2015 MCGE Coed Invite

Scores:
Men's Score
ROWVA136
Rockridge129
Mercer County111
Monmouth-Roseville75
Orion37
Cambridge27
Galva19
United (Monmouth)15
Sherrard6
 
Women's Score
Mercer County157
Monmouth-Roseville104.33
Orion79
Rockridge70.33
United (Monmouth)50
ROWVA42
Cambridge28
Galva12
Abingdon0.33

Men's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coakley, Sage JR Galva 13.59
2 Brandom, Keanu SO Sherrard 13.78
3 Garcia, Austin FR Galva 13.84
4 Janssen, Rob JR Abingdon 14.04
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gustafson, Steele FR Sherrard 12.51
2 Taets, Devin SO Orion 12.73
3 Dunn, Jacob SR United (Monmouth) 12.75
4 Bumman, Jack SO Cambridge 12.88
5 Sinde, Nick JR Orion 12.93
6 Fortino, Jake SO Cambridge 13.46
7 Amouzovikpongbe, Bethel FR United (Monmouth) 13.61
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 King, Quinton FR Mercer County 11.44 10
2 Rogers, James SR Monmouth-Roseville 11.47 8
3 Woodside, Bret FR ROWVA 11.77 6
4 Peterson, Dylan JR Rockridge 11.82 4
5 Panzu, Obed SO Monmouth-Roseville 11.84 2
6 Fippinger, Ben SR Mercer County 12.16 1
7 Parchert, Nathan FR Rockridge 12.24

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 VanDerLinden, Jason SO Sherrard 27.24
2 Hecox, Ethan JR Abingdon 27.39
3 Hart, Derek JR United (Monmouth) 28.11
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fippinger, Ben SR Mercer County 25.20 1
2 Samuel, Alex JR Galva 26.39
3 Schultz, Blake JR ROWVA 26.50
4 Fortino, Jake SO Cambridge 28.77
5 Coakley, Sage JR Galva 29.36
6 Wolford, Brandon FR Sherrard 29.56
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coppess-Buikema, Anthony SO Rockridge 23.14 10
2 Rogers, James SR Monmouth-Roseville 23.34 8
3 King, Quinton FR Mercer County 23.48 6
4 Keleher, Brandon JR Orion 23.53 4
5 Wheeler, Jayson SR ROWVA 23.83 2
6 Parchert, Nathan FR Rockridge 25.41
7 Abbott, Jared FR Orion 25.54

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wolford, Brandon FR Sherrard 57.66
2 Powell, Andrew FR Abingdon 1:04.28
3 Anderson, Jeremy FR Orion 1:07.58
4 Havens, Doug JR Abingdon 1:07.98
5 McCune, Josh FR Abingdon 1:11.74
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Russell, Ryan SO Galva 59.24
2 Krahl, Avery FR Sherrard 59.49
3 Leonhart, Zach FR Mercer County 59.74
4 Montoya, Alfredo SR Monmouth-Roseville 1:01.23
5 Ford, Kyle JR Cambridge 1:01.24
6 Stirn, Drake SR Mercer County 1:03.06
7 Hecox, Ethan JR Abingdon 1:03.40
8 Dunn, Jacob SR United (Monmouth) 1:04.80
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tomlin, Brad SR ROWVA 52.38 10
2 Wheeler, Jayson SR ROWVA 52.53 8
3 Heath, Bryan SR Rockridge 53.18 6
4 Harrison, Alex JR Rockridge 54.60 4
5 Runge, Job SR United (Monmouth) 55.04 2
6 Schroeder, Cole FR Orion 55.89 1
7 Panzu, Obed SO Monmouth-Roseville 59.47

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frakes, Carson SO Rockridge 2:13.07
2 Powell, Andrew FR Abingdon 2:23.86
3 Davis, Tommy JR Sherrard 2:25.83
4 Scharpman, Nick SO Orion 2:29.34
5 Hawk, Blaze JR United (Monmouth) 2:34.42
6 Havens, Doug JR Abingdon 2:37.21
7 Simmering, Jake SR Cambridge 2:37.21
8 Clifford, Sam SO Sherrard 2:52.16
9 Swanson, Dillon SR Rockridge 2:55.65
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 VanDeWostine, Bryent SR ROWVA 2:05.43 10
2 Jackson, Austin SR Mercer County 2:07.55 8
3 Corrales, Jesus JR Monmouth-Roseville 2:09.00 6
4 Bersell, Mike JR Galva 2:09.33 4
5 Morrow, Ethan SO Mercer County 2:09.75 2
6 Campagna, Kyle SO ROWVA 2:12.52 1
7 Olson, Ryan SR Galva 2:13.44
8 Brown, Anthony JR Cambridge 2:13.69
9 Whitsitt, Toby FR United (Monmouth) 2:16.92

Men's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stanley, Ethan SR ROWVA 4:52.32 10
2 Jackson, Austin SR Mercer County 4:57.23 8
3 Bersell, Mike JR Galva 5:01.61 6
4 Hatch, Trevor JR Monmouth-Roseville 5:04.32 4
5 Whitsitt, Toby FR United (Monmouth) 5:05.40 2
6 Fiedler, Chase SO Orion 5:13.26 1
7 Williamson, Isaac SO ROWVA 5:14.76
8 Woodbury, Cameron SO Cambridge 5:26.35
9 Ramires, Andres SR United (Monmouth) 5:26.35
10 Lebel, Zach SO Sherrard 5:37.53
11 Biddle, Grant SR Mercer County 5:43.04
12 McCaw, Kiefer SO Orion 6:04.33
13 Larson, Knute FR Galva 6:06.54
14 Akers, Tristan JR Cambridge 6:21.94
15 Cantrell, Josh SR Rockridge 6:34.09

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stanley, Ethan SR ROWVA 10:39.47 10
2 Adolphson, Ethan SO Mercer County 10:46.30 8
3 Williamson, Isaac SO ROWVA 10:58.21 6
4 McCammon, Rane SO Monmouth-Roseville 11:03.47 4
5 Long, Sam JR Orion 11:05.47 2
6 Mack, Kyle JR Sherrard 11:33.40 1
7 Womac, Taylor SO Orion 11:50.03
8 Ramires, Andres SR United (Monmouth) 11:52.16
9 Poppy, John SO Cambridge 12:03.19
10 Fiedler, Dylan SO Sherrard 12:05.16
11 Todd, Mitchell SO Cambridge 12:10.85
12 Zaffagnini, Guido SO Galva 12:44.02
13 Yeura, Masron JR Mercer County 12:51.41

Men's 110m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frakes, Carson SO Rockridge 18.22 2
2 Stone, AJ SO Galva 19.96
3 Villarreal, Antoniyo SR United (Monmouth) 20.42
4 Sikorski, Eric FR Monmouth-Roseville 20.99
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Huffstutler, Adam SR Mercer County 15.80 10
2 O'Connor, Carl SR ROWVA 16.36 8
3 Althaus, Sam SR Cambridge 16.40 6
4 Fry, Brady FR Rockridge 17.83 4
5 Sears, Jordan JR Orion 18.45 1
6 Parkinson , Austin SO ROWVA 18.46
7 Neeld, Mike SO Mercer County 18.72
8 Oak, Dalton SO Sherrard 21.35

Men's 300m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Izquierdo, John FR Monmouth-Roseville 45.72
2 Wynne, Gary SR United (Monmouth) 48.64
3 Schulenberg, Clay SO Orion 50.92
4 Sullivan, Evan FR Cambridge 52.21
5 Oak, Dalton SO Sherrard 56.16
6 Sikorski, Eric FR Monmouth-Roseville 56.68
7 Villarreal, Antoniyo SR United (Monmouth) 59.95
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ruddell, Jerry SR Rockridge 41.80 10
2 O'Connor, Carl SR ROWVA 42.45 8
3 Huffstutler, Adam SR Mercer County 42.94 6
4 Fry, Brady FR Rockridge 45.00 4
5 Parkinson , Austin SO ROWVA 45.20 2
6 Althaus, Sam SR Cambridge 45.39 1
7 Neeld, Mike SO Mercer County 47.57
8 Sears, Jordan JR Orion 48.11

Men's 4 x 100m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 United (Monmouth) A , ,
,
48.89 1
2 Galva A , ,
,
52.36
3 Sherrard A , ,
,
52.60
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rockridge A , ,
,
44.66 10
2 Orion A , ,
,
46.11 8
3 Mercer County A , ,
,
46.33 6
4 ROWVA A , ,
,
46.81 4
5 Cambridge A , ,
,
48.40 2
6 Monmouth-Roseville A , ,
,
50.52

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Galva A , ,
,
1:48.16 1
2 United (Monmouth) A , ,
,
1:50.32
3 Sherrard A , ,
,
1:52.90
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rockridge A , ,
,
1:32.91 10
2 ROWVA A , ,
,
1:36.33 8
3 Mercer County A , ,
,
1:39.49 6
4 Cambridge A , ,
,
1:42.19 4
5 Orion A , ,
,
1:46.78 2
6 Monmouth-Roseville A , ,
,
1:49.28

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Monmouth-Roseville A , ,
,
3:56.53 2
2 Sherrard A , ,
,
4:01.93 1
3 Galva A , ,
,
4:15.25
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 ROWVA A , ,
,
3:35.09 10
2 Rockridge A , ,
,
3:41.05 8
3 Mercer County A , ,
,
3:49.95 6
4 Cambridge A , ,
,
3:53.83 4
5 Orion A , ,
,
4:06.22
6 United (Monmouth) A , ,
,
4:24.34

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 ROWVA A , ,
,
8:27.31 10
2 Monmouth-Roseville A , ,
,
9:06.45 8
3 Mercer County A , ,
,
9:07.38 6
4 Sherrard A , ,
,
9:36.29 4
5 Orion A , ,
,
9:58.42 2
6 Cambridge A , ,
,
10:00.27 1
7 Rockridge A , ,
,
10:16.22
8 United (Monmouth) A , ,
,
10:20.14
9 Galva A , ,
,
10:24.99

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Heath, Bryan SR Rockridge 6' 3.0" 10
2 Johnson, Luke SR Rockridge 5' 6.0" 8
3 Samuel, Alex JR Galva 5' 4.0" 4
4 Ford, Kyle JR Cambridge 5' 4.0" 4
5 Fett, Alex JR Monmouth-Roseville 5' 4.0" 4
6 Sikorski, Eric FR Monmouth-Roseville 4' 10.0" 1

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ruddell, Jerry SR Rockridge 10' 0.0" 10
2 Fett, Alex JR Monmouth-Roseville 9' 0.0" 8
3 Montoya, Alfredo SR Monmouth-Roseville 8' 6.0" 6
4 Stirn, Drake SR Mercer County 8' 0.0" 4

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Heath, Bryan SR Rockridge 20' 7.0" 10
2 Coppess-Buikema, Anthony SO Rockridge 20' 6.5" 8
3 Keleher, Brandon JR Orion 20' 2.0" 6
4 Rogers, James SR Monmouth-Roseville 19' 4.5" 4
5 Reed, Brockton SO Cambridge 18' 5.5" 2
6 Tomlin, Brad SR ROWVA 18' 4.5" 1
7 Woodside, Bret FR ROWVA 18' 2.5"
8 Bumman, Jack SO Cambridge 17' 7.0"
9 Panzu, Obed SO Monmouth-Roseville 17' 3.0"
10 VanDerLinden, Jason SO Sherrard 16' 9.5"
11 Soseman, Jeremy SR Mercer County 16' 8.0"
12 Bowen, Michael SR Mercer County 16' 8.0"
13 Gustafson, Steele FR Sherrard 16' 0.0"
14 Hecox, Ethan JR Abingdon 15' 10.0"
15 Anderson, Lance JR United (Monmouth) 15' 0.5"
16 Northrup, Noah FR United (Monmouth) 14' 7.5"
17 West, Sam FR Orion 14' 0.0"
18 Coakley, Sage JR Galva 13' 3.5"
19 Havens, Doug JR Abingdon 13' 1.5"
20 Janssen, Rob JR Abingdon 13' 1.5"
21 Garcia, Austin FR Galva 12' 2.0"

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rogers, James SR Monmouth-Roseville 40' 10.0" 10
2 Keleher, Brandon JR Orion 40' 9.5" 8
3 Wheeler, Jayson SR ROWVA 39' 1.5" 6
4 Bersell, Mike JR Galva 37' 2.0" 4
5 Runge, Job SR United (Monmouth) 36' 2.0" 2
6 Brown, Anthony JR Cambridge 36' 0.5" 1
7 Koga, Da-Mon SO Galva 35' 1.0"
8 Toal, Jared FR Monmouth-Roseville 33' 7.0"
9 Harrison, Alex JR Rockridge 33' 4.0"
10 Schulenberg, Clay SO Orion 33' 3.0"
11 Goss, Brett SO ROWVA 33' 2.0"
12 Studer, Nathan JR United (Monmouth) 33' 0.0"
13 Young, Alex FR Mercer County 30' 9.0"
14 Bowen, Michael SR Mercer County -

Men's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grawe, Lucas JR ROWVA 46' 5.0" 10
2 Murphy, Daniel JR Mercer County 46' 4.5" 8
3 Heath, Tanner JR Mercer County 40' 1.0" 6
4 Tippett, Nathan JR United (Monmouth) 40' 0.0" 4
5 Carlile, Austin JR Orion 36' 7.0" 2
6 Schmidt, Collin FR Rockridge 35' 8.5" 1
7 Henne, Nick SR Sherrard 35' 5.5"
8 White, Jacob SO Cambridge 35' 4.0"
9 James, Brady FR Sherrard 35' 2.0"
10 Cruz, Lucas FR ROWVA 34' 4.5"
11 McDorman, Marshall SO United (Monmouth) 33' 10.5"
12 Nuckles, Max FR Cambridge 33' 4.0"
13 Hammerlink, Noah JR Rockridge 33' 1.0"
14 Sandoval, Ryan JR Abingdon 32' 6.5"
15 Sloan, Wyatt FR Abingdon 31' 0.0"
16 Landers, Jack FR Abingdon 30' 0.5"
17 Hopping, James SR Galva 29' 6.5"
18 Russell, Ryan SO Galva 26' 7.0"

Men's Discus Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hammerlink, Noah JR Rockridge 119' 11.0" 10
2 Heath, Tanner JR Mercer County 111' 7.0" 8
3 Grawe, Lucas JR ROWVA 109' 6.0" 6
4 Tippett, Nathan JR United (Monmouth) 109' 5.0" 4
5 White, Jacob SO Cambridge 108' 5.0" 2
6 Dennison, Jacob FR Mercer County 107' 3.0" 1
7 Morley, Alex SR Sherrard 103' 7.0"
8 Cruz, Lucas FR ROWVA 94' 7.0"
9 Ewing, Cody SR Rockridge 94' 4.0"
10 Roling, Tyler SO Sherrard 93' 8.0"
11 Colbrese, Tavis SO United (Monmouth) 91' 6.0"
12 Carlile, Austin JR Orion 88' 3.0"
13 Nicolaysen, Joseph SO Cambridge 87' 3.0"
14 Sloan, Wyatt FR Abingdon 84' 8.0"
15 Toal, Jared FR Monmouth-Roseville 83' 8.0"
16 Sandoval, Ryan JR Abingdon 83' 1.0"
17 Hopping, James SR Galva 65' 2.0"
18 McCune, Josh FR Abingdon 59' 0.0"
19 Landers, Jack FR Abingdon 58' 4.0"

Women's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Knott, Alexandra SO Abingdon 15.26
2 Short, Kylie FR ROWVA 15.36
3 Boettcher, Hanne JR Abingdon 15.87
4 Barsema, Savannah SO Abingdon 16.41
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Riley, Curran SR Galva 14.71
2 Lantau, Rachel SR Rockridge 14.77
3 Johnson, Christy SR United (Monmouth) 14.82
4 Eddington, Virgina SR Abingdon 15.37
5 Straitiff, Hannah SR United (Monmouth) 15.54
6 Steward, Mackenzie FR ROWVA 15.62
7 Kendall, Kayla FR Galva 15.78
8 Seabloom, Erika SO Cambridge 16.69
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baker, Kenzie SO Mercer County 12.84 10
2 Hofmann, Catelyn FR Mercer County 12.90 8
3 Hiland, Cheyenne SO Monmouth-Roseville 13.47 6
4 Shelton, Kaeli FR Monmouth-Roseville 13.59 4
5 Spicher, Grayce FR Cambridge 13.64 2
6 Parker, Ellery SR Rockridge 13.69 1
7 Wise, Jasmine SR Orion 14.14
8 Collis, Jessica JR Orion 14.26

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wernsman, Rachel FR Abingdon 31.93
2 Durkin, Kyra FR Abingdon 33.03
3 Knott, Alexandra SO Abingdon 33.38
4 Schmidt, Samatha SO Galva 35.19
5 Barsema, Savannah SO Abingdon 36.02
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gregory, Vada FR United (Monmouth) 29.74 2
2 Goehl, Lacie FR ROWVA 30.06
3 Feltmeyer, Ally FR United (Monmouth) 31.31
4 West, Cynthia SO ROWVA 32.88
5 Boettcher, Hanne JR Abingdon 33.15
6 Taylor, Bailey SR Galva 35.48
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baker, Kenzie SO Mercer County 27.16 10
2 Hofmann, Catelyn FR Mercer County 27.53 8
3 Spicher, Grayce FR Cambridge 29.30 6
4 Collis, Jessica JR Orion 29.40 4
5 Hofmann, Arika FR Monmouth-Roseville 29.92 1
6 Sindani, Ruth SO Monmouth-Roseville 30.28
7 Parker, Ellery SR Rockridge 31.52

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dickerson, Taylor SO Abingdon 1:17.91
2 McClay, Lisa JR ROWVA 1:21.23
3 Ingles, Alyssa FR ROWVA 1:26.39
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grissom, Skyler FR Rockridge 1:11.46
2 Gavin, Maddie SO United (Monmouth) 1:12.63
3 Durkin, Kyra FR Abingdon 1:13.04
4 Wernsman, Rachel FR Abingdon 1:13.06
5 Gandarilla, Griselda SR Monmouth-Roseville 1:13.64
6 Jones, Madison SO Abingdon 1:14.33
7 Bohnsack, Chloe SO Rockridge 1:16.28
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Joy, Morgan JR Mercer County 1:07.98 10
2 Poole, Emma FR United (Monmouth) 1:08.56 8
3 Wampler, Emily SR Orion 1:08.89 6
4 Wise, Jasmine SR Orion 1:09.96 4
5 Bowie, Joy FR Mercer County 1:11.15 2
6 Nail, Julia FR Cambridge 1:11.25 1
7 Sindani, Ruth SO Monmouth-Roseville 1:12.96

Women's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Weeks, Emily JR Mercer County 2:38.65 10
2 Poole, Nicole FR United (Monmouth) 2:44.24 8
3 Copeland, Jordan FR Monmouth-Roseville 2:44.88 6
4 Speer, Jenna JR Mercer County 2:47.95 4
5 Harrell, Kelly SO ROWVA 2:51.83 2
6 Schnerre, Emma SR United (Monmouth) 2:52.18 1
7 Jones, Madison SO Abingdon 2:54.70
8 Letts, Fran FR Rockridge 2:57.12
9 Dickerson, Taylor SO Abingdon 3:00.69
10 Fratzke, Audrey SO Rockridge 3:03.85
11 Fuqua, Laney FR Cambridge 3:04.05
12 Patch, Carrie SR ROWVA 3:04.41

Women's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dulin, Maddie SR Monmouth-Roseville 5:26.57 10
2 Bishop, Caitlen SR United (Monmouth) 5:57.35 8
3 Matson, Lauren FR Orion 5:57.73 6
4 Speer, Jenna JR Mercer County 6:06.34 4
5 Copeland, Jordan FR Monmouth-Roseville 6:12.74 2
6 Harrell, Kelly SO ROWVA 6:16.97 1
7 Jackson, Loren JR Orion 6:28.56
8 Gibbons, Ella SR ROWVA 6:37.79
9 Ramirez, Carolina FR United (Monmouth) 6:40.92
10 Hansen, Mady SO Mercer County 6:43.76
11 Smith, Jessie SR Cambridge 6:46.33
12 Thorpe, Taylor SO Rockridge 7:02.36
13 Burgeson, Avery JR Cambridge 7:52.34

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bishop, Caitlen SR United (Monmouth) 12:55.12 10
2 Hansen, Mady SO Mercer County 13:14.06 8
3 Wampler, Katie JR Orion 13:20.71 6
4 Gandarilla, Griselda SR Monmouth-Roseville 13:40.62 4
5 Bishop, Olivia FR United (Monmouth) 14:32.35 2
6 Thorpe, Taylor SO Rockridge 14:48.77 1
7 Johnson, Daisy SO Cambridge 14:50.19
8 Whan, Heather SO Mercer County 14:57.61
9 Seabloom, Andrea FR Cambridge 17:33.17

Women's 100m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kiddoo, Carlea JR Mercer County 17.28 10
2 DeBaillie, Abby SR Orion 17.34 8
3 Mack, Alexandra FR Orion 18.04 6
4 Gardner, Matti SR ROWVA 18.36 4
5 Walker, Katie FR Rockridge 18.49 2
6 Ford, Abby SR Rockridge 21.50 1
7 Fuqua, Laney FR Cambridge 22.83

Women's 300m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Patch, Carrie SR ROWVA 1:01.06
2 Day, Elizabeth SO ROWVA 1:02.30
3 Fuqua, Laney FR Cambridge 1:03.42
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mack, Alexandra FR Orion 49.58 10
2 Woods, Ally SO Rockridge 50.10 8
3 Kiddoo, Carlea JR Mercer County 50.60 6
4 Wyman, Kelsey SO Monmouth-Roseville 50.80 3
5 DeBaillie, Abby SR Orion 50.80 3
6 Walker, Katie FR Rockridge 52.36 1
7 Gregory, Vada FR United (Monmouth) 54.93

Women's 4 x 100m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 United (Monmouth) A , ,
,
58.90 2
2 Abingdon A , ,
,
1:00.31
3 Galva A , ,
,
1:00.94
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Monmouth-Roseville A , ,
,
52.75 10
2 Rockridge A , ,
,
52.92 8
3 Orion A , ,
,
54.75 6
4 Cambridge A , ,
,
55.47 4
5 ROWVA A , ,
,
1:00.26 1
6 Mercer County A , ,
,
-

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mercer County A , ,
,
1:48.49 10
2 Monmouth-Roseville A , ,
,
1:51.17 8
3 Rockridge A , ,
,
1:52.56 6
4 Cambridge A , ,
,
1:59.10 4
5 ROWVA A , ,
,
1:59.98 2
6 United (Monmouth) A , ,
,
2:02.75 1

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Monmouth-Roseville A , ,
,
4:19.21 10
2 Rockridge A , ,
,
4:31.32 8
3 ROWVA A , ,
,
4:47.27 6
4 Mercer County A , ,
,
4:50.51 4
5 United (Monmouth) A , ,
,
4:56.30 2

Women's 4 x 800m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Monmouth-Roseville A , ,
,
9:52.45 10
2 Mercer County A , ,
,
11:12.46 8
3 United (Monmouth) A , ,
,
11:23.15 6
4 Rockridge A , ,
,
12:09.46 4
5 ROWVA A , ,
,
12:25.44 2

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carlson, Harley SR ROWVA 5' 0.0" 10
2 Gardner, Matti SR ROWVA 4' 10.0" 8
3 Mack, Alexandra FR Orion 4' 8.0" 6
4 Woods, Ally SO Rockridge 4' 8.0" 4
5 Wise, Jasmine SR Orion 4' 6.0" 2
6 Rowe, Camryn FR Rockridge 4' 6.0" 0.33
7 Jones, Madison SO Abingdon 4' 6.0" 0.33
8 Smith, Destiny JR Monmouth-Roseville 4' 6.0" 0.33
9 Venegas, Nalicia JR Monmouth-Roseville 4' 4.0"
10 Dickerson, Taylor SO Abingdon 4' 4.0"
11 Boettcher, Hanne JR Abingdon 4' 2.0"

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bowie, Joy FR Mercer County 6' 6.0" 10
2 Bohnsack, Chloe SO Rockridge 6' 6.0" 8
3 Tharp, Hannah JR Rockridge -

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Dyesha JR Monmouth-Roseville 16' 1.0" 10
2 Parkinson, Halie SR Mercer County 15' 3.5" 8
3 Wampler, Emily SR Orion 14' 5.0" 6
4 Coulter, Kari FR Mercer County 14' 2.0" 4
5 Wexell, Paige SR Cambridge 13' 10.5" 2
6 Smith, Jessie SR Cambridge 13' 8.25" 1
7 Matson, Lauren FR Orion 13' 7.25"
8 Galloway, Lakin SR ROWVA 13' 2.5"
9 Peters, Abby SR Rockridge 13' 1.0"
10 Copeland, Jordan FR Monmouth-Roseville 13' 0.5"
11 Dillbeck, Kinze SO ROWVA 12' 11.25"
12 Durkin, Kyra FR Abingdon 12' 2.5"
13 Gavin, Maddie SO United (Monmouth) 11' 11.25"
14 Ford, Abby SR Rockridge 11' 10.0"
15 Davin, Riley FR United (Monmouth) 11' 1.5"
16 Kendall, Kayla FR Galva 10' 9.5"

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lower, Ellie SO Mercer County 31' 4.5" 10
2 Wexell, Paige SR Cambridge 30' 11.75" 8
3 DeBaillie, Abby SR Orion 30' 11.25" 6
4 Dillbeck, Kinze SO ROWVA 29' 1.0" 4
5 Venegas, Nalicia JR Monmouth-Roseville 29' 0.5" 2
6 Galloway, Lakin SR ROWVA 28' 7.25" 1
7 Bohnsack, Jordan SR Rockridge 28' 2.5"
8 Weeks, Emily JR Mercer County 27' 8.0"
9 Grissom, Skyler FR Rockridge 26' 4.5"
10 Gregory, Vada FR United (Monmouth) 26' 3.0"
11 Kendall, Kayla FR Galva 25' 1.0"
12 Davin, Riley FR United (Monmouth) 25' 0.0"

Women's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Lexi JR Mercer County 35' 0.5" 10
2 Mindock, Kaylee JR Rockridge 31' 6.0" 8
3 O'Riley, Curran SR Galva 30' 11.0" 6
4 Miller, Kyra SO Monmouth-Roseville 29' 4.5" 4
5 McVey, Hannah SO Monmouth-Roseville 29' 3.5" 2
6 Finch, Josie FR Mercer County 25' 3.0" 1
7 Pederson, Karyssa JR Abingdon 25' 1.0"
8 Hoffeditz, Madi SO Rockridge 24' 5.0"
9 Gibbons, Annabeth JR ROWVA 24' 2.0"
10 Stowe, Elizabeth SO ROWVA 24' 0.0"
11 Young, Brittany SO United (Monmouth) 23' 11.5"
12 Roller, Miranda JR Abingdon 23' 5.0"
13 Hinerichsen, Chloe SO Cambridge 19' 7.0"
14 Howell, Rosemary FR Galva 17' 0.5"

Women's Discus Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mindock, Kaylee JR Rockridge 101' 2.0" 10
2 McVey, Hannah SO Monmouth-Roseville 90' 6.0" 8
3 O'Riley, Curran SR Galva 85' 7.0" 6
4 Hunter, Takara FR Monmouth-Roseville 84' 11.0" 4
5 Doyle, Kassie JR Mercer County 81' 2.0" 2
6 Stowe, Elizabeth SO ROWVA 73' 11.0" 1
7 Gibbons, Annabeth JR ROWVA 71' 6.0"
8 Pederson, Karyssa JR Abingdon 69' 10.0"
9 Johnson, Lexi JR Mercer County 68' 9.0"
10 Roller, Miranda JR Abingdon 64' 6.0"
11 Schmidt, Samatha SO Galva 64' 3.0"
12 Young, Brittany SO United (Monmouth) 61' 10.0"
13 Hinerichsen, Chloe SO Cambridge 58' 1.0"
14 Long, Payton SR Rockridge 53' 9.0"