Argo Girls Track Invite

Scores:
Team Score
St. Ignatius127
Oswego117
Lockport Township111
Lincoln-Way East85
Shepard75
Romeoville40
Plainfield Central37
Evergreen Park19
Argo6.5
Nazareth Academy2
Oak Lawn Community0.5

Women's 55m Dash Varsity Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marias, Meghan SR Lincoln-Way East 7.15 10
2 Simmons, Natajah JR Oswego 7.27 8
3 Caradine, Erica SR Evergreen Park 7.37 6
4 Tabb, Jazmyne SR Plainfield Central 7.43 4
5 Cohn, Hannah SO St. Ignatius 7.44 2
6 Terry, Mariah JR Shepard 7.62 1
7 Anderson, Cydney SR St. Ignatius 7.62
8 Carson, Rianna SR Evergreen Park 7.95
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Simmons, Natajah JR Oswego 7.28
2 Anderson, Cydney SR St. Ignatius 7.60
3 Carson, Rianna SR Evergreen Park 7.68
4 Porter, Mya SO Argo 8.44
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Tabb, Jazmyne SR Plainfield Central 7.43
2 Bell, Josie SR Romeoville 7.73
3 Strickland, Alexandria FR Oak Lawn Community 8.14
4 Izzo, Madison JR Lockport Township 8.21
5 Anderson, Lyric FR Argo 8.25
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Cohn, Hannah SO St. Ignatius 7.48
2 Caradine, Erica SR Evergreen Park 7.50
3 Terry, Mariah JR Shepard 7.55
4 McLaurin, Kaila FR Plainfield Central 8.39
5 Miller, Allison SR Nazareth Academy 9.42
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Marias, Meghan SR Lincoln-Way East 7.19
2 Jobin, Liz JR Romeoville 7.71
3 Cisneros, Jenny JR Oswego 7.85
4 Brandon-Vann, Malyiah JR Oak Lawn Community 8.08
5 McAfee, Jamari JR Lockport Township 8.14
6 Rangel, Alissa SR Nazareth Academy 8.87

Women's 200m Dash Varsity Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gonzalez, Taylor SO Nazareth Academy -
2 Adduci, Lauren SR Nazareth Academy -
3 Echols, Robyn FR Oak Lawn Community -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Medina, Karissa SO Plainfield Central 28.87
2 Docherty, Heather SO Romeoville 29.15
3 Paloma, Dakota FR Lockport Township 29.42
4 Rodriguez, Elizabeth SR Argo 30.75
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McIntyre, Khalia JR Shepard 27.49 6
2 Campbell, Kianna FR Lockport Township 28.41
3 Hoskins, Jasmine FR St. Ignatius 28.47
4 Brandon-Vann, Malyiah JR Oak Lawn Community 29.11
5 Jobin, Liz JR Romeoville 29.81
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Cydney SR St. Ignatius 27.59 4
2 Caradine, Erica SR Evergreen Park 27.90 1
3 Haugabook, Destinee JR Oswego 28.31
4 Terry, Mariah JR Shepard 28.49
5 Carson, Rianna SR Evergreen Park 28.65
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Simmons, Natajah JR Oswego 26.42 10
2 Tabb, Jazmyne SR Plainfield Central 26.54 8
3 Ayoola, Ololade FR Lincoln-Way East 27.60 2
4 Williams, Sabrina SR Argo 28.19

Women's 400m Dash Varsity Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Franks, Samantha JR Oswego 1:12.41
2 Martinez, Alexis SR Oak Lawn Community 1:18.13
3 Gampo, Taylor JR Romeoville 1:24.55
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Herrera, Carissa SR Oswego 1:09.83
2 Cody, Kayla JR Shepard 1:09.90
3 Smith, Danielle SO Oak Lawn Community 1:13.62
4 Morales, Michelle FR Argo 1:15.05
5 Graham, Rashonda JR Argo 1:24.45
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beavers, Lutece JR Plainfield Central 1:04.25 2
2 Mucha, Lindsay JR Lockport Township 1:05.28
3 Jackson, Trestin JR Lockport Township 1:06.31
4 Cukier, Jessica SR Romeoville 1:09.55
5 Campbell, Leeza SR Evergreen Park 1:19.77
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Asia SO Lincoln-Way East 1:00.92 10
2 Cohn, Hannah SO St. Ignatius 1:01.84 8
3 Barrera, Sydney SR Lincoln-Way East 1:02.28 6
4 Rubio, Karina JR St. Ignatius 1:03.89 4
5 Stennis, Jameria SR Shepard 1:04.51 1

Women's 600m Run Varsity Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Camacho, Jocelyn SR Argo 1:58.42
2 Canales, Starr SR Argo 1:59.26
3 Sullivan, Jessica FR Nazareth Academy 2:05.72
4 Stirn, Rylee JR Plainfield Central 2:08.72
5 Schierl, Maddy FR Nazareth Academy 2:11.65
6 Rivera, Cindy FR Romeoville 2:11.71
7 Huebner, Emily SO Romeoville 2:12.11
8 Galka, Jenna SO Oak Lawn Community 2:13.18
9 Lenihan, Gabby SR Oak Lawn Community 2:14.52
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Simon, Alyson JR Oswego 1:47.77 10
2 Manzano, Julia SO Oswego 1:48.57 8
3 Elwood, Aubrey SR Lockport Township 1:48.85 6
4 Zadeik, Cara SR St. Ignatius 1:50.69 4
5 McNulty, Mary SR St. Ignatius 1:51.34 2
6 Hahn, Emmie JR Lockport Township 1:51.47 1
7 Delia, Catie SR Lincoln-Way East 1:51.51
8 Fleck, Emma SO Plainfield Central 1:55.36
9 Nepote, Kendall SR Lincoln-Way East 1:56.56
10 Miller, Amy SR Shepard 1:58.61
11 Callahan, Maura FR Shepard 1:59.64

Women's 800m Run Varsity Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Camacho, Jocelyn SR Argo 2:40.87
2 Canales, Starr SR Argo 2:40.98
3 Naverette, Jackie SR Shepard 2:42.35
4 Tammeling, Hannah JR Plainfield Central 2:54.34
5 Radgowski, Emily JR Evergreen Park 2:54.37
6 Pelaez, Jasmin SR Oak Lawn Community 3:03.69
7 Gorlicki, Mariola FR Oak Lawn Community 3:04.41
8 Hughes, Rachel SR Romeoville 3:16.65
9 Kamm, Claire JR Romeoville 3:20.36
10 Dolata, Courtney JR Plainfield Central 3:24.28
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jakubowski, Alexis JR St. Ignatius 2:23.63 10
2 Bollinger, Morgan FR Lockport Township 2:24.26 8
3 Meyer, Olivia JR St. Ignatius 2:25.90 6
4 Wooten, Kayla SO Oswego 2:27.03 4
5 Vogt, Alyssa SO Lincoln-Way East 2:28.39 2
6 Wallace, Kyndall SO Lincoln-Way East 2:32.20 1
7 Beck, Emma JR Oswego 2:33.05
8 O'Kane, Megan SR Nazareth Academy 2:37.19
9 Tillman, Katrina SR Shepard 2:41.03
10 O'Neill, Brittney FR Lockport Township 2:41.75
11 Roach, Maeve FR Nazareth Academy 3:01.65

Women's 1600m Run Varsity Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zajac, Patrycja JR Argo 6:20.71
2 Skokna, Jacqueline SR Nazareth Academy 6:23.40
3 Flores, Crystal SR Argo 6:34.29
4 Jaber, Tasneem FR Oak Lawn Community 6:36.93
5 Sciaky, Jessica FR Oak Lawn Community 6:44.14
6 Rohan, Eileen JR Evergreen Park 7:03.84
7 Kirchner, Sharon SR Plainfield Central 7:14.14
8 Bourke, Lauren SR Evergreen Park 8:02.63
9 Salinas, Alondra JR Plainfield Central 8:16.44
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jakubowski, Alexis JR St. Ignatius 5:22.97 10
2 Beaumont, Hayley SR Lockport Township 5:33.01 8
3 McLaughlin, Allyson SO Oswego 5:34.82 6
4 Meyer, Olivia JR St. Ignatius 5:39.21 4
5 Fioresi, Abby FR Oswego 5:40.10 2
6 Latta, Taylor SR Lockport Township 5:55.15 1
7 Diaz, Viviana JR Romeoville 5:59.94
8 Delfin, Alondra SR Shepard 6:01.29
9 Couwenhoven, Erin SO Lincoln-Way East 6:07.99
10 Scanlan, Sierra SR Romeoville 6:09.75
11 Couwenhoven, Abby JR Lincoln-Way East 6:09.93

Women's 3200m Run Varsity Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kammerer, Maddie SO Oswego 12:12.30 10
2 Hahn, Emmie JR Lockport Township 12:17.41 8
3 Elwood, Aubrey SR Lockport Township 12:26.60 6
4 Coletta, Olivia FR St. Ignatius 12:39.78 4
5 Kyhl, Maddie FR St. Ignatius 12:46.47 2
6 Delfin, Alondra SR Shepard 12:48.45 1
7 Dertz, Kristy JR Lincoln-Way East 12:57.02
8 Conboy, Anna SR Lincoln-Way East 13:08.09
9 Anhalt, Taylor JR Oswego 14:02.57
10 Campione, Sara SO Shepard 14:42.98
11 Sciaky, Jessica FR Oak Lawn Community 14:44.20
12 Jaber, Tasneem FR Oak Lawn Community 15:20.55
13 DeLaTorre, Maribel SR Argo 15:39.53
14 Hernendez, Jaylene FR Argo 16:00.00

Women's 55m Hurdles Varsity Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Copeland, Lauren JR St. Ignatius 9.12 10
2 Owusu, Abena SR Oswego 9.53 8
3 Cull, Abby SR Romeoville 10.17 6
4 Brown, Leanna SR St. Ignatius 10.19 4
5 Helmuth, Nina JR Lockport Township 10.22 2
6 Porter, Carolyn JR Shepard 10.37 1
7 Thomas, Hope SR Evergreen Park 10.56
8 Riley, Sierra JR Evergreen Park 10.70
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Copeland, Lauren JR St. Ignatius 9.31
2 Porter, Carolyn JR Shepard 10.69
3 Herrera, Carissa SR Oswego 11.09
4 Enright, Anna FR Oak Lawn Community 11.58
5 Baker, Victoria JR Argo 13.32
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Cull, Abby SR Romeoville 10.13
2 Riley, Sierra JR Evergreen Park 10.42
3 Melaniphy, Beth JR Lockport Township 10.81
4 Rodgers, Takira JR Shepard 11.30
5 Mason, Nina FR Argo 11.48
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Thomas, Hope SR Evergreen Park 9.91
2 Brown, Leanna SR St. Ignatius 10.17
3 Helmuth, Nina JR Lockport Township 10.20
4 Owusu, Abena SR Oswego 10.38
5 Ornelas, Alex FR Romeoville 11.42
6 Martinez, Alexis SR Oak Lawn Community 11.92

Women's Long Jump Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Haugabook, Destinee JR Oswego 15' 0.5"
2 Reposh, Kaitlyn JR Lockport Township 15' 0.25"
3 Morales, Michelle FR Argo 13' 8.25"
4 Cozzi, Natalie SO Nazareth Academy 13' 0.5"
5 Ruiz, Kierra JR Plainfield Central 13' 0.5"
6 Vicik, Kyley JR Oswego 12' 11.0"
7 Williams, Sabrina SR Argo 11' 10.0"
8 Iracheta, Amber SR Oak Lawn Community 11' 8.5"
9 Echols, Robyn FR Oak Lawn Community 9' 10.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McIntyre, Khalia JR Shepard 17' 10.0" 10
2 Anderson, Cydney SR St. Ignatius 17' 6.25" 8
3 Pulliam, Cierra JR Romeoville 16' 7.0" 5
4 Triplett, Jasmine JR Romeoville 16' 7.0" 5
5 Riley, Sierra JR Evergreen Park 15' 11.0" 2
6 Dietz, Carolyn SO Lockport Township 15' 8.0" 1
7 Brown, Asia SO Lincoln-Way East 15' 7.0"
8 Anderson, Tenesia SR Evergreen Park 15' 2.0"
9 Reed, Camille SO Lincoln-Way East 14' 3.0"
10 Copeland, Lauren JR St. Ignatius -

Women's Triple Jump Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Haugabook, Destinee JR Oswego 30' 10.0"
2 Reed, Camille SO Lincoln-Way East 29' 11.0"
3 Baker, Victoria JR Argo 28' 0.0"
4 Rodriguez, Elizabeth SR Argo 27' 7.5"
5 Carlson, Micah FR Oswego 26' 5.5"
6 Santilli, Anna SO Nazareth Academy 24' 5.0"
7 Thomas, Hope SR Evergreen Park -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McIntyre, Khalia JR Shepard 36' 0.0" 10
2 Pulliam, Cierra JR Romeoville 35' 9.5" 8
3 Tabb, Jazmyne SR Plainfield Central 35' 0.5" 6
4 Dietz, Carolyn SO Lockport Township 34' 9.0" 4
5 Reposh, Kaitlyn JR Lockport Township 34' 1.5" 2
6 Triplett, Jasmine JR Romeoville 33' 4.0" 1
7 Brown, Leanna SR St. Ignatius 33' 4.0"
8 Smith, Tyra SR Evergreen Park 30' 6.0"
9 Mangan, Claire SO St. Ignatius 30' 5.5"

Women's Shot Put Frosh/Soph FR/SO   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dixon, Adia FR Oswego 23' 7.0" 1
2 Brougham, Chloe FR Oswego 22' 2.0"
3 Shelby, Ayanna FR Romeoville 19' 7.0"
4 Snyder, Vanessa FR Romeoville 19' 3.5"
5 Waterlander, Hannah FR Lincoln-Way East 19' 0.0"
6 Marquez, Cassie SO Nazareth Academy 18' 6.5"
7 O'Kane, Ashley SO Nazareth Academy 17' 9.0"
8 Zakula, Ekaterina FR Lincoln-Way East 17' 3.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jackson, Jada SO Shepard 31' 3.0" 10
2 Simpson, Antonia SO St. Ignatius 27' 9.0" 8
3 Flanagan, Sarah FR Shepard 27' 8.5" 6
4 Krzak, Karolina SO Argo 25' 9.5" 4
5 Kampenga, Megan FR Lockport Township 24' 3.0" 2
6 Wawronowicz, Samantha FR Lockport Township 23' 6.0"
7 Tatchoum, Morgane SO St. Ignatius 21' 9.5"
8 Thorne-Garrett, Norrisa FR Argo 21' 7.0"

Women's Shot Put Varsity Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Serpico, Madison SR Lockport Township 27' 11.0"
2 Bartlett, Nina SR Plainfield Central 27' 2.0"
3 Markusic, Brianna JR Oak Lawn Community 26' 10.5"
4 Tillman, Taylor SR Evergreen Park 26' 7.0"
5 Huff, Chartece JR Argo 26' 6.0"
6 White, Farrah JR St. Ignatius 24' 6.0"
7 Stingily, Fatima FR Romeoville 24' 4.0"
8 Grinstead, Gabrielle JR Argo 24' 0.5"
9 Wold, Nora SO Plainfield Central 22' 10.0"
10 Griffin, Nicole SO Nazareth Academy 22' 1.5"
11 Winters, Cara FR Lincoln-Way East 19' 10.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kadlec, Lane JR Lockport Township 35' 5.0" 10
2 Jones, Jahsmine SR Romeoville 34' 6.5" 8
3 Ramirez, Alexus SR Oswego 34' 4.0" 6
4 Annang, Jordan JR Evergreen Park 34' 2.0" 4
5 McAlpin, Chrystal SR Shepard 33' 7.5" 2
6 West, Delia JR St. Ignatius 31' 7.0" 1
7 Buechele, Alexis JR Oswego 30' 11.5"
8 Pate, Carla SR Shepard 28' 8.5"
9 Curtis, Kim SR Nazareth Academy 27' 8.5"
10 Ogbonna, Rosemary SR Lincoln-Way East 27' 6.5"
11 Kaplar, Tabatha SR Oak Lawn Community 26' 10.5"