Huey Johnson Memorial Invitational

Scores:
Team Score
Bloom Twp.211.66
Shepard196
Brooks College Prep162
Simeon87
Thornton Fractional North64
Resurrection46.33
North Lawndale Prep37
Seton Academy21
Steinmetz18
Prosser High School14

Women's 55m Dash F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carothers, Imani FR Brooks College Prep 7.51 10
2 Morris, Hannah FR Bloom Twp. 7.61 8
3 Smith, Keniya FR Brooks College Prep 7.69 6
4 Khaliq, Maya FR Bloom Twp. 7.84 4
5 Bradley, Crystal FR Simeon 7.94 2
6 Foster, Ari FR North Lawndale Prep 7.96 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bradley, Crystal FR Simeon 8.12
2 Campbell, Markita SO Thornton Fractional North 8.39
3 White, Kyla FR Seton Academy 9.05
4 Coleman , Tatyana SO Brooks College Prep 9.57
5 Sepuladuva, Kacia SR Thornton Fractional North 10.37
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Khaliq, Maya FR Bloom Twp. 7.81
2 Herring, Brittany SO Shepard 8.29
3 Boulden, Ladeejah SO Thornton Fractional North 8.37
4 Kelly, Jessica SO Seton Academy 8.51
5 Zwolfer, Chloe FR Resurrection 9.91
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Morris, Hannah FR Bloom Twp. 7.71
2 Walker, Niya SO Steinmetz 8.90
3 Ugryn, Alyona SR Steinmetz 9.31
4 O'Brian, KD FR Resurrection 9.41
5 Nunez, Olivia JR Steinmetz 10.26
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Carothers, Imani FR Brooks College Prep 7.69
2 Carson, China FR Simeon 8.24
3 Slaughter, G'Andra FR Simeon 9.08
4 Fitzgerald, Nyesha FR Seton Academy 9.21
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Smith, Keniya FR Brooks College Prep 7.79
2 Foster, Ari FR North Lawndale Prep 7.96
3 Dunigan, Deani FR Shepard 8.59
4 Dabney, Kyla SO Bloom Twp. 9.19
5 Rodden, Grace FR Resurrection 9.38

Women's 55m Dash Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woods, Mariah JR Seton Academy 7.56 10
2 Metoyer, Larrece JR Bloom Twp. 7.62 8
3 Tillman, Day-Sha JR Shepard 7.67 6
4 Terry, Mariah SR Shepard 7.69 4
5 McIntyre, Khalia SR Shepard 7.77 2
6 Elliott, Jasmine JR Brooks College Prep 7.91 1
7 Douglas, Diamond SR North Lawndale Prep 7.92
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 McIntyre, Khalia SR Shepard 7.85
2 Bell, Jaleya JR Brooks College Prep 7.95
3 Duckworth, Brianna SR Simeon 8.28
4 Morrow, Gladys JR Thornton Fractional North 8.32
5 Ellew, Alysah FR Resurrection 8.78
6 Abuhashish, Remah SR Steinmetz 10.12
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Woods, Mariah JR Seton Academy 7.49
2 Douglas, Diamond SR North Lawndale Prep 7.85
3 Elliott, Jasmine JR Brooks College Prep 7.92
4 Williams, Ashlei JR Simeon 8.35
5 Swayzer, Jierra JR Steinmetz 8.97
6 Johnson , Kalazhe SO Brooks College Prep 10.41
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Metoyer, Larrece JR Bloom Twp. 7.73
2 Terry, Mariah SR Shepard 7.74
3 Scott, Lakisa JR Thornton Fractional North 8.03
4 Zakrzewski, Courtney SO Resurrection 8.36
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Tillman, Day-Sha JR Shepard 7.67
2 Cole, Danyelle JR Simeon 7.94
3 Warrior, Reyona JR Thornton Fractional North 8.02
4 Alic, Elma JR Resurrection 8.27
5 Langford, Desmaria JR Steinmetz 9.17

Women's 200m Dash F/S   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kelly, Jessica SO Seton Academy 32.10
2 Baustia, Karla SO Resurrection 32.95
3 Fitzgerald, Nyesha FR Seton Academy 35.93
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Folk, Rainah FR Shepard 32.92
2 White, Kyla FR Seton Academy 33.77
3 Caamoan, Jessica SO Resurrection 36.74
4 Szczech, Justyna SR Steinmetz 37.70
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walker, Niya SO Steinmetz 31.73
2 Marshall, Jaquara SO Shepard 32.38
3 Mura, Marina SO Resurrection 37.60
4 Colula, Ariana SR Steinmetz 39.83
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bradley, Crystal FR Simeon 29.23 4
2 Griggs, Kyja FR Bloom Twp. 29.86 2
3 Carson, China FR Simeon 31.02
4 Miles, She-Ani JR Thornton Fractional North 33.57
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Keniya FR Brooks College Prep 28.04 10
2 Beal, Katherine SO Bloom Twp. 29.19 6
3 McCarter, Keirra FR Simeon 30.96
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Khaliq, Maya FR Bloom Twp. 28.57 8
2 Foster, Ari FR North Lawndale Prep 30.04 1
3 Campbell, Markita SO Thornton Fractional North 30.24
4 Campbell, Tiatiana SO North Lawndale Prep 31.09

Women's 200m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woods, Mariah JR Seton Academy 27.48 8
2 Creighton, MaryAnn JR Resurrection 32.48
3 Swayzer, Jierra JR Steinmetz 32.61
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cole, Persephone SR Seton Academy 30.90
2 Langford, Desmaria JR Steinmetz -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adesola, Victoria SO Simeon 29.70
2 Duckworth, Brianna SR Simeon 30.20
3 Kelly, Miranda JR Thornton Fractional North 32.60
4 Smith, Areion JR Steinmetz 36.38
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Metoyer, Larrece JR Bloom Twp. 27.87 2
2 Scott, Lakisa JR Thornton Fractional North 28.38 1
3 Terry, Mariah SR Shepard 30.20
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hamilton, Angelique SR Bloom Twp. 27.08 10
2 Horton, Charlene JR Thornton Fractional North 27.54 6
3 Smyles, Jasmine SR Prosser High School 27.75 4

Women's 400m Dash F/S   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Guy, Deja SR Shepard 1:29.22
2 Sepuladuva, Kacia SR Thornton Fractional North 1:37.80
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Segovia, Jocelyne SR Steinmetz 1:35.23
2 Almijad, Rahma SO Resurrection 1:48.47
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Contreras, Kristine SO Bloom Twp. 1:15.18 2
2 Miles, She-Ani JR Thornton Fractional North 1:20.30
3 Tigner, Faith FR Shepard 1:45.80
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McNeese, Kyla FR Bloom Twp. 1:10.18 6
2 Coley, Mya SO Brooks College Prep 1:11.05 4
3 Campbell, Tiatiana SO North Lawndale Prep -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morris, Kyla SO Brooks College Prep 1:06.69 10
2 Foster, Ari FR North Lawndale Prep 1:08.47 8
3 Henry, Iesha SO North Lawndale Prep 1:17.04 1

Women's 400m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cheever, Theresa JR Resurrection 1:13.74
2 Bass, Makayla JR Thornton Fractional North 1:16.03
3 Houston, Raejean JR Thornton Fractional North -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cook, Myla SR Brooks College Prep 1:12.51
2 Thomas, Hatiana SR Shepard 1:14.58
3 Buzzo, Maggie JR Resurrection 1:18.77
4 Lesley, Justis SR Shepard 1:26.00
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cole, Persephone SR Seton Academy 1:10.98 1
2 Jackson, Jakia SR North Lawndale Prep 1:21.56
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cunningham, Marya JR Resurrection 1:06.67 4
2 Smith, Manique SR Bloom Twp. 1:06.89 2
3 Douglas, Diamond SR North Lawndale Prep 1:14.70
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smyles, Jasmine SR Prosser High School 1:01.32 10
2 Ward, Whitney JR Brooks College Prep 1:01.89 8
3 Hamilton, Angelique SR Bloom Twp. 1:02.30 6
4 DesRosiers, , Gabriell JR North Lawndale Prep -

Women's 800m Run F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gavina, Tanya SO Bloom Twp. 3:02.89 10
2 Rangle, Laura FR Bloom Twp. 3:09.24 8
3 Dorsey, Jozie FR Shepard 3:09.77 6
4 Reyes, Jocelyne SO Bloom Twp. 3:10.82 4
5 Johnson, Taylor SO North Lawndale Prep 3:16.99 2
6 Patterson, Cache SO Simeon 3:31.32 1
7 Croft, Deshelle SO Shepard 3:41.75
8 Grant, Aminah SO Brooks College Prep 3:45.00

Women's 800m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Scruggs, Kira JR Simeon 2:56.85
2 Heffner, Chaciydah SR Thornton Fractional North 2:56.89
3 Pergams, Emma JR Resurrection 2:57.99
4 Carter, Milan JR Shepard 3:00.83
5 Perez, Kamryn SO Shepard 3:07.95
6 Holloway, Nicole SR Brooks College Prep 3:10.59
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ramirez, Sullibet SR Bloom Twp. 2:26.39 10
2 Fagiano, Carissa SR Resurrection 2:30.18 8
3 Gillespie, Maureen JR Resurrection 2:43.98 6
4 Abraham, kierra SR North Lawndale Prep 2:45.82 4
5 Del Horno, Mariah SO Bloom Twp. 2:49.44 2
6 Valdivia, Anahi SO Thornton Fractional North 2:50.28 1

Women's 1,600m Run F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pizano, Lissett FR Bloom Twp. 6:36.12 10
2 Gorzeiniowski, Bella FR Shepard 7:02.82 8
3 Tello, Leslie FR Shepard 7:05.93 6
4 Grant, Aminah SO Brooks College Prep 8:07.02 4
5 Campuzano, Sophia FR Bloom Twp. 8:25.68 2

Women's 1,600m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Scott, Gabrielle SR Simeon 6:07.44 10
2 Lewis, Samaya SR Brooks College Prep 6:08.13 8
3 Sanchez, Emily SO Bloom Twp. 6:22.88 6
4 Rangel, Annie SO Shepard 6:34.28 4
5 Garza, Vivian FR Shepard 6:40.72 2
6 Scruggs, Kira JR Simeon 6:48.01 1
7 Fernandez, Jocelyn SO Thornton Fractional North 7:02.27
8 Diaz, Maria SR Thornton Fractional North 7:05.12

Women's 3,200m Run F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tello, Leslie FR Shepard 15:54.78 10
2 Grant, Aminah SO Brooks College Prep 16:32.19 8

Women's 3,200m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Samaya SR Brooks College Prep 12:56.03 10
2 Scott, Gabrielle SR Simeon 13:19.57 8
3 Bomberry, Jessica SR Shepard 14:32.15 6
4 Fernandez, Jocelyn SO Thornton Fractional North 15:31.61 4

Women's 55m Hurdles Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ward, Edlecia JR Brooks College Prep 10.08 10
2 Adesola, Victoria SO Simeon 10.53 8
3 Jennings, Monet SR Simeon 10.54 6
4 Holmes, Tatiana JR Simeon 10.55 4
5 Porter, Carolyn SR Shepard 10.58 2
6 Creighton, MaryAnn JR Resurrection 11.01 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Ward, Edlecia JR Brooks College Prep 10.84
2 Jennings, Monet SR Simeon 10.94
3 Creighton, MaryAnn JR Resurrection 11.11
4 Williams, Niya SR Bloom Twp. 11.13
5 Ellis, Stacey JR Bloom Twp. 11.97
6 Thomas, Hatiana SR Shepard 13.33
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Holmes, Tatiana JR Simeon 10.64
2 Adesola, Victoria SO Simeon 10.69
3 Porter, Carolyn SR Shepard 10.87
4 Stuckel, Nina JR Resurrection 12.59

Women's 55m Hurdles F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carothers, Imani FR Brooks College Prep 8.68 10
2 Ganter, Diamond SO Shepard 10.63 8
3 Alreed, Daisy SO Brooks College Prep 10.75 6
4 Quinn, Mary FR Resurrection 11.18 4
5 McCarter, Keirra FR Simeon 11.80 2
6 Bell, Kaiaja FR Bloom Twp. -
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Ganter, Diamond SO Shepard 10.57
2 Alreed, Daisy SO Brooks College Prep 10.82
3 Bell, Kaiaja FR Bloom Twp. 11.04
4 Quinn, Mary FR Resurrection 11.22
5 Kimble, Armonie SO Simeon 12.11
6 Wilson, Jaylen SO Shepard 12.19
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Carothers, Imani FR Brooks College Prep 8.91
2 McCarter, Keirra FR Simeon 10.99
3 Reid, Alisha FR Simeon 11.63
4 Calhoun, Nyjah SO Shepard 11.81

Women's Pole Vault Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hernandez, Angela JR Bloom Twp. 7' 0.0" 10
2 Cheever, Theresa JR Resurrection 5' 6.1" 8
3 Williams, Niya SR Bloom Twp. 5' 6.0" 6
4 Makenas, Jessica SR Shepard -
5 Rangel, Annie SO Shepard -
6 Carter, Milan JR Shepard -
7 DeMovic, Julia JR Resurrection -

Women's Long Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wells, Chasz SR Shepard 17' 9.5" 10
2 McIntyre, Khalia SR Shepard 17' 0.25" 8
3 Cole, Danyelle JR Simeon 16' 2.0" 6
4 James, Emani JR Thornton Fractional North 15' 8.5" 4
5 Douglas, Diamond SR North Lawndale Prep 15' 7.0" 2
6 McFadden, Anila SO Shepard 15' 0.75" 1
7 DesRosiers, , Gabriell JR North Lawndale Prep 14' 7.0"
8 Lawal, Muneerat JR Thornton Fractional North 14' 1.5"
9 Scruggs, Kira JR Simeon -

Women's Long Jump F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morris, Hannah FR Bloom Twp. 17' 8.5" 10
2 Carothers, Imani FR Brooks College Prep 17' 3.5" 8
3 Ganter, Dominique SO Shepard 14' 8.0" 6
4 Herring, Brittany SO Shepard 14' 2.0" 4
5 Beal, Katherine SO Bloom Twp. 14' 0.5" 2
6 Griggs, Kyja FR Bloom Twp. 13' 4.0" 1
7 Boulden, Ladeejah SO Thornton Fractional North 13' 0.5"
8 Foster, Ari FR North Lawndale Prep 13' 0.0"
9 Dunigan, Deani FR Shepard 12' 2.0"
10 Agee, Kristine FR Simeon -
11 Slaughter, G'Andra FR Simeon -
12 Smith, Leslie FR Simeon -
13 Waters, Aviance SO Bloom Twp. -
14 Henry, Iesha SO North Lawndale Prep -
15 McNeese, Kyla FR Bloom Twp. -
16 Jackson, Cherrise SR Bloom Twp. -

Women's Triple Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 James, Emani JR Thornton Fractional North 36' 10.0" 10
2 McIntyre, Khalia SR Shepard 34' 8.0" 8
3 Wells, Chasz SR Shepard 34' 0.0" 6
4 Hamilton, Angelique SR Bloom Twp. 32' 0.0" 4
5 Adesola, Victoria SO Simeon 29' 9.0" 2
6 Kimble, Armonie SO Simeon 27' 6.5" 1
7 Holmes, Tatiana JR Simeon 26' 6.5"
8 Williams, Niya SR Bloom Twp. 26' 0.1"
9 Jennings, Monet SR Simeon 26' 0.0"

Women's Triple Jump F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morris, Hannah FR Bloom Twp. 32' 8.0" 10
2 Campbell, Tiatiana SO North Lawndale Prep 31' 3.0" 8
3 Carson, China FR Simeon 29' 1.0" 6
4 Beal, Katherine SO Bloom Twp. 28' 5.0" 4
5 Reid, Alisha FR Simeon 28' 1.0" 2
6 Coley, Mya SO Brooks College Prep 26' 5.5" 1
7 Wilson, Jaylen SO Shepard 25' 11.0"
8 Bradley, Crystal FR Simeon 23' 8.0"
9 Waters, Aviance SO Bloom Twp. -

Women's Shot Put F/S   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sanders, Ashley FR Bloom Twp. 23' 6.5"
2 Carr, Nora SO Resurrection 21' 9.5"
3 Daily, Annelise SO Resurrection 21' 4.5"
4 West, Jasmine FR Bloom Twp. 20' 5.0"
5 Hammond, Asia SO Simeon 20' 2.5"
6 Heard, Katara FR Simeon 19' 0.5"
7 Sullivan, Precious FR Simeon 18' 10.75"
8 Segovia, Jocelyne SR Steinmetz 16' 2.0"
9 Filipowicz, Molly SR Steinmetz 15' 9.25"
10 Coleman , Tatyana SO Brooks College Prep 15' 1.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reid, Aliyah FR Simeon 28' 9.25" 10
2 Griffin, Arbryanna FR Shepard 28' 6.0" 8
3 Flannagan, Sara SO Shepard 27' 9.25" 6
4 Jackson, Shaylesee FR Thornton Fractional North 27' 1.0" 4
5 Henry, Iesha SO North Lawndale Prep 26' 0.25" 2
6 Marshall, Jaquara SO Shepard 25' 3.5" 1
7 Shelton, Myquiera FR Shepard 24' 7.25"
8 Ryan, Kate SO Resurrection 21' 11.5"
9 Miles, She-Ani JR Thornton Fractional North 21' 9.0"
10 Torres, Jailene JR Steinmetz 19' 8.0"
11 Urquizo, Alicia JR Steinmetz 17' 6.5"

Women's Shot Put Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gonzalez, Jenny JR Steinmetz 25' 9.75" 2
2 Petrucci, Rosana SR Resurrection 23' 4.5"
3 Turner, Dejanetta SR Bloom Twp. 22' 1.25"
4 Merced, Diamond SR Bloom Twp. 22' 1.0"
5 Colula, Ariana SR Steinmetz 21' 10.25"
6 Burns, Nora SR Shepard 21' 9.0"
7 Delgado, Jaritza SR Steinmetz 20' 6.0"
8 Valdez, Isabella SR Steinmetz 15' 4.0"
9 Aguro, Fadeke SR Simeon 15' 3.25"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peoples-Johnson, Kyma SR Bloom Twp. 34' 6.5" 10
2 Jackson, Jada JR Shepard 31' 6.75" 8
3 Goebel, Hayley FR Shepard 29' 10.0" 6
4 Riddle, Janel SR Brooks College Prep 29' 5.0" 4
5 Duckworth, Brianna SR Simeon 24' 11.75" 1
6 Blake, Quinise JR Shepard 24' 3.0"
7 Diarra, Kadiatou SR Resurrection 23' 11.0"
8 Williams, Ashlei JR Simeon 23' 10.25"
9 Ozoh, Chinereye SO Thornton Fractional North -