Gerald Green Waukegan Invitational

Scores:
Team Score
Niles North196
Zion-Benton161.33
Waukegan128.66
South Shore International31

Women's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Myiah JR South Shore International 13.57 4
2 Freeman, Clara JR Waukegan 14.38
3 Carter, Kariya FR Waukegan 15.20
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Daniels, Tyra JR South Shore International 13.74 1
2 White, Nakiah SR Waukegan 14.32
3 Williams, Lizzie JR Zion-Benton 14.84
4 Wimmer, Briana FR Zion-Benton 14.86
5 Horton, Sakina JR South Shore International 14.99
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Parker, Kebrea JR Niles North 13.06 10
2 Kirksey, Jada SR Niles North 13.08 8
3 White, Cheyenne SR Waukegan 13.10 6
4 Herrera, Isla SO Niles North 13.64 2
5 Cabael, Jessica SR Niles North 13.82
6 Villaruz, Margie FR Zion-Benton 14.69

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Parker, Kebrea JR Niles North 28.16 1
2 Kerney, Tashenna FR Waukegan 32.12
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Myiah JR South Shore International 29.85
2 Callahan, A'ysha SO Waukegan 30.58
3 Williams, Lizzie JR Zion-Benton 31.28
4 Green, Kharunissa SO South Shore International 31.64
5 Green, Jayla SO Zion-Benton 32.12
6 Lomax, Lauren JR South Shore International 32.97
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Becton, Alexis SR Zion-Benton 26.82 10
2 Barnett, Keshayla JR Zion-Benton 26.92 8
3 Perrin, Lilian SR Niles North 27.39 6
4 Kirksey, Jada SR Niles North 27.43 4
5 Herrera, Isla SO Niles North 27.49 2
6 Daniels, Tyra JR South Shore International 28.44

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stewart, Maciana SO South Shore International 1:15.45
2 Pedines, Dariane SR Waukegan 1:27.03
3 Lopez, Vanessa JR Waukegan 1:35.44
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Xavier, Rachael FR Niles North 1:09.43 6
2 Smith, Desiree JR Zion-Benton 1:13.16
3 Green, Jayla SO Zion-Benton 1:13.21
4 Neuvirth, Ashley SO Zion-Benton 1:14.37
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Becton, Asia SR Zion-Benton 1:03.73 10
2 Poindexter, Rebecca SO South Shore International 1:07.88 8
3 Cabael, Jessica SR Niles North 1:09.61 4
4 Jones, Tyanna SO Waukegan 1:09.83 2
5 McCants, Lexi JR Niles North 1:10.61 1
6 Armstrong, Eboni JR Niles North 1:15.78

Women's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Becerra, Jaslin FR Niles North 2:50.59 10
2 Olayo, Jocelyn FR Waukegan 2:53.19 8
3 Nava, Lissette SR Zion-Benton 2:54.38 6
4 Crane, Megan SR Niles North 3:00.40 4
5 Carrasco, Monica JR Zion-Benton 3:03.09 2
6 Zuniga, Yarlenny SR Waukegan 3:03.74 1
7 Fernandez, Megan SO Niles North 3:09.00
8 McDade, Tianna SO Zion-Benton 3:09.77
9 Wong, Kelli SO Niles North 3:11.88
10 Alcala, Cynthia SO Waukegan 3:21.78
11 Mendez, judith SO Waukegan 3:23.85
12 Munoz, Helen SO Zion-Benton 3:28.65

Women's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Abrego, Karyn SO Zion-Benton 6:07.86 10
2 Olayo, Jenny SR Waukegan 6:14.59 8
3 Segura, Monserrat SR Waukegan 6:45.39 6
4 Fitzgerald, Shayla SO Zion-Benton 6:48.06 4
5 Patel, Ruchi FR Niles North 7:04.79 2
6 Knudson, Nicole SR Niles North 7:08.09 1
7 Delgado, Tiffany SR Zion-Benton 7:09.85
8 Gaytan, Maria SR Waukegan 7:11.16
9 Gong, Jasmine FR Niles North 7:15.81
10 Daniels, Syra SR Zion-Benton 7:19.81
11 Pacheco, Francisca SR Waukegan 7:31.22

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martinez, Rosario SR Waukegan 12:50.30 10
2 Dubois, Mary SO Zion-Benton 13:22.30 8
3 Alexander, Tiara SR Zion-Benton 14:05.15 6
4 Luu, Michelle JR Waukegan 14:08.87 4
5 Sears, Lainey SO Zion-Benton 14:15.26 2
6 Barajas, Jocelyn SO Zion-Benton 14:20.60 1
7 Constantino, Angela JR Waukegan 16:38.27
8 Barajas, Mirian FR Waukegan 19:41.58

Women's 100m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lance, Zoe SO Niles North 19.12 8
2 Butler, Paris SO South Shore International 20.43 4
3 Ravindran, Revathi FR Niles North 21.37 2
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moy, Alyssa JR Niles North 19.01 10
2 Williams, Sasha SO Waukegan 20.37 6
3 Goldenberg, Karli SR Niles North 22.08 1
4 Jones, Tyanna SO Waukegan 22.59
5 Bone, Kania SO Waukegan 23.77
6 Galan, Yolanda FR Waukegan 24.48

Women's 300m Hurdles Low   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lance, Zoe SO Niles North 55.99 6
2 Berhane, Luna JR Niles North 58.33 2
3 Galan, Yolanda FR Waukegan 1:04.41
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blake, Josie SO Waukegan 54.87 10
2 Moy, Alyssa JR Niles North 55.43 8
3 Ravindran, Revathi FR Niles North 56.87 4
4 Bone, Kania SO Waukegan 1:02.38 1
5 Blake, Devan SR Waukegan 1:03.30
6 Butler, Paris SO South Shore International 1:05.49

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barnett, Keshayla JR Zion-Benton 4' 8.0" 10
2 Armstrong, Eboni JR Niles North 4' 6.0" 8
3 Butler, Paris SO South Shore International 4' 4.0" 4
4 Ravindran, Revathi FR Niles North 4' 4.0" 4
5 Lance, Zoe SO Niles North 4' 4.0" 4
6 Heard, Raygen SO Waukegan 4' 2.0" 0.33
7 Baltimore, Katelyn SO Zion-Benton 4' 2.0" 0.33
8 Bone, Kania SO Waukegan 4' 2.0" 0.33
9 Robinson, Angelique JR Waukegan 4' 0.0"
10 McLean, Coleen SR Niles North 4' 0.0"

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crombie, Abbie SO Waukegan 6' 3.0" 10
2 Callahan, A'ysha SO Waukegan -
3 Martell, Mercaides SO Waukegan -

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Cheyenne SR Waukegan 18' 4.5" 10
2 Taylor, Alicia JR Zion-Benton 14' 9.5" 8
3 Moy, Alyssa JR Niles North 14' 9.0" 6
4 Armstrong, Eboni JR Niles North 14' 3.5" 4
5 Perrin, Lilian SR Niles North 14' 0.5" 2
6 Worrell, Kennedy SR Zion-Benton 13' 9.0" 1
7 Marinescu, Raluca FR Niles North 13' 8.5"
8 Williams, Sasha SO Waukegan 12' 11.0"
9 Baltimore, Katelyn SO Zion-Benton 11' 7.0"
10 Robinson, Destiny SR Waukegan 11' 6.5"
11 Hartsfield, Jasmine SO South Shore International 11' 3.0"
12 Jordan, Nicollette SO South Shore International 10' 8.5"
13 Mayes, Deja JR Waukegan -

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Cheyenne SR Waukegan 38' 6.0" 10
2 Becton, Asia SR Zion-Benton 32' 3.5" 8
3 Williams, Sasha SO Waukegan 31' 1.0" 6
4 Moy, Alyssa JR Niles North 30' 11.0" 4
5 Lance, Zoe SO Niles North 28' 9.5" 2
6 Kim, Sophy FR Niles North 27' 6.5" 1
7 Robinson, Destiny SR Waukegan 25' 9.0"

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cossman, Tiffany JR Waukegan 26' 4.25"
2 Zamy, Nicole FR Niles North 23' 9.5"
3 Strack, Elizabeth JR Waukegan 23' 9.25"
4 Pasko, Victoria JR Zion-Benton 22' 8.25"
5 Alvarado, Cassie SR Waukegan 20' 4.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kanam, Fiona SR Niles North 38' 0.0" 10
2 Morris, Raven JR Zion-Benton 35' 2.75" 8
3 Morris, Jayla FR Zion-Benton 34' 0.5" 6
4 Middleton, Kelsey JR Niles North 31' 6.0" 4
5 Reed, Lexi SR Zion-Benton 29' 2.5" 2
6 Akinboboye, Elizabeth JR Niles North 28' 11.0" 1
7 Bueno, Yasmin JR Waukegan 24' 5.5"

Women's Discus Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reed, Lexi SR Zion-Benton 101' 6.0" 10
2 Kanam, Fiona SR Niles North 96' 8.5" 8
3 Morris, Raven JR Zion-Benton 95' 3.5" 6
4 Akinboboye, Elizabeth JR Niles North 86' 0.0" 4
5 Frechette, Alexandria JR Zion-Benton 83' 1.0" 2
6 Morris, Jayla FR Zion-Benton 70' 7.5" 1
7 Garcia, Gabby JR Waukegan 66' 2.0"
8 Cossman, Tiffany JR Waukegan 66' 1.0"
9 Luna-Johnson, Brianna SO Waukegan 60' 8.0"
10 Robinson, Angelique JR Waukegan 57' 6.0"