SSC Red Indoor Championships

Scores:
Team Score
Shepard131
Argo90
Richards (Oak Lawn)88
Eisenhower (Blue Island)82
Reavis51
Oak Lawn Community50
Evergreen Park4

Men's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barber, Keshawn JR Argo 7.07
2 Ingram, Tajuan JR Evergreen Park 7.31
3 Stahr, Jose JR Reavis 7.53
4 Woods, Trevon SO Evergreen Park 7.58
5 Rodriguez, Julian JR Evergreen Park 7.66
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Scott, Kenny SR Eisenhower (Blue Island) 6.80 6
2 Allan, Moayad SR Shepard 7.03
3 Smith, Tyreese SR Shepard 7.08
4 Williams, Christian JR Argo 7.10
5 Wilson, Devontta JR Reavis 7.10
6 Smith, Shane SR Oak Lawn Community 7.17
7 Salazar, Sam JR Reavis 7.25
8 Knapp, Peter SR Oak Lawn Community 7.27
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bridgewater, William SR Richards (Oak Lawn) 6.72 10
2 Morrison, Aaron SR Argo 6.76 8
3 Rueck, EJ SR Shepard 6.80 4
4 Williams, Jaylin SR Richards (Oak Lawn) 6.95 2
5 Baitly, Tim SO Eisenhower (Blue Island) 6.97 1
6 Thompson, Anthony JR Richards (Oak Lawn) 6.99
7 Graham, Rayshawn SR Eisenhower (Blue Island) 7.11
8 Clark, Jabari JR Oak Lawn Community 7.23

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Eric JR Evergreen Park 24.91 1
2 Characa, David SR Reavis 28.29
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ingram, Tajuan JR Evergreen Park 25.10
2 Salazar, Sam JR Reavis 25.37
3 Cosgrove, Jimmy JR Evergreen Park 26.60
4 Suarez, Andy SR Reavis 26.63
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barber, Keshawn JR Argo 25.32
2 Easter, Antoinie JR Eisenhower (Blue Island) 25.80
3 Short, Kyle SR Oak Lawn Community 25.94
4 Merrill, Jordan SR Richards (Oak Lawn) 25.94
5 Smith, Shane SR Oak Lawn Community 25.95
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Patterson, Ottis SR Richards (Oak Lawn) 24.13 6
2 Clark, Jabari JR Oak Lawn Community 24.70 2
3 Baitly, Tim SO Eisenhower (Blue Island) 25.01
4 Williams, Christian JR Argo 25.08
5 Harrison, Demetrius JR Shepard 25.18
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rueck, EJ SR Shepard 23.74 10
2 Graham, Rayshawn SR Eisenhower (Blue Island) 23.81 8
3 Bridgewater, William SR Richards (Oak Lawn) 24.27 4
4 Lindsey, Khaleel JR Shepard 25.47
5 Morrison, Aaron SR Argo -

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 De Alba, Mike JR Reavis 1:02.11
2 Chavez, Orlando JR Reavis 1:02.68
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams , Jovanni SO Eisenhower (Blue Island) 59.00
2 Barrera, Eduardo JR Argo 59.20
3 Ayyad, Bilal SR Reavis 59.74
4 Arias, Kevin JR Oak Lawn Community 1:00.37
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Deloera, Ricardo JR Argo 56.92
2 Anderson, D'Marcus SR Shepard 1:00.15
3 Odwyer, Colin JR Evergreen Park 1:02.31
4 Olsen, Matt FR Evergreen Park 1:02.73
5 Rodriguez, Julian JR Evergreen Park 1:03.99
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Serna, Sergio JR Oak Lawn Community 56.51 2
2 Huntley, Darius SR Eisenhower (Blue Island) 56.52 1
3 Colbert, Ivan SO Richards (Oak Lawn) 57.65
4 Humphrey, Dalvin FR Shepard 57.96
5 Kenny, Alexander SR Oak Lawn Community 57.99
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nalls, Torrey JR Richards (Oak Lawn) 54.16 10
2 Rogers, Quincy SR Richards (Oak Lawn) 54.18 8
3 Garcia, Carlos JR Argo 54.32 6
4 Young, Elihu SO Eisenhower (Blue Island) 56.03 4
5 Hauser, Brian SO Shepard 56.88

Men's 600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Campos, Juan JR Argo 1:38.68 2
2 Zuiker, Jake JR Shepard 1:43.69
3 Valadez, Jesus SR Eisenhower (Blue Island) 1:44.67
4 Leyva, Fausto JR Reavis 1:48.07
5 Vallejo, Christian SR Eisenhower (Blue Island) 1:48.91
6 Xigue, Miguel FR Evergreen Park 1:49.11
7 Anderson, Liam JR Evergreen Park 1:50.31
8 Rojas, Emanuel SR Eisenhower (Blue Island) 1:51.00
9 Dunlap, Anthony SO Evergreen Park 2:04.09
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Flores, Geraldo SR Argo 1:27.90 10
2 Warywodo, Marek SR Richards (Oak Lawn) 1:31.53 8
3 Milkus, Paul JR Shepard 1:31.87 6
4 Walker, Troy JR Oak Lawn Community 1:38.57 4
5 Rios, Josh SO Oak Lawn Community 1:38.77 1
6 Guevara, Josue JR Argo 1:39.14
7 Zeid, Moe SR Reavis 1:39.46
8 Suarez, Alec SO Oak Lawn Community 1:39.97
9 Lopez, Hector JR Reavis 1:47.75
10 Pordowski, Alec SR Shepard -

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ortega, Miguel FR Eisenhower (Blue Island) 2:22.45
2 Munoz, Rafael SR Reavis 2:25.98
3 Soto, Francisco SO Argo 2:26.29
4 Garza, Matt SR Argo 2:26.33
5 House, Lance FR Richards (Oak Lawn) 2:40.43
6 Giordani, Donovan SR Richards (Oak Lawn) 2:41.22
7 St.Clair, Malak SR Evergreen Park 3:00.07
8 Holifield, Horace FR Evergreen Park -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barajas, Alvaro SO Argo 2:01.90 10
2 Courtney, Kevin SR Shepard 2:09.04 8
3 English, Joshua SO Eisenhower (Blue Island) 2:09.07 6
4 Smith, Jason SR Shepard 2:10.03 4
5 Beltran, Jose SR Shepard 2:10.50 2
6 Arana, Diego JR Oak Lawn Community 2:11.87 1
7 Williams, Romello SR Oak Lawn Community 2:17.41
8 Salazar, Juan SR Reavis 2:18.43
9 Suarez, Alec SO Oak Lawn Community 2:20.85
10 Camacho, Hugo SR Reavis 2:25.18

Men's 1,600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Raybould, Steven SR Oak Lawn Community 5:02.80
2 Guptill, Steve SR Reavis 5:15.78
3 Chapman, Nick SO Eisenhower (Blue Island) 5:16.80
4 Zieba, Robert SO Reavis 5:17.47
5 Meza, Dan SO Evergreen Park 5:18.67
6 Sciaky, Eric SR Oak Lawn Community 5:27.98
7 Brennan, Steve FR Evergreen Park 5:53.61
8 Brennan, Liam FR Richards (Oak Lawn) 6:16.26
9 Tawil, Ibraheem FR Richards (Oak Lawn) -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Washington, Caleb JR Shepard 4:38.13 10
2 Delgado, Christian SR Argo 4:48.62 8
3 Arana, Diego JR Oak Lawn Community 4:49.50 6
4 Maty, Brian JR Shepard 4:52.58 4
5 Iaquinta, Joey JR Shepard 4:52.84 2
6 Rangle, Jordi SR Eisenhower (Blue Island) 4:53.01 1
7 Esparza, Gabe SR Eisenhower (Blue Island) 4:53.10
8 Lopez, Erick SO Argo 5:04.67
9 Behling, John JR Reavis 5:08.51
10 Starczowski, Adrian SR Argo 5:24.12

Men's 3,200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Garrett SR Shepard 10:21.23 10
2 Raybould, Steven SR Oak Lawn Community 10:25.94 8
3 Rangle, Jordi SR Eisenhower (Blue Island) 10:29.34 6
4 Callahan, Kevin JR Shepard 10:40.32 4
5 Esparza, Gabe SR Eisenhower (Blue Island) 10:41.96 2
6 Gibson, Matt JR Shepard 10:42.24 1
7 Cruz, Ernan SO Argo 10:48.57
8 Rangel, Manuel JR Argo 11:19.31
9 Meza, Dan SO Evergreen Park 11:34.23
10 Baldwin, Brian SR Oak Lawn Community 11:39.68
11 Zambrano, Alejandro FR Reavis 11:45.06
12 Hernandez, Juan SO Oak Lawn Community 11:46.23
13 Garcia, Fabian SO Reavis 12:02.11
14 Jafar, Ali SR Reavis 12:09.29
15 Garcia, Jose FR Eisenhower (Blue Island) 12:20.19
16 Marciniak, Marcin JR Argo 12:29.93
17 Brennan, Nolan FR Evergreen Park 12:53.66
18 Tawil, Ibraheem FR Richards (Oak Lawn) 13:20.05
19 Brennan, Liam FR Richards (Oak Lawn) 13:47.55

Men's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rascon, Ricardo SR Reavis 9.75
2 Castro, Sebastian FR Richards (Oak Lawn) 9.96
3 Arias, Kevin JR Oak Lawn Community 10.56
4 Onyango, Jeremy SR Evergreen Park 10.94
5 Ramirez, Brandon SO Argo -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Colbert, Ivan SO Richards (Oak Lawn) 8.82 1
2 Dominguez, Andy SR Reavis 8.90
3 Smith , Brandon SR Eisenhower (Blue Island) 8.90
4 Ayyad, Bilal SR Reavis 9.38
5 Lopez, Fernando SR Oak Lawn Community 10.05
6 Lundeen, Zack JR Evergreen Park 10.40
7 Doyle, Joe SR Richards (Oak Lawn) 10.51
8 Walters, Jacob JR Shepard 10.76
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Corry SR Shepard 8.12 10
2 Carter, Nieko SO Shepard 8.40 8
3 Ahmed, Sameh SR Argo 8.62 6
4 Ikner, Khalin JR Argo 8.66 4
5 Kayode, Idowo SO Eisenhower (Blue Island) 8.74 2
6 Baitly, Tim SO Eisenhower (Blue Island) 8.87
7 Paslawski, Justin JR Oak Lawn Community 8.90
8 Green, Kobe SO Evergreen Park 9.48

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gill, Christian SR Reavis 19' 5.0" 4
2 Wilson, Devontta JR Reavis 18' 8.0" 1
3 Zidan, Abe SR Reavis 17' 11.0"
4 Isa, Yousef FR Shepard 17' 2.0"
5 Andrews, Martell SR Argo 17' 0.0"
6 Dillon, Donald SR Argo 16' 10.0"
7 Kenny, Alexander SR Oak Lawn Community 16' 8.0"
8 Williams, Damian SR Evergreen Park 15' 6.0"
9 Torres, David SO Evergreen Park 12' 0.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carter, Nieko SO Shepard 21' 0.0" 10
2 Scott, Kenny SR Eisenhower (Blue Island) 20' 5.75" 8
3 Patterson, Ottis SR Richards (Oak Lawn) 19' 9.5" 6
4 Harrison, Demetrius JR Shepard 18' 9.5" 2
5 Bridgewater, William SR Richards (Oak Lawn) 18' 7.0"
6 Easter, Antoinie JR Eisenhower (Blue Island) 18' 5.0"
7 Knapp, Peter SR Oak Lawn Community 17' 9.0"
8 Bolton, Chakka SR Richards (Oak Lawn) 17' 9.0"
9 Short, Kyle SR Oak Lawn Community 17' 7.0"
10 Strothers, Reginald SO Argo 16' 4.5"
11 Lordo, Calvin SO Evergreen Park 15' 4.0"

Men's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Seymore, Tyrell FR Reavis 38' 0.0" 2
2 Easter, Antoinie JR Eisenhower (Blue Island) 36' 3.0"
3 Suarez, Andy SR Reavis 35' 8.0"
4 Avant, Dajwon SO Shepard 35' 0.0"
5 Brown, Mawon JR Shepard 34' 4.0"
6 McClaurin , Davonne SO Eisenhower (Blue Island) 34' 1.5"
7 Chacon, Jonathan FR Oak Lawn Community 30' 5.0"
8 Herrea, Jorge FR Eisenhower (Blue Island) 29' 0.0"
9 Rodriguez, Julian JR Evergreen Park -
10 Anderson, Liam JR Evergreen Park -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carter, Nieko SO Shepard 40' 8.0" 10
2 Ahmed, Sameh SR Argo 38' 9.5" 8
3 Patterson, Ottis SR Richards (Oak Lawn) 38' 5.5" 6
4 Gill, Christian SR Reavis 38' 5.0" 4
5 Short, Kyle SR Oak Lawn Community 37' 6.0" 1
6 Williams, Christian JR Argo 37' 2.0"
7 Merrill, Jordan SR Richards (Oak Lawn) 36' 9.0"
8 Bolton, Chakka SR Richards (Oak Lawn) 36' 7.0"
9 Rodriguez, Miguel JR Argo 35' 2.0"
10 Kenny, Alexander SR Oak Lawn Community 34' 9.0"
11 Green, Kobe SO Evergreen Park 33' 9.0"

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baker, Jovanni SR Eisenhower (Blue Island) 42' 9.0" 1
2 Stubenfield, Devon JR Oak Lawn Community 35' 5.0"
3 Ford, Brendan JR Evergreen Park 35' 1.0"
4 Dickey, Justin SO Shepard 35' 0.0"
5 Smart, Sylvane SR Evergreen Park 34' 5.5"
6 McNicholas, Kory FR Oak Lawn Community 32' 7.0"
7 Hussain, Malik SR Argo 32' 4.5"
8 Ercakar, Atakin FR Shepard 32' 2.0"
9 Holguin, Marcos SO Evergreen Park 31' 2.0"
10 Ayesh, Mohammad FR Argo 29' 8.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rapacz, Jim SR Reavis 44' 1.0" 10
2 Esparza, Tom JR Reavis 43' 9.0" 8
3 Michaels, Patrick SO Oak Lawn Community 43' 8.0" 6
4 Hurtado, Fermin SR Eisenhower (Blue Island) 43' 7.0" 4
5 Benson, Sultan SR Richards (Oak Lawn) 43' 4.5" 2
6 Wasielewski, Noah SO Reavis 42' 5.0"
7 Hill, Josh SR Richards (Oak Lawn) 37' 11.0"
8 Jawor, Dan SO Argo 37' 9.0"
9 Penny, Dylan SR Richards (Oak Lawn) 35' 9.0"
10 White, Anthony SR Eisenhower (Blue Island) 33' 3.0"