Gerald Green Waukegan Invitational

Scores:
Team Score
Niles North144
Zion-Benton113
Waukegan110
Mather68
Kenosha Bradford60
Lakes47

Women's 100m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reams, Aliyah SR Waukegan 12.59 10
2 Baldwin, Jackie SO Kenosha Bradford 12.84 8
3 Kirksey, Jada SO Niles North 13.47 6
4 Becton, Asia SO Zion-Benton 13.56 4
5 Cabael, Jessica SO Niles North 13.76 2
6 Coleman, Jessica JR Mather 13.79 1
7 Taylor, Alicia FR Zion-Benton 13.85
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Reams, Aliyah SR Waukegan 13.00
2 Becton, Asia SO Zion-Benton 13.39
3 Coleman, Jessica JR Mather 13.79
4 Cabael, Jessica SO Niles North 13.83
5 Lucchetta, Kyra FR Kenosha Bradford 14.53
6 Kittelson, Kimmy SO Lakes 15.24
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Baldwin, Jackie SO Kenosha Bradford 12.96
2 Kirksey, Jada SO Niles North 13.42
3 Taylor, Alicia FR Zion-Benton 13.89
4 Williams, Felisha SO Mather 14.53
5 Espinosa, Ashley SO Lakes 14.81
6 Franklin, Destiney SR Waukegan 14.88

Women's 200m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reams, Aliyah SR Waukegan 26.81 10
2 Marko, Mady FR Kenosha Bradford 27.41 8
3 Thompson, Shania JR Zion-Benton 28.15 6
4 Jones, Kienya SO Niles North 28.21 4
5 Perrin, Lilian SO Niles North 28.94 2
6 Bishop, Candace SR Kenosha Bradford 29.44 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Marko, Mady FR Kenosha Bradford 27.26
2 Perrin, Lilian SO Niles North 28.65
3 Bishop, Candace SR Kenosha Bradford 29.36
4 Stanely, Coriana SO Zion-Benton 30.63
5 Gomez, Karla FR Lakes 34.40
6 Siddiq, Abira SO Mather 35.34
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Reams, Aliyah SR Waukegan 26.73
2 Jones, Kienya SO Niles North 28.06
3 Thompson, Shania JR Zion-Benton 28.20
4 Williams, Felisha SO Mather 32.71
5 Robinson, Emonii SR Waukegan 33.42
6 Tiernan, Katie SO Lakes 35.16

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kenney, Halley SO Lakes 1:16.41 1
2 Zahn, Karlie SR Kenosha Bradford 1:17.90
3 Siddiq, Abira SO Mather 1:24.35
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brand, Jessica SR Niles North 1:04.05 10
2 Scott, Jazzmin JR Zion-Benton 1:09.49 8
3 Wojnicki, Sarah JR Lakes 1:11.22 6
4 Christus, Georgia SR Niles North 1:12.43 4
5 Barajas, Elizabeth JR Waukegan 1:14.19 2
6 Cannon, Kamisha SR Zion-Benton 1:19.25

Women's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Becton, Alexis SO Zion-Benton 2:38.13 10
2 Armstrong, Kaley SR Zion-Benton 2:39.05 8
3 Nano, Sandy SO Mather 2:44.19 6
4 Leyba, Mia SR Mather 2:44.94 4
5 Zamagne, Terri SR Kenosha Bradford 2:46.13 2
6 Lopez, Trinette JR Niles North 2:47.07 1
7 McKinnon, Kathryn FR Kenosha Bradford 2:48.99
8 Olayo, Jenny SO Waukegan 2:49.96
9 Knoblauch, Dana FR Lakes 2:50.25
10 Thompson, Elizabeth SO Lakes 2:52.73
11 Crane, Megan SO Niles North 2:56.94
12 Martinez, Brenda SO Waukegan 2:59.80

Women's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Khong, Sandy SO Mather 5:55.55 10
2 Beck, Ana SO Zion-Benton 6:04.65 8
3 Kotsovos, Clariza SR Niles North 6:11.40 6
4 Belen, Maribel JR Waukegan 6:18.03 4
5 Canda, Alyssa JR Waukegan 6:24.10 2
6 Haggerty, Grace JR Niles North 6:28.09 1
7 Rehich, Mierel JR Mather 6:37.23
8 Erickson, Peyton JR Zion-Benton 6:44.00
9 Beitzel, Missy SR Lakes 6:48.42
10 Coddington, Paige SR Lakes 6:54.86

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gonzalez, Jenny JR Mather 13:19.44 10
2 Sprague, Sarah FR Lakes 13:51.29 8
3 Ennesser, Lindsay JR Zion-Benton 14:11.34 6
4 Gonzalez, Maira JR Zion-Benton 14:32.33 4
5 Luu, Michelle FR Waukegan 14:48.77 2
6 Apostol, Kirstin SR Niles North 14:56.47 1
7 Pacheco, Francisca SO Waukegan 16:46.65

Women's 100m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Na, Jennifer SR Niles North 17.27 10
2 Connway, Danna SR Mather 17.80 8
3 Du, Maria SO Mather 18.53 6
4 Scott, Janea SR Zion-Benton 19.26 4
5 Ly, Amanda SO Niles North 19.44 2
6 Villela, Brooke JR Kenosha Bradford 19.64 1
7 Suopys, Cat SR Lakes 21.90
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Du, Maria SO Mather 18.86
2 Scott, Janea SR Zion-Benton 18.86
3 Ly, Amanda SO Niles North 19.79
4 Suopys, Cat SR Lakes 22.45
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Na, Jennifer SR Niles North 17.31
2 Connway, Danna SR Mather 17.71
3 Villela, Brooke JR Kenosha Bradford 19.92
4 Edwards, Lillian SR Zion-Benton -

Women's 300m Hurdles Low   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Connway, Danna SR Mather 55.17 6
2 Edwards, Lillian SR Zion-Benton 58.78 1
3 Suopys, Cat SR Lakes 1:00.38
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Na, Jennifer SR Niles North 52.46 10
2 Ly, Amanda SO Niles North 53.59 8
3 Du, Maria SO Mather 55.33 4
4 Isaac, Riley JR Zion-Benton 58.11 2

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garretto, Andrea JR Kenosha Bradford 4' 4.0" 10
2 McIntosh, Madee FR Niles North 4' 0.0" 8
3 Sprague, Emily SO Lakes 3' 10.0" 6
4 Pickney, Valerie SO Zion-Benton 3' 10.0" 4

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Montague, Alice SR Niles North 7' 0.0" 10
2 Melberg, Olivia FR Lakes 7' 0.0" 8
3 Acance, Sam SR Niles North 6' 0.0" 6

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Ebony SR Waukegan 16' 8.0" 10
2 Marko, Mady FR Kenosha Bradford 15' 8.5" 8
3 Pettis, Maria SR Waukegan 15' 2.0" 6
4 Wong, Lilly SR Niles North 14' 2.0" 4
5 Melberg, Olivia FR Lakes 14' 0.0" 2
6 Na, Jennifer SR Niles North 13' 8.0" 1
7 lowe, jasmine JR Mather 13' 3.5"
8 McDonald, Taylor JR Lakes 13' 0.5"
9 Taylor, Alicia FR Zion-Benton 12' 0.5"

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pettis, Maria SR Waukegan 34' 6.5" 10
2 Smith, Ebony SR Waukegan 34' 3.0" 8
3 Bishop, Candace SR Kenosha Bradford 33' 6.5" 6
4 Wong, Lilly SR Niles North 32' 2.75" 4
5 McIntosh, Madee FR Niles North 31' 2.5" 2
6 Watkins, Kiki SO Mather 27' 8.5" 1
7 Douglas, Dominique FR Zion-Benton 26' 9.0"
8 Frechette, Alexandria FR Zion-Benton 25' 2.5"

Women's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Cheyenne SO Waukegan 35' 7.0" 10
2 Morris, Raven FR Zion-Benton 31' 5.0" 8
3 Barker, Cheyene SR Zion-Benton 31' 3.5" 6
4 Lev-Ruth, Cassie SO Niles North 27' 5.5" 4
5 McMahon, Terese SR Lakes 26' 7.5" 2
6 Middleton, Kelsey FR Niles North 24' 0.0" 1
7 Becknell, Jeanette FR Lakes 18' 1.5"

Women's Discus Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mayfield, Adriene JR Zion-Benton 90' 0.0" 10
2 kusora, odunyo SO Mather 69' 1.0" 8
3 Tubera, Gillian FR Niles North 65' 5.0" 6
4 White, Cheyenne SO Waukegan 62' 10.0" 4
5 McMahon, Terese SR Lakes 60' 6.0" 2
6 Akinboboye, Elizabeth FR Niles North 58' 4.0" 1
7 Morris-Pratt, Kiara JR Zion-Benton 55' 7.0"
8 Becknell, Jeanette FR Lakes 37' 11.0"