CSL Indoor Invitational 2015

Scores:
Team Score
New Trier332.5
Glenbrook South200.5
Maine South145
Niles West124.5
Evanston Township70
Waukegan47.5

Women's 50m Dash Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Cheyenne SR Waukegan 6.98 10
2 Holly, Kate SO New Trier 7.23 8
3 Siddiqui, Roma JR Niles West 7.25 6
4 Gunartt, Alexis SR Niles West 7.35 4
5 O'Dwyer, Madeline JR New Trier 7.57 2
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 White, Cheyenne SR Waukegan 6.97
2 Gunartt, Alexis SR Niles West 7.39
3 O'Dwyer, Madeline JR New Trier 7.59
4 Peterson, Wallis FR Glenbrook South 7.70
5 Donahue, Maeve SO Maine South 8.08
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Siddiqui, Roma JR Niles West 7.25
2 Holly, Kate SO New Trier 7.28
3 Stallworth, Breanna JR Waukegan 7.31
4 Lynch, Gabriela FR Maine South 7.84

Women's 50m Dash JV   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Hailey SO Evanston Township 7.23 10
2 Mitchell, Summer FR Evanston Township 7.34 8
3 Robinson, Lily FR Niles West 7.41 6
4 Bleiweis, Jessica SR New Trier 7.44 4
5 Snively, Kate FR Glenbrook South 7.47 2
6 McClain, Dariona SO Waukegan 7.89 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 McClain, Dariona SO Waukegan 7.16
2 Taylor, Hailey SO Evanston Township 7.23
3 Robinson, Lily FR Niles West 7.45
4 Snively, Kate FR Glenbrook South 7.48
5 Metrick, Jordyn JR New Trier 7.92
6 Faraji, Tara SO Maine South 8.08
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bleiweis, Jessica SR New Trier 7.43
2 Mitchell, Summer FR Evanston Township 7.45
3 Williams, Shaakirah SR Niles West 7.85
4 Trippiedi, Marissa FR Maine South 8.03
5 Luna-Johnson, Brianna SO Waukegan 8.26

Women's 200m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mansoorieh, Yasi SR Glenbrook South 28.72 6
2 Chmilenko, Marisa SO Niles West 29.59 2
3 Callahan, A'ysha SO Waukegan 30.10
4 Lynch, Gabriela FR Maine South 30.27
5 Lowe, Alyssa JR Niles West 31.86
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lamagno, Nicole JR New Trier 27.69 10
2 Murray, Maddy JR New Trier 28.55 8
3 Peterson, Wallis FR Glenbrook South 28.81 4
4 Stallworth, Breanna JR Waukegan 30.02 1
5 Banas, Cassandra SR Maine South 30.75

Women's 200m Dash JV   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cairns, Nicole SO Glenbrook South 30.52 2
2 Banini, Amelia FR Niles West 30.56 1
3 Riggio, Thea FR New Trier 31.04
4 Faraji, Tara SO Maine South 31.20
5 Williams, Shaakirah SR Niles West 31.22
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Arellano, Stephanie SO New Trier 28.76 10
2 Taylor, Takina SR Evanston Township 28.81 8
3 Raus, Hannah JR Evanston Township 29.19 6
4 Snively, Kate FR Glenbrook South 29.48 4
5 Kachiroubias, Lexi FR Maine South 30.91

Women's 400m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lowe, Alyssa JR Niles West 1:08.34 4
2 Varga, Enola FR Glenbrook South 1:08.97 2
3 Kasznia, Maxine SR Maine South 1:10.39 1
4 Robinson, Angelique JR Waukegan 1:16.71
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sirvinskas, Julia JR Maine South 1:04.17 10
2 Glasser, Johanna JR New Trier 1:05.28 8
3 Smart, Tara JR New Trier 1:06.08 6
4 Krosniak, Kasia SO Glenbrook South 1:11.98
5 Christian, Paige JR Waukegan 1:12.23

Women's 400m Dash JV   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dobbins, Natalie SR Maine South 1:12.86 1
2 Memidzan, Lamija SO Niles West 1:14.56
3 Blake, Devan SR Waukegan 1:14.58
4 Siddiqui, Natasha SR Niles West 1:14.87
5 Martell, Mercaides SO Waukegan 1:18.58
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lake, Maggie JR New Trier 1:06.38 10
2 Joseph, Jacalyn JR New Trier 1:07.76 8
3 Benitez, Arianna FR Glenbrook South 1:10.17 6
4 Worthmann, Hunter JR Evanston Township 1:11.22 4
5 Wielgus, Appy JR Glenbrook South 1:11.46 2

Women's 800m Run JV   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gunther, Juliet JR New Trier 2:32.91 10
2 Mehta, Rani JR New Trier 2:41.85 8
3 Prendergast, Claire SR Maine South 2:44.69 6
4 Brady, Hazel SO Evanston Township 2:46.20 4
5 Trapp, Reagan SO Glenbrook South 2:46.78 2
6 Richter, Sydney SO Maine South 2:49.49 1
7 Minx, Tristin JR Niles West 2:49.57
8 Wall, Bridget FR Glenbrook South 2:53.40
9 Arellano, Nelly FR Waukegan 3:08.56
10 Garcia-Gil, Lizbeth SO Niles West 3:09.71
11 Alcala, Cynthia SO Waukegan 3:17.01

Women's 800m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Noone, Emily FR Glenbrook South 2:24.75 10
2 Mujica, Christine SR Niles West 2:26.52 8
3 Gardiner, Kalina JR Maine South 2:28.87 6
4 Noethlich, Savannah FR New Trier 2:30.17 4
5 Shaw, Lizzy FR Glenbrook South 2:32.85 2
6 Bogard, Ann SR Maine South 2:36.57 1
7 Schmidt, Kelli JR New Trier 2:38.49
8 Olayo, Jocelyn FR Waukegan 2:56.10
9 Husary, Joanne JR Niles West 2:56.65

Women's 1,600m Run JV   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Brien, Jackie FR New Trier 5:34.61 10
2 Ho, Katherine JR New Trier 5:41.61 8
3 Glockner, Kathleen FR Maine South 5:45.17 6
4 Dingle, Madeline SO Maine South 5:56.33 4
5 Kennedy, Megan FR Glenbrook South 6:26.96 2
6 McCune, Grace SR Glenbrook South 6:45.74 1
7 Younan, Kristen JR Niles West 6:49.94
8 Pendavinji, Katie FR Niles West 7:00.19
9 Segura, Monserrat SR Waukegan 7:02.14

Women's 1,600m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Mimi SR New Trier 5:11.76 10
2 Jung-Beeman, Oona JR New Trier 5:24.45 8
3 Bomrad, Casey JR Maine South 5:35.02 6
4 Niziolek, Olivia FR Maine South 5:35.18 4
5 Papajohn, Amelia SO Glenbrook South 5:37.00 2
6 O'Grady, Rose JR Glenbrook South 5:39.21 1
7 Camburn, Nicole SO Niles West 5:39.57
8 Park, Kathleen JR Niles West 5:51.42
9 Martinez, Rosario SR Waukegan 6:14.52
10 Luu, Michelle JR Waukegan 6:43.52

Women's 3,200m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fix, Caroline SO New Trier 11:40.36 10
2 Lally, Maura SO Maine South 12:02.77 8
3 Pitterman, Kayleigh FR Glenbrook South 12:02.80 6
4 Holmes, Olivia SO Maine South 12:23.30 4
5 Martinez, Rosario SR Waukegan 13:07.32 2

Women's 3,200m Run JV   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marsh, Natalie SO New Trier 12:24.87 10
2 Kazimierczuk, Kamila SO Maine South 13:04.61 8
3 Karkhanis, Priya SR Maine South 13:07.16 6
4 Stein, Suzanne JR New Trier 13:24.15 4
5 Lancaster, Karis FR Niles West 14:58.81 2
6 Alali, Hana SO Niles West 15:37.07 1
7 Anatonopoulos, Stef SR Glenbrook South 15:57.68

Women's 55m Hurdles Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rafanan, Jazmine JR Niles West 8.73 10
2 Carroll, Shannon SR Glenbrook South 8.91 8
3 Pingad-Chong, Lauren SO New Trier 9.30 6
4 Smith, Bailey FR Glenbrook South 9.83 4
5 Motherway , Mariana FR Niles West 10.40 1.5
6 Newmark, Taylor SR New Trier 10.40 1.5
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Pingad-Chong, Lauren SO New Trier 9.20
2 Carroll, Shannon SR Glenbrook South 9.20
3 Motherway , Mariana FR Niles West 10.20
4 Kasznia, Maxine SR Maine South 10.25
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Rafanan, Jazmine JR Niles West 9.00
2 Smith, Bailey FR Glenbrook South 9.50
3 Newmark, Taylor SR New Trier 10.10
4 McErlean, Meghan SR Maine South 10.90
5 Bone, Kania SO Waukegan 12.60

Women's 55m Hurdles JV   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Denby, Alison SR New Trier 10.20 10
2 Luckey, Katelyn JR Glenbrook South 10.30 8
3 Ira, Cassandra FR Maine South 10.70 5
4 Davenport, Colleen SO Glenbrook South 10.70 5
5 Krone, Mia SO New Trier 11.60 2
6 Longman, Anne FR Maine South 11.70 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Luckey, Katelyn JR Glenbrook South 10.60
2 Ira, Cassandra FR Maine South 10.70
3 Krone, Mia SO New Trier 12.20
4 Heard, Raygen SO Waukegan 13.50
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Denby, Alison SR New Trier 10.20
2 Davenport, Colleen SO Glenbrook South 11.30
3 Longman, Anne FR Maine South 11.70
4 Galan, Yolanda FR Waukegan 13.50

Women's High Jump JV   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maloney, Molly SO New Trier 4' 6.0" 10
2 Alwan, Alena SO Glenbrook South 4' 4.0" 8
3 Cartwright, Cricket FR Glenbrook South 4' 4.0" 6
4 Tran, Elanie FR Niles West 4' 2.0" 4
5 Heard, Raygen SO Waukegan 4' 2.0" 2
6 Attanasio, Kam FR New Trier 4' 0.0" 1
7 Piekarz, Marta SR Maine South 4' 0.0"
8 Marzano, Giovanna JR Maine South -
9 Heard, Ryann SO Waukegan -

Women's High Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Karabis, Natalie FR New Trier 4' 10.0" 10
2 Bickel, Caroline JR Glenbrook South 4' 10.0" 8
3 Reid, Kayla SO Glenbrook South 4' 6.0" 6
4 Kuzuhara, Kristie SO Niles West 4' 6.0" 4
5 Motherway , Mariana FR Niles West 4' 4.0" 2
6 Kasznia, Maxine SR Maine South 4' 4.0" 1
7 Kunkler, Erin JR New Trier 4' 4.0"
8 Robinson, Angelique JR Waukegan 4' 2.0"
9 Bone, Kania SO Waukegan -

Women's Pole Vault Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Karabas, Nicole SR New Trier 11' 0.0" 10
2 Egerter, Claire SR New Trier 9' 6.0" 8
3 Palmer, Hannah SR Niles West 8' 0.0" 6
4 Cho, Nicole SO Niles West 8' 0.0" 4
5 Roberts, Lexi SO Glenbrook South 6' 6.0" 2
6 Crombie, Abbie SO Waukegan 6' 6.0" 0.5
7 Wyland, Emily SR Glenbrook South 6' 6.0" 0.5
8 Duerkop, Jillian SO Maine South 6' 0.0"
9 Christian, Paige JR Waukegan 6' 0.0"
10 Wilkens, Elaina SO Maine South -

Women's Pole Vault JV   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hermanson, Emma SR New Trier 8' 6.0" 10
2 Mullarky, Kayla SR Niles West 8' 6.0" 8
3 Hartman, Claire JR New Trier 7' 0.0" 6
4 Woodruff, Madison JR Maine South 7' 0.0" 4
5 Theriault, Quincy SO Glenbrook South 6' 0.0" 2
6 Reyes, Marianne FR Niles West 6' 0.0" 1
7 Baker, Sarah JR Maine South 6' 0.0"
8 Wall, Bridget FR Glenbrook South -

Women's Long Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Cheyenne SR Waukegan 17' 10.0" 10
2 Cook, Alex JR New Trier 16' 8.0" 8
3 Murray, Maddy JR New Trier 16' 1.0" 6
4 Mansoorieh, Yasi SR Glenbrook South 15' 8.5" 4
5 Eenigenburg, Maddy JR Glenbrook South 15' 4.0" 2
6 Cho, Nicole SO Niles West 14' 4.5" 1
7 Sharp, MaryGrace SR Maine South 13' 10.5"
8 Williams, Sasha SO Waukegan 13' 10.5"
9 Motherway , Mariana FR Niles West 13' 5.5"
10 Banas, Cassandra SR Maine South 13' 3.0"

Women's Long Jump JV   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shelton, Noni FR Evanston Township 15' 2.0" 10
2 Oldshue, Ashley SR Glenbrook South 14' 11.0" 8
3 An, Yeji SO New Trier 14' 0.0" 6
4 Cartwright, Cricket FR Glenbrook South 14' 0.0" 4
5 Memidzan, Lamija SO Niles West 13' 9.5" 2
6 Alvarado, Jeimmy SO Niles West 13' 3.0" 1
7 Piekarz, Marta SR Maine South 13' 2.5"
8 Etchingham, Ellie JR Maine South 13' 2.0"
9 Sirivat, Danielle FR New Trier 13' 1.0"
10 Dieujuste, Cyndji FR Evanston Township 12' 7.0"
11 Robinson, Destiny SR Waukegan 12' 3.5"
12 Martell, Mercaides SO Waukegan -

Women's Triple Jump JV   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 An, Yeji SO New Trier 29' 1.5" 10
2 Cartwright, Cricket FR Glenbrook South 28' 10.5" 8
3 Sirivat, Danielle FR New Trier 28' 4.0" 6
4 Thompson, Paige FR Glenbrook South 27' 11.0" 4
5 Marzano, Giovanna JR Maine South 27' 7.0" 2
6 Richter, Sydney SO Maine South 27' 6.0" 1
7 Memidzan, Lamija SO Niles West 26' 10.0"
8 Alvarado, Jeimmy SO Niles West 26' 4.0"
9 Robinson, Destiny SR Waukegan 24' 9.0"
10 Heard, Raygen SO Waukegan 24' 7.0"

Women's Triple Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Cheyenne SR Waukegan 37' 5.0" 10
2 Eenigenburg, Maddy JR Glenbrook South 33' 6.0" 8
3 Mansoorieh, Yasi SR Glenbrook South 32' 8.5" 6
4 Pingad-Chong, Lauren SO New Trier 32' 3.0" 4
5 Williams, Sasha SO Waukegan 31' 1.5" 2
6 Eckhart, Riley JR Maine South 30' 6.5" 1
7 Motherway , Mariana FR Niles West 29' 6.0"
8 Lowe, Alyssa JR Niles West 29' 6.0"
9 Sharp, MaryGrace SR Maine South 28' 7.0"
10 Newmark, Taylor SR New Trier 28' 2.0"

Women's Shot Put JV   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Inserra, Mary Grace SR Maine South 28' 5.5" 10
2 Bianchi, Lucy SO Maine South 27' 6.5" 8
3 Rafi, Sidra JR Niles West 26' 0.0" 6
4 Zheng, Tina JR Niles West 24' 11.25" 4
5 Chang, Christy JR New Trier 24' 1.5" 2
6 Cossman, Tiffany JR Waukegan 24' 0.5" 1
7 Attanasio, Kam FR New Trier 23' 8.0"
8 Luna-Johnson, Brianna SO Waukegan 22' 11.5"
9 Michielson, Hannah FR Glenbrook South 22' 10.5"
10 Brown, Keyala FR Glenbrook South 21' 3.5"

Women's Shot Put Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garcia, Genora SR Evanston Township 37' 9.5" 10
2 Borsotti, Alison JR New Trier 36' 0.0" 8
3 Seiko, Aiko JR Niles West 35' 0.0" 6
4 Ruegsegger, Jennifer SO Maine South 33' 4.5" 4
5 Swett, Ariel JR New Trier 31' 9.0" 2
6 Roberts, Lexi SO Glenbrook South 29' 11.0" 1
7 Madrid, Lindsay SO Niles West 29' 8.25"
8 Eckhart, Riley JR Maine South 27' 5.5"
9 Bueno, Yasmin JR Waukegan 26' 0.5"
10 Strack, Elizabeth JR Waukegan 25' 4.5"
11 Wyland, Emily SR Glenbrook South 23' 11.5"

Women's 4 x 150m Relay JV   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR Evanston Township 1:30.36 10
2 , SR New Trier 1:30.49 8
3 , SR Niles West 1:35.46 6
4 , SR Glenbrook South 1:36.31 4
5 , SR Maine South 1:38.46 2
6 , SR Waukegan 1:45.91

Women's 4 x 150m Relay Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR New Trier 1:27.19 10
2 , SR Niles West 1:30.47 8
3 , SR Glenbrook South 1:31.36 6
4 , SR Maine South 1:31.50 4
5 , SR Waukegan 1:31.51 2