Madison West Relays - Class A

Scores:
Team Score
Brookfield East59
Stevens Point59
Racine Park58
Middleton48
Jefferson47
Oak Creek41
Menomonee Falls35.5
Rockford Auburn29
Hartford Union26
Madison Memorial25
Madison West25
Marquette University22
Verona Area21.5
Wauwatosa East18
D. C. Everest18
Waukesha South15
Waunakee15
Arrowhead7
Waukesha West5
Rockford East5
Waukesha North5
Madison Lafollette1

Men's 55m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lopez, Christian JR Rockford Auburn 6.47 10
2 Steward, Jeremy JR Racine Park 6.49 8
3 Almonte, Christian SR Menomonee Falls 6.51 6
4 Winters, Ernest SR Middleton 6.60 5
5 Tindall, Cameron JR Verona Area 6.65 4
6 Bryant, DeShawn JR D. C. Everest 6.68 3
7 Sellhausen, Cody JR Arrowhead 6.71 2
8 Parks, Carson SO Verona Area 6.79 1
Quarters Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Steward, Jeremy JR Racine Park 6.59
2 Winters, Ernest SR Middleton 6.67
3 Sellhausen, Cody JR Arrowhead 6.73
4 Parks, Carson SO Verona Area 6.77
5 Isler, Deston JR Waukesha North 6.83
6 Mikulsky, Mitch SO Brookfield East 6.90
7 Glynn, Ian SR Marquette University 6.91
8 Rhodes, Drew SR Waukesha West 6.92
Quarters Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Almonte, Christian SR Menomonee Falls 6.50
2 Tindall, Cameron JR Verona Area 6.67
3 Turner, Wezley JR Oak Creek 6.81
4 Johnson, Anthony SO Waukesha South 6.82
5 Laufenberg, Troy JR Waunakee 6.83
6 Tibble, Josh SR Rockford East 6.84
7 Baldwin, Jared JR Madison Memorial 6.86
8 Thompson, Sa'van FR Rockford Auburn 6.92
Quarters Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lopez, Christian JR Rockford Auburn 6.53
2 Bryant, DeShawn JR D. C. Everest 6.73
3 Smith, Demell SR Racine Park 6.78
4 Weah, Jason SO Madison Memorial 6.80
5 Bullen, Drew SO Brookfield East 6.85
6 Kelnhofer, Ryan JR Wauwatosa East 6.86
7 Erato, Joe SO Marquette University 6.94
8 Hendel, Joe JR Jefferson 7.03
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Erato, Joe SO Marquette University 6.91
2 Hendel, Joe JR Jefferson 6.92
3 Schneider, Matt SO Waukesha West 6.93
4 Mancl, Zach JR Stevens Point 6.94
5 Drewek, Woodrow JR Hartford Union 6.96
6 Phillips, Josh JR Madison Lafollette 7.05
7 Griffin, Gussel SR Middleton 7.07
8 Shrestha, Abis SR Madison West 7.56
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Thompson, Sa'van FR Rockford Auburn 6.86
2 Mikulsky, Mitch SO Brookfield East 6.87
3 Glynn, Ian SR Marquette University 6.88
4 Kelnhofer, Ryan JR Wauwatosa East 6.91
5 Frieders, Isaac SO D. C. Everest 6.97
6 Datka, Mitch JR Hartford Union 7.19
7 Clark, Ethan JR Stevens Point 7.22
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lopez, Christian JR Rockford Auburn 6.50
2 Bryant, DeShawn JR D. C. Everest 6.71
3 Laufenberg, Troy JR Waunakee 6.78
4 Bullen, Drew SO Brookfield East 6.84
5 Rhodes, Drew SR Waukesha West 6.88
6 Harden, Roy FR Oak Creek 6.92
7 Shrestha, Manish JR Madison West 7.42
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Steward, Jeremy JR Racine Park 6.57
2 Parks, Carson SO Verona Area 6.77
3 Sellhausen, Cody JR Arrowhead 6.79
4 Weah, Jason SO Madison Memorial 6.82
5 Johnson, Anthony SO Waukesha South 6.86
6 James, Mackenzi SR Wauwatosa East 6.98
7 Jensen, Tyler JR Waunakee 7.14
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Winters, Ernest SR Middleton 6.62
2 Baldwin, Jared JR Madison Memorial 6.88
3 Tibble, Josh SR Rockford East 6.90
4 Kivisto, Brandon SO Menomonee Falls 6.96
5 Poe, Rodney SR Madison Lafollette 6.97
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Almonte, Christian SR Menomonee Falls 6.54
2 Tindall, Cameron JR Verona Area 6.73
3 Smith, Demell SR Racine Park 6.77
4 Isler, Deston JR Waukesha North 6.79
5 Turner, Wezley JR Oak Creek 6.81
6 Fields, Elishah FR Waukesha South 7.14
7 Macklin, Degyon SO Jefferson 7.17

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tuchalski, Brandon JR Arrowhead 24.41
2 Wilichowski, Nick JR Hartford Union 24.43
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Alex SR Waukesha North 23.76 4
2 Willis, Tim SR Jefferson 23.77 3
3 Stephens, Sekon JR Menomonee Falls 24.25
4 Deesims, Kay SR Madison Memorial 24.69
5 Andraski, Alex SR Waukesha West 25.08
6 Roth, Wes SR D. C. Everest 26.12
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sutton, Will SR Brookfield East 23.30 8
2 Steward, Justin JR Racine Park 23.35 6
3 Tibble, Josh SR Rockford East 23.65 5
4 James, Mackenzi SR Wauwatosa East 24.04
5 Auman, Jacob JR Verona Area 24.21
6 Cournia, Mike SR Waukesha South 24.39
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ogden, Caleb SO Oak Creek 22.49 10
2 Legatzke, Shane SR Waunakee 23.89 2
3 Ogunkunle, Dan SR Marquette University 24.03 1
4 hill, dontravius FR Rockford Auburn 24.92
5 Kizewski, Victor SO Stevens Point -

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Flores, Randy SO Jefferson 56.17
2 Blazek, Jack SR Wauwatosa East 57.00
3 Jensen, Calvin SO Madison Memorial 59.46
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Saxton FR Brookfield East 54.36 2
2 Baio, Case JR Verona Area 54.61
3 Franz, Chase SO Stevens Point 55.20
4 Grant, JJ SO Waukesha West 58.15
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Legatzke, Shane SR Waunakee 54.31 4
2 Weaver, Eric JR D. C. Everest 54.35 3
3 Berti, Mitch JR Hartford Union 54.43 1
4 DeLeon, Herbert JR Marquette University 55.88
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wellenstein, Jack JR Madison West 50.43 10
2 Ogden, Caleb SO Oak Creek 50.44 8
3 Zander, Travis JR Middleton 51.83 6
4 Pitchford, Isaiah SR Waukesha South 53.28 5
5 Bullock, IJ SR Menomonee Falls 54.77

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Berger, Michael SR Racine Park 2:04.23 3
2 Krueger, Nick SO Brookfield East 2:08.34
3 Quentin, Charlie SO Oak Creek 2:09.34
4 Burbach, Matt SR Marquette University 2:09.42
5 Husbands, Andrew SR Verona Area 2:11.30
6 Rendon, Austin FR Waukesha South 2:11.33
7 Schmidt, Adam SO Waukesha North 2:11.68
8 Herman, Zach SO Madison Memorial 2:11.73
9 Carr, Aaron SO D. C. Everest 2:12.49
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Perrin, Hagge SO Middleton 1:58.31 10
2 McMahon, Jake JR Menomonee Falls 1:59.78 8
3 Dueck, Drew JR Hartford Union 2:00.35 6
4 Cruz, Derek JR Stevens Point 2:02.24 5
5 Meidl, Jonah SR Wauwatosa East 2:03.96 4
6 Davila, Luis JR Jefferson 2:06.02 2
7 Stamsta, Noah SR Waunakee 2:06.43 1
8 Simons, Will JR Arrowhead 2:07.55
9 Cotter, Alex SO Madison Lafollette 2:07.65
10 Winder, Nick SR Madison West 2:10.88

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Becker, Kaleb SR Menomonee Falls 4:48.38
2 Reiners, Jake SR Madison Memorial 4:48.63
3 Kruit, Joshua SR Hartford Union 4:51.14
4 Siira, Evan SO Oak Creek 4:53.24
5 Kuenzle, Peter SR Brookfield East 4:55.51
6 Bell, Robert SR Waukesha West 4:55.53
7 Marrone, David SO Middleton 4:59.06
8 Gary, Dontre SR Rockford East 5:01.75
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nameth, Ryan JR Verona Area 4:27.14 10
2 Stamsta, Noah SR Waunakee 4:30.41 8
3 Tanko, Tyler JR Stevens Point 4:34.27 6
4 Minneyfield, Aarren SR Jefferson 4:40.08 5
5 Libby, Pierce JR Wauwatosa East 4:43.33 4
6 DeMuelenaere, Riley SO Marquette University 4:43.51 3
7 Anderson, Anthony SO D. C. Everest 4:43.73 2
8 Wilson, Caleb JR Madison West 4:43.78 1
9 Legg, Trevor SO Madison Lafollette 4:45.79
10 Renner, Drew SO Arrowhead 4:46.97
11 Lander, Matt JR Waukesha North 4:55.19

Men's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dorn, Nathan SO Waunakee 10:21.62
2 Traeder, Brady SO Verona Area 10:25.92
3 Maas, Ben SR Menomonee Falls 10:30.87
4 Hefty, Bryce SR Madison Memorial 10:35.03
5 Spooner, Logan SO D. C. Everest 10:43.46
6 Muffler, Mitch SR Waukesha North 10:52.26
7 Chavez, Josh SR Rockford East 11:28.86
8 Lutz, Jacob JR Waukesha South 11:57.40
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hacker, Olin JR Madison West 9:19.10 10
2 Zajkowski, Austin SR Oak Creek 9:38.52 8
3 Anderson, Sam SR Stevens Point 9:39.74 6
4 Benson, Tyler JR Waukesha West 9:44.40 5
5 Castillo, Gerardo SR Jefferson 9:56.95 4
6 Heinrich, Jack JR Marquette University 10:06.15 3
7 Newcomb, Gus FR Middleton 10:09.48 2
8 Bedaso, Wayu JR Madison Lafollette 10:18.77 1
9 Mouradian, Jack JR Wauwatosa East 10:23.07
10 Browne, Stephen SR Brookfield East 10:39.50

Men's 55m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fountain, Daurice SR Madison Memorial 7.49 10
2 Copeland, Zec SR Brookfield East 7.70 8
3 Pridgeon, Nick SR Wauwatosa East 7.80 6
4 Britton, Don SR Hartford Union 7.83 5
5 Fierek, Konner SO D. C. Everest 7.92 4
6 Fix, Matt SR Racine Park 8.01 3
7 McMurtry, Bryce SO Menomonee Falls 8.10 2
8 Brown, Donovan SR Oak Creek 8.11 1
Quarters Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Pridgeon, Nick SR Wauwatosa East 7.86
2 Britton, Don SR Hartford Union 7.99
3 Brown, Donovan SR Oak Creek 8.05
4 Driscoll, Jake FR Arrowhead 8.23
5 James, Jamias SO Racine Park 8.28
6 Putnam, Alec SR Waunakee 8.36
7 Carr, Mario SO Brookfield East 8.42
8 Mullooly, Ian SR Marquette University 8.57
Quarters Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Copeland, Zec SR Brookfield East 7.99
2 Fix, Matt SR Racine Park 8.07
3 McMurtry, Bryce SO Menomonee Falls 8.12
4 Argue, Jordan JR Arrowhead 8.23
5 Boldt, Nathan SR Marquette University 8.40
6 Weinzirl, Brian JR Oak Creek 8.45
7 Kunsch, Hans SR Middleton 8.74
8 Meredith, Reese SO Menomonee Falls -
Quarters Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Fountain, Daurice SR Madison Memorial 7.63
2 Fierek, Konner SO D. C. Everest 8.15
3 Merriweather, Mikal JR Waukesha South 8.21
4 Hartnett, Steven SR Verona Area 8.23
5 Copus, Cahleel JR Madison Lafollette 8.29
6 Pardee, Micah SR Madison Memorial 8.38
7 Burkholz, Brett JR Hartford Union 8.47
8 Dalhoff, Mike SR Verona Area -
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Fix, Matt SR Racine Park 8.13
2 Carr, Mario SO Brookfield East 8.21
3 Copus, Cahleel JR Madison Lafollette 8.25
4 Dalhoff, Mike SR Verona Area 8.40
5 Mullooly, Ian SR Marquette University 8.50
6 Oleson, Kirk SR Waunakee 8.88
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Pridgeon, Nick SR Wauwatosa East 7.93
2 Meredith, Reese SO Menomonee Falls 8.20
3 James, Jamias SO Racine Park 8.36
4 Pardee, Micah SR Madison Memorial 8.46
5 Burkholz, Brett JR Hartford Union 8.52
6 Reel, Erik SR Waukesha North 8.61
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Copeland, Zec SR Brookfield East 7.92
2 Fierek, Konner SO D. C. Everest 8.08
3 McMurtry, Bryce SO Menomonee Falls 8.19
4 Hartnett, Steven SR Verona Area 8.22
5 Kunsch, Hans SR Middleton 8.47
6 Putnam, Alec SR Waunakee 8.48
7 Johnson, Tay'juss JR Rockford Auburn 11.14
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Fountain, Daurice SR Madison Memorial 7.67
2 Merriweather, Mikal JR Waukesha South 8.18
3 Argue, Jordan JR Arrowhead 8.32
4 Weinzirl, Brian JR Oak Creek 8.37
5 Boldt, Nathan SR Marquette University 8.52
6 Paoli, Stephen SO D. C. Everest 8.89
7 Zasada, Luke SR Stevens Point 9.20
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Britton, Don SR Hartford Union 8.05
2 Driscoll, Jake FR Arrowhead 8.29
3 Brown, Donovan SR Oak Creek 8.36
4 Zitzke, Parker JR Waukesha North 8.96
5 Stratton, Brett SR Madison West 9.33

Men's 4 x 100m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Madison Memorial A Jake Ayala, Jason Weah,
Jared Baldwin, RaQuan Cunningan
46.09 1
2 Rockford East A Jason Berg, Yiovan Martinez,
William Harris, Josh Tibble
46.19
3 Madison West A Manish Shrestha, Abis Shrestha,
Dyami McClinton, Brett Stratton
49.32
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Marquette University A Joe Erato, Dan Ogunkunle,
Kevin Crowley, Michael Thompson
45.53 6
2 Stevens Point A Zach Mancl, Bennett Neale,
Ethan Clark, Mark Sebree
46.01 3
3 Verona Area A Mike Dalhoff, Alan Brown,
Matt Zingler, Lance Andrew
47.49
4 Madison Lafollette A Rodney Poe, Josh Phillips,
Charles Jackson, Oren Henderson-Zintz
48.77
5 Waukesha West A Nick Radloff, Drew Rhodes,
Cody Kujawa, Matt Schneider
-
6 Waunakee A Troy Laufenberg, Sam Musso,
Tyler Jensen, Andrew Ashmore
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Menomonee Falls A Christian Almonte, Will Vanderhorst,
Brandon Kivisto, Josh Lucas
44.52 8
2 Waukesha South A Mikal Merriweather, Mike Cournia,
Tyler Knigge, Anthony Johnson
45.95 5
3 Brookfield East A Chad Kluender, Josh Dempsey,
Mitch Mikulsky, Michael Mueller
45.97 4
4 Wauwatosa East A Mackenzi James, Joe Rebholz,
Danny Scallon, Ryan Kelnhofer
46.03 2
5 Middleton A Nnamdi Okoli, Alex Leahy,
James Moreland, Noah Kern
46.22
6 Oak Creek A Justin Dzibinski, Roy Harden,
Donovan Brown, Jamie Smith
48.33
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Racine Park A Jeremy Steward, Justin Steward,
Vance Witherspoon, Demell Smith
43.74 10
2 Arrowhead A Cody Sellhausen, Jake Mentzer,
Thomas McCormick, Kevin Star
46.66
3 Jefferson A Adrian Cuevas, Tim Willis,
Degyon Macklin, Joe Hendel
-
4 Hartford Union A Mitch Datka, Woodrow Drewek,
Derek Kochnowicz, Lucas Stefanski
-
5 D. C. Everest A Isaac Frieders, Robert Kratwell,
Nick Kohnhorst, Alex Tarras
-
6 Rockford Auburn A Christian Lopez, Juwuane parchman,
Asaphyon Sledge, Elvis Miller
-

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Waukesha West A Alex Andraski, Ben Milzer,
Matt Schneider, Drew Rhodes
1:37.96
2 Hartford Union A Lucas Stefanski, Nick Wilichowski,
Don Britton, Mitch Datka
1:37.97
3 Madison Lafollette A Zabdi Abga, Cahleel Copus,
Charles Jackson, Oren Henderson-Zintz
1:38.50
4 Madison West A Manish Shrestha, Abis Shrestha,
Jackson Middleton, Brett Stratton
1:43.69
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Stevens Point A Bennett Neale, Zach Mancl,
Mark Sebree, Victor Kizewski
1:34.75 5
2 Arrowhead A Jordan Argue, Gerry Tetzlaff,
Jake Driscoll, Brandon Tuchalski
1:37.11
3 Madison Memorial A Alex Battaglia, Jake Ayala,
Anthony Hoke, Jason Weah
1:38.93
4 Waukesha North A Farence Rogers, Erik Reel,
Mario Van Schaick, Sebastian Jalas
1:39.80
5 Waukesha South A Chris Schroeder, Elishah Fields,
Luke Le Captain, Jalen Pickett
1:41.67
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Jefferson A Adrian Cuevas, Tim Willis,
Jaylin Goldsmith, Joe Hendel
1:34.00 10
2 Marquette University A Joe Erato, Michael Thompson,
Kevin Crowley, Dan Ogunkunle
1:34.46 8
3 Middleton A Zach Easton, Nnamdi Okoli,
James Moreland, Noah Kern
1:35.25 4
4 Verona Area A Carson Parks, Jacob Auman,
Lance Andrew, Cameron Tindall
1:36.81 1
5 Wauwatosa East A Danny Scallon, Desmond Cooper,
Eli Collins, Ryan Kelnhofer
1:37.73
6 D. C. Everest A Alex Prohaska, Chris Miller,
Nick Kohnhorst, Alex Tarras
-
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rockford Auburn A Cleveland Redd, Asaphyon Sledge,
Juwuane parchman, Christian Lopez
1:34.55 6
2 Brookfield East A Drew Bullen, Mitch Mikulsky,
Mario Carr, Josh Dempsey
1:35.91 3
3 Menomonee Falls A Christian Almonte, Reese Meredith,
Bryce McMurtry, Josh Lucas
1:36.25 2
4 Oak Creek A Thomas Kroon, Jamie Smith,
Wezley Turner, Macen Leonardi
1:37.87
5 Waunakee A Timmy Dies, PJ Koopmans,
Alec Putnam, Bryce Liebe
1:41.91

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Arrowhead A Luke Pitzo, Sam Boler,
Gerry Tetzlaff, Jake Mann
3:42.42
2 Madison Memorial A Anthony Hoke, Eligh Alvarez,
Alex Battaglia, Kaydee Sims
3:44.38
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Wauwatosa East A Joe Rebholz, Desmond Cooper,
Nick Pridgeon, Jonah Meidl
3:39.59 2
2 Rockford Auburn A Brett Garst, Christian Lopez,
Elvis Miller, Cleveland Redd
3:42.37
3 Waukesha South A Ryan Larke, Elijah Pitchford,
Jordan Yatchak, Shawn Jackson
3:45.91
4 Marquette University A Ian Mullooly, Herbert DeLeon,
Jeremy Steinhafel, Nathan Boldt
3:47.31
5 Waukesha West A Brian Waras, JJ Grant,
Aaron Fowler, Ben Milzer
3:52.13
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Racine Park A Matt Fix, Vance Witherspoon,
Jamias James, Michael Berger
3:33.06 6
2 Jefferson A Luis Davila, Adrian Cuevas,
Jaylin Goldsmith, Aarren Minneyfield
3:33.42 5
3 Madison West A Will Olson, Izak Oltman,
Jackson Middleton, Jack Wellenstein
3:40.72
4 Verona Area A Ben Feller, Luke Waschbusch,
Andrew Husbands, Alex Anderson
3:42.13
5 D. C. Everest A Alex Prohaska, Vince Coenen,
Eric Weaver, Cole Scidmore
3:42.91
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Stevens Point A Bennett Neale, Conner Franz,
Evan Hatton, Victor Kizewski
3:31.90 10
2 Oak Creek A Thomas Kroon, Jamie Smith,
Wezley Turner, Caleb Ogden
3:32.21 8
3 Middleton A Zach Easton, Alex Leahy,
RJ Pertzborn, Travis Zander
3:34.83 4
4 Menomonee Falls A Adam Vechart, Josh Lucas,
Jake McMahon, IJ Bullock
3:38.51 3
5 Waukesha North A Sebastian Jalas, Mario Van Schaick,
Parker Zitzke, Alex Williams
3:40.02 1

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Wauwatosa East A Sam Potter, Tanner Rutkowski,
Evan Bertz, Ethan Telderer
8:38.48
2 Marquette University A Andrew Idarraga, Ryan Matzuk,
Keegan Von Estorff, Emmett Conlon
8:39.15
3 Menomonee Falls A Jayce Kolinski, Brandon Schinker,
Dominic Carini, Ryan Schwalbach
8:46.76
4 D. C. Everest A Kyle Zocher, David Huber,
Jacob Hehir, Aaron Carr
8:49.28
5 Madison Memorial A Luke Vandenmeer, Calvin Jensen,
Zach Herman, Ben Blanchard
8:52.23
6 Waukesha West A Ben Nelson, Jake Hanson,
Aaron Broege, Dave Zeugner
8:56.46
7 Rockford East A luke berge, Paul Berge,
Jordan Van Barriger, Dontre Gary
9:22.85
8 Waunakee A Nathan Dorn, Marius Facktor,
Andrew Maxfield, Ben Pike
9:36.83
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Stevens Point A Sam Sheibley, Isaiah George,
Evan Hatton, Conner Franz
8:07.52 10
2 Jefferson A Luis Davila, Aarren Minneyfield,
Mike Rodriguez, Gerardo Castillo
8:17.37 8
3 Hartford Union A Peter Bailey, Joshua Kruit,
Jake Ehmke, Nolan Wallenkamp
8:20.51 6
4 Waukesha South A Ricardo Contreras, Tyler Rateike,
Dustin Davis, Alex Sayles
8:21.11 5
5 Madison West A Will Olson, Nick Winder,
Izak Oltman, Kyle Kolar
8:24.57 4
6 Brookfield East A Alex McTaggart, Mark Stack,
Ryan DunDun, Andrew Pelto
8:28.71 3
7 Verona Area A Ryan Nameth, Ben Feller,
Luke Waschbusch, Alex Anderson
8:29.52 2
8 Arrowhead A Sam Seonbuchner, George Dannenfelser,
Wyatt Gilson, Brad Fisher
8:32.20 1
9 Middleton A Kyle Beuchner, Jackson Rock,
Roger Waleffe, Zach Shoemaker-Allen
8:32.30
10 Madison Lafollette A Alex Cotter, Kye Nichols,
Finn Gessner, Wayu Bedaso
8:36.52

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Days, Kaj SO Racine Park 6' 4.0" 10
2 Vanhelden, Sean SR Stevens Point 6' 4.0" 8
3 Britton, Don SR Hartford Union 6' 2.0" 6
4 Keeler, Andy SR Middleton 6' 2.0" 5
5 Queoff, Steven SR Verona Area 6' 0.0" 3.5
6 Roscher, Adrian SR Menomonee Falls 6' 0.0" 3.5
7 Burkholz, Brett JR Hartford Union 5' 10.0" 2
8 Schumacher, Eric JR Marquette University 5' 10.0" 1
9 Murray, Darren SO Menomonee Falls 5' 10.0"
10 Konen, Austin SR Arrowhead -
11 Wachowiak, Eli FR Stevens Point -
12 Kern, Noah SR Middleton -
13 McAnany, Donavon SO Arrowhead -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mazzola, Anthony SR Jefferson 15' 0.0" 10
2 Harold, Glen SR Brookfield East 15' 0.0" 8
3 Sanchez, Darren JR D. C. Everest 13' 6.0" 6
4 Kluender, Chad JR Brookfield East 13' 0.0" 5
5 Tucker, Cory SR Rockford Auburn 13' 0.0" 4
6 Schwartz, Aron SR Menomonee Falls 12' 6.0" 3
7 Johnson, Parker SR Middleton 12' 6.0" 2
8 McCormick, Thomas SR Arrowhead 12' 0.0" 1
9 Kohnhorst, Nick FR D. C. Everest -
10 Bull, Jason SR Stevens Point -
11 Kaster, Kole JR Stevens Point -
12 Robbins, Matt SR Arrowhead -
13 Pogorzelski, Zach JR Menomonee Falls -
14 Schwab, Brad SR Waukesha North -
15 Anklam, Joe SR Waukesha North -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stephens, Sekon JR Menomonee Falls 19' 10.0"
2 Schoerder, Chris SO Waukesha South 19' 0.5"
3 Thompson, Michael JR Marquette University 19' 0.5"
4 Pitchford, Elijah JR Waukesha South 18' 11.5"
5 Bastien, Nick SO Arrowhead 18' 1.0"
6 Robbins, Matt SR Arrowhead 17' 10.0"
7 Liebe, Bryce JR Waunakee 16' 7.0"
8 McClinton, Dyami SR Madison West -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sutton, Will SR Brookfield East 21' 4.25" 8
2 Poe, Rodney SR Madison Lafollette 19' 10.25"
3 Isler, Deston JR Waukesha North 19' 0.0"
4 Nedden, Caleb JR D. C. Everest 18' 10.5"
5 Clark, Ethan JR Stevens Point 18' 9.5"
6 Henderson-Zintz, Oren SO Madison Lafollette 18' 7.0"
7 Weinzirl, Brian JR Oak Creek 18' 3.0"
8 O'Callaghan, Joe SR Marquette University 18' 1.0"
9 Leonardi, Macen SO Oak Creek 17' 2.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bullen, Drew SO Brookfield East 20' 6.5" 5
2 Jesse, Jack SO Middleton 20' 2.0" 2
3 Days, Kaj SO Racine Park 20' 0.75" 1
4 Laufenberg, Troy JR Waunakee 19' 8.0"
5 Willis, Tim SR Jefferson 19' 7.0"
6 Handy, Quintin JR Menomonee Falls 19' 5.5"
7 Zingler, Matt SR Verona Area 19' 5.0"
8 Wilichowski, Nick JR Hartford Union 19' 0.5"
9 Robinson, Ramone SO Hartford Union 17' 1.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fountain, Daurice SR Madison Memorial 21' 5.5" 10
2 parchman, Juwuane SO Rockford Auburn 20' 8.0" 6
3 Pardee, Micah SR Madison Memorial 20' 3.5" 4
4 Sledge, Asaphyon SO Rockford Auburn 20' 3.0" 3
5 Queoff, Steven SR Verona Area 19' 7.5"
6 Okoli, Nnamdi JR Middleton 19' 7.0"
7 Smith, Demell SR Racine Park 19' 4.0"
8 Frieders, Isaac SO D. C. Everest 19' 1.0"
9 Vang, Moua SR Stevens Point 18' 8.5"

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rahmar, Tanner SR Middleton 44' 2.25"
2 Milkent, Brock SR Waukesha South 43' 2.75"
3 Johnson, Bryce JR Rockford Auburn 42' 4.5"
4 Russo, Anthony SR Menomonee Falls 39' 8.25"
5 Coenen, Jake SR D. C. Everest 37' 11.25"
6 Carlos, Marcus JR Jefferson 37' 6.25"
7 Bruesewitz, Sean SR Madison Memorial 35' 9.75"
8 scott, randy SR Rockford Auburn 35' 6.0"
9 Le Captain, Luke FR Waukesha South 33' 7.0"
10 Caudillo, Carlos SO Jefferson 27' 5.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mitchell, Peter SR Oak Creek 46' 6.5" 2
2 Scott, Alex SO Stevens Point 44' 1.25"
3 Stiner, Adam SR Verona Area 43' 8.75"
4 Bruesewitz, Ryan SR Madison Memorial 42' 6.25"
5 Schepp, Kyle JR D. C. Everest 42' 2.25"
6 Drewek, Woodrow JR Hartford Union 41' 10.75"
7 Allen-Aylsworth, Cameron SO Brookfield East 40' 2.5"
8 DeWalt, John SR Menomonee Falls 38' 10.75"
9 Villacrez, Dillon SR Verona Area 36' 10.25"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Klyce, Cavonte SR Racine Park 55' 9.5" 10
2 Torresani, Andrew SR Middleton 49' 8.5" 8
3 Louis, Ryan SR Stevens Point 49' 3.5" 6
4 Leonovicz, Jack SO Brookfield East 48' 7.0" 5
5 Campos, Robert SR Oak Creek 48' 6.5" 4
6 Morris, Gabe SR Arrowhead 47' 9.75" 3
7 First, Anthony SR Racine Park 45' 11.25" 1
8 Kelly, Marcus JR Waukesha West 45' 4.0"
9 Schnepf, Josh SR Waukesha West 45' 1.0"
10 Seonbuchner, Sam SR Arrowhead 44' 1.0"