Le-Win / Buzz Gates Jamboree

Scores:
Team Score
Byron113.86
Hononegah83.9
Fulton67.94
Lena-Winslow63.93
Stillman Valley59.92
Galena53.9
Pecatonica-Durand27.91
Dakota17.97
Pearl City10

Men's 100m Dash Relay   Top↑

Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sherriff, Mike SR Pearl City 12.70
2 Stark, Adam JR Lena-Winslow 12.83 0.66
3 Vargas, Daniel JR Byron 13.00
4 Elsbury, Brandon SO Byron 13.02
5 Staheli, Alex SO Pecatonica-Durand 13.33 1.33
6 Wilkins, Abe SR Dakota 13.71
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Eric JR Hononegah 12.07
2 Hilliard, Grant SR Stillman Valley 12.32 2.66
3 Santoro, Frank SR Lena-Winslow 12.37 0.66
4 Carlson, Avery JR Byron 12.50
5 Ditsworth, T.J. JR Hononegah 12.62
6 Valentine, Rahkeem JR Lena-Winslow 12.83 0.66
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewin, Connor JR Stillman Valley 11.61 2.66
2 Diaz, Marcelo SO Galena 11.74 3.33
3 Ross, Nathan SO Stillman Valley 11.77 2.66
4 Swanson, Ryan JR Pecatonica-Durand 11.88 1.33
5 Walls, Printice SR Dakota 12.04
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Osborne, Jason SR Fulton 11.52 2
2 Mullane, Sawyer SR Galena 11.72 3.33
3 Townsend, Antonio SR Galena 11.79 3.33
4 Thayer, Alex SR Pecatonica-Durand 12.00 1.33
5 Schroeder, Austin FR Fulton 12.25 2
6 Hunt, Gabe FR Fulton 12.48 2

Men's 200m Dash Relay   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilkins, Abe SR Dakota 28.92
2 Erickson, Joey FR Pecatonica-Durand 29.84
3 Engelbrecht, Derek FR Dakota 37.37
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hilliard, Grant SR Stillman Valley 25.66 3.33
2 Barklow, Brent SR Pearl City 26.90
3 Staheli, Alex SO Pecatonica-Durand 27.18
4 Voskuil, Caleb SR Pecatonica-Durand 27.53
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilsie, Brady JR Byron 24.72 1.33
2 Holste, Matt SO Dakota 25.14
3 Carlson, Avery JR Byron 26.00 1.33
4 Stark, Adam JR Lena-Winslow 26.62
5 Hunt, Gabe FR Fulton 27.09 2.66
6 Trumpy, Noah FR Lena-Winslow 29.64
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ross, Nathan SO Stillman Valley 24.19 3.33
2 Valentine, Rahkeem JR Lena-Winslow 25.11
3 Rivers, Nathan JR Hononegah 25.62 0.66
4 Brown, Austin SO Hononegah 26.02 0.66
5 McKay, Tyler JR Byron 26.58 1.33
6 Mullane, Sawyer SR Galena 26.77 2
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewin, Connor JR Stillman Valley 23.15 3.33
2 Gossard, Rodney JR Fulton 23.59 2.66
3 Osborne, Jason SR Fulton 24.08 2.66
4 Townsend, Antonio SR Galena 24.29 2
5 Diaz, Marcelo SO Galena 25.16 2
6 Lee, Raymond JR Hononegah 25.69 0.66

Men's 400m Dash Relay   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Powell, Dylan FR Stillman Valley 1:02.92 2.66
2 Johnston, Ben JR Galena 1:03.86
3 Schmidt, Jacob SO Fulton 1:04.71 1.33
4 Gamberini, Filippo SR Galena 1:04.92
5 Welling, Derek FR Dakota 1:07.89
6 Mariano, Anthony JR Pecatonica-Durand 1:12.45
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Colborn, Clay JR Pecatonica-Durand 56.51
2 Wilsie, Brady JR Byron 58.13 0.66
3 Norman, Sam SO Fulton 59.02 1.33
4 Stark, Adam JR Lena-Winslow 1:00.93 3.33
5 Wise, Adam JR Dakota 1:01.13
6 Brown, Austin SO Hononegah 1:02.48 2
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Santoro, Frank SR Lena-Winslow 57.82 3.33
2 Acton, Bradley JR Stillman Valley 58.28 2.66
3 Hegge, Nathan SR Hononegah 59.01 2
4 Garrison, Justin JR Pecatonica-Durand 59.78
5 McKay, Tyler JR Byron 1:00.62 0.66
6 DeVries, Grant SR Byron 1:02.58 0.66
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kluck, Cody SR Pearl City 54.79
2 McCammond, Nile SR Stillman Valley 55.30 2.66
3 Werkheiser, Joe SR Lena-Winslow 56.09 3.33
4 Matthews, Kyle SR Fulton 56.44 1.33
5 Einsweiler, Dylan SR Galena 56.80
6 St. Clair, Austin SO Hononegah 58.12 2

Men's 800m Run Relay   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Haas, Derek FR Galena 2:32.78
2 Oltmanns, Chris JR Stillman Valley 2:48.98
3 Burdick, Isaiah SO Pecatonica-Durand 2:49.60 1.33
4 Chase, Kevin SR Galena 2:53.38
5 Sherriff, Joe SO Pearl City 2:54.97
6 Knockel, Dominick JR Galena 2:57.46
7 Engelbrecht, Derek FR Dakota 3:05.01
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Green, Dominic JR Hononegah 2:21.80 2.66
2 Alstead, Kyle JR Fulton 2:27.90 2
3 Bruegger, Neil SR Dakota 2:30.10
4 Knapp, Killian JR Lena-Winslow 2:31.40 0.66
5 Palmer, Seth FR Pearl City 2:35.70
6 Klein, Brock FR Pecatonica-Durand 2:40.00 1.33
7 Fox, Jake SR Lena-Winslow 2:41.90 0.66
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCarey, Austin SR Byron 2:08.09 3.33
2 Mason, Brevin SR Fulton 2:12.94 2
3 Rhines, Todd SR Hononegah 2:14.44 2.66
4 Winter, Hobs JR Fulton 2:14.68 2
5 Heitter, Jake JR Byron 2:17.65 3.33
6 Wittmus, Jeremy SR Hononegah 2:17.81 2.66
7 Alejandre-Gonzalez, Inigo SO Byron 2:21.70 3.33
8 Munson, Grant SO Pecatonica-Durand 2:23.66 1.33
9 Jorkovich, John SR Lena-Winslow 2:55.74 0.66

Men's 1600m Run Relay   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Alexander, Nick SO Dakota 5:32.13 2
2 Ruark, Trevor SR Galena 5:44.74 0.66
3 Rodriguez, AJ FR Galena 5:54.69 0.66
4 Alstead, Kyle JR Fulton 6:07.06 1.33
5 Hanson, Shane JR Galena 6:07.80 0.66
6 Sandoval, Andre SR Pecatonica-Durand 6:18.48
7 Suave, Don SR Lena-Winslow 6:28.88
8 Oltmanns, Chris JR Stillman Valley 6:36.38
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sarver, Chase SO Byron 4:54.72 2.66
2 Back, Michael JR Hononegah 4:56.67 3.33
3 Winter, Hobs JR Fulton 5:04.87 1.33
4 Geerts, Kevin SR Hononegah 5:16.13 3.33
5 Lobdell, Kade SO Lena-Winslow 5:20.36
6 Alejandre-Gonzalez, Inigo SO Byron 5:21.08 2.66
7 Reid, Wyatt SR Hononegah 5:24.14 3.33
8 Bruegger, Neil SR Dakota 5:29.13 2
9 Mrozek, Jacob SO Byron 5:30.71 2.66
10 Southard, Tyler JR Pecatonica-Durand 5:42.39
11 VanEst, Alex SR Dakota 5:56.66 2
12 Mason, Brevin SR Fulton 6:02.30 1.33

Men's 3200m Run Relay   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Welte, Ben SO Hononegah 10:58.15 5
2 Lobdell, Kade SO Lena-Winslow 11:14.71 4
3 Sheets, Ian SO Hononegah 12:06.31 5
4 Luke, Asa SR Lena-Winslow 12:55.74 4
5 Hutchison, Christian JR Fulton 12:58.87 3
6 Stuart, Robert JR Fulton 12:59.06 3
7 Oltmanns, Chris JR Stillman Valley 13:18.70
8 Jurasek, Lucas SO Byron 14:09.23 2
9 Newhouse, Myles JR Byron 15:55.42 2

Men's 110m Hurdles Relay   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mulvain, Devin SR Dakota 21.74 1.33
2 Johnston, Ben JR Galena 22.26 2.66
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Welling, Brian SO Dakota 19.10 1.33
2 Fortener, Zack SO Byron 19.53 3.33
3 Crothers, TJ FR Lena-Winslow 20.52
4 Sutter, Christian FR Lena-Winslow 20.74
5 Miller, Ryan SO Dakota 21.40 1.33
6 Barenbaum, Aaron SO Hononegah 22.44 2
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Flack, Caleb JR Galena 15.11 2.66
2 Falconer, Danny SR Byron 15.99 3.33
3 Butera, Michael JR Hononegah 16.26 2
4 Galster, Wyatt SO Byron 17.20 3.33
5 Holland, Hunter SO Galena 18.11 2.66
6 Korman, Matthew JR Hononegah 18.88 2

Men's 300m Hurdles Relay Intermediate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sutter, Christian FR Lena-Winslow 53.52
2 Mulvain, Devin SR Dakota 56.83 0.66
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Galster, Wyatt SO Byron 47.76 2.66
2 Welling, Brian SO Dakota 49.47 0.66
3 Crothers, TJ FR Lena-Winslow 50.17
4 North, Brad SR Pecatonica-Durand 52.03 1.33
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fortener, Zack SO Byron 44.66 2.66
2 Miller, Ryan SO Dakota 45.45 0.66
3 Korman, Matthew JR Hononegah 45.49 2
4 Lunde, Dennis JR Pecatonica-Durand 46.54 1.33
5 Ditsworth, T.J. JR Hononegah 46.65 2
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Falconer, Danny SR Byron 42.40 2.66
2 Thayer, Alex SR Pecatonica-Durand 43.04 1.33
3 Holland, Hunter SO Galena 43.57 3.33
4 Mullane, Sawyer SR Galena 44.09 3.33
5 Flack, Caleb JR Galena 45.57 3.33
6 Butera, Michael JR Hononegah 45.78 2

Men's High Jump Relay   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Matthews, Kyle SR Fulton 5' 8.0"
2 Johnson, Verne JR Byron 5' 8.0" 3.33
3 Wise, Adam JR Dakota 5' 8.0" 2
4 Lunde, David JR Hononegah 5' 6.0" 2.66
5 Capes, Austin JR Byron 5' 6.0" 3.33
6 Coltrain, Austin SR Byron 5' 6.0" 3.33
7 Kluck, Cody SR Pearl City 5' 4.0"
8 Rivers, Nathan JR Hononegah 5' 4.0" 2.66
9 Holste, Matt SO Dakota 5' 2.0" 2
10 Bartlett, Alex FR Hononegah 5' 2.0" 2.66
11 Sutter, Christian FR Lena-Winslow 5' 2.0"
12 Palmer, Seth FR Pearl City 5' 0.0"
13 Johnston, Ben JR Galena 5' 0.0"
14 Wilkins, Samson JR Dakota 5' 0.0" 2
15 Haring, Johnathan FR Galena -

Men's Long Jump Relay   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Flack, Caleb JR Galena 18' 11.0" 2.66
2 Vanbriesen, Seth SR Stillman Valley 17' 10.5" 3.33
3 Rivers, Nathan JR Hononegah 17' 6.0" 2
4 McCammond, Nile SR Stillman Valley 17' 6.0" 3.33
5 Heitter, Jake JR Byron 17' 6.0" 0.66
6 Hunt, Gabe FR Fulton 17' 5.5" 1.33
7 Pidde, Michael SO Fulton 16' 10.5" 1.33
8 McMahon, Davion FR Hononegah 16' 10.5" 2
9 Lewis, Matt SR Stillman Valley 16' 7.0" 3.33
10 Johnson, Eric JR Hononegah 16' 3.0" 2
11 Townsend, Antonio SR Galena 16' 1.0" 2.66
12 Diaz, Marcelo SO Galena 16' 1.0" 2.66
13 Walls, Printice SR Dakota 15' 11.0"
14 Palmer, Seth FR Pearl City 15' 6.5"
15 Toelke, Dylan SO Dakota 15' 6.0"
16 Barklow, Brent SR Pearl City 15' 4.5"
17 Santoro, Frank SR Lena-Winslow 15' 3.0"
18 Pauline, Tyler SO Fulton 15' 1.0" 1.33
19 Palmer, Reese JR Pecatonica-Durand 14' 6.0"
20 Capes, Austin JR Byron 14' 4.0" 0.66
21 Myelle, Alan SR Lena-Winslow 14' 0.0"
22 Sadler, Robbie SR Pecatonica-Durand 13' 9.5"
23 Elsbury, Brandon SO Byron 13' 8.0" 0.66
24 Stark, Adam JR Lena-Winslow 13' 0.0"
25 Sherriff, Joe SO Pearl City 12' 10.5"
26 Erickson, Joey FR Pecatonica-Durand 12' 6.0"

Men's Triple Jump Relay   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gossard, Rodney JR Fulton 40' 8.0" 3.33
2 Valentine, Rahveon FR Lena-Winslow 38' 5.5"
3 Lewis, Matt SR Stillman Valley 36' 11.5" 2.66
4 Falconer, Danny SR Byron 36' 11.0" 2
5 McCammond, Nile SR Stillman Valley 36' 10.0" 2.66
6 North, Brad SR Pecatonica-Durand 36' 2.0" 0.66
7 Matthews, Kyle SR Fulton 35' 5.0" 3.33
8 Johnson, Verne JR Byron 34' 6.0" 2
9 Vanbriesen, Seth SR Stillman Valley 33' 8.5" 2.66
10 Korman, Matthew JR Hononegah 33' 6.5" 1.33
11 Pidde, Michael SO Fulton 33' 5.5" 3.33
12 Lee, Jonathan SR Hononegah 33' 4.5" 1.33
13 Lunde, David JR Hononegah 32' 9.0" 1.33
14 Coltrain, Austin SR Byron 32' 9.0" 2
15 Simpson, Ben JR Lena-Winslow 32' 5.0"
16 Staheli, Alex SO Pecatonica-Durand 30' 4.5" 0.66
17 Palmer, Reese JR Pecatonica-Durand 28' 9.0" 0.66

Men's Shot Put Relay   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sealby, Ross SR Byron 50' 10.0" 2.66
2 Packard, Michael JR Lena-Winslow 43' 8.0" 3.33
3 McLuckie, Kyle SO Fulton 42' 7.0" 2
4 Juilius, Brooks SR Lena-Winslow 42' 1.0" 3.33
5 Myelle, Alan SR Lena-Winslow 40' 3.0" 3.33
6 Babcock, Trenton SR Hononegah 39' 7.0" 1.33
7 North, Kegan JR Fulton 38' 11.0" 2
8 Dykstra, Colby SR Fulton 37' 4.0" 2
9 Hollingsworth, Jacob JR Hononegah 37' 2.0" 1.33
10 Trosper, Billy SO Byron 35' 3.0" 2.66
11 Eccles, Nathan FR Hononegah 34' 4.0" 1.33
12 Stear, Noah SR Byron 33' 7.0" 2.66
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sinagra, Brandon SO Galena 37' 7.0"
2 Fischer, Austin SR Pearl City 37' 5.0"
3 Kamholz, Kyle SR Dakota 34' 9.0"
4 Bryant, James SR Pecatonica-Durand 32' 7.0" 0.66
5 Voskuil, Caleb SR Pecatonica-Durand 31' 8.0" 0.66
6 Untersee, Austin JR Dakota 28' 11.0"
7 Sheehan, Kyle FR Galena 27' 7.0"
8 Schoohoven, Tyler SR Pecatonica-Durand 26' 8.0" 0.66
9 Knockel, Dominick JR Galena 25' 1.0"
10 Swanson, Brandon SO Dakota 23' 11.0"
11 Reyes, Dallas FR Stillman Valley 21' 1.0"

Men's Discus Throw Relay   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 North, Brad SR Pecatonica-Durand 140' 2.0" 2.66
2 Sinagra, Brandon SO Galena 128' 2.0" 0.66
3 Voskuil, Caleb SR Pecatonica-Durand 123' 2.0" 2.66
4 Bryant, James SR Pecatonica-Durand 93' 2.0" 2.66
5 Haas, Derek FR Galena 81' 9.0" 0.66
6 Welling, Brian SO Dakota 81' 1.0"
7 Einsweiler, Dylan SR Galena 80' 5.0" 0.66
8 Kamholz, Kyle SR Dakota 70' 0.0"
9 Untersee, Austin JR Dakota 64' 6.0"
10 Oltmanns, Chris JR Stillman Valley 51' 4.0"
11 Reyes, Dallas FR Stillman Valley 44' 9.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sealby, Ross SR Byron 147' 6.0" 2
2 Milliken, Joe JR Lena-Winslow 133' 0.0" 3.33
3 Packard, Michael JR Lena-Winslow 128' 5.0" 3.33
4 Lunde, Matt SR Hononegah 120' 1.0" 1.33
5 Eccles, Nathan FR Hononegah 118' 2.0" 1.33
6 Hollingsworth, Jacob JR Hononegah 116' 6.0" 1.33
7 Juilius, Brooks SR Lena-Winslow 115' 5.0" 3.33
8 Trosper, Billy SO Byron 112' 9.0" 2
9 Shaffer, Justin SR Fulton 109' 3.0"
10 Stear, Noah SR Byron 94' 8.0" 2
11 Dornbush, Blake SO Fulton 78' 2.0"
12 North, Kegan JR Fulton -