HF Indoor Meet 2/20

Scores:
Team Score
Neuqua Valley99
Homewood-Flossmoor90
Minooka89
Argo30
Shepard25

Men's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, D'Marcus SR Shepard 7.83
2 Harrison, Demetrius JR Shepard 7.89
3 Sampson, Joseph FR Neuqua Valley 8.44
4 Monroe, Kaleb SR Homewood-Flossmoor 8.64
5 Arce, Andres SR Homewood-Flossmoor 8.73
6 Nakhleh, Ramsey SO Shepard 9.05
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Murphy, Bobby JR Shepard 7.77
2 Mitchell, Mckenzie SO Neuqua Valley 8.02
3 Malcolm, Jeremiah FR Neuqua Valley 8.13
4 Yassin, Abdel SO Shepard 8.26
5 Jones, Justin SR Homewood-Flossmoor 8.87
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Matthews, Jordan FR Neuqua Valley 8.01
2 Crocker, Keaton SO Neuqua Valley 8.10
3 White, Logan SR Homewood-Flossmoor 8.10
4 Hubbard, Rashaun FR Shepard 8.25
5 Washington, DaMarco FR Shepard 8.31
6 Tronshaw, Brandez SR Homewood-Flossmoor 8.56
7 Amant, Anthony FR Shepard 8.85
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Priser, Jake FR Neuqua Valley 8.17
2 Salah, Abdallah FR Argo 8.27
3 Onsurez, Donte JR Shepard 8.37
4 Letourneau, Joe JR Neuqua Valley 8.56
5 O'Connell, Joey SO Shepard 8.80
6 Somorin, Nathan FR Neuqua Valley 8.97
7 Martin, Nick FR Shepard 9.16
8 Lee, Khari FR Shepard 9.44
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Okubadejo, Adeniyi JR Neuqua Valley 8.09
2 Spearmon, Latrell FR Argo 8.25
3 Xu, Anthony FR Neuqua Valley 8.33
4 Rodriguez, Martin JR Shepard 8.35
5 Watson Jr., Ward SR Homewood-Flossmoor 8.52
6 Diaz, Christian SO Argo 8.62
7 Nelson, Brian JR Shepard 8.79
8 Dmour, Lyth SO Shepard 9.17
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hagerman, Eric SR Homewood-Flossmoor 8.02
2 Soriano, Justin JR Shepard 8.20
3 Sneed, Chris SO Shepard 8.23
4 Gyang, Michael SR Neuqua Valley 8.24
5 Bristol, Jalon SR Homewood-Flossmoor 8.28
6 Robinson, Jalen SR Homewood-Flossmoor 8.44
7 Hounguevou, Dona SO Shepard 8.55
8 Martinez, Christian FR Minooka 9.38
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walker Jr., Jermaine SR Homewood-Flossmoor 8.03
2 Babawale, Jide SR Homewood-Flossmoor 8.16
3 Payne, Cameron SR Homewood-Flossmoor 8.23
4 Jude, Jeremy SR Homewood-Flossmoor 8.31
5 Watson III, Roger SR Homewood-Flossmoor 8.31
6 Miller, Colin SR Minooka 8.51
7 Kostyra, David JR Minooka 8.58
8 Daniels, Wilson JR Minooka 10.02
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Porter, Amari SR Homewood-Flossmoor 7.88
2 Thomas, Martice JR Shepard 7.96
3 Wright, Nadzir SR Homewood-Flossmoor 8.11
4 Ledesma, Nicholas FR Minooka 8.57
5 Kauffman, Joey SR Minooka 8.59
6 Thompson, Joey JR Minooka 9.04
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Collier, Andre SR Homewood-Flossmoor 7.48
2 Vercler, Braden FR Minooka 7.68
3 Jones-Johnson, Jaden SR Homewood-Flossmoor 7.81
4 Franklin, David SR Homewood-Flossmoor 8.00
5 Denny, Alex SR Neuqua Valley 8.05
6 VanMeter, Nick JR Minooka 8.22
7 Pehlke, Bryce SO Minooka 8.62
8 Sarcletti, Tyler FR Minooka 9.11
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gouwens, Logan SO Minooka 7.54
2 Tkacz, Conrad JR Neuqua Valley 8.03
3 Williams, Donovan FR Minooka 8.16
4 Payton, Zac FR Minooka 8.27
5 Campbell, Adam JR Minooka 8.96
6 Nutall, Tyler SR Homewood-Flossmoor 7.52
7 Harley-Hampton, Devonte SR Homewood-Flossmoor 7.41
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ibrahim, Dan SR Homewood-Flossmoor 7.40 1
2 Bridges, Joshua SR Homewood-Flossmoor 7.50
3 Molino, Tim JR Minooka 7.62
4 Tucker, Ryan SR Minooka 7.81
5 Ventura, Vincent SR Neuqua Valley 7.87
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Arroyo, Aaron SO Minooka 7.37 4
2 Gaynes, Dan SR Neuqua Valley 7.41
3 Porter, Kemori SR Homewood-Flossmoor 7.61
4 Smith, Tyreese SR Shepard 7.62
5 Armstrong, Lavarius JR Minooka 7.66
6 Covarrubias, Josh JR Neuqua Valley 7.68
7 Williams, Darryl FR Argo 7.94
8 Harley-Hampton, Deante SR Homewood-Flossmoor -
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marchio, Colin JR Minooka 7.23 8
2 Gascon, Myles SO Neuqua Valley 7.33 6
3 Adeyiga, Jesuseun SR Homewood-Flossmoor 7.39 2
4 Wolz, Justin SR Minooka 7.46
5 Rueck, EJ SR Shepard 7.52
6 Booth, DeVon SR Homewood-Flossmoor 7.70
7 Barber, Keshawn JR Argo 8.04

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Overman, Frans SR Neuqua Valley 27.37
2 Kennedy, Andrew FR Neuqua Valley 28.34
3 Denny, Amal FR Neuqua Valley 28.55
4 Otto, Alex SO Argo 28.79
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Priser, Jake FR Neuqua Valley 26.12
2 Frazier, Tyreek SO Neuqua Valley 26.74
3 Rogers, Samuel SO Neuqua Valley 29.20
4 Thigpen Jr. , Mark SO Neuqua Valley 30.96
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chemplavil, Davin FR Neuqua Valley 27.97
2 Meyer, Jacob FR Neuqua Valley 29.31
3 Flores, Christian FR Argo 32.01
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oprondek, Noah SR Shepard 26.96
2 Young, DeLarren FR Neuqua Valley 27.31
3 Barrera, Eduardo JR Argo 27.82
4 Chiang, Kyle SO Neuqua Valley 27.94
5 Spearmon, Latrell FR Argo 28.55
6 Senanou, Alex SO Neuqua Valley 28.69
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Berhane, Omna JR Neuqua Valley 28.51
2 Letourneau, Joe JR Neuqua Valley 29.12
3 Arce, Andres SR Homewood-Flossmoor 30.49
4 Sampson, Joseph FR Neuqua Valley -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Edell, Joseph SR Neuqua Valley 25.73
2 Kiefer, Alexander FR Neuqua Valley 26.21
3 Oketona , Ife SO Neuqua Valley 26.88
4 Jude, Jeremy SR Homewood-Flossmoor 27.86
5 Dmour, Lyth SO Shepard 32.44
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dong, Norman SO Neuqua Valley 25.85
2 Dong, Nimon SR Neuqua Valley 26.20
3 Beatty, Nicholas JR Neuqua Valley 26.63
4 Watson Jr., Ward SR Homewood-Flossmoor 28.32
5 Tronshaw, Brandez SR Homewood-Flossmoor 28.40
6 Malcolm, Jared FR Neuqua Valley 29.02
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shuaibi, Alaa FR Argo 26.48
2 Gyang, Michael SR Neuqua Valley 26.51
3 Okubadejo, Adeniyi JR Neuqua Valley 27.84
4 Kauffman, Joey SR Minooka 28.37
5 Daniels, Wilson JR Minooka 38.16
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tkacz, Conrad JR Neuqua Valley 26.79
2 Hansbrough, Harlan SR Homewood-Flossmoor 27.66
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nair, Rahul FR Neuqua Valley 27.34
2 Stang, Mitch FR Minooka 27.82
3 Wheeler, Chad SR Homewood-Flossmoor 27.92
4 Ledesma, Nicholas FR Minooka 28.48
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sathyaprakash, Aditya FR Neuqua Valley 26.79
2 Price, Michael SR Homewood-Flossmoor 26.88
3 Covarrubias, Jonah FR Neuqua Valley 27.65
4 Russelburg, Jackson FR Neuqua Valley 28.87
5 Thompson, Joey JR Minooka 32.73
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Battle, Kenneth SR Homewood-Flossmoor 25.52
2 Zamora, Ricardo SO Minooka 25.91
3 Malcolm, Jeremiah FR Neuqua Valley 26.59
4 Denny, Alex SR Neuqua Valley 26.65
5 Bristol, Jalon SR Homewood-Flossmoor 27.10
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Turner, Donovan FR Neuqua Valley 26.30
2 Jackson, Donovan SR Homewood-Flossmoor 26.53
3 Foley, Kel FR Neuqua Valley 27.19
4 Iturbe, Mike JR Shepard 28.22
5 Miller, Colin SR Minooka 29.69
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dy, Michael SO Neuqua Valley 26.15
2 Loughran, Nolan SO Minooka 26.83
3 Medriatta, Rohan FR Neuqua Valley 27.21
4 Somorin, Nathan FR Neuqua Valley 27.89
5 Sarcletti, Tyler FR Minooka 28.46
Finals Heat #15
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Izenbart, Josh SR Homewood-Flossmoor 24.28 2
2 Gouwens, Logan SO Minooka 25.07
3 Jones-Johnson, Jaden SR Homewood-Flossmoor 25.28
4 Vercler, Braden FR Minooka 25.31
5 Moss, Cole SO Neuqua Valley 28.19
Finals Heat #16
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Covarrubias, Josh JR Neuqua Valley 25.13
2 Eckols, Trevor SR Homewood-Flossmoor 25.14
3 Mitchell, Nicholas JR Neuqua Valley 25.81
4 Hayden, Antonio SO Minooka 26.67
Finals Heat #17
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Collier, Andre SR Homewood-Flossmoor 24.41
2 Dierking, Ryan SR Neuqua Valley 24.82
3 Tucker, Ryan SR Minooka 25.17
4 Molino, Tim JR Minooka 25.46
Finals Heat #18
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gascon, Myles SO Neuqua Valley 24.25 4
2 Floyd, Grant SR Homewood-Flossmoor 24.31
3 Gaynes, Dan SR Neuqua Valley 24.51
4 Armstrong, Lavarius JR Minooka 24.97
Finals Heat #19
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bello, Tony SR Homewood-Flossmoor 23.11 8
2 Arroyo, Aaron SO Minooka 23.76 6
3 Marchio, Colin JR Minooka 24.29 1
4 Ibrahim, Dan SR Homewood-Flossmoor 24.34
5 Barber, Keshawn JR Argo 26.57

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Khomusi, Taha JR Neuqua Valley 1:01.29
2 Overman, Frans SR Neuqua Valley 1:02.24
3 Guo, Christopher FR Neuqua Valley 1:06.80
4 Guthrie, Jacob FR Neuqua Valley 1:11.94
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Edell, Joseph SR Neuqua Valley 58.94
2 Priser, Jake FR Neuqua Valley 1:01.41
3 Chemplavil, Davin FR Neuqua Valley 1:03.72
4 Trebunia, Matthew FR Argo 1:07.60
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dy, Michael SO Neuqua Valley 59.06
2 Wroble, Andrew JR Neuqua Valley 59.07
3 Porter, Amari SR Homewood-Flossmoor 59.92
4 Sathyaprakash, Aditya FR Neuqua Valley 1:01.14
5 Barrera, Eduardo JR Argo 1:02.39
6 Denny, Amal FR Neuqua Valley 1:04.85
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Xiong, Alex SO Neuqua Valley 1:02.11
2 Allen, William SO Neuqua Valley 1:04.87
3 Chiang, Kyle SO Neuqua Valley 1:05.05
4 Chmiel, Tomasz FR Argo 1:06.26
5 Watson Jr., Ward SR Homewood-Flossmoor 1:07.62
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dong, Nimon SR Neuqua Valley 58.68
2 Leland, Garen FR Neuqua Valley 1:00.94
3 Bristol, Jalon SR Homewood-Flossmoor 1:00.97
4 Amant, Anthony FR Shepard 1:13.32
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dong, Norman SO Neuqua Valley 58.19
2 Foley, Kel FR Neuqua Valley 1:00.64
3 Glod, Matt FR Argo 1:03.23
4 Nair, Rahul FR Neuqua Valley 1:03.24
5 White, Logan SR Homewood-Flossmoor -
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kiefer, Alexander FR Neuqua Valley 1:00.53
2 Berhane, Omna JR Neuqua Valley 1:02.79
3 Kennedy, Andrew FR Neuqua Valley 1:03.77
4 Medriatta, Rohan FR Neuqua Valley 1:07.45
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mitchell, Nicholas JR Neuqua Valley 59.02
2 Moss, Cole SO Neuqua Valley 59.90
3 Jackson, Donovan SR Homewood-Flossmoor 1:01.41
4 Crocker, Keaton SO Neuqua Valley 1:07.26
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Akinbo, Fikayo JR Neuqua Valley 1:01.88
2 Senanou, Alex SO Neuqua Valley 1:05.83
3 Molenhouse, Alex SO Shepard 1:14.73
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eckols, Trevor SR Homewood-Flossmoor 59.12
2 Frazier, Tyreek SO Neuqua Valley 1:00.91
3 Kostyra, David JR Minooka 1:03.83
4 Budz, Michael FR Argo 1:04.69
5 Kunke, Benjamin FR Minooka 1:06.73
6 Balaji, Achutha FR Neuqua Valley 1:16.26
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roberson, Tyler SR Homewood-Flossmoor 53.55 4
2 Ibrahim, Dan SR Homewood-Flossmoor 55.67
3 Covarrubias, Josh JR Neuqua Valley 56.55
4 Payton, Zac FR Minooka 1:02.45
5 Magana, Carlos SO Minooka 1:02.92
6 Pei, Sicong SO Minooka 1:03.20
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bello, Tony SR Homewood-Flossmoor 52.48 8
2 Sager, Kevin SR Neuqua Valley 53.31 6
3 Garcia, Carlos JR Argo 53.60 2
4 Watkins, Caleb SR Homewood-Flossmoor 54.81 1
5 Myers, Justin SO Minooka 57.23

Men's 600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Starczowski, Adrian SR Argo 1:35.56
2 Lopez, Erick SO Argo 1:38.56
3 Smith, Kaden FR Neuqua Valley 1:41.20
4 Weimer, Chris SO Neuqua Valley 1:45.02
5 Harper, Dylan FR Neuqua Valley 1:46.37
6 Kory, Ryan FR Neuqua Valley 1:48.16
7 Chaudry, Zaeem SR Argo 1:52.01
8 Smith, Elijah SR Homewood-Flossmoor 1:50.88
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sampson, Jacob SR Neuqua Valley 1:34.06
2 Wilson, Perry SO Shepard 1:39.31
3 Gyang, Michael SR Neuqua Valley 1:40.82
4 Robinson, Jikhail SR Homewood-Flossmoor 1:42.36
5 Ware, Josh SR Homewood-Flossmoor 1:42.61
6 Lakota, Erik SO Minooka 1:42.70
7 Carter, Griffin SR Homewood-Flossmoor 1:48.85
8 Martinez, Vladimir SR Homewood-Flossmoor 1:51.95
9 Smith Jr., Eddie SR Homewood-Flossmoor 1:52.06
10 Gonzalez, Oscar FR Argo 1:53.23
11 Wilson, Xavier SR Homewood-Flossmoor 2:01.76
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Delgado, Christian SR Argo 1:27.68 8
2 Barajas, Alvaro SO Argo 1:28.95 6
3 Lukas, Ryan SR Neuqua Valley 1:30.08 4
4 Courtney, Kevin SR Shepard 1:30.40 2
5 Smith, Jason SR Shepard 1:31.61 1
6 Wolz, Justin SR Minooka 1:31.65
7 Dlugopolski, Matt SR Minooka 1:33.49
8 Leake, Elijah SR Homewood-Flossmoor 1:33.64
9 Pordowski, Alec SR Shepard 1:34.95
10 Rodriguez, Jose JR Minooka 1:36.90
11 Beltran, Jose SR Shepard 1:37.70
12 Weber, Garrett SR Neuqua Valley 1:38.05

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marquez, Jiovonny FR Argo -
2 Canales, Hector SR Argo -
3 Agossou, Wisdom FR Shepard -
4 Sarnowski, Frank SO Shepard -
5 Urban, Cole SO Shepard -
6 Lopez, Xavier SO Shepard -
7 Zatar, Adam FR Shepard -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Delatorre, Carlos SO Argo 2:26.37
2 Garza, Matt SR Argo 2:26.88
3 Carbajal, Christian FR Minooka 2:31.76
4 Martinez, Vladimir SR Homewood-Flossmoor 2:33.79
5 Tracy, Mitchell SO Minooka 2:34.57
6 Morales, Jonathon FR Minooka 2:41.72
7 Aguilar, Jeffrey SO Minooka 2:42.77
8 Dunagan, Joe SR Homewood-Flossmoor 2:48.82
9 Wilson, Xavier SR Homewood-Flossmoor 2:50.48
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Graham, Byron SR Homewood-Flossmoor 2:18.80
2 Doody, Tim SO Minooka 2:21.64
3 Chavira, Juan JR Minooka 2:22.60
4 Beasley, Nick FR Minooka 2:24.74
5 Randich, Matthew SO Shepard 2:26.22
6 Laney, Parker SO Minooka 2:26.43
7 Pierce, Matthew FR Shepard 2:28.36
8 Diaz, Mateo JR Minooka 2:29.87
9 Thompson, Erik FR Neuqua Valley 2:32.54
10 Carter, Griffin SR Homewood-Flossmoor 2:34.81
11 Smith Jr., Eddie SR Homewood-Flossmoor 2:45.36
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Scholfield, Matthew SO Minooka 2:17.64
2 Morrisette, Vitilijs JR Minooka 2:21.30
3 Humphrey, Dalvin FR Shepard 2:21.36
4 Lagrosa, Jason SO Shepard 2:23.17
5 Cantore, Dom SO Shepard 2:23.53
6 McGrath, Josh SO Shepard 2:25.57
7 Ware, Josh SR Homewood-Flossmoor 2:25.79
8 Ciseros, Giovanni SO Shepard 2:25.95
9 Stout, Matt SO Shepard 2:26.38
10 Dreschler, Nicholas FR Neuqua Valley 2:26.65
11 Kats, Jacob SO Shepard 2:26.72
12 McGrath, Jeremy SO Shepard 2:28.84
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Drey, Chris SR Minooka 2:04.97 8
2 Capista, Lorenzo JR Minooka 2:06.27 6
3 Tutt, Justin JR Minooka 2:08.23 4
4 Wolak, Patrick SR Neuqua Valley 2:08.37 2
5 Anderson, Wylie SR Neuqua Valley 2:09.00 1
6 Mollway, Josh SR Neuqua Valley 2:09.68
7 Johnson, Alex SO Neuqua Valley 2:14.05
8 Tarsowicz, Joseph JR Neuqua Valley 2:14.57
9 Keeley, Chris FR Neuqua Valley 2:17.12
10 Robinson, Jikhail SR Homewood-Flossmoor 2:17.15

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cruz, Ernan SO Argo 5:10.92
2 Graham, Byron SR Homewood-Flossmoor 5:12.26
3 Guevara, Josue JR Argo 5:26.24
4 Nguyen, Austin SO Neuqua Valley 5:27.24
5 Rosales, Ezequiel FR Argo 5:47.24
6 Mangun, Andrew JR Minooka 5:47.43
7 Galvan, Carlos FR Argo 5:52.33
8 Felgenhauer, Tyler SO Minooka 5:59.54
9 Cunningham, Patrick FR Minooka 6:04.83
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Klepec, Peter JR Minooka 5:20.02
2 Lindell, Matthew SO Neuqua Valley 5:21.05
3 McIntyre, Robert SO Neuqua Valley 5:21.57
4 Jordan, Drew SR Minooka 5:26.72
5 Beck, Nicolas FR Minooka 5:27.51
6 Storoe, Blake FR Neuqua Valley 5:38.77
7 Huenecke, Luke FR Neuqua Valley 5:38.95
8 Coen, Bradley SR Homewood-Flossmoor 5:44.92
9 Spencer, Nathan FR Neuqua Valley 5:45.69
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCabe, Spencer JR Minooka 4:52.52
2 Johnson, Alex SO Neuqua Valley 4:52.92
3 Getty, Dakota SO Neuqua Valley 4:54.44
4 Westerhoff, Jacob SO Minooka 4:55.45
5 Bazzarone, Vince JR Minooka 5:04.40
6 Messer, Jeremy JR Minooka 5:07.65
7 Abdallah, Nick SR Minooka 5:08.30
8 Joder, Seth FR Minooka 5:08.82
9 Gedwill, Connor SO Minooka 5:09.30
10 Cisneros, Antonio SO Minooka 5:11.76
11 Dames, Mark FR Minooka 5:12.21
12 Dreschler, Nicholas FR Neuqua Valley 5:22.94
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McEneaney, Jake JR Neuqua Valley 4:29.83 8
2 Anderson, Scott JR Neuqua Valley 4:30.19 6
3 Washington, Caleb JR Shepard 4:31.62 4
4 Ferguson, Caleb SR Neuqua Valley 4:37.07 2
5 Wolak, Patrick SR Neuqua Valley 4:37.39 1
6 Milkus, Paul JR Shepard 4:39.32
7 Mollway, Josh SR Neuqua Valley 4:39.38
8 Keene, Stewart SR Homewood-Flossmoor 4:48.91
9 White, Garrett SR Shepard 4:50.03
10 Huenecke, Erik JR Neuqua Valley 4:57.43
11 Hauser, Brian SO Shepard 5:15.21

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dina, Dominic SR Neuqua Valley 9:55.15 8
2 Kinne, Zachary FR Neuqua Valley 9:55.46 6
3 Kennedy, Ryan SO Neuqua Valley 10:02.19 4
4 Bombacino, Tyler SO Neuqua Valley 10:12.04 2
5 Lomeli, Miguel SR Minooka 10:17.62 1
6 Hayhurst, Jeremy SR Neuqua Valley 10:20.01
7 Mason, Matt JR Minooka 10:22.39
8 Maty, Brian JR Shepard 10:50.02
9 Callahan, Kevin JR Shepard 10:53.77
10 Iaquinta, Joey JR Shepard 10:55.67
11 McVittie, Evan SO Neuqua Valley 10:59.65
12 Jett, Matthew FR Neuqua Valley 11:22.69
13 Ginell, Keanan SO Neuqua Valley 11:25.70
14 Orengo, Jack FR Neuqua Valley 11:28.88
15 Teske, Spencer FR Neuqua Valley 11:32.25
16 Zuiker, Jake JR Shepard 11:44.74
17 Coen, Bradley SR Homewood-Flossmoor 11:44.88
18 Sehwail, Hasan JR Minooka 11:48.62

Men's 55m Hurdles low hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dong, Norman SO Neuqua Valley 9.56
2 Strothers, Reginald SO Argo 10.52
3 Osafo, Daniel SO Neuqua Valley 10.84
4 Kunke, Benjamin FR Minooka 11.06
5 Malcolm, Jeremiah FR Neuqua Valley 11.23
6 Meyer, Jacob FR Neuqua Valley 12.42
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Turner, Donovan FR Neuqua Valley 9.93
2 Rogers, Samuel SO Neuqua Valley 10.60
3 Hoskins, Donovan SR Homewood-Flossmoor 10.65
4 Malcolm, Jared FR Neuqua Valley 10.85
5 Sathyaprakash, Aditya FR Neuqua Valley 11.19
6 Wheeler, Chad SR Homewood-Flossmoor 11.61
7 Stang, Mitch FR Minooka 11.86
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Cole SR Homewood-Flossmoor 9.29
2 Myers, Justin SO Minooka 9.35
3 Dy, Michael SO Neuqua Valley 9.49
4 Hijjawi, Amer SO Argo 10.76
5 Pei, Sicong SO Minooka 10.85
6 Price, Michael SR Homewood-Flossmoor 11.14
7 Guthrie, Jacob FR Neuqua Valley 11.37

Men's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carter, Nieko SO Shepard 9.28 4
2 Ahmed, Sameh SR Argo 9.89
3 Kaczmarczyk, Mike JR Shepard 10.21
4 Khomusi, Taha JR Neuqua Valley 11.10
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Rodney SR Homewood-Flossmoor 8.61 8
2 Williams, Corry SR Shepard 9.24 6
3 Ikner, Khalin JR Argo 9.46 2
4 Rodriguez, Jose JR Minooka 9.51 1
5 Dierking, Ryan SR Neuqua Valley 9.55
6 Eckols, Trevor SR Homewood-Flossmoor 9.68
7 Dong, Nimon SR Neuqua Valley 10.24

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Durov, Quintin SR Minooka 6' 4.0" 8
2 Izenbart, Josh SR Homewood-Flossmoor 6' 2.0" 6
3 Daubon, Alex SR Homewood-Flossmoor 6' 2.0" 4
4 Lewis, Cole SR Homewood-Flossmoor 6' 0.0" 2
5 Hughes, Tyler SR Neuqua Valley 5' 8.0" 1
6 Davis, Lance SR Homewood-Flossmoor 5' 6.0"
7 Hansbrough, Harlan SR Homewood-Flossmoor 5' 6.0"
8 Battle, Kenneth SR Homewood-Flossmoor 5' 4.0"
9 Zamora, Ricardo SO Minooka 5' 4.0"
10 Kiefer, Alexander FR Neuqua Valley 5' 4.0"
11 Oketona , Ife SO Neuqua Valley 5' 4.0"
12 Kaczmarczyk, Mike JR Shepard 5' 4.0"
13 Rogers, Samuel SO Neuqua Valley 5' 4.0"
14 Hayden, Antonio SO Minooka 5' 2.0"
15 Malcolm, Jared FR Neuqua Valley 5' 2.0"
16 Payne, Cameron SR Homewood-Flossmoor 5' 2.0"
17 Porter, Amari SR Homewood-Flossmoor 5' 2.0"
18 Guo, Christopher FR Neuqua Valley 5' 0.0"
19 Iturbe, Mike JR Shepard -
20 Denny, Amal FR Neuqua Valley -
21 Dickey, Justin SO Shepard -
22 Kennedy, Andrew FR Neuqua Valley -
23 Zatar, Ahmad SO Shepard -
24 Somorin, Nathan FR Neuqua Valley -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Loughran, Brennan JR Minooka 13' 7.0" 8
2 Hayden, Marcus SR Minooka 12' 6.0" 6
3 Vercler, Braden FR Minooka 12' 0.0" 4
4 Demas, Ryan JR Neuqua Valley 11' 6.0" 2
5 Laipple, Zachary SO Neuqua Valley 9' 6.0" 1
6 Loughran, Nolan SO Minooka 9' 0.0"
7 Oprondek, Noah SR Shepard 8' 6.0"
8 Hijjawi, Amer SO Argo 8' 6.0"
9 Colin, Luke SR Homewood-Flossmoor 8' 0.0"
10 Turner, Donovan FR Neuqua Valley 8' 0.0"
11 Izenbart, Josh SR Homewood-Flossmoor 8' 0.0"
12 Lambert, Trevor FR Neuqua Valley 7' 6.0"
13 Pehlke, Bryce SO Minooka 7' 6.0"
14 Stang, Mitch FR Minooka 7' 6.0"
15 Deloera, Ricardo JR Argo 7' 6.0"
16 Hernandez, Zachary JR Neuqua Valley -
17 Nair, Rahul FR Neuqua Valley -

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Estelle, Daniel SR Homewood-Flossmoor 20' 5.5" 8
2 Gaynes, Dan SR Neuqua Valley 20' 0.25" 6
3 Durov, Quintin SR Minooka 19' 10.25" 4
4 Carter, Nieko SO Shepard 19' 9.75" 2
5 Lasinis, Stephen JR Minooka 19' 2.0" 1
6 Ajanaku, Bolu SR Homewood-Flossmoor 18' 10.0"
7 Harrison, Demetrius JR Shepard 18' 8.75"
8 Hunter, Jalen SR Homewood-Flossmoor 18' 7.0"
9 Tkacz, Conrad JR Neuqua Valley 18' 4.75"
10 Jones, Dwayne SR Homewood-Flossmoor 18' 4.75"
11 Oketona , Ife SO Neuqua Valley 18' 3.75"
12 Akinbo, Fikayo JR Neuqua Valley 18' 1.5"
13 Rueck, EJ SR Shepard 18' 1.0"
14 Mitchell, Mckenzie SO Neuqua Valley 17' 11.5"
15 Vercler, Braden FR Minooka 17' 10.75"
16 Lukas, Ryan SR Neuqua Valley 17' 6.5"
17 Mitchell, Nicholas JR Neuqua Valley 17' 6.0"
18 Kiefer, Alexander FR Neuqua Valley 17' 5.25"
19 Gouwens, Logan SO Minooka 17' 1.5"
20 Chiang, Kyle SO Neuqua Valley 16' 10.5"
21 Storoe, Blake FR Neuqua Valley 16' 4.5"
22 Osafo, Daniel SO Neuqua Valley 16' 4.25"
23 Spearmon, Latrell FR Argo 16' 4.25"
24 Jackson, Donovan SR Homewood-Flossmoor 16' 2.0"
25 Leland, Garen FR Neuqua Valley 16' 2.0"
26 Crocker, Keaton SO Neuqua Valley 15' 6.75"
27 Kauffman, Joey SR Minooka 14' 9.0"
28 Smith, Kaden FR Neuqua Valley 14' 8.0"
29 Shurn, Myles SO Shepard 14' 4.0"
30 Berhane, Omna JR Neuqua Valley 14' 1.5"
31 Young, DeLarren FR Neuqua Valley 14' 1.25"
32 Williams, Donovan FR Minooka 13' 10.5"
33 Guo, Christopher FR Neuqua Valley 13' 2.75"
34 Matthews, Jordan FR Neuqua Valley -
35 Lee, Khari FR Shepard -
36 Payton, Zac FR Minooka -
37 Xu, Anthony FR Neuqua Valley -
38 Wheeler, Chad SR Homewood-Flossmoor -
39 Martinez, Christian FR Minooka -
40 Sampson, Joseph FR Neuqua Valley -
41 Chemplavil, Davin FR Neuqua Valley -
42 Strothers, Reginald SO Argo -

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lasinis, Stephen JR Minooka 41' 5.0" 8
2 Ajanaku, Bolu SR Homewood-Flossmoor 40' 9.0" 6
3 Jones, Dwayne SR Homewood-Flossmoor 39' 10.5" 4
4 Gaynes, Dan SR Neuqua Valley 39' 1.5" 2
5 Mitchell, Mckenzie SO Neuqua Valley 38' 11.0" 1
6 Beatty, Nicholas JR Neuqua Valley 38' 4.5"
7 Akinbo, Fikayo JR Neuqua Valley 37' 6.0"
8 Hayden, Marcus SR Minooka 36' 10.0"
9 Osafo, Daniel SO Neuqua Valley 36' 7.0"
10 Gyang, Michael SR Neuqua Valley 36' 2.0"
11 Xiong, Alex SO Neuqua Valley 36' 1.0"
12 Tkacz, Conrad JR Neuqua Valley 35' 10.5"
13 Ahmed, Sameh SR Argo 34' 8.5"
14 Storoe, Blake FR Neuqua Valley 34' 2.0"
15 Letourneau, Joe JR Neuqua Valley 32' 1.0"
16 Williams, Donovan FR Minooka 32' 0.0"
17 VanMeter, Nick JR Minooka 31' 6.75"
18 Balaji, Achutha FR Neuqua Valley 28' 10.0"
19 Rodriguez, Miguel JR Argo 28' 2.75"
20 Chemplavil, Davin FR Neuqua Valley 27' 6.0"
21 Medriatta, Rohan FR Neuqua Valley 26' 10.0"
22 Hughes, Tyler SR Neuqua Valley -
23 Moss, Cole SO Neuqua Valley -
24 Huang, Darren SO Neuqua Valley -
25 Malcolm, Jared FR Neuqua Valley -
26 Martinez, Christian FR Minooka -

Men's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lam, Kevin SR Minooka 52' 1.0" 8
2 Cwiok, Tom SR Neuqua Valley 47' 7.0" 6
3 Cwiok, Anthony SR Neuqua Valley 45' 9.0" 4
4 Fick, Will SR Minooka 45' 8.0" 2
5 Nelli, Adam SR Minooka 41' 3.0" 1
6 Price, Jerad SO Minooka 40' 9.0"
7 Hayden, Mauro JR Minooka 39' 9.0"
8 Aschenbrenner, Matthew SO Minooka 38' 9.0"
9 Mangalagiri, Aditya SR Neuqua Valley 38' 0.0"
10 Aviles, Jordan SR Homewood-Flossmoor 37' 5.0"
11 Anderson, Mike SR Homewood-Flossmoor 37' 2.0"
12 Jawor, Dan SO Argo 36' 3.0"
13 Dorenkamper, Matthew SO Minooka 36' 3.0"
14 Dickey, Justin SO Shepard 35' 5.0"
15 Maebane, Andrew JR Shepard 35' 4.0"
16 Lopez, Alexander SR Minooka 34' 2.0"
17 Gladden, Jaden SR Homewood-Flossmoor 33' 7.0"
18 Krajacic, Joshua SO Neuqua Valley 33' 5.0"
19 Roby, Jayson SR Homewood-Flossmoor 33' 2.0"
20 McKissick, Douglas JR Neuqua Valley 32' 3.0"
21 Thigpen Jr. , Mark SO Neuqua Valley 31' 10.0"
22 Hansbrough, Harlan SR Homewood-Flossmoor 31' 9.0"
23 Parker, Justin JR Neuqua Valley 31' 6.0"
24 Smith, Geno SO Shepard 30' 11.0"
25 Hussain, Malik SR Argo 30' 9.0"
26 Martinez, Abe SR Minooka 30' 4.0"
27 Rabei, Rabei FR Argo 29' 11.0"
28 Ercakar, Atakin FR Shepard 29' 4.0"
29 Walker Jr., Jermaine SR Homewood-Flossmoor 29' 1.0"
30 Roberts, Jack JR Shepard 28' 11.0"
31 Hernandez, Arthur SO Shepard 28' 0.0"
32 Claybrook, Donovan SO Shepard 27' 10.0"
33 Cain, Zachary SO Shepard 27' 8.0"
34 Jackson, Armani SR Minooka 27' 5.0"
35 Schultz, Kenneth SO Neuqua Valley 27' 3.0"
36 Rabie, Beshaar FR Argo 27' 2.0"
37 Reese, Marquis SR Homewood-Flossmoor 26' 3.0"
38 Rodriguez, David JR Argo 25' 10.0"
39 Hussain, Inshal SO Argo 25' 1.0"
40 Graham, Garrett FR Minooka 25' 0.0"
41 Szwajnos, Szymon FR Shepard 23' 9.0"
42 Walker, Chris FR Shepard 23' 1.0"
43 Alvardo, Sergio FR Minooka 22' 11.0"
44 Walsh, Sean SO Minooka 22' 6.0"
45 Zalewski, Jacob SR Homewood-Flossmoor 20' 6.0"
46 Akpan, Ladi SO Minooka 20' 5.0"
47 Cornejo, Moises FR Argo 19' 6.0"
48 Moore, Khyreem SR Homewood-Flossmoor -