Rockridge Quad (reschedule)

Scores:
Men's Score
Rockridge74
Kewanee53
Annawan53
 
Women's Score
Annawan91
Rockridge54

Men's 100m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peterson, Dylan FR Rockridge 12.12 5
2 Goforth, Cody SO Kewanee 12.16 3
3 Henkins, Josh FR Kewanee 12.26 2
4 Heene, Joey SO Kewanee 12.90 1
5 LaFosse, Mitchell SO Rockridge 13.46
6 Wheeler, Mitchell SO Rockridge 13.56
7 Swanson, Dillon SO Rockridge 15.21

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 LaFosse, Mitchell SO Rockridge 27.69
2 Wheeler, Mitchell SO Rockridge 28.57
3 Swanson, Dillon SO Rockridge 31.92
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Henry, TJ SR Rockridge 24.09 5
2 Songer, Preston SO Kewanee 25.28 3
3 Heene, Joey SO Kewanee 26.45 2
4 Reynolds, DeAndre FR Kewanee 27.16 1
5 Hughes, William SR Kewanee 27.84
6 Gandarilla, Jose JR Kewanee 28.12
7 Cone, Jake SR Kewanee -

Men's 400m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cone, Jake SR Kewanee 54.54 5
2 Nichols, Tanner SO Annawan 57.10 3
3 Songer, Preston SO Kewanee 58.15 2
4 Youngberg, Noah SO Rockridge 59.59 1
5 Pillen, Carter SO Annawan 1:03.87
6 Robinson, Evan FR Rockridge 1:07.45

Men's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cook, Michael SO Annawan 2:05.81 5
2 Aguilar, Rolando FR Kewanee 2:10.37 3
3 Partridge, Stephen SR Kewanee 2:15.90 2
4 Harrison, Alex FR Rockridge 2:16.25 1
5 Tingley, Mike FR Rockridge 2:29.06
6 Turner, Khalil SR Kewanee 2:29.56
7 Rohrig, Damon FR Kewanee 2:32.84
8 Stanforth, Gabe FR Rockridge 2:34.88
9 Russell, Austin SO Rockridge 2:42.46

Men's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Aguilar, Rolando FR Kewanee 4:48.78 5
2 Black, Rimi SR Rockridge 5:11.30 3
3 Stanforth, Gabe FR Rockridge 5:51.96 2
4 Rohrig, Damon FR Kewanee -
5 Harrison, Alex FR Rockridge -

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Black, Rimi SR Rockridge 10:50.57 5
2 Jones, Thomas SR Rockridge 11:34.50 3
3 Klundt, Matt SR Rockridge 12:08.15 2

Men's 110m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Horton, Dakota SR Rockridge 17.20 5
2 Thomson, Presson SO Annawan 17.45 3
3 Jones, Jacobi SR Kewanee 19.68 2

Men's 300m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Horton, Dakota SR Rockridge 44.86 5
2 Thomson, Presson SO Annawan 46.57 3
3 Claeys, Travis SO Kewanee 50.58 2
4 Peed, Devin FR Kewanee 51.40 1
5 Jones, Jacobi SR Kewanee 53.94
6 Ruddell, Jerry SO Rockridge -

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rockridge A Mike Tingley, Colten Ransdell,
Evan Robinson, Austin Russell
10:06.78 5

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Henry, TJ SR Rockridge 6' 4.0" 5
2 Landwehr, Alex FR Annawan 5' 10.0" 3
3 Johnson, Luke SO Rockridge 5' 6.0" 2
4 Claeys, Travis SO Kewanee 5' 2.0" 1
5 Henkins, Josh FR Kewanee 5' 2.0"
6 Titlow, Andrew SR Annawan -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pillen, Carter SO Annawan 11' 6.0" 5
2 Ruddell, Jerry SO Rockridge 11' 6.0" 3
3 Claeys, Travis SO Kewanee 8' 6.0" 2
4 Turner, Khalil SR Kewanee 6' 6.0" 1
5 Oetzel, Connor JR Kewanee -
6 Youngberg, Noah SO Rockridge -

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Landwehr, Alex FR Annawan 19' 1.75" 5
2 Williams, Nathan SO Rockridge 17' 5.75" 3
3 Hughes, William SR Kewanee 16' 7.75" 2
4 Peed, Devin FR Kewanee 16' 3.75" 1
5 Horton, Dakota SR Rockridge 16' 1.0"
6 Glines, Jeff JR Rockridge 15' 11.0"
7 Reynolds, DeAndre FR Kewanee 15' 10.0"
8 Washington, DeAngelo SR Annawan -
9 Verway, Dalton FR Putnam County -
10 Willis, Bryce SR Stark County -
11 Lee, Brandon SR Stark County -
12 Johnston, Chase FR Stark County -
13 Flores, Mario SO Putnam County -
14 Ransdell, Colten JR Rockridge -

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeBord, Rasheed SR Annawan 39' 11.0" 5
2 Southwell, Darren JR Rockridge 39' 2.0" 3
3 Reynolds, DeAndre FR Kewanee 35' 8.25" 2
4 Hughes, William SR Kewanee 35' 7.5" 1
5 Stevens, Nolan SO Rockridge 35' 4.5"
6 Goforth, Cody SO Kewanee 34' 4.5"
7 Peed, Devin FR Kewanee 31' 10.5"
8 Tingley, Mike FR Rockridge 30' 11.0"
9 DeBord, Rashaun SR Annawan -
10 Turnbull, Corbin SR Stark County -

Men's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Foster, Ben JR Annawan 47' 2.0" 5
2 Kirkhove, Donovan SR Annawan 42' 6.0" 3
3 Cone, Jake SR Kewanee 38' 7.0" 2
4 Gandarilla, Jose JR Kewanee 35' 10.5" 1
5 Costenson, Matt SO Kewanee 35' 9.5"
6 Smith, Shannon SO Annawan 34' 7.0"
7 Easterla, Jon JR Rockridge 31' 6.0"
8 Gerischer, Dillon JR Rockridge 29' 5.5"
9 Crawford, Logan FR Rockridge 27' 11.0"
10 Swab, Jared SO Rockridge 26' 3.0"
11 Dorsey, Tyler SO Stark County -
12 Rumbold, Jordan JR Stark County -
13 Kostellic, Dylan SR Putnam County -
14 Keegan, Tristan JR Putnam County -
15 Urnikis, Scotty SO Putnam County -

Men's Discus Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kirkhove, Donovan SR Annawan 141' 9.0" 5
2 Foster, Ben JR Annawan 124' 5.0" 3
3 Smith, Shannon SO Annawan 98' 6.0" 2
4 Ewing, Cody SO Rockridge 88' 0.0" 1
5 Heene, Joey SO Kewanee 84' 6.0"
6 Schultz, Emmett JR Rockridge 84' 1.0"
7 Crawford, Logan FR Rockridge 61' 6.0"
8 Costenson, Matt SO Kewanee -
9 Dorsey, Tyler SO Stark County -
10 Rumbold, Jordan JR Stark County -
11 Kostellic, Dylan SR Putnam County -
12 Keegan, Tristan JR Putnam County -
13 Urnikis, Scotty SO Putnam County -

Women's 100m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Debord, Mary JR Annawan 13.77 5
2 Peters, Abby SO Rockridge 14.13 3
3 Lantau, Rachel SO Rockridge 14.95 1
4 Kranz, Amie SR Rockridge 15.29
5 Mercer, Jessica FR Annawan 15.45
6 Tharp, Hannah FR Rockridge 16.23
7 Miller, Taylor FR Annawan -

Women's 200m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Lindsey FR Annawan 28.24 5
2 DeMay, Kayla FR Annawan 29.13 3
3 Debord, Mary JR Annawan 30.23 1
4 Lantau, Rachel SO Rockridge 31.12
5 Kranz, Amie SR Rockridge 31.64
6 Mercer, Jessica FR Annawan 34.02
7 Tharp, Hannah FR Rockridge -

Women's 400m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bowman, Cheyenne JR Rockridge 1:12.54 5
2 VanAntwerp, Joycelyn FR Annawan 1:14.37 3
3 Mercer, Jessica FR Annawan 1:21.28 1
4 Weathersby, Isis FR Annawan -

Women's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cline, Kaitlyn SO Annawan 2:59.64 5
2 Nelson, Megan FR Annawan 3:10.80 3
3 Miranda, Helena SR Rockridge 3:23.32 1

Women's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cline, Kaitlyn SO Annawan 6:25.65 5
2 Singleton, Laikyn JR Rockridge 7:02.86 3
3 Seitz, Stevie FR Annawan 7:24.91 1
4 Nelson, Megan FR Annawan 7:30.66
5 Miranda, Helena SR Rockridge 7:54.45

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cline, Kylie SO Annawan 14:41.57 5
2 Strachan, Carrie FR Rockridge 17:51.57 3

Women's 100m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fisher, Sara SR Annawan 16.55 5
2 Brown, Lindsey FR Annawan 16.91 3
3 Hoag, Miranda FR Rockridge 17.02 1
4 Brown, Abigail JR Annawan 18.87

Women's 300m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roman, Karissa SO Annawan 46.65 5
2 Hasson, Devin JR Rockridge 47.28 3
3 Fisher, Sara SR Annawan 49.29 1
4 Brown, Lindsey FR Annawan 52.52
5 Hoag, Miranda FR Rockridge 54.24

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roman, Karissa SO Annawan 5' 4.0" 5
2 Strachan, Carrie FR Rockridge 4' 6.0" 3
3 Parker, Ellery SO Rockridge 4' 4.0" 1
4 Miller, Taylor FR Annawan 4' 2.0"

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Lindsey FR Annawan 9' 0.0" 5
2 Peters, Abby SO Rockridge 7' 6.0" 3
3 Brown, Abigail JR Annawan 7' 6.0" 1
4 Bohnsack, Jordan SO Rockridge 6' 6.0"
5 Mahnesmith, Morgan SR Annawan -

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thomson, Julia SO Annawan 15' 2.25" 5
2 DeMay, Kayla FR Annawan 14' 10.0" 3
3 Tharp, Hannah FR Rockridge 12' 0.0" 1

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thomson, Katie SO Annawan 31' 6.0" 5
2 Medley, Becca SO Annawan 30' 11.5" 3
3 Thomson, Margaret SR Annawan 30' 1.0" 1
4 Cullen, Taylor SR Rockridge 29' 7.0"

Women's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meier, Beth JR Rockridge 36' 0.0" 5
2 Robinson, Charlie SR Rockridge 28' 3.5" 3
3 Vincent, Sydney SR Annawan 24' 6.5" 1
4 Arnold, Lanae JR Annawan 23' 5.0"
5 Brown, Abigail JR Annawan 21' 7.0"
6 Ruckey, Jeanie SO Rockridge -
7 Mindock, Kaylee FR Rockridge -

Women's Discus Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meier, Beth JR Rockridge 90' 9.0" 5
2 Robinson, Charlie SR Rockridge 70' 0.0" 3
3 Seitz, Stevie FR Annawan 47' 7.0" 1
4 Arnold, Lanae JR Annawan 47' 4.0"
5 DelGrande, Mariana SR Annawan 34' 9.0"
6 Fisher, Becca SO Annawan -
7 Ruckey, Jeanie SO Rockridge -
8 Mindock, Kaylee FR Rockridge -