Lake Michigan Invite

Scores:
Men's Score
Grant75
Lakes61
Grayslake Central47
Menomonee Falls41
Evanston Township38
Mukwonago38
Warren Township37
Crystal Lake South33
Hamilton31
McHenry25
Kenosha St. Joseph21
Johnsburg19
Zion-Benton16
Vernon Hills15
Marquette University15
Catholic Memorial13
New Berlin Eisenhower13
Carmel12
Mundelein12
Kenosha Bradford12
Cedarburg8
Racine Horlick2
Milwaukee Madison1
 
Women's Score
Lakes68
Grant59
Young56
Lake Central53.5
Evanston Township50
Warren Township44
Homestead35
McHenry26
Lake Forest25
Grayslake Central21
Libertyville21
Kenosha Bradford17.5
Union Grove17
Vernon Hills16
Waukegan15
Zion-Benton14
Racine Horlick12
Milwaukee Madison8
Cedarburg8
Carmel5
Harvard3
New Berlin Eisenhower3
Antioch3
Mundelein2
Nicolet2
Kenosha St. Joseph1

Men's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Almonte, Christian SR Menomonee Falls 6.59 8
2 Ogunkunle, Dan SR Marquette University 6.79 2
3 McCroy, DaQuan SR Milwaukee Madison 6.82
4 Coleman, Devante SR Nicolet 6.83
5 Roberts, John JR Zion-Benton 6.85
6 Hamilton, Robert JR Mundelein 7.20
7 Lindsey, Chance SR Mundelein 7.25
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adams, Malachi JR Evanston Township 6.73 6
2 Gilmore, Eric SR Zion-Benton 6.80 1
3 Patterson, Drew SR Hamilton 6.82
4 Clark, Richard JR Vernon Hills 6.85
5 Lechner, Matt SO Catholic Memorial 6.91
6 Lanier, Tyree SR Kenosha Bradford 6.95
7 Canlas, Nureil JR Carmel 6.99
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Foster, Matt SR Kenosha St. Joseph 6.52 10
2 Dawson, Dimitri JR Grayslake Central 6.74 5
3 Taylor, Nick SR New Berlin Eisenhower 6.77 4
4 Walker, Isaac JR Warren Township 6.78 3
5 Vanderhorst, Will SR Menomonee Falls 6.85
6 Corneal, DayQuann JR Milwaukee Madison 6.89
7 Starks, Marcus JR Evanston Township 6.99
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lonski, Dan SR Antioch 6.87
2 Haight, Joe JR Warren Township 6.87
3 Hatch, Andy JR Union Grove 6.88
4 Erato, Joe SO Marquette University 6.93
5 Grows, Giles JR Cedarburg 7.03
6 Devito, Ryan SO Grant 7.18
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dunlap Jr, David FR Nicolet 7.01
2 CHONES, LIAM SO Mukwonago 7.04
3 Hebron, Dennis JR Union Grove 7.05
4 Thompson, John FR Carmel 7.08
5 Sylvester, Garrett JR Cedarburg 7.29
6 Shebesta, Alex JR Cedarburg 7.48
7 Caffarelli, John SO Carmel -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 James, Avanta SR Racine Horlick 6.84
2 Wright, Tristin JR Zion-Benton 6.94
3 Schwartz, Cam JR Grayslake Central 7.14
4 Brath, Andrew SR Brookfield Central 7.18
5 Vlaj, Alex SR New Berlin Eisenhower 7.19
6 Martinez, Juan JR Vernon Hills 7.20
7 Lucchetta, Frank SO Kenosha Bradford 7.21
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Dante FR Warren Township 6.88
2 Purpura, Gio FR McHenry 6.89
3 Krueger, Jake JR Mukwonago 7.02
4 Billings, Nathan SR East Alton-Wood River 7.03
5 Adams, Matt SO Antioch 7.18
6 Garza, Tommy JR Catholic Memorial 7.39
7 Sullivan, Romeo FR Kenosha Bradford 7.56
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Herron, Rashawn SR Milwaukee Bradley Tech 6.85
2 Glauser, Alec JR McHenry 6.98
3 Strickland, Eddie JR Racine Horlick 7.10
4 Toliver, Tyrece SR Milwaukee Bradley Tech 7.25
5 Fears, Devin JR Nicolet 7.26
6 Delgadillo, Danny SO McHenry 7.35
7 Clark, Romahn JR Kenosha St. Joseph -
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Turner, Malik SO Brookfield Central 6.99
2 Sisto, Ryan JR Crystal Lake South 7.16
3 Whitehead, Demetrius SR Evanston Township 7.20
4 Nuccio, Tony JR Crystal Lake South 7.24
5 Stotz, Mick JR Crystal Lake South 7.31
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Murray, Alex SR Lakes 6.98
2 Lafferty, Zac FR East Alton-Wood River 7.09
3 Garcia, Nick FR Lakes 7.31
4 Starks, Larry JR Milwaukee Bradley Tech 7.45
5 Mullenix, William SR Grant 8.11

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roberts, John JR Zion-Benton 22.92 6
2 Foster, Matt SR Kenosha St. Joseph 22.98 5
3 Patterson, Drew SR Hamilton 23.17 4
4 Taylor, Nick SR New Berlin Eisenhower 23.92
5 Witkofski, J.K. SR Union Grove 24.28
6 Collins, Alec SO Cedarburg 26.31
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hertz, Corey JR Lakes 22.56 10
2 Wells, Octavian SO Grant 22.74 8
3 Adams, Malachi JR Evanston Township 23.41 3
4 Bredwood, Jeremy JR Grant 24.00
5 Brath, Andrew SR Brookfield Central 24.48
6 Coleman, Devante SR Nicolet 24.83
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crowley, Kevin SR Marquette University 23.59
2 Haight, Joe JR Warren Township 23.63
3 Hopson, Joshua SR Evanston Township 23.97
4 Buehler, Brett SR Hamilton 24.14
5 Broihier, Sean SO New Berlin Eisenhower 24.20
6 Garron, Brad FR Evanston Township 24.70
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walker, Isaac JR Warren Township 23.47 2
2 Dawson, Dimitri JR Grayslake Central 23.71
3 Lanier, Tyree SR Kenosha Bradford 25.12
4 Abitz, Mitchell FR Cedarburg 27.65
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Scaffidi, Joey FR New Berlin Eisenhower 24.27
2 Clark, Richard JR Vernon Hills 24.34
3 Collins, Tavarus SO Zion-Benton 24.63
4 Tresider, Cameron SO Racine Horlick 24.82
5 Mann, Riley SR Union Grove 26.81
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Siegenthaler, Jett JR Catholic Memorial 24.87
2 Melton, Tevon SR Brookfield Central 24.93
3 Quinn, Devon SR Grayslake Central 25.18
4 Hoff, Mitchell SO Kenosha Bradford 25.89
5 Sibilsky, Teddy SR Catholic Memorial 25.99
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blankenship, Sam JR Johnsburg 23.56 1
2 Lonski, Dan SR Antioch 23.93
3 Purpura, Gio FR McHenry 23.97
4 McCarthy, Matt JR Crystal Lake South 25.59
5 Kiser, Lenny SO Kenosha Bradford 26.29
6 Jackson, Donnie SO Kenosha Bradford 26.41
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Deere, Tyrone SR Milwaukee Madison 24.65
2 Wallendorff, Jordan SR East Alton-Wood River 25.02
3 Radke, Jameson JR Union Grove 25.08
4 Lynch, Robert SR Mukwonago 25.33
5 Woolford, Aaron FR Mundelein 26.17
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kivisto, Brandon SO Menomonee Falls 23.92
2 Magradze, Sandro SR Johnsburg 23.99
3 Canlas, Nureil JR Carmel 25.83
4 Thomas, JaMonte SO Mundelein 25.84
5 Thompson, John FR Carmel 25.90
6 Caffarelli, John SO Carmel 27.51
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lucas, Josh JR Menomonee Falls 24.02
2 Ruiz, Cameron FR Lakes 24.29
3 Ulrich, Dylan JR Mukwonago 25.42
4 Hamilton, Robert JR Mundelein 25.45
5 Dickson, Destiny JR Antioch 26.53
6 Medina, Niko SO Catholic Memorial 27.77
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wright, Tristin JR Zion-Benton 24.90
2 Lersch, Corey SO McHenry 25.19
3 Nuccio, Tony JR Crystal Lake South 25.82
4 Truesdale, Austin JR Carmel 26.23
5 Meade, Dan SO Antioch 26.35
6 Madden, Jeremiah FR Kenosha St. Joseph 26.46
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stricklin, Devon SR Milwaukee Bradley Tech 24.79
2 Reed-Walton, Wesley SR Milwaukee Bradley Tech 24.80
3 Handy, Quintin JR Menomonee Falls 25.37
4 Lafferty, Rikki FR East Alton-Wood River 26.32
5 Starks, Larry JR Milwaukee Bradley Tech 26.84
6 Turner, Malcolm FR Milwaukee Madison 27.47

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hertz, Corey JR Lakes 50.77 10
2 Edwards, Michael SO Zion-Benton 52.97 6
3 Sullivan, Billy SR Grant 53.07 5
4 Radosevich, Kyle SR Crystal Lake South 53.25 3
5 Kopfman, Drew SR Crystal Lake South 54.68
6 Piette, Jacob SR Catholic Memorial 55.96
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blankenship, Sam JR Johnsburg 52.08 8
2 Rasmussen, Dane JR Kenosha Bradford 53.11 4
3 Brady, Reese SR Warren Township 53.40 2
4 Alagheband, Aremon SR Evanston Township 53.54
5 Flores, Julian SR Warren Township 53.96
6 Norgal, Jared SR Catholic Memorial 57.25
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reed , Malcolm SR Grayslake Central 54.33
2 Watson, Collin JR Evanston Township 54.36
3 Anghel, Bogdan JR Antioch 54.39
4 Slovak, Eric JR Vernon Hills 54.58
5 Peterson, Joe SO Union Grove 54.84
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Magradze, Sandro SR Johnsburg 53.44 1
2 Green, Brett JR New Berlin Eisenhower 56.25
3 Stotz, Mick JR Crystal Lake South 56.44
4 Bruders, Sean SR New Berlin Eisenhower 58.24
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Flores, Hugo FR Warren Township 54.66
2 McMurtry, Bryce SO Menomonee Falls 56.08
3 Moore, Jacob JR Hamilton 56.64
4 Steinhafel, Jeremy SR Marquette University 56.79
5 Neal, Greg SO Zion-Benton 58.29
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cinq-Mars, Zack SO Grayslake Central 54.83
2 Stephens, Sekon JR Menomonee Falls 55.83
3 Caffarelli, John SO Carmel 56.42
4 BENZINGER, JEREMY SR Mukwonago 56.42
5 Meyer, Logan SO Brookfield Central 57.67
6 Dietz, William SO Nicolet 1:03.49
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zanzucchi, Alex SR Lakes 55.16
2 Vandenberg, Tom JR Cedarburg 56.29
3 Kawell, Michael FR Antioch 56.36
4 HODKIEWICZ, TOMMY SO Mukwonago 56.86
5 Truesdale, Austin JR Carmel 59.53
6 Krawczyk, Jan SO Marquette University 1:03.05
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oehrlein, Tim SR Grant 56.61
2 Doerhoefer, Eric SR Vernon Hills 56.87
3 Burke, Jack SR Kenosha St. Joseph 58.37
4 Roman, Fernando FR Mundelein 58.38
5 Vertz, Chris SO Kenosha Bradford 58.67
6 Marciniak, Andrew SR Mundelein 59.46
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gessert, Alec FR Kenosha St. Joseph 58.04
2 Lindsay, Tyree SO Milwaukee Madison 58.58
3 Hobart, Hobie SR East Alton-Wood River 59.98
4 Abitz, Mitchell FR Cedarburg 1:01.26
5 Rooney, Tristan JR Brookfield Central 1:01.45
6 Haworth, Marcus JR Kenosha St. Joseph 1:01.74
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stricklin, Devon SR Milwaukee Bradley Tech 57.38
2 Burks, Michael SR Milwaukee Bradley Tech 1:01.51
3 Barrett, Nick SO East Alton-Wood River 1:03.54
4 Lile, Luke SO East Alton-Wood River 1:05.11
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Farmer, Brendan FR Union Grove 58.90
2 Robinson, Trevon SO Milwaukee Madison 1:01.75
3 Russell, Jameel SR Milwaukee Bradley Tech 1:06.46

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Richards, Bryce JR Mundelein 1:57.14 10
2 Hatton, Kyle SR Grant 1:57.83 8
3 Mohrdieck, Ben SR Vernon Hills 1:58.39 6
4 Lenzini, David SR Crystal Lake South 2:00.05 5
5 Boyle, Sam SR Mukwonago 2:00.23 4
6 Mosley, Nate FR Zion-Benton 2:02.95 1
7 Lafferty, Tyler SR East Alton-Wood River 2:05.61
8 Kizaric, Matt JR New Berlin Eisenhower 2:06.07
9 Zimmerman, Jake SR Lakes 2:09.29
10 Green, Josh SR Mukwonago 2:10.57
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hying, Evan SR McHenry 2:00.77 3
2 Shelton, Phil SR McHenry 2:01.68 2
3 Marsiglio, A.J. SR Antioch 2:03.12
4 Galis, Vinny SO Racine Horlick 2:06.37
5 Unze, Lucas SR Zion-Benton 2:09.91
6 Kleine, Michael SR Warren Township 2:10.36
7 Hagedorn, Uly SO Mundelein 2:11.45
8 Buban, Nick JR New Berlin Eisenhower 2:13.38
9 Jahn, David SR Warren Township 2:14.02
10 Dodd, Alex SR Catholic Memorial 2:16.86
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Descorcy, Josh JR Hamilton 2:07.90
2 Miller, Justin JR Crystal Lake South 2:09.37
3 Anderson, Steven SR Grayslake Central 2:10.34
4 Fellman, Clay SR Kenosha Bradford 2:10.46
5 Hesse, Peter SR Mukwonago 2:11.87
6 Idarraga, Andrew JR Marquette University 2:11.90
7 Williams, Robert JR Vernon Hills 2:12.42
8 Eichhorn, Zach SO Racine Horlick 2:14.22
9 Moyers, Trevor SO Vernon Hills 2:15.37
10 Reffat, Ibraheem SO Lakes 2:21.49
11 Lodermeier, Jack SO New Berlin Eisenhower 2:24.58
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brey, Daniel JR Cedarburg 2:11.28
2 McCarthey, Nolan SO Catholic Memorial 2:14.77
3 Guttuso, Tony SR Carmel 2:14.81
4 Von Estorff, Keegan JR Marquette University 2:15.28
5 Johnson, Aaron JR Grayslake Central 2:15.81
6 Gordon, Lance SR Kenosha St. Joseph 2:16.28
7 Schwalbach, Ryan SR Menomonee Falls 2:16.49
8 Miller, Nash JR Johnsburg 2:17.00
9 Dietz, Robert JR Nicolet 2:17.58
10 Schmidt, John FR Grant 2:17.68
11 Ford, John David JR Kenosha St. Joseph 2:19.49
12 Struve, Max SO Cedarburg 2:19.83
13 Cape, Ryan JR Brookfield Central 2:19.98
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Duckworth, Dylan SO Antioch 2:18.93
2 Grymkoski, Scott FR Kenosha St. Joseph 2:19.40
3 Larkin, Kevin SO Menomonee Falls 2:20.17
4 Demarco, Jacob FR Carmel 2:24.41
5 Rasmussen, Sam FR Kenosha Bradford 2:25.33
6 O Brien, Huner SO East Alton-Wood River 2:29.11
7 Miraldi, Dominic SO Johnsburg 2:30.46
8 Vavrick, Nick JR Brookfield Central 2:30.54
9 Wright, Deondre SR Milwaukee Bradley Tech 2:38.06
10 Belete, Tagash JR Nicolet 2:39.29

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Novak, Joe JR Catholic Memorial 4:25.08 10
2 Klamm, Carl JR Evanston Township 4:27.97 8
3 Heinrich, Jack JR Marquette University 4:28.99 6
4 Whitney, Kyle SR Vernon Hills 4:30.94 5
5 Romig, Dalyn SR Grant 4:33.36 4
6 Kizaric, Matt JR New Berlin Eisenhower 4:40.32 2
7 Smith, Tyler JR Vernon Hills 4:40.39 1
8 Williamson, Shane FR Vernon Hills 4:42.25
9 Lowry, Breton JR Evanston Township 4:42.29
10 Burbach, Matt SR Marquette University 4:50.90
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Burchard, James SR Lakes 4:38.28 3
2 Prus, Jon FR Crystal Lake South 4:40.95
3 Melone, Tommy SO Crystal Lake South 4:41.85
4 Stelmasek, Matt SO Johnsburg 4:42.03
5 Besson, Zach JR Antioch 4:42.45
6 Miller, Noah JR Johnsburg 4:42.66
7 Martinez, Jacob JR Warren Township 4:42.73
8 Drabot, Joe SR Cedarburg 4:45.51
9 Cardy, Frank JR Grant 4:47.93
10 Hirsch, Andrew SO Catholic Memorial 4:54.32
11 Buban, Nick JR New Berlin Eisenhower 4:57.55
12 Nelson, Zach SR Racine Horlick 5:04.91
13 Patel, Hitarth SR Lakes 5:16.36
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ntim, Andrew SR Zion-Benton 4:45.57
2 Cusack, Michael SO Carmel 4:52.06
3 Orlowski, Grant JR Warren Township 4:52.90
4 Thorn, Tyler SR Antioch 4:54.59
5 Ahmed, Suneed JR Grayslake Central 4:55.94
6 Mantel, Tanner SR Cedarburg 4:56.22
7 Alberts, Mitchell SO Mundelein 4:56.43
8 Hogan, Patrick JR Carmel 5:01.36
9 Hogan, Nick SR Mukwonago 5:01.94
10 Proper, Gregory SR Mundelein 5:02.74
11 Little, Robby SR Hamilton 5:04.80
12 Trimark, Noah SO Kenosha Bradford 5:06.58
13 Sorto, Anthony JR Lakes 5:14.66
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ocsena, Kevin JR Grayslake Central 5:02.43
2 Burroughs, Dakota SR Zion-Benton 5:02.46
3 WALLER, MIKE SO Mukwonago 5:05.28
4 Carini, Dominic JR Menomonee Falls 5:06.13
5 Hanson, Taylor JR Nicolet 5:06.31
6 Brazil, Deandre SR Milwaukee Bradley Tech 5:08.74
7 Storm, Jacob JR Hamilton 5:11.76
8 Nelson, Silas JR Nicolet 5:22.57
9 Gwynne, Nick FR Kenosha Bradford 5:23.51
10 Guiffre, Brian JR Menomonee Falls 5:25.83
11 Omorogieva, Bradley SO Zion-Benton 5:30.64
12 Cairo, Jake SO Kenosha St. Joseph 5:34.31
13 Romero, Mike JR Kenosha St. Joseph 5:35.16
14 Springman, Brenden FR East Alton-Wood River 5:39.26
15 Paulick, Brandon SO Union Grove 5:39.96
16 Wright, Deondre SR Milwaukee Bradley Tech 6:34.76

Men's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reiser, Jesse JR McHenry 9:14.55 10
2 Short, Josh SR Cedarburg 9:40.22 8
3 Ryan, Kevin SR Kenosha St. Joseph 9:40.36 6
4 Seymour, Scott JR Kenosha Bradford 9:50.54 5
5 Macuiba, Dustin SO Warren Township 9:51.28 4
6 Webber, Nick SR Vernon Hills 9:54.20 3
7 Romig, Dalyn SR Grant 9:54.30 2
8 Schafer, Brian SR New Berlin Eisenhower 9:56.92 1
9 O'Neil, Jack SO Cedarburg 10:01.47
10 Burchard, James SR Lakes 10:13.45
11 Murray, Isaac SR Zion-Benton 10:16.29
12 Brundidge, Jeffrey JR Grant 10:20.44
13 Cardy, Frank JR Grant 10:22.44
14 Shurson, Adam SR Warren Township 10:32.13
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Palacios, Chris JR Mundelein 10:19.16
2 Mellon, Liam SR Mundelein 10:22.54
3 Ju, Caleb SO Vernon Hills 10:28.11
4 Melone, Tommy SO Crystal Lake South 10:28.81
5 Carlson, Keith SR Vernon Hills 10:29.32
6 Bogdanski, Brett SR Mukwonago 10:30.70
7 McLemore, William SR East Alton-Wood River 10:32.84
8 Cusack, Michael SO Carmel 10:36.53
9 Prus, Jon FR Crystal Lake South 10:38.83
10 Bauer, Hank JR Marquette University 10:42.47
11 Ressler, Danny JR Antioch 10:45.00
12 Maas, Ben SR Menomonee Falls 10:57.74
13 Wetzel, Evan JR Catholic Memorial 11:01.53
14 Hogan, Patrick JR Carmel 11:07.83
15 Mleczko, Michael JR Kenosha Bradford 11:10.97
16 Matzuk, Ryan SR Marquette University 11:16.86
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Foydl, Miles FR Crystal Lake South 10:48.85
2 Hindman, Josh JR Menomonee Falls 10:58.05
3 Bergman, Samuel FR Evanston Township 11:00.33
4 Hintz, Aaron SR Hamilton 11:03.58
5 Burchard, Danny SR Lakes 11:04.97
6 Carter, Ryan JR Marquette University 11:15.91
7 Girmscheid, John SO Grayslake Central 11:16.53
8 Bodus, Brad JR Catholic Memorial 11:19.63
9 Wolter, Bret JR Union Grove 11:23.82
10 Caples, Kenneth JR Zion-Benton 11:26.68
11 Zaborowski, Steve SO New Berlin Eisenhower 11:27.00
12 Streckenbach, Mike SO Racine Horlick 11:28.59
13 Appleton, Tommy SO Racine Horlick 11:31.64
14 Bugno, Alex SO Grayslake Central 11:36.95
15 Nelson, Silas JR Nicolet 11:42.24
16 Baldwin, Jack SO Kenosha St. Joseph 11:50.98

Men's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wells, Jonathan SR Grant 7.86 10
2 Boyer, Rodolphe SR Lakes 8.05 8
3 Blankenship, Sam JR Johnsburg 8.13 6
4 Fotsch, Joel SR Hamilton 8.16 5
5 Brundidge, Timmy SO Grant 8.39
6 Hayes, Ramon SR Evanston Township 8.57
7 Hokanson, Matt SO Cedarburg 8.70
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wiggins, Jacob SR Grayslake Central 8.17 4
2 Blackburn, Chais SR Hamilton 8.18 3
3 Magradze, Sandro SR Johnsburg 8.33
4 Boldt, Nathan SR Marquette University 8.42
5 Ulrich, Dylan JR Mukwonago 8.43
6 Mullooly, Ian SR Marquette University 8.75
7 Spruill, Rayvon SR Warren Township 9.18
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roscher, Wil SR Menomonee Falls 8.31 1
2 McMurtry, Bryce SO Menomonee Falls 8.32
3 Schmitt, Joe SR McHenry 8.33
4 Grant, Elliott JR Evanston Township 8.43
5 Christie, Ryan SO Evanston Township 8.48
6 Hansen, Tyler JR Mukwonago 8.64
7 Hatton, Chris SO Grant 9.13
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meredith, Reese SO Menomonee Falls 8.24 2
2 Hohl, Nick SR Mukwonago 8.54
3 Zalapukis, Mike SO Lakes 8.62
4 Miller, Devaughn JR Zion-Benton 8.98
5 Leyva, Matt SO Lakes 9.17
6 Sandacz, Dan JR McHenry 9.49
7 Beckman, Chris SO Warren Township 9.60
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lopes, Gabriel JR Antioch 8.69
2 McCarthy, Matt JR Crystal Lake South 9.37
3 Kadowaki, Jason JR Carmel 9.42
4 Whitehead, Nick SR Zion-Benton 9.56
5 Mohrdieck, Nick FR Vernon Hills 10.04
6 Westhoff, Luke SO Kenosha Bradford -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wong, Johnny SO Grayslake Central 9.62
2 Moore, Sean FR New Berlin Eisenhower 10.64
3 Ciezki, Austin FR Catholic Memorial 10.66
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barrett, David SO East Alton-Wood River 9.94
2 Cook, Elijaheon SO Milwaukee Madison -
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Welch, Steed FR Nicolet 9.04
2 Travis, Cameron SO Milwaukee Madison 9.98
3 Laxton, Tyrell FR Union Grove 10.40
4 Farmer, Brendan FR Union Grove 11.01

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Evanston Township A Malachi Adams, Ramon Hayes,
Joshua Hopson, Brad Garron
1:34.24 10
2 Grant A Octavian Wells, Jeremy Bredwood,
Jonathan Wells, Joey Sadauskas
1:34.38 8
3 Hamilton A Drew Patterson, Brett Buehler,
Isiah Webb, Chais Blackburn
1:34.75 5
4 Zion-Benton A Eric Gilmore, John Roberts,
Devaughn Miller, Tavarus Collins
1:36.46 1
5 Union Grove A Kyle Martinez, Andy Hatch,
Joe Peterson, J.K. Witkofski
1:37.85
6 Cedarburg A Giles Grows, Brian Spaeth,
Ben Taft, Garrett Sylvester
1:43.97
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Grayslake Central A Demarcus Quick, Dimitri Dawson,
Cam Schwartz, Kris Jones
1:34.87 4
2 Marquette University A Joe Erato, Kevin Crowley,
Dan Ogunkunle, Nathan Boldt
1:35.72 3
3 Racine Horlick A Yahir Hernandez, Avanta James,
Sam Marusic, Eddie Strickland
1:36.46 2
4 Crystal Lake South A Matt McCarthy, Tony Nuccio,
Nathan Columbia, Ryan Sisto
1:42.93
5 Menomonee Falls A Christian Almonte, Will Vanderhorst,
Brandon Kivisto, Rudy Powells
-
6 Lakes A Jake Balliu, Devyn Cedzidlo,
Nick Garcia, Cameron Ruiz
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Warren Township A Isaac Walker, Joe Haight,
Melvin Pettis, Dante Johnson
1:34.72 6
2 Kenosha St. Joseph A Matt Foster, Romahn Clark,
Alex Marciniak, Colin Antonneau
1:39.52
3 East Alton-Wood River A Zac Lafferty, Rikki Lafferty,
Nathan Billings, Jordan Wallendorff
1:40.73
4 Carmel A David Biondo, Nureil Canlas,
John Thompson, Jason Kadowaki
1:40.89
5 Catholic Memorial A Matt Lechner, Chris Nennig,
Mike Oechsner, Josh Karfonta
1:41.16
6 Nicolet A David Dunlap Jr, Desmond Steward,
Steed Welch, Sam Kirk
1:43.25
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mukwonago A Liam Chones, Zach Zaborowski,
Jake Krueger, Collin Radowicz
1:38.94
2 Vernon Hills A Alex Yang, Juan Martinez,
James Holloway, Richard Clark
1:40.39
3 McHenry A Gio Purpura, Kevin Szamlewski,
Danny Delgadillo, Corey Lersch
1:41.42
4 Brookfield Central A Tevon Melton, Malik Turner,
Kuma Okoro, Jordan Meyer
1:43.79
5 New Berlin Eisenhower A Jake Rastas, Alex Vlaj,
Sean Moore, Sam Schwab
1:44.99
6 Kenosha Bradford A Frank Lucchetta, Jeremy Willis,
Romeo Sullivan, Keshawnn Harris
1:45.49
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Milwaukee Madison A DaQuan McCroy, Tyrone Deere,
Jordan Jackson, DayQuann Corneal
1:40.41
2 Antioch A Dan Lonski, Matt Adams,
Alan Taylor, Destiny Dickson
1:41.53
3 Milwaukee Bradley Tech A Wesley Reed-Walton, Rashawn Herron,
Tyrece Toliver, Tajuante Anderson
1:42.03
4 Mundelein A JaMonte Thomas, Robert Hamilton,
Chance Lindsey, Aaron Woolford
1:45.66

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lakes A Corey Hertz, Jake Balliu,
Brandon Thiel, Robert Kuhlman
3:31.52 10
2 Crystal Lake South A Kyle Radosevich, Drew Kopfman,
Nathan Columbia, David Lenzini
3:37.18 5
3 Menomonee Falls A Adam Vechart, Josh Lucas,
Jake McMahon, Sekon Stephens
3:39.40 2
4 Zion-Benton A Greg Neal, Michael Edwards,
Nate Mosley, Devaughn Miller
3:39.75 1
5 Evanston Township A Joshua Hopson, Ramon Hayes,
Aremon Alagheband, Carl Klamm
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Grant A Octavian Wells, Kyle Hatton,
Jeremy Bredwood, Billy Sullivan
3:32.47 8
2 Grayslake Central A Kevin Orozco, Malcolm Reed,
Cam Schwartz, Kris Jones
3:35.12 6
3 Warren Township A Reese Brady, Hugo Flores,
Julian Flores, Melvin Pettis
3:38.39 4
4 Mukwonago A Matt Green, Jeremy Harr,
Robert Lynch, Jeremy Benzinger
3:42.30
5 Cedarburg A Matt Hokanson, Jacob Williams,
Jack Ische, Tom Vandenberg
3:42.80
6 Catholic Memorial A Jacob Piette, Joe Novak,
Chris Nennig, Jared Norgal
3:47.28
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Antioch A Bogdan Anghel, Dan Lonski,
A.J. Marsiglio, Gabriel Lopes
3:41.33
2 Carmel A David Biondo, Dillon Novak,
Collin Psenka, Patrick Pastika
3:44.48
3 Vernon Hills A Juan Martinez, Kyle Whitney,
Ben Mohrdieck, Eric Slovak
3:44.72
4 Mundelein A Tom Shannon, Uly Hagedorn,
Mickey Cardenas, Bryce Richards
3:47.54
5 Hamilton A Alex Marx, Jacob Moore,
Mark Radcliffe, Spencer Draggoo
3:47.83
6 Marquette University A Jack Heinrich, Nathan Boldt,
Ian Mullooly, Joe O'Callaghan
-
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Johnsburg A Sam Blankenship, Sandro Magradze,
Matt Stelmasek, Noah Miller
3:38.92 3
2 McHenry A Joe Schmitt, Evan Hying,
Corey Lersch, Phil Shelton
3:39.96
3 New Berlin Eisenhower A Nick Taylor, Sean Broihier,
Nick Rastas, Joey Scaffidi
3:47.79
4 East Alton-Wood River A Rikki Lafferty, Tyler Lafferty,
Zac Lafferty, Jordan Wallendorff
3:49.34
5 Brookfield Central A Eamon McCullough, Kuma Okoro,
Alex Espada-Hernande, Jordan Meyer
3:49.38
6 Kenosha Bradford A Luke Westhoff, Sam Rasmussen,
Keshawnn Harris, Mitchell Hoff
3:56.16
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Racine Horlick A Sam Marusic, Yahir Hernandez,
Vinny Galis, Shane Yankech
3:44.76
2 Kenosha St. Joseph A Zevulon Clark, Alex Marciniak,
Marcus Haworth, Colin Antonneau
4:07.43
3 Nicolet A Robert Dietz, William Dietz,
Tagash Belete, Taylor Hanson
4:08.11
4 Milwaukee Madison A Tyree Lindsay, Elijaheon Cook,
Cameron Travis, Trevon Robinson
4:17.45
5 Milwaukee Bradley Tech A Tajuante Anderson, Josiah Dawson,
Eric McDonald, Jameel Russell
4:31.86

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Crystal Lake South A Kyle Radosevich, Drew Kopfman,
Tyler Spiltt, David Lenzini
8:12.76 10
2 Mukwonago A Josh Green, Peter Hesse,
Brett Bogdanski, Sam Boyle
8:18.27 8
3 Warren Township A Michael Kleine, Dustin Macuiba,
Alex Delgado, Adam Shurson
8:26.01 6
4 Grayslake Central A Danny Vincent, Max Brunk,
Kevin Orozco, Ben Shwaiko
8:27.97 5
5 Carmel A Dillon Novak, Patrick Pastika,
Collin Psenka, Tony Guttuso
8:30.13 4
6 Kenosha Bradford A Clay Fellman, Michael Mleczko,
Scott Seymour, Dane Rasmussen
8:30.34 3
7 Mundelein A Tom Shannon, Uly Hagedorn,
Mickey Cardenas, Bryce Richards
8:30.88 2
8 Lakes A James Burchard, Alex Murray,
Ibraheem Reffat, Robert Kuhlman
8:34.53 1
9 Johnsburg A Matt Stelmasek, Noah Miller,
Nash Miller, Dominic Miraldi
8:44.42
10 Vernon Hills A Robert Williams, Bryan Castellanos,
Trevor Moyers, Eric Doerhoefer
8:48.02
11 Marquette University A Riley DeMuelenaere, Emmett Conlon,
Keegan Von Estorff, Andrew Idarraga
8:50.28
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Menomonee Falls A Adam Vechart, Jake McMahon,
Jayce Kolinski, Brandon Schinker
8:55.32
2 Zion-Benton A Lucas Unze, Desmond Washington,
Angel Arroyo, Daniel Olvera
9:02.01
3 Kenosha St. Joseph A Jack Baldwin, John David Ford,
Jack Burke, Lance Gordon
9:15.55
4 Grant A Jorge Costilla, Omid Navidzadeh,
John Escritor, Jackson Kulikowski
9:15.92
5 Cedarburg A Tyler Bell, Connor Anfang,
Dylan Lesar, Alex Schultze
9:31.81
6 Brookfield Central A Alex Espada-Hernande, Michael Flatley,
Nick Vavrick, Ryan Cape
9:32.56
7 New Berlin Eisenhower A Matt Cavanaugh, Noah Fetherston,
Sean Simpson, Steve Zaborowski
9:42.82
8 Milwaukee Bradley Tech A Deandre Brazil, Michael Burks,
Josiah Dawson, Eric McDonald
10:13.87
9 Union Grove A Nick Gursky, Kinsey Hourigan,
Brandon Paulick, Jordan McBryde
10:23.63

Men's High Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jackson, Jordan SO Milwaukee Madison 5' 8.0" 1
2 Rastas, Jake SO New Berlin Eisenhower 5' 8.0"
3 McCullough, Eamon SR Brookfield Central 5' 8.0"
4 Spaeth, Brian JR Cedarburg 5' 8.0"
5 Hopson, Joshua SR Evanston Township 5' 6.0"
6 Meade, Dan SO Antioch 5' 6.0"
7 Marx, Alex JR Hamilton 5' 6.0"
8 Marciniak, Alex SR Kenosha St. Joseph 5' 4.0"
9 Ambrosini, Dominick SR Kenosha Bradford 5' 2.0"
10 Foster, Patrick JR Carmel 5' 2.0"
11 Grows, Giles JR Cedarburg 5' 2.0"
12 Rastas, Nick JR New Berlin Eisenhower 5' 2.0"
13 Lile, Luke SO East Alton-Wood River 5' 0.0"
14 Burns, Michael SR Grant 5' 0.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Postal, Kyle SR McHenry 6' 5.0" 10
2 Roscher, Adrian SR Menomonee Falls 6' 2.0" 8
3 Schwab, Sam SO New Berlin Eisenhower 6' 0.0" 6
4 Hudson, Charles SO Lakes 6' 0.0" 5
5 Schumacher, Eric JR Marquette University 6' 0.0" 4
6 Gosell, Connor SO Grayslake Central 5' 10.0" 3
7 Banks, Malik SR Evanston Township 5' 10.0" 2
8 Schwartz, Craig SR McHenry 5' 8.0"
9 Hoff, Mitchell SO Kenosha Bradford 5' 8.0"
10 Merrell, Maurice SR Grayslake Central 5' 6.0"
11 Powells, Rudy JR Menomonee Falls 5' 6.0"
12 Coughlin, Scott SO Crystal Lake South 5' 6.0"
13 Green, Josh SR Mukwonago 5' 6.0"
14 Rastenis, Dan SO Crystal Lake South 5' 6.0"
15 ZABOROWSKI, ZACH SO Mukwonago -
16 Stockstill, Darnell JR Warren Township -
17 Wells, Jonathan SR Grant -

Men's Pole Vault   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peterson, Nick SO Grant 12' 0.0" 4
2 Jasinski, Zach SO Hamilton 11' 6.0" 3
3 Fill, Danny JR Grant 10' 6.0"
4 Garcgitorena, Alex SR Brookfield Central 10' 0.0"
5 Kadowaki, Jason JR Carmel 9' 0.0"
6 Jaskowsky, Kacper FR Vernon Hills 8' 6.0"
7 Rastas, Nick JR New Berlin Eisenhower 7' 6.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schwartz, Aron SR Menomonee Falls 13' 0.0" 10
2 Biondo, David JR Carmel 13' 0.0" 8
3 Pogorzelski, Zach JR Menomonee Falls 12' 6.0" 6
4 Pascale, Vince SR Hamilton 12' 0.0" 5
5 Jazo, Cooper SO Lakes 11' 6.0" 2
6 Rossi, Dominic JR Warren Township 11' 6.0" 1
7 Ward, Kevin SR Warren Township 11' 0.0"
8 Hellios, Thomas SR McHenry 11' 0.0"
9 Falls, Hayden SO Lakes 11' 0.0"
10 Myszewski, Josh JR Mukwonago 10' 6.0"
11 Szamlewski, Kevin SO McHenry 10' 6.0"
12 Zamzow, Matt JR Mukwonago 10' 6.0"
13 Brath, Andrew SR Brookfield Central 9' 6.0"
14 Horton, Matt JR Antioch -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Strutzel, Jeremy FR Carmel 19' 4.0"
2 Meyer, Logan SO Brookfield Central 19' 3.0"
3 Clark, Romahn JR Kenosha St. Joseph 18' 8.5"
4 Foster, Patrick JR Carmel 18' 2.5"
5 Delgadillo, Danny SO McHenry 18' 0.5"
6 Sylvester, Garrett JR Cedarburg 18' 0.0"
7 Kaye, Zack JR Kenosha Bradford 17' 9.0"
8 Mann, Riley SR Union Grove 17' 8.75"
9 Woolford, Aaron FR Mundelein 17' 5.0"
10 Gessert, Alec FR Kenosha St. Joseph 17' 1.0"
11 Rastenis, Dan SO Crystal Lake South 16' 3.75"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCroy, DaQuan SR Milwaukee Madison 19' 0.0"
2 Johnson, Jordan SR McHenry 18' 9.25"
3 Collins, Jimmy SO Crystal Lake South 18' 9.0"
4 Krull, Luke JR Marquette University 18' 8.75"
5 Ogunkunle, Dan SR Marquette University 18' 6.25"
6 Daniels, Clayton SR Evanston Township 18' 5.75"
7 Lindsey, Chance SR Mundelein 18' 3.5"
8 Ibrra, Tyler JR Lakes 18' 1.75"
9 Grows, Giles JR Cedarburg 17' 9.75"
10 Lafferty, Rikki FR East Alton-Wood River 17' 1.5"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Edwards, Michael SO Zion-Benton 20' 3.0"
2 Radowicz, Collin SO Mukwonago 20' 0.75"
3 Pettis, Melvin FR Warren Township 19' 10.25"
4 Kocour, Alec SR Catholic Memorial 19' 5.0"
5 Handy, Quintin JR Menomonee Falls 19' 1.25"
6 Dickson, Destiny JR Antioch 18' 2.0"
7 Miller, Kemar SO Grant 17' 10.0"
8 Jorgensen, James SR Menomonee Falls 17' 9.0"
9 O'Callaghan, Joe SR Marquette University 17' 4.25"
10 Adams, Matt SO Antioch 17' 4.0"
11 Noll, Brian JR Union Grove 16' 6.0"
12 Neal, Greg SO Zion-Benton 15' 8.25"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dawson, Dimitri JR Grayslake Central 20' 3.25"
2 Deere, Tyrone SR Milwaukee Madison 20' 2.5"
3 Billings, Nathan SR East Alton-Wood River 20' 0.25"
4 Merrell, Maurice SR Grayslake Central 19' 10.25"
5 Westhoff, Luke SO Kenosha Bradford 19' 0.5"
6 Gogin, Robby JR Catholic Memorial 18' 10.0"
7 Guman, Jason SR New Berlin Eisenhower 18' 7.0"
8 Nennig, Chris SO Catholic Memorial 18' 1.75"
9 Powells, Rudy JR Menomonee Falls 17' 7.5"
10 Welch, Steed FR Nicolet 16' 7.75"
11 Fears, Devin JR Nicolet 15' 4.25"
12 Holloway, James SO Vernon Hills -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wells, Jonathan SR Grant 22' 0.0" 10
2 Todd, Maalik SR Evanston Township 21' 11.0" 8
3 Green, Matt SR Mukwonago 21' 5.25" 6
4 Harr, Jeremy SR Mukwonago 21' 5.25" 5
5 Cedzidlo, Devyn SO Lakes 21' 2.0" 4
6 Quick, Demarcus SR Grayslake Central 21' 1.0" 3
7 Patterson, Drew SR Hamilton 20' 10.0" 2
8 Davis, Darius SR Warren Township 20' 8.25" 1
9 James, Avanta SR Racine Horlick 19' 11.75"
10 Broihier, Sean SO New Berlin Eisenhower 19' 8.5"
11 Steward, Desmond JR Nicolet 18' 4.75"

Men's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Neal, Craig SO Zion-Benton 39' 6.5"
2 Rozanski, Nick SO Brookfield Central 37' 0.0"
3 Collins, Jimmy SO Crystal Lake South 36' 11.5"
4 Ambrosini, Dominick SR Kenosha Bradford 35' 2.0"
5 Daniels, Clayton SR Evanston Township 34' 7.5"
6 Foster, Patrick JR Carmel 34' 0.0"
7 Travis, Cameron SO Milwaukee Madison 33' 3.0"
8 Rundle, Zach JR Antioch 32' 5.5"
9 Cook, Elijaheon SO Milwaukee Madison 31' 11.5"
10 Gonzalez, Carlos SO Carmel 31' 3.0"
11 Neukam, Justin SO Mundelein 30' 6.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCarthy, Matt JR Crystal Lake South 39' 10.5"
2 Lindsey, Chance SR Mundelein 38' 6.5"
3 Johnson, Jordan SR McHenry 38' 0.0"
4 Lersch, Corey SO McHenry 37' 1.0"
5 Mann, Riley SR Union Grove 36' 8.0"
6 Feurtado, Devon SO Zion-Benton 36' 6.0"
7 Barnes, Michael JR Hamilton 36' 5.5"
8 Adams, Matt SO Antioch 36' 4.0"
9 Vlaj, Alex SR New Berlin Eisenhower 36' 2.0"
10 Krull, Luke JR Marquette University 35' 7.0"
11 James, Avanta SR Racine Horlick -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roscher, Wil SR Menomonee Falls 42' 2.75" 4
2 Stockstill, Darnell JR Warren Township 40' 11.5" 2
3 Sadauskas, Joey SR Grant 39' 7.0"
4 Gogin, Robby JR Catholic Memorial 38' 11.75"
5 Macias, David JR Lakes 38' 11.25"
6 O'Callaghan, Joe SR Marquette University 38' 1.25"
7 Boyer, Rodolphe SR Lakes 37' 5.25"
8 Shore, Jake SR Menomonee Falls 36' 9.5"
9 Spaeth, Brian JR Cedarburg 35' 5.0"
10 Guman, Jason SR New Berlin Eisenhower 35' 0.0"
11 Engsberg, Zach FR Catholic Memorial 32' 5.75"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harr, Jeremy SR Mukwonago 45' 6.75" 10
2 Wiggins, Jacob SR Grayslake Central 44' 5.75" 8
3 Adams, Kacey SR Grayslake Central 42' 5.5" 6
4 Green, Matt SR Mukwonago 42' 3.5" 5
5 Quick, Demarcus SR Grayslake Central 41' 3.75" 3
6 Todd, Maalik SR Evanston Township 40' 11.0" 1
7 Davis, Darius SR Warren Township 40' 4.5"
8 Billings, Nathan SR East Alton-Wood River 39' 11.5"
9 Miller, Kemar SO Grant 39' 6.0"
10 Fotsch, Joel SR Hamilton 38' 11.25"
11 Ali, De'Juan JR Grayslake Central -
12 Steward, Desmond JR Nicolet -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Alan JR Antioch 41' 5.0"
2 Beshensky, David JR New Berlin Eisenhower 37' 8.0"
3 Brumby, Billy SO Union Grove 37' 6.0"
4 Knobloch, Kyle JR Racine Horlick 37' 2.0"
5 Ferguson, Marquise SR Milwaukee Madison 35' 3.0"
6 Cetinkaya, Birkan SO Carmel 31' 9.0"
7 Corneal, DayQuann JR Milwaukee Madison 31' 3.0"
8 Nolan, Zach SR East Alton-Wood River 31' 2.0"
9 Lancaster, Adam FR New Berlin Eisenhower 30' 6.0"
10 Kelly, Tommy JR Carmel 30' 4.0"
11 Roder, Chris JR Milwaukee Madison 23' 7.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fasbinder, Ryan SR Vernon Hills 42' 3.0"
2 Zeien, Nate SR Antioch 42' 2.0"
3 Valencia, Pablo JR Zion-Benton 41' 4.0"
4 Mejchar, Sam JR Cedarburg 41' 0.0"
5 Ryan, Cole JR Union Grove 40' 9.0"
6 Russo, Anthony SR Menomonee Falls 40' 6.0"
7 Marks, Ian SR Menomonee Falls 40' 5.0"
8 Hicks, Antonie SO Mundelein 39' 9.0"
9 Deman, Kenny JR Crystal Lake South 38' 4.0"
10 Willms, Todd SO Union Grove 34' 9.0"
11 Dillon, Deonte JR Grant 34' 8.0"
12 Lane, Anthony JR East Alton-Wood River 32' 11.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Polum, Kyle JR Cedarburg 43' 9.0"
2 Sharer, Mitch FR Mundelein 43' 1.0"
3 Hodge, Mike SR Kenosha St. Joseph 42' 8.0"
4 Erchinger, Kyle SR Vernon Hills 42' 1.0"
5 Hughes, Brandon SO Brookfield Central 41' 11.0"
6 Parker, Andrew SR Grant 41' 10.0"
7 Romig, Andrew JR Zion-Benton 41' 7.0"
8 Stillwell, Ben SR Johnsburg 41' 1.0"
9 Escudero, Alek JR Mundelein 40' 9.0"
10 Revolinski, Jared SR Brookfield Central 40' 6.0"
11 White, Dustin SR Kenosha St. Joseph 39' 3.0"
12 Christian, Tim JR Antioch 35' 3.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clark, John SR Catholic Memorial 47' 9.0"
2 Glauser, Alec JR McHenry 46' 3.0"
3 Fredrickson, Nick SR Kenosha St. Joseph 44' 2.0"
4 Krueger, Jake JR Mukwonago 43' 9.0"
5 Krauser, Luke SR McHenry 43' 3.0"
6 Miller, Brenden SR Evanston Township 42' 2.0"
7 Hirt, Spencer JR Grayslake Central 42' 0.0"
8 Nagel, Noah SR Hamilton 41' 10.0"
9 Kraklow, Robert JR Mukwonago 39' 7.0"
10 Becker, Zach SR Hamilton 39' 3.0"
11 Barrett, Billy JR Grayslake Central 38' 9.0"
12 Washington, Mitchell SO Evanston Township 37' 1.0"
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hedge, Kyle JR Crystal Lake South 52' 7.0" 10
2 Bychowski, Jake SR Grant 52' 5.0" 8
3 Tangellamudi, Nitin SR Warren Township 51' 3.0" 6
4 Mullen, Ryan JR Lakes 51' 1.0" 5
5 Mitzel, Austin SR Hamilton 48' 7.0" 4
6 McVicker, Steven JR Lakes 48' 2.0" 3
7 Krause, Noah SR Catholic Memorial 48' 0.0" 2
8 Balistrieri, Tony JR Catholic Memorial 47' 10.0" 1
9 Campbell, Ryan SR Lakes 45' 0.0"
10 Melotik, Steve SR Kenosha Bradford 44' 3.0"
11 Bland, Maurice SO Kenosha Bradford 43' 9.0"

Women's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goodrich, Cassy SR Union Grove 7.33 8
2 Santos, Autumn JR Warren Township 7.37 6
3 Griesbaum, Brittani JR Lakes 7.39 5
4 Lewis, Jetaeia SR Zion-Benton 7.53 4
5 Okiro, Stephanie JR Young 7.58 2
6 Harvey, Alexia JR Evanston Township 7.66
7 Parker, Jenn SR Vernon Hills 7.88
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baldwin, Jackie JR Kenosha Bradford 7.26 10
2 Kloss, Leah JR Grayslake Central 7.65 1
3 Martin, Jnana SR Nicolet 7.72
4 Amarteifio, Remy JR Evanston Township 7.76
5 DiNino, Renee SO Lake Central 7.77
6 Turner, Jasmine JR Libertyville 7.83
7 Santora, Mariah SO Young 7.86
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Cheyenne JR Waukegan 7.67
2 Smith, Marianne JR Carmel 7.70
3 Kirkland, Devin SR Lakes 7.87
4 Scott, Carlynn SO Warren Township 8.03
5 Wright, Tyronique JR Milwaukee Bradley Tech 8.13
6 Montiel, Clarissa SR Mundelein 8.46
7 McKenzie, Tori SO Lake Central -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Duehr, Alexis SO Antioch 7.57 3
2 Lutz, Alex SO Homestead 7.79
3 Cadd, Katilyn SO Union Grove 8.18
4 Folds, Daja SR Milwaukee Bradley Tech 8.22
5 Martin, Clarice JR Carmel 8.23
6 Smith, Katie FR Carmel 8.28
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Berman, Leigh SR Homestead 7.75
2 Jacobs, Maddy SO Grayslake Central 7.78
3 Frank, Peytin JR Cedarburg 8.13
4 Lane, Lauren SO Grant 8.19
5 Lucchetta, Kyra SO Kenosha Bradford 8.25
6 Nelson, Alexus SO Kenosha Bradford 8.62
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lubner, Faith FR Reedsville 7.73
2 Grant, Dejaniece SR Zion-Benton 7.89
3 Coyne, Caitlyn SO McHenry 7.99
4 Lynch, Elizabeth SR Lake Forest 8.09
5 Supple, Monica SR Antioch 8.12
6 Zwiefka, Haley JR Mundelein 8.25
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davids, K. C. FR Richmond-Burton 7.86
2 Brandal, Allyson JR Richmond-Burton 7.90
3 Race, Morgan FR Grant 8.00
4 Brucker, Courtney SR New Berlin Eisenhower 8.11
5 Pelayo, Cynthia FR Harvard 8.44
6 Callahan, A'ysha FR Waukegan 8.45
7 Carnahan, Katherine SR New Berlin Eisenhower 8.72
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gibbs, Cerriyah FR Racine Horlick 7.90
2 Trau, Ellie SO Homestead 7.99
3 Ozier, Destiny SO Racine Horlick 8.07
4 Schira, Angeline JR Johnsburg 8.28
5 Otto, Shelby JR Reedsville 8.46
6 Guitterrez, Nicole SO Harvard 8.47
7 Westrate, Caroline SR Antioch 8.61
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Siudak, Jessica SO Cedarburg 8.68
2 Kasprzyk, Olivia SR Johnsburg 8.70
3 Sharapata, Amber FR Kenosha St. Joseph 9.39
4 Jolly, Claire JR Kenosha St. Joseph 9.55
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dudley, Paige JR Milwaukee Madison 8.37
2 Harris, Alexandria SO Milwaukee Madison 8.57

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 English, Parker SR Evanston Township 25.07 10
2 Ellis, Brittny JR Warren Township 25.59 8
3 Goodrich, Cassy SR Union Grove 26.29 6
4 Okiro, Stephanie JR Young 26.87 3
5 Sarkor, Grace JR Evanston Township 27.53
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Jetaeia SR Zion-Benton 26.61 5
2 Marko, Mady SO Kenosha Bradford 26.66 4
3 Kloss, Leah JR Grayslake Central 27.03 2
4 Nozime, Dana JR Grant 27.08 1
5 Bertram, Katie JR Lake Forest 27.23
6 Martin, Jnana SR Nicolet 28.36
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DiNino, Renee SO Lake Central 27.11
2 McKenzie, Tori SO Lake Central 27.90
3 O'Malley, Sara SO Grayslake Central 27.99
4 Saffold, Amara SR Nicolet 29.37
5 Twietmeyer, Hannah SO Cedarburg 30.61
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lubner, Faith FR Reedsville 27.91
2 Jacobs, Maddy SO Grayslake Central 28.19
3 Taylor, Faith JR Kenosha Bradford 28.21
4 Daniels, Marquesa SR Warren Township 28.71
5 Schuh, Kiara JR Vernon Hills 29.29
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Simon, Mary Kate SO Homestead 28.00
2 Turner, Jasmine JR Libertyville 28.33
3 Parker, Jenn SR Vernon Hills 28.38
4 Davis, Taneesha SO Racine Horlick 29.34
5 Otto, Shelby JR Reedsville 30.79
6 Kasprzyk, Olivia SR Johnsburg 32.10
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pearson, Ali SR Vernon Hills 29.47
2 Lucchetta, Kyra SO Kenosha Bradford 30.21
3 Coskey, Abbey SO Zion-Benton 30.48
4 Smith, Marianne JR Carmel 30.96
5 Brumby, Dominique SR Union Grove 31.29
6 Wendland, Kayla SO Reedsville 32.33
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Race, Morgan FR Grant 28.62
2 Coyne, Caitlyn SO McHenry 29.45
3 Taylor, Alicia SO Zion-Benton 29.88
4 McClendon, Maniga FR Young 30.37
5 Brandal, Allyson JR Richmond-Burton 30.49
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davids, K. C. FR Richmond-Burton 27.84
2 Karegaennes, Grace FR Homestead 27.90
3 Nielsen, Maggie SR Grayslake Central 29.41
4 Brucker, Courtney SR New Berlin Eisenhower 29.81
5 Supple, Monica SR Antioch 30.46
6 Smith, Katie FR Carmel 30.98
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wright, Tyronique JR Milwaukee Bradley Tech 29.89
2 Shires, Laura SR Nicolet 31.00
3 Ross, Kennedy FR Cedarburg 31.78
4 Martin, Clarice JR Carmel 31.79
5 Asplin, Megan FR Cedarburg 32.06
6 Huff, Hasana JR Carmel 32.27
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Folds, Daja SR Milwaukee Bradley Tech 30.14
2 Hunt, Danielle SR Milwaukee Bradley Tech 30.41
3 Schira, Angeline JR Johnsburg 30.60
4 Capstick, Annabelle FR Lake Forest 30.74
5 Mikhailenko, Katya FR Homestead 32.40
6 Carnahan, Katherine SR New Berlin Eisenhower 32.66
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Brenna SR Waukegan 30.90
2 Mitchell, Niya FR Libertyville 31.78
3 Majewski, Kalli FR Mundelein 31.98
4 Jolly, Connie FR Kenosha St. Joseph 38.75
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Serrano, Bianka SR Harvard 32.16
2 Lowry, Janeal FR Antioch 32.50
3 Biller, Leah JR New Berlin Eisenhower 32.56
4 Kolosick, Allison FR Mundelein 32.65
5 Sanchez, Sofia SR Kenosha St. Joseph 33.12
6 Pasillas, Mica FR Harvard 33.26
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harris, Alexandria SO Milwaukee Madison 31.83
2 Myles, Destiny FR Milwaukee Bradley Tech 33.18
3 Johnson, Tierra JR Milwaukee Madison 33.26

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griesbaum, Brittani JR Lakes 59.86 10
2 Ataessien, Joelle SO Young 1:01.66 8
3 Taylor, Crea SO Evanston Township 1:01.70 6
4 Tyler, Alex SO Lake Central 1:02.33 3
5 Zwoll, Gabby SR Lake Central 1:04.59
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Click, Haley FR Lake Forest 1:02.02 5
2 Basala, Delaney SO Grant 1:02.52 2
3 Stricker, Sophie SO Harvard 1:03.19 1
4 Wasserberg, Molly SO Vernon Hills 1:03.67
5 Tukes, Candace SO Young 1:05.65
6 Knauf, Kyla FR Lakes 1:06.67
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gustafson, Hannah JR Mundelein 1:04.53
2 Moore, Lily SO Libertyville 1:05.41
3 Schweinberg, Allie FR Grant 1:05.63
4 Knoblach , Dana SO Lakes 1:06.17
5 Scott, Jazzmin SR Zion-Benton 1:08.11
6 Coskey, Abbey SO Zion-Benton 1:10.84
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Green, Adriana FR Racine Horlick 1:02.29 4
2 Simon, Mary Kate SO Homestead 1:03.54
3 Frank, Jami JR Cedarburg 1:06.32
4 Pigg, Michelle SO Nicolet 1:07.37
5 Otto, Shelby JR Reedsville 1:09.13
6 Alsikafi, Alia SO Lake Forest 1:09.51
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kranz, Shania FR McHenry 1:05.93
2 Schlebecker, Megan FR Mundelein 1:07.82
3 Haasch, Katie SO Cedarburg 1:11.09
4 Mitchell, Niya FR Libertyville 1:15.40
5 Kilmer, Jennifer SO Kenosha Bradford 1:16.85
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Storli, Christine SR Warren Township 1:07.97
2 Marr, Caitlyn SR New Berlin Eisenhower 1:08.60
3 Meehan, Shannon SR Warren Township 1:09.95
4 Gabel, Emily SO Cedarburg 1:12.82
5 Alexander, Amari SR Nicolet 1:17.55
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ortiz, Vanessa SO Grayslake Central 1:09.37
2 Hoard, Mikaela FR Homestead 1:10.45
3 Amato, Danielle FR Carmel 1:10.60
4 Foster, Jazmynn SO Grayslake Central 1:10.64
5 Kuhl, Meghan SR Cedarburg 1:14.36
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jack, Nikki SO Warren Township 1:07.50
2 Tebbe, Danielle FR Antioch 1:11.36
3 Lubner, Carly JR Reedsville 1:13.30
4 Quinnett, Emily SO Antioch 1:13.58
5 Pedines, Darlene SR Waukegan 1:14.70
6 Sharapata, Amber FR Kenosha St. Joseph 1:24.91
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bauer, Jamie SR Johnsburg 1:12.42
2 Fletcher, Jayme SO New Berlin Eisenhower 1:15.82
3 Wendland, Kayla SO Reedsville 1:17.80
4 Hernandez, Crystal SR Harvard 1:19.49
5 Corbeil, Christy JR Johnsburg 1:20.29
6 Haag, Alexandria FR Kenosha St. Joseph 1:21.60
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Choice, Ashantia SO Milwaukee Madison 1:11.60
2 Hunt, Danielle SR Milwaukee Bradley Tech 1:17.81
3 Myles, Destiny FR Milwaukee Bradley Tech 1:19.64
4 Blake, Devan JR Waukegan 1:20.67

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griesbaum, Danielle JR Lakes 2:22.10 10
2 Haight, Becky JR Warren Township 2:26.00 8
3 Drabek, Brooke FR Grant 2:26.75 6
4 Araujo, Isobel SR Young 2:27.40 5
5 Vesotsky, Ashley JR Evanston Township 2:28.26 4
6 Zajac, Megan JR Lake Central 2:29.71 2
7 Schardt, Kortney SO Lakes 2:31.01
8 Schwartz, Madelyn SR Union Grove 2:32.92
9 Schlebecker, Emily SR Mundelein 2:33.62
10 Troemel, Lauren FR Grant 2:36.64
11 Lewis, Lindsey SR Grant 2:48.72
12 DelFava, Kate SO Kenosha St. Joseph -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gomez, Korina SR Grayslake Central 2:30.86 1
2 Ramos, Sara FR Lake Central 2:33.84
3 Sridas, Umaiyal SO Grayslake Central 2:34.62
4 Vandersteeg, Sydney FR Lake Central 2:34.93
5 Reich, Lexi SO Vernon Hills 2:35.46
6 Castaneda, Maritza JR Lake Central 2:36.05
7 Parola, Ashley JR Mundelein 2:36.27
8 Gioia, Ellie FR McHenry 2:39.32
9 Feliccichia, Riley JR Carmel 2:39.75
10 Arroyo, Crystal SO Mundelein 2:45.34
11 Koleczek, Nicole SO Young 2:50.66
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frank, Sydni JR Cedarburg 2:29.28 3
2 Sheahan, Brittany SR Reedsville 2:39.13
3 Wenk, Sarah JR McHenry 2:42.06
4 Browdy, Maggie FR Young 2:42.85
5 Kries, Emily JR McHenry 2:43.23
6 Simeck, Gabrielle SR Lake Forest 2:43.84
7 Kraus, Emily SO Kenosha Bradford 2:45.26
8 Pirih, Sarah SO Libertyville 2:46.45
9 Lyons, Justina JR Racine Horlick 2:48.80
10 Eckstein, Chloe JR Reedsville 2:52.29
11 Seiberlich, Missy SR Kenosha Bradford 2:56.33
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Langlois, Emma FR Richmond-Burton 2:41.39
2 Jacobs, Javaneeka JR Harvard 2:41.43
3 Lieberman, Amy SR Homestead 2:43.11
4 Green, Emily SR Libertyville 2:44.41
5 Stechschulte, Bella JR Homestead 2:45.19
6 Ziegler, Rachel SR Warren Township 2:46.29
7 Beck, Ana JR Zion-Benton 2:49.79
8 Martin, Gabi SO Kenosha Bradford 2:54.04
9 McKinnon, Kathryn SO Kenosha Bradford 2:54.07
10 Maurer, Madeline FR Nicolet 2:55.87
11 Mahlik, Isabella FR Nicolet 2:55.91
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DelPrato, Kristi JR Libertyville 2:42.82
2 Gonzalez, Olivia JR Homestead 2:47.43
3 Zoromski, Monica JR Cedarburg 2:49.61
4 Abrego, Karyn FR Zion-Benton 2:56.48
5 Erickson, Peyton SR Zion-Benton 2:58.28
6 Smith, Allison FR Antioch 3:00.85
7 Sanchez, Lisett FR Harvard 3:00.95
8 Olson, Nicole JR New Berlin Eisenhower 3:01.16
9 Collins, Shea JR Carmel 3:01.75
10 Mendieta, Joselyn SR Waukegan 3:03.93
11 Gaytan, Maria SR Waukegan 3:07.48
12 Sienko, Mia JR New Berlin Eisenhower 3:08.04
13 Tompkins, Rebecca SR Antioch 3:12.58

Women's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Opatrny, Lauren JR McHenry 5:12.82 10
2 Schardt, Kortney SO Lakes 5:15.15 8
3 Overbeck, Vivian SO Vernon Hills 5:22.58 6
4 Purich, Katie SO McHenry 5:23.61 5
5 Hunsley, Sarah FR Lake Central 5:31.42 4
6 Bennatan, Lisa SR Lake Forest 5:37.80 3
7 Worthmann, Hunter SO Evanston Township 5:38.03 2
8 DelPrato, Kristi JR Libertyville 5:40.04 1
9 Figueroa, Kimmy SR Zion-Benton 5:40.30
10 Sanders, Maia SO Young 5:40.40
11 Novak, Katie SO Nicolet 5:42.08
12 Kane-Preissing, Zoe SO Young 5:45.86
13 Rose, Mallory SR Vernon Hills 5:49.88
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Allen, Emma JR Lake Forest 5:41.09
2 Spanier, Melissa JR Lake Central 5:41.55
3 Grein, Abigail SO Mundelein 5:46.07
4 Doden, Greta SR Warren Township 5:49.22
5 Temple, Rachael FR Grant 5:53.56
6 Richards, Marissa FR Mundelein 5:55.13
7 LaPointe, Ashley SR Antioch 5:55.30
8 Mowers, Elizabeth SO Nicolet 5:59.48
9 Dubois, Mary FR Zion-Benton 6:00.01
10 Keller, Anna SO Homestead 6:04.84
11 Hurlbut, Heather SR Lakes 6:13.33
12 Bauer, Kaleigh JR Grant 6:20.96
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schmidt, Kelsey SO Lake Forest 5:56.85
2 Langlois, Emma FR Richmond-Burton 6:02.26
3 Abundes, Elizabeth FR Warren Township 6:08.87
4 Weiss, Taylor JR Warren Township 6:09.03
5 Canda, Alyssa SR Waukegan 6:09.81
6 Stahl, Kara SR Johnsburg 6:11.34
7 Palmieri, Gena JR Libertyville 6:11.48
8 Krentz, Abby SR Cedarburg 6:18.82
9 Clopton, Larissa SR Homestead 6:23.66
10 Austin, Daphne JR Harvard 6:24.40
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eckstein, Chloe JR Reedsville 6:24.70
2 Grady, Samantha FR Cedarburg 6:39.73
3 Caliendo, Hope FR Grayslake Central 6:40.41
4 Holmes, Emily FR Antioch 6:41.26
5 Hughes, Edith SR Reedsville 6:46.14
6 Searle, Rosalind FR Grayslake Central 6:48.01
7 Belen, Maribel SR Waukegan 6:48.71
8 Hendricks, Katie SO New Berlin Eisenhower 6:51.74
9 Wright, Katie SO Harvard 6:55.86
10 Synder, Tina JR New Berlin Eisenhower 6:59.50

Women's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Overbeck, Vivian SO Vernon Hills 11:37.34 10
2 Hunsley, Sarah FR Lake Central 11:47.93 8
3 Romig, Madison SO Grant 12:22.39 6
4 Palmer, Jada JR Young 12:23.41 5
5 Espinosa , Ashley JR Lakes 12:24.03 4
6 Eldien, Rebecca JR New Berlin Eisenhower 12:30.81 3
7 Doden, Greta SR Warren Township 12:34.62 2
8 Ferguson, Brianna SR McHenry 12:42.92
9 Girmscheid, Margaret FR Grayslake Central 12:55.13
10 Kreynin, Anna SO Homestead 12:55.40
11 Loar, Kelsey JR Mundelein 13:04.06
12 Zimbru, Stephanie SO Grant 13:33.49
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Towne , Nicole JR Lakes 12:36.91 1
2 Peterson, Jordan SO Harvard 12:36.95
3 Fisher, Annie SR Kenosha St. Joseph 12:52.94
4 Shelton, Kelly FR Lake Central 12:57.30
5 Weiss, Taylor JR Warren Township 13:21.17
6 Bertaud, Mia SO Libertyville 13:30.95
7 Paglia, Audrey FR Libertyville 13:35.02
8 Holmes, Katie SR Antioch 13:36.39
9 Shen, Katherine SO Young 13:48.48
10 Bund, Blair SO Lake Forest 14:04.93
11 Renihan, Mackenzie JR Vernon Hills 15:07.31
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Paulick, Ashley SR Union Grove 13:47.06
2 Claussen, Abby JR Homestead 14:05.08
3 Luu, Michelle SO Waukegan 14:13.42
4 Martinez, Rosario JR Waukegan 14:15.66
5 Giamarsti, Cassie SR Antioch 14:41.72
6 Gonzalez, Maira SR Zion-Benton 14:49.18
7 Warner, Brooke SO McHenry 14:54.70
8 Hendricks, Katie SO New Berlin Eisenhower 15:37.32
9 Synder, Tina JR New Berlin Eisenhower 16:08.30
10 Martin, Angela JR Harvard 16:10.34
11 Tanna, Christine JR Lake Forest 16:44.48

Women's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ataessien, Joelle SO Young 8.85 10
2 Sackett, Katie SR Libertyville 8.92 8
3 Sangster, Julia SR Grant 9.09 6
4 Bettis, Parriss SR Lake Central 10.51
5 Jolly, Claire JR Kenosha St. Joseph 12.12
6 Sanchez, Sofia SR Kenosha St. Joseph 12.48
7 Troemel, Emily SR Grant -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clark-Jordan, Azana SO Young 9.39 5
2 Tracy, Elyssa SR Homestead 9.61 4
3 Schmitt, Alexa SO Grayslake Central 9.75 3
4 Heuberger, Sarah SO Lake Central 9.76 2
5 Kaiser, Kristen JR Lake Central 9.88
6 Lubner, Faith FR Reedsville 10.36
7 Phillips, Lexi SR Zion-Benton 11.33
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moore, Ashley SR McHenry 10.11
2 Patchett, Caitlyn SR McHenry 10.18
3 DeRosier, Kelsi SO Racine Horlick 10.35
4 Jeske, Natalee SR Racine Horlick 10.36
5 Dantes, Lauren SR Vernon Hills 12.64
6 Skinner, Taylor SO Grant 14.98
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Glosson, Macy SO McHenry 9.84 1
2 Goodrich, Alex SO Union Grove 9.94
3 Nadelhoffer, Natalie SR Warren Township 10.01
4 Prchlik, Sara SO Libertyville 10.22
5 Delfin, Libni JR Young 10.58
6 Hendon, Rachel FR Warren Township 10.91
7 Muzia, Rita JR Racine Horlick 11.23
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wollmuth, Sabrina JR Grayslake Central 10.38
2 Peot, Nina SR Homestead 10.71
3 Fitzpatrick, Brianna SR Grayslake Central 10.84
4 Grolmes, Lindsey JR Lakes 11.10
5 Buenaobra, Regina FR Carmel 11.24
6 Gajda, Sarah FR Lakes 11.28
7 Morris, Raven SO Zion-Benton 11.60
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Corbeil, Christy JR Johnsburg 10.82
2 Milburn, Thea SR Lake Forest 10.93
3 Neilsen, Natalie SO Antioch 11.00
4 Majewski, Kalli FR Mundelein 11.51
5 Fletcher, Jayme SO New Berlin Eisenhower 11.59
6 Todd, Zoe JR Mundelein 12.13
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Townsend, Jillian JR Richmond-Burton 11.24
2 Woodbury, Emilee JR Mundelein 11.38
3 Russel, Abby FR Antioch 11.51
4 Sauder, Briana SR Union Grove 12.37
5 Lefer, Idallia JR Milwaukee Madison 15.90

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Warren Township A Marquesa Daniels, Brynn Santos,
Autumn Santos, Brittny Ellis
1:49.33 10
2 Evanston Township A Miranda Dangerfield, Alexia Harvey,
Remy Amarteifio, Latalee Lawrence
1:49.42 8
3 Grant A Julia Sangster, Delaney Basala,
Emily Troemel, Dana Nozime
1:50.45 6
4 Union Grove A Cassy Goodrich, Alex Goodrich,
Madelyn Schwartz, Dominique Brumby
1:52.17 3
5 Zion-Benton A Jetaeia Lewis, Aurianna Hampton,
Asia Becton, Lexi Phillips
1:53.42 2
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Libertyville A Rachel Metcalf, Raissa Spencer,
Katie Sackett, Jasmine Turner
1:50.72 5
2 Grayslake Central A Leah Kloss, Maggie Nielsen,
Maddy Jacobs, Sara O'Malley
1:52.10 4
3 Young A Azana Clark-Jordan, Mikaila Davis,
Yasmin Berryhill, Maggie Finger
1:55.19 1
4 Lake Forest A Katie Bertram, Estee Curry,
Lauren Grossman, Annabelle Capstick
1:59.07
5 Racine Horlick A Rayna Graham, Destiny Ozier,
America Gray, Cerriyah Gibbs
-
6 Lake Central A Holly Blair, Renee DiNino,
Zhanae Howard, Tori McKenzie
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Vernon Hills A Emily Carido, Molly Wasserberg,
Kiara Schuh, Ali Pearson
1:55.95
2 Nicolet A Brandilyn Robertson, Laura Bahn,
Amara Saffold, Jnana Martin
1:58.14
3 Homestead A Allison Fochs, Alex Lutz,
Andrea Rossmann, Ellie Hetrick
2:00.48
4 Cedarburg A Jessica Siudak, Peytin Frank,
Hannah Twietmeyer, Maddie Gleed
2:01.63
5 Carmel A Clarice Martin, Marianne Smith,
Katie Smith, Hasana Huff
2:01.83
6 Lakes A Toyin Jackson, Erica Terry,
Shannon Taylor, Dylan Tagliapietra
2:01.92
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Richmond-Burton A Destiny Heinold, Allyson Brandal,
Anna Salgado, K. C. Davids
1:59.19
2 McHenry A Caitlyn Coyne, Janessa Kruse,
Gabby Schweitzer, Hanna Zancho
1:59.30
3 Antioch A Natalie Neilsen, Jatiyah Childs,
Emma Miller, Alexis Duehr
1:59.87
4 Johnsburg A Angeline Schira, Nicole Pocklington,
Abbey Nimrick, Nichole Hennigan
2:08.31
5 Kenosha St. Joseph A Adriana Staples, Grace Wavro,
Sofia Sanchez, Jessica Francois
2:15.25
6 Mundelein A Clarissa Montiel, Abigail Grein,
Kalli Majewski, Haley Zwiefka
-
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 New Berlin Eisenhower A Emily Den Braven, Leah Biller,
Kristin Sperka, Ryenne Schlict
2:05.47
2 Milwaukee Madison A Alexandria Harris, Paige Dudley,
Idallia Lefer, Jade Nolan
2:06.22
3 Harvard A Nicole Guitterrez, Cynthia Pelayo,
Jaquesha Jacobs, Claire Okkema
2:09.54
4 Kenosha Bradford A Brooke Villela, Caitlyn Vazquez,
Mariah Snowden, Jazmin Adams
2:19.64

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Warren Township A Jasmine Griffin, Becky Haight,
Brynn Santos, Brittny Ellis
4:08.46 10
2 Young A Mikaila Davis, Azana Clark-Jordan,
Indya McGuffin, Isobel Araujo
4:12.46 8
3 Lake Central A Alex Tyler, Gabby Zwoll,
Renee DiNino, Megan Zajac
4:13.19 6
4 Lakes A Erica Terry, Fiona Floden,
Brittani Griesbaum, Dana Knoblach
4:14.09 5
5 Grant A Emily Troemel, Lauren Troemel,
Brooke Drabek, Delaney Basala
4:23.26 4
6 Libertyville A Lily Moore, Emily Green,
Katie Sackett, Raissa Spencer
4:31.72
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lake Forest A Alia Alsikafi, Lisa Bennatan,
Katie Bertram, Haley Click
4:23.48 3
2 Mundelein A Hannah Gustafson, Megan Schlebecker,
Ashley Parola, Emily Schlebecker
4:24.55 2
3 Kenosha Bradford A Jackie Baldwin, Faith Taylor,
Jennifer Kilmer, Mady Marko
4:25.97 1
4 Zion-Benton A Asia Becton, Aurianna Hampton,
Jazzmin Scott, Lexi Phillips
4:26.52
5 Vernon Hills A Emily Carido, Kiara Schuh,
Lexi Reich, Molly Wasserberg
4:34.46
6 Carmel A Riley Feliccichia, Lauren Caffarelli,
Jacklyn Psenka, Jilly Johnson
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 McHenry A Shania Kranz, Alex Franklin,
Gabby Schweitzer, Rachel Irwin
4:26.55
2 Antioch A Desiree Giamarsti, Ashley LaPointe,
Danielle Tebbe, Natalie Neilsen
4:40.84
3 Homestead A Jenna Miller, Allison Fochs,
Ellie Hetrick, Tori Puhl
4:47.28
4 Grayslake Central A Morgan Samuel, Jazmynn Foster,
Vanessa Ortiz, Korina Gomez
4:56.28
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 New Berlin Eisenhower A Leah Biller, Emily Den Braven,
Ryenne Schlict, Caitlyn Marr
4:52.29
2 Johnsburg A Jamie Bauer, Nicole Pocklington,
Olivia Kasprzyk, Kara Stahl
4:56.05
3 Harvard A Morgan Logan, Nicole Guitterrez,
Crystal Peralta, Javaneeka Jacobs
5:04.93

Women's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Grant A Brooke Drabek, Madison Romig,
Lindsey Lewis, Lauren Troemel
10:09.69 10
2 Lake Central A Sydney Vandersteeg, Maritza Castaneda,
Sara Ramos, Megan Zajac
10:13.91 8
3 Lake Forest A Emma Allen, Lisa Bennatan,
Haley Click, Elise Wong
10:14.46 6
4 Lakes A Fiona Floden, Ashley Espinosa,
Catherine Flannery, Heather Hurlbut
10:24.84 5
5 Carmel A Riley Feliccichia, Lauren Caffarelli,
Jacklyn Psenka, Jilly Johnson
10:37.97 3
6 Harvard A Javaneeka Jacobs, Jordan Peterson,
Morgan Logan, Sophie Stricker
10:38.53 2
7 Nicolet A Katie Novak, Elizabeth Mowers,
Isabella Mahlik, Michelle Pigg
10:47.55 1
8 Libertyville A Emily Green, Emma Richert,
Audrey Paglia, Sarah Pirih
10:55.04
9 Young A Gabby Afable, Jennifer Sorescu,
Alexis Wilson, Jada Palmer
10:57.56
10 Kenosha St. Joseph A Ariana Hernandez, Kate DelFava,
Jamie Feest, Annie Fisher
11:08.02
11 Kenosha Bradford A Emily Kraus, Kathryn McKinnon,
Gabi Martin, Missy Seiberlich
11:15.35
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Homestead A Allie Levin, Anna Keller,
Anna Kreynin, Katie Wegmann
10:37.81 4
2 Warren Township A Elizabeth Abundes, Christine Storli,
Heidi Doden, Shannon Meehan
10:56.44
3 Cedarburg A Jami Frank, Lorraine Tenpenny,
Rachel Budd, Monica Zoromski
11:06.74
4 Reedsville A Chloe Eckstein, Carly Lubner,
Brittany Sheahan, Edith Hughes
11:13.17
5 Zion-Benton A Halie Weaver, Karli Kiesel,
Tori Kiesel, Joseline Gonzalez
11:19.09
6 New Berlin Eisenhower A Rebecca Eldien, Nicole Olson,
Leah Ziolkowski, Kristin Sperka
11:27.71
7 Mundelein A Kelsey Loar, Amy Proper,
Taylor Parola, Jodi Bustamonte
11:40.29
8 Antioch A Colleen Gaborek, Cassie Giamarsti,
Allison Smith, Desiree Giamarsti
11:50.23
9 Waukegan A Maribel Belen, Francisca Pacheco,
Joselyn Mendieta, Alyssa Canda
11:59.92
10 Union Grove A Ashely Paulick, Ashtyn Butler,
Racheal Staaden, Sarah Sorensen
12:03.15
11 Grayslake Central A Yazmin Lomas, Hannah Groenke,
Hope Caliendo, Jamie L'Abbe
12:06.37

Women's High Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Jordyn SR McHenry 4' 6.0"
2 Scott, Jazzmin SR Zion-Benton 4' 6.0"
3 Smith, Marianne JR Carmel 4' 6.0"
4 Hewson, Rachel SR Carmel 4' 6.0"
5 Grabowski, Isabel SR Lake Forest 4' 6.0"
6 Taylor , Shannon FR Lakes 4' 4.0"
7 Alexander, Alexis JR Warren Township 4' 4.0"
8 Brucker, Courtney SR New Berlin Eisenhower 4' 4.0"
9 Fields, Annaleah JR Cedarburg 4' 4.0"
10 Schweinberg, Allie FR Grant 4' 4.0"
11 Urbina, Mina JR Warren Township 4' 2.0"
12 Fink, Rachel JR Vernon Hills 4' 2.0"
13 Reynolds, Arial FR Grant 4' 0.0"
14 Wavro, Grace FR Kenosha St. Joseph 3' 10.0"
15 Toland, Kenzie FR Mundelein -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griesbaum, Danielle JR Lakes 5' 4.0" 10
2 Mzyk, Diana JR Lake Forest 5' 3.0" 8
3 Schmitt, Alexa SO Grayslake Central 5' 2.0" 6
4 McGuffin, Indya JR Young 5' 1.0" 5
5 Tyler, Alex SO Lake Central 5' 0.0" 4
6 Olson, Morgan SO Lake Central 4' 10.0" 2.5
7 Garretto, Andrea SR Kenosha Bradford 4' 10.0" 2.5
8 Staples, Adriana SR Kenosha St. Joseph 4' 10.0" 1
9 Morello, Alyssa FR Grayslake Central 4' 8.0"
10 Waldvogel, Kelly SO Libertyville 4' 8.0"
11 Irwin, Rachel SO McHenry 4' 8.0"
12 Caputa, Monica SR Homestead 4' 8.0"
13 Doughty, Karmyn SO Young 4' 8.0"
14 Roberts, Sydney JR Cedarburg 4' 8.0"
15 Childs, Jatiyah SO Antioch 4' 8.0"
16 Coward, Katelyn SR Richmond-Burton 4' 8.0"
17 Ruder, Hunter SR Vernon Hills 4' 6.0"
18 Robertson, Brandilyn SO Nicolet 4' 4.0"

Women's Pole Vault   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griffin, Jasmine JR Warren Township 7' 6.0"
2 Gandolfi, Taegan SO Antioch 7' 0.0"
3 Brown, Larissa SO Mundelein -
4 Glosson, Macy SO McHenry -
5 Scarpelli, Christine JR Harvard -
6 Miller, Emma FR Antioch -
7 Nayden, Jennifer FR Mundelein -
8 Harper, Ashley SR Warren Township -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lambert, Brooke SR Lake Central 11' 6.0" 10
2 Tracy, Elyssa SR Homestead 10' 0.0" 8
3 Howie, Savanah SO McHenry 9' 6.0" 6
4 Fields, Annaleah JR Cedarburg 9' 0.0" 5
5 Berman, Leigh SR Homestead 8' 0.0" 4
6 Hahnlien, Sabrina JR Grant 8' 0.0" 3
7 Sutton, Alexxa JR Lake Central 8' 0.0" 2
8 Novak, Anna SR Nicolet 7' 6.0" 1
9 Bahn, Laura SR Nicolet 7' 6.0"
10 Moore, Lily SO Libertyville -
11 Nimrick, Abbey JR Johnsburg -
12 Brockman, Hannah JR Grant -

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hendon, Rachel FR Warren Township 14' 8.0"
2 Ishamuddin, Sarah FR Grayslake Central 13' 6.25"
3 Gandolfi, Taegan SO Antioch 13' 5.75"
4 Reynolds, Arial FR Grant 13' 2.75"
5 Schlebecker, Megan FR Mundelein 13' 2.5"
6 Zwiefka, Haley JR Mundelein 12' 6.25"
7 Lebedzienski, Alex SR Vernon Hills 12' 3.0"
8 Panlaqui, Gabby FR Carmel 12' 1.0"
9 Grant, Dejaniece SR Zion-Benton 11' 11.5"
10 Corbeil, Christy JR Johnsburg 11' 9.25"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blair, Holly JR Lake Central 16' 4.0" 1
2 Davids, K. C. FR Richmond-Burton 16' 1.25"
3 Duehr, Alexis SO Antioch 15' 6.25"
4 Glover, Brooke FR Lake Central 15' 6.0"
5 Lubner, Faith FR Reedsville 14' 11.25"
6 Scott, Carlynn SO Warren Township 14' 9.5"
7 Collier, Jemila JR Young 14' 0.0"
8 Maloney, Jessie JR Antioch 13' 11.0"
9 Wavro, Grace FR Kenosha St. Joseph 13' 7.25"
10 Digan, Gabrielle FR Lake Forest 13' 2.25"
11 Skinner, Taylor SO Grant 12' 2.0"
12 Scott, Jazzmin SR Zion-Benton -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Doughty, Karmyn SO Young 15' 8.0"
2 Goodrich, Alex SO Union Grove 15' 5.0"
3 Lynch, Elizabeth SR Lake Forest 15' 3.0"
4 Hall, Kelsie SR Cedarburg 15' 1.0"
5 Howie, Savanah SO McHenry 14' 11.0"
6 Huff, Hasana JR Carmel 14' 10.0"
7 Kirkland, Devin SR Lakes 14' 9.0"
8 Roberts, Sydney JR Cedarburg 14' 6.0"
9 Spencer, Raissa SR Libertyville 14' 6.0"
10 Spanswick, Jenna FR Lake Forest 13' 3.0"
11 Greibe, Emily SR Richmond-Burton -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 English, Parker SR Evanston Township 18' 6.0" 10
2 Nolan, Jade JR Milwaukee Madison 18' 2.0" 8
3 Caputa, Monica SR Homestead 17' 7.5" 6
4 White, Cheyenne JR Waukegan 17' 5.0" 5
5 Schmitt, Alexa SO Grayslake Central 17' 1.0" 4
6 Griesbaum, Brittani JR Lakes 16' 10.5" 3
7 Metcalf, Rachel SR Libertyville 16' 9.5" 2
8 Jackson , Toyin FR Lakes 16' 4.0"
9 Feaster, Nia JR Homestead 15' 7.0"
10 Welch, Elexxus SR Nicolet 15' 4.5"
11 Staples, Adriana SR Kenosha St. Joseph 15' 2.0"
12 Healey, Shannon SR Vernon Hills 13' 10.0"
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Heinold, Destiny FR Richmond-Burton 12' 11.0"

Women's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ward, Julia FR Warren Township 31' 2.5"
2 Duehr, Alexis SO Antioch 31' 0.5"
3 Foster, Jazmynn SO Grayslake Central 29' 10.5"
4 Choice, Ashantia SO Milwaukee Madison 28' 7.0"
5 Gustafson, Hannah JR Mundelein 28' 3.5"
6 Rumzix, Annie SR Vernon Hills 27' 9.5"
7 Quinnett, Emily SO Antioch 27' 6.0"
8 Todd, Zoe JR Mundelein 26' 6.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Greibe, Emily SR Richmond-Burton 31' 5.5"
2 Smith, Jordyn SR McHenry 30' 2.0"
3 Robertson, Brookelyn SO Nicolet 29' 7.5"
4 Rubin, Ali SR Lake Forest 29' 4.0"
5 Christian, Paige SO Waukegan 28' 5.0"
6 Ishamuddin, Sarah FR Grayslake Central 28' 3.0"
7 Jones, Meagan SO Grant 28' 0.5"
8 Hampton, Aurianna SR Zion-Benton 27' 6.5"
9 Wendland, Kayla SO Reedsville 25' 3.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Terry, Erica JR Lakes 32' 6.0" 1
2 Kirkland, Devin SR Lakes 31' 9.0"
3 Welch, Elexxus SR Nicolet 31' 5.75"
4 Roberts, Sydney JR Cedarburg 31' 4.25"
5 Healey, Shannon SR Vernon Hills 31' 3.5"
6 Nozime, Dana JR Grant 30' 10.5"
7 Hall, Kelsie SR Cedarburg 30' 10.25"
8 Moore, Ashley SR McHenry 30' 10.25"
9 Jack, Nikki SO Warren Township 28' 8.0"
10 Pocklington, Nicole JR Johnsburg 26' 8.75"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Cheyenne JR Waukegan 37' 0.0" 10
2 Graham, Rayna SR Racine Horlick 34' 8.0" 8
3 Caputa, Monica SR Homestead 34' 7.5" 6
4 Metcalf, Rachel SR Libertyville 34' 4.0" 5
5 McGuffin, Indya JR Young 34' 2.0" 4
6 Feaster, Nia JR Homestead 33' 11.25" 3
7 Huff, Hasana JR Carmel 33' 1.0" 2
8 Zancho, Hanna SO McHenry 31' 4.0"
9 Tukes, Candace SO Young 30' 2.0"
10 Nolan, Jade JR Milwaukee Madison -

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Curran, Megan FR Richmond-Burton 29' 2.0"
2 Myers, Payton SO Johnsburg 27' 0.0"
3 Smales, Shealyn SR Lake Forest 26' 10.0"
4 Maldonado, Alexandra FR Mundelein 26' 3.0"
5 Mendenhall, Samantha SO Vernon Hills 26' 0.0"
6 Lee, Alice JR Young 25' 9.0"
7 Brown, Demi SO Grayslake Central 25' 8.0"
8 Gallagher, Angelyn JR Kenosha St. Joseph 23' 4.5"
9 Slavin-Hall, Cheyenne JR Harvard 23' 2.0"
10 Bennett, Alexa FR Johnsburg 21' 9.5"
11 Schroeder, Madelyn JR Johnsburg 21' 2.0"
12 Risinger, Courtney SR Grayslake Central 21' 0.0"
13 Anderson, Chakira FR Milwaukee Madison 20' 8.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Murray, Amelia SO McHenry 35' 2.0" 4
2 Cazzola, Courtney SO Richmond-Burton 32' 2.0"
3 Meszaros, Haley SO McHenry 31' 9.0"
4 Shwaiko, Anastasia JR Kenosha Bradford 30' 9.0"
5 Melson, Nicole SR Harvard 30' 3.0"
6 Farrell, Claire SR Lake Forest 29' 3.0"
7 Ziegler, Grace JR Kenosha Bradford 28' 10.0"
8 Gahart, Megan JR Libertyville 28' 6.0"
9 Griffin, Destiny SR Nicolet 27' 9.0"
10 Black, Rebecca SO Union Grove 27' 7.0"
11 Trecroci, Gina SR Kenosha St. Joseph 26' 11.0"
12 Ososami, Yemisi JR Young 25' 6.0"
13 Morales, Carina JR Mundelein 24' 9.0"
14 Hennigan, Nichole JR Johnsburg 23' 4.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chavez, Maria SR Kenosha St. Joseph 32' 9.0"
2 Christian, Mikayla SO Antioch 31' 9.0"
3 Firnbach, Kasey JR Vernon Hills 31' 6.0"
4 Levia, Andrea SR Lakes 31' 3.0"
5 Haddad, Kim SO Lake Central 30' 11.0"
6 Williams, Elizabeth SR Warren Township 30' 10.0"
7 Mayfield, Adriene SR Zion-Benton 30' 9.0"
8 Cyprian, Andriana JR Mundelein 30' 4.0"
9 Dyas, Deja SR Zion-Benton 30' 1.0"
10 Ebben, Bethanie SO Reedsville 30' 1.0"
11 Guiard, Maddie SO Libertyville 28' 6.5"
12 Long, Sabrina SO Antioch 26' 1.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mitchell, Shahara SR Evanston Township 38' 6.0" 10
2 Bicknase, Rachel SO Grant 37' 3.0" 8
3 Bennett, Mia SR Lakes 36' 10.0" 6
4 Darby, Aerial SR Grant 35' 6.0" 5
5 Morris, Raven SO Zion-Benton 35' 1.0" 3
6 McEnery, Kate FR Grant 34' 11.0" 2
7 Schoonmaker, Laura JR Lake Central 34' 10.0" 1
8 Rainey, Alli JR Union Grove 34' 4.0"
9 Webster, Emily SR Lakes 33' 8.0"
10 Knobbe, Keely JR Warren Township 32' 7.0"
11 Schad, Elizabeth SO Cedarburg 29' 11.0"
12 Szedziewski, Isabella FR Cedarburg 27' 6.0"