2016 Urbana HS Gene Armer Track & Field Invitational

Scores:
Men's Score
Oswego61
Morgan Park56
Thornton Fractional North46
Crete-Monee41
Bloom Township38
Bloom Twp.38
Danville32
Triad31
Lane Tech22
Jersey21
University (Normal)21
Freeburg19
Macon Meridian19
Dixon15
Urbana12
Urban Prep - Englewood12
Rantoul11
Carbondale11
Decatur Eisenhower11
Marist10
St. Joseph-Ogden10
Urban Prep10
Flanagan8
Normal8
Carterville8
Kankakee7
Centralia6
Champaign Central6
Jacksonville6
Sacred Heart-Griffin6
Vandalia5
Marengo4
St. Thomas More4
Pontiac3
Olympia3
 
Women's Score
Danville45
Bloom Twp.42
Lane Tech39
North Lawndale Prep35
Thornton Fractional North35
Crete-Monee32
Springfield Southeast31
Lake Zurich26
Edwardsville26
Mattoon23
Triad19
St. Anthony18
Normal18
Rantoul18
Charleston18
Shepard16
Urbana16
Freeburg16
Morgan Park15
Decatur Eisenhower13
University (Normal)12
Centralia10
Rockford Lutheran10
PORTA6
Olympia6
Schlarman5
Judah Christian5
Highland4
Prosser4
Dixon4
Kankakee4
Litchfield3
Carbondale3
Jersey3
Anna-Jonesboro2
St. Thomas More2
Marengo1

Men's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nelson, Adam SR Triad 6.98 10
2 Jones, Jaleen SR Urbana 6.99 8
3 Knight, Ahmari SR Crete-Monee 7.02 6
4 Navarre, Lenell JR Marist 7.06 5
5 Jackson, Jarrell SR Marengo 7.11 4
6 Adeolu, Richardson SR Thornton Fractional North 7.14 3
7 Joiner, Kendall SR Morgan Park 7.25 2
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Knight, Ahmari SR Crete-Monee 7.05
2 Adeolu, Richardson SR Thornton Fractional North 7.16
3 Wey, Christian SR Normal 7.45
4 Knipfer, Matthew SR St. Joseph-Ogden 7.56
5 Al-Nurridin, Salat SR Decatur Eisenhower 7.65
6 Howard, Parker SO Morton 8.10
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Caldwell, Deandrea JR Kankakee 7.27
2 Williams, Jay SR Rantoul 7.28
3 Cox, Arthur SO Dixon 7.37
4 Weis, Spencer FR Champaign Central 7.98
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Navarre, Lenell JR Marist 7.14
2 Jackson, Jarrell SR Marengo 7.21
3 Blair, Tristan JR Sacred Heart-Griffin 7.25
4 Allen, Jackson JR Decatur Lutheran 7.39
5 Harris, Najee SO Urban Prep 7.56
6 Johnson, Jerome SR Centralia 7.95
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jones, Jaleen SR Urbana 7.23
2 Weigand, Evan SR Jacksonville 7.42
3 Strange, Steve SR Oswego 7.44
4 FLEMING, WILLIAM SR Urban Prep - Englewood 7.50
5 Davis, Josh JR Rockford Lutheran 7.71
6 Mills, Micah FR Judah Christian 8.39
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Nelson, Adam SR Triad 7.13
2 Joiner, Kendall SR Morgan Park 7.25
3 Wallace, Kinley SR Bloom Twp. 7.30
4 Boachie, Bright SR Lane Tech 7.48
5 Watson, Tovion JR Danville 7.61
6 Neville, Jacob JR Olympia 7.90
7 Norman, Austin FR Pontiac 8.13

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Michael SO Marengo 24.93
2 Brekke, Brayden FR Morton 26.74
3 Rebeiz, Benji FR Judah Christian 28.03
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zajac, Anthony SR Oswego 24.20
2 Ballinger, Triston SR Olympia 24.92
3 Howard, Aubrey SO Lane Tech 25.39
4 Pruitt, Naeem JR Rockford Lutheran 26.05
5 Weis, Spencer FR Champaign Central 26.36
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Weigand, Evan SR Jacksonville 23.43 4
2 Sullivan, Nyrel SO Dixon 24.06
3 Daubaris, Justin JR Danville 24.44
4 McWilliams, Tyreek SR Urbana 24.47
5 Johnson, Jerome SR Centralia 25.35
6 Shea, Hayden SO Freeburg 25.61
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Navarre, Lenell JR Marist 23.12 5
2 Caldwell, Deandrea JR Kankakee 23.49 2
3 Tribble, Jalen JR Thornton Fractional North 24.73
4 Lee, Tremayne SO Sacred Heart-Griffin 25.87
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 FLEMING, WILLIAM SR Urban Prep - Englewood 23.48 3
2 Thomas, Eric JR Decatur Eisenhower 23.60 1
3 Harris, Najee SO Urban Prep 24.72
4 Carter, Jerermiah SO University (Normal) 24.89
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nelson, Adam SR Triad 22.44 10
2 Howell, Greg SR Morgan Park 22.70 8
3 Treadwell, Juawan JR Crete-Monee 22.86 6
4 Davis, Antonio JR Bloom Twp. 23.64
5 Allen, Jackson JR Decatur Lutheran 24.27

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Borhart, Blaine SO Marengo 56.69
2 Marshall, Joshua SO Urbana 59.82
3 Norman, Austin FR Pontiac 59.83
4 Downey, Bailey SR Flanagan 1:00.82
5 Bergia, Josh FR Judah Christian 1:07.32
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gascoigne, Nate SR Dixon 55.90
2 Pough, Kel JR Normal 55.96
3 Sanders, Trevionne JR Rantoul 57.14
4 Thompson, Hayden SO Olympia 57.78
5 Wilkerson, Jacob SR Morton 58.03
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reavy, Nolan JR Sacred Heart-Griffin 54.13 1
2 Brown, Joshua SO Lane Tech 56.01
3 Vought, Clayton JR Decatur Lutheran 57.44
4 Kraudel, Tom JR Triad 1:00.69
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Webster, Shandon SR Centralia 54.64
2 Elzanati, Michael JR University (Normal) 54.81
3 Carr, Kobe SR Freeburg 55.85
4 Croom, Reggie JR Kankakee 56.29
5 Lumma, Marcus SR Jersey 56.73
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Joiner, Kendall SR Morgan Park 52.21 6
2 Baker, Drake SR Macon Meridian 52.46 5
3 Williams, Quemarii FR Danville 53.44 3
4 James, Noah SR Jacksonville 53.79 2
5 Minniefield, Malik SR Urban Prep 55.21
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Strange, Steve SR Oswego 50.50 10
2 Davis, Antonio JR Bloom Twp. 50.54 8
3 Dorch, Christopher SR Thornton Fractional North 52.55 4
4 Boyd, Aaron SR Urban Prep - Englewood 54.43
5 Souffrant, Michael SR Crete-Monee 55.12

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leonard, Alex SO Marengo 2:15.58
2 MacAdam, Zack SR Champaign Central 2:17.22
3 Hilliard, Bret JR Morton 2:19.89
4 Fatheree, Ryan JR Jacksonville 2:21.78
5 Fahey, Brendon FR Sacred Heart-Griffin 2:22.31
6 Coppen , Mason SO Centralia 2:22.76
7 Stephens, Jordan SR Urban Prep 2:31.30
8 Brown, James FR Decatur Lutheran 2:33.20
9 Mills, Stephen SR Judah Christian 2:33.55
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reynolds, Nick SR Jersey 2:08.68 1
2 Butler, Dillon JR Normal 2:10.78
3 Wedekind, Lukas SO Dixon 2:10.93
4 Spencer, Dallas SR Olympia 2:14.73
5 Soto, Josh JR Crete-Monee 2:15.39
6 Borich, Payton FR Urbana 2:16.34
7 Hatter, Blake FR Freeburg 2:16.76
8 Lynn, Curtis SR Triad 2:17.08
9 Davies, Josh FR Pontiac 2:18.04
10 Barfell, Brandon FR Danville 2:19.40
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boone, Collin JR Oswego 2:02.46 10
2 Bishop, Brandon SR Bloom Twp. 2:02.89 8
3 Baker, Drake SR Macon Meridian 2:03.31 6
4 Lopez, Eduardo SR Rantoul 2:03.96 5
5 Horn, David SR St. Thomas More 2:04.97 4
6 Schuckman, Jared SO University (Normal) 2:05.61 3
7 Bowers, Nathan SO Kankakee 2:07.31 2
8 Rosenfeld, Eli SO Lane Tech 2:09.56
9 Avelar, Jorge JR Thornton Fractional North 2:12.87
10 Hope, Cameron SO Morgan Park 2:13.90

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rhode, Andrew JR Morton 4:59.92
2 Sanchez Trejo, Angel JR Thornton Fractional North 5:03.24
3 O'Berry, Versye JR Crete-Monee 5:04.38
4 Lawson, Adam SO Triad 5:04.64
5 Owen, David JR Urbana 5:07.39
6 Hall, Elijah FR Rantoul 5:08.48
7 Duke, Connor SR Sacred Heart-Griffin 5:09.70
8 Lasher, Lucas JR Normal 5:14.01
9 Cook, Chance SR Olympia 5:22.48
10 Nelson, Conner SO Rockford Lutheran 5:32.33
11 Smith, Maurice SR Morgan Park 5:33.02
12 Dailey, Tyler SR Decatur Lutheran 5:47.63
13 Mars, Noah JR Urban Prep 6:12.82
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Flowers, Ben JR Jersey 4:29.78 10
2 Parrish, Charlie SO Freeburg 4:35.27 8
3 Gaytan, David JR Oswego 4:35.28 6
4 Franklin, Jack JR University (Normal) 4:35.49 5
5 Way, Carl SR Danville 4:39.59 4
6 Blanchard, Garrett SR Centralia 4:43.28 3
7 Pruitt, KC SO Lane Tech 4:45.62 2
8 Cherry, Micah SR Carbondale 4:45.92 1
9 Masterson, Sean JR Dixon 4:46.76
10 Durham, Nate JR Pontiac 4:46.91
11 Moberly, Jacob SO Jacksonville 4:47.04
12 Magrini, Dominic FR St. Thomas More 4:48.16
13 Bishop, Brandon SR Bloom Twp. 5:05.63
14 MacAdam, Zack SR Champaign Central 5:19.06

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peterson, Bennett SR Oswego 9:42.06 10
2 Thomas, Harrison SR Carterville 9:51.41 8
3 Rivera, Jason SR Lane Tech 10:08.51 6
4 Powell, William SR Danville 10:14.57 5
5 Wofford, Zach SR University (Normal) 10:19.53 4
6 Mack, Alex JR Freeburg 10:33.71 3
7 Carter, Justice SR Urbana 10:45.69 2
8 Garcia, Julian SR Bloom Township 10:53.67 1
9 Clarke, Criddell SO Thornton Fractional North 10:57.47
10 Oh, Michael JR Sacred Heart-Griffin 11:23.91

Men's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Avery SR Thornton Fractional North 8.52 10
2 Denton, Juwan JR Morgan Park 8.61 8
3 Bray, Mason SR University (Normal) 8.67 6
4 Nickerson, Clayton SR Triad 8.70 5
5 Freeman, Donnell JR Crete-Monee 8.77 4
6 Sims, Marcus SR Urban Prep 9.01 3
7 Harrison, Jared SO Dixon 9.19 2
8 Burns, Jaquon SR Bloom Twp. -
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Freeman, Donnell JR Crete-Monee 8.66
2 Nickerson, Clayton SR Triad 8.74
3 Lee, A'Lontay JR Centralia 9.19
4 Breske, Devin JR Oswego 9.58
5 Hunt, Elijah JR Decatur Lutheran 9.74
6 Ross, Donte SO Danville 10.03
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Burns, Jaquon SR Bloom Twp. 8.71
2 Kinnett, Garet SO Rantoul 9.11
3 Litwiller, Levi SR Olympia 9.38
4 Womack, Payton JR Rockford Lutheran 9.57
5 Williams, Noah FR Freeburg 9.99
6 Bristow, Alec SO Pontiac 10.86
7 McCormick, Tyler SR Carbondale -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Taylor, Avery SR Thornton Fractional North 8.53
2 Goetten, Mitch SR Jersey 9.16
3 Banks, Michael JR Lane Tech 9.59
4 Travis, Daequan JR Normal 9.62
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Denton, Juwan JR Morgan Park 8.71
2 Bray, Mason SR University (Normal) 8.77
3 Harrison, Jared SO Dixon 8.85
4 Sims, Marcus SR Urban Prep 8.89
5 Muccianti, Nick SR Sacred Heart-Griffin 9.26
6 Davis, Jasaun SO Kankakee 9.41
7 Bennett, Bryce FR Morton 10.15

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rockford Lutheran A Naeem Pruitt, Payton Womack,
Josh Davis, Travion Andeson-Oliver
1:40.90
2 Decatur Lutheran A Grant Karsten, Elijah Hunt,
Charles Schlickman, Jackson Allen
1:42.28
3 Freeburg A Noah Williams, Brendan Meng,
Evan Oberholtzer, Ryan Harris
1:42.49
4 Pontiac A Austin Norman, Angelo Borrego,
Alec Bristow, Bradshaw Huddlestun
1:46.61
5 Goode STEM Academy A Lawrence Jackson, Damone Sims,
Steven Moore, Markus Hughley
1:53.95
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Danville A Tovion Watson, Justin Daubaris,
Osahar Wilson, Yamen Wilson
1:37.68 1
2 Normal A Vernon Smith, Kel Pough,
Andrew Gregory, Christian Wey
1:38.08
3 Urban Prep A Marcus Sims, Malik Minniefield,
Justin Styles, Najee Harris
1:38.15
4 Olympia A Levi Litwiller, Jacob Neville,
Triston Ballinger, Dallas Spencer
1:40.74
5 Centralia A Ty'Rese Wallace, Dante Jones,
Matthew Patrick, Clayton Miller
1:45.11
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kankakee A Aarron Pitman, Reggie Croom,
Elijah Croom, Deandrea Caldwell
1:37.93
2 University (Normal) A Jerermiah Carter, Mason Bray,
Emanuel Bada, Caleb Diffor
1:38.22
3 Lane Tech A Jakub Nieroda, Bright Boachie,
David Oluyadi, Earl Manaog
1:38.85
4 Marengo A Jarren Jackson, Jarrell Jackson,
Joseph Mier, Michael Anderson
1:42.31
5 Morton A Ben Crull, Jacob Wilkerson,
Garrett Kern, Nicholas Hove
1:43.51
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Bloom Twp. A Zion Alexander, Frank Massey,
Jaquon Burns, Isaiah Giles
1:34.26 6
2 Triad A Adam Nelson, Clayton Nickerson,
Eddie Sparks, Sawyer Lawson
1:34.32 5
3 Oswego A Anthony Zajac, Luke Moran,
Brandon Ramsbottom, Jake Smutzer
1:36.67 3
4 Urbana A Tyreek McWilliams, Joshua Marshall,
Marquis Davis, Jaleen Jones
1:37.11 2
5 Rantoul A DeShawn Buford, Taveous Bell,
Rashid Moffett, Jay Williams
1:38.48
6 Dixon A Arthur Cox, Jared Harrison,
Kyle LeBlanc, Nyrel Sullivan
1:39.44
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Crete-Monee A Ahmari Knight, Juawan Treadwell,
Tiyen Simmons, Jamal Safo
1:31.77 10
2 Urban Prep - Englewood A Desmond Berdell, William Fleming,
Damoni Gibson, Aaron Boyd
1:33.60 8
3 Morgan Park A Greg Howell, Juwan Denton,
Xavier Taylor, Kendall Joiner
1:35.10 4
4 Jacksonville A Evan Weigand, clayton sexton,
James White, Noah James
1:44.89
5 Thornton Fractional North A Richardson Adeolu, Christopher Dorch,
Jaylen Galloway, Patrick Okolo
-

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Normal A Trenton Burns, Davis Nguy,
Andrew Gregory, Kel Pough
3:50.13
2 Champaign Central A Nicholas Jackson, Spencer Weis,
Alex Stack, Robert Mercer
4:19.65
3 Decatur Lutheran A Grant Karsten, Kyler Walcher,
Jacob Melton, Clayton Vought
4:20.13
4 Judah Christian A Micah Mills, Benji Rebeiz,
Josh Bergia, Stephen Mills
4:27.72
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Freeburg A Craig Collier, Brendan Meng,
Kobe Carr, Drew Wilkerson
3:42.41
2 Kankakee A Deandrea Caldwell, Elijah Croom,
Reggie Croom, Nathan Bowers
3:42.63
3 Jersey A Mike Roach, Lucas Ross,
Marcus Lumma, Nick Loepker
3:47.30
4 Olympia A Levi Niesen, Kyle Rader,
Hayden Thompson, Dallas Spencer
3:49.44
5 Centralia A Shandon Webster, Caleb Shipley,
Ty'Rese Wallace, Levi Weathers
3:52.19
6 Urbana A Tyreek McWilliams, Mike Mboyo,
Marquis Davis, David Owen
3:57.60
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Danville A Yamen Wilson, Quemarii Williams,
Osahar Wilson, Tommy Session
3:36.51 3
2 Dixon A Bryson Forrest, Josh Dallas,
Jared Harrison, Benny Mayes
3:37.78 2
3 Jacksonville A Evan Weigand, clayton sexton,
James White, Noah James
3:42.87
4 Morton A Garrett Kern, Conner Thompson,
Ben Crull, Nicholas Hove
4:15.15
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 University (Normal) A John Diffor, Mason Bray,
Michael Elzanati, Jared Schuckman
3:39.54
2 Triad A Eddie Sparks, Clayton Nickerson,
Collin Brunton, Sawyer Lawson
3:41.59
3 Rantoul A Garet Kinnett, Eduardo Lopez,
Alan Riley, Cristian Villanueva
3:44.22
4 Urban Prep A Malik Minniefield, Justin Styles,
Marcus Sims, Najee Harris
3:45.36
5 Lane Tech A Eli Rosenfeld, Joshua Brown,
Bright Boachie, Pedro Fernandez
3:46.30
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Oswego A Luke Moran, Jake Smutzer,
Brian Jimenez, Steve Strange
3:30.40 10
2 Thornton Fractional North A Richardson Adeolu, Christopher Dorch,
Jaylen Galloway, Patrick Okolo
3:31.36 8
3 Crete-Monee A Michael Souffrant, Sammy Assil,
Quavies Crump, Jamal Safo
3:32.68 6
4 Morgan Park A Christian Bradford, Kurt Roberts,
Kendall Joiner, Greg Howell
3:33.26 5
5 Bloom Twp. A Mikael Boyd, Jaquon Burns,
Kinley Wallace, Amitai Wheat
3:34.77 4
6 Urban Prep - Englewood A A Whatley, Desmond Berdell,
William Fleming, Aaron Boyd
3:37.86 1

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Thornton Fractional North A Criddell Clarke, Jorge Avelar,
Michael Espinoza, Douglas Heard
8:56.36
2 Marengo A Alex Leonard, Christopher Villarreal,
Jashiel Lopez, Jadon Kozin
8:57.73
3 Normal A Logan Woodrum, Vamsi Varadabandi,
Nathan Witte, Zach Kosinski
9:09.12
4 Morton A Jon Pray, Connor Fisher,
Garris Radloff, Michael Moreno
9:17.80
5 Centralia A Garrett Blanchard, Ryan Hargis,
Mason Coppen, Peyton Long
9:19.36
6 Urban Prep A Jordan Stephens, Noah Mars,
Elijah Copening-Clark, Terrance Space
10:46.84
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Morgan Park A Cameron Hope, Kenneth Blue,
Christian Bradford, Levontes Wilson
8:51.67
2 Olympia A Dalton Spencer, Levi Niesen,
Kyle Rader, Chance Cook
8:53.82
3 Crete-Monee A Josh Soto, Imani Holloway,
Elantae Humphrey, Versye O'Berry
8:55.51
4 Kankakee A Jakjia Calvin, CJ Corbitt,
Devin Johnson, Nathan Bowers
9:04.36
5 Pontiac A Nate Durham, Riley Sholders,
Alex Sennott, Geno Borrego
9:04.54
6 Triad A Curtis Lynn, Zach Jung,
Zach Knopf, Joey Ramsey
9:05.35
7 Jacksonville A Jacob Covell, Ryan Fatheree,
Jacob Moberly, Adam Schumacher
9:21.68
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Danville A Phillip Hall, Quemarii Williams,
Sincere Williams-Davis, Brandon Barfell
8:11.08 10
2 Oswego A David Gaytan, Collin Boone,
Owen Kelty, Jackson Simon
8:19.46 8
3 Jersey A Ben Flowers, Nick Reynolds,
Mark Wendell, Mike Roach
8:28.81 6
4 Sacred Heart-Griffin A Nat3 Fierstos, Devin McReynolds,
Dustin Moles, Billy Swift
8:30.26 5
5 Freeburg A Craig Collier, Charlie Parrish,
Corbin Schwable, Drew Wilkerson
8:31.78 4
6 Bloom Twp. A Mikael Boyd, Sam Carbajal,
Gabriel Martinez, Moises Rangel
8:32.13 3
7 Lane Tech A Andy Granados, Pedro Fernandez,
Vinny Costello, Nicholas Schoessling
8:38.60 2
8 University (Normal) A Matt Zacharius, Cameron Herbert,
Grayson Will, Harris Porter
8:50.79 1
9 Dixon A Jonah Fulton, Collin Grady,
Blain Masterson, Sean Masterson
-

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Avery SR Thornton Fractional North 6' 6.0" 10
2 Adams, Noah SR Macon Meridian 6' 6.0" 8
3 Jackson, Nicholas JR Champaign Central 6' 4.0" 6
4 LeBlanc, Kyle SR Dixon 6' 2.0" 5
5 Kimbrel, Austin JR Jersey 6' 0.0" 4
6 Taylor, Xavier SR Morgan Park 6' 0.0" 3
7 Janca, Nick JR Oswego 5' 10.0" 2
8 Boachie, Bright SR Lane Tech 5' 8.0" 1
9 Bada, Emanuel JR University (Normal) 5' 8.0"
10 Hancock, Will FR Triad 5' 6.0"
11 Shea, Hayden SO Freeburg 5' 6.0"
12 Kennedy, Marquise FR Crete-Monee 5' 6.0"
13 Downey, Bailey SR Flanagan 5' 4.0"
14 Borrego, Geno JR Pontiac 5' 4.0"
15 McGuire, Jahari JR Danville 5' 4.0"
16 Bowen, Jalen FR Bloom Twp. 5' 4.0"
17 white, jordan FR Jacksonville 5' 2.0"
18 Mackey, Eric JR Marengo 5' 2.0"
19 Kingston, Zach JR Olympia 5' 2.0"
20 Austin, William Tyler JR Morton 5' 2.0"
21 Stanford, Walter FR Rantoul 5' 2.0"

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Knipfer, Matthew SR St. Joseph-Ogden 14' 0.0" 10
2 Klosterman, Alex JR Normal 13' 6.0" 8
3 Hamzat, Ibraheem SR Lane Tech 13' 0.0" 6
4 Steele, Zane FR Vandalia 11' 6.0" 5
5 Alberts, Ian JR Freeburg 11' 6.0" 4
6 Railey, Ryan SR Pontiac 11' 6.0" 3
7 Middleton, Jared SO Oswego 11' 0.0" 2
8 Elliot, Jadon FR Triad 10' 0.0" 1
9 Huynh, Huy SR Champaign Central 10' 0.0"
10 Ballinger, Triston SR Olympia -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schlickman, Charles JR Decatur Lutheran 18' 5.0"
2 Meng, Brendan FR Freeburg 18' 3.5"
3 Greenwood, David FR Oswego 17' 7.0"
4 Stradtmann, Cole JR Rockford Lutheran 17' 6.25"
5 Borrego, Angelo SO Pontiac 17' 1.5"
6 Leichert, Marc JR Triad 17' 1.5"
7 Nance, Shelbert JR Urbana 16' 6.5"
8 Ross, Donte SO Danville 16' 6.0"
9 Muradian, Oliver SO Marengo 16' 2.0"
10 Kapolnek, Bobby FR St. Thomas More 15' 9.0"
11 Mills, Micah FR Judah Christian 14' 3.0"
12 Fisher, Connor FR Morton 13' 8.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Xavier SR Morgan Park 20' 11.25" 10
2 Wallace, Kinley SR Bloom Twp. 20' 8.0" 8
3 Sims, Marcus SR Urban Prep 20' 5.5" 6
4 Oluyadi, David JR Lane Tech 20' 4.25" 5
5 Treadwell, Juawan JR Crete-Monee 20' 2.5" 4
6 Adeolu, Richardson SR Thornton Fractional North 20' 1.75" 3
7 Moffett, Rashid SO Rantoul 20' 0.0" 2
8 Spencer, Dalton SO Olympia 19' 9.25" 1
9 Calvin, Jakjia JR Kankakee 19' 5.5"
10 Lynn, Koki SR Normal 19' 2.5"
11 Johnson, Jerome SR Centralia 18' 11.0"
12 Sullivan, Nyrel SO Dixon -

Men's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Minniefield, Malik SR Urban Prep 39' 6.0"
2 Borrego, Geno JR Pontiac 39' 4.75"
3 Smith, Joe JR Triad 38' 5.5"
4 Meng, Brendan FR Freeburg 36' 9.0"
5 Mack, Michael SR Danville 36' 3.5"
6 Garcia, Noel JR Oswego 35' 10.75"
7 Kraft, Ryan JR Normal 35' 9.5"
8 Karsten, Grant FR Decatur Lutheran 34' 7.25"
9 Vallee, Jacob JR Marengo 34' 5.5"
10 Dzurech, Adam JR Jacksonville -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Howell, Greg SR Morgan Park 44' 6.5" 10
2 Taylor, Avery SR Thornton Fractional North 43' 7.75" 8
3 Martin, Kandrac JR Dixon 43' 0.5" 6
4 Thomas, Eric JR Decatur Eisenhower 42' 3.5" 5
5 Thomas, Jasonta SO Rantoul 42' 3.0" 4
6 Johnson, Devin JR Kankakee 42' 0.5" 3
7 Diffor, Caleb SO University (Normal) 41' 2.75" 2
8 Simmons, Tiyen SR Crete-Monee 40' 2.75" 1
9 Oluyadi, David JR Lane Tech 38' 9.75"
10 Stradtmann, Cole JR Rockford Lutheran 37' 1.0"
11 Lee, A'Lontay JR Centralia -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crosby, Bryce JR Bloom Twp. 39' 5.0"
2 Gudeman, Travis SO Morton 38' 11.0"
3 Edwards, Jared JR Morgan Park 38' 10.0"
4 Ivy, Hunter SO Freeburg 38' 6.0"
5 Leaks, Kholbe JR Decatur Lutheran 37' 11.0"
6 Doughty, Dimitrius JR Thornton Fractional North 37' 6.0"
7 Cobb, Santies SO Urbana 36' 10.0"
8 Coleman Jr., James JR Normal 34' 4.0"
9 Avalos, Eduardo SO Rantoul 34' 0.0"
10 Gunn, Dylan SO Champaign Central 33' 5.0"
11 Maggio, Michael SO Judah Christian 30' 10.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sikon, Sam JR Carbondale 61' 6.0" 10
2 Olson, Nick JR Flanagan 52' 2.0" 8
3 Mayfield, Kolby JR Danville 51' 6.0" 6
4 Thaxton, Drew JR Decatur Eisenhower 46' 2.0" 5
5 Hamilton, Drew SR Crete-Monee 44' 9.0" 4
6 Williams, Javon SO Centralia 43' 10.0" 3
7 Peters, T.J. SR Olympia 43' 5.0" 2
8 Bess, Kaleb SR Urban Prep 42' 4.0" 1
9 Leone, Zach JR Triad 41' 1.0"
10 Edwards, Grant FR Sacred Heart-Griffin 40' 8.0"
11 Pickett, Liam SO Pontiac 40' 1.0"
12 Olojo, Jeremiah JR Lane Tech 39' 8.0"

Women's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DesRosiers, , Gabriell SR North Lawndale Prep 7.68 10
2 Sockwell, Courtney JR Rockford Lutheran 7.76 8
3 Vance, Lyn'Nikka FR Crete-Monee 7.84 6
4 Harris, Rainasia SR Morgan Park 7.95 5
5 Wilson, Ameia FR Danville 8.03 4
6 Tillman, Day-Sha SR Shepard 8.03 3
7 Spinks, Akalah JR Rantoul 8.07 2
8 Morris, Hannah SO Bloom Twp. 8.19 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Sockwell, Courtney JR Rockford Lutheran 7.91
2 Harris, Rainasia SR Morgan Park 8.00
3 Webb, LeAndra SR Mattoon 8.45
4 King, Jayden SO Schlarman 8.52
5 McCormick, Clarice JR Normal 8.72
6 Hale, Madison JR Marengo 8.87
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wilson, Ameia FR Danville 8.14
2 Watson, Olivia SR Edwardsville 8.42
3 Seger, Alexa FR Triad 8.55
4 Flight, Maegan SR Charleston 8.87
5 Avellone, Addyson FR Jacksonville 8.97
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 DesRosiers, , Gabriell SR North Lawndale Prep 7.88
2 Kelley-Weatherspoon, Ayana SO Urbana 8.22
3 Warrior, Reyona SR Thornton Fractional North 8.23
4 Mathieson, Micayla SR University (Normal) 8.49
5 Bell, Samara SR Lanphier 9.17
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Vance, Lyn'Nikka FR Crete-Monee 8.01
2 Morris, Hannah SO Bloom Twp. 8.22
3 Hardman, Amira SO Lane Tech 8.32
4 Johnson, Naudia SO Carbondale 8.53
5 Slaughter, Kristin JR St. Anthony 8.54
6 Acres, Devion JR Springfield Southeast 8.80
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Tillman, Day-Sha SR Shepard 8.06
2 Spinks, Akalah JR Rantoul 8.08
3 Anderson, Zariah SO Kankakee 8.54
4 Gore, Trinity SO Decatur Lutheran 9.21
5 Zulawski, Lindsey SR PORTA 9.35

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Murray, Vada JR Lake Zurich 30.63
2 Gore, Trinity SO Decatur Lutheran 32.16
3 Phillips, Mackenzie FR Olympia 32.22
4 Fleck, Riley SR Normal 33.72
5 Vandenbergh, Abby FR PORTA 34.10
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Tylia JR Rantoul 30.26
2 Seymour, Savannah FR Jacksonville 30.27
3 Diehl, Payton SO Centralia 30.39
4 Crockett, Kylie JR Triad 30.94
5 Terveer, Lacey FR Freeburg 31.04
6 Bryant, Ashley FR Judah Christian 32.28
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 King, Jayden SO Schlarman 28.39
2 Flight, Maegan SR Charleston 28.80
3 McDowell, Janelle JR University (Normal) 29.08
4 Walker, Laci SO Kankakee 29.16
5 Fields, Antwonette FR Lanphier 30.34
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sockwell, Courtney JR Rockford Lutheran 26.40 2
2 Anderson, Jyana FR Urbana 27.06
3 Perry, Tatiania SR Edwardsville 27.32
4 Burns, Megan JR Marengo 27.60
5 Batuldis, Anna JR Lane Tech 28.05
6 Love, Keona FR Carbondale 28.65
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Katina SO Decatur Eisenhower 25.99 6
2 Vance, Lyn'Nikka FR Crete-Monee 26.16 5
3 Tillman, Day-Sha SR Shepard 26.33 3
4 Thompson, Sierra JR Mattoon 26.68 1
5 Smyles, Jasmine SR Prosser 27.53
6 Wilson, Ameia FR Danville 27.59
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DesRosiers, , Gabriell SR North Lawndale Prep 24.76 10
2 Griggs, Kierra SR Bloom Twp. 25.90 8
3 Harris, Rainasia SR Morgan Park 26.24 4
4 Drake, Jamari SR Springfield Southeast 26.69
5 Horton, Charlene SR Thornton Fractional North 26.78

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kaeb, Gabrielle FR Olympia 1:10.98
2 Johnson, Shapresha JR Rantoul 1:14.90
3 Wsnolek, Maris SO St. Thomas More 1:16.24
4 Golick, Grace JR Normal 1:16.58
5 Vandenbergh, Abby FR PORTA 1:19.36
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Henry, Kara SR University (Normal) 1:03.37
2 Morris, Carmesha JR North Lawndale Prep 1:07.94
3 Jones, Cheyenne FR Mattoon 1:09.66
4 Folk, Rainah SO Shepard 1:11.83
5 Zeller, Katlin FR St. Anthony 1:14.26
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lahey, Shannon SR Dixon 1:04.42
2 Hettmansberger, Kaytlyn SR Judah Christian 1:05.24
3 Souther, Kim SR Lake Zurich 1:05.93
4 Bell, Mariah JR Lanphier 1:06.01
5 Bergkoetter, Allison JR Freeburg 1:08.33
6 Agbeh, Patty FR Carbondale 1:10.40
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Burns, Megan JR Marengo 1:02.00 1
2 Howard, Shaniya SO Urbana 1:04.48
3 Eck, Maddy SO Springfield Lutheran 1:04.77
4 Eckstein, Sydney SO Jacksonville 1:07.71
5 Cephus, Alexis SR Kankakee 1:13.67
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nathan, Bresis FR Crete-Monee 1:00.82 3
2 Martin, Katina SO Decatur Eisenhower 1:01.40 2
3 Chapman, Kiara JR Jersey 1:02.41
4 Richter, Abigail SR Triad 1:04.15
5 Beverly, Tiara SO Thornton Fractional North 1:05.11
6 Griffin, Hope SO Charleston 1:05.83
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griggs, Kierra SR Bloom Twp. 57.38 10
2 Davis, Imani SR Lane Tech 58.70 8
3 Henry, Alexis SR Springfield Southeast 1:00.07 6
4 Hall, Imani SR Danville 1:00.17 5
5 Cashdollar, Lorie SO Edwardsville 1:00.20 4

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Greene, Nina JR Goode STEM Academy 2:49.93
2 Kuehl, Madison JR PORTA 2:56.32
3 Wofford, Lezlie SR Lanphier 2:56.90
4 Spencer, Abby SO Olympia 2:57.10
5 Klimas, Rachel FR Rantoul 2:59.21
6 Whitaker, Jaelyn FR Jacksonville 3:06.06
7 Selvie, Jadazha SO Kankakee 3:39.78
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bridges, Makenzie JR Lake Zurich 2:35.86
2 Hettmansberger, Kylie JR Judah Christian 2:40.63
3 Drake, Elle SR Mattoon 2:41.08
4 McWhorter, Madison SO St. Anthony 2:44.23
5 Bruns, Kaitlyn FR Crete-Monee 2:45.03
6 Hirsch, Taylor SO Centralia 2:51.32
7 Duff, Destinee JR North Lawndale Prep 3:05.01
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zimmerman, Rachel JR Normal 2:26.25 8
2 Eck, Jackie JR Springfield Lutheran 2:34.18
3 McNeese, Kyla SO Bloom Twp. 2:43.33
4 Shouse, Olivia FR University (Normal) 2:46.35
5 Robinson, Heather FR Carbondale 2:49.20
6 Diers, Emma JR Urbana 2:50.51
7 Phillips, Tiarah SO Springfield Southeast 3:00.07
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Imani SR Lane Tech 2:16.84 10
2 Whitworth, Kayla SO Freeburg 2:26.28 6
3 Richter, Abigail SR Triad 2:26.44 5
4 Smyles, Jasmine SR Prosser 2:27.29 4
5 Williams, Keneisha JR Danville 2:29.17 3
6 Hendrickson, Marguerite SO St. Thomas More 2:30.52 2
7 Woodruff, Megan JR Charleston 2:32.81 1
8 Allard, Haley SO Edwardsville 2:35.09
9 Valdivia, Anahi JR Thornton Fractional North 2:42.18

Women's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mussey, Emmy FR University (Normal) 5:44.05
2 Feldner, Lauren FR Normal 5:45.86
3 Mayhill, Amy SO Crete-Monee 6:03.05
4 Blanchette, AnnaBelle JR Mattoon 6:06.30
5 Tello, Leslie SO Shepard 6:08.35
6 Williard, Madison SO Carbondale 6:08.60
7 Dahlqist, Naomi SO Centralia 6:08.63
8 Shefcik, Sarah JR Marengo 6:19.17
9 Bohlen, Amy FR St. Thomas More 6:29.87
10 Russell , Hope SO Rantoul 6:46.11
11 Fernandez, Jocelyn JR Thornton Fractional North 6:56.68
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Keller, Anna Sophia JR St. Anthony 4:53.10 10
2 Scholle, Maggie JR Lane Tech 5:08.65 8
3 Brauer, Maria SR PORTA 5:16.68 6
4 Siltman, Shelby JR Olympia 5:17.15 5
5 Zobrist, Allison SR Highland 5:30.26 4
6 Cultra, Libby SO Urbana 5:34.06 3
7 Burns, Emily FR Lake Zurich 5:36.82 2
8 Determan, Julianna JR Edwardsville 5:38.91 1
9 Garbutt, Shanice SO Danville 5:38.95
10 Tournoux, Brigid FR Springfield Lutheran 5:39.94
11 Buescher, Elizabeth FR Charleston 5:42.61
12 Gilmore, Ashley JR Freeburg 5:44.57
13 Sanchez, Emily JR Bloom Twp. 5:45.47
14 Rainey, Bre SO Lanphier 6:06.03

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shepard, Caitlin SR Lake Zurich 10:48.91 10
2 Cultra, Libby SO Urbana 11:45.33 8
3 Elliott, Mercedes SR Danville 11:54.56 6
4 Krasa, Laura SO Judah Christian 12:04.17 5
5 Callahan, Kelli JR Shepard 12:05.82 4
6 Corkery, Colleen SR Edwardsville 12:15.43 3
7 Dorantes, Karen JR Lane Tech 12:18.22 2
8 Supan, Shannan SR University (Normal) 12:31.69 1
9 Tournoux, Bernadette SR Springfield Lutheran 12:43.61

Women's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Horton, Charlene SR Thornton Fractional North 9.09 10
2 Morello, Alyssa JR Lake Zurich 9.40 8
3 Howard, Dontavia JR Springfield Southeast 9.48 6
4 Stewart, Josclyn SO Danville 9.49 5
5 King, Jayden SO Schlarman 9.63 4
6 Caldwell, Vanessa SR Crete-Monee 9.68 3
7 Wilson, DaKarie SR Bloom Twp. 9.71 2
8 Jumper, Jordan SO Olympia 9.72 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Morello, Alyssa JR Lake Zurich 9.43
2 King, Jayden SO Schlarman 9.79
3 Jumper, Jordan SO Olympia 10.17
4 Ahlgrim, Allie FR Normal 10.17
5 Johnson, Zamiyah SO Shepard 10.89
6 Ervin, Rachel JR Mattoon 10.98
7 Brandon, Dynasty SO Rantoul 11.54
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Horton, Charlene SR Thornton Fractional North 9.29
2 Burgin, Shelby JR Urbana 10.23
3 Hubert, Shaneequa SR Kankakee 10.27
4 Henry, Kara SR University (Normal) 10.34
5 Krone, Elise FR Edwardsville 11.15
6 Campbell, Tiatiana JR North Lawndale Prep 11.34
7 Staub, Lizzy JR Freeburg 12.45
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Howard, Dontavia JR Springfield Southeast 9.47
2 Caldwell, Vanessa SR Crete-Monee 9.59
3 Stewart, Josclyn SO Danville 9.59
4 Wilson, DaKarie SR Bloom Twp. 10.02
5 Beckerman, Celia FR PORTA 11.98
6 Kulage, Megan SO Triad 12.17
7 Jackson, N'dia FR Lanphier 17.53

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Centralia A Yasmene Strayhorn, Monterra Garrett,
Jarryn Jones, Payton Diehl
1:59.98
2 PORTA A Keely Miller, Ashleigh Smith,
Celia Beckerman, Katherine Pickerill
2:00.52
3 Normal A Amanda McDonald, Nicole Rojas,
Jade Carlock, Jamie Vasilou
2:01.73
4 Marengo A Adriana Arnold, Sydney Row,
Samantha Koziol, Scarlett Holze
2:05.75
5 Freeburg A Hayleigh Borger, Lacey Terveer,
Jamie Hock, Page Lee
2:07.97
6 Rantoul A Tylia Miller, Faith Johnson,
Rachel Turner, Akalah Spinks
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Urbana A Ayana Kelley-Weathers, Jayona Anderson,
Charisma Turner, Shelby Burgin
1:51.38
2 Crete-Monee A Vanessa Caldwell, Shaiel Keene,
Cassidy Moffett, Jahneshia Sowell
1:52.47
3 Olympia A Sadie Donaldson, Shannon Morr,
Morgan Aldridge, Samone Donald
1:54.02
4 Triad A Allison Richter, Sydney Beach,
Kylie Crockett, Alexa Seger
1:57.25
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Springfield Southeast A Lunden Henry, Dontavia Howard,
Jordan Young, Jamari Drake
1:49.87 1
2 University (Normal) A Jessica McDowell, Micayla Mathieson,
Janelle McDowell, Brianna Pinter
1:52.93
3 Jersey A Anne Snyders, Caroline Crawford,
Sammy Stackpole, Hannah Goshorn
1:55.57
4 Shepard A Deani Dunigan, Dominique Ganter,
Monique Hughes, Brittany Herring
1:57.66
5 Lane Tech A Sydney Davis, Amira Hardman,
Sheridan Waldack, Maddie King
2:05.29
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mattoon A LeAndra Webb, Summerlyn Smith,
Brina Thompson, Sierra Thompson
1:49.63 4
2 Bloom Twp. A Hannah Morris, KeVonna Thompson,
Kyja Griggs, Jelena Rowe
1:49.77 3
3 Edwardsville A Tatiania Perry, Olivia Watson,
Rachel Kubicek, Jaydi Swanson
1:52.32
4 Carbondale A Diamond Norwood, Keona Love,
Naudia Johnson, Destiny Harris
1:53.34
5 Lanphier A Dejuana Cooper, Ashley Farmer,
Gabbi Sturdivant, Brianna Johnson
1:57.76
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Thornton Fractional North A Dashanae Brown, Charlene Horton,
Lakisa Scott, Reyona Warrior
1:47.31 10
2 North Lawndale Prep A Ari Foster, Brittany McLarun,
Jakyra Mcgee, Amber Riggens
1:47.83 8
3 Danville A Ameia Wilson, Yaman Wilson,
Aja Harden, Imani Hall
1:48.76 6
4 Morgan Park A Rainasia Harris, Olivia Strong,
Lestoria Campbell, Carinne Parker
1:49.33 5
5 Kankakee A Shaneequa Hubert, TyShay Turman,
Laci Walker, Courtney Prince
1:49.80 2

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Centralia A Parker Diehl, Ajia Curry,
Anicia Sanders, Jarryn Jones
4:44.35
2 PORTA A Katherine Pickerill, Keely Miller,
Ashleigh Smith, Maria Brauer
4:44.92
3 Marengo A Gretel Hoffmeyer, Madison Hale,
Sarah Shefcik, Megan Burns
5:06.15
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Freeburg A Allison Bergkoetter, Kristen Collier,
Jamie Hock, Kayla Whitworth
4:24.20
2 Lanphier A Mariah Bell, Gabbi Sturdivant,
Aundrea Williams, N'Dia Jackson
4:31.74
3 University (Normal) A Shannan Supan, Madigan Landess,
Olivia Shouse, Katie Reeves
4:35.30
4 Carbondale A Diamond Norwood, Keona Love,
Naudia Johnson, Destiny Harris
4:35.88
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Thornton Fractional North A Tiara Beverly, Charlene Horton,
Lakisa Scott, Makayla Baines
4:18.63 2
2 Lake Zurich A Madison Bridges, Makenzie Bridges,
Kim Souther, Alyssa Morello
4:20.98
3 Mattoon A Summerlyn Smith, Gillian Card,
Anna VanHyfte, Renee Frazier
4:21.90
4 Shepard A Kelli Callahan, Milan Carter,
JyAna Washington, Zamiyah Johnson
4:31.35
5 Normal A Leanne Neill, Jamie Vasilou,
Jade Carlock, Heidi Zimmerman
4:36.38
6 Olympia A Sadie Donaldson, Shannon Morr,
Morgan Aldridge, Samone Donald
-
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Edwardsville A Lorie Cashdollar, Jaydi Swanson,
Victoria Vegher, Rachel Kubicek
4:14.02 6
2 Jersey A Anne Snyders, Morgan Cook,
Hannah Goshorn, Kiara Chapman
4:17.93 3
3 Kankakee A Shaneequa Hubert, TyShay Turman,
Shakari Cunningham, Jocelynn Crowell
4:21.93
4 Lane Tech A Anna Batuldis, Camille Forte,
Imani Davis, Maggie Scholle
4:22.08
5 Morgan Park A Tamia Watkins, Lestoria Campbell,
Nalon Hurdle, Olivia Strong
4:39.19
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Crete-Monee A Christina Craig, Vanessa Caldwell,
Bresis Nathan, Lyn'Nikka Vance
4:08.46 10
2 Springfield Southeast A Lunden Henry, Dontavia Howard,
Kashonna Mattson, Alexis Henry
4:10.87 8
3 Bloom Twp. A Hannah Morris, Kyla McNeese,
Kareema Norris, KeVonna Thompson
4:14.78 5
4 Danville A Keneisha Williams, Ameia Wilson,
Aja Harden, Imani Hall
4:16.49 4
5 North Lawndale Prep A , Gabriell DesRosiers, Tiatiana Campbell,
Ari Foster, Jakyra Mcgee
4:19.91 1

Women's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Shepard A JyAna Washington, Madzia Myrda,
Vivian Garza, Milan Carter
10:49.66 1
2 Bloom Twp. A Mariah Del Horno, Tanya Gavina,
Kyla McNeese, Jasmine Williams
10:56.06
3 PORTA A Maria Brauer, Katherine Pickerill,
Keely Miller, Madison Kuehl
10:58.54
4 Thornton Fractional North A Makayla Baines, Chaciydah Heffner,
Anahi Valdivia, Jocelyn Fernandez
11:06.56
5 Centralia A Taylor Hirsch, Reece Knolhoff,
Kelsey Morris, Naomi Dahlqist
11:37.60
6 Springfield Southeast A Sydney Huffman, Elena Wittenauer,
Alyssa Ashford, Tiarah Phillips
11:46.74
7 Triad A Melissa Kafer, Lauren Pingsterhaus,
Addie Moore, Katie Chase
11:59.86
8 Rantoul A Haley Turner, Shapresha Johnson,
Rachel Klimas, Hope Russell
12:20.84
9 Lanphier A Jalee Braner, Dakota Muller,
Brianna Jennings, Morgan Gallaher
13:09.78
10 Kankakee A Shakari Cunningham, Brittney Dean,
Alexis Cephus, Ny'Garia Hammond
13:23.23
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Edwardsville A Victoria Vegher, Maddie Miller,
Danielle Bohannon, Lorie Cashdollar
10:11.92 10
2 Danville A Keneisha Williams, Aleisha Garbutt,
Christina Oakley, Shanice Garbutt
10:14.52 8
3 Freeburg A Kayla Whitworth, Jamie Hock,
Ashley Gilmore, Kristen Collier
10:19.37 6
4 Mattoon A Gillian Card, Summerlyn Smith,
Elle Drake, AnnaBelle Blanchette
10:27.33 5
5 Lane Tech A Sheridan Waldack, Maddie King,
Camille Forte, Natalie Gantert
10:31.46 4
6 Charleston A Hope Griffin, Julia Griffin,
Megan Woodruff, Elizabeth Buescher
10:33.73 3
7 University (Normal) A Leah Taylor, Madigan Landess,
Olivia Shouse, Emmy Mussey
10:49.12 2
8 Olympia A Hannah Lawless, Renee Hallstein,
Shelby Siltman, Shannon Morr
10:54.28
9 Normal A Heidi Zimmerman, Rachel Zimmerman,
Shannon Dorothy, Elisa Schwertfeger
10:58.08
10 Crete-Monee A Kaitlyn Bruns, Bresis Nathan,
Amy Mayhill, Danasha Magruder
11:10.28

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Henry, Lunden SR Springfield Southeast 5' 4.0" 10
2 Spinks, Akalah JR Rantoul 5' 2.0" 8
3 Flight, Sarah FR Charleston 5' 2.0" 6
4 Howard, Shaniya SO Urbana 5' 0.0" 5
5 Hall, Imani SR Danville 5' 0.0" 4
6 Niemann, Ellie JR Litchfield 5' 0.0" 3
7 Ball, Mariah FR Mattoon 4' 10.0" 2
8 Ozoh, Chinereye JR Thornton Fractional North 4' 8.0" 1
9 Johnson, Brianna SO Lanphier 4' 8.0"
10 Murdock, Autumn SR Lane Tech 4' 8.0"
11 Weider, Mackenzie JR Lake Zurich 4' 8.0"
12 Morstatter, LaDonna JR Decatur Eisenhower 4' 8.0"
13 Mcgee, Jakyra JR North Lawndale Prep 4' 8.0"
14 Hale, Madison JR Marengo 4' 8.0"
15 Pottorff, Kelly SO Triad 4' 6.0"
16 Harris, Danielle JR Crete-Monee 4' 6.0"
17 Vandenbergh, Abby FR PORTA 4' 4.0"
18 Hallstein, Renee FR Olympia 4' 4.0"
19 Mwilambwe, Maya SR Normal 4' 4.0"
20 Turnipseed, Kahlyah FR Morgan Park 4' 4.0"
21 Lynch, Mariah FR Shepard -
22 Schroeder, Meggie JR Edwardsville -
23 Staub, Lizzy JR Freeburg -

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ogorek, Nikki JR Normal 11' 6.0" 10
2 Slaughter, Kristin JR St. Anthony 11' 6.0" 8
3 Morello, Alyssa JR Lake Zurich 11' 0.0" 6
4 Reeves, Katie JR University (Normal) 10' 6.0" 5
5 Jacobs, Stephanie SO Freeburg 10' 6.0" 4
6 Arbas, Gabby SR Triad 9' 6.0" 3
7 Reach, Hannah SR Anna-Jonesboro 9' 6.0" 2
8 Craig, Sarah FR Schlarman 9' 0.0" 1
9 Aldridge, Morgan SO Olympia 8' 6.0"
10 Romano, Gabriella SR Edwardsville 8' 0.0"
11 Volpendesta, Cierra SR Marengo 7' 6.0"
12 Myrda, Kathy SO Shepard 7' 0.0"
13 Drake, Elle SR Mattoon 6' 6.0"
14 Breckenridge, Najah JR Crete-Monee -
15 Hernandez, Angela SR Bloom Twp. -

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Turner, Charisma FR Urbana 15' 9.5"
2 Johnson, Zamiyah SO Shepard 15' 0.25"
3 Cremeens, Riley FR Olympia 15' 0.0"
4 Eckstein, Sydney SO Jacksonville 14' 9.5"
5 Beggs, Sydney SO Normal 14' 9.25"
6 Boykin, Alexis FR Edwardsville 14' 7.0"
7 Whitworth, Kayla SO Freeburg 13' 10.0"
8 Cooper, Dejuana SO Lanphier 13' 3.5"
9 Fagan, Sakura FR PORTA 13' 3.0"
10 Gray, Makayla FR Kankakee 12' 8.0"
11 Arnold, Adriana JR Marengo 12' 0.25"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morris, Hannah SO Bloom Twp. 17' 11.0" 10
2 Spinks, Akalah JR Rantoul 17' 7.5" 8
3 Hardman, Amira SO Lane Tech 17' 3.0" 6
4 Richter, Allison SR Triad 16' 10.0" 5
5 Pinter, Brianna JR University (Normal) 16' 9.75" 4
6 Thompson, Sierra JR Mattoon 16' 8.0" 3
7 James, Emani SR Thornton Fractional North 16' 5.75" 2
8 Hurdle, Nalon FR Morgan Park 15' 11.75" 1
9 Williams, Shelby JR Springfield Southeast 15' 8.5"
10 Riedemann, Macy SO Charleston 14' 6.25"
11 Campbell, Tiatiana JR North Lawndale Prep 14' 4.5"
12 Jones, Jarryn SO Centralia 14' 3.0"

Women's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griggs, Kyja SO Bloom Twp. 33' 0.0" 3
2 Johnson, Faith SO Rantoul 29' 8.0"
3 Arbas, Abby SR Triad 29' 7.0"
4 Lahey, Shannon SR Dixon 28' 9.25"
5 Mueller, Kayla SO Freeburg 26' 11.5"
6 Spurgeon, Myesha SO Lanphier 26' 1.5"
7 Watkins, Tamia SR Morgan Park 25' 8.0"
8 McCabe, Emma SO Lake Zurich -
9 Zulawski, Lindsey SR PORTA -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 James, Emani SR Thornton Fractional North 36' 7.5" 10
2 Sherwood, Morgan SR Charleston 35' 5.0" 8
3 Howze, Takeida SR North Lawndale Prep 34' 3.5" 6
4 Daniels, Kamryn SR Crete-Monee 33' 11.0" 5
5 Johnson, Zamiyah SO Shepard 33' 9.0" 4
6 Watson, Olivia SR Edwardsville 32' 11.75" 2
7 Murdock, Autumn SR Lane Tech 32' 7.5" 1
8 Pinter, Brianna JR University (Normal) 32' 4.5"
9 Jefferson, Joshln SR Kankakee 31' 5.0"
10 Carlock, Jade SO Normal 30' 11.0"
11 Hite, Jo SO Mattoon 30' 4.5"

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jackson, Tamia SR Kankakee 34' 5.75" 2
2 Sapp, Madison SR University (Normal) 30' 5.75"
3 Thomas, Erykah FR Crete-Monee 28' 9.5"
4 Allen, Juwanna SR Thornton Fractional North 28' 8.0"
5 Anderson, Kiersten SR Springfield Lutheran 27' 7.0"
6 Jackson, Abigail SR Olympia 27' 7.0"
7 Duffy, Nora FR Springfield Southeast 27' 4.0"
8 Carter, Lanaeja FR Urbana 26' 9.5"
9 Henry, Iesha JR North Lawndale Prep 26' 8.0"
10 Sockwell, Brittney SO Rockford Lutheran 25' 4.5"
11 Pollard, Kesheva SR Bloom Twp. 24' 4.0"
12 Row, Sydney JR Marengo 23' 11.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maines, Latavia JR Centralia 42' 6.0" 10
2 Weaver, Tayler SR Mattoon 42' 1.0" 8
3 Richter, Allison SR Triad 41' 11.75" 6
4 Ray, Brianna SR Decatur Eisenhower 36' 1.0" 5
5 Schwarz, Tayla SO Dixon 35' 6.75" 4
6 Person, Sian SR Carbondale 35' 4.0" 3
7 Jackson, Jada SR Shepard 34' 5.0" 1
8 Daech, Emma JR Edwardsville 34' 3.0"
9 Patton, Angel SR Normal 32' 11.0"
10 Kennedy, Jenna SR Freeburg 32' 3.5"
11 Wilson, Makenna JR Charleston 30' 11.0"
12 Tiller, Nia SO Lanphier 30' 11.0"
13 Brown-Gollop, Kobie SO Danville 30' 1.0"