Kansas Relays

Event List:
Men's
M 100
100m Dash High School
Men 100m Dash Collegiate
Men 200m Dash Collegiate
400m Run High School
Men 400m Dash Collegiate
M 400
Men 800m Run Seeded Collegiate
Men 800m Run unseeded Collegiate
800m Run High School
M 1500
Men 1500m Run Quadrangular
Men 1500m Run unseeded Collegiate
1600m Run High School
3200m Run High School
Men 5000m Run unseeded Collegiate
Men 5000m Run Quadrangular
Men 10000m Run unseeded Collegiate
Men 110m Hurdles Collegiate
M 110h
110m Hurdles High School
300m Hurdles High School
Men 400m Hurdles Collegiate
2000m Steeplechase High School
Men 3000m Steeplechase unseeded Collegiate
Men 3000m Steeplechase Quadrangular
4 x 100m Relay High School
4 x 100m Relay Division 1
4 x 200m Relay High School
4 x 400m Relay High School
4 x 400m Relay Division 1
4 x 800m Relay Division 1
4 x 800m Relay High School
4 x 1,600m Relay High School
1,600m Sprint Medley High School
4,000m Distance Medley High School
4,000m Distance Medley Division 1
Men High Jump Quadrangular
Men High Jump Collegiate
M hj
High Jump High School
Men Pole Vault Collegiate
Men Pole Vault Quadrangular
Pole Vault High School
M pv
Long Jump High School
Men Long Jump Collegiate
Men Long Jump Quadrangular
M lj
Men Triple Jump Collegiate
Triple Jump High School
M sp
Men Shot Put Quadrangular
Men Shot Put Collegiate
Shot Put High School
Discus Throw High School
M dt
Men Discus Throw Collegiate
Men Hammer Throw Quadrangular
Men Hammer Throw Collegiate
Javelin Throw High School
Men Javelin Throw Collegiate
M jav
Men Decathlon Collegiate
 
Women's
Women 100m Dash Collegiate
100m Dash High School
Women 200m Dash Collegiate
F 200
400m Run High School
Women 400m Dash Collegiate
Women 800m Run Seeded Collegiate
800m Run High School
Women 800m Run unseeded Collegiate
F 800
Women 1500m Run Quadrangular
Women 1500m Run unseeded Collegiate
1600m Run High School
3200m Run High School
Women 5000m Run Quadrangular
Women 5000m Run unseeded Collegiate
Women 10000m Run unseeded Collegiate
F 100h
100m Hurdles High School
Women 100m Hurdles Collegiate
300m Hurdles High School
Women 400m Hurdles Collegiate
2000m Steeplechase High School
Women 3000m Steeplechase unseeded Collegiate
Women 3000m Steeplechase Quadrangular
4 x 100m Relay High School
4 x 100m Relay Division 1
4 x 200m Relay High School
4 x 400m Relay Division 1
4 x 400m Relay High School
4 x 800m Relay High School
4 x 800m Relay Division 1
4 x 1,600m Relay High School
1,600m Sprint Medley High School
4,000m Distance Medley High School
4,000m Distance Medley Division 1
Women High Jump Collegiate
F hj
High Jump High School
Women Pole Vault Collegiate
Pole Vault High School
Women Long Jump Quadrangular
Long Jump High School
Women Long Jump Collegiate
F lj
Triple Jump High School
Women Triple Jump Collegiate
Shot Put High School
F sp
Women Shot Put Collegiate
Women Shot Put Quadrangular
Discus Throw High School
Women Discus Throw Collegiate
Women Hammer Throw Collegiate
Women Hammer Throw Quadrangular
Women Javelin Throw Collegiate
Women Javelin Throw Quadrangular
F jav
Javelin Throw High School
Women Heptathlon Collegiate

M 100   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fenske, Guy SR Nebraska 11.29
2 Vazquez, Aaron SR Garden City CC 11.44
3 Stevens, Joshua SR Graceland 11.60
4 Fisch, Kevin SR Illinois State 11.90
5 Kravec, Nick SR Colorado St. 12.06
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Price, Hunter SR Colorado St. 11.19
2 Legband, Zachary SR Nebraska 11.50
3 Cogdill, Josh SR Colorado St. 11.58
4 Deterding, Adam SR Kansas State 11.64
5 Green, Justin SR Colorado St. 11.88
6 Shaw, Lucas SR Kansas 11.93
7 Dinh, Arnold SR Kansas 11.94

Men's 100m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Graves, Caulin JR Grandview 11.31
2 White, Ronald JR Lawrence-Free State 11.40
3 Martin , Darrius JR Ames 11.49
4 Chase, Ja'Kealon SR Blue Springs 11.56
5 Fisher, Seth SR Lincoln College Prep 11.81
6 Mortimer, Gage SR Minneapolis 12.06
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nguyen, Tai SR Mill Valley 11.30
2 Alexander, Miles SR OP-Blue Valley Northwest 11.31
3 Weaver, Trevon SO North Platte 11.35
4 Potts, Jauan SR Leavenworth 11.44
5 Bender, Trey JR Abilene 11.48
6 Alade-fa, Lawan JR Hazelwood Central 11.52
7 Hollis, Russel FR East St. Louis 11.62
8 Lee, Cedric JR Omaha Creighton Prep 11.65
9 Stovall, Jeramiah SR Omaha Creighton Prep 11.65
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spears, Michael SR Grandview 11.09
2 McCrary, Zac SR Fort Zumwalt South 11.22
3 Lane, Avin SO Lawrence-Free State 11.25
4 Woods, J.D. JR Lawrence 11.26
5 Adams, Isiah SR Kansas City-Turner 11.26
6 Thomas, Sam SR Olathe-Northwest 11.32
7 Jeffries, Tyrell SO Blue Springs South 11.34
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Koudou, Enock SR Park Hill 11.13
2 Hawkins, Jerome SO Blue Springs South 11.27
3 Quinney, Tamarick SR Blue Springs 11.36
4 Parker, Tyrece SR Topeka 11.36
5 Berry, Jai'Mein SO Topeka 11.37
6 Pearson, Keonta JR East St. Louis 11.65
7 Griffin, Raekwon SR East St. Louis 11.79
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beaver, Micah JR Raymore-Peculiar 10.84
2 Robinson, Clifford SO Leavenworth 10.91
3 Reagan, Joe SR Topeka-Seaman 10.98
4 Redmond, Jon SO Liberty North 11.01
5 Hardman, Luke SO Lamar 11.08
6 Griffin, Denvoir JR Bishop Miege 11.15
7 Foxall, Pitmon JR Blair 11.72
8 Johnson, Kevin JR East St. Louis 12.38

Men's Men 100m Dash Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hartley, Jaron SR Kansas 10.70
2 Barker, Deion SR Iowa Western CC 11.12
3 Battle, Trevian SR Garden City CC 11.30
4 Magwood, Micah SR Oral Roberts 11.37
5 Welch, Ezekiel SR Kansas 11.48
6 Adams, Barden SR Kansas 11.87
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Asemota, Duan SR Coffeyville CC 10.81
2 Epps, Phillip SR Incarnate Word 10.92
3 Trajkovski -Soeresen, Andreas SR Iowa Western CC 10.93
4 Barnes, Timothy SR Neosho County CC 10.94
5 Alves, Rodrigo SR Fort Hays St. 11.01
6 Simmons, Edward SR Butler CC 11.01
7 Sanusi, Ayo SR Colorado St. 11.04
8 Allotey, Dillando SR Fort Hays St. 11.06
9 Alvarez, Enrique SR Nebraska-Kearney 11.17
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, Jaime SR Kansas 10.76
2 Wrimene, Hakeem SR Iowa Western CC 10.79
3 Gillie, Jalen SR Butler CC 10.86
4 Archibald, Christian SR Nebraska-Kearney 10.89
5 Anderson, Nicholas SR Truman 10.99
6 Golden, Lidell SR Garden City CC 11.01
7 Wilbur, Dresden SR Nebraska-Kearney 11.09
8 Smith, William SR Truman 11.19
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Cameron SR Kansas 10.94
2 Harris, Xavier SR Cloud County CC 10.97
3 Johnson, Troy SR Colorado St. 11.01
4 Chihambakwe, Raphael SR Oral Roberts 11.03
5 Robinson, Najee SR Garden City CC 11.05
6 Vutich, Phil SR Benedictine (Kan.) 11.14
7 Reeves, Broderick SR Incarnate Word 11.20
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Terrell SR Kansas State 10.46
2 Crow, Jason SR Pittsburg St. 10.60
3 Starks, Bryce SR Pittsburg St. 10.64
4 Collis, Xavier SR Coffeyville CC 10.69
5 Afful, Solomon SR Cloud County CC 10.69
6 Reis-Herron, Joseph SR Oral Roberts 10.80
7 Dickson, Ryan SR Emporia St. 11.04
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jelks, Mark SR Unattached 10.36
2 Rodiguez, Carlos SR Puerto Rico 10.63
3 DeWitt, Christopher SR Incarnate Word 10.64
4 Dieujuste, Florisson SR Garden City CC 10.65
5 Cubit, Juwan SR Lindenwood 10.66
6 DeLoach, Josh SR Colorado St. 10.68
7 Boomsma, Seth SR Dakota State 10.71

Men's Men 200m Dash Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Cameron SR Kansas 21.93
2 Williams, Cameron SR Garden City CC 22.03
3 DeLoach, Josh SR Colorado St. 22.14
4 Mlambo, Michael SR Lindenwood 22.26
5 Sanusi, Ayo SR Colorado St. -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gillie, Jalen SR Butler CC 21.71
2 Coleman, Colin SR Emporia St. 21.78
3 Allotey, Dillando SR Fort Hays St. 21.94
4 Young, Willie SR Cloud County CC 22.27
5 Sandoval, Austin SR Incarnate Word 22.33
6 Reis-Herron, Joseph SR Oral Roberts 22.47
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hartley, Jaron SR Kansas 21.40
2 Steen, Dane SR Kansas State 21.68
3 Johnson, Troy SR Colorado St. 22.03
4 Jones, David SR Neosho County CC 22.08
5 Dickson, Ryan SR Emporia St. 22.09
6 Chihambakwe, Raphael SR Oral Roberts 22.17
7 Perry, Anthony SR Ottawa 22.37
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, Jaime SR Kansas 21.44
2 Arnold, Lamarion SR Butler CC 21.45
3 Dieujuste, Florisson SR Garden City CC 21.73
4 Kacich, Dominic SR Truman 21.78
5 Wright, Brannon SR Lindenwood 21.81
6 Collis, Xavier SR Coffeyville CC 21.93
7 Hayle, Tyler SR Coffeyville CC 22.04
8 Allgood, Wendel SR Garden City CC 22.35
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clemons, Kyle SR Adidas 21.08
2 Mitchell, Maurice SR NIke 21.14
3 Crow, Jason SR Pittsburg St. 21.23
4 Afful, Solomon SR Cloud County CC 21.30
5 Rodiguez, Carlos SR Puerto Rico 21.33
6 Cubit, Juwan SR Lindenwood 21.37

Men's 400m Run High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Braxton SR Lenexa-St. James Academy 49.78
2 Beaver, Micah JR Raymore-Peculiar 50.03
3 MenAbMensah, Kwajo SO Lincoln College Prep 50.10
4 Merical, Michael JR Omaha Westside 50.21
5 Lizar, Josh SR Smithville 51.21
6 Mohn, Mason JR Emporia 51.36
7 Ducker, Trystn JR Omaha Creighton Prep 51.42
8 Stanback, Tyshaun SR East St. Louis 51.68
9 Childress, Drake JR Papillion-LaVista 56.87
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stoner, Dillon JR Jenks 48.75
2 Murdock, Steven SR Bryant 49.79
3 Anderson, Deante FR East St. Louis 49.93
4 Bowen, Patrick JR Rockhurst 50.02
5 McAlpin, Rasheed SR Shawnee Heights 50.33
6 Johnson, Aidan SR Shawnee Mission South 50.51
7 Barnes, Brendan SR Abilene 50.77
8 Ziegler, Devin SR Notre Dame (Cape Girardeau) 51.38
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blake, Marcus SR Kansas City-Turner 50.45
2 Johnson, Joe SR Raytown South 50.72
3 Hall, Justin JR Hazelwood Central 50.76
4 McClary, Josh SR Blue Springs South 51.29
5 Horn, Malic SR William Chrisman 1:06.03
6 Adams, Isiah SR Kansas City-Turner -
7 Siffre, Iffe SR O'Hara -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hall, Quincy JR Raytown South 48.29
2 Goodwin, Taysean SR Blue Springs 48.84
3 Winn, John SR Bryant 49.02
4 Davis, Roosevelt JR East St. Louis 49.07
5 Green, Tanner SR Olathe-South 49.10
6 Member-Meneh, Lezoghia JR Lutheran South 50.44
7 Guier, Charles JR Smith-Cotton 50.47

Men's Men 400m Dash Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Cody SR Emporia St. 50.05
2 Payton, Darren SR Neosho County CC 50.44
3 Romanyk, Cole SR Purdue 52.05
4 Leach, Tyrone SR Garden City CC 52.25
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Murray, Jamaree SR Iowa Western CC 49.02
2 Willingham, Joshua SR Iowa Western CC 49.53
3 Olson, Nick SR Colorado St. 49.91
4 Koppes, Dallas SR Wartburg 50.03
5 Sterling, Robert SR Lewis 50.76
6 Tibbs, Dukiya SR Emporia St. -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Daniels, Tre SR Kansas 47.61
2 Wade, Deandre SR Butler CC 48.49
3 Warren, Birdsong SR Baker 48.92
4 Wright, Brannon SR Lindenwood 49.17
5 Wilson, CJ SR Fort Hays St. 49.92
6 Waites, Cory SR St. Mary (Kan.) 50.64
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Akerele, Omeiza SR Oral Roberts 48.15
2 Battle, Elonte SR Cowley County CC 48.24
3 Kacich, Dominic SR Truman 48.40
4 Vanderberg, Zane SR Colorado St. 48.87
5 Browning, Zach SR Colorado St. 49.08
6 Berndt, Dayshawn SR Baker 49.80
7 Preston, Marcelle SR Coffeyville CC -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCuin, Kenneth SR Kansas 47.49
2 Campbell, Chris SR Kansas State 47.81
3 Frederick, Kendal SR Purdue 48.11
4 Parks, Nicholas SR Purdue 48.60
5 Smith, LaChristopher SR Garden City CC 49.90

M 400   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Deterding, Adam SR Kansas State 51.29
2 Dinh, Arnold SR Kansas 54.52
3 Stevens, Joshua SR Graceland 55.07
4 Fisch, Kevin SR Illinois State 55.27
5 Kravec, Nick SR Colorado St. 56.96
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Price, Hunter SR Colorado St. 50.77
2 Legband, Zachary SR Nebraska 51.09
3 Vazquez, Aaron SR Garden City CC 51.28
4 Cogdill, Josh SR Colorado St. 51.65
5 Fenske, Guy SR Nebraska 52.19
6 Shaw, Lucas SR Kansas 53.02
7 Green, Justin SR Colorado St. 54.15

Men's Men 800m Run Seeded Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Humphrey, Anthonio SR Kansas 1:51.56
2 Anyiwo, Matthew SR Kansas 1:52.49
3 Bradford, John SR Oral Roberts 1:52.57
4 Blake, Taylor SR Unattached DMR 1:57.83
5 Goodin, Blake SR Kansas State 2:00.86
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Livingston, Strymar SR Iowa Western CC 1:50.54
2 Ellis, Kain SR Kansas State 1:52.07
3 Daugherty, Garrett SR Tabor 1:52.34
4 Sanchez, Alejandro SR SW Minnesota St. 1:53.31
5 Kevin, Busienei SR KC Smoke 1:55.24
6 Yoonis, Adel SR Kansas 1:57.24

Men's Men 800m Run unseeded Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 LaRoche, Thomas SR Emporia St. 1:53.70
2 Namous, Jamal SR Cloud County CC 1:55.47
3 Huff, Josiah SR Hannibal-LaGrange 1:56.66
4 Mathur, Kris SR Friends 1:57.00
5 Hisquierdo, Blayne SR Oral Roberts 1:57.33
6 Michael, Alexander SR KC Smoke 1:58.95
7 Nathan, Vogel SR KC Smoke 2:05.33
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Jordan SR Emporia St. 1:53.81
2 Percy, Tyler SR Missouri S&T 1:54.28
3 Oteba, Teddy SR Kansas 1:55.04
4 Adams, MeShach SR Allen County CC 1:55.24
5 Broxterman, Thomas SR Allen County CC 1:55.93
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kinuthia, Michael SR Fort Hays St. 1:53.21
2 Peters, Jordan SR Pittsburg St. 1:54.61
3 Brownlee, Ben SR Kansas 1:55.03
4 Jones, Eric SR Hutchinson CC 1:55.42
5 Green, Nicholas SR Wartburg 1:55.85
6 Wirth, Cody SR Nebraska-Kearney 1:56.00
7 Swink, Hunter SR Oklahoma City 2:00.95
8 Cambridge, Leon SR Unattached 2:03.50

Men's 800m Run High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bosley, Cole SR Maize 2:00.45
2 Waldo, Cameron SO Olathe-South 2:00.88
3 Tilton, Seth JR Emporia 2:01.05
4 Dammon, Laike JR Girard 2:01.10
5 Soap, Noah SR Jenks 2:01.58
6 Zumpfe, Cade JR York 2:01.63
7 Hake, Kris SR Blue Springs South 2:02.29
8 Allen, Jack SR Maranatha Academy 2:02.89
9 Schwarting, Andrew JR Abilene 2:04.00
10 Ng, Gabe SR OP-Blue Valley West 2:04.94
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hodge, Travis JR DeSoto 1:56.11
2 True, Kyler SO Olpe 1:56.28
3 Bode, Carson SR Rockhurst 1:58.01
4 Donley, Ethan JR Lawrence-Free State 2:01.69
5 Wells, Grant JR Wichita-Kapaun-Mt Carmel 2:02.20
6 Romine, Nick SR Mountain Vista 2:02.40
7 Weber, Jacob JR Odessa 2:02.65
8 Friedman, Cole SR OP-St. Thomas Aquinas 2:02.81
9 Guier, Charles JR Smith-Cotton 2:15.87
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Case, Darrien SR Park Hill South 1:53.65
2 Quinn, Daylan JR Liberty (Mountain View) 1:54.54
3 Loevenstein, Kurt SR Mill Valley 1:54.98
4 Law, Reno SR Millard South 1:55.49
5 Penrod, Zach SR Raytown 1:56.07
6 Sandquist, Chris SR Sacred Heart 1:56.81
7 Johnson, Aidan SR Shawnee Mission South 1:57.59
8 Matters, Nathan SR Olathe-East 2:01.38
9 Reinke, Jared JR Olathe-South 2:01.42
10 Murillo, Luis JR DeSoto 2:01.90

M 1500   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fenske, Guy SR Nebraska 4:32.52
2 Deterding, Adam SR Kansas State 4:33.56
3 Vazquez, Aaron SR Garden City CC 4:37.05
4 Price, Hunter SR Colorado St. 4:44.06
5 Shaw, Lucas SR Kansas 4:45.44
6 Fisch, Kevin SR Illinois State 4:47.38
7 Green, Justin SR Colorado St. 4:47.62
8 Cogdill, Josh SR Colorado St. 4:48.20
9 Legband, Zachary SR Nebraska 4:51.33
10 Kravec, Nick SR Colorado St. 4:59.03
11 Stevens, Joshua SR Graceland 5:06.19
12 Dinh, Arnold SR Kansas 5:07.87

Men's Men 1500m Run Quadrangular   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Munsch, Josh SR Kansas 3:48.06
2 Ellis, Kain SR Kansas State 3:52.90
3 Wilson, James SR Kansas 3:54.27
4 Ganem, Chris SR Colorado St. 3:58.58
5 Korhumel, Nick SR Colorado St. 3:58.82
6 Handshoe, Kevin SR Purdue 3:59.04
7 Goodin, Blake SR Kansas State 4:02.29
8 Pollock, Rocky SR Purdue 4:05.33

Men's Men 1500m Run unseeded Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cernik, Colin SR Lindenwood 4:00.39
2 Johnston, Luke SR Butler CC 4:01.92
3 Wild, Brody SR Pittsburg St. 4:02.39
4 Moore, Easton SR Friends 4:04.83
5 Bull, Jacob SR Emporia St. 4:05.79
6 Rachford, Patrick SR St. Mary (Kan.) 4:06.69
7 Claassen, Daniel SR Emporia St. 4:07.11
8 LeCesne, Joshua SR Incarnate Word 4:07.25
9 Peterson, Cameron SR Oral Roberts 4:17.75
10 Peterson, Leif SR Oral Roberts 4:21.59
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Donahue, Colton SR Kansas State 3:54.46
2 Stocker, Kyle SR Missouri S&T 3:55.49
3 Pavey, Brice SR Truman 3:57.73
4 Burson, Alexander SR Pittsburg St. 3:58.23
5 Kaelin, Brennym SR Oklahoma Christian 3:59.98
6 Bernal, Brandon SR Kansas 4:00.99
7 Soria, Loic SR Cameron 4:01.16
8 Rodgers, Andrew SR Pittsburg St. 4:02.82
9 Yates, Anthony SR Pittsburg St. 4:03.47
10 Najman, Ben SR Allen County CC 4:05.03
11 Paintner, Pascal SR Cameron 4:06.01
12 Purdue, Nathan SR Fort Hays St. 4:14.06
13 Immenschuh, Connor SR Allen County CC 4:23.97
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wahpepah-Harris, Mackenzie SR Oklahoma City 3:50.26
2 Wellnitz, Cole SR Nebraska-Kearney 3:50.67
3 del Azar, Juan SR Kansas 3:52.90
4 Mike, Hernandez SR KC Smoke 3:53.56
5 Milhauser, Shawn SR Lewis 3:55.45
6 Schoneman, Jerod SR Nebraska-Kearney 3:57.61
7 Kinuthia, Michael SR Fort Hays St. 3:58.79
8 Whittaker, Josh SR St. Mary (Kan.) 4:03.28

Men's 1600m Run High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Staub, Chris SR Jenks 4:20.27
2 Melgares, Michael SR Manhattan 4:25.06
3 Dugan, Aaron JR Hillsboro 4:26.21
4 Parson, Ryan SO Farmington 4:27.17
5 Gorthy, Joe SR Stilwell-Blue Valley 4:27.64
6 Miller, Luke SO Glendale 4:28.32
7 Dickerson, Ty SR Topeka-Hayden 4:28.95
8 Young, Matt SO Jenks 4:29.22
9 Alvey, Matt SR Liberty 4:30.04
10 Barraza, Matthew SR Scottsbluff 4:30.91
11 Schweiss, Jacob JR Festus 4:32.19
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beyer, Ean JR Norman North 4:20.95
2 Sugg, TJ JR Har-Ber 4:21.99
3 Capello, Zach SR Ascension Catholic 4:22.26
4 Wendt, Nate SR Millard South 4:22.40
5 Gilliam, Tyler SR Festus 4:22.42
6 Liddell, Christian SR Rogers 4:22.43
7 Thompson, William SR Rockhurst 4:23.58
8 Osen, Riley JR Winfield 4:25.62
9 Adams, Clayton SO Kearney 4:29.06
10 Quinn, Daylan JR Liberty (Mountain View) 4:29.07
11 McClellan, Rudy SO Notre Dame (Cape Girardeau) 4:38.29
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Plowman, Matt SR York 4:11.43
2 Barrett, Ben SR Norman North 4:12.43
3 Richards, Bryce SR Mundelein 4:13.73
4 Nownes, John SR Omaha Creighton Prep 4:15.10
5 Eidenschink, Benjamin SR Nekoosa 4:15.13
6 Pollard, Thomas SR Gilbert 4:15.35
7 Mugeche, Stephen SR Blue Springs 4:15.68
8 Hodgson, Dylan SR Washington 4:17.81
9 McNutt, Stuart SR OP-Blue Valley West 4:18.45
10 Pudenz, Kyle SR Park Hill 4:23.23
11 Law, Reno SR Millard South 4:23.61
12 Penrod, Zach SR Raytown 4:27.83
13 Doran, Thomas SR Omaha Creighton Prep 4:29.18
14 Karls, Michael SR Festus 4:38.78

Men's Men 5000m Run unseeded Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lagat, Methuselah SR Cameron 14:55.34
2 Barus, Sylvester SR Iowa Western CC 14:58.43
3 Landrigan, Jahn SR Nebraska-Kearney 15:08.47
4 Scott, Asher SR Lewis 15:14.08
5 Zuercher, Timothy SR Oklahoma Christian 15:14.58
6 Pulsifer, Ryan SR St. Mary (Kan.) 15:16.51
7 Weber, Tony SR St. Mary (Kan.) 15:19.99
8 Mora, Marcos SR Incarnate Word 15:31.59
9 Mora, Mario SR Incarnate Word 15:34.53
10 Spears, Trail SR Allen County CC 15:45.94
11 Bailey, Brent SR Unattached 16:18.32
12 Koscinski, Johnathon SR Unattached DMR 16:51.64
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meier, Albert SR Butler CC 14:30.42
2 Keehn, Cory SR Fort Hays St. 14:31.70
3 Toth, Thomas SR Cameron 14:37.62
4 Bernasky, Jonny SR Fort Hays St. 14:39.81
5 Justin, Garrard SR KC Smoke 14:43.54
6 Cargill, Drew SR Southwest Baptist 14:46.41
7 Karamitros, Luke SR Southwest Baptist 15:05.86
8 Keefer, Drew SR NW Missouri 15:07.13
9 Diaz, Roberto SR Unattached 15:13.59
10 Zimmer, Nolan SR NW Missouri 15:22.67
11 Yunk, Tyler SR Kansas -

Men's Men 5000m Run Quadrangular   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morgan, Jacob SR Kansas 14:20.71
2 Melgares, Chris SR Kansas 14:50.97
3 Vickroy, Carson SR Kansas 14:59.24
4 Milner, Alex SR Purdue 15:02.62
5 Williams, Brandon SR Colorado St. 15:03.64
6 Craven, Jeremy SR Purdue 15:05.23
7 Weinmeister, Justin SR Colorado St. 15:06.00
8 Costello, Nick SR Colorado St. 15:17.59
9 Bachman, Brett SR Kansas State 15:24.64
10 Dalton, Patrick SR Purdue 15:48.98
11 Zack, Bryan SR Kansas State 15:53.00

Men's Men 10000m Run unseeded Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Landes, Evan SR Unattached 30:21.46
2 Hill, Bryan SR Nebraska-Kearney 30:58.65
3 Post, Austin SR Nebraska 31:11.69
4 Wardwell, Kyle SR Oklahoma City 31:16.86
5 Heng, Jonah SR Nebraska 31:36.36
6 Aaron, Davidson SR KC Smoke 31:38.45
7 Ballou, Brooks SR St. Mary (Kan.) 31:57.75
8 Barrows, Ben SR Central Missouri 32:01.01
9 Masey, Ryan SR Oral Roberts 32:07.49
10 Logsdon, Cory SR Unattached 32:10.28
11 Randy, Wasinger SR KC Smoke 32:13.73
12 Thomas, York SR Unattached 32:15.04
13 Gerardo, Hernandez SR KC Smoke 32:16.78
14 Harper, Jonathan SR Oral Roberts 32:34.77
15 Sery, Alec SR Unattached 32:38.85
16 Worthington, Daniel SR Kansas State 32:43.21
17 Catterall, Asher SR Gillette 32:43.23
18 Orwel, Steve SR Cameron 33:35.13
19 Davis, Brett SR Central Methodist 33:39.02
20 McGuire, Wyatt SR Unattached 34:19.06
21 Bogina, Austin SR Pittsburg St. 34:27.58
22 Morgan, Jacob SR Kansas -
23 Wahpepah-Harris, Mackenzie SR Oklahoma City -
24 Wilson, Kaleb SR William Woods -

Men's Men 110m Hurdles Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wright, Chris SR Iowa Western CC 15.18
2 Robke, Tyson SR Baker 15.35
3 McCabe, Keegan SR Truman 16.67
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bradshaw, Douglas SR Incarnate Word 15.51
2 Giusti, Nick SR Kansas 15.54
3 Hicks, Christian SR Kansas 15.55
4 Comstock, Kyle SR Fort Hays St. 16.01
5 Posey, Timothy SR Cowley County CC 16.34
6 Boyd, Jared SR Truman 16.68
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brooks, Tirrell SR Graceland 15.13
2 Simpson, Nathan SR Fort Hays St. 15.18
3 Jennings, Evan SR Fort Hays St. 15.30
4 Reininger, Charles SR Incarnate Word 15.32
5 Ely, Zach SR Dakota State 15.44
6 Whitaker, Carl SR Ottawa 15.77
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sanders, Andre SR Pittsburg St. 14.45
2 Nelson, Israel SR Oral Roberts 14.63
3 Burks, Justice SR Pittsburg St. 14.69
4 Dorenkamper, Kevin SR Lewis 14.81
5 Roemerman, Dan SR Central College 14.83
6 Conde, Moussa SR Purdue 15.16
7 Smith, William SR Truman 15.57
8 Horak, Jace SR Colorado St. 15.92
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goss, Angelo SR Coffeyville CC 13.85
2 Jeffery, Julmis SR Haiti 13.98
3 Stigler, Michael SR Kansas 14.02
4 Hicks, Antwon SR Unattached 14.19
5 Shingles, Nickola SR Central Methodist 14.27
6 Spears, Ro'Derick SR Coffeyville CC 14.28
7 Schrodt, Dillon SR Nebraska-Kearney 14.33
8 Etheridge, Andrew SR Emporia St. 14.39
9 Little, Sam SR Colorado St. 14.69

M 110h   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Green, Justin SR Colorado St. 15.42
2 Kravec, Nick SR Colorado St. 15.95
3 Shaw, Lucas SR Kansas 18.49
4 Vazquez, Aaron SR Garden City CC 18.91
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Deterding, Adam SR Kansas State 14.72
2 Cogdill, Josh SR Colorado St. 15.06
3 Price, Hunter SR Colorado St. 15.52
4 Stevens, Joshua SR Graceland 15.80
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Legband, Zachary SR Nebraska 16.25
2 Dinh, Arnold SR Kansas 16.69
3 Fisch, Kevin SR Illinois State 16.71
4 Fenske, Guy SR Nebraska 17.18

Men's 110m Hurdles High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sanders, Zack SO Lawrence-Free State 15.39
2 Raye, Marquez SR Smith-Cotton 15.42
3 Moore, Tre SO Lawrence 15.52
4 Hodges, Landray SR Leavenworth 15.85
5 Ward, Asaph SR Blue Springs South 15.86
6 Hansen, Jacob SO Mountain Vista 15.90
7 Nielsen, Alex JR Plattsmouth 15.99
8 McIntosh, Devin SR Kansas City-Piper 16.00
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Watson, Walter SR Raytown 15.39
2 Flynn, Michael SR Omaha Creighton Prep 15.43
3 Cauveren, Savion JR Blue Springs South 15.61
4 McGee, Maverick SO Kickapoo 15.66
5 Cooper, Dearion SR Lawrence 15.93
6 Deas, Cody SR Mill Valley 15.94
7 Mouton, Roderick JR Sumner Academy 16.02
8 Hodson, Mitchell SR Shawnee Mission Northwest 17.31
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Green, Noah FR OP-Blue Valley Southwest 14.93
2 Bender, Trey JR Abilene 15.60
3 Young, Brenden SR Bryant 15.61
4 Schmit, Matthew SR Omaha Creighton Prep 15.64
5 Kendall, Gabe SR Papillion-LaVista 15.95
6 Young, James FR East St. Louis 16.16
7 Taylor, Hunter JR Basehor-Linwood 16.42
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Loren SR Grandview 15.03
2 Williams, Jaden SR Stockton 15.04
3 White, Jacob SR Kearney 15.22
4 Reichenberger, Colin SR Wellington 15.29
5 Dennis, Sean SR Louisburg HS 15.42
6 Blackmon, Justin JR Hazelwood Central 19.00
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Madison, Andrew SR Liberty North 14.35
2 Siedhoff, Luke SR Crete 14.60
3 Corley, Austin SR Adrian 14.64
4 Stephens, A.J. SR Olathe-East 14.65
5 Birch, Jordan JR Andover Central 14.72
6 Kendall, Maliek JR Grandview 14.81
7 McCrary, Zac SR Fort Zumwalt South 14.96
8 Greenwood, Jacoby JR Osawatomie 15.03
9 Harken, Erik SR Shawnee Mission East 15.14

Men's 300m Hurdles High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Deonta JR Jenks 41.92
2 Blevins, Cody SR OP-Blue Valley Northwest 42.16
3 Fisher, Seth SR Lincoln College Prep 42.58
4 Hansen, Jacob SO Mountain Vista 42.62
5 Kendall, Gabe SR Papillion-LaVista 42.94
6 Carter, Stephaun SO Topeka 43.60
7 Hodges, Landray SR Leavenworth 44.08
8 McIntosh, Devin SR Kansas City-Piper 44.87
9 Powell, Xavier JR Leavenworth 45.22
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Delano SO East St. Louis 40.41
2 Hodson, Mitchell SR Shawnee Mission Northwest 41.09
3 Moore, Tre SO Lawrence 41.16
4 Greenwood, Jacoby JR Osawatomie 41.22
5 Watson, Walter SR Raytown 41.68
6 Sanders, Zack SO Lawrence-Free State 41.99
7 Crowden, Ty SR Jackson 42.09
8 Branch, Robert JR Bentonville 42.28
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Siedhoff, Luke SR Crete 40.31
2 Young, Brenden SR Bryant 40.35
3 Hardman, Luke SO Lamar 41.22
4 Brannen, Jared SO Fossil Ridge 41.52
5 Boatright, Noah FR Hazelwood Central 41.73
6 Mouton, Roderick JR Sumner Academy 41.92
7 Eaton, Trey JR Girard 42.09
8 Mccoy, Ricky JR Ritenour 43.01
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Birch, Jordan JR Andover Central 40.07
2 Williams, Jaden SR Stockton 40.13
3 Flynn, Michael SR Omaha Creighton Prep 40.99
4 Brown, Brian SR East St. Louis 41.12
5 Southern, Connor SR Bentonville 41.32
6 Deas, Cody SR Mill Valley 41.46
7 White, Jacob SR Kearney 42.06
8 Kenney, Seyvon SR Ritenour 42.77
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Corley, Austin SR Adrian 37.67
2 Madison, Andrew SR Liberty North 38.24
3 Hall, Quincy JR Raytown South 38.38
4 Stringari, Trenton SR Canon City 38.39
5 Reichenberger, Colin SR Wellington 39.92
6 McCrary, Zac SR Fort Zumwalt South 40.19
7 Kendall, Maliek JR Grandview 40.20
8 Stephens, A.J. SR Olathe-East 40.29
9 Harken, Erik SR Shawnee Mission East 40.85

Men's Men 400m Hurdles Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wright, Chris SR Iowa Western CC 55.99
2 Comstock, Kyle SR Fort Hays St. 57.65
3 Bennett, Jabbar SR Cowley County CC 59.41
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 John, Mervyn SR Lewis 55.71
2 Robertson, Brock SR Lewis 56.41
3 Jennings, Evan SR Fort Hays St. 56.75
4 Hulett, Benjamin SR Neosho County CC 56.86
5 Roy, Jonathan SR Purdue 57.45
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bradshaw, Douglas SR Incarnate Word 55.14
2 Gonzales, Trevor SR Truman 56.36
3 Roemerman, Dan SR Central College 56.53
4 Jensen, Tate SR Central College 57.66
5 Carter, Alfred SR Incarnate Word 57.75
6 Roberts, Austin SR Central College 58.94
7 Castillo, Efren SR Graceland 1:00.18
8 Giusti, Nick SR Kansas -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Levy, Quorteze SR Coffeyville CC 53.24
2 Wallace, Will SR Benedictine (Kan.) 55.39
3 Lawson, Anthony SR Graceland 55.87
4 Williams-Diaz, Randalle SR Incarnate Word 56.12
5 Horak, Jace SR Colorado St. 57.45
6 Hicks, Christian SR Kansas 57.59
7 Walls, Isiah SR Purdue 57.94
8 Ogletree, Winston SR Oklahoma Christian -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Huslig, Landon SR Oklahoma Christian 53.35
2 Emilien, Orwin SR Cloud County CC 54.27
3 Steinmiller, Casey SR Pittsburg St. 55.28
4 Thomas, Zachary SR Truman 55.81
5 Ramler, Ryan SR Pittsburg St. 56.79
6 Glanton, Iman SR Garden City CC 57.27
7 LaFollette, Austin SR SW Minnesota St. 57.93
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stigler, Michael SR Kansas 50.07
2 Jones, SirPaul SR Kansas City CC 52.03
3 Ikpefan, Obokhare SR Purdue 53.35
4 Nickens, Marquel SR Pittsburg St. 53.50
5 Dorenkamper, Kevin SR Lewis 54.19
6 Little, Sam SR Colorado St. 54.71
7 Ayers, Donavan SR Butler CC 54.84
8 Hall, Charles SR Incarnate Word 55.95

Men's Men 3000m Steeplechase unseeded Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leet, Michael SR Lewis 9:17.93
2 Knudson, Nick SR Nebraska-Kearney 9:22.50
3 Jackson, Drew SR Central College 9:23.30
4 Thompson, Talon SR Pittsburg St. 9:24.96
5 Fields, Andrew SR Unattached 9:29.11
6 Gilbert, Matt SR Nebraska 9:32.77
7 Chabrecek, Thomas SR Southwest Baptist 9:37.46
8 Shepherd, Timothy SR Central College 9:43.62
9 Whitmore, Taylor SR Hannibal-LaGrange 9:45.35
10 Spence, Jake SR Fort Hays St. 9:53.19
11 Simshauser, Brett SR Ottawa 9:57.34
12 Graham, John C SR St. Mary (Kan.) 9:57.43
13 Tahiraj, Deivi SR Lewis 10:00.85
14 Colglazier, Garrett SR St. Mary (Kan.) 10:01.02
15 Timmons, Andrew SR Lewis 10:05.80
16 Obermier, Alex SR Nebraska-Kearney 10:06.02
17 Medrano, Salvador SR Allen County CC 10:17.93
18 Sosa, Nathan SR Incarnate Word 10:23.89
19 Driskill, Daniel SR Allen County CC 10:34.20

Men's Men 3000m Steeplechase Quadrangular   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Burchstead, Ben SR Kansas 9:23.15
2 Dalton, David SR Purdue 9:31.02
3 Bachman, Jeffrey SR Kansas State 9:34.53
4 Donahue, Colton SR Kansas State 9:43.11
5 Cartwright, Andrew SR Purdue 9:49.70
6 Sloan, Logan SR Kansas -

Men's 4 x 100m Relay High School   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 OP-Blue Valley West A Jackson Clements, Jack Selevera,
Chris Morris, Jonathan Lacey
44.54
2 Shawnee Mission Northwest A Nehemiah Jones, Dylan St. Clair,
Doug DeBose, Clay Drouillard
45.22
3 Smith-Cotton A Zach Powell, Blaine Sarabia,
Alex Contreras, Alex Diaz
45.22
4 Minneapolis A Gavin Rothenberger, Cannan Smith,
Michael Baker, Gage Mortimer
45.22
5 Abilene A Trey Bender, Tanner Hoekman,
Parker O'Neal, Brent Hirsch
45.59
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 OP-Blue Valley Northwest A James Atwood, Daeron Robinson,
Cody Blevins, Miles Alexander
43.75
2 Park Hill A Zachary Potter, Matt Harris,
Jamaal Brazil, Enock Koudou
44.01
3 Wichita-Kapaun-Mt Carmel A LaVaughnte Minnis, Michael Tomblin,
Brock Monty, Alexander Norris
44.05
4 Emporia A Tommy Secord, Mason Mohn,
Jamarcus Morehead, Tanner Taylor
44.25
5 OP-St. Thomas Aquinas A Joey Kelly, Jacob Leikam,
Tim McCormick, Tom Pyle
44.37
6 Cheney A Tyler Trego, Tyler Patterson,
Tanner Watson, Jon Hubener
44.66
7 Mountain Vista A Jacob Hansen, Tristen Smith,
Tristen Dean, Cory Smith
45.84
8 Lawrence A J.D. Woods, Jalen Dudley,
Tre Moore, J'Mony Bryant
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mill Valley A Christian Jegen, Cole Morris,
Chase Midyett, Andrew Hicks
43.93
2 Olathe-Northwest A Jacob Woods, Brendan Watkins,
Bo Steele, Sam Thomas
44.00
3 Lansing A Henry Myrick, Jalen Douglas,
De'Waun Wilkes, Turiq Sweet
44.22
4 Baldwin A Noah Watson, Caden Carmack,
Joel Halford, Darius Johnson
44.41
5 Lamar A Cooper Lucas, Matt Whyman,
Anthony Wilkerson, Luke Hardman
44.59
6 Topeka A Stephaun Carter, Jai'Mein Berry,
Tyrece Parker, Kaleb Barber
44.63
7 Lenexa-St. James Academy A Jake Burgmeier, Nick Dykmann,
Connor Moore, Braxton Lewis
44.77
8 Grain Valley A Isaiah Duong, Blake Lacey,
Nate Vanderpool, Zach Clark
45.69
9 Wichita-Haysville-Campus A John Becker, Harold Craig,
Tony Letterman, Mario Ponds
-
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Shawnee Heights A Troy Henry, Rasheed McAlpin,
Austen Hubert, DeJuan Gardenhire
43.31
2 Jenks A Dillon Foster, Carson Epps,
Dillon Stoner, Kalen McDavid
43.35
3 Bishop Miege A Denvoir Griffin, Jaden Johnson,
TJ Goodwin, Danny Murphy
43.66
4 Blue Springs A Cobi Bissell, Kane Harmon,
Taysean Goodwin, Tamarick Quinney
43.67
5 Ames A , ,
,
43.83
6 William Chrisman A Tayshon Wrench, ReSean Ellis,
D'Vontae Brown, Domnick Braswell
44.54
7 Kansas City-Piper A Devin McIntosh, Guess Jordan,
Brendan Smith, Travon Jones
44.96
8 Fossil Ridge A , ,
,
47.00
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Olathe-North A Venus Triplett, Isaiah Simmons,
Blake Johnson, Cole Murphy
42.84
2 Staley A Khaluna Bouchard, Tristen Preston-Riley,
Faizel Bouchard, Nathan Bass
43.03
3 Bryant A Mar'Kevius Nelson, John Winn,
Brenden Young, Steven Murdock
43.16
4 Leavenworth A Jauan Potts, isaiah Ross,
Clifford Robinson, Sanchez Williams
43.44
5 Shawnee Mission West A Nigel Houston, Isaiah Macklin,
TraVoyne Denson, Anthony Woolridge
43.68
6 Omaha Creighton Prep A Jeremial Stovall, Trystn Ducker,
Cedric Lee, James Warren
43.72
7 Hazelwood Central A Noah Boatright, Lawan Alade-fa,
Tahj Williams, Justin Hall
44.05
8 North Platte A Austin Chitty, Trevon Weaver,
Shay Bamesberger, Miles Creel
-
9 Olathe-East A Jamir Phillips, Brett Kelsh,
Zac Cahill, Caleb White
-
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Grandview A Sonny Garrett, Caulin Graves,
Maliek Kendall, Michael Spears
42.63
2 East St. Louis A Raekwon Griffin, Keonta Pearson,
Delano Anderson, Roosevelt Davis
43.02
3 Blue Springs South A Jerome Hawkins, Micah Mayberry,
Myles Davis, Tyrell Jeffries
43.19
4 Liberty North A Tyler Lamport, Terrence Williams,
Jon Redmond,
43.21
5 Bentonville A Dylan Little, Keson Payton,
Colter Clemence, Kary Collier
43.38
6 Lawrence-Free State A Nate Thomas, Khaury El-Amin,
Avin Lane, Ronald White
43.69
7 Rockhurst A Taylor Soukup, Montae Spiller,
Jacob Fetters, Patrick Bowen
43.73
8 Ritenour A Marquese Maxwell, Trevor Hicks,
Tre Hollins-White, Carlton Blanton
44.55
9 Raytown South A Lonnie Jackson, Stephon Rucker,
Marcus Brown, James Anderson
47.56

Men's 4 x 100m Relay Division 1   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Oral Roberts A Justin Estala, Omeiza Akerele,
Raphael Chihambakwe, Joseph Reis-Herron
41.28
2 Johnson County CC A Aaron Thacker, Roy Bay,
Anthony Arens, Caleb Denman
41.85
3 Baker A Avery Parker, Dayshawn Berndt,
Birdsong Warren,
42.41
4 Cowley County CC A Devantea Rochelle, Andrew Wells,
Dylan Mettler, Elonte Battle
42.66
5 Oklahoma Christian A Kentrell Miller, Landon Huslig,
Trenton Parker, Jamal George
42.72
6 Ottawa A Sheldon Smoote, Darien Chambers,
Carl Whitaker, Anthony Perry
42.84
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Garden City CC A Lidell Golden, Najee Robinson,
Florisson Dieujuste, LaChristophe Smith
40.97
2 Lindenwood A Michael Mlambo, Juwan Cubit,
Brannon Wright, Lavorie Johnson
41.22
3 Butler CC A Edward Simmons, Jalen Gillie,
Deandre Wade, Lamarion Arnold
41.28
4 Nebraska-Kearney A Louis Kaelin, Christian Archibald,
Dresden Wilbur, Dillon Schrodt
41.52
5 Fort Hays St. A Nathan Simpson, CJ Wilson,
Dillando Allotey, Rodrigo Alves
41.75
6 Cloud County CC A Xavier Harris, Willie Young,
Solomon Afful,
41.76
7 Truman A Nicholas Anderson, Zachary Thomas,
Jared Boyd, William Smith
42.64
8 Lewis A Dan Lentz, Matt Simmons,
Brock Robertson, Chris Wilson
42.73
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Pittsburg St. A Andre Sanders, Slade Nordic,
Jason Crow, Bryce Starks
40.45
2 Incarnate Word A Jamarkese Williams, Phillip Epps,
Randalle Williams-Diaz, Christopher DeWitt
40.48
3 Kansas A Cameron Johnson, Jaime Wilson,
Jaron Hartley, Tre Daniels
40.50
4 Kansas State A Dane Steen, Terrell Smith,
Kaneil Harrison, Ifeanyichukw Otuonye
40.75
5 Coffeyville CC A Ro'Derick Spears, Angelo Goss,
Tyler Hayle, Duan Asemota
-
6 Emporia St. A Donald Wilcox, Colin Coleman,
Andrew Etheridge, Ryan Dickson
-
7 Purdue A Tyler Askew, Obokhare Ikpefan,
Anaquan Peterson, Nicholas Parks
-

Men's 4 x 200m Relay High School   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Shawnee Mission West A Nigel Houston, TraVoyne Denson,
DeRay Johnson, Isaiah Macklin
1:31.64
2 Mill Valley A Christian Jegen, Cole Morris,
Tai Nguyen, Andrew Hicks
1:32.69
3 OP-Blue Valley Southwest A Konrad Marshall, Cameron Long,
Colin Webber, Noah Green
1:33.13
4 Lenexa-St. James Academy A Jake Burgmeier, Nick Dykmann,
Connor Moore, Braxton Lewis
1:33.19
5 Lawrence A Jalen Dudley, Ekow Boye-Doe,
J'Mony Bryant, J.D. Woods
1:33.71
6 Grain Valley A Isaiah Duong, Marcus Nichols,
Nate Vanderpool, Zach Clark
1:33.91
7 Wichita-Haysville-Campus A Federico Harvey, Dakota Emmons,
Harold Craig, Mario Ponds
1:34.58
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Shawnee Heights A Troy Henry, Rasheed McAlpin,
DeJuan Gardenhire, Austen Hubert
1:30.23
2 Staley A Nathan Bass, Khaluna Bouchard,
Tristen Preston-Riley, Faizel Bouchard
1:30.38
3 Platte County A Devin Perry, lloyd lockett,
aliek reed, Aaron Brown
1:31.62
4 Olathe-Northwest A Sam Thomas, Jesse Rose,
Nick O'Dwyer, Matt Wilkinson
1:31.70
5 Topeka A Jai'Mein Berry, Kaleb Barber,
Stephaun Carter, Tyrece Parker
1:33.73
6 Lansing A De'Waun Wilkes, Jalen Douglas,
Henry Myrick, Turiq Sweet
1:33.91
7 Minneapolis A Gavin Rothenberger, Cannan Smith,
Michael Baker, Gage Mortimer
1:34.73
8 Lincoln College Prep A Seth Fisher, Nathaniel Simmons,
Sterling Hargrove, Ahdonis Elison
1:35.17
9 OP-St. Thomas Aquinas A Joey Kelly, Ryan Cowdrey,
Tim McCormick, Colin Kelly
1:35.21
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Olathe-East A Jamir Phillips, Brett Kelsh,
Zac Cahill, Caleb White
1:30.75
2 Ames A Darrius Martin, Chris Sorrentino,
Akuei Chiman, Dae-Dae Stringfellow
1:30.77
3 Rockhurst A Montae Spiller, Noah Steilen,
Austin Wike, Patrick Bowen
1:31.06
4 Lawrence-Free State A Nate Thomas, Avin Lane,
Tyler Odell, Ronald White
1:31.48
5 Fossil Ridge A Jared Brannen, Joey Campain,
Levi Volk, Zach Feuer
1:33.04
6 Leavenworth A Jauan Potts, isaiah Ross,
TJ Johnson, Clifford Robinson
1:33.41
7 Shawnee Mission Northwest A Ian McCabe, Clay Drouillard,
Dylan St. Clair, DJ Springfield
1:33.45
8 Park Hill A Papay Glaywulu, Jeremiah Benson,
Zachary Potter, Kentrez Bell
1:34.70
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Liberty North A Bry Moffett, Jon Redmond,
Tyler Lamport, Andrew Madison
1:28.30
2 Raytown South A Lonnie Jackson, Marcus Brown,
Joe Johnson, Quincy Hall
1:28.75
3 Jenks A Dillon Foster, Carson Epps,
Dillon Stoner, Kalen McDavid
1:28.78
4 Olathe-North A Isaiah Simmons, Venus Triplett,
Blake Johnson, Cole Murphy
1:30.09
5 Hazelwood Central A Justin Hall, Damon Crawford,
Tahj Williams, Lawan Alade-fa
1:30.27
6 Grandview A Caulin Graves, Maliek Kendall,
Sonny Garrett, Michael Spears
1:30.65
7 Blue Springs South A Jerome Hawkins, Myles Davis,
Josh McClary, Tyrell Jeffries
1:30.97
8 Ritenour A DaQuwain Dunn, Trevor Hicks,
Marquese Maxwell, Carlton Blanton
1:31.57
9 East St. Louis A Russel Hollis, Keonta Pearson,
LC Washington, Herbert Molton
1:32.34

Men's 4 x 400m Relay High School   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Topeka-Seaman A Coby Worcester, Trevor Hubbard,
Alex Cleaver, Hunter Hershey
3:35.34
2 Mountain Vista A Cory Smith, Cameron Kroonenberg,
Hayden Williams, Tristen Dean
3:37.03
3 Leavenworth A Gunner Freeman, Daniel Griese,
Xavier Powell, Gonzalo Fernandez
3:38.22
4 Park Hill A TJ Barker, Quinton Harris,
Christian Fisher, Kentrez Bell
3:40.17
5 Minneapolis A Cannan Smith, Brandon Wolfe,
Michael Baker, Gage Mortimer
3:40.45
6 Lawrence A Ekow Boye-Doe, Tre Moore,
Jalen Dudley, J.D. Woods
3:42.25
7 Farmington A Zac Weber, Hunter Ballew,
Adam Griffith, Chris Smith
3:44.30
8 Abilene A Brendan Barnes, Eli Lahr,
Jacoby Robinson, Andrew Schwarting
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Olathe-Northwest A Julian Lacey, Brandon Pitts,
Sam Thomas, Matt Wilkinson
3:27.64
2 OP-Blue Valley North A , ,
,
3:29.27
3 Shawnee Mission West A Isaiah Macklin, TraVoyne Denson,
Bill Patterson, DeRay Johnson
3:29.62
4 Lansing A Henry Myrick, Jalen Douglas,
Keyur Patel, Terrill Andrews
3:32.89
5 OP-St. Thomas Aquinas A Devin Diggs, Cole Friedman,
Austin Zuniga, Tom Pyle
3:33.87
6 Lamar A Anthony Wilkerson, Nicholas Ray,
Hunter McPherson, Luke Hardman
3:35.32
7 Wichita-Haysville-Campus A Federico Harvey, Paul Johnson,
Tony Letterman, Jon Fleming
3:35.48
8 Lincoln College Prep A Ahdonis Elison, Tristan Dixon,
Nathaniel Simmons, Sterling Hargrove
3:35.99
9 Raytown A Walter Watson, Tyler King,
Isaiah Mayfield, Zach Penrod
3:36.62
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rockhurst A Carson Bode, Noah Steilen,
Austin Wike, Patrick Bowen
3:23.41
2 Omaha Creighton Prep A TJ Romero, Michael Flynn,
Trystn Ducker, Matthew Schmit
3:27.26
3 Olathe-North A Isaiah Simmons, Micah Lee,
Bryant McCoy, Cole Murphy
3:28.66
4 Lenexa-St. James Academy A Jake Burgmeier, Connor Moore,
Nick Dykmann, Braxton Lewis
3:29.46
5 Emporia A Tanner Taylor, Seth Tilton,
Alex Luthi, Mason Mohn
3:30.08
6 Fossil Ridge A Jared Brannen, Zach Feuer,
Levi Volk, Joey Campain
3:30.48
7 Gardner-Edgerton A Jamin Anderson, Tanner Hughes,
Tim Visos-Ely, Jace Sprague
3:32.79
8 William Chrisman A Chris Anderson, Ronnie Cravens,
Malic Horn, Tim Paxton
3:36.96
9 Stilwell-Blue Valley A Gabe Eubanks, Matthew Morris,
Thomas Wood, Lawson Holbert
3:37.80
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Olathe-East A Murad Baheyadeen, Nicholas Skinner,
Zac Cahill, Nathan Matters
3:27.27
2 Shawnee Mission Northwest A Ian McCabe, Mitchell Hodson,
Chandler Bado, Tom Green
3:27.81
3 Blue Springs South A Keeyon Incle, Kris Hake,
Cameron Miller, Josh McClary
3:28.02
4 Kansas City-Turner A Marcus Blake, David Navarrette,
Andre Jackson, Isiah Adams
3:28.61
5 Baldwin A Caden Carmack, Joel Halford,
Dakota Helm, Barth Jackson
3:31.21
6 Kansas City-Piper A Travon Jones, Brendan Smith,
Guess Jordan, Sean Pahls
3:32.12
7 Notre Dame (Cape Girardeau) A Devin Ross, Devin Ziegler,
Rudy McClellan, Tyler Schumacker
3:32.97
8 Topeka A Kaleb Barber, Caleb Layne,
Dnellion Hutchins, Brandon Douglas
3:36.69
9 Kearney A Cole Willis, Brant Barth,
Jacob White, Alex Harris
3:41.47
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 East St. Louis A Tyshaun Stanback, Deante Anderson,
Delano Anderson, Roosevelt Davis
3:20.84
2 Blue Springs A Kane Harmon, Colton Gurera,
Tyree King, Taysean Goodwin
3:20.95
3 Olathe-South A Cameron Waldo, Ryan Stearns,
Jared Reinke,
3:23.34
4 Ames A Gage Eller, Kuol Chol,
Daniel Chan, Colby Hansen
3:26.12
5 Shawnee Heights A DeJuan Gardenhire, Troy Henry,
Austen Hubert, Rasheed McAlpin
3:27.57
6 Ritenour A Seyvon Kenney, Rashad Hughes,
DaQuwain Dunn, Carlton Blanton
3:30.00
7 Platte County A lloyd lockett, Nathan Straubel,
david fulk, aliek reed
3:31.65
8 Hazelwood Central A Justin Hall, Damon Crawford,
Noah Boatright, Lawan Alade-fa
3:32.63

Men's 4 x 400m Relay Division 1   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lindenwood A Brannon Wright, Jermaine Unanka,
Joshua Newman, Michael Mlambo
3:16.34
2 Oklahoma Christian A Joshua Jones, Kentrell Miller,
Thomas Ducat, Landon Huslig
3:16.75
3 Wartburg A Dallas Koppes, Dillon DeMott,
Levi Dolphin, Nicholas Green
3:19.26
4 Fort Hays St. A Rodrigo Alves, Dillando Allotey,
Tanner Wilson, CJ Wilson
3:19.63
5 SW Minnesota St. A Austin LaFollette, Chris Kveseth,
Ewert Jansen Van Rens, Alejandro Sanchez
3:21.16
6 Neosho County CC A Darren Payton, Darren Powell,
John Gould, Andre Bluiett
3:22.89
7 Purdue A Isiah Walls, Jonathan Roy,
Rocky Pollock, Kevin Handshoe
3:32.56
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kansas A Tre Daniels, Jaime Wilson,
Kenneth McCuin, Michael Stigler
3:08.90
2 Purdue A Nicholas Parks, Obokhare Ikpefan,
Kendal Frederick, Moussa Conde
3:09.96
3 Nebraska-Kearney A Mandera Gatwech, Alex Hovie,
Dillon Schrodt, Louis Kaelin
3:12.36
4 Butler CC A Donavan Ayers, Edward Simmons,
Deandre Wade, Lamarion Arnold
3:13.32
5 Incarnate Word A Jamarkese Williams, Charles Hall,
Austin Sandoval, Christopher DeWitt
3:13.33
6 Colorado St. A Sam Little, Zach Browning,
Nick Olson, Zane Vanderberg
3:15.82
7 Oral Roberts A John Bradford, D'Khari Hicks,
Blayne Hisquierdo, Omeiza Akerele
3:18.11
8 Johnson County CC A Dajuane Washington-Box, Rashard Young,
Aaron Thacker, Daniel Mahurin
3:18.87
9 Garden City CC A Wendel Allgood, Tyrone Leach,
Diamond Williams, Michael Stone
3:22.15

Men's 4 x 800m Relay High School   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Smithville A Josh Lizar, DJ Stahl,
Chris Rick, Victor Cummings
8:13.41
2 OP-Blue Valley North A Will Elliott, Davis Morgan,
Max Peterson, Victor Gonzalez
8:13.72
3 Stilwell-Blue Valley A Keegan Donahue, Jake Mikuls,
Adam Owens, Gabe Eubanks
8:19.49
4 Shawnee Mission East A John Arnspiger, Jack Young,
Will Clough, Will Moore
8:20.38
5 Springdale A James Jimenez, Adrian Gomez,
Seth Anderson, Jordy Garcia
8:21.13
6 Olathe-North A Cole Brockman, Bryant McCoy,
Wyatt Heikes, Carlos Guzman
8:23.09
7 Kearney A Miguel Gomez, Cole Willis,
Trevor Patsios, Devin Kolbo
8:23.79
8 Girard A Junior Lindbloom, Dalton Lindbloom,
Eric Wilson, Laike Dammon
8:27.51
9 Park Hill A TJ Barker, Christian Fisher,
Noah Barajas, Hanok Tekle
8:31.05
10 Leavenworth A Will Hanlen, Chris Griese,
Daniel Griese, Tyler Hyde
8:33.16
11 Wichita-Haysville-Campus A Federico Harvey, Paul Johnson,
Aaron Lindsay, Jon Fleming
8:35.47
12 Blair A Matt Brunkhorst, Nolan Kirwan,
Alec Wick, Evan Wick
8:36.54
13 Lenexa-St. James Academy A Michael Rizzi, Kyle Banash,
Erik Wilkinson, Craig Luby
8:37.11
14 Lansing A Keyur Patel, Holden Giefer,
Colin Dike, Raymon Johnson
8:45.16
15 Blue Springs South A Henry Bahr, Dominic Dempsey,
Kris Hake, Josh McClary
9:04.97
16 Raytown South A Joe Madu, Nick Cruz,
David Dempsey, Demonte Bailey
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Ames A Lee Grim, Colby Hansen,
Atem Akok, Daniel Chan
7:56.48
2 Omaha Creighton Prep A John Nownes, Cole Nelson,
John Lukowski, Thomas Doran
7:58.05
3 Blue Springs A Colton Gurera, David Gunn,
Cody Berry, Stephen Mugeche
8:03.13
4 Mill Valley A Derek Meeks, Teddy Gillespie,
Jakob Coacher, Kurt Loevenstein
8:03.96
5 Shorewood A Sam Shields, Sam Kuhlmann,
Johnnie Papineau, James Douglas
8:04.49
6 Olathe-East A Murad Baheyadeen, Nathan Matters,
Fred Douglas, Nicholas Skinner
8:11.00
7 East St. Louis A Tyshaun Stanback, Bryaun Manuel,
Joshua Tolson, Brian Brown
8:17.78
8 Lamar A Kaden Overstreet, Peyton Bailey,
Zane Hull, Nicholas Ray
8:19.08
9 Fossil Ridge A Josh Morse, Blake Korasick,
Jackson Powell, Dylan Ko
8:21.32
10 Grain Valley A Dalton Miller, Alex Slater,
Jose Doubledee, Ethan Lasley
8:21.56
11 Mountain Vista A Addison Hellier, Ryan Currie,
Nick Romine, Weston Hart
8:22.21
12 OP-St. Thomas Aquinas A Matthew Malir, Derek Engel,
Austin Zuniga, Cole Friedman
8:25.25
13 Topeka-Seaman A Daniel Kramer, Josh Hebert,
Trevor Hubbard, Noah Loethen
8:26.76
14 Lawrence-Free State A Ryan Liston, Owen Heffernan,
Thomas Becker, Tanner Hockenberry
8:27.07
15 Shawnee Mission South A Brandon Maxey, Aidan Johnson,
Alejandro Diaz, Sandis Simchuk
8:27.45
16 Shawnee Mission West A Reilly Wiscombe, Bill Patterson,
Tanner Hughes, Zach Wilhoit
8:27.51
17 Shawnee Mission Northwest A Reid Thornburg, Hunter Heindel,
Zach St. Clair, Ben Snyder
8:27.90
18 Shawnee Mission North A Noah Stevenson, Alex Akalu,
Adam Dujakovich, Beliste Akalu
8:53.75

Men's 4 x 1,600m Relay High School   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rogers A Taylor Bryant, Jessie Ramirez,
Ian Smith, Christian Liddell
18:05.77
2 Jenks A Bradyn Gower, Will Ratlif,
Will Littlefield, Noah Soap
18:13.44
3 Bentonville A Ryan Graziani, Joshua Kruse,
Brooks Hedstrom, Johnathan Prince
18:26.25
4 Rockhurst A Jon Luder, Sam Wilkerson,
Danny Toomey, William Thompson
18:26.67
5 Mill Valley A Derek Meeks, Teddy Gillespie,
Jakob Coacher, Kurt Loevenstein
18:38.28
6 Mountain Vista A Alex Fu, Addison Hellier,
Ryan Currie, Josh Romine
18:38.53
7 OP-St. Thomas Aquinas A Daniel Petracek, Will Cole,
Alex Gill, Derek Engel
18:47.51
8 Shawnee Mission East A John Arnspiger, Lance Meng,
George Miller, Will Moore
18:47.60
9 Olathe-North A Zan Johnson, Carlos Guzman,
Josiah Heikes, Wyatt Heikes
18:52.48
10 Lawrence-Free State A Tanner Hockenberry, Avant Edwards,
Owen Heffernan, Thomas Becker
18:54.23
11 Fossil Ridge A Dylan Ko, Josh Morse,
Jonny Holsten, Jackson Powell
18:55.70
12 Jackson A Ean Buffington, Caleb Bess,
Jackson Givens, Alex Philipps
18:57.88
13 Baldwin A Joe Pierce, George Letner,
Parker Wilson, Nevin Dunn
19:09.03
14 Blue Springs South A Henry Bahr, Dominic Dempsey,
Collin Horn, Mason Smith
19:12.31
15 Blue Springs A Victor Mugeche, Carsen Walker,
Jourden Gilstorf, Oaklee Hauschild
19:13.37
16 Farmington A Ryan Parson, Adam Griffith,
Evan Reeves, Matt McElrath
19:13.72
17 Shawnee Mission North A Noah Stevenson, Forest Kinsey,
Alex Akalu, Beliste Akalu
19:16.45
18 Central (St. Joseph) A Brock Myscofski, Tucker Dahle,
Jacob Bahr, Boston Small
19:25.06
19 OP-Blue Valley Southwest A Tristan Eastham, Ty Constant,
Connor Roberts, Dylan Miller
19:26.90

Men's 1,600m Sprint Medley High School   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Olathe-South A Emmanuel Okwuone, Nance DaeVonte',
Cameron Waldo, Jared Reinke
3:40.73
2 Fort Osage A Dakota Baker, Brennan Peters,
Trenton Moore, Sam Farmer
3:41.17
3 Lamar A Cooper Lucas, Danny Embry,
Anthony Wilkerson, Nicholas Ray
3:46.33
4 Wichita-Haysville-Campus A Mario Ponds, Dakota Emmons,
Tony Letterman, Aaron Lindsay
3:53.64
5 Olathe-North A Jesse Krump, Anthony Gagliano,
Luis Adelid, Christian Wise
3:56.44
6 Fossil Ridge A Tucker Williams, Ross Wamsley,
Andrew Spraberry, Blake Korasick
4:01.40
7 Emporia A Tommy Secord, Tanner Taylor,
Mason Mohn, Seth Tilton
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 East St. Louis A Roosevelt Davis, Delano Anderson,
Deante Anderson, Bryaun Manuel
3:38.48
2 Stilwell-Blue Valley A Lawson Holbert, Thomas Wood,
Colton McCumber, Keegan Donahue
3:41.20
3 Lawrence-Free State A Avin Lane, Ronald White,
Tanner Hockenberry, Tyler Odell
3:46.48
4 Olathe-East A Jamir Phillips, Tyler Heidebrecht,
Anders Hanson, Logan Coates
3:49.22
5 OP-St. Thomas Aquinas A Joey Kelly, Jacob Leikam,
Karter Odermann, Alex Dwyer
3:50.98
6 Mountain Vista A Tristen Dean, Tristen Smith,
Cory Smith, Alex Fu
3:51.52
7 Shawnee Heights A Josh Wiltz, Christian Clark,
Alex Sheikh, Cole Thorton
3:57.18
8 Farmington A Hunter Ballew, Chris Smith,
Zac Weber, Matt McElrath
3:59.82
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Ames A DJ Lawson, Stephon Penberthy,
Gage Eller, Kuol Chol
3:39.63
2 Bentonville A Colter Clemence, Keson Payton,
Robert Branch, Ryan Graziani
3:40.45
3 Shawnee Mission Northwest A Ian McCabe, Clay Drouillard,
Chandler Bado, Tom Green
3:43.71
4 Blue Springs South A Marquan Hughes, Micah Mayberry,
Keeyon Incle, Matt Willis
3:43.77
5 Raytown South A Lonnie Jackson, Marcus Brown,
Demonte Bailey, Nick Cruz
3:46.07
6 Hazelwood Central A David Robinson, Elias Chambers,
Noah Boatright, Thedrick Daniels
3:46.44
7 Lansing A De'Waun Wilkes, Cortez Brazzle,
Terrill Andrews, Raymon Johnson
3:56.55
8 Abilene A Trey Bender, Brent Hirsch,
Brendan Barnes, Andrew Schwarting
-

Men's 4,000m Distance Medley High School   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Ames A Daniel Chan, Gage Eller,
Colby Hansen, Atem Akok
10:34.39
2 Shorewood A Johnnie Papineau, Sam Shields,
Jake Woyak, Sam Kuhlmann
10:44.90
3 Rogers A Ian Smith, Braden Sims,
Jessie Ramirez, Taylor Bryant
10:47.76
4 Olathe-East A Anders Hanson, Fred Douglas,
Murad Baheyadeen, Nicholas Skinner
10:48.69
5 Bentonville A Johnathan Prince, Connor Southern,
Ryan Graziani, Joshua Kruse
10:49.26
6 OP-St. Thomas Aquinas A Will Cole, Devin Diggs,
Matthew Malir, Daniel Petracek
10:51.89
7 Lamar A Kaden Overstreet, Hunter McPherson,
Zane Hull, Nicholas Ray
10:53.67
8 Omaha Creighton Prep A John Lukowski, TJ Romero,
Cole Nelson, Jack Slagle
10:56.17
9 Baldwin A Joe Pierce, Barth Jackson,
Dakota Helm, George Letner
10:58.43
10 Shawnee Mission East A John Arnspiger, Will Clough,
Jack Young, Will Moore
11:02.16
11 Lawrence-Free State A Ryan Liston, Cole Stallard,
Avant Edwards, Ethan Donley
11:03.61
12 Olathe-North A Josiah Heikes, Luis Adelid,
Cole Brockman, Zan Johnson
11:04.14
13 Jenks A Will Littlefield, David Ross,
Samuel Nimo, Will Ratlif
11:04.21
14 Notre Dame (Cape Girardeau) A Brock Kasten, Devin Ross,
Devin Ziegler, Rudy McClellan
11:05.06
15 Shawnee Mission Northwest A Chandler Bado, Nehemiah Jones,
Tom Green, Reid Thornburg
11:07.65
16 Stilwell-Blue Valley A Joey Wiederholt, Matthew Morris,
Adam Owens, Blake Berger
11:08.84
17 Topeka-Seaman A Daniel Kramer, Coby Worcester,
Josh Hebert, Dawson Podlena
11:09.07
18 OP-Blue Valley West A Griffin Lenihan, Behr Kitts,
Gabe Ng, Caleb Moes
11:10.04
19 Jackson A Caleb Bess, Ty Crowden,
Jackson Givens, Ean Buffington
11:10.20
20 Blue Springs A Stephen Mugeche, Tyree King,
Codie Bell, Cody Berry
11:13.21
21 Shawnee Mission North A Noah Stevenson, Peter Mascal,
Adam Dujakovich, Forest Kinsey
11:15.96
22 Mountain Vista A Alex Fu, Cameron Kroonenberg,
Nick Romine, Tyler Matzke
11:17.89
23 Park Hill A Noah Barajas, Christian Fisher,
TJ Barker, Connor Derry
11:18.79
24 Liberty A Robert Rawie, Jared Gamiel,
Brandon Colner, Max Martin
11:31.29
25 Farmington A Evan Reeves, Hunter Ballew,
Zac Weber, Adam Griffith
11:47.08

Men's Men High Jump Quadrangular   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bryan, Christoff SR Kansas State 2.24
2 Giancana, Nic SR Kansas 2.16
3 Hoag, Austin SR Kansas 2.13
4 Riley, Zack SR Kansas State 2.10
5 Scheer, Collin SR Colorado St. 2.10
6 Bearden, Miles SR Kansas State 2.05
7 Fuller, Jonathan SR Kansas 2.00
8 Shean, Kai SR Kansas 1.95
9 Bowles, Andy SR Colorado St. 1.90

Men's High Jump High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Birzer, Matt SR OP-Blue Valley West 6' 8.0"
2 David, Drew JR Girard 6' 8.0"
3 Macari, Lane SR Andale 6' 8.0"
4 Gross, Chad SR Linn 6' 8.0"
5 Benninghoff, Jake SO Rogers 6' 6.0"
6 Long, Joel SR Topeka 6' 6.0"
7 Miller, Joe SR Topeka-Seaman 6' 4.0"
8 Johnson, Chance JR Smith-Cotton 6' 4.0"
9 Howell, Sam SR Olathe-Northwest 6' 2.0"
10 Jansen, Bobby SR Notre Dame (Cape Girardeau) 6' 2.0"
11 Boyer, Ben SR Francis Howell 6' 2.0"
12 Gee, Alijah JR Park Hill 6' 2.0"
13 McIntosh, TreVeon SR Oak Park 6' 2.0"
14 Smith, Devan SR Tonganoxie 6' 2.0"
15 Nilsen, Chris JR Park Hill 6' 2.0"
16 Rogers, Bryant SO Kansas City-Piper 6' 0.0"
17 Cleaver, Alex JR Topeka-Seaman 6' 0.0"
18 Shields, Logan SR Lawrence 6' 0.0"
19 Atwood, James SR OP-Blue Valley Northwest 6' 0.0"
20 reed, aliek SR Platte County 5' 10.0"
21 Guess, Jordan SR Kansas City-Piper 5' 10.0"

Men's Men Pole Vault Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Whitt, Jack SR Unattached 5.50
2 Scott, Jordan SR Unattached 5.50
3 Wait, Kyle SR Unattached 5.40
4 Maestretti, Nick SR Unattached 5.40
5 Bishop, Alex SR Unattached 5.25
6 Piepenbrink, Jeff SR Pittsburg St. 5.10
7 Albright, Jake SR Kansas 4.95
8 Estala, Justin SR Oral Roberts 4.95
9 Farr, Carson SR Unattached 4.95
10 Homan, Nicholas SR Central Methodist 4.95
11 Tien, Brady SR Fort Hays St. 4.95
12 Del Valle, Andres SR Oral Roberts 4.65
13 Kilpatrick, Jay SR Nebraska-Kearney 4.65
14 Seeba, Mark SR Nebraska-Kearney 4.65
15 Jackson, Cody SR Hastings 4.65
16 Haraway, Sam SR Kansas 4.65
17 Poirier, Dylan SR Iowa Western CC -
18 Pierson, Sam SR Unattached -
19 Hillis, Trevor SR Kansas -
20 Morrison, Preston SR Oral Roberts -
21 Coover, Jeff SR Unattached -

Men's Men Long Jump Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goldmon, Curtis SR Iowa Western CC 7.21
2 Duffus, Danick SR Garden City CC 6.73
3 Presley, Kaleb SR Oral Roberts 6.65
4 Simmons, Matt SR Lewis 6.64
5 Robke, Tyson SR Baker 6.58
6 Gray, Artavius SR Coffeyville CC 6.54
7 Johnson, Lavorie SR Lindenwood 6.37
8 Tempel, Dustin SR Garden City CC 6.11
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Williams SR Unattached 7.83
2 Trajkovski -Soeresen, Andreas SR Iowa Western CC 7.66
3 Bertelsen, Eric SR Unattached 7.54
4 Wilcox, Donald SR Emporia St. 7.29
5 Abubakar, Mohammed SR Butler CC 7.26
6 Mlambo, Michael SR Lindenwood 7.17
7 Ray, Curtis SR Iowa Western CC 7.17
8 Micheaux, Mikhail SR Butler CC 7.13
9 Chaney, Wesley SR Hutchinson CC 6.88
10 Brooks, Tirrell SR Graceland 6.73

Men's Men Triple Jump Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adams, Barden SR Kansas 1' 2.34"
2 Kravec, Nick SR Colorado St. 1' 1.86"
3 John, Mervyn SR Lewis 1' 1.61"
4 Savic , Arsenije SR Butler CC 1' 1.55"
5 Killough, Luke SR Incarnate Word 1' 1.49"
6 Barrett, Caleb SR Cowley County CC 1' 0.79"
7 Welch, Ezekiel SR Kansas -
8 Carroll, Jordan SR Fort Hays St. -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peterson, Anaquan SR Purdue 1' 3.55"
2 El Hajri, Ihab SR Iowa Western CC 1' 3.49"
3 Cushon, Marquise SR Pittsburg St. 1' 3.18"
4 Edmunds, Jonathan SR Colorado St. 1' 3.12"
5 Boure, Darion SR Missouri Southern 1' 3.01"
6 Richardson, Trey SR Colorado St. 1' 2.84"
7 Carr, Demetrius SR Purdue 1' 2.81"
8 Robinson, Damar SR Cloud County CC 1' 2.79"
9 Agbi, Odion SR Garden City CC 1' 2.79"
10 Scheer, Collin SR Colorado St. 1' 2.56"
11 Harrison, Kennan SR Missouri Southern 1' 2.3"
12 Dickerson, Tre SR Emporia St. 1' 1.79"
13 Duffus, Danick SR Garden City CC -

Men's Triple Jump High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dukes, Connor SR Plattsmouth 1' 1.38"
2 joseph, marvin SR Oak Park 1' 1.19"
3 Herndon, Dominic SR Raytown South 1' 1.17"
4 Lockridge, Emmett SO Kansas City-Piper 1' 1.09"
5 Cahill, Zac JR Olathe-East 1' 0.74"
6 Wise, Matt JR Stilwell-Blue Valley 1' 0.42"
7 Brown, Aaron SR Platte County 1' 0.39"
8 Ellis, Chris FR Topeka-West 1' 0.03"
9 Alena, Reese JR Bishop Miege 11.96
10 LeBrun, Azariah SO Lawrence-Free State 11.36
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sorrells, Tyree SO Raytown South 1' 1.42"
2 Smith, James SR East St. Louis 1' 1.42"
3 Watkins, Brendan JR Olathe-Northwest 1' 1.25"
4 Koehler, Trent JR York 1' 1.14"
5 Alumbaugh, Brent JR Odessa 1' 0.82"
6 Long, Joel SR Topeka 1' 0.77"
7 Mascal, Peter JR Shawnee Mission North 1' 0.76"
8 Hutchins, Dnellion SR Topeka 1' 0.75"
9 Lee, Montell JR Raytown 1' 0.75"
10 Hailes, Evan JR OP-Blue Valley West 1' 0.65"
11 Pyle, Tom SR OP-St. Thomas Aquinas 1' 0.62"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peister, Jacob SR Blue Springs 1' 2.77"
2 Smith, Elijah SR Valley Heights 1' 2.29"
3 Glaywulu, Papay SO Park Hill 1' 1.98"
4 Davis, Cirr SO Grandview 1' 1.5"
5 Coffey, Kian SO Stockton 1' 1.41"
6 Shorter, Lavontae SR Lawrence 1' 1.37"
7 Hall, Justin JR Blue Springs 1' 1.35"
8 Thuston, Matthew SR Olathe-East 1' 0.89"
9 Payton, Keson SR Bentonville 1' 0.84"
10 Jordan, Guess SR Kansas City-Piper 1' 0.83"
11 Greenwood, Jacoby JR Osawatomie 1' 0.6"
12 Molton, Herbert SO East St. Louis 1' 0.46"
13 Belardo, Jared SR Leavenworth -

M sp   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Deterding, Adam SR Kansas State 1' 1.09"
2 Legband, Zachary SR Nebraska 1' 0.81"
3 Fenske, Guy SR Nebraska 1' 0.4"
4 Cogdill, Josh SR Colorado St. 1' 0.12"
5 Dinh, Arnold SR Kansas 1' 0.06"
6 Price, Hunter SR Colorado St. 11.75
7 Fisch, Kevin SR Illinois State 11.70
8 Stevens, Joshua SR Graceland 10.86
9 Green, Justin SR Colorado St. 10.70
10 Shaw, Lucas SR Kansas 10.37
11 Kravec, Nick SR Colorado St. 10.22
12 Vazquez, Aaron SR Garden City CC 8.12

Men's Men Shot Put Quadrangular   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Enekwechi, Chukwuebuka SR Purdue 1' 7.19"
2 Ceban, Nicolai SR Kansas 1' 6.51"
3 Lewis, Luke SR Purdue 1' 5.17"
4 Schultz, Tyler SR Colorado St. 1' 4.91"
5 Weirich, Daniel SR Colorado St. 1' 4.73"
6 Schneeberger, Jake SR Colorado St. 1' 4.36"
7 Boyer, Kenny SR Kansas 1' 4.15"
8 Golen, Paul SR Kansas 1' 4.02"
9 Coon, Jason SR Kansas State 1' 3.63"
10 Kregers, Reinis SR Kansas State 1' 2.35"
11 Jensen, Michael SR Kansas 1' 2.31"
12 Blaho, Alex SR Colorado St. -
13 Van Veen, JT SR Colorado St. -

Men's Men Shot Put Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Klenda, Nick SR Emporia St. 1' 2.55"
2 Stand, Philip SR Unattached 1' 1.97"
3 Kertz, Bryan SR Lindenwood 1' 1.82"
4 Fischer, Jeramie SR Emporia St. 1' 1.55"
5 Owens, Terrion SR Cowley County CC 1' 1.17"
6 Dozier, TJ SR Fort Hays St. 1' 0.46"
7 Garcia, Alec SR Emporia St. 1' 0.33"
8 Muldrow, Elijah SR Neosho County CC 1' 0.19"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pinkelman, Luke SR Unattached 1' 6.21"
2 Whitehall, Tristan SR Coffeyville CC 1' 5.31"
3 Washington-Scott, Kyle SR Neosho County CC 1' 5.24"
4 Appier, Garrett SR Pittsburg St. 1' 5.23"
5 Farrow, Bo SR Pittsburg St. 1' 5.1"
6 Canaday, Deondra SR Lindenwood 1' 4.84"
7 Garza, Alex SR Coffeyville CC 1' 4.58"
8 Wilson, Luke SR Pittsburg St. 1' 4.4"
9 Stavrou, Stavros SR Fort Hays St. 1' 3.26"
10 Tucker, Kyrin SR Coffeyville CC 1' 3.12"
11 Johnson, Gunnar SR Central College -
12 McKnight, Derek SR Cowley County CC -

Men's Shot Put High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ryan, Andrew SR Lutheran South 51' 6.5"
2 Holtzbauer, Michael SR Ames 48' 1.5"
3 Bledsoe, Amani JR Lawrence 47' 11.5"
4 Williams, Marcel SR Olathe-North 47' 8.75"
5 Graves, Ryan SR Bishop Miege 47' 2.0"
6 Lee, Dervon SR Raymore-Peculiar 46' 7.5"
7 Huschka, Braydon SR Stilwell-Blue Valley 46' 4.75"
8 Brokke, Chase SR Topeka-Washburn Rural 44' 6.75"
9 Warner, Josh SR Worth County 43' 2.0"
10 Loudermilk, Isaiahh JR West Elk 42' 4.75"
11 Dixon, Jimmy SR Rockhurst -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Simmons, Hunter JR Clinton 51' 11.25"
2 Raunig, Kyle SR OP-St. Thomas Aquinas 51' 3.0"
3 Dishon, Trey SR Horton 49' 9.25"
4 Watrous, Dunkan JR Paola 48' 11.5"
5 Blomquist, Logan JR Pleasant Hill 47' 8.75"
6 Gaylord, Christian SR Baldwin 47' 0.5"
7 Hinson, Brycen SR Olathe-East 46' 7.25"
8 Howards, Reggie SR Hazelwood Central 45' 0.75"
9 Herrs, Brett SR Washington -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morrison, Willie SR Leavenworth 64' 11.5"
2 Spears, Marcel SR Olathe-North 57' 8.0"
3 Davis, Carlos SR Blue Springs 57' 7.75"
4 Keller, Eli SR Kearney 57' 4.5"
5 Davis, Khalil SR Blue Springs 56' 2.0"
6 Arp, Brian SR Kearney 55' 0.25"
7 Long, Jacob SR Kearney 54' 6.75"
8 Wyrick, Levi SR Caney Valley 54' 0.5"
9 Ruh, Ethan JR Omaha Creighton Prep 51' 7.0"
10 Lewallen, Dalton SR Shawnee Mission South 49' 11.0"
11 Fish, Tommy SR Cameron 47' 1.25"

Men's Discus Throw High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ast, Jeff JR Andale 158' 3.0"
2 Lee, Trevor SR North Platte 148' 9.0"
3 Davis, Hunter JR Plattsmouth 148' 1.0"
4 Carrillo, Maximillan SR St. Joseph Christian 147' 5.0"
5 Bailey, James SO William Chrisman 147' 4.0"
6 Holtzbauer, Michael SR Ames 147' 4.0"
7 Bingaman, Ned SR Shawnee Mission South 146' 9.0"
8 Ruh, Ethan JR Omaha Creighton Prep 144' 4.0"
9 Lewallen, Dalton SR Shawnee Mission South 143' 9.0"
10 Pfeifer, Zach JR OP-St. Thomas Aquinas 123' 0.0"
11 Hocking, Nicholas SR Lawrence-Free State 120' 10.0"
12 Bradley-King , Will JR Bishop Hogan -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Carlos SR Blue Springs 194' 7.0"
2 Morrison, Willie SR Leavenworth 189' 1.0"
3 Davis, Khalil SR Blue Springs 181' 1.0"
4 Long, Jacob SR Kearney 171' 6.0"
5 Wyrick, Levi SR Caney Valley 169' 3.0"
6 McMullen, Connor SR Louisburg HS 167' 6.0"
7 Gaylord, Christian SR Baldwin 162' 0.0"
8 Arp, Brian SR Kearney 160' 7.0"
9 Andrews, Marqus SR Blue Springs 157' 5.0"
10 Henault, Trace JR Shawnee Heights 156' 6.0"
11 Kobza, Kenton JR Aquinas 155' 7.0"
12 Warner, Josh SR Worth County 154' 9.0"
13 Flagler, Trent SR Shawnee Mission South 152' 1.0"
14 Blomquist, Logan JR Pleasant Hill 145' 9.0"

M dt   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cogdill, Josh SR Colorado St. 3' 3.8"
2 Fenske, Guy SR Nebraska 3' 3.6"
3 Fisch, Kevin SR Illinois State 3' 2.43"
4 Price, Hunter SR Colorado St. 2' 11.14"
5 Dinh, Arnold SR Kansas 2' 10.44"
6 Green, Justin SR Colorado St. 2' 9.72"
7 Stevens, Joshua SR Graceland 2' 9.68"
8 Legband, Zachary SR Nebraska 2' 8.42"
9 Deterding, Adam SR Kansas State 2' 6.12"
10 Kravec, Nick SR Colorado St. 2' 1.93"
11 Shaw, Lucas SR Kansas 2' 1.63"
12 Vazquez, Aaron SR Garden City CC 2' 0.49"

Men's Men Discus Throw Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Simmons, Dilan SR Central Methodist 4' 0.18"
2 Kukal, Jordan SR Central Methodist 3' 11.51"
3 Tucker, Kyrin SR Coffeyville CC 3' 11.17"
4 Dozier, TJ SR Fort Hays St. 3' 9.87"
5 Stand, Philip SR Unattached 3' 8.85"
6 Weirich, Daniel SR Colorado St. 3' 8.17"
7 Washington-Scott, Kyle SR Neosho County CC 3' 7.85"
8 Blaho, Alex SR Colorado St. 3' 7.07"
9 Garcia, Alec SR Emporia St. 3' 6.6"
10 Hermann, Ryan SR Lindenwood 3' 3.21"
11 Kregers, Reinis SR Kansas State -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Whitehall, Tristan SR Coffeyville CC 4' 4.13"
2 Schneeberger, Jake SR Colorado St. 4' 1.63"
3 Owens, Terrion SR Cowley County CC 4' 0.34"
4 Golen, Paul SR Kansas 4' 0.09"
5 Schultz, Tyler SR Colorado St. 3' 11.38"
6 Canaday, Deondra SR Lindenwood 3' 11.37"
7 Jurgens, Colby SR Nebraska-Kearney 3' 11.16"
8 Klenda, Nick SR Emporia St. 3' 10.47"
9 Boyer, Kenny SR Kansas 3' 9.68"
10 Smith, Garrett SR Fort Hays St. -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bishop, Brian SR Unattached 4' 8.54"
2 Ceban, Nicolai SR Kansas 4' 8.17"
3 Cooper, Mitchell SR Kansas 4' 6.47"
4 Van Veen, JT SR Colorado St. 4' 6.24"
5 Reiff, Caleb SR Purdue 4' 2.78"
6 Miller, Jonathan SR Kansas 4' 1.71"
7 Lombardino, Brandon SR Unattached 4' 1.17"
8 Kertz, Bryan SR Lindenwood 4' 0.35"

Men's Men Hammer Throw Quadrangular   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Enekwechi, Chukwuebuka SR Purdue 5' 9.57"
2 Schultz, Tyler SR Colorado St. 5' 1.01"
3 Schneeberger, Jake SR Colorado St. 5' 0.69"
4 Smith, Kyle SR Kansas State 4' 9.21"
5 Newell, Jake SR Colorado St. 4' 7.87"
6 Cooper, Mitchell SR Kansas 4' 4.26"
7 Lewis, Luke SR Purdue 4' 0.5"
8 Mueller, Kale SR Kansas State 3' 11.66"
9 Golen, Paul SR Kansas 3' 10.95"

Men's Men Hammer Throw Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dozier, TJ SR Fort Hays St. 4' 1.28"
2 Barrett, Nick SR Missouri S&T 4' 0.57"
3 Jaschke, Robert SR Graceland 3' 10.44"
4 Gonzales, Marcus SR Nebraska-Kearney 3' 8.91"
5 Garza, Alex SR Coffeyville CC 3' 5.38"
6 Korte, Will SR Benedictine (Kan.) -
7 Strong, Jerod SR Nebraska-Kearney -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Guijo, Sergio SR Cowley County CC 5' 3.04"
2 Jackson, Johnnie SR Coffeyville CC 5' 0.44"
3 Grunder, Brady SR Unattached 4' 9.7"
4 Karsten, John SR Missouri S&T 4' 5.13"
5 Jurgens, Colby SR Nebraska-Kearney 4' 4.29"
6 Simmons, Dilan SR Central Methodist 4' 3.76"
7 Kukal, Jordan SR Central Methodist 4' 3.6"
8 Canaday, Deondra SR Lindenwood 3' 10.93"
9 Kertz, Bryan SR Lindenwood 3' 10.1"
10 Hermann, Ryan SR Lindenwood 3' 9.84"
11 Washington-Scott, Kyle SR Neosho County CC -

Men's Javelin Throw High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kurtz, Austin SR Perry-Lecompton 169' 7.0"
2 Patterson, Tyler SR Cheney 163' 1.0"
3 Allen, Trenton JR Derby 160' 7.0"
4 McGuire, Kendal SR Maize 156' 11.0"
5 McCall, Carrick SR Bishop Miege 148' 0.0"
6 Alena, Reese JR Bishop Miege 146' 4.0"
7 DeVader, Nick SR Topeka-Seaman 145' 3.0"
8 McCollum, Dean SR Olathe-Northwest 141' 9.0"
9 Henton, Chase JR Emporia 140' 7.0"
10 Carter, Tye SR Lawrence-Free State 138' 1.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ast, Jeff JR Andale 201' 9.0"
2 Thompson, Brett SR Erie 191' 7.0"
3 Honas, Hank SR Wichita-Bishop Carroll 186' 5.0"
4 Clanton, Coleman SR Olathe-South 186' 2.0"
5 Fouts, Cameron SR Hays-TMP-Marian 184' 3.0"
6 Selk, Derek SR Shawnee Heights 182' 6.0"
7 Swenson, Kameron JR Maize 182' 1.0"
8 Bouzianis, Nick SR Shawnee Heights 178' 3.0"
9 Kaufman, David SR Wichita-East 175' 3.0"
10 Dortch, Miles SR Topeka-Washburn Rural 174' 7.0"
11 Grissom, Carter SR Shawnee Mission West 171' 0.0"
12 Robison, Jake SR Paola 168' 3.0"

Men's Men Javelin Throw Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Engel, Dylan SR Fort Hays St. 4' 9.2"
2 Wells, Brenner SR Fort Hays St. 4' 7.66"
3 Schaller, Jordan SR Kansas 4' 4.34"
4 Allen, Christopher SR Neosho County CC 4' 3.65"
5 Ruhs, Dax SR Fort Hays St. 4' 2.48"
6 Neff, Taylor SR Nebraska-Kearney 4' 0.72"
7 Scheer, Collin SR Colorado St. 3' 10.06"
8 Shaw, Lucas SR Kansas 3' 9.19"
9 Cogdill, Josh SR Colorado St. 3' 8.91"
10 Sandin, Josh SR Colorado St. 2' 10.74"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Odle, Damien SR Cowley County CC 5' 5.13"
2 Santiago Bravo, Ivan SR Cowley County CC 4' 11.73"
3 Connealy, Jacob SR Benedictine (Kan.) 4' 7.39"
4 Gentges, Alex SR Pittsburg St. 4' 6.92"
5 Grove, Dylan SR Benedictine (Kan.) 4' 5.28"
6 Dailey, Kody SR Central College 4' 4.68"
7 Coleman, Austin SR Pittsburg St. 4' 4.42"
8 Jordan, Elisha SR Oral Roberts 3' 11.7"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Byers, Matt SR Shocker TC 5' 9.95"
2 Hartung, Ivan SR Kansas State 5' 5.17"
3 Pfizenmaier, Kyle SR Emporia St. 5' 2.05"
4 Webb, Derek SR Missouri Southern 5' 0.46"
5 Blazevic, John SR Pittsburg St. 4' 11.47"
6 Farnow, Adam SR Pittsburg St. 4' 10.14"
7 Davidson, Dwight SR Kansas State 4' 9.96"
8 Moeder, Lucas SR Kansas State 4' 9.37"
9 Morton, Jordan SR Pittsburg St. 4' 9.16"
10 Williams, Zachary SR Missouri Southern 4' 8.07"

M jav   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fisch, Kevin SR Illinois State 4' 9.12"
2 Cogdill, Josh SR Colorado St. 4' 3.91"
3 Deterding, Adam SR Kansas State 4' 0.9"
4 Fenske, Guy SR Nebraska 3' 11.88"
5 Stevens, Joshua SR Graceland 3' 10.44"
6 Price, Hunter SR Colorado St. 3' 10.16"
7 Kravec, Nick SR Colorado St. 3' 8.48"
8 Green, Justin SR Colorado St. 3' 8.21"
9 Shaw, Lucas SR Kansas 3' 7.51"
10 Legband, Zachary SR Nebraska 3' 6.96"
11 Dinh, Arnold SR Kansas 3' 3.99"
12 Vazquez, Aaron SR Garden City CC 3' 1.35"

Women's Women 100m Dash Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Joycelyn SR Neosho County CC 12.75
2 Anderson, Brittney SR Iowa Western CC 12.83
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thomas, Jasmine SR Kansas 12.38
2 Shepherd, Na'Kea SR Truman 12.49
3 Flowers, Morgan SR Emporia St. 12.58
4 Wycoff, Kelly SR Fort Hays St. 12.60
5 Deufel, Anna SR Purdue 12.61
6 Yeargin, Latiyera SR Emporia St. 12.69
7 Cheeseman, Rachael SR Wartburg 12.80
8 Young, Sch'cara SR Cowley County CC 12.89
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Riedel, Lexi SR Fort Hays St. 12.21
2 Pollard, Kianje SR Iowa Western CC 12.26
3 Giles, Ona SR Butler CC 12.27
4 Grayson, Ramie SR Pittsburg St. 12.36
5 Cherry, Becca SR Wartburg 12.46
6 Dynes, Erica SR Wartburg 12.58
7 Hilliard, Cameron SR Oral Roberts 12.61
8 Jackson, Kayla SR Oral Roberts 12.72
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Collins, Angelica SR Coffeyville CC 11.98
2 Weathersby, Jade SR Cloud County CC 12.24
3 Roberson, Savannah SR Purdue 12.32
4 Simmons, LaShawnda SR Incarnate Word 12.37
5 Burnett, Kirsten SR Oral Roberts 12.45
6 Parks, Keiteyana SR Kansas State 12.52
7 King, Kayla SR Lewis 12.69
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holston, Lorenda SR Colorado St. 11.74
2 Fair, Leah SR Colorado St. 11.82
3 Heath, Autumn SR Purdue 12.07
4 Reed, Antqunita SR Pittsburg St. 12.09
5 Wilson, Lettia SR Colorado St. 12.14
6 Davis, Raven SR Cloud County CC 12.14
7 Miller, Courtney SR Incarnate Word 12.19
8 Evans-Jenkins, Azarya SR Coffeyville CC 12.20
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Conley, Sydney SR Kansas 11.54
2 Jones, Akela SR Kansas State 11.64
3 Sanni, Zainab SR Kansas 11.66
4 Cox, Carmiesha SR Purdue 11.78
5 Charlton, Devynne SR Purdue 11.82
6 Williams, Tamaira SR Oral Roberts 11.97
7 Hitchcock, Precious SR Coffeyville CC 12.05

Women's 100m Dash High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Irea JR Grandview 12.59
2 McClannan, Paige JR Millard South 12.76
3 Blue, Traci SR Olathe-North 12.86
4 Maessner, Daisy FR Kearney 12.97
5 Thomas, Tasjia JR Lincoln College Prep 12.98
6 Williams, Grace SO Olathe-South 13.03
7 Marshall, Tori SR DeSoto 13.11
8 Smith, Lauren SO Bishop Miege 13.20
9 Alexander, Amanda JR Park Hill 13.38
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grant, Monique FR Smith-Cotton 12.51
2 Johnson, Brittney SO Hazelwood Central 12.57
3 Bradley, Madeline SO Belton 12.72
4 Sirls, Adrianna JR Kansas City-Washington 12.83
5 Stewart, Jyl JR Olathe-North 12.86
6 Vaughn, Kiera SO Lansing 12.90
7 Keller, Alex SR Buhler 12.99
8 Riner, Reegan SR Topeka-Seaman 13.08
9 Lunn, Nia SO Raytown South -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spivey, Marcya SR Hazelwood Central 12.74
2 Brownlee, Brooke SO Maranatha Academy 12.76
3 Harmon, Jordyn SR Emporia 12.88
4 Mayfield, Kaycee SR Shawnee Mission East 12.91
5 Buchana, Celeste SO Lenexa-St. James Academy 13.08
6 Stone, Morgan SO Jackson 13.12
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clay, Jahliah JR Blue Springs South 12.22
2 Darby, Jacque JR Olathe-South 12.37
3 Miles, Givonne SR Lansing 12.48
4 Lueders, Hannah SO Rogers 12.49
5 Hutchinson, Imani SR Raytown South 12.50
6 Phillips, Ariana JR Hazelwood Central 12.52
7 Mukes, Morganne SO Edmond Memorial 12.54
8 Moore, Makayla SR Blue Springs South 12.94
9 Gossman, Emma FR Lenexa-St. James Academy 13.05
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Yon, Shayna SR Cherokee Trail 11.68
2 Annelus, Anglerne SR Grandview 11.77
3 Akin-Otiko, Chloe JR Bellevue West 11.91
4 Cody, Maya SR Lutheran South 12.07
5 Mahone, Taylor SR Bentonville 12.17
6 Johnston, Syanne SO Fort Zumwalt East 12.26
7 Lister, Aarika FR Leavenworth 12.52
8 Rauert, Jessica JR Wood River 12.87
9 Schettler, Jaycee SO Wellington 12.88

Women's Women 200m Dash Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roberson, Savannah SR Purdue 25.57
2 Deufel, Anna SR Purdue 25.99
3 Taylor, Treshanna SR Iowa Western CC 26.24
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pollard, Kianje SR Iowa Western CC 25.19
2 Genard, Maya SR Cowley County CC 25.21
3 Wycoff, Kelly SR Fort Hays St. 25.42
4 Thomas, Jasmine SR Kansas 25.48
5 Hilliard, Cameron SR Oral Roberts 25.74
6 Cherry, Becca SR Wartburg 25.90
7 Jackson, Kayla SR Oral Roberts 26.46
8 Parks, Keiteyana SR Kansas State -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Evans-Jenkins, Azarya SR Coffeyville CC 24.88
2 Logan, Alexis SR Cloud County CC 24.93
3 Grayson, Ramie SR Pittsburg St. 25.14
4 Riedel, Lexi SR Fort Hays St. 25.19
5 Giles, Ona SR Butler CC 25.38
6 Shepherd, Na'Kea SR Truman 25.58
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fair, Leah SR Colorado St. 24.02
2 Swift, Shaneve SR Incarnate Word 24.76
3 Waring, Jasmine SR Incarnate Word 24.83
4 Heath, Autumn SR Purdue 24.87
5 Pipes, Billi SR Baker 25.92
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mitchell, A'Keyla SR Kansas State 23.29
2 Sanni, Zainab SR Kansas 23.95
3 Hitchcock, Precious SR Coffeyville CC 24.21

F 200   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vollmer, Lindsay SR Kansas 24.99
2 Marchildon, Megan SR Lewis 26.35
3 Green, Jessica SR Colorado St. 26.88
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kolmer, Sarah SR Kansas State 25.39
2 Kroboth, Lindsey SR Colorado St. 26.23
3 Barnes, Joslyn SR Kansas State 26.38
4 Marquez, Talia SR Kansas 26.71
5 Franco, Monica SR Colorado St. 27.94

Women's 400m Run High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Connor, Tess SO Edmond Memorial 59.00
2 Mayfield, Josie JR Jenks 59.98
3 Peterson, Saige FR Smith-Cotton 1:00.06
4 Walz, Abby SO Mountain Vista 1:00.29
5 Pope, Marissa SR Lawrence 1:00.76
6 Marshall, Tori SR DeSoto 1:00.83
7 Sieben, Maggie SO OP-St. Thomas Aquinas 1:03.20
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Palodichuk, Madolyn JR Christ Preparatory 59.11
2 Phillips, Ariana JR Hazelwood Central 59.49
3 Kennard, Laura SR Lawrence-Free State 59.89
4 Bingham, Caroline SR Maranatha Academy 59.92
5 Wilson, Ellie JR Mill Valley 1:00.80
6 Cummins, Azah SR Kansas City-Bishop Ward 1:01.52
7 Aguiar, Phoebe SR Shawnee Mission East 1:02.09
8 Ozee, Makenzie SR Kickapoo 1:12.07
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Omare, Wumi SR OP-Blue Valley North 57.09
2 Akin-Otiko, Chloe JR Bellevue West 57.58
3 Williams, Hanna SO Plattsburg 57.93
4 Nash, Destiney SO Hazelwood Central 58.77
5 Edwards, Jensen SR Lawrence 59.10
6 Petersen, Amber SR Hillsboro 59.66
7 Thuston, Ciara JR Olathe-East 1:00.25
8 Lister, Aarika FR Leavenworth 1:00.99
9 McNeal, Danielle SO Raytown South 1:01.77
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dillon, Amanda SR Har-Ber 57.32
2 Ferguson, Alex SO Silver Lake 57.58
3 Mitchell, Sydnee JR Grandview 58.08
4 Lewis, Kaitlyn FR Liberty 58.18
5 Bailey, Allison JR Kickapoo 58.59
6 King, Mallory SR Davenport Assumption 58.69
7 Knott, Carli JR Jackson 59.73
8 Ryan, Ally FR Jenks 1:00.10

Women's Women 400m Dash Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lober, Morgan SR Baker 58.44
2 Mason, Michaela SR Lindenwood 59.93
3 Muhlenbruch, Kaitlyn SR Wartburg 1:00.78
4 Duehr, Elizabeth SR Wartburg 1:02.88
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nunley, LaShai SR Coffeyville CC 57.67
2 Allen, Jasmin SR Iowa Western CC 58.01
3 Ohanta, Jane SR Cloud County CC 58.29
4 Mason, Maya SR Lindenwood 58.90
5 Kueny, Nora SR Truman 1:00.01
6 Thomas, Shannon SR Graceland 1:00.66
7 Johnson, Rhoneshia SR Neosho County CC 1:00.79
8 Neville, Nicole SR Truman 1:02.67
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fletcher, Jerosan SR Kansas City CC 57.73
2 Horan, Kendall SR Colorado St. 57.86
3 Roberts, Asher SR Oral Roberts 59.05
4 Williams, Jasmine SR Incarnate Word 59.61
5 Kregel, Kayla SR Wartburg 59.78
6 Staats, Dominique SR Emporia St. 59.82
7 Osuji, Karen SR Graceland 1:01.08
8 Parks, Alexandra SR Purdue 1:01.70
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adams, Whitney SR Kansas 55.15
2 Newell, Adriana SR Kansas 55.86
3 Dalzell, Dorie SR Kansas 56.57
4 Joyner, Ashley SR Incarnate Word 56.80
5 Matthews, Jordan SR Kansas State 57.75
6 Paul, Megan SR Purdue 1:03.29
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mitchell, A'Keyla SR Kansas State 53.34
2 Reynolds, Madison SR Oral Roberts 53.88
3 Gaskin, Sonia SR Kansas State 54.42
4 Stennis, Chantel SR Lewis 54.53
5 Thomas, Brionna SR Purdue 54.67
6 Dunlap, Taylor SR Purdue 54.95
7 Jones, Aarin SR Purdue 55.35
8 Simpson, Abby SR Colorado St. 56.66

Women's Women 800m Run Seeded Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dimmick, Hannah SR Kansas 2:10.58
2 Reese, Omega SR Oral Roberts 2:12.16
3 Galvan, Laura SR Kansas State 2:15.06
4 Saggau, Lydia SR Kansas 2:15.25
5 White, Kate SR Colorado St. 2:16.75
6 Bush, Josephine SR Colorado St. 2:21.27
7 Ward, Dominique SR Colorado St. 2:22.18
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McLeod, Vanessa SR Purdue 2:08.06
2 King, Rhavean SR Kansas 2:08.11
3 Richardson, Hannah SR Kansas 2:09.20
4 Bongers, Marissa SR Nebraska-Kearney 2:10.76
5 Moore, Taylor SR Wartburg 2:11.27
6 Stambolic, Marija SR Kansas State 2:19.14
7 Hutsell, Stephanie SR Nebraska-Kearney 2:19.87

Women's 800m Run High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rohlf, Christine SR Davenport Assumption 2:20.27
2 Montgomery, Sloane FR Nerinx Hall 2:20.96
3 Frausto, Alyssa SO Wichita-Northwest 2:22.24
4 West, Kourtney JR Lee's Summit West 2:22.80
5 Davis, Kayla JR Olathe-East 2:24.54
6 Gabler, Leah SR Lawrence 2:24.64
7 Ochoa, Megan SR Manhattan 2:24.96
8 O'Reilly, Maura SO Nerinx Hall 2:25.06
9 Mott, Trinity JR Plattsmouth 2:33.26
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Victoria SO Lansing 2:22.81
2 Grosenheider, Ave SR Edgewood 2:23.22
3 Williams, Hanna SO Plattsburg 2:23.60
4 Drum, Chelsea JR Jackson 2:23.85
5 Gunnerson, Gabby SR Stilwell-Blue Valley 2:25.41
6 Petersen, Amber SR Hillsboro 2:25.46
7 Guyot, Katrina SR Lenexa-St. James Academy 2:26.05
8 Kaiser, Riley SO Shawnee Mission West 2:26.25
9 Graham, April JR Plattsmouth 2:28.18
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lee, Erin JR York 2:12.44
2 Ripslinger, Joy SR Davenport Assumption 2:13.31
3 Kearney, Meghan SR Notre Dame de Sion 2:14.42
4 Sargent, Cammy SR Green Mountain 2:14.74
5 Davis, Brittany SR Benton-Scales Mound-Shullsburg 2:15.63
6 Somers, Taylor SO Millard South 2:18.54
7 Bailey, Allison JR Kickapoo 2:19.04
8 Monsees, Sabrina SR Winnetonka 2:19.38
9 O'Connor, Clara JR Edmond Memorial 2:29.40

Women's Women 800m Run unseeded Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kregel, Kayla SR Wartburg 2:18.95
2 Blackwell, Brianna SR Cloud County CC 2:22.59
3 Schulte, Jordan SR Fort Hays St. 2:23.67
4 Shirley, Taffoya SR Iowa Western CC 2:25.48
5 Lacy, Selina SR Neosho County CC 2:26.81
6 Henson, Kristen SR Iowa State 2:33.99
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wondra, Hannah SR Benedictine (Kan.) 2:16.35
2 Wiedmaier, Kasey SR Central College 2:21.12
3 Westen, Lauren SR Truman 2:22.06
4 Jewett, Sarah SR Pittsburg St. 2:22.83
5 Resh, Vanessa SR Fort Hays St. 2:24.42
6 Coleman, Jessica SR Garden City CC 2:25.76
7 Duehr, Elizabeth SR Wartburg 2:29.40
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mead, Zoe SR Lewis 2:13.78
2 DeSimone, Katherine SR Iowa State 2:14.37
3 Nagle, Madison SR Iowa State 2:17.16
4 Phipps, Elin SR Central College 2:23.05

F 800   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kolmer, Sarah SR Kansas State 2:16.42
2 Marquez, Talia SR Kansas 2:16.57
3 Barnes, Joslyn SR Kansas State 2:20.60
4 Green, Jessica SR Colorado St. 2:21.43
5 Franco, Monica SR Colorado St. 2:21.89
6 Kroboth, Lindsey SR Colorado St. 2:22.14
7 Marchildon, Megan SR Lewis 2:23.59
8 Vollmer, Lindsay SR Kansas 2:26.34

Women's Women 1500m Run Quadrangular   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Galvan, Laura SR Kansas State 4:29.83
2 Baker, Nashia SR Kansas 4:32.00
3 Baker, Malika SR Kansas 4:36.91
4 Ward, Dominique SR Colorado St. 4:37.02
5 Stambolic, Marija SR Kansas State 4:37.76
6 Bush, Josephine SR Colorado St. 4:42.41
7 Potter, Michelle SR Purdue 4:46.36

Women's Women 1500m Run unseeded Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leighton, Lucy SR Benedictine (Kan.) 4:47.79
2 Smith, Maddy SR Hastings 4:47.83
3 Pinkerton, Hannah SR Benedictine (Kan.) 4:49.20
4 Smart, Regina SR Benedictine (Kan.) 4:49.21
5 Calderwood, Jordan SR Ottawa 4:49.76
6 Denton, Paige SR Pittsburg St. 4:52.96
7 Bramble, Molly SR Central College 4:57.27
8 Kochuyt, Paige SR Kansas State 5:00.03
9 Morena, Lorena SR St. Mary (Kan.) 5:01.43
10 McKinney, Holly SR Central College 5:02.40
11 Krzesinski, Micki SR Fort Hays St. 5:03.05
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davison, Melissa SR Nebraska-Kearney 4:45.35
2 Benzing, Lauren SR Benedictine (Kan.) 4:46.27
3 Dalton, Mollie SR Lewis 4:47.08
4 Rich, Maci SR Oklahoma Christian 4:47.60
5 Edwards, Jasmine SR Kansas 4:47.85
6 Damman, Liz SR Nebraska-Kearney 4:49.03
7 Holm, Andrea SR Lewis 4:49.42
8 Rienbolt, Katren SR Pittsburg St. 4:51.28
9 Barrett, Stephanie SR Cloud County CC 4:57.01
10 Guenzler, Madison SR Oral Roberts 5:20.67
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bongers, Marissa SR Nebraska-Kearney 4:29.71
2 Farrough, Amanda SR Lewis 4:32.98
3 Dillard, Katherine SR Benedictine (Kan.) 4:38.87
4 Doll, Kayla SR Kansas State 4:44.94
5 Wiemerslage, Julie SR Iowa State 4:46.29
6 Diaz, Vivian SR Incarnate Word 4:50.62
7 Hill, Carman SR Fort Hays St. 4:52.29
8 Meng, Lindsey SR St. Mary (Kan.) 4:52.43
9 McDowell, Taylor SR Iowa State 5:00.16
10 Andreassen, Krista SR Incarnate Word 5:01.17

Women's 1600m Run High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dietsch, Haley JR OP-St. Thomas Aquinas 5:18.94
2 Taylor, Samantha JR Shawnee Mission North 5:19.50
3 Deain, Kiley JR Raymore-Peculiar 5:20.72
4 Somers, Taylor SO Millard South 5:21.26
5 Shanley, Kaylee SR Olathe-South 5:21.44
6 Melgares, Cara SO Manhattan 5:22.09
7 McAtee, Emma SO Nerinx Hall 5:24.92
8 Smith, Erin SO Nerinx Hall 5:26.06
9 Utech, Kate SR Maize 5:27.07
10 Ochoa, Megan SR Manhattan 5:27.70
11 Franklin, Olivia SR Kearney 5:27.94
12 Gayner, Micaela SO Shorewood 5:35.98
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Raynor, Jade SR Kickapoo 5:07.67
2 Howat, Paityn JR Central (St. Joseph) 5:08.88
3 Milton, Anna SO Papillion-LaVista South 5:10.69
4 Barber, Grace SR Jenks 5:11.94
5 Lee, Erin JR York 5:15.17
6 Kopplin, Natalie SR Olathe-East 5:18.18
7 Scott, Sophie FR OP-Blue Valley North 5:19.39
8 Gueldner, Cameron JR Olathe-Northwest 5:23.62
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jenks, Stephanie JR Linn-Mar 4:40.78
2 Long, Hannah SR Eureka 4:43.67
3 Logue, Cailie SO Girard 4:59.12
4 Spencer, Katie SR Millard South 4:59.59
5 Chipman, Allie FR Mountain Vista 5:04.26
6 Florsheim, Morgan JR Shorewood 5:06.57
7 Topham, Rebekah SR Griswold 5:08.38
8 Klausen, Grace SR Blue Springs South 5:08.83
9 Cambell, Ann SR St. Teresa's Academy 5:08.85
10 Harrell, Lauren SR Maranatha Academy 5:09.17
11 Venters, Emily SO Lawrence-Free State 5:15.23
12 Fitzsimmons, Delaney SR Mountain Vista 5:17.05
13 Schumacher, Julia FR Davenport Assumption 5:30.45

Women's 3200m Run High School   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Amy SR Edgewood 10:31.39
2 Spencer, Katie SR Millard South 10:35.39
3 Leigh, Maddi SO Francis Howell 10:55.47
4 Cambell, Ann SR St. Teresa's Academy 11:00.51
5 Bogina, Kaylee SR Arma Northeast 11:03.08
6 Downey, Emily SR OP-St. Thomas Aquinas 11:05.32
7 Utech, Kate SR Maize 11:05.98
8 Evans, Emma SO Winnetonka 11:06.66
9 Dietsch, Haley JR OP-St. Thomas Aquinas 11:07.77
10 Rose, Isabella SR Norman North 11:13.44
11 Schumacher, Julia FR Davenport Assumption 11:14.35
12 Venters, Emily SO Lawrence-Free State 11:15.49
13 Deain, Kiley JR Raymore-Peculiar 11:16.45
14 Gueldner, Cameron JR Olathe-Northwest 11:23.81
15 O'Bryan, Jenny JR St. Paul's 11:28.21
16 Harrell, Lauren SR Maranatha Academy 11:29.11
17 Franklin, Olivia SR Kearney 11:30.93
18 Reyna, Gabriela SO Wichita-North 11:41.22
19 Smith, Erin SO Nerinx Hall 11:41.79
20 Walker, Deidra SR Maize 11:50.38
21 Andrews, Katie SO Bentonville 11:57.43
22 Wood, Anne JR Kearney 11:57.98

Women's Women 5000m Run Quadrangular   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lokedi, Sharon SR Kansas 17:20.47
2 Schroeder, Alaina SR Kansas 17:20.53
3 Christopher, Alyssa SR Purdue 17:29.94
4 Angles, Jennifer SR Kansas 17:37.15
5 Hess, Alexandra SR Colorado St. 17:37.44
6 Roberts, Marina SR Colorado St. 17:38.66
7 Schiller, Erika SR Kansas State 17:44.62
8 Jensen, Karen SR Purdue 18:03.65
9 McCarty, Jennifer SR Kansas State 18:05.74

Women's Women 5000m Run unseeded Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Bonnie SR Nebraska 18:16.18
2 Nestor, Mady SR Kansas State 18:46.09
3 Jackson, Chelsea SR Fort Hays St. 18:59.25
4 Perez, Mercy SR Emporia St. 19:02.94
5 Fullerton, Chelsea SR Ottawa 19:12.00
6 Roy, Sydney SR Friends 19:50.07
7 Aitken, Grace SR Friends 19:58.41
8 Hammer, Layne SR Oklahoma Christian 20:03.67
9 Stevens, Alisn SR Allen County CC 20:09.60
10 Ribordy , Hayley SR Butler CC 20:25.98
11 Fisher, Brooke SR Emporia St. 20:30.27
12 Young , Lindi SR Butler CC 20:51.95
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Castaneda, Christian SR Incarnate Word 17:21.00
2 Shomaker, Lauren SR Hastings 17:36.63
3 Simon, Rachel SR Kansas 17:55.79
4 Tarantino, Laura SR Truman 17:58.30
5 Garwood, Kristen SR Hannibal-LaGrange 18:10.86
6 Mead, Katelyn SR Incarnate Word 18:15.10
7 Metzger, Christina SR Pittsburg St. 18:20.16
8 Schoenfeld, Emily SR Emporia St. 18:33.09
9 Burgener, Megan SR Lewis 18:48.57
10 Patterson, Kayla SR Lewis 18:53.30
11 Stevenson, Elizabeth SR William Jewell 19:13.12

Women's Women 10000m Run unseeded Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hollon, Lycia SR Wichita State 37:23.80
2 Dury, Julia SR Kansas 37:55.40
3 Adams, Kristen SR Memphis 38:01.52
4 Geiger, Grace SR Nebraska 38:14.39
5 Lush, Megan SR Nebraska 39:03.34
6 Bronsan, Kristen SR Unattached 39:10.73
7 Hornbeck, Emily SR Wichita State 39:29.99

F 100h   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marchildon, Megan SR Lewis 14.50
2 Marquez, Talia SR Kansas 14.84
3 Kolmer, Sarah SR Kansas State 14.86
4 Barnes, Joslyn SR Kansas State 16.11
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Green, Jessica SR Colorado St. 14.55
2 Kroboth, Lindsey SR Colorado St. 15.94
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vollmer, Lindsay SR Kansas 13.63
2 Franco, Monica SR Colorado St. 15.78

Women's 100m Hurdles High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Krause, Kelsey JR Farmington 17.23
2 Beattie, Cassandra SR Basehor-Linwood 17.44
3 Lane, Abbie JR Gardner-Edgerton 17.70
4 Betterton, Mikah SO Wichita-Kapaun-Mt Carmel 17.80
5 McCrary, Meghan JR Fort Zumwalt South 18.02
6 Cerny, Summer SR Tonganoxie 18.29
7 Timm, Cami FR Tonganoxie 18.61
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Potts, Emily JR Har-Ber 16.70
2 VanZandt, Peyton FR Grain Valley 17.17
3 Ortiz, Miranda SO Cheney 17.30
4 Sanchez, Nicole SR Shawnee Mission South 17.32
5 Holliman, Kylie SR Shawnee Mission South 17.39
6 Broyles, Grace JR Mound City-Jayhawk Linn 17.56
7 Hayes, Kim SR Fort Zumwalt East 18.19
8 Matthews, Desire JR Topeka-West -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harris, Dacia JR Olathe-East 15.99
2 Sturgell, Kaelyn JR Lamar 16.58
3 Shanks, Kelsie SR Edmond Memorial 16.59
4 Legette, Tatyana SR Topeka-Seaman 16.61
5 Craig, Caroline SR Topeka-Washburn Rural 16.71
6 Grubb, Kylin JR Odessa 16.72
7 Mahoney, Anna JR Wichita-Kapaun-Mt Carmel 16.88
8 White, Haley SR Kansas City-Piper 16.94
9 Williams, Kira JR Topeka-Seaman 17.09
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mitchell, Jhaere SR Hazelwood Central 15.61
2 Lotz, Isabella SO Christ Preparatory 15.70
3 Clark, Kiara SR Lawrence-Free State 15.73
4 Wedlock, Emily JR Mound City 16.05
5 Fulte, Samantha SR Orrick 16.33
6 Stafford, Mattie SR Stilwell-Blue Valley 16.42
7 Covin, Amber SR Edmond Memorial 16.52
8 Roberts, Jayne JR Wichita Defenders 16.59
9 Webb, Holly SR Mill Valley -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ward, Mariona SR Smith-Cotton 14.89
2 Harmon, Jordyn SR Emporia 15.00
3 Hines, Sarah SR West Elk 15.01
4 Burton, Jordan SR Mountain Vista 15.03
5 Bolden, Jewell SO Wichita-Collegiate 15.06
6 Dabney, Gabbi SR Lawrence-Free State 15.30
7 Woest, Chloe JR Fossil Ridge 15.96
8 Taylor, Emreigh SR Wichita Defenders 16.03
9 Carter, Demitra SO Sumner Academy 16.74

Women's Women 100m Hurdles Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Poague, Lindsay SR Emporia St. 15.70
2 Demarco, Ashley SR Unattached 15.95
3 Wilson, Summer SR Fort Hays St. 16.49
4 Garza, Gabrielle SR Oral Roberts 16.86
5 Bernard, Brittany SR Oral Roberts 17.08
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thomas, Deara SR Coffeyville CC 14.70
2 Zimmerman, Meredith SR Central College 14.79
3 Dinyer, Taylor SR Truman 14.94
4 Marquez, Talia SR Kansas 14.95
5 Reed, Catherine SR Incarnate Word 15.78
6 Kelly, Tyler SR Neosho County CC 16.52
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leonce, Sharnique SR Iowa Western CC 14.14
2 Nelson, Courtney SR Pittsburg St. 14.62
3 Taban, Nancy SR Coffeyville CC 14.79
4 Pajak, Gabby SR Colorado St. 14.84
5 Burr, Julianna SR Nebraska-Kearney 14.95
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Akela SR Kansas State 13.69
2 Charlton, Devynne SR Purdue 13.71
3 Holston, Lorenda SR Colorado St. 14.05
4 Twiss, Erica SR Unattached 14.06
5 Delaney, Shantyra SR Purdue 14.25
6 Marchildon, Megan SR Lewis 14.70

Women's 300m Hurdles High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schenk, Lillian FR OP-Blue Valley North 49.11
2 Webb, Holly SR Mill Valley 49.86
3 Buchanan, Colleen SO OP-Blue Valley North 49.88
4 Matthews, Desire JR Topeka-West 50.73
5 Highfill, Lauren FR Gardner-Edgerton 51.14
6 King, Ariet SO Park Hill 51.26
7 Lesui, Keyann SR Raytown South 51.59
8 Moore, Olivia SO Blue Springs South 51.89
9 Stone, Kylee JR Edmond Memorial 53.03
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Covin, Amber SR Edmond Memorial 48.02
2 White, Haley SR Kansas City-Piper 48.73
3 Taylor, Emreigh SR Wichita Defenders 49.42
4 Gnagi, Michaela FR Topeka-Washburn Rural 49.46
5 Harris, Dacia JR Olathe-East 49.51
6 Dabney, Gabbi SR Lawrence-Free State 49.83
7 Lane, Abbie JR Gardner-Edgerton 50.29
8 Mogul, Kennedy SO York 50.30
9 Fulte, Samantha SR Orrick 50.87
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mahoney, Anna JR Wichita-Kapaun-Mt Carmel 49.13
2 Aube, Isabelle JR OP-Blue Valley Northwest 49.17
3 Carter, Demitra SO Sumner Academy 49.22
4 Burt, Madison SO Carthage 49.49
5 Grubb, Kylin JR Odessa 49.71
6 Potts, Emily JR Har-Ber 50.35
7 Ortiz, Miranda SO Cheney 50.91
8 Kindel, Meghan JR OP-St. Thomas Aquinas 51.55
9 Stafford, Mattie SR Stilwell-Blue Valley 52.01
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wedlock, Emily JR Mound City 46.16
2 Kellum, Mallory JR Fossil Ridge 48.43
3 Torbert, Devyn JR Hazelwood Central 48.73
4 Legette, Tatyana SR Topeka-Seaman 48.97
5 Sanchez, Nicole SR Shawnee Mission South 49.57
6 Williams, Kira JR Topeka-Seaman 49.78
7 Holliman, Kylie SR Shawnee Mission South 50.30
8 Jones, Heather SR Fossil Ridge 50.49
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carr, Ashleigh SR Oakland-Craig 45.41
2 Ward, Mariona SR Smith-Cotton 46.05
3 Sharon, Bailey JR Green Mountain 46.18
4 Mick, Catherine JR Shickley 46.46
5 Jackson, Rhandi SR Edmond Memorial 46.83
6 Clark, Kiara SR Lawrence-Free State 47.53
7 McKee, Kelly SR Lenexa-St. James Academy 48.51
8 Breault, Kaley SR Oak Park 48.57
9 Sturgell, Kaelyn JR Lamar 52.50

Women's Women 400m Hurdles Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taban, Nancy SR Coffeyville CC 1:04.76
2 Hayes, Sophie SR Emporia St. 1:06.19
3 Drewke, Kara SR Oklahoma Christian 1:07.73
4 Reed, Catherine SR Incarnate Word 1:08.55
5 Ornsby, Kaitlyn SR Garden City CC 1:11.43
6 Simmons, Kara SR Fort Hays St. 1:11.84
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Werman, Katie SR Colorado St. 1:03.66
2 Zimmerman, Meredith SR Central College 1:05.08
3 Williams, Kaylyn SR St. Mary (Kan.) 1:05.52
4 Burr, Julianna SR Nebraska-Kearney 1:06.21
5 Blackwell, Brianna SR Cloud County CC 1:06.80
6 Powell, Kristen SR Benedictine (Kan.) 1:08.19
7 Terry, Olivia SR Oral Roberts 1:08.76
8 Flores, Angie SR Garden City CC 1:11.98
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Loyd, Avery SR Kansas State 1:03.99
2 Hopkins, Morgan SR Nebraska-Kearney 1:04.25
3 Tromble, Mackenzie SR Purdue 1:04.40
4 Kelly, Tyler SR Neosho County CC 1:04.74
5 Wilson, Mindy SR Fort Hays St. 1:05.41
6 Murray, Jessica SR Kansas 1:05.43
7 Tuder, Stefanie SR Colorado St. 1:06.03
8 Norgaisse, Vallerie SR Coffeyville CC 1:10.89
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gerber, Stephanie SR Colorado St. 1:01.39
2 Polhemus, Amy SR Lewis 1:03.53
3 Hall, Addison SR Purdue 1:03.79
4 Weiss, Peyton SR Emporia St. 1:03.84
5 Nelson, Courtney SR Pittsburg St. 1:04.08
6 Broecker, Megan SR Purdue 1:06.98
7 Noyola, Zariah SR Incarnate Word 1:07.01
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Twiss, Erica SR Unattached 58.22
2 Black, Symone SR Purdue 59.03
3 Merry, Mbeng SR France 1:00.30
4 Gamble, Tia' SR Kansas State 1:00.32
5 Bennett, Yanique SR Iowa Western CC 1:01.14
6 Gray, Shamela SR Lindenwood 1:01.71
7 Witt, Mariah SR Colorado St. 1:02.17

Women's Women 3000m Steeplechase unseeded Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Watson, Samantha SR Oral Roberts 10:59.47
2 Jewell, Emma SR Incarnate Word 11:04.98
3 Benesch, Morgan SR Nebraska-Kearney 11:05.37
4 Hahn, Monica SR Lewis 11:19.36
5 Frost, Lindsey SR Incarnate Word 11:25.13
6 Sloup, Shelbi SR Nebraska-Kearney 11:40.07
7 Sinn, Hollie SR Lewis 11:43.21
8 Flores , Terra SR Butler CC 11:48.64
9 Gatter, Paige SR Lewis 11:52.45
10 Zimmerman, Brooke SR Friends 11:53.63
11 Nielsen, Stephanie SR Lewis 11:56.06
12 Burditt-Trenhaile, Emma SR Truman 12:00.53
13 Keehn, Alex SR Fort Hays St. 12:07.23
14 Vihnanek, Emily SR Lewis 12:12.00
15 Stueve, Taylor SR Emporia St. 12:31.43
16 Budder, Talisa SR Haskell Indian 12:55.64
17 Hernandez, Carmen SR Garden City CC 13:18.96

Women's Women 3000m Steeplechase Quadrangular   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wedekind, Morgan SR Kansas State 10:43.80
2 McKenna, Kelli SR Kansas 10:46.96
3 Doll, Kayla SR Kansas State 10:53.01
4 Coppinger, Courtney SR Kansas 11:07.03

Women's 4 x 100m Relay High School   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Wichita Defenders A Jayne Roberts, Kodi Ammons,
Emreigh Taylor, Natalie Jackson
53.95
2 Tonganoxie A Summer Cerny, Jackie Whitledge,
Kourtni Freemyer, Jessica Minear
54.73
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Liberty A Brianna Goszewski, Kaitlyn Lewis,
Jenna Rombalski, Kiarah Mosely
50.56
2 William Chrisman A Sydney Carter, Alliyah Mayweather,
Serenity Meyers, Kyana Mason
51.27
3 Olathe-East A Ciara Thuston, Bailey Turner,
Drue Bailey, Anna Schmeeckle
52.33
4 Hillsboro A Cameron Hopfer, Amber Petersen,
Rachel Ketcherside, Christen Hopfer
52.55
5 Wellington A Cajen Shore, Jaycee Schettler,
Taylor McGlothlin, Leah Nelson
52.86
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mountain Vista A Abby Walz, Brenna O'Connor,
Bailey Yorker, Jordan Burton
50.75
2 Emporia A Odalis Hernandez, Jordyn Harmon,
Kelsey Gordon, Kylia Floyd
51.15
3 Shawnee Mission North A Iyanla Roberts, Jade Williams,
Danasia Jones, Jazmin Williams
51.42
4 Belton A McKailah Goines, Katelin Helgeson,
Kierra Nickens, Madeline Bradley
51.95
5 Silver Lake A Mariah Cook, Taylor White,
Riley Calderwood, Rachel Heiman
51.96
6 Davenport Assumption A MaryGrace Carroll, Clare Carroll,
Rachel Jennings, Jasmine Harris
51.99
7 OP-St. Thomas Aquinas A Shelby Innes, Katy Kelly,
Krista Stewart, Jaycie Tiehen
52.45
8 Notre Dame de Sion A Kaitlin Wagner, Chandi Marsh,
Katie Donnelly, Maddie Kahl
52.57
9 Topeka-Seaman A Sydney McNorton, Reegan Riner,
Jessi Hubach, Tracey Morris
53.03
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lawrence-Free State A Cameryn Thomas, Kiara Clark,
Callie Hicks, Laura Kennard
51.22
2 Lenexa-St. James Academy A Emma Gossman, Elie Gossman,
Hannah Schaeffer, Celeste Buchanan
51.46
3 OP-Blue Valley North A Wumi Omare, Lillian Schenk,
Consuelo Covington, Madison Hines
51.66
4 Fort Zumwalt East A Alexis Butler, CeMaria Woodard,
Milyn Farrier, Syanne Johnston
51.70
5 Mill Valley A Holly Webb, Taylor Corbitt,
Emma Hansen, Jasmine Cousins
52.42
6 Park Hill A Gabby Sweeney, Taiya Shelby,
Kailyn Fane, Amanda Alexander
52.49
7 Lamar A Madie Baldwin, Grace Compton,
Darrah Bartlett, Haley Landrum
52.89
8 Grain Valley A Kayla McCormick, Kylie Boehmer,
Jordan Dodson, Hannah Jones
53.65
9 Shawnee Heights A Alona Harrison, Abby Rebollar,
Katelynn Waters, Jade Tice
57.68
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Smith-Cotton A Mekeba Nash, Saige Peterson,
Mariona Ward, Monique Grant
49.27
2 Olathe-North A Reygan Brown, Jyl Stewart,
Sarah Hines, Traci Blue
49.73
3 Jenks A Brittney Willis, Codejha Howard,
Kalani Bagley, Callie Freeman
49.77
4 OP-Blue Valley West A Maddy Heinen, Christi LeMunyon,
Angelique Allen, Lauren Jeffries
50.82
5 Millard South A Taelor Solano, Logan Klein,
PJ Petersen, Camille Fowler
51.17
6 Baldwin A Kyna Smith, Kylee Bremer,
Madeline Neufeld, Carlyn Cole
51.21
7 Lawrence A Kyleigh Severa, Myah Yoder,
Marissa Pope, Jensen Edwards
51.29
8 Olathe-Northwest A Rachael Mayberry, Shelby Clark,
Allison Anderson, Camille Barfety
51.30
9 Fossil Ridge A Tanner Robinson, Tiana Noble,
Mallory Kellum, Kyra Ness-Lancriet
55.04
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Grandview A Amber Henderson, Sydnee Mitchell,
Irea Brown, Anglerne Annelus
48.37
2 Blue Springs A Jenna Jacoby, Gabby Hall,
Jessica Lawson, Aliyah Lee
48.68
3 Raytown South A Nia Lunn, Kyla Davis,
Jade Von Leggett, Imani Hutchinson
48.82
4 Blue Springs South A Melissa Cramer, Jahliah Clay,
Aijah Venerable, Makayla Moore
48.83
5 Edmond Memorial A Kylee Stone, Morganne Mukes,
Kelsie Shanks, Genesis Davis
48.96
6 Hazelwood Central A Jhaere Mitchell, Brittney Johnson,
Shondrea Frazier, Marcya Spivey
49.68
7 Lansing A , ,
,
50.00
8 Olathe-South A Breanna Weiss, Grace Williams,
Natalie Miller, Jacque Darby
50.36
9 Kansas City-Piper A Alecia Murray, Talia Simmons,
Ma'Rai McCallop, Alex Moran
53.01

Women's 4 x 100m Relay Division 1   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Truman A Marquita Cooper, Na'Kea Shepherd,
Nicole Neville, Cara Tom
49.11
2 Oklahoma Christian A Rebecca Bloodworth, Maegan Cowan,
Wilmina Gley, Paradise Henson
49.13
3 Ottawa A Meg Sharemet, Heather White,
Samantha Meisenheimer, Sarah Dains
51.09
4 Cowley County CC A Sch'cara Young, Lakeyshe Durant,
Celina Banks, Maya Genard
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Cloud County CC A Chanelle Barnett, Raven Davis,
Alexis Logan, Jade Weathersby
47.22
2 Pittsburg St. A Courtney Nelson, Ramie Grayson,
Kelsey Lewis, Antqunita Reed
47.25
3 Emporia St. A Morgan Flowers, Latiyera Yeargin,
Peyton Weiss, Carmen King
47.58
4 Wartburg A Becca Cherry, Tessa Helmle,
Rachael Cheeseman, Erica Dynes
48.06
5 Lewis A Kayla King, Chantel Stennis,
Amber Cook, Megan Marchildon
48.25
6 Fort Hays St. A Lexi Riedel, Kelly Wycoff,
Casey Freed, Mindy Wilson
48.58
7 Hastings A Tahja Doublin, Porche Parnell,
Ali Johnson, Michelle Toukan
49.18
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Purdue A Savannah Carson, Carmiesha Cox,
Devynne Charlton, Autumn Heath
45.12
2 Colorado St. A Lettia Wilson, Abby Simpson,
Leah Fair, Lorenda Holston
45.74
3 Oral Roberts A Cameron Hilliard, Madison Reynolds,
Kirsten Burnett, Tamaira Williams
46.36
4 Iowa Western CC A Brittney Anderson, Kianje Pollard,
Yanique Bennett, Allanah McCorkle
46.87
5 Incarnate Word A Shaneve Swift, LaShawnda Simmons,
Jasmine Williams, Courtney Miller
46.93
6 Coffeyville CC A Azarya Evans-Jenkins, Precious Hitchcock,
Nancy Taban, Angelica Collins
-

Women's 4 x 200m Relay High School   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Davenport Assumption A Rachel Jennings, Clare Carroll,
Madison Pavlich, Sophie VanSeveren
1:50.20
2 Notre Dame de Sion A Kaitlin Wagner, Chandi Marsh,
Katie Donnelly, Ella Anstoetter
1:50.46
3 Olathe-Northwest A Allison Anderson, Camille Barfety,
Shelby Clark, Rachael Mayberry
1:50.76
4 Lenexa-St. James Academy A Emily Kaufman, Elie Gossman,
Hannah Schaeffer, Celeste Buchanan
1:51.68
5 OP-St. Thomas Aquinas A Katy Kelly, Maddie Mirich,
Teresa Fortino, Jaycie Tiehen
1:52.52
6 Wichita Defenders A Jayne Roberts, Kodi Ammons,
Emreigh Taylor, Natalie Jackson
1:56.55
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Liberty A Kiarah Mosely, Kaitlyn Lewis,
Jenna Rombalski, Brianna Goszewski
1:46.20
2 Olathe-South A Jacque Darby, Natalie Miller,
Grace Williams, Remy Braun
1:46.96
3 OP-Blue Valley West A Maddy Heinen, Christi LeMunyon,
Angelique Allen, Lauren Jeffries
1:46.98
4 Silver Lake A Mariah Cook, Taylor White,
Alex Ferguson, Rachel Heiman
1:48.82
5 Shawnee Heights A Jade Tice, Alona Harrison,
Cipriana Cisnerous, Abby Rebollar
1:49.23
6 Park Hill A Sephora Koudou, Taiya Shelby,
Kailyn Fane, Amanda Alexander
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Blue Springs A Aliyah Lee, Jessica Lawson,
Jenna Jacoby, Gabby Hall
1:41.65
2 Hazelwood Central A Ariana Phillips, Destiney Nash,
Marcya Spivey, Brittney Johnson
1:43.62
3 Jenks A Brittney Willis, Codejha Howard,
Kalani Bagley, Callie Freeman
1:44.17
4 Raytown South A Danielle McNeal, Jade Von Leggett,
Kyla Davis, Imani Hutchinson
1:44.20
5 Edmond Memorial A Kelsie Shanks, Tess O'Connor,
Kylee Stone, Morganne Mukes
1:44.46
6 Blue Springs South A Makayla Moore, Aijah Venerable,
Toshae Barkley-Fields, Jahliah Clay
1:44.72
7 Smith-Cotton A Mekeba Nash, Saige Peterson,
Monique Grant, Mariona Ward
1:44.94
8 Grandview A Sydnee Mitchell, Marissa Hood,
Irea Brown, Anglerne Annelus
1:45.11
9 Fossil Ridge A Tanner Robinson, Kyra Ness-Lancriet,
Mallory Kellum, Isabel Ross
1:45.55

Women's 4 x 400m Relay High School   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Shawnee Heights A Abby Rebollar, Alona Harrison,
Jade Tice, Cipriana Cisnerous
4:19.56
2 Kansas City-Piper A Madee Erwin, Alex Moran,
Myiah Washington, Haley White
4:20.01
3 Tonganoxie A , ,
,
4:20.03
4 Emporia A Hannah Taylor, Kylia Floyd,
Kelsey Gordon, Raegan Sanchez
4:20.91
5 Lincoln College Prep A Erin Paul, Shyann Stevenson,
Kiessence Bowden, Tasjia Thomas
4:36.49
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 York A Jenny Kadavy, Dacia Stuhr,
Kennedy Mogul, Erin Lee
4:11.47
2 Fort Zumwalt East A Milyn Farrier, CeMaria Woodard,
Amanda Green, Syanne Johnston
4:15.15
3 Shawnee Mission South A Nicole Sanchez, Danielle Reichart,
Karynn Carroll, Kylie Holliman
4:15.76
4 Belton A Katelin Helgeson, McKailah Goines,
Hayley Wells, Madeline Bradley
4:17.65
5 OP-Blue Valley Southwest A Rachel Holzer, Maddie Fritz,
Alyssa Yarbrough, Piper Misse
4:19.77
6 Olathe-Northwest A Camille Barfety, Shelby Clark,
Paige Brous, Deanna Dougherty
4:20.62
7 Gardner-Edgerton A Lauren Highfill, Sierra Coen,
Abbie Lane, Miranda Tenove
4:20.93
8 Francis Howell A , ,
,
4:21.68
9 Farmington A Kelsey Krause, Mackenzie Weakley,
Sydney Neiter, Sophi Thurman
4:30.88
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Notre Dame de Sion A Kaitlin Wagner, Katie Donnelly,
Lauren Blando, Meghan Kearney
4:08.26
2 Olathe-North A Sarah Hines, Diamond Poste,
Reygan Brown, Traci Blue
4:08.71
3 Nerinx Hall A , ,
,
4:10.08
4 Olathe-East A Drue Bailey, Anna Schmeeckle,
Dacia Harris, Ciara Thuston
4:14.16
5 Shawnee Mission East A Theresa McAlister, Kaycee Mayfield,
Hope Dunn, Phoebe Aguiar
4:16.95
6 Lawrence-Free State A , ,
,
4:18.16
7 Lamar A Kaelyn Sturgell, Madie Baldwin,
Grace Compton, Darrah Bartlett
4:19.32
8 Stilwell-Blue Valley A Annie Little, Meredith Wilcox,
Marie Young, Doreen Jubin
4:19.56
9 Shawnee Mission West A Lindsey Rowatt, Riley Kaiser,
Dara Williams, Ceonna Gatlin
4:24.04
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Liberty A , ,
,
4:02.27
2 Baldwin A Kyna Smith, Abby Ogle,
Madeline Neufeld, Carlyn Cole
4:04.42
3 Mountain Vista A Abby Walz, Allie Chipman,
Delaney Fitzsimmons, Jordan Burton
4:05.23
4 Edmond Memorial A Rhandi Jackson, Kylee Stone,
Clara O'Connor, Tess O'Connor
4:05.24
5 OP-Blue Valley North A Madison Hines, Sophie Scott,
Colleen Buchanan, Wumi Omare
4:07.32
6 Silver Lake A Kaitlyn Shoemaker, Taylor White,
Rachel Heiman, Alex Ferguson
4:08.10
7 Lenexa-St. James Academy A , ,
,
4:08.38
8 OP-Blue Valley Northwest A , ,
,
4:13.09
9 Shawnee Mission North A Sarah Horne, Jade Williams,
Iyanla Roberts, Jazmin Williams
4:14.32
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Blue Springs A , ,
,
3:58.55
2 Linn-Mar A Maddie Saville, Payton Wensel,
Hanna Saville, Amber Decker
3:59.29
3 Davenport Assumption A , ,
,
3:59.42
4 Green Mountain A Saylor Sargent, Jordan Gabriel,
Bailey Sharon, Cammy Sargent
3:59.45
5 Fossil Ridge A Isabel Ross, Mallory Kellum,
Kyra Ness-Lancriet, Marah Guzman
4:02.19
6 Lawrence A , ,
,
4:03.40
7 Kearney A Emma Rohde, Bailee Sterling,
Addie Palser, Kaitie Johnson
4:13.53
8 Blair A Shannen Jennings, Jayme Anderson,
Olivia Frost, Sophia Kirwan
4:20.14
9 OP-St. Thomas Aquinas A Krista Stewart, Makayla Bassi,
Emily Downey, Maggie Sieben
4:20.49

Women's 4 x 800m Relay High School   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Edmond Memorial A Tess O'Connor, Rhandi Jackson,
Arin Glennie, Clara O'Connor
9:47.98
2 Kearney A Bailee Sterling, Megan Sughroue,
Kaitie Johnson, Rita Schnacker
9:50.79
3 Fossil Ridge A Sydney Teslow, Marah Guzman,
Promise Butler, Ellie Ewer
9:51.44
4 Liberty A Claire Reedy, Jordan Cowger,
Hailey Stigger, Madison Nasteff
10:00.88
5 Lenexa-St. James Academy A Carlie Yunger, Gabrielle Boucher,
Molly Engen, Judi Jones
10:01.75
6 Valley Center A Karli Elsner, Madison Breault,
Jadyn Eddy, Kalee Owens
10:03.75
7 Mill Valley A Ellie Wilson, Margo Wieschhaus,
Isabella Hadden, Anna Clayborn
10:04.03
8 Platte County A rebekah geddes, sara wyss,
rachel gilbert, erin straubel
10:08.94
9 Ellinwood A McKenna Rugan, Joanna Strecker,
Maddie Hayes, Cailey Carmen
10:10.35
10 Grain Valley A Kylie Boehmer, Kayla Wade,
Lexi Allen, Jessica Jaenson
10:14.89
11 Wichita-North A Gabriela Reyna, Lashaebria Randle,
Alexus Inschl, Vicky Ibarra
10:15.08
12 Central (St. Joseph) A Mariah Smith, Gwen Bachman,
Olivia Duke, Gabrielle Howat
10:20.48
13 Tonganoxie A Emily Chambers, Tressa Walker,
Mia Bond, Emma Campbell
10:25.71
14 Leavenworth A Taryn Schoen, Zoie Hayward,
Ilia Rosa, Annaliece Waugh
10:26.75
15 Olathe-North A Jami Clay, Elizabeth Anstaett,
Phoebe Fyffe, Taylor Brown
10:29.81
16 Farmington A Mackenzie Weakley, Sophi Thurman,
Maddison Pfeifer, Ajaii Bryant
10:34.80
17 Topeka-Seaman A Sydney McNorton, Kaylee Snell,
Allie Crome, Ashley McCune
10:47.59
18 Shorewood A Zoe Bockhorst, Ferone Madee,
Merideth Oechler, Morgan Florsheim
10:59.82
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Green Mountain A Bailey Sharon, Jordan Gabriel,
Saylor Sargent, Cammy Sargent
9:36.07
2 Blue Springs A Maria Wendell, Elyse Valdivia,
Emily Hubner, Sierra Spinler
9:36.15
3 Bentonville A Sophie Quandt, Trinity Walker,
Victoria Mitchell, Katie Kotoucek
9:44.17
4 Plattsmouth A Autumn Graham, Lauren Mitteis,
Jacinda Davis, April Graham
9:48.12
5 Francis Howell A Maddi Leigh, Courtney Kinion,
Amy Marx, Kelly Schroeder
9:54.46
6 Nerinx Hall A Maura O'Reilly, Bella Racette,
Kerry Anderson, Sloane Montgomery
9:55.31
7 Neenah A Paige Helgerson, Ellen Knaus,
Hannah Sorensen, Morgan McClone
9:55.52
8 Lee's Summit West A Kourtney West, Alex Marko,
Cori Persinger, Cydney Edwards
9:58.31
9 Olathe-East A Allison Vermillion, Yulissa DelaTorre,
Kayla Davis, Emily Schmeeckle
9:58.78
10 Mountain Vista A Madison Easton, Erin McMullan,
Lauren Soares, Rebecca Walton
9:59.53
11 Jackson A Carli Knott, Chelsea Drum,
Tayler Winick, Ana Compton
10:01.38
12 OP-Blue Valley West A Keley Southard, Corynn Yarkosky,
Kaitlyn Hartnett, Shannon Willis
10:05.37
13 Shawnee Mission North A Samantha Taylor, Jazmin Williams,
Sada Kernodle, Emily Stava
10:06.65
14 Shawnee Mission West A Dara Williams, Lindsey Rowatt,
Riley Kaiser, Caroline Fullerton
10:07.33
15 Park Hill A Mercedes Robinson, Madison King,
Tessa Mussman, Roepe Jillian
10:13.12
16 OP-St. Thomas Aquinas A Monica Sneed, Olivia Rode,
Becca Hare, Grayson Smith
10:17.26
17 Hiawatha A Molly Kettler, Kailey Davis,
Courtney Brockhoff, Jordan Puvogel
10:19.78

Women's 4 x 1,600m Relay High School   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Raymore-Peculiar A Kiley Deain, Jamie Wharton,
Alison Gillespie, Kami Tabor
21:40.79
2 Blue Springs South A Grace Klausen, Jordan Adee,
Ashton Henson, Tori Findley
21:43.95
3 Lee's Summit West A Ally Iseman, Cori Persinger,
Claire Schlicht, Alex Marko
21:53.63
4 Fossil Ridge A Sydney Teslow, Kate Leatherman,
Ellie Ewer, Marah Guzman
21:54.52
5 Bentonville A Katie Andrews, Cami Hedstrom,
Carmen Hedstrom, Merrill Leak
22:20.35
6 Olathe-East A Emily LaRocco, Yulissa DelaTorre,
Natalie Haas, Emily Schmeeckle
22:24.02
7 Rogers A Olivia Groeber, Braelyn Smith,
Lisa Lauschke, Lauren Harrell
22:31.00
8 OP-St. Thomas Aquinas A Olivia Rode, Monica Sneed,
Katie Bernard, Maggie Cofer
22:33.70
9 Manhattan A Cara Melgares, Cristina Martinez,
Katie Ochoa, Megan Ochoa
22:37.00
10 Mountain Vista A Mauren Fitzsimmons, Caroline Smetanka,
Lauren Soares, Abby Suntken
22:37.11
11 Nerinx Hall A Kate McAtee, Meggie Hagerty,
Bella Racette, Emma McAtee
22:37.97
12 Olathe-North A Jami Clay, Abby Friesen,
Hannah Rodina, Catie Wiltanger
22:41.77
13 Wichita-North A Gabriela Reyna, Vicky Ibarra,
Alexus Inschl, Anna Kindel
22:47.03
14 Shawnee Mission North A Amber Reed, Emily Stava,
Sada Kernodle, Gretchen Burchstead
23:05.23
15 Francis Howell A Amy Marx, Courtney Kinion,
Brooklyn Just, Erin Gilbert
23:15.03
16 OP-Blue Valley West A Eve Patiedl, Catie Ducharme,
Elizabeth Friedeman, Mo Hartnett
23:24.20
17 Farmington A Mackenzie Weakley, Sophi Thurman,
Nidhi Patel, Kim Ramos
23:31.13
18 Lawrence-Free State A Kiran Cordes, Abigail Zenger,
Rachel Witt, Marlee Yost-Wolff
23:33.49
19 Hiawatha A Molly Kettler, Kailey Davis,
Courtney Brockhoff, Jordan Puvogel
23:40.84
20 Shawnee Heights A Lauren Maisberger, Tianna Arreguin,
Reagan Emerson, Aubrey Busenitz
24:07.30
21 Shorewood A Zoe Bockhorst, Merideth Oechler,
Olivia Wycklendt, Ferone Madee
24:30.01

Women's 1,600m Sprint Medley High School   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Silver Lake A Riley Calderwood, Mariah Cook,
Rachel Heiman, Alex Ferguson
4:22.52
2 Olathe-North A Jyl Stewart, Traci Blue,
Sarah Hines, Abby Friesen
4:26.49
3 Lawrence-Free State A Laura Kennard, Kiara Clark,
Cameryn Thomas, Emily Venters
4:29.08
4 Blair A Shannen Jennings, Olivia Frost,
Jayme Anderson, Sophia Kirwan
4:30.19
5 Hillsboro A Cameron Hopfer, Christen Hopfer,
Amber Petersen, Kelly Koester
4:30.66
6 Shawnee Mission North A Danasia Jones, Jade Williams,
Sarah Horne, Amber Reed
4:41.77
7 Farmington A Mattie Bradley, Kelsey Krause,
Sydney Neiter, Nidhi Patel
4:42.97
8 Hazelwood Central A Symiah Fulton, Mekhi Mitchell,
Shondrea Frazier, Areiona Anderson
4:46.76
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lee's Summit West A Nicole Kallenberger, Kyra Atkins,
Erin Sermons, Jana Shawver
4:12.68
2 Lansing A Givonne Miles, Kiera Vaughn,
Regan Gatson, Victoria Robinson
4:15.33
3 Blue Springs South A Makayla Moore, Aijah Venerable,
Jahliah Clay, Tori Findley
4:17.10
4 OP-St. Thomas Aquinas A Shelby Innes, Maddie Mirich,
Makayla Bassi, Emily Downey
4:25.83
5 Fossil Ridge A Tanner Robinson, Kyra Ness-Lancriet,
Tiana Noble, Kate Leatherman
4:26.39
6 Mountain Vista A Abby Walz, Bailey Yorker,
Brenna O'Connor, Abby Suntken
4:28.20
7 Olathe-East A Drue Bailey, Anna Schmeeckle,
Nicole Friend, Emily LaRocco
4:31.23
8 Stilwell-Blue Valley A Mattie Stafford, Meredith Wilcox,
Annie Little, Marie Young
4:33.55

Women's 4,000m Distance Medley High School   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mountain Vista A Allie Chipman, Jordan Burton,
Madison Easton, Delaney Fitzsimmons
12:24.34
2 Olathe-East A Natalie Kopplin, Nicole Friend,
Allison Vermillion, Kayla Davis
12:24.68
3 Lee's Summit West A Jana Shawver, Kyra Atkins,
Erin Sermons, Ally Iseman
12:30.78
4 Linn-Mar A Amber Decker, Payton Wensel,
Hanna Saville, Morgan Garcia
12:38.13
5 Blue Springs South A Ashton Henson, Aijah Venerable,
Alexis Humm, Grace Klausen
12:46.59
6 Jenks A Grace Barber, Ally Ryan,
Brit Mcguire, Rachel Buker
12:48.47
7 Blue Springs A Sierra Spinler, Elyse Valdivia,
Maria Wendell, Elaina Hubner
12:49.01
8 Jackson A Carli Knott, Morgan Stone,
Tayler Winick, Chelsea Drum
12:50.32
9 Plattsmouth A Lauren Mitteis, April Graham,
Jacinda Davis, Autumn Graham
12:50.89
10 Norman North A Rachel Chrisman, Sydney Warrick,
Madaline Brown, Isabella Rose
12:58.92
11 Bentonville A Katie Kotoucek, Merrill Leak,
Sophie Quandt, Trinity Walker
13:01.78
12 Lenexa-St. James Academy A Carlie Yunger, Molly Engen,
Gabrielle Boucher, Judi Jones
13:05.14
13 Shawnee Mission North A Amber Reed, Jade Williams,
Emily Stava, Samantha Taylor
13:08.17
14 Fossil Ridge A Kate Leatherman, Heather Jones,
Promise Butler, Sydney Teslow
13:12.47
15 Shorewood A Micaela Gayner, Ferone Madee,
Zoe Bockhorst, Morgan Florsheim
13:15.70
16 Neenah A Hannah Sorensen, Paige Helgerson,
Morgan McClone, Ellen Knaus
13:17.16
17 Shawnee Mission West A Riley Kaiser, Ceonna Gatlin,
Dara Williams, Lindsey Rowatt
13:19.32
18 Hiawatha A Molly Kettler, Kailey Davis,
Courtney Brockhoff, Jordan Puvogel
13:21.66
19 OP-Blue Valley West A Kaitlyn Hartnett, Shannon Willis,
Corynn Yarkosky, Keley Southard
13:22.11
20 Mill Valley A Margo Wieschhaus, Isabella Hadden,
Ellie Wilson, Anna Clayborn
13:29.86
21 Park Hill A Madison King, Tessa Mussman,
Roepe Jillian, Mercedes Robinson
13:29.88
22 Nerinx Hall A Meggie Hagerty, Nikki Horn,
Kerry Anderson, Kate McAtee
13:30.10
23 Leavenworth A Annaliece Waugh, Summer McCowen,
Zoie Hayward, Taryn Schoen
13:41.93

Women's Women High Jump Collegiate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Brien, Colleen SR Kansas 1.85
2 Webster, Jazmyn SR Colorado St. 1.80
3 Pickell, Grace SR Kansas 1.70
4 Waring, Jasmine SR Incarnate Word 1.70
5 Siba, Rhizlane SR Kansas State 1.70
6 Macedo, Jessi SR Colorado St. 1.70
7 Brown, Isobel SR Colorado St. 1.70
8 Wright, McKenzie SR Colorado St. 1.65
9 Berry, Danielle SR Fort Hays St. 1.65
10 Stanford, McKenzie SR Oklahoma Christian 1.65
11 Hannam, Kayla SR Baker 1.65
12 Bryant, Morgan SR Unattached 1.65
13 Proteau, Rachel SR Kansas State 1.65
14 Franco, Monica SR Colorado St. 1.60
15 Leonce, Sharnique SR Iowa Western CC 1.60
16 Demarco, Ashley SR Unattached 1.60
17 Holman, Zori SR Lindenwood 1.55
18 Cornett, Sydney SR Truman 1.55
19 Neubauer, Holly SR Truman 1.55
20 Walton, Kiera SR Garden City CC 1.55
21 Parr, Shannon SR Kansas State 1.55
22 Zimmerman, Wendy SR Fort Hays St. -

F hj   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vollmer, Lindsay SR Kansas 1.70
2 Franco, Monica SR Colorado St. 1.64
3 Green, Jessica SR Colorado St. 1.64
4 Barnes, Joslyn SR Kansas State 1.64
5 Kroboth, Lindsey SR Colorado St. 1.58
6 Marquez, Talia SR Kansas 1.49
7 Kolmer, Sarah SR Kansas State 1.49
8 Marchildon, Megan SR Lewis 1.43

Women's Women Long Jump Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Riley, Shylia SR Iowa Western CC 5.46
2 Doctor, Keiona SR Emporia St. 5.46
3 Martin, Kezia SR Pittsburg St. 5.42
4 Flores, Alexis SR Oral Roberts 5.27
5 King, Kayla SR Lewis 5.21
6 Brown, Kadijah SR Garden City CC 5.21
7 Edwards, Terra SR Coffeyville CC 5.15
8 Sheppard, Shelby SR Oral Roberts 5.15
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Simmons, Jasmine SR Unattached 6.29
2 Reed, Antqunita SR Pittsburg St. 6.17
3 Mims, Lana SR Unattached 5.91
4 Collins, Angelica SR Coffeyville CC 5.87
5 Weiss, Peyton SR Emporia St. 5.81
6 Grayson, Ramie SR Pittsburg St. 5.77
7 Gaskins, Annette SR Iowa Western CC 5.76
8 Smallwood, Phoenix SR Lewis 5.46
9 Christon, Amaya SR Oral Roberts 5.41
10 McCorkle, Allanah SR Iowa Western CC 5.31
11 Brown, Ebony SR Garden City CC 4.94

F lj   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vollmer, Lindsay SR Kansas 6.07
2 Marquez, Talia SR Kansas 5.50
3 Kolmer, Sarah SR Kansas State 5.47
4 Marchildon, Megan SR Lewis 5.28
5 Kroboth, Lindsey SR Colorado St. 5.25
6 Green, Jessica SR Colorado St. 5.22
7 Barnes, Joslyn SR Kansas State 5.17
8 Franco, Monica SR Colorado St. 4.91

Women's Triple Jump High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Haley FR Plattsmouth 10.89
2 Smith, Kayla FR Valley Heights 10.54
3 Harris, Dacia JR Olathe-East 10.40
4 Minear, Jessica SR Tonganoxie 10.35
5 Lowe, Allie SR Clinton 10.34
6 Sturgell, Kaelyn JR Lamar 10.22
7 Mosby, Trace SO Smithville 10.21
8 Krouse, Bailey SO Olathe-Northwest 10.15
9 Murray, Katie SR Rolla 10.13
10 Fortney, Josie SO East Buchanan 10.02
11 Floyd, Kylia JR Emporia 9.88
12 Hayes, Kim SR Fort Zumwalt East 9.81
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dougherty, Deanna SR Olathe-Northwest 10.85
2 Thompson, Skylar JR Raytown 10.63
3 Brown, Destiny JR Hazelwood Central 10.57
4 White, Taylor JR Silver Lake 10.54
5 Corbitt, Taylor JR Mill Valley 10.52
6 Smith, Sierra SR Basehor-Linwood 10.47
7 Folks, Abbi SO Perry-Lecompton 10.35
8 Green, Trechelle SR Lee's Summit West 10.31
9 Ralston, Avery SR OP-Blue Valley West 10.29
10 Kaufman, Emily SO Lenexa-St. James Academy 10.28
11 Bradley, Mattie SR Farmington 10.16
12 Hernandez, Odalis JR Emporia 9.87
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Teed, Kim JR Carthage 11.27
2 Thomas, Tasjia JR Lincoln College Prep 11.12
3 Krumwiede, Hayley SR Omaha Westside 11.09
4 McKee, Kelly SR Lenexa-St. James Academy 11.04
5 Turner, Bailey FR Olathe-East 10.99
6 Fulte, Samantha SR Orrick 10.93
7 Kakoulias, Amanda JR Andover Central 10.90
8 Fisher, Audrey SO Olathe-Northwest 10.84
9 Grubb, Kylin JR Odessa 10.84
10 Hines, Sarah SR West Elk 10.76
11 Loukawila, Esther JR Winnetonka 10.74
12 Wicht, Macie JR Kearney 10.41

Women's Women Triple Jump Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Edwards, Terra SR Coffeyville CC 11.30
2 Taylor, Keanu SR Lewis 11.27
3 Banks, Celina SR Cowley County CC 11.27
4 Rockers, Paige SR Baker 11.25
5 Schultz, Conner SR Pittsburg St. 11.03
6 Porter, Mercedes SR Lewis 11.02
7 Tempel, Taryn SR Kansas 10.73
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Collins, Angelica SR Coffeyville CC 1' 0.23"
2 Cook, Amber SR Lewis 1' 0.13"
3 Smith, Kendra SR Lindenwood 11.94
4 Read, Linsay SR Unattached 11.66
5 Wright, McKenzie SR Colorado St. 11.48
6 Nation, Fabrianna SR Coffeyville CC 11.26
7 Smallwood, Phoenix SR Lewis 11.22
8 Kellie, Carrie SR Emporia St. 11.03
9 Williams, Briana SR Purdue -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reed, Antqunita SR Pittsburg St. 1' 0.31"
2 Brown, Cierra SR Purdue 1' 0.21"
3 Hall, Cheyenne SR Colorado St. 1' 0.13"
4 Kelly, Alyssa SR Kansas State 11.98
5 Anane, Vania SR Purdue 11.92
6 Jenkins, Amira SR Pittsburg St. 11.82
7 Stanford, Ashley SR Sterling 11.80
8 Martin, Kezia SR Pittsburg St. 11.77
9 Collier, Kenija SR Kansas State 11.77
10 Camargo, Ana SR Oral Roberts 11.67
11 Burnett, Kirsten SR Oral Roberts 11.00

Women's Shot Put High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rivera, Sophia JR Brentwood 47' 3.5"
2 Harvey, Daneille SR Lansing 36' 10.5"
3 Bunn, Paige JR Fort Osage 36' 8.5"
4 Baldeh, Simone SO Olathe-South 35' 4.0"
5 Dennis, Lindsey SR Odessa 35' 0.0"
6 Simons, Mikayla SO Emporia 34' 8.5"
7 Straws, Alisha SO Raytown 34' 3.5"
8 Webb, Jolee JR Olathe-South 34' 3.0"
9 Stallbaumer, Shaylyn SR Nemaha Central 33' 8.75"
10 Squiers, Tori SR Grain Valley 33' 8.0"
11 Sitas, Clara JR Shawnee Mission South 33' 1.25"
12 Anoai, Brittney SO Kickapoo 32' 11.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pflug, Kat SR Millard South 39' 11.5"
2 Dolincheck, Dayton JR Bellevue West 39' 4.0"
3 Swanagan, Jasmine SR Leavenworth 38' 5.0"
4 Finley, Matia SR Lawrence 37' 5.0"
5 Harvey, Desiree SR Lansing 37' 5.0"
6 Hopkins, Catherine SR Lutheran South 36' 9.5"
7 Sheen, Sierra SR Edmond Memorial 36' 5.75"
8 Stewart, Lilly SR Shawnee Heights 35' 6.0"
9 Cammock, Kija SR Lansing 34' 11.5"
10 Faitau, Sonia JR Fort Osage 33' 11.5"
11 Holland, Madie SR Mill Valley 33' 4.5"
12 Humphreys, Nicole SO Jackson 33' 0.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eller, Emily SR Lutheran South 43' 5.25"
2 Lavington, Gabby JR Cheney 43' 2.0"
3 Stein, Alexia SR Baldwin 42' 9.25"
4 Kakoulias, Amanda JR Andover Central 41' 10.0"
5 Stearns, Jordyn JR York 40' 7.75"
6 McMiller, DeeNia JR Winnetonka 38' 11.25"
7 Carr, Miranda SR Grandview 38' 8.25"
8 Knapp, Eleni JR Millard South 38' 0.0"
9 Scanlan, Shayla SR Plattsmouth 37' 7.5"
10 Finley, Rebecca SR Lawrence 36' 10.0"
11 Kelby, Makayla FR Lee's Summit West -

F sp   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vollmer, Lindsay SR Kansas 1' 0.08"
2 Kolmer, Sarah SR Kansas State 11.87
3 Marchildon, Megan SR Lewis 10.96
4 Barnes, Joslyn SR Kansas State 10.81
5 Green, Jessica SR Colorado St. 9.74
6 Franco, Monica SR Colorado St. 9.71
7 Marquez, Talia SR Kansas 8.99
8 Kroboth, Lindsey SR Colorado St. 8.55

Women's Women Shot Put Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Olsen, Sara SR Hastings 1' 1.0"
2 Monteil, Rachael SR Fort Hays St. 1' 0.47"
3 Baker, Erica SR Oral Roberts 1' 0.22"
4 White, Dominique SR Neosho County CC 11.91
5 Torres, Alba SR Cowley County CC 11.40
6 Geiger, Courtney SR Fort Hays St. 11.34
7 White, Dymond SR Neosho County CC 10.90
8 Masoner, Sierra SR Neosho County CC 10.89
9 Crowder, Mackenzie SR Nebraska-Kearney 10.72
10 Hohenstein, Emily SR Nebraska-Kearney 9.99
11 Thompson, LaTeeka SR Hastings 9.98
12 Poljansek, Hayley SR Cowley County CC -
13 Gilliland , Kurston SR Neosho County CC -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smithe, Megan SR Unattached 1' 4.23"
2 Caswell, Cassie SR Pittsburg St. 1' 2.3"
3 Maag, Jennifer SR Hastings 1' 2.25"
4 Williams, Ashley SR Coffeyville CC 1' 1.73"
5 Smith, Jasmine SR Pittsburg St. 1' 1.71"
6 Antwi, Myah SR Incarnate Word 1' 1.14"
7 Blackwell, Lindsey SR Lindenwood 1' 1.06"
8 Gilliland, Morgan SR Emporia St. 1' 0.8"
9 Woodhouse, Tisay SR Cowley County CC 1' 0.79"
10 Music, Bryanna SR Ottawa 1' 0.77"
11 Henault, Kayla SR Emporia St. 1' 0.64"
12 Bower, Holly SR Nebraska-Kearney 1' 0.26"

Women's Women Shot Put Quadrangular   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Winters, Dani SR Kansas State 1' 4.64"
2 Pete, Aaliyah SR Colorado St. 1' 4.51"
3 Muchkayev, Anastasiya SR Kansas 1' 3.59"
4 Iversen, Elizabeth SR Purdue 1' 2.47"
5 Hicks, Kiah SR Colorado St. 1' 2.34"
6 Bahler, Alisha SR Purdue 1' 1.57"
7 Tsema, Dasha SR Kansas 1' 1.34"
8 Jackson, Monet SR Colorado St. 1' 1.31"
9 Larrabee, Aimee SR Colorado St. 1' 0.79"

Women's Discus Throw High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stearns, Jordyn JR York 131' 4.0"
2 Bunn, Paige JR Fort Osage 128' 3.0"
3 McMiller, DeeNia JR Winnetonka 125' 8.0"
4 Calloway, Aundrea SO Lee's Summit West 124' 10.0"
5 Swenson, Keiryn SR Maize 121' 4.0"
6 Eller, Emily SR Lutheran South 120' 3.0"
7 Hoffman, Jordan SR Baldwin 114' 10.0"
8 Swanagan, Jasmine SR Leavenworth 112' 11.0"
9 Shoemaker, Hannah SR Lawrence-Free State 111' 2.0"
10 Sanders, Jordan SO Kickapoo 111' 0.0"
11 Borer, Donna SO Pleasant Hill 99' 8.0"
12 Johnson, Regan SR Kansas City-Piper 96' 7.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, CeCilya SR Lutheran South 154' 8.0"
2 Gartner, Emily JR Hiawatha 148' 9.0"
3 Finley, Rebecca SR Lawrence 144' 5.0"
4 Kelby, Makayla FR Lee's Summit West 144' 2.0"
5 Finley, Matia SR Lawrence 142' 6.0"
6 Stein, Alexia SR Baldwin 139' 3.0"
7 Rivera, Sophia JR Brentwood 137' 0.0"
8 Johnson, Shacasia SR Blue Springs South 131' 1.0"
9 Sheen, Sierra SR Edmond Memorial 130' 3.0"
10 Knapp, Eleni JR Millard South 130' 2.0"
11 Kehl, Kelsey JR Baldwin 111' 6.0"

Women's Women Discus Throw Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holifield, Bernicia SR Coffeyville CC 3' 7.07"
2 Antwi, Myah SR Incarnate Word 3' 6.15"
3 White, Dominique SR Neosho County CC 3' 5.8"
4 Woodhouse, Tisay SR Cowley County CC 3' 3.12"
5 Marshall-Paul , Alexandria SR Coffeyville CC 3' 2.94"
6 Thompson, LaTeeka SR Hastings 3' 2.32"
7 White, Dymond SR Neosho County CC 3' 2.18"
8 Crump, Shelby SR Cowley County CC 3' 1.38"
9 Manigualt, Jasmine SR Coffeyville CC 2' 10.92"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maag, Jennifer SR Hastings 3' 8.93"
2 Jackson, Monet SR Colorado St. 3' 6.17"
3 Zink, Kayla SR Purdue 3' 5.88"
4 Meeks, Chelsie SR Purdue 3' 5.6"
5 Gilliland, Morgan SR Emporia St. 3' 5.36"
6 Coons, Danyell SR Nebraska-Kearney 3' 4.9"
7 Delbovo, Jessica SR Purdue 3' 3.17"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maroszek, Jessica SR Unattached 4' 9.71"
2 Hicks, Kiah SR Colorado St. 4' 5.88"
3 Tsema, Dasha SR Kansas 4' 5.82"
4 Smithe, Megan SR Unattached 4' 4.62"
5 Levy, Daina SR Kansas 4' 2.0"
6 Greene, Tayla SR Coffeyville CC 4' 0.52"
7 Blackwell, Lindsey SR Lindenwood 3' 11.06"
8 Hazelwood, Micaela SR Purdue 3' 9.91"
9 Pete, Aaliyah SR Colorado St. 3' 9.35"
10 Muchkayev, Anastasiya SR Kansas -

Women's Women Hammer Throw Collegiate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Monteil, Rachael SR Fort Hays St. 4' 3.34"
2 Buster, Shelby SR Emporia St. 4' 2.73"
3 Okeke, Christabel SR Coffeyville CC 3' 11.92"
4 Smith, Chelsea SR Lindenwood 3' 10.07"
5 Stuht, Lorell SR Central College 3' 9.66"
6 Antwi, Myah SR Incarnate Word 3' 7.24"
7 Bower, Holly SR Nebraska-Kearney 3' 6.54"
8 Greene, Tayla SR Coffeyville CC 3' 6.27"
9 Ostlund, Miranda SR Oklahoma Christian 3' 5.68"
10 Music, Bryanna SR Ottawa 3' 2.88"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blackwell, Lindsey SR Lindenwood 5' 0.58"
2 Grizzle, Veronica SR Unattached 5' 0.09"
3 Coons, Danyell SR Nebraska-Kearney 4' 10.53"
4 Holifield, Bernicia SR Coffeyville CC 4' 4.91"
5 Woodhouse, Tisay SR Cowley County CC 4' 2.57"
6 Redondo, Natalia SR Cowley County CC 4' 2.23"
7 White, Dymond SR Neosho County CC 4' 0.57"
8 Maag, Jennifer SR Hastings 3' 11.31"
9 Manigualt, Jasmine SR Coffeyville CC 3' 11.16"

Women's Women Hammer Throw Quadrangular   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Savatovic, Sara SR Kansas State 5' 6.4"
2 Levy, Daina SR Kansas 5' 5.81"
3 Hicks, Kiah SR Colorado St. 5' 0.45"
4 Jackson, Monet SR Colorado St. 4' 10.71"
5 Tsema, Dasha SR Kansas 4' 7.64"
6 Hazelwood, Micaela SR Purdue 4' 3.96"
7 Larrabee, Aimee SR Colorado St. 4' 3.9"
8 Zink, Kayla SR Purdue 4' 3.47"
9 Bahler, Alisha SR Purdue 4' 3.15"
10 Iversen, Elizabeth SR Purdue 3' 9.98"

Women's Women Javelin Throw Quadrangular   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Plank, Danielle SR Kansas State 3' 11.65"
2 Macedo, Jessi SR Colorado St. 3' 10.16"
3 Pitko, Haley SR Kansas State 3' 8.2"
4 Weinzheimer, Kianna SR Kansas 3' 7.51"
5 Vollmer, Lindsay SR Kansas 3' 5.8"
6 Hazelwood, Micaela SR Purdue 2' 10.46"
7 Webster, Jazmyn SR Colorado St. 2' 7.82"

F jav   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vollmer, Lindsay SR Kansas 3' 6.58"
2 Marchildon, Megan SR Lewis 3' 2.09"
3 Green, Jessica SR Colorado St. 3' 1.15"
4 Barnes, Joslyn SR Kansas State 2' 10.56"
5 Franco, Monica SR Colorado St. 2' 7.99"
6 Kolmer, Sarah SR Kansas State 2' 5.44"
7 Marquez, Talia SR Kansas 2' 4.3"
8 Kroboth, Lindsey SR Colorado St. -

Women's Javelin Throw High School   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Culbertson, Heather SO Gardner-Edgerton 121' 1.0"
2 Smith, Jennica SO Emporia 119' 0.0"
3 Trower, Katey SR Basehor-Linwood 112' 7.0"
4 Casley, Brooke JR Girard 111' 4.0"
5 Jacobs, Maggie SR OP-St. Thomas Aquinas 110' 7.0"
6 McKinnis, Quin SR OP-St. Thomas Aquinas 108' 8.0"
7 Dykes, Caroline JR Lawrence 107' 5.0"
8 Hayes, Maddie SO Ellinwood 106' 11.0"
9 Blackburn, Sidney SR Valley Heights 106' 3.0"
10 Pint, Lexi SR OP-St. Thomas Aquinas 103' 5.0"
11 VanAuken, Jordan JR Topeka-Hayden 102' 8.0"
12 Brun, Alex SR Shawnee Heights 102' 0.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rivera, Sophia JR Brentwood 162' 9.0"
2 Swenson, Keiryn SR Maize 144' 2.0"
3 Kehl, Kelsey JR Baldwin 139' 5.0"
4 Webb, Allie JR Lenexa-St. James Academy 133' 7.0"
5 Hoffman, Jordan SR Baldwin 132' 5.0"
6 Stallbaumer, Shaylyn SR Nemaha Central 129' 11.0"
7 Twietmeyer, Allie JR Cheney 128' 1.0"
8 Kakoulias, Amanda JR Andover Central 127' 10.0"
9 Hubert, Kourtni SO Clifton-Clyde 122' 1.0"
10 Buie, Abby JR Gardner-Edgerton 116' 2.0"
11 Goodrich, Zarin JR Marais des Cygnes Valley 114' 1.0"
12 Bremer, Kylee JR Baldwin 107' 9.0"