, Gwendolyn Flowers,
Sparkle McKnight, Regina George
3:28.42
5 Illinois A Marissa Golliday, Morolake Akinosun,
Ashley Spencer, Asia Thomas
3:31.63
6 LSU A Siedda Herbert, Nikita Tracey,
Montene' Speight, Natoya Goule
3:32.04
7 Baylor A Idia Omogiate, Ashley Fields,
Brittany Ogunmokun, Raena Rhone
3:32.12
8 Clemson A Brittany Pringley, Nia Fluker,
Brianna Rollins, Marlena Wesh
3:33.10
9 Texas Tech A Tiffany Tarver, Cierra White,
Amoy Blake, Olivia Lewis
3:33.52
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Texas A&M A Olivia Ekponé, Ibukun Mayungbe,
LaKeidra Stewart, Kamaria Brown
3:33.75
2 Sam Houston St. A Jordan Grady, Ruth Amaku,
Tonicia Wimberley, Lygia Foreman
3:40.37
3 Academy of Art A Briana Stewart, Vashti Thomas,
Dominique Berry, Keanna Moody
3:42.37
4 North Texas A Ashley Harrison, Nadiyah El-Amin,
Ashley Henry, Jamila Cartwright
3:43.87
5 Oral Roberts A Erin Roberson, Cornesha Wilkerson,
Marrisa Thomas, Madison Reynolds
3:47.17
6 TAMU-Kingsville A Amber Perry, Britny Biles,
Brittany Stafford, Kathy Trevino
3:51.50
7 Butler County CC A Carole Idolphine, Latesha Bigby,
Jonelle Reinert, Remona Burchell
3:54.12
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Texas A Kendra Chambers, Briana Nelson,
Christy Udoh, Courtney Okolo
3:34.89
2 Texas Tech A Tiffany Tarver, Olivia Lewis,
Amoy Blake, Christen Rivers
3:38.08
3 Iowa State A Donnise Powell, Eseroghene Okoro,
Dana Christensen, Kendra White
3:40.96
4 Stephen F. Austin A Jessica Hatchett, Cierra Jefferson,
Dar'Keisha Tryon, Brarysheyia Simpson
3:47.68
5 Texas Southern A Lisa Bennett, Whitney McDonald,
Jaz'Mine Robinson, Tiffany Heard
3:51.93
6 McNeese State A Racheal Easton, Jasmine Webb,
Ashleigh Wells, Desarae Couthren
3:55.58
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Arkansas A Chrishuna Williams, Sparkle McKnight,
Gwendolyn Flowers, Regina George
3:36.78
2 Baylor A Idia Omogiate, Ashley Fields,
Brittany Ogunmokun, Raena Rhone
3:37.17
3 Kentucky A Angelica Whaley, Morganne Phillips,
Shiara Robinson, Julie Nunn
3:40.74
4 Texas-Arlington A Ashley Burris, Breonna Baldwin,
Ashly Wright, DeAndrea Smith
3:43.56
5 Grand Canyon A Jennifer Dowty, Moya Mckenzie,
Shavine Hodges, Petra Fanty
3:45.34
6 UNLV A Kelsey Williamson, Monay Meggs,
Uchechi Anunkor, Emily Blok
3:48.06
7 Lamar A Sarah Shim, Shakevia Fleeks,
Elzbieta Gawron, Saschelle Slaughter
3:52.07
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Kansas A Paris Daniels, Denesha Morris,
Diamond Dixon, Taylor Washington
3:38.65
2 Miss State A Jody-Ann Muir, Kanisha Carey,
Erica Bougard, Ocian Archer
3:39.39
3 Hampton A Shantae Boney, Le'Quisha Parker,
Malekah Holland, Benita Taylor
3:39.95
4 Duke A Alexis Roper, Lauren Hansson,
Cydney Ross, Elizabeth Kerpon
3:43.39
5 Prairie View A Sylvonna Thompson, Kelsi Alexander,
Ugonna Okpala, Terracia Moody
3:44.80
6 Temple A Ambrosia Iwugo, Sheina Roberts,
Tessa West, Demeshia Davis
3:48.20
7 Houston Baptist A Sharonda Bryant, Roneisha Webb,
Kenisa Haynes, Morgan Pressley
3:51.82
8 Texas-Pan American A Melissa Rodriguez, Geneva Anderson,
Carolina Hinojosa, Jasmine Brooks
3:58.87
Prelims Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Florida A Robin Reynolds, Lanie Whittaker,
Destinee Gause, Ebony Eutsey
3:33.44
2 Illinois A Lauren Hollingsworth, Morolake Akinosun,
Asia Thomas, Ashley Spencer
3:37.30
3 New Mexico St. A LaSasha Aldredge, Alishia Perkins,
Jenna Banegas, Brianna Cromartie
3:43.25
4 UAB A Kyana White, Lytrice Thomas,
Angel Watson, Rachel Harley
3:46.61
5 Northwestern St. A Quiana Griffin, Constance Seibles,
Madison Morton, Angelica Kotun
3:49.50
6 Southern A Raquel Sims, Maya Anderson,
May Dozier, Shanelle Zenon
3:54.13
7 Liberty A Ansley Gebben, Mary Echols,
Abigail Flower, Brittney Webley
3:58.39
Prelims Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Clemson A Brittany Pringley, Brianna Rollins,
Nia Fluker, Marlena Wesh
3:38.39
2 Oregon A Chizoba Okodogbe, Laura Roesler,
Jenna Prandini, Phyllis Francis
3:39.17
3 Florida State A Elizabeth Ichite, Sage Watson,
Sarah Chandler, Marsha Ariol
3:44.49
4 Texas State A Amber Gilmore, Kimberly Krtinich,
Kellie Trinkaus, Jennie Thomas
3:49.41
5 Angelo State A Lexi Brooks, Keshawna Fisher,
Jasmine Ambowode, Jaylen Rodgers
3:49.99
6 Rice A Candace Springer, Imani Mark,
Lilian Nwora, Tyneisha McCoy
3:53.71
Prelims Heat #7
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 LSU A Siedda Herbert, Nikita Tracey,
Montene' Speight, Natoya Goule
3:38.50
2 Louisiana Tech A Charla Craddock, Taneka Henderson,
Diamond Every, Aldresha Bailey
3:46.17
3 UCLA A Turquoise Thompson, Katherine Reid,
Tiffany LaMar, Laurie Femmel
3:47.41
4 Mississippi A Sofia Hellberg-Jonsen, Kiannah Alexander,
Jasmine Williams, Destiny Lundy
3:51.24
5 West Texas A&M A Libby Strickland, Rhemecka Graham,
Jessie Thomas, Tara Tarrant
3:53.25
6 Southwest Christian A Raquel Ricketts, Taprica Lewis,
Meka McBride, Noveka McKay
3:55.13

Women's 4 x 400m Relay HS Div. II   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 St. Thomas Aquinas A Khalifa St. Fort, Kendall Ellis,
Krysten Golden, Krystal Sparling
3:41.52
2 Lancaster A A'Driana Berkhaulter, Taylor Rockwell,
Eboni Coby, Alexis Flores
3:44.71
3 Klein Forest A Leeah Phillips, Taylor Cotton,
Desiree Stevenson, Tamira Walker
3:48.09
4 Converse Judson A Kiana Horton, Darionne Gibson,
Dominique Allen, Mariah Johnson
3:49.20
5 DeSoto A Camry Grigsby, Adria Parker,
Aleyh Christopher, Shaporria Montgomery
3:50.12
6 Spring A Keveion Roby, Alaysh'A Johnson,
Neonte' Rue, Taylor Bennett
3:50.63
7 Humble Atascocita A Ariel Jones, Jodee Segura,
Erica Stewart, Jasmin Lipscomb
3:53.18
8 Southlake Carroll A Madysen Hunter, Taylor Henderson,
Sarah Robinson, Kami Mickens
3:55.19
9 Dallas Skyline A Takia Taylor, Akita Cook,
Cameisha Young, Bre'Yana Wash
4:00.09
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Southlake Carroll A Bailey Farmer, Taylor Henderson,
Sarah Robinson, Kami Mickens
3:52.60
2 Dallas Highland Park A Gabby Crank, Aubree Miller,
Rebecca Herring, Mary Beth Hamilton
3:55.90
3 Houston Wheatley A Daye Shon Roberson, Alia Duncan,
Takyera Roberson, Chanta Gosby
3:57.29
4 Keller Timber Creek A Jhane' King, Taylor Terry,
Taylor Scott, Janay Arnold
3:59.49
5 Lewisville Flower Mound A Rachel Grossman, Danielle Faris,
Ashlee Kautz, Elizabeth Osondu
4:01.05
6 Richardson A Ethany Thomas, Milan Fisher,
Asia Kuna, Olivia Haggerty
4:04.59
7 Houston Memorial A Mara Heitkamp, Emily Moen,
Kari Holewyne, Olivia Brook
4:05.09
8 Montgomery A Lauren Bloh, Payton Simpson,
Veronica Thayer, Delayne Mayberry
4:13.66
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Spring A Keveion Roby, Alaysh'A Johnson,
Neonte' Rue, Taylor Bennett
3:52.27
2 Texarkana Texas A Erica Hardy, Rojhanea Davis,
Cathy Pierce, Jalissa Trotter
4:03.57
3 Terrell A Kayla Robinson, Ariel Savala,
Hailey Whiteside, Arnaisha Henderson
4:09.30
4 Marshall A Emma Runnels, Anna Runnels,
Kasey Green, Heidi George
4:11.52
5 Hutto A Taylor Scott, Randi Baxter,
Karoline Frankeny, Drewan Dore
4:13.07
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 St. Thomas Aquinas A Krystal Sparling, Toria Levy,
Alon Lewis, Kendall Ellis
3:43.79
2 Humble Atascocita A Ariel Jones, Jodee Segura,
Erica Stewart, Jasmin Lipscomb
3:53.24
3 Katy Morton Ranch A Ivana Okoro, Tendai Savage,
Taj Dreana Hurst, Kiana Kyle
3:57.73
4 Humble Kingwood A Alyssa Reid, Christina Tillett,
Hayley Griffin, Kelly Goudeau
3:58.46
5 Round Rock Stony Point A Victoria Campfield, Imanee Carter,
Azaila Maul, Daesha Wilson
4:03.08
6 Edinburg North A Kory Lipscomb, Larissa Arriola,
Franchesca Lopez, Jenyse Vasquez
4:03.30
7 Edinburg Economedes A Allison Marroquin, Emmalinda Leal,
Gladys Ibarra, Leigha Brown
4:06.43
8 Richardson Pearce A Hanna Harden, Madalyn Katz,
Jordan Otto, Mercedes Jones
4:25.86
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Klein Forest A Leeah Phillips, Taylor Cotton,
Desiree Stevenson, Tamira Walker
3:50.40
2 Converse Judson A Kiana Horton, Darionne Gibson,
Dominique Allen, Mariah Johnson
3:50.76
3 Houston Langham Creek A Tracy Baldwin, Erin Derrow,
Ashley Cameron, Angelica Ham
3:55.56
4 Spring Branch Smithson Valley A Rachel Uecker, Anna Cozart,
Devin Clark, Kailey Riedel
3:56.74
5 Crowley A Brittanie Mills, Taylor Hall,
Bailey Broadnax, Jasmine Lewis
4:02.73
6 McKinney North A Danielle Coleman, Mawardi Berkhadley,
Michaela Brantley, Grace Norton
4:03.72
7 Byrd, C.E. A Jocelyn Walker, J'Anesha Strong,
Morgan White, Leondra Brossette
4:05.91
8 Beaumont Central A Destiny Jenkins, Cherish Greer,
Destiny King, Paizley Armstrong
4:11.26
Prelims Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 The Woodlands A Alyssa Gillespie, Kaitlynn Lindsey,
Alana Brady, Lindsay Wilken
3:55.89
2 Mansfield Legacy A Kaylei Waldie-Oliver, Deja Morehead,
Victoria Johnson, Brianna Stone
3:57.14
3 Houston Lamar A Brandy Thomas, Jasmine Heggins,
Hannah Gantt, Kelsea Jackson
4:02.46
4 Forney A Sarah Koif, Angelita Green,
Vanessa Bravo, Kiana Hawn
4:04.29
5 Jenks A Stephine Nell, Christie Terhune,
A J Martin, Jessica Martin
4:05.07
6 Whitehouse A Samantha Anderson, Catalina Heredia,
Kenslie Dews, Erin Strickland
4:09.44
7 Highlands Ranch A Taylor Schofield, Macy Kreutz,
Morgan Krusoe, Aaliyah Shumpert
4:13.05
8 Austin Akins A Irma Avila, Lakia Batiste,
Dominique Featherstone, Anais Barnes
4:18.58
9 Killeen Ellison A Keyana Parker, Isis Bailey,
Amy Camacho, Kenesha Saygo
4:25.03
Prelims Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Lancaster A A'Driana Berkhaulter, Taylor Rockwell,
Alexis Flores, Jazzkia Jones
3:50.36
2 Houston Cypress Falls A Keon Roberson, Saniyyah Smalls,
Kearah Gardner, Victoria Martin
3:59.59
3 Kingwood Park A Rebecca Lewallen, Brooke Johnson,
Katelyn Parker, Friddaus Amadu
3:59.93
4 El Paso El Dorado A Olamide Olowe, Jahyda Dixon,
Nicole Richards, Alondra Soto
4:01.43
5 Round Rock McNeil A Diamond Caro, Darian Austin,
Sydney Howells, Gracen Odendahl
4:02.52
6 San Antonio Reagan A Maranda Rodriguez, Allison Sessa,
Sofia Perry, Amira Ebong
4:06.44
7 San Antonio Wagner A Deja Pettit, Ingrid Cleveland,
Frezsanee Knight, Victoria Evans
4:08.86
8 Arlington Bowie A Adrian Stricklin-levin, Currin Washington,
Diayja Sheppard, Paige Lawrence
4:15.76
Prelims Heat #7
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Leander Rouse A Abby Lentz, Allison Agbasoga,
Madie Boreman, Justine Franklin
3:55.81
2 Arlington Lamar A Victoria Junious, Tamerah Gorham,
Symone Willis, Sydni Willis
3:57.98
3 Houston Jersey Village A Chelsea Taylor, Teylor Jones,
Deja Searcy, Amberlyn Waller
3:58.64
4 Arlington Seguin A Tiauna Jefferson, Jessica Smith,
Bria Washington, Aubrey Ridgeway
3:59.00
5 Round Rock A Tionne Price, Carissa Sato,
Alaina Vierra, Alyssa Moody
4:03.38
6 Richardson Berkner A Tiffany Oche, Ndidiamaka Obi,
Madina Abdalla, Alexis Drake
4:05.28
7 Waller A LaPrincia Jackson, Elizabeth Lee,
Capatra Ardoin, Mikayla Williams
4:12.47
8 Danville A Alexis Hoskins, Ambrosia Williams,
Joriel Stewart, Lashay Grubbs
4:27.89
9 Austin Mccallum A Juanita Thomas, Jessilyn Davis,
Marie-Claire Huff, Tiffany Scott
4:39.71
Prelims Heat #8
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Dallas Skyline A Cameisha Young, Takia Taylor,
Akita Cook, Bre'Yana Wash
3:53.66
2 Houston Cypress Ridge A Kennedae Hollier, Satterfield Keely,
Timetria Pittman, Eliza Pattie
3:55.96
3 Huntsville A Desirae Houston, Faith Williams,
Sierra Wagner, Briana McCall
3:57.23
4 Houston Cypress Springs A Trameceia Sample, Kelsey Monroe,
Tyra Blake, Ashley Washington
4:04.66
5 Mission Sharyland A Ashley Gonzalez, Alyssa Jimenez,
Deandra Garza, Valerie Rodriguez
4:06.78
6 Hallsville A Jade Greer, Natasha Griffith,
Autumn Adkins, Jenna Donovan
4:16.99
7 Saratoga Springs A Kaylyn DeLaurie, Olivia Ventra,
Rachael Shannon, Gabrielle Robens
4:30.46
Prelims Heat #9
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 South Grand Prairie A Tarah Bishop, Katara Nelson,
Danielle Conley, Kirsten Johnson
3:58.54
2 College Station A&M Cons A Alexis Oaks, Paris Jones,
Jazz Harris, Tori VanHootegem
4:00.85
3 Duncanville A Jasmine Carter, Deserae Grant,
Kelsey Williams, Taylor Johnson
4:01.82
4 Canyon A Sommer Wilder, Abbey Harris,
Katie Beth Stafford, Arin Rice
4:03.45
5 Houston Eisenhower A Prea Petitt, Deja Harrison,
Tytianna Roy, Tierra Kimble
4:03.90
6 Corpus Christi Tuloso-Midway A Ashley Elizondo, Cara Ortiz,
Maddy Maltais, Shelby Stipp
4:09.35
7 Brownsville Rivera A Karla Avila, Crystal Perez,
April Chapa, Keila Rodriguez
4:13.16
8 Round Rock Cedar Ridge A Imani Robinson, Megan Roberson,
Sascha Enders, Brianna McClure
4:13.20
Prelims Heat #10
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 DeSoto A Camry Grigsby, Aleyh Christopher,
Adria Parker, Shaporria Montgomery
3:53.11
2 Pearland Dawson A Kayla Jamerson, Erica Davis,
Taylor Houston, Brook Wilson
3:59.84
3 Austin Westlake A Kamri Ball, Amelia Hood,
Sydne Fowler, Carly Grandcolas
4:00.59
4 Edmond Memorial A Ricki Scheef, Shaquan Burris,
Rhandi Jackson, Jaclyn Hummel
4:02.70
5 Fort Bend Marshall A Jasmine Miller, Mahogany Antoine,
Liniuska Mendoza, Jaelin Hatton
4:03.71
6 Leander A Erica Lavin, Sarah Miller,
Rayanna Carter, Lindsey Spitz
4:06.69
7 Waxahachie A Tyra Lacey, Kaniesha Johnson,
Kadasha Sterns, Rae'Neil Davis
4:10.82
8 Brenham A Cesili Inglehart, Ashley Homan,
Reagan Randermann, Arshazia Henderson
4:12.70
9 Arlington Houston A Tauriah Stubberfield, Jameelah Blackwell,
Tania Portillo, Diamond Mosley
4:20.34

Women's 4 x 400m Relay HS Div. I   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Waco La Vega A De'Aijha Hicks-Boyce, Kobi Gill,
Brianna Sanders, Chelsi Gill
3:56.51
2 St. Mary's Academy A Sidney Johnson, Morgan Pecantte,
Ravyn Miller, Zuri Henderson
3:59.42
3 Argyle A Brooke Robertson, Laine Lowry,
Cassi Hargroves, Taylor Mueller
4:00.41
4 Wharton A Myavia Armstrong, Carnecia Scott,
Shawnese Felton, Acacia Watson
4:01.03
5 San Antonio Cole A Jamie Douglas, Charlene Jordan,
Jalen Gomez, Jasmine Brinson
4:04.84
6 Mexia A Ariel Ballard, Jynesha Jackson,
Jidaija King, Ashley Johnson
4:05.58
7 Wichita Falls Hirschi A Rethola Eaden, Kiana McGowan,
Nia Lewis, Anastesiea Lee
4:07.24
8 St. Johns School A Stephanie Guo, Sam Night,
Abby Avery, Jackie Modesett
4:08.52
9 Frisco Lone Star A B'Ria Wagner, Jasmin Fletcher,
Deja Snell, Joy Spann
4:09.44
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Frisco Lone Star A B'Ria Wagner, Jasmin Fletcher,
Deja Snell, Joy Spann
4:03.88
2 St. Johns School A Stephanie Guo, Sam Night,
Elise Viguet, Jackie Modesett
4:05.22
3 Lorena A Tracy Jander, Kolby Kayworth,
Kassidi Petty, Ashlyn Bell
4:13.66
4 Dallas Roosevelt A Monique Barrett, Ya'Mecca Lockhart,
Shauvon Vaughn, Imogen Mosley
4:14.59
5 Brownwood A Ebonie Adams, Lexie Lewis,
Amanda Chambers, Sharday Melvin
4:14.68
6 Blanco A Lexee Jenkins, Natalie Barnett,
Meaghen Seales, Abby Beard
4:14.82
7 Yoakum A Lexi Williams, Olga Renteria,
Hannah Bordovsky, Lesley Seidenberger
4:21.01
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Argyle A Brooke Robertson, Laine Lowry,
Cassi Hargroves, Taylor Mueller
4:02.04
2 San Antonio Cole A Jamie Douglas, Charlene Jordan,
Jalen Gomez, Jasmine Brinson
4:05.31
3 Wharton A Acacia Watson, Carnecia Scott,
Shawnese Felton, Myavia Armstrong
4:05.42
4 Burnet A Makena Crawford, Madison Hall,
Madeline Parker, Riana Bond
4:14.38
5 Fredericksburg A Catherine Romanick, Ashley Penick,
Alyssa Hohn, Dancie Singleton
4:15.37
6 Kountze A Precious Powell, Camry Clemons,
Nahissa Bilal, Kieara Moffett
4:17.05
7 Taylor A Destiny Rodriguez, Brittany Randle,
Lexy Barbee, Amber Vrabel
4:21.64
8 Holland A Reanna Solomon, Madison Maybin,
Rachael Riley, Dessera Evans
4:23.00
9 Sweetwater A Marissa Sanchez, Kelsi Crosson,
Kendra Crosson, Suede Shirley
4:24.87
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Waco La Vega A De'Aijha Hicks-Boyce, Kobi Gill,
Brianna Sanders, Chelsi Gill
3:59.65
2 Stephenville A Caitlin Erck, Sheridan Stokes,
Kristin Kaiser, Ashtin Ivey
4:08.23
3 Emory Rains A Hannah Harris, Corley Cole,
Alice Elenes, Charlotte Brown
4:10.87
4 Salado A Abby Quick, Ashley Adams,
Jaylee Sebek, Taylor Atwood
4:17.41
5 Tolar A Hannah Lee, Shelby Newton,
Maddison PrichardWarren, Meg Gilliam
4:22.91
6 Kemp A Kayla Hale, Madison Thompson,
Nicole Cox, Jessica Van Pamel
4:26.55
7 Louisville A Aidan Sullivan, Hunter Hulett,
Erin Beaurem, Kelsey Aliadabi
4:37.13
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Wichita Falls Hirschi A Rethola Eaden, Kiana McGowan,
Nia Lewis, Anastesiea Lee
4:06.41
2 Needville A Autumn Matlock, Sabrina Longoria,
Tyler Mesecke, Caitlan Wesneski
4:13.22
3 Hockaday School A Sam Taussig, Taylor Pak,
Lexie Hood, Claire Coker
4:16.38
4 Dallas Gateway A Alisha Peace, Melisa Shead,
Mykailah Goodwin, Jessica Samuel
4:17.20
5 KIPP Sunnyside A Zoe Severin, Kristen Brown,
Lori Davis, Sheri Green
4:17.46
6 Gilmer A Sha'Danna Finch, Karlie White,
Jasmin Jones, Kiera Edwards
4:18.78
7 Northside A Kiesha Jack, Jasmine Harmon,
Danielle Rogers, Dajah Guidry
4:23.14
8 Tatum A Morgan Langlinais, Starling Ryshaneek,
Madison Brewer, Daizah Adams
4:24.19
Prelims Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 La Grange A Elizabeth Read, Hannah Zuhn,
Blake-Ann Fritsch, Lauren Zbranek
4:10.17
2 Carthage A Chasity Traylor, Marisah Ingram,
Jackie Jackson, Iesha Bryant
4:16.38
3 Melissa A Ashley Henger, Megan Conlin,
Kailey Burton, Sophie Bennett
4:16.54
4 All Saints Episcopal (FW) A Mimi White, Brooke White,
Samantha Paul, Julia King
4:17.25
5 Sealy A Kalyn Schroeder, Tyistyn Allen,
Adilene Guerrero, Charlette Janicek
4:17.48
6 Kinkaid School A Allison Reynolds, Courtney J Greer,
Gracey Wallace, Jillian Bass
4:22.63
7 Mineral Wells A Alex Pearcy, Kennedy Shelstead,
Katlyn Rivera, Raeann Rivera
4:22.98
8 Eustace A Michelle Gomez, Samantha Crocker,
Jaci Aiken, Noa Taylor
4:27.33
Prelims Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 St. Mary's Academy A Aliyah Hale, Morgan Pecantte,
Sidney Johnson, Kyra Anderson
4:00.17
2 Mexia A Ariel Ballard, Jynesha Jackson,
Jidaija King, Ashley Johnson
4:02.90
3 Alvord A Lacey Watkins, Jessica Gillespie,
Carley King, Marissa Schedcik
4:09.98
4 Henderson A Ja'Keyah Stewart, A'Kayla Chancey,
Samone Barnes, Baylee Alldridge
4:11.60
5 La Vernia A Paige Vajdos, Xanthe Harston,
Ashley Nanton, Lilia Novatnak
4:13.23
6 Marlin A Kayla Crear, Amber Ellis,
Christina Griffin, Bree'Asia McCraw
4:16.37
7 Corpus Christi West Oso A Alisha Horton, Akeyla Mitchell,
Abigail Moya, Marissa Lopez
4:16.64
8 Rosebud-Lott A Rikki Krumnow, Olivia Miller,
Raquel Perez, Roxanne Lucas
4:30.54

Women's 4 x 800m Relay High School   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 St. Thomas Aquinas A Toria Levy, Narinah Jean-Baptiste,
Alon Lewis, Christina Kalis
9:17.56
2 Dallas Highland Park A Gabby Crank, Mary Beth Hamilton,
Natalie Rathjen, Kate Krikorian
9:21.34
3 The Woodlands A Ashley Guidot, Katie Willard,
Abbey Piontek, Chloe Peek
9:22.16
4 Lewisville Hebron A Megan Montgomery, Alondra Hoyos,
Sarah Fairchild, Rachel Jones
9:25.84
5 Humble Kingwood A Kelly Goudeau, Grace Howley,
Megan Flanagan, Sandie Raines
9:27.83
6 Spring Branch Smithson Valley A Cassidy Clark, Taylor Hawes,
Devin Clark, Anna Cozart
9:28.86
7 DeSoto A Camry Grigsby, Ashaun Teague,
Aleyh Christopher, Tyler Traylor
9:35.74
8 Southlake Carroll A Elena Arriaza, Antigone Archer,
Samantha Young, Katie Burnham
9:37.66
9 Katy A Lauren Roberts, Lindsay Roberts,
Eva Vigh, Katie Haring
9:38.88
10 Houston Lamar A Lexi Reamer, Kianna Echols,
Hannah Gantt, Brandy Thomas
9:39.60
11 Lewisville Marcus A Hannah Bradley, Sydney Brown,
Emma Blair, Peyton Brown
9:40.54
12 Lewisville Flower Mound A Rebecca Jacobson, Catalina Uriarte,
Brittany White, Katie Bouton
9:43.32
13 Jenks A Maddie Brown, A J Martin,
Maddie Trost, Grace Barber
9:47.53
14 Grapevine A Brooke Smyth, Skyler Simon,
Sierra Scott, Daphney Stanford
9:49.13
15 New Braunfels Canyon A Hailey Smalley, Michelle Glasenapp,
Dominque Tilly, Landa Dowdy
9:49.75
16 Kingwood Park A Brooke Johnson, Courtney Broussard,
Savannah Skrivanek, Fallon Spraggins
9:52.87
17 St. Johns School A Elise Viguet, Margaret Trautner,
Francie Williams, Olivia Havel
9:56.33
18 Round Rock Stony Point A Azaila Maul, Paula Van Laak,
Hannah Mardock, Alexandra Machts
9:56.53