Gerald Green Waukegan Invitational

Scores:
Team Score
Zion-Benton99
Niles North85
Mather47
Waukegan34

Women's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Alisa JR Mather 13.92 3
2 Johnson, Daria FR Mather 14.44 1
3 Tiwari, Neera SO Mather 15.35
4 Cole, Anna FR Zion-Benton 15.52
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grant, Dejaniece SR Zion-Benton 13.56 6
2 Herrera, Isla FR Niles North 13.86 4
3 Parker, Kebrea SO Niles North 14.02 2
4 Velpley, Heather SR Waukegan 14.81
5 Coskey, Abbey SO Zion-Benton 15.10
6 Pedines, Darlene SR Waukegan 15.21
7 Kirksey, Jada JR Niles North -

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Parker, Kebrea SO Niles North 29.82
2 Johnson, Daria FR Mather 31.05
3 Jones, Tyanna FR Waukegan 31.73
4 Tiwari, Neera SO Mather 32.27
5 Green, Jayla FR Zion-Benton 33.23
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Jetaeia SR Zion-Benton 26.29 6
2 Jones, Kienya JR Niles North 27.04 4
3 Kirksey, Jada JR Niles North 27.60 3
4 White, Cheyenne JR Waukegan 28.99 2
5 Grant, Dejaniece SR Zion-Benton 29.01 1
6 Jackson, Kaniah JR Mather 31.21

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Tyanna FR Waukegan 1:10.29
2 Green, Jayla FR Zion-Benton 1:12.74
3 Blake, Devan JR Waukegan 1:15.78
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jackson, Kaniah JR Mather 1:05.12 6
2 White, Cheyenne JR Waukegan 1:05.62 4
3 Scott, Jazzmin SR Zion-Benton 1:05.99 3
4 Perrin, Lilian JR Niles North 1:06.66 2
5 Cabael, Jessica JR Niles North 1:07.43 1

Women's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Khong, Sandy JR Mather 2:35.65 6
2 Robledo, Yarely FR Mather 2:36.45 4
3 Nano, Sandy JR Mather 2:39.32 3
4 Baldwin, Liana FR Zion-Benton 2:44.24 2
5 Lopez, Trinette SR Niles North 2:44.92 1
6 Eschker, Emma SR Niles North 2:50.60
7 Weaver, Halie SR Zion-Benton 2:55.63
8 Gonzalez, Joseline SR Zion-Benton 2:57.01
9 Gaytan, Maria SR Waukegan 2:58.52
10 Neuhaus, Talia SO Niles North -

Women's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dubois, Mary FR Zion-Benton 6:03.46 6
2 Haggerty, Grace SR Niles North 6:10.65 4
3 Canda, Alyssa SR Waukegan 6:17.42 3
4 Rehich, Mierel SR Mather 6:22.78 2
5 Boren, Karolina SR Zion-Benton 6:25.74 1
6 Eschker, Emma SR Niles North 6:43.63
7 Barajas, Jocelyn FR Zion-Benton 6:44.82
8 Belen, Maribel SR Waukegan 6:49.30
9 Shaikh, Maryam SO Niles North 7:26.86

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ennesser, Lindsay SR Zion-Benton 13:56.71 6
2 Martinez, Rosario JR Waukegan 13:57.77 4
3 Luu, Michelle SO Waukegan 14:11.50 3
4 Blake, Joise FR Waukegan 15:13.55 2

Women's 100m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Du, Maria JR Mather 18.28 6
2 Moy, Alyssa SO Niles North 19.01 4
3 Majors, Latrice FR Mather 19.63 3
4 Lee, Juliana JR Niles North 19.96 2
5 Morris, Raven SO Zion-Benton 20.18 1
6 Ratcliff, Desaise FR Zion-Benton 20.29
7 Taylor, Abby SO Niles North 21.26

Women's 300m Hurdles Low   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lee, Juliana JR Niles North 54.44 3
2 Majors, Latrice FR Mather 59.17
3 Pedines, Darlene SR Waukegan 1:06.16
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Phillips, Lexi SR Zion-Benton 50.54 6
2 Du, Maria JR Mather 52.21 4
3 Moy, Alyssa SO Niles North 57.18 2
4 Taylor, Abby SO Niles North 57.85 1
5 Ratcliff, Desaise FR Zion-Benton -

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Scott, Jazzmin SR Zion-Benton 4' 6.0" 6
2 Baltimore, Katelyn FR Zion-Benton 4' 4.0" 4
3 Armstrong, Eboni SO Niles North 4' 2.0" 3
4 McIntosh, Madee SO Niles North 4' 0.0" 2
5 Perrin, Lilian JR Niles North 4' 0.0" 1

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moy, Alyssa SO Niles North 7' 0.0" 6
2 McIntosh, Madee SO Niles North 6' 6.0" 4
3 Cabael, Jessica JR Niles North -

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Cheyenne JR Waukegan 17' 8.0" 6
2 McIntosh, Madee SO Niles North 14' 5.0" 4
3 Grant, Dejaniece SR Zion-Benton 13' 7.0" 3
4 Baltimore, Katelyn FR Zion-Benton 13' 0.0" 2
5 Taylor, Abby SO Niles North 12' 10.0" 1
6 Johnson, Daria FR Mather 12' 4.5"
7 Jackson, Kaniah JR Mather 12' 3.5"
8 Lee, Juliana JR Niles North 12' 1.0"

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Cheyenne JR Waukegan 36' 0.0" 6
2 Lewis, Jetaeia SR Zion-Benton 35' 7.0" 4
3 Becton, Asia JR Zion-Benton 31' 7.0" 3
4 Moy, Alyssa SO Niles North 31' 1.0" 2
5 McIntosh, Madee SO Niles North 30' 5.0" 1
6 Taylor, Abby SO Niles North 29' 7.0"
7 Dawson, Ebani FR Mather 28' 7.0"
8 Christian, Paige SO Waukegan 28' 1.0"

Women's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kanam, Fiona JR Niles North 39' 6.0" 6
2 Morris, Raven SO Zion-Benton 35' 0.0" 4
3 kusora, odunyo JR Mather 31' 6.0" 3
4 Mayfield, Adriene SR Zion-Benton 30' 9.0" 2
5 Varghese, Merlin SR Niles North 27' 9.0" 1
6 Middleton, Kelsey SO Niles North 27' 8.0"
7 Reed, Lexi JR Zion-Benton 27' 1.0"

Women's Discus Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mayfield, Adriene SR Zion-Benton 103' 4.5" 6
2 Reed, Lexi JR Zion-Benton 97' 4.0" 4
3 Morris, Raven SO Zion-Benton 96' 10.0" 3
4 Varghese, Merlin SR Niles North 83' 4.0" 2
5 Kanam, Fiona JR Niles North 75' 2.0" 1
6 Akinboboye, Elizabeth SO Niles North 73' 3.0"
7 kusora, odunyo JR Mather 72' 5.0"