Gold Metal Invite 2016

Men's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Singbush, Quinn SR Geneseo 7.29
2 Bruce, Terrance SR Sterling 7.46
3 Hofer, Lucas JR Geneseo 7.66
4 Rapps, Drew SO Geneseo 7.80
5 Weber, Logan JR Geneseo 7.90
6 DeHann, Devan JR Oregon 8.04
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spaulding, Andrew JR Sterling 7.65
2 Dallas, Josh SO Dixon 7.66
3 DeYoung, Adam SO Geneseo 7.87
4 Tisor, Nathan FR Geneseo 7.95
5 Handel, Austin FR Rock Falls 8.00
6 Cosgrave, Billy FR Geneseo 8.35
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Commons, Kyle SO Dixon 7.59
2 Poci, Vincent SR Sterling 7.77
3 Bealer, Max FR Geneseo 8.10
4 Acosta, Jonathan FR Oregon 8.26
5 Singh, Harneet SR Oregon 8.28
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sensor, Ethan JR Sterling 7.69
2 Mayes, Benny SR Dixon 7.93
3 Braga, Vitor SR Oregon 8.10
4 Venneberg, Raymond SO Geneseo 8.13
5 Amos, Keyshawn SO Dixon 11.09
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wiseman, Seth FR Dixon 8.17
2 Stamp, Forrest JR Geneseo 8.27
3 Zalzalah, Nick SO Oregon 8.32
4 Elder, Rollie JR Rock Falls 8.42
5 Buck, Jackson FR Oregon 8.93
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Breckenfelder, Alex SO Dixon 8.29
2 Love, Brandon JR Sterling 8.30
3 Anderson, Gage JR Sterling 8.32
4 Majewski, Stefan JR Oregon 8.66
5 Rice, Wesley FR Oregon 8.75
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Forrest, Brayden FR Dixon 8.28
2 McCann, Aaron SR Sterling 8.39
3 Willems, Sebastien SR Oregon 8.57
4 Faley, Matt FR Dixon 8.68
5 Penn, Adrian FR Dixon 8.98
6 Fruin, Carter FR Oregon 8.99
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fullmer, Blake SO Rock Falls 8.05
2 Reese, Demetrius SR Dixon 8.36
3 Leal, Ruben FR Sterling 8.52
4 Kilgore, Terey FR Dixon 8.66
5 McCullough, Sam SR Dixon 8.95
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shetter, Marcus SO Sterling 7.81
2 Cortes, Eduardo SR Sterling 8.12
3 Brown, Marquez FR Sterling 8.27
4 Mighell, Charles SO Sterling 8.51
5 Rodriguez Silva, Israel FR Rock Falls 8.85
6 Jones, Andrew FR Sterling 9.43
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Herren, Sebastain SO Sterling 8.17
2 Ramos, Leon SR Sterling 8.43
3 Meyers, Tyler JR Rock Falls 8.67
4 Sotow, Tyler SR Rock Falls 10.02
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Treay JR Sterling 7.74
2 Moreno, Isaiah SO Rock Falls 7.87
3 Raposa, Artur SR Oregon 8.31

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Singbush, Quinn SR Geneseo 23.45
2 Buck, Carson SR Oregon 24.49
3 Commons, Kyle SO Dixon 25.41
4 Casten, Ian JR Sterling 25.51
5 Parcus, Mike JR Dixon 26.38
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Weber, Logan JR Geneseo 25.43
2 Nguyen, Kris JR Geneseo 25.86
3 DeYoung, Adam SO Geneseo 26.12
4 Darin, Cameron SO Geneseo 26.55
5 Jones, Richard SO Sterling 27.69
6 Love, Brandon JR Sterling 27.81
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carroll, Nathan FR Geneseo 27.05
2 Wiseman, Seth FR Dixon 27.54
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lambert, Nathan SO Geneseo 27.04
2 Breckenfelder, Alex SO Dixon 27.42
3 McCann, Aaron SR Sterling 28.99
4 McCullough, Sam SR Dixon 30.59
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hibbard, Brody JR Sterling 27.17
2 Clodfelter, Mitchell SO Sterling 27.61
3 Venneberg, Raymond SO Geneseo 27.63
4 Stamp, Forrest JR Geneseo 28.17
5 Buck, Jackson FR Oregon 30.13
6 Majewski, Stefan JR Oregon 30.15
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Braga, Vitor SR Oregon 27.34
2 Sherman, Corey JR Dixon 27.95
3 Verplaetse, Andrew FR Geneseo 28.21
4 Rice, Wesley FR Oregon 29.36
5 Willems, Sebastien SR Oregon 30.50
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reese, Demetrius SR Dixon 28.12
2 Kilgore, Terey FR Dixon 29.07
3 Sotow, Tyler SR Rock Falls 29.49
4 Faley, Matt FR Dixon 29.76
5 Penn, Adrian FR Dixon 30.91
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Treay JR Sterling 25.69
2 Brown, Marquez FR Sterling 26.39
3 Ramos, Leon SR Sterling 28.28
4 Rodriguez Silva, Israel FR Rock Falls 30.90
5 Jones, Andrew FR Sterling 32.25
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cortes, Eduardo SR Sterling 1:45.63
2 Mighell, Charles SO Sterling 1:47.50

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeYoung, Adam SO Geneseo 56.69
2 Harris, Isaiah JR Rock Falls 57.52
3 McCrory, Brendon SR Dixon 58.33
4 Adami, Jaeden SR Sterling 59.52
5 Anderson, Josh SO Indian Creek 1:02.65
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leaf, Dylan FR Rock Falls 57.66
2 Grady, Collin FR Dixon 58.06
3 Knox, Breu SR Rock Falls 59.43
4 Carroll, Nathan FR Geneseo 1:01.25
5 McCann, Aaron SR Sterling 1:06.44
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wedekind, Lukas SO Dixon 58.86
2 Fruin, Carter FR Oregon 1:13.65
3 Clark, Brandon SR Rock Falls 1:24.42
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Braydon FR Rock Falls 1:02.37
2 Leslie, Andrew FR Dixon 1:03.65
3 Efflandt, Kaleb FR Geneseo 1:08.31
4 Buck, Jackson FR Oregon 1:15.00

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hussung, Ian SO Oregon 2:12.02
2 Rizzo, Peter FR Geneseo 2:13.37
3 Elden, Keith JR Geneseo 2:16.31
4 Sebastian, Noah JR Geneseo 2:18.82
5 Marcos, Isidoro SR Oregon 2:21.18
6 Anderson, Josh SO Indian Creek 2:21.58
7 Hoon, Maguire JR Geneseo 2:26.76
8 Lazansky, Ryan FR Oregon 2:30.94
9 Hernandez, Jose JR Rock Falls 2:35.46
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Salos, Rio SR Rock Falls 2:23.48
2 Hopp, Alan SO Dixon 2:29.81
3 Bower, Michael FR Oregon 2:29.88
4 Mejias-Dansbach, Juan FR Geneseo 2:32.37
5 DeLaTorre, Javier FR Rock Falls 2:38.58
6 Insley, Sean FR Indian Creek 2:38.60
7 Huarache, Miguel FR Sterling 2:50.43
8 Bower, Richard SO Oregon 2:59.67

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Seth SR Rock Falls 4:33.19
2 Hamblen, Brayden JR Rock Falls 4:34.80
3 Soria, Nathan JR Geneseo 4:40.16
4 Landis, Jonathon JR Sterling 4:49.99
5 Gebhardt, Jacob SO Sterling 4:54.13
6 Fulton, Jonah SO Dixon 4:54.60
7 Masterson, Sean JR Dixon 4:56.19
8 Fox, Nick SR Geneseo 5:01.13
9 Elden, Charley SR Geneseo 5:05.64
10 Duncan, Blake SO Geneseo 5:11.22
11 Ramos, Brandon JR Geneseo 5:13.02
12 Decker, Kaleb FR Geneseo 5:28.18
13 Reiley, Evan SR Sterling 5:33.19
14 Ostrander, Evan SR Indian Creek 5:45.11
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moorman, Isaiah FR Sterling 5:14.79
2 Martinez, Mikio FR Sterling 5:17.62
3 Wilkens, Jordan SO Oregon 5:27.80
4 Davis, Ben SR Dixon 5:28.64
5 Dixon, Mitchell JR Dixon 5:29.46
6 Carlson, Skylar JR Oregon 5:41.73
7 Lazansky, Ryan FR Oregon 5:53.26
8 Warren, Jerome SO Rock Falls 6:03.30
9 Bower, Richard SO Oregon 6:47.50

Men's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pischke, Andrew JR Geneseo 8.55
2 Vanderheyden, Reed SO Geneseo 8.64
3 Tribble, Bobby SR Sterling 8.84
4 Harrison, Jared SO Dixon 8.94
5 Wilson, Konner SR Oregon 8.97
6 Forrest, Bryson JR Dixon 9.54
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pischke, Colton FR Geneseo 10.00
2 DeHann, Devan JR Oregon 10.02
3 Knox, Breu SR Rock Falls 10.22
4 Kereven-Roby, Ellis JR Oregon -

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Geneseo A , ,
,
1:34.23
2 Sterling A , ,
,
1:38.35
3 Dixon A , ,
,
1:39.82
4 Rock Falls A , ,
,
1:41.15
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Geneseo B , ,
,
1:40.26
2 Dixon B , ,
,
1:42.33
3 Sterling B , ,
,
1:43.17
4 Oregon B , ,
,
1:45.08
5 Rock Falls B , ,
,
1:50.65
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Sterling C , ,
,
1:47.42
2 Dixon C , ,
,
1:47.89
3 Geneseo C , ,
,
1:49.83
4 Oregon C , ,
,
1:53.55
5 Rock Falls C , ,
,
2:08.59

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Geneseo A , ,
,
3:36.64
2 Sterling A , ,
,
3:43.04
3 Dixon A , ,
,
3:44.91
4 Rock Falls A , ,
,
3:47.58
5 Oregon A , ,
,
3:57.51
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Geneseo B , ,
,
3:44.06
2 Dixon B , ,
,
4:00.37
3 Oregon B , ,
,
4:06.01
4 Sterling B , ,
,
4:06.57
5 Rock Falls B , ,
,
4:15.98
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Geneseo C , ,
,
4:02.48
2 Geneseo D , ,
,
4:03.54
3 Dixon C , ,
,
4:08.31
4 Sterling C , ,
,
4:15.44
5 Rock Falls C , ,
,
4:55.40

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Sterling A , ,
,
8:34.53
2 Dixon A , ,
,
8:43.05
3 Geneseo A , ,
,
8:55.17
4 Geneseo B , ,
,
9:19.92
5 Oregon A , ,
,
9:22.23
6 Sterling B , ,
,
9:40.66
7 Dixon B , ,
,
9:45.14
8 Rock Falls A , ,
,
10:01.37

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Daniels, Will SR Geneseo 6' 6.0"
2 Boyer, Brandon SR Rock Falls 6' 6.0"
3 Tulcus, Ryan SR Geneseo 5' 8.0"
4 Kereven-Roby, Ellis JR Oregon 5' 8.0"
5 Ramsey, Isaac JR Geneseo 5' 6.0"
6 Fullmer, Blake SO Rock Falls 5' 4.0"
7 Darin, Cameron SO Geneseo 5' 4.0"
8 Wolber, Keyon FR Rock Falls 5' 2.0"
9 Nguyen, Kris JR Geneseo 5' 2.0"
10 Braga, Vitor SR Oregon 5' 0.0"
11 Forrest, Brayden FR Dixon 5' 0.0"
12 Verplaetse, Andrew FR Geneseo -
13 Johnson, Detrich FR Rock Falls -
14 Epps, Xzaviar FR Rock Falls -
15 Schmall, AJ FR Dixon -
16 Reese, Demetrius SR Dixon -
17 Willems, Sebastien SR Oregon -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Atwell, Arthur SR Geneseo 13' 7.0"
2 Villa, David SR Rock Falls 11' 1.0"
3 Darin, Cameron SO Geneseo 10' 7.0"
4 Jacobs, Brendon SR Dixon 10' 7.0"
5 Verplaetse, Jacob JR Geneseo 10' 1.0"
6 Mennen, Jake FR Oregon 10' 1.0"
7 Hopkins, Connor JR Oregon 9' 1.0"
8 Tulcus, Ryan SR Geneseo 9' 1.0"
9 Sherman, Corey JR Dixon 8' 7.0"
10 Nguyen, Kris JR Geneseo 8' 7.0"
11 Breckenfelder, Alex SO Dixon 7' 1.0"
12 Verplaetse, Andrew FR Geneseo -
13 Knox, Breu SR Rock Falls -
14 Parcus, Mike JR Dixon -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Epps, Xzaviar FR Rock Falls 16' 8.0"
2 Handel, Austin FR Rock Falls 16' 8.0"
3 Lambert, Nathan SO Geneseo 15' 9.0"
4 Singh, Harneet SR Oregon 15' 8.0"
5 Johnson, Detrich FR Rock Falls 15' 7.5"
6 Piney, Terrance FR Rock Falls 15' 4.5"
7 Efflandt, Kaleb FR Geneseo 14' 11.5"
8 Martin, Treay JR Sterling 14' 4.0"
9 Moreno, Isaiah SO Rock Falls 14' 0.0"
10 Hansen, Donta SO Rock Falls 11' 11.5"
11 Rodriguez Silva, Israel FR Rock Falls 11' 6.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Forrest, Brayden FR Dixon 17' 6.0"
2 Hernandez, Jose JR Rock Falls 16' 9.5"
3 Tisor, Nathan FR Geneseo 16' 5.0"
4 Love, Brandon JR Sterling 15' 11.0"
5 Bealer, Max FR Geneseo 15' 5.5"
6 Cameron, Jonathan SR Rock Falls 15' 3.5"
7 Zalzalah, Nick SO Oregon 15' 1.0"
8 Buck, Jackson FR Oregon 14' 4.5"
9 Rice, Wesley FR Oregon 13' 10.5"
10 Fruin, Carter FR Oregon 13' 7.5"
11 Venneberg, Raymond SO Geneseo 13' 5.0"
12 Acosta, Jonathan FR Oregon -
13 Majewski, Stefan JR Oregon -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Daniels, Will SR Geneseo 19' 10.5"
2 Sammons, Erik SR Geneseo 19' 4.5"
3 Spaulding, Andrew JR Sterling 19' 1.0"
4 Cosgrave, Ben JR Geneseo 18' 10.5"
5 Wilson, Konner SR Oregon 18' 10.5"
6 Austin, Michael SO Rock Falls 18' 8.0"
7 Sensor, Ethan JR Sterling 18' 2.0"
8 Harris, Isaiah JR Rock Falls 18' 1.5"
9 Adami, Jaeden SR Sterling 17' 9.0"
10 Rapps, Drew SO Geneseo 17' 5.5"
11 Fullmer, Blake SO Rock Falls 16' 9.0"
12 Wolber, Keyon FR Rock Falls 16' 5.0"
13 Anderson, Gage JR Sterling 16' 0.5"

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cosgrave, Ben JR Geneseo 38' 2.0"
2 Pischke, Andrew JR Geneseo 38' 1.0"
3 Griffin, Ryver SO Geneseo 37' 9.0"
4 Leaf, Dylan FR Rock Falls 37' 1.75"
5 Pischke, Colton FR Geneseo 36' 1.5"
6 Ramsey, Isaac JR Geneseo 35' 10.0"
7 Sherman, Corey JR Dixon 33' 7.5"
8 Carroll, Nathan FR Geneseo 33' 0.5"
9 Ramirez, Brandon JR Oregon 32' 9.0"
10 Lambert, Nathan SO Geneseo 31' 11.0"
11 Salos, Rio SR Rock Falls 31' 10.0"

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shetter, Marcus SO Sterling 43' 6.5"
2 Mathis, Josh SR Geneseo 41' 7.0"
3 Ghibellini, John SR Oregon 39' 5.75"
4 Girten, Hunter JR Geneseo 37' 3.0"
5 Soresie, Rico SR Dixon 36' 11.5"
6 Fleming, Griffin SR Geneseo 36' 11.0"
7 Cullen, Jacob SO Oregon 36' 6.0"
8 Newman, Collen JR Dixon 35' 6.0"
9 Moton, Caleb SR Dixon 34' 9.5"
10 Marchetti, Anthony JR Oregon 33' 10.5"
11 Rogers, Cody SO Dixon 30' 9.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Duncan, Aaron FR Dixon 38' 5.0"
2 Ramos, Leon SR Sterling 35' 2.5"
3 Davila, Cristian SO Sterling 33' 4.5"
4 Siegmond, Drew JR Sterling 33' 2.0"
5 Majeski, Dillion SO Sterling 32' 3.5"
6 Fluker, Drake JR Dixon 31' 11.75"
7 Rodriguez, Edgar JR Sterling 31' 2.25"
8 Robbins, Teddy JR Dixon 30' 5.5"
9 Delgado, Travis SO Rock Falls 29' 3.5"
10 Swartzendruber, Logan SR Geneseo 29' 2.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thomas, Sam SR Geneseo 48' 6.25"
2 Mowry, Kole SR Oregon 41' 11.0"
3 Stohle, Joe SR Geneseo 33' 7.0"
4 Luna, Ruben JR Sterling 33' 2.0"
5 O'Brien, Josh FR Sterling 31' 1.5"
6 Gill, Jaspreet SO Oregon 29' 6.5"
7 Capes, Jacob FR Sterling 29' 1.0"
8 Lyman, Justin FR Geneseo 28' 11.25"
9 Lavelle, Ethan SO Sterling 27' 2.5"
10 Oltmans, Jacob SO Rock Falls 26' 4.0"
11 Bertolozzi, Jordan SO Rock Falls 20' 4.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hall, Brady JR Sterling 40' 6.5"
2 Clodfelter, Mitchell SO Sterling 33' 1.0"
3 Goss, Max JR Sterling 33' 0.0"
4 Wickens, Logan SR Rock Falls 32' 7.5"
5 Herren, Sebastain SO Sterling 30' 4.0"
6 Meyers, Tyler JR Rock Falls 29' 1.0"
7 Benti, Browdie SR Rock Falls 28' 2.75"
8 Nelson, Joeseph SR Rock Falls 23' 4.0"
9 Knapp, Tobias SO Sterling 21' 10.0"

Women's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Arickx, Sydney SR Rock Falls 8.32
2 Long, Erin SO Sterling 8.37
3 Sigwards, Alyssa SO Dixon 8.61
4 Johnson, Bryana SR Sterling 8.68
5 Gradert, Lynsey JR Geneseo 8.71
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maloney, Isabell SO Sterling 8.76
2 Johnson, Alexys FR Geneseo 8.93
3 Meier, Zia FR Sterling 9.42
4 Boehm, Sam FR Dixon 9.91
5 May, Morgan JR Geneseo 10.18
6 Wolf, Adison JR Rock Falls 11.46
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lilly-Lee, Jasmine FR Rock Falls 9.18
2 Esparza, Maya JR Geneseo 9.20
3 Celestino, Gabriella SR Sterling 9.38
4 Askegaard, Morgan JR Dixon 9.68
5 Bell, Jahlen SO Dixon 9.75
6 Francque, Lindsey JR Geneseo 11.25
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thompson, India FR Dixon 9.10
2 Loos, Megan SR Sterling 9.21
3 Harrington, Greta SO Dixon 9.75
4 Wilson, Kaitlynn FR Dixon 9.89
5 McCardle, Jasmine JR Sterling 9.97
6 Tumbarello, Sairrah JR Geneseo 10.48
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Allen, Rainbow FR Sterling 8.88
2 Poel, Julia FR Geneseo 8.98
3 Coronado, Sonrisa SO Sterling 9.57
4 Roach, Maddie FR Dixon 9.69
5 Donahue, Heather SO Sterling 10.37
6 Muntean, Kiarrah FR Dixon 10.84
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mitchell, Isabella FR Geneseo 8.82
2 Pobanz, Emily FR Geneseo 9.31
3 Delgado, Camryn FR Sterling 9.91
4 Kruger, Kayleigh SR Geneseo 10.08
5 Farley, Rachel SR Sterling 11.07
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garcia, Jozlyn SO Sterling 9.32
2 Miller, Kristin FR Dixon 9.72

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zuidema, Kallie JR Sterling 29.50
2 Johnson, Bryana SR Sterling 29.98
3 Munoz, Madison JR Geneseo 30.58
4 Chavez, Marissa SR Rock Falls 34.00
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maloney, Isabell SO Sterling 29.92
2 Ehret, Helen SO Geneseo 30.75
3 Brucher, Alaine SR Geneseo 34.38
4 Rodriguez, Nayelli SO Rock Falls 36.45
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Geiger, Megan JR Sterling 30.83
2 Thompson, Marissa FR Rock Falls 30.91
3 Rice, Kaylee JR Dixon 31.13
4 Foster, Erin JR Sterling 31.70
5 Kruger, Kayleigh SR Geneseo 35.03
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Alexys FR Geneseo 30.90
2 Garcia, Jozlyn SO Sterling 31.81
3 Lilly-Lee, Jasmine FR Rock Falls 32.12
4 Smoot, Katelyn SO Sterling 32.83
5 Miller, Kristin FR Dixon 34.25
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harrington, Greta SO Dixon 33.43
2 Roach, Maddie FR Dixon 33.99
3 Chen, Jenny JR Sterling 34.12
4 Edwards, Avery JR Sterling 34.57
5 Wolf, Adison JR Rock Falls 41.11
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mitchell, Isabella FR Geneseo 30.57
2 Esparza, Maya JR Geneseo 32.19
3 Bell, Jahlen SO Dixon 32.54
4 Hobbs, Alyssa JR Sterling 33.36
5 McCardle, Jasmine JR Sterling 35.08
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hibbard, Samantha FR Sterling 28.73
2 Ivarson, Anna JR Sterling 31.33
3 Lopez, Lilah SO Sterling 32.41
4 Rumbolz, Zaina FR Sterling 32.67
5 Muntean, Kiarrah FR Dixon 38.71
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Loos, Megan SR Sterling 31.29
2 Celestino, Gabriella SR Sterling 31.84
3 Meier, Zia FR Sterling 31.88
4 Coronado, Sonrisa SO Sterling 33.06
5 Donahue, Heather SO Sterling 36.66
6 Farley, Rachel SR Sterling 39.58
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Allen, Rainbow FR Sterling 30.21
2 Grell, Maddison SR Sterling 32.28
3 Delgado, Camryn FR Sterling 35.11

Women's 400m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lahey, Shannon SR Dixon 1:07.38
2 Hart, Ryann SO Sterling 1:11.94
3 Drezen, Katie FR Dixon 1:13.33
4 Bickett, Bailey JR Rock Falls 1:16.78
5 Elder, Katie FR Rock Falls 1:25.38
6 Rodriguez, Nayelli SO Rock Falls 1:29.76

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barnhart, Megan JR Sterling 2:33.95
2 Everett, Katelyn SR Sterling 2:42.07
3 Lawton, Katie JR Dixon 2:43.05
4 Seagren , Courtney JR Dixon 2:46.61
5 Alexander, Emma JR Geneseo 2:50.30
6 Binkley, Katie SR Dixon 2:53.18
7 McCue, Maegan JR Sterling 2:58.29
8 Brown, Sophia SO Sterling 3:02.75
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grell, Katelyn FR Sterling 2:44.32
2 Miller, Madison SR Geneseo 2:51.68
3 Ormond, Tamara JR Indian Creek 3:00.41
4 Anderson, Madison FR Sterling 3:04.17
5 Raya, Adia FR Geneseo 3:05.40
6 Arrezola, Jackie SO Rock Falls 3:08.26
7 O'brien, Tylor SO Sterling 3:08.88
8 Boone, Natalee SO Rock Falls 3:13.47

Women's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McPherson, Maggie JR Sterling 5:29.62
2 Goral, Kira FR Dixon 5:32.36
3 Young, Sydney JR Rock Falls 6:10.69
4 Hansen, Carly JR Sterling 6:21.07
5 Moorman, Shayla FR Sterling 6:33.32
6 Sifuentas, Xitlali FR Sterling 6:35.19
7 Velasquez, Makaley SR Rock Falls 6:36.18
8 Ormond, Tamara JR Indian Creek 6:46.13
9 Austin, Shilah JR Rock Falls 7:26.94

Women's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bodeen, Reece SO Geneseo 10.08
2 Munoz, Madison JR Geneseo 10.15
3 Lynch, Emily FR Dixon 11.34
4 Lopez, Lilah SO Sterling 11.53
5 Ivarson, Anna JR Sterling 11.85
6 Rice, Kaylee JR Dixon 11.87
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hibbard, Samantha FR Sterling 10.73
2 Henderson, Lily JR Geneseo 11.86
3 Smoot, Katelyn SO Sterling 11.91

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Sterling A , ,
,
1:55.33
2 Geneseo A , ,
,
1:57.85
3 Rock Falls A , ,
,
1:58.00
4 Dixon C , ,
,
2:08.14
5 Sterling B , ,
,
2:11.58
6 Dixon B , ,
,
2:11.91

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Geneseo A , ,
,
4:31.36
2 Sterling A , ,
,
4:32.75
3 Dixon A , ,
,
4:50.75
4 Dixon B , ,
,
5:01.07
5 Geneseo B , ,
,
5:03.45

Women's 4 x 800m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Sterling A , ,
,
10:32.58
2 Rock Falls A , ,
,
11:29.79
3 Geneseo A , ,
,
11:32.04
4 Sterling C , ,
,
11:50.93
5 Sterling B , ,
,
12:23.29
6 Rock Falls B , ,
,
12:47.57

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Busch, Michaela SR Rock Falls 5' 2.0"
2 Schilling, Rachel SR Geneseo 5' 0.0"
3 Clary, Dani JR Geneseo 4' 10.0"
4 Geiger, Megan JR Sterling 4' 8.0"
5 Mitchell, Isabella FR Geneseo 4' 6.0"
6 Garcia, Jozlyn SO Sterling 4' 4.0"
7 Atwell, Shalana SR Geneseo 4' 2.0"
8 Brucher, Alaine SR Geneseo 4' 0.0"
9 Pobanz, Emily FR Geneseo 4' 0.0"
10 Carr, Zoe FR Dixon 4' 0.0"

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zuidema, Kallie JR Sterling 8' 1.0"
2 Munoz, Madison JR Geneseo 7' 7.0"
3 Ehret, Helen SO Geneseo 7' 7.0"
4 Hobbs, Alyssa JR Sterling 7' 1.0"
5 Atwell, Shalana SR Geneseo 7' 1.0"
6 Foster, Erin JR Sterling 7' 1.0"
7 Grell, Maddison SR Sterling 7' 1.0"
8 Rumbolz, Zaina FR Sterling 7' 1.0"
9 Coronado, Sonrisa SO Sterling 6' 1.0"
10 Edwards, Avery JR Sterling 6' 1.0"
11 Chen, Jenny JR Sterling 5' 7.0"
12 Maloney, Isabell SO Sterling 5' 7.0"
13 Shaw, Britni SR Sterling -

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Furbeck, Erika SO Geneseo 16' 7.0"
2 Long, Erin SO Sterling 15' 9.0"
3 Lahey, Shannon SR Dixon 14' 11.5"
4 Beard, Rebekah SO Geneseo 14' 9.25"
5 Arickx, Sydney SR Rock Falls 14' 2.5"
6 Johnson, Bryana SR Sterling 14' 2.0"
7 Mammosser, Molly JR Rock Falls 13' 11.5"
8 Ehret, Helen SO Geneseo 13' 5.75"
9 Johnson, Alexys FR Geneseo 13' 2.5"
10 Lynch, Emily FR Dixon 12' 10.5"
11 Atwell, Shalana SR Geneseo 12' 1.0"
12 McCardle, Jasmine JR Sterling 11' 6.5"
13 Esparza, Maya JR Geneseo 11' 0.5"
14 Donahue, Heather SO Sterling 10' 10.5"
15 Delgado, Camryn FR Sterling 10' 8.25"

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beard, Rebekah SO Geneseo 30' 5.5"
2 Schilling, Rachel SR Geneseo 27' 9.0"
3 Raya, Adia FR Geneseo 26' 6.0"
4 Brucher, Alaine SR Geneseo 24' 9.0"
5 Henderson, Lily JR Geneseo 24' 3.5"

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schwarz, Tayla SO Dixon 38' 4.5"
2 Romo, Alex JR Rock Falls 32' 3.0"
3 Stegbauer, Sarah SO Dixon 31' 3.75"
4 Scheidegger, Bre JR Dixon 31' 0.0"
5 Shiaras, Isabelle JR Dixon 29' 6.0"
6 Wade, Allison SR Sterling 29' 5.0"
7 Tanton, Akira SO Sterling 28' 10.0"
8 Koch, Kacey SR Dixon 27' 8.75"
9 Rahn, Jessica JR Sterling 25' 6.0"
10 Tumbarello, Sairrah JR Geneseo 24' 6.0"
11 Kinnicut, Grace JR Sterling 22' 5.5"
12 Heiderscheit, Natalie SO Dixon 21' 8.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lego, Liz SR Rock Falls 29' 2.5"
2 Beeson, Katie JR Geneseo 27' 4.5"
3 Olson, Kelsey JR Geneseo 25' 2.0"
4 May, Morgan JR Geneseo 24' 8.5"
5 Wetzell, Bailey JR Rock Falls 24' 3.0"
6 Francque, Lindsey JR Geneseo 23' 11.0"
7 Preston, Shantell SO Rock Falls 23' 6.5"
8 Gomez, MariaJose JR Rock Falls 22' 7.5"
9 Hoffman, Julia FR Sterling 22' 4.0"
10 Castro, Emilee FR Sterling 20' 9.0"
11 Sandoval, Vanessa SO Dixon 20' 0.0"
12 Willett, Jocelyn SO Sterling 19' 9.75"
13 Larimore, Maddie SO Dixon 17' 9.0"
14 Finn, Andrea JR Sterling 17' 8.0"