Madison West Relays - Class B

Scores:
Team Score
La Crosse Logan88.5
Grafton70
Baraboo57
Monroe46
Monona Grove41
Catholic Memorial38
Shorewood37
Platteville29
West Bend West25
Bangor25
Lodi24.5
Edgewood18
Madison East16
Tomah13
West Bend East12
Belvidere11
Verona Area10
Wisconsin Heights/Barneveld9
Madison Memorial4
Madison Lafollette2
Madison West2

Men's 55m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fullington, Nic SO Grafton 6.76 10
2 Calaway, Seth JR Monroe 6.77 8
3 Bollant, Garrett SR Lodi 6.79 6
4 Karls, Paul JR Lodi 6.85 5
5 Livesey, Sawyer SR Monona Grove 6.86 4
6 Bodart, Tyler SO West Bend East 6.87 3
7 Getgen, Garrett SR Baraboo 6.90 2
8 Nahirniak, Andryi FR Monona Grove 6.91 1
Quarters Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Fullington, Nic SO Grafton 6.82
2 Livesey, Sawyer SR Monona Grove 6.91
3 O'Bryant, Sam SR La Crosse Logan 6.93
4 Lechner, Matt SO Catholic Memorial 6.94
5 Jackson, Maurice SR Belvidere 7.09
6 Meyer, Brandon SR Turner 7.23
7 Baumann, Patric JR West Bend West 7.27
8 Ifediora, Obi FR Verona Area 7.36
Quarters Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bollant, Garrett SR Lodi 6.82
2 Nahirniak, Andryi FR Monona Grove 6.84
3 Karls, Paul JR Lodi 6.87
4 Jarjue, Ebrima JR Madison East 6.94
5 McAllister, Anthony JR Madison West 7.11
6 Miller, Ean SR Madison Memorial 7.16
7 Rolling, Nate JR Platteville 7.25
8 Wagner, Eddie FR Tomah -
Quarters Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Calaway, Seth JR Monroe 6.80
2 Getgen, Garrett SR Baraboo 6.88
3 Bodart, Tyler SO West Bend East 6.91
4 Gall, Alex SR Grafton 6.98
5 Tyus, Lonnie FR Madison Memorial 7.10
6 Bast, Blake SR Monroe 7.16
7 Shultz, Mahhlique FR Turner 7.24
8 Bernhardt, Jacob JR Platteville 7.26
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Karls, Paul JR Lodi 6.87
2 Tyus, Lonnie FR Madison Memorial 6.90
3 O'Bryant, Sam SR La Crosse Logan 6.91
4 Gall, Alex SR Grafton 6.96
5 Garza, Tommy JR Catholic Memorial 7.42
6 Mindel, Aaron JR West Bend East 7.43
7 Her, MK FR Edgewood 7.53
8 Trujillo, Adrian SR Belvidere 7.69
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Fullington, Nic SO Grafton 6.83
2 Getgen, Garrett SR Baraboo 6.87
3 Bodart, Tyler SO West Bend East 6.96
4 Jackson, Maurice SR Belvidere 7.05
5 Rolling, Nate JR Platteville 7.25
6 Razwadowski, Sam SO Edgewood 7.44
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Livesey, Sawyer SR Monona Grove 6.89
2 Lechner, Matt SO Catholic Memorial 6.91
3 Wagner, Eddie FR Tomah 7.09
4 Bernhardt, Jacob JR Platteville 7.19
5 Bast, Blake SR Monroe 7.20
6 Deignan, Travis SR Wisconsin Heights/Barneveld 7.38
7 Stephenson, Sam SO West Bend West 7.54
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Calaway, Seth JR Monroe 6.79
2 Bollant, Garrett SR Lodi 6.96
3 Jarjue, Ebrima JR Madison East 7.07
4 Meyer, Brandon SR Turner 7.18
5 Baumann, Patric JR West Bend West 7.20
6 Miller, Ean SR Madison Memorial 7.20
7 Ifediora, Obi FR Verona Area 7.31
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Nahirniak, Andryi FR Monona Grove 6.88
2 McAllister, Anthony JR Madison West 7.11
3 Shultz, Mahhlique FR Turner 7.31
4 Wesolowski, Jon SO Wisconsin Heights/Barneveld 7.33
5 Schwartz, Austin FR Verona Area 7.50
6 Vornelram, Tyler SR Baraboo -
7 Tillman, Rae SR La Crosse Logan -

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moore, Adam SO Turner 26.07
2 Eichner, Thomas SO West Bend West 26.76
3 Byington-Fish, Tim SO Madison West 28.22
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Karls, Paul JR Lodi 24.13 6
2 Baker, Jake JR Platteville 25.21
3 Johnson, Alex FR Verona Area 26.04
4 Norgal, Jared SR Catholic Memorial 26.23
5 Parman, Camden SO Wisconsin Heights/Barneveld 26.38
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Phillips, Dakota SR Monroe 24.31 5
2 Bodart, Tyler SO West Bend East 24.40 3
3 Wario, Duresa SR Madison East 24.63 2
4 Dennis, Taylor SR Shorewood 24.91
5 Anderson, Sam JR Edgewood 25.24
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Huertas, Erick SR Grafton 22.73 10
2 O'Bryant, Sam SR La Crosse Logan 23.87 8
3 Livesey, Sawyer SR Monona Grove 24.36 4
4 Eswein, Collin JR Tomah 24.80 1
5 Spink, Tony SR Baraboo 24.85
6 Soltow, Kolby JR Belvidere 25.38

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pederson, Corey SR Verona Area 57.32
2 Vance, Mitchell SR West Bend West 57.33
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woyak, Jake SO Shorewood 55.46 1
2 Kondratev, Evgeny SR Monroe 55.88
3 Shea, Jordan SR Lodi 56.39
4 Helmenstine, Dylan FR Wisconsin Heights/Barneveld 58.57
5 Mindel, Aaron JR West Bend East 1:00.82
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Piette, Jacob SR Catholic Memorial 55.37 2
2 Lawson, Nick SO Madison West 56.58
3 Ayala, Alex SO Madison Memorial 56.62
4 Vennard, Henry JR Edgewood 57.66
5 Hahn, Darian JR Monona Grove 59.20
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bahr, Ben SR Platteville 53.50 10
2 Miller, Caleb SR Bangor 53.52 8
3 Gall, Alex SR Grafton 53.94 6
4 Geenen, Ben JR Baraboo 53.97 5
5 Wario, Duresa SR Madison East 55.03 4
6 Horton, Dakota JR La Crosse Logan 55.13 3

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gariti, Zachary FR Monona Grove 2:17.32
2 Bollig, Homer SO Wisconsin Heights/Barneveld 2:19.38
3 Buisch, Calder JR Madison Memorial 2:20.70
4 Moser, Katan JR Tomah 2:21.28
5 Topel, Sean FR Madison West 2:21.77
6 Kruepke, Jake SR West Bend East 2:22.48
7 Endres, Cole SO Lodi 2:25.69
8 Truty, Thomas FR Belvidere 2:34.46
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Novak, Joe JR Catholic Memorial 2:01.30 10
2 O'Flahrity, Morgan JR Edgewood 2:06.11 8
3 Thiboldeaux, Sean JR Madison East 2:06.49 6
4 Stoll, Matt SO West Bend West 2:06.56 5
5 Weinhold, Alec JR Grafton 2:07.36 4
6 Wickstrom, Erik SR Verona Area 2:08.08 3
7 Bildsten, Ben SO Baraboo 2:08.80 2
8 Caya, Ted SR La Crosse Logan 2:16.88 1
9 Bryla, Cullen SR Platteville 2:18.87

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zwisler, Jack SO Catholic Memorial 4:53.68
2 Bingham, Nicholas SR Turner 4:56.57
3 Gregorich-Trevo, Connor SR Madison Memorial 4:57.03
4 Miller, Zach SR Verona Area 5:06.72
5 Caminiti, Lucas FR Wisconsin Heights/Barneveld 5:10.93
6 Ingold, Parker FR Monroe 5:12.72
7 Donovan, Mike JR Platteville 5:17.91
8 Taylor, Nathan FR Lodi 5:20.62
9 Atha, Alan JR Tomah 5:39.25
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ganrude, Chris SR La Crosse Logan 4:28.71 10
2 Stahl, Charles SR Shorewood 4:33.13 8
3 Solles, Zach JR Baraboo 4:34.67 6
4 White, Parker SO Grafton 4:40.80 5
5 Doherty, Mac JR Madison East 4:41.60 4
6 Mauland, Dane JR West Bend West 4:43.25 3
7 Zamzow-Schmidt, Noah FR Madison West 4:49.28 2
8 Todd, Jaxon SO Edgewood 4:49.75 1
9 Schlaefer, Jacob JR Monona Grove 4:51.45
10 Laufer, Brett JR West Bend East 4:56.03
11 Oliphant, Terrill SO Madison Lafollette 4:58.76

Men's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bodus, Brad JR Catholic Memorial 11:11.80
2 Gregorich-Trevor, Casey FR Madison Memorial 11:18.30
3 Daniels, Simon FR West Bend East 11:18.40
4 Walker, Max SR Madison West 12:20.40
5 Brennan, Bryce FR Monona Grove 12:38.20
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kuhlmann, Sam JR Shorewood 9:55.63 10
2 Meger, Henry JR La Crosse Logan 10:02.59 8
3 Woloszyn, Henry SR Edgewood 10:03.47 6
4 Sokolowski, Marek SR Baraboo 10:08.85 5
5 Gehrke, Jordan SO West Bend West 10:09.43 4
6 Woolf, Jacob SR Grafton 10:13.00 3
7 Schaefer, Ben JR Madison Lafollette 10:13.13 2
8 Boutelle, Billy SR Wisconsin Heights/Barneveld 10:15.58 1
9 Boyce, Riley JR Madison East 10:38.21
10 Giese, Ben JR Verona Area 10:43.42

Men's 55m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kuffel, Alex SR Monona Grove 8.11 10
2 Martin, Robert SR Bangor 8.14 8
3 Hernandez, Alex JR Belvidere 8.30 6
4 Kyte, Evan SR La Crosse Logan 8.33 5
5 Bowers, Brandon SO Baraboo 8.41 4
6 Musabji, Yash SO Belvidere 8.43 3
7 Cawthon, Olajuwon SO Shorewood 8.49 2
Quarters Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hernandez, Alex JR Belvidere 8.46
2 Musabji, Yash SO Belvidere 8.51
3 Westpfahl, Wyatt SR Tomah 8.60
4 Goodney, Matt SR Platteville 8.90
5 Biddle, Jared FR Verona Area 9.05
6 Schneider, Jarrod JR West Bend East 9.68
7 Metz, Fletcher SO Catholic Memorial 10.93
Quarters Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Kuffel, Alex SR Monona Grove 8.35
2 Kyte, Evan SR La Crosse Logan 8.37
3 Miller, Tanner JR West Bend West 8.92
4 Heglund-Lohman, Peter SR La Crosse Logan 9.22
5 Norgal, Jared SR Catholic Memorial 9.30
6 Romberg, Schuyler JR Baraboo 9.45
7 Ostrowsky, Tyreece FR Monona Grove 9.81
Quarters Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Martin, Robert SR Bangor 8.33
2 Schaefer, Mark SR West Bend West 8.47
3 Bowers, Brandon SO Baraboo 8.50
4 Cawthon, Olajuwon SO Shorewood 8.54
5 Singh, Luquant SO Verona Area 8.59
6 Beyer, Matt SO Lodi 9.67
7 Xiong, Peshoua SR Platteville 9.72
8 Singleton, Drake JR Madison Memorial 10.22
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Musabji, Yash SO Belvidere 8.32
2 Westpfahl, Wyatt SR Tomah 8.51
3 Bowers, Brandon SO Baraboo 8.57
4 Heglund-Lohman, Peter SR La Crosse Logan 8.71
5 Biddle, Jared FR Verona Area 8.94
6 Norgal, Jared SR Catholic Memorial 9.39
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Martin, Robert SR Bangor 8.38
2 Hernandez, Alex JR Belvidere 8.44
3 Goodney, Matt SR Platteville 8.84
4 Beyer, Matt SO Lodi 9.60
5 Ostrowsky, Tyreece FR Monona Grove 9.81
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Cawthon, Olajuwon SO Shorewood 8.64
2 Miller, Tanner JR West Bend West 9.09
3 Metz, Fletcher SO Catholic Memorial 9.96
4 Singh, Luquant SO Verona Area 10.13
5 Singleton, Drake JR Madison Memorial 10.61
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Kuffel, Alex SR Monona Grove 8.35
2 Kyte, Evan SR La Crosse Logan 8.42
3 Schaefer, Mark SR West Bend West 8.67
4 Xiong, Peshoua SR Platteville 9.67
5 Schneider, Jarrod JR West Bend East 9.87
6 Romberg, Schuyler JR Baraboo 10.11

Men's 4 x 100m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Madison Memorial A Ben Halverson, Ryan Yee,
Lonnie Tyus, Hunter Peters
49.16
2 Wisconsin Heights/Barneveld A Josh Miller, Travis Deignan,
Jace Kaikuaana, Cristian Ayala
51.48
3 Madison West A Elliott Weld, Dante Diaz,
Henry Tennessen, Kyle Hua
55.36
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Turner A Tyler Ramquist, Mahhlique Shultz,
Justin Hanson, Brandon Meyer
48.70
2 Lodi A Kenen Erkan, Trevor Michalak,
Chris Nelson, Matt Beyer
51.52
3 Verona Area A Josh Madalinki, Obi Ifediora,
Nick Lawinger, Logan Beal
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Baraboo A Collin Feld, Izak Walker,
Matt Bruch, Garrett Getgen
46.19 10
2 Tomah A Miles Beckjorden, Collin Eswein,
Dante Mills, Eddie Wagner
47.87 2
3 Belvidere A Maurice Jackson, Kolby Soltow,
Adrian Trujillo, Dayquan Coleman
47.99 1
4 West Bend East A Nick Casper, Zach Kylar,
Luke Gromowski, Karl Lemke
49.01
5 Bangor A John Hundt, Kellen Kravik,
Broedy Jepson, Mitchell Douglas
49.34
6 West Bend West A Patric Baumann, Sam Stephenson,
Gage Czuppa, Thomas Eichner
50.82
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Monona Grove A Sawyer Livesey, Derek Zenger,
Max Ethridge, Andryi Nahirniak
46.43 8
2 Catholic Memorial A Matt Lechner, Eric Fridl,
Mike Oechsner, Jett Siegenthaler
47.00 6
3 Monroe A Cody Wolf, Blain Harpstrite,
Seth Calaway, Charlie Kind
47.38 5
4 La Crosse Logan A Joe Bond, Dion Smith,
Nhia Thao, Quincy Drane
47.58 4
5 Platteville A Nate Rolling, Tanner Ames,
Jacob Bernhardt, Derek Schambow
47.58 3
6 Grafton A Alex Gall, Matthew Salm,
Zach Greenwood, Nic Fullington
-

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Shorewood A Mike Fazio, Peter Sottile,
Russel Sottile, Olajuwon Cawthon
1:46.53
2 Turner A Skyler Hutter, Mahhlique Shultz,
Justin Hanson, Adam Moore
1:48.01
3 Madison West A Johannes Wolter, Dante Diaz,
Henry Tennessen, Elliott Weld
1:54.90
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Belvidere A Kolby Soltow, Dayquan Coleman,
Jake Konaszewski, Maurice Jackson
1:39.98 1
2 Tomah A Miles Beckjorden, Collin Eswein,
Eddie Wagner, Brayden Friant
1:41.27
3 Wisconsin Heights/Barneveld A Camden Parman, Rickie Williams Jr.,
Dylan Helmenstine, Brady Mautz
1:42.67
4 Madison Lafollette A Mamadou Diallo, Braden Jorenby,
Zabdi Abga, Mehki Johnson
1:42.78
5 Verona Area A Spencer Polk, Josh Madalinki,
Nick Lawinger, Logan Beal
1:43.82
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Monona Grove A Andryi Nahirniak, Elijah Isenberger,
Max Ethridge, Alex Kuffel
1:36.67 6
2 Lodi A Garrett Bollant, Logan Furniss,
Paul Karls, Nathan DeGroff
1:36.93 5
3 Catholic Memorial A Matt Lechner, Eric Fridl,
Mike Oechsner, Jett Siegenthaler
1:37.81 4
4 Platteville A Jake Baker, Derek Schambow,
Tanner Ames, James Bailie
1:40.20
5 Baraboo A Colin Schulz, Jeff Greenhalgh,
Patrick Felton, Connor Schulz
1:41.18
6 Madison Memorial A Chetandeep Singh, Ben Halverson,
Ryan Yee, Hunter Peters
1:42.55
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Grafton A Sam Miller, Patrick Tobianski,
Zach Greenwood, Nic Fullington
1:34.60 10
2 La Crosse Logan A Peter Heglund-Lohman, Kyle Bakalars,
Evan Kyte, Levi Kotek
1:34.83 8
3 Monroe A Dakota Phillips, Forrest Klug-Hanson,
Blake Duffy, Blake Bast
1:37.85 3
4 Bangor A John Hundt, Robert Martin,
Broedy Jepson, Kellen Kravik
1:39.95 2
5 West Bend East A Zach Kylar, Jacob Dziewik,
Nick Casper, Karl Lemke
1:43.19
6 Edgewood A Sam Anderson, Colin Fitzpatrick,
Evan Bondoc, Trevor Roessler
-

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Belvidere A Daniel Martin, Alex Hernandez,
Yash Musabji, Jon Libby
3:59.09
2 Madison Lafollette A Mamadou Diallo, Zabdi Abga,
Braden Jorenby, Mehki Johnson
4:00.11
3 Wisconsin Heights/Barneveld A Josiah Caminiti, Colton Straubhaar,
Tyler Rhodes, Brady Mautz
4:06.26
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Edgewood A Henry Vennard, Stephen Dorn,
Milo Lingard, Morgan O'Flahrity
3:48.89
2 Monona Grove A Trey Powers, Darian Hahn,
Tyler Berndt, Logan Beebe
3:54.59
3 Madison Memorial A Alex Ayala, Casey Gregorich-Trevo,
Ben Townsend, Hunter Peters
3:56.58
4 Verona Area A Tucker Sanborn-Faris, Luquant Singh,
Erik Wickstrom, Spencer Polk
3:56.83
5 Madison West A Sam Bishop, Elan Pelegri,
Alex Manville, Ethan Boynton
4:08.03
6 Turner A Andrew Maloney, Ian Olson,
Mitch Erickson, Wyatt Waggoner
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Baraboo A Ben Geenen, Patrick Felton,
Brian Cormican, Izak Walker
3:40.80 6
2 Platteville A Ben Bahr, Colton Henry,
Matt Goodney, Tanner Ames
3:42.42 5
3 West Bend East A Jacob Dziewik, Tyler Bodart,
Nick Casper, Karl Vachuska
3:44.95 3
4 Monroe A Derek Christiansen, Cody Faust,
Forrest Klug-Hanson, Alex Koller
3:48.89
5 West Bend West A Matt Stoll, Jerad Sullivan,
Thomas Eichner, Grahm Schneider
3:50.22
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Grafton A Sam Miller, Matthew Salm,
Patrick Tobianski, Erick Huertas
3:26.74 10
2 La Crosse Logan A Aaron Dobbs, Dakota Horton,
Aric Elmore, Ted Caya
3:37.34 8
3 Catholic Memorial A Eric Fridl, Mike Oechsner,
Nolan McCarthey, Jacob Piette
3:43.20 4
4 Lodi A Paul Karls, Logan Furniss,
Garrett Bollant, Nathan DeGroff
3:46.39 2
5 Bangor A John Hundt, Robert Martin,
Broedy Jepson, Caleb Miller
3:46.99 1
6 Shorewood A Jake Woyak, Jack Mauer,
Johnnie Papineau, Charles Stahl
3:47.18

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Edgewood A Ryan Hanson, Nathaniel Langlie,
Mike Schmitz, Jaxon Todd
9:02.73
2 Platteville A Max Frommelt, Colton Henry,
Mike Donovan, Dan Iselin
9:13.63
3 Madison West A Oliver Batzli, Will Kenneally,
Michael Nuenninghoff, Tommy Brazelton
9:14.50
4 Verona Area A Nick Anderson, Nick Stigsell,
Victor Pinto, Jackson Kleese
9:19.44
5 Monona Grove A Logan Beebe, Zachary Gariti,
Jacob Schlaefer, Bryce Brennan
9:25.42
6 Wisconsin Heights/Barneveld A Ethan Ripp, Collin Hosking,
Homer Bollig, Jacob Geisler
9:41.79
7 Madison Memorial A Ty Brien, Casey Gregorich-Trevo,
Ben Townsend, Jonas Bietz
9:43.29
8 Belvidere A Wayne Kramer, Peter Danzl-Tauer,
Matt Danzl-Tauer, Jon Libby
10:05.38
9 Tomah A Alan Atha, Katan Moser,
Ryan Wildes, Andrew Tomko
10:06.57
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Grafton A Patrick Tobianski, Alec Weinhold,
Matthew Salm, Erick Huertas
8:10.83 10
2 Shorewood A Sam Kuhlmann, Johnnie Papineau,
Jack Mauer, Mayan Essak
8:36.62 8
3 Catholic Memorial A Joe Novak, Nolan McCarthey,
Andrew Hirsch, Alex Dodd
8:36.78 6
4 Baraboo A Ben Bildsten, Tyler Fiebig,
Jackson Snow, Matt Brooks
8:43.57 5
5 West Bend West A Grahm Schneider, Jerad Sullivan,
Joe Pechstein, Max Hardy
8:43.64 4
6 Monroe A Derek Christiansen, Cody Faust,
Trevor Blum, Justin Batz
8:44.14 3
7 West Bend East A Simon Daniels, Brett Laufer,
Aaron Heinz, Karl Vachuska
8:49.46 2
8 La Crosse Logan A Soren Johnson, Quincy Drane,
Henry Meger, Ian Rumball
9:02.29 1
9 Lodi A Adam Phillips, Jordan Shea,
Cole Endres, Josh Nelson
9:12.64

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Westpfahl, Wyatt SR Tomah 5' 10.0" 10
2 Stack, Nick SO Baraboo 5' 8.0" 7
3 Herkert, Jack FR Verona Area 5' 8.0" 7
4 Horton, Dakota JR La Crosse Logan 5' 8.0" 4
5 Faust, Cody JR Monroe 5' 8.0" 4
6 Woyak, Jake SO Shorewood 5' 8.0" 4
7 Baumann, Patric JR West Bend West 5' 6.0" 2
8 Besl, Jarrod JR La Crosse Logan 5' 6.0" 0.5
9 Bouril, Chase JR Lodi 5' 6.0" 0.5
10 Roberts, Noah JR Verona Area -
11 Kupersmith, Chance JR Platteville -
12 Breunig, Jake SR Lodi -
13 Taylor, Jezell SO Madison Memorial -
14 Peters, Hunter FR Madison Memorial -
15 Sandoval, Patrick SO Baraboo -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bahr, Ben SR Platteville 12' 6.0" 10
2 Bast, Blake SR Monroe 12' 0.0" 8
3 Kravik, Kellen SO Bangor 12' 0.0" 6
4 Keith, Grant SR Monroe 11' 6.0" 5
5 Schaefer, Mark SR West Bend West 11' 0.0" 4
6 Greenwood, Zach SR Grafton -
7 Schermer, Ari SO Shorewood -
8 Visgar, John SO Tomah -
9 Lingard, Milo JR Edgewood -
10 Bakalars, Kyle JR La Crosse Logan -
11 Schulz, Colin SO Baraboo -
12 Schlichtmann, Taran JR Baraboo -
13 Kotek, Levi SR La Crosse Logan -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Jezell SO Madison Memorial 19' 1.5"
2 Duffy, Blake SR Monroe 18' 11.5"
3 Eswein, Collin JR Tomah 18' 11.0"
4 Parman, Camden SO Wisconsin Heights/Barneveld 18' 10.5"
5 Lemke, Karl FR West Bend East 18' 7.5"
6 Singleton, Drake JR Madison Memorial 17' 2.0"
7 Cormican, Brian JR Baraboo 16' 11.0"
8 Williams Jr., Rickie FR Wisconsin Heights/Barneveld 16' 10.0"
9 Musabji, Yash SO Belvidere 16' 1.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kind, Charlie SR Monroe 20' 5.0" 5
2 Getgen, Garrett SR Baraboo 19' 6.0"
3 Roberts, Noah JR Verona Area 19' 2.0"
4 Jepson, Broedy SR Bangor 18' 10.5"
5 Beyer, Matt SO Lodi 18' 10.0"
6 Casper, Nick JR West Bend East 18' 2.5"
7 Kupersmith, Chance JR Platteville 18' 2.0"
8 Boebel, Zach SR Verona Area 17' 8.0"
9 Roessler, Trevor SR Edgewood 17' 3.0"
10 Czuppa, Gage FR West Bend West 14' 11.0"
11 Mills, Dante FR Tomah -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Elmore, Aric JR La Crosse Logan 23' 5.0" 10
2 Besl, Jarrod JR La Crosse Logan 21' 2.25" 8
3 Nahirniak, Andryi FR Monona Grove 20' 7.0" 6
4 Dennis, Taylor SR Shorewood 20' 4.5" 4
5 Bondoc, Evan SR Edgewood 20' 1.0" 3
6 Fullington, Nic SO Grafton 19' 9.5" 2
7 Schambow, Derek SR Platteville 19' 9.5" 1
8 Gogin, Robby JR Catholic Memorial 19' 1.0"
9 Livesey, Sawyer SR Monona Grove 18' 4.0"
10 Karls, Paul JR Lodi 17' 5.0"

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bruch, Matt JR Baraboo 36' 3.0"
2 Beaver, Dylan FR Monroe 35' 7.5"
3 Rickman, Henry JR Madison West 34' 9.0"
4 Phaneuf, Devon JR Madison West 33' 3.25"
5 Hilgers, Kyle SR Lodi 32' 9.25"
6 Buckeridge, Hunter SO Wisconsin Heights/Barneveld 30' 5.25"
7 Olszewski, Nick JR Turner 29' 10.25"
8 Calkins, Ben FR Tomah 24' 1.25"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Buckhanan, Manny SO La Crosse Logan 42' 3.5"
2 Rice, Collin JR Tomah 41' 0.5"
3 Papendorf, Luke SO Turner 38' 1.0"
4 Kussow, Ben JR Edgewood 38' 0.75"
5 Roloff, Price JR Madison Memorial 38' 0.25"
6 Loewenhagen, Hunter FR Lodi 37' 9.5"
7 Grebner, Brad JR Monroe 37' 3.25"
8 Roman, Victor JR Belvidere 30' 10.25"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gartland, Jeremy SR Madison Memorial 44' 11.25" 4
2 Dreher, Tanner SO West Bend East 44' 7.5" 1
3 Elsinger, Tom SR West Bend West 42' 2.0"
4 McCoskey, Sean SR Monona Grove 41' 9.25"
5 Puent, Ben SR Bangor 41' 0.75"
6 Ruiz, Diego SR Belvidere 38' 9.75"
7 Watzke, Taylor SR Verona Area 38' 4.5"
8 Strelka, Jacob JR Catholic Memorial 37' 8.75"
9 Freitag, Robbie SR Verona Area 34' 1.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wright, Calvin SR La Crosse Logan 48' 4.75" 10
2 Kalsow, David SR Wisconsin Heights/Barneveld 47' 9.25" 8
3 Schulze, Mathew SR Catholic Memorial 45' 11.5" 6
4 Cormican, Sean SO Baraboo 45' 11.25" 5
5 Delgado, John SR West Bend West 44' 9.75" 3
6 Decorah, Jake SR Monona Grove 44' 8.5" 2
7 Davis, Kendrick SO West Bend East 44' 6.0"
8 Skubal, John SR Platteville 42' 6.25"
9 Eastlick, Dilon SR Platteville 31' 11.25"