Freeport Track and Field Invitational

Scores:
Team Score
Hononegah483
Sterling340
Freeport229
Rockford Auburn198
Rock Falls170
Belvidere150
Beloit Memorial132
Rockford East116
Guilford72
Rockford Lutheran30
Dakota10

Men's Men 100m Dash A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mikan, Dale SR Sterling 12.54
2 Gibson, Austin SO Beloit Memorial 12.57
3 Smith, Fano JR Dakota 13.15
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lopez, Christian JR Rockford Auburn 11.42 14
2 Tibble, Josh SR Rockford East 11.94 12
3 Sikora, Austin JR Rockford Lutheran 12.08 10
4 Shorter, Antonio SR Freeport 12.26 8
5 Hill, Michael SR Hononegah 12.44 6
6 Jackson, Maurice SR Belvidere 12.45
7 Schwindenhammer, Trendon SR Rock Falls 12.57

Men's Men 100m Dash B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thompson, Sa'van FR Rockford Auburn 11.92 12
2 Brown-Lewis, Jaquavian SO Freeport 12.04 10
3 Nordlie, Kienan JR Hononegah 12.28 8
4 Ward, Rendell SR Beloit Memorial 12.35 6
5 Bruce, Terrance SO Sterling 12.64 4
6 Davis, Ronald SO Rockford East 12.98
7 VanFleet, Dan JR Dakota 12.98
8 Cameron, Jonathan SO Rock Falls 13.58

Men's Men 100m Dash C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reed, DeMonte SO Guilford 11.90 10
2 Guerrero, Vito FR Hononegah 12.17 8
3 Spaulding, Andrew FR Sterling 12.60 6
4 Hamblen, Bryce SO Rock Falls 13.03 4
5 Godwin, . SR Beloit Memorial 13.86 2
6 Miller, Ryan FR Dakota 14.00
7 McShane, Vance SO Freeport -

Men's Men 200m Dash C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marzette, . SR Beloit Memorial 46.14
2 Zaleski, Eddie FR Dakota 47.14
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McShane, Vance SO Freeport 24.37 10
2 Guerrero, Vito FR Hononegah 24.42 8
3 Bruce, Terrance SO Sterling 24.82 6
4 Sockwell, Trevihan FR Rockford Auburn 25.46 4
5 Hamblen, Bryce SO Rock Falls 27.09 2

Men's Men 200m Dash A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sledge, Asaphyon SO Rockford Auburn 24.23 10
2 Ward, Rendell SR Beloit Memorial 24.57
3 Jackson, Maurice SR Belvidere 24.73
4 Wilkins, Abe JR Dakota 30.48
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harter, Austin JR Hononegah 23.98 14
2 Sikora, Austin JR Rockford Lutheran 24.00 12
3 Shorter, Antonio SR Freeport 24.30 8
4 Kirchhoff, Jacob SR Sterling 24.38 6
5 Schwindenhammer, Trendon SR Rock Falls 25.44

Men's Men 200m Dash B   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Elvis SO Rockford Auburn 24.52 10
2 Sleck, Marcus SR Rock Falls 28.55
3 Hunt, Austin SR Guilford -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nordlie, Kienan JR Hononegah 24.19 12
2 Gibson, Austin SO Beloit Memorial 24.92 8
3 Soltow, Kolby JR Belvidere 25.19 6
4 Mikan, Dale SR Sterling 25.24 4
5 Walton, Ryan JR Freeport 25.73
6 Chester, Jonathan SR Rockford East 26.13

Men's Men 400m Dash B   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Daniel FR Belvidere 58.08 6
2 Wise, Adam SO Dakota 59.09
3 Abell, D'Angelo SO Rock Falls 1:02.41
4 Gomez, Alejandro SR Guilford 1:06.40
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blecker, Brennan JR Hononegah 54.10 12
2 Uresti, Jose JR Sterling 56.25 10
3 Green, Santana FR Rockford Auburn 57.41 8
4 Kennedy-Thomas, Dylan SR Rockford East 58.30 4
5 Sage, Alex SR Beloit Memorial 1:01.62

Men's Men 400m Dash C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Conner, . SR Rockford Auburn 59.16 4
2 Johnson, Trevious FR Freeport 1:00.64 2
3 Colson, Jake SO Belvidere 1:05.70
4 Martinez, Hector SO Guilford 1:09.07
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Patriq FR Hononegah 53.50 10
2 Casten, Ian FR Sterling 57.86 8
3 Harris, Isaiah FR Rock Falls 59.06 6
4 Aviles, . SR Beloit Memorial 1:04.24

Men's Men 400m Dash A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Fano JR Dakota 57.66
2 Sanchez, Miseal SR Freeport 58.01
3 Maronde, Zach SR Rock Falls 1:02.06
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hill, Michael SR Hononegah 51.35 14
2 Schober, Caleb SR Beloit Memorial 51.94 12
3 Martinez, Yiovan SR Rockford East 53.79 10
4 Trancoso, Dakota SR Sterling 56.43 8
5 Fricks, Ronnie SR Rockford Auburn 57.00 6

Men's Men 800m Run B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Collins, Sam SR Hononegah 2:04.27 12
2 Chavez, Josh SR Rockford East 2:24.20 10
3 Palmer, Micah SR Sterling 2:28.06 8
4 Collin, Dallas SR Rock Falls 2:34.30 6
5 Schohn, Collin SO Belvidere 2:37.59 4
6 Lopez, Abraham SR Beloit Memorial 2:45.38

Men's Men 800m Run A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Cameron SR Guilford 2:02.14 14
2 Klobucar, Jack JR Beloit Memorial 2:03.31 12
3 Rocha, Ethan JR Sterling 2:03.43 10
4 Provost, Winston SR Hononegah 2:04.62 8
5 Berg, Paul SR Rockford East 2:14.61 6
6 Kramer, Wayne JR Belvidere 2:23.34
7 Wilks, Christian SR Freeport 2:25.28
8 Henson, Brodie JR Rock Falls 2:39.34

Men's Men 800m Run C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Humy, Nathan SO Hononegah 2:11.55 10
2 Taylor, Cole SO Sterling 2:15.42 8
3 Almidi, Mohammed SO Freeport 2:22.54 6
4 Berge, Luke SR Rockford East 2:22.58 4
5 Smiley, Ryan SO Guilford 2:30.03 2
6 Cosileon, Primitivo FR Rock Falls 2:33.06
7 Zaleski, Eddie FR Dakota 2:38.94
8 Vermies, Mark FR Belvidere 2:41.33
9 Debruler, Harry FR Rockford Auburn 2:47.12
10 Cota, Josh SO Beloit Memorial 2:48.47

Men's Men 3200m Run B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Seth SO Rock Falls 10:23.08 12
2 Reiley, Evan SO Sterling 11:11.75 10
3 Rhines, Todd JR Hononegah 11:17.25 8
4 Mollund, Zach SO Beloit Memorial 12:33.58 6
5 Cutler, Jeff SO Freeport 13:10.29 4

Men's Men 3200m Run C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Edwards, Kyle FR Hononegah 11:01.13 10
2 Wilks, Samuel FR Freeport 11:20.78 8
3 VanBarriger, Jordan SR Rockford East 11:28.37 6
4 Schuldt, Braxton FR Sterling 11:37.04 4
5 Badillo, Gustavo FR Beloit Memorial 11:43.17 2
6 Knox, Breu SO Rock Falls 12:23.88
7 Stensven, Gage FR Belvidere 12:58.38

Men's Men 3200m Run A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hamblen, Brayden FR Rock Falls 10:07.98 14
2 Dir, Keaton SR Sterling 10:18.76 12
3 Licari, Nic SO Hononegah 10:22.09 10
4 Wadle, Andrew SO Beloit Memorial 10:45.95 8
5 Wilks, Christian SR Freeport 11:07.15 6
6 Chavez, Josh SR Rockford East 11:25.69

Men's Men 110m Hurdles B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Musabji, Yash SO Belvidere 17.69 12
2 Reynolds, Jordan JR Rock Falls 17.81 10
3 Dodd, Alec JR Hononegah 19.20 8
4 Ramos, Orlando FR Sterling 19.90 6
5 Johnson, Tay'juss JR Rockford Auburn 21.76 4

Men's Men 110m Hurdles C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Butera, Michael SO Hononegah 17.25 10
2 Tribble, Bobby SO Sterling 18.35 8
3 Mendez, Adonis SO Beloit Memorial 19.73 6
4 Hernandez, Jermaroe SO Belvidere 20.06 4
5 Watkins, Mahid SO Rockford Auburn 20.43 2
6 Welling, Brian FR Dakota 20.88
7 Cameron, Jonathan SO Rock Falls 23.75

Men's Men 110m Hurdles A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Loveland, Aaron JR Hononegah 16.20 14
2 Rials, David SO Freeport 16.21 12
3 Hernandez, Alex JR Belvidere 17.06 10
4 Quiroz, Javier JR Sterling 18.07 8
5 Mortonson, Tanner SR Rock Falls 18.49 6
6 Radabaugh, Adrian SR Rockford Lutheran 18.52
7 Rivers, Avante FR Rockford East 20.72

Men's Men 300m Hurdles A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dixon, Zevrene JR Freeport 45.85
2 Rivers, Avante FR Rockford East 47.98
3 Welling, Brian FR Dakota 50.15
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dodd, Alec JR Hononegah 42.52 14
2 Hernandez, Alex JR Belvidere 42.70 12
3 Mortonson, Tanner SR Rock Falls 43.23 10
4 Radabaugh, Adrian SR Rockford Lutheran 45.01 8
5 Quiroz, Javier JR Sterling 45.77 6

Men's Men 300m Hurdles B   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Tay'juss JR Rockford Auburn 54.69 4
2 Wari, Emmanuel SR Guilford 56.35
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Loveland, Aaron JR Hononegah 43.89 12
2 Musabji, Yash SO Belvidere 43.96 10
3 Ramos, Orlando FR Sterling 47.59 8
4 Reynolds, Jordan JR Rock Falls 48.43 6

Men's Men 300m Hurdles C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Ryan FR Dakota 49.30 6
2 Mendez, Adonis SO Beloit Memorial 53.75
3 Signzon, Egbert SO Guilford 60.00
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Butera, Michael SO Hononegah 44.70 10
2 Tribble, Bobby SO Sterling 46.81 8
3 Boyer, Brandon SO Rock Falls 49.57 4
4 Hernandez, Jermaroe SO Belvidere 52.06 2
5 Watkins, Mahid SO Rockford Auburn 52.50

Men's Men High Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boyer, Brandon SO Rock Falls 5' 9.0" 10
2 Korman, Matthew SO Hononegah 5' 5.0" 8
3 Evans, Martayvious SO Rockford Auburn 5' 3.0" 6
4 Wise, Adam SO Dakota 5' 1.0" 4
5 Mendez, Quentin SO Beloit Memorial 4' 11.0" 2
6 Interone, Arie FR Sterling 4' 11.0"
7 Colson, Jake SO Belvidere -

Men's Men High Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Polfliet, Ryan SO Hononegah 6' 4.0" 14
2 Kirchhoff, Jacob SR Sterling 5' 9.0" 12
3 Anger, Kasey SR Rock Falls 5' 5.0" 10
4 Dixon, Zevrene JR Freeport 5' 3.0" 8

Men's Men High Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Provost, Winston SR Hononegah 5' 11.0" 12
2 Strong, Willie JR Sterling 5' 7.0" 10
3 Johnson, Tay'juss JR Rockford Auburn 5' 1.0" 8
4 Larson, Dillion SR Rock Falls 5' 1.0" 6

Men's Men Pole Vault A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tucker, Cory SR Rockford Auburn 13' 7.0" 14
2 Lawson, Corey JR Hononegah 12' 0.0" 12
3 Sanchez, Miseal SR Freeport 11' 6.0" 10
4 Schober, Caleb SR Beloit Memorial 10' 6.0" 8
5 Trujillo, Adrian SR Belvidere 9' 6.0" 6

Men's Men Pole Vault B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCarville, Mark SR Hononegah 11' 0.0" 11
2 Walton, Ryan JR Freeport 11' 0.0" 11
3 Heiss, Deitrich SR Beloit Memorial -

Men's Men Pole Vault C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tribble, Bobby SO Sterling 9' 6.0" 10
2 Hernandez, Jermaroe SO Belvidere 8' 6.0" 8
3 Knox, Breu SO Rock Falls 8' 6.0" 6
4 Holloway, Maurice FR Freeport 8' 0.0" 4
5 Ditsworth, T.J. SO Hononegah -

Men's Men Long Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 parchman, Juwuane SO Rockford Auburn 19' 10.25" 14
2 Foster, Jaylen SR Guilford 19' 8.75" 12
3 Loveland, Aaron JR Hononegah 19' 4.0" 10
4 Felton, Kaprion JR Freeport 18' 6.0" 8
5 Benedetto, Jacob SO Rockford East 17' 10.0" 6
6 Uresti, Jose JR Sterling 17' 7.25"
7 Hamblen, Bryce SO Rock Falls 16' 4.0"

Men's Men Long Jump B   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sledge, Asaphyon SO Rockford Auburn 20' 2.0" 12
2 Dixon, Zevrene JR Freeport 19' 8.25" 10
3 Harter, Austin JR Hononegah 18' 9.25" 8
4 Chester, Jonathan SR Rockford East 17' 6.25" 6
5 Ramirez, Jose SO Belvidere 17' 1.75" 4
6 King, Trevor FR Sterling 17' 0.75"
7 Sweet, Andrew JR Dakota 15' 9.5"
8 Cameron, Jonathan SO Rock Falls 13' 11.75"
9 Birdsong, Tyler SO Guilford 12' 3.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marzette, . SR Beloit Memorial 15' 6.25"

Men's Men Long Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eccles, Jacob SO Hononegah 18' 11.5" 10
2 Spaulding, Andrew FR Sterling 18' 8.0" 8
3 Musabji, Yash SO Belvidere 18' 6.5" 6
4 Harris, Isaiah FR Rock Falls 16' 4.0" 4
5 Hayward, Walter FR Freeport 15' 10.0" 2
6 Schafer, Michael SO Guilford 14' 10.0"

Men's Men Triple Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pruitt, Tijan FR Freeport 39' 9.0" 12
2 Eccles, Jacob SO Hononegah 38' 9.25" 10
3 Quiroz, Javier JR Sterling 37' 7.0" 8
4 Reynolds, Jordan JR Rock Falls 36' 2.5" 6
5 Hernandez, Jermaroe SO Belvidere 34' 4.0" 4

Men's Men Triple Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boyer, Brandon SO Rock Falls 39' 1.0" 10
2 Holloway, Maurice FR Freeport 37' 10.25" 8
3 Ramirez, Jose SO Belvidere 37' 0.0" 6
4 Korman, Matthew SO Hononegah 36' 11.0" 4
5 Mollund, Zach SO Beloit Memorial 31' 8.4" 2
6 Miller, Ryan FR Dakota 30' 9.25"

Men's Men Triple Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kirchhoff, Jacob SR Sterling 41' 0.0" 14
2 parchman, Juwuane SO Rockford Auburn 40' 9.5" 12
3 Felton, Kaprion JR Freeport 39' 4.0" 10
4 Polfliet, Ryan SO Hononegah 38' 8.5" 8
5 Gibson, Austin SO Beloit Memorial 37' 11.0" 6
6 Mortonson, Tanner SR Rock Falls 33' 11.0"
7 Trujillo, Adrian SR Belvidere 32' 0.0"

Men's Men Shot Put A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Knie, Josh SR Sterling 46' 5.25" 14
2 Terry, John FR Hononegah 46' 1.75" 12
3 Konaszewski, JAKE JR Belvidere 42' 1.5" 10
4 Childress, Jimmie SR Guilford 40' 8.5" 8
5 Giedd, Mitchell JR Freeport 40' 8.25" 6
6 Perez, Zach JR Beloit Memorial 35' 11.5"
7 Billings, Jacob SR Rock Falls 35' 10.5"
8 Kamholz, Kyle JR Dakota 30' 10.5"

Men's Men Shot Put C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zimmerman, Tanner SO Hononegah 38' 1.75" 10
2 Signzon, Egbert SO Guilford 32' 3.25" 8
3 Rodriguez, Edgar FR Sterling 31' 5.25" 6
4 Arellano, Francisco SO Rock Falls 30' 7.75" 4
5 Hounnou, Chris FR Freeport 28' 1.75" 2

Men's Men Shot Put B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rosplock, Ben JR Hononegah 44' 2.25" 12
2 Brouilette, Joseph JR Sterling 41' 8.25" 10
3 Lambert, Alfonzo SO Rockford Auburn 38' 7.5" 8
4 Ruiz, Diego JR Belvidere 37' 1.5" 6
5 Lenox, Brady JR Rock Falls 33' 9.0" 4
6 Hallett, Mark SR Beloit Memorial 29' 8.0"
7 Heidenreich, Quinton JR Freeport 29' 1.75"
8 Anya, Armondo SR Guilford 28' 11.0"
9 Pieper, Tyler SR Dakota 26' 2.0"

Men's Men Discus Throw C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zimmerman, Tanner SO Hononegah 92' 11.0" 10
2 Hounnou, Chris FR Freeport 78' 10.0" 8
3 Signzon, Egbert SO Guilford 70' 10.0" 6
4 Rodriguez, Edgar FR Sterling 70' 9.0" 4
5 Billings, Ryan FR Rock Falls 59' 2.0" 2

Men's Men Discus Throw B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Terry, John FR Hononegah 136' 3.0" 12
2 Roman, Victor JR Belvidere 132' 2.0" 10
3 Jensen, Tanner JR Sterling 104' 1.0" 8
4 Lambert, Alfonzo SO Rockford Auburn 92' 2.0" 6
5 Heidenreich, Quinton JR Freeport 90' 2.0" 4
6 Jones, Zach JR Rock Falls 87' 1.0"
7 Hallett, Mark SR Beloit Memorial 82' 11.0"
8 Anya, Armondo SR Guilford 62' 5.0"

Men's Men Discus Throw A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rosplock, Ben JR Hononegah 146' 4.0" 14
2 Knie, Josh SR Sterling 139' 6.0" 12
3 Konaszewski, JAKE JR Belvidere 124' 9.0" 10
4 Perez, Zach JR Beloit Memorial 124' 5.0" 8
5 Giedd, Mitchell JR Freeport 113' 2.0" 6
6 Childress, Jimmie SR Guilford 111' 10.0"
7 Swanson, Breydn SR Rock Falls 101' 1.0"
8 Kamholz, Kyle JR Dakota 75' 7.0"

Men's 4 x 1,250m Relay Class A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR Hononegah 0.07 20
2 , SR Sterling 0.21 18
3 , SR Rock Falls 0.31 16
4 , SR Beloit Memorial 0.33 14
5 , SR Guilford 0.48 12
6 , SR Rockford Auburn 0.57
7 , SR Rockford East 0.58
8 , SR Belvidere 0.63