EPGTF Indoor 2016

Scores:
Men's Score
Eureka127
Gibson City-Melvin-Sibley87
El Paso-Gridley80.5
Tremont74
Fisher65
Deer Creek-Mackinaw41
Ridgeview36
Lexington32
Fieldcrest18
Flanagan14.5
Heyworth6
 
Women's Score
Eureka141
Gibson City-Melvin-Sibley109
El Paso-Gridley75
Deer Creek-Mackinaw68
Ridgeview53
Tremont45
Fieldcrest34
Heyworth22
Lexington18

Men's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walcott, Tate FR Lexington 7.39 10
2 Endress, Mitchell SR El Paso-Gridley 7.52 8
3 Burk, Dalton FR Fisher 7.61 5
4 Miller, Jake SR Eureka 7.62 3
5 Boertlein, Justin SO Eureka 7.69 2
6 Fogle, Ryan JR Eureka 7.71 1
7 Hurd, Micah FR Fieldcrest 8.12
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schrock, Austin SO Eureka 7.83
2 Burk, Bryce JR Fisher 7.85
3 Mickelson, Kevin JR Eureka 7.87
4 Stockton, Tanner SR El Paso-Gridley 8.03
5 Bachman, Jake SO Eureka 8.05
6 Tippett, Justin JR Tremont 8.07
7 Getz, Trevor FR Eureka 8.17
8 Finnegan, Eli JR Tremont 8.35
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gladson, Tanner SO Eureka 7.78
2 Blakes, Emanuel SO Eureka 7.81
3 Williams, Cameron JR Heyworth 7.90
4 Lehman, Allen JR Eureka 7.91
5 Lehman, Mayson SO Eureka 7.91
6 Rice, Timothy FR Tremont 8.01
7 Diorio, Tanner FR Fisher 8.08
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hansens, Kaleb SO Fisher 8.07
2 Miller, Zach SO Eureka 8.27
3 Larimore, Solomon FR Tremont 8.50
4 Hoegger, Connor SR Heyworth 8.52
5 Griffith, Tyler SR Heyworth 8.55
6 Brittain, Alex FR Eureka 8.59
7 Kuntz, Mitch SR Eureka 8.97
8 Baner, Luke SO Eureka 9.15
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McDonough, Jack SR Fieldcrest 7.93
2 Greene, Keaton JR Eureka 8.18
3 Ragon, Paul FR Deer Creek-Mackinaw 8.46
4 Castleman, Jackson FR Lexington 8.55
5 Peck, Braden FR Fieldcrest 8.71
6 Brown, Derek SO Eureka 8.80
7 Ulrich, Clayton JR Eureka 8.85
8 Harper, Josh SR Eureka 8.91
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grunloh, Kale JR Lexington 7.90
2 Hazam, Thomas SR Lexington 8.03
3 Brock, Alex SO Lexington 8.08
4 Hunziker, Chase SO Eureka 8.25
5 Kofoed, Josh FR LeRoy 8.74
6 Jaquet, Luke FR Fieldcrest 8.75
7 Veach, Colton SO Eureka 9.37
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baillie , Marcus FR Gibson City-Melvin-Sibley 8.12
2 Kiefer, Lukas SO El Paso-Gridley 8.22
3 Schumaker, Tanner JR Lexington 8.69
4 Mullis, Austin JR LeRoy 8.92
5 Sontag, Mac JR Fieldcrest 9.29
6 Petrimoulx, Dylan FR Fieldcrest 9.74
7 Martin, Seth FR Fieldcrest 9.86
8 Morgan, Seth SO LeRoy 9.89
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McNutt, Mitch SO Gibson City-Melvin-Sibley 7.61 4
2 Benton, Ryan FR Ridgeview 7.80
3 Givens, Tanner JR LeRoy 8.16
4 Jackson, Spencer FR El Paso-Gridley 8.20
5 Sexton, Jakob FR LeRoy 8.56
6 Jackson, Kain SO El Paso-Gridley 8.95
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Girkin, Key-Shawn SR Gibson City-Melvin-Sibley 7.53 6
2 Calaway , Casey JR Gibson City-Melvin-Sibley 7.75
3 Chastain, Dan FR LeRoy 7.98
4 Stubblefield, Eric JR Ridgeview 8.13
5 Stimpert, Ronnie FR El Paso-Gridley 8.42
6 Austin, Dominic SR Ridgeview 8.49

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Benton, Ryan FR Ridgeview 25.61 1
2 Chastain, Dan FR LeRoy 26.93
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Girkin, Key-Shawn SR Gibson City-Melvin-Sibley 24.72 5
2 Morano, Bryant JR Gibson City-Melvin-Sibley 28.93
3 Mullis, Austin JR LeRoy 30.14
4 Requina, Bobby FR Ridgeview 30.16
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meunier, Nick SR Gibson City-Melvin-Sibley 24.02 8
2 Young, Noah JR Ridgeview 24.75 4
3 Calaway , Casey JR Gibson City-Melvin-Sibley 25.65
4 Jones, Drew SR Ridgeview 26.95
5 Kelley, Jacob JR Ridgeview 29.36
6 Foffel, Cade FR Deer Creek-Mackinaw 33.46
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Givens, Tanner JR LeRoy 27.07
2 Stubblefield, Eric JR Ridgeview 27.10
3 Baillie , Marcus FR Gibson City-Melvin-Sibley 28.04
4 Kofoed, Josh FR LeRoy 29.67
5 Buster, Tristan FR El Paso-Gridley 30.49
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McNutt, Mitch SO Gibson City-Melvin-Sibley 25.97
2 Spiller, Austin FR Gibson City-Melvin-Sibley 27.57
3 Graham, Corey JR Ridgeview 27.92
4 Austin, Dominic SR Ridgeview 28.55
5 Stimpert, Ronnie FR El Paso-Gridley 29.50
6 Shaw, Garrett FR Fieldcrest 32.51
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peck, Bryer FR Fieldcrest 27.98
2 Schumaker, Tanner JR Lexington 28.65
3 Jackson, Kain SO El Paso-Gridley 28.80
4 Kuntz, Mitch SR Eureka 29.47
5 Ogle, Connor FR Tremont 30.08
6 Bane, Sam JR Fieldcrest 30.60
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hansens, Kaleb SO Fisher 27.10
2 Leman, Aaron JR Eureka 27.65
3 Overocker, Nate SO Fieldcrest 27.78
4 Moore, Matt SR Tremont 28.23
5 Ragon, Paul FR Deer Creek-Mackinaw 28.35
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Scheuermann, Levi FR Deer Creek-Mackinaw 25.88
2 McDonough, Jack SR Fieldcrest 26.12
3 Scheuermann, Neal SO Deer Creek-Mackinaw 26.38
4 Moncelle, Alan JR El Paso-Gridley 26.77
5 Greene, Keaton JR Eureka 26.82
6 Miller, Zach SO Eureka 27.17
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gladson, Tanner SO Eureka 25.56 2
2 Tippett, Justin JR Tremont 26.36
3 Mickelson, Kevin JR Eureka 26.41
4 Diorio, Tanner FR Fisher 26.68
5 Getz, Trevor FR Eureka 26.69
6 Hurd, Micah FR Fieldcrest 26.98
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ladd, Anthony SO Fieldcrest 25.49 3
2 Burk, Bryce JR Fisher 26.64
3 Lehman, Mayson SO Eureka 27.04
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walcott, Tate FR Lexington 23.97 10
2 Burk, Dalton FR Fisher 24.69 6
3 McCoy, Ethan JR Fisher 26.17
4 Hasty, Jonathan JR El Paso-Gridley 26.29

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kelly, Devon JR Ridgeview 1:01.72
2 Kelley, Jacob JR Ridgeview 1:03.73
3 Rogganbuck, Quentin SR Ridgeview 1:04.38
4 Requina, Bobby FR Ridgeview 1:07.91
5 Buster, Tristan FR El Paso-Gridley 1:10.68
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morse, Dustyn JR Fieldcrest 1:03.63
2 Yost, Ben FR Eureka 1:03.68
3 Jaquet, Luke FR Fieldcrest 1:04.90
4 Baner, Luke SO Eureka 1:06.11
5 Read, Dahlton SO Eureka 1:06.48
6 Shaw, Garrett FR Fieldcrest 1:17.86
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Standish, Connor FR Eureka 1:01.02
2 Schwind, Jason FR Eureka 1:04.00
3 Hinrichsen, Kurt FR Eureka 1:05.41
4 Shrock, Eli SR Fisher 1:06.57
5 Seggerman, Evan JR Fieldcrest 1:06.66
6 Ogle, Connor FR Tremont 1:11.94
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beck, Brayden FR Eureka 59.62
2 Downey, Bailey SR Flanagan 1:00.02
3 Bakaitis, Aaron SR Lexington 1:01.56
4 Bachman, Matt SO Eureka 1:03.14
5 Larimore, Solomon FR Tremont 1:05.08
6 Parm, Jackson FR Deer Creek-Mackinaw 1:05.26
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Scheuermann, Levi FR Deer Creek-Mackinaw 58.39
2 Hasty, Jonathan JR El Paso-Gridley 58.74
3 May, Kellen FR Fisher 1:01.20
4 Martens, Derek SO Deer Creek-Mackinaw 1:02.16
5 Peck, Braden FR Fieldcrest 1:03.77
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gresham, Gale SO Deer Creek-Mackinaw 56.22 5
2 Kuhns, Nathan JR Fisher 56.47 4
3 Ladd, Anthony SO Fieldcrest 56.57 3
4 Williams, Cameron JR Heyworth 58.44
5 Schwenk, Caleb SO Tremont 59.16
6 Durflinger, Cody JR Heyworth 1:01.73
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rice, Zachary SR Tremont 53.40 10
2 Standish, Tommy JR Eureka 54.71 8
3 Carnicle, Jacob JR Deer Creek-Mackinaw 55.39 6
4 Class, Josh JR Tremont 56.62 2
5 Tippett, Dylan SR Tremont 56.71 1

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cobbley, Hunter SR El Paso-Gridley 2:04.52 10
2 Dietrich, Travis SR Eureka 2:05.36 8
3 Peterson, Malik SR Eureka 2:09.03 6
4 Stuber, Calvin JR Tremont 2:19.42 4
5 Pacunas, Garrison SR Fisher 2:21.81
6 Stromberg, Kevin JR Fieldcrest 2:21.81
7 Ottney, Nick SR Fisher 2:24.40
8 Holdeman, Christian SO Lexington 2:34.88
9 Mjomell, Isac SR Tremont 2:40.34
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pickard, John SR Fieldcrest 2:16.81 5
2 Henderson, Jacob FR Deer Creek-Mackinaw 2:21.71 1
3 Carnicle, John FR Deer Creek-Mackinaw 2:22.21
4 Robinson, Shane SO Eureka 2:29.44
5 Bakaitis, Aaron SR Lexington 2:30.86
6 Girardi, Wes FR Deer Creek-Mackinaw 2:31.36
7 Morse, Dustyn JR Fieldcrest 2:34.30
8 Bottorff, McGuire SO Deer Creek-Mackinaw 2:37.88
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schmillen, Logan FR Fieldcrest 2:21.59 3
2 Rios-Narcisso, Juan SO Ridgeview 2:21.68 2
3 Voelker, Graham FR Gibson City-Melvin-Sibley 2:31.20
4 Seggerman, Evan JR Fieldcrest 2:39.94
5 Williams, Connor FR Heyworth 2:40.59
6 Brucker, Issac JR Gibson City-Melvin-Sibley 2:44.40
7 Kuhns, Alex SR Fisher 2:47.18
8 Megow, John FR Fieldcrest 2:50.29
9 Burrows, Grant FR Heyworth 2:59.01
10 Riddle, Lucas FR El Paso-Gridley 3:01.27
11 Baker, Kolton SO Eureka 3:14.58

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ludy, Adam JR El Paso-Gridley 4:37.81 10
2 Layden, Andy JR El Paso-Gridley 4:42.76 8
3 Cates, Gary SO Deer Creek-Mackinaw 4:44.85 6
4 Cobbley, Hunter SR El Paso-Gridley 4:45.70 5
5 Young, Lane SR Eureka 4:58.59 4
6 Scheuermann, Trent SR Deer Creek-Mackinaw 5:02.90 3
7 Holmes, Brock SR Tremont 5:04.65 2
8 Johnson, Kyle FR Eureka 5:09.24
9 Liestman, Tanner JR Fisher 5:26.92
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pflederer, Jesse SO Tremont 5:09.03 1
2 Miller, Luke JR Tremont 5:11.51
3 Petro, Dalton FR Tremont 5:12.00
4 Steinbeck, Eli FR Eureka 5:17.52
5 Valentine, Steven SR Deer Creek-Mackinaw 5:21.66
6 Stromberg, Kevin JR Fieldcrest 5:31.23
7 Schmillen, Logan FR Fieldcrest 5:36.15
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sexton, Jakob FR LeRoy 5:09.21
2 Ricks, Tyler FR Gibson City-Melvin-Sibley 5:15.79
3 Hicks, Cory SR Fisher 5:28.09
4 Smith, Noah FR El Paso-Gridley 5:28.23
5 Pliura, Zeb FR LeRoy 5:32.64
6 Holdeman, Christian SO Lexington 5:39.18
7 Brodahl, Sam SO Deer Creek-Mackinaw 5:54.76
8 Kruger, Ben SO Eureka 6:01.93
9 Astronomo , Remi FR Gibson City-Melvin-Sibley 6:22.20

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ludy, Adam JR El Paso-Gridley 10:22.44 10
2 Holmes, Brock SR Tremont 10:32.57 8
3 Myers, Dakota JR Deer Creek-Mackinaw 10:32.65 6
4 Miller, Luke JR Tremont 11:10.12 5
5 Hardman, Josh FR Lexington 11:18.76 4
6 Myers, Dalton FR Deer Creek-Mackinaw 11:36.26 3
7 Liestman, Tanner JR Fisher 11:45.47 2
8 Hicks, Cory SR Fisher 12:02.06 1
9 Boehle, Jack SO Lexington 12:02.37

Men's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Henson, Brandon SO Fisher 9.15 8
2 Tippett, Dylan SR Tremont 9.35 6
3 Barr, Mason FR Lexington 9.48 5
4 Durflinger, Cody JR Heyworth 9.70 4
5 Meiss, Cade JR Eureka 9.72 3
6 Blakes, Emanuel SO Eureka 10.32 2
7 Nason, Spencer FR Eureka 10.53
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Zach SR Gibson City-Melvin-Sibley 8.67 10
2 Morano, Bryant JR Gibson City-Melvin-Sibley 10.59
3 Stuber, Calvin JR Tremont 10.81
4 Leman, Aaron JR Eureka 11.74
5 Danner, Miles SO Eureka 11.88
6 Peck, Bryer FR Fieldcrest 12.98
7 Hinrichsen, Kurt FR Eureka 13.96
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moncelle, Alan JR El Paso-Gridley 10.48 1
2 Kelly, Devon JR Ridgeview 11.75

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schultz, Nick JR Gibson City-Melvin-Sibley 6' 6.0" 10
2 Henson, Brandon SO Fisher 6' 0.0" 8
3 Donaldson, Jacob SO Ridgeview 5' 8.0" 6
4 Bliech , Caleb FR Gibson City-Melvin-Sibley 5' 6.0" 4.5
5 Downey, Bailey SR Flanagan 5' 6.0" 4.5
6 Thomas, Kade SO Fisher 5' 4.0" 3
7 Danner, Miles SO Eureka 5' 2.0" 2
8 Beck, Brayden FR Eureka 5' 2.0" 1
9 Purvis, Drayton SR Fisher 5' 2.0"
10 Greene, Keaton JR Eureka 5' 0.0"
11 Brittain, Alex FR Eureka 5' 0.0"
12 Riddle, Lucas FR El Paso-Gridley 4' 8.0"
13 Geyer, Cale FR Tremont 4' 8.0"
14 Williams, Cameron JR Heyworth -
15 Hinrichsen, Kurt FR Eureka -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Connor, Nathan SR Tremont 14' 3.0" 10
2 Merritt, Kaleb SO Eureka 10' 6.0" 8
3 Steffen, Jake SO Eureka 9' 0.0" 6
4 Moncelle, Alan JR El Paso-Gridley 8' 6.0" 5
5 Jackson, Kain SO El Paso-Gridley 8' 0.0" 4
6 Brucker, Issac JR Gibson City-Melvin-Sibley 7' 6.0" 2.5
7 Jackson, Spencer FR El Paso-Gridley 7' 6.0" 2.5

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Burk, Dalton FR Fisher 19' 10.0" 10
2 Purvis, Drayton SR Fisher 18' 11.75" 4
3 Fogle, Ryan JR Eureka 18' 9.25" 3
4 Bachman, Bailey SR Eureka 18' 4.5" 2
5 Williams, Lane SR Fisher 17' 3.5"
6 Kiefer, Lukas SO El Paso-Gridley 17' 1.25"
7 Lehman, Mayson SO Eureka 15' 9.0"
8 Greene, Keaton JR Eureka 13' 6.75"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mickelson, Kevin JR Eureka 17' 6.5"
2 Brock, Alex SO Lexington 17' 1.0"
3 Overocker, Nate SO Fieldcrest 16' 7.0"
4 Danner, Jacob FR Tremont 16' 6.5"
5 Rios-Narcisso, Juan SO Ridgeview 16' 0.5"
6 Calaway , Casey JR Gibson City-Melvin-Sibley 15' 7.25"
7 Rogganbuck, Quentin SR Ridgeview 15' 2.25"
8 Peck, Braden FR Fieldcrest 13' 10.75"
9 Yost, Ben FR Eureka 13' 3.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Zach SR Gibson City-Melvin-Sibley 19' 8.5" 8
2 Bliech , Caleb FR Gibson City-Melvin-Sibley 19' 7.25" 6
3 Girkin, Key-Shawn SR Gibson City-Melvin-Sibley 19' 4.25" 5
4 Endress, Mitchell SR El Paso-Gridley 17' 6.75" 1
5 Hazam, Thomas SR Lexington 16' 3.25"
6 Baillie , Marcus FR Gibson City-Melvin-Sibley 15' 7.0"
7 Jaquet, Luke FR Fieldcrest 14' 4.75"
8 Stimpert, Ronnie FR El Paso-Gridley 13' 8.5"

Men's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bachman, Bailey SR Eureka 39' 8.0" 8
2 Purvis, Drayton SR Fisher 38' 3.5" 6
3 Overocker, Nate SO Fieldcrest 36' 3.25" 4
4 Williams, Lane SR Fisher 35' 8.75" 3
5 Thomas, Kade SO Fisher 35' 6.5" 1
6 Brittain, Alex FR Eureka 33' 4.0"
7 Tippett, Justin JR Tremont 33' 0.0"
8 Hinrichsen, Kurt FR Eureka 32' 8.75"
9 Nason, Spencer FR Eureka 32' 7.75"
10 Kiefer, Lukas SO El Paso-Gridley 32' 6.25"
11 Moore, Matt SR Tremont 31' 5.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Donaldson, Jacob SO Ridgeview 39' 11.25" 10
2 Bachman, Matt SO Eureka 36' 4.0" 5
3 Stockton, Tanner SR El Paso-Gridley 35' 7.25" 2
4 Rios-Narcisso, Juan SO Ridgeview 35' 2.5"
5 Grunloh, Kale JR Lexington 34' 11.5"
6 Kelly, Devon JR Ridgeview 34' 8.75"
7 Baillie , Marcus FR Gibson City-Melvin-Sibley 33' 3.0"
8 Lehman, Mayson SO Eureka 32' 8.75"
9 Schumaker, Tanner JR Lexington 32' 7.5"
10 Leman, Aaron JR Eureka 31' 4.75"
11 Voelker, Graham FR Gibson City-Melvin-Sibley 31' 0.0"

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Olson, Nick JR Flanagan 51' 11.0" 10
2 Hays, Caleb SR Ridgeview 47' 0.0" 8
3 Jenkins, Ethan JR El Paso-Gridley 43' 0.0" 6
4 Koos, Peter SR El Paso-Gridley 41' 9.0" 5
5 Brown, Derek SO Eureka 41' 6.0" 4
6 Class, Josh JR Tremont 39' 10.0" 3
7 Griffith, Tyler SR Heyworth 39' 7.0" 2
8 Williams, Lane SR Fisher 37' 2.0"
9 Phillips, Jake SR Eureka 36' 2.0"
10 Hunziker, Chase SO Eureka 35' 1.0"
11 Marty, James JR Lexington 31' 8.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Veach, Colton SO Eureka 33' 6.0"
2 Harper, Josh SR Eureka 33' 4.0"
3 Diorio, Tanner FR Fisher 33' 0.0"
4 Dickerson, Nic SO Deer Creek-Mackinaw 32' 10.0"
5 Danner, Miles SO Eureka 32' 10.0"
6 Holmes, Jacob JR Tremont 32' 8.0"
7 Hoegger, Connor SR Heyworth 32' 6.0"
8 Bane, Sam JR Fieldcrest 31' 2.0"
9 Ulrich, Clayton JR Eureka 30' 1.0"
10 Hofmann, Mitch SO Ridgeview 29' 9.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fairfield, James SR Gibson City-Melvin-Sibley 37' 3.0" 1
2 Hornsby, Anthony FR El Paso-Gridley 35' 10.0"
3 Wiegand, Isaac JR Deer Creek-Mackinaw 32' 8.0"
4 Schoonover, Nick SR Gibson City-Melvin-Sibley 30' 9.0"
5 Grant, Nate FR Deer Creek-Mackinaw 28' 5.0"
6 Sontag, Mac JR Fieldcrest 28' 3.0"
7 Petrimoulx, Dylan FR Fieldcrest 26' 3.0"
8 Russell, James SR Fisher 25' 9.0"
9 Griggs, Connor FR Deer Creek-Mackinaw 24' 5.0"
10 Kerner, Joshua FR El Paso-Gridley 23' 7.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Tristan SR Gibson City-Melvin-Sibley 36' 8.0"
2 Tongate, Alex SO Ridgeview 34' 3.0"
3 Gardner, Joey SR El Paso-Gridley 33' 10.0"
4 Duke, Owen SO Gibson City-Melvin-Sibley 33' 4.0"
5 Martin, Seth FR Fieldcrest 32' 9.0"
6 Allen, Joe FR Gibson City-Melvin-Sibley 30' 8.0"
7 Wright, Garrett FR Gibson City-Melvin-Sibley 28' 7.0"
8 Shambrook , Ryan SO Gibson City-Melvin-Sibley 25' 10.0"
9 Devore, Jake FR Lexington 25' 9.0"
10 Seal, Jordan FR El Paso-Gridley 24' 11.0"

Women's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pineda, Amy FR Deer Creek-Mackinaw 8.26 10
2 Charlton, Carraghan SO Eureka 8.34 8
3 Fuller, Abbie SR Fieldcrest 8.46 6
4 Bleich , Julia SR Gibson City-Melvin-Sibley 8.49 4
5 Blythe, Mackenzie JR Gibson City-Melvin-Sibley 8.71 1
6 Walcott, Lille SR Lexington 8.73
7 Jarvis, Ashleigh SR Lexington 9.09
8 Thomas, Haley JR Lexington 9.23
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lenington, Maddy FR Tremont 8.74
2 Bello, Kerri SO Eureka 8.83
3 Morrison, Maddie JR El Paso-Gridley 8.84
4 Shoemaker, Bayleigh JR Gibson City-Melvin-Sibley 8.87
5 King, Abbey FR Eureka 8.91
6 Schwab, Addie SO Eureka 9.24
7 Arington, Piper SO Lexington 9.78
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Biggs, Abby JR Tremont 8.86
2 Marr, Payton JR Heyworth 8.89
3 Winterland, Camryn FR Lexington 8.94
4 Murphy, Tabatha FR Deer Creek-Mackinaw 8.96
5 Hartman, Cammi SO Eureka 9.09
6 White, Hannah FR Eureka 9.56
7 Kieser, Morgan FR Eureka 9.94
8 Everett, Kaleigh FR Deer Creek-Mackinaw 10.01
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gibson, Haley FR Heyworth 9.21
2 Johnson, Ellery FR Heyworth 9.24
3 Creager, Christina FR Deer Creek-Mackinaw 9.41
4 Hardt, Tallie SR Lexington 9.51
5 Knapp, Maddie FR Eureka 9.52
6 Johnson, Cauri SO Deer Creek-Mackinaw 9.54
7 Stalter, O Livia FR Eureka 9.96
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Gabby SR Eureka 8.99
2 Roberts, Allison FR Gibson City-Melvin-Sibley 9.21
3 Duquette, Lauren JR Gibson City-Melvin-Sibley 9.44
4 Abernathy, Emily FR Deer Creek-Mackinaw -
5 Hospelhorn, Arriana JR Eureka -
6 Moreno, Valentina SO Gibson City-Melvin-Sibley -
7 Pierson, Faughn JR Eureka -
8 Miller, Jessica SO Lexington -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Egan, Shelby SO LeRoy 9.12
2 Evans, Briana FR El Paso-Gridley 9.19
3 Trenkle, Shaelyn FR LeRoy 9.45
4 Coons, Kelly SO Fieldcrest 9.70
5 Spencer, Ashley FR Heyworth 9.75
6 DeMarb, EmmaLee FR El Paso-Gridley 9.85
7 Kreitzer, Lilly JR El Paso-Gridley 10.32
8 Lowe, Hunter SO Ridgeview 10.37
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Feeney, Gracie JR El Paso-Gridley 8.49 5
2 Tinsley, Mya FR Ridgeview 8.54 3
3 Ortiz, Kassidy SR Ridgeview 8.64 2
4 Tinsley, Carrissa SR Ridgeview 9.21

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tinsley, Mya FR Ridgeview 30.13
2 Wu, Jennifer JR Fieldcrest 38.36
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Landry, Stacia FR Ridgeview 27.95 8
2 Morrison, Maddie JR El Paso-Gridley 29.31 2
3 Egan, Shelby SO LeRoy 31.38
4 Trenkle, Shaelyn FR LeRoy 31.98
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ortiz, Kassidy SR Ridgeview 28.75 3
2 McCleod, Rachel SR Ridgeview 31.42
3 Coons, Kelly SO Fieldcrest 34.04
4 Lowe, Hunter SO Ridgeview 36.17
5 Abernathy, Emily FR Deer Creek-Mackinaw 37.63
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roberts, Allison FR Gibson City-Melvin-Sibley 32.61
2 Stahl, Summer FR Deer Creek-Mackinaw 33.11
3 Miller, Jessica SO Lexington 35.33
4 Pierson, Faughn JR Eureka 35.43
5 Hospelhorn, Arriana JR Eureka 36.67
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Knapp, Maddie FR Eureka 29.39 1
2 Winterland, Camryn FR Lexington 30.46
3 Edelman, Tamra SO Eureka 31.11
4 Hardt, Tallie SR Lexington 31.78
5 Murphy, Tabatha FR Deer Creek-Mackinaw 31.84
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Cauri SO Deer Creek-Mackinaw 31.27
2 Mead, Jordan FR Eureka 31.97
3 Arington, Piper SO Lexington 34.10
4 Kieser, Morgan FR Eureka 34.47
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shoemaker, Bayleigh JR Gibson City-Melvin-Sibley 30.28
2 Thomas, Haley JR Lexington 30.51
3 Silverthorn, Sydney SO Eureka 31.28
4 Wilkins, Hannah SR Eureka 31.33
5 Ulrich, Addie FR Eureka 32.63
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pineda, Amy FR Deer Creek-Mackinaw 27.73 10
2 Fuller, Abbie SR Fieldcrest 28.37 6
3 Walcott, Lille SR Lexington 28.55 5
4 Bleich , Julia SR Gibson City-Melvin-Sibley 28.57 4
5 Bello, Kerri SO Eureka 29.88

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rosales, Elexys JR Ridgeview 1:08.61 2
2 Baker, Emma FR El Paso-Gridley 1:11.75
3 Spencer, Ashley FR Heyworth 1:18.61
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rumbold, MacKenzie SO Tremont 1:06.96 4
2 Armendarez, Belen FR Deer Creek-Mackinaw 1:14.50
3 Emberton, Corin SO Lexington 1:19.47
4 Dowling, Katie SO Ridgeview 1:20.04
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gustafson, Taryn SO Eureka 1:08.78 1
2 Edelman, Tamra SO Eureka 1:13.67
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dykes, Delanie FR Gibson City-Melvin-Sibley 1:05.03 10
2 Marr, Payton JR Heyworth 1:05.99 8
3 Pongracz, Erin SR Fieldcrest 1:06.01 6
4 Sommer, Emily JR Gibson City-Melvin-Sibley 1:06.94 5
5 Embry, Emily SO Deer Creek-Mackinaw 1:07.34 3
6 Ryburn, Riley SO Heyworth 1:11.36

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dykes, Delanie FR Gibson City-Melvin-Sibley 2:37.25 10
2 Myers, Victoria JR Deer Creek-Mackinaw 2:40.67 8
3 Carithers, Jessica FR Deer Creek-Mackinaw 2:41.79 6
4 Trask, Olivia FR Heyworth 2:48.74 5
5 Peiffer, Hailey SO Fieldcrest 2:49.38 4
6 Goin, Jacey SO Gibson City-Melvin-Sibley 2:50.23 3
7 Smith, Morgan JR Deer Creek-Mackinaw 2:53.33 1
8 Emberton, Corin SO Lexington 3:02.21
9 Witte, Annie JR Deer Creek-Mackinaw 3:05.46
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Landry, Stacia FR Ridgeview 2:50.71 2
2 Holland, Anna FR Heyworth 2:59.60
3 White, Sadie FR Fieldcrest 3:02.47
4 Endress, Megan FR El Paso-Gridley 3:16.08
5 SantAmour, Carmen FR El Paso-Gridley 3:26.84
6 Biggiam, Olivia SO Ridgeview 3:27.61
7 Aldana, Kaylee JR Fieldcrest 3:30.06
8 Pongracz, Erin SR Fieldcrest 3:36.59

Women's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Argo, Emma FR Eureka 5:36.24 10
2 Mack, Mercer SR Eureka 5:49.63 8
3 Bottorff, Mysteree SR Deer Creek-Mackinaw 6:00.61 6
4 Wiegand, Tessa FR Eureka 6:09.17 5
5 Grober, Lexi FR Eureka 6:16.78 4
6 Walz, McKenzie JR Eureka 6:18.14 3
7 Weers, Claire JR Fieldcrest 6:20.55 2
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Neal, Katy SR Gibson City-Melvin-Sibley 6:28.36 1
2 Anderson, Chloe SR Deer Creek-Mackinaw 6:32.26
3 Feasley, Jenae JR Deer Creek-Mackinaw 6:44.07
4 White, Sadie FR Fieldcrest 6:54.42
5 Stanfield, Rachel FR Lexington 7:14.89
6 Patel, Shreya JR Gibson City-Melvin-Sibley 7:22.58
7 Aldana, Kaylee JR Fieldcrest 7:46.80
8 Harris, Kendall SR Ridgeview 7:52.34
9 Biggiam, Olivia SO Ridgeview 7:53.97

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Neal, Katy SR Gibson City-Melvin-Sibley 14:18.52 10
2 Walz, McKenzie JR Eureka 14:27.38 8
3 Weers, Claire JR Fieldcrest 14:28.80 6
4 Patel, Shreya JR Gibson City-Melvin-Sibley 16:00.90 5
5 Stanfield, Rachel FR Lexington 16:31.12 4
6 Booker, Clarise SO Tremont 17:55.00 3
7 Aldana, Kaylee JR Fieldcrest 18:00.62 2
8 Harris, Kendall SR Ridgeview 18:13.09 1

Women's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Feeney, Gracie JR El Paso-Gridley 10.32 10
2 Wiegand, Micaela SR Eureka 10.71 6
3 Parkhouse, Makenna FR El Paso-Gridley 10.74 5
4 Baker, Adelle FR Tremont 11.08 3
5 Edelman, Tamra SO Eureka 11.43 2
6 Silverthorn, Sydney SO Eureka 11.59
7 Roberts, Allison FR Gibson City-Melvin-Sibley 11.71
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schlipf, Kaylynn SO El Paso-Gridley 10.40 8
2 Martens, Lydia SR Heyworth 11.05 4
3 North, Tahnee SR Ridgeview 11.49 1
4 McCleod, Rachel SR Ridgeview 15.23

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mason, Natalie JR Eureka 5' 2.0" 10
2 Heffren, Courtney FR Eureka 4' 10.0" 8
3 Staton, Aubrey SO El Paso-Gridley 4' 8.0" 6
4 Baker, Adelle FR Tremont 4' 0.0" 5
5 McLeod, Lauren SR Ridgeview -
6 Mead, Jordan FR Eureka -

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pineda, Amy FR Deer Creek-Mackinaw 15' 11.0" 10
2 Bleich , Julia SR Gibson City-Melvin-Sibley 15' 9.75" 8
3 Baurer, Abi FR Tremont 15' 2.0" 6
4 Schlipf, Kaylynn SO El Paso-Gridley 14' 11.25" 5
5 Baillie, Mikayla SR Gibson City-Melvin-Sibley 14' 9.5" 3
6 Biggs, Abby JR Tremont 14' 8.0" 2
7 Blythe, Mackenzie JR Gibson City-Melvin-Sibley 14' 2.0"
8 Ulrich, Addie FR Eureka 14' 0.25"
9 Jarvis, Ashleigh SR Lexington 13' 4.5"
10 Meiss, Natalie FR Eureka 13' 0.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carithers, Jessica FR Deer Creek-Mackinaw 13' 7.0"
2 Hartman, Cammi SO Eureka 13' 3.0"
3 Gustafson, Taryn SO Eureka 13' 3.0"
4 Winterland, Camryn FR Lexington 13' 2.5"
5 Knapp, Maddie FR Eureka 12' 0.0"
6 Miller, Jessica SO Lexington 11' 8.0"
7 Stalter, O Livia FR Eureka 11' 6.75"
8 Kieser, Morgan FR Eureka 11' 2.0"
9 Arington, Piper SO Lexington 10' 6.5"
10 Moreno, Valentina SO Gibson City-Melvin-Sibley 9' 8.0"
11 White, Hannah FR Eureka 9' 3.5"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lenington, Maddy FR Tremont 14' 11.0" 4
2 Tinsley, Mya FR Ridgeview 14' 6.25" 1
3 Martens, Lydia SR Heyworth 14' 4.75"
4 Egan, Shelby SO LeRoy 14' 1.5"
5 Marr, Payton JR Heyworth 13' 8.5"
6 North, Tahnee SR Ridgeview 13' 4.5"
7 Dowling, Katie SO Ridgeview 13' 1.5"
8 Parkhouse, Makenna FR El Paso-Gridley 12' 2.5"
9 Hospelhorn, Arriana JR Eureka 10' 6.5"

Women's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bleich , Julia SR Gibson City-Melvin-Sibley 32' 6.5" 10
2 Staton, Aubrey SO El Paso-Gridley 31' 4.5" 6
3 Meiss, Natalie FR Eureka 29' 5.5" 4
4 Armendarez, Belen FR Deer Creek-Mackinaw 29' 3.25" 3
5 Hartman, Cammi SO Eureka 27' 1.0"
6 Ehresman, Jen SR El Paso-Gridley 25' 7.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ortiz, Kassidy SR Ridgeview 32' 3.75" 8
2 Martens, Lydia SR Heyworth 29' 10.5" 5
3 North, Tahnee SR Ridgeview 29' 1.5" 2
4 Baker, Emma FR El Paso-Gridley 28' 5.0" 1
5 Moore, Mikayla SO Deer Creek-Mackinaw 27' 9.0"
6 Gustafson, Taryn SO Eureka 27' 8.5"

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rarick, Taylor SR El Paso-Gridley 28' 11.0" 1
2 Rarick, Payton FR El Paso-Gridley 22' 11.0"
3 Graf, Tori FR Deer Creek-Mackinaw 22' 8.0"
4 Taylor, Allyson SO Deer Creek-Mackinaw 21' 6.0"
5 Coons, Kelly SO Fieldcrest 19' 11.0"
6 Woods, Skyeler FR El Paso-Gridley 19' 9.0"
7 Foster, Olivia FR El Paso-Gridley 18' 3.0"
8 Edwards, Shelby JR El Paso-Gridley 18' 0.0"
9 Ruestman, Maddie JR El Paso-Gridley 17' 4.0"
10 Wilkins, Erika JR Deer Creek-Mackinaw 15' 10.0"
11 Welsch, Saylor FR El Paso-Gridley 15' 3.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ausmus, Emily SR Eureka 32' 5.0" 5
2 Newton, Jessica SO LeRoy 26' 0.0"
3 Gibson, Haley FR Heyworth 25' 3.0"
4 Jamison, Allyson FR Heyworth 24' 8.0"
5 Stahl, Summer FR Deer Creek-Mackinaw 23' 0.0"
6 Regnier, Madison FR Deer Creek-Mackinaw 20' 11.0"
7 Knowles, Marley SO Deer Creek-Mackinaw 18' 11.0"
8 Sellers, Jessica SO Heyworth 18' 4.0"
9 Wondercheck, Jalee SO Eureka 17' 7.0"
10 Sanders, Courtney SR Eureka 17' 7.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tinsley, Carrissa SR Ridgeview 36' 9.0" 10
2 Reeves, Miranda SR El Paso-Gridley 36' 5.0" 8
3 Baillie, Mikayla SR Gibson City-Melvin-Sibley 35' 9.0" 6
4 Aluyi, Mo FR Tremont 31' 2.0" 4
5 Bagby, Kortney JR El Paso-Gridley 30' 9.0" 3
6 Retherford, Claire FR Gibson City-Melvin-Sibley 29' 11.0" 2
7 Edwards, Ali SO Lexington 26' 4.0"
8 Carroll, Shelby SO Eureka 25' 11.0"
9 McGuire, Julia SR Gibson City-Melvin-Sibley 24' 3.0"
10 Creager, Kathleen SR Deer Creek-Mackinaw 24' 1.0"