Lake Michigan Invite

Scores:
Men's Score
Grant65
Evanston Township59
McHenry50
Lakes46
Brookfield East42
Zion-Benton36
Grayslake Central32.5
Warren Township30
Menomonee Falls22.5
Jones21
Mundelein18
Catholic Memorial17
Vernon Hills16
Marquette University16
Crystal Lake South15
Mukwonago12
Kenosha Bradford11
St. Viator9
Lindblom8
New Berlin West8
Johnsburg8
Carmel7
Homestead7
New Berlin Eisenhower6.5
Hamilton5
Milwaukee Bradley Tech4
Libertyville4
Cedarburg3.5
Grayslake North3
Antioch3
 
Women's Score
Warren Township70
Lake Central53
Young52.5
Grant46
Lake Forest42
Evanston Township39
Vernon Hills30
Lakes29.5
McHenry24
Waukegan20
Grayslake Central20
Libertyville18.33
Milwaukee Madison16
New Berlin West15
Carmel14.5
Kenosha Bradford14
Brooks College Prep14
Mundelein11.5
Reedsville9.33
Richmond-Burton7.33
Stevenson7
Homestead5
Cedarburg5
Zion-Benton5
Racine Horlick4
Grayslake North4
Simeon3
Harvard2
Antioch2
New Berlin Eisenhower1
Nicolet1

Men's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roberts, John SR Zion-Benton 6.55 8
2 Wells, Octavian JR Grant 6.57 6
3 Murphy, Reggie SR Evanston Township 6.62 5
4 Adams, Malachi SR Evanston Township 6.72 3
5 Nuzzo, Bobby FR Mundelein 6.90
6 Adiyiah, Kenny FR Mundelein 7.16
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Machometa, Jack SR McHenry 6.47 10
2 Wellington, Garfield JR Evanston Township 6.88
3 Hackett, Amari SO Menomonee Falls 7.06
4 Phouybandant, Ethen SO Mukwonago 7.16
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chones, Liam JR Mukwonago 6.77
2 Lechner, Matt JR Catholic Memorial 6.79
3 Clark, Richard SR Vernon Hills 6.86
4 Mikulsky, Mitch JR Brookfield East 6.89
5 English, Patrick SO Marquette University 6.91
6 Williams, Joshua JR Vernon Hills 7.13
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kluender, Chad SR Brookfield East 6.77 1
2 Unze, Jacob FR Carmel 6.91
3 Erato, Joe JR Marquette University 6.92
4 Canlas, Nureil SR Carmel 6.95
5 Grows, Giles SR Cedarburg 6.95
6 Sylvester, Garrett SR Cedarburg 7.08
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Dante SO Warren Township 6.76 2
2 Kirk, Sam SR Nicolet 6.88
3 Kayle, Quade SR Libertyville 6.96
4 Stefo, James FR Carmel 7.02
5 Barrows, Sean-Hugh JR Brooks College Prep 7.09
6 Siegenthaler, Jett SR Catholic Memorial -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Purpura, Gio SO McHenry 6.71 4
2 Jones, Kris JR Lakes 7.06
3 Fears, Devin SR Nicolet 7.11
4 Barry, Devin SR Racine Horlick 7.14
5 Duffy, Michael SO Marquette University 7.15
6 Crump, Adell JR Zion-Benton 7.20
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Winters, Matt JR Homestead 6.91
2 Cabahug, Michael SO Grayslake North 6.95
3 Ivy, Leon SO Brooks College Prep 7.01
4 Sansone, Boyd JR Menomonee Falls 7.13
5 Hollins, Timmy SR Grant 7.13
6 Belangia, Jake FR New Berlin Eisenhower 7.17
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Perry-Robinson, Malik JR Racine Horlick 6.84
2 Bell, Kendrick JR Warren Township 6.97
3 Morales, Gonzalo SO Homestead 7.02
4 White, Darrelle SO Racine Horlick 7.26
5 Harris, Keshawnn SR Kenosha Bradford 7.40
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Madden, Jeremiah SO Kenosha St. Joseph 7.08
2 Detoro, Corey FR Homestead 7.12
3 Jones, Kyle JR Lakes 7.12
4 Young, Matt SR Hamilton 7.24
5 Newman, Robert SO Brooks College Prep 7.41
6 Steinmetz, Fred SO Kenosha St. Joseph 7.42
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rogers, Colt FR McHenry 7.23
2 Torian, Reginald SR Brooks College Prep 7.24
3 Davis, Tyler SR Hamilton 7.25
4 Schubbe, Dylan FR Catholic Memorial 7.27
5 Steinmetz, Alex SR Hamilton 7.33
6 Hudson, Jovan JR Marquette University 7.54
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blake, Isaiah JR Milwaukee Bradley Tech 7.13
2 Dawson, Josiah JR Milwaukee Bradley Tech 7.21
3 Harris, Cortez SO Antioch 7.29
4 Ryan, Justin FR Crystal Lake South 7.34
5 Nuccio, Tony SR Crystal Lake South 7.37
6 Moore, Joe SO Crystal Lake South 7.39
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hill, Theo JR Antioch 7.17
2 Rodriguez, Justin JR Grayslake Central 7.18
3 Reed, Larry FR Grayslake Central 7.18
4 Wright, Michael FR Antioch 7.33
5 Bell, Connor SO Johnsburg 7.37
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Kamorre SR Brooks College Prep 7.38
2 Barrett, David JR East Alton-Wood River 7.51
3 Womack, Zac FR East Alton-Wood River 7.54
4 Wuchter, Aubrey SO Johnsburg 8.25
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Trevon JR Milwaukee Madison 7.08
2 Hayak, Liam SR Libertyville 7.20
3 Tsolak, Daniel SR New Berlin West 7.54
4 Cooper, James FR Milwaukee Madison 7.56

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wells, Octavian JR Grant 22.48 10
2 Roberts, John SR Zion-Benton 22.55 8
3 Adams, Malachi SR Evanston Township 22.90 5
4 Garron, Brad SO Evanston Township 23.11 3
5 Starks, Marcus SR Evanston Township 23.39 2
6 Broihier, Sean JR New Berlin Eisenhower 24.03
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hertz, Corey SR Lakes 22.56 6
2 Scaffidi, Joey SO New Berlin Eisenhower 23.90
3 Peel, Jeremy FR Zion-Benton 24.09
4 Tyus, Dwayne SR Zion-Benton 24.73
5 White, Darrelle SO Racine Horlick 26.46
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Machometa, Jack SR McHenry 23.00 4
2 Lucas, Josh SR Menomonee Falls 23.48 1
3 Devito, Ryan JR Grant 23.83
4 Williams, Joshua JR Vernon Hills 23.84
5 Glynn, Ian JR Marquette University 24.27
6 Alfahel, Sami JR New Berlin West 25.18
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Unze, Jacob FR Carmel 23.76
2 Johnson, Dante SO Warren Township 23.85
3 Jansen, Mason JR Menomonee Falls 24.43
4 Clark, Richard SR Vernon Hills 24.73
5 Woolford, Aaron SO Mundelein 24.77
6 Bell, Kendrick JR Warren Township 25.13
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Purpura, Gio SO McHenry 23.88
2 Dunlap Jr, David SO Nicolet 23.91
3 Williams, Jacob SR Cedarburg 24.72
4 Reed, Larry FR Grayslake Central 25.16
5 Komor, Tyler JR New Berlin Eisenhower 25.82
6 Nash, Durell SR Brooks College Prep -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kayle, Quade SR Libertyville 24.31
2 Steward, Desmond SR Nicolet 25.03
3 Hollins, Timmy SR Grant 25.33
4 Canlas, Nureil SR Carmel 25.43
5 Ahn, Peter SO Marquette University 25.59
6 Walker, Kameron JR Menomonee Falls 26.01
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Antonneau, Colin SO Kenosha St. Joseph 24.94
2 Dangelis, David SO Catholic Memorial 25.02
3 Gessert, Alec SO Kenosha St. Joseph 25.02
4 Detoro, Corey FR Homestead 25.49
5 Jackson, Donnie JR Kenosha Bradford 25.52
6 Klohn, Amery FR Catholic Memorial 25.61
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schwartz, Cam SR Grayslake Central 24.60
2 Fingado, Alexy SO Homestead 24.76
3 Glugos, Alec SR Mukwonago 24.81
4 Spaeth, Brian SR Cedarburg 25.39
5 Harris, Cortez SO Antioch 25.72
6 Wright, Caleb FR Brookfield East 26.16
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ivy, Leon SO Brooks College Prep 24.55
2 Small, Leon SO Lakes 24.71
3 Wick, Anthony SR Mundelein 24.77
4 Nogalski, Zach SO Marquette University 24.98
5 Morales, Gonzalo SO Homestead 25.03
6 Handy, Quintin SR Menomonee Falls 25.81
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adiyiah, Kenny FR Mundelein 25.01
2 ZABOROWSKI, ZACH JR Mukwonago 25.02
3 Rose, Calvin SO Kenosha St. Joseph 25.65
4 Bell, Connor SO Johnsburg 26.05
5 Torian, Reginald SR Brooks College Prep 26.54
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barrows, Sean-Hugh JR Brooks College Prep 24.87
2 Seaton, Morris FR Brookfield East 24.98
3 Lorenzo, Nicco FR McHenry 25.18
4 Thomas, Shannon JR Brooks College Prep 25.22
5 Robinson, Trevon JR Milwaukee Madison 25.43
6 Valuch, Cam SR Hamilton 25.52
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Newman, Robert SO Brooks College Prep 25.31
2 Genrich, Zach SO Mukwonago 25.65
3 Moore, Joe SO Crystal Lake South 26.00
4 Nuccio, Tony SR Crystal Lake South 26.29
5 Womack, Zac FR East Alton-Wood River 26.81
6 Busse, Joe SR Carmel 28.64
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blake, Isaiah JR Milwaukee Bradley Tech 25.37
2 Wright, Michael FR Antioch 26.19
3 Olejnik, Ty FR Hamilton 26.20
4 Bauman, William FR Grayslake North 26.23
5 Christian, Ricardo FR Kenosha Bradford 26.51
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Young, Matt SR Hamilton 24.89
2 Gawenda, Griffin SO Grayslake North 25.21
3 Meland, AJ SR Johnsburg 26.35
4 McCown, Liam SR Libertyville 26.76
5 Cooper, James FR Milwaukee Madison 27.34
Finals Heat #15
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dawson, Josiah JR Milwaukee Bradley Tech 25.73
2 Wijenayake, Mindika SR New Berlin West 26.02
3 Butkovich, Zach SR East Alton-Wood River 27.98
4 Wuchter, Aubrey SO Johnsburg 29.02

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Klamm, Carl SR Evanston Township 51.13 10
2 Edwards, Michael JR Zion-Benton 51.62 5
3 Jones, Trinton SR Evanston Township 52.84 2
4 Rasmussen, Dane SR Kenosha Bradford 53.49
5 Fridl, Eric SO Catholic Memorial 53.78
6 Peel, Jordan JR Zion-Benton 1:00.83
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blankenship, Sam SR Johnsburg 51.16 8
2 Walker, Isaac SR Warren Township 51.56 6
3 Green, Brett SR New Berlin Eisenhower 53.16
4 Christie, Ryan JR Evanston Township 53.18
5 Oechsner, Mike SO Catholic Memorial 53.71
6 Feurtado, Devon JR Zion-Benton 58.89
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bullen, Drew JR Brookfield East 51.83 4
2 Bredwood, Jeremy SR Grant 52.48 3
3 Slovak, Eric SR Vernon Hills 53.02 1
4 Anghel, Bogdan SR Antioch 54.86
5 Sutter, Jacob JR Nicolet 55.23
6 Western, Dan JR New Berlin West 55.53
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vandenberg, Tom SR Cedarburg 54.09
2 Hatton, Chris JR Grant 54.09
3 Ocsena, Kevin SR Grayslake Central 54.58
4 Jones, Trevon SR Grant 55.38
5 Quinn, Pat SR Libertyville 55.46
6 Rastas, Nick SR New Berlin Eisenhower 56.37
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gaura, Mark SR Johnsburg 55.89
2 Eastman, Alex SR Menomonee Falls 56.89
3 Mitalo, Eric JR St. Viator 57.74
4 Halusan, Stephen FR New Berlin Eisenhower 58.68
5 De La Cruz, Niko JR Kenosha Bradford 58.70
6 Sewell, Emire JR Nicolet 1:00.83
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Small, Leon SO Lakes 54.40
2 Chastain, Caleb SR Mukwonago 55.83
3 Roman, Sal SO Mundelein 56.66
4 Daley, Turner SO Cedarburg 56.89
5 Bullock, Zion SO Homestead 57.13
6 Ward, Charles SO Racine Horlick 57.32
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeLeon, Herbert SR Marquette University 56.63
2 Draggoo, Spencer SR Hamilton 56.90
3 Lindsay, Tyree JR Milwaukee Madison 57.63
4 Bruner, Jake JR Homestead 58.25
5 Garcia-Rico, Daniel SO Jones 58.78
6 Canegan, Cody FR Warren Township 59.72
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lopes, Gabriel SR Antioch 56.89
2 Lopez, Frankie JR Warren Township 57.38
3 Kocab, Alex JR Homestead 57.94
4 McKay, Geraldvonte JR Racine Horlick 1:06.25
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kramer, Alex FR Marquette University 54.85
2 Alexander, Colin SR Vernon Hills 55.49
3 Coty, Brandon JR Vernon Hills 55.94
4 Jackson, Tyler SO Menomonee Falls 56.77
5 Wertz, David SR Brookfield East 57.26
6 Brown, Jeremy FR Jones 57.45
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Christopher JR Brooks College Prep 58.15
2 Greenfield, Ethan FR Lakes 1:00.31
3 DiCola, Nick SR Carmel 1:02.07
4 Kadowaki, Jason SR Carmel 1:02.41
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frausto, Javier FR Brooks College Prep 57.55
2 Haworth, Marcus SR Kenosha St. Joseph 57.94
3 Chen, Pengyu JR Kenosha St. Joseph 59.99
4 Brennan, Connor FR Grayslake North 1:00.58
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griffin, Donavin SO Milwaukee Bradley Tech 1:00.56
2 Kerpan, Jacob JR East Alton-Wood River 1:07.28
3 Polanco, Mandy SO Kenosha St. Joseph 1:10.73
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Larry SO Brooks College Prep 1:02.76
2 Kpoho, Remi SO Milwaukee Bradley Tech 1:09.36

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Novak, Joe SR Catholic Memorial 1:57.15 10
2 Marton, Grant SR New Berlin West 1:57.84 8
3 Protsiv, Markiyan SR Jones 1:59.46 6
4 Mosley, Nate SO Zion-Benton 2:00.75 5
5 Sarchet, William JR Jones 2:00.96 4
6 Ponomar, Dylan JR Grayslake North 2:01.04 3
7 Krashevsky, Tim SO Vernon Hills 2:01.55 2
8 McMahon, Jake SR Menomonee Falls 2:02.29
9 Miller, Bryce FR New Berlin Eisenhower 2:03.61
10 Pastika, Patrick SR Carmel 2:04.05
11 Prus, Jon SO Crystal Lake South 2:04.96
12 Brunk, Max SR Grayslake Central 2:06.79
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Routhier, Evan JR Homestead 2:01.62 1
2 Galis, Vinny JR Racine Horlick 2:02.06
3 Delgado, Alex JR Warren Township 2:05.91
4 McTaggart, Sam SO Brookfield East 2:07.44
5 Navidzadeh, Omid SO Grant 2:08.32
6 Brey, Daniel SR Cedarburg 2:09.60
7 Reffat, Ibraheem JR Lakes 2:11.25
8 Merten, Nikolas JR Jones 2:12.06
9 Roegner, Brady JR Warren Township 2:12.31
10 von Estorff, Keegan SR Marquette University 2:12.84
11 Miller, Justin SR Crystal Lake South 2:12.88
12 Singer, Logan FR Evanston Township 2:13.91
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morris, Brannan SR Grayslake North 2:09.26
2 Duckworth, Dylan JR Antioch 2:09.55
3 WALLER, MIKE JR Mukwonago 2:10.01
4 Dewitt, Jacob SO McHenry 2:10.21
5 McTaggart, Alex SR Brookfield East 2:10.25
6 Mohr, Maki FR McHenry 2:12.30
7 Bisswurm, Jacob SO Catholic Memorial 2:12.80
8 Kravtsev, Nikolay FR Vernon Hills 2:15.20
9 Bonanotte, Jacob JR St. Viator 2:17.91
10 Crowe, Josh JR Racine Horlick 2:22.55
11 Diedrich, Erik FR New Berlin Eisenhower 2:23.29
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hinestrosa, Sabastian FR Grayslake Central 2:10.94
2 Scherff, Dylan JR Mukwonago 2:11.79
3 Morales, Sergio JR Mundelein 2:12.99
4 Voelske, Tyler JR Hamilton 2:13.45
5 McKenna, James SO Marquette University 2:13.85
6 Struve, Max JR Cedarburg 2:14.38
7 Rathkamp, Andrew SO Cedarburg 2:16.07
8 Springman, Brenden SO East Alton-Wood River 2:16.25
9 Demarco, Jacob SO Carmel 2:16.54
10 Su, Albert FR Libertyville 2:16.66
11 Miller, Thomas SO Homestead 2:20.48
12 Lee, Jalan FR Zion-Benton 2:26.15
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fellman, Jake JR Kenosha Bradford 2:13.92
2 Gwynne, Nick SO Kenosha Bradford 2:17.42
3 Rehling, Payton SR Grant 2:18.36
4 Page, Justin JR Libertyville 2:18.99
5 Miller, Nash SR Johnsburg 2:20.35
6 Grymkoski, Scott SO Kenosha St. Joseph 2:23.39
7 Beatty, Logan SR Lakes 2:29.54
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frausto, Javier FR Brooks College Prep 2:16.47
2 Lindsay, Tyree JR Milwaukee Madison 2:16.72
3 Lonski, David SO Antioch 2:30.20
4 Betancourt, AJ SO Johnsburg 2:35.61
5 Bolog, Jack FR Kenosha St. Joseph 2:36.89
6 Wallendorff, Chase FR East Alton-Wood River 2:37.27
7 Schulz, Michael SO Milwaukee Madison 2:44.20
8 Griffin, Donavin SO Milwaukee Bradley Tech 2:45.28
9 Walker, Michael FR Milwaukee Bradley Tech 2:48.03

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Heinrich, Jack SR Marquette University 4:24.61 10
2 Maloney, Kyle SR Jones 4:25.07 8
3 Aho, Jack SO Grayslake Central 4:28.33 6
4 Routhier, Evan JR Homestead 4:29.26 5
5 Richardson, Stephen SO Libertyville 4:29.48 4
6 Macuiba, Dustin JR Warren Township 4:30.62 3
7 Smith, Tyler SR Vernon Hills 4:32.39 2
8 DeMuelenaere, Riley JR Marquette University 4:32.45 1
9 Williamson, Shane SO Vernon Hills 4:33.62
10 O'Neil, Jack JR Cedarburg 4:47.71
11 Cavanaugh, Matt JR New Berlin Eisenhower 4:53.12
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vincent, Danny JR Grayslake Central 4:40.46
2 Adams, Jeremy SO Jones 4:41.54
3 Trimark, Noah JR Kenosha Bradford 4:42.33
4 Dewitt, Jacob SO McHenry 4:43.10
5 Hagedorn, Uly JR Mundelein 4:43.58
6 Seneczko, Nick SR Libertyville 4:45.41
7 Frank, Jesse SR Cedarburg 4:46.12
8 Santoro, Arthur SO Jones 4:47.91
9 Martinez, Jacob SR Warren Township 4:48.59
10 Schmidt, John SO Grant 4:49.85
11 Mleczko, Michael SR Kenosha Bradford 4:50.52
12 Miller, Thomas SO Homestead 4:50.82
13 Abbott, Jeff SR Warren Township 4:55.00
14 Lodermeier, Jack JR New Berlin Eisenhower 4:56.25
15 Grimes, Jake SR Johnsburg 4:58.06
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tam, Alex FR Libertyville 4:48.53
2 Fellman, Ansel FR Kenosha Bradford 4:48.66
3 Cantu, Jaime SR Zion-Benton 4:57.22
4 Voeller, Braden FR Cedarburg 4:59.37
5 Wodnicki, Jas FR Brookfield East 5:00.62
6 Brey, Sam SO St. Viator 5:01.07
7 Nelson, Silas SR Nicolet 5:03.14
8 Schneider, Josh SO Mukwonago 5:03.53
9 Lutz, Donovan JR Brookfield East 5:05.99
10 Rocha, Jose SO Racine Horlick 5:10.73
11 Vargas, Sergio JR Zion-Benton 5:12.28
12 Omorogieva, Bradley JR Zion-Benton 5:12.82
13 Selzer, Chris SR Brookfield East 5:27.06
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thomas, James JR Grayslake North 4:57.73
2 Hubbard, Jake JR Lakes 5:03.06
3 Springman, Brenden SO East Alton-Wood River 5:03.74
4 Wallace, Jeremy SO Lakes 5:07.08
5 Foydl, Alex SO Crystal Lake South 5:07.62
6 Castino, Tommy SR Antioch 5:08.02
7 Miller, Nash SR Johnsburg 5:08.58
8 Hall, Doug JR Crystal Lake South 5:09.48
9 Mills, Cameron FR Kenosha St. Joseph 5:10.64
10 Zajak, Cody FR Grant 5:11.39
11 Streckenbach, Mike JR Racine Horlick 5:11.58
12 Lacke, Stephen SO Carmel 5:14.73
13 Selbach, Maxwell FR Nicolet 5:17.55
14 Wilson, Danny SR Grayslake North 5:20.16
15 Nelson, Evan SO Mukwonago 5:41.11
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Van Witzenburg, Matt FR Crystal Lake South 5:03.51
2 Collis, Brady FR St. Viator 5:06.73
3 Filippone, Nick JR Antioch 5:07.78
4 Carini, Dominic SR Menomonee Falls 5:12.95
5 Wallendorff, Chase FR East Alton-Wood River 5:22.12
6 Guiffre, Brian SR Menomonee Falls 5:22.58
7 Swiderski, Sebastian JR New Berlin West 5:24.01
8 Cairo, Jake JR Kenosha St. Joseph 5:28.59
9 Wallenfang, Chris JR Lakes 5:29.18
10 Russell, D'Jimon SO Milwaukee Bradley Tech 5:43.22
11 Schulz, Michael SO Milwaukee Madison 5:43.25
12 Schnieder, Zach SO Carmel 6:03.33

Men's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reiser, Jesse SR McHenry 9:02.48 10
2 Richards, Bryce SR Mundelein 9:19.55 8
3 Macuiba, Dustin JR Warren Township 9:34.41 6
4 Seymour, Scott SR Kenosha Bradford 9:48.16 5
5 Aho, Matt SO Grayslake Central 9:54.87 4
6 Krause, Ben SO Mundelein 9:58.25 3
7 Barreto, Ethan JR Jones 10:00.46 1
8 Moreno, Nico JR Jones 10:01.64
9 Ruiz, Julian SO Warren Township 10:09.02
10 Ressler, Danny SR Antioch 10:36.10
11 Cavanaugh, Matt JR New Berlin Eisenhower 10:37.84
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Weaver, Zach SR McHenry 10:00.43 2
2 Girmscheid, John JR Grayslake Central 10:13.21
3 Salmi, David SR Jones 10:18.61
4 Geier, Alex JR Vernon Hills 10:21.90
5 Williams, Rob SR Vernon Hills 10:24.76
6 Ford, John David SR Kenosha St. Joseph 10:31.35
7 Luell, Collin FR Zion-Benton 10:32.59
8 Mauk, Ryan JR Marquette University 10:32.98
9 Ahmed, Suneed SR Grayslake Central 10:40.21
10 Grimes, Jake SR Johnsburg 10:45.25
11 Melone, Tommy JR Crystal Lake South 10:49.18
12 Zaborowski, Steve JR New Berlin Eisenhower 11:06.82
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cusack, Michael JR Carmel 10:33.67
2 Sweitlik, Andy JR Brookfield East 10:35.22
3 Schmidt, John SO Grant 10:38.89
4 Johnson, Will JR Libertyville 10:39.87
5 Cappon, Will JR Marquette University 10:47.18
6 Alesna, Gabe JR Libertyville 10:58.26
7 Hogan, Patrick SR Carmel 11:04.40
8 Foydl, Miles SO Crystal Lake South 11:04.72
9 Fetherston, Noah JR New Berlin Eisenhower 11:04.77
10 Appleton, Tommy JR Racine Horlick 11:08.87
11 Sorrell, Greg FR Cedarburg 11:11.69
12 Defaut, Emanuel JR Kenosha Bradford 11:13.87
13 Burke, Ben JR Hamilton 11:20.47
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Michael SR Grant 10:51.21
2 Nelson, Silas SR Nicolet 10:52.03
3 Moran, Kael FR Lakes 10:57.10
4 Meverden, Jeff JR Lakes 11:14.41
5 Vettesse, Kevin SO Antioch 11:16.07
6 Norrish, Joseph SO Zion-Benton 11:18.20
7 Perez, Nathan SO Racine Horlick 11:20.06
8 Schliecher, Samuel FR Cedarburg 11:22.43
9 Kendzior, Alex SR Grayslake North 11:25.90
10 Selbach, Maxwell FR Nicolet 11:43.83
11 Shea, Matthew FR East Alton-Wood River 11:45.95
12 Betancourt, AJ SO Johnsburg 12:23.01

Men's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brundidge, Timmy JR Grant 7.61 10
2 Amarteifio, Roland JR Evanston Township 7.79 8
3 Carr, Mario JR Brookfield East 7.91 6
4 Hatton, Chris JR Grant 8.09 5
5 Zalapukis, Mike JR Lakes 8.58
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meredith, Reese JR Menomonee Falls 8.17 4
2 McMurtry, Bryce JR Menomonee Falls 8.27 3
3 Ulrich, Dylan SR Mukwonago 8.35 2
4 Hansen, Tyler SR Mukwonago 8.41 1
5 Taft, Ben JR Cedarburg 8.79
6 Tyler, Alek SO Brookfield East 10.41
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Keefover, Landon SO Antioch 8.58
2 Miller, Devaughn SR Zion-Benton 8.58
3 Bennett, Alan JR Lakes 8.63
4 McInerny, Mike JR McHenry 8.65
5 Sandacz, Dan SR McHenry 8.67
6 Lopes, Gabriel SR Antioch 8.88
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCarthy, Matt SR Crystal Lake South 8.82
2 Ward, Charles SO Racine Horlick 9.04
3 Mohrdieck, Nick SO Vernon Hills 9.05
4 Kadowaki, Jason SR Carmel 9.25
5 Burchfield, Dante JR Zion-Benton 9.40
6 Dempsey, Josh SR Brookfield East 9.54
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gawenda, Griffin SO Grayslake North 8.63
2 Wong, Johnny JR Grayslake Central 8.71
3 Metz, Fletcher JR Catholic Memorial 9.17
4 Johnson, Julian SR Carmel 9.19
5 Comerford, Noah JR Grayslake Central 9.23
6 Gano, Tyler SO Warren Township 10.35
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moore, Sean SO New Berlin Eisenhower 8.89
2 Barnes, Michael SR Hamilton 9.01
3 Olejnik, Ty FR Hamilton 9.31
4 Collins, Jimmy JR Crystal Lake South 9.39
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barrett, Nick JR East Alton-Wood River 9.59
2 Barrett, David JR East Alton-Wood River 9.63
3 Durr, Cameron JR Brooks College Prep 9.98
4 Roman, Sal SO Mundelein 10.09
5 Neukam, Justin JR Mundelein 10.26
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bauman, William FR Grayslake North 9.88
2 Haworth, Marcus SR Kenosha St. Joseph 10.38
3 Kennedy, Dylan SO Kenosha St. Joseph 10.76
4 Smith, Larry SO Brooks College Prep 11.26
5 Scheuneman, James SO Libertyville 11.53

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Evanston Township A Malachi Adams, Reggie Murphy,
Marcus Starks, Brad Garron
1:31.41 10
2 Zion-Benton A Kyree Mclean, John Roberts,
Devaughn Miller, Dwayne Tyus
1:34.62 6
3 McHenry A Jack Machometa, Gio Purpura,
Nicco Lorenzo, Corey Lersch
1:34.87 5
4 Racine Horlick A Eddie Strickland, Cameron Tresider,
Brandon Mathe, Bryce Allen
1:38.58
5 New Berlin West A Sami Alfahel, Max Meleski,
Daniel Tsolak, Mindika Wijenayake
1:41.05
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lakes A Corey Hertz, Robert Kuhlmann,
Cameron Ruiz, Brandon Thiel
1:33.55 8
2 New Berlin Eisenhower A Sean Broihier, Joey Scaffidi,
Jake Belangia, Jordan Canady
1:36.96 4
3 Menomonee Falls A Bryce McMurtry, Mason Jansen,
Kameron Walker, Amari Hackett
1:36.97 3
4 Grant A Timmy Brundidge, Ryan Devito,
Kemar Miller, Richie Kolle
1:38.15
5 St. Viator A Jack Scislowski, Zach Gyuricza,
Jake Scanlon, Brian Peters
1:39.39
6 Nicolet A Dakari Williams, Desmond Steward,
Kamari Clayton, Sam Kirk
1:40.48
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mundelein A Bobby Nuzzo, Kenny Adiyiah,
Anthony Wick, Aaron Woolford
1:37.49 2
2 Homestead A Patrick Curran, Joe Wasserman,
Matt Winters, Patrick Minkin
1:37.68 1
3 Warren Township A Jalin Tolbert, Tyler Keating,
Kendrick Bell, Dante Johnson
1:38.46
4 Mukwonago A Liam Chones, Alec Glugos,
Nate Essman, Alex Strawszewski
1:39.71
5 Brookfield East A Mitch Mikulsky, Josh Dempsey,
Tommy Schwarz, Saxton Williams
1:40.14
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Vernon Hills A Joshua Williams, Alex Yang,
Juan Martinez, James Hommer
1:38.34
2 Marquette University A Michael Crowley, Joe Erato,
Ian Glynn, Robert Stuart
1:38.55
3 Cedarburg A Giles Grows, Jacob Williams,
Brian Spaeth, Garrett Sylvester
1:39.41
4 Catholic Memorial A Matt Lechner, Jett Siegenthaler,
Amery Klohn, Austin Ciezki
1:39.96
5 Kenosha St. Joseph A Colin Antonneau, Jeremiah Madden,
Alec Gessert, Fred Steinmetz
1:40.01
6 Grayslake Central A Larry Reed, Justin Rodriguez,
Cam Schwartz, Connor Gosell
1:40.88
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Hamilton A Jacob Moore, Tyler Davis,
Alex Marx, Josh Descorcy
1:38.86
2 Carmel A David Biondo, Nureil Canlas,
Jacob Unze, John Caffarelli
1:40.48
3 Crystal Lake South A Matt McCarthy, Tony Nuccio,
Scott Coughlin, Joe Moore
1:41.23
4 Antioch A Theo Hill, Cortez Harris,
Landon Keefover, Brandon Etayem
1:42.24
5 Grayslake North A Michael Cabahug, Griffin Gawenda,
Jordan Calta, Brandon Keaskowski
1:45.08
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Brooks College Prep A Durell Nash, Leon Ivy,
Shannon Thomas, Sean-Hugh Barrows
1:39.93
2 Libertyville A Quade Kayle, Tom Peterson,
Jack Seton, Cam Chen
1:41.42
3 East Alton-Wood River A David Barrett, Nick Barrett,
Zach Butkovich, Hobie Hobart
1:48.34

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lakes A Corey Hertz, Brandon Thiel,
Robert Kuhlmann, Cameron Ruiz
3:27.13 10
2 Evanston Township A Ryan Christie, Trinton Jones,
Brad Garron, Carl Klamm
3:27.36 8
3 Grant A Trevon Jones, Kemar Miller,
Jeremy Bredwood, Octavian Wells
3:29.06 6
4 Zion-Benton A Michael Edwards, Nate Mosley,
Devaughn Miller, Jordan Peel
3:34.32 4
5 St. Viator A Zach Gyuricza, Jacob Bonanotte,
Robert Ochoa, Brian Peters
3:36.84 3
6 Cedarburg A Turner Daley, Daniel Brey,
Braden Voeller, Tom Vandenberg
3:42.73
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Catholic Memorial A Eric Fridl, Joe Novak,
Austin Ciezki, Mike Oechsner
3:33.80 5
2 Jones A Markiyan Protsiv, Arthur Santoro,
William Sarchet, Kyle Maloney
3:37.20 2
3 Brookfield East A Peter Raymonds, Saxton Williams,
Mark Stack, Tommy Schwarz
3:38.27 1
4 Vernon Hills A Shane Williamson, Caleb Ju,
Trevor Moyers, Eric Slovak
3:39.45
5 Warren Township A Isaac Walker, Alex Delgado,
Zavion Armour, Cody Canegan
3:42.05
6 Menomonee Falls A Reese Meredith, Jake McMahon,
Josh Lucas, Sekon Stephens
3:43.22
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Racine Horlick A Cameron Tresider, Brandon Mathe,
Jon Zimmerman, Anthony Voss
3:43.77
2 Mukwonago A Ethen Phouybandant, Jacob Haesgen,
Dylan Ulrich, Ryan Schedlbauer
3:47.22
3 Marquette University A Herbert DeLeon, Michael Crowley,
Peter Ahn, Jack Heinrich
3:48.29
4 Carmel A Patrick Pastika, John Caffarelli,
David Biondo, James Stefo
3:49.81
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 New Berlin Eisenhower A Brett Green, Bryce Miller,
Jordan Canady, Matt Kizaric
3:40.91
2 Libertyville A Max Roberts, Tom Peterson,
Pat Quinn, Keith Wilson
3:43.71
3 Crystal Lake South A Jon Prus, Matt McCarthy,
Justin Ryan, Justin Miller
3:45.65
4 Johnsburg A Sam Blankenship, Matt Stelmasek,
Mark Gaura, Noah Miller
3:50.58
5 Grayslake Central A Max Brunk, Jack Aho,
Danny Vincent, Kevin Ocsena
-
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mundelein A Bryce Richards, Uly Hagedorn,
Sergio Morales, Bobby Nuzzo
3:38.27
2 Antioch A Theo Hill, Bogdan Anghel,
Gabriel Lopes, Landon Keefover
3:41.37
3 Nicolet A Jacob Sutter, JaRon Williams,
Emire Sewell, Taylor Hansen
3:46.35
4 McHenry A Kevin Szamlewski, Nicco Lorenzo,
Gio Purpura, Dan Sandacz
3:47.22
5 Grayslake North A Dylan Ponomar, Brandon Keaskowski,
Lucas Lazzarotto, Adrian Suarez
3:53.18
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Brooks College Prep A Sean-Hugh Barrows, Leon Ivy,
Shannon Thomas, Christopher Johnson
3:58.23
2 Kenosha Bradford A Dane Rasmussen, Anthony Martin,
Toheeb Olagbemiro, Sam Rasmussen
4:00.26
3 East Alton-Wood River A David Barrett, Brenden Springman,
Huner O Brien, Hobie Hobart
4:06.55

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Warren Township A Jeff Abbott, Nate Campbell,
Alex Delgado, Will Kelerhalls
8:23.52 10
2 Lindblom A Walmer Saavedra, Eduardo Rodriguez,
Nick Triplett, Joel Delgado
8:24.57 8
3 Mundelein A Uly Hagedorn, Joseph Clow,
Bryce Richards, Jorge Mendoza
8:32.56 5
4 Brookfield East A Peter Raymonds, Sam McTaggart,
Alex McTaggart, Mark Stack
8:33.46 4
5 McHenry A Dan Tonyan, Jack Miller,
Maki Mohr, Matt Shefner
8:36.01 3
6 Vernon Hills A Trevor Moyers, Nikolay Kravtsev,
Kenny Dantes, Caleb Ju
8:42.93 1
7 Libertyville A Max Roberts, Tom Doherty,
Rob Seneczko, Alex Zoellick
8:52.81
8 Jones A Zac Benes, David Ruiz,
Eric Wong, Ruben Coronel
8:52.82
9 Zion-Benton A Kenneth Caples, Desmond Washington,
John Cruz, David Duarte
9:07.50
10 New Berlin Eisenhower A Matt Kizaric, Austin Stuckart,
Erik Diedrich, Andrew Schrom
9:22.05
11 Carmel A John Caffarelli, Michael Cusack,
Patrick Hogan, Jacob Demarco
9:26.31
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 St. Viator A Jacob Bonanotte, Sam Brey,
John Duffy, Brian Peters
8:31.74 6
2 Crystal Lake South A Ryan Foster, Miles Foydl,
Alex Foydl, Doug Hall
8:40.45 2
3 Lakes A Jake Hubbard, Ibraheem Reffat,
Jeff Meverden, Jeremy Wallace
8:51.17
4 Mukwonago A Caleb Chastain, Sean Stokhaug,
Mike Waller, Dylan Scherff
8:52.79
5 Menomonee Falls A Jayce Kolinski, Brandon Schinker,
Dominic Carini, Tyler Smalley
9:04.81
6 Racine Horlick A Devahjae Cokley, Brandon Finley,
Jon Zimmerman, Mack Lyons
9:09.98
7 Grant A Omid Navidzadeh, Trevon Jones,
Cody Zajak, Payton Rehling
9:12.55
8 Antioch A Max Barton, Andrew Hare,
Joe Sculuca, Jack Chudzik
9:20.19
9 Grayslake North A Brandon Lebaron, Danny Wilson,
Lucas Lazzarotto, Adrian Suarez
9:28.07
10 Kenosha Bradford A Jake Stanek, Nathan Glinski,
Nathan Leipzig, Zakry Schwartz
9:30.17

Men's High Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Agnew, Noah JR Vernon Hills 6' 8.0" 10
2 Murray, Darren JR Menomonee Falls 6' 6.0" 8
3 Gosell, Connor JR Grayslake Central 6' 2.0" 6
4 Dybul, Zach SO Mukwonago 6' 0.0" 5
5 Lersch, Corey JR McHenry 6' 0.0" 4
6 Rastas, Jake JR New Berlin Eisenhower 6' 0.0" 2.5
7 Graves, Mikel SR Grant 6' 0.0" 0.5
8 Handy, Darrell SO Menomonee Falls 6' 0.0" 0.5
9 Barot, Sohan FR Vernon Hills 5' 10.0"
10 Fears, Devin SR Nicolet 5' 8.0"
11 Schwab, Sam JR New Berlin Eisenhower 5' 8.0"
12 Patterson, Joseph JR Brooks College Prep 5' 4.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stroebel, Mitchell SO Cedarburg 6' 0.0" 2.5
2 Marx, Alex SR Hamilton 6' 0.0"
3 Foster, Patrick SR Carmel 5' 10.0"
4 Michel, Jake JR McHenry 5' 8.0"
5 ZABOROWSKI, ZACH JR Mukwonago 5' 8.0"
6 Grant, Elliott SR Evanston Township 5' 8.0"
7 Geiman, Tyler FR Zion-Benton 5' 6.0"
8 Chen, Cam JR Libertyville 5' 6.0"
9 Fuentes, Nate JR Lakes 5' 6.0"
10 Moran, Alex SO Grayslake North 5' 6.0"
11 Halverson, Henry FR Grant 5' 4.0"
12 Billings, Brooklyn SO Cedarburg 5' 2.0"
13 Gallagher, Brendan FR Libertyville 5' 2.0"
14 Coleman, Michael SO Evanston Township 5' 0.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bell, Connor SO Johnsburg 5' 8.0"
2 Landl, Quinn SO Antioch 5' 4.0"
3 Meland, AJ SR Johnsburg 5' 4.0"
4 Hawksworth, Jarod FR Grayslake North 5' 4.0"
5 Engsberg, Zach SO Catholic Memorial 5' 4.0"
6 Schubbe, Dylan FR Catholic Memorial 5' 4.0"
7 White, Tyler SO Mundelein 5' 2.0"
8 Busse, Joe SR Carmel 5' 0.0"
9 Peterson, Tom SR Libertyville 5' 0.0"
10 Armour, Zavion JR Warren Township -
11 Metz, Fletcher JR Catholic Memorial -
12 Fiascone, Myles SR Carmel -

Men's Pole Vault   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kluender, Chad SR Brookfield East 14' 6.0" 10
2 Szamlewski, Kevin JR McHenry 14' 0.0" 8
3 Biondo, David SR Carmel 13' 0.0" 6
4 Jasinski, Zach JR Hamilton 13' 0.0" 5
5 Falls, Hayden JR Lakes 13' 0.0" 4
6 Eugene, Elijah JR Grayslake Central 12' 6.0" 2.5
7 Peterson, Nick JR Grant 12' 6.0" 2.5
8 Horton, Matt SR Antioch 12' 6.0" 1
9 Pogorzelski, Zach SR Menomonee Falls 12' 6.0"
10 Goblirsch, Tim SR Marquette University 12' 0.0"
11 Peschke, Sam SO Crystal Lake South 11' 6.0"
12 Zamzow, Matt SR Mukwonago 11' 0.0"
13 Hansen, Taylor SR Nicolet 11' 0.0"
14 Dorlack, David JR Grayslake Central 11' 0.0"
15 Luc, Raymond SR Antioch 11' 0.0"
16 Rosmann, Charles JR Nicolet 10' 6.0"
17 Jazo, Cooper JR Lakes -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williamson, Aidan FR Vernon Hills 10' 6.0"
2 Muehlenkamp, Pat JR Mukwonago 10' 6.0"
3 Kadowaki, Jason SR Carmel 10' 0.0"
4 Godfrey, Andrew SO Menomonee Falls 10' 0.0"
5 Jaskowski, Kacper SO Vernon Hills 10' 0.0"
6 Nogalski, Zach SO Marquette University 10' 0.0"
7 Gonzalez, Humberto JR Warren Township 9' 0.0"
8 Bajerski, Bryan SO Grant 9' 0.0"
9 Ciamerra, Ian SR Warren Township 9' 0.0"
10 Bolotin, Martin SO Vernon Hills 9' 0.0"
11 Kelly, Chase JR New Berlin West 8' 0.0"
12 Wiese, Dylan SR New Berlin West 8' 0.0"
13 Rastas, Nick SR New Berlin Eisenhower 8' 0.0"
14 Mazafferro, Brandon SO Crystal Lake South 8' 0.0"
15 Suarez, Adrian JR Grayslake North -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ruiz, Cameron SO Lakes 22' 6.0" 10
2 Ali, De'Juan SR Grayslake Central 21' 11.0" 8
3 Bullen, Drew JR Brookfield East 21' 3.75" 6
4 Bell, Kendrick JR Warren Township 20' 10.75" 3
5 Watson, Collin SR Evanston Township 20' 8.5" 1
6 Broihier, Sean JR New Berlin Eisenhower 20' 3.5"
7 Pettis, Melvin SO Warren Township 19' 11.0"
8 Steward, Desmond SR Nicolet 19' 4.5"
9 Winters, Matt JR Homestead 19' 2.0"
10 Fears, Devin SR Nicolet 17' 2.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dickson, Destiny SR Antioch 20' 9.0" 2
2 Denison, Cam JR Grayslake Central 20' 7.0"
3 Essman, Nate SR Mukwonago 20' 1.5"
4 Gosell, Connor JR Grayslake Central 20' 0.5"
5 Stephens, Sekon SR Menomonee Falls 19' 3.5"
6 Daniels, Brian SO Evanston Township 19' 3.0"
7 Kosikowski, Matt SO Grayslake Central 19' 3.0"
8 Holloway, James JR Vernon Hills 19' 0.0"
9 Nuzzo, Bobby FR Mundelein 18' 7.5"
10 Eidenberger, Andrew FR Nicolet 18' 0.0"
11 Neal, Craig JR Zion-Benton 17' 10.5"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Kemar JR Grant 20' 11.75" 4
2 Carr, Mario JR Brookfield East 20' 3.5"
3 Schaefer, Tyler JR Grant 20' 0.0"
4 Grows, Giles SR Cedarburg 19' 9.5"
5 Gogin, Robby SR Catholic Memorial 18' 11.5"
6 Handy, Quintin SR Menomonee Falls 18' 10.0"
7 Walker, Kameron JR Menomonee Falls 18' 4.5"
8 Johnson, Julian SR Carmel 18' 2.5"
9 Canady, Jordan JR New Berlin Eisenhower 17' 11.0"
10 Williams, Kamorre SR Brooks College Prep 17' 2.5"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 English, Patrick SO Marquette University 21' 1.5" 5
2 Ibarra, Tyler SR Lakes 19' 6.5"
3 McDonald, Eric JR Milwaukee Bradley Tech 19' 4.0"
4 Duffy, Michael SO Marquette University 18' 11.0"
5 Sylvester, Garrett SR Cedarburg 18' 0.0"
6 D'Argo, James FR Vernon Hills 17' 6.0"
7 Kaye, Zack SR Kenosha Bradford 17' 1.5"
8 Brannstrom, Skyler SR Antioch 16' 3.0"
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Valuch, Cam SR Hamilton 19' 3.5"
2 Ciezki, Austin SO Catholic Memorial 19' 0.5"
3 Collins, Jimmy JR Crystal Lake South 18' 9.0"
4 Calta, Jordan JR Grayslake North 17' 11.0"
5 Payton, Conner SR McHenry 17' 5.0"
6 Wheat, Kyle SO McHenry 16' 9.0"
7 Geiman, Tyler FR Zion-Benton 16' 0.0"
8 Johnson, Christopher JR Brooks College Prep -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adiyiah, Kenny FR Mundelein 19' 4.5"
2 Olejnik, Ty FR Hamilton 18' 5.0"
3 Steinmetz, Fred SO Kenosha St. Joseph 17' 9.0"
4 O Brien, Huner JR East Alton-Wood River 17' 7.5"
5 Aschenbrenner, Cole FR Kenosha St. Joseph 17' 6.0"
6 Gessert, Alec SO Kenosha St. Joseph 17' 6.0"
7 Barrett, Nick JR East Alton-Wood River 17' 1.0"
8 Durr, Cameron JR Brooks College Prep 17' 0.5"

Men's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carr, Mario JR Brookfield East 46' 2.0" 10
2 Miller, Kemar JR Grant 43' 1.25" 8
3 Ali, De'Juan SR Grayslake Central 42' 8.5" 6
4 Schaefer, Tyler JR Grant 42' 6.0" 5
5 Wilburn, Jonathan FR Evanston Township 41' 8.75" 2
6 Spaeth, Brian SR Cedarburg 38' 3.0"
7 Grant, Elliott SR Evanston Township 36' 3.5"
8 Ramirez-Wilson, Darrien SO Warren Township -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McDonald, Eric JR Milwaukee Bradley Tech 42' 1.0" 4
2 Handy, Terrell SO Menomonee Falls 41' 9.0" 3
3 Johnson, Julian SR Carmel 40' 4.0" 1
4 Ibarra, Tyler SR Lakes 40' 3.5"
5 Handy, Darrell SO Menomonee Falls 39' 11.0"
6 Hansen, Tyler SR Mukwonago 39' 8.75"
7 McCarthy, Matt SR Crystal Lake South 39' 0.0"
8 Gogin, Robby SR Catholic Memorial 38' 5.0"
9 Chang, Yoon SR St. Viator 37' 9.0"
10 Engsberg, Zach SO Catholic Memorial 36' 2.75"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Denison, Cam JR Grayslake Central 38' 8.25"
2 Collins, Jimmy JR Crystal Lake South 37' 8.5"
3 Barnes, Michael SR Hamilton 37' 4.75"
4 Feurtado, Devon JR Zion-Benton 36' 5.75"
5 Stroebel, Mitchell SO Cedarburg 35' 9.0"
6 Foster, Patrick SR Carmel 35' 0.0"
7 Krull, Luke SR Marquette University 33' 8.0"
8 Rastas, Jake JR New Berlin Eisenhower -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tyler, Alek SO Brookfield East 37' 6.0"
2 Roman, Sal SO Mundelein 36' 11.5"
3 Gladden, Shemar SO Lakes 36' 7.0"
4 Beirsdorf, Christopher SR St. Viator 35' 7.5"
5 Neukam, Justin JR Mundelein 34' 9.0"
6 Kaplan, Parker SO McHenry 34' 0.0"
7 Sennott, Joe SO Hamilton 32' 11.0"
8 Thompson, Quinn SR New Berlin Eisenhower -
9 Douthat, Alex SO Libertyville -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meleski, Max SO New Berlin West 38' 4.0"
2 Kozlowski, Johnathan JR New Berlin West 37' 5.25"
3 Lee, Jalan FR Zion-Benton 36' 4.0"
4 Brand, Joshua JR Grayslake North 35' 6.0"
5 White, Tyler SO Mundelein -
6 Witkowski, Jakub FR Vernon Hills -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hedge, Kyle SR Crystal Lake South 56' 4.0" 10
2 Mullen, Ryan SR Lakes 52' 1.0" 8
3 Bland, Maurice JR Kenosha Bradford 50' 7.5" 6
4 Stefanowski, Collin SR Grant 48' 11.0" 5
5 Mroz, Thomas SR Crystal Lake South 48' 3.0" 3
6 Balistrieri, Tony SR Catholic Memorial 47' 11.5" 2
7 Polum, Kyle SR Cedarburg 47' 10.0" 1
8 Sladek, Matt SR Warren Township 47' 0.0"
9 Leonovicz, Jack JR Brookfield East 46' 3.0"
10 Dillon, Deonte SR Grant 45' 5.0"
11 Romig, Andrew SR Zion-Benton 43' 6.5"
12 Escudero, Alek SR Mundelein -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Krueger, Jake SR Mukwonago 48' 6.0" 4
2 Christian, Tim SR Antioch 46' 9.0"
3 Hirt, Spencer SR Grayslake Central 45' 5.0"
4 Ehmann, Brandon SR Grant 45' 2.5"
5 Marita, John SR Homestead 44' 5.0"
6 Valencia, Pablo SR Zion-Benton 42' 4.0"
7 Henry, Manny SR Warren Township 42' 3.0"
8 Diehn, Dom JR Warren Township 42' 1.0"
9 Hicks, Antonie JR Mundelein 41' 4.0"
10 Brown, Morgan SO Evanston Township 40' 11.0"
11 Connerly-Bey, Jonathan JR Evanston Township 40' 0.0"
12 Rodriguez, Alex SR New Berlin West 38' 11.5"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kraklow, Robert SR Mukwonago 46' 5.0"
2 Driscoll, Ronnie SR Catholic Memorial 43' 9.5"
3 Anderson, Ian SR Lakes 43' 6.0"
4 Strawszewski, Alex SR Mukwonago 43' 2.5"
5 Diaguila, Chris SR Lakes 42' 6.0"
6 LeClaire, PJ SR Brookfield East 42' 3.0"
7 Allen-Aylsworth, Cameron JR Brookfield East 42' 0.0"
8 Blitstein, Joe SR Vernon Hills 41' 0.0"
9 Sharer, Mitch SO Mundelein 39' 9.0"
10 Lane, Anthony SR East Alton-Wood River 38' 5.5"
11 Canady, DeSean JR Kenosha Bradford -
12 Perine, Elijah SR Homestead -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Perdzock, Ben JR Menomonee Falls 42' 7.0"
2 Strelka, Jacob SR Catholic Memorial 41' 8.0"
3 Andrade, Agustin SO McHenry 41' 1.0"
4 Andrews, Mikey SO Grayslake Central 40' 9.0"
5 Mejchar, Sam SR Cedarburg 40' 8.0"
6 Nicholls, Ben SR McHenry 40' 5.5"
7 Keyes, Brian FR McHenry 39' 11.5"
8 Malonney, Matt SR Carmel 39' 1.0"
9 Hunt, William SO Racine Horlick 38' 11.0"
10 Hoffman, Ericson SR Johnsburg 38' 2.0"
11 Bolton, Jared JR Antioch 38' 1.0"
12 Knobloch, Kyle SR Racine Horlick 36' 11.5"
13 McInerney, Jordan SR Libertyville 36' 11.0"
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Malley, Sean JR Libertyville 40' 7.0"
2 Texeria, Jake JR Menomonee Falls 39' 2.0"
3 Schad, Ben SR Cedarburg 39' 0.0"
4 Cervantes, Jamie JR Vernon Hills 37' 11.5"
5 Powell, John JR Vernon Hills 37' 6.0"
6 Dunsuing, Mark SR Libertyville 36' 11.5"
7 Merkel, Jacob JR Hamilton 36' 7.0"
8 Grant, Cordell SR Milwaukee Bradley Tech 36' 3.0"
9 Davies, Ian SR Carmel 36' 0.0"
10 Nash, Durell SR Brooks College Prep 33' 2.0"
11 Lancaster, Adam SO New Berlin Eisenhower 32' 2.0"
12 Bolda, Joey SO Hamilton 31' 4.0"
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wacholz, Andrew JR New Berlin West 37' 5.0"
2 Andrews, Pat SO Hamilton 36' 11.0"
3 De Lia, Joseph SR Nicolet 33' 7.5"
4 Frye, Zach JR Antioch 32' 10.0"
5 Jack, Aaron SR New Berlin Eisenhower 31' 5.0"
6 Cooper, Cameron SO Nicolet 31' 3.0"
7 Shea, Collin SO Nicolet 31' 3.0"
8 Kesselring, Jeff JR Grayslake North 31' 1.0"
9 Grant, Ryan SO Grayslake North 30' 1.0"
10 Aschenbrenner, Cole FR Kenosha St. Joseph 29' 7.0"
11 Kennedy, Dylan SO Kenosha St. Joseph 28' 7.0"
12 Alao, Khaliff SR Brooks College Prep 28' 0.0"
13 Willis, James SR Brooks College Prep 24' 4.5"

Women's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ellis, Brittny SR Warren Township 7.13 10
2 Baldwin, Jackie SR Kenosha Bradford 7.14 8
3 Young, Amira FR Young 7.29 6
4 Okiro, Stephanie SR Young 7.62
5 Tilmon, Taylor FR Lakes 7.68
6 Griesbaum, Brittani SR Lakes 7.87
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Santos, Autumn SR Warren Township 7.40 5
2 Basala, Delaney JR Grant 7.58
3 Amarteifio, Remy SR Evanston Township 7.73
4 Wallace, Ariyona FR Grant 7.77
5 Moore, Lily JR Libertyville 7.93
6 Goebel, Molly FR Libertyville 8.32
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carothers, Imani FR Brooks College Prep 7.52 3
2 Marks, Lily JR Stevenson 7.53 2
3 DiNino, Renee JR Lake Central 7.77
4 Counts, Sam SR Lakes 7.90
5 Duehr, Alexis JR Antioch 8.00
6 Fu, Jessica FR Libertyville 8.36
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McKenzie, Tori JR Lake Central 7.50 4
2 White, Cheyenne SR Waukegan 7.60
3 Elliott, Jasmine JR Brooks College Prep 7.77
4 Smith, Marianne SR Carmel 7.81
5 Harvey, Alexia SR Evanston Township 7.86
6 Davids, K. C. SO Richmond-Burton 7.89
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lubner, Faith SO Reedsville 7.58 1
2 Wasserberg, Molly JR Vernon Hills 7.73
3 Adjei, Nissiya SR Carmel 7.74
4 Silge, Emily FR Carmel 7.92
5 Myland, Rachel FR Richmond-Burton 8.18
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Green, Adriana SO Racine Horlick 7.64
2 Wu, Borchueh SR Stevenson 7.76
3 Harris, Tyronesha FR Evanston Township 7.94
4 Bradley, Crystal FR Simeon 7.97
5 Brandal, Allyson SR Richmond-Burton 8.04
6 Bates, Jaelin FR Nicolet 8.09
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nelson, Alexus JR Kenosha Bradford 7.85
2 Feaster, Nia SR Homestead 7.90
3 Coyne, Caitlyn JR McHenry 8.07
4 Davis, Nacaira SR Nicolet 8.16
5 Duckworth, Brianna SR Simeon 8.25
6 Thomas, A'mauri SO Mundelein 8.34
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Kennedy FR McHenry 8.02
2 Boucek, Lian FR Grayslake Central 8.02
3 Zwiefka, Haley SR Mundelein 8.12
4 Frank, Peytin SR Cedarburg 8.22
5 Gilreath, Carissa SO East Alton-Wood River 8.29
6 Siudak, Jessica JR Cedarburg 8.34
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Green, Gabby FR New Berlin Eisenhower 7.90
2 Stallworth, Breanna JR Waukegan 8.03
3 Trau, Ellie JR Homestead 8.05
4 Marynevytch, Krystyna FR Grayslake Central 8.17
5 Pomerich, Ashlynn SO Lake Forest 8.28
6 Fogal, Mia FR Antioch 8.38
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Alicia JR Zion-Benton 7.82
2 Schira, Angeline SR Johnsburg 8.05
3 Obrutz, Kamila FR Lake Forest 8.16
4 Lezszynski, Sadie FR Homestead 8.66
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schuh, Kiara SR Vernon Hills 8.10
2 Worrell, Kennedy SR Zion-Benton 8.25
3 Kivisto, Amber FR Menomonee Falls 8.28
4 Wendland, Kayla JR Reedsville 8.53
5 Herrington, Sierra SO Grayslake North 8.55
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Sophie FR Kenosha St. Joseph 8.28
2 Glenn, Destini FR Zion-Benton 8.34
3 Price, Kyara SO East Alton-Wood River 8.89
4 Guetzloff, Kailea SR Johnsburg 8.99
5 Klumb, Katie FR Menomonee Falls 9.13
6 Yang, Qin Qin FR Johnsburg 9.67
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Albino, Rayce SR New Berlin West 7.97
2 Foster, Kailey SO New Berlin West 8.28
3 Ortega, Yulissa FR Harvard 8.67
4 Sharapata, Megan FR Kenosha St. Joseph 9.87
5 Hernandez, Nancy SO Harvard 10.14

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ellis, Brittny SR Warren Township 25.14 10
2 Young, Amira FR Young 25.90 8
3 Marko, Madison JR Kenosha Bradford 26.47 6
4 DiNino, Renee JR Lake Central 27.11 5
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wasserberg, Molly JR Vernon Hills 27.29 3
2 Halverson, Miranda JR Richmond-Burton 27.44 2
3 McKenzie, Tori JR Lake Central 27.74
4 Davids, K. C. SO Richmond-Burton 27.96
5 Carothers, Imani FR Brooks College Prep 29.10
6 Foreman, Tauja SO Evanston Township -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lubner, Faith SO Reedsville 27.19 4
2 Mabien, Kiara SO Warren Township 27.47 1
3 Simon, Mary Kate JR Homestead 28.39
4 Lavalais, Kyra SR Brooks College Prep 29.07
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tilmon, Taylor FR Lakes 28.18
2 Moore, Lily JR Libertyville 28.77
3 Tsai, Christine SR Vernon Hills 29.13
4 Counts, Sam SR Lakes 29.17
5 Duehr, Alexis JR Antioch 30.12
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Karegaennes, Grace SO Homestead 27.49
2 Turner, Jasmine SR Libertyville 28.71
3 Schira, Angeline SR Johnsburg 29.12
4 Boyd, Emily SO Grant 29.51
5 Siudak, Jessica JR Cedarburg 29.80
6 Ebben, Bailey SR Reedsville 30.15
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gustafson, Hannah SR Mundelein 28.36
2 Marunde, Devon JR McHenry 28.62
3 Williams, Marianna SR Simeon 28.91
4 Thomas, A'mauri SO Mundelein 29.99
5 Myland, Rachel FR Richmond-Burton 30.77
6 Hunter, Anaya SO Menomonee Falls 30.78
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bradley, Crystal FR Simeon 28.18
2 Robinson, Ameilia JR Grayslake North 28.61
3 Boucek, Lian FR Grayslake Central 29.95
4 Robinson, Angelique JR Waukegan 31.16
5 Wendland, Kayla JR Reedsville 31.62
6 Stallworth, Breanna JR Waukegan -
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goebel, Molly FR Libertyville 29.54
2 Santora, Mariah JR Young 30.04
3 Smith, Marianne SR Carmel 30.10
4 Hirsbrunner, Kaylee JR Cedarburg 30.96
5 Gilreath, Carissa SO East Alton-Wood River 31.17
6 Taylor , Shannon SO Lakes 32.22
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adjei, Nissiya SR Carmel 28.28
2 Green, Gabby FR New Berlin Eisenhower 29.34
3 Williams, Ashlei JR Simeon 29.89
4 Miller, Emma SO Antioch 30.32
5 Michelle, Zhang SO Vernon Hills 30.99
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reinhart, Megan JR Grayslake North 29.00
2 Capstick, Annabelle SO Lake Forest 29.32
3 Callahan, Rylee SO Nicolet 29.32
4 Schweitzer, Gabby SR McHenry 29.64
5 Lepak, Katie SR Menomonee Falls 30.44
6 McClain, Dariona SO Waukegan 32.88
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vallone, Olivia SO Lake Forest 29.42
2 Rogalinski, Jenna FR New Berlin Eisenhower 30.79
3 Morrow, Miranda SO Antioch 30.99
4 Ryan, Annemarie FR Kenosha St. Joseph 34.87
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coonan, Kaitlyn FR Grayslake Central 30.13
2 Johnson, Sophie FR Kenosha St. Joseph 30.49
3 Murphy, Superior SO Nicolet 31.66
4 Peralta, Crystal SO Harvard 34.89
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fischer, Heidi FR Johnsburg 31.35
2 Dailey, Kailey SO East Alton-Wood River 32.14
3 Norberg, Hannah JR Grayslake Central 32.78
4 Brookner, Leah FR Harvard 33.85
5 Pasillas, Mica SO Harvard 34.04
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wijenayake, Ruwandi SO New Berlin West 31.53
2 Schmidt, Grace FR Johnsburg 32.71
3 Yang, Qin Qin FR Johnsburg 35.20

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ellis, Brittny SR Warren Township 57.22 10
2 Basala, Delaney JR Grant 1:00.64 8
3 Green, Adriana SO Racine Horlick 1:01.93 4
4 Taylor, Crea JR Evanston Township 1:02.75 1
5 Tyler, Alex JR Lake Central 1:03.91
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Silge, Emily FR Carmel 1:01.74 6
2 Halverson, Miranda JR Richmond-Burton 1:01.74 5
3 Karegaennes, Grace SO Homestead 1:02.48 3
4 Stricker, Sophie JR Harvard 1:02.55 2
5 Verdeyen, Nikki JR Lake Central 1:04.42
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Malley, Sara JR Grayslake Central 1:02.80
2 Duffy, Abby SR Carmel 1:04.49
3 Davis, Mikaila SR Young 1:06.00
4 Tukes, Candace JR Young 1:06.44
5 Ebben, Bailey SR Reedsville 1:08.01
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bentley, Grace FR Lake Forest 1:04.84
2 Serb, Olivia JR Libertyville 1:05.33
3 Bazell, Anna FR Lake Forest 1:05.96
4 Simenz, Julia JR Nicolet 1:06.80
5 Halverson, Adelaide SO Richmond-Burton 1:07.95
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cole, Danyelle JR Simeon 1:05.23
2 Sollman, Megan FR Racine Horlick 1:09.04
3 DeRosier, Kelsi JR Racine Horlick 1:10.37
4 Boldt, Ali SR New Berlin West 1:12.59
5 Wellington, Princess SR Simeon 1:16.92
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Ameilia JR Grayslake North 1:05.25
2 Kerpan, Haley JR East Alton-Wood River 1:07.79
3 Krevchuck, Villejo SO Carmel 1:08.37
4 Meciej, Jordan SO Grayslake Central 1:12.58
5 Weissbeck, Emma JR Lake Central 1:17.62
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tsai, Christine SR Vernon Hills 1:06.00
2 Zelazoski, Sarah SR Nicolet 1:07.74
3 Bromley, Emily FR McHenry 1:08.26
4 Hashek, Jenna SR New Berlin Eisenhower 1:08.28
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Melan, Savannah FR Homestead 1:05.15
2 Becton, Asia SR Zion-Benton 1:05.28
3 Alsikafi, Alia JR Lake Forest 1:07.10
4 Park, Bree FR Mundelein 1:08.38
5 Harder, Katelyn FR McHenry 1:08.56
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kosowski, Emma FR Libertyville 1:10.16
2 Weiland, Roxy SO Cedarburg 1:11.72
3 Frys, Julia JR Richmond-Burton 1:13.19
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garza, Jackie SO Grayslake North 1:12.11
2 Schlicht, Ryenne SO New Berlin Eisenhower 1:14.14
3 Smith, Desiree JR Zion-Benton 1:14.74
4 Sharapata, Amber SO Kenosha St. Joseph 1:19.45
5 Patrick, Abigail FR Cedarburg 1:20.43
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Neilsen, Natalie JR Antioch 1:11.60
2 Bartler, Angelica SO Antioch 1:11.93
3 Mattson, Signe SO Menomonee Falls 1:13.77
4 Gonzalez, Savanna FR Grayslake North 1:14.46
5 Blake, Devan SR Waukegan 1:15.09
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Guetzloff, Kailea SR Johnsburg 1:16.84
2 Betancourt, Gabriella SR Johnsburg 1:22.30
3 Jolly, Connie SO Kenosha St. Joseph 1:24.81

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griesbaum, Danielle SR Lakes 2:19.15 10
2 Johnson, Avryl FR Libertyville 2:21.58 8
3 Drabek, Brooke SO Grant 2:23.26 6
4 Romig, Madison JR Grant 2:25.56 5
5 Zajac, Megan SR Lake Central 2:26.68 4
6 Condon, Katie JR Lake Forest 2:26.71 3
7 Eckerstrom, Etta SR Lake Forest 2:27.32 2
8 Hershman, Samantha SR Vernon Hills 2:27.36 1
9 Wegmann, Katie SO Homestead 2:29.61
10 DelPrato, Kristi SR Libertyville 2:35.54
11 Horton, Brianna JR Racine Horlick 2:35.90
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Katz, Lauren FR Vernon Hills 2:27.92
2 Medinger, Kieley FR McHenry 2:28.15
3 Lewis, Samaya SR Brooks College Prep 2:29.20
4 Kim, Lauren SR Vernon Hills 2:29.74
5 Michelin, Enyaeva FR Evanston Township 2:30.61
6 Richards, Marissa SO Mundelein 2:31.11
7 Feliccichia, Riley SR Carmel 2:31.76
8 Vandersteeg, Sydney SO Lake Central 2:32.41
9 Parola, Ashley SR Mundelein 2:39.02
10 Szydlowski, Emily SR New Berlin West 2:50.09
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sridas, Umaiyal JR Grayslake Central 2:32.63
2 Frank, Jami SR Cedarburg 2:33.91
3 Reif, Jordan JR McHenry 2:34.75
4 Nixon, Sammi SR Warren Township 2:34.88
5 Gioia, Ellie SO McHenry 2:35.83
6 Jacobs, Javaneeka SR Harvard 2:36.46
7 Blake, Josie SO Waukegan 2:37.34
8 Hunsley, Sarah SO Lake Central 2:41.86
9 Zoromski, Monica SR Cedarburg 2:43.52
10 Langlois, Emma SO Richmond-Burton 2:47.72
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Piecz, Maggie SO Richmond-Burton 2:35.14
2 Pigg, Michelle JR Nicolet 2:37.31
3 Lomas, Yazmin SR Grayslake Central 2:37.63
4 Scott, Gabrielle SR Simeon 2:39.79
5 Stechschulte, Bella SR Homestead 2:39.98
6 Saravia, Alejandra SO Warren Township 2:40.64
7 Lyons, Justina SR Racine Horlick 2:43.57
8 Browdy, Maggie SO Young 2:43.58
9 Howaniec, Liz SR Young 2:47.40
10 Olson, Nicole SR New Berlin Eisenhower 2:50.89
11 Scruggs, Kira JR Simeon 2:51.04
12 Eckstein, Chloe SR Reedsville 2:54.44
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tebbe, Danielle SO Antioch 2:47.65
2 Garner, Alex FR Warren Township 2:47.70
3 Ouimet, Sarah SO Mundelein 2:49.22
4 Cairo, Nathalie FR Kenosha St. Joseph 2:53.80
5 Reily, Allison SO Carmel 2:55.09
6 Grimes, Theresa FR Johnsburg 2:55.42
7 Haupert, Alexis SO Nicolet 2:57.51
8 Cousineau , Michelle SO Lakes 2:58.78
9 Vanick, Emma JR Harvard 2:59.38
10 Haag, Alexandria SO Kenosha St. Joseph 3:00.15
11 Patterson, Cache SO Simeon 3:09.97
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hayat, Hannah JR Evanston Township 2:38.85
2 Steiner, Amanda FR Grayslake North 2:58.63
3 Molidor, Ashley FR Johnsburg 3:01.27
4 Smith, Allison SO Antioch 3:01.74
5 Sanchez, Lisett SO Harvard 3:03.47
6 Gegare, Shannon FR Racine Horlick 3:03.93
7 Athans, Julia FR Zion-Benton 3:09.16
8 Munoz, Helen SO Zion-Benton 3:09.35
9 Carrasco, Monica JR Zion-Benton 3:09.54
10 Propson, Heidi SO Reedsville 3:14.20

Women's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Opatrny, Lauren SR McHenry 5:06.44 10
2 Milburn, Emma FR Lake Forest 5:09.61 8
3 Romig, Madison JR Grant 5:20.72 6
4 Overbeck, Vivian JR Vernon Hills 5:27.21 5
5 Purich, Katie JR McHenry 5:29.20 4
6 Hull, Eileen FR Carmel 5:34.22 3
7 Spanier, Melissa SR Lake Central 5:36.42 2
8 Schmidt, Callie JR Lake Forest 5:38.95 1
9 Pitrof, Sydney FR Racine Horlick 5:39.09
10 Willemse, Zanelle FR Homestead 5:41.77
11 Manetsch, Hannah JR Libertyville 5:46.20
12 Hunsley, Sarah SO Lake Central 5:49.43
13 Engel, Anna FR Warren Township 5:53.32
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Condic, Emily JR Lake Forest 5:48.00
2 Scott, Gabrielle SR Simeon 5:51.47
3 Langlois, Emma SO Richmond-Burton 5:52.28
4 Kraus, Emily JR Kenosha Bradford 5:54.75
5 Ringo, Alessa FR Young 5:58.72
6 Lamberty, Jessica FR Antioch 5:59.21
7 Bertaud, Mia JR Libertyville 6:01.18
8 Dickens, Helena FR Young 6:05.26
9 Wojnowski, Nicole FR Young 6:11.10
10 McGuire, Nora SO Nicolet 6:11.31
11 DePalma, Jessica FR Warren Township 6:12.04
12 Martin, Gabi JR Kenosha Bradford 6:13.57
13 Dubois, Mary SO Zion-Benton 6:21.41
14 McKinnon, Kathryn JR Kenosha Bradford 6:27.50
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Achtemeier, Riley SO Grayslake Central 6:11.70
2 Dague, Katarina SR Grant 6:11.99
3 Austin, Daphne SR Harvard 6:13.00
4 Tenpenny, Lorraine SO Cedarburg 6:13.41
5 Gonzalez, Olivia SR Homestead 6:16.87
6 Stromsland, Alyssa SO Lakes 6:16.93
7 Bullington, Claire SO Mundelein 6:17.09
8 Collins, Shea SR Carmel 6:19.05
9 Shannon, Jackie SR Mundelein 6:19.84
10 Haupert, Alexis SO Nicolet 6:22.23
11 Ruhlmann, Rosalie SO Grayslake Central 6:22.77
12 Connolly, Erin JR Homestead 6:23.67
13 Sears, Lainey SO Zion-Benton 6:29.46
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vettesse, Brianna FR Antioch 6:14.24
2 Wedepohl, Marie SO Reedsville 6:36.37
3 Seiler, Tina JR Menomonee Falls 6:36.90
4 Dorfler, Heather SR Richmond-Burton 6:44.40
5 Devine, Jamey SR New Berlin West 6:44.75
6 Cousineau , Michelle SO Lakes 6:45.67
7 Wright, Katie JR Harvard 6:50.05
8 Martinez, Andrea JR Grayslake North 7:12.44
9 Schlabach, Christie SR Cedarburg 7:14.08
10 Heard, Nautia JR Simeon 7:22.87

Women's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Overbeck, Vivian JR Vernon Hills 11:28.49 10
2 Schardt, Kortney JR Lakes 11:28.96 8
3 Manetsch, Melissa FR Libertyville 11:31.99 6
4 Frank, Sydni SR Cedarburg 11:40.80 5
5 Chody, Brett FR Lake Forest 11:44.92 4
6 Crague, Jenny SO Lake Central 11:51.79 3
7 Sparreo, Isabelle FR Stevenson 11:53.06 2
8 Eldien, Rebecca SR New Berlin Eisenhower 11:55.36 1
9 Hull, Eileen FR Carmel 11:58.45
10 Ramos, Sara SO Lake Central 12:06.59
11 Levin, Allie SO Homestead 12:09.52
12 Paglia, Audrey SO Libertyville 12:18.69
13 Schmidt, Kelsey JR Lake Forest 12:23.81
14 Palmer, Jada SR Young 12:24.21
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jahn, Emily JR Warren Township 12:12.90
2 Kane-Preissing, Zoe JR Young 12:18.22
3 Girmscheid, Margaret SO Grayslake Central 12:22.62
4 Temple, Rachael SO Grant 12:28.79
5 Peterson, Jordan JR Harvard 12:34.25
6 Spanier, Melissa SR Lake Central 12:40.07
7 Grace, Sydney SO Mundelein 12:41.18
8 Scott, Gabrielle SR Simeon 12:42.59
9 Towne, Nicole SR Lakes 12:43.08
10 Laughlin, Lauren FR Carmel 12:59.01
11 Wenk, Sarah SR McHenry 13:00.52
12 Mowers, Elizabeth JR Nicolet 13:02.81
13 Skeoch, Shannon JR Vernon Hills 13:03.45
14 Leder, Amanda FR New Berlin Eisenhower 13:44.71
15 Jesko, Amber FR Cedarburg 13:52.22
16 Jones, Meagan JR Grant 14:12.21
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morris, Allison FR Antioch 13:15.72
2 Martinez, Rosario SR Waukegan 13:16.37
3 Damron, Olivia JR Homestead 13:33.40
4 Maniscalco, Allie SO New Berlin West 13:34.16
5 Abrego, Karyn SO Zion-Benton 13:41.27
6 Holmes, Emily SO Antioch 14:04.18
7 Searle, Rosalind SO Grayslake Central 14:07.98
8 Best, Madison SO Warren Township 14:19.46
9 Synder, Tina SR New Berlin Eisenhower 14:32.30
10 Fitzgerald, Shayla SO Zion-Benton 14:32.98
11 Piehler, Emily SR Racine Horlick 14:38.49
12 Grady, Samantha SO Cedarburg 14:40.86
13 Heard, Nautia JR Simeon 15:47.75

Women's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Amarteifio, Remy SR Evanston Township 8.56 10
2 Ataessien, Joelle JR Young 8.80 8
3 Harvey, Alexia SR Evanston Township 8.84 6
4 Bunning, Jordyn FR Vernon Hills 8.98 5
5 Fajardo, Janine JR Stevenson 9.16 3
6 Clark-Jordan, Azana JR Young 9.32 2
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Connell, Allison JR Grayslake North 8.99 4
2 Vallone, Olivia SO Lake Forest 9.39 1
3 Jack, Nikki JR Warren Township 9.50
4 Heuberger, Sarah JR Lake Central 9.55
5 Stanczykiewicz, Katie SR Mundelein 9.63
6 Howie, Savanah JR McHenry 9.72
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Callen, Savannah JR Menomonee Falls 9.58
2 Lubner, Faith SO Reedsville 9.81
3 Williams, Torrie SR Lake Central 9.92
4 Schweitzer, Gabby SR McHenry 10.08
5 Robinson, Shaelyn SO Grant 10.36
6 Gajda, Sarah SO Lakes 10.46
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ward, Edlecia JR Brooks College Prep 9.88
2 DeRosier, Kelsi JR Racine Horlick 9.91
3 Vlasak, Anna SO Richmond-Burton 10.04
4 Brost, Madelyn SR Antioch 10.06
5 Meciej, Jordan SO Grayslake Central 10.29
6 Gustafson, Hannah SR Mundelein 10.34
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilk, Lauren FR McHenry 9.93
2 Burns, Alex JR Homestead 9.98
3 Alreed, Daisy SO Brooks College Prep 10.21
4 Stoffel, Jadin SR Homestead 10.46
5 Bromley, Emily FR McHenry 10.49
6 Hendon, Rachel SO Warren Township 10.89
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rossmann, Carolyn JR Homestead 10.18
2 Lepak, Katie SR Menomonee Falls 10.32
3 Jennings, Monet SR Simeon 10.72
4 Williams, Ashlei JR Simeon 10.98
5 Delfin, Libni SR Young 11.10
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pomplun, Ella SR Cedarburg 9.40
2 Rabay, Jessica JR Menomonee Falls 10.72
3 Aehlich, Megan SR Kenosha Bradford 10.92
4 Townsend, Jillian SR Richmond-Burton 11.18
5 Elfering, Maggy JR Carmel 11.90
6 Panlaqui, Gabby SO Carmel 11.95
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pasquesi, Jessica FR Lake Forest 10.37
2 Asplin, Megan SO Cedarburg 10.40
3 Muzia, Rita SR Racine Horlick 10.65
4 Korczk, Riley SR Harvard 10.80
5 Williams, Sasha SO Waukegan 10.94
6 Neilsen, Natalie JR Antioch 11.70
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fletcher, Jayme JR New Berlin Eisenhower 10.59
2 Dettlaff, Cassidy SR Cedarburg 10.88
3 Watson, Kate FR New Berlin Eisenhower 11.03
4 Young, Ali SO Libertyville 11.29
5 Gonzalez, Savanna FR Grayslake North 11.81
6 Gorman, Emma FR Libertyville 13.62
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Klingbeil, Anna SO New Berlin West 10.41
2 Doty, Liz JR New Berlin West 10.42
3 Gladieux-Carter, Ariana JR New Berlin West 10.49
4 Pelayo, Cynthia SO Harvard 11.85
5 Olmos, Vanessa FR Grayslake Central 11.99
6 Bone, Kania SO Waukegan 12.54

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Young A Stephanie Okiro, Amira Young,
Joelle Ataessien, Azana Clark-Jordan
1:46.61 10
2 Brooks College Prep A Whitney Ward, Edlecia Ward,
Imani Carothers, Keniya Smith
1:50.75 6
3 Lakes A Taylor Tilmon, Sam Counts,
Erica Terry, Danielle Griesbaum
1:54.55 4
4 Simeon A Marianna Williams, Victoria Adesola,
Ashlei Williams, Crystal Bradley
1:55.23 3
5 Zion-Benton A Kennedy Worrell, Alicia Taylor,
Alexis Becton, Keshayla Barnett
1:58.06
6 New Berlin West A Rayce Albino, Kailey Foster,
Ariana Gladieux-Carter, Ruwandi Wijenayake
2:02.98
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Warren Township A Autumn Santos, Brynn Santos,
Jasmine Ward, Kiara Mabien
1:49.98 8
2 Evanston Township A Asia Lasley, Noni Shelton,
Tyronesha Harris, Hailey Taylor
1:52.85 5
3 Lake Central A Alaysha Earving, Holly Blair,
Tori McKenzie, Renee DiNino
1:57.21
4 Waukegan A Cheyenne White, Breanna Stallworth,
A'Ysha Callahan, Paige Christian
1:58.76
5 Lake Forest A Kamila Obrutz, Haley Click,
Anna Bazell, Claire Gilmore
1:59.18
6 Cedarburg A Peytin Frank, Olivia Debuhr,
Maddie Gleed, Jessica Siudak
2:00.60
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Antioch A Jatiyah Childs, Anna Arden,
Amanda Rowe, Miranda Karrellas
1:55.28 2
2 Mundelein A Katie Stanczykiewicz, A'Mauri Thomas,
Megan Schlebecker, Haley Zwiefka
1:55.88 1
3 Grant A Emily Boyd, Ariyona Wallace,
Morgan Race, Allie Schweinberg
1:56.40
4 McHenry A Caitlyn Coyne, Alex Franklin,
Devon Marunde, Shania Kranz
1:56.46
5 Carmel A Marianne Smith, Valerie Jarencio,
Nissiya Adjei, Katie Smith
1:59.42
6 Kenosha Bradford A Aaliyah Hines, Destiny Scott,
Sonja Katt, Alexus Nelson
1:59.87
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Homestead A Ellie Trau, Carolyn Rossmann,
Ellie Hetrick, Allison Fochs
1:57.05
2 Grayslake North A Allison O'Connell, Kendall Buchman,
Valeria Zamora, Megan Reinhart
1:57.63
3 Grayslake Central A Jazmynn Foster, Danielle Sentz,
Krystyna Marynevytch, Kaitlyn Coonan
1:58.15
4 Libertyville A Brilynn Dawson, Jessica Fu,
Delia Eppel, Jasmine Turner
1:58.39
5 Richmond-Burton A Allyson Brandal, K. C. Davids,
Rachel Myland, Waverly Halverson
2:00.33
6 Vernon Hills A Emily Carido, Brooke Beitzel,
Jacqueline Krutsch, Julia Gofman
2:02.08
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Nicolet A Rylee Callahan, Nacaira Davis,
Superior Murphy, Jaelin Bates
1:58.41
2 Menomonee Falls A Savannah Callen, Caleigh Chisholm,
Brianna Becker, Anaya Hunter
1:58.57
3 Kenosha St. Joseph A Grace Wavro, Sophie Johnson,
Annemarie Ryan, Nathalie Cairo
2:02.25
4 Johnsburg A Angeline Schira, Nicole Pocklington,
Heidi Fischer, Isabel Dunn
2:05.17
5 New Berlin Eisenhower A Megan Oswald, Alexa Batson,
Kate Watson, Jayme Fletcher
2:05.29
6 Harvard A Cynthia Pelayo, Yulissa Ortega,
Maria Juarez-Mercado, Crystal Peralta
2:11.01

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Grant A Delaney Basala, Brooke Drabek,
Roxanne Temple, Karleigh Bolton
4:12.71 10
2 Lake Central A Sarah Heuberger, Renee DiNino,
Alex Tyler, Nikki Verdeyen
4:17.26 8
3 Evanston Township A Asia Lasley, Noni Shelton,
Enyaeva Michelin, Tyronesha Harris
4:17.47 6
4 Lake Forest A Elise Wong, Grace Bentley,
Katie Bertram, Haley Click
4:17.63 5
5 Lakes A Brittani Griesbaum, Kortney Schardt,
Erica Terry, Danielle Griesbaum
4:22.29
6 Simeon A Danyelle Cole, Victoria Adesola,
Crystal Bradley, China Carson
4:31.28
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 McHenry A Shania Kranz, Ellie Gioia,
Alex Franklin, Katie Purich
4:18.11 4
2 Vernon Hills A Jordyn Bunning, Kiara Schuh,
Samantha Hershman, Molly Wasserberg
4:18.24 3
3 Warren Township A D'Meya Griffin, Brynn Santos,
Jasmine Ward, Kiara Mabien
4:18.95 2
4 Carmel A Emily Silge, Abby Duffy,
Nissiya Adjei, Villejo Krevchuck
4:20.37
5 Mundelein A Megan Schlebecker, Hannah Gustafson,
Marissa Richards, Ashley Parola
4:20.80
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Grayslake Central A Alexa Schmitt, Sara O'Malley,
Yazmin Lomas, Umaiyal Sridas
4:19.69 1
2 Libertyville A Avryl Johnson, Olivia Serb,
Delia Eppel, Kristi DelPrato
4:21.98
3 Grayslake North A Taylor Johnston, Kendall Buchman,
Valeria Zamora, Ameilia Robinson
4:32.40
4 Young A Jemila Collier, Tatiana Martinez,
Gift Pendleton, Maniga McClendon
4:39.32
5 Nicolet A Julia Simenz, Sarah Zelazoski,
Isabella Mahlik, Katie Novak
4:39.37
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kenosha Bradford A Jackie Baldwin, Jennifer Kilmer,
Sonja Katt, Mady Marko
4:34.72
2 Waukegan A Josie Blake, A'Ysha Callahan,
Cheyenne White, Jenny Olayo
4:35.91
3 Homestead A Mary Kate Simon, Anna Keller,
Ellie Hetrick, Sadie Lezszynski
4:36.57
4 Antioch A Anna Arden, Alexis Duehr,
Madelyn Brost, Jessica Lamberty
4:38.29
5 Zion-Benton A Alexis Becton, Liana Baldwin,
Takyra Washington, Asia Becton
4:39.69
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Menomonee Falls A Caroline Hanson, Mackenzie Robertson,
Jessica Rabay, Ashley Buddenhagen
4:52.67
2 Cedarburg A Roxy Weiland, Hannah Twietmeyer,
Katie Haasch, Avery Hirsbrunner
4:53.38
3 New Berlin Eisenhower A Alexa Batson, Jayme Fletcher,
Jenna Rogalinski, Megan Oswald
4:58.23
4 Johnsburg A Theresa Grimes, Nicole Pocklington,
Gabriella Betancourt, Ashley Molidor
5:10.41

Women's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lake Forest A Elise Wong, Katie Condon,
Etta Eckerstrom, Haley Click
9:56.38 10
2 Lake Central A Megan Zajac, Sydney Vandersteeg,
Sara Ramos, Jenny Crague
9:57.24 8
3 Young A Zoe Kane-Preissing, Jennifer Sorescu,
Alexis Wilson, Maia Sanders
10:23.62 6
4 Mundelein A Marissa Richards, Victoria Willman,
Kalli Majewski, Ashley Parola
10:25.59 5
5 Warren Township A Anna Engel, Jessica DePalma,
Sammi Nixon, Emily Jahn
10:26.98 4
6 Libertyville A Sami Campbell, Jenna Ocheltree,
Hayley Anderson, Sarah Pirih
10:27.56 3
7 Homestead A Anna Keller, Maddy Powell,
Allie Levin, Katie Wegmann
10:38.55 2
8 Nicolet A Sarah Zelazoski, Michelle Pigg,
Katie Novak, Elizabeth Mowers
10:45.46 1
9 Grant A Katarina Dague, Shaelyn Robinson,
Shelby Sachs, Meagan Jones
10:57.03
10 Richmond-Burton A Emma Langlois, Heather Dorfler,
Maggie Piecz, Julia Frys
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 New Berlin Eisenhower A Rebecca Eldien, Amanda Leder,
Jenna Hashek, Ryenne Schlicht
10:46.74
2 Cedarburg A Monica Zoromski, Avery Hirsbrunner,
Rachel Budd, Jami Frank
10:47.90
3 Brooks College Prep A Jasmine Elliott, Samaya Lewis,
Whitney Ward, Jaleya Bell
10:52.84
4 Menomonee Falls A Khady Diarrassoaba, Tina Seiler,
Juliette Schefelker, Signe Mattson
11:11.97
5 Grayslake North A Amanda Steiner, Jackie Garza,
Kendall Buchman, Camryn Gunn
11:21.56
6 Vernon Hills A Melanie Rogers, Serena Panos,
Rhea Ramaiya, Maddie Powder
11:34.97
7 Lakes A Fiona Floden, Citlalli Trujillo,
Nicole Towne, Alyssa Stromsland
11:43.81
8 Simeon A Marianna Williams, Armonie Kimble,
Cache Patterson, Kristine Agee
11:45.56
9 Grayslake Central A Angela Clapp, Vera Canadizc,
Kaitlyn Jamora, Judy Tesfu
12:15.13
10 Antioch A Alex Knight, Mara Solano,
Elizabeth Gardner, Colleen Gaborek
12:25.78
11 Zion-Benton A Melanie Pelli, Lissette Nava,
Holly Rittenhouse, Liana Baldwin
12:27.66
12 Waukegan A Josie Blake, Jocelyn Olayo,
Jenny Olayo, Rosario Martinez
12:29.82
13 McHenry A Rachel Peterson, Emily Kries,
Sarah Tonyan, Katelyn Harder
-

Women's High Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tyler, Alex JR Lake Central 5' 4.0" 10
2 Mzyk, Diana SR Lake Forest 5' 4.0" 8
3 Griesbaum, Danielle SR Lakes 5' 2.0" 5.5
4 Stanczykiewicz, Katie SR Mundelein 5' 2.0" 5.5
5 McGuffin, Indya SR Young 5' 0.0" 3
6 Schmitt, Alexa JR Grayslake Central 5' 0.0" 2
7 Waldvogel, Kelly JR Libertyville 4' 10.0" 0.33
8 Doughty, Karmyn JR Young 4' 10.0"
9 Childs, Jatiyah JR Antioch 4' 8.0"
10 Liska, Liz JR New Berlin West 4' 8.0"
11 Weissbeck, Emma JR Lake Central 4' 8.0"
12 Brost, Madelyn SR Antioch 4' 8.0"
13 Buddenhagen, Ashley JR Menomonee Falls 4' 6.0"
14 Gladieux-Carter, Ariana JR New Berlin West 4' 4.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dickson, Kaylen FR Warren Township 5' 1.0" 4
2 Halverson, Adelaide SO Richmond-Burton 4' 10.0" 0.33
3 Ebben, Bailey SR Reedsville 4' 10.0" 0.33
4 Zeddies , Emily SR Cedarburg 4' 8.0"
5 Barnes, Ania FR Grayslake Central 4' 8.0"
6 McCamron, Carly SR Antioch 4' 8.0"
7 Beaupre, Megane FR Warren Township 4' 8.0"
8 Jacobs, Javaneeka SR Harvard 4' 8.0"
9 Coley, Mya SO Brooks College Prep 4' 8.0"
10 Roberts, Sydney SR Cedarburg 4' 6.0"
11 Schweinberg, Allie SO Grant 4' 6.0"
12 Cummisford, Holland SR Homestead 4' 6.0"
13 Villa, Jessica FR Grant 4' 4.0"
14 Pavlick, Caitlin JR Lake Forest 4' 4.0"
15 Hilby, Sarah SR Homestead 4' 4.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Connell, Allison JR Grayslake North 4' 10.0"
2 Witte, Saharah FR McHenry 4' 8.0"
3 Smith, Marianne SR Carmel 4' 6.0"
4 Buchman, Kendall JR Grayslake North 4' 6.0"
5 Baltimore, Katelyn SO Zion-Benton 4' 4.0"
6 Wavro, Grace SO Kenosha St. Joseph 4' 4.0"
7 Townsend, Jillian SR Richmond-Burton 4' 4.0"
8 Hashek, Jenna SR New Berlin Eisenhower 4' 2.0"
9 Kolosick, Allison SO Mundelein 4' 2.0"
10 O'Toole, Megan JR Carmel 4' 2.0"
11 Smith, Kennedy FR McHenry 4.06
12 Oswald, Megan SO New Berlin Eisenhower -
13 Garza, Jackie SO Grayslake North -
14 Krutsch, Jacqueline FR Vernon Hills -
15 Heard, Raygen SO Waukegan -
16 Bone, Kania SO Waukegan -

Women's Pole Vault   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Albino, Rayce SR New Berlin West 12' 0.0" 10
2 Schroeder, Katherine JR Grayslake Central 11' 6.0" 8
3 Howie, Savanah JR McHenry 10' 6.0" 6
4 Capshaw, Kayla JR Lake Central 9' 6.0" 4
5 Bunning, Jordyn FR Vernon Hills 9' 0.0" 3
6 Stepanovic, Melanie JR Lake Central 9' 0.0" 2
7 Hahnlien, Sabrina SR Grant 9' 0.0" 1
8 Lombardino, Kaitlyn SO Grant 9' 0.0"
9 Callahan, Rylee SO Nicolet 8' 6.0"
10 Leafblad, Abby SR Warren Township 8' 6.0"
11 Hanson, Caroline SO Menomonee Falls 8' 0.0"
12 Fields, Annaleah SR Cedarburg 8' 0.0"
13 Boyd, Anika JR Lake Forest 8' 0.0"
14 Blake, Jenny JR Libertyville 8' 0.0"
15 Liska, Liz JR New Berlin West 7' 6.0"
16 D'Souza, Shannon SR Warren Township 7' 6.0"
17 Doyle, Brigid SR Menomonee Falls 7' 6.0"
18 Fox, Natalie SO Nicolet 7' 6.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Neuberger, Claire FR Libertyville 8' 0.0"
2 Nayden, Jennifer SO Mundelein 7' 6.0"
3 Herrington, Sierra SO Grayslake North 7' 6.0"
4 Gandolfi, Taegan JR Antioch 7' 6.0"
5 Brockman, Hannah SR Grant 7' 6.0"
6 Brown, Larissa JR Mundelein 7' 0.0"
7 Christian, Paige JR Waukegan -
8 Crombie, Abbie SO Waukegan -
9 Bantner, Bridget FR McHenry -
10 Miller, Emma SO Antioch -
11 Wedepohl, Marie SO Reedsville -
12 Scarpelli, Christine SR Harvard -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Albino, Dailey SR New Berlin West 10' 0.0" 5

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Cheyenne SR Waukegan 18' 5.0" 10
2 Nolan, Jade SR Milwaukee Madison 18' 1.5" 8
3 Schmitt, Alexa JR Grayslake Central 17' 6.0" 6
4 Carothers, Imani FR Brooks College Prep 17' 4.0" 5
5 Jackson , Toyin SO Lakes 16' 7.25" 2
6 Rinda, Georgia SR Grant 16' 4.5" 1
7 Feaster, Nia SR Homestead 15' 11.0"
8 Cole, Danyelle JR Simeon 15' 10.5"
9 Davids, K. C. SO Richmond-Burton 15' 10.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lubner, Faith SO Reedsville 17' 1.0" 4
2 Klingbeil, Anna SO New Berlin West 15' 9.5"
3 Zwiefka, Haley SR Mundelein 15' 9.0"
4 Williams, Morgan SR Grant 15' 7.0"
5 Pomplun, Ella SR Cedarburg 15' 2.0"
6 Carido, Emily SO Vernon Hills 15' 2.0"
7 Myland, Rachel FR Richmond-Burton 15' 1.5"
8 O'Toole, Megan JR Carmel 14' 2.0"
9 Pomerich, Ashlynn SO Lake Forest 13' 11.0"
10 Finger, Maggie JR Young 13' 10.75"
11 Bonczkowski, Carly SO Mundelein 12' 9.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blair, Holly SR Lake Central 16' 8.0" 3
2 Gewalt, Karly FR McHenry 15' 1.5"
3 Wavro, Grace SO Kenosha St. Joseph 15' 0.5"
4 Taylor, Alicia JR Zion-Benton 14' 10.25"
5 Williams, Sasha SO Waukegan 14' 7.0"
6 Hendon, Rachel SO Warren Township 14' 4.0"
7 Sentz, Danielle SR Grayslake Central 14' 1.5"
8 Szymus, Julia SO Warren Township 14' 1.0"
9 McClendon, Maniga SO Young 14' 1.0"
10 Kimble, Armonie SO Simeon 14' 0.0"
11 Jennings, Monet SR Simeon 13' 3.5"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reinhart, Megan JR Grayslake North 15' 9.5"
2 Rusiniak, Katie FR Lake Central 15' 4.5"
3 Worrell, Kennedy SR Zion-Benton 15' 1.25"
4 Childs, Jatiyah JR Antioch 14' 10.25"
5 Gilreath, Carissa SO East Alton-Wood River 14' 10.25"
6 Smith, Katie SO Carmel 13' 9.0"
7 Ryan, Annemarie FR Kenosha St. Joseph 13' 8.0"
8 Fears, Katrina SO Nicolet 13' 7.0"
9 Smith, Kennedy FR McHenry -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Becker, Brianna FR Menomonee Falls 14' 0.0"
2 Rutkowski, Julia JR Cedarburg 13' 11.0"
3 Fogal, Mia FR Antioch 13' 9.0"
4 Young, Ali SO Libertyville 13' 9.0"
5 Pelayo, Cynthia SO Harvard 13' 5.0"
6 Schira, Angeline SR Johnsburg 13' 1.5"
7 Kosowski, Emma FR Libertyville 13' 0.5"
8 Grimes, Theresa FR Johnsburg 12' 11.0"
9 Herrington, Sierra SO Grayslake North 12' 7.5"
10 Dillon, Christina SO Menomonee Falls 12' 7.5"
11 Olson, Devin JR Nicolet 12' 2.5"

Women's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Cheyenne SR Waukegan 36' 8.25" 10
2 Nolan, Jade SR Milwaukee Madison 36' 6.0" 8
3 McGuffin, Indya SR Young 35' 11.0" 5.5
4 Huff, Hasana SR Carmel 35' 11.0" 5.5
5 Doughty, Karmyn JR Young 34' 8.5" 4
6 Jack, Nikki JR Warren Township 33' 6.5" 2
7 Jackson , Toyin SO Lakes 31' 9.5"
8 Boyd, Anika JR Lake Forest 31' 9.0"
9 Terry, Erica SR Lakes 31' 4.0"
10 Rinda, Georgia SR Grant 31' 0.0"
11 Pocklington, Nicole SR Johnsburg -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Foster, Jazmynn JR Grayslake Central 34' 6.25" 3
2 Reinhart, Megan JR Grayslake North 33' 0.5"
3 O'Toole, Megan JR Carmel 32' 2.5"
4 Hunter, Anaya SO Menomonee Falls 32' 0.5"
5 Zeddies , Emily SR Cedarburg 31' 8.5"
6 Sillin, Lexys JR McHenry 31' 8.0"
7 D'Souza, Shannon SR Warren Township 31' 0.0"
8 Roberts, Sydney SR Cedarburg 30' 7.5"
9 Adesola, Victoria SO Simeon 29' 7.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shelton, Noni FR Evanston Township 33' 3.25" 1
2 Williams, Sasha SO Waukegan 32' 5.0"
3 Callen, Savannah JR Menomonee Falls 30' 9.0"
4 Witte, Saharah FR McHenry 30' 8.5"
5 Smith, Katie SO Carmel 30' 4.0"
6 Young, Ali SO Libertyville 29' 11.75"
7 Rossmann, Carolyn JR Homestead 29' 10.0"
8 Flanagan, Amy JR Libertyville 28' 0.0"
9 Wendland, Kayla JR Reedsville 27' 9.5"
10 Reid, Alisha FR Simeon -
11 Carson, China FR Simeon -
12 Van Vleet, Heather SO Lake Forest -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Norberg, Hannah JR Grayslake Central 29' 9.0"
2 Rickert, Rachel SO Antioch 28' 3.25"
3 Ko, Stacie SO Mundelein 27' 9.5"
4 Toland, Kenzie SO Mundelein 26' 9.0"
5 Jones, Niara JR Grant 26' 7.5"
6 Olson, Devin JR Nicolet 26' 6.0"
7 Robinson, Destiny SR Waukegan 25' 5.0"
8 Betancourt, Gabriella SR Johnsburg -
9 Abdellatif, Heba JR Antioch -

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garcia, Genora SR Evanston Township 38' 9.0" 10
2 Atuobi, Abena SO Warren Township 38' 7.0" 8
3 Knobbe, Keely SR Warren Township 36' 8.0" 6
4 Morris, Raven JR Zion-Benton 36' 4.0" 5
5 Bicknase, Rachel JR Grant 36' 3.0" 4
6 McEnery, Kate SO Grant 35' 5.0" 3
7 Mueller, Kylie JR Grant 34' 10.0" 2
8 White, Cheyenne SR Waukegan 33' 3.0"
9 Schoonmaker, Laura SR Lake Central 33' 0.0"
10 Keith, Jadah SO Young 32' 3.0"
11 Boles, Patricia SR New Berlin West 31' 6.0"
12 Rambi, Kanemah SO Kenosha Bradford 30' 0.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Guiard, Maddie JR Libertyville 33' 11.0" 1
2 Shwaiko, Anastasia SR Kenosha Bradford 33' 9.0"
3 Maldonado, Elizabeth FR Mundelein 33' 7.0"
4 Meszaros, Haley JR McHenry 32' 8.0"
5 Haddad, Kim JR Lake Central 32' 3.0"
6 Cyprian, Andriana SR Mundelein 32' 2.0"
7 Murray, Amelia JR McHenry 31' 6.0"
8 Reed, Lexi SR Zion-Benton 31' 4.0"
9 Firnbach, Kasey SR Vernon Hills 30' 0.0"
10 Reid, Aliyah FR Simeon 29' 11.0"
11 Long, Sabrina JR Antioch 28' 8.0"
12 Cazzola, Courtney JR Richmond-Burton 27' 9.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hopkins, Maya SO Young 31' 10.0"
2 Morris, Jayla FR Zion-Benton 31' 6.0"
3 DeRosier, Kelsi JR Racine Horlick 31' 3.0"
4 Schad, Elizabeth JR Cedarburg 30' 4.0"
5 Marx, Laura SR Menomonee Falls 30' 1.0"
6 Polisky, Mia SR Vernon Hills 30' 0.0"
7 Gahart, Megan SR Libertyville 29' 10.0"
8 Bergmann, Emily JR Lake Forest 29' 1.0"
9 Dragin, Mara JR Libertyville 29' 0.0"
10 Christiansen, Kaitlyn SR Grayslake North 28' 9.0"
11 Eckstein, Chloe SR Reedsville 28' 5.0"
12 Lee, Alice SR Young 27' 8.0"
13 Bouzi, Darlice SR Mundelein 26' 11.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Curran, Megan SO Richmond-Burton 33' 10.0"
2 Zeddies , Emily SR Cedarburg 31' 5.0"
3 Hahn, Emalie JR New Berlin Eisenhower 31' 2.0"
4 Szedziewski, Isabella SO Cedarburg 28' 5.0"
5 Matthiesen, Hannah SR Menomonee Falls 27' 8.0"
6 Alsina-Fernandez, Fabbi JR Grayslake Central 26' 9.0"
7 Steinmetz, Nella FR Kenosha St. Joseph 26' 4.0"
8 Morales, Carina SR Mundelein 26' 4.0"
9 Szukalski, Abby SO New Berlin Eisenhower 26' 4.0"
10 Hedrick, Alisha SR Lakes 25' 5.0"
11 Burns, Alex JR Homestead 25' 2.0"
12 Williams, Ashlei JR Simeon 24' 11.0"
13 Korczk, Riley SR Harvard 23' 7.5"
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dunn, Isabel FR Johnsburg 27' 5.0"
2 Solano, Claire JR Grayslake North 26' 9.0"
3 Skaronea, Bridgett JR Lake Forest 26' 7.0"
4 Kilroy, Madison FR Lakes 26' 2.0"
5 Gallagher, Angelyn SR Kenosha St. Joseph 25' 8.0"
6 Anderson, Hailey SO New Berlin Eisenhower 24' 4.0"
7 Chavez, Luz JR Kenosha St. Joseph 24' 2.5"
8 Culhane, Savanna JR Grayslake Central 23' 2.0"
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zimmerman, Dacoda FR Racine Horlick 25' 10.0"
2 Slavin-Hall, Cheyenne SR Harvard 25' 6.0"
3 Marks, Alyssa SO Menomonee Falls 23' 8.5"
4 Liz, Trinidad SO Vernon Hills 23' 1.0"
5 Anderson , Reality SO Brooks College Prep 23' 0.0"
6 Newborg, Katie SO Racine Horlick 22' 11.0"
7 Anderson, Chakira SO Milwaukee Madison 22' 10.0"
8 Strack, Elizabeth JR Waukegan 22' 7.0"
9 Safraniec, Melany SR Antioch 22' 7.0"
10 Mehl, Alyssa SO Nicolet 22' 7.0"
11 Wertheimer, Whitney JR Nicolet 20' 11.0"