Gold Medal Meet

Men's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Douglas, Quinton SR Dixon 7.30
2 Bruce, Dimitri SR Sterling 7.40
3 Singbush, Quinn JR Geneseo 7.40
4 Nehrkorn, Mitchell JR Oregon 7.60
5 Harris, Isaiah SO Rock Falls 7.70
6 Gernigan, Scott FR Indian Creek 8.20

Men's 200m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coffey, Matt SR Dixon 23.90
2 Wilson, Konner JR Oregon 24.20
3 Singbush, Quinn JR Geneseo 24.50
4 Ramsey, Ian SR Geneseo 25.10
5 Austin, Michael FR Rock Falls 25.20
6 Aguilar, Antonio JR Sterling 27.60

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeYoung, Adam FR Geneseo 56.60
2 Forrest, Bryson SO Dixon 59.50
3 Sorbel, Eric SR Indian Creek 59.70
4 Cullen, Jacob FR Oregon 1:01.60
5 Cameron, Jonathan JR Rock Falls 1:01.90
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Magerkurth, C.J. JR Geneseo 57.70
2 Booker, Declan SO Indian Creek 58.50
3 Mobark, Mason FR Sterling 59.50
4 Knox, Breu JR Rock Falls 1:01.30
5 Sherman, Corey SO Dixon 1:03.40
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clodfelter, Mitchell FR Sterling 1:03.70
2 Patel, Shivan FR Sterling 1:06.30
3 Gernigan, Scott FR Indian Creek 1:07.00
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Commons, Kyle FR Dixon 1:00.80
2 Sutton, Roger SR Dixon 1:06.60
3 Warner, Logan FR Rock Falls 1:07.80

Men's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grady, Evan SR Dixon 2:06.00
2 Rocha, Ethan SR Sterling 2:09.00
3 Ostrander, Evan JR Indian Creek 2:22.20
4 Weller, Adam SR Oregon 2:24.30
5 Schwartz, Chandler SO Geneseo 2:29.00
6 Hussung, Ian FR Oregon 2:29.30
7 Anderson, Josh FR Indian Creek 2:29.60
8 Falcon, Raul SR Geneseo 2:33.30
9 Sebastian, Noah SO Geneseo 2:33.60
10 Warren, Jerome FR Rock Falls 2:34.00
11 Jacobson, Damien FR Oregon 2:34.30
12 Harshman, Jacob SR Oregon 2:37.60
13 Hopp, Alan FR Dixon 2:46.60
14 Murray, Sam SO Geneseo 2:55.30

Men's 1,600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hamblen, Brayden SO Rock Falls 4:37.20
2 Gebhart, Jacob FR Sterling 4:43.80
3 Williams, Seth JR Rock Falls 4:46.60
4 Landis, Jonathon SO Sterling 4:47.80
5 Soria, Nathan SO Geneseo 4:53.20
6 Johnson, Gabe JR Geneseo 4:54.20
7 Fox, Nick JR Geneseo 5:02.20
8 DeLaFuente, Peter SR Sterling 5:05.60
9 Elden, Charley JR Geneseo 5:06.40
10 Lund, Cody JR Sterling 5:08.10
11 Hart, Jalen JR Sterling 5:11.30
12 Reiley, Evan JR Sterling 5:11.70
13 Sorbel, Eric SR Indian Creek 5:45.10
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Masterson, Sean SO Dixon 5:12.80
2 Masterson, Blain SO Dixon 5:13.60
3 Wedekind, Lukas FR Dixon 5:17.20
4 Ostrander, Evan JR Indian Creek 5:21.10
5 Davis, Ben JR Dixon 5:29.40
6 Polzin, Kaleb FR Sterling 5:34.10
7 Wilkens, Jordan FR Oregon 5:36.30
8 Warren, Jerome FR Rock Falls 5:57.50
9 Oltmanns, Seth JR Oregon 6:05.10
10 Ademoski, Luke JR Sterling 6:17.50

Men's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vanderheyden, Reed FR Geneseo 8.60
2 Pischke, Andrew SO Geneseo 8.70
3 Tribble, Bobby JR Sterling 8.80
4 Wilson, Konner JR Oregon 9.00
5 Quiroz, Javier SR Sterling 9.00
6 Forrest, Bryson SO Dixon 10.60

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boyer, Brandon JR Rock Falls 6' 0.0"
2 Sears, Gage SR Geneseo 5' 10.0"
3 Patel, Shivan FR Sterling 5' 6.0"
4 Tulcas, Ryan JR Geneseo 5' 2.0"
5 Darin, Cameron FR Geneseo 5' 2.0"
6 Interone, Arie SO Sterling 4' 10.0"
7 Hines, Nathaniel FR Geneseo 4' 10.0"
8 Lyon, Blake SR Geneseo -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tribble, Bobby JR Sterling 10' 6.0"
2 Jacobs, Brendon JR Dixon 10' 6.0"
3 Villa, David JR Rock Falls 9' 6.0"
4 Verplaetse, Jacob SO Geneseo 9' 6.0"
5 Parcus, Mike SO Dixon 9' 6.0"
6 Sherman, Corey SO Dixon 9' 0.0"
7 Hopkins, Connor SO Oregon 9' 0.0"
8 Tulcas, Ryan JR Geneseo 8' 6.0"
9 Knox, Breu JR Rock Falls 8' 6.0"
10 Hammer, Tyler SR Oregon 8' 0.0"
11 Darin, Cameron FR Geneseo 7' 6.0"
12 Polzin, Kaleb FR Sterling 7' 0.0"
13 Atwell, Arthur JR Geneseo -
14 Petrosky, Mitchell FR Sterling -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ross, Johnny SO Rock Falls 17' 6.0"
2 Nelson, Patrick FR Sterling 17' 5.5"
3 Galladro, Pedro SR Sterling 16' 10.5"
4 Commons, Kyle FR Dixon 16' 4.75"
5 Dallas, Josh FR Dixon 16' 1.0"
6 Ebersole, Nick FR Rock Falls 15' 9.0"
7 Breckenfelder, Alex FR Dixon 14' 4.5"
8 Wilson, Diandre FR Dixon 14' 1.0"
9 Starr, Phoenix SO Rock Falls 13' 9.0"
10 Hines, Nathaniel FR Geneseo 12' 9.25"
11 Bailey, Jacob FR Oregon 12' 5.0"
12 Peterson, Colton SO Rock Falls 11' 10.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beard, Josh SR Geneseo 19' 0.0"
2 Reynolds, Jordan SR Rock Falls 18' 6.5"
3 Spaulding, Andrew SO Sterling 18' 6.0"
4 Sammons, Erik JR Geneseo 18' 3.5"
5 Wilson, Konner JR Oregon 17' 11.5"
6 Cosgrave, Ben SO Geneseo 17' 5.0"
7 Adami, Jaeden JR Sterling 17' 3.5"
8 Anderson, Gage SO Sterling 16' 10.5"
9 Quiroz, Javier SR Sterling 16' 9.25"
10 Cook, Albert SR Rock Falls 15' 7.5"
11 Cameron, Jonathan JR Rock Falls 14' 5.0"
12 Good, Maverick JR Oregon 14' 2.0"
13 Singh, Harneet JR Oregon 13' 8.0"
14 Zalzalah, Nick FR Oregon 13' 0.0"

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beard, Josh SR Geneseo 41' 7.5"
2 Sears, Gage SR Geneseo 39' 0.5"
3 Pischke, Andrew SO Geneseo 38' 3.5"
4 Boyer, Brandon JR Rock Falls 37' 8.0"
5 Quiroz, Javier SR Sterling 37' 1.0"
6 Austin, Michael FR Rock Falls 35' 9.0"

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jensen, Tanner SR Sterling 43' 8.25"
2 Brouilette, Joseph SR Sterling 43' 5.0"
3 Armstrong, Mike SR Indian Creek 40' 6.25"
4 Mathis, Josh JR Geneseo 40' 2.0"
5 Helander, Alex SR Dixon 37' 8.75"
6 Browder, Matt SR Indian Creek 37' 5.5"
7 Wolber, Jason SR Sterling 37' 3.25"
8 Ghibellini, John JR Oregon 36' 5.25"
9 Labash, David SR Oregon 35' 8.0"
10 Lenox, Brady SR Rock Falls 35' 6.25"
11 Salisbury, Parker SR Geneseo 34' 10.25"
12 Cullen, Jacob FR Oregon 33' 11.5"
13 Lyon, Blake SR Geneseo 32' 1.75"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fleming, Griffin JR Geneseo 34' 10.5"
2 Decker, Dylan SO Geneseo 34' 3.75"
3 Stage, Dalton SO Geneseo 33' 7.75"
4 Pena, Kiko JR Geneseo 33' 6.5"
5 Rodriguez, Edgar JR Sterling 32' 2.5"
6 Kauss, Clayton SR Indian Creek 31' 6.5"
7 McMeeken, Marshall SR Oregon 30' 8.25"
8 Barrientos, Jose SO Sterling 29' 0.25"
9 Murphy, Colin FR Geneseo 28' 4.5"
10 Moreno, Ricardo SO Sterling 26' 11.5"
11 Gill, Jaspreet FR Oregon 23' 11.25"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mowry, . SR Oregon 38' 6.25"
2 Soresie, Rico JR Dixon 37' 2.25"
3 Beasley, Cariel JR Sterling 33' 3.5"
4 Baker, Geoffery FR Dixon 31' 9.5"
5 Majeski, Dillion FR Sterling 30' 5.25"
6 Bolthouse, Nick SR Rock Falls 27' 5.5"
7 Davila, Cristian FR Sterling 27' 3.25"
8 Elder, Rollie SO Rock Falls 26' 9.0"
9 Bachman, Gabriel SO Sterling 24' 5.75"
10 Rocha, Logan FR Sterling 23' 7.75"

Women's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Arickx, Sydney JR Rock Falls 8.10
2 Furbeck, Erika FR Geneseo 8.20
3 Chamberlain, Sabrina JR Sterling 8.30
4 Long, Hailey SR Oregon 8.40
5 Cooper, Megan SR Dixon 8.50
6 Lauer, Sarah SR Oregon 8.70

Women's 200m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tira, Ashleigh JR Sterling 27.50
2 Chamberlain, Sabrina JR Sterling 27.80
3 Lahey, Shannon JR Dixon 28.60
4 Johnson, Saire SO Rock Falls 34.50
5 Ocampo, Alexandra SO Oregon 36.60

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Puls, Katie SR Geneseo 1:04.00
2 Bushman, Maggie SR Dixon 1:06.80
3 Lahey, Shannon JR Dixon 1:08.60
4 Blackert, Emily SO Rock Falls 1:14.80
5 Newman, Abby JR Oregon 1:20.00
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kyler, Chantel SR Indian Creek 1:11.20
2 Miller, Madison JR Geneseo 1:11.60
3 Schlag, Juliane SR Dixon 1:14.30
4 Nava-Moyotl, Mayra SO Oregon 1:18.70
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oney, Cameron SO Geneseo 1:13.80
2 Voss, Ellie FR Dixon 1:19.60
3 Lozano, Kira FR Dixon 1:22.20
4 Burlingame, Caitlin FR Geneseo 1:25.20

Women's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Puls, Katie SR Geneseo 2:30.10
2 Harden, Mekenzie SO Dixon 2:35.10
3 Sanchez, Mercedes SR Sterling 2:37.40
4 Rhea, Sommer JR Oregon 2:37.60
5 DeBrock, Sally SO Geneseo 2:38.60
6 Schilling, Emily SR Indian Creek 2:43.20
7 Seagren , Courtney SO Dixon 2:46.00
8 Stanchfield, Ally SO Dixon 2:49.20
9 Kitzman, Sydney SR Dixon 2:52.60
10 McCue, Maegan SO Sterling 2:57.10
11 Binkley, Katie JR Dixon 3:00.00
12 Rorbeck, Haylie SO Oregon 3:06.40

Women's 1,600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McPherson, Maggie SO Sterling 5:41.70
2 Velasquez, Makaley JR Rock Falls 5:48.60
3 DeBrock, Sally SO Geneseo 5:52.80
4 Schilling, Emily SR Indian Creek 6:22.60
5 Estrada, Santana SR Sterling 6:37.30
6 Castillo, Priscila SO Sterling 6:37.60
7 Spreier, Michaela SR Rock Falls 6:45.10
8 Schueler, Mackenzie JR Rock Falls 7:01.70
9 Hansen, Carly SO Sterling 7:06.10
10 Martinez, Amelia SO Sterling 7:38.30
11 Steinhagen, Claire FR Sterling 7:54.00

Women's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vanderheyden, Hanna SR Geneseo 9.80
2 Bodeen, Reece FR Geneseo 9.80
3 Sohn, Brittani SR Dixon 10.50
4 Miller, Maya SR Sterling 11.10
5 Koch, Kacey JR Dixon 11.70
6 Tira, Ashleigh JR Sterling -

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kyler, Chantel SR Indian Creek 5' 2.0"
2 Busch, Michaela JR Rock Falls 5' 2.0"
3 Clary, Dani SO Geneseo 4' 10.0"
4 Geiger, Megan SO Sterling 4' 10.0"
5 Schilling, Rachel JR Geneseo 4' 8.0"
6 Cooper, Megan SR Dixon 4' 6.0"
7 Matznick, Jacqueline SR Sterling 4' 6.0"
8 Williams, Kalei FR Sterling 4' 2.0"
9 Brucher, Alaine JR Geneseo 4' 0.0"
10 Schlag, Juliane SR Dixon 4' 0.0"
11 Sigwards, Alyssa FR Dixon -
12 Nelson, Leah SO Dixon -
13 Pultorak, Olivia SO Dixon -

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zuidema, Kallie SO Sterling 8' 0.0"
2 Turner, Olivia FR Indian Creek 7' 6.0"
3 Kempher, Ashley SR Geneseo 7' 0.0"
4 Cooper, Megan SR Dixon 7' 0.0"
5 Grell, Maddison JR Sterling 7' 0.0"
6 Atwell, Shalana JR Geneseo 7' 0.0"
7 Ehret, Helen FR Geneseo 7' 0.0"
8 Hobbs, Alyssa SO Sterling 6' 6.0"
9 Foster, Erin SO Sterling 6' 6.0"
10 Pultorak, Olivia SO Dixon 6' 6.0"
11 Chen, Jenny SO Sterling -
12 Munoz, Madison SO Geneseo -
13 Shaw, Britni JR Sterling -
14 Nelson, Leah SO Dixon -
15 Coronado, Sonrisa FR Sterling -
16 Edwards, Avery SO Sterling -

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sohn, Brittani SR Dixon 14' 11.5"
2 Furbeck, Erika FR Geneseo 14' 9.75"
3 Johnson, Bryana JR Sterling 14' 9.5"
4 Lauer, Sarah SR Oregon 14' 5.0"
5 Lahey, Shannon JR Dixon 14' 2.5"
6 Long, Erin FR Sterling 14' 0.0"
7 Williams, Kalei FR Sterling 13' 10.4"
8 Kempher, Ashley SR Geneseo 13' 7.0"
9 Celestino, Gabriella JR Sterling 13' 3.5"
10 Stoner, Shaylee SR Rock Falls 12' 9.5"
11 Turner, Olivia FR Indian Creek 12' 6.0"
12 Clary, Dani SO Geneseo 12' 5.5"
13 Femali, Maddie JR Geneseo 12' 3.5"
14 Bay, Ana SO Dixon 12' 1.0"
15 Haime, Jayda SO Dixon 12' 0.5"
16 Miller, Callie JR Geneseo 11' 5.0"
17 McCardle, Jasmine SO Sterling 8' 3.5"
18 Nava-Moyotl, Mayra SO Oregon 8' 3.0"

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sohn, Brittani SR Dixon 32' 1.75"
2 Lauer, Sarah SR Oregon 30' 0.0"
3 Lawton, Katie SO Dixon 29' 4.5"
4 Brucher, Alaine JR Geneseo 29' 1.0"
5 Stoner, Shaylee SR Rock Falls 28' 8.5"
6 Kyler, Chantel SR Indian Creek 27' 11.0"
7 Schilling, Rachel JR Geneseo 27' 3.5"
8 Burger, Adeana SR Oregon 23' 1.5"
9 Burlingame, Caitlin FR Geneseo 21' 0.0"

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Scheidegger, Bre SO Dixon 29' 10.5"
2 Stegbauer, Sarah FR Dixon 29' 10.0"
3 Wade, Allison JR Sterling 28' 6.0"
4 Koch, Kacey JR Dixon 26' 11.5"
5 Garcia, Michaila SR Sterling 25' 8.0"
6 Loos, Megan JR Sterling 25' 5.5"
7 Sullivan, Macee SR Sterling 23' 8.5"
8 Perren, Alexis SO Geneseo 19' 9.5"
9 Celestino, Gabriella JR Sterling 19' 6.5"
10 Fruin, Megan SR Dixon 16' 6.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lee, Latesha SR Rock Falls 30' 3.0"
2 Romo, Alex SO Rock Falls 26' 0.0"
3 Tanton, Akira FR Sterling 24' 8.5"
4 Groenhagen, Meghan SO Oregon 24' 1.0"
5 Strader, Sierrah JR Sterling 23' 9.0"
6 Kunde, Rylee SR Sterling 23' 7.0"
7 Folgers, Ashtyn SO Rock Falls 22' 10.5"
8 Stingley, Shelby FR Rock Falls 22' 9.5"
9 Kinnicut, Grace SO Sterling 22' 8.0"
10 Gomez, MariaJose SO Rock Falls 21' 3.0"
11 Rahn, Jessica SO Sterling 21' 0.5"
12 Finn, Andrea SO Sterling 16' 1.75"