Jacksonville High School A Invitational

Scores:
Men's Score
Pleasant Plains70
Carlinville62
Illini Bluffs47
New Berlin44
Carthage39
Tremont31
Williamsville30
Hillsboro27.5
Rushville-Industry26.5
Sangamon Valley19
Peoria Christian17.5
Virden17
Athens16
Routt11
Arthur10
Madison10
Staunton10
Bushnell-Prairie City10
Auburn9
Midwest Central9
Mt. Olive8.5
Liberty5
Deer Creek-Mackinaw4
Warrensburg-Latham3
Litchfield2
St. Teresa2
Riverton2
Lewistown1
Alton Marquette1
Pittsfield1
Virginia1
 
Women's Score
St. Teresa72
Pleasant Plains61
Carlinville43
Litchfield42.5
Carthage41
Deer Creek-Mackinaw32
Warrensburg-Latham23
Tremont21
Springfield Lutheran19
Gillespie18
Williamsville18
Peoria Christian17
New Berlin17
Madison16
Hillsboro15
PORTA14
Cuba14
Rushville-Industry10
Pleasant Hill8
Pittsfield8
Judah Christian7
Auburn4
Illini Bluffs4
Astoria4
Routt4
North Greene4
South Fulton3.5
Virden3
Liberty3

Men's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Icenogle, Connor SR Williamsville 7.05 10
2 Wassell, Kahlil JR New Berlin 7.14 8
3 Sondgeroth, Lucas SR Illini Bluffs 7.44 6
4 Artman, Connor SO Carthage 7.48 5
5 Royce, Wyatt JR Sangamon Valley 7.51 4
6 Scott, James SO Madison 7.52 3
7 Pettingill, Markiece JR Midwest Central 7.56 2
8 Howard, Adam SR Routt 7.66 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Icenogle, Connor SR Williamsville 7.12
2 Sondgeroth, Lucas SR Illini Bluffs 7.37
3 Howard, Adam SR Routt 7.45
4 Clark, Nate JR Virden 7.46
5 Sabol, Kegan SR Pleasant Hill 7.55
6 Taylor, Austin SO Lewistown 8.11
7 Ward, Brady JR Cuba 8.13
8 Cox, Seth SO Alton Marquette 8.58
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Scott, James SO Madison 7.44
2 Royce, Wyatt JR Sangamon Valley 7.45
3 Western, Lucas FR Pleasant Plains 7.77
4 Thompson, Hunter SO Williamsville 7.90
5 Blythe, Will SO Warrensburg-Latham 8.14
6 Collins, Jordan SO Pleasant Hill 8.60
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Job, Levi JR Virginia 7.70
2 Wolf, Ethan SR Liberty 7.80
3 Krieger, Cylas SR Cuba 7.95
4 Craft, Koby SO Liberty 7.98
5 Mills, Micah FR Judah Christian 8.54
6 Ragon, Paul FR Deer Creek-Mackinaw 8.81
7 Wendell, Logan FR Warrensburg-Latham 8.92
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hynek, Rylan SR Rushville-Industry 7.47
2 Kensinger, Gavin FR Delavan 7.58
3 Coates, Thomas SR Routt 7.73
4 Sandhaas, Kyle SR New Berlin 7.74
5 Lewey, Alec SR Litchfield 7.86
6 Mayer, Austin SO Pleasant Plains 7.96
7 Hammitt, Hunter SR Athens 7.97
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jackson, Caleb SR Hillsboro 7.54
2 Simpson, Nick JR Midwest Central 7.59
3 Lawson, Blake JR Meredosia-Chambersburg 7.69
4 Travelstead, Nathan JR Virginia 7.92
5 Floyd, Kameron FR Athens 7.99
6 Mullenix, Ethan JR Staunton 9.52
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Clark, Tony SR Auburn 7.55
2 Buckner, David JR Rushville-Industry 7.61
3 Pierce, David JR Peoria Christian 7.77
4 Rainey, Cameron SO Carlinville 7.80
5 Rice, Timothy FR Tremont 8.10
6 Ludwig, Austin SO Meredosia-Chambersburg 8.39
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Artman, Connor SO Carthage 7.34
2 Pettingill, Markiece JR Midwest Central 7.44
3 McGinnis, Thomas JR Peoria Christian 7.50
4 Paden, Andrew SR Hillsboro 7.78
5 McAfee, Jay FR Springfield Lutheran 7.84
6 Polhemus, Colton FR Tremont 7.91
7 Malin, Dylan JR North Greene 8.10
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wassell, Kahlil JR New Berlin 7.15
2 Highley, Nathan JR Sangamon Valley 7.67
3 Stewart, Jon JR Alton Marquette 7.87
4 Seal, Jacob SO Pittsfield 7.99
5 McDonald, Dalton JR North Greene 8.00
6 Kline, Ben SO Lewistown 8.26
7 Rebeiz, Benji FR Judah Christian 8.35

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rebeiz, Benji FR Judah Christian 27.50
2 Verschelden, James JR Auburn 28.14
3 Decker, Sam FR Cuba 29.76
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McDonald, Dalton JR North Greene 26.34
2 Dickerson, Eagan FR Peoria Christian 26.54
3 Cox, Seth SO Alton Marquette 28.40
4 Collins, Jordan SO Pleasant Hill 28.43
5 Geiger, Austin SO Alton Marquette 32.76
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coates, Thomas SR Routt 25.63
2 Downs, Gregory FR Auburn 26.06
3 Bumgardner, Chance SO Sangamon Valley 27.12
4 Jones, Noah JR North Greene 27.13
5 Bounds, Justin FR Virden 27.53
6 Henderson, Josh SO Warrensburg-Latham 27.98
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Makolo, Gedeon JR Rushville-Industry 25.50
2 Miller, Jonah SO Pleasant Plains 25.53
3 Craft, Koby SO Liberty 26.24
4 Thomas, Ken FR Lewistown 27.17
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goodrich, Issac JR Rushville-Industry 25.17
2 Rogers, Max SO Carlinville 25.82
3 Goeckner, Tim FR Virden 26.61
4 McCormick, Noah FR Hillsboro 26.68
5 Broughton, Zach FR Springfield Lutheran 26.91
6 McCloughan, Zach FR Springfield Lutheran 28.24
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jackson, Santonio SO Sangamon Valley 24.54 1
2 Hammitt, Hunter SR Athens 25.86
3 Western, Lucas FR Pleasant Plains 25.94
4 Seal, Jacob SO Pittsfield 26.22
5 Tippett, Justin JR Tremont 26.96
6 Hernandez, Alvyn JR Hillsboro 27.45
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baily, Paul SR Cuba 25.63
2 Bader, Hunter SR Meredosia-Chambersburg 26.14
3 Longley, Levi JR Virginia 26.21
4 Scheuermann, Neal SO Deer Creek-Mackinaw 26.48
5 Job, Levi JR Virginia 26.50
6 Scheuermann, Levi FR Deer Creek-Mackinaw 26.65
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lawson, Blake JR Meredosia-Chambersburg 25.15
2 Kensinger, Gavin FR Delavan 25.23
3 Wolf, Ethan SR Liberty 25.41
4 Lennington, Dakota JR Tremont 26.91
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pettingill, Markiece JR Midwest Central 24.27 5
2 Howard, Adam SR Routt 24.52 3
3 Simpson, Nick JR Midwest Central 24.53 2
4 Sabol, Kegan SR Pleasant Hill 25.32
5 Thomas, Rickivian SR Madison 25.49
6 Price, Eric SR Williamsville 25.89
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wassell, Kahlil JR New Berlin 23.21 10
2 Icenogle, Connor SR Williamsville 23.47 8
3 McKee, Carson JR Carthage 24.24 6
4 Burger, Connor SR New Berlin 24.34 4
5 Gwartney, James SO Pittsfield 25.01
6 Sondgeroth, Lucas SR Illini Bluffs 25.10

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Noah JR North Greene 1:01.56
2 Pilger, Hayden SO Cuba 1:06.30
3 Pickel, Bailee SO Sangamon Valley 1:07.30
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mills, Stephen SR Judah Christian 1:08.05
2 Tedford, Jorden FR Warrensburg-Latham -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Richmond, Nic JR Auburn 55.46 3
2 Coop, Luke SR Routt 59.63
3 Martin, Johnny SO Sangamon Valley 1:01.06
4 Payne, Bryce FR Carthage 1:06.22
5 Butler, Cole FR Routt 1:07.07
6 Chavez, Travis FR Virginia 1:10.35
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lawani, Nader SO Rushville-Industry 58.76
2 Whitmer, Morgan JR Cuba 1:00.40
3 Marvin, Toby SO New Berlin 1:04.93
4 Brodahl, Sam SO Deer Creek-Mackinaw 1:06.03
5 Bridgewater, Logan JR Virginia 1:08.74
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carey, Brad SR Rushville-Industry 59.63
2 McDonald, Dalton JR North Greene 1:00.39
3 Wendell, Logan FR Warrensburg-Latham 1:03.49
4 Klopfer, Coale SO Meredosia-Chambersburg 1:10.00
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McGann, Keegan FR Williamsville 57.02
2 Kline, Ben SO Lewistown 57.70
3 Kennedy, Chad SR Pleasant Plains 58.02
4 Law, Chase FR Williamsville 59.22
5 Geiger, Austin SO Alton Marquette 1:17.27
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gwartney, James SO Pittsfield 58.11
2 Guthrie, Cody SO Pittsfield 59.71
3 Rieker, Aaron SR Peoria Christian 1:00.31
4 Martin, Austin JR Meredosia-Chambersburg 1:02.45
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hughes, Tyler SO Carlinville 56.45
2 McGraw, Luke SO Pleasant Plains 57.05
3 Ringering, Billy JR Litchfield 58.28
4 Joehl, Nate FR Alton Marquette 58.56
5 Fatheree, Ethan FR Virden 59.57
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carnicle, Jacob JR Deer Creek-Mackinaw 56.39 1
2 Guinn, Ethan JR Litchfield 56.85
3 Richardson, Devin JR Athens 57.17
4 Norman, Jace JR Carthage 57.67
5 Jones, Caleb SO Madison 1:04.67
6 McKire, Brandon SR Madison 1:09.02
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wassell, Kahlil JR New Berlin 53.30 10
2 Rice, Zachary SR Tremont 53.49 8
3 Bearden, Kendall JR Virden 54.44 6
4 Jackson, Caleb SR Hillsboro 54.85 5
5 Spaeth, Logan SR Hillsboro 54.91 4
6 Class, Josh JR Tremont 56.38 2

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jackson, Brice FR Routt 2:33.10
2 Morath, Jacob FR Meredosia-Chambersburg 2:37.15
3 Mills, Stephen SR Judah Christian 2:38.69
4 Bywater, Justin SO Mt. Olive 2:49.92
5 Ludwig, David FR Springfield Lutheran 2:49.93
6 Cribbett, Skylar SO Alton Marquette 2:58.20
7 Farthing, Josh FR Auburn 3:00.27
8 Nieheisel, James SO Cuba 3:08.30
9 Buenger, Brent FR Alton Marquette 3:16.13
10 Kidd, Jeffery SO Pleasant Hill -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Prosser, Josh SO Peoria Christian 2:30.61
2 Peacock, Matt FR Carthage 2:33.59
3 Jackson, Josh SO Hillsboro 2:36.25
4 Carlisle, Joseph SR Virden 2:36.43
5 Nannen, Nick SO Illini Bluffs 2:37.05
6 Allen, Logan SR Springfield Lutheran 2:37.65
7 Werries, Nick JR Meredosia-Chambersburg 2:48.06
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Owens, Jared SO Williamsville 2:16.47
2 Freeman, Dylan SR Cuba 2:21.14
3 Hofferkamp, Thomas SO Williamsville 2:24.13
4 Lemon, Dawson FR Virginia 2:24.33
5 Seaver, Zach JR Rushville-Industry 2:24.53
6 Steiner, Ian JR Sangamon Valley 2:25.44
7 Stark, Ryan JR Illini Bluffs 2:29.66
8 Valentine, Steven SR Deer Creek-Mackinaw 2:31.43
9 Mjomell, Isac SR Tremont 2:32.27
10 Pollard, Justin JR North Greene 2:33.99
11 Tate, Kole FR Virginia 2:36.10
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kirkham, Cayden SO Carthage 2:14.11 5
2 Stewart, Jackson FR St. Teresa 2:16.18 2
3 Scheuermann, Trent SR Deer Creek-Mackinaw 2:16.22 1
4 Meints, Javan JR Athens 2:19.38
5 Guthrie, Cody SO Pittsfield 2:19.74
6 Moore, Dalton SR Rushville-Industry 2:22.11
7 Harris, Keaton SO Pittsfield 2:23.33
8 Gresham, Davon SO Delavan 2:25.41
9 Arview, Dylan JR Litchfield 2:29.94
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Landon, Cory SR Carlinville 2:00.90 10
2 Plunkett, David SR Pleasant Plains 2:01.87 8
3 Johnson, Tyler SR Pleasant Plains 2:02.01 6
4 Waid, Logan JR Liberty 2:14.54 4
5 Jordan, Blakey FR Hillsboro 2:15.24 3
6 Schwenk, Caleb SO Tremont 2:18.39
7 Ruppel, David SR Routt 2:22.94
8 Solano, Michael JR Sangamon Valley 2:23.40
9 Pollitt, Nick FR Lewistown 2:23.73
10 Dawson, Trevor SR Warrensburg-Latham 2:25.86
11 Nordsiek, Ryan FR Athens 2:26.83

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Freeman, Dylan SR Cuba 5:19.70
2 Mechochko, Jake JR Auburn 5:22.46
3 Davidson, Conner FR Rushville-Industry 5:32.15
4 Lemon, Dawson FR Virginia 5:36.86
5 Vespa, Zach JR Springfield Lutheran 6:03.93
6 Nannen, Nick SO Illini Bluffs 6:09.97
7 Hullett, Ryne JR New Berlin 6:17.26
8 Moehn, Ben FR Alton Marquette 6:23.65
9 Stewart, Austin SR Routt 6:41.24
10 Hellrung, Chris SO Alton Marquette 6:52.26
11 Ware, Jayden SR Routt 6:54.42
12 Nieheisel, James SO Cuba 7:15.49
13 Welch, Elie FR Meredosia-Chambersburg -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bryan, Jacob SO Carthage 5:00.57
2 Stewart, Jackson FR St. Teresa 5:00.65
3 Watkins, Javon SO Madison 5:01.33
4 Waid, Logan JR Liberty 5:02.05
5 Hill, Layne JR Athens 5:09.13
6 Miller, Luke JR Tremont 5:15.24
7 Hofferkamp, Thomas SO Williamsville 5:18.35
8 Harris, Keaton SO Pittsfield 5:20.29
9 Andrews, Damian SO Carthage 5:20.94
10 Haage, David FR Sangamon Valley 5:30.10
11 Backstrom, Jared JR Peoria Christian 5:33.70
12 Maher, Bailey JR Auburn 5:39.50
13 Buhlig, Jacob SO Meredosia-Chambersburg 6:20.05
14 Gallengos, Hugo FR Virginia 6:22.51
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Tyler SR Pleasant Plains 4:34.67 10
2 Landon, Jason SO Carlinville 4:35.16 8
3 Hall, Logan SO Arthur 4:35.30 6
4 McIntyre, Wyatt SO Athens 4:38.20 5
5 Holmes, Brock SR Tremont 4:40.35 4
6 Coyle, Jonah FR Peoria Christian 4:45.36 3
7 Dodd, Tanner SR Riverton 4:45.95 2
8 Booher, Lucas JR Liberty 4:50.49 1
9 Cates, Gary SO Deer Creek-Mackinaw 4:51.38
10 Moore, Dalton SR Rushville-Industry 4:51.90
11 Sanders, Otis FR Pleasant Plains 4:52.76
12 Myers, Dakota JR Deer Creek-Mackinaw 4:56.28
13 Baker, Austin JR Pawnee 5:09.24
14 Owens, Jared SO Williamsville 5:14.84

Men's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boyer, Devon SR Bushnell-Prairie City 9.03 10
2 Swenson, Ethan JR Mt. Olive 9.30 8
3 Verhulst, Jakob SR Pleasant Plains 9.43 6
4 Gustafson, Evan JR New Berlin 9.46 5
5 Shultz, David JR Pleasant Plains 9.52 4
6 Tippett, Dylan SR Tremont 9.61 3
7 Black, Austin SR Routt 9.78 2
8 Longley, Levi JR Virginia 10.32 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Swenson, Ethan JR Mt. Olive 9.52
2 Black, Austin SR Routt 9.75
3 Gustafson, Evan JR New Berlin 9.82
4 McCaslin, Jonathan SO Hillsboro 12.67
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Tippett, Dylan SR Tremont 9.71
2 Shultz, David JR Pleasant Plains 9.73
3 Thomas, Ken FR Lewistown 10.60
4 Gerl, Evan JR Mt. Olive 10.96
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Longley, Levi JR Virginia 9.68
2 Smith, Jared SR Hillsboro 10.54
3 Young, Brennen JR Pawnee 10.74
4 Chism, Jordan SO Carlinville 10.98
5 Asama, Thomas JR Routt 11.10
6 Dooley, Timmy SR Sangamon Valley 11.24
7 Tedford, Jorden FR Warrensburg-Latham 12.56
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Boyer, Devon SR Bushnell-Prairie City 9.13
2 Verhulst, Jakob SR Pleasant Plains 9.81
3 Heatherton, Bryce SO Athens 10.28
4 Weiss, Colton SR Williamsville 10.55
5 Stuber, Calvin JR Tremont 10.89
6 Rasmussen, Tyler JR Sangamon Valley 11.69
7 Davidson, Adam FR Meredosia-Chambersburg 12.21

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lewistown A Austin Taylor, Trey Miller,
Ben Kline, Ken Thomas
1:43.56
2 Virden A Justin Bounds, Ethan Fatheree,
Tim Goeckner, Gavin Mayes
1:44.47
3 Warrensburg-Latham A Josh Henderson, Will Blythe,
Jason Gepford, Jorden Tedford
1:50.28
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Peoria Christian A David Pierce, Aaron Rieker,
Eagan Dickerson, Thomas McGinnis
1:42.10 1
2 Cuba A Brady Ward, Cylas Krieger,
Lucas Krieger, Paul Baily
1:43.30
3 Litchfield A Billy Ringering, Victor Kalaher,
Alec Lewey, Trevor Geggie
1:43.67
4 Springfield Lutheran A Alex Khayyat, Zach Broughton,
Zach McCloughan, Jay McAfee
1:46.51
5 Meredosia-Chambersburg A Blake Lawson, Austin Martin,
Austin Ludwig, Hunter Bader
1:46.80
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rushville-Industry A Rylan Hynek, David Buckner,
Issac Goodrich, Basil Buckner
1:37.50 10
2 Pleasant Plains A Lucas Western, David Shultz,
Jakob Verhulst, Hunter Tapscott
1:39.28 5
3 Sangamon Valley A Wyatt Royce, Justus Wiese,
Santonio Jackson, Nathan Highley
1:39.90 4
4 Routt A Thomas Asama, Adam Howard,
Thomas Coates, Austin Black
1:41.11 2
5 Hillsboro A Noah McCormick, Jared Smith,
Logan Spaeth, Andrew Paden
1:44.95
6 Virginia A Levi Longley, Hugo Gallengos,
Nathan Travelstead, Levi Job
1:46.23
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Carthage A Joe Adkisson, Connor Artman,
Carson McKee, Kyle Tanner
1:37.50 8
2 Williamsville A Hunter Thompson, Eddie Priester,
Eric Price, Connor Icenogle
1:38.98 6
3 Madison A Joe Wooten, James Scott,
Eric Griffin, Caleb Jones
1:40.72 3
4 Tremont A Cody Polhemus, Dakota Lennington,
Troy Scherer, Zachary Rice
1:43.25
5 Alton Marquette A Jon Stewart, Nate Joehl,
Xavier Jones, Tommy DeClue
1:43.50
6 Auburn A Ryan McLaughlin, Alex Heren,
Tony Clark, Nic Richmond
-

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Williamsville A Hunter Thompson, Keegan McGann,
Chase Law, Colton Weiss
3:56.13 1
2 Routt A Thomas Asama, Miguel Alvarez,
Kaleb Birdsell, David Ruppel
4:10.47
3 Rushville-Industry A Zach Seaver, Austin Allen,
Noah Meyer, Jordan Kunkel
4:14.32
4 Warrensburg-Latham A Logan Wendell, Jason Gepford,
Owen Terneus, Trevor Dawson
4:19.27
5 Cuba A Hayden Pilger, James Nieheisel,
Morgan Whitmer, Isaac Perrilles
4:26.04
6 Virginia A Nathan Travelstead, Logan Bridgewater,
Hugo Gallengos, Levi Longley
4:47.08
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Hillsboro A Caleb Jackson, Blakey Jordan,
Andrew Paden, Logan Spaeth
3:49.80 4
2 Sangamon Valley A Wyatt Royce, Justus Wiese,
Santonio Jackson, Michael Solano
3:53.37 3
3 Deer Creek-Mackinaw A Gale Gresham, Derek Martens,
Trent Scheuermann, Jacob Carnicle
3:55.05 2
4 Litchfield A Ethan Guinn, Alec Lewey,
Trevor Geggie, Billy Ringering
3:56.81
5 Peoria Christian A David Pierce, Thomas McGinnis,
Caleb Schellenberg, Aaron Rieker
4:01.59
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Tremont A Dylan Tippett, Cody Polhemus,
Isaiah Rumbold, Zachary Rice
3:41.89 10
2 Carlinville A Jason Landon, Cory Landon,
Alec Bradley, Tyler Hughes
3:42.19 8
3 Pleasant Plains A David Shultz, Zach Ely,
Brock Brummett, David Plunkett
3:42.52 6
4 Carthage A Carson McKee, Jace Norman,
Cayden Kirkham, Connor Artman
3:44.29 5
5 Madison A James Scott, Carl Moore,
Brandon McKire, Joe Wooten
4:01.00

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Sangamon Valley A Johnny Martin, Boston Stewart,
David Haage, Michael Solano
9:38.83 3
2 Virden A Ethan Fatheree, Gavin Mayes,
Hunter Buchanan, Cade VanAusdall
10:06.95 2
3 Williamsville A Nathan Cathey, Joey Janssen,
Alex Henrikson, Quinn Higginbotham
10:31.46
4 Hillsboro A Eric Applegate, Josh Jackson,
Kain Durbin, Sam Taylor
10:38.46
5 Routt A David Ruppel, Patrick Shea,
Brice Jackson, Miguel Alvarez
10:44.60
6 Rushville-Industry A Tyler Gray, Harley Street,
Quenten Thompson, Conner Davidson
11:15.70
7 Alton Marquette A Chris Hellrung, Brent Buenger,
Jackson Dooling, Ben Moehn
11:57.55
8 Meredosia-Chambersburg A Nick Werries, Elie Welch,
Jacob Morath, Jacob Buhlig
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Carlinville A Jason Landon, Cory Landon,
Nolan Kreipe, Jacob Landon
8:45.36 10
2 Athens A Layne Hill, Wyatt McIntyre,
Ryan Nordsiek, Javan Meints
9:12.93 8
3 Pleasant Plains A Jordan Verhulst, Dylan Aldridge,
Brock Brummett, Joey Monke
9:21.00 6
4 Peoria Christian A Maverick Wixom, Caleb Schellenberg,
Drew Schafner, Jon Lee
9:30.67 5
5 Tremont A Andrew Hellrigel, Dalton Petro,
Caleb Schwenk, Seb Martin
9:34.06 4
6 Warrensburg-Latham A Logan Wendell, Jason Gepford,
Owen Terneus, Trevor Dawson
10:08.54 1
7 Madison A Brandon McKire, Malichi Chillers,
Katravion Williams, Javon Watkins
10:16.57
8 Deer Creek-Mackinaw A Dalton Myers, Jackson Parm,
Jacob Henderson, Sam Brodahl
10:16.75
9 Auburn A Dakota Doggett, Bailey Maher,
Jake Mechochko, Jeremy Lamb
10:40.31
10 Virginia A Travis Chavez, Kole Tate,
Hugo Gallengos, Dawson Lemon
10:48.77

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Norman, Jace JR Carthage 6' 4.0" 10
2 Tewes, Tristen FR Pleasant Plains 6' 2.0" 8
3 Ely, Zach SO Pleasant Plains 6' 0.0" 6
4 Pearson, Jacob JR New Berlin 5' 10.0" 5
5 Wooten, Joe FR Madison 5' 10.0" 4
6 Bounds, Jacob JR Virden 5' 8.0" 3
7 Gustafson, Evan JR New Berlin 5' 8.0" 2
8 Pierce, David JR Peoria Christian 5' 8.0" 0.5
9 Swenson, Ethan JR Mt. Olive 5' 8.0" 0.5
10 Krieger, Lucas SR Cuba 5' 8.0"
11 Keyembe, Cyrille JR Rushville-Industry 5' 6.0"
12 Clark, Tony SR Auburn 5' 6.0"
13 Tedford, Jorden FR Warrensburg-Latham 5' 6.0"
14 Rasmussen, Tyler JR Sangamon Valley 5' 6.0"
15 Heatherton, Bryce SO Athens 5' 6.0"
16 McCaslin, Jonathan SO Hillsboro 5' 6.0"
17 Priester, Eddie SR Williamsville -
18 Pollitt, Nick FR Lewistown -
19 Pilger, Hayden SO Cuba -
20 Smith, Jared SR Hillsboro -
21 Wiese, Justus JR Sangamon Valley -
22 Grigsby, Mason FR Lewistown -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Glynn, Andrew JR Staunton 14' 0.0" 10
2 McGinnis, Thomas JR Peoria Christian 12' 6.0" 8
3 Hubbard, Blake SO Carlinville 12' 0.0" 6
4 Witts, Cameron FR Williamsville 10' 6.0" 5
5 Carey, Brad SR Rushville-Industry 10' 0.0" 3.5
6 Jackson, Caleb SR Hillsboro 10' 0.0" 3.5
7 Guinn, Ethan JR Litchfield 9' 6.0" 2
8 Grigsby, Mason FR Lewistown 9' 0.0" 1
9 Crocker, Sam FR Pleasant Plains 8' 6.0"
10 Phillips, Andrew FR Rushville-Industry 8' 6.0"
11 Richmond, Nic JR Auburn 8' 6.0"
12 Holding, Justin FR Pleasant Plains 8' 0.0"
13 Thomas, Ken FR Lewistown -

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hand, Anthony SR Illini Bluffs 20' 4.0" 10
2 Egelhoff, Brady JR Carlinville 19' 11.0" 8
3 Clark, Nate JR Virden 19' 4.0" 6
4 Webb, Logan SR Illini Bluffs 19' 2.5" 5
5 Heren, Alex SR Auburn 19' 2.0" 4
6 Royce, Wyatt JR Sangamon Valley 19' 0.0" 3
7 Buckner, Basil SO Rushville-Industry 19' 0.0" 2
8 DeClue, Tommy SO Alton Marquette 18' 11.0" 1
9 Rainey, Cameron SO Carlinville 18' 10.0"
10 Shultz, David JR Pleasant Plains 18' 9.0"
11 Sandhaas, Kyle SR New Berlin 18' 5.0"
12 Lewey, Alec SR Litchfield 18' 3.5"
13 Thomas, Rickivian SR Madison 17' 11.0"
14 Baily, Paul SR Cuba 17' 9.0"
15 Ely, Zach SO Pleasant Plains 17' 8.5"
16 Highley, Nathan JR Sangamon Valley 17' 6.0"
17 Caudle, Cameron JR Rushville-Industry 17' 5.5"
18 Polhemus, Colton FR Tremont 17' 5.0"
19 Downs, Gregory FR Auburn 16' 10.0"
20 Carnicle, Jacob JR Deer Creek-Mackinaw 16' 9.5"
21 Marvin, Toby SO New Berlin 16' 8.5"
22 Gerl, Evan JR Mt. Olive 16' 8.0"
23 Gepford, Jason SO Warrensburg-Latham 16' 4.0"
24 Bounds, Jacob JR Virden 16' 3.5"
25 Jones, Xavier JR Alton Marquette 16' 2.5"
26 McAfee, Jay FR Springfield Lutheran 16' 2.5"
27 Gresham, Gale SO Deer Creek-Mackinaw 16' 2.0"
28 Rieker, Aaron SR Peoria Christian 16' 1.5"
29 Krieger, Cylas SR Cuba 15' 9.0"
30 Birdsell, Kaleb SO Routt 15' 7.5"
31 Klopfer, Coale SO Meredosia-Chambersburg 15' 6.5"
32 McCaslin, Jonathan SO Hillsboro 15' 6.5"
33 Floyd, Kameron FR Athens 15' 4.0"
34 Travelstead, Nathan JR Virginia 15' 3.0"
35 Henderson, Josh SO Warrensburg-Latham 15' 3.0"
36 Blentlinger, Tyler FR Williamsville 15' 3.0"
37 Moore, Carl FR Madison 15' 1.5"
38 Hamby, Grant SO Hillsboro 14' 7.0"
39 Davidson, Adam FR Meredosia-Chambersburg 14' 3.0"
40 Beddingfield, Collin FR Routt 13' 4.0"
41 McCloughan, Zach FR Springfield Lutheran 13' 4.0"
42 Mills, Micah FR Judah Christian 12' 11.0"
43 Larimore, Solomon FR Tremont 12' 5.0"
44 Atwood, Jared SO Virginia 11' 3.0"
45 Rebeiz, Benji FR Judah Christian -

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hand, Anthony SR Illini Bluffs 42' 11.0" 10
2 Egelhoff, Brady JR Carlinville 42' 0.0" 8
3 Webb, Logan SR Illini Bluffs 41' 5.0" 6
4 Georges, Nik SR Pleasant Plains 40' 0.0" 5
5 Rogers, Max SO Carlinville 39' 2.0" 4
6 Richardson, Devin JR Athens 38' 7.5" 3
7 Heren, Alex SR Auburn 38' 5.0" 2
8 Stark, Neil SR Pittsfield 37' 1.0" 1
9 Ely, Zach SO Pleasant Plains 36' 1.0"
10 Asama, Thomas JR Routt 35' 9.0"
11 Myers, Dakota JR Deer Creek-Mackinaw 35' 7.0"
12 Pierce, David JR Peoria Christian 34' 11.5"
13 Highley, Nathan JR Sangamon Valley 34' 10.0"
14 Birdsell, Kaleb SO Routt 34' 5.0"
15 Moore, Matt SR Tremont 33' 5.0"
16 Rasmussen, Tyler JR Sangamon Valley 33' 4.5"
17 Tippett, Justin JR Tremont 32' 7.5"
18 Klopfer, Coale SO Meredosia-Chambersburg 32' 3.0"
19 Marvin, Toby SO New Berlin -
20 Schuricht, Collin SR Mt. Olive -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maggio, Michael SO Judah Christian 38' 1.0"
2 Killion, Jacob JR North Greene 35' 7.0"
3 Battefeld, Nicolas JR Meredosia-Chambersburg 33' 10.0"
4 Dickerson, Nic SO Deer Creek-Mackinaw 32' 11.0"
5 Mills, Stephen SR Judah Christian 32' 10.0"
6 Perrilles, Isaac SR Cuba 30' 7.0"
7 Grant, Nate FR Deer Creek-Mackinaw 26' 0.0"
8 Kwon, Liam SO Peoria Christian 21' 4.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Weller, Josh JR Virden 38' 11.0"
2 Brunner, James SR Springfield Lutheran 35' 11.0"
3 Peters, Steve JR Sangamon Valley 35' 10.0"
4 Class, Josh JR Tremont 35' 9.0"
5 Hemann, Dylan FR Litchfield 34' 5.0"
6 Stanuch, Brandon SR Carthage 34' 3.0"
7 Dietel, Garrett FR Springfield Lutheran 32' 6.0"
8 Holmes, Jacob JR Tremont 32' 5.0"
9 Peters, Jesse FR Athens 31' 5.0"
10 Riess, Connor SR Pittsfield 30' 1.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peacock, Christian SR Carthage 42' 0.0"
2 Travis, Tracy JR Staunton 40' 5.0"
3 James, Aaron SO Williamsville 39' 6.0"
4 Jones, Drew SR Pleasant Plains 39' 1.0"
5 Bounds, Devon SR Athens 38' 8.0"
6 Mayer, Austin SO Pleasant Plains 37' 11.0"
7 Long, Gabe SO Carlinville 37' 5.0"
8 Hancock, Travis JR Litchfield 37' 4.0"
9 Kent, Gabe SR Warrensburg-Latham 35' 3.0"
10 Hobson, Alex SO Routt 20' 3.0"
11 Hartman, Dylan JR Hillsboro 17' 7.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sheckler, Jackson SO Illini Bluffs 50' 2.0" 10
2 Gregg, Jordan FR Hillsboro 48' 6.0" 8
3 Plater, Manning SR Rushville-Industry 48' 2.0" 6
4 Howard, Nick SR Rushville-Industry 47' 9.0" 5
5 Yeakley, Colton SR Arthur 47' 4.0" 4
6 Black, Austin SR Routt 45' 10.0" 3
7 Miller, Trevor JR Warrensburg-Latham 45' 8.0" 2
8 Gonzalez, Marcello SO Sangamon Valley 44' 2.0" 1
9 Olysav, Brad FR Williamsville 40' 1.0"
10 Howland, Chase JR Pittsfield 39' 8.0"
11 Fox, Gabe SR Virden 36' 11.0"
12 Waterfallen, Jolyrn FR North Greene 33' 8.0"
13 Decker, Sam FR Cuba 28' 4.0"

Women's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oladipupo, Kite' SR St. Teresa 8.21 10
2 Johnson, Tia SO Peoria Christian 8.24 8
3 George, Taylor JR Warrensburg-Latham 8.28 6
4 Collins, Janiya FR Madison 8.31 5
5 Miller, Madison SO Cuba 8.39 4
6 Morley, Alli FR Pleasant Plains 8.45 3
7 Pineda, Amy FR Deer Creek-Mackinaw 8.49 2
8 Priddle, Andrea SO Litchfield 8.53 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnson, Tia SO Peoria Christian 8.29
2 Morley, Alli FR Pleasant Plains 8.35
3 Mooney, Erica SR Warrensburg-Latham 8.73
4 Ziglar, Kaleigh FR Mt. Olive 8.96
5 Brush, Schyler JR Rushville-Industry 9.19
6 Huffman, Allyson SO Routt 9.84
7 Litteer, Sarah SR Alton Marquette 9.84
8 Suchomski, Sophia FR Alton Marquette 11.64
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Oladipupo, Kite' SR St. Teresa 8.30
2 Swick, Hailey FR Virden 8.65
3 Durbin, Bailey SR Hillsboro 8.69
4 Musch, Mackenzie SR Virginia 8.82
5 Godart, Megan FR New Berlin 9.08
6 Boggs, Abby SO Sangamon Valley 9.11
7 Zulawski, Lindsey SR PORTA 9.18
8 Robinson, Madison SO Routt 9.83
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Miller, Madison SO Cuba 8.39
2 Babington, Eniola FR Pleasant Plains 8.64
3 Anderson, Tamia SO Madison 8.78
4 Camara, Juliette SR Cuba 9.13
5 Bunfill, Ally SR Virginia 9.22
6 Pfeiffer, Abby FR St. Teresa 9.99
7 Bollinger, Adrianna SO Meredosia-Chambersburg 10.45
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Priddle, Andrea SO Litchfield 8.50
2 Evans, Brianna JR North Greene 8.66
3 Lenington, Maddy FR Tremont 8.88
4 Blake, Lauren SR Athens 8.94
5 Classen, Isabella FR Delavan 9.06
6 Forshey, Kim SR Pittsfield 9.26
7 Fagan, Sakura FR PORTA 9.37
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 George, Taylor JR Warrensburg-Latham 8.25
2 McCarty, Tia SR Williamsville 8.77
3 Henrickson, Ashton SO Williamsville 8.91
4 Sedekum, Roxanne SO Peoria Christian 9.40
5 Patel, Manali JR Litchfield 9.48
6 Hampton, Lexi SO Lewistown 9.75
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Collins, Janiya FR Madison 8.39
2 Pineda, Amy FR Deer Creek-Mackinaw 8.44
3 Olin, Paige SR Carthage 8.63
4 Miller, Nicole JR Hillsboro 8.68
5 Glueck, Chloe JR Tremont 8.79
6 Bonani, Bethany SR New Berlin 8.98
7 Willis, Mia SR Gillespie 9.50
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wessel, Gretchen FR Pittsfield 8.73
2 Makolo, Jemima SO Rushville-Industry 9.04
3 Wilschitze, Rose JR Pleasant Hill 9.04
4 Rhodes, Katie SO Carthage 9.05
5 Hammann, Bette SR Gillespie 9.34
6 Myers, Kami SO Sangamon Valley 9.38
7 Arendt, Tierra SO Lewistown 9.44

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stahl, Summer FR Deer Creek-Mackinaw 32.97
2 Clanton, Maice FR North Greene 34.08
3 Pfeiffer, Abby FR St. Teresa 34.73
4 Suchomski, Sophia FR Alton Marquette 42.54
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Black, Annika FR Routt 30.41
2 Forshey, Kim SR Pittsfield 31.41
3 Nichelson, Emily SO Virden 31.80
4 Hampton, Lexi SO Lewistown 34.10
5 Barbee, Rayniece SO Madison 35.77
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ulrich, Joelle JR Tremont 30.67
2 Dennis, Ashley FR Sangamon Valley 30.73
3 Mann, Abby SO Sangamon Valley 31.05
4 Tobin, Kelly SO Routt 31.48
5 Borrowman, Cassie FR Mt. Olive 31.59
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Willis, Mia SR Gillespie 31.89
2 Koetzle, Kennedie FR Alton Marquette 32.14
3 Stoecker, Lindsay FR Gillespie 32.71
4 Fagan, Sakura FR PORTA 33.30
5 Kevilus, Cheyann FR Cuba 34.82
6 Bollinger, Adrianna SO Meredosia-Chambersburg 36.88
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wessel, Gretchen FR Pittsfield 30.24
2 Patel, Manali JR Litchfield 32.53
3 Smith, Ashleigh SR PORTA 32.55
4 Bunfill, Ally SR Virginia 33.11
5 Gretak, Lily FR Mt. Olive 33.48
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Swick, Hailey FR Virden 29.65
2 Evans, Brianna JR North Greene 30.23
3 Makolo, Jemima SO Rushville-Industry 30.44
4 Anello, Brianna SR Delavan 30.96
5 Classen, Isabella FR Delavan 31.09
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Madison SO Cuba 27.79 10
2 Thornton, Makenna JR St. Teresa 29.49 1
3 Welch, Emma SO Meredosia-Chambersburg 30.88
4 Wilschitze, Rose JR Pleasant Hill 31.03
5 Sedekum, Roxanne SO Peoria Christian 32.83
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Huber, Kyra FR Hillsboro 28.15 6
2 Pineda, Amy FR Deer Creek-Mackinaw 28.38 5
3 Sullivan, Shea JR New Berlin 28.54 4
4 Johnson, Tia SO Peoria Christian 28.57 3
5 Durbin, Bailey SR Hillsboro 29.61
6 Martin, Maria FR Williamsville 31.17
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Olin, Paige SR Carthage 29.44 2
2 Mooney, Erica SR Warrensburg-Latham 29.49
3 Musch, Mackenzie SR Virginia 29.66
4 Rhodes, Katie SO Carthage 30.55
5 Godart, Megan FR New Berlin 30.96
6 Brush, Schyler JR Rushville-Industry 31.71
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morley, Alli FR Pleasant Plains 28.04 8
2 Tewes, Hope SR Pleasant Plains 29.50
3 Henrickson, Ashton SO Williamsville 30.22

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fellhauer, Madi SO Routt 1:14.08
2 Bradley, Meredith FR Athens 1:14.65
3 Reynolds, Chontea SO Madison 1:17.58
4 Schmitz, Karly JR Meredosia-Chambersburg 1:17.97
5 Litteer, Sarah SR Alton Marquette 1:23.34
6 Brunner, Laura FR Springfield Lutheran 1:27.71
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Black, Annika FR Routt 1:10.17
2 Smith, Morgan JR Deer Creek-Mackinaw 1:13.19
3 Koetzle, Kennedie FR Alton Marquette 1:16.34
4 Howerter, Emma FR Cuba 1:17.18
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rieker, Grace SO Peoria Christian 1:10.36
2 Hooker, Anna SO St. Teresa 1:12.03
3 Budd, Sydney FR Sangamon Valley 1:15.57
4 Feldmann, Mallory JR Staunton 1:25.11
5 Rumbold, MacKenzie SO Tremont -
6 Moore, Tessa JR Mt. Olive -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meier, Kylie FR Hillsboro 1:06.42 1
2 Moore, Mikayla SO Deer Creek-Mackinaw 1:09.58
3 Hettmansberger, Kylie JR Judah Christian 1:11.11
4 Fry, Tori SO Williamsville 1:11.56
5 Tacud, Pamela SO St. Teresa 1:12.16
6 Pierson, Jeana SO Sangamon Valley 1:13.12
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vignos, Alyssa JR New Berlin 1:09.16
2 Bryant, Ashley FR Judah Christian 1:15.25
3 Brooks, Brynn SO Cuba 1:15.73
4 Privia, Courtney FR Virginia 1:32.73
5 Glick, Christina FR Virginia 1:37.63
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pickerill, Katherine SR PORTA 1:08.07
2 Miller, Keely SR PORTA 1:08.32
3 Calvert, Kelsey SO Hillsboro 1:08.98
4 Nichelson, Emily SO Virden 1:10.02
5 Logsdon, Aliyah JR Litchfield 1:13.32
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bauer, Sydney FR Pittsfield 1:05.96 3
2 Feagans, Lauren JR Pleasant Plains 1:06.40 2
3 Murphy, Zoe JR Mt. Olive 1:07.83
4 Klockenga, Kortney FR Pleasant Plains 1:08.87
5 Wellman, Kaela FR Liberty 1:12.11
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brodie, Mariah SR Carthage 1:01.48 10
2 Wagenbach, Bethany SO Tremont 1:02.20 8
3 Olroyd, Rachel FR Carlinville 1:02.93 6
4 Grotts, Brianna JR Carthage 1:04.65 5
5 Evans, Brianna JR North Greene 1:05.88 4
6 Bergee, Ali JR New Berlin 1:07.30

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Huffman, Allyson SO Routt 2:49.91
2 Wiseman, Noelle FR PORTA 3:10.54
3 Venters, Macie SO St. Teresa 3:12.17
4 Conway, Alli JR Judah Christian 3:12.45
5 Broaddus, Brandi SO Virden 3:20.34
6 Sunley, Amanda FR New Berlin 3:23.74
7 Brickey, Haylee SR North Greene 3:27.76
8 Marshall, Rose FR Routt 3:27.99
9 Meachum, Katie SO Warrensburg-Latham 4:00.31
10 Oliva, Candy FR Carthage 4:04.33
11 Walker, Zoey FR Virginia 4:06.11
12 Vance, Haily FR Virden 5:06.86
13 Whiting, Hailey SO Cuba -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rowe-Adams, Lauryn SO St. Teresa 2:50.14
2 Harris, Mackenzie SO Carlinville 2:57.34
3 Schmitz, Karly JR Meredosia-Chambersburg 2:59.86
4 Alepra, Sam JR Gillespie 3:01.77
5 Ingles, Hannah JR Rushville-Industry 3:05.98
6 Budd, Sydney FR Sangamon Valley 3:06.95
7 Shelts, Payton FR Rushville-Industry 3:07.13
8 Garrett, Olivia SO Sangamon Valley 3:08.46
9 Fuchs, Lexie FR New Berlin 3:09.47
10 Link, Abbie JR Virginia 3:15.16
11 Beard, Natalie JR PORTA 3:20.82
12 Kostecki, Lily JR Alton Marquette 3:23.35
13 Moore, Jamiya SO Madison 3:28.33
14 Booker, Clarise SO Tremont 3:32.52
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bauer, Sydney FR Pittsfield 2:36.27 1
2 Obert, Katelyn JR Liberty 2:40.00
3 Halliday, Natalie SR Alton Marquette 2:40.76
4 Throne, Madi FR Litchfield 2:43.35
5 Moore, Tessa JR Mt. Olive 2:44.50
6 Nejmanowski, Stasia SO Carlinville 2:47.09
7 Wellman, Kaela FR Liberty 2:48.57
8 Eschbach, Bailey FR Warrensburg-Latham 2:48.97
9 Lawson, Alex SO Midwest Central 2:51.25
10 Jackson, Deanna FR Hillsboro 2:52.09
11 Koechle, Audra FR Williamsville 2:57.01
12 Goldasich, Regan SR Gillespie 3:13.81
13 Snorton, Cajazzia SO Madison -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brodie, Mariah SR Carthage 2:23.64 10
2 Pawlak, Chelsea JR Deer Creek-Mackinaw 2:26.06 8
3 Galusha, Abbey SR Williamsville 2:31.04 6
4 Eck, Jackie JR Springfield Lutheran 2:34.73 5
5 Eck, Maddy SO Springfield Lutheran 2:35.45 4
6 Bottorff, Mysteree SR Deer Creek-Mackinaw 2:35.92 3
7 Goetz, April JR Auburn 2:36.05 2
8 Teal, Megan FR Delavan 2:37.39
9 Throne, Alexis JR Litchfield 2:40.20
10 Mayberry, Baylee FR Lewistown 2:40.45
11 Leverenz, Hannah SO Auburn 2:42.53
12 Hettmansberger, Kaytlyn SR Judah Christian 2:44.68
13 Pankey, Ali SR Pleasant Plains 2:55.18

Women's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cherry, Kendra JR Gillespie 6:39.84
2 Bedwell, Kiah FR Rushville-Industry 6:47.25
3 Helmerichs, Alaina SO Pleasant Plains 7:04.69
4 Fellhauer, Madi SO Routt 7:20.92
5 Guerieri, Sofia SR Cuba 7:29.47
6 Kostecki, Lily JR Alton Marquette 7:31.91
7 Link, Abbie JR Virginia 7:32.63
8 Morgan, Brittany SR Sangamon Valley 7:33.09
9 Brickey, Haylee SR North Greene 7:58.06
10 Deutermann, Hannah SR Cuba 8:00.22
11 Glick, Christina FR Virginia 9:16.93
12 Vance, Haily FR Virden -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnston, Holly SO Warrensburg-Latham 6:18.65
2 Eschbach, Bailey FR Warrensburg-Latham 6:22.31
3 Koechle, Audra FR Williamsville 6:23.68
4 Anderson, Chloe SR Deer Creek-Mackinaw 6:29.12
5 Stier, Amber SO PORTA 6:30.05
6 Garrett, Olivia SO Sangamon Valley 6:37.42
7 Hedlund, Michelle SR Pleasant Plains 6:43.94
8 Gudwein, Grace SO Williamsville 6:46.80
9 Conway, Alli JR Judah Christian 7:05.45
10 Witte, Annie JR Deer Creek-Mackinaw 7:09.63
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brauer, Maria SR PORTA 5:24.36 10
2 Madden, Colleen SR Carlinville 5:26.84 8
3 Travis, Briana JR Litchfield 5:36.20 6
4 Krasa, Laura SO Judah Christian 5:37.42 5
5 Roper, Jacey SR Carlinville 5:37.97 4
6 Robbins, Katelyn FR Liberty 5:39.81 3
7 Goetz, April JR Auburn 5:44.17 2
8 Cleary, Kelsey SR St. Teresa 5:49.13 1
9 Quarton, Alexandria SR Litchfield 5:51.36
10 Tournoux, Brigid FR Springfield Lutheran 5:58.18
11 Tournoux, Bernadette FR Springfield Lutheran 5:58.28
12 Goldring, Mackenzie SO Lewistown 5:59.46
13 Halliday, Natalie SR Alton Marquette 6:04.15

Women's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vignos, Alyssa JR New Berlin 9.65 10
2 Schmidt, Amanda JR Gillespie 9.67 8
3 Clouser, Amber SR Pleasant Plains 9.90 6
4 Switzer, DaeLin FR St. Teresa 10.29 5
5 Briney, Emily FR Astoria 10.32 4
6 Orwig, Kailey SO Rushville-Industry 10.40 3
7 Coughlin, Becca JR Williamsville 10.57 2
8 Baker, Adelle FR Tremont 10.89 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Schmidt, Amanda JR Gillespie 9.80
2 Orwig, Kailey SO Rushville-Industry 10.87
3 Welch, Emma SO Meredosia-Chambersburg 11.08
4 Pierson, Jeana SO Sangamon Valley 11.61
5 McCaslin, Haley FR Hillsboro 11.63
6 Feldmann, Mallory JR Staunton 12.14
7 Rottinghaus, Morgan JR Williamsville 12.45
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Switzer, DaeLin FR St. Teresa 10.62
2 Baker, Adelle FR Tremont 10.90
3 Kennedy, Kristen FR Pleasant Plains 11.10
4 Briney, Gracie JR Rushville-Industry 11.10
5 Calvert, Kelsey SO Hillsboro 11.71
6 Beckerman, Celia FR PORTA 11.99
7 Helmich, Hannah FR Virginia 12.61
8 Jackson, Hannah JR Routt 13.04
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Clouser, Amber SR Pleasant Plains 9.84
2 Briney, Emily FR Astoria 10.37
3 Nutakor, Vanessa JR St. Teresa 10.92
4 Coffey, Lexi SR Athens 11.06
5 Walker, Brooke JR Meredosia-Chambersburg 11.30
6 Clarke, Maria SR Mt. Olive 11.65
7 Sholl, Annie SO Carthage 12.79
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Vignos, Alyssa JR New Berlin 9.89
2 Coughlin, Becca JR Williamsville 10.71
3 Welker, Josie JR Lewistown 10.98
4 Maguire, Ali SR Auburn 11.05
5 Jackson, Abby JR Routt 11.73
6 Hemberger, Sarah Kate SO Auburn 11.85
7 Kevilus, Cheyann FR Cuba 13.21

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Virden A Jayden Cole, Brandi Broaddus,
Emily Nichelson, Hailey Swick
2:05.94
2 Routt A Annika Black, Abby Jackson,
Madi Fellhauer, Kelly Tobin
2:06.90
3 Meredosia-Chambersburg A Emma Welch, Adrianna Bollinger,
Karly Schmitz, Brooke Walker
2:09.71
4 Lewistown A Lexi Hampton, Josie Welker,
Tierra Arendt, Baylee Mayberry
2:09.72
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 PORTA A Katherine Pickerill, Keely Miller,
Celia Beckerman, Ashleigh Smith
1:59.14
2 Cuba A Brynn Brooks, Juliette Camara,
Cheyann Kevilus, Madison Miller
2:03.19
3 Deer Creek-Mackinaw A Victoria Myers, Belen Armendarez,
Christina Creager, Tabatha Murphy
2:03.59
4 Sangamon Valley A Kami Myers, Abby Boggs,
Abby Mann, Hayley Fitzpatrick
2:03.61
5 Virginia A Ally Bunfill, Courtney Privia,
Hannah Helmich, Mackenzie Musch
2:12.97
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Warrensburg-Latham A Erica Mooney, Grace Johnston,
Anna Buchholz, Taylor George
1:57.53 4
2 Gillespie A Abbie Barber, Bette Hammann,
Amanda Schmidt, Jaiden Braundmeier
1:58.20 2
3 New Berlin A Alyssa Vignos, Shea Sullivan,
Ali Bergee, Megan Godart
1:58.64
4 Hillsboro A Kyra Huber, Hattie Malloy,
Kirsten Clevelend, Bailey Durbin
1:58.85
5 Tremont A Abby Biggs, Kenzie Gossmeyer,
Chloe Glueck, Abi Baurer
2:00.69
6 Mt. Olive A Cassie Borrowman, Lily Gretak,
Kaleigh Ziglar, Zoe Murphy
2:02.56
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Pleasant Plains A Lauren Feagans, Alli Morley,
Lauryn Leonard, Hope Tewes
1:52.57 10
2 Carthage A Paige Olin, Brianna Grotts,
Mariah Brodie, Katie Rhodes
1:53.03 8
3 St. Teresa A Kite' Oladipupo, Brianna Niebrugge,
Makenna Thornton, DaeLin Switzer
1:53.09 6
4 Litchfield A Andrea Priddle, Aliyah Logsdon,
Ellie Niemann, Courtney Priddle
1:54.02 5
5 Williamsville A Tia McCarty, Maria Martin,
Ashton Henrickson, Abbey Galusha
1:58.17 3
6 Madison A Tamia Anderson, Janiya Collins,
Glorianna Greer, Delphanae Griffin
1:58.27 1

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Switzer, DaeLin FR St. Teresa 5' 2.0" 10
2 Niemann, Ellie JR Litchfield 5' 2.0" 8
3 McCaslin, Haley FR Hillsboro 5' 2.0" 6
4 Tewes, Hope SR Pleasant Plains 5' 2.0" 5
5 Fox, Billi SR Illini Bluffs 5' 2.0" 4
6 Feagans, Lauren JR Pleasant Plains 5' 0.0" 3
7 Nutakor, Vanessa JR St. Teresa 4' 8.0" 1
8 Ward, Madeline SR Rushville-Industry 4' 8.0" 1
9 Wilson, Phoebe JR Hillsboro 4' 8.0" 1
10 Welker, Josie JR Lewistown 4' 8.0"
11 Wellman, Kaela FR Liberty 4' 6.0"
12 Hampton, Lexi SO Lewistown -
13 Eccles, Abby SR Gillespie -
14 Jackson, Hannah JR Routt -
15 Robinson, Madison SO Routt -
16 Alepra, Sam JR Gillespie -
17 Labonte, Abby JR Mt. Olive -

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Denby, Katie SR Carlinville 10' 0.0" 10
2 Smith, Emma FR Carlinville 9' 0.0" 8
3 Gossmeyer, Kenzie JR Tremont 8' 6.0" 6
4 Eccles, Abby SR Gillespie 7' 6.0" 3.5
5 Barber, Abbie SO Gillespie 7' 6.0" 3.5
6 Churchill, Taylor JR South Fulton 7' 6.0" 3.5
7 Taylor, Saydi SR Litchfield 7' 6.0" 3.5
8 Orwig, Kailey SO Rushville-Industry 7' 6.0" 1
9 Plumer, Madison SR Rushville-Industry 7' 6.0"
10 Jackson, Deanna FR Hillsboro 7' 0.0"
11 Calvert, Faith FR Hillsboro 7' 0.0"
12 Fox, Jacqueline JR Staunton 7' 0.0"
13 Huff, Rhiana SR Lewistown 7' 0.0"
14 McLeod, Marli SO St. Teresa 6' 6.0"

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oladipupo, Kite' SR St. Teresa 16' 6.0" 10
2 Clouser, Amber SR Pleasant Plains 16' 2.5" 8
3 Pineda, Amy FR Deer Creek-Mackinaw 15' 10.5" 6
4 Niemann, Ellie JR Litchfield 15' 9.0" 5
5 Bauer, Sydney FR Pittsfield 15' 5.0" 4
6 Klockenga, Kortney FR Pleasant Plains 15' 1.5" 3
7 Johnston, Grace FR Warrensburg-Latham 14' 11.0" 2
8 Baurer, Abi FR Tremont 14' 9.0" 1
9 Huber, Kyra FR Hillsboro 14' 7.5"
10 Nutakor, Vanessa JR St. Teresa 14' 7.0"
11 Griffin, Delphanae JR Madison 14' 5.0"
12 Biggs, Abby JR Tremont 14' 2.0"
13 Bergee, Ali JR New Berlin 13' 11.0"
14 Miller, Madison SO Cuba 13' 11.0"
15 Braundmeier, Jaiden SO Gillespie 13' 10.5"
16 Kinsey, Kylie SO Hillsboro 13' 10.0"
17 Wieneke, Kiristen JR Pleasant Hill 13' 9.5"
18 Musch, Mackenzie SR Virginia 13' 7.0"
19 Walker, Brooke JR Meredosia-Chambersburg 13' 5.0"
20 Maguire, Ali SR Auburn 13' 3.0"
21 Fitzpatrick, Hayley SO Sangamon Valley 13' 1.0"
22 Fagan, Sakura FR PORTA 12' 11.0"
23 Dennis, Ashley FR Sangamon Valley 12' 11.0"
24 Carithers, Jessica FR Deer Creek-Mackinaw 12' 10.5"
25 Gibbs, Sydney SO Virden 12' 10.0"
26 Ball, Aunna SO Cuba 12' 7.0"
27 McGuire, Kala SO New Berlin 12' 4.0"
28 Fellhauer, Madi SO Routt 12' 0.0"
29 Jackson, Abby JR Routt 11' 11.5"
30 Zulawski, Lindsey SR PORTA 11' 11.5"
31 Greer, Glorianna SO Madison 11' 5.5"
32 Payne, Aspen FR Carthage 10' 8.0"
33 Sholl, Annie SO Carthage 10' 5.0"
34 Davis, Mikka JR Virden 9' 3.5"

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 George, Maggie SO Springfield Lutheran 24' 6.0"
2 Blasko, Kaitlyn FR Athens 24' 3.0"
3 Hinegardner, Madi JR North Greene 23' 11.0"
4 Wilson, Phoebe JR Hillsboro 23' 8.0"
5 Creager, Kathleen SR Deer Creek-Mackinaw 23' 6.0"
6 Antonacci, Morgan SO New Berlin 23' 6.0"
7 Jackson, Hannah JR Routt 23' 5.0"
8 West, Grace FR Athens 23' 5.0"
9 Barbee, Pierra FR Madison 23' 0.0"
10 Kevilus, Cheyann FR Cuba 22' 8.0"
11 Whisler, Brooke JR Virden 22' 6.0"
12 Koniak, Anna SO Mt. Olive 20' 8.0"
13 Brunner, Laura FR Springfield Lutheran 20' 2.0"
14 Rout , Mckenzie JR Sangamon Valley 19' 1.0"
15 Walker, Zoey FR Virginia 18' 11.0"
16 Knowles, Marley SO Deer Creek-Mackinaw 16' 5.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gibson, Lynsey SR Gillespie 30' 7.0" 1
2 Wyatt, Sydney SR New Berlin 29' 8.0"
3 Aluyi, Mo FR Tremont 29' 1.0"
4 Campbell, Cleo FR Carlinville 27' 11.0"
5 Karnes, Lauren JR Litchfield 27' 8.0"
6 Fenton, Tatum JR Litchfield 27' 5.0"
7 Bennett, Morgan SR Lewistown 27' 5.0"
8 Szykulski, Alexis JR Carthage 27' 2.0"
9 Johnson, Emma FR Peoria Christian 27' 2.0"
10 Martin, Maria FR Williamsville 26' 2.0"
11 Hooker, Anna SO St. Teresa 25' 8.0"
12 Schneider, Kelly SR Mt. Olive 25' 7.0"
13 Wilson, Jayla SO Meredosia-Chambersburg 25' 6.0"
14 Gerber, Nicky SO Lewistown 24' 11.0"
15 Coats, Allison JR Virginia 22' 3.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Young, K.D. JR Warrensburg-Latham 47' 7.0" 10
2 Clowers, Rachel SR Pleasant Hill 39' 6.0" 8
3 McElroy, Megan SR Carthage 37' 0.0" 6
4 Lamb, Ellie FR Rushville-Industry 35' 1.0" 5
5 Abell, Katie FR Routt 34' 5.0" 4
6 Sullivan, Lauren SO Virden 33' 3.0" 3
7 Coady, Jade SR Williamsville 31' 2.0" 2
8 Hartman, Renee SO Tremont 30' 7.0"
9 DeJaynes, Noelle FR St. Teresa 30' 5.0"
10 Pisaniello, Kaitlynn JR Warrensburg-Latham 29' 9.0"
11 Miller, Nicole JR Hillsboro 29' 6.0"
12 Schmitt, C.J. SR Pleasant Plains 29' 5.0"
13 Goldasich, Regan SR Gillespie 29' 3.0"
14 Sibert, Shae JR Pleasant Plains 27' 0.0"