Decatur St. Teresa Indoor Invite

Women's 55m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lee, Stacia JR Decatur Eisenhower 7.35
2 Lawson, Khalyia SR MacArthur 7.63
3 Oladipupo, Kite' JR St. Teresa 7.66
4 Roesch, Erin FR Glenwood 7.98
5 Lahr, Ciara FR Glenwood 8.01
6 Kuhle, Connor SR Mt. Zion 8.10
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Miller, Sydney SO Shelbyville 8.23
2 Sladek, Katie JR Shelbyville 8.43
3 Cox, Grace FR Springfield 8.75
4 Young, Derrica JR Decatur Eisenhower 8.85
5 Knott, Felicity FR Taylorville 10.05
6 Tello, Camila SR Taylorville 11.80
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Enlow, Haley JR Sacred Heart-Griffin 8.13
2 Tippitt, Ellison FR Taylorville 8.28
3 Hagler, Shyanne JR Macon Meridian 8.40
4 Brown, Anna SR Sacred Heart-Griffin 8.51
5 Tee, Caroline SO Mahomet-Seymour 8.73
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Roesch, Erin FR Glenwood 7.99
2 Clark- Smith, Chrissy FR Decatur Eisenhower 8.24
3 McLeod, Marli FR St. Teresa 8.87
4 Oldham, Elly JR Shelbyville 8.91
5 Weeks, Morgan JR St. Teresa 9.31
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Pealer, Jasonna SR MacArthur 8.21
2 Tice, Jessica SR Shelbyville 8.27
3 Doss, Lexi JR Macon Meridian 8.35
4 Myers, Kami FR Sangamon Valley 8.65
5 Finks, Makala JR Taylorville 10.01
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Kuhle, Connor SR Mt. Zion 8.08
2 Hoang, Michelle JR Springfield 8.24
3 Mann, Abby FR Sangamon Valley 8.73
4 Asbill, Rachael FR Mahomet-Seymour 9.04
5 Fenderson, Bryahna FR MacArthur 9.24
6 Clark, Cassie FR Macon Meridian 10.11
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lee, Stacia JR Decatur Eisenhower 7.46
2 Thompson, Ciara FR Mt. Zion 8.21
3 Bush, Easton SO Glenwood 8.49
4 Connor, Amber JR Springfield 9.45
5 Mayfield, Maddie SO Sacred Heart-Griffin 9.57
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Oladipupo, Kite' JR St. Teresa 7.74
2 Lahr, Ciara FR Glenwood 8.12
3 Lowe, Alyssa SR Mt. Zion 8.77
4 Webb, Jennifer JR Mahomet-Seymour 8.88
5 Kindel, Maddie FR Sangamon Valley 9.16
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lawson, Khalyia SR MacArthur 7.63
2 Boggs, Abby FR Sangamon Valley 8.58
3 Melton, Shaleigh FR Mahomet-Seymour 8.93
4 Wheeler, Sara SO Sacred Heart-Griffin 8.98

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dalluge, Kayla SO Mt. Zion 30.23
2 Boggs, Abby FR Sangamon Valley 32.88
3 Thornton, Makenna SO St. Teresa 34.07
4 Mann, Sable FR Taylorville 36.00
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Darnell, Shayla FR Shelbyville 29.81
2 Thompson, Ciara FR Mt. Zion 30.44
3 Storm, Emalee FR Shelbyville 30.52
4 Mann, Abby FR Sangamon Valley 31.79
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Althoff, Madelyn SO Taylorville 30.54
2 Fried, Rose FR Mahomet-Seymour 31.83
3 Brown, Anna SR Sacred Heart-Griffin 32.05
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hagler, Shyanne JR Macon Meridian 30.08
2 Jachino, Hannah JR Taylorville 30.99
3 Asbill, Rachael FR Mahomet-Seymour 32.52
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Tina FR Decatur Eisenhower 26.76
2 Enlow, Haley JR Sacred Heart-Griffin 29.22
3 Clemmons, Mykita SR MacArthur 29.33
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stiver, Reilly JR Springfield 27.03
2 Pattie, Marissa FR Springfield 27.20
3 Newingham, Isebella JR Macon Meridian 27.31

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clark- Smith, Chrissy FR Decatur Eisenhower 1:13.83
2 Tippitt, Ellison FR Taylorville 1:15.10
3 Rotherham, Sara SO Sacred Heart-Griffin 1:15.75
4 Lynch, Kit FR Taylorville 1:17.86
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shelton, Brooke SO Mt. Zion 1:11.37
2 Reardon, Calyn SO Sacred Heart-Griffin 1:12.88
3 Cook, Mackenzie FR Decatur Eisenhower 1:12.91
4 Held, Josephine FR Mt. Zion 1:16.86
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sheehy, Ally JR Mahomet-Seymour 1:08.74
2 Buzicky, Madison JR Mahomet-Seymour 1:09.71
3 Pritchett, Hailey FR Sangamon Valley 1:11.98
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Flynn, Armonty FR Glenwood 1:06.22
2 Downey, Kierra FR Glenwood 1:06.24
3 Durflinger, Kirty SR Sangamon Valley 1:07.38
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Niebrugge, Brianna SO St. Teresa 1:04.61
2 Pattie, Micheala SR Springfield 1:08.15
3 Samuels, Ingrid SR Springfield 1:10.98

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beavers, Nicole JR Mt. Zion 3:10.36
2 Wilson, Cailin SO Shelbyville 3:12.42
3 Loehr, Karmen SO Mt. Zion 3:17.59
4 Smith, Abigail FR Taylorville 3:25.52
5 Karaianis, Sarah SR Taylorville 3:28.24
6 Ingersoll, Ashlee FR Sangamon Valley 3:48.67
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wendel, Emiy JR Glenwood 2:46.02
2 Tacud, Pamela FR St. Teresa 2:50.44
3 Jones, Tonika SO Decatur Eisenhower 2:57.10
4 Jones, Ebony FR Decatur Eisenhower 2:57.24
5 Brooksher, Peyton JR Mt. Zion 2:58.07
6 House, Sydney SO Sacred Heart-Griffin 3:00.28
7 Garrett, Olivia FR Sangamon Valley 3:11.27
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mehta, Twinkle SR Mahomet-Seymour 2:25.47
2 Rideout, Erica SR Glenwood 2:30.67
3 Roney, Laurel FR Mahomet-Seymour 2:30.90
4 Powers, Morgan JR Shelbyville 2:34.80
5 Wurl, Kerraline JR Glenwood 2:38.73
6 Cleary, Kelsey JR St. Teresa 2:41.20
7 Bass, Kersey SO MacArthur 2:46.46
8 Thompson, Grace SO Springfield 2:50.50
9 Lang, Lanae FR Springfield 2:52.13
10 Brady, Kayla FR Mahomet-Seymour 3:01.36

Women's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Canum, Katy SO Springfield 6:46.50
2 Dickey, Kaitlin SO MacArthur 7:07.48
3 Hill, Megan FR Macon Meridian 7:13.98
4 Epperson, Jacqueline SO Taylorville 7:14.34
5 Venters, Macie FR St. Teresa 7:23.71
6 Smith, Abigail FR Taylorville 7:23.84
7 Miller, Marissa SR Sacred Heart-Griffin 7:27.27
8 Cawthon, Kirsty SO Macon Meridian 7:36.34
9 Dear, Artonia SO MacArthur 7:49.02
10 Johnson, Amaya FR Decatur Eisenhower -
11 Forrest, Chazidie FR Decatur Eisenhower -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Justison, Taylor JR Glenwood 5:48.31
2 Lowry, Anna SO Taylorville 5:50.06
3 Rios, Marissa SO Glenwood 5:53.80
4 Thrasher, Jocelyn SO Mahomet-Seymour 5:56.46
5 McAnally, Mariah SO Mahomet-Seymour 6:07.27
6 Johnston, Blair JR Shelbyville 6:09.30
7 Edmiston, Rachel JR Glenwood 6:11.46
8 Kreps, Devon SR Mahomet-Seymour 6:26.29
9 Reif, Brianna JR Mt. Zion 6:26.73
10 Karraker, Jenny JR Shelbyville 6:33.74
11 Bailey, Anna SO Mt. Zion 6:34.40
12 Ressell, Ally SO Springfield 6:35.76
13 Janes, Kate SO Sacred Heart-Griffin 6:42.04
14 Garrett, Olivia FR Sangamon Valley 7:11.41

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Whitehouse, Lauren JR Mahomet-Seymour 11:43.69
2 Gullo, Sophie SR Springfield 12:24.57
3 Bailey, Megan SR Mt. Zion 12:32.64
4 Lowry, Anna SO Taylorville 12:33.60
5 Hansen, Donna FR Glenwood 12:36.28
6 Cole, Jillian SR Springfield 12:44.90
7 Straub, Jenna FR Mahomet-Seymour 13:15.69
8 Spain, Chloe FR Shelbyville 13:25.38
9 Meyer, Olivia SO Mahomet-Seymour 13:31.65
10 Nallamothu, Thara JR Glenwood 14:12.60
11 Pijffers, Helen SR Springfield 14:20.04
12 Ganley, Rosie SO MacArthur 14:26.14
13 Bowers, Lauren FR Shelbyville 14:28.04
14 Aldridge, Carly JR Taylorville 14:52.16

Women's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hocking, Elise SR Mahomet-Seymour 9.28
2 Lauterbach, Kaylie JR Sacred Heart-Griffin 9.83
3 Windisch, Alicia SR Glenwood 9.84
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Ashley SR Mt. Zion 9.58
2 O'Connor, Kennedy SO Sangamon Valley 10.07
3 Johnson, Tori SR Mt. Zion 10.33
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lauterbach, Kaylie JR Sacred Heart-Griffin 10.00
2 Bray, Mackenzie FR Glenwood 10.99
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Miller, Ashley SR Mt. Zion 10.22
2 McCullough, Keyona SR Springfield 12.29
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Windisch, Alicia SR Glenwood 9.88
2 Ketchum, Hannah FR Sacred Heart-Griffin 13.15
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Canum, Elizabeth JR Springfield 10.65
2 Aldridge, Carly JR Taylorville 11.00
3 Heauman, Jessica SO Springfield 12.62
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Leigh, Erica SO Taylorville 10.67
2 Nutakor, Vanessa SO St. Teresa 10.70
3 Throneburg, Sarah FR Shelbyville 13.35
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnson, Tori SR Mt. Zion 10.29
2 Sheehy, Ally JR Mahomet-Seymour 10.78
3 Pierson, Jeana FR Sangamon Valley 11.60
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hocking, Elise SR Mahomet-Seymour 9.28
2 O'Connor, Kennedy SO Sangamon Valley 10.32
3 Morstatter, LaDonna SO Decatur Eisenhower 10.43

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Sangamon Valley B Kennedy O'Connor, Maddie Kindel,
Abby Boggs, Jeana Pierson
2:08.99
2 Shelbyville B Kelly Laskowski, Sarah Martin,
Jessica Tice, Sarah Throneburg
2:12.25
3 Macon Meridian B Kendra Merris, Anna Lookabaugh,
Aleshia Lowe, Bailey Felter
2:21.76
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Shelbyville A Shayla Darnell, Sydney Miller,
Emalee Storm, Katie Sladek
1:59.93
2 Mt. Zion A Connor Kuhle, Ashley Miller,
Kayla Dalluge, Alyssa Lowe
2:00.13
3 Sacred Heart-Griffin B Hannah Ketchum, Sara Wheeler,
Isabel Wottowa, Allison Enlow
2:20.78
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Taylorville A Madelyn Althoff, Erica Leigh,
Ellison Tippitt, Alexus Olive
2:03.48
2 Glenwood B Victoria Danmole, Easton Bush,
Alix Young, Haley Brazier
2:03.61
3 Taylorville B Jenny Tullis, Sable Mann,
Sarah Karaianis, Danielle Dennis
2:16.84
4 Sangamon Valley A Hayley Fitzpatrick, Kami Myers,
Hailey Pritchett, Abby Mann
2:37.33
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Decatur Eisenhower A Stacia Lee, Mackenzie Cook,
Tina Martin, Chrissy Clark- Smith
1:51.47
2 Sacred Heart-Griffin A Haley Enlow, Kaylie Lauterbach,
Calyn Reardon, Anna Brown
2:02.03
3 St. Teresa B Amber Johnson, Lauryn Rowe-Adams,
Makenna Thornton, Anna Hooker
2:08.72
4 MacArthur B Dashia Isom, JaKya Pealer,
Amari Dennis, Naomi Hall
2:09.14
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Glenwood A Alicia Windisch, Lexi Weakly,
Allison Woerner, Erin Roesch
1:54.80
2 Macon Meridian A Lexi Doss, Shyanne Hagler,
Drew Newberry, Isebella Newingham
2:02.37
3 MacArthur A Tatiyana Pearson, Brianna Neal,
Raven Sherrill, Caderia Reed
2:07.44
4 Mahomet-Seymour B Karah Sullivan, Kayla Farlow,
Samira Kassem, Jennifer Webb
2:08.75
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Springfield A Micheala Pattie, Ingrid Samuels,
Reilly Stiver, Kyra Webster
1:50.84
2 St. Teresa A Kite' Oladipupo, Tegan Lakshmanan,
Emma Reedy, Shannen Quehl
1:53.87
3 Springfield B Marissa Pattie, Michelle Hoang,
Destiny Myles, Ozzie Erewele
1:54.65
4 Mahomet-Seymour A Caroline Tee, Maria Ross,
Jennifer Webb, Rachael Asbill
2:03.78

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 St. Teresa B Anna Hooker, Dulcenea Scott,
Makenna Thornton, Morgan Weeks
5:19.86
2 Macon Meridian A Lexi Doss, Bailey Felter,
Anna Lookabaugh, Megan Hill
5:33.05
3 Macon Meridian B Aleshia Lowe, Drew Newberry,
Cassie Clark, Kirsty Cawthon
6:11.38
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Sangamon Valley A Kirty Durflinger, Kennedy O'Connor,
Hailey Pritchett, Jeana Pierson
4:52.11
2 Mt. Zion B Peyton Brooksher, Karmen Loehr,
Shelbi Lahniers, Tori Johnson
5:17.13
3 Sangamon Valley B Hayley Fitzpatrick, Kami Myers,
Maddie Kindel, Olivia Garrett
5:22.06
4 Taylorville B Alexus Olive, Danielle Dennis,
Jacqueline Epperson, Payton Tucker
5:40.21
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 St. Teresa A Brianna Niebrugge, Tegan Lakshmanan,
Vanessa Nutakor, Lauren Evelti
4:35.88
2 Springfield B Rehka Goswami, Jennifer Parsons,
Grace Cox, Ozzie Erewele
4:38.60
3 Mahomet-Seymour B Caroline Tee, Maria Ross,
Samira Kassem, Kaitlin Lewis
4:44.26
4 Taylorville A Erica Leigh, Hannah Jachino,
Madelyn Althoff, Anna Lowry
4:52.61
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mahomet-Seymour A Twinkle Mehta, Elise Hocking,
Laurel Roney, Madison Buzicky
4:17.48
2 Springfield A Ingrid Samuels, Ali Goff,
Carrie Rolf, Reilly Stiver
4:25.26
3 MacArthur A Maram Abdullah, Jasonna Pealer,
Khalyia Lawson, Naomi Hall
4:37.27
4 Mt. Zion A Ashley Miller, Josephine Held,
Nicole Beavers, Megan Bailey
4:57.35

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reedy, Emma SR St. Teresa 14' 8.0"
2 Storm, Emalee FR Shelbyville 14' 1.5"
3 Tice, Jessica SR Shelbyville 13' 8.5"
4 Hill, Megan FR Macon Meridian 13' 5.5"
5 Ross, Maria SO Mahomet-Seymour 13' 2.5"
6 Tee, Caroline SO Mahomet-Seymour 12' 9.5"
7 Myles, Destiny SO Springfield 12' 8.0"
8 Tucker, Payton FR Taylorville 12' 4.5"
9 Olive, Alexus FR Taylorville 11' 9.5"
10 Kassem, Samira SO Mahomet-Seymour -
11 Tippitt, Ellison FR Taylorville -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woerner, Allison SO Glenwood 17' 2.34"
2 Lawson, Khalyia SR MacArthur 16' 3.25"
3 Roesch, Erin FR Glenwood 16' 2.0"
4 Pealer, Jasonna SR MacArthur 15' 4.34"
5 Oladipupo, Kite' JR St. Teresa 15' 4.25"
6 Nutakor, Vanessa SO St. Teresa 15' 3.75"
7 Kuhle, Connor SR Mt. Zion 15' 3.25"
8 McAtee, Kelsey JR Mt. Zion 15' 2.0"
9 Fitzpatrick, Hayley FR Sangamon Valley 14' 9.0"
10 Durflinger, Kirty SR Sangamon Valley 14' 6.75"
11 Hart, Maddy SR Mt. Zion 14' 5.75"
12 Goswami, Rehka FR Springfield 13' 4.25"
13 Udake, Chieme SO Springfield -
14 Newberry, Drew SO Macon Meridian -

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bowling, Caroline SO Mt. Zion 29' 10.0"
2 Roney, Audrey SR Mahomet-Seymour 27' 2.0"
3 Oaks, Kalisse FR Springfield 26' 8.25"
4 Tullis, Jenny SO Taylorville 25' 3.5"
5 Fleck, Olivia SO Sangamon Valley 23' 11.25"
6 Price, Tyann SO Springfield 23' 0.0"
7 Finks, Makala JR Taylorville 21' 11.25"
8 Rout , Mckenzie SO Sangamon Valley 20' 8.25"
9 Knott, Felicity FR Taylorville 16' 0.0"
10 Gavin, Lillian SR Decatur Eisenhower -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Osborne-Butle, Cassidy SO Mt. Zion 44' 7.25"
2 Kauffman, Emily SR Mahomet-Seymour 37' 11.0"
3 Hise, Kate JR St. Teresa 35' 7.25"
4 Alexander, Elle SR Glenwood 33' 7.25"
5 Bray, Mackenzie FR Glenwood 32' 6.0"
6 Lockhart, Angel JR Mahomet-Seymour 29' 10.0"
7 Spence, Kali SO Macon Meridian 29' 3.75"
8 Hemphill, Carli FR Sangamon Valley 28' 0.5"
9 Cunningham, Deborah SR Decatur Eisenhower 28' 0.25"
10 Tregoning, Amelia SO Glenwood 27' 9.0"
11 King, Sydney FR Springfield 27' 5.5"
12 Beyers, Quincy JR Shelbyville 25' 9.0"