EPGTF Boys Last Chance

Scores:
Team Score
El Paso-Gridley108
Blue Ridge60
Deer Creek-Mackinaw54
Henry-Senachwine42
Ridgeview33

Men's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gubitz, Matt JR El Paso-Gridley 12.69 1
2 Jamison, Justin JR Blue Ridge 13.03
3 Kereta, Bryan SR Henry-Senachwine 13.38
4 Ohlenkamp, Chris JR Blue Ridge 13.53
5 Willey, Evan FR Deer Creek-Mackinaw 13.91
6 Kilpatrick, Matthew SO Blue Ridge 14.25
7 Hopkins, Sean SO Blue Ridge 14.79
8 Rochester, Nathaniel JR Blue Ridge 15.06
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mckinley, Gabe JR El Paso-Gridley 11.87 8
2 Frawley, Lucas SO Henry-Senachwine 12.41 6
3 McDormend-Dozier, Christian SO Blue Ridge 12.54 4
4 Bailey, Justin JR Blue Ridge 12.66 2
5 Schoonover, Logan FR Deer Creek-Mackinaw 12.71
6 Carnicle, Jacob FR Deer Creek-Mackinaw 12.77
7 Moncelle, Alan FR El Paso-Gridley 13.01
8 Beyer, Ilya SO Ridgeview 13.49

Men's 100m Dash Wheelchair   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schertz, Nathan SO El Paso-Gridley 1:01.29

Men's 200m Dash Wheelchair   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schertz, Nathan SO El Paso-Gridley 2:06.45

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bozarth, Matthew FR Blue Ridge 30.51
2 Willey, Evan FR Deer Creek-Mackinaw 30.82
3 Meier, Michael FR Blue Ridge 31.77
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schoonover, Logan FR Deer Creek-Mackinaw 25.90 8
2 Bailey, Justin JR Blue Ridge 26.52 6
3 Moncelle, Alan FR El Paso-Gridley 26.80 4
4 Gubitz, Matt JR El Paso-Gridley 27.15 2
5 Tinsley, William JR Ridgeview 27.32 1
6 Beyer, Ilya SO Ridgeview 27.70
7 Kereta, Bryan SR Henry-Senachwine 28.71
8 Parkinson, Chase FR Henry-Senachwine 30.02

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dixon, Triston SR Blue Ridge 59.29 1
2 Bozarth, Matthew FR Blue Ridge 1:08.57
3 Meier, Michael FR Blue Ridge 1:11.85
4 Kilpatrick, Matthew SO Blue Ridge 1:12.25
5 Rochester, Nathaniel JR Blue Ridge 1:39.56
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pettis, Alex SR Henry-Senachwine 55.39 8
2 Wiley, Trevor SO Henry-Senachwine 57.20 6
3 Skare, Ryan JR El Paso-Gridley 58.39 4
4 Beyer, Ilya SO Ridgeview 59.04 2
5 Clancy, Jack SO Blue Ridge 59.92
6 Barnard, Luke SR El Paso-Gridley 1:04.08
7 Ohlenkamp, Chris JR Blue Ridge 1:04.91

Men's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ludy, Adam FR El Paso-Gridley 4:47.79 8
2 Layden, Andy FR El Paso-Gridley 4:48.56 6
3 Hopkins, Sean SO Blue Ridge 5:28.37 4
4 Valentine, Steven SO Deer Creek-Mackinaw 5:29.58 2
5 Smith, Brandon FR Henry-Senachwine 5:37.20 1
6 Talley, Tim JR Ridgeview 6:03.37
7 Bogner, Evan SO Henry-Senachwine 6:30.95
8 Barnard, Luke SR El Paso-Gridley 6:33.57
9 Crozier, Branson FR Blue Ridge 9:00.83

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Forest SR Deer Creek-Mackinaw 10:59.35 8
2 Barnard, Luke SR El Paso-Gridley 11:27.55 6
3 Jamison, Justin JR Blue Ridge 11:42.76 4
4 Hopkins, Sean SO Blue Ridge 12:46.21 2
5 Clancy, Jack SO Blue Ridge 16:05.53 1
6 McDormend-Dozier, Christian SO Blue Ridge 16:05.94
7 Crozier, Branson FR Blue Ridge 18:05.11

Men's 110m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tinsley, William JR Ridgeview 16.75 8
2 Morrow, Peyton SO Blue Ridge 18.40 6
3 Vincent, Garrett SR Deer Creek-Mackinaw 19.06 4
4 Dixon, Triston SR Blue Ridge 21.07 2
5 Shelton, Taylor FR El Paso-Gridley 21.76 1

Men's 300m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tinsley, William JR Ridgeview 46.88 8
2 Carnicle, Jacob FR Deer Creek-Mackinaw 47.26 6
3 Morrow, Peyton SO Blue Ridge 53.85 4
4 Dixon, Triston SR Blue Ridge 1:00.52 2

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 El Paso-Gridley A Dustyn Brown, Gabe Mckinley,
Connor Stoller, Matt Gubitz
1:50.87 8

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jamison, Justin JR Blue Ridge 19' 4.75" 8
2 Moncelle, Alan FR El Paso-Gridley 17' 9.0" 6
3 Schoonover, Logan FR Deer Creek-Mackinaw 16' 11.5" 4

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frawley, Lucas SO Henry-Senachwine 40' 9.5" 8
2 Jamison, Justin JR Blue Ridge 35' 6.25" 6
3 Vincent, Garrett SR Deer Creek-Mackinaw 33' 0.0" 4
4 Skare, Ryan JR El Paso-Gridley 31' 11.75" 2

Men's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jenkins, Ethan FR El Paso-Gridley 41' 7.0" 8
2 Hays, Caleb SR Ridgeview 41' 1.0" 6
3 Starry, Jacob SR Henry-Senachwine 39' 2.0" 4
4 Keith, Kaston SR El Paso-Gridley 38' 6.0" 2
5 Epley-Walters, Bodee SR El Paso-Gridley 35' 3.0" 1
6 Ahnafield, Austin SR El Paso-Gridley 35' 1.0"
7 Parkinson, Chase FR Henry-Senachwine 30' 3.0"
8 Keller, Tim SO Henry-Senachwine 28' 6.0"
9 Kilpatrick, Matthew SO Blue Ridge 24' 6.0"
10 Wood, Ryan JR Deer Creek-Mackinaw 23' 6.5"

Men's Discus Throw   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hays, Caleb SR Ridgeview 126' 0.0" 8
2 Parkinson, Chase FR Henry-Senachwine 95' 9.0" 6
3 Keith, Kaston SR El Paso-Gridley 95' 5.0" 4
4 Starry, Jacob SR Henry-Senachwine 92' 8.0" 2
5 Ahnafield, Austin SR El Paso-Gridley 88' 0.0"
6 Crozier, Branson FR Blue Ridge 80' 2.0"
7 Epley-Walters, Bodee SR El Paso-Gridley 78' 8.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Keller, Tim SO Henry-Senachwine 89' 7.0" 1
2 Jenkins, Ethan FR El Paso-Gridley 81' 9.0"
3 Wood, Ryan JR Deer Creek-Mackinaw 73' 9.0"
4 Clancy, Jack SO Blue Ridge 57' 6.0"
5 Hopkins, Sean SO Blue Ridge 19' 4.0"
6 McDormend-Dozier, Christian SO Blue Ridge -
7 Willey, Evan FR Deer Creek-Mackinaw -

Men's Discus Throw Wheelchair   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schertz, Nathan SO El Paso-Gridley 15' 6.0"