SEMO All-Comers Invitational

Men's Men 55m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cole, Isaiah SR St. Louis Express 6.62
2 Smith, Malik E. SR Flames TC 6.74
3 Frederick, Waymon SR St. Louis Express 6.91
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Charlton, Brett JR Eureka 6.69
2 Preston-Riley, Tristin JR Stride - Ryte 6.75
3 Wood, Brandon L. SR Flames TC 6.79
4 Potter, Chris SR St. Louis Express 6.93
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Preston-Riley, Tristin JR Stride - Ryte 6.80
2 Wood, Brandon L. SR Flames TC 6.85
3 Potter, Chris SR St. Louis Express 6.86
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Charlton, Brett JR Eureka 6.79
2 Simpson, Oscar J. SR Flames TC 7.10
3 Triggs, Kyree SR St. Louis Express 7.15
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Cole, Isaiah SR St. Louis Express 6.34
2 Smith, Malik E. SR Flames TC 6.62
3 Frederick, Waymon SR St. Louis Express 6.67
4 Hawkins, Davian SR Unattached 6.75

Men's Men 55m Dash Open Men   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chism, Eric SR Victory 6.46
2 Major, Keith SR Untouchables 6.47
3 Chism, Chris SR Victory 6.57
4 bailey, henrick SR Unattached 6.61
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 SMith, Marcus SR NTL Elite Track Club 6.89
2 Clark, Tyrone SR Victory 6.94
3 McDonald, Sharod SR Victory 7.24
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 SMith, Marcus SR NTL Elite Track Club 6.88
2 Raisbeck, Greg SR Unattached 7.28
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Major, Keith SR Untouchables 6.52
2 Clark, Tyrone SR Victory 6.92
3 McDonald, Sharod SR Victory 6.92
4 McCrite, Alex FR Unattached -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Chism, Eric SR Victory 6.48
2 Chism, Chris SR Victory 6.58
3 bailey, henrick SR Unattached 6.59
4 snodgrass, ernie SR Unattached 8.02

Men's Men 55m Dash Junior High   Top↑

Prelim
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Morrison, Darius SR Missouri Elite Track Club 7.19
2 Etheridge, Lucas SR Unattached 7.31

Men's Men 200m Dash Open Men   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chism, Eric SR Victory 22.97
2 Major, Keith SR Untouchables 23.03
3 Chism, Chris SR Victory 23.26
4 Clark, Tyrone SR Victory 25.42
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cox, Rakeo SR Victory 23.37
2 Robertson, Shawn SR Victory 23.49
3 Munnings, Xavier SR Victory 23.96
4 Jones, Keith SR Victory 24.55
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McDonald, Sharod SR Victory 25.40
2 SMith, Marcus SR NTL Elite Track Club 26.05

Men's Men 200m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Marcus SR Unattached 23.08
2 Turner- Thompson, Keondre SR Fast and Furious Athletics 23.37
3 Preston-Riley, Tristin JR Stride - Ryte 24.58
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Charlton, Brett JR Eureka 24.37
2 Ziegler, Devin JR Unattached 24.53
3 Hill, Kobey SO Fast and Furious Athletics 24.74
4 Potter, Chris SR St. Louis Express 25.30
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frederick, Waymon SR St. Louis Express 25.35
2 Simpson, Oscar J. SR Flames TC 25.37
3 Davenport, Jordan SR NTL Elite Track Club 29.51
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leonard, Thomas M. SR Flames TC 25.19
2 McNair, Kenneth SR St. Louis Express 25.77
3 Smith, Malik E. SR Flames TC 25.78
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Richard, Treveon SR Fast and Furious Athletics 24.79
2 Triggs, Kyree SR St. Louis Express 25.71

Men's Men 200m Dash Junior High   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Etheridge, Lucas SR Unattached 25.86
2 Morrison, Darius SR Missouri Elite Track Club 26.23
3 Matthews, Justin SR Mustangs 31.48
4 Hotop, Jonathan SR Unattached 33.33

Men's Men 400m Dash Open Men   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robertson, Shawn SR Victory 53.84
2 Bowles, Roosevelt SR Victory 54.43
3 Munnings, Xavier SR Victory 57.25
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cox, Rakeo SR Victory 53.36
2 Austin, Jeffery SR Victory 57.61
3 SMith, Marcus SR NTL Elite Track Club 1:00.01

Men's Men 400m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chambers, Travius SR Unattached 51.22
2 Turner- Thompson, Keondre SR Fast and Furious Athletics 53.39
3 Hill, Kobey SO Fast and Furious Athletics 53.92
4 Ziegler, Devin JR Unattached 54.31
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Charlton, Brett JR Eureka 53.47
2 Knight, Tabais SR Flames TC 55.12
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rebecca, Nick SR Unattached 54.08
2 Cargo, Charles SR Unattached 55.84
3 Broyles, Kenneth SR Fast and Furious Athletics 56.60
4 Richard, Treveon SR Fast and Furious Athletics 1:02.62
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wood, Brandon L. SR Flames TC 56.16
2 Davenport, Jordan SR NTL Elite Track Club -

Men's Men 400m Dash Junior High   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hotop, Jonathan SR Unattached 1:14.07
2 Kinealy, Seamus SR Mustangs 1:14.78
3 Matthews, Justin SR Mustangs 1:17.32
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Forrest, Xavier SR St. Louis Express 1:16.72
2 Casseus, Raymond SR Mustangs 1:30.29

Men's Men 800m Run Junior High   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Forrest, Xavier SR St. Louis Express 2:49.19
2 Hotop, Jonathan SR Unattached 2:51.10
3 Matthews, Justin SR Mustangs 3:16.15
4 Casseus, Raymond SR Mustangs 3:38.14

Men's Men 800m Run Open Men   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Happe, Nick SR Unattached 2:02.81
2 Brown, Sean SR Unattached 2:05.46

Men's Men 800m Run High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Marcus SR Unattached 2:05.77
2 Hill, Kobey SO Fast and Furious Athletics 2:05.83
3 Cook, Nathan SR Unattached 2:05.89
4 Walker, Trey SR Unattached 2:06.14
5 Downing, Colton SR Unattached 2:08.59
6 Jeffers, Jack JR Unattached 2:11.07
7 Stage, Ronnie JR Unattached 2:12.37
8 Ziegler, Devin JR Unattached 2:12.43
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Broyles, Kenneth SR Fast and Furious Athletics 2:14.00
2 Richard, Treveon SR Fast and Furious Athletics 2:21.18
3 Croft, Chris JR Unattached 2:50.12
4 Lottes, Brett JR Unattached 2:55.86

Men's Men 1 Mile Run Open Men   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Echols, Drew SR Victory 4:57.31
2 Koskey, Erick SR Victory 5:11.38
3 Scott, Corwin SR Victory 5:43.32

Men's Men 1 Mile Run Junior High   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Burdine, Jaylen SR Unattached 6:18.86

Men's Men 1 Mile Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Winders, Javan SO Team Mansfield 4:44.25
2 Cook, Nathan SR Unattached 4:48.89
3 Walker, Trey SR Unattached 4:55.95
4 Bewen, Nick SR Not Attached 5:00.02
5 Jeffers, Jack JR Unattached 5:00.05
6 Stage, Ronnie JR Unattached 5:09.50
7 Magee, Thomas SR Unattached 5:26.80
8 Johnson, Martavious SO Fast and Furious Athletics 5:42.25
9 Broyles, Kenneth SR Fast and Furious Athletics 5:55.11

Men's Men 3000m Run Open Men   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Happe, Nick SR Unattached 8:38.00
2 Echols, Drew SR Victory 9:49.15
3 Belzer, Josiah SR Unattached 10:04.25
4 Koskey, Erick SR Victory 10:15.44
5 Scott, Corwin SR Victory 11:06.23

Men's Men 3000m Run Junior High   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Burdine, Jaylen SR Unattached 11:06.73
2 Casseus, Raymond SR Mustangs 14:38.84

Men's Men 3000m Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bewen, Nick SR Not Attached 10:08.28
2 Weis, Andrew JR Unattached 10:10.91
3 Johnson, Martavious SO Fast and Furious Athletics 10:25.19
4 Magee, Thomas SR Unattached 10:34.03

Men's Men 55m Hurdles Junior High   Top↑

Prelim
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Morrison, Darius SR Missouri Elite Track Club 10.44

Men's Men 55m Hurdles High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Turner- Thompson, Keondre SR Fast and Furious Athletics 8.04
2 Leonard, Thomas M. SR Flames TC 8.18
3 Triggs, Kyree SR St. Louis Express 8.31
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Knight, Tabais SR Flames TC 8.29
2 Potter, Chris SR St. Louis Express 8.47
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Turner- Thompson, Keondre SR Fast and Furious Athletics 8.01
2 Leonard, Thomas M. SR Flames TC 8.27
3 Potter, Chris SR St. Louis Express 8.79
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Triggs, Kyree SR St. Louis Express 8.38
2 Knight, Tabais SR Flames TC 8.44

Men's Men 55m Hurdles Open Men   Top↑

Prelim
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jones, Keith SR Victory 8.11
2 snodgrass, ernie SR Unattached 9.76

Men's Men High Jump Junior High   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Etheridge, Lucas SR Unattached 1.43
2 Kinealy, Seamus SR Mustangs 1.27

Men's Men High Jump Open Men   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCrite, Alex FR Unattached 1.96
2 Rick, Scott SR Unattached 1.73
3 Sorenson, Wade SR Unattached 1.63
4 Ewing, John SR Unattached 1.27
5 Walker, Michael SR Unattached 1.22

Men's Men High Jump High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Turner, Dominick SR Pure Talent Elite 1.83

Men's Men Pole Vault High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Scholin, Tanner SR Unattached 3.35

Men's Men Pole Vault Junior High   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lightfoot, KC SR Unattached 3.50

Men's Men Pole Vault Open Men   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ford, Joe SR Unattached 2.28
2 Ewing, John SR Unattached 2.28

Men's Men Long Jump Open Men   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Raisbeck, Greg SR Unattached 6.20

Men's Men Long Jump Junior High   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morrison, Darius SR Missouri Elite Track Club 5.13
2 Lightfoot, KC SR Unattached 4.44
3 Matthews, Justin SR Mustangs 4.12
4 Kinealy, Seamus SR Mustangs 3.86
5 Casseus, Raymond SR Mustangs 3.08

Men's Men Long Jump High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Turner, Dominick SR Pure Talent Elite 6.48
2 Hawkins, Davian SR Unattached 6.22
3 McNair, Kenneth SR St. Louis Express 5.96
4 Charlton, Brett JR Eureka 5.87
5 Cargo, Charles SR Unattached 5.69
6 Jeffers, Jack JR Unattached 5.51
7 Dorsey, Ruben SR Unattached 5.49

Men's Men Triple Jump High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hawkins, Davian SR Unattached 1' 1.3"
2 Jeffers, Jack JR Unattached 11.90
3 Cargo, Charles SR Unattached 11.55
4 Dorsey, Ruben SR Unattached 10.72
5 Turner, Dominick SR Pure Talent Elite -

Men's Men Shot Put Junior High   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eason, Tony SR KC Elite Competition 1' 0.56"
2 Hamilton, Devonte SR KC Elite Competition 9.92

Men's Men Shot Put High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morrison, Willie SR Unattached 1' 3.89"
2 Martin, Chase SR St. Louis Express 1' 0.51"
3 Perry, Ian JR Unattached 11.94
4 Jeffers, Jack JR Unattached 7.28
5 Croft, Chris JR Unattached 5.33

Men's Men Shot Put Open Men   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rushin, Ben SR Unattached 1' 1.16"

Women's Women 55m Dash Open Women   Top↑

Prelim
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Forbes, Deidre SR Victory 7.43
2 Rodgers, Belinda SR NTL Elite Track Club 7.65
3 Quinn, Britney SR Victory 7.69
4 Rogers-Adkinson, Diana SR Unattached 9.87

Women's Women 55m Dash Junior High   Top↑

Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Martin, Sidney SR St. Louis Express 7.85
2 Kinealy, Maguire SR Mustangs 7.88
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Frank, Danielle SR St. Louis Express 7.72

Women's Women 55m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Landolt, Mary SR St. Louis Express 7.47
2 woods, Miche-ala SR Flames TC 7.47
3 Perkins, Paris FR Fast and Furious Athletics 7.48
4 Phillips, Ariana SR St.Louis Storms 7.69
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harvey, Kiana SR Flames TC 7.54
2 Jones, Khaila SR North Central Arkansas Elite 7.60
3 Paul, Erin SO Stride - Ryte 7.74
4 Bradford, Camry SO Stride - Ryte 8.04
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Phillips, Ariana SR St.Louis Storms 7.57
2 Saunders, Rikta Z. SR Flames TC 8.04
3 Kassel, Kassidy SO Unattached 8.16
4 Heath, Brittany FR St. Vincent HS Perryville 10.48
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 woods, Miche-ala SR Flames TC 7.52
2 Harvey, Kiana SR Flames TC 7.67
3 Forrest, Si'Arra SR St. Louis Express 7.92
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Landolt, Mary SR St. Louis Express 7.43
2 Paul, Erin SO Stride - Ryte 7.81
3 Bradford, Camry SO Stride - Ryte 7.87
4 Griffin, Brittney SR Mustangs 8.31
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Perkins, Paris FR Fast and Furious Athletics 7.53
2 Jones, Khaila SR North Central Arkansas Elite 7.69
3 Jackson, Jada SR Flames TC 8.64

Women's Women 200m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Perkins, Paris FR Fast and Furious Athletics 26.44
2 Landolt, Mary SR St. Louis Express 27.89
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Phillips, Ariana SR St.Louis Storms 27.87
2 Harvey, Kiana SR Flames TC 28.01
3 Bindel, Sarah SR Unattached 28.05
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Paul, Erin SO Stride - Ryte 28.92
2 Jackson, Jada SR Flames TC 31.79
3 Culpepper, Alize SR Fast and Furious Athletics 31.99
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Saunders, Rikta Z. SR Flames TC 29.12
2 Forrest, Si'Arra SR St. Louis Express 29.45
3 Jones, Tamra SR Flames TC 30.26
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Green, Julia SR St. Louis Express 27.90
2 Sanders, Kasandra SR Flames TC 30.05
3 Griffin, Brittney SR Mustangs 30.69

Women's Women 200m Dash Open Women   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McManis, Portia SR Victory 27.04
2 Forbes, Deidre SR Victory 27.53
3 Quinn, Britney SR Victory 27.53
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rodgers, Belinda SR NTL Elite Track Club 28.65
2 Jones, Kadeidra SR Victory 28.70

Women's Women 200m Dash Junior High   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Sidney SR St. Louis Express 29.07
2 Frank, Danielle SR St. Louis Express 29.62
3 Kinealy, Maguire SR Mustangs 30.25

Women's Women 400m Dash Junior High   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cherry, Chloe SR Mustangs 1:18.66

Women's Women 400m Dash Open Women   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Asia SR Victory 1:06.56
2 Jones, Kadeidra SR Victory 1:08.98
3 Rodgers, Belinda SR NTL Elite Track Club 1:10.11

Women's Women 400m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Perkins, Paris FR Fast and Furious Athletics 1:00.69
2 Bradford, Camry SO Stride - Ryte 1:04.14
3 Bindel, Sarah SR Unattached 1:04.46
4 Kassel, Kassidy SO Unattached 1:10.01
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 woods, Miche-ala SR Flames TC 1:01.63
2 Lile, Ashton SR Stride - Ryte 1:04.52
3 Small, Jordan SR Unattached 1:09.79
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sanders, Kasandra SR Flames TC 1:12.03
2 Brice, Olivia SR St. Louis Express 1:16.33

Women's Women 800m Run Junior High   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kinealy, Maguire SR Mustangs 3:08.09
2 Cherry, Chloe SR Mustangs 3:13.63

Women's Women 1 Mile Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holzum, Alex SR St. Louis Express 6:15.47

Women's Women 1 Mile Run Open Women   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bollinger, Jessica SR Unattached 5:19.97
2 Kiptebeny, Josphine SR Victory 5:45.89

Women's Women 1 Mile Run Junior High   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bewen, Kristen SR Not Attached 6:57.50
2 Cherry, Chloe SR Mustangs 8:13.59

Women's Women 3000m Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lile, Ashton SR Stride - Ryte 12:26.08

Women's Women 3000m Run Open Women   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bollinger, Jessica SR Unattached 10:22.41
2 Kiptebeny, Josphine SR Victory 11:28.42

Women's Women 55m Hurdles High School   Top↑

Prelim
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bindel, Sarah SR Unattached 9.18
2 Jones, Tamra SR Flames TC 9.71

Women's Women 55m Hurdles Open Women   Top↑

Prelim
Athlete Name Year Team Name Mark
1 McManis, Portia SR Victory 8.67

Women's Women High Jump High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Small, Jordan SR Unattached 1.53
2 Lindenbusch, Haley JR Unattached 1.37

Women's Women Pole Vault High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Graham, Kenzie JR Unattached 2.43

Women's Women Long Jump Open Women   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cloudy, Brittany SR Unattached 5.77

Women's Women Long Jump High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Khaila SR North Central Arkansas Elite 4.77
2 Lindenbusch, Haley JR Unattached 4.64
3 Gautier, Olivia SR Unattached 4.27
4 Griffin, Brittney SR Mustangs -

Women's Women Long Jump Junior High   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kinealy, Maguire SR Mustangs 4.22
2 Young, Precious SR Mustangs -

Women's Women Triple Jump High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Khaila SR North Central Arkansas Elite 11.10
2 Gautier, Olivia SR Unattached -

Women's Women Shot Put Junior High   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meitzenheimer, Danell SR Throwing and Growing Track Clu 10.25
2 Cherry, Chloe SR Mustangs 7.59
3 White, Angelina SR Throwing and Growing 7.30
4 Kearney, Destiney SR KC Elite Competition 6.44
5 Young, Precious SR Mustangs 5.97
6 Kearney, Daisha SR KC Elite Competition 5.57

Women's Women Shot Put Open Women   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jefferson, Krystle SR Victory 6.82

Women's Women Shot Put High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eller, Emily JR Unattached 11.47
2 Meitzenheimer, Danielle SO Unattached 10.38