Rob Garcia CoEd Invitational

Scores:
Men's Score
Rushville-Industry177
Lewistown139
Macomb95
North Greene93
Camp Point Central57
Waverly52
Beardstown43
Virginia33
Havana13
Canton8
 
Women's Score
Rushville-Industry166
Macomb138.5
Carthage71
Waverly64
Lewistown62.5
North Greene52
Virginia51
Camp Point Central43
Havana19
Canton17
Beardstown13

Men's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Urquiza, Pedro JR Beardstown -
2 Cain, Colin SR Canton -
3 Allen, Austin SO Rushville-Industry -
4 Mayfield, Brad JR North Greene -
5 Bivens, Brody FR Camp Point Central -
6 Jarvis, Remington SO Canton -
7 Swanson, Nathan SO Macomb -
8 Zamora, Richard SO Beardstown -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kruzan, Brian JR Lewistown 11.47 10
2 Augusta, Tre FR Macomb 12.01 8
3 Schieter, Rylan SO Camp Point Central 12.07 6
4 Johnson, Justin SR Lewistown 12.09 5
5 Hynek, Rylan SO Rushville-Industry 12.12 4
6 Bell, Alex JR Virginia 12.23 3
7 Jacoby, Dakota SR Virginia 12.42 2
8 Kisselbach, Matt SR North Greene 12.53 1

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rash, Klye FR Macomb 26.05 1
2 Urquiza, Pedro JR Beardstown -
3 Newingham, Matt SO North Greene -
4 Smith, Hunter SO Havana -
5 DeFord, Harley SR Havana -
6 Moore, Logan JR Camp Point Central -
7 Murphy, Drew SR Canton -
8 Zamora, Richard SO Beardstown -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gardner, Austin SR Rushville-Industry 23.31 10
2 Kruzan, Brian JR Lewistown 23.67 8
3 Hynek, Rylan SO Rushville-Industry 24.43 6
4 Johnson, Justin SR Lewistown 24.79 5
5 Schieter, Rylan SO Camp Point Central 25.30 4
6 Wiley, Carlos FR Macomb 25.46 3
7 Bell, Alex JR Virginia 25.91 2
8 Jacoby, Dakota SR Virginia -

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Hunter SO Havana 1:02.15 2
2 Trevino, Ariel SO Beardstown -
3 DeFord, Harley SR Havana -
4 Rossiter, T.C. JR Camp Point Central -
5 Roberts, Steve JR Camp Point Central -
6 Coats, JR SR Virginia -
7 Clayton, Kendall JR Virginia -
8 Rivera, Javier FR Beardstown -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ross, Logan JR North Greene 52.19 10
2 Davis, Andrew JR North Greene 53.01 8
3 Kalikat, Gabriel SO Rushville-Industry 53.77 6
4 Hobbs, Wesley JR Lewistown 57.70 5
5 Keithley, Nic SR Macomb 58.17 4
6 Caruthers, Bailey JR Waverly 58.43 3
7 Augusta, Tre FR Macomb 1:02.78 1
8 Buckner, David FR Rushville-Industry -

Men's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rodriguiez, Eric SO Beardstown 2:07.46 10
2 Billeter, Jacob JR Macomb 2:07.54 8
3 Caruthers, Bailey JR Waverly 2:10.73 6
4 Thurman, Quinton JR Rushville-Industry 2:15.16 5
5 Bowen, Jermey JR Camp Point Central 2:17.90 4
6 Newingham, Layne FR North Greene 2:19.32 3
7 Huff, Owen SR Macomb 2:21.34 2
8 Vincent, Colin JR Rushville-Industry 2:34.39 1
9 Barclay, Caleb FR Lewistown -
10 Bushnell, Chase SO North Greene -
11 Warden, Alan JR Beardstown -
12 Boggs, Seth FR Lewistown -

Men's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blair, Marcus JR Beardstown 4:53.44 10
2 Weterling, Donnie SO Macomb 5:08.32 8
3 Goodrich, Issac FR Rushville-Industry 5:13.10 6
4 Pyles, Noah FR Macomb 5:14.65 5
5 Newingham, Layne FR North Greene 5:24.25 4
6 Ginger, Wes JR Lewistown 5:28.01 3
7 Moore, Dalton SO Rushville-Industry 5:39.56 2
8 Early, Nathan SR North Greene 5:40.95 1
9 Shinall, Cameron FR Waverly -
10 Cramsey, John SR Camp Point Central -
11 Brown, Austin SR Waverly -
12 Jackson, McQuade JR Beardstown -

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moore, Dalton SO Rushville-Industry 11:30.95 10
2 Cramsey, John SR Camp Point Central 11:40.89 8
3 Ginger, Wes JR Lewistown 11:44.17 6
4 Brock, Cameron JR Macomb 12:46.10 5
5 Shinall, Cameron FR Waverly 13:11.71 4
6 Jackson, McQuade JR Beardstown 13:31.77 3
7 Monguia, Esteban SO Beardstown 13:33.24 2
8 Northcutt, Cody SO North Greene 15:27.06 1
9 Lakin, Cody SR North Greene -
10 Clayton, Kendall JR Virginia -
11 Brown, Austin SR Waverly -

Men's 110m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Noah FR North Greene 20.73 2
2 Quintana, Cesar FR Beardstown -
3 Miller, Kyler FR Virginia -
4 Tieman, Brad FR Waverly -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crane, Brady SR Rushville-Industry 15.22 10
2 Miller, Trey FR Lewistown 17.74 8
3 Poore, Jacob SO Macomb 18.75 6
4 Longley, Levi FR Virginia 18.95 5
5 Harbaugh, Koady SR North Greene 19.16 4
6 Baker, Evan FR Macomb 19.61 3
7 Moore, Logan JR Camp Point Central 21.70 1
8 Thresher, Michael SR Waverly -

Men's 300m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harbaugh, Koady SR North Greene 50.03 3
2 Baker, Evan FR Macomb 50.74 2
3 Wrench, Steven JR Rushville-Industry 53.00 1
4 Jones, Noah FR North Greene -
5 Miller, Kyler FR Virginia -
6 Tieman, Brad FR Waverly -
7 Quintana, Cesar FR Beardstown -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCoy, Matt SR Lewistown 41.76 10
2 Miller, Trey FR Lewistown 41.81 8
3 Thresher, Michael SR Waverly 46.59 6
4 Poore, Jacob SO Macomb 46.93 5
5 Longley, Levi FR Virginia 48.23 4
6 Saldana, Alger JR Camp Point Central -
7 Ayers, Landon SO Camp Point Central -
8 Bonk, Dylan SO Camp Point Central -

Men's 4 x 100m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rushville-Industry A , ,
,
44.16 10
2 Lewistown A , ,
,
45.45 8
3 Camp Point Central A , ,
,
46.29 6
4 Virginia A , ,
,
48.69 5
5 Macomb A , ,
,
48.89 4
6 Canton A , ,
,
51.93 3
7 Waverly A , ,
,
52.59 2
8 North Greene A , ,
,
-

Men's 4 x 100m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rushville-Industry A , ,
,
48.11 10
2 Lewistown A , ,
,
48.38 8
3 Waverly A , ,
,
1:00.30 6
4 Canton A , ,
,
-

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rushville-Industry A , ,
,
1:32.82 10
2 Macomb A , ,
,
1:40.78 8
3 Camp Point Central A , ,
,
1:41.61 6
4 Virginia A , ,
,
1:45.48 5
5 Canton A , ,
,
1:49.44 4
6 Waverly A , ,
,
1:50.44 3
7 Lewistown A , ,
,
-
8 North Greene A , ,
,
-

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Macomb A , ,
,
3:56.15 5
2 Canton A , ,
,
4:22.28 1
3 Virginia A , ,
,
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rushville-Industry A , ,
,
3:33.33 10
2 Lewistown A , ,
,
3:40.47 8
3 North Greene A , ,
,
3:40.51 6
4 Beardstown A , ,
,
3:56.26 4
5 Waverly A , ,
,
3:57.65 3
6 Camp Point Central A , ,
,
3:58.86 2

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rushville-Industry A , ,
,
8:41.70 10
2 Macomb A , ,
,
8:58.11 8
3 Beardstown A , ,
,
9:06.25 6
4 North Greene A , ,
,
9:42.67 5
5 Waverly A , ,
,
9:45.19 4
6 Camp Point Central A , ,
,
9:51.16 3

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ross, Logan JR North Greene 6' 2.0" 10
2 Caruthers, Bailey JR Waverly 5' 10.0" 8
3 Gardner, Austin SR Rushville-Industry 5' 6.0" 6
4 Smith, Hunter SO Havana 5' 4.0" 5
5 Courtney, Austin FR Lewistown 5' 2.0" 4
6 Kalikat, Romuald SO Rushville-Industry -
7 Ayers, Landon SO Camp Point Central -
8 Miller, Trey FR Lewistown -
9 Baker, Evan FR Macomb -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCoy, Matt SR Lewistown 13' 6.0" 10
2 Blair, Marcus JR Beardstown 11' 0.0" 8
3 Brown, Austin SR Waverly 9' 6.0" 6
4 Vincent, Colin JR Rushville-Industry 9' 6.0" 5
5 Carey, Brad SO Rushville-Industry 9' 0.0" 4
6 Boggs, Seth FR Lewistown 8' 6.0" 3
7 Barnard, Kade SR Waverly -
8 Swanson, Nathan SO Macomb -
9 Vigezzi, Tim FR Macomb -

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Saldana, Alger JR Camp Point Central 19' 10.0" 10
2 President, Alek SR Rushville-Industry 19' 8.0" 8
3 Kruzan, Brian JR Lewistown 19' 7.0" 6
4 Adler, Quintin FR Macomb 19' 1.5" 5
5 Jacoby, Dakota SR Virginia 18' 7.0" 4
6 Davis, Andrew JR North Greene 18' 3.0" 3
7 Bivens, Brody FR Camp Point Central 17' 6.0" 2
8 Kruzan, David FR Lewistown 17' 5.0" 1
9 Wiley, Carlos FR Macomb -
10 Kell, Rick FR Canton -
11 Coats, JR SR Virginia -
12 Cecil, Ian JR North Greene -
13 Hynek, Rylan SO Rushville-Industry -
14 Canton, Tony SO Beardstown -

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ross, Logan JR North Greene 40' 9.0" 10
2 Postin, Jacob SR Lewistown 40' 5.0" 8
3 Plater, Mason SR Rushville-Industry 39' 10.0" 6
4 Davis, Andrew JR North Greene 37' 7.0" 5
5 Hobbs, Wesley JR Lewistown 35' 3.0" 4
6 Bivens, Brody FR Camp Point Central 35' 3.0" 3
7 Peretic, Levi FR Macomb 34' 6.0" 2
8 Tomlinson, Andrew JR Rushville-Industry 34' 4.0" 1
9 Coats, JR SR Virginia -
10 Miller, Kyler FR Virginia -
11 Holtschlag, Anthony SR Camp Point Central -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Manley, Austen JR North Greene 39' 3.0" 1
2 Jackson, Tyler FR Waverly -
3 Keppner, Logan SO Camp Point Central -
4 Moore, Logan JR Camp Point Central -
5 Fisher, Blake FR Camp Point Central -
6 Arendt, Dean JR Virginia -
7 Breeden, Devyn SO Canton -
8 Greene, Gannon FR Virginia -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Plater, Manning SO Rushville-Industry 47' 3.0" 10
2 Howard, Nick SO Rushville-Industry 46' 8.0" 8
3 Nall, Luke SR Havana 46' 0.5" 6
4 Fulton, Sean SR North Greene 44' 10.0" 5
5 Deushane, Nathan JR Lewistown 43' 1.5" 4
6 Hudspath, Caleb SR Lewistown 40' 9.5" 3
7 Buren, Mark JR Macomb 40' 1.5" 2
8 Maher, Keegan SO Waverly -
9 Augusta, Tre FR Macomb -

Men's Discus Throw   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Piper, Zac FR Macomb -
2 Barnard, Kade SR Waverly -
3 Baker, Gabe FR Havana -
4 Nall, Luke SR Havana -
5 Keppner, Logan SO Camp Point Central -
6 Breeden, Devyn SO Canton -
7 Buren, Mark JR Macomb -
8 Greene, Gannon FR Virginia -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Plater, Manning SO Rushville-Industry 159' 1.0" 10
2 Clark, Nick JR Rushville-Industry 142' 0.0" 8
3 Harbaugh, Koady SR North Greene 139' 10.0" 6
4 Kisselbach, Matt SR North Greene 134' 4.0" 5
5 Deushane, Nathan JR Lewistown 127' 9.0" 4
6 Arendt, Dean JR Virginia 126' 0.0" 3
7 Kelly, Dwyer SR Camp Point Central 125' 11.0" 2
8 Maher, Keegan SO Waverly 113' 5.0" 1
9 Thomas, Dakota JR Lewistown -

Women's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ishmael, Jacquline FR Havana -
2 Ballard, Alicia SO Camp Point Central -
3 Powell, Cortney FR Camp Point Central -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blodgett, Ariel SO Havana 13.91 5
2 Evans, Bailey SR North Greene 14.10 2.5
3 Ratliff, Meghan JR Lewistown 14.40
4 McElroy, Megan SO Carthage -
5 Olson, Shelbe SR Waverly -
6 Cobb, Madison SR Canton -
7 Maltby, Heaven FR Beardstown -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bray, Paige SR Carthage 12.97 10
2 Musch, Mackenzie SO Virginia 13.34 8
3 Doolin, Grace FR Rushville-Industry 13.51 6
4 Harrison, Race SR Macomb 14.05 4
5 Brianna, Evans FR North Greene 14.10 2.5
6 Billingsley, Anna JR Rushville-Industry 14.27 1
7 Musick, Keeley SR Macomb -
8 Carlock, Regan SO Beardstown -

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Diaz, Beyda SR Beardstown -
2 Bunfill, Ally SO Virginia -
3 Ishmael, Jacquline FR Havana -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ratliff, Meghan JR Lewistown 29.88 2
2 Shumaker, Jessica FR Waverly -
3 Powell, Cortney FR Camp Point Central -
4 Foote, Emily JR Camp Point Central -
5 Pratt, Amanda FR Lewistown -
6 Cobb, Madison SR Canton -
7 Carlock, Regan SO Beardstown -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Musick, Keeley SR Macomb 27.89 10
2 Doolin, Grace FR Rushville-Industry 28.35 8
3 Chance, Chalyn JR Rushville-Industry 29.02 6
4 Brianna, Evans FR North Greene 29.25 5
5 Ruholl, Laura FR Waverly 29.61 4
6 Prater, Kaylyn FR Havana 29.80 3
7 Plumb, Ashley JR Macomb 30.01 1
8 Musch, Mackenzie SO Virginia -

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Prater, Kaylyn FR Havana 1:11.81 1
2 Link, Abbie FR Virginia -
3 Bunfill, Ally SO Virginia -
4 Job, Cara JR Canton -
5 Evans, Bailey SR North Greene -
6 Towery, Tara SO Beardstown -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Blessed FR Macomb 1:05.09 10
2 Plumb, Ashley JR Macomb 1:05.99 8
3 Brannan, Darci SO North Greene 1:06.75 6
4 Martz, Katy JR Canton 1:06.82 5
5 Ward, Madeline SO Rushville-Industry 1:07.06 4
6 Ingles, Tessa FR Rushville-Industry 1:08.25 3
7 Ruholl, Laura FR Waverly 1:08.44 2
8 Foote, Emily JR Camp Point Central -

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maldonado, Brenda JR Beardstown -
2 Berhorst, Arianna SO Canton -
3 Long, Haley FR Waverly -
4 Link, Abbie FR Virginia -
5 Lindsey, Ashlea FR Rushville-Industry -
6 Ryan, Samantha SR Canton -
7 Forbes, Tara SO Carthage -
8 Foote, Emily JR Camp Point Central -
9 Grigsby, Marisa SR Lewistown -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brodie, Mariah SO Carthage 2:23.79 10
2 Drew, Bri SO Macomb 2:36.84 8
3 Nelson, Claire SO Waverly 2:42.56 6
4 Coats, Allison FR Virginia 2:44.77 5
5 Wooldridge, Kristin SO Rushville-Industry 2:45.94 4
6 Mcclening, Sydney SO North Greene 2:47.55 3
7 Wohlstadter, Isabel SO Macomb 2:48.45 2
8 Towery, Taylor SO Beardstown 2:49.45 1
9 Lee, Megan FR Camp Point Central -

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garnett, Carly SO Carthage 12:33.00 10
2 Lee, Megan FR Camp Point Central 12:37.66 8
3 Mendoza, Karla JR Macomb 12:45.96 6
4 Mcclening, Sydney SO North Greene 13:18.43 5
5 Groth, Morgan FR Carthage 13:30.66 4
6 Schaeffer, Hannah JR Lewistown 14:31.91 3
7 Ruholl, Janelle JR Waverly 17:08.66 2
8 Andrews, Mackenzie SO Virginia -
9 Arnold, Kelly SR Camp Point Central -

Women's 100m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hartrick, Zoey JR Carthage 19.71 1
2 Wester, Edie FR Macomb -
3 Defrates, Adriana JR Waverly -
4 Coe, Holly JR North Greene -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eilers, Melanie JR Camp Point Central 17.36 10
2 Miller, Kenzie SR Virginia 17.85 8
3 LeGrande, Sydnee JR Lewistown 17.97 6
4 Welker, Josie FR Lewistown 18.61 5
5 Porter, Priscilla SO Macomb 18.70 4
6 Himpsl, Gabi SO Rushville-Industry 18.71 3
7 Briney, Gracie FR Rushville-Industry 18.73 2
8 McKinstry, Emma SO Canton -

Women's 300m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wester, Edie FR Macomb 1:00.47 2
2 Carroll, Brittany SO Macomb 1:02.50 1
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nichols, Mackenzie JR Waverly 53.79 10
2 Eilers, Melanie JR Camp Point Central 55.15 8
3 Briney, Gracie FR Rushville-Industry 57.04 6
4 LeGrande, Sydnee JR Lewistown 58.13 5
5 Himpsl, Gabi SO Rushville-Industry 59.39 4
6 Welker, Josie FR Lewistown 59.51 3
7 Miller, Kenzie SR Virginia -

Women's 4 x 100m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Carthage A , ,
,
52.65 10
2 Virginia A , ,
,
53.82 8
3 Macomb A , ,
,
54.06 6
4 Rushville-Industry A , ,
,
55.41 5
5 Beardstown A , ,
,
59.82 4
6 Lewistown A , ,
,
59.84 3
7 Waverly A , ,
,
1:00.41 2

Women's 4 x 100m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rushville-Industry A , ,
,
56.60 10
2 Macomb A , ,
,
57.70 8
3 Waverly A , ,
,
1:00.36 6

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Carthage A , ,
,
1:52.51 10
2 Rushville-Industry A , ,
,
1:52.89 8
3 Macomb A , ,
,
2:04.30 6
4 Virginia A , ,
,
2:07.37 5
5 Canton A , ,
,
2:11.66 4
6 Waverly A , ,
,
2:12.06 3
7 Camp Point Central A , ,
,
-

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rushville-Industry A , ,
,
4:30.86 10
2 Macomb A , ,
,
4:34.46 8
3 North Greene A , ,
,
4:46.52 6
4 Waverly A , ,
,
4:55.38 5
5 Beardstown A , ,
,
5:02.19 4
6 Canton A , ,
,
5:30.69 3
7 Virginia A , ,
,
-

Women's 4 x 800m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Waverly A , ,
,
12:23.18 10
2 Virginia A , ,
,
12:50.82 8
3 Rushville-Industry A , ,
,
13:00.77 6
4 Camp Point Central A , ,
,
13:30.11 5

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Collins, Allison SR Rushville-Industry 5' 0.0" 10
2 Welker, Josie FR Lewistown 4' 10.0" 7
3 Ward, Madeline SO Rushville-Industry 4' 10.0" 7
4 Martz, Katy JR Canton 4' 10.0" 5
5 Ngati, Emma SR Macomb 4' 8.0" 4
6 LeGrande, Sydnee JR Lewistown 4' 6.0" 3
7 Miller, Kenzie SR Virginia 4' 6.0" 2
8 Ruholl, Janelle JR Waverly -
9 Hartrick, Zoey JR Carthage -
10 Shumaker, Jessica FR Waverly -

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Plumer, Riley JR Rushville-Industry 9' 0.0" 10
2 Plumer, Madison SO Rushville-Industry 7' 0.0" 8
3 Huff, Rhiana SO Lewistown 6' 6.0" 5.5
4 Mendoza, Karla JR Macomb 6' 6.0" 5.5
5 Plumb, Ashley JR Macomb -
6 Job, Cara JR Canton -
7 Nevius, Joelle SR Waverly -
8 Long, Haley FR Waverly -
9 Cobb, Hannah SO Canton -
10 Maldonado, Brenda JR Beardstown -

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kraushaar, Brittney JR North Greene 32' 4.0" 10
2 Musick, Keeley SR Macomb 32' 1.5" 8
3 Nichols, Mackenzie JR Waverly 31' 2.0" 6
4 LeGrande, Sydnee JR Lewistown 30' 8.0" 5
5 Plumer, Riley JR Rushville-Industry 29' 4.0" 4
6 Ingles, Tessa FR Rushville-Industry 27' 11.0" 3
7 Pratt, Amanda FR Lewistown 27' 8.0" 2
8 Sayre, Kendi SR Virginia 27' 7.5" 1
9 Boyce, Katie SR Havana -
10 Garnett, Carly SO Carthage -
11 Beddingfield, Courtney JR Virginia -
12 Sutera, Leah SO Waverly -

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kem, Asia JR Lewistown 25' 0.5" 1
2 Bacon, Shania SR Beardstown -
3 Belfield, Katlin SR Waverly -
4 Duewer, Claire SR Waverly -
5 Coats, Allison FR Virginia -
6 Ausmus, Denise JR Carthage -
7 Rarick, Katy SR Canton -
8 Roberts, Kaitlyn SO Camp Point Central -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Torrance, Allison SO Macomb 36' 2.0" 10
2 Neese, Ellen JR Rushville-Industry 34' 2.5" 8
3 McElroy, Megan SO Carthage 32' 8.5" 6
4 Thomas, Megan SR Rushville-Industry 30' 9.5" 5
5 Likes, Lydia SO Camp Point Central 30' 0.0" 4
6 Speaker, Marissa SO North Greene 27' 5.0" 3
7 Helmich, Rachel SR Virginia 26' 1.5" 2
8 Norris, Logyn SR North Greene -

Women's Discus Throw   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Speaker, Marissa SO North Greene 78' 9.0" 3
2 Bacon, Shania SR Beardstown -
3 Duewer, Claire SR Waverly -
4 Schroeder, Bri SR Virginia -
5 Norris, Logyn SR North Greene -
6 Gold, Emily SR Carthage -
7 Roberts, Kaitlyn SO Camp Point Central -
8 Rarick, Katy SR Canton -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McElroy, Megan SO Carthage 99' 11.5" 10
2 Thomas, Megan SR Rushville-Industry 97' 0.5" 8
3 Neese, Ellen JR Rushville-Industry 86' 6.0" 6
4 Bennett, Morgan SO Lewistown 84' 6.5" 5
5 Burch, Nicole JR Lewistown 81' 3.5" 4
6 Belfield, Katlin SR Waverly 77' 0.5" 2
7 Torrance, Allison SO Macomb 76' 11.0" 1
8 Likes, Lydia SO Camp Point Central -
9 Helmich, Rachel SR Virginia -