Sauk Valley Gold Medal Meet

Men's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Konneck, Will SO Bureau Valley 7.56
2 Schwindenhammer, Trendon SR Rock Falls 7.64
3 Mikan, Dale SR Sterling 7.71
4 Stamp, August JR Geneseo 7.78
5 Vogler, Eli JR Oregon 8.44
6 Mayes, Benny SO Dixon 9.13
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Douglas, Quinton JR Dixon 7.62
2 Drew, Josh SR Oregon 7.67
3 Villa, Adrian SR Rock Falls 7.77
4 Bruce, Terrance SO Sterling 7.80
5 Matthews, Jared SR Geneseo 7.91
6 Jarigese, Thomas SR Bureau Valley 8.85
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Webster, Ryan SR Geneseo 7.72
2 Bruce, Dimitri JR Sterling 7.78
3 Jenarine, Daniel SO Dixon 7.90
4 Harris, Isaiah FR Rock Falls 8.17
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spaulding, Andrew FR Sterling 7.82
2 Aguilar, Antonio SO Sterling 8.19
3 Pudlas, Troy SR Oregon 8.24
4 Elmore, Alex FR Bureau Valley 8.39
5 Ocampo, Juan JR Oregon 8.54
6 Richert, Shane SO Geneseo 9.15
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mikan, Dillion JR Sterling 8.04
2 Metcalf, Aaron SR Geneseo 8.09
3 Gallegos, Tre SR Sterling 8.24
4 Vickers, Austin JR Rock Falls 8.26
5 Galladro, Pedro SO Sterling 8.53
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Strong, Willie JR Sterling 8.05
2 Frerichs, Cayson FR Geneseo 8.27
3 Solis, Tayveon SO Sterling 8.53
4 Moore, Devon FR Geneseo 8.74
5 Rusk, Tanner JR Geneseo 8.94
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ramos, Orlando FR Sterling 8.14
2 Casten, Ian FR Sterling 8.14
3 Billier, Carter SO Geneseo 8.27
4 Norville, Caleb JR Geneseo 8.32
5 Billings, Ryan FR Rock Falls 9.26
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wiseman, Josh SO Dixon 7.78
2 Lafferty, Connor FR Dixon 8.10
3 Sensor, Ethan FR Sterling 8.44
4 St.Claire, Dillon SR Oregon 8.58
5 Abell, D'Angelo SO Rock Falls 8.62
6 Hibbard, Brody FR Sterling 9.16
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Deets, Reid SR Dixon 7.46
2 Cady, Alex FR Bureau Valley 8.51
3 Anderson, Gage FR Sterling 8.80
4 Humphrey, Zach FR Geneseo 8.83
5 Kessler, Kyle FR Rock Falls 8.83
6 Siegmond, Drew FR Sterling 9.50
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eastwood, Michael FR Bureau Valley 7.80
2 King, Trevor FR Sterling 8.35
3 Parcus, Mike FR Dixon 8.79
4 Interone, Arie FR Sterling 9.38
5 Kaiser, Cole FR Bureau Valley 9.50

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Deets, Reid SR Dixon 24.16
2 Konneck, Will SO Bureau Valley 24.95
3 Villa, Adrian SR Rock Falls 25.28
4 Schwindenhammer, Trendon SR Rock Falls 25.33
5 Matthews, Jared SR Geneseo 25.92
6 Mikan, Dale SR Sterling 26.42
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bruce, Terrance SO Sterling 25.71
2 Dale, Trey SO Bureau Valley 26.00
3 Mikan, Dillion JR Sterling 26.42
4 Fisher, Joe SR Bureau Valley 26.54
5 Strong, Willie JR Sterling 26.62
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ocampo, Juan JR Oregon 25.96
2 Gallegos, Tre SR Sterling 27.03
3 Blackert, Jeremiah SR Bureau Valley 27.28
4 Robertson, Spencer SO Geneseo 27.49
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frerichs, Cayson FR Geneseo 27.02
2 Adami, Jaeden SO Sterling 27.50
3 Aguilar, Antonio SO Sterling 28.06
4 Sleck, Marcus SR Rock Falls 28.45
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cady, Alex FR Bureau Valley 28.29
2 Kessler, Kyle FR Rock Falls 28.32
3 Solis, Tayveon SO Sterling 28.89
4 Galladro, Pedro SO Sterling 29.10
5 Jarigese, Thomas SR Bureau Valley 31.19
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lafferty, Connor FR Dixon 26.68
2 King, Trevor FR Sterling 27.19
3 Anderson, Trenton FR Dixon 27.28
4 Drendel, Kevin SO Indian Creek 29.44
5 Dubree, Cedric SR Sterling 29.47
6 Hibbard, Brody FR Sterling 31.78
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eastwood, Michael FR Bureau Valley 24.98
2 Parcus, Mike FR Dixon 29.67
3 Sherman, Corey FR Dixon 30.51
4 Elmore, Alex FR Bureau Valley 30.87
5 Kaiser, Cole FR Bureau Valley 31.18
6 Interone, Arie FR Sterling 31.37

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 LaMendola, Alexander SR Dixon 53.66
2 Dhaese, Pierce SR Oregon 55.67
3 Trancoso, Dakota SR Sterling 56.05
4 Trone, Daniel SR Bureau Valley 56.20
5 Mennen, Caleb FR Oregon 57.13
6 Sorbel, Eric JR Indian Creek 58.31
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Ryan SR Bureau Valley 56.36
2 Newman, Andrew FR Oregon 58.34
3 Ramsey, Ian JR Geneseo 1:00.18
4 Frerichs, Cayson FR Geneseo 1:00.36
5 Farnsworth, Jonathan SO Indian Creek 1:01.99
6 Haney, James FR Geneseo 1:36.90
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lally, Killian SR Dixon 58.00
2 Douglas, Quinton JR Dixon 1:01.57
3 Schoff, Hunter FR Bureau Valley 1:02.97
4 Drezen, Benjamin FR Dixon 1:03.00
5 St.Claire, Dillon SR Oregon 1:04.49
6 Jarigese, Thomas SR Bureau Valley 1:11.11
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Church, Kody SR Bureau Valley 1:02.54

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thorpe, Simon SR Dixon 2:08.01
2 Eastwood, Kane SR Bureau Valley 2:11.48
3 Grady, Evan JR Dixon 2:12.08
4 Hansen, Cody SR Sterling 2:12.78
5 DeLaFuente, Peter JR Sterling 2:17.24
6 Sondgeroth, Cody SR Dixon 2:18.74
7 Palmer, Micah SR Sterling 2:19.72
8 Smith, Andrew SR Bureau Valley 2:20.20
9 Burkhart, Austin SR Oregon 2:20.62
10 Weller, Adam JR Oregon 2:22.07
11 Ostrander, Evan SO Indian Creek 2:26.37
12 Hart, Jalen SO Sterling 2:27.38
13 Banister, Keegan SO Geneseo 2:37.96
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Booker, Camden SR Indian Creek 2:22.50
2 Conklin, Kobe JR Rock Falls 2:22.50
3 Larson, Dillion SR Rock Falls 2:24.42
4 Maronde, Zach SR Rock Falls 2:28.27
5 Booker, Declan FR Indian Creek 2:33.87
6 Collin, Dallas SR Rock Falls 2:37.87
7 Lotspeich, Charlie JR Bureau Valley 2:45.79
8 Laingen, Nelson FR Geneseo 2:58.43
9 Murray, Sam FR Geneseo 2:59.87
10 Lewis, Hunter FR Bureau Valley 3:06.59

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chenoweth, David JR Geneseo 4:43.27
2 Landis, Jonathon FR Sterling 4:46.20
3 Soria, Nathan FR Geneseo 4:51.58
4 Blakley, Chaise SR Geneseo 4:52.05
5 Hamblen, Brayden FR Rock Falls 4:53.36
6 Rocha, Ethan JR Sterling 4:54.07
7 Lund, Cody SO Sterling 4:54.55
8 Williams, Seth SO Rock Falls 4:55.51
9 Trevino, Austin SR Dixon 4:59.69
10 Lamb, Mitchell SR Geneseo 5:00.52
11 Gatter, Tony SR Geneseo 5:01.24
12 Elden, Charley SO Geneseo 5:06.18
13 Rogers, Jordan SO Oregon 5:21.82
14 Reiley, Evan SO Sterling 5:28.52
15 Smith, Andrew SR Bureau Valley 5:42.58
16 Lotspeich, Charlie JR Bureau Valley 6:28.74
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schuldt, Braxton FR Sterling 5:31.05
2 Ramirez, Brandon FR Oregon 5:31.44
3 Ostrander, Evan SO Indian Creek 5:34.34
4 Knox, Breu SO Rock Falls 5:41.23
5 Hunter, Justin JR Rock Falls 5:49.69
6 Harshman, Jacob JR Oregon 5:50.51
7 Larson, Dillion SR Rock Falls 5:52.59
8 Neff, Tate FR Geneseo 6:01.80
9 Cosileon, Primitivo FR Rock Falls 6:12.07
10 Oltmanns, Seth SO Oregon 6:20.34
11 Adams, Brandon SR Sterling 7:14.01

Men's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gieson, JD JR Dixon 8.70
2 Schoff, Tucker SR Bureau Valley 8.88
3 Pischke, Andrew FR Geneseo 9.71
4 Reynolds, Jordan JR Rock Falls 9.87
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mortonson, Tanner SR Rock Falls 9.94
2 Tribble, Bobby SO Sterling 10.09
3 Schoff, Hunter FR Bureau Valley 10.93
4 Newman, Andrew FR Oregon 11.71
5 Drendel, Kevin SO Indian Creek 11.83

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Dixon A , ,
,
1:40.31
2 Geneseo A , ,
,
1:40.88
3 Oregon A , ,
,
1:42.58
4 Sterling A , ,
,
1:42.78
5 Rock Falls A , ,
,
1:42.80
6 Bureau Valley A , ,
,
1:44.02
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rock Falls B , ,
,
1:48.00
2 Geneseo B , ,
,
1:50.10
3 Sterling C , ,
,
1:50.39
4 Sterling B , ,
,
1:50.76
5 Dixon B , ,
,
1:54.65
6 Rock Falls C , ,
,
2:05.05

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Bureau Valley A , ,
,
3:43.18
2 Geneseo A , ,
,
3:47.20
3 Sterling A , ,
,
3:47.73
4 Oregon A , ,
,
3:49.14
5 Dixon A , ,
,
3:58.21
6 Rock Falls A , ,
,
4:02.93
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Dixon B , ,
,
3:56.33
2 Geneseo B , ,
,
3:57.51
3 Sterling B , ,
,
3:59.77
4 Oregon B , ,
,
4:00.47
5 Rock Falls B , ,
,
4:07.64
6 Indian Creek A , ,
,
4:07.94
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Sterling C , ,
,
4:03.15
2 Geneseo C , ,
,
4:15.28
3 Rock Falls D , ,
,
4:16.87
4 Rock Falls C , ,
,
4:16.95
5 Geneseo D , ,
,
4:18.03
6 Geneseo E , ,
,
4:22.31
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Geneseo F , ,
,
4:51.96

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Dixon A , ,
,
8:38.77
2 Sterling A , ,
,
8:42.85
3 Geneseo B , ,
,
8:54.54
4 Geneseo A , ,
,
9:00.01
5 Bureau Valley A , ,
,
9:05.97
6 Oregon A , ,
,
9:19.59
7 Rock Falls C , ,
,
9:28.77
8 Rock Falls A , ,
,
9:29.34
9 Rock Falls B , ,
,
9:46.92
10 Dixon B , ,
,
10:15.07
11 Geneseo C , ,
,
10:39.87
12 Indian Creek A , ,
,
-

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boyer, Brandon SO Rock Falls 6' 0.0"
2 Strong, Willie JR Sterling 5' 8.0"
3 Sears, Gage JR Geneseo 5' 8.0"
4 Dhaese, Pierce SR Oregon 5' 8.0"
5 Kirchhoff, Jacob SR Sterling 5' 8.0"
6 Mennen, Caleb FR Oregon 5' 6.0"
7 Webster, Ryan SR Geneseo 5' 6.0"
8 Anger, Kasey SR Rock Falls 5' 2.0"
9 Ramirez, Brandon FR Oregon 5' 2.0"
10 Schoff, Hunter FR Bureau Valley 5' 0.0"
11 Osario, Yulian SO Bureau Valley 4' 10.0"
12 Blackert, Jeremiah SR Bureau Valley 4' 10.0"
13 Lyon, Blake JR Geneseo 4' 10.0"
14 Interone, Arie FR Sterling 4' 8.0"
15 Eastwood, Michael FR Bureau Valley 4' 8.0"
16 Rusk, Tanner JR Geneseo 4' 8.0"
17 Siegmond, Drew FR Sterling -
18 Adami, Jaeden SO Sterling -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rutherford, Ashton SR Oregon 12' 0.0"
2 Cain, Justin SR Geneseo 11' 6.0"
3 Atwell, Arthur SO Geneseo 11' 0.0"
4 Stark, Jordan JR Rock Falls 9' 0.0"
5 Verplaetse, Jacob FR Geneseo 8' 0.0"
6 Jacobs, Brendon SO Dixon 7' 6.0"
7 Haney, James FR Geneseo 7' 0.0"
8 Banister, Keegan SO Geneseo 7' 0.0"
9 Villa, David SO Rock Falls 7' 0.0"
10 Knox, Breu SO Rock Falls 7' 0.0"
11 Sherman, Corey FR Dixon 6' 6.0"
12 Forrest, Bryson FR Dixon 6' 6.0"

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wiseman, Josh SO Dixon 18' 6.0"
2 Eastwood, Michael FR Bureau Valley 18' 1.5"
3 Harris, Isaiah FR Rock Falls 16' 2.75"
4 Dale, Trey SO Bureau Valley 15' 2.5"
5 Kessler, Kyle FR Rock Falls 14' 6.0"
6 Anderson, Gage FR Sterling 14' 5.5"
7 Hibbard, Brody FR Sterling 14' 4.5"
8 Rusk, Tanner JR Geneseo 14' 2.25"
9 Galladro, Pedro SO Sterling 13' 10.5"
10 Cady, Alex FR Bureau Valley 12' 6.0"
11 Collin, Dallas SR Rock Falls 12' 4.5"
12 Abell, D'Angelo SO Rock Falls 12' 1.75"
13 Osario, Yulian SO Bureau Valley -
14 Sensor, Ethan FR Sterling -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gieson, JD JR Dixon 20' 3.5"
2 Beard, Josh JR Geneseo 18' 5.0"
3 Douglas, Quinton JR Dixon 18' 2.5"
4 Uresti, Jose JR Sterling 16' 11.5"
5 Spaulding, Andrew FR Sterling 16' 10.5"
6 Blackert, Jeremiah SR Bureau Valley 16' 7.5"
7 Vogler, Eli JR Oregon 16' 1.5"
8 Newman, Andrew FR Oregon 15' 10.0"
9 Metcalf, Aaron SR Geneseo 15' 8.0"
10 Billier, Carter SO Geneseo 15' 4.5"
11 Fisher, Joe SR Bureau Valley 15' 4.0"
12 Sleck, Marcus SR Rock Falls 14' 6.5"
13 Cameron, Jonathan SO Rock Falls 13' 2.75"

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beard, Josh JR Geneseo 42' 11.0"
2 Kirchhoff, Jacob SR Sterling 39' 0.5"
3 Pischke, Andrew FR Geneseo 38' 11.0"
4 Mortonson, Tanner SR Rock Falls 37' 2.0"
5 Sears, Gage JR Geneseo 37' 1.5"
6 Boyer, Brandon SO Rock Falls 36' 7.5"
7 Mitchell, Skylar SR Dixon 35' 6.0"
8 Drew, Josh SR Oregon 34' 10.0"
9 Blackert, Jeremiah SR Bureau Valley 34' 9.0"
10 Vickers, Austin JR Rock Falls 33' 4.0"
11 Dale, Trey SO Bureau Valley 31' 8.5"

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marmion, A.J. SR Geneseo 46' 10.5"
2 Knie, Josh SR Sterling 46' 5.5"
3 Buckman, Justin SR Bureau Valley 45' 8.0"
4 Brouilette, Joseph JR Sterling 42' 2.0"
5 Jacobs, Andrew SR Bureau Valley 42' 1.0"
6 Sietter, Austin SR Bureau Valley 41' 10.0"
7 Jensen, Tanner JR Sterling 40' 10.0"
8 Musgrove, Josh JR Dixon 38' 10.0"
9 Pudlas, Troy SR Oregon 38' 5.0"
10 Spaulding, Matt SR Sterling 38' 2.0"
11 Pierce, Chase JR Bureau Valley 37' 4.0"
12 Helander, Alex JR Dixon 36' 6.0"
13 Salisbury, Parker JR Geneseo 36' 4.0"
14 Labash, David JR Oregon 30' 4.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eaker, Jacob SR Geneseo 37' 0.5"
2 Wolber, Jason JR Sterling 36' 9.0"
3 Billings, Jacob SR Rock Falls 36' 9.0"
4 Mathis, Josh SO Geneseo 36' 2.0"
5 Ghibellini, John SO Oregon 33' 6.5"
6 Pena, Kiko SO Geneseo 33' 1.0"
7 Lyon, Blake JR Geneseo 32' 9.0"
8 Fleming, Griffin SO Geneseo 32' 8.5"
9 Swanson, Breydn SR Rock Falls 32' 7.0"
10 Girten, Hunter FR Geneseo 30' 2.0"
11 Decker, Dylan FR Geneseo 29' 8.0"
12 Humphrey, Zach FR Geneseo 26' 8.0"
13 Kauss, Clayton JR Indian Creek 25' 10.0"
14 Watkins, Benji SO Geneseo 24' 11.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Springman, Seth SR Sterling 29' 9.0"
2 Mooney, Keegan JR Bureau Valley 28' 3.0"
3 Gonigam, Tyler JR Bureau Valley 28' 0.0"
4 McMeeken, Marshall SR Oregon 27' 11.0"
5 Schefsky, Zach JR Geneseo 27' 10.5"
6 Eshelmen, Lee FR Bureau Valley 27' 9.0"
7 Anaya, Nestor JR Oregon 27' 4.0"
8 Tabers, Michael-Paul SO Dixon 25' 3.0"
9 Barrientos, Jose FR Sterling 24' 9.5"
10 Billings, Ryan FR Rock Falls 24' 0.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sinn, Kyle SR Sterling 37' 6.0"
2 Wike, Sam FR Sterling 31' 4.0"
3 Lenox, Brady JR Rock Falls 30' 7.0"
4 Schielein, Dane SR Dixon 30' 5.5"
5 Ocampo, Juan JR Oregon 29' 11.0"
6 Rodriguez, Edgar FR Sterling 26' 1.0"
7 Pounders, Lukas JR Rock Falls 25' 6.0"
8 McCollough, Sam SO Dixon 24' 9.0"
9 Spangler, Nick FR Dixon 23' 10.0"
10 Brehm, . SR Oregon 19' 10.0"
11 Moreno, Riccardo FR Sterling 16' 3.0"

Women's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lahey, Shannon SO Dixon 8.46
2 Phillips, Denajha JR Sterling 8.47
3 Holcomb, Monika JR Rock Falls 8.67
4 Gradert, Lynsey FR Geneseo 8.69
5 Arrington, Alyssa JR Indian Creek 9.14
6 Parson, Kyla FR Oregon 9.93
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DuBois, Megan SR Geneseo 8.66
2 Sohn, Brittani JR Dixon 8.98
3 Horn, Bryie SR Oregon 9.17
4 Palmer, Jasmine SO Sterling 9.85
5 Chavez, Marissa SO Rock Falls 10.02
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wise, Anna JR Geneseo 8.50
2 Cooper, Megan JR Dixon 9.02
3 Mammosser, Molly FR Rock Falls 9.08
4 Williams, Hailey SO Indian Creek 9.97
5 Michael, Inken SR Sterling 10.64
6 Long, Jasmine FR Oregon 16.18
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Arickx, Sydney SO Rock Falls 8.46
2 Tira, Ashleigh SO Sterling 8.67
3 LONG, WHITNEY SO Oregon 8.76
4 Montgomery, Abrianna FR Dixon 9.19
5 Oney, Cameron FR Geneseo 9.40
6 Gallegos, Jessica JR Sterling 10.59
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chamberlain, Sabrina SO Sterling 8.71
2 Blackert, Emily FR Rock Falls 9.02
3 CULLEN, SHANNON SR Oregon 9.25
4 Pultorak, Olivia FR Dixon 9.88
5 Nava-Moyotl, Mayra FR Oregon 10.08
6 Rorbeck, Haylie FR Oregon 14.96
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bush, Michaela SO Rock Falls 8.74
2 Beeter, McKaylee SR Oregon 9.20
3 Bridgeman, Destiny SO Dixon 9.77
4 Flynn, Morgan FR Sterling 10.33
5 Mushin, Ansia JR Dixon 10.41
6 Tumbarello, Sairrah FR Geneseo 10.81
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 GRACE, ERICA SR Oregon 8.97
2 Neal, Tajah FR Sterling 9.66
3 Ivarson, Anna FR Sterling 9.90
4 Askegaard, Morgan FR Dixon 10.06
5 Buch, Jillian FR Dixon 10.39

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clevenger, Dallas JR Rock Falls 27.97
2 Lahey, Shannon SO Dixon 28.91
3 Wise, Anna JR Geneseo 29.19
4 Vanderheyden, Hanna JR Geneseo 30.36
5 GRACE, ERICA SR Oregon 30.36
6 Phillips, Denajha JR Sterling 30.99
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gradert, Lynsey FR Geneseo 30.19
2 Gaffey, Sesily FR Dixon 31.05
3 Clary, Dani FR Geneseo 31.66
4 Huizenga, Addison SR Dixon 32.22
5 Bridgeman, Destiny SO Dixon 33.53
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oney, Cameron FR Geneseo 32.48
2 Henderson, Lily FR Geneseo 32.68
3 Stoner, Shaylee JR Rock Falls 35.01
4 Nelson, Leah FR Dixon 35.43
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frank, Abby JR Geneseo 34.61
2 Conard, Payton SO Geneseo 34.66
3 Chavez, Marissa SO Rock Falls 35.01
4 Gallegos, Jessica JR Sterling 35.78
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Horn, Bryie SR Oregon 31.21
2 Parson, Kyla FR Oregon 32.83
3 Shaw, Britni SO Sterling 34.25
4 Michael, Inken SR Sterling 37.94
5 Flynn, Morgan FR Sterling 38.96
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chamberlain, Sabrina SO Sterling 28.85
2 Long, Hailey JR Oregon 31.75
3 Beeter, McKaylee SR Oregon 31.84
4 Romo, Alex FR Rock Falls 33.45
5 Ivarson, Anna FR Sterling 33.79
6 Chen, Jenny FR Sterling 37.42
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kermott, Emma SR Sterling 31.65
2 Neal, Tajah FR Sterling 32.84
3 Nava-Moyotl, Mayra FR Oregon 34.20
4 Rorbeck, Haylie FR Oregon 34.30
5 Hobbs, Alyssa FR Sterling 34.55
6 Edwards, Avery FR Sterling 35.03

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kyler, Chantel JR Indian Creek 1:09.41
2 Kunde, Rylee JR Sterling 1:10.54
3 SKOUMAL, MACKENZIE SO Oregon 1:11.34
4 Gradert, Lynsey FR Geneseo 1:12.04
5 Miller, Callie SO Geneseo 1:15.52
6 Larson, Mahala FR Rock Falls 1:19.05
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bushman, Maggie JR Dixon 1:06.76
2 Montgomery, Abrianna FR Dixon 1:11.19
3 Olson, Paige FR Geneseo 1:12.20
4 Rice, Kaylee FR Dixon 1:13.88
5 Schilling, Rachel SO Geneseo 1:15.79
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Haime, Jayda FR Dixon 1:11.95
2 Lightner, Taylor SR Rock Falls 1:15.60
3 Goodrich, Emma JR Indian Creek 1:16.22
4 Conard, Bailey SR Geneseo 1:17.66
5 Rorbeck, Haylie FR Oregon 1:18.02
6 Nelson, Leah FR Dixon 1:24.54

Women's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Olson, Halle SR Geneseo 2:36.56
2 Schilling, Emily JR Indian Creek 2:38.68
3 Claus, Taylor SO Geneseo 2:44.74
4 Kelly, Morgan SR Geneseo 2:48.37
5 Ormond, Tamara FR Indian Creek 2:51.60
6 Schueler, Mackenzie SO Rock Falls 2:54.80
7 Heffelfinger, Maddie FR Sterling 2:56.17
8 Miller, Madison SO Geneseo 3:07.64
9 DuBois, Jessica FR Geneseo 3:14.38
10 Villaneuava, Pam FR Sterling 3:14.97
11 Castillo, Priscila FR Sterling 3:19.46
12 Murray, Sarah FR Oregon 3:41.27

Women's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schilling, Emily JR Indian Creek 5:48.39
2 DeBrock, Sally FR Geneseo 6:20.43
3 Dellet, Sarah SR Geneseo 6:23.01
4 Ormond, Tamara FR Indian Creek 6:26.87
5 Gomez, Sandra SR Rock Falls 6:54.34
6 Hansen, Carly FR Sterling 7:00.74
7 Martinez, Amelia FR Sterling 7:28.44
8 Murray, Sarah FR Oregon 9:05.86

Women's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vanderheyden, Hanna JR Geneseo 10.41
2 Miller, Maya JR Sterling 11.09
3 Miller, Emma SR Rock Falls 11.11
4 Rice, Kaylee FR Dixon 12.19
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Long, Hailey JR Oregon 11.00
2 Koch, Kasey SO Dixon 11.53
3 Nelson, Leah FR Dixon 13.32

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rock Falls A , ,
,
1:55.89
2 Dixon A , ,
,
1:56.06
3 Sterling A , ,
,
1:56.52
4 Oregon A , ,
,
1:58.28
5 Geneseo A , ,
,
1:58.31
6 Indian Creek A , ,
,
2:13.88
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Sterling B , ,
,
2:02.75
2 Geneseo B , ,
,
2:04.17
3 Rock Falls B , ,
,
2:05.71
4 Dixon C , ,
,
2:05.73
5 Dixon B , ,
,
2:07.86
6 Sterling C , ,
,
2:09.84

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Sterling A , ,
,
4:38.55
2 Dixon A , ,
,
4:41.18
3 Geneseo A , ,
,
4:41.77
4 Oregon A , ,
,
4:51.97
5 Rock Falls A , ,
,
4:55.96
6 Indian Creek A , ,
,
5:23.81
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Dixon B , ,
,
4:57.32
2 Geneseo C , ,
,
4:59.75
3 Sterling B , ,
,
5:00.23
4 Sterling C , ,
,
5:06.05
5 Dixon C , ,
,
5:10.92
6 Geneseo B , ,
,
5:17.30

Women's 4 x 800m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Sterling A , ,
,
10:52.32
2 Rock Falls A , ,
,
10:57.48
3 Dixon B , ,
,
10:59.40
4 Geneseo A , ,
,
11:15.84
5 Sterling B , ,
,
11:39.22
6 Dixon A , ,
,
11:58.46
7 Indian Creek A , ,
,
12:14.64

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kyler, Chantel JR Indian Creek 5' 2.0"
2 LONG, WHITNEY SO Oregon 5' 0.0"
3 Cooper, Megan JR Dixon 4' 8.0"
4 Clary, Dani FR Geneseo 4' 8.0"
5 Gaffey, Sesily FR Dixon 4' 8.0"
6 Schilling, Rachel SO Geneseo 4' 6.0"
7 Matznick, Jacqueline JR Sterling 4' 6.0"
8 Bush, Michaela SO Rock Falls 4' 6.0"
9 Geiger, Megan FR Sterling 4' 4.0"
10 Kempher, Ashley JR Geneseo 4' 4.0"
11 Loos, Megan SO Sterling 4' 4.0"
12 Huizenga, Addison SR Dixon 4' 2.0"
13 Goodrich, Rebekah JR Indian Creek 4' 2.0"
14 Pultorak, Olivia FR Dixon 4' 0.0"
15 Nelson, Leah FR Dixon 4' 0.0"
16 Kermott, Emma SR Sterling 4' 0.0"
17 Frank, Abby JR Geneseo -
18 Askegaard, Morgan FR Dixon -
19 Brucher, Alaine SO Geneseo -

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DuBois, Megan SR Geneseo 7' 0.0"
2 Johnson, Bryana SO Sterling 7' 0.0"
3 Cooper, Megan JR Dixon 7' 0.0"
4 Vanderheyden, Hanna JR Geneseo 7' 0.0"
5 McKee, Ellie JR Rock Falls 7' 0.0"
6 Zuidema, Kallie FR Sterling 6' 6.0"
7 Pultorak, Olivia FR Dixon 6' 0.0"
8 Bridgeman, Destiny SO Dixon 5' 6.0"
9 Shaw, Britni SO Sterling 5' 0.0"
10 Hobbs, Alyssa FR Sterling 4' 6.0"
11 Chen, Jenny FR Sterling -
12 Edwards, Avery FR Sterling -

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lopez, Jazmin SO Sterling 13' 9.5"
2 Long, Hailey JR Oregon 13' 8.25"
3 SKOUMAL, MACKENZIE SO Oregon 13' 1.25"
4 Clary, Dani FR Geneseo 13' 0.0"
5 Mammosser, Molly FR Rock Falls 12' 10.5"
6 Romo, Alex FR Rock Falls 12' 2.25"
7 Lightner, Taylor SR Rock Falls 11' 9.25"
8 Raymond, Selena JR Rock Falls 11' 7.75"
9 Olsen, Allison SO Sterling 11' 6.0"
10 Frank, Abby JR Geneseo 10' 5.25"
11 Tumbarello, Sairrah FR Geneseo 10' 4.5"
12 Larson, Mahala FR Rock Falls 9' 6.25"
13 Holcomb, Monika JR Rock Falls 8' 9.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Duncan, Lexy SR Dixon 17' 9.5"
2 DuBois, Megan SR Geneseo 14' 5.0"
3 Arickx, Sydney SO Rock Falls 14' 3.5"
4 Kempher, Ashley JR Geneseo 14' 2.75"
5 Sohn, Brittani JR Dixon 14' 0.0"
6 Moseley, Sammi SR Indian Creek 13' 9.75"
7 Lahey, Shannon SO Dixon 13' 7.25"
8 Haime, Jayda FR Dixon 13' 6.0"
9 LAUER, SARAH JR Oregon 12' 8.0"
10 Williamson, Christian SO Sterling 12' 0.0"
11 Blackert, Emily FR Rock Falls 11' 6.25"
12 Mushin, Ansia JR Dixon 11' 5.25"
13 Murray, Sarah FR Oregon 10' 10.75"
14 Chavez, Marissa SO Rock Falls 10' 2.75"

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bushman, Maggie JR Dixon 32' 1.5"
2 GRACE, ERICA SR Oregon 30' 10.0"
3 Kyler, Chantel JR Indian Creek 29' 8.5"
4 LAUER, SARAH JR Oregon 28' 8.0"
5 Haime, Jayda FR Dixon 28' 2.5"
6 Brucher, Alaine SO Geneseo 27' 4.0"
7 Stoner, Shaylee JR Rock Falls 26' 5.25"

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 CULLEN, SHANNON SR Oregon 39' 2.0"
2 Arellano, Mireya SR Rock Falls 32' 7.5"
3 Anderson, Audrey SR Geneseo 29' 10.0"
4 Shiaras, Isabelle FR Dixon 29' 9.0"
5 Lee, Latesha JR Rock Falls 29' 6.5"
6 Brinkley, Stephanie SR Dixon 28' 3.0"
7 Koch, Kasey SO Dixon 24' 10.5"
8 LaMendola, Alyssa SO Dixon 21' 6.0"
9 Arrington, Alyssa JR Indian Creek 21' 3.5"
10 Gradert, Lynsey FR Geneseo 20' 11.5"
11 Truffs, Lauren SO Dixon 20' 8.5"
12 Frank, Abby JR Geneseo 19' 6.0"
13 Finn, Andrea FR Sterling 14' 9.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Totten, Jordan SR Sterling 30' 5.0"
2 Garcia, Michaila JR Sterling 27' 8.5"
3 Trobaugh, Sarah SR Sterling 27' 2.0"
4 Sullivan, Macee JR Sterling 23' 8.5"
5 Wade, Allison SO Sterling 20' 4.0"
6 Wilson, Abby FR Sterling 19' 5.0"
7 Trujillo, Xena FR Sterling 17' 8.5"
8 Bauser, Paige FR Sterling 17' 5.5"
9 Ghadosh, Helena SR Sterling 17' 3.0"
10 Ocampo, Alex FR Oregon 16' 11.5"
11 Kinnicut, Grace FR Sterling 16' 9.0"