Mini Meet 3- Boys

Scores:
Men's Score
Unity (Tolono)88
St. Joseph-Ogden50
Tuscola42
Paxton-Buckley-Loda31
University (Urbana)29
St. Thomas More16
 
Women's Score
St. Joseph-Ogden87
Unity (Tolono)54
University (Urbana)34
Paxton-Buckley-Loda32
Tuscola28
St. Thomas More22

Men's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Yedetore, Aditya SO University (Urbana) 8.31
2 Morgan, Cade FR Tuscola 8.43
3 Kibler, Zach JR Tuscola 8.45
4 Hewerdine, Tim FR Paxton-Buckley-Loda 9.43
5 Hanif, Umar SO University (Urbana) 9.50
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stewart, Brandon SR Tuscola 7.90 3
2 Martin, Jacob SO Unity (Tolono) 7.91 2
3 Ramkumar, Daniel SO University (Urbana) 7.93 1
4 Sanders, Austin SO Paxton-Buckley-Loda 8.23
5 Simpson, Lucas SO St. Thomas More 8.33
6 Mao, Adam SO University (Urbana) 8.43
7 Neff, Dalton JR Paxton-Buckley-Loda 8.67
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kaiser, Jayden SR Unity (Tolono) 7.05 10
2 Kaiser, Dawson SO Unity (Tolono) 7.37 8
3 Migut, Steven SO Unity (Tolono) 7.45 6
4 Seip, Tyler JR Tuscola 7.65 5
5 Nachowicz, Cole SR St. Joseph-Ogden 7.73 4
6 Swanson, Keenan FR St. Joseph-Ogden 8.38
7 Emmert, Nathan FR St. Joseph-Ogden 8.40
8 Branson, Joel FR St. Joseph-Ogden 8.52

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lee, Albert FR University (Urbana) 25.32 2
2 Anukwu, Michael SR University (Urbana) 25.77
3 Son, Dong-Ha SR University (Urbana) 26.15
4 Riggleman, Drew SO Paxton-Buckley-Loda 28.22
5 Polson, Dylan SO Paxton-Buckley-Loda 29.09
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kapolnek, Bobby FR St. Thomas More 25.49
2 Snodgrass, Ben SR Unity (Tolono) 25.58
3 Simpson, Lucas SO St. Thomas More 26.78
4 Lewis, Colter SO Tuscola 26.91
5 Frisby, Justyn FR St. Joseph-Ogden 27.10
6 Kamradt, Conner JR Unity (Tolono) 30.27
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, TJ FR Paxton-Buckley-Loda 25.12 3
2 Baker, Rilley SO St. Joseph-Ogden 25.38 1
3 Hastings, Turner FR Tuscola 25.57
4 Shotton, Jared SR Unity (Tolono) 25.62
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coleman, Camden SO University (Urbana) 23.04 10
2 Barber, Sean SR St. Joseph-Ogden 24.37 8
3 Hortin, Lukas JR Tuscola 24.42 6
4 Nachowicz, Cole SR St. Joseph-Ogden 24.49 5
5 Lopez, Joe JR Tuscola 24.96 4
6 Crabb, Keenan SO Paxton-Buckley-Loda 26.01

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barfield, Brady SO Paxton-Buckley-Loda 2:29.16
2 Rajlich, Jacob SR University (Urbana) 2:29.35
3 Jones, Strader SR Tuscola 2:42.09
4 McMullin, Adam SO Paxton-Buckley-Loda 2:42.64
5 Russell, Gage FR Tuscola 2:46.08
6 Kibler, Zach JR Tuscola 2:47.57
7 Porter, Adam FR St. Joseph-Ogden 2:50.47
8 Wells, JJ SO Tuscola 2:51.25
9 Brandt, Hunter SO Tuscola 2:51.49
10 Devore, Zach FR Tuscola 2:58.24
11 Robidoux, Alex FR Paxton-Buckley-Loda 2:59.98
12 Steepleton, Robert FR Tuscola 3:04.30
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Magrini, Dominic FR St. Thomas More 2:15.66 2
2 Giese, Jordan FR Paxton-Buckley-Loda 2:24.40
3 Martinez, Ludo SR Tuscola 2:25.47
4 Holmes, Michael SO Tuscola 2:28.50
5 Aldunate, Vicente SO University (Urbana) 2:29.99
6 Hill, John SO Tuscola 2:30.51
7 Vega, Saul SR Paxton-Buckley-Loda 2:31.29
8 Gray, Isaac FR University (Urbana) 2:33.49
9 McCallister, Zach SR Tuscola 2:34.46
10 Mesch, Willy SR Paxton-Buckley-Loda 2:35.95
11 Reck, Erik FR Paxton-Buckley-Loda 2:37.56
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Porter, Nick SR Paxton-Buckley-Loda 2:01.54 10
2 Eisenmenger, Getch SR Unity (Tolono) 2:02.21 8
3 Horn, David SR St. Thomas More 2:06.30 6
4 Woodard, Austin SR Unity (Tolono) 2:07.13 5
5 Sander, Lester SR Paxton-Buckley-Loda 2:07.67 4
6 Morris, Alex SR Unity (Tolono) 2:13.69 3
7 Allen, Grant SO University (Urbana) 2:16.36 1
8 St. Julien, Alec FR Paxton-Buckley-Loda 2:19.30
9 Kramer, Bradley SO Tuscola 2:24.80
10 Ingram, AJ JR Unity (Tolono) 2:25.00
11 Woods, Luke SO Unity (Tolono) 2:25.32
12 Middleton, Jordan FR Tuscola 2:26.40

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dodds, Dawson SR Unity (Tolono) 10:18.50 10
2 Ponder, Trent JR Tuscola 11:06.20 8
3 Rein, Austin SO St. Joseph-Ogden 11:10.10 6
4 Aubry, Connor SR St. Thomas More 11:46.94 5
5 Pridemore, Braden SO St. Joseph-Ogden 11:49.70 4

Men's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Migut, Steven SO Unity (Tolono) 9.09 10
2 Baker, Rilley SO St. Joseph-Ogden 10.25 8
3 Bratten, Adam JR Tuscola 10.57 6
4 Spencer, Travis JR Unity (Tolono) 10.65 5

Women's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gateley, Leah SO Unity (Tolono) 9.19 1
2 Sluder, Alexis SR Tuscola 9.55
3 Westjohn, Cassie JR Tuscola 9.69
4 Stadel, Jillian FR Unity (Tolono) 10.89
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Anni JR Unity (Tolono) 8.99 3
2 Hasler, Christian SO Unity (Tolono) 9.30
3 Ward , Ryce SR Tuscola 9.59
4 Russo, Lexie FR Tuscola 9.87
5 Yetedore, Yamini SO University (Urbana) 9.97
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maroon, Zea SO St. Joseph-Ogden 8.42 10
2 Atwood, Hanna JR St. Joseph-Ogden 8.50 8
3 Taylor, Maclayne FR St. Joseph-Ogden 8.67 6
4 Seebauer, Cathie SR St. Thomas More 8.91 5
5 Sjuts, Rylee FR St. Joseph-Ogden 8.97 4
6 Hummel, Natalie SR University (Urbana) 9.07 2
7 Hofer, Alyssa FR Paxton-Buckley-Loda 9.24
8 Ingram, Aiyanna FR Paxton-Buckley-Loda 9.26

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Buhr, Leah JR Unity (Tolono) 29.78 3
2 Battershell, Karsyn FR Unity (Tolono) 30.09 1
3 Miller , McKinlee FR Tuscola 31.91
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Alexis FR Paxton-Buckley-Loda 30.17
2 Seri, Christelle FR University (Urbana) 30.84
3 Hofer, Alyssa FR Paxton-Buckley-Loda 31.99
4 Kemp, Emily FR Tuscola 32.74
5 Pollock-Muskin, Chloe SO University (Urbana) 33.46
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Deedrick, Chase SO Unity (Tolono) 29.47 5
2 Seebauer, Cathie SR St. Thomas More 29.81 2
3 Ingram, Aiyanna FR Paxton-Buckley-Loda 30.79
4 Gargya, Shreya SO University (Urbana) 32.58
5 Wallace, Leah SO University (Urbana) 33.58
6 Sumption, Mikhala SR Tuscola 33.86
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Izard, Frankie SO St. Joseph-Ogden 27.98 10
2 Mizer, Abby SO St. Joseph-Ogden 28.22 8
3 White, Eiseley FR Unity (Tolono) 28.48 6
4 Smith, Madi SR St. Joseph-Ogden 29.72 4
5 Lambrecht , Emily SO Tuscola 31.02
6 Harshbarger, Mikayla FR St. Joseph-Ogden 31.64

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carmien, Morgan SR St. Thomas More 2:55.14
2 Holben, Grace SO Unity (Tolono) 2:57.21
3 Cousins, Caroline FR Unity (Tolono) 2:57.33
4 Wsnolek, Maris SO St. Thomas More 2:59.60
5 Patel, Krupa JR Tuscola 3:00.13
6 Suits, Brianna FR St. Joseph-Ogden 3:01.15
7 Wells, Katie FR Tuscola 3:06.27
8 Mannen, Rachel JR Tuscola 3:12.26
9 Helmick, Chelsie FR Unity (Tolono) 3:14.03
10 Shaw, Jordyn JR St. Joseph-Ogden 3:19.12
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hendrickson, Marguerite SO St. Thomas More 2:28.09 10
2 Harmon, Jordan FR Unity (Tolono) 2:28.30 8
3 Houston, Faith SO St. Joseph-Ogden 2:35.23 6
4 Cinnamon, Morgan SO St. Thomas More 2:40.82 5
5 Kimme, Anika FR University (Urbana) 2:48.17 4
6 Ellis, Evie FR Paxton-Buckley-Loda 2:48.84 3
7 Carlson, Shannon JR Paxton-Buckley-Loda 2:49.16 2
8 Bloomquist, Audrey SR Paxton-Buckley-Loda 2:52.85 1
9 Amdor, Morgan JR Unity (Tolono) 2:56.47
10 O'Hearn, Kara JR Tuscola 3:01.04

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Keely JR St. Joseph-Ogden 12:47.20 10
2 Lemay, Mariah SR Tuscola 14:49.01 8
3 Quick, Megan SR Tuscola 15:32.34 6
4 Harms, Katie SO Paxton-Buckley-Loda 16:23.22 5

Women's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Millsap, Taylor SO Unity (Tolono) 11.33 3
2 Horton, Leanna SO Unity (Tolono) 11.75 1
3 Miller , Calleigh JR Tuscola 12.35
4 Novak, Heidi FR St. Joseph-Ogden 13.43
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Francisco, Parker JR St. Joseph-Ogden 9.69 10
2 Gerdes, Alyson SR University (Urbana) 10.39 8
3 Frichtl, Olivia SO Paxton-Buckley-Loda 10.49 6
4 Crabb, Katelyn FR Paxton-Buckley-Loda 10.64 5
5 Gentzler, Ariana SO Paxton-Buckley-Loda 11.16 4
6 Chancellor, Kiley FR Unity (Tolono) 11.68 2