Kansas Relays

Event List:
Men's
M 100
100m Dash High School
Men 100m Dash Collegiate
Men 200m Dash Collegiate
Men 400m Dash Collegiate
M 400
400m Run High School
Men 800m Run Seeded Collegiate
800m Run High School
Men 800m Run unseeded Collegiate
Men 1500m Run Seeded Collegiate
Men 1500m Run unseeded Collegiate
M 1500
1600m Run High School
3200m Run High School
Men 5000m Run unseeded Collegiate
Men 10000m Run unseeded Collegiate
M 110h
Men 110m Hurdles Collegiate
110m Hurdles High School
300m Hurdles High School
Men 400m Hurdles Collegiate
2000m Steeplechase High School
Men 3000m Steeplechase Seeded Collegiate
Men 3000m Steeplechase unseeded Collegiate
4 x 100m Relay High School
4 x 100m Relay unseeded Collegiate
4 x 100m Relay High School
4 x 200m Relay High School
4 x 400m Relay High School
4 x 400m Relay unseeded Collegiate
4 x 400m Relay High School
4 x 800m Relay High School
4 x 1,600m Relay unseeded Collegiate
4 x 1,600m Relay High School
1,600m Sprint Medley High School
4,000m Distance Medley High School
4,000m Distance Medley unseeded Collegiate
M hj
High Jump High School
Men High Jump Collegiate
Men Pole Vault Collegiate
M pv
Pole Vault High School
Men Long Jump Collegiate
Long Jump High School
M lj
Triple Jump High School
Men Triple Jump Collegiate
Men Shot Put Collegiate
Men Shot Put Downtown
M sp
Shot Put High School
M dt
Men Discus Throw Collegiate
Discus Throw High School
Men Hammer Throw Collegiate
Men Javelin Throw Collegiate
M jav
Javelin Throw High School
Men Decathlon Collegiate
 
Women's
Women 100m Dash Collegiate
100m Dash High School
Women 200m Dash Collegiate
F 200
400m Run High School
Women 400m Dash Collegiate
800m Run High School
F 800
Women 800m Run Seeded Collegiate
Women 800m Run unseeded Collegiate
Women 1500m Run Seeded Collegiate
Women 1500m Run unseeded Collegiate
1600m Run High School
3200m Run High School
Women 5000m Run unseeded Collegiate
Women 10000m Run unseeded Collegiate
F 100h
100m Hurdles High School
Women 100m Hurdles Collegiate
300m Hurdles High School
Women 400m Hurdles Collegiate
2000m Steeplechase High School
Women 3000m Steeplechase Seeded Collegiate
Women 3000m Steeplechase unseeded Collegiate
4 x 100m Relay High School
4 x 100m Relay High School
4 x 100m Relay unseeded Collegiate
4 x 200m Relay High School
4 x 400m Relay unseeded Collegiate
4 x 400m Relay High School
4 x 400m Relay High School
4 x 800m Relay High School
4 x 1,600m Relay unseeded Collegiate
4 x 1,600m Relay High School
1,600m Sprint Medley High School
4,000m Distance Medley unseeded Collegiate
4,000m Distance Medley High School
Women High Jump Collegiate
F hj
High Jump High School
Women Pole Vault Collegiate
Pole Vault High School
Long Jump High School
F lj
Women Long Jump Collegiate
Triple Jump High School
Women Triple Jump Collegiate
Shot Put High School
Women Shot Put Collegiate
F sp
Women Discus Throw Collegiate
Discus Throw High School
Women Hammer Throw Collegiate
Women Javelin Throw Collegiate
F jav
Javelin Throw High School
Women Heptathlon Collegiate
Scores:
Men's Score
Paola10
Oak Park8
Shawnee Heights7
Shawnee Mission Northwest6
OP-Blue Valley Northwest4
Mulvane3
Goodland1

M 100   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wallace, Austin SR Oklahoma Christian 10.88
2 Fenske, Guy SR Nebraska 11.06
3 Wallace, Will SR Benedictine (Kan.) 11.22
4 Stevens, Joshua JR Unattached 11.30
5 Woods, Rodgerick SR Lindenwood 11.31
6 Mestelle, Bart SR Unattached 11.37
7 Fisch, Kevin SR Illinois State 11.72

Men's 100m Dash High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wells, Michael SR Cleveland NJROTC 10.49
2 Reagan, Joe JR Topeka-Seaman 10.59
3 Kelly, Jaymes SR Grandview 10.85
4 Dempsey, Devin SR Wichita-Kapaun-Mt Carmel 10.92
5 Allison, Jalen SR Papillion-LaVista 10.92
6 Wiedel, Simon SO Thayer Central 10.96
7 Wilbur, Dresden SR Olathe-South 10.98
8 Thompson, Deron SR Wichita-Northwest 11.04
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Payne, Cade SR Lamar 11.13
2 Evans, Parker SR Olathe-East 11.25
3 Harris, Xavier SR Topeka 11.27
4 Ty, Brett SR Jenks 11.28
5 Nguyen, Tai JR Mill Valley 11.34
6 Spears, Michael JR Grandview 11.36
7 Adams, Isiah JR Kansas City-Turner 11.37
8 Silva, Jeff SR Olathe-South 11.38
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Dempsey, Devin SR Wichita-Kapaun-Mt Carmel 11.17
2 McGill, Elijah SR Fort Osage 11.18
3 Gillen, Tyler SR Kearney 11.23
4 Schadler, Ryan SR Hesston 11.24
5 Moore, Antonio JR Kansas City-Wyandotte 11.34
6 Napper, Josh SR West Franklin 11.35
7 Omollo, Lincoln SR Shawnee Mission West 11.37
8 Kingsley, Jacob SR Kearney 11.45
9 Millett, Marvin SR Ritenour 11.59
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wells, Michael SR Cleveland NJROTC 10.58
2 Campbell, Cody SR Emporia 11.23
3 Booty, Cameron SR Jenks 11.24
4 Green, Tanner JR Olathe-South 11.28
5 Evans, Kyle SR Olathe-East 11.29
6 Bowers, Stephen SR Papillion-LaVista 11.36
7 Peters, Daniel SR Cheney 11.50
8 Jackson, Demarco SR East St. Louis 11.50
9 Calaway, Seth JR Monroe 11.54
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Reagan, Joe JR Topeka-Seaman 10.74
2 Wiedel, Simon SO Thayer Central 11.14
3 Radel, Jaylon SR Gardner-Edgerton 11.19
4 Zimmerman, Derek SR Freeman 11.23
5 Moorehead, Irving SR Ritenour 11.25
6 Beecher, Scott SR Medicine Lodge 11.38
7 Woods, J.D. SO Lawrence 11.51
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Kelly, Jaymes SR Grandview 11.11
2 Wilbur, Dresden SR Olathe-South 11.12
3 Thompson, Deron SR Wichita-Northwest 11.14
4 Allison, Jalen SR Papillion-LaVista 11.17
5 Williams, Jordan SR North Kansas City 11.27
6 Thompson, Adam SO Glendale 11.28
7 Box, DaJuane SR Olathe-East 11.39
8 Saunders, Dion SR Kansas City-Piper 11.47
9 Bridges, Xavier JR Fillmore Central 11.79

Men's Men 100m Dash Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 De Grasse, Andre SR Coffeyville CC 10.03
2 Winters, David SR Barton County CC 10.22
3 Smith, Shawn SR Kansas 10.42
4 Thompson, Tim SR Nebraska 10.42
5 Brown, Raheem SR Colby CC 10.47
6 Manuel, Joshua SR STC Elite 10.51
7 Lionel, Corneil SR Iowa Western CC 10.51
8 Cubit, Juwan SR Lindenwood 10.57
9 Williams, Keenan SR Colby CC 10.80
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Winters, David SR Barton County CC 10.44
2 Grier, Alex SR Tabor 10.91
3 Gant, Kelvin SR Allen County CC 11.22
4 Jackson, Spencer SR Southern Illinois 11.22
5 Goodwin, Jonathan SR Saint Louis 11.28
6 Girard, Phillip SR Oral Roberts 11.91
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brown, Raheem SR Colby CC 10.65
2 Best, Wesley SR Lincoln (Mo.) 10.88
3 Burns, Michael SR Allen County CC 10.89
4 Vutich, Phil SR Benedictine (Kan.) 11.08
5 Miller, Kentrell SR Unattached 11.09
6 Denman, Caleb SR Johnson County CC 11.25
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Smith, Shawn SR Kansas 10.67
2 Lionel, Corneil SR Iowa Western CC 10.72
3 St. Hubert, Jethro SR Allen County CC 10.82
4 Reis-Herron, Joseph SR Oral Roberts 10.96
5 Honsinger, Greyson SR Johnson County CC 11.10
6 Offiah, Henry SR Iowa Western CC 11.20
7 Bennett, Kyle SR Coffeyville CC -
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Cubit, Juwan SR Lindenwood 10.63
2 Manuel, Joshua SR STC Elite 10.66
3 Williams, Keenan SR Colby CC 10.78
4 Welk, John SR Nebraska 10.80
5 Farrington, Anthony SR Colby CC 10.87
6 Breaux, Justin SR Butler CC 10.95
7 Dieujuste, Florisson SR Garden City CC 11.11
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 De Grasse, Andre SR Coffeyville CC 10.55
2 Thompson, Tim SR Nebraska 10.78
3 Dickson, Ryan SR Emporia St. 10.82
4 Vazquez, Nelson SR Fort Hays St. 10.87
5 Anderson, Nicholas SR Truman 11.16
6 Spalding, Khorey SR Lincoln (Mo.) -

Men's Men 200m Dash Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mitchell, Maurice SR NIKE 20.54
2 Hill, Romone SR Lincoln (Mo.) 21.00
3 Lyons, Dontrell SR Colby CC 21.13
4 Brown, Raheem SR Colby CC 21.27
5 Cubit, Juwan SR Lindenwood 21.54
6 Smith, Shawn SR Kansas 21.68
7 Larry, Alfred SR Butler CC 21.70
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 McKenzie, Dexter SR Nebraska 21.35
2 Williams, Keenan SR Colby CC 21.40
3 Larry, Alfred SR Butler CC 21.47
4 Smith, Shawn SR Kansas 21.49
5 Wright, Brannon SR Lindenwood 21.67
6 Dotson, Louis SR Southern Illinois 23.53
7 Spalding, Khorey SR Lincoln (Mo.) 28.27
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lyons, Dontrell SR Colby CC 21.33
2 Breaux, Justin SR Butler CC 21.67
3 Henderson, Deandre SR Allen County CC 21.78
4 Best, Wesley SR Lincoln (Mo.) 21.84
5 Kacich, Dominic SR Truman 21.85
6 Moore, Leron SR Neosho County CC 21.88
7 Hermes, Alex SR Kansas 22.40
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Mitchell, Maurice SR NIKE 20.72
2 Brown, Raheem SR Colby CC 21.27
3 Cubit, Juwan SR Lindenwood 21.43
4 Dickson, Ryan SR Emporia St. 21.59
5 Clark, Travion SR Iowa Western CC 21.97
6 Green, Blake SR Southern Illinois 22.70
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hill, Romone SR Lincoln (Mo.) 21.60
2 Calloway, Steven SR Butler CC 21.71
3 Benes, Matt SR Southern Illinois 21.87
4 Bowleg, Maverick SR Southwest Baptist 21.95
5 Hayle, Tyler SR Coffeyville CC 22.12

Men's Men 400m Dash Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clemons, Kyle SR Unattached 46.78
2 Shell, William SR Southwest Baptist 47.79
3 McCuin, Kenneth SR Kansas 47.80
4 Larry, Alfred SR Butler CC 48.24
5 Toussaint, Keron SR Unattached 49.18
6 Johnson, DeMario SR Kansas 49.84
7 Ashley, Michael SR Lincoln (Mo.) 50.05
8 Elijah, Qhyle SR Garden City CC 50.11
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 McCuin, Kenneth SR Kansas 47.53
2 Ashley, Michael SR Lincoln (Mo.) 47.88
3 Narara, Ratutira SR Iowa Central CC 48.75
4 Kacich, Dominic SR Truman 48.78
5 Godi, Gemechu SR Iowa Western CC 49.08
6 Hermes, Alex SR Kansas 50.51
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnson, DeMario SR Kansas 47.77
2 Bowleg, Maverick SR Southwest Baptist 48.08
3 Elijah, Qhyle SR Garden City CC 48.14
4 Gathright, Jeremy SR Unattached 48.18
5 Calloway, Steven SR Butler CC 48.34
6 McBride, DeAndre SR Iowa Western CC 48.78
7 Camara, Ebu SR Barton County CC 50.09
8 Blake, Roger SR Lincoln (Mo.) 51.08
9 Oteba, Teddy SR Kansas 51.60
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Shell, William SR Southwest Baptist 46.96
2 Larry, Alfred SR Butler CC 47.25
3 Wilson, Jamie SR Kansas 48.62
4 Tibbs, Dukiya SR Emporia St. 48.65
5 Proctor, Ashton SR Emporia St. 49.80
6 Powell, Rhys SR Kansas State 50.23
7 Nightengale, Christopher SR Southern Illinois 50.68
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Clemons, Kyle SR Unattached 47.05
2 Toussaint, Keron SR Unattached 48.09
3 Townsend, Tanner SR Sioux Falls 48.40
4 Stukes, Quick SR Barton County CC 48.76
5 Hoogensen, Jacob SR Iowa State 50.10
6 Mutanga, Tinashe SR Oral Roberts 51.65

M 400   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wallace, Austin SR Oklahoma Christian 52.99
2 Woods, Rodgerick SR Lindenwood 53.37
3 Wallace, Will SR Benedictine (Kan.) 53.50
4 Fenske, Guy SR Nebraska 53.62
5 Stevens, Joshua JR Unattached 55.08
6 Mestelle, Bart SR Unattached 56.04
7 Fisch, Kevin SR Illinois State 57.27

Men's 400m Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Charles SR Cardinal Ritter 47.71
2 Davis, Marcus SR Hazelwood Central 48.28
3 Chunn, Brandon SR Hazelwood Central 48.86
4 Cotton, Kenzo SR Papillion-LaVista 49.00
5 Coleman, Colin SR Perry-Lecompton 50.22
6 Mathew, Sain-Thomas SR Har-Ber 50.36
7 Schadler, Ryan SR Hesston 50.62
8 Wells, Michael SR Cleveland NJROTC 52.85
9 Stenzel, Luke SR DeSoto -
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Chunn, Brandon SR Hazelwood Central 49.05
2 Davis, Marcus SR Hazelwood Central 49.64
3 Coleman, Colin SR Perry-Lecompton 50.04
4 Kueser, Doug SR Osawatomie 51.15
5 Mohn, Mason SO Emporia 53.28
6 Thompson, Deron SR Wichita-Northwest 53.42
7 Mahurin, Daniel SR Grain Valley 54.66
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Mathew, Sain-Thomas SR Har-Ber 49.31
2 Schadler, Ryan SR Hesston 49.93
3 Stenzel, Luke SR DeSoto 50.07
4 Martin, Chris JR Manhattan 50.53
5 Johnson, Aiden JR Shawnee Mission South 50.85
6 Johnson, Joe JR Raytown South 51.12
7 Lee, Terry SR Liberty North 51.16
8 Sander, Wyatt SR Louisburg HS 51.52
9 Bowley, Trevor SR Olathe-Northwest 52.24
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wells, Michael SR Cleveland NJROTC 48.96
2 Green, Tanner JR Olathe-South 50.75
3 Hutchinson, Isaiah JR Raytown South 50.81
4 Guier, Luke SO Smith-Cotton 50.87
5 Fleeks, Dominick SR Stewartsville 50.91
6 Templeman, Derek SR Gretna 51.21
7 Murphy, Cole JR Olathe-North 52.12
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jones, Charles SR Cardinal Ritter 48.58
2 Cotton, Kenzo SR Papillion-LaVista 49.72
3 Beecher, Scott SR Medicine Lodge 50.77
4 Stoner, Dillon SO Jenks 51.01
5 Oglesbee, Kyle SR Ellinwood 51.21
6 Johnson, Kevin SO East St. Louis 51.32
7 Hall, Justin SO Hazelwood Central 52.53
8 Blake, Marcus JR Kansas City-Turner 54.69

Men's Men 800m Run Seeded Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peterson, Patrick SR Unattached - Iowa State 1:51.86
2 Soucie, Brendan SR Kansas 1:53.22
3 Pape, Paul SR Nebraska-Kearney 1:53.49
4 DeLago, Christian SO Unattached - Iowa State 1:54.15
5 Bonthius, Daniel SR Wartburg 1:54.31
6 Blake, Jermaine SR Lincoln (Mo.) 1:54.40
7 Weinheimer, Alex SR Rice 1:54.71
8 Buchanan, Reid SR Kansas 1:54.77
9 Fink, Dalen SR Kansas 1:54.95
10 Harris, Bennett SR Oral Roberts 1:54.98
11 Omot, Aduo SR Augustana (S.D.) 1:55.50
12 Yoonis, Adel SR Kansas -

Men's 800m Run High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Conn, Alex SR Beloit 1:56.97
2 Nostrand, Parker JR Fossil Ridge 1:59.55
3 Steiner, Dallas SR Maysville 1:59.94
4 Willis, Dillon SR Central (Park Hills) 2:01.22
5 Murillo, Luis SO DeSoto 2:01.25
6 Miller, Aaron SR Ottawa 2:05.16
7 Baldwin, Dashawn SO East St. Louis 2:05.92
8 Juenemann, Drake SR Bennington 2:10.93
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Loevenstein, Kurt JR Mill Valley 1:57.26
2 Lysell, Calvin SR Jackson 1:59.10
3 Southwick, Ben SR Carthage 1:59.22
4 Kueser, Doug SR Osawatomie 1:59.50
5 Oxandale, Sam SR Kearney 1:59.82
6 Johnson, Aiden JR Shawnee Mission South 1:59.87
7 Henry,, Will SR Oak Park 2:00.43
8 Cross, Garrett SR Oak Grove 2:00.46
9 WILSON, LUKE SR Paola 2:01.83
10 Nail, Joe SR OP-Blue Valley West 2:01.93
11 Reinke, Jared SO Olathe-South 2:02.51
12 Moore, Easton SR Olathe-North 2:03.56
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Charles SR Cardinal Ritter 1:53.36
2 Templeman, Derek SR Gretna 1:56.09
3 Hanna, Josh SR Winfield 1:56.35
4 Penrod, Zach JR Raytown 1:56.44
5 Plugge, Cory SR Papillion-LaVista 1:56.94
6 Cameron, Myles SR Hazelwood Central 1:57.41
7 Chunn, Brandon SR Hazelwood Central 1:57.79
8 Oglesbee, Kyle SR Ellinwood 1:58.88
9 Shurtz, Mitchell SR Wichita-Northwest 2:00.43
10 Davis, Marcus SR Hazelwood Central 2:00.97
11 Askew, Jwauhn SR East St. Louis 2:06.23

Men's Men 800m Run unseeded Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marban, Albert SR Saint Louis 1:55.11
2 Stewart, Nicholas SR Lindenwood 1:55.31
3 Green, Nicholas SR Wartburg 1:56.41
4 Seckfort, Nick SR Kansas 1:56.57
5 Oteba, Teddy SR Kansas 1:56.61
6 Watterson, Zach SR Rice 1:56.84
7 Schneider, Kellum SR Kansas 1:57.13
8 Hisquierdo, Blayne SR Oral Roberts 1:57.25
9 Monticone, Robert SR Colby CC 1:58.06
10 Brownlee, Ben SR Kansas 1:59.19
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cronin, Dean SR Iowa Central CC 1:54.00
2 Lebron, Alfredo SR Garden City CC 1:55.31
3 Jantsch, Kevin SR Kansas State 1:55.45
4 Puga, Martin SR West Texas A&M 1:55.53
5 Burley, Maxwell SR Friends 1:57.25
6 Caine, Markeen SR Allen County CC 1:57.67
7 Hosey, Andre SR Iowa Western CC 1:58.60
8 Yoonis, Adel SR Kansas 1:59.79
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kinuthia, Michael SR Colby CC 1:53.66
2 Head, Spencer SR Missouri Valley 1:53.87
3 Schaefer, Matthew SR Truman 1:54.47
4 Border, Nolan SR Nebraska 1:54.81
5 Wirth, Cody SR Nebraska-Kearney 1:54.96
6 Laari, Sampson SR Barton County CC 1:55.02
7 Koech, Daniel SR Kansas 1:55.06
8 Manley, Dominque SR Kansas 1:55.56
9 Franco, Ignacio SR Missouri Valley 1:55.58
10 Barbour, Jackson SR Nebraska 1:55.83
11 Propst, Edgar SO Nebraska Christian 1:56.64
12 Gibson, Connor SR Nebraska 1:57.49

Men's Men 1500m Run Seeded Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roberts, William SR Rice 3:56.76
2 Eigenberger, Dylan SR Iowa Central CC 3:58.08
3 Gibson, Connor SR Nebraska 3:58.13
4 Slusser, Jordan SR Augustana (S.D.) 3:58.90
5 Klecker, John SR Augustana (S.D.) 3:59.07
6 Koech, Daniel SR Kansas 3:59.59
7 Stewart, Nicholas SR Lindenwood 4:01.97
8 Mooneyham, Chris SR Unattached 4:08.84
9 Goodin, Blake SR Kansas State 4:13.29
10 Hansson, Henrik SR Augustana (S.D.) -
11 Brownlee, Ben SR Kansas -
12 Arndt, Henry SR Saint Louis -

Men's Men 1500m Run unseeded Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lagat, Steve SR West Texas A&M 3:59.11
2 Wasinger, Randy SR Kansas City Smoke TC 3:59.72
3 Purdue, Nathan SR Fort Hays St. 4:01.67
4 Frazier, Daniel SR Kansas 4:03.23
5 Pavey, Brice SR Truman 4:04.29
6 Obermier, Alex SR Nebraska-Kearney 4:04.56
7 Tam, Ryder SR UC-Colo. Spgs. 4:06.10
8 Broaddrick, Kyle SR Oklahoma Christian 4:12.48
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wellnitz, Cole SR Nebraska-Kearney 3:58.83
2 Braun, Adam SR Augustana (S.D.) 3:59.88
3 Rueda, Armando SR West Texas A&M 4:00.21
4 Cunningham, Wick SR NW Missouri 4:00.47
5 Hopkins, Ryan SR Fort Hays St. 4:00.67
6 Furtkamp, Travis SR Southwest Baptist 4:01.90
7 Furtkamp, Mitch SR Southwest Baptist 4:02.73
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Karbo, Harald SR Augustana (S.D.) 3:54.23
2 Snider, Dallas SR Allen County CC 3:57.29
3 Schoneman, Jerod SR Nebraska-Kearney 3:57.74
4 Soria, Loic SR Cameron 3:58.76
5 Barbry, Alexis SR Missouri Valley 4:04.35
6 Alexander, Michael SR Kansas City Smoke TC 4:05.92
7 Skosky, Tommy SR Columbia College 4:06.43
8 Whittaker, Josh SR St. Mary (Kan.) 4:06.53
9 Day, Conner SR Kansas 4:07.53
10 Sander, Devin SR Columbia College 4:07.95

M 1500   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fenske, Guy SR Nebraska 4:37.81
2 Woods, Rodgerick SR Lindenwood 4:43.25
3 Wallace, Will SR Benedictine (Kan.) 4:46.88
4 Fisch, Kevin SR Illinois State 4:50.06
5 Mestelle, Bart SR Unattached 4:50.37
6 Wallace, Austin SR Oklahoma Christian 4:54.52
7 Stevens, Joshua JR Unattached -

Men's 1600m Run High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Epp, Hans SR Nebraska Christian 4:31.27
2 Galanes, Gavin SR Francis Howell 4:32.05
3 Montoya, Pedro SR Ellinwood 4:33.11
4 Mehl, Joshua SR Leoti-Wichita County 4:33.41
5 Zack, Bryan SR OP-St. Thomas Aquinas 4:33.75
6 Shurtz, Mitchell SR Wichita-Northwest 4:35.16
7 Henry,, Will SR Oak Park 4:35.54
8 Tully, Matt SR LR Catholic 4:36.24
9 Wendt, Nate JR Millard South 4:37.45
10 Embry, Luke JR OP-Blue Valley North 4:38.30
11 Doran, Thomas JR Omaha Creighton Prep 4:42.49
12 Wickeron, Nathan SR Olathe-North 4:45.78
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hodgson, Dylan JR Washington 4:25.13
2 Burchstead, Ben SR Shawnee Mission North 4:25.88
3 Conn, Alex SR Beloit 4:29.00
4 Fambrough, Jason SR Raymore-Peculiar 4:29.44
5 Finestead, Alex SR Olathe-North 4:30.88
6 Cook, Nathan SR St. Dominic 4:31.93
7 Clauss, Gabe SR Omaha Northwest 4:32.05
8 Penrod, Zach JR Raytown 4:33.11
9 Osen, Riley SO Winfield 4:33.38
10 Skwarlo, Stan SR Lawrence-Free State 4:36.29
11 Nownes, John JR Omaha Creighton Prep 4:39.27
12 Miller, Zac SR Central (St. Joseph) 4:40.00
13 Tostrud, Noah SR Monroe 4:44.37
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Haik, Spencer SR Glendale 4:15.30
2 Evans, Josh SR Linn-Mar 4:16.00
3 Kauppila, Noah SR Marquette 4:19.36
4 Mugeche, Stephen JR Blue Springs 4:19.66
5 Taylor, Brendan SR LR Catholic 4:20.60
6 Law, Reno JR Millard South 4:21.25
7 Melgares, Chris SR Manhattan 4:21.50
8 Guinn, Sam SR OP-Blue Valley Northwest 4:22.06
9 Hanna, Josh SR Winfield 4:22.46
10 Callaway, Caden JR Scandia-Pike Valley 4:22.85
11 Staub, Chris JR Jenks 4:25.18
12 Ganahl, Kevin JR Marquette 4:25.64
13 Meirow, Liam SR Summit 4:32.52

Men's 3200m Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Haik, Spencer SR Glendale 9:05.04
2 Callaway, Caden JR Scandia-Pike Valley 9:09.52
3 Moehn, Ethan SR Monroe 9:10.08
4 Guinn, Sam SR OP-Blue Valley Northwest 9:12.07
5 Melgares, Chris SR Manhattan 9:16.86
6 Burchstead, Ben SR Shawnee Mission North 9:18.28
7 Staub, Chris JR Jenks 9:21.42
8 McGuire, Wyatt SR North Platte 9:23.65
9 Osen, Riley SO Winfield 9:32.25
10 Janzen, Jacob JR Jenks 9:33.93
11 Schelir, Keaton SO Fossil Ridge 9:36.38
12 Miehe, Tyson SR Darlington 9:37.14
13 Adams, Clayton FR Kearney 9:39.82
14 Gorthy, Joe JR Stilwell-Blue Valley 9:40.18
15 Montoya, Pedro SR Ellinwood 9:42.21
16 Finestead, Alex SR Olathe-North 9:43.08
17 Moll, Quinlan SR Kickapoo 9:44.72
18 Kuhlmann, Sam JR Shorewood 9:45.72
19 Melgares, Michael JR Manhattan 9:47.01
20 Throckmorton, Austin SR Liberty 9:48.05
21 Alvey, Matt JR Liberty 9:59.80
22 Miller, Zac SR Central (St. Joseph) 10:01.01
23 Embry, Luke JR OP-Blue Valley North 10:18.37

Men's Men 5000m Run unseeded Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brockmueller, Robert SR Sioux Falls 14:35.71
2 Hauge, Nathan SR Augustana (S.D.) 14:36.99
3 Gleason, TJ SR Augustana (S.D.) 14:43.57
4 Keirns, Bryant SR Oklahoma Christian 14:46.10
5 Diaz, Roberto SR Oklahoma Christian 14:48.75
6 Hart, Brad SR Truman 14:49.24
7 Schrader, Nick SR Southern Illinois 14:50.34
8 Bernasky, Jonny SR Fort Hays St. 14:52.64
9 Brockmueller, William SR Sioux Falls 15:01.22
10 McCallum, Shane SR Augustana (S.D.) 15:19.05
11 Hostettler, Jack SR Saint Louis 15:19.71
12 Rubellke, Nathan SR Saint Louis 15:38.05
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pacheco, Juan SR Unattached 14:34.48
2 Garrard, Justin SR Kansas City Smoke TC 14:39.66
3 Fitzpatrick, Neal SR Saint Louis 14:47.46
4 Yunk, Tyler SR Kansas 14:49.74
5 Toth, Thomas SR Cameron 14:50.58
6 Cargill, Drew SR Southwest Baptist 14:52.18
7 Lagat, Methuselah SR Cameron 14:54.77
8 Klecker, John SR Augustana (S.D.) 15:02.70
9 Cheruiyot, Phillip SR Missouri Valley 15:05.49
10 Yak, Paul SR Augustana (S.D.) 15:18.04

Men's Men 10000m Run unseeded Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tonui, Frankline SR Iowa Central CC 30:00.80
2 Smith, Cody SR Southwest Baptist 30:46.79
3 Harter, Joseph SR Unattached 30:47.32
4 Carda, Keegan SR Augustana (S.D.) 30:53.57
5 Ellingson, Glen SR Augustana (S.D.) 31:08.28
6 Hill, Bryan SR Nebraska-Kearney 31:28.43
7 Davidson, Aaron SR Kansas City Smoke TC 31:39.31
8 Schauvliege, Kyle SR Allen County CC 31:46.16
9 Dakin, Luke SR UC-Colo. Spgs. 31:55.05
10 Falcon, Peter SR Team Nebraska 32:08.41
11 Horan, Matt SR Sioux Falls 32:11.51
12 Artis, Brock SR Allen County CC 32:36.24
13 Badden, Josh SR Unattached 32:55.07
14 Masey, Ryan SR Oral Roberts 32:55.70
15 Mora, Richard SR East Central 33:19.91
16 Snyder, Kyle SR Kansas 33:26.28

M 110h   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wallace, Will SR Benedictine (Kan.) 15.70
2 Mestelle, Bart SR Unattached 16.07
3 Fisch, Kevin SR Illinois State 16.88
4 Fenske, Guy SR Nebraska 18.04
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woods, Rodgerick SR Lindenwood 15.35
2 Stevens, Joshua JR Unattached 15.92
3 Wallace, Austin SR Oklahoma Christian 16.29

Men's Men 110m Hurdles Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Faulk , Dexter SR Unattached 13.69
2 Caldwell, Chris SR Iowa Central CC 13.69
3 Goss, Angelo SR Coffeyville CC 13.79
4 Pille, Sean SR Nebraska 14.01
5 Drozdowski, Filip SR Rice 14.04
6 Benes, Matt SR Southern Illinois 14.27
7 Watson, Stallone SR Lincoln (Mo.) 14.40
8 Barnum, Dylan SR Southwest Baptist 14.45
9 Mullings, Rohan SR Allen County CC 17.64
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Pille, Sean SR Nebraska 14.37
2 Watson, Stallone SR Lincoln (Mo.) 14.63
3 Taylor, Lewis SR Friends 15.94
4 Matthews, Jessie SR Baker 15.99
5 Jones, Zach SR Augustana (S.D.) 16.11
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Benes, Matt SR Southern Illinois 14.62
2 Smith, William SR Truman 15.27
3 Strickland, Markell SR Missouri Valley 15.66
4 Robke, Tyson SR Baker 16.08
5 Gonzales, Travis SR Truman 16.49
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Caldwell, Chris SR Iowa Central CC 14.36
2 Mullings, Rohan SR Allen County CC 14.84
3 Wallace, Will SR Benedictine (Kan.) 15.81
4 Woods, Rodgerick SR Lindenwood -
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Goss, Angelo SR Coffeyville CC 14.43
2 Barnum, Dylan SR Southwest Baptist 14.88
3 Heuer, Ryan SR Augustana (S.D.) 15.46
4 Sharp, Travion SR Johnson County CC 15.93
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Faulk , Dexter SR Unattached 14.33
2 Drozdowski, Filip SR Rice 14.35
3 Simpson, Nathan SR Fort Hays St. 15.28
4 Francois, Zodani SR Allen County CC 15.55
5 Filip, Scott SR Rice 15.84
6 Boyd, Jared SR Truman 15.84

Men's 110m Hurdles High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Burks, Justice SR Raytown South 14.15
2 Kendall, Harvey SR Grandview 14.25
3 Madison, Andrew JR Liberty North 14.48
4 Austin, Khalil JR Topeka 14.67
5 Stephens, A.J. JR Olathe-East 14.68
6 FLORES, ANTONIO JR Malcolm 14.68
7 Page, Jared SR Hutchinson 14.70
8 Scott, Mitchell SR Hillsboro 14.95
9 Russell, Tyler SR Fossil Ridge 15.84
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Russell, Tyler SR Fossil Ridge 14.71
2 Page, Jared SR Hutchinson 14.88
3 KARR, GUNNAR SR Paola 15.03
4 Heath, Demetrius SR Leavenworth 15.55
5 Johnson, Ben SR Tonganoxie 15.68
6 Deas, Cody JR Mill Valley 15.92
7 Wright, Justin JR Towanda-Circle 16.30
8 Chaplin, Nathan SR Towanda-Circle 16.47
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Madison, Andrew JR Liberty North 14.62
2 Scott, Mitchell SR Hillsboro 14.92
3 Davis, Durell SR Jenks 15.26
4 Livingston, Malik SR Emporia 15.40
5 Carson, Chandler SR Labette County 15.50
6 Ohlde, William SR Clifton-Clyde 15.56
7 Lechtenberg, Nate SR Papillion-LaVista 15.61
8 Oakley, William JR Shawnee Mission East -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Austin, Khalil JR Topeka 14.51
2 Burks, Justice SR Raytown South 14.67
3 Gardner, Byron SO Kansas City-Schlagle 14.99
4 Kendall, Maliek SO Grandview 15.32
5 Britton, Garett SR Labette County 15.73
6 Eskew, Austen SR Lawson 15.90
7 Richardson, Parker SR Kansas City-Piper 16.27
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Kendall, Harvey SR Grandview 14.71
2 Stephens, A.J. JR Olathe-East 14.84
3 White, Jacob SR Kearney 15.26
4 Greenwood, Jacoby SO Osawatomie 15.53
5 Hulse, Skyler SR Oak Grove 15.57
6 Thuro, Hunter SR Wellsville 15.69
7 Hardman, Luke FR Lamar 16.35
8 Kenney, Seyvon JR Ritenour 16.66
9 HOLUB, CHASE JR Paola 16.81
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 FLORES, ANTONIO JR Malcolm 14.74
2 Harken, Erik JR Shawnee Mission East 15.37
3 Puritty, Ross SR Wichita-Kapaun-Mt Carmel 15.67
4 Smith, Elijah JR Valley Heights 15.70
5 Ray, Trezelle SR Grain Valley 16.01
6 Nielson, Damacias SR Topeka 16.52
7 McIntosh, Devin JR Kansas City-Piper 16.62

Men's 300m Hurdles High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fisher, Seth JR Lincoln College Prep 41.49
2 Hartigan, Jimmy SR Papillion-LaVista 41.49
3 Oakley, William JR Shawnee Mission East 41.84
4 Toney, Justin SO Hazelwood Central 42.63
5 Rose, Jesse SO Olathe-Northwest 42.93
6 HOLUB, CHASE JR Paola 43.28
7 Batiz, Anthony SR Emporia 43.77
8 Mertlik, Ian JR Blair 44.04
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Alt, Josh SR Fort Osage 40.83
2 FLORES, ANTONIO JR Malcolm 41.15
3 Harken, Erik JR Shawnee Mission East 41.60
4 Deas, Cody JR Mill Valley 42.10
5 Lechtenberg, Nate SR Papillion-LaVista 42.76
6 Austin, Khalil JR Topeka 42.81
7 Richardson, Parker SR Kansas City-Piper 42.97
8 Greenwood, Jacoby SO Osawatomie 43.81
9 Witt, Jacob SR Platte County 45.02
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gardner, Byron SO Kansas City-Schlagle 39.05
2 Davis, Durell SR Jenks 39.98
3 Kendall, Maliek SO Grandview 40.38
4 Chaplin, Nathan SR Towanda-Circle 41.42
5 Masters, Cody SR Kearney 41.46
6 Pearson, Keonta SO East St. Louis 41.68
7 Stephens, A.J. JR Olathe-East 41.69
8 Chernookiy, Michael SR Smith-Cotton 43.63
9 Jefferson, Malik SR Raytown South -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Knight, Tabais JR Hazelwood Central 40.57
2 Britton, Garett SR Labette County 40.73
3 Dowler, Devon JR Owensville 40.80
4 Jimenez, Alex SR Liberty 41.31
5 Kenney, Seyvon JR Ritenour 41.90
6 Nelson, Dominic SR East St. Louis 42.00
7 Nash, Albert SR Smith-Cotton 42.45
8 White, Jacob SR Kearney 45.04
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Madison, Andrew JR Liberty North 38.43
2 Page, Jared SR Hutchinson 38.96
3 Thuro, Hunter SR Wellsville 39.71
4 Kendall, Harvey SR Grandview 39.74
5 KARR, GUNNAR SR Paola 40.28
6 Roberts, Max JR Libertyville 40.50
7 Ohlde, William SR Clifton-Clyde 41.35

Men's Men 400m Hurdles Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stigler, Michael SR Kansas 49.35
2 Koroknai, Tibor SR Nebraska 52.09
3 Koroknai, Mate SR Nebraska 52.16
4 Pille, Sean SR Nebraska 52.37
5 Lund, Eric SR Unattached 52.49
6 Wiseman, Drew SR Nebraska 52.62
7 Blackwood, Jodi-Rae SR Nebraska 53.87
8 Reynoso, Mike SR Lindenwood 54.38
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Koroknai, Mate SR Nebraska 51.96
2 Koroknai, Tibor SR Nebraska 53.50
3 Brown, Darrius SR Iowa Central CC 54.11
4 Brander, Kris SR Iowa State 54.40
5 Ucherek, Nick SR Kansas 54.84
6 Downing, Kyle SR Emporia St. 55.56
7 Woods, Rodgerick SR Lindenwood 56.09
8 Sharp, Travion SR Johnson County CC 57.85
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lund, Eric SR Unattached 52.61
2 Edwards, Winston SR Lincoln (Mo.) 53.71
3 Duncan, Antonio SR Allen County CC 54.91
4 Steggall, Brandon SR Wartburg 55.55
5 Stevens, Joshua JR Unattached 59.08
6 Powell, Darren SR Neosho County CC 59.32
7 Braimah, Adebayo SR Kansas -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Pille, Sean SR Nebraska 54.91
2 Lawrence, Dwayne SR Southwest Baptist 55.40
3 Taylor, Lewis SR Friends 57.59
4 Lawson, Anthony SR Graceland 57.67
5 Wallace, Will SR Benedictine (Kan.) 57.80
6 Achterhoff, Trey SR Iowa State 59.26
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Blackwood, Jodi-Rae SR Nebraska 52.41
2 Wiseman, Drew SR Nebraska 52.58
3 Hibbeler, Luke SR Saint Louis 54.34
4 Thomas, Zachary SR Truman 55.76
5 Jones, Zach SR Augustana (S.D.) 55.87
6 Gonzales, Trevor SR Truman 56.98
7 Matthews, Jessie SR Baker 57.77
8 Joseph, Kion SR Iowa Central CC -
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Stigler, Michael SR Kansas 51.32
2 Reynoso, Mike SR Lindenwood 53.66
3 Hilderbrand, Mark SR Nebraska 55.01
4 Smith, Jermaine SR Colby CC 55.17
5 Mullings, Rohan SR Allen County CC 55.72
6 Heuer, Ryan SR Augustana (S.D.) 56.08
7 Burton, Devin SR UMKC 57.19

Men's Men 3000m Steeplechase Seeded Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Karbo, Harald SR Augustana (S.D.) 9:06.47
2 Keter, Benard SR Cloud County CC 9:18.03
3 Doss, Dylan SR West Texas A&M 9:22.62
4 Braun, Adam SR Augustana (S.D.) 9:24.86
5 Doop, Wyatt SR Rice 9:30.20
6 Kipserem, Solomon SR Lindenwood 9:32.03
7 Knudson, Nick SR Nebraska-Kearney 9:40.01
8 Johnson, Charles SR SE Missouri 9:43.23
9 Collins, Brent SR Unattached 9:45.94
10 Lee, Griffin SR Rice 9:55.23
11 Henry, Jake SR NW Missouri 10:02.58
12 Jensen, Britt SR Nebraska-Kearney 10:15.85
13 Knorr, Robbie SR Unattached 10:15.92
14 Hampton, James SR Kansas -

Men's Men 3000m Steeplechase unseeded Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wooldridge, Colton SR Missouri Southern 9:29.24
2 Coil, Joe SR Nebraska-Kearney 9:35.57
3 Mason, Alex SR Missouri Southern 9:35.82
4 Chabrecek, Thomas SR Southwest Baptist 9:40.89
5 Anderson, Kit SR NW Missouri 9:41.55
6 Sheets, Andrew SR Truman 9:41.66
7 Hamilton, Chase SR Iowa Western CC 9:48.27
8 Colglazier, Garrett SR St. Mary (Kan.) 9:48.43
9 Stoverink, Tyson SR SE Missouri 9:51.26
10 Medrano, Salvador SR Allen County CC 9:56.24
11 Whitmore, Taylor SR Hannibal-LaGrange 9:57.70
12 Magana, Joe SR Sterling 9:57.87
13 McGraw, Ben SR Lindenwood 10:01.14
14 Kear, Casey SR Team Nebraska 10:01.99
15 Mills, Isaac SR Fort Hays St. 10:03.35
16 Sloan, Logan SR Kansas 10:08.95
17 Wiebe, Kamp SR Johnson County CC 10:14.45
18 Brubaker, Jon Elliott SR Benedictine (Kan.) 10:36.51
19 Lee, Will SR Missouri Valley 10:52.22

Men's 4 x 100m Relay High School   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Jenks A Durell Davis, Carson Epps,
Cameron Booty, Brett Ty
42.54
2 Olathe-East A DaJuane Box, Kyle Evans,
Caleb White, Parker Evans
43.16
3 Blue Springs South A Marquan Hughes, Josh McClary,
Tyrell Jeffries, Brandin Dandridge
43.45
4 Shawnee Mission West A Crosson Saisi, Louis Rollins,
Kenny McKenzie, Lincoln Omollo
43.54
5 Lamar A Mark Bartlett, Luke Hardman,
Jared Beshore, David Dambre
44.08
6 Olathe-South A Jeff Silva, Tanner Green,
Tyler Heidebrecht, Dresden Wilbur
44.12
7 East St. Louis A Karon Randolph, Natereace Strong,
Kevin Johnson, Keonta Pearson
45.13
8 Bentonville A Dylan Little, Tyrone Mahone,
Kary Collier, Keson Payton
-
9 Grandview A Caulin Graves, Michael Spears,
Jerel Alexander, Jaymes Kelly
-
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Bentonville A Dylan Little, Tyrone Mahone,
Kary Collier, Jose Ramirez
43.20
2 Liberty A Ervin Leonard, Jared Rohm,
Caleb Taylor, Clay Newberry
43.74
3 Liberty North A Bry Moffett, Jon Redmond,
Charlton Miller, Richard Richardson
43.96
4 Grain Valley A Brice Quinn, Blake Lacey,
Hunter Ramirez, Zach Clark
44.80
5 Carthage A Dausen Gourley, Drew Scott,
Kennan Harrison, Cameron Priester
44.86
6 Baldwin A Joel Halford, Tim Craig,
Chad Berg, Darius Johnson
45.03
7 Kansas City-Piper A Travon Jones, Marquel Gatson,
Tyrone Hooks, Dion Saunders
48.67
8 Stilwell-Blue Valley A Gannon Cornley, Frankie Gomez,
Logan Brettell, William Evans
-
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 East St. Louis A Jeffery Thomas, Natereace Strong,
Kevin Johnson, Keonta Pearson
42.61
2 Lamar A Mark Bartlett, Luke Hardman,
Jared Beshore, Cade Payne
43.28
3 Grandview A Brian Harris, Caulin Graves,
Michael Spears, Jaymes Kelly
43.53
4 Olathe-Northwest A Jacob Woods, Brendan Watkins,
Brian Geller, Trevor Bowley
44.70
5 Smith-Cotton A Henry Contreras, Albert Nash,
Alex Diaz, Luke Guier
44.86
6 Mount Ayr A Grant Staats, Jacob Sobotka,
Erik Freed, Cody Stackhouse
45.84
7 Fossil Ridge A Caleb Aslor, Joey Campain,
Jared Brannen, Andrew Spraberry
46.05
8 Ritenour A Marvin Millett, Trevor Hicks,
Devin Alexander, Irving Moorehead
-
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Blue Springs South A Marquan Hughes, Josh McClary,
Tyrell Jeffries, Brandin Dandridge
43.31
2 Topeka A Khalil Austin, Xavier Harris,
Tyrece Parker, Malik Corbin-Jackson
43.56
3 Raytown South A Glen Pargo, Joe Johnson,
Markees Jackson, Isaiah Hutchinson
43.76
4 Olathe-North A Jesse Krump, Isaiah Simmons,
Cole Murphy, Venus Triplett
43.80
5 Shawnee Mission North A Greg Sloan, Jesse Patterson,
Jake Buchanan, Scott Johnson
44.67
6 Lawrence-Free State A Avin Lane, Tyler Odell,
Ronald White, Isaac King
45.02
7 Lawson A Josh Sutphin, Collin Gagnon,
Seth Hendrickson, Joseph Jones
45.33
8 Leavenworth A Jauan Potts, isaiah Ross,
Clifford Robinson, Devoantay Knight
-
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Jenks A Durell Davis, Carson Epps,
Cameron Booty, Brett Ty
43.01
2 Kearney A Tristen Pegg, Jacob Kingsley,
Colton Eberle, Tyler Gillen
43.58
3 William Chrisman A Domnick Braswell, D'Vontae Brown,
Bret Wolf, Dalvin Wilkerson
44.07
4 Lawrence A Cor'tae Brady, J'Mony Bryant,
Nick Benton, J.D. Woods
44.35
5 Park Hill A Matt Harris, Kenyatte Harris,
Quintavious Kelly, Charles Leapheart
44.42
6 Central (Park Hills) A Daniel Marler, Brandon Maberry,
Blake Oliver, Dillon Willis
44.83
7 OP-Blue Valley Northwest A Tejas Patel, Frank Robovsky,
Jordan Carroll, Miles Alexander
44.97
8 Oak Grove A Skyler Hulse, Tanner Kanak,
Ethan Fugitt, Hunter Myers
45.74
Prelims Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Shawnee Mission West A Crosson Saisi, Louis Rollins,
Kenny McKenzie, Lincoln Omollo
43.37
2 Blue Springs A Cobi Bissell, Kane Harmon,
Taysean Goodwin, Tamarick Quinney
44.18
3 Shawnee Heights A Austen Hubert, Corey Ballentine,
Troy Henry, DeJuan Gardenhire
44.38
4 Hazelwood Central A Dominick Johnson, Justin Hall,
Quran Banks, Justin Toney
44.46
5 Omaha Creighton Prep A Cedric Lee, Jason Johanek,
Trystin Ducker, James Scott
45.18
6 Atchison A Parker Welch, Shane Johnston,
Wade Gassman, Bennie Smith
45.96
7 Owensville A Devon Dowler, Devon Ridenhour,
Andrew Garner, Tristan Crofford
46.09
8 Monroe A Seth Calaway, Blake Bast,
Dakota Phillips, Forrest Klug-Hanson
46.19
9 Mill Valley A Chase Midyett, Andrew Hicks,
Christian Jegen, Tai Nguyen
-
Prelims Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Olathe-East A DaJuane Box, Kyle Evans,
Caleb White, Parker Evans
43.03
2 Olathe-South A Jeff Silva, Tanner Green,
Tyler Heidebrecht, Dresden Wilbur
43.55
3 Kansas City-Wyandotte A Jeffrice Wilson, Lydell Porter,
Lidarius Eatmon, Antonio Moore
44.24
4 Perry-Lecompton A Cody Williams, Seth Surface,
Colin Coleman, Will Hinrichson
44.43
5 Lansing A Kyle Saunders, Jalen Douglas,
De'Waun Wilkes, Anderson Anfernee
46.02
6 Bonner Springs A Marcel Holmes, Chris Broome,
Deion McQuarters, Jordan Jackson
46.26
7 Bennington A Bryan Weary, Gunner Mick,
Kyler Mick, Heath Thornhill
46.67
8 Kansas City-Washington A Brandon Egans, Donte Berry,
Donald Tobler, Jason Young
47.65
9 Rogers A Brandon Workman, Cole Evans,
Ty Galyean, Jose Campos
-

Men's 4 x 100m Relay unseeded Collegiate   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kansas A Shawn Smith, Jamie Wilson,
Michael Stigler, DeMario Johnson
40.44
2 Nebraska A John Welk, Dexter McKenzie,
Jodi-Rae Blackwood, Tim Thompson
40.72
3 Coffeyville CC A Bryan Addo, Andre De Grasse,
Johnathan Cook, Kyle Bennett
40.97
4 Colby CC A Anthony Farrington, Raheem Brown,
Dontrell Lyons, Keenan Williams
41.29
5 Iowa Western CC A Travion Clark, DeAndre McBride,
Corneil Lionel, Henry Offiah
41.37
6 Lincoln (Mo.) A Stallone Watson, Romone Hill,
Michael Ashley, Wesley Best
41.41
7 Barton County CC A Christian Black, David Winters,
Jaiden Brown, Shadrack Adu-Gyamfi
41.45
8 Butler CC A Alfred Larry, Steven Calloway,
Justin Breaux, Deandre Wade
41.46
9 Allen County CC A Jethro St. Hubert, Deandre Henderson,
Kelvin Gant, Michael Burns
-
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Iowa Western CC A Travion Clark, DeAndre McBride,
Corneil Lionel, Henry Offiah
40.88
2 Butler CC A Alfred Larry, Steven Calloway,
Justin Breaux, Deandre Wade
41.33
3 Southern Illinois A William Davis, Franklin Adams,
Spencer Jackson, Matt Benes
41.87
4 Truman A Nicholas Anderson, Zachary Thomas,
Jared Boyd, William Smith
42.15
5 Sioux Falls A Benjamin Shield, Kaleb Lindsey-Stevens,
Dion Helgelien, Tanner Townsend
42.79
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Kansas A Shawn Smith, Jamie Wilson,
Michael Stigler, DeMario Johnson
40.06
2 Lincoln (Mo.) A Stallone Watson, Romone Hill,
Michael Ashley, Wesley Best
41.25
3 Neosho County CC A Darrius Crowelll, David Jones,
Andre Bluiett, Alton Marshall
42.20
4 Johnson County CC A Anthony Arens, Tyshawn Pennington,
Caleb Denman, Greyson Honsinger
42.22
5 Hastings A Dylan Miller, Sean Robnett,
Adrian Lewis, Devin Arnold
43.18
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Coffeyville CC A Bryan Addo, Andre De Grasse,
Tyler Hayle, Kyle Bennett
40.51
2 Barton County CC A Christian Black, Shadrack Adu-Gyamfi,
Jaiden Brown, David Winters
40.62
3 Allen County CC A Jethro St. Hubert, Deandre Henderson,
Kelvin Gant, Michael Burns
41.54
4 Fort Hays St. A Nathan Simpson, Nelson Vazquez,
Edward Williams, DeAndre James
42.90
5 Missouri Valley A Lewis Owens, Cameron Carroll,
Brynton Johnson, Zhitavion Shelby
43.86
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Nebraska A John Welk, Dexter McKenzie,
Jodi-Rae Blackwood, Tim Thompson
40.74
2 Colby CC A Anthony Farrington, Raheem Brown,
Dontrell Lyons, Keenan Williams
40.76
3 Iowa Central CC A Chris Caldwell, Darrion Sanders,
Aaron Taylor, Xaivier McAllister
41.61
4 Lindenwood A Jermaine Unanka, Jonas Kerhbraum,
Brannon Wright, Juwan Cubit
41.87
5 Ottawa A Sheldon Smoote, Sammie Ford III,
Carl Whitaker, Anthony Perry
42.66
6 Saint Louis A Jonathan Goodwin, Kyle Clinkingbeard,
Nathan Hall, DeeJay Owens
43.90
7 Baker A Avery Parker, David Gregory,
Ben Carpenter, Birdsong Warren
44.10

Men's 4 x 200m Relay High School   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Stilwell-Blue Valley A Gannon Cornley, Frankie Gomez,
William Evans, Colton McCumber
1:35.46
2 Raytown A Carmon Bowman, Joe Lair,
Montell Lee, Delshaun Higgins
1:36.01
3 Central (Park Hills) A Daniel Marler, Brandon Maberry,
Blake Oliver, Dillon Willis
1:36.87
4 Lawrence A Tre Moore, J'Mony Bryant,
Nick Benton, J.D. Woods
1:37.64
5 Lawson A Collin Gagnon, Seth Hendrickson,
Larry Richardson, Josh Sutphin
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Shawnee Mission West A Crosson Saisi, Louis Rollins,
Kenny McKenzie, Lincoln Omollo
1:32.33
2 Shawnee Heights A Corey Ballentine, Troy Henry,
DeJuan Gardenhire, Austen Hubert
1:34.05
3 Lincoln College Prep A Kwajo MenAbMensah, Seth Fisher,
Sterling Hargrove, Roderick Smith
1:34.42
4 Lawrence-Free State A Isaac King, Avin Lane,
Ronald White, Tyler Odell
1:35.53
5 OP-Blue Valley Northwest A Tejas Patel, Frank Robovsky,
Jordan Carroll, Miles Alexander
1:35.76
6 Monroe A Seth Calaway, Dakota Phillips,
Blake Bast, Forrest Klug-Hanson
1:35.77
7 Olathe-Northwest A Thomas Carlyle, Matt Wilkinson,
Brendan Watkins, Trevor Bowley
1:36.28
8 Bonner Springs A Marcel Holmes, Jake Neu,
Chris Broome, Deion McQuarters
1:41.23
9 Kansas City-Washington A Brandon Egans, Donte Berry,
Donald Tobler, Jason Young
1:43.89
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Liberty A Ervin Leonard, Aaron Kelley,
Caleb Taylor, Clay Newberry
1:32.09
2 Blue Springs South A Marquan Hughes, Josh McClary,
Tyrell Jeffries, Brandin Dandridge
1:32.74
3 Rockhurst A Matt Schell, Ammon Taylor,
Mitch Koeppen, Patrick Bowen
1:32.89
4 Lamar A Mark Bartlett, Luke Hardman,
Jared Beshore, Matt Whyman
1:33.09
5 Park Hill A Matt Harris, Quintavious Kelly,
Charles Leapheart, Kenyatte Harris
1:33.75
6 Topeka A Khalil Austin, Xavier Harris,
Tyrece Parker, Jyucshi Williams
1:34.16
7 Lansing A Zach Sundblom, Seneque Goldner,
De'Waun Wilkes, Jalen Douglas
1:36.35
8 Fossil Ridge A Caleb Aslor, Joey Campain,
Zach Feuer, Andrew Spraberry
1:36.46
9 Bentonville A Jose Ramirez, Hunter Smithpeters,
Tyrone Mahone, Keson Payton
-
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Jenks A Durell Davis, Dillon Stoner,
Cameron Booty, Brett Ty
1:30.38
2 Olathe-East A Parker Evans, Kyle Evans,
Caleb White, DaJuane Box
1:31.08
3 Liberty North A Terry Lee, Charlton Miller,
Jon Redmond, Andrew Madison
1:31.30
4 Hazelwood Central A Justin Hall, Brandon Chunn,
Tabais Knight, Marcus Davis
1:31.39
5 Raytown South A Glen Pargo, Markees Jackson,
Joe Johnson, Isaiah Hutchinson
1:31.68
6 Ritenour A Marvin Millett, Devin Alexander,
Trevor Hicks, Irving Moorehead
1:33.54
7 East St. Louis A Demarco Jackson, Kevin Johnson,
Jayni Jones, Adrian Smith
1:33.91
8 William Chrisman A Michael Scherer, Domnick Braswell,
ReSean Ellis, Dalvin Wilkerson
1:34.69

Men's 4 x 400m Relay unseeded Collegiate   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Nebraska A Levi Gipson, Drew Wiseman,
Jake Bender, Cody Rush
3:09.79
2 Kansas A , ,
,
3:11.90
3 Iowa Western CC A Gemechu Godi, Strymar Livingston,
Travion Clark, DeAndre McBride
3:13.58
4 Emporia St. A Ryan Dickson, Ashton Proctor,
Jordan Smith, Dukiya Tibbs
3:17.39
5 Barton County CC A Ebu Camara, Shadrack Adu-Gyamfi,
Will Brown, Quick Stukes
3:17.51
6 Lindenwood A Brannon Wright, Jonas Kerhbraum,
Harrison Weber, Mike Reynoso
3:20.11
7 Iowa Central CC A Ratutira Narara, Owen Sutherland,
Chris Caldwell, Kion Joseph
3:21.92
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Kansas A DeMario Johnson, Dominque Manley,
Kenneth McCuin, Jamie Wilson
3:12.48
2 Southwest Baptist A William Shell, Dwayne Lawrence,
Dylan Barnum, Maverick Bowleg
3:15.25
3 Emporia St. A Ryan Dickson, Ashton Proctor,
Jordan Smith, Dukiya Tibbs
3:15.65
4 Hastings A Dylan Miller, Adrian Lewis,
Matthew Giudice, Devin Arnold
3:19.31
5 Baker A David Gregory, Tyler Randall,
Tosh Mihesuah, Birdsong Warren
3:22.01
6 Cloud County CC A Shilo Goracke, Nathan Lorson,
Willie Young, Gavin Scheibe
3:25.06
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Lincoln (Mo.) A Winston Edwards, Jermaine Blake,
Roger Blake, Michael Ashley
3:13.85
2 Iowa Central CC A Ratutira Narara, Owen Sutherland,
Dean Cronin, Kion Joseph
3:14.05
3 Lindenwood A Brannon Wright, Jonas Kerhbraum,
Harrison Weber, Mike Reynoso
3:16.53
4 Colby CC A Fabian Hayles, Keenan Williams,
Jermaine Smith, Raheem Brown
3:20.58
5 Sioux Falls A Kaleb Lindsey-Stevens, Kyle Tibke,
Blake Stevensen, Tanner Townsend
3:22.85
6 St. Mary (Kan.) A Camron Callahan, Aaron Potter,
Josh Whittaker, Cory Waites
3:24.50
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Iowa Western CC A Gemechu Godi, Strymar Livingston,
Corneil Lionel, DeAndre McBride
3:14.41
2 Barton County CC A Ebu Camara, David Winters,
Shadrack Adu-Gyamfi, Quick Stukes
3:17.61
3 Wartburg A Nicholas Green, Daniel Bonthius,
Dominique Fagan, Dallas Koppes
3:20.81
4 Saint Louis A Luke Hibbeler, Kyle Clinkingbeard,
Nathan Hall, Griffin McCurren
3:20.90
5 Neosho County CC A Darrius Crowelll, David Jones,
John Gould, Andre Bluiett
3:22.17
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Nebraska A Levi Gipson, Christian Sanderfer,
Jake Bender, Cody Rush
3:13.52
2 Allen County CC A Rickcardo Bailey, Deandre Henderson,
Royal Gatson, Kyle Smith
3:18.53
3 Truman A Jairus Bryant, Dominic Kacich,
Matthew Schaefer, Zachary Thomas
3:18.71
4 Johnson County CC A James Henderson, Hardimann Dondrell,
Juan Ramos, Kevin Acosta
3:19.04
5 Cowley County CC A Devantea Rochelle, Elonte Battle,
Eric Gibson, Nienkel Paljola
3:20.75
6 Augustana (S.D.) A Zach Jones, Skyler Kuil,
Justin Cook, Aduo Omot
3:21.90

Men's 4 x 400m Relay High School   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Hazelwood Central A Justin Hall, Marcus Davis,
Myles Cameron, Brandon Chunn
3:22.43
2 Perry-Lecompton A Colin Coleman, Seth Surface,
Cody Williams, Will Hinrichson
3:25.42
3 East St. Louis A Jwauhn Askew, Kevin Johnson,
Tyshaun Stanback, Dominic Nelson
3:26.24
4 Jenks A Dillon Stoner, Durell Davis,
Carson Epps, Ross Stacy
3:27.35
5 Olathe-East A Kyle Evans, Nathan Matters,
Tyler Brennecke, Parker Evans
3:28.27
6 Blue Springs A Taysean Goodwin, Eli Leavell,
Colton Gurera, Kane Harmon
3:29.88
7 Raytown South A , ,
,
3:31.45
8 Bentonville A , ,
,
3:33.19
9 Topeka-Seaman A Luke Shaw, Kaleb Murdoff,
Christopher Essman, Daniel Kramer
3:33.89
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Perry-Lecompton A Colin Coleman, Seth Surface,
Cody Williams, Will Hinrichson
3:24.33
2 Olathe-Northwest A Matt Wilkinson, Thomas Carlyle,
Brian Geller, Trevor Bowley
3:30.03
3 Baldwin A Dakota Helm, Joel Halford,
Chad Berg, Joe Pierce
3:30.77
4 West Platte A Conner Salmons, Colton Goodlet,
Adam Roe, Dillon Crockett
3:32.09
5 Grain Valley A Ethan Lasley, Michael Pellham,
Daniel Mahurin, Jose Doubledee
3:34.57
6 Ritenour A Irving Moorehead, DaQuwain Dunn,
Seyvon Kenney, Carlton Blanton
3:34.89
7 Bennington A Heath Thornhill, Bryan Weary,
Kyler Mick, Gunner Mick
3:43.57
8 Central (Park Hills) A Blake Oliver, Brandon Maberry,
Luke Oliver, Dillon Willis
3:44.16
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Olathe-East A Kyle Evans, Nathan Matters,
Tyler Brennecke, Parker Evans
3:24.20
2 Bentonville A Jose Ramirez, Miguel Contreras,
Tyrone Mahone, Hunter Smithpeters
3:24.41
3 Shawnee Mission West A Crosson Saisi, Lincoln Omollo,
Deray Johnson, Nigel Houston
3:31.59
4 Lamar A Landon Compton, Nicholas Ray,
Kevin Clements, Mark Bartlett
3:35.65
5 Emporia A Tanner Taylor, Seth Tilton,
Chase Henton, Mason Mohn
3:36.96
6 Lawrence A Nick Benton, Tre Moore,
Cor'tae Brady, J.D. Woods
3:37.47
7 Bonner Springs A Tre Scott, Austin Schuler,
Riley Ballou-Lingstad, Deion McQuarters
3:37.58
8 Owensville A Devon Dowler, Tristan Crofford,
Andrew Garner, Devon Ridenhour
3:41.18
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Jenks A Dillon Stoner, Durell Davis,
Carson Epps, Ross Stacy
3:23.69
2 Blue Springs A Taysean Goodwin, Eli Leavell,
Colton Gurera, Kane Harmon
3:26.25
3 DeSoto A Luke Stenzel, Luis Murillo,
Travis Hodge, Nick Mechler
3:32.60
4 Smith-Cotton A Luke Guier, Henry Contreras,
Albert Nash, Taylor Gilliam
3:33.22
5 Park Hill A Dustin Sage, Logan Leavel,
Christian Fisher, Kenyatte Harris
3:35.07
6 Thayer Central A Simon Wiedel, Jamie Lange,
Landon Schmitt, Jared Marsh
3:35.56
7 Topeka-West A Ian McCall, Rylan Prieb,
Joshua Staniec, Richard Steele
3:48.39
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Liberty North A Terrence Williams, Terry Lee,
Zack Beck, Andrew Madison
3:28.98
2 Millard South A Cody Knapp, Connor Menard,
Reno Law, Terance Johnson
3:29.08
3 Shawnee Heights A DeJuan Gardenhire, Cole Thorton,
Corey Ballentine, Austen Hubert
3:29.73
4 Shawnee Mission North A Jake Buchanan, Scott Johnson,
Noah Kaifes, Greg Sloan
3:33.76
5 Olathe-North A Luis Adelid, Isaiah Simmons,
Cyrus Muema, Cole Murphy
3:33.80
6 Lawrence-Free State A Ian Sellens, Stan Skwarlo,
Tyler Odell, Elijah Harvey
3:38.28
7 Kansas City-Turner A David Navarrette, Marcus Blake,
Thaddeus Green, Marco Loma
3:38.59
8 Leavenworth A Nick Starnes, Gunner Freeman,
Jean Teisserenc, Devoantay Knight
3:39.86
Prelims Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 East St. Louis A Jwauhn Askew, Kevin Johnson,
Tyshaun Stanback, Keonta Pearson
3:25.18
2 Topeka-Seaman A Joe Reagan, Kaleb Murdoff,
Christopher Essman, Luke Shaw
3:26.07
3 Mount Ayr A Kyle Dolecheck, Noah Larsen,
Erik Freed, Jacob Sobotka
3:29.69
4 Mill Valley A C.J. Meeks, Kyal Long,
Jason Biesma, Kurt Loevenstein
3:29.88
5 Kansas City-Piper A Dion Saunders, Ibrahima Bah,
Logan Stacer, Sean Pahls
3:30.19
6 Lincoln College Prep A Sterling Hargrove, Seth Fisher,
Roderick Smith, Kwajo MenAbMensah
3:33.96
7 Paola A Cayman Long, Gunnar Karr,
Chase Holub, Luke Wilson
3:38.39
Prelims Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Hazelwood Central A Justin Hall, Marcus Davis,
Tabais Knight, Brandon Chunn
3:24.07
2 Raytown South A James Lyles, Justice Burks,
Isaiah Hutchinson, Joe Johnson
3:26.67
3 Omaha Creighton Prep A Trystin Ducker, Jake Davis,
James Scott, TJ Romero
3:29.24
4 Fossil Ridge A Andrew Spraberry, Zach Feuer,
Parker Nostrand, Joey Campain
3:29.74
5 Stilwell-Blue Valley A Colton McCumber, Matthew Morris,
William Evans, Ryan Edmonds
3:36.45
6 Lansing A Kyle Saunders, Seneque Goldner,
Taner Sass, Briscoe Elliott
3:37.04
7 Carthage A Ben Southwick, Carter Hensley,
Tom Simmons, Drew Scott
3:42.15

Men's 4 x 800m Relay High School   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Papillion-LaVista A Adam Bartels, Ed Rule,
Jacob King, Cory Plugge
8:24.53
2 Mount Ayr A Erik Freed, Jacob Sobotka,
Kyle Dolecheck, Noah Larsen
8:28.42
3 Springdale A Jesus Galindo, Seth Anderson,
Ricardo Solis, Jordy Garcia
8:31.21
4 Topeka-Seaman A Kaleb Murdoff, Daniel Kramer,
Christopher Essman, Kyler Weingartner
8:31.36
5 Smithville A DJ Stahl, Caleb Termorshuizen,
Sam Termorshuizen, Chris Rick
8:32.68
6 Bishop Miege A Matt Conaghan, Joseph Klein,
John Quinley, Jack Wirtz
8:33.58
7 Shawnee Mission East A John Arnspiger, Will Clough,
Dylan Martz, Will Moore
8:35.80
8 Basehor-Linwood A Luke McGowen, Garrett Cook,
Sean Potter, Tanner Tavis
8:38.84
9 Park Hill A Hanok Tekle, Christian Fisher,
Andre Whittle, Logan Leavel
8:41.03
10 Lansing A Taner Sass, Matt Hanks,
Cole Hoing, Kyle Saunders
8:46.29
11 Emporia A Seth Tilton, Mason Mohn,
Alex Luthi, David Poersch
8:48.86
12 Hiawatha A Brendan Steele, Brandt Houk,
Tyler Boeckman, Conner Bigham
8:49.47
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Liberty A Matt Alvey, Brandon Colner,
Kyle Gabrielson, Alex Jimenez
8:19.48
2 Kearney A Tristen Compton, Connor Krier,
Maguel Gomez, Bailey Block
8:19.59
3 Baldwin A Joe Pierce, Ethan Hartzell,
George Letner, Dakota Helm
8:20.24
4 Mill Valley A C.J. Meeks, Teddy Gillespie,
Drew Nelson, Kurt Loevenstein
8:22.78
5 Fossil Ridge A Ryan Baeverstad, Keaton Schelir,
Matthew Hanson, Parker Nostrand
8:23.17
6 Lawrence-Free State A Stan Skwarlo, Ethan Donley,
Cole Stallard, Tanner Hockenberry
8:27.69
7 Shawnee Mission West A Reilly Wiscombe, Chris Sharp,
Garrison Coker, Jacob Thomas
8:31.63
8 Liberty North A Austin Patton, Brandon Drew,
Logan Kavanaugh, Ty Hughes
8:33.01
9 DeSoto A Luis Murillo, Nick Mechler,
Travis Hodge, Jacob Schneiders
8:36.28
10 Lamar A Landon Compton, Kaden Overstreet,
Zane Hull, Nicholas Ray
8:38.44
11 Stilwell-Blue Valley A Ryan Edmonds, Connor Lotz,
Keegan Donahue, David Coventry
8:42.75
12 Blair A Nolan Kirwan, J.C. Grossoehme,
Blaine Fisher, Aaron McKinnis
8:43.70
13 Bonner Springs A Austin Schuler, Riley Ballou-Lingstad,
Tre Scott, Deion McQuarters
9:26.79
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Monroe A Noah Tostrud, Cody Faust,
Jake Hirsbrunner, Ethan Moehn
8:02.94
2 Blue Springs A Eli Leavell, Taysean Goodwin,
Jayme Allen, Stephen Mugeche
8:03.29
3 Shorewood A Jacob Goldberg, Johnnie Papineau,
Sam Shields, Charles Stahl
8:06.29
4 OP-St. Thomas Aquinas A Bryan Zack, Jack Allen,
Cole Friedman, Chris Ernst
8:10.21
5 Omaha Creighton Prep A Jack Polerecky, Blake Kanger,
Thomas Doran, John Nownes
8:10.35
6 Manhattan A Brandon Religa, Jack Keeley,
Chris Martin, Josue Alavardo
8:14.53
7 Millard South A Waylon Matson, Reno Law,
Nate Wendt, Terance Johnson
8:15.29
8 Olathe-East A Tyler Brennecke, Nathan Matters,
Nicholas Skinner, Nick Hinrichs
8:16.60
9 Olathe-North A Easton Moore, Chryspus Muema,
Alex Finestead, Nathan Wickeron
8:20.42
10 Jenks A Ross Stacy, Cody Jones,
Noah Soap, Blake Larsen
8:22.32
11 MICDS A Tilman Bartelsmeyer, Peter Condie,
Thomas Ristevski, Joshua Zoeller
8:34.95
12 East St. Louis A Brian Burries, Joshua Tolson,
Dashawn Baldwin, Kashawn Baldwin
8:38.00
13 Carthage A Carter Hensley, Ben Southwick,
Adolfo Reyes, Tom Simmons
8:59.14

Men's 4 x 1,600m Relay High School   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Olathe-North A Easton Moore, Wyatt Heikes,
Alex Finestead, Nathan Wickeron
17:50.88
2 Omaha Creighton Prep A Jack Polerecky, Blake Kanger,
Thomas Doran, John Nownes
17:53.39
3 Rogers A Ian Smith, Christian Liddell,
Austin Salazar, Taylor Bryant
18:05.03
4 Rock Bridge A Evan Schulte, Josh Ripley,
Lucas Harrington, Zach Cook
18:06.27
5 Millard South A Waylon Matson, Reno Law,
Dan Shriver, Nate Wendt
18:11.99
6 Liberty A Matt Alvey, Brandon Colner,
Austin Throckmorton, Kyle Gabrielson
18:19.71
7 Manhattan A Jack Keeley, Isaiah Koppes,
Nick Bandy, Josue Alavardo
18:27.34
8 Raymore-Peculiar A Jason Fambrough, Justin Howard,
Rhett Hammers, Keaton Wasson
18:27.56
9 Papillion-LaVista South A Brady Caverzagie, Will Jones,
Joe Fox, Thomas Taylor
18:33.04
10 Baldwin A Joe Pierce, Ethan Hartzell,
George Letner, Dakota Helm
18:38.56
11 Lawrence-Free State A Tanner Hockenberry, Thomas Becker,
Ethan Donley, Ryan Liston
18:38.73
12 Fossil Ridge A Joseph Krafsur, Ryan Baeverstad,
Matthew Hanson, Keaton Schelir
18:43.21
13 Shawnee Mission West A Reilly Wiscombe, Chris Sharp,
Jacob Thomas, Ian Wiscombe
18:53.97
14 Bentonville A Joshua Kruse, Ryan Graziani,
Jacob Shiohira, Nathan Ley
18:54.83
15 Darlington A Dane Siegenthaler, Jaden Komprood,
Thomas Shultz, Tyson Miehe
18:58.50
16 Kickapoo A Nathan Hall, Andy Wilkins,
Jon Cox, Ben Wingo
19:02.47
17 Stilwell-Blue Valley A Keegan Donahue, Blake Berger,
Jake Mikuls, David Coventry
19:18.30
18 Shawnee Mission South A Brandon Maxey, Sandis Simchuk,
Ernesto Lopez, Jersey Boydstun
19:23.23
19 Blue Springs A Cody Berry, Quentin Bliss,
Jourden Gilstorf, Collin Portz
20:07.46

Men's 1,600m Sprint Medley High School   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 East St. Louis A Karon Randolph, Natereace Strong,
Tyshaun Stanback, Jwauhn Askew
3:42.04
2 Stilwell-Blue Valley A Gannon Cornley, Colton McCumber,
Matthew Morris, David Coventry
3:46.82
3 Shawnee Mission West A Anthony Woolridge, Johnny Nevels,
Deray Johnson, Garrison Coker
3:50.19
4 Grain Valley A Brice Quinn, Hunter Ramirez,
Ethan Lasley, Michael Pellham
3:51.13
5 Atchison A Bennie Smith, Shane Johnston,
Jerel Rawls, Justin Whitmer
3:51.93
6 Fossil Ridge A Caleb Aslor, Jared Brannen,
Zach Feuer, Oscar Hagman
3:52.09
7 Bennington A Heath Thornhill, Bryan Weary,
Gunner Mick, Drake Juenemann
3:52.10
8 Lawrence-Free State A Avin Lane, Ronald White,
Elijah Harvey, Thomas Becker
3:53.96
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Bentonville A Tyrone Mahone, Jose Ramirez,
Hunter Smithpeters, Ryan Graziani
3:39.67
2 Rockhurst A Matt Schell, Mitch Koeppen,
Patrick Bowen, William Thompson
3:41.44
3 Olathe-South A Dresden Wilbur, Jeff Silva,
Tanner Green, Jared Reinke
3:42.12
4 Carthage A Dausen Gourley, Cameron Priester,
Carter Hensley, Ben Southwick
3:48.80
5 Hazelwood Central A Lawan Alade-fa, Justin Toney,
Rayontay Miller, Myles Cameron
3:50.35
6 Kansas City-Turner A Thaddeus Green, Marco Loma,
Marcus Blake, David Navarrette
3:57.21
7 Bonner Springs A Marcel Holmes, Jake Neu,
Ja'Don Pouncil, Austin Schuler
-
8 Ritenour A Marquese Maxwell, Seyvon Kenney,
Terry Thomas, Ricky Mccoy
-

Men's 4,000m Distance Medley High School   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Omaha Creighton Prep A John Nownes, Trystin Ducker,
Thomas Doran, Jack Polerecky
10:31.77
2 Jenks A Cody Jones, Ross Stacy,
Blake Larsen, Noah Soap
10:39.60
3 Shorewood A Johnnie Papineau, Taylor Dennis,
Jacob Goldberg, Charles Stahl
10:43.20
4 Blue Springs A Colton Gurera, Kane Harmon,
Eli Leavell, Stephen Mugeche
10:46.06
5 Rogers A Christian Liddell, Jose Campos,
Taylor Bryant, Ian Smith
10:46.56
6 Bentonville A Ryan Graziani, Hunter Smithpeters,
Miguel Contreras, Joshua Kruse
10:47.63
7 Olathe-North A Easton Moore, Cole Murphy,
Chryspus Muema, Nathan Wickeron
10:49.11
8 Manhattan A Josue Alvarado, Chris Martin,
Brandon Religa, Jack Keeley
10:51.57
9 Lawrence-Free State A Tanner Hockenberry, Ian Sellens,
Ryan Liston, Stan Skwarlo
10:52.46
10 Olathe-East A Tyler Brennecke, Braxton Love,
Nathan Matters, Nicholas Skinner
10:53.27
11 Papillion-LaVista South A Will Jones, Thomas Taylor,
Ethan Clark, Brady Caverzagie
10:58.17
12 Shawnee Mission North A Noah Stevenson, Scott Johnson,
Colin Dujakovich, Ben Burchstead
11:00.73
13 Liberty North A Logan Kavanaugh, Zack Beck,
Brandon Drew, Ty Hughes
11:03.07
14 Shawnee Mission West A Chris Sharp, Jonathan Wilson,
Jacob Thomas, Reilly Wiscombe
11:10.90
15 Shawnee Mission East A George Miller, Will Clough,
Dylan Martz, Jack McDonald
11:11.28
16 Mill Valley A C.J. Meeks, Drew Nelson,
Teddy Gillespie, Jakob Coacher
11:13.33
17 Lansing A Cole Hoing, Seneque Goldner,
Briscoe Elliott, Matt Hanks
11:15.15
18 Stilwell-Blue Valley A Blake Berger, Connor Lotz,
Keegan Donahue, Joe Gorthy
11:16.77
19 Fossil Ridge A Matthew Hanson, Oscar Hagman,
Ryan Baeverstad, Joseph Krafsur
11:16.79
20 Emporia A Allen Luthi, Tanner Taylor,
Mason Mohn, Seth Tilton
11:32.99
21 Hiawatha A Brandt Houk, Brendan Steele,
Conner Bigham, Tyler Boeckman
11:35.48
22 Farmington A Evan Reeves, Zac Weber,
DJ Hardy, Adam Griffith
11:39.95
23 Topeka-Seaman A Kyler Weingartner, Luke Shaw,
Kaleb Murdoff, Daniel Kramer
-

M hj   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mestelle, Bart SR Unattached 1.92
2 Fenske, Guy SR Nebraska 1.92
3 Fisch, Kevin SR Illinois State 1.86
4 Woods, Rodgerick SR Lindenwood 1.83
5 Wallace, Austin SR Oklahoma Christian 1.80
6 Stevens, Joshua JR Unattached 1.71
7 Wallace, Will SR Benedictine (Kan.) 1.65

Men's Men High Jump Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Landon, Kyle SR Southern Illinois 2.20
2 Saidi, Samuel SR Emporia St. 2.14
3 Gilmore, Andy SR Computomarx Track Club 2.14
4 Hoag, Austin SR Kansas 2.14
5 Northrup, Riley SR Unattached 2.09
6 Wallace, LJ SR Coffeyville CC 2.09
7 Ploude, Briar SR Emporia St. 2.09
8 McAllister, Xaivier SR Iowa Central CC 2.09
9 Giancana, Nick SR UNAT UMKC 2.09
10 Bearden, Miles SR Kansas State 2.04
11 Fuller, Jonathan SR Kansas 2.04
12 Gehlen, Gus SR Nebraska 2.04
13 Manning, Jordan SR Emporia St. 1.99
14 Jones, Kevin SR Kansas 1.99
15 Derryberry, Grady SR Emporia St. 1.99
16 Bombardier, Bryant SR Fort Hays St. 1.94
17 Reader, Michael SR Saint Louis 1.94
18 Longboy, Andrew SR Missouri Valley 1.94
19 Moore, Maurice SR Iowa Western CC 1.94
20 Connealy, Jacob SR Benedictine (Kan.) -
21 Brown, Dan SR Benedictine (Kan.) -
22 Carlisle, Jordan SR Fort Hays St. -
23 Biedron, Dylan SR Friends -
24 Johnson, Stefan SR Cowley County CC -

Men's Men Pole Vault Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Winder, Jake SR Cardinal Ritter 5.51
2 Pillow, Chris SR Rice 5.36
3 Bowen, Casey SR Kansas 5.36
4 Scott, Jordan SR Vault United 5.21
5 Estala, Justin SR Oral Roberts 5.21
6 Driver, Craig SR Nebraska 5.21
7 Cahoy, Steven SR Nebraska 5.21
8 Bishop, Alex SR Kansas 5.21
9 Lupton, Greg SR Kansas 5.06
10 Winder, Josh SR Cardinal Ritter 5.06
11 Albright, Jake SR UNAT UMKC 5.06
12 Greenman, Scott SR Sioux Falls 5.06
13 Gran, Jagger SR Sioux Falls 5.06
14 Sanderfer, Christian SR Nebraska 5.06
15 Maestretti, Nick SR Kansas 5.06
16 Weaver, Chad SR Southern Illinois 4.91
17 Simmons, Beau SR Nebraska 4.91
18 Tien, Brady SR Fort Hays St. 4.91
19 Lietz, Alex SR Southern Illinois 4.76
20 Bilenko, Vitaliy SR Rice 4.76
21 Del Valle, Andres SR Oral Roberts 4.76
22 Kilpatrick, Jay SR Nebraska-Kearney 4.76
23 Pierson, Sam SR Unattached -
24 Seeba, Mark SR Nebraska-Kearney -
25 Brady, Tommy SR Kansas State -
26 Gilbert, Regan SR Kansas -
27 Wait, Kyle SR Kansas State -
28 Hsu, Alec SR Rice -
29 Blevins, Aaron SR Kansas -
30 Schuck, Nathan SR Southern Illinois -

M pv   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fisch, Kevin SR Illinois State 4.35
2 Wallace, Will SR Benedictine (Kan.) 4.25
3 Stevens, Joshua JR Unattached 4.05
4 Fenske, Guy SR Nebraska 3.85
5 Wallace, Austin SR Oklahoma Christian 3.55
6 Woods, Rodgerick SR Lindenwood 3.45
7 Mestelle, Bart SR Unattached 3.35

Men's Men Long Jump Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Katzfey, Brian SR Kansas 7.32
2 Johnson, Devandrew SR Nebraska 7.20
3 Landon, Kyle SR Southern Illinois 7.18
4 Adams, Franklin SR Southern Illinois 7.13
5 Paul, Gennard SR Colby CC 7.01
6 Sanderson, Taylor SR Iowa State 6.96
7 Jordan, Dean SR Southern Illinois 6.91
8 Davis, William SR Southern Illinois 6.81
9 Fontenette-Mitchell, Ryan SR Kansas 6.47
10 Berkshire, Matt SR Kansas 6.42
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Will SR Iowa Western CC 7.68
2 Wiedel, Seth SR Nebraska 7.46
3 Westerfield, Jerry SR Iowa Central CC 7.45
4 Wilcox, Donald SR Unattached 7.45
5 Trajkovski -Soeresen, Andreas SR Iowa Western CC 7.44
6 Elusme, Jonas SR Wartburg 7.31
7 Pressley, Ben SR Rice 7.27
8 Gross, Justin SR Rice 7.26
9 McCoy, Richard SR UNAT UMKC 7.14
10 AYI, Nii SR Tachyon Atletik 7.02

Men's Long Jump High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Barrett SR Topeka-Seaman 6.46
2 Morgan, EJ SR Carthage 6.37
3 Broughton, Brock SR Kearney 6.32
4 Smith, Davonte SR East St. Louis 6.30
5 Snorgrass, Tyree SR Raymore-Peculiar 6.28
6 Branson, Jordan SR Platte County 6.27
7 Morgan, DJ JR OP-Blue Valley Southwest 6.24
8 Neal, Caelen SR Olathe-East 6.14
9 Douglas, Jessie SR East St. Louis 6.11
10 Love, Braxton SR Olathe-East 6.11
11 Campbell, Cody SR Emporia 5.97
12 Dennis, Taylor SR Shorewood 5.75
13 Wiedel, Simon SO Thayer Central 4.67
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Russell, Tyler SR Fossil Ridge 6.54
2 Nielson, Damacias SR Topeka 6.54
3 Kingsley, Jacob SR Kearney 6.35
4 Smith, Elijah JR Valley Heights 6.34
5 Rollins, Louis JR Shawnee Mission West 6.32
6 Simmons, Isaiah SO Olathe-North 6.31
7 Alexander, Miles JR OP-Blue Valley Northwest 6.27
8 Napper, Josh SR West Franklin 6.25
9 Dandridge, Brandin SR Blue Springs South 6.21
10 KARR, GUNNAR SR Paola 6.10
11 Zimbelman, Jake JR North Platte 5.82
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Workman, Brandon SR Rogers 7.18
2 Zimmerman, Derek SR Freeman 7.15
3 Reagan, Joe JR Topeka-Seaman 7.12
4 McGill, Elijah SR Fort Osage 7.06
5 Pyle, Tom JR OP-St. Thomas Aquinas 6.92
6 Schadler, Ryan SR Hesston 6.75
7 Goldmon, Curtis SR Rockhurst 6.72
8 Booty, Cameron SR Jenks 6.61
9 Sweeten, Ronald SR Pine Creek 6.54
10 Gillen, Tyler SR Kearney 6.51
11 Caruthers, Montel SR O'Hara 6.33

M lj   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fenske, Guy SR Nebraska 6.83
2 Woods, Rodgerick SR Lindenwood 6.68
3 Fisch, Kevin SR Illinois State 6.36
4 Stevens, Joshua JR Unattached 6.24
5 Mestelle, Bart SR Unattached 6.20
6 Wallace, Austin SR Oklahoma Christian 6.00
7 Wallace, Will SR Benedictine (Kan.) 5.85

Men's Triple Jump High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Scott SR Shawnee Mission North 1' 0.95"
2 Turner, Dominick SR Excelsior Springs 1' 0.77"
3 Sweeten, Ronald SR Pine Creek 1' 0.69"
4 Jones, Barrett SR Topeka-Seaman 1' 0.64"
5 Compton, Landon SR Lamar 1' 0.6"
6 Hale, Keoni FR Smith-Cotton 1' 0.43"
7 Roberson, Kenny SO East St. Louis 11.95
8 Kubas, Anthony SR Bonner Springs 11.83
9 Glaywulu, Papay FR Park Hill 11.79
10 Greenwood, Jacoby SO Osawatomie 11.74
11 Thuston, Matthew JR Olathe-East 11.55
12 Jackson, Jordan SR Bonner Springs 11.55
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Parrish, Erik SR Lawrence 1' 1.74"
2 Akinmoladun, Dayo SR Grandview 1' 1.42"
3 Russell, Tyler SR Fossil Ridge 1' 1.28"
4 Snorgrass, Tyree SR Raymore-Peculiar 1' 1.04"
5 Wiedel, Simon SO Thayer Central 1' 0.99"
6 Miller, ExZavier SR Paola 1' 0.84"
7 Patrick, Jordan SR Bentonville 1' 0.6"
8 Carroll, Jordan SR OP-Blue Valley Northwest 1' 0.58"
9 Smith, Davonte SR East St. Louis 1' 0.23"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zimmerman, Derek SR Freeman 1' 2.25"
2 Peister, Jacob JR Blue Springs 1' 2.21"
3 Workman, Brandon SR Rogers 1' 2.18"
4 Hawkins, Davian SR Lee's Summit 1' 2.16"
5 Morgan, EJ SR Carthage 1' 1.77"
6 Neal, Caelen SR Olathe-East 1' 1.76"
7 Smith, Elijah JR Valley Heights 1' 1.66"
8 Belardo, Jared JR Leavenworth 1' 1.53"
9 Welch, Ezekial SR Maize 1' 1.37"
10 Morgan, DJ JR OP-Blue Valley Southwest 1' 1.27"
11 Harrison, Kennan SR Carthage 1' 1.04"
12 Nielson, Damacias SR Topeka -

Men's Men Triple Jump Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Winston, Corey SR Nebraska 1' 2.81"
2 Evans, Byron SR Missouri Valley 1' 2.42"
3 James, Luke SR Southern Illinois 1' 2.38"
4 Paul, Gennard SR Colby CC 1' 2.25"
5 Agbi, Odion SR Garden City CC 1' 2.18"
6 Martin, Jason SR UNAT UMKC 1' 1.96"
7 Scarbrough, Anthony SR Cowley County CC 1' 1.7"
8 Elusme, Jonas SR Wartburg 1' 1.06"
9 Fontenette-Mitchell, Ryan SR Kansas 1' 0.96"
10 Dotson, Louis SR Southern Illinois -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Collie-Minns, Latario SR Iowa Western CC 1' 4.91"
2 Honeycutt, Joshua SR Unattached 1' 4.38"
3 Collie-Minns, Lathone SR Iowa Western CC 1' 3.87"
4 Johnson, Devandrew SR Nebraska 1' 3.19"
5 Smith, Richard SR Kansas 1' 2.83"
6 Jones II, Tim SR Oral Roberts 1' 2.05"
7 Burns, Michael SR Allen County CC -

Men's Men Shot Put Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Webber, Dakota SR Cloud County CC 1' 2.74"
2 Klein, Jameson SR Fort Hays St. 1' 2.45"
3 Rafiei, Alireza SR Barton County CC 1' 2.37"
4 Boyer, Kenny SR Kansas 1' 2.24"
5 Johnson, Todd SR Saint Louis 1' 2.13"
6 Viehmann, John SR Truman 1' 1.96"
7 Rathke, Tyler SR Hastings 1' 1.36"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Allen SR Iowa Central CC 1' 4.74"
2 McKinight, Derek SR Cowley County CC 1' 3.65"
3 Smith, Matthew SR Truman 1' 3.56"
4 Grunder, Brady SR Iowa Central CC 1' 3.54"
5 Stern, Nathan SR Mount Mercy 1' 3.15"
6 Coon, Jason FR Unattached 1' 2.69"
7 Alexis, Kellon SR Neosho County CC 1' 2.62"
8 Redman, Josh SR Nebraska-Kearney 1' 2.37"
9 Bottley, Hosea SR Cowley County CC 1' 2.31"
10 Paddock, Cameron SR Iowa Central CC 1' 2.11"
11 Washington-Scott, Kyle SR Neosho County CC 1' 1.62"
12 Keele, Alex SR Hastings -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Freeman, Josh SR Southern Illinois 1' 6.87"
2 Lohman, Will SR Nebraska 1' 5.98"
3 Wright, Chad SR Nebraska 1' 5.9"
4 Hershberger, Ryan SR Kansas State 1' 5.75"
5 Thalken, Michael SR Nebraska-Kearney 1' 5.31"
6 Wideman, Curtis SR Southern Illinois 1' 4.7"
7 Wells, Shaquille SR Iowa Central CC 1' 4.58"
8 Roberts, Justin SR Hastings 1' 4.02"
9 Garza, Alex SR Coffeyville CC 1' 3.58"
10 Whitehall, Tristan SR Coffeyville CC 1' 3.3"
11 Bents, Jordon SR Sioux Falls 1' 3.2"

Men's Men Shot Put Downtown   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cantwell, Christian SR Unattached 1' 9.36"
2 Roberts, Kurt SR Unattached 1' 9.23"
3 Hoffa, Reese SR Unattached 1' 8.96"
4 Whiting, Ryan SR Unattached 1' 8.78"
5 Nedow, Tim SR Unattached 1' 8.71"
6 Rhode, Justin SR Unattached 1' 8.19"
7 Martin, Cory SR Unattached 1' 8.17"
8 Lloyd, Zach SR Unattached 1' 7.68"

M sp   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fenske, Guy SR Nebraska 1' 0.86"
2 Wallace, Austin SR Oklahoma Christian 11.72
3 Fisch, Kevin SR Illinois State 11.47
4 Mestelle, Bart SR Unattached 10.37
5 Wallace, Will SR Benedictine (Kan.) 10.30
6 Stevens, Joshua JR Unattached 10.14
7 Woods, Rodgerick SR Lindenwood 8.36

Men's Shot Put High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Charles SR Hazelwood Central 1' 2.67"
2 Dixon, Jimmy JR Rockhurst 1' 2.36"
3 beird, jimmy SR Oak Park 1' 2.22"
4 Washington, LC JR East St. Louis 1' 1.88"
5 Mikkelson, Malcolm SR Topeka-Seaman 1' 1.68"
6 Darnell, Clay SR Jackson 1' 1.6"
7 Eklund, Travis SR Shawnee Heights 1' 1.49"
8 Gaylord, Christian JR Baldwin 1' 1.43"
9 Lewallen, Dalton JR Shawnee Mission South 1' 1.3"
10 Eskew, Austen SR Lawson 1' 0.67"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spears, Marcel JR Olathe-North 1' 4.77"
2 Roberts, Josh SR Papillion-LaVista 1' 4.11"
3 Brown, Kenny SR Caney Valley 1' 4.1"
4 Roe, Adam SR West Platte 1' 4.05"
5 Peoples, Cory SR Ottawa 1' 3.86"
6 Davis, Khalil JR Blue Springs 1' 3.12"
7 Dumler, Kyle SR Bonner Springs 1' 3.07"
8 Bartling, Jake SR Elm Creek 1' 2.9"
9 Ruh, Ethan SO Omaha Creighton Prep 1' 2.81"
10 Keser, Nick SR Jackson 1' 2.31"
11 Frazier, Josh SR Har-Ber 1' 1.87"
12 Anderson, Dane SR Atchison 1' 1.75"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ferguson, Kord SR Ottawa 1' 7.14"
2 Smith, Braden SR Olathe-South 1' 5.68"
3 Brack, Jayce JR Great Bend 1' 5.41"
4 Berry, John SR Pleasant Hill 1' 4.8"
5 Brittain, Zach SR Grand Island Central Catholic 1' 4.71"
6 Wyrick, Levi JR Caney Valley 1' 4.51"
7 Morrison, Willie JR Leavenworth 1' 3.66"
8 Long, Jacob JR Kearney 1' 3.65"
9 Siemonsma, Nolan SR Plattsmouth 1' 3.47"
10 Davis, Carlos JR Blue Springs 1' 3.14"
11 Harris, AJ JR Stilwell-Blue Valley 1' 2.61"
12 Johnson, Roderick SR Hazelwood Central 1' 2.46"

M dt   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fisch, Kevin SR Illinois State 3' 0.37"
2 Mestelle, Bart SR Unattached 2' 9.95"
3 Fenske, Guy SR Nebraska 2' 9.95"
4 Wallace, Austin SR Oklahoma Christian 2' 4.16"
5 Wallace, Will SR Benedictine (Kan.) 2' 3.99"
6 Stevens, Joshua JR Unattached 2' 2.65"
7 Woods, Rodgerick SR Lindenwood 1' 11.57"

Men's Men Discus Throw Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Graham, Charvin SR Coffeyville CC 4' 0.7"
2 Boyer, Kenny SR Kansas 3' 10.69"
3 Klenda, Nick SR Emporia St. 3' 10.42"
4 Jurgens, Colby SR Nebraska-Kearney 3' 9.93"
5 Petersen, Nick SR Nebraska-Kearney 3' 9.23"
6 Fellows, Alex SR Lindenwood 3' 9.01"
7 Keele, Alex SR Hastings 3' 7.8"
8 Roberts, Justin SR Hastings 3' 5.03"
9 Peck, Joshua SR Baker -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wright, Chad SR Nebraska 5' 0.32"
2 Bishop, Brian SR Unattached 4' 6.73"
3 Cooper, Mitchell SR Kansas 4' 6.16"
4 Wideman, Curtis SR Southern Illinois 4' 4.07"
5 Kertz, Bryan SR Lindenwood 4' 3.89"
6 Freeman, Josh SR Southern Illinois 4' 3.51"
7 Hodson, Christian SR Nebraska 4' 2.59"
8 Rathke, Tyler SR Hastings 4' 1.41"
9 Webber, Dakota SR Cloud County CC 3' 11.27"
10 Davidson, Payton SR Nebraska 3' 10.68"
11 Alexis, Kellon SR Neosho County CC 3' 6.88"

Men's Discus Throw High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wyrick, Levi JR Caney Valley 163' 9.0"
2 Brown, Kenny SR Caney Valley 163' 0.0"
3 Nichols, Wiley SR Millard South 158' 3.0"
4 Roe, Adam SR West Platte 157' 7.0"
5 Bartling, Jake SR Elm Creek 152' 3.0"
6 Overdick, Quentin SR Hiawatha 151' 11.0"
7 Harris, AJ JR Stilwell-Blue Valley 147' 2.0"
8 Thompson, Dallas SR Madison 143' 4.0"
9 Brack, Jayce JR Great Bend 142' 4.0"
10 Flagler, Trent JR Shawnee Mission South 137' 10.0"
11 Ortiz, Jonathan JR Kansas City-Piper 134' 4.0"
12 Evans, Isaiah SR Mulvane -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ferguson, Kord SR Ottawa 189' 1.0"
2 Smith, Braden SR Olathe-South 182' 7.0"
3 Bailey, Sam SR Lamar 181' 10.0"
4 McMullen, Connor JR Louisburg HS 178' 0.0"
5 Davis, Carlos JR Blue Springs 177' 3.0"
6 Brittain, Zach SR Grand Island Central Catholic 172' 7.0"
7 Davis, Khalil JR Blue Springs 169' 6.0"
8 Darnell, Clay SR Jackson 168' 9.0"
9 Morrison, Willie JR Leavenworth 168' 8.0"
10 Long, Jacob JR Kearney 164' 9.0"
11 Kobza, Kenton SO Aquinas 150' 0.0"
12 Bailey, Ben SR Lamar 148' 6.0"

Men's Men Hammer Throw Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grunder, Brady SR Iowa Central CC 4' 6.76"
2 Maisen, Dalton SR Hastings 4' 3.51"
3 Seiler, Torry SR Hastings 4' 1.93"
4 Bents, Jordon SR Sioux Falls 4' 1.43"
5 Walker, Kyle SR Southern Illinois 4' 1.27"
6 Smith, Kyle SR Kansas State 4' 0.65"
7 Kertz, Bryan SR Lindenwood 4' 0.46"
8 Peck, Joshua SR Baker 3' 11.19"
9 Klenda, Nick SR Emporia St. 3' 8.73"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lohman, Will SR Nebraska 5' 1.35"
2 Wideman, Curtis SR Southern Illinois 5' 1.17"
3 Twombly, Isaac SR Unattached 4' 8.71"
4 Roe, Alex SR Kansas State 4' 8.61"
5 Jackson, Johnnie SR Coffeyville CC 4' 8.13"
6 Kuusisto, Josh SR Greenville 4' 7.47"
7 Rathke, Tyler SR Hastings 4' 6.71"
8 Brown, Larry SR Oklahoma Christian 4' 6.59"
9 Roberts, Justin SR Hastings 4' 5.12"
10 Thalken, Michael SR Nebraska-Kearney 4' 3.36"
11 Redman, Josh SR Nebraska-Kearney 4' 1.84"

Men's Men Javelin Throw Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Racette, Derek SR Friends 4' 7.78"
2 Williams, Zachary SR Missouri Southern 4' 7.57"
3 Viergever, Cody SR Baker 4' 5.49"
4 Taylor, Joseph SR Oral Roberts 4' 5.05"
5 Odle, Damien SR Cowley County CC 4' 4.53"
6 Grove, Dylan SR Benedictine (Kan.) 4' 4.31"
7 Connealy, Jacob SR Benedictine (Kan.) 4' 3.7"
8 Shaw, Sam SR Nebraska 4' 2.34"
9 Maher, Erik SR Rice 4' 0.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Glover, Tim SR Unattached 6' 4.65"
2 Byers, Matt SR shocker track club23 5' 10.45"
3 Van Zyl, Reinhard SR Cloud County CC 5' 8.18"
4 Karakolis, Evan SR Rice 5' 6.02"
5 Gibbs, Emron SR Neosho County CC 5' 3.26"
6 Trimble, Iain SR Unattached 5' 2.39"
7 Hartung, Ivan SR Kansas State 5' 1.53"
8 Webb, Derek SR Johnson County CC 5' 1.51"
9 Davidson, Dwight SR Cloud County CC 4' 9.94"
10 Pfizenmaier, Kyle SR Emporia St. 4' 8.83"
11 Cole, Landon SR Southwest Baptist 4' 4.76"
12 Durham, Jake SR Fort Hays St. 4' 3.46"
13 Meyer, Nick SR Kansas 3' 11.61"
14 Paul, Gennard SR Colby CC -

M jav   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fenske, Guy SR Nebraska 4' 3.03"
2 Fisch, Kevin SR Illinois State 4' 0.89"
3 Stevens, Joshua JR Unattached 3' 10.91"
4 Wallace, Austin SR Oklahoma Christian 3' 7.58"
5 Mestelle, Bart SR Unattached 3' 3.59"
6 Wallace, Will SR Benedictine (Kan.) 3' 0.75"
7 Woods, Rodgerick SR Lindenwood 1' 9.22"

Men's Javelin Throw High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dosanjh, Harpreet SR OP-Blue Valley Northwest 177' 0.0" 4
2 Robison, Jake JR Paola 165' 0.0"
3 Carroll, Ben SR Mill Valley 164' 5.0"
4 Patterson, Tyler JR Cheney 163' 8.0"
5 Hess, CJ SR Olathe-South 161' 5.0"
6 Teeter, Trey SO Goodland 160' 10.0"
7 Werner, Luke SR Lawrence-Free State 159' 11.0"
8 Franklin, Zach JR Girard 151' 3.0"
9 Midyett, Henry SR Mill Valley 150' 0.0"
10 Wenciker, Drake SR Shawnee Mission West 147' 0.0"
11 Preston, Quinlin JR O'Fallon 137' 11.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 HENN, ANDREW SR Paola 192' 0.0" 10
2 beird, jimmy SR Oak Park 185' 11.0" 8
3 Springer, Alex SR Shawnee Mission Northwest 185' 4.0" 6
4 Selk, Derek JR Shawnee Heights 183' 4.0" 5
5 Geschwenter, Grant SR Mulvane 176' 8.0" 3
6 Bouzianis, Nick JR Shawnee Heights 174' 3.0" 2
7 Ruhs, Dax SR Goodland 171' 3.0" 1
8 Grissom, Carter JR Shawnee Mission West 168' 2.0"
9 Clanton, Coleman JR Olathe-South 161' 0.0"
10 Gatton, Ty SR Labette County 160' 10.0"
11 Butterfield, Tanner SR Central (St. Joseph) 156' 1.0"
12 Yoxall, Alex SR Minneapolis 149' 10.0"

Men's Men Decathlon Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fenske, Guy SR Nebraska
2 Fisch, Kevin SR Illinois State
3 Wallace, Austin SR Oklahoma Christian
4 Mestelle, Bart SR Unattached
5 Wallace, Will SR Benedictine (Kan.)
6 Woods, Rodgerick SR Lindenwood
7 Stevens, Joshua JR Unattached

Women's Women 100m Dash Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Valentine, Tianna SR Kansas 11.33
2 Hitchcock, Precious SR Coffeyville CC 11.54
3 Davis, Tina SR Neosho County CC 11.72
4 Borders, Chelsey SR Missouri State 11.75
5 Joseph, Pernell SR Missouri State 11.79
6 Williams, Tamaira SR Oral Roberts 11.82
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Borders, Chelsey SR Missouri State 12.01
2 McCoy, Jazmin SR Nebraska 12.19
3 Davis, Raven SR Cloud County CC 12.46
4 Riedel, Lexi SR Fort Hays St. 12.48
5 McAllister, Tashina SR Wartburg 12.54
6 Cottingham, Lynette SR UMKC 12.60
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Sanni, Zainab SR Kansas 11.66
2 Williams, Tierra SR Nebraska 11.89
3 Mitchell, Kim SR Coffeyville CC 12.07
4 Warren, Amiris SR Southern Illinois 12.15
5 Riley, Judith SR Lincoln (Mo.) 12.30
6 King, Carmen SR Emporia St. 12.34
7 Taylor, Whitney SR Fort Hays St. 12.49
8 Sunderraj, Nirupama SR Southern Illinois 12.53
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Joseph, Pernell SR Missouri State 11.91
2 Williams, Tamaira SR Oral Roberts 12.01
3 Cheadle, Lauren SR Southern Illinois 12.19
4 Vailas, Angeline SR Friends 12.31
5 Johnson, Alexis SR Kansas 12.53
6 Burnett, Kirsten SR Oral Roberts 12.60
7 Leichleiter, Michelle SR Hastings 12.64
8 Ricks, Anika SR Cloud County CC 13.08
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hitchcock, Precious SR Coffeyville CC 11.88
2 Keys, Alisha SR Kansas 11.90
3 McCarty, Breunna SR Nebraska 12.03
4 Moxey, Rickera SR Neosho County CC 12.13
5 Higdon, Jammeria SR Coffeyville CC 12.29
6 Staab, Rachel SR Saint Louis 12.47
7 White, Desiree SR Southern Illinois 12.63
8 Bailey, Kimberley SR Lincoln (Mo.) 12.82
9 Brisco, Brittney SR Missouri Valley 12.93
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Valentine, Tianna SR Kansas 11.62
2 Davis, Tina SR Neosho County CC 11.91
3 Andrews, Brena SR Nebraska 12.04
4 Momo, Michell SR UNAT UMKC 12.28
5 Boraas, Sarah SR Wartburg 12.33
6 Nichols, Jessica SR Iowa State 12.35
7 Pipes, Billi SR Baker 12.39
8 Moncherry, Merica SR Missouri State 12.75
9 Campbell, Brittni SR Truman 12.86

Women's 100m Dash High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Watt, Ally JR Pine Creek 11.47
2 Annelus, Anglerne JR Grandview 11.74
3 Cody, Maya JR Lutheran South 11.91
4 Baron, Heide SO Pine Creek 12.19
5 Maples, Raianna SR Topeka 12.20
6 Knight, Jody SR Bentonville 12.23
7 Mahone, Taylor JR Bentonville 12.24
8 Hutchinson, Imani JR Raytown South 12.26
9 Henderson, Ashley SR Hazelwood Central -
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Smith, Sierra SO Atchison 12.54
2 Yeargin, Latiyera SR Topeka 12.67
3 Davis, Tristian SR Kansas City-Piper 12.81
4 Brown, Irea SO Grandview 12.86
5 Moore, Makayla JR Blue Springs South 12.88
6 Spivey, Marcya JR Hazelwood Central 12.92
7 Clayton, Marriah JR Basehor-Linwood 13.14
8 Watson, Makenna SR Clinton 13.15
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Annelus, Anglerne JR Grandview 12.07
2 Howie, Mackenzie JR Pine Creek 12.67
3 Bright, Kennedy JR St. Teresa's Academy 12.67
4 Zombo, Sharee JR North Kansas City 12.69
5 Harmon, Jordyn JR Emporia 12.97
6 Needham, Taylor SR Cheney 12.99
7 Hoins, Jaysa JR Superior 13.32
8 Regimand, Sarra FR Olathe-South 13.42
9 Amanda, Alexander SO Park Hill 13.58
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Cody, Maya JR Lutheran South 12.15
2 Baron, Heide SO Pine Creek 12.30
3 Maples, Raianna SR Topeka 12.36
4 Sirls, Adrianna SO Kansas City-Washington 12.75
5 Williams, Grace FR Olathe-South 12.93
6 Roepke, Brandi Jo SO Valley Heights 12.94
7 Anderson, Sabrina JR North Kansas City 12.97
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Henderson, Ashley SR Hazelwood Central 12.26
2 Knight, Jody SR Bentonville 12.37
3 Mahone, Taylor JR Bentonville 12.43
4 Hutchinson, Imani JR Raytown South 12.52
5 Cook, Christy JR Bishop Hogan 12.65
6 Miles, Givonne JR Kansas City-Schlagle 12.81
7 Darby, Jacque SO Olathe-South 12.83
8 Baron, Madelyn SR Pine Creek 12.84
9 Riner, Reegan JR Topeka-Seaman 13.32
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Watt, Ally JR Pine Creek 11.75
2 Thomas, Jasmine SR Olathe-East 12.52
3 Wurts, Megan SR Olathe-North 12.64
4 Rolle, Alexis JR Bentonville 12.77
5 Von Leggett, Jade SO Raytown South 12.82
6 Weiss, Breanna SO Olathe-South 13.16
7 Shupe, Lindsay SO Minneapolis 13.17
8 Nash, Mekeba SO Smith-Cotton 13.69

Women's Women 200m Dash Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carter, Destiny SR Iowa Central CC 23.24
2 Johnson, Janae SR Lincoln (Mo.) 23.42
3 Jackson, Ariel SR Iowa Central CC 23.49
4 Keys, Alisha SR Kansas 23.57
5 Husbands, Shavonne SR Missouri State 23.92
6 Ellington, Yanique SR Lincoln (Mo.) 23.99
7 Weekes, Mara SR Nebraska 24.05
8 Hitchcock, Precious SR Coffeyville CC 24.23
9 Hofmeister, Carina SR Augustana (S.D.) 25.07
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Keys, Alisha SR Kansas 24.07
2 Warren, Amiris SR Southern Illinois 24.84
3 Martin, Simone SR Rice 25.02
4 Sunderraj, Nirupama SR Southern Illinois 25.26
5 Bailey, Kimberley SR Lincoln (Mo.) 25.56
6 Knighton, Precious SR Rice 25.64
7 Burnett, Kirsten SR Oral Roberts 25.70
8 Moncherry, Merica SR Missouri State 26.01
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Weekes, Mara SR Nebraska 24.14
2 Ellington, Yanique SR Lincoln (Mo.) 24.26
3 Williams, Tamaira SR Oral Roberts 24.81
4 Dantzler, Skylar SR Iowa Central CC 24.88
5 Pipes, Billi SR Baker 25.05
6 Riley, Judith SR Lincoln (Mo.) 25.41
7 Horton, Chelsie SR Missouri State 25.85
8 Nyberg, Karmen SR Augustana (S.D.) 26.32
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnson, Janae SR Lincoln (Mo.) 23.85
2 Hitchcock, Precious SR Coffeyville CC 24.40
3 Hofmeister, Carina SR Augustana (S.D.) 24.76
4 Andrews, Brena SR Nebraska 24.85
5 Nichols, Jessica SR Iowa State 25.22
6 Heck, Kari SR Nebraska 25.24
7 Charles, Anika SR Iowa Western CC 25.25
8 White, Desiree SR Southern Illinois 25.75
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Carter, Destiny SR Iowa Central CC 24.17
2 Jackson, Ariel SR Iowa Central CC 24.36
3 Husbands, Shavonne SR Missouri State 24.58
4 Schubert, Libbey SR Wartburg 24.82
5 Sutherland, Eboni SR Rice 25.13
6 Aidoo, Stephanie SR Coffeyville CC 25.37
7 King, Carmen SR Emporia St. 25.56
8 Taylor, Whitney SR Fort Hays St. 25.67

F 200   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Merdeces SR Kansas 24.97
2 Pattie-Belleli, Holly SR Missouri State 26.04
3 Nelson, Rebecca SR Truman 26.39
4 Hamilton, Rozlyn SR Oklahoma Christian 26.41
5 Borgsmiller, Betsy SR Missouri State 28.31
6 Krig, Sarah SR UMKC 29.00

Women's 400m Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dillon, Amanda JR Har-Ber 56.33
2 Prather, Morgan JR Penney 58.12
3 Petersen, Amber JR Hillsboro 59.00
4 Bailey, Allison SO Kickapoo 59.22
5 Taylor, Rhema SO Lee's Summit North 59.43
6 Andersen, Morgan SR Blair 59.86
7 Lober, Morgan SR Baldwin 1:00.01
8 Cody, Maya JR Lutheran South 1:03.22
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Cody, Maya JR Lutheran South 57.76
2 Taylor, Rhema SO Lee's Summit North 58.42
3 Andersen, Morgan SR Blair 59.26
4 Bingham, Caroline JR Shawnee Mission Northwest 1:00.04
5 Hines, Emily SR Olathe-North 1:00.82
6 Graham, April SO Plattsmouth 1:01.16
7 Drees, Emma JR Ell-Saline 1:01.69
8 Taylor, Emma SR Perry-Lecompton 1:03.47
9 Tripp, Kacie JR DeSoto -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Prather, Morgan JR Penney 57.46
2 Petersen, Amber JR Hillsboro 58.72
3 Lober, Morgan SR Baldwin 58.90
4 Omare, Wumi JR OP-Blue Valley North 1:00.08
5 Needham, Taylor SR Cheney 1:00.42
6 Knott, Carli SO Jackson 1:01.32
7 Holloman, Whitney JR Topeka 1:02.05
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Dillon, Amanda JR Har-Ber 56.43
2 Mitchell, Sydnee SO Grandview 59.51
3 Hakim, Aliyah JR Lee's Summit North 59.76
4 Kennard, Laura JR Lawrence-Free State 1:00.09
5 Williams, Hanna FR Plattsburg 1:00.12
6 Palodichuk, Madolyn SO Christ Preparatory 1:00.23
7 Zombo, Sharee JR North Kansas City 1:00.60
8 Peters, Grace JR Minneapolis 1:01.42
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hutton, Ashanti JR Grandview 56.84
2 Bailey, Allison SO Kickapoo 58.90
3 Roepke, Brandi Jo SO Valley Heights 59.77
4 Kearney, Meghan JR Notre Dame de Sion 1:00.51
5 Smith, Nikki SO Lawson 1:01.78
6 Watson, Makenna SR Clinton 1:02.55
7 Gunnerson, Gabby JR Stilwell-Blue Valley 1:02.70
8 McNeal, Danielle FR Raytown South 1:03.37

Women's Women 400m Dash Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Daniels, Paris SR Unattached 53.66
2 Dixon, Diamond SR Kansas 54.07
3 Reynolds, Madison SR Oral Roberts 54.43
4 Maximilien, Althia SR Missouri State 55.10
5 Hylton, Donna-Lee SR Lincoln (Mo.) 55.50
6 Williams, Willomena SR Lincoln (Mo.) 56.60
7 Walter, Allison SR Saint Louis 56.83
8 Nkrumah, Adelaide SR Iowa Central CC 57.03
9 Palmer, Lovan SR Lincoln (Mo.) 57.49
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Maximilien, Althia SR Missouri State 55.41
2 Nkrumah, Adelaide SR Iowa Central CC 55.79
3 Palmer, Lovan SR Lincoln (Mo.) 55.93
4 Williams, Willomena SR Lincoln (Mo.) 56.59
5 Mitchell, Maisha SR Oral Roberts 58.77
6 Kunkel, Lindsey SR Emporia St. 58.93
7 Adams, Dorothy SR Missouri Valley 1:00.62
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Reynolds, Madison SR Oral Roberts 54.63
2 Hylton, Donna-Lee SR Lincoln (Mo.) 55.77
3 Hutsell, Stephanie SR Nebraska-Kearney 57.83
4 Harris, Chrissa SR Iowa Central CC 58.04
5 Kregel, Kayla SR Wartburg 58.93
6 Williams, Britney SR Iowa State 59.58
7 Jump, Jessica SR Southern Illinois 59.83
8 Keane, Tamara SR Lincoln (Mo.) 1:00.24
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Daniels, Paris SR Unattached 54.48
2 Harrison, Marcia SR Lincoln (Mo.) 57.58
3 Rohde, Hannah SR Saint Louis 57.90
4 Parnell, Porche SR Hastings 58.31
5 Roberson, Erin SR Oral Roberts 58.71
6 Toennies, Emily SR Iowa State 59.43
7 Roebuck, Erin SR Missouri State 1:00.48
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Dixon, Diamond SR Kansas 55.47
2 Walter, Allison SR Saint Louis 56.21
3 Staats, Dominique SR Emporia St. 58.57
4 Knight, Kendra SR Sioux Falls 58.63
5 Craig, Thronda SR Coffeyville CC 1:00.73
6 Cochrane, Karly SR Wartburg 1:00.75
7 Terry, Olivia SR Oral Roberts 1:02.75

Women's 800m Run High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Florsheim, Haley SR Shorewood 2:23.47
2 Robinson, Victoria FR Lansing 2:25.58
3 Kotoucek, Katie FR Bentonville 2:26.67
4 Kopplin, Natalie JR Olathe-East 2:27.92
5 Tenove, Miranda SO Gardner-Edgerton 2:28.28
6 Peters, Grace JR Minneapolis 2:29.31
7 Miller, McKenzie JR Hutchinson 2:29.94
8 Loomis, Adele SR Pratt 2:30.84
9 McClone, Morgan FR Neenah 2:31.47
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griffiths, Courtney JR Winfield 2:18.63
2 Harrell, Lauren JR Maranatha Academy 2:19.71
3 Graham, April SO Plattsmouth 2:20.43
4 Petersen, Amber JR Hillsboro 2:21.42
5 Klausen, Grace JR Blue Springs South 2:21.79
6 Turney, Rebecca SR Francis Howell 2:21.81
7 FREDERICK, LAUREN SR Paola 2:22.57
8 Raynor, Jade JR Kickapoo 2:23.28
9 Quinlan, Grace SR Shawnee Mission East 2:24.14
10 Drum, Chelsea SO Jackson 2:24.19
11 Gunnerson, Gabby JR Stilwell-Blue Valley 2:24.63
12 Achoki, Loretta SR Olathe-North 2:25.91
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jenks, Stephanie SO Linn-Mar 2:12.38
2 Topham, Rebekah JR Griswold 2:12.90
3 Sughroue, Molly SR McCook 2:14.21
4 Lathrop, Kelsey SR Olathe-East 2:17.32
5 Monsees, Sabrina JR Winnetonka 2:17.44
6 Prather, Morgan JR Penney 2:18.88
7 Kearney, Meghan JR Notre Dame de Sion 2:20.54
8 Mitchell, Victoria FR Bentonville 2:21.71
9 Miller, Merrit SR Fossil Ridge 2:22.22
10 Williams, Hanna FR Plattsburg 2:27.18
11 Gervich, Caitlin SR Fort Zumwalt South 2:27.36
12 Ellis, Emily JR Owensville 2:28.04

F 800   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Merdeces SR Kansas 2:28.93
2 Hamilton, Rozlyn SR Oklahoma Christian 2:29.86
3 Pattie-Belleli, Holly SR Missouri State 2:30.62
4 Nelson, Rebecca SR Truman 2:38.39
5 Borgsmiller, Betsy SR Missouri State 2:53.46
6 Krig, Sarah SR UMKC 2:56.70

Women's Women 800m Run Seeded Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 King, Rhavean SR Kansas 2:10.28
2 Adams, Whitney SR Kansas 2:10.72
3 Bongers, Marissa SR Nebraska-Kearney 2:10.87
4 Thompson, Monique SR Lincoln (Mo.) 2:11.23
5 Dougherty, Ellen SR Nebraska 2:12.27
6 Moore, Taylor SR Wartburg 2:12.34
7 Emberton, Kindra SR Missouri Southern 2:12.50
8 Hall, Jhevere SR Lincoln (Mo.) 2:13.53
9 Rich, Maddy SR Kansas 2:18.74

Women's Women 800m Run unseeded Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hutsell, Stephanie SR Nebraska-Kearney 2:13.90
2 Dimmick, Hannah SR UNAT UMKC 2:15.91
3 Westen, Lauren SR Truman 2:18.58
4 Carr, Mary SR Iowa Central CC 2:18.64
5 Wondra, Hannah SR Benedictine (Kan.) 2:19.48
6 Schneider, Sonja SR Kansas State 2:30.83
7 Fuentes, Grace SR Oral Roberts 2:49.56
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ruckman, Sara SR Graceland 2:14.20
2 Dillard, Katherine SR Benedictine (Kan.) 2:15.09
3 Plummer, Petrene SR Iowa Western CC 2:16.69
4 Latimer, Cidni SR Iowa Central CC 2:16.88
5 Schlueter, Laura SR Saint Louis 2:17.39
6 Farmer, Kaylee SR Kansas 2:22.94
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 James, Jessica SR Iowa Central CC 2:11.00
2 Abu, Agnes SR Barton County CC 2:12.25
3 Fullman-Ege, Terah SR Lindenwood 2:12.40
4 Baker, Nashia SR Kansas 2:12.82
5 Baker, Malika SR Kansas 2:15.20
6 Szczublewski, Sam SR Fort Hays St. 2:15.89
7 Graham, Rhemecka SR West Texas A&M 2:17.64
8 Canning, Kristin SR Wartburg 2:18.03
9 Taylor, Marie SR Kansas State 2:19.18

Women's Women 1500m Run Seeded Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Richardson, Hannah SR Kansas 4:29.68
2 Becker, Natalie SR Kansas 4:32.07
3 Miller, Ashley SR Team Nebraska 4:33.72
4 Riley, Colleen SR Iowa State 4:34.33
5 Brondbo, Kristin SR Augustana (S.D.) 4:34.67
6 Baker, Nashia SR Kansas 4:38.17
7 Baker, Malika SR Kansas 4:45.28
8 McDowell, Taylor SR Iowa State 4:45.48
9 Diemert, Ellen SR Rice 4:45.49
10 Schaich, Allie SR Rice 4:51.56
11 Nagle, Madison SR Iowa State 4:55.24

Women's Women 1500m Run unseeded Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gallo, Allison SR Southern Illinois 4:42.99
2 Soli, Cassidy SR Augustana (S.D.) 4:46.55
3 Snyder, Kayla SR Saint Louis 4:46.90
4 Barrett, Magan JR Unattached 4:53.55
5 Tuck, Katie SR UNAT UMKC 4:56.00
6 Smith, Tenaly SR Missouri State 4:58.75
7 Heidorn, Courtney SR Lindenwood 5:08.35
8 Klarich, Catharyn SR Oral Roberts 6:03.98
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Delga Do, Meritxell SR Augustana (S.D.) 4:42.95
2 Yoerg, Kaitlyn SR Augustana (S.D.) 4:43.81
3 Harris, Emily SR Missouri Southern 4:46.28
4 Hill, Carman SR Fort Hays St. 4:48.40
5 Rebecca, Alyssa SR SE Missouri 4:49.44
6 Edwards, Jasmine SR Kansas 4:52.02
7 Schaller, Marie SR Fort Hays St. 4:58.49
8 Hicks, Maci SR NW Missouri 4:58.63
9 Fader, Riley SR Columbia College 4:58.89
10 Woodruff, Taylor SR NW Missouri 5:15.16
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thompson, Monique SR Lincoln (Mo.) 4:32.25
2 Bongers, Marissa SR Nebraska-Kearney 4:35.72
3 Engelhardt, Heidi SR Iowa State 4:40.12
4 Damman, Liz SR Nebraska-Kearney 4:40.63
5 Hall, Jhevere SR Lincoln (Mo.) 4:41.38
6 Niemeir, Sarah SR Missouri Valley 4:49.55
7 Owensby, Christina SR Southwest Baptist 4:58.88

Women's 1600m Run High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sughroue, Molly SR McCook 5:10.82
2 Harrell, Lauren JR Maranatha Academy 5:18.94
3 Dietsch, Haley SO OP-St. Thomas Aquinas 5:18.97
4 Brown, Maddie SR Jenks 5:19.93
5 Manning, Hope JR Maranatha Academy 5:23.66
6 Raynor, Jade JR Kickapoo 5:26.29
7 Hopfinger, Abbey SO OP-St. Thomas Aquinas 5:26.43
8 Puvogel, Jordan JR Hiawatha 5:27.66
9 Franklin, Olivia JR Kearney 5:28.65
10 Griffiths, Courtney JR Winfield 5:36.26
11 Weber, Emily SR Fossil Ridge 5:41.15
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Logue, Cailie FR Girard 5:11.95
2 Downey, Emily JR OP-St. Thomas Aquinas 5:13.74
3 Adams, Kristen SR Francis Howell 5:13.77
4 Florsheim, Haley SR Shorewood 5:17.63
5 Barber, Grace JR Jenks 5:20.39
6 Geiger, Grace SR OP-St. Thomas Aquinas 5:20.66
7 Redwine, Hayley SR Norman 5:24.03
8 Drum, Chelsea SO Jackson 5:26.26
9 Sanner, Claire SO Lawrence-Free State 5:26.59
10 Griffith, Tabitha SR Farmington 5:28.81
11 Laurenzo, Sammy SR Liberty North 5:34.32
12 Laabs, Jessie SR Neenah 5:42.51
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jenks, Stephanie SO Linn-Mar 4:57.48
2 Topham, Rebekah JR Griswold 5:02.87
3 Kroeker, Kaleigh JR Pine Creek 5:03.37
4 Billingsley, Sydney SR University (Normal) 5:09.25
5 Parker, Jessica SR Neenah 5:10.11
6 Cambell, Ann JR St. Teresa's Academy 5:10.33
7 Lee, Nicole SR Clinton 5:13.23
8 Schroeder, Alaina SR Manhattan 5:13.24
9 Florsheim, Morgan SO Shorewood 5:13.83
10 Klausen, Grace JR Blue Springs South 5:16.87
11 Cofer, Bailee SR OP-St. Thomas Aquinas 5:17.30
12 Whitman, Jill SR Cor Jesu Academy 5:18.12
13 Sullivan, Bailey SR Lawrence-Free State 5:23.81

Women's 3200m Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adams, Kristen SR Francis Howell 10:38.84
2 Whitman, Jill SR Cor Jesu Academy 10:40.04
3 Davis, Amy JR Edgewood 10:43.68
4 Florsheim, Morgan SO Shorewood 10:54.27
5 Schroeder, Alaina SR Manhattan 10:55.75
6 Lee, Nicole SR Clinton 10:59.13
7 Venters, Emily FR Lawrence-Free State 10:59.80
8 Cambell, Ann JR St. Teresa's Academy 11:01.94
9 Sanner, Claire SO Lawrence-Free State 11:11.69
10 Brown, Maddie SR Jenks 11:13.28
11 Hillring, Sara SR OP-Blue Valley North 11:14.15
12 Zitting, Arnica SR Francis Howell 11:14.73
13 Evans, Emma FR Winnetonka 11:16.56
14 Redwine, Hayley SR Norman 11:17.74
15 Barber, Grace JR Jenks 11:19.48
16 Harrell, Lauren JR Maranatha Academy 11:20.93
17 Kernodle, Sada JR Shawnee Mission North 11:21.60
18 Klausen, Grace JR Blue Springs South 11:28.34
19 Franklin, Olivia JR Kearney 11:29.23
20 Deain, Kiley SO Raymore-Peculiar 11:49.20
21 Berger, Katie SR Smithville 12:10.75

Women's Women 5000m Run unseeded Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Glass, Carley SR West Texas A&M 18:05.05
2 Lacey, Melanie SR SE Missouri 18:10.28
3 Shultz , Emily SR Columbia College 18:16.91
4 Segay, Valarie SR Kansas Wesleyan 18:20.98
5 Tarantino, Laura SR Truman 18:27.66
6 Alemu, Aden SR Iowa Central CC 18:35.67
7 Jackson, Tara SR Iowa Central CC 18:44.63
8 McClure, Krenda SR Southwest Baptist 19:22.05
9 Watson, Briana SR Southwest Baptist 19:40.37
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morgan, Grace SR Kansas 17:11.88
2 Maina, Hannah SR Iowa Central CC 17:14.45
3 Mato, Lydia SR Barton County CC 17:15.36
4 Kebenei, Viola SR Iowa Central CC 17:21.44
5 Shomaker, Lauren SR Hastings 17:30.83
6 Simon, Rachel SR Kansas 17:32.87
7 Westlake, Gloria SR SE Missouri 17:35.01
8 Henson, Kristen SR Iowa State 17:57.65
9 Buenneke, Anna SR Iowa State 18:03.54
10 Angles, Jennifer SR Kansas 18:04.99
11 Francis, Hayley SR Kansas 18:15.19
12 Wiemerslage, Julie SR Iowa State 18:17.55
13 Cherotich, Ann SR Lindenwood 18:20.98

Women's Women 10000m Run unseeded Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lawson, Rebekah SR SE Missouri 36:10.68
2 Kilwein, Kyra SR Unattached 36:20.03
3 Glamann, Megan SR Central Missouri 36:32.87
4 Dury, Julia SR Kansas 36:38.35
5 Larson, Sarah SR Nebraska 37:23.21
6 Wolkomir, Ashley SR Southwest Baptist 37:32.41
7 Love, Emma SR West Texas A&M 37:41.07
8 Brown, Megan SR Augustana (S.D.) 38:21.08
9 Harder, Sierra SR Sioux Falls 38:24.28
10 Rosa, Megan SR Baker 39:48.39
11 Adams, Briana SR Nebraska-Kearney -

F 100h   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pattie-Belleli, Holly SR Missouri State 14.53
2 Smith, Merdeces SR Kansas 15.58
3 Krig, Sarah SR UMKC 16.07
4 Borgsmiller, Betsy SR Missouri State 17.34
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nelson, Rebecca SR Truman 14.48
2 Hamilton, Rozlyn SR Oklahoma Christian 16.13

Women's 100m Hurdles High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stumbaugh, Payton SR Har-Ber 13.91
2 Hines, Sarah SR Howard West Elk 14.66
3 Smith, Morgan SR Raymore-Peculiar 14.97
4 Morton, Logan SR Bentonville 15.02
5 Hayes, Sophie SR Ellinwood 15.28
6 Evans, Skyler SR Central (St. Joseph) 15.33
7 Bolden, Jewell SR Wichita-Collegiate School 15.40
8 Clark, Kiara JR Lawrence-Free State 15.41
9 Dabney, Gabbi JR Lawrence-Free State 15.49
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hines, Sarah SR Howard West Elk 15.25
2 Bailey, Kiesha JR North Kansas City 15.89
3 Highbarger, Talia SR Towanda-Circle 15.91
4 Young, Seana JR Raytown 16.10
5 Mahoney, Anna SO Wichita-Kapaun-Mt Carmel 16.92
6 Alexander, Alexis SR Kansas City-Turner 17.66
7 Ogle, Maddie JR Baldwin 17.72
8 Lotz, Isabella FR Christ Preparatory 22.92
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hayes, Sophie SR Ellinwood 15.55
2 Clark, Kiara JR Lawrence-Free State 15.75
3 McClendon, Alliah SR Hazelwood Central 15.76
4 Gabriel, Chelsea SR Grain Valley 16.06
5 Hays, Madison SR Fossil Ridge 16.11
6 Fulte, Samantha JR Orrick 16.43
7 Ward, Mariona JR Smith-Cotton 16.47
8 Meeks, Kasey FR Mill Valley 16.81
9 Wallace, Mckenzie SR Maryville 17.06
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Smith, Morgan SR Raymore-Peculiar 15.59
2 Harmon, Jordyn JR Emporia 15.95
3 Martin, Shaelyn SR Salina Central 16.01
4 Mitchell, Jhaere JR Hazelwood Central 16.13
5 Webb, Holly JR Mill Valley 16.21
6 Adams, Tyjai SO Hutchinson 16.25
7 Kapp, Mary Jane SR Maysville 16.27
8 Legette, Tatyana JR Topeka-Seaman 17.13
9 White, Haley JR Kansas City-Piper 17.24
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Morton, Logan SR Bentonville 15.14
2 Stonewall, Chante SO University (Normal) 15.91
3 Taylor, Emreigh JR Wichita Home School 15.97
4 Woest, Chloe SO Fossil Ridge 16.14
5 Wedlock, Emily SO Mound City 16.32
6 Doctor, Keiona SR Emporia 16.66
7 Tobias, Hayley SR Fulton 17.42
8 Webb, Victoria SR Kansas City-Piper 18.08
9 Osborne, Peyton JR Norman -
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Stumbaugh, Payton SR Har-Ber 14.24
2 Evans, Skyler SR Central (St. Joseph) 15.53
3 Bolden, Jewell SR Wichita-Collegiate School 15.54
4 Dabney, Gabbi JR Lawrence-Free State 15.67
5 Stafford, Mattie JR Stilwell-Blue Valley 16.25
6 Reardon, Cari SR St. Teresa's Academy 16.34
7 Norris, Courtney SO Basehor-Linwood 16.70
8 Claybon, Taylor SR Gardner-Edgerton 16.89
9 Harris, Dacia SO Olathe-East -

Women's Women 100m Hurdles Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vollmer, Lindsay SR Kansas 13.49
2 Style, Vanessa SR Allen County CC 13.69
3 Richards, Ladonna SR Lincoln (Mo.) 13.71
4 Bates, Sharae SR Neosho County CC 13.77
5 Babolayi, Oarabile SR Missouri State 13.81
6 Gray, Shamela SR Lindenwood 14.27
7 Caines, Martiesha SR Iowa Central CC 14.75
8 Wetstein, Nikki SR Emporia St. 18.35
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wetstein, Nikki SR Emporia St. 14.38
2 Gray, Shamela SR Lindenwood 14.58
3 Sloan, Tyler SR Baker 14.75
4 Klaver, Mackenzie SR Kansas 15.03
5 Norgaisse, Vallerie SR Coffeyville CC 15.20
6 Kelly, Tyler SR Neosho County CC 15.30
7 DeMarco, Ashley SR Unattached 15.86
8 Powell, Kristen SR Benedictine (Kan.) 16.62
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Miller, Shakiesha SR Lincoln (Mo.) 14.25
2 Woelber, Bree SR Iowa State 14.65
3 Andric, Mila SR Nebraska 14.67
4 Dinyer, Taylor SR Truman 15.19
5 Klein, Taylor SR UNAT UMKC 15.98
6 Garbarino-Herman, Alex SR Baker 16.23
7 Barker, Juneille SR Lincoln (Mo.) -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bates, Sharae SR Neosho County CC 13.81
2 Vollmer, Lindsay SR Kansas 13.83
3 Harriott, Nadia SR Lincoln (Mo.) 14.91
4 Kallenberger, Brittany SR Unattached 14.97
5 Townley, Kirsten SR Sioux Falls 14.99
6 Bufford, Shaneice SR Southern Illinois 15.10
7 Storm, Kaci SR Iowa State 15.28
8 McAllister, Tashina SR Wartburg 15.42
9 Stanley, Whitney SR Oral Roberts 17.56
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Style, Vanessa SR Allen County CC 14.07
2 Babolayi, Oarabile SR Missouri State 14.41
3 Caines, Martiesha SR Iowa Central CC 14.54
4 Alyn, Elesha SR Allen County CC 14.66
5 Thomas, Deara SR Coffeyville CC 15.15
6 Garza, Gabrielle SR Oral Roberts -
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Richards, Ladonna SR Lincoln (Mo.) 14.02
2 Keller, Kourtney SR Kansas 14.77
3 Boraas, Sarah SR Wartburg 14.82
4 Sawtelle, Katlyn SR Sioux Falls 14.93
5 Pattie-Belleli, Holly SR Missouri State 15.25
6 Garrett, Kimberly SR Sterling 15.26
7 White, Corby SR Augustana (S.D.) 15.90
8 Brunswig, Calliann SR Augustana (S.D.) 15.90

Women's 300m Hurdles High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grubb, Kylin SO Odessa 48.82
2 Taylor, Emma SR Perry-Lecompton 49.00
3 Ward, Mariona JR Smith-Cotton 49.13
4 Adams, Tyjai SO Hutchinson 49.14
5 Ellis, Emily JR Owensville 50.54
6 Ory, Sara JR MICDS 50.90
7 White, Haley JR Kansas City-Piper 51.44
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Young, Seana JR Raytown 46.73
2 Evans, Skyler SR Central (St. Joseph) 47.62
3 Perry, Kylah SO Grandview 49.50
4 Mahoney, Anna SO Wichita-Kapaun-Mt Carmel 49.60
5 Vanderpool, Megan SR Shawnee Mission West 49.91
6 Smith, Brianna SR Hazelwood Central 49.99
7 Hirsbrunner, Jordan FR Monroe 50.41
8 Sanchez, Nicole JR Shawnee Mission South 51.01
9 Holliman, Kylie JR Shawnee Mission South 54.18
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hays, Madison SR Fossil Ridge 48.02
2 Kallenberger, Nicole SO Lee's Summit West 48.51
3 Meeks, Kasey FR Mill Valley 48.55
4 Williams, Kira SO Topeka-Seaman 49.24
5 Highbarger, Talia SR Towanda-Circle 49.85
6 McClendon, Alliah SR Hazelwood Central 50.09
7 Ogle, Maddie JR Baldwin 50.32
8 Alexander, Alexis SR Kansas City-Turner 51.43
9 Aylward, Regan SR Chanute 54.12
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Needham, Taylor SR Cheney 46.61
2 Claybon, Taylor SR Gardner-Edgerton 48.04
3 Martin, Shaelyn SR Salina Central 48.25
4 Legette, Tatyana JR Topeka-Seaman 48.29
5 McMahon, Chloe SR Shawnee Mission West 48.40
6 Sturgell, Kaelyn SO Lamar 48.84
7 Harmon, Jordyn JR Emporia 49.16
8 Harris, Dacia SO Olathe-East 51.04
9 Weaver, Saige JR Osawatomie 52.23
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stumbaugh, Payton SR Har-Ber 43.14
2 Stonewall, Chante SO University (Normal) 45.58
3 Wedlock, Emily SO Mound City 46.61
4 Smith, Morgan SR Raymore-Peculiar 46.99
5 Clark, Kiara JR Lawrence-Free State 47.03
6 Wallace, Mckenzie SR Maryville 47.30
7 Currid, Mollie SR Lawson 47.97
8 Hayes, Sophie SR Ellinwood 48.23

Women's Women 400m Hurdles Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grooters, Ellie SR Nebraska 59.16
2 Babolayi, Oarabile SR Missouri State 59.86
3 Alvares, Kita SR Saint Louis 1:01.41
4 Keller, Kourtney SR Kansas 1:02.21
5 Klaver, Mackenzie SR Kansas 1:02.26
6 Keane, Tamara SR Lincoln (Mo.) 1:03.89
7 Mescher, Kayla SR Augustana (S.D.) 1:03.99
8 Harrison, Marcia SR Lincoln (Mo.) 1:04.01
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Keane, Tamara SR Lincoln (Mo.) 1:01.59
2 Keller, Kourtney SR Kansas 1:01.93
3 Gray, Shamela SR Lindenwood 1:03.34
4 Morris, Timmie SR Kansas 1:04.76
5 White, McKenzie SR Southern Illinois 1:06.19
6 Powell, Kristen SR Benedictine (Kan.) 1:06.77
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Klaver, Mackenzie SR Kansas 1:02.35
2 Hodge , Ashanna SR Butler CC 1:03.71
3 Norgaisse, Vallerie SR Coffeyville CC 1:04.91
4 Hopkins, Morgan SR Nebraska-Kearney 1:06.19
5 Garrett, Kimberly SR Sterling 1:07.16
6 Sloan, Tyler SR Baker 1:07.73
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Babolayi, Oarabile SR Missouri State 1:01.07
2 Harrison, Marcia SR Lincoln (Mo.) 1:03.16
3 Richards, Ladonna SR Lincoln (Mo.) 1:05.14
4 Wilson, Mindy SR Fort Hays St. 1:05.71
5 Loyd, Avery SR Kansas State 1:06.67
6 Garbarino-Herman, Alex SR Baker 1:08.32
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Alvares, Kita SR Saint Louis 1:00.93
2 Barker, Juneille SR Lincoln (Mo.) 1:02.68
3 Weiss, Peyton SR Emporia St. 1:04.01
4 Storm, Kaci SR Iowa State 1:05.31
5 Klein, Taylor SR UNAT UMKC 1:05.45
6 Chapa, Linsey SR Unattached 1:06.07
7 Williams, Altoniece SR Iowa Central CC 1:07.06
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Grooters, Ellie SR Nebraska 1:00.26
2 Mescher, Kayla SR Augustana (S.D.) 1:02.76
3 Barnett, Brenda SR Cloud County CC 1:05.08
4 Murray, Jessica SR Kansas 1:05.45
5 White, Corby SR Augustana (S.D.) 1:05.57
6 Marquez, Talia SR UNAT UMKC 1:06.18
7 Blackwell, Brianna SR Cloud County CC 1:06.75
8 Stanley, Whitney SR Oral Roberts -

Women's Women 3000m Steeplechase Seeded Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Olson, Heather SR Rice 10:45.59
2 Blakeslee, Kyle SR Augustana (S.D.) 10:52.94
3 McKenna, Kelli SR Kansas 11:17.36
4 Cary, Lisa SR Runnababez 11:23.94
5 Burditt, Emma SR Truman 11:31.04
6 Abadie, Kathleen SR Rice 11:34.54
7 Dohogne, Mary SR SE Missouri 11:51.22
8 Schaffer, Rachael SR Kansas 11:59.57
9 Watson, Samantha SR Oral Roberts 12:08.93

Women's 4 x 100m Relay High School   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Pine Creek A Mackenzie Howie, Madelyn Baron,
Heide Baron, Ally Watt
47.74
2 Bentonville A Alexis Rolle, Taylor Mahone,
Logan Morton, Jody Knight
48.26
3 Grandview A Natiesha Smith, Sydnee Mitchell,
Irea Brown, Anglerne Annelus
48.70
4 Hazelwood Central A Marcya Spivey, Brittney Johnson,
Jhaere Mitchell, Ashley Henderson
49.20
5 Topeka A Rhianna Maples, Precious Posey,
Jailyn Lee, Latiyera Yeargin
49.63
6 Olathe-North A Sarah Hines, Emily Hines,
Traci Blue, Megan Wurts
50.37
7 Raytown South A Tyara Williams, Chance Truss,
Jade Von Leggett, Imani Hutchinson
50.51
8 Norman A Peyton Osborne, Sabrina Dixon,
Eryn Stafford, Stevie Stevens
50.83
9 Blue Springs South A Melissa Cramer, Jahliah Clay,
Erin Griesbauer, Makayla Moore
50.86
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Grandview A Natiesha Smith, Ashanti Hutton,
Irea Brown, Anglerne Annelus
48.11
2 Blue Springs South A Melissa Cramer, Jahliah Clay,
Erin Griesbauer, Makayla Moore
49.74
3 St. Teresa's Academy A Jewell Allen, Kennedy Bright,
Machella Dunlea, Cari Reardon
51.24
4 Basehor-Linwood A Katie Hickman, Sierra Smith,
Katey Trower, Marriah Clayton
51.27
5 Smith-Cotton A Mekeba Nash, Sarah Hughes,
Drae Marcum, Mariona Ward
52.42
6 Paola A Rylie Edwards, Remick Paulsen,
Rheanna Leckner, Carra Mader
52.60
7 Kansas City-Washington A Adrianna Sirls, Tyona Hernadez,
Jazmine Sykes, Gyana Bradley
-
8 Baldwin A Kyna Smith, Morgan Lober,
Kylee Bremer, Carlyn Cole
-
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 North Kansas City A Ariel Williams, Sabrina Anderson,
Kiesha Bailey, Sharee Zombo
50.19
2 Blue Springs A Aliyah Lee, Jessica Lawson,
Jenna Jacoby, Gabby Hall
50.31
3 Kansas City-Schlagle A Dajynae Houston, Micha'l Davis,
DaQuasha Garrett, Givonne Miles
50.67
4 Shawnee Mission North A Ashley Ross, Darian Dozier,
Jade Williams, Jazmin Williams
51.22
5 Lawrence-Free State A Gabbi Dabney, Kiara Clark,
Brogan Scott, Laura Kennard
51.23
6 Grain Valley A Kayla McCormick, Sarah Turner,
Jordan Dodson, Chelsea Gabriel
53.15
7 Carthage A Kim Teed, Sierra Barrett,
Amy Keller, Sierra Teegarden
53.39
8 William Chrisman A Sydney Carter, Alliyah Mayweather,
Deja Hall, Kyana Mason
54.91
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Topeka A Rhianna Maples, Precious Posey,
Jailyn Lee, Latiyera Yeargin
49.41
2 Lawrence A Myah Yoder, Kyleigh Severa,
Marissa Pope, Jensen Edwards
50.68
3 Minneapolis A Lucy Giles, Kynedi Allison,
Lindsay Shupe, Grace Peters
51.26
4 Raytown A Maya Johnson, Skylar Thompson,
Terri Saunders, Destiny Standifer
51.85
5 Kansas City-Piper A Victoria Webb, Maya Morrow,
Madee Erwin, Tristian Davis
51.90
6 Leavenworth A Moraya Goodman, Angel Harris,
Anna Hernandez, Daysha Thomas
51.96
7 Atchison A Imogene Bratton, Peyton Welch,
Mady Shipley, Sierra Smith
51.97
8 Notre Dame de Sion A Kaitlin Wagner, Christine Rieger,
Brelahn Wyatt, Katie Donnelly
53.28
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Pine Creek A Mackenzie Howie, Madelyn Baron,
Heide Baron, Ally Watt
48.09
2 Olathe-South A Breanna Weiss, Grace Williams,
Emma Davis, Jacque Darby
50.22
3 Shawnee Mission West A Mckenna Stout, Megan Vanderpool,
Porscha Bland, Kiera Vaughn
51.21
4 Shawnee Heights A Alona Harrison, Taylor Rand,
Abby Rebollar, Jade Tice
51.84
5 Lawson A Kerstin Huffman, Mollie Currid,
Peyton Greathouse, Nikki Smith
52.03
6 Osawatomie A Tori Cole, Cristy Feriera,
Marley Murrow, Saige Weaver
53.90
7 Lansing A JoLee Ritchhart, Mia Cooper,
Chante Wilson, Lindsay Davis
53.94
8 Mill Valley A Holly Webb, Kameron Smith,
Emily Leonard, Jasmine Cousins
54.04
Prelims Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Hazelwood Central A Marcya Spivey, Brittney Johnson,
Shondrea Frazier, Ashley Henderson
49.23
2 Raytown South A Tyara Williams, Chance Truss,
Jade Von Leggett, Imani Hutchinson
50.06
3 Olathe-East A Valencia Hinton-Scott, Taiylor Sharp,
Ryan Beard, Jasmine Thomas
50.56
4 Fossil Ridge A Mallory Kellum, Lisa Thoke,
Paige Bernhoft, Kyra Ness-Lancriet
52.27
5 Lamar A Kylie Riegal, Chynna Moore,
Madie Baldwin, Kaelyn Sturgell
52.33
6 Topeka-Seaman A Meghan Sumner, Reegan Riner,
Jessi Hubach, Sydney McNorton
52.60
7 Liberty North A Alyssa Borron, Erin Umland,
Mikayla Gascich, Koryn Dale
53.36
Prelims Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Bentonville A Alexis Rolle, Taylor Mahone,
Logan Morton, Jody Knight
47.79
2 Olathe-North A Sarah Hines, Emily Hines,
Traci Blue, Megan Wurts
49.87
3 Norman A Peyton Osborne, Sabrina Dixon,
Eryn Stafford, Stevie Stevens
50.18
4 Lincoln College Prep A Erin Paul, Tasjia Thomas,
Camry Bradford, Helima Jackson
51.79
5 Olathe-Northwest A Rachel Mayberry, Lauren Gay,
Deanna Dougherty, Tatum Heller
51.95
6 Farmington A Essance Harris, Mattie Bradley,
Caitlyn Cassimatis, Destinee Harris
53.08
7 Oak Grove A Easton Harmon, Sophie Heldenbrand,
Becca Mendenhall, Alyssa Groseclose
54.46
8 Owensville A Kayla Charboneau, Savannah Ellis,
Morgan Belloir, Hailey Diestelkamp
56.32

Women's 4 x 100m Relay unseeded Collegiate   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kansas A Alisha Keys, Diamond Dixon,
Tianna Valentine, Sydney Conley
45.23
2 Nebraska A Tierra Williams, Mara Weekes,
Brena Andrews, Breunna McCarty
46.14
3 Missouri State A Chelsey Borders, Pernell Joseph,
Althia Maximilien, Shavonne Husbands
46.27
4 Lincoln (Mo.) A Judith Riley, Yanique Ellington,
Ladonna Richards, Janae Johnson
47.30
5 Coffeyville CC A Kim Mitchell, Precious Hitchcock,
Thronda Craig, Jammeria Higdon
47.78
6 Southern Illinois A Lauren Cheadle, Nirupama Sunderraj,
Desiree White, Amiris Warren
47.79
7 Iowa Central CC A Skylar Dantzler, Ariel Jackson,
Destiny Carter, Jazmin Jackson
48.02
8 Iowa Western CC A Cierra Jones, Khadesha James,
Tiffany Barnes, Anika Charles
48.87
9 Rice A Simone Martin, Eboni Sutherland,
Precious Knighton, Cybil Obiozor
-
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Missouri State A Chelsey Borders, Pernell Joseph,
Althia Maximilien, Shavonne Husbands
45.37
2 Rice A Simone Martin, Eboni Sutherland,
Precious Knighton, Tyneisha McCoy
46.24
3 Iowa Central CC A Skylar Dantzler, Ariel Jackson,
Destiny Carter, Jazmin Jackson
46.65
4 Cloud County CC A Anika Ricks, Jane Ohanta,
Alexis Logan, Raven Davis
47.82
5 Friends A Abby Simon, Angeline Vailas,
Connor Reh, Maddie Behny
48.58
6 Lindenwood A Taylor Gibson, Shamela Gray,
Maya Mason, Jerrelle Jones
48.67
7 Fort Hays St. A Lexi Riedel, Whitney Taylor,
Hanna Pfannenstiel, Ashli Dryden
49.80
8 Neosho County CC A Tina Davis, Sharae Bates,
Guttu Dakorson, Tierica Dixon
-
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Kansas A Zainab Sanni, Diamond Dixon,
Tianna Valentine, Sydney Conley
44.77
2 Coffeyville CC A Kim Mitchell, Precious Hitchcock,
Thronda Craig, Jammeria Higdon
46.54
3 Southern Illinois A Lauren Cheadle, Nirupama Sunderraj,
Desiree White, Amiris Warren
46.61
4 Wartburg A Becca Cherry, Tashina McAllister,
Sarah Boraas, Libbey Schubert
47.73
5 Johnson County CC A Dakkota Edmonds, Emily Meyers,
Kaylyn Williams, Brya Greene
48.04
6 Saint Louis A Rachel Staab, Maddie Bryan,
Kelsey Gentry, Britta Engstrom
48.37
7 Truman A Brittni Campbell, Na'Kea Shepherd,
Cara Tom, Taylor Dinyer
49.64
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Nebraska A Jazmin McCoy, Mara Weekes,
Brena Andrews, Breunna McCarty
45.49
2 Lincoln (Mo.) A Judith Riley, Yanique Ellington,
Kimberley Bailey, Janae Johnson
45.85
3 Iowa Western CC A Cierra Jones, Khadesha James,
Tiffany Barnes, Anika Charles
47.40
4 Baker A Kiana Turner, Tyler Sloan,
Lauren Allen-Brown, Billi Pipes
48.07
5 Hastings A Porche Parnell, Michelle Leichleiter,
Tahja Doublin, Courtney Mills
48.24
6 Emporia St. A Maggie Wilson, Peyton Weiss,
Nikki Wetstein, Carmen King
48.46
7 Augustana (S.D.) A Kyerra Titus-Baer, Laura Popanz,
Kirsten Nyberg, Karmen Nyberg
49.29
8 Missouri Valley A Brittney Brisco, Fanny Bertalan,
Dorothy Adams, Satina Edwards
49.61

Women's 4 x 200m Relay High School   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Liberty North A Kari Clark, Erin Umland,
Raquel Rank, Koryn Dale
1:51.45
2 Olathe-Northwest A Lauren Gay, Rachel Mayberry,
Deanna Dougherty, Tatum Heller
1:52.67
3 Plattsburg A Jessica Stallard, Brooklyn Adam,
Tori Kelley, Hanna Williams
1:53.40
4 Notre Dame de Sion A Kaitlin Wagner, Christine Rieger,
Brelahn Wyatt, Ayden Fogle
1:56.31
5 Owensville A Emily Ellis, Kayla Charboneau,
Savannah Ellis, Breanna Baker
1:58.17
6 Perry-Lecompton A Kaylee Visser, Lexia Jamison,
Halsten Coyle, Emma Taylor
1:58.85
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lawson A Kerstin Huffman, Mollie Currid,
Allison Hurst, Nikki Smith
1:51.49
2 Fossil Ridge A Mallory Kellum, Lisa Thoke,
Isabel Ross, Kyra Ness-Lancriet
1:51.88
3 Lamar A Madie Baldwin, Kaelyn Sturgell,
Kylie Riegal, Chynna Moore
1:52.56
4 Lawrence-Free State A Gabbi Dabney, Brogan Scott,
Marilee Neutel, Laura Kennard
1:53.01
5 St. Teresa's Academy A Clare Mitchell, Kennedy Bright,
Machella Dunlea, Mary Gibson
1:53.60
6 Shawnee Mission East A Kaycee Mayfield, Phoebe Aguiar,
Hope Dunn, Brit Hoffman
1:53.84
7 Basehor-Linwood A Katie Hickman, Cassie Tucker,
Madison Wheeler, Sierra Smith
1:55.49
8 Carthage A Madison Burt, Sierra Barrett,
Amy Keller, Sierra Teegarden
1:56.11
9 Kansas City-Washington A Adrianna Sirls, Tyona Hernadez,
Jazmine Sykes, Gyana Bradley
1:56.30
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Olathe-South A Jacque Darby, Grace Williams,
Emma Davis, Marisa Sperling
1:47.77
2 Topeka A Precious Posey, Ngozika Nzekwe,
Jailyn Lee, Maria Cisneros
1:49.84
3 Raytown A Ashley Harvey, Terri Saunders,
Skylar Thompson, Destiny Standifer
1:50.02
4 Lincoln College Prep A Erin Paul, Camry Bradford,
Tasjia Thomas, Helima Jackson
1:50.71
5 Cheney A Carlea Holt, Allie Twietmeyer,
Miranda Ortiz, Taylor Needham
1:50.91
6 Blue Springs South A Erin Griesbauer, Jahliah Clay,
Olivia Moore, Makayla Moore
1:53.12
7 Olathe-East A Nicole Friend, Taiylor Sharp,
Valencia Hinton-Scott, Jasmine Thomas
1:53.76
8 Leavenworth A Daysha Thomas, Moraya Goodman,
Katrina Nnadozie, Anna Hernandez
1:54.38
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Pine Creek A Mackenzie Howie, Madelyn Baron,
Heide Baron, Ally Watt
1:42.59
2 Grandview A Ashanti Hutton, Sidney Mitchell,
Natiesha Smith, Anglerne Annelus
1:43.89
3 Bentonville A Taylor Mahone, Alexis Rolle,
Logan Morton, Jody Knight
1:45.18
4 Hazelwood Central A Ariana Phillips, Devyn Torbert,
Alliah McClendon, Ashley Henderson
1:46.51
5 Raytown South A Jade Von Leggett, Chance Truss,
Danielle McNeal, Imani Hutchinson
1:46.72
6 Lee's Summit North A Aliyah Hakim, Kelsey Lewis,
Jenny Krause, Rhema Taylor
1:46.83
7 Blue Springs A Aliyah Lee, Jessica Lawson,
Jenna Jacoby, Gabby Hall
1:47.91

Women's 4 x 400m Relay unseeded Collegiate   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kansas A , ,
,
3:40.76
2 Iowa Central CC A Jessica James, Kianna Carter,
Skylar Dantzler, Destiny Carter
3:44.50
3 Lindenwood A Jerrelle Jones, Terah Fullman-Ege,
Maya Mason, Shamela Gray
3:51.97
4 Augustana (S.D.) A , ,
,
3:53.02
5 Wartburg A Libbey Schubert, Kayla Kregel,
Kristin Canning, Tashina McAllister
3:53.35
6 Saint Louis A Allison Walter, Hannah Rohde,
Emma Kidd, Laura Schlueter
3:53.77
7 Emporia St. A Nikki Wetstein, Peyton Weiss,
Lindsey Kunkel, Dominique Staats
3:53.93
8 Rice A Precious Knighton, Nicole Johnston,
Cybil Obiozor, Imani Mark
3:59.26
9 Lincoln (Mo.) A Lovan Palmer, Donna-Lee Hylton,
Jhevere Hall, Tamara Keane
-
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Iowa Central CC A Kianna Carter, Chrissa Harris,
Adelaide Nkrumah, Skylar Dantzler
3:46.20
2 Kansas A Alisha Keys, Whitney Adams,
Lindsay Vollmer, Rhavean King
3:46.80
3 Lindenwood A Jerrelle Jones, Terah Fullman-Ege,
Maya Mason, Shamela Gray
3:49.61
4 Wartburg A Libbey Schubert, Kristin Canning,
Kayla Kregel, Tashina McAllister
3:50.74
5 Cloud County CC A Brenda Barnett, Tangie Hileman,
Jane Ohanta, Brianna Blackwell
3:58.92
6 Butler CC A Jonelle Reinert, Nhaieemah Horne,
Sueshi-Ann Halliman, Janelle Kidd
4:19.89
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Rice A Precious Knighton, Nicole Johnston,
Cybil Obiozor, Imani Mark
3:53.20
2 Sioux Falls A Kendra Knight, Katlyn Sawtelle,
Kirsten Townley, Haley Kruger
3:56.03
3 Southern Illinois A McKenzie White, Amiris Warren,
Jessica Jump, Nirupama Sunderraj
3:58.45
4 Fort Hays St. A Hanna Pfannenstiel, Whitney Taylor,
Mindy Wilson, Sam Szczublewski
3:59.12
5 Hastings A Michelle Leichleiter, Ali Johnson,
Courtney Mills, Porche Parnell
3:59.76
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Lincoln (Mo.) A Lovan Palmer, Donna-Lee Hylton,
Jhevere Hall, Willomena Williams
3:44.82
2 Saint Louis A Allison Walter, Kita Alvares,
Laura Schlueter, Hannah Rohde
3:48.05
3 Augustana (S.D.) A Carina Hofmeister, Anne Parsley,
Colleen Everson, Kayla Mescher
3:49.59
4 Emporia St. A Nikki Wetstein, Peyton Weiss,
Lindsey Kunkel, Dominique Staats
3:53.11
5 Iowa Western CC A Anika Charles, Petrene Plummer,
Cierra Jones, Khadesha James
3:56.99
6 Johnson County CC A Mickalla Mitchell, Emily Meyers,
N'Dia Harris, Madison Williams
3:59.46
7 Truman A Cara Tom, Na'Kea Shepherd,
Nora Kueny, Lauren Westen
4:02.29
8 Coffeyville CC A Vallerie Norgaisse, Precious Hitchcock,
Thronda Craig, Jammeria Higdon
4:06.22

Women's 4 x 400m Relay High School   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lee's Summit North A Aliyah Hakim, Kala Taylor,
Jenny Krause, Rhema Taylor
4:02.65
2 Olathe-East A Ciara Thuston, Nicole Friend,
Valencia Hinton-Scott, Kelsey Lathrop
4:08.88
3 Lawrence A Myah Yoder, Kyleigh Severa,
Marissa Pope, Jensen Edwards
4:11.27
4 Fossil Ridge A Isabel Ross, Kyra Ness-Lancriet,
Merrit Miller, Mallory Kellum
4:11.78
5 Blue Springs A Aliyah Lee, Lydia Alipio,
Elyse Valdivia, Gabby Hall
4:12.92
6 Baldwin A Kyna Smith, Hannah Hutton,
Carlyn Cole, Morgan Lober
4:15.15
7 Shawnee Mission East A Hope Dunn, Kaycee Mayfield,
Annie Kuklenski, Phoebe Aguiar
4:16.81
8 MICDS A Margaret Sliney, Katherine Laughlin,
Sara Ory, Geneva Lee
4:17.39
9 Bentonville A Logan Morton, Jody Knight,
Katie Kotoucek, Mandy Pittman
4:19.84
Prelims Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Olathe-East A Ciara Thuston, Nicole Friend,
Valencia Hinton-Scott, Kelsey Lathrop
4:01.82
2 Fossil Ridge A Isabel Ross, Kyra Ness-Lancriet,
Merrit Miller, Mallory Kellum
4:04.48
3 Raytown South A Jade Von Leggett, Chance Truss,
Imani Hutchinson, Danielle McNeal
4:10.45
4 Shawnee Mission North A Jade Williams, Sarah Horne,
Jolee Williams, Jazmin Williams
4:13.42
5 Lawrence-Free State A Kiara Clark, Bailey Sullivan,
Marilee Neutel, Laura Kennard
4:17.80
6 Kansas City-Piper A Maya Morrow, Madee Erwin,
Jasmine Wayne, Jessica Wayne
4:18.29
7 Liberty North A Kari Clark, Shelby Prather,
AnnaLynn Blackwell, Erin Umland
4:27.45
8 St. Teresa's Academy A Kara Black, Kalmus Maya,
Rachel Allard, Mary Gibson
4:29.64
Prelims Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Lee's Summit North A Aliyah Hakim, Kala Taylor,
Jenny Krause, Rhema Taylor
4:00.47
2 Lawrence A Myah Yoder, Kyleigh Severa,
Marissa Pope, Jensen Edwards
4:01.26
3 Norman A Eryn Stafford, Stevie Stevens,
Hayley Redwine, Sabrina Dixon
4:16.08
4 Mill Valley A Emma Hansen, Emily Leonard,
Margo Wieschhaus, Ellie Wilson
4:21.02
5 Clinton A Allie Lowe, Julie Jones,
Katelyn Gladfelter, Makenna Watson
4:21.59
6 Carthage A Madison Burt, Amy Keller,
Piera Johnson, Sierra Teegarden
4:25.75
7 Atchison A Jaihlyn Bratton, Anna Shipley,
Kate McCoole, Mady Shipley
4:27.87
8 Owensville A Emily Ellis, Kayla Charboneau,
Savannah Ellis, Breanna Baker
4:28.41
Prelims Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Hazelwood Central A Destiney Nash, Devyn Torbert,
Gabrielle Jenkins, Ariana Phillips
4:09.51
2 Paola A Carra Mader, Remick Paulsen,
Rebecca Wright, Lauren Frederick
4:11.96
3 Shawnee Mission West A Chloe McMahon, Riley Kaiser,
Megan Vanderpool, Emma Stamm
4:12.49
4 Blue Springs South A Makayla Moore, Jahliah Clay,
Erin Griesbauer, Melissa Cramer
4:13.05
5 Shawnee Mission Northwest A Erin Findlay, Ashlyn Crews,
Bethany Vonada, Caroline Bingham
4:13.06
6 Shawnee Heights A Taylor Rand, Jade Tice,
Mikala Wells, Abby Rebollar
4:15.97
7 Central (St. Joseph) A Chelsea Simmons, Megan Kneib,
Madison Ideker, Skyler Evans
4:18.98
8 Lincoln College Prep A Erin Paul, Helima Jackson,
Shyann Stevenson, Camry Bradford
4:26.54
Prelims Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Bentonville A Morgan Norvell, Mandy Pittman,
Jody Knight, Logan Morton
4:05.47
2 Baldwin A Kyna Smith, Hannah Hutton,
Carlyn Cole, Morgan Lober
4:07.72
3 Olathe-Northwest A Lauren Gay, Deanna Dougherty,
Kristin Hartzell, Tatum Heller
4:14.52
4 Notre Dame de Sion A Lauren Blando, Kaitlin Wagner,
Katie Donnelly, Meghan Kearney
4:16.49
5 Lawson A Nikki Smith, Kerstin Huffman,
Mollie Currid, Malorie Rash
4:16.90
6 Emporia A Kayla Ayer, Kylia Floyd,
Taylor Birch, Raegan Sanchez
4:17.62
7 Ell-Saline A Lara Brockway, Katie Adam,
Emma Drees, Aubrey Wilson
4:19.50
8 Blair A Shannen Jennings, Jayme Anderson,
Olivia Frost, Morgan Schenck
4:20.46
Prelims Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Blue Springs A Aliyah Lee, Lydia Alipio,
Elyse Valdivia, Gabby Hall
4:06.31
2 Minneapolis A Lindsay Shupe, Lucy Giles,
Kynedi Allison, Grace Peters
4:09.49
3 Gardner-Edgerton A Taylor Claybon, Sierra Coen,
Cortlyn Tryon, Miranda Tenove
4:12.18
4 Lansing A Elizabeth Palleson, JoLee Ritchhart,
Lindsay Davis, Victoria Robinson
4:17.28
5 Topeka-Seaman A Tatyana Legette, Jessi Hubach,
Kira Williams, Sydney McNorton
4:24.48
6 Lamar A Grace Compton, Madie Baldwin,
Megan McManis, Kaelyn Sturgell
4:26.86
Prelims Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Shawnee Mission East A Kaycee Mayfield, Phoebe Aguiar,
Hope Dunn, Grace Quinlan
4:06.21
2 MICDS A Margaret Sliney, Katherine Laughlin,
Sara Ory, Geneva Lee
4:06.72
3 Olathe-North A Megan Wurts, Traci Blue,
Loretta Achoki, Emily Hines
4:09.18
4 Kickapoo A Maddie Marshall, Jade Raynor,
Makenzie Ozee, Allison Bailey
4:09.34
5 Topeka A Maria Cisneros, Ngozika Nzekwe,
Lakeisha Harris, Whitney Holloman
4:18.46
6 Grain Valley A Kayla McCormick, Claire Rose,
Jordan Dodson, Chelsea Gabriel
4:19.49
7 Perry-Lecompton A Lexia Jamison, Halsten Coyle,
Kaylee Visser, Emma Taylor
4:21.94
8 Thayer Central A Mariah Hintz, Rachel Heitmann,
Haley Huhman, Trinty Call
4:35.89
9 Leavenworth A Justice Rappel, Anna Hernandez,
Devin Wheeler, Katrina Nnadozie
-

Women's 4 x 800m Relay High School   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Notre Dame de Sion A Lauren Blando, Julie Steilen,
Ellie Stingley, Meghan Kearney
10:13.64
2 Hiawatha A Molly Kettler, Kailey Davis,
Courtney Brockhoff, Jordan Puvogel
10:16.59
3 Christ Preparatory A Shelby High, Mackenzie Lewis,
Halley Dean, Bethany Brown
10:22.97
4 Plattsburg A Ashton Lile, Brooklyn Adam,
Abby Cross, Hanna Williams
10:26.21
5 Basehor-Linwood A Quinn Walcott, Rebecca Carroll,
Ryann Smith, Jamie Weible
10:30.42
6 Leavenworth A Taryn Schoen, Zoie Hayward,
Justice Rappel, Alyson Ransom
10:34.96
7 Ell-Saline A Aubrey Wilson, Lara Brockway,
Morgan Parker, Katie Adam
10:43.76
8 Summit Christian A Ashley Thompson, Annelise Parke,
Erin Brownlee, Madi Miller
11:03.11
9 Thayer Central A Bailey Linton, Mariah Hintz,
Haley Huhman, Rachel Heitmann
11:06.15
10 Hazelwood Central A Heaven Buckner, Keyona Rogers,
Areaiona Anderson, Destiney Nash
11:09.79
11 Raytown South A Danielle McNeal, Nia Lunn,
Emma Franklin, Keyann Lesui
11:19.30
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Bentonville A Sophie Quandt, Katie Kotoucek,
Emily Davis, Victoria Mitchell
9:50.60
2 Fossil Ridge A Marah Guzman, Ashley Bock,
Kate Leatherman, Merrit Miller
10:00.84
3 Plattsmouth A Autumn Graham, Trinity Mott,
April Graham, Baylor Graham
10:03.66
4 Lee's Summit West A Kourtney West, Ally Iseman,
Cori Persinger, Cydney Edwards
10:05.19
5 Pine Creek A Katherine Sered, Calyssa Trautner,
Athena Kuehn, Gabrielle Sered
10:06.58
6 Shawnee Mission North A Emily Stava, Nicole Revels,
Sada Kernodle, Samantha Taylor
10:13.27
7 Park Hill A Robinson Mercedes, Bischof Brooke,
Rau Kim, Mussman Tessa
10:19.14
8 Stilwell-Blue Valley A Kelsey Kinkade, Amanda Brown,
Rachel Campbell, Gabby Gunnerson
10:26.48
9 Farmington A Courtney Armon, Sophi Thurman,
Ajaii Bryant, Mackenzie Weakley
10:29.19
10 Mill Valley A Ellie Wilson, Margo Wieschhaus,
Savannah Rudicel, Hollis Tharp
10:31.75
11 Olathe-North A Taylor Walters, Abby Friesen,
Loretta Achoki, Elizabeth Anstaett
10:33.19
12 Lawson A Mackenzi Stephan, Kerstin Huffman,
Malorie Rash, Elaina Rash
10:48.11
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 OP-St. Thomas Aquinas A Bailee Cofer, Haley Dietsch,
Grace Geiger, Emily Downey
9:35.48
2 Neenah A Ellen Knaus, Jennifer Parker,
Jessie Laabs, Jessica Parker
9:44.10
3 Olathe-East A Kayla Davis, Natalie Kopplin,
Drue Bailey, Kelsey Lathrop
9:51.75
4 Lawrence-Free State A Bailey Sullivan, Molly McCord,
Claire Sanner, Emily Venters
9:55.47
5 Blue Springs A Maria Wendell, Emily Hubner,
Corinne Rinne, Sierra Spinler
10:01.47
6 Paola A Rebecca Wright, Katie-Jo Kirk,
Natalie Eppler, Lauren Frederick
10:05.15
7 Shawnee Mission West A Riley Kiser, Chloe McMahon,
Emma Stamm, Amber Reed
10:05.16
8 MICDS A Geneva Lee, Katherine Laughlin,
Sara Ory, Margaret Sliney
10:12.72
9 Liberty A Jennifer Myers, Jordan Cowger,
Johnna McGaughlin, Madison Nasteff
10:18.53
10 St. Teresa's Academy A Hayden Lee, Brie Hussey,
Brit Maguire, Emma Kate Callahan
10:28.12
11 Liberty North A Stephanie Boan, Shelby Prather,
Kelsey Cox, Sammy Laurenzo
10:41.21
12 Smithville A Katie Berger, Christina Foster,
Brooke Stearns, Katie Alexander
10:48.27

Women's 4 x 1,600m Relay High School   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Francis Howell A Maddi Leigh, Arnica Zitting,
Rebecca Turney, Kristen Adams
21:01.97
2 Pine Creek A Katherine Sered, Calyssa Trautner,
Athena Kuehn, Gabrielle Sered
21:30.81
3 Rock Bridge A Kayla Funkenbusch, Sam Farmer,
Becca Rubinstein, Marilise Stamps
21:33.32
4 Olathe-East A Allison Vermillion, Emily Schmeeckle,
Emily LaRocco, Kayla Davis
22:07.56
5 Raymore-Peculiar A Kami Tabor, Kiley Deain,
Jamie Wharton, Breanna Birkett
22:13.12
6 Fossil Ridge A Marah Guzman, Kate Leatherman,
Michaela Bonenberger, Ashley Bock
22:15.58
7 Bentonville A Victoria Mitchell, Katie Andrews,
Carmen Hedstrom, Cami Hedstrom
22:26.69
8 Shawnee Mission West A Amber Reed, Alex Elliott,
Riley Kiser, Emma Stamm
22:30.79
9 Blue Springs A Emily Hubner, Maria Wendell,
Corinne Rinne, Elyse Valdivia
22:31.35
10 Farmington A Tabitha Griffith, Courtney Armon,
Sophi Thurman, Mackenzie Weakley
22:33.99
11 Liberty A Jennifer Myers, Jordan Cowger,
Johnna McGaughlin, Madison Nasteff
22:46.76
12 Liberty North A Stephanie Boan, Yesenia Gomez,
Kelsey Cox, Sammy Laurenzo
22:51.76
13 Rogers A Lisa Lauschke, Lauren Harrell,
Jordan Maass, Braelyn Smith
22:52.68
14 Shawnee Mission North A Samantha Taylor, Emily Stava,
Gretchen Burchstead, Nicole Revels
22:54.33
15 Olathe-North A Loretta Achoki, Abby Friesen,
Taylor Walters, Libby Friesen
23:01.38
16 Lee's Summit West A Samantha Phillips, Ally Iseman,
Cori Persinger, Kourtney West
23:04.73
17 St. Teresa's Academy A Hayden Lee, Emma Kate Callahan,
Brit Maguire, Anna Bauman
23:13.39
18 Hiawatha A Molly Kettler, Kailey Davis,
Courtney Brockhoff, Jordan Puvogel
23:34.99
19 Lawrence-Free State A Molly McCord, Marlee Yost-Wolff,
Abigail Zenger, Kiran Cordes
23:38.19
20 Stilwell-Blue Valley A Kelsey Kinkade, Marie Young,
Rachel Campbell, Lindsay Davis
24:05.13
21 Raytown South A Nia Lunn, Rachel Evans,
Emily McIntire, Emma Franklin
24:47.09
22 Cornerstone Family School A Kelly Brinckman, Hannah Carr,
Bryttni Schlesener, Rebekah Reid
27:59.09

Women's 1,600m Sprint Medley High School   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Grain Valley A Kayla McCormick, Sarah Turner,
Jordan Dodson, Claire Rose
4:44.70
2 Leavenworth A Angel Harris, Anna Hernandez,
Devin Wheeler, Ilia Rosa
4:52.88
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Raymore-Peculiar A Kiarrah Moore, Morgan Smith,
Donatta Young, Kami Tabor
4:18.68
2 Francis Howell A Breanna Wages, Taylor Knoche,
Maddi Leigh, Rebecca Turney
4:25.10
3 Stilwell-Blue Valley A Annie Little, Azia Lynch,
Kelsey Kinkade, Gabby Gunnerson
4:29.22
4 Shawnee Mission East A Kaycee Mayfield, Phoebe Aguiar,
Grace Quinlan, Annie Kuklenski
4:34.09
5 Atchison A Imogene Bratton, Sierra Smith,
Mady Shipley, Sarah Jaloma
4:42.98
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lee's Summit West A Sydney Watkins, Nicole Kallenberger,
Jamie Newsome, Elizabeth Nolke
4:14.06
2 Norman A Peyton Osborne, Sabrina Dixon,
Eryn Stafford, Hayley Redwine
4:23.00
3 Fossil Ridge A Paige Bernhoft, Kyra Ness-Lancriet,
Isabel Ross, Emily Weber
4:30.87
4 Blair A Shannen Jennings, Mel Throener,
Jayme Anderson, Molly Dibben
4:32.33
5 Farmington A Essance Harris, Destinee Harris,
Mattie Bradley, Tabitha Griffith
4:33.24
6 Lawrence A Myah Yoder, Jensen Edwards,
Marissa Pope, Kyleigh Severa
4:39.36
7 Hazelwood Central A Brianna Smith, Shondrea Frazier,
Si' Arra Forrest, Riesen Lovings
4:45.06
8 Shawnee Heights A Alona Harrison, Jade Tice,
Haley Meier, Lauren Maisberger
4:56.19

Women's 4,000m Distance Medley High School   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lee's Summit West A Annika Sisson, Jamie Newsome,
Kourtney West, Elizabeth Nolke
12:27.29
2 Lawrence-Free State A Claire Sanner, Marilee Neutel,
Emily Venters, Bailey Sullivan
12:31.82
3 Francis Howell A Arnica Zitting, Taylor Knoche,
Maddi Leigh, Kristen Adams
12:35.72
4 Fossil Ridge A Emily Weber, Marah Guzman,
Kate Leatherman, Ashley Bock
12:50.53
5 Bentonville A Emily Davis, Katie Kotoucek,
Sophie Quandt, Katie Andrews
12:59.76
6 Shawnee Mission West A Alex Elliott, Emma Stamm,
Riley Kiser, Amber Reed
13:07.61
7 Hiawatha A Molly Kettler, Brianna Schmitz,
Kailey Davis, Jordan Puvogel
13:08.34
8 Girard A Christian Provence, Gabbie Riddle,
Kendra Samuels, Cailie Logue
13:09.81
9 Blue Springs A Maria Wendell, Lydia Alipio,
Sierra Spinler, Corinne Rinne
13:10.34
10 Farmington A Courtney Armon, Mackenzie Weakley,
Sophi Thurman, Tabitha Griffith
13:11.11
11 Liberty North A Stephanie Boan, Kari Clark,
Shelby Prather, Sammy Laurenzo
13:18.59
12 Pleasant Hill A Courtney Bakken, Paige Johnson,
Heather Hughes, Lauren Larkins
13:19.96
13 Rogers A Lisa Lauschke, Braelyn Smith,
Jordan Maass, Lauren Harrell
13:21.23
14 Manhattan A Mackenzie Gwinner, Taylor Efurd,
Rachel Beach, Megan Ochoa
13:21.25
15 Mill Valley A Ellie Wilson, Emma Hansen,
Savannah Rudicel, Margo Wieschhaus
13:22.87
16 Plattsmouth A Autumn Graham, Hayley Wagner,
Trinity Mott, Baylor Graham
13:23.09
17 Liberty A Johnna McGaughlin, Sydney Offield,
Jennifer Myers, Jordan Cowger
13:27.02
18 Olathe-North A Taylor Walters, Emily Hines,
Abby Friesen, Libby Friesen
13:35.99
19 St. Teresa's Academy A Hayden Lee, Emma Kate Callahan,
Brie Hussey, Emily Laird
13:38.15
20 Leavenworth A Taryn Schoen, Daysha Thomas,
Zoie Hayward, Alyson Ransom
13:41.21
21 Plattsburg A Cecilia Lawrence, Brooklyn Adam,
Abby Cross, Ashton Lile
14:04.97
22 Stilwell-Blue Valley A Marie Young, Annie Little,
Amanda Brown, Lindsay Davis
14:06.23
23 Owensville A Shalynn Uzzle, Morgan Belloir,
Kayla Charboneau, Hannah Baehr
14:26.78
24 Shawnee Heights A Victoria Andrew, Haley Meier,
Aubrey Busenitz, Lauren Maisberger
14:34.30

Women's Women High Jump Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Owusu, Naya SR Saint Louis 1.74
2 O'Brien, Colleen SR Kansas 1.69
3 Cernjul, Marusa SR Nebraska 1.69
4 Vollmer, Lindsay SR Kansas 1.69
5 Pickell, Grace SR Kansas 1.69
6 Culmer, Kenya SR Southern Illinois 1.69
7 Scanlan, Jillanna SR Nebraska 1.69
8 MacFarlane, Belle SR Rice 1.69
9 O'keefe, Natalie SR Southwest Baptist 1.69
10 Kallenberger, Brittany SR Unattached 1.64
11 DeMarco, Ashley SR Unattached 1.64
12 Brant, Morgan SR Emporia St. 1.64
13 Cornett, Sydney SR Truman 1.64
14 Derickson, Taryn SO Unattached 1.64
15 Declue, Tori SR Southwest Baptist 1.64
16 Kaufmann, Kelsey SR Augustana (S.D.) 1.59
17 Borgsmiller, Betsy SR Missouri State 1.59
18 Jones, Natasha SR Baker -
19 Rockers, Paige SR Baker -
20 Simmons, Cetrena SR Southern Illinois -
21 Ray, Alauna SR Southern Illinois -
22 Smith, Gemma SR Missouri State -
23 Uhrich, Stephanie SR Saint Louis -

F hj   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nelson, Rebecca SR Truman 1.62
2 Borgsmiller, Betsy SR Missouri State 1.59
3 Smith, Merdeces SR Kansas 1.56
4 Krig, Sarah SR UMKC 1.50
5 Pattie-Belleli, Holly SR Missouri State 1.50
6 Hamilton, Rozlyn SR Oklahoma Christian 1.47

Women's Women Pole Vault Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Mckenzie SR Rice 4.10
2 Bartnovskaya, Natalia SR Unattached 4.10
3 Andrie, Paula SR Nebraska 4.10
4 Kallenberger, Brittany SR Unattached 3.95
5 Gross, Brigitte SR Sioux Falls 3.95
6 House, Jamie SR Kansas 3.80
7 McFarland, Lauren SR Oral Roberts 3.80
8 Swanson, Taylor SR Cloud County CC 3.65
9 Trupp, Katie SR Southern Illinois 3.65
10 Harris, Lacy SR Unattached 3.65
11 Szabo, Daniella SR Oral Roberts 3.65
12 Crandall, Courtney SR Sioux Falls 3.65
13 Merrill, Tess SR Nebraska 3.65
14 Harano, Sophie SR Sioux Falls 3.50
15 Harding, Caselyn SR Southern Illinois 3.50
16 Wickersham, Staci SR Southwest Baptist 3.50
17 Row, Abby SR Kansas 3.50
18 Sawtelle, Katlyn SR Sioux Falls 3.50
19 Lai, Linhchi SR Oral Roberts 3.50
20 Janke, Alicia SR Rice 3.50
21 Blum, Melanie SR Nebraska 3.50
22 Maldonado, Natasha SR Oral Roberts -
23 Wilson, Maggie SR Emporia St. -

Women's Long Jump High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thomas, Tasjia SO Lincoln College Prep 5.23
2 Hoins, Jaysa JR Superior 4.77
3 Bunn, Raven SR Fort Osage 4.75
4 Moore, Chynna SR Lamar 4.70
5 Doll, Kaylie SR Great Bend 4.68
6 Bradley, Mattie JR Farmington 4.63
7 Heller, Tatum SO Olathe-Northwest 4.63
8 Reardon, Cari SR St. Teresa's Academy 4.56
9 lange, lindsey SO Platte County 4.45
10 Fulte, Samantha JR Orrick -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moore, Kiarrah SR Raymore-Peculiar 5.25
2 Mosby, Trace FR Smithville 5.14
3 Severa, Kyleigh SO Lawrence 5.03
4 Rosenbohm, Megan SR Nodaway-Holt 4.98
5 Harmon, Jordyn JR Emporia 4.98
6 Roepke, Brandi Jo SO Valley Heights 4.96
7 Meeks, Kasey FR Mill Valley 4.89
8 Edwards, Rylie SO Paola 4.84
9 Stoy, Savanna JR Excelsior Springs 4.74
10 Twietmeyer, Allie SO Cheney 4.62
11 Smith, Karen JR Fossil Ridge 4.46
12 Mitchell, Jhaere JR Hazelwood Central 4.40
13 Blood, Bailey SR OP-Blue Valley Southwest 4.39
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bolden, Jewell SR Wichita-Collegiate School 5.25
2 Floyd, Kylia SO Emporia 5.24
3 Harvey, Amelia JR Pine Creek 5.19
4 Bailey, Kiesha JR North Kansas City 5.18
5 Gottschaemmer, Mona SO Wichita Home School 5.14
6 Drees, Emma JR Ell-Saline 5.08
7 Anderson, Sabrina JR North Kansas City 5.05
8 Maples, Raianna SR Topeka 4.99
9 Williams, Jazmin SO Shawnee Mission North 4.91
10 Holmes, Brooke SR Shawnee Mission South 4.84
11 Doctor, Keiona SR Emporia 4.84

F lj   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nelson, Rebecca SR Truman 5.38
2 Smith, Merdeces SR Kansas 5.07
3 Pattie-Belleli, Holly SR Missouri State 4.96
4 Hamilton, Rozlyn SR Oklahoma Christian 4.94
5 Borgsmiller, Betsy SR Missouri State 4.46
6 Krig, Sarah SR UMKC 4.39

Women's Women Long Jump Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Gemma SR Missouri State 5.78
2 Bates, Sharae SR Neosho County CC 5.73
3 Weiss, Peyton SR Emporia St. 5.71
4 Broomfield, Robiann SR Missouri State 5.62
5 Ding, Daisy SR Rice 5.61
6 Obiozor, Cybil SR Rice 5.41
7 Wetstein, Nikki SR Emporia St. 5.40
8 Peet, Jalen SR Southern Illinois 5.39
9 Rautio, Sarah SR Southern Illinois 5.36
10 Moore, Kaylin SR Oral Roberts 4.78
11 Woelber, Bree SR Iowa State 4.51
12 Johnson, Alexis SR Kansas 4.38
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Conley, Sydney SR Kansas 6.50
2 simmons, jasmine SR Unattached 6.31
3 Dadzie, Elizabeth SR Iowa Central CC 6.14
4 McCoy, Jazmin SR Nebraska 6.06
5 Gribbin, Mollie SR Nebraska 5.91
6 Walgrave, Caitlin SR Unattached 5.89
7 Heck, Kari SR Nebraska 5.86
8 Jones, Whitney SR Unattached 5.72
9 Mostoller, Kara SR Nebraska 5.69
10 Momo, Michell SR UNAT UMKC 5.67
11 van der Merwe, Zanri SO Unattached 5.60
12 King, Carmen SR Emporia St. 5.55
13 Cheadle, Lauren SR Southern Illinois 5.44
14 Williams, Tierra SR Nebraska 5.33

Women's Triple Jump High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fulte, Samantha JR Orrick 10.71
2 Meeks, Kasey FR Mill Valley 10.67
3 Diestelkamp, Hailey SO Owensville 10.51
4 Grubb, Kylin SO Odessa 10.23
5 Bradley, Mattie JR Farmington 10.10
6 Broadwell, Caitlin SR Lawrence 10.08
7 Lang, Bryce SO Lee's Summit West 10.02
8 Harris, Dacia SO Olathe-East 9.98
9 Corbitt, Taylor SO Mill Valley 9.87
10 Doll, Kelsie SR Great Bend 9.79
11 Webb, Victoria SR Kansas City-Piper 9.62
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rosenbohm, Megan SR Nodaway-Holt 10.75
2 Starr, Alicia SO Blue Springs 10.64
3 Nelson, Whitney SR Olathe-East 10.55
4 Kakoulias, Amanda SO Andover Central 10.51
5 Divitch, Dakota JR Pine Creek 10.36
6 Reardon, Cari SR St. Teresa's Academy 10.33
7 Hoins, Jaysa JR Superior 10.25
8 Smith, Sierra JR Basehor-Linwood 10.07
9 Hernandez, Odalis SO Emporia 10.06
10 Loukawila, Esther SO Winnetonka 10.02
11 Davis, Lindsay SR Lansing 9.73
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wipfler, Maddie SR Rock Bridge 11.42
2 Newsome, Jamie SR Lee's Summit West 11.37
3 Hart, Alexis SO Truman 11.33
4 Thomas, Tasjia SO Lincoln College Prep 11.13
5 Doll, Kaylie SR Great Bend 10.79
6 Harvey, Amelia JR Pine Creek 10.58
7 Barrett, Sierra SR Carthage 10.52
8 Teed, Kim SO Carthage 10.37
9 Holloman, Whitney JR Topeka 10.30
10 Bunn, Raven SR Fort Osage 10.29
11 Brown, Destiny SO Hazelwood Central 10.28
12 Moore, Kiarrah SR Raymore-Peculiar 10.27
13 Holmes, Brooke SR Shawnee Mission South -

Women's Women Triple Jump Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stanford, Ashley SR Sterling 11.81
2 Caines, Amanda SR Kansas 11.77
3 Eigruber, Anna SR Fort Hays St. 11.71
4 Martin, Simone SR Rice 11.51
5 Momo, Michell SR UNAT UMKC 11.36
6 Obiozor, Cybil SR Rice 11.19
7 Simmons, Cetrena SR Southern Illinois 11.05
8 Dryden, Ashli SR Fort Hays St. 10.97
9 Ray, Alauna SR Southern Illinois 10.95
10 Dunn, Ethanity SR Iowa Central CC 10.82
11 Bufford, Shaneice SR Southern Illinois 10.81
12 Peet, Jalen SR Southern Illinois 10.68
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ewere, Ellie SR Nebraska 1' 0.8"
2 Gribbin, Mollie SR Nebraska 1' 0.64"
3 Broomfield, Robiann SR Missouri State 1' 0.62"
4 Ding, Daisy SR Rice 1' 0.6"
5 Weigandt, Anna SR Nebraska 1' 0.27"
6 Carter, Briana SR UNAT UMKC 1' 0.24"
7 Newman, Daniele SR Lincoln (Mo.) 1' 0.15"
8 Dadzie, Elizabeth SR Iowa Central CC 1' 0.14"
9 Alyn, Elesha SR Allen County CC 1' 0.1"
10 Campbell, Jonelle SR Lincoln (Mo.) 1' 0.06"
11 Culmer, Kenya SR Southern Illinois 11.90
12 Mills, Courtney SR Hastings 11.81
13 Wallace, Tameca SR Cloud County CC 11.74
14 Rautio, Sarah SR Southern Illinois 11.33

Women's Shot Put High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Finley, Rebecca JR Lawrence 11.39
2 Rodriguez, Alex SO Hutchinson 11.32
3 Humphreys, Nicole FR Jackson 10.59
4 Stewart, Lilly JR Shawnee Heights 10.24
5 Holland, Madie JR Mill Valley 10.21
6 Steinbrueck, Jan SR Lutheran South 10.10
7 Weathers, Kellyne SR Mill Valley 9.96
8 Harvey, Daneille JR Lansing 9.71
9 Malone, Molly SO Paola 9.19
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bunn, Paige SO Fort Osage 11.08
2 Harvey, Whitney SR Shawnee Mission North 11.02
3 McMiller, DeeNia SO Winnetonka 10.99
4 Cammock, Kija JR Lansing 10.96
5 Kakoulias, Amanda SO Andover Central 10.80
6 O'brien, Madison JR Paola 10.77
7 Swanagan, Jasmine JR Leavenworth 10.68
8 Siavii, Wendi SR Blue Springs South 10.68
9 Bulin, Megan SR Thayer Central 10.64
10 Gartner, Emily SO Hiawatha 10.52
11 Chiles, Alexis SR Blair 10.47
12 Larison, Paige SR West Platte 9.97
13 Harvey, Desiree JR Lansing 9.31
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rivera, Sophia SR Brentwood 1' 1.27"
2 Cole, Asia SR Fort Osage 1' 1.02"
3 Stein, Alexia JR Baldwin 1' 0.94"
4 Eller, Emily JR Lutheran South 1' 0.89"
5 Maydew, Jenson SR Pratt 1' 0.68"
6 O'Dell, Kennedy SR Eudora 1' 0.68"
7 SLAWSON, KELSEY SR Paola 1' 0.33"
8 Gregor, Katie SR Owensville 1' 0.3"
9 Acklin, Alexis SR Raymore-Peculiar 11.82
10 Scanlan, Shayla JR Plattsmouth 11.47
11 Mosby-Norris, Diamond SR Winnetonka 11.19
12 Baldwin, Emily SR Little River 11.17
13 Olsen, Sara SR Blair 10.73

Women's Women Shot Put Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Simon, Kennedi SR Iowa Central CC 1' 0.48"
2 Massanet, M.J. SR Nebraska-Kearney 11.73
3 Wachter, Paden SR Lindenwood 11.61
4 Reid, Rashell SR Cloud County CC 11.30
5 Lozano, Sophia SR Southern Illinois 11.22
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sharp, Tristen SR Nebraska 1' 2.1"
2 Milton, Jamesia SR Cowley County CC 1' 1.89"
3 Scott, Erin SR Southern Illinois 1' 1.61"
4 Ugwunze, Ijeoma SR Rice 1' 1.25"
5 Kuenzel, Hannah SR Saint Louis 1' 0.5"
6 Gilliland, Morgan SR Emporia St. 1' 0.17"
7 Block, Freya SR Southern Illinois 1' 0.15"
8 Rowland, DaNay SR Coffeyville CC 1' 0.13"
9 Linton, Anna SR Cloud County CC 1' 0.1"
10 Whipple, Marissa SR Sioux Falls 11.82
11 Lowe, Misty SR Emporia St. 11.76
12 Schirmer, Valerie SR Baker 11.56
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Uke, Claire SR Rice 1' 4.11"
2 Muchkayev, Anastasiya SR Kansas 1' 3.74"
3 Maroszek, Jessica SR Kansas 1' 3.7"
4 Pinkelman, Carlie SR Nebraska 1' 3.49"
5 Jackson, Annie SR Nebraska 1' 3.39"
6 Grizzle, Veronica SR Nebraska 1' 3.04"
7 Maag, Jennifer SR Hastings 1' 2.99"
8 Winters, Dani SR Kansas State 1' 2.96"
9 Ziemke, Jackie SR Nebraska-Kearney 1' 2.76"
10 Scott, Alexus SR Southern Illinois 1' 2.16"
11 Williams, Racquel SR Coffeyville CC 1' 1.81"
12 Gaston, Ashley SR Southern Illinois 1' 1.76"

F sp   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hamilton, Rozlyn SR Oklahoma Christian 11.71
2 Nelson, Rebecca SR Truman 11.19
3 Krig, Sarah SR UMKC 9.11
4 Pattie-Belleli, Holly SR Missouri State 8.94
5 Smith, Merdeces SR Kansas 8.50
6 Borgsmiller, Betsy SR Missouri State 7.93

Women's Women Discus Throw Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Racquel SR Coffeyville CC 3' 9.22"
2 Blackwell, Lindsey SR Lindenwood 3' 8.07"
3 Milton, Jamesia SR Cowley County CC 3' 7.28"
4 Kobza, Janessa SR Fort Hays St. 3' 6.03"
5 Nelson, Stephanie SR Baker 3' 4.63"
6 Scott, Alexus SR Southern Illinois 3' 4.29"
7 Ziemke, Jackie SR Nebraska-Kearney 3' 4.19"
8 Regier, Brooke SR Fort Hays St. 3' 3.5"
9 Block, Freya SR Southern Illinois 3' 2.1"
10 Holifield, Bernicia SR Coffeyville CC 3' 1.9"
11 Parrott, Ashley SR Emporia St. 3' 1.55"
12 Linton, Anna SR Cloud County CC 2' 11.9"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gaston, Ashley SR Southern Illinois 4' 4.84"
2 Brand, Erica SR Unattached 4' 3.78"
3 Muchkayev, Anastasiya SR Kansas 4' 3.46"
4 Uke, Claire SR Rice 4' 0.92"
5 Jackson, Annie SR Nebraska 3' 11.99"
6 Greene, Tayla SR Coffeyville CC 3' 10.75"
7 Ecker, Jessica SR Unattached 3' 8.6"
8 Lozano, Sophia SR Southern Illinois 3' 6.02"
9 Ugwunze, Ijeoma SR Rice 3' 5.94"
10 Gilliland, Morgan SR Emporia St. 3' 4.83"
11 Bannister, Leah SR Neosho County CC 3' 4.4"
12 Maag, Jennifer SR Hastings -

Women's Discus Throw High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harvey, Whitney SR Shawnee Mission North 118' 10.0"
2 Meyer, Leah SO Superior 115' 8.0"
3 Swenson, Keiryn JR Maize 114' 10.0"
4 Gartner, Emily SO Hiawatha 113' 7.0"
5 O'Dell, Kennedy SR Eudora 111' 11.0"
6 O'brien, Madison JR Paola 108' 1.0"
7 McMiller, DeeNia SO Winnetonka 108' 0.0"
8 Record, Haley SR Owensville 106' 9.0"
9 Hoffman, Jordan JR Baldwin 99' 4.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meyer, Alex SR Superior 145' 8.0"
2 Johnson, CeCilya JR Lutheran South 142' 1.0"
3 SLAWSON, KELSEY SR Paola 139' 4.0"
4 Finley, Matia JR Lawrence 136' 9.0"
5 Finley, Rebecca JR Lawrence 135' 8.0"
6 Stein, Alexia JR Baldwin 133' 6.0"
7 Husa, Paige SR Fairbury 130' 7.0"
8 Webb, Allie SR Truman 129' 3.0"
9 Cole, Asia SR Fort Osage 128' 8.0"
10 Goodsell, Ryann SO Springdale 127' 0.0"
11 Steinbrueck, Jan SR Lutheran South 124' 3.0"
12 Rivera, Sophia SR Brentwood 117' 11.0"

Women's Women Hammer Throw Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blackwell, Lindsey SR Lindenwood 4' 7.56"
2 Tsema, Dasha SR Kansas 4' 5.69"
3 Block, Freya SR Southern Illinois 4' 2.62"
4 Scott, Erin SR Southern Illinois 4' 2.18"
5 Kuenzel, Hannah SR Saint Louis 3' 10.82"
6 Raterman, Melanie SR Missouri State 3' 7.57"
7 Schirmer, Valerie SR Baker 3' 7.14"
8 Smith, Chelsea SR Lindenwood 3' 6.43"
9 Milton, Jamesia SR Cowley County CC -
10 Kyle, Michelle SR Lindenwood -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Levy, Daina SR Kansas 5' 0.14"
2 Pinkelman, Carlie SR Nebraska 4' 7.87"
3 Sharp, Tristen SR Nebraska 4' 7.15"
4 Gaston, Ashley SR Southern Illinois 4' 6.29"
5 Scott, Alexus SR Southern Illinois 4' 6.15"
6 Lloyd, Mary SR Nebraska 4' 5.43"
7 Lozano, Sophia SR Southern Illinois 4' 5.27"
8 Gowen, McKayla SR Hastings 4' 3.89"
9 Maag, Jennifer SR Hastings 4' 3.71"
10 Coons, Danyell SR Nebraska-Kearney 4' 1.25"

Women's Women Javelin Throw Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spilinek, Abagayle SR Nebraska-Kearney 3' 2.45"
2 Pitko, Haley SR Kansas State 3' 1.37"
3 Miller, Jordan SR Baker 3' 1.37"
4 Faught, Melinda SR Emporia St. 3' 0.59"
5 Case, Savanah SR Cowley County CC 3' 0.28"
6 Delesdernier, Nicole SR Saint Louis 2' 11.35"
7 Toll, Shannon SR Fort Hays St. 2' 10.9"
8 Rohde, Siera SR Nebraska 2' 9.21"
9 Porter, Kristi SR Augustana (S.D.) 2' 7.05"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Malone, Maggie SR Nebraska 4' 0.72"
2 Riley, Mary SR Central Missouri 3' 10.22"
3 Plank, Danielle SR Kansas State 3' 8.66"
4 Wolf, Madison SR Fort Hays St. 3' 8.57"
5 Nelson, Stephanie SR Baker 3' 6.99"
6 Firestone, Sarah SR Nebraska 3' 5.95"
7 Nelson, Rebecca SR Truman 3' 5.12"
8 Weinzheimer, Kianna SR Kansas 3' 4.22"
9 Krueger, Johanna SR Kansas 3' 2.97"
10 Dunkin, Sara SR Emporia St. 3' 1.95"
11 Osmundson, Maddie SR Nebraska 2' 10.7"

F jav   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nelson, Rebecca SR Truman 3' 4.86"
2 Hamilton, Rozlyn SR Oklahoma Christian 2' 6.65"
3 Krig, Sarah SR UMKC 2' 3.61"
4 Smith, Merdeces SR Kansas 2' 1.9"
5 Pattie-Belleli, Holly SR Missouri State 1' 11.01"
6 Borgsmiller, Betsy SR Missouri State 1' 9.71"

Women's Javelin Throw High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kakoulias, Amanda SO Andover Central 3' 3.57"
2 Buie, Abby SO Gardner-Edgerton 3' 1.46"
3 Vermulm, Kayla SR Olathe-Northwest 3' 0.82"
4 Fuller, Taylor SR Perry-Lecompton 2' 11.88"
5 Logue, Lexie SR OP-Blue Valley Southwest 2' 11.26"
6 McKinnis, Quin JR Hutchinson 2' 10.73"
7 Hodge, Jade SR Eskridge-Mission Valley 2' 9.39"
8 Helfrich, Kate SR Shawnee Mission Northwest 2' 9.37"
9 Malone, Molly SO Paola 2' 9.19"
10 Stessman, Morgan SR Shawnee Heights 2' 8.64"
11 Baldwin, Emily SR Little River 2' 7.29"
12 Hoffman, Jordan JR Baldwin 2' 2.52"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Swenson, Keiryn JR Maize 3' 11.3"
2 Rivera, Sophia SR Brentwood 3' 8.82"
3 Holt, Carlea SR Cheney 3' 7.45"
4 Zerbe, Ally SR Eskridge-Mission Valley 3' 6.67"
5 Navarro, Andrea SR Wichita-East 3' 5.84"
6 Taylor, Haley SR Chanute 3' 5.16"
7 Hopkins, Nicole SR Louisburg HS 3' 3.21"
8 Wiebe, Scout SR Lawrence-Free State 3' 1.52"
9 Kehl, Kelsey SO Baldwin 3' 1.45"
10 Twietmeyer, Allie SO Cheney 2' 11.94"
11 Tenbrink, Kelsey SR Shawnee Heights 2' 11.52"
12 Starling, Jill SR Gardner-Edgerton 2' 10.17"