LTC Indoor 2015

Men's 55m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cox, Corey SR Mercer County 7.34
2 Koga, Da-Mon SO Galva 7.72
3 Samuel, Alex JR Galva 7.85
4 Brown, Chris SO Stark County 7.96
5 Lane, John FR ROWVA 9.25
6 Zavala, Michael SO Stark County 10.06
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vancil, Zach SO West Central 6.88
2 Bigger, Brock FR West Central 7.40
3 Anderson, Lance FR United 7.40
4 Hawk, Blaze JR United 7.75
5 Ashby, Ethan SO Cambridge 7.81
6 Sedlacek, Jacob FR ROWVA 8.14
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reed, James JR Annawan 6.87
2 Fountain, Cody SR Annawan 7.27
3 Sipp, Caleb JR Cambridge 7.38
4 Saal, Matt SO Princeville 7.45
5 Reid, Connor FR Mercer County 7.63
6 Lopez, Alex SO Princeville 7.89

Men's 200m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mono, Alfred SO United 25.46
2 Anderson, Lance FR United 27.06
3 Koga, Da-Mon SO Galva 29.44
4 Coakley, Sage JR Galva 29.49
5 Arnold, Joby SR West Central 29.95
6 Brown, Chris SO Stark County 30.16
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Snedden, Scott SO Princeville 25.98
2 Lang, Jake JR Cambridge 27.51
3 Young, Alex FR Mercer County 28.16
4 Garber, Casey SR West Central 28.31
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reed, James JR Annawan 24.54
2 Stubenrauch, Richie SR Mercer County 24.90
3 Woodside, Bret FR ROWVA 24.96
4 Soggie, Haakon JR ROWVA 25.65
5 Pillen, Carter SR Annawan 25.79
6 VanLaningham, Austin JR Princeville 28.17

Men's 400m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Runge, Job SR United 57.00
2 Hellenberg, Leo SR Stark County 1:01.84
3 Walton, Skyler JR West Central 1:04.40
4 Runge, Noah JR United 1:04.45
5 LaGrow, Colton FR ROWVA 1:05.94
6 Samuel, Alex JR Galva 1:12.72
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Snedden, Scott SO Princeville 58.19
2 Plotner, James SO Stark County 1:01.40
3 Wakeland, Dallas SR Mercer County 1:05.00
4 Sullivan, Evan FR Cambridge 1:06.22
5 Garcia, Austin FR Galva 1:21.42
6 Robinson, Austin FR Mercer County 1:22.35
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vancil, Zach SO West Central 53.32
2 Buresh, Ben FR Annawan 56.30
3 VanLaningham, Austin JR Princeville 58.83
4 Bumman, Jack SO Cambridge 59.60
5 Schultz, Blake JR ROWVA 1:02.15
6 Matney, Hunter SO Annawan 1:05.40

Men's 800m Run High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shoemaker, Freeman FR West Central 2:24.14
2 Smith, Alex FR Annawan 2:28.88
3 Hart, Derek FR United 2:47.73
4 Simmering, Jake SR Cambridge 2:51.67
5 Brown, Michael JR United 2:54.15
6 Wexell, Brett FR Galva 2:54.71
7 Akers, Tristan JR Cambridge 2:56.24
8 Boland, Chad JR Stark County 3:07.82
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cook, Michael SR Annawan 2:04.46
2 Jackson, Austin SR Mercer County 2:10.14
3 Phillips, Leif SR Princeville 2:20.80
4 Porter, James SO West Central 2:20.81
5 Stirn, Drake SR Mercer County 2:31.18
6 Tyree, Ethan JR Stark County 2:33.42
7 Baker, Jarod SO Princeville 2:34.05
8 Cutts, Nathan FR ROWVA 2:56.41
9 VanDeWostine, Bryent SR ROWVA 2:13.66

Men's 1600m Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cook, Michael SR Annawan 4:52.28
2 Stanley, Ethan SR ROWVA 5:10.18
3 Whitsitt, Toby FR United 5:19.04
4 Dir, Noah JR Annawan 5:19.73
5 Shoemaker, Freeman FR West Central 5:25.26
6 Adolphson, Ethan SO Mercer County 5:39.09
7 Kuberski , Dylan SO ROWVA 5:48.99
8 Biddle, Grant SR Mercer County 5:52.49
9 Todd, Mitchell SO Cambridge 5:52.49
10 Tyree, Ethan JR Stark County 5:53.90
11 Gray, Kamron FR Cambridge 6:11.58
12 Niemeyer, Trenton SO Galva 6:26.21
13 Garner, Jace FR West Central 6:42.19
14 Wexell, Brett FR Galva 6:50.65
15 Oelkers, Paul FR Princeville 7:17.49

Men's 3200m Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stanley, Ethan SR ROWVA 10:50.97
2 Davis, Keith JR Annawan 10:57.04
3 Whitsitt, Toby FR United 11:00.13
4 Brooks, Dylan SR Cambridge 11:23.44
5 Hawk, Nick SO Mercer County 11:30.40
6 Tyree, Ethan JR Stark County 12:36.74
7 Poppy, John SO Cambridge 12:47.78
8 Niemeyer, Trenton SO Galva 12:52.46
9 Ramirez, Andres SR United 13:42.13
10 Bole, Justin FR West Central 16:12.48

Men's 55m Hurdles High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Villareal, Antonio SR United 10.34
2 Robinson, Austin FR Mercer County 11.15
3 Brown, Chris SO Stark County 11.30
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thomson, Presson SR Annawan 8.11
2 Stubenrauch, Richie SR Mercer County 8.26
3 O'Connor, Carl SR ROWVA 8.54
4 Althaus, Sam SR Cambridge 8.59
5 Parkinson , Austin SO ROWVA 9.49
6 Stone, AJ SO Galva 10.41

Men's High Jump High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woodside, Kyle SR ROWVA 6' 4.0"
2 Landwehr, Alex JR Annawan 6' 0.0"
3 Hellenberg, Leo SR Stark County 6' 0.0"
4 Ford, Kyle JR Cambridge 5' 2.0"
5 LaGrow, Colton FR ROWVA 5' 2.0"
6 Dir, Noah JR Annawan 5' 2.0"
7 Porter, James SO West Central 5' 2.0"
8 Wakeland, Dallas SR Mercer County 5' 0.0"
9 Arendt, Johnathon SO United 4' 10.0"

Men's Long Jump High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mono, Alfred SO United 19' 7.0"
2 Villareal, Antonio SR United 15' 11.0"
3 Samuel, Alex JR Galva 15' 10.0"
4 Coakley, Sage JR Galva 13' 4.0"
5 Bole, Justin FR West Central 13' 2.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tomlin, Brad SR ROWVA 20' 6.0"
2 Landwehr, Alex JR Annawan 19' 9.0"
3 Buresh, Ben FR Annawan 18' 11.5"
4 Hellenberg, Leo SR Stark County 18' 9.5"
5 Reed, Brockton SO Cambridge 18' 8.5"
6 Bumman, Jack SO Cambridge 17' 11.5"
7 Soseman, Jeremy SR Mercer County 16' 7.5"
8 Wall, Colton SO Mercer County 15' 10.0"

Men's Triple Jump High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Anthony JR Cambridge 34' 11.5"
2 Koga, Da-Mon SO Galva 33' 4.0"
3 Palmer, Brayton SR Cambridge 32' 4.0"
4 Runge, Noah JR United 31' 10.0"
5 Goss, Brett SO ROWVA 31' 3.5"
6 Studer, Nathan JR United 30' 5.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stubenrauch, Richie SR Mercer County 42' 3.5"
2 Wheeler, Jayson SR ROWVA 39' 6.5"
3 Reed, James JR Annawan 38' 7.0"
4 Walton, Skyler JR West Central 34' 5.5"
5 Bowen, Michael SR Mercer County 31' 6.5"

Men's Shot Put High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tippett, Nathen JR United 40' 0.5"
2 Bigger, Brock FR West Central 35' 3.75"
3 McDorman, Marshall SO United 35' 0.0"
4 Stein, Terry JR Princeville 33' 0.5"
5 Delbridge, Brett JR Princeville 30' 1.0"
6 Sander, Dalton JR Stark County 29' 7.0"
7 Zavala, Michael SO Stark County 22' 9.0"
8 Garcia, Austin FR Galva 17' 8.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stevenson, Avery JR Annawan 44' 2.5"
2 Grawe, Lucas JR ROWVA 41' 4.5"
3 Murphy, Daniel JR Mercer County 41' 0.5"
4 White, Jacob SO Cambridge 38' 8.0"
5 Heath, Tanner JR Mercer County 37' 8.5"
6 Sells, Jordan SO West Central 34' 4.0"
7 Nuckles, Max FR Cambridge 34' 3.5"
8 VanDeWostine, Brendyn JR ROWVA 33' 1.5"
9 Walker, Jon JR Annawan 31' 9.0"

Women's 55m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gillespie, Lauren JR Annawan 8.88
2 Johnson, Christy SR United 8.93
3 Steward, Mackenzie FR ROWVA 9.10
4 Kendall, Kayla FR Galva 9.11
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeMay, Kayla JR Annawan 7.82
2 Wagner, Savannah SR Princeville 8.11
3 Prater, Madi SO Mercer County 8.32
4 Goehl, Lacie FR ROWVA 8.59
5 Engle, Stevie SO Mercer County 8.94
6 Pheland, Danielle SR United 9.21
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meinders, Briana SO Stark County 7.82
2 Spicher, Grayce FR Cambridge 7.85
3 Smith, Mady SR Cambridge 8.06
4 Link, Taylor SR West Central 8.14
5 Ehnle, Jenna SO Stark County 9.17
6 Howell, Rosemary FR Galva 10.07

Women's 200m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gregory, Vada FR United 35.69
2 Kendall, Kayla FR Galva 36.69
3 Vicker, Alyssa FR United 37.69
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coulter, Kari FR Mercer County 29.67
2 Kessling, Kara SR Princeville 30.80
3 Coziahr, Mackenzie FR Cambridge 30.82
4 Dillbeck, Kinze SO ROWVA 31.52
5 Goehl, Lacie FR ROWVA 32.07
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baker, Kenzie SO Mercer County 27.28
2 Meinders, Briana SO Stark County 28.42
3 Wagner, Savannah SR Princeville 29.65
4 Brown, Lindsey JR Annawan 30.44
5 Thomson, Katie SR Annawan 30.76

Women's 400m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ledbetter, Annadoria FR ROWVA 1:09.50
2 Hager, Kirsten FR Annawan 1:12.96
3 Smith, Haley JR ROWVA 1:13.94
4 Perez, Katie FR Annawan 1:16.36
5 Feltmeyer, Ally FR United 1:17.99
6 Straitiff, Hannah SR United 1:26.15
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reed, Megan JR Cambridge 1:02.05
2 Wagner, Savannah SR Princeville 1:06.20
3 Spicher, Grayce FR Cambridge 1:06.23
4 Kessling, Kara SR Princeville 1:10.23
5 Endress, Brianna SO Stark County 1:12.11
6 Williams, Ashleigh FR Stark County 1:12.86

Women's 800m Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Draminski, Olivia JR Annawan 2:33.92
2 Baele, Dana SR Annawan 2:42.38
3 Weeks, Emily JR Mercer County 2:46.54
4 Joy, Morgan JR Mercer County 2:47.53
5 Clark, Cassandra FR United 3:04.95
6 McClay, Lisa JR ROWVA 3:25.83
7 Pike, Sarah FR Stark County 3:28.09
8 Coats, Vicky SO Princeville 3:28.51
9 Ingles, Alyssa FR ROWVA 3:29.64
10 Hartman, Shawnee SR West Central 4:02.68
11 Feltmeyer, Abby SR United 4:08.69
12 Worsfold, Abby SR Stark County -

Women's 1600m Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Knobloch, JaNae SR Princeville 6:11.31
2 Rumbold, Hannah SO Stark County 6:22.27
3 Speer, Jenna JR Mercer County 6:26.44
4 Bishop, Caitlen SR United 6:26.95
5 Melton, Courtney SR ROWVA 6:36.46
6 Harrell, Kelly SO ROWVA 6:38.03
7 West, Elizabeth SO Stark County 7:04.48
8 Bishop, Olivia FR United 7:04.82
9 Nimrick, Kaleigh FR Annawan 7:05.79
10 Johnson, Daisy SO Cambridge 7:17.95
11 Whan, Heather SO Mercer County 7:21.98
12 Gomez, Sarah JR Annawan 7:42.82

Women's 3200m Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rennick, Brooke FR Stark County 13:46.72
2 Cline, Kylie SR Annawan 14:07.98
3 Bishop, Caitlen SR United 14:08.22
4 Gibbons, Ella SR ROWVA 14:43.34
5 Ramirez, Carolina FR United 15:39.78
6 Storey, Bobbie SR Stark County 16:47.60
7 Seabloom, Andrea FR Cambridge 17:49.49

Women's 55m Hurdles High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boydston, Taylor FR Mercer County 10.53
2 Gregory, Vada FR United 11.35
3 Seyfert, Marie SR Princeville 11.65
4 Nail, Julia FR Cambridge 11.96
5 Gerard, Paige SR Stark County 15.46
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Lindsey JR Annawan 9.44
2 Medley, Becca SR Annawan 9.53
3 Kiddoo, Carlea JR Mercer County 9.54
4 Meyer, Allison JR Cambridge 9.97
5 Gardner, Matti SR ROWVA 10.18
6 Kieser, Samantha SR Stark County 10.98

Women's High Jump High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gardner, Matti SR ROWVA 4' 10.0"
2 Carlson, Harley SR ROWVA 4' 8.0"
3 Lerschan, Janelle SO Stark County 4' 6.0"
4 Miller, Katie SR Cambridge 4' 6.0"
5 Perez, Katie FR Annawan 4' 4.0"
6 Muske, Caitryn SO Mercer County 4' 4.0"
7 Pheland, Danielle SR United 4' 2.0"

Women's Long Jump High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spicher, Grayce FR Cambridge 15' 2.0"
2 Muske, Caitryn SO Mercer County 13' 4.5"
3 Kendall, Kayla FR Galva 12' 3.0"
4 Dillbeck, Kinze SO ROWVA 12' 3.0"
5 Stowe, Elizabeth SO ROWVA 11' 3.0"
6 Pheland, Danielle SR United 11' 3.0"
7 Vicker, Alyssa FR United 9' 9.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeMay, Kayla JR Annawan 15' 8.0"
2 Spiker, Kendra JR West Central 15' 1.0"
3 Wexell, Paige SR Cambridge 15' 0.0"
4 Thomson, Julia SR Annawan 14' 11.0"
5 Parkinson, Halie SR Mercer County 14' 6.0"
6 Downing, Naomi SO Stark County 13' 6.0"
7 Masterson, Abby JR Stark County 12' 5.0"

Women's Triple Jump High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gregory, Vada FR United 26' 6.5"
2 Kendall, Kayla FR Galva 25' 11.0"
3 Davin, Riley FR United 24' 2.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reed, Megan JR Cambridge 35' 5.0"
2 Lower, Ellie SO Mercer County 31' 10.0"
3 Thomson, Katie SR Annawan 31' 9.0"
4 Medley, Becca SR Annawan 31' 8.0"
5 Smith, Mady SR Cambridge 30' 4.0"
6 Galloway, Lakin SR ROWVA 29' 9.0"

Women's Shot Put High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Young, Brittany SO United 29' 7.25"
2 Vail, Morgan JR United 28' 1.5"
3 Evans, Taylor SO ROWVA 26' 5.5"
4 Daniels, Daeja SO Princeville 24' 8.5"
5 Kiermaier, Alyssa SR Annawan 23' 0.0"
6 Hartman, Shawnee SR West Central 19' 0.0"
7 Howell, Rosemary FR Galva 18' 7.5"
8 Hinerichsen, Chloe SO Cambridge 18' 6.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bledsoe, Kyla SR ROWVA 32' 7.0"
2 Johnson, Lexi JR Mercer County 32' 3.0"
3 Johnson, JeTara SR Annawan 29' 9.0"
4 Ehnle, Jenna SO Stark County 27' 0.0"
5 Finch, Josie FR Mercer County 26' 6.0"
6 Link, Cassandra SO West Central 25' 5.5"
7 Duttlinger, Dell JR Princeville 24' 8.0"
8 Wiley, Lexi FR Cambridge 24' 5.0"
9 DeRuiter, Madison JR Stark County 23' 7.5"