Argo Boys Track 6 Team Mini Invitational

Scores:
Team Score
Shepard104
Oak Lawn Community103
Argo86
Richards (Oak Lawn)75
Eisenhower (Blue Island)71
Reavis49

Men's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jordan, Calvin SR Reavis 6.69 10
2 Bridgewater, William JR Richards (Oak Lawn) 6.76 8
3 Casey, Chris JR Richards (Oak Lawn) 6.85 4
4 Dye, Kyle SR Shepard 6.86 2
5 Allen, Moayad JR Shepard 6.97 1
6 Rueck, EJ JR Shepard 6.99
7 Graham, Rayshawn JR Eisenhower (Blue Island) 7.15
8 Morrison, Aaron JR Argo 7.89
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Robert SR Richards (Oak Lawn) 6.83 6
2 Scott, Kenny JR Eisenhower (Blue Island) 7.01
3 Salazar, Sam SO Reavis 7.36
4 Hamad, Mo JR Oak Lawn Community 7.73
5 Williford, John SR Argo 7.75
6 Wilson, Rueben SR Reavis 7.79
7 Anderson, Dakari JR Argo 7.91
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boyd, Javon JR Eisenhower (Blue Island) 7.24
2 Olejniczak, Matt SO Oak Lawn Community 7.39
3 Glover, Anthony FR Oak Lawn Community 7.50

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boyd, Javon JR Eisenhower (Blue Island) 26.48
2 Vescovi, Tyler FR Oak Lawn Community 27.11
3 Kayoder, Tewo SR Eisenhower (Blue Island) 30.51
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harrison, Demetrius SO Shepard 25.21 1
2 Davis, Arronzo SR Reavis 25.52
3 Villenueva, Christian FR Oak Lawn Community 26.31
4 Kenny, Alex JR Oak Lawn Community 26.63
5 Zidan, Abe JR Reavis 27.44
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Graham, Rayshawn JR Eisenhower (Blue Island) 24.67 2
2 Smith, Tyreese SR Shepard 25.39
3 Jamerson, Jordon JR Richards (Oak Lawn) 25.63
4 Gould, Tavaris SR Argo 25.67
5 Turner, Levar JR Argo 26.03
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jordan, Calvin SR Reavis 23.83 10
2 Jones, Robert SR Richards (Oak Lawn) 24.28 8
3 Rueck, EJ JR Shepard 24.29 6
4 Casey, Chris JR Richards (Oak Lawn) 24.51 4

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carter, Nieko FR Shepard 56.73 1
2 Young, Elihu FR Eisenhower (Blue Island) 57.63
3 Szwoch, Maciej SR Reavis 1:03.99
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Elamin, Maumean JR Oak Lawn Community 57.79
2 Abualhawa, Ali SR Argo 58.09
3 Baniewicz, Evan SR Reavis 59.63
4 Jackson, Darrell SO Reavis 59.83
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pazardka, Tom SR Oak Lawn Community 55.11 10
2 Huntley, Darius JR Eisenhower (Blue Island) 56.83
3 Kaczmarczyk, Mike SO Shepard 58.28
4 Lansdown, Keyon SR Shepard 59.13
5 Rogers, Quincy JR Richards (Oak Lawn) 59.97
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gonsch, Mitchell SR Oak Lawn Community 55.25 8
2 Garcia, Carlos SO Argo 55.54 6
3 Jimenez, Ramiro SR Argo 56.40 4
4 Ramsaran, Ryan JR Richards (Oak Lawn) 56.53 2
5 Freeman, Brandon JR Richards (Oak Lawn) 56.91

Men's 600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Campos, Juan SO Argo 1:38.95 1
2 Smentek, Cameron JR Richards (Oak Lawn) 1:47.42
3 Leyva, Fausto SO Reavis 1:49.30
4 Baldwin, Brian SO Oak Lawn Community 1:51.44
5 Jafar, Ali SR Reavis 1:53.50
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dimer, Jimmy SR Argo 1:31.49 10
2 Miller, Andrew SR Shepard 1:32.28 8
3 Williams, Romello JR Oak Lawn Community 1:36.36 6
4 DeChene, Brandon SR Shepard 1:36.58 4
5 Pordowski, Alec JR Shepard 1:38.27 2
6 Miranda, Enrique SR Oak Lawn Community 1:39.26
7 Rangel, Manny SR Argo 1:44.03
8 Morales, Hector SR Reavis 1:47.00

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barrientos, Jose SR Eisenhower (Blue Island) 2:23.53
2 Lawson-Weinert, Chauncey SO Richards (Oak Lawn) 2:25.73
3 Valadez, Jesus JR Eisenhower (Blue Island) 2:26.82
4 Romo, Alex SO Eisenhower (Blue Island) 2:29.27
5 Rascon, Ricardo JR Reavis 2:30.35
6 Hunter, Kamryn FR Richards (Oak Lawn) 2:32.99
7 Salazar, Juan JR Reavis 2:36.33
8 Silva, Ricardo SO Reavis 2:43.03
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garcia, Luis SR Oak Lawn Community 2:08.27 10
2 Reyes, Dan SR Oak Lawn Community 2:11.53 8
3 Flores, Geraldo JR Argo 2:11.77 6
4 Starczowski, Adrian JR Argo 2:13.93 4
5 Ochoa, Leonardo SO Argo 2:15.34 2
6 Beltran, Jose JR Shepard 2:16.03 1
7 Raybould, Steve JR Oak Lawn Community 2:17.10
8 Gibson, Nate SR Shepard 2:18.44
9 Hauser, Brian FR Shepard 2:22.09

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Palmer, Ken SR Eisenhower (Blue Island) 5:05.31
2 Behling, John SO Reavis 5:08.37
3 Esparza, Gabe JR Eisenhower (Blue Island) 5:23.01
4 Cruz, Ernan FR Argo 5:23.41
5 McGraw, Anthony SR Richards (Oak Lawn) 5:27.74
6 Reynoso, Oswaldo SO Argo 5:30.28
7 Zieba, Robert FR Reavis 5:36.32
8 Lopez, Rafael SO Reavis 5:45.74
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Minella, Nick SR Oak Lawn Community 4:39.85 10
2 Washington, Caleb SO Shepard 4:39.94 8
3 Xheka, Ramazan SR Argo 4:44.85 6
4 Rangle, Jordi JR Eisenhower (Blue Island) 4:55.11 4
5 Abdelrahman, Omar SR Oak Lawn Community 4:56.28 2
6 Maty, Brian SO Shepard 4:59.57 1
7 Sciaky, Eric JR Oak Lawn Community 5:01.40
8 Klingensmith, Lance JR Richards (Oak Lawn) 5:04.36
9 Callahan, Kevin SO Shepard 5:22.56

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Palmer, Ken SR Eisenhower (Blue Island) 10:27.07 10
2 Siggemann, Florian SR Shepard 10:27.10 8
3 Rangle, Jordi JR Eisenhower (Blue Island) 10:29.64 6
4 White, Garrett JR Shepard 10:38.24 4
5 Behling, John SO Reavis 10:39.28 2
6 Villa, Tomas SR Reavis 10:40.15 1
7 Arana, Diego SO Oak Lawn Community 10:50.50
8 Esparza, Gabe JR Eisenhower (Blue Island) 11:04.32
9 Williams, Romello JR Oak Lawn Community 11:07.38
10 Baldwin, Brian SO Oak Lawn Community 11:15.59
11 Lopez, Erick FR Argo 12:23.33
12 Delatorre, Carlos FR Argo 12:25.60
13 Marquez, Juan SO Argo 12:54.25
14 Solus, Chris JR Reavis 13:04.45

Men's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kaczmarczyk, Mike SO Shepard 8.53 10
2 Gudanowski, Patrick SR Oak Lawn Community 8.75 8
3 Gould, Tavaris SR Argo 8.76 6
4 Ikner, Khalin SO Argo 8.84 4
5 Paslowski, Justin SO Oak Lawn Community 9.23 2
6 Dominguez, Andy SR Reavis 9.51 1
7 Smith , Brandon JR Eisenhower (Blue Island) 9.60
8 Lopez, Fernando JR Oak Lawn Community 10.61
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jackson , Cortez SO Eisenhower (Blue Island) 9.55
2 Ayyad, Bilal JR Reavis 10.01
3 Rascon, Ricardo JR Reavis 10.79
4 Noel, Jalen SR Eisenhower (Blue Island) 11.66

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 London, Kyle SR Eisenhower (Blue Island) 5' 10.0" 10
2 Patterson, Ottis JR Richards (Oak Lawn) 5' 8.0" 8
3 Kaczmarczyk, Mike SO Shepard 5' 8.0" 6
4 Scott, Kenny JR Eisenhower (Blue Island) 5' 6.0" 4
5 Graves , Sterling SO Eisenhower (Blue Island) 5' 6.0" 2
6 Anderson, Raymond SR Richards (Oak Lawn) 5' 4.0" 1
7 Thompson, Chammar FR Shepard 5' 4.0"
8 Morrison, Aaron JR Argo 5' 2.0"
9 Ikner, Khalin SO Argo 5' 2.0"
10 Paslowski, Justin SO Oak Lawn Community 5' 2.0"
11 Turner, Levar JR Argo 5' 2.0"
12 Gonsch, Mitchell SR Oak Lawn Community 5' 2.0"
13 Characa, David JR Reavis 5' 2.0"
14 Davis, Arronzo SR Reavis 5' 0.0"
15 DeAngeles, Nathan FR Reavis 5' 0.0"
16 Dickey, Justin FR Shepard 5' 0.0"
17 Bolton, R SR Richards (Oak Lawn) 5' 0.0"

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gudanowski, Patrick SR Oak Lawn Community 10' 0.0" 10
2 Jimenez, Ramiro SR Argo 10' 0.0" 8
3 Paslowski, Justin SO Oak Lawn Community 8' 0.0" 6
4 Hamad, Mo JR Oak Lawn Community -
5 Gould, Tavaris SR Argo -
6 Diaz, Brian SR Argo -
7 Oprondek, Noah JR Shepard -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Scott, Kenny JR Eisenhower (Blue Island) 19' 11.25" 2
2 Jamerson, Jordon JR Richards (Oak Lawn) 19' 2.25"
3 Wilson, Devontta SO Reavis 19' 1.0"
4 Graves , Sterling SO Eisenhower (Blue Island) 18' 10.0"
5 Kenny, Alex JR Oak Lawn Community 18' 0.5"
6 Villenueva, Christian FR Oak Lawn Community 17' 0.0"
7 Burri, Dakota FR Argo 16' 11.25"
8 Suarez, Andy JR Reavis 16' 4.75"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Robert SR Richards (Oak Lawn) 21' 11.0" 10
2 Jordan, Calvin SR Reavis 21' 10.0" 8
3 Bridgewater, William JR Richards (Oak Lawn) 20' 8.0" 4
4 Fry, Marcus JR Argo 19' 10.5" 1
5 McCray, Jermaine JR Argo 19' 10.0"
6 Carter, Nieko FR Shepard 19' 7.0"
7 Harrison, Demetrius SO Shepard 18' 11.0"
8 Rueck, EJ JR Shepard 18' 2.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 London, Kyle SR Eisenhower (Blue Island) 21' 1.0" 6

Men's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 London, Kyle SR Eisenhower (Blue Island) 42' 8.0" 8
2 Hufstedler, Alec JR Shepard 38' 6.0" 1
3 Bolton, R SR Richards (Oak Lawn) 36' 8.5"
4 Graves , Sterling SO Eisenhower (Blue Island) 36' 6.5"
5 Gill, Christian JR Reavis 36' 3.75"
6 Kenny, Alex JR Oak Lawn Community 35' 6.75"
7 Villenueva, Christian FR Oak Lawn Community 32' 1.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jordan, Calvin SR Reavis 42' 11.5" 10
2 McCray, Jermaine JR Argo 41' 8.5" 6
3 Turner, Levar JR Argo 39' 7.5" 4
4 Kaczmarczyk, Mike SO Shepard 39' 6.0" 2
5 Patterson, Ottis JR Richards (Oak Lawn) 38' 4.0"
6 Lansdown, Keyon SR Shepard 37' 9.75"
7 Garcia, Carlos SO Argo -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goldschmidt, Chris SR Shepard 49' 1.25" 10
2 Olejniczek, Vince SR Oak Lawn Community 45' 5.0" 8
3 Quinn, Anthony SO Richards (Oak Lawn) 45' 3.0" 6
4 Vertucci, Vincent JR Reavis 42' 0.5" 2
5 Page, Nick SR Shepard 40' 8.5"
6 Herlihy, Dan SR Reavis 39' 5.25"
7 Williams, Ryan SR Argo 39' 0.0"
8 Terlecki, Joe JR Reavis 38' 4.5"
9 Mayfield, Ronald JR Richards (Oak Lawn) 35' 10.25"
10 Novak, David SR Oak Lawn Community 35' 1.5"
11 Ward, David JR Oak Lawn Community 35' 0.0"
12 Maebane, Andrew SO Shepard 33' 11.0"
13 Herrera, Jose SR Argo 32' 9.0"
14 Jawor, Dan FR Argo 31' 10.0"
15 Hall, Angelo JR Richards (Oak Lawn) 31' 6.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Flores, Den SR Eisenhower (Blue Island) 43' 8.0" 4
2 Hurtachoi, Fermin SR Eisenhower (Blue Island) 40' 9.75" 1
3 Baker, Jovvenii SR Eisenhower (Blue Island) 34' 5.5"