Decatur Area Girls Indoor Invitational

Women's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lee, Stacia SR Decatur Eisenhower 7.81
2 George, Taylor JR Warrensburg-Latham 8.20
3 Oladipupo, Kite' SR St. Teresa 8.31
4 Woerner, Allison JR Glenwood 8.35
5 Meyer, Maddie JR Argenta-Oreana 8.38
6 Newingham, Isabella SR Macon Meridian 8.40
7 Thompson, Ciara SO Mt. Zion 8.50
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Oladipupo, Kite' SR St. Teresa 8.32
2 Meyer, Cassie JR Argenta-Oreana 8.52
3 Park, Madisen SR Mt. Zion 8.96
4 Boggs, Abby SO Sangamon Valley 9.08
5 Czerniak, Hanna FR Macon Meridian 9.84
6 Pfeiffer, Abby FR St. Teresa 9.93
7 DePaepe, Meredith SO Taylorville 10.63
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Newingham, Isabella SR Macon Meridian 8.37
2 Werts, Maggie SO Clinton 8.74
3 Alvis, Hannah FR Mattoon 9.05
4 Paxton, Savanah FR Clinton 9.14
5 Teichman, Allison FR Springfield 9.16
6 Enlow, Haley SR Sacred Heart-Griffin 9.32
7 Mann, Abby SO Sangamon Valley 9.47
8 Stevens, Maddie FR Clinton 9.59
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Thompson, Ciara SO Mt. Zion 8.48
2 Burnes, Hannah FR Springfield 8.89
3 Danmole, Victoria SR Glenwood 9.16
4 Doss, Lexi SR Macon Meridian 9.27
5 Shirley, Alexis SO Taylorville 9.71
6 Coy, Courtney FR Taylorville 9.73
7 Smith, Abby FR Macon Meridian 10.31
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 George, Taylor JR Warrensburg-Latham 8.24
2 Woerner, Allison JR Glenwood 8.31
3 Webb, LeAndra SR Mattoon 8.50
4 Kazee, Briittany JR Glenwood 8.81
5 Enlow, Allison SO Sacred Heart-Griffin 9.81
6 Bitting, Maddie FR Mattoon 10.24
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Meyer, Maddie JR Argenta-Oreana 8.48
2 Tippitt, Ellison SO Taylorville 8.83
3 Hogan, Aris FR Mahomet-Seymour 9.03
4 Cox, Grace SO Springfield 9.20
5 Dennis, Amari SO MacArthur 9.34
6 Myers, Kami SO Sangamon Valley 9.46
7 Lawson, Alyssa FR Mattoon 10.32
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Martin, Tina SO Decatur Eisenhower 7.90
2 Nichols, Lakeida FR Mahomet-Seymour 8.52
3 Roesch, Erin SO Glenwood 8.99
4 Shelton, Areanna FR Decatur Eisenhower 9.08
5 Fisher, Libby SO Mt. Zion 9.10
6 Hopkins, Courtney FR Shelbyville 9.61
7 Lane, Kasey SR Sangamon Valley 9.78
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lee, Stacia SR Decatur Eisenhower 7.84
2 Reed, Caderia JR MacArthur 8.52
3 Wright, Shae JR Clinton 8.64
4 Johnston, Grace FR Warrensburg-Latham 8.93
5 Kincade, Taylor FR Warrensburg-Latham 9.53
6 Connor, Amber SR Springfield 10.12
7 Hicks, Emily FR Shelbyville -

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Neal, Bri JR MacArthur 30.51
2 Coy, Courtney FR Taylorville 32.56
3 Shirley, Alexis SO Taylorville 32.79
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Henson, Gillian FR Clinton 31.26
2 Mackling, Ashlyn FR Mt. Zion 31.72
3 Mann, Abby SO Sangamon Valley 32.70
4 Renek, Cheyanne SO Taylorville 32.82
5 Rotherham, Sara JR Sacred Heart-Griffin 34.46
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pruser, Riley FR Clinton 29.54
2 Storm, Emmalee SO Shelbyville 29.86
3 Damery, Celine SR Mt. Zion 30.19
4 Hooker, Anna SO St. Teresa 31.53
5 Fried, Rose SO Mahomet-Seymour 31.57
6 Fitzpatrick, Hayley SO Sangamon Valley 32.59
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thornton, Makenna JR St. Teresa 28.96
2 Nichols, Lakeida FR Mahomet-Seymour 29.08
3 Lahr, Ciara SO Glenwood 29.22
4 O'Brien, Mary FR Sacred Heart-Griffin 31.82
5 Doss, Lexi SR Macon Meridian 32.16
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cook, Mackenzie SO Decatur Eisenhower 28.04
2 Woerner, Allison JR Glenwood 28.05
3 Meyer, Cassie JR Argenta-Oreana 28.85
4 Webb, LeAndra SR Mattoon 28.86
5 Johnston, Grace FR Warrensburg-Latham 30.49
6 Webb, Nyah FR Springfield 30.58
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 George, Taylor JR Warrensburg-Latham 27.42
2 Thompson, Sierra JR Mattoon 27.62
3 Udake, Chieme JR Springfield 29.40
4 Reed, Caderia JR MacArthur 29.76
5 Newingham, Isabella SR Macon Meridian 30.23

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ganley, Rosie JR MacArthur 1:09.28
2 Renek, Cheyanne SO Taylorville 1:14.76
3 Warren, Halle SO Clinton 1:25.28
4 Holmes, Samantha FR Decatur Eisenhower 1:27.12
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Donald, Rheannah FR Shelbyville 1:12.28
2 Philpott, Emma FR Mattoon 1:14.90
3 Kraus, Raylynn SO Mt. Zion 1:19.59
4 Lynch, Kitt SO Taylorville 1:22.03
5 Garcia, Mya FR Mattoon 1:23.46
6 Miller, Savannah SO Clinton 1:35.70
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mattera, Hali SR Glenwood 1:09.04
2 Dickenson, Rachel FR Glenwood 1:09.26
3 Foltz, Cece FR Sacred Heart-Griffin 1:11.92
4 Mackling, Kaelyn FR Mt. Zion 1:12.61
5 Budd, Sydney FR Sangamon Valley 1:14.99
6 Haynes, Jasmine SR Decatur Eisenhower 1:18.22
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tomasello, Xanna FR Taylorville 1:09.10
2 Buchholz, Anna JR Warrensburg-Latham 1:09.92
3 Hale, Maggie FR Macon Meridian 1:11.15
4 Wetzel, Hannah JR Macon Meridian 1:11.67
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goff, Aly SR Springfield 1:04.40
2 Niebrugge, Brianna JR St. Teresa 1:05.78
3 Buzicky, Madison SR Mahomet-Seymour 1:06.47
4 Rolf, Carrie SR Springfield 1:08.37
5 Kyle, Abby FR Mahomet-Seymour 1:09.18
6 Pierson, Jeana SO Sangamon Valley 1:14.47

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garrett, Olivia SO Sangamon Valley 3:08.04
2 Smith, Abigail SO Taylorville 3:15.91
3 Michalek, Taylor FR Mt. Zion 3:17.75
4 Wooter, Baylee FR Mt. Zion 3:28.40
5 Ostrowksy, Sydney SO Taylorville 3:56.84
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Plush, Maggie FR Mattoon 2:54.07
2 Bailey, Bridget SO Mt. Zion 2:57.81
3 Carsten, Lily SO Sacred Heart-Griffin 3:05.92
4 Budd, Sydney FR Sangamon Valley 3:06.96
5 Karraker, Jenny SR Shelbyville 3:07.78
6 Wertz, Emma SO Clinton 3:20.81
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Drake, Elle SR Mattoon 2:35.89
2 Rios, Marissa JR Glenwood 2:37.28
3 Kassem, Samira JR Mahomet-Seymour 2:38.30
4 Tacud, Pamela SO St. Teresa 2:47.15
5 Walton, Elizabeth SO Taylorville 2:51.76
6 Ressel, Ally JR Springfield 2:54.38
7 Devlin, Madison FR Springfield 2:55.34
8 Lakshmanan, Tegan SO St. Teresa 2:55.73
9 Siltman, Kaitlyn SR Clinton 3:11.06
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roney, Laurel SO Mahomet-Seymour 2:31.05
2 Powers, Morgan SR Shelbyville 2:31.65
3 Lewis, Kaitlin JR Mahomet-Seymour 2:32.21
4 McDonald, Grace SO Sacred Heart-Griffin 2:39.58
5 Curry, Katie FR Glenwood 2:40.33
6 Cleary, Kelsey SR St. Teresa 2:42.22
7 Wynn, Ali FR Glenwood 2:45.29
8 Ridley, Madison FR Springfield 2:53.36
9 Eschbach, Bailey FR Warrensburg-Latham 2:53.78

Women's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brady, Kayla SO Mahomet-Seymour 6:18.80
2 Bailey, Anna JR Mt. Zion 6:33.20
3 Miller, Haleigh FR Mattoon 6:43.36
4 Venters, Macie SO St. Teresa 6:56.80
5 Stalets, Zoey SO Mt. Zion 7:05.43
6 Epperson, Jacqueline JR Taylorville 7:09.22
7 Cawthon, Kirsty JR Macon Meridian 7:10.05
8 Smith, Abigail SO Taylorville 7:15.46
9 Kellerman, Brooke SO Mt. Zion 7:26.36
10 Leal, Angelita FR Decatur Eisenhower 7:35.94
11 Dickey, Kaitlin JR MacArthur 7:50.10
12 Morgan, Brittany SR Sangamon Valley 7:51.11
13 Funk, Taylor SO Warrensburg-Latham 8:29.29
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Justison, Taylor SR Glenwood 5:38.44
2 Garner, Cassady SR Glenwood 5:41.85
3 McDonald, Grace SO Sacred Heart-Griffin 5:57.41
4 Wood, Gabrielle SO Springfield 6:10.59
5 Norris, Abigail FR Springfield 6:16.32
6 Edwards, Ruth FR Springfield 6:16.62
7 Butler, Allison FR Macon Meridian 6:17.01
8 Johnston, Holly SO Warrensburg-Latham 6:20.08
9 White, Millie SO Clinton 6:24.14
10 Spain, Chloe SO Shelbyville 6:25.16
11 Eschbach, Bailey FR Warrensburg-Latham 6:29.59
12 Donelson, Riley JR Clinton 7:07.26

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Whitehouse, Lauren SR Mahomet-Seymour 11:38.81
2 McGrath, Brisa FR Mahomet-Seymour 12:06.07
3 Motor, Natalie SR Springfield 12:08.38
4 Straub, Jenna SO Mahomet-Seymour 12:27.07
5 Gullo, Sophie SR Springfield 12:33.67
6 Sterr, Julia JR Clinton 12:41.86
7 Blanchette, AnnaBelle JR Mattoon 13:33.89
8 Townsend, Bayleigh JR Argenta-Oreana 13:42.85
9 Nallamothu, Thara SR Glenwood 13:51.09
10 Aldridge, Carly SR Taylorville 14:22.25
11 Canum, Katy JR Springfield 14:46.04
12 Leal, Angelita FR Decatur Eisenhower -

Women's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meyer, Cassie JR Argenta-Oreana 9.71
2 Switzer, DaeLin FR St. Teresa 10.30
3 Meyer, Maddie JR Argenta-Oreana 10.66
4 Ervin, Rachel JR Mattoon 10.71
5 Hayden, Kaitlin SR Clinton 10.73
6 Nutakor, Vanessa JR St. Teresa 10.76
7 Snyder, Natalie FR Taylorville 10.92
8 Ferguson, Lauren FR Springfield 11.00
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Switzer, DaeLin FR St. Teresa 10.29
2 Meyer, Maddie JR Argenta-Oreana 10.41
3 Hayden, Kaitlin SR Clinton 10.86
4 Nutakor, Vanessa JR St. Teresa 11.03
5 Craw, Margaret FR Mahomet-Seymour 11.72
6 Wilson, Carlee FR Mattoon 12.39
7 Cato, Bailee FR Warrensburg-Latham 12.77
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Ferguson, Lauren FR Springfield 10.93
2 Filkin, Madison SO Clinton 11.16
3 Lauterbach, Kailey SR Sacred Heart-Griffin 11.25
4 Benton, Olivia FR Clinton 11.61
5 McCullough, Kametria JR Springfield 11.84
6 Canum, Elizabeth SR Springfield 11.95
7 Pierson, Jeana SO Sangamon Valley 12.13
8 Brown, Amari FR Mattoon 12.26
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Meyer, Cassie JR Argenta-Oreana 9.89
2 Ervin, Rachel JR Mattoon 10.84
3 Snyder, Natalie FR Taylorville 10.92
4 Wallace, Keiosha SR Glenwood 11.09
5 Sloman, Kaya FR Glenwood 11.61
6 Sheehy, Ally SR Mahomet-Seymour 11.89
7 Parker, Claire FR Mt. Zion 12.98

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Sacred Heart-Griffin B Julia Curry, Cece Foltz,
Allison Enlow, Mary O'Brien
2:10.38
2 Taylorville B Meredith DePaepe, Alexis Shirley,
Xanna Tomasello, Caitlyn Turner
2:16.60
3 Macon Meridian B Abby Smith, Sarai Simmons,
Hanna Czerniak, Hannah Wetzel
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mahomet-Seymour A Lakeida Nichols, Ally Sheehy,
Aris Hogan, Rose Fried
1:59.14
2 Mattoon B Brina Thompson, Hannah Alvis,
Renee Frazier, Cheyenne Jones
1:59.73
3 Springfield B Nyah Webb, Allison White,
Allison Teichman, Grace Cox
2:03.70
4 Clinton B Olivia Benton, Savanah Paxton,
Maddie Stevens, Alexis Rosenberger
2:07.66
5 Sangamon Valley B Ashley Dennis, Makayla Kelley,
Jeana Pierson, Kasey Lane
2:15.21
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Clinton A Madison Filkin, Kaitlin Hayden,
Maggie Werts, Shae Wright
1:56.33
2 Mt. Zion A Ciara Thompson, Celine Damery,
Morgan Bailey, Madisen Park
2:01.11
3 Taylorville A Madelyn Althoff, Elizabeth Curtin,
Natalie Snyder, Ellison Tippitt
2:03.07
4 Macon Meridian A Lexi Doss, Megan Hill,
Maggie Hale, Isabella Newingham
2:03.84
5 Sangamon Valley A Abby Boggs, Abby Mann,
Kami Myers, Hayley Fitzpatrick
2:08.89
6 Decatur Eisenhower A Alyssa Baltimore, Mackenzie Cook,
Stacia Lee, LaDonna Morstatter
-
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Springfield A Ozzy Erewele, Kyra Webster,
Jennifer Parsons, Amy Balster
1:53.36
2 St. Teresa A Kite' Oladipupo, Brianna Niebrugge,
Vanessa Nutakor, DaeLin Switzer
1:54.46
3 Mattoon A LeAndra Webb, Summerlyn Smith,
Jo Hite, Sierra Thompson
1:54.72
4 Warrensburg-Latham A Grace Johnston, Taylor Kincade,
Anna Buchholz, Taylor George
1:58.88
5 Glenwood A Ciara Lahr, Rachel Dickenson,
Hali Mattera, Keiosha Wallace
2:00.78
6 Sacred Heart-Griffin A Haley Enlow, Kaylie Lauterbach,
Calyn Reardon, Delaney Jordan
2:05.01

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mahomet-Seymour B Abby Kyle, Aris Hogan,
Margaret Craw, Nadine Trapp
4:50.97
2 Mt. Zion B Reiley Drake, Claire Parker,
Nicole Beavers, Josephine Held
5:20.49
3 Macon Meridian B Hannah Foulks, Sarai Simmons,
Kaity Landrus, Hanna Czerniak
5:26.30
4 Sangamon Valley B Sydney Budd, Olivia Garrett,
Brittany Morgan, Molly McCullough
5:41.79
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mattoon B Renee Frazier, Cheyenne Jones,
Cortnee Wilson, Mariah Ball
4:44.46
2 Mt. Zion A Jenny Baumann, Ashlyn Mackling,
Brooke Shelton, Kaelyn Mackling
4:48.96
3 Taylorville B Xanna Tomasello, Elizabeth Walton,
Natalie Snyder, Jacqueline Epperson
5:02.25
4 Sangamon Valley A Abby Mann, Kami Myers,
Jeana Pierson, Hayley Fitzpatrick
5:02.93
5 Macon Meridian A Megan Hill, Allison Butler,
Hannah Wetzel, Maggie Hale
5:07.11
6 Clinton B Maddie Stevens, Jackie Green,
Amairani Osorio, Olivia Benton
5:30.89
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mahomet-Seymour A Laurel Roney, Kaitlin Lewis,
Ally Sheehy, Madison Buzicky
4:24.63
2 Mattoon A Summerlyn Smith, Anna VanHyfte,
Brina Thompson, Gillian Card
4:26.85
3 Clinton A Madison Filkin, Kaitlin Hayden,
Alexis Rosenberger, Jena Thomas
4:41.60
4 Taylorville A Madelyn Althoff, Jade Bergschneider,
Hannah Jachino, Elizabeth Curtin
4:48.69
5 Warrensburg-Latham A Anna Buchholz, Emma Gardner,
Holly Johnston, Bailey Eschbach
5:01.95
6 Sacred Heart-Griffin A Haley Enlow, Calyn Reardon,
Julia Curry, Delaney Jordan
5:02.10

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Held, Josephine SO Mt. Zion 11' 1.0"
2 Lovett, Betsy SR Clinton 10' 7.0"
3 Kyle, Abby FR Mahomet-Seymour 9' 1.0"
4 Jachino, Hannah SR Taylorville 8' 1.0"
5 Smoot, Emily JR Springfield 7' 7.0"
6 Oldham, Elly SR Shelbyville 7' 7.0"
7 Goswami, Rehka SO Springfield 7' 1.0"
8 Drake, Elle SR Mattoon 6' 7.0"
9 McLeod, Marli SO St. Teresa 6' 7.0"
10 Pruser, Riley FR Clinton 6' 7.0"
11 Coy, Courtney FR Taylorville 6' 1.0"
12 Philpott, Emma FR Mattoon 6' 1.0"

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tippitt, Ellison SO Taylorville 14' 10.5"
2 Pruser, Riley FR Clinton 14' 10.5"
3 Nichols, Lakeida FR Mahomet-Seymour 14' 9.0"
4 Renek, Cheyanne SO Taylorville 14' 5.0"
5 Hogan, Aris FR Mahomet-Seymour 14' 4.5"
6 Storm, Emmalee SO Shelbyville 14' 4.0"
7 Thomas, Jena JR Clinton 14' 2.0"
8 Dennis, Ashley FR Sangamon Valley 13' 10.5"
9 Thompson, Brina FR Mattoon 13' 8.0"
10 Hill, Megan SO Macon Meridian 13' 2.5"
11 Craw, Margaret FR Mahomet-Seymour 13' 1.5"
12 Landrus, Kaity FR Macon Meridian 12' 9.5"
13 Smith, Abby FR Macon Meridian 11' 3.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woerner, Allison JR Glenwood 16' 8.5"
2 Smith, Summerlyn FR Mattoon 16' 8.0"
3 Thompson, Sierra JR Mattoon 16' 7.5"
4 Meyer, Maddie JR Argenta-Oreana 16' 1.0"
5 Burnes, Hannah FR Springfield 15' 10.0"
6 Nutakor, Vanessa JR St. Teresa 15' 7.0"
7 Meyer, Cassie JR Argenta-Oreana 15' 0.0"
8 Fisher, Libby SO Mt. Zion 14' 11.5"
9 Sloman, Kaya FR Glenwood 14' 11.0"
10 Johnston, Grace FR Warrensburg-Latham 14' 10.0"
11 Parsons, Jennifer SO Springfield 14' 9.5"
12 Oladipupo, Kite' SR St. Teresa 14' 5.0"
13 Balster, Amy SO Springfield 14' 3.0"
14 Fitzpatrick, Hayley SO Sangamon Valley 14' 0.5"
15 Werts, Maggie SO Clinton 13' 11.0"
16 Wallace, Keiosha SR Glenwood 13' 5.0"

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meyer, Maddie JR Argenta-Oreana 34' 6.5"
2 Smith, Summerlyn FR Mattoon 33' 5.5"
3 Fisher, Libby SO Mt. Zion 33' 0.5"
4 Hite, Jo SO Mattoon 32' 7.0"
5 Niebrugge, Brianna JR St. Teresa 31' 4.5"
6 Thompson, Brina FR Mattoon 31' 1.0"
7 Udake, Chieme JR Springfield 30' 2.0"
8 Goswami, Rehka SO Springfield 30' 0.0"
9 Newingham, Isabella SR Macon Meridian 29' 11.5"
10 Althoff, Madelyn JR Taylorville 26' 3.0"
11 Tullis, Jenny JR Taylorville 25' 3.5"

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Snyder, Natalie FR Taylorville 30' 8.5"
2 DeJaynes, Noelle FR St. Teresa 30' 7.0"
3 Butler, Jalen FR Sacred Heart-Griffin 30' 2.75"
4 Butcher, Addie FR Sacred Heart-Griffin 28' 8.75"
5 Tomasello, Xanna FR Taylorville 26' 9.0"
6 owens, Kaniesha JR MacArthur 25' 11.75"
7 Gaither, Camile SO Macon Meridian 25' 9.0"
8 Hooker, Anna SO St. Teresa 24' 9.75"
9 Bitting, Maddie FR Mattoon 23' 1.0"
10 Kallenbach, McKenzie SO Macon Meridian 22' 4.75"
11 Rout , Mckenzie JR Sangamon Valley 19' 9.25"
12 Miller, Shakaria SO Springfield 18' 6.25"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Towle, Hailey SR Mattoon 26' 2.5"
2 Fought, Katie FR Clinton 25' 3.5"
3 House, Madison SO Mt. Zion 25' 1.0"
4 Stark, Audrey FR Clinton 23' 8.75"
5 Tullis, Jenny JR Taylorville 23' 8.0"
6 Mullin, Alexis SO Shelbyville 23' 2.0"
7 Price, Tyann JR Springfield 23' 1.5"
8 Fried, Rose SO Mahomet-Seymour 22' 3.0"
9 Sheumaker, Virginia FR Macon Meridian 21' 2.0"
10 Fleck, Olivia JR Sangamon Valley 20' 9.5"
11 Ingram, Daniya SO Decatur Eisenhower 20' 6.5"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Young, K.D. JR Warrensburg-Latham 48' 1.0"
2 Weaver, Tayler SR Mattoon 38' 9.25"
3 Ray, Brianna SR Decatur Eisenhower 35' 4.0"
4 Pisaniello, Kaitlynn JR Warrensburg-Latham 33' 5.0"
5 Bray, Mackenzie SO Glenwood 33' 3.75"
6 Perry, Cassie JR Mahomet-Seymour 32' 5.25"
7 Tregoning, Amelia JR Glenwood 29' 9.0"
8 Schable, Kalyn FR Glenwood 29' 8.0"
9 Wright, Shae JR Clinton 29' 6.0"
10 Morris, Kim SR Mt. Zion 29' 3.0"
11 Cannon, Jazmyn FR Springfield 27' 9.75"
12 Bowling, Caroline JR Mt. Zion 25' 11.25"
13 Jackson, Markesha FR Decatur Eisenhower 25' 3.5"