Tri-State Small School Invitational

Scores:
Men's Score
Camanche83.5
Northeast68
Westby50
Belleville36
Cambridge34
Lodi33
Dodgeland29
Marshall28
Boscobel27
Brodhead/Juda22
Deerfield22
Darlington18
Evansville16
Lancaster14.5
Viroqua13
Lena-Winslow13
Prairie du Chien12
Cassville12
North Crawford12
Bangor9
Fennimore7
Benton-Scales Mound-Shullsburg7
Stateline Home School EAGLES6
Albany5
Richland Center4
Madison Country Day2
Durant-Bennett1
Southwestern / Cuba City1
 
Women's Score
Northeast72
Lodi57
Westby45
Benton-Scales Mound-Shullsburg40.5
Richland Center36.5
Brodhead/Juda32
Viroqua30.5
Belleville29
Lena-Winslow28
Cashton23
Lancaster22.5
Dodgeland20
Camanche18
Albany14
Fennimore14
Durant-Bennett13
Bangor12.5
Cambridge10.5
Boscobel10
Marshall9
North Crawford9
Southwestern / Cuba City8
Monticello7
Darlington6
Wauzeka-Steuben5
Parkview5
Prairie du Chien4
Evansville2

Men's 55m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johll, Dylan SR Cassville 6.81 10
2 Montgomery, Lane SR Westby 6.84 8
3 Michalak, Trevor JR Lodi 6.90 6
4 Williams, Wesley SR Fennimore 6.98 5
5 Lanhart, Mason JR Camanche 7.01 4
6 Wildman, Adam SO Marshall 7.02 3
7 Martin, Cole SR Belleville 7.04 2
8 Pulvermacher, Kyle SR Benton-Scales Mound-Shullsburg 7.06 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Valentine, Rahveon SO Lena-Winslow 7.11
2 Georgeson, Hunter JR Albany 7.20
3 Grim, Chase FR Camanche 7.53
4 Pedretti, Spencer JR Prairie du Chien 8.22
5 Finck, Gage FR Durant-Bennett 8.43
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Williams, Wesley SR Fennimore 7.04
2 Fahey, Dalton SO Belleville 7.12
3 Von Behren, Trevor JR Lodi 7.17
4 Birkett, Garrett SO Lancaster 7.21
5 Barbee, Joshua SO Westby 7.31
6 Hendrix, Preston FR Prairie du Chien 7.42
7 Nelson, Sam SO Parkview 8.14
8 Frey, Jeron FR Evansville 8.79
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Martin, Cole SR Belleville 7.05
2 Kull, Chase SR Boscobel 7.11
3 Schmitt, Travis SR Westby 7.15
4 dondiego, axel JR Northeast 7.34
5 stoll, dawson FR Northeast 7.68
6 Bialas, Blake SR Camanche 7.75
7 McCabe, Jacob SO Lancaster 7.86
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Montgomery, Lane SR Westby 6.90
2 Pulvermacher, Kyle SR Benton-Scales Mound-Shullsburg 7.10
3 Ellefson, Christian SR Viroqua 7.36
4 Lopez, Diego SO Southwestern / Cuba City 7.68
5 Wiegel, Zach FR Benton-Scales Mound-Shullsburg 7.84
6 Shea, Bailey JR Fennimore 7.97
7 Lund, Nicholas SO Wauzeka-Steuben 9.29
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bisco, Jake SR Marshall 7.14
2 Jahr, Taylor JR Deerfield 7.18
3 Schwartz, Gaige SO Lena-Winslow 7.21
4 Moynihan, Dan SO Dodgeland 7.36
5 Ubersox, Kolbe FR Darlington 8.13
6 Alston, Demari SR Viroqua 8.16
7 Kowald, Luke SO Madison Country Day 8.78
8 Semrow, Carl JR Brodhead/Juda 8.85
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Seufzer, Jaxon SR Dodgeland 7.15
2 Pulling, Josh FR Deerfield 7.22
3 Carnes, Derek SR Southwestern / Cuba City 7.39
4 Muellenberg, Theo SO Bangor 7.51
5 Kelz, Tyson JR Lancaster 7.61
6 Ewing-McGrath, Chance SR Viroqua 7.64
7 Badtram, Zach FR Durant-Bennett 8.36
8 Herfel, Clayton FR North Crawford 8.69
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wildman, Adam SO Marshall 7.01
2 Nickerson, Cole SR Deerfield 7.10
3 Mohns, Sam JR Parkview 7.48
4 Paschal, Tony SO Evansville 7.62
5 Ruesga, Tony SO Darlington 7.69
6 Overland, Hunter SO Albany 8.84
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Beckwith, Sam JR Lodi 7.34
2 dell, kyle JR Northeast 7.58
3 Greenberg, Elias FR Stateline Home School EAGLES 7.63
4 Frett, Dawson SO Durant-Bennett 7.95
5 Ruelas, Rodrigo SR Benton-Scales Mound-Shullsburg 8.41
6 Blumer, Austin SO Monticello 9.21
Prelims Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johll, Dylan SR Cassville 6.92
2 Lanhart, Mason JR Camanche 7.01
3 Opoku-Appoh, Kelvin FR Marshall 7.23
4 Monroe, Tommy SR Boscobel 7.47
5 Eagan, Camden FR Cambridge 7.86
6 Kuhn, Mitchel JR Cashton 8.00
7 Long, Jarrett FR Monticello 8.89
Prelims Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Michalak, Trevor JR Lodi 6.96
2 Smith, Nick SR Belleville 7.18
3 Williams, Jeff FR Brodhead/Juda 7.22
4 Isaacson, Cauy SO Boscobel 7.25
5 Litow, Bailey JR Lena-Winslow 7.26
6 Becker, John JR Dodgeland 7.39
7 VonRuden, Marcus SO Cashton 8.22
Prelims Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Spencer, Kenny SO North Crawford 7.24
2 Policastro, Theo FR Brodhead/Juda 7.40
3 Gorman, Kieran FR Richland Center 7.74
4 Jones, Trevor FR Bangor 7.97
5 Gates, Sam FR Richland Center 8.13

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stark, Adam SR Lena-Winslow 26.49
2 Hendrix, Preston FR Prairie du Chien 26.62
3 Diehl, Steve SR Viroqua 27.41
4 Smith, Levi SO Dodgeland 28.86
5 Swiggum, Zach FR Prairie du Chien 29.57
6 Gross, Luke SR Viroqua 31.70
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pedretti, Jordan SR Viroqua 28.17
2 Kuhn, Mitchel JR Cashton 29.34
3 Brenum, Rex FR Parkview 29.98
4 Koch, Austin FR Monticello 30.10
5 Badtram, Zach FR Durant-Bennett 30.30
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spohnholtz, Jacob SO Richland Center 27.63
2 McCullick, Trent SO Wauzeka-Steuben 29.20
3 Reuter, Alex FR Darlington 29.39
4 VonRuden, Marcus SO Cashton 29.88
5 Evenstad, Carson FR Darlington 30.02
6 Shell, Josh SO Albany 31.97
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stenner, Connor SO Wauzeka-Steuben 28.05
2 Riemer, Alex SO Brodhead/Juda 28.39
3 Montayne, Alan JR Benton-Scales Mound-Shullsburg 28.46
4 Krajewski, Hunter SR Bangor 29.24
5 Ruelas, Rodrigo SR Benton-Scales Mound-Shullsburg 30.46
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schult, Nickolas SO Belleville 27.02
2 Olson, Garrett SO Southwestern / Cuba City 27.16
3 Moss, Jeff JR Brodhead/Juda 27.38
4 Hughes, Tristan FR Durant-Bennett 28.20
5 Truttmann, Mark JR Belleville 28.40
6 Oyen, Brandon SR Fennimore 30.71
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hawkinson, Taylor JR Brodhead/Juda 25.62
2 Valentine, Rahkeem SR Lena-Winslow 26.27
3 Greenberg, Elias FR Stateline Home School EAGLES 27.78
4 Mountin, Peter FR Dodgeland 27.83
5 Garfoot, Cody FR Monticello 29.62
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Voelkers, Carter SO Durant-Bennett 26.08
2 Vegter, Chase SR Stateline Home School EAGLES 26.84
3 Freit, Jaymeson FR Bangor 28.19
4 Ronnfeldt, Stephen SO Prairie du Chien 28.48
5 Gorman, Kieran FR Richland Center 28.78
6 Hanson, Tyler FR Evansville 28.87
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Isaacson, Cauy SO Boscobel 26.08
2 Bassney, Jaden SR Lodi 26.23
3 Coleman, Deunta FR Fennimore 26.80
4 Raemisch, Logan SR Lodi 27.85
5 King, Graham SR Bangor 28.15
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Georgeson, Hunter JR Albany 25.94
2 mcculley, aaron JR Northeast 26.33
3 Hellwig, Owen JR Westby 26.41
4 dell, kyle JR Northeast 27.14
5 LaBudda, Everett FR Lancaster 27.63
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Cole SR Belleville 25.15 1
2 Aegerter, Maic SR Evansville 26.13
3 schneider, caleb SO Northeast 26.26
4 Moynihan, Matt SO Dodgeland 26.28
5 Hoffmaster, Max JR Monticello 26.43
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mindham, Brandon SO Boscobel 24.88 3
2 Valentine, Rahveon SO Lena-Winslow 25.23
3 Geske, Tanner SO Evansville 25.31
4 Grim, Chase FR Camanche 25.91
5 Schmitt, Travis SR Westby 26.27
6 Spencer, Kenny SO North Crawford 27.01
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Parish, JT SR Cambridge 24.40 8
2 Deforest, Spencer SO Cambridge 25.27
3 Opoku-Appoh, Kelvin FR Marshall 25.35
4 Schaffer, Jack SR Lancaster 25.72
5 Meister, Jared JR Darlington 27.38
6 Kelz, Tyson JR Lancaster 27.90
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Flynn, Devon SR Marshall 24.55 6
2 Montgomery, Lane SR Westby 25.20
3 Michalak, Trevor JR Lodi 25.30
4 Olson, Skylar SO North Crawford 25.44
5 Bisco, Jake SR Marshall 25.73
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Seeser, Wilson SR Camanche 23.65 10
2 Austin, Tre JR Camanche 24.63 5
3 Coleman, Caleb JR Richland Center 24.68 4
4 Johll, Dylan SR Cassville 24.94 2

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeBruin, Jarrett SO Prairie du Chien -
2 Pedretti, Jordan SR Viroqua -
3 Teynor, Ben FR Prairie du Chien -
4 Zorea, Jacob FR Richland Center -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Badtram, Zach FR Durant-Bennett 1:10.98
2 Duncan, Tristehn SR Potosi 1:11.76
3 Cornell, Garrett SO Fennimore 1:13.26
4 Gross, Luke SR Viroqua 1:14.43
5 Schmitt, Nathaniel SO Potosi 1:19.93
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tiedeman, Dane JR Benton-Scales Mound-Shullsburg 1:03.43
2 Cruz, Alexis FR Darlington 1:04.05
3 Spore , Chase FR Deerfield 1:09.07
4 Maurer, Daniel FR Darlington 1:10.08
5 Montrey, Nathan SO Madison Country Day 1:12.68
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Couey, Cole FR Boscobel 1:01.74
2 Overton, Isaiah SR Durant-Bennett 1:02.94
3 Bauer, Christian JR Potosi 1:06.64
4 Cargill, Brett JR Benton-Scales Mound-Shullsburg 1:07.97
5 Bayer, Nate JR Lena-Winslow 1:10.15
6 Brenum, Rex FR Parkview 1:11.41
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harpold, Dylan SO Lodi 1:02.70
2 Fordon, Zac JR Dodgeland 1:03.55
3 Darwin, Jeremiah FR Brodhead/Juda 1:03.88
4 Ezzell, Ehren SO Deerfield 1:05.09
5 Gates, Sam FR Richland Center 1:10.78
6 Wardell, Kohl FR Fennimore 1:18.61
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tway, Justice SO Brodhead/Juda 59.65
2 Figi, Mitchell FR Lodi 1:01.06
3 Samuelson, Will SO Deerfield 1:02.85
4 Helgerson, Derek FR Westby 1:04.69
5 Byrne , Dereck SR Brodhead/Juda 1:05.02
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chrisman, Ty SO Lena-Winslow 56.29 1
2 Simpson, Ben SR Lena-Winslow 57.68
3 Vegter, Chase SR Stateline Home School EAGLES 1:00.16
4 Latham, Jack SO Boscobel 1:00.84
5 Prosek, Tim FR Lodi 1:01.52
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kartman, Jared SR Cassville 57.27
2 Engels, Kyle SO Dodgeland 58.18
3 Halverson, Isaac JR Albany 58.92
4 Markee, Brady SO Evansville 1:00.07
5 Wall, Gage SO Evansville 1:07.87
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Polensky, Jack JR North Crawford 59.11
2 Trow, Connor JR Albany 1:00.38
3 Haack, Chris SR Lancaster 1:00.92
4 Recker, Joey SR Lancaster 1:04.07
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Herschberger, Dallas JR North Crawford 57.83
2 Schaffer, Ethan JR Camanche 58.59
3 Myers, Cole SO Belleville 59.04
4 lange, nathan FR Northeast 59.84
5 Kendrick, Tristan SO Fennimore 1:01.05
6 Luzenski, Blake FR Marshall 1:07.77
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fahey, Dalton SO Belleville 55.94 2
2 Olson, Skylar SO North Crawford 56.61
3 Mindham, Brandon SO Boscobel 56.88
4 Germaine, David SO Benton-Scales Mound-Shullsburg 58.49
5 Dull, Ryan SR Belleville 1:01.19
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gonzales, David JR Camanche 54.59 6
2 Birkett, Garrett SO Lancaster 54.87 5
3 Shea, Noah SR Westby 55.19 4
4 galusha, colton SR Northeast 59.08
5 Boedefeld, Mark SR Marshall 1:00.67
6 King, Cody JR Westby 1:01.19
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Seeser, Wilson SR Camanche 52.28 10
2 kennicker, nick SR Northeast 53.18 8
3 Kaashagen, Will SO Cambridge 55.24 3
4 Caine, Joe SR Dodgeland 56.90
5 Olson, Ben SR Bangor 56.95
6 Plenge, Seth SR Bangor 58.16

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bachman, Isaac FR Bangor 2:30.14
2 Firebaug, Ray SR Viroqua 2:33.61
3 Sherry, Kade FR Westby 2:37.30
4 Orr, Levi SR Prairie du Chien 2:38.59
5 Lejman, Daniel SR Boscobel 2:38.62
6 Buros, Brendan FR Westby 2:41.06
7 Grayless, Jacob JR Parkview 2:45.29
8 Ernst, Brandon FR Camanche 2:47.85
9 Gao, Joshua FR Fennimore 2:48.94
10 Weller, Ryan FR Camanche 2:52.60
11 Dearth, Levi JR Belleville 2:53.64
12 Kendrick, Ian FR Fennimore 2:53.81
13 Reynolds, Hunter SR Boscobel 2:56.48
14 Allard, Sam FR Monticello 2:56.64
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Whitlidge, Holden SO Brodhead/Juda 2:28.56
2 Korn, Josh SR Cashton 2:29.01
3 Morrone, Mikey SR Darlington 2:33.16
4 Mastin, Cameron SR Viroqua 2:33.42
5 Krueger, Ryan SO Benton-Scales Mound-Shullsburg 2:33.53
6 Fransen, Brock JR Lena-Winslow 2:33.55
7 Carlborg, Brendan SO Benton-Scales Mound-Shullsburg 2:33.85
8 Fox, Jake SO Lena-Winslow 2:34.11
9 Leum, Elliot SR Viroqua 2:34.32
10 Freeman, Noah FR Marshall 2:37.13
11 Carnes, Jeremy FR Durant-Bennett 2:38.20
12 Horstman, Brayden FR Bangor 2:38.49
13 Lucey, Austin JR Lancaster 2:40.69
14 Friar, Brayden SO North Crawford 2:42.11
15 Verbeten, Paul SO Dodgeland 2:45.14
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Larson, Reid FR Fennimore 2:20.41
2 Green, Colin FR Madison Country Day 2:23.87
3 Stone, Harrison JR Lancaster 2:24.15
4 Collins, Matt SO Lodi 2:25.35
5 Reifert, Evan SO Belleville 2:26.16
6 Dornfeld, Malachi JR Dodgeland 2:26.34
7 Hines, Lucas SR Marshall 2:27.00
8 O'Rourke, Caden FR Belleville 2:27.08
9 Tallman, Adam SO Bangor 2:27.11
10 Spahr, Bill SR Monticello 2:33.77
11 Obois, Hans JR Lodi 2:36.49
12 Samuelson, Will SO Deerfield 2:39.21
13 Bratton, Ryan SR Southwestern / Cuba City 2:39.79
14 Byrne , Dereck SR Brodhead/Juda 2:42.09
15 Pliner, Micheal FR Richland Center 3:18.38
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hackett, Conner JR Darlington 2:15.52 1
2 Lucas, John SO Westby 2:15.60
3 Liddell, Hunter SO Lancaster 2:17.09
4 lange, nathan FR Northeast 2:17.11
5 Herschberger, Dallas JR North Crawford 2:22.35
6 Johnson, Nick SR Prairie du Chien 2:23.15
7 Gennerich, Zach JR Cambridge 2:23.20
8 Toye, Noah JR Boscobel 2:24.65
9 Bartlett, Bryan SO Evansville 2:29.70
10 Wallace, Jevin FR Richland Center 2:36.51
11 Ezzell, Ehren SO Deerfield 2:41.98
12 James, Eli SO Evansville 2:44.26
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 hasken, william SR Northeast 2:02.85 10
2 Schiller, Noah SR Evansville 2:04.77 8
3 Kaashagen, Carson SR Cambridge 2:08.69 6
4 Currie, Spencer SO Cambridge 2:09.13 5
5 Gillett, Jared JR Marshall 2:09.90 4
6 Ciabatti, Nate JR Brodhead/Juda 2:15.07 3
7 Hegle, Austin SR Stateline Home School EAGLES 2:15.29 2
8 Lobdell, Kade JR Lena-Winslow 2:16.01
9 Rasmussen, Dalton JR Stateline Home School EAGLES 2:16.03
10 Yaun, Andy SR Monticello 2:17.12
11 Thomas, Evan SO Richland Center 2:19.53
12 Wickham, Aaron SO Lodi 2:21.01
13 galusha, colton SR Northeast 2:21.89

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schmitt, Nathaniel SO Potosi 5:46.35
2 Leu, Blake FR Camanche 5:47.44
3 Steyer, Cameron JR North Crawford 5:49.94
4 Wallace, Jevin FR Richland Center 5:55.78
5 Davis, Nic FR Benton-Scales Mound-Shullsburg 5:58.11
6 Schroeder, Liam SO Evansville 6:00.36
7 Weller, Ryan FR Camanche 6:14.35
8 Boyce, William SO Madison Country Day 6:18.81
9 Gao, Joshua FR Fennimore 6:20.78
10 Carstens, Dominic FR North Crawford 6:21.76
11 Grazioso, Brandon SO Evansville 6:36.33
12 Stolzman, Alex SO Richland Center 6:54.02
13 Laxton, Jake FR Boscobel 6:56.99
14 Chadwick, Paul FR Deerfield 7:06.74
15 Pliner, Micheal FR Richland Center 7:11.00
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Friederichs, Tony JR Durant-Bennett 5:12.42
2 Fredrickson, Kyle JR Belleville 5:13.68
3 lueders, nate JR Northeast 5:16.86
4 Gallagher, Benedict FR Evansville 5:26.83
5 Whitlidge, Holden SO Brodhead/Juda 5:27.32
6 Keene, Cord SR Parkview 5:27.92
7 King, Paul SO Darlington 5:29.43
8 Elmer, Jacob JR Albany 5:31.38
9 Ura, Hirochi FR Dodgeland 5:31.45
10 Kristensen, Bertram JR Lena-Winslow 5:35.44
11 Trumpy, Noah SO Lena-Winslow 5:35.84
12 Orr, Levi SR Prairie du Chien 5:44.45
13 Erschen, Isaac FR Southwestern / Cuba City 5:46.26
14 Grady, Joe SR Marshall 6:02.62
15 Breese, Dawsen FR Lancaster 6:05.04
16 Wiggins, Justin SO Bangor 6:35.44
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gilbertson, Tyler SR Belleville 4:54.26 8
2 Green, Colin FR Madison Country Day 5:02.53 1
3 Little, Josh SR Albany 5:02.54
4 Lobdell, Kade JR Lena-Winslow 5:04.81
5 Redfearn, Josh SO Benton-Scales Mound-Shullsburg 5:06.48
6 Toye, Noah JR Boscobel 5:11.84
7 Moll, Garrett FR Lodi 5:17.21
8 rathje, jaren FR Northeast 5:17.22
9 Jelinek, Owen FR Lodi 5:17.61
10 Korn, Josh SR Cashton 5:18.76
11 Parker, Logun SO Albany 5:42.03
12 Howe, Trevor SR Viroqua 5:42.75
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kauffman, Dakota SR Boscobel 4:40.96 10
2 Nelson, Bailey SR Viroqua 4:56.61 6
3 schmidt, wyatt SO Northeast 4:59.36 5
4 Rasmussen, Dalton JR Stateline Home School EAGLES 4:59.45 4
5 Thering, Bennett SR Marshall 5:01.37 3
6 Kurtz, Nick SO Prairie du Chien 5:02.38 2
7 Liddell, Hunter SO Lancaster 5:04.19
8 Veres, Evan SR Viroqua 5:11.03
9 Schuetz, Noah SR Southwestern / Cuba City 5:19.38
10 Johnson, Nick SR Prairie du Chien 5:21.31

Men's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boyce, William SO Madison Country Day 12:54.40
2 Stampfli, Matt FR Lena-Winslow 13:10.84
3 Lake, Asa SO Lena-Winslow 13:28.13
4 Theurer, Trevor SO Bangor 13:57.33
5 Stolzman, Alex SO Richland Center 14:56.05
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kurtz, Nick SO Prairie du Chien 10:46.07 10
2 Taylor, Nathan JR Lodi 10:46.57 8
3 schmidt, wyatt SO Northeast 10:59.53 6
4 Murphy, Jonathon JR Lancaster 11:00.93 5
5 Barbee, Sean SR Darlington 11:07.01 4
6 Arnett, Christian JR Belleville 11:09.12 3
7 Edge, Justin SR Belleville 11:15.03 2
8 Tobin, Joey SR Durant-Bennett 11:18.39 1
9 Prunchak, Nathan JR Durant-Bennett 11:25.67
10 Determan, Brady SR Camanche 11:37.03
11 Schuetz, Noah SR Southwestern / Cuba City 11:42.46
12 Mizin, Yevheniy JR Richland Center 11:56.94
13 rathje, jaren FR Northeast 11:59.98
14 Clark, Austen SO Camanche 12:03.82
15 Elmer, Jacob JR Albany 12:08.07
16 Parker, Logun SO Albany 12:08.19
17 Errthum, Branden SO Lodi 12:21.78
18 Graney, Tyler JR Lancaster 12:48.33

Men's 55m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bialas, Blake SR Camanche 8.33 10
2 Prescott, Tom JR Dodgeland 8.54 8
3 Rielly, Grady SO Darlington 8.64 6
4 Dodson, Dylan SR Camanche 8.65 5
5 Fieck, Alec SR Westby 8.89 4
6 Deegan, Brady SO Evansville 8.97 3
7 Hatzinger, Greg SR Marshall 8.98 2
8 Myers, Cole SO Belleville 9.34 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hatzinger, Greg SR Marshall 8.72
2 Rielly, Grady SO Darlington 8.86
3 Dodson, Dylan SR Camanche 8.96
4 Polensky, Jack JR North Crawford 9.52
5 Wagner, Mitchell JR Darlington 9.58
6 Sutter, Christian SO Lena-Winslow 10.27
7 Hardison, Blake FR Camanche 10.75
8 Wallenkamp, Mason JR Deerfield 11.88
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Prescott, Tom JR Dodgeland 8.68
2 Deegan, Brady SO Evansville 9.10
3 Chumbler, Brenton SR Lena-Winslow 9.15
4 Liesse, Miles JR Evansville 9.44
5 Zimmerman, Drew SO Wauzeka-Steuben 9.79
6 kelter, corbin SO Northeast 11.39
7 Lusk, Ben FR Marshall 13.60
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bialas, Blake SR Camanche 8.38
2 Fieck, Alec SR Westby 9.06
3 LaVanda, Jacob SR Dodgeland 9.53
4 Larson, Reid FR Fennimore 9.72
5 Bell, Gavin JR Boscobel 10.10
6 Ronnfeldt, Stephen SO Prairie du Chien 10.29
7 Hellwig, Owen JR Westby 10.51
8 Chadwick, Paul FR Deerfield 10.76
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Myers, Cole SO Belleville 8.85
2 Call, Joe SR Westby 9.15
3 schneider, caleb SO Northeast 9.32
4 Richburg, Jerrett JR Richland Center 10.28
5 Crothers, TJ SO Lena-Winslow 10.90
6 Wetter, Kyle JR Boscobel 11.08
7 Muth, Cameron FR Cambridge 11.25

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Evansville A Brady Deegan, Tyler Hanson,
Sam Haegele, Tony Paschal
1:46.39
2 Wauzeka-Steuben A Connor Stenner, Trent McCullick,
Patrick Marfilius, Drew Zimmerman
1:51.87
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Benton-Scales Mound-Shullsburg A Ben Sigwarth, Zach Wiegel,
Jalen Phillips, Joel Fawcett
1:48.89
2 Viroqua A , ,
,
1:52.36
3 Fennimore A Brandon Oyen, Bailey Shea,
Liam Kenney, Lucas Ruchti
1:54.32
4 Cambridge A Sam Van Valin, Camden Eagan,
Avery Kendall, Rudy Hommen
1:54.82
5 Albany A Hunter Overland, Josh Shell,
Evan Blumer, Andrew Berra
2:00.50
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Belleville A Cole Martin, Nick Smith,
Nickolas Schult, Lucas Diaz
1:43.43 5
2 Dodgeland A Dan Moynihan, Paul Gruenwald,
Jacob LaVanda, Levi Smith
1:46.61
3 Darlington A Curtis Blosch, Kameron Blosch,
Dylan Perrin, Blake Whalen
1:46.85
4 Lancaster A Tyson Kelz, Jacob McCabe,
Damian Kauffman, Tanner Oyen
1:50.38
5 Durant-Bennett A Carter Voelkers, Tristan Hughes,
Dawson Frett, Gage Finck
1:53.19
6 Marshall A Brad Grob, Ben Lusk,
Josh Schiller, Burke Vukasovic
1:54.91
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Brodhead/Juda A Jeff Williams, Jakob Harper,
Ruben Larson, Jack Speckman
1:42.47 6
2 Southwestern / Cuba City A Derek Carnes, Diego Lopez,
Alex Keck, Garrett Olson
1:45.98 1
3 Parkview A Patrick Engen, Ryan Miller,
Zach Draeving, Remy Kundert
1:49.54
4 Bangor A Theo Muellenberg, Jaymeson Freit,
Trevor Jones, Derek Johnson
1:49.95
5 Boscobel A Tommy Monroe, Hunter Drake,
Gavin Bell, Hali Cook
1:50.07
6 Prairie du Chien A Ethan Swiggum, Adam Groom,
Ben Teynor, Mitch Luster
1:56.79
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Camanche A Tre Austin, Blake Bialas,
Dylan Hundley, Mason Lanhart
1:39.58 10
2 Lena-Winslow A Rahkeem Valentine, Gaige Schwartz,
Bailey Litow, Rahveon Valentine
1:40.20 8
3 Westby A Lane Montgomery, Joe Call,
Travis Schmitt, Alec Fieck
1:43.97 4
4 Lodi A Sam Beckwith, Trevor Michalak,
Trevor Von Behren, Dylan Streeter
1:44.17 3
5 Deerfield A Taylor Jahr, Noah Gjermo,
Josh Pulling, Cole Nickerson
1:44.25 2
6 Northeast A aaron mcculley, ben lange,
kyle dell, braeden hoyer
1:47.89

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Benton-Scales Mound-Shullsburg A David Germaine, Aaron Pulvermacher,
Jalen Phillips, Joel Fawcett
4:03.73
2 Lodi A Mitchell Figi, Tim Prosek,
Dylan Streeter, Trevor Von Behren
4:06.68
3 Fennimore A Barron Carns, Wesley Williams,
Reid Larson, Tristan Kendrick
4:09.59
4 Durant-Bennett A Isaiah Overton, Jeremy Carnes,
Tony Friederichs, Carter Voelkers
4:22.15
5 Wauzeka-Steuben A Patrick Marfilius, Connor Stenner,
Trent McCullick, Drew Zimmerman
4:27.09
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Brodhead/Juda A Justice Tway, Ruben Larson,
Nate Ciabatti, Jack Speckman
3:48.50 3
2 Lena-Winslow A Gaige Schwartz, Brenton Chumbler,
Bailey Litow, Ben Simpson
3:51.01 1
3 Albany A Connor Trow, Garrett Hlavachek,
Isaac Halverson, Hunter Georgeson
3:57.81
4 Lancaster A Garrett Birkett, Joey Recker,
Chris Haack, Hunter Liddell
3:58.79
5 Westby A Cody King, Joe Call,
John Lucas, Alec Fieck
4:03.18
6 Stateline Home School EAGLES A Chase Vegter, Elias Greenberg,
Dalton Rasmussen, Austin Hegle
4:03.37
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Dodgeland A Joe Caine, Jaxon Seufzer,
Matt Moynihan, Kyle Engels
3:47.81 4
2 Bangor A Kellen Kravik, Ben Olson,
Seth Plenge, Adam Tallman
3:49.07 2
3 Belleville A Dalton Fahey, Ryan Dull,
Lucas Diaz, Tyler Gilbertson
3:52.08
4 Evansville A Tanner Geske, Maic Aegerter,
Ramon Tinajero, Noah Schiller
3:54.86
5 Darlington A Curtis Blosch, Tanner Evenstad,
Conner Hackett, Grady Rielly
3:58.86
6 Richland Center A Alex Slaman, Evan Thomas,
Quinn Tydrich, Caleb Coleman
4:12.29
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Northeast A nick kennicker, ben lange,
braeden hoyer, william hasken
3:40.79 10
2 Cambridge A Will Kaashagen, Spencer Deforest,
Spencer Currie, Carson Kaashagen
3:43.51 8
3 Boscobel A Dakota Kauffman, Seth Laxton,
Jordan Molzof, Chase Kull
3:44.18 6
4 Camanche A Tre Austin, David Gonzales,
Dylan Dodson, Wilson Seeser
3:47.43 5
5 Viroqua A , ,
,
4:10.39
6 Prairie du Chien A Spencer Pedretti, Mitch Luster,
Adam Groom, Ben Teynor
4:35.17

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lena-Winslow A Killian Knapp, Bertram Kristensen,
Lance Molitor, Adam Stark
9:34.72 3
2 Belleville A Kyle Fredrickson, Justin Edge,
Christian Arnett, Caden O'Rourke
9:40.81 2
3 Darlington A Sean Barbee, Paul King,
Trae Schilling, Tanner Evenstad
9:41.66 1
4 Marshall A Lucas Hines, Joe Grady,
Noah Harrison, Noah Freeman
9:57.05
5 Viroqua A , ,
,
10:23.41
6 Benton-Scales Mound-Shullsburg A Brendan Carlborg, Max Carlborg,
Monardo Faria, Nathan Wagner
10:24.99
7 Dodgeland A Dalton Klentz, Paul Verbeten,
Hirochi Ura, Sam Armentrout
10:31.12
8 Westby A Derek Helgerson, Brendan Buros,
Erik Jorgenson, Kade Sherry
11:01.06
9 Fennimore A Garrett Cornell, Tristan Kendrick,
Lucas Ruchti, Kohl Wardell
11:14.50
10 Southwestern / Cuba City A Noah Schuetz, Isaac Erschen,
Ryan Bratton, Dillon Husemann
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Northeast A nick kennicker, ben lange,
wyatt schmidt, william hasken
8:36.58 10
2 Brodhead/Juda A Ruben Larson, Nate Ciabatti,
Jakob Harper, Jack Speckman
9:01.98 8
3 Boscobel A Jordan Molzof, Jack Latham,
Seth Laxton, Britan Waterman
9:19.90 6
4 Albany A Isaac Halverson, Garrett Hlavachek,
Connor Trow, Josh Little
9:20.49 5
5 Lodi A Cole Endres, Dylan Harpold,
Nathan Taylor, Aaron Wickham
9:24.36 4
6 Parkview A Alex Diaz, Zach Draeving,
Evan Spencer, Ryan Miller
9:41.85
7 Durant-Bennett A Nathan Prunchak, Jeremy Carnes,
Tony Friederichs, Joey Tobin
9:46.71
8 Camanche A Dylan Hundley, Brady Determan,
Vlad Vandyk, Austen Clark
10:04.77
9 Evansville A Bryan Bartlett, Benedict Gallagher,
Brandon Grazioso, Eli James
10:06.76
10 Lancaster A Joey Recker, Austin Lucey,
Tyler Graney, Dawsen Breese
10:08.15

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 dondiego, axel JR Northeast 6' 2.0" 10
2 Jahr, Taylor JR Deerfield 6' 0.0" 8
3 hoyer, braeden FR Northeast 6' 0.0" 6
4 Schaffer, Jack SR Lancaster 5' 10.0" 4.5
5 Dodson, Dylan SR Camanche 5' 10.0" 4.5
6 Kenney, Liam SO Fennimore 5' 10.0" 2
7 Parish, JT SR Cambridge 5' 10.0" 2
8 Day, Brekkan SO Brodhead/Juda 5' 10.0" 2
9 Moss, Jeff JR Brodhead/Juda 5' 8.0"
10 Hatzinger, Greg SR Marshall 5' 8.0"
11 Wright, Spencer SR Madison Country Day 5' 8.0"
12 Caine, Joe SR Dodgeland 5' 8.0"
13 Adam, Alex SR Westby 5' 6.0"
14 Wagner, Mitchell JR Darlington 5' 6.0"
15 Zimmerman, Drew SO Wauzeka-Steuben 5' 6.0"
16 Wilson, Michael SO Cambridge 5' 4.0"
17 Polensky, Jack JR North Crawford 5' 4.0"
18 Haegele, Sam SO Evansville 5' 4.0"
19 Gonzales, David JR Camanche 5' 4.0"
20 Sutter, Christian SO Lena-Winslow 5' 4.0"
21 Streeter, Dylan FR Lodi 5' 2.0"
22 Clary, Ethan SO Lodi 5' 2.0"
23 Myers, Isaiah SO Lodi 5' 2.0"
24 Tinajero, Ramon SR Evansville 5' 2.0"
25 Whalen, Blake FR Darlington 5' 2.0"
26 Pulling, Josh FR Deerfield 5' 2.0"
27 Becker, John JR Dodgeland 5' 2.0"
28 Riemer, Alex SO Brodhead/Juda 5' 0.0"
29 Schulting, Jared FR Belleville 5' 0.0"
30 Nelson, Cameron FR Westby 5' 0.0"
31 Tobin, Joey SR Durant-Bennett -
32 Pickett, Drew JR Belleville -
33 Wallenkamp, Mason JR Deerfield -
34 Ruchti, Lucas SO Fennimore -
35 Miller, Ryan SO Parkview -
36 Link, Josh FR Marshall -
37 Reuter, Alex FR Darlington -
38 Thomas, Evan SO Richland Center -
39 Teynor, Ben FR Prairie du Chien -
40 Hendrix, Preston FR Prairie du Chien -
41 Swiggum, Ethan JR Prairie du Chien -
42 Couey, Cole FR Boscobel -
43 Wetter, Kyle JR Boscobel -
44 Jorgenson, Erik FR Westby -
45 Muth, Cameron FR Cambridge -
46 Spencer, Evan SO Parkview -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Justmann, Christopher SR Dodgeland 12' 6.0" 10
2 Jahr, Taylor JR Deerfield 12' 0.0" 8
3 Gluch, Owen JR Westby 12' 0.0" 6
4 Schmitt, Zach SO Dodgeland 11' 0.0" 5
5 Fawcett, Joel SR Benton-Scales Mound-Shullsburg 11' 0.0" 4
6 Mastin, Cameron SR Viroqua 10' 6.0" 3
7 Wright, Alex SR Benton-Scales Mound-Shullsburg 10' 6.0" 2
8 Bassney, Jaden SR Lodi 10' 0.0" 1
9 DeBruin, Jarrett SO Prairie du Chien 10' 0.0"
10 Blosch, Conrad SR Darlington 10' 0.0"
11 Raemisch, Logan SR Lodi 9' 6.0"
12 Veres, Evan SR Viroqua 9' 6.0"
13 Stenner, Connor SO Wauzeka-Steuben 9' 6.0"
14 Policastro, Theo FR Brodhead/Juda 9' 0.0"
15 Falk, Lacan SR Lodi 9' 6.0"
16 Blosch, Curtis SO Darlington 9' 0.0"
17 Herschberger, Dallas JR North Crawford 8' 0.0"
18 Nelson, Cameron FR Westby 8' 0.0"
19 Darwin, Jeremiah FR Brodhead/Juda 8' 0.0"
20 Swiggum, Zach FR Prairie du Chien 8' 0.0"
21 Kendall, Avery FR Cambridge 8' 0.0"
22 Morley, Keegan SR Cassville 8' 0.0"
23 Fraiser, Dakota FR Boscobel -
24 Birkett, Garrett SO Lancaster -
25 Liesse, Miles JR Evansville -
26 Steyer, Cameron JR North Crawford -
27 Kravik, Kellen SR Bangor -
28 Ahrens, Donavan FR Cambridge -

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wildman, Adam SO Marshall 20' 0.5" 10
2 Bialas, Blake SR Camanche 19' 7.5" 8
3 Montgomery, Lane SR Westby 19' 7.0" 6
4 Seeser, Wilson SR Camanche 19' 4.0" 5
5 Nickerson, Cole SR Deerfield 18' 10.5" 4
6 dondiego, axel JR Northeast 18' 9.5" 3
7 Parish, JT SR Cambridge 18' 8.5" 2
8 Wright, Spencer SR Madison Country Day 18' 7.0" 1
9 Olson, Skylar SO North Crawford 18' 6.0"
10 Von Behren, Trevor JR Lodi 18' 5.5"
11 Spencer, Kenny SO North Crawford 18' 5.0"
12 Carnes, Derek SR Southwestern / Cuba City 18' 4.0"
13 Williams, Wesley SR Fennimore 18' 2.0"
14 hoyer, braeden FR Northeast 18' 2.0"
15 Austin, Tre JR Camanche 18' 1.0"
16 Valentine, Rahveon SO Lena-Winslow 17' 11.0"
17 Geske, Tanner SO Evansville 17' 9.58"
18 Hendrix, Preston FR Prairie du Chien 17' 5.0"
19 Bisco, Jake SR Marshall 17' 3.0"
20 Chumbler, Brenton SR Lena-Winslow 17' 3.0"
21 Phillips, Jalen SR Benton-Scales Mound-Shullsburg 17' 1.0"
22 Deforest, Spencer SO Cambridge 17' 0.5"
23 stoll, dawson FR Northeast 17' 0.0"
24 Diaz, Lukas SR Belleville 17' 0.0"
25 Voelkers, Carter SO Durant-Bennett 17' 0.0"
26 Coleman, Caleb JR Richland Center 16' 11.0"
27 Barbee, Joshua SO Westby 16' 11.0"
28 Moynihan, Matt SO Dodgeland 16' 10.5"
29 Haack, Chris SR Lancaster 16' 10.0"
30 Pulling, Josh FR Deerfield 16' 9.5"
31 Falk, Lacan SR Lodi 16' 9.5"
32 Perrin, Dylan SR Darlington 16' 9.0"
33 Sigwarth, Ben JR Benton-Scales Mound-Shullsburg 16' 8.5"
34 Wilson, Michael SO Cambridge 16' 5.0"
35 Drake, Hunter SR Boscobel 16' 4.5"
36 Williams, Jeff FR Brodhead/Juda 16' 4.0"
37 Blosch, Kameron SO Darlington 16' 3.5"
38 Lopez, Diego SO Southwestern / Cuba City 16' 3.0"
39 Raemisch, Logan SR Lodi 15' 11.0"
40 Marfilius, Patrick SO Wauzeka-Steuben 15' 9.0"
41 Kauffman, Damian FR Lancaster 15' 5.5"
42 Swiggum, Ethan JR Prairie du Chien 15' 5.0"
43 Schwartz, Gaige SO Lena-Winslow 15' 3.5"
44 Erschen, Isaac FR Southwestern / Cuba City 15' 3.0"
45 Gaboni, Nick SR Brodhead/Juda 15' 2.5"
46 Bauer, Christian JR Potosi 15' 0.5"
47 Wall, Gage SO Evansville 14' 10.0"
48 Jones, Trevor FR Bangor 14' 9.5"
49 Groom, Adam SR Prairie du Chien 14' 9.0"
50 McCullick, Trent SO Wauzeka-Steuben 14' 4.0"
51 Monroe, Tommy SR Boscobel 14' 3.5"
52 Shea, Bailey JR Fennimore 14' 3.0"
53 Grob, Brad JR Marshall 14' 2.5"
54 Spohnholtz, Jacob SO Richland Center 14' 2.5"
55 Duncan, Tristehn SR Potosi 14' 1.0"
56 Freit, Jaymeson FR Bangor 13' 8.0"
57 Graziano, Jayden JR Dodgeland 13' 4.5"
58 Truttmann, Mark JR Belleville 13' 0.5"
59 Finck, Gage FR Durant-Bennett 12' 11.5"
60 Wiegel, Zach FR Benton-Scales Mound-Shullsburg 12' 11.0"
61 Wallenkamp, Mason JR Deerfield 12' 4.0"
62 Frey, Jeron FR Evansville 11' 8.5"

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shea, Noah SR Westby 39' 7.5" 10
2 Spencer, Kenny SO North Crawford 39' 2.5" 8
3 Wagner, Mitchell JR Darlington 38' 5.5" 6
4 Barbee, Joshua SO Westby 38' 2.0" 5
5 Olson, Skylar SO North Crawford 38' 0.5" 4
6 Skaaland, Lucas JR Westby 37' 11.75" 3
7 Mountin, Peter FR Dodgeland 37' 11.0" 2
8 Tallman, Adam SO Bangor 37' 9.5" 1
9 Gjermo, Noah SO Deerfield 37' 7.75"
10 Haack, Chris SR Lancaster 37' 3.25"
11 Fordon, Zac JR Dodgeland 36' 9.75"
12 Diaz, Lukas SR Belleville 36' 7.0"
13 Hawkinson, Taylor JR Brodhead/Juda 35' 9.0"
14 Flynn, Devon SR Marshall 35' 8.0"
15 Marfilius, Patrick SO Wauzeka-Steuben 35' 7.5"
16 Kundert, Remy SR Parkview 35' 4.0"
17 Moss, Jeff JR Brodhead/Juda 35' 0.0"
18 Kartman, Jared SR Cassville 34' 10.75"
19 Haegele, Sam SO Evansville 34' 9.0"
20 Jelinek, Owen FR Lodi 34' 7.5"
21 Tway, Justice SO Brodhead/Juda 34' 5.75"
22 Kenney, Liam SO Fennimore 34' 5.0"
23 Ruchti, Lucas SO Fennimore 33' 5.75"
24 Boedefeld, Mark SR Marshall 33' 4.0"
25 Tetner, Jacob JR Belleville 33' 1.0"
26 Gorman, Kieran FR Richland Center 32' 11.5"
27 Langston, Ryan SR Camanche 32' 11.25"
28 Gruenwald, Paul JR Dodgeland 32' 9.5"
29 Pickett, Drew JR Belleville 32' 7.5"
30 Drake, Hunter SR Boscobel 32' 5.25"
31 Keck, Alex SR Southwestern / Cuba City 32' 2.0"
32 Grate, Trevor SO Benton-Scales Mound-Shullsburg 31' 8.0"
33 VonRuden, Marcus SO Cashton 30' 8.0"
34 Hanson, Tyler FR Evansville 24' 8.0"
35 Wardell, Kohl FR Fennimore 23' 9.75"
36 Olson, Ben SR Bangor -
37 Toye, Noah JR Boscobel -
38 Miedema, Caleb SO Bangor -
39 Puckett-Heinz, David FR Boscobel -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spohnholtz, Jacob SO Richland Center 33' 4.5"
2 Blumer, Evan FR Albany 33' 2.0"
3 Herfel, Clayton FR North Crawford 31' 2.5"
4 Riechers, Jacob SO Darlington 27' 8.0"
5 Yacyszyn, John FR Parkview 27' 6.0"
6 Krueger, Mitch FR Cambridge 27' 0.0"
7 O'Dell, Johnny SO North Crawford 26' 9.0"
8 Kowald, Luke SO Madison Country Day 26' 8.0"
9 Wendland, Ben SO Cashton 25' 4.0"
10 Brummer, Owen JR Southwestern / Cuba City 24' 8.5"
11 Thomas, Evan SO Richland Center 24' 7.0"
12 Schuetz, Josh FR Darlington 22' 6.0"
13 Roth, Owen FR Boscobel 19' 9.0"
14 Cooley, Brian SR Fennimore 18' 5.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wedwick, Chase JR Westby 34' 7.5"
2 Carratt, Chase FR Parkview 34' 5.0"
3 Stocke, Troy SO Dodgeland 34' 0.0"
4 Meyers, Riley JR Prairie du Chien 33' 9.5"
5 Overland, Hunter SO Albany 33' 9.5"
6 Lund, Nicholas SO Wauzeka-Steuben 32' 10.5"
7 Wallenkamp, Mason JR Deerfield 32' 7.0"
8 Ketter, Brandon JR Dodgeland 32' 2.0"
9 Larion, Drew SR Durant-Bennett 32' 0.0"
10 McGowan, Connor SO Darlington 30' 6.0"
11 Lund, Christian SR Durant-Bennett 30' 4.0"
12 Withey, Ben FR Lancaster 29' 4.5"
13 McCabe, Jacob SO Lancaster 28' 10.5"
14 Tetner, Jacob JR Belleville 27' 2.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Felton, Sawyer SR Viroqua 39' 8.0"
2 O'Connor, Tony JR Belleville 37' 5.0"
3 Nipple, Devin JR Evansville 37' 1.5"
4 Lahmann, Rudy SR Marshall 36' 0.0"
5 Taber, Dakota JR Brodhead/Juda 35' 2.5"
6 Berra, Andrew SR Albany 35' 2.0"
7 Hawkinson, Draven JR Brodhead/Juda 34' 7.0"
8 Leeser, Matthew SR Fennimore 34' 3.5"
9 Brockwell, Hilton JR Parkview 34' 3.0"
10 Magee, Parker FR Lena-Winslow 33' 1.0"
11 Ronnfeldt, Stephen SO Prairie du Chien 32' 8.5"
12 Lusk, Ben FR Marshall 31' 10.5"
13 Allen, Justin JR Lancaster 31' 9.5"
14 Sorenson, Cody SR Westby 30' 3.0"
15 Larson, BJ JR Westby 26' 1.5"
16 Kleckler, Ethan FR Lena-Winslow 25' 1.5"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frett, Dawson SO Durant-Bennett 40' 8.0"
2 Kallas, Ethan SR Brodhead/Juda 39' 1.5"
3 Broge, Kenny SO Lena-Winslow 38' 9.5"
4 Marsh, Jordan SO Dodgeland 38' 3.5"
5 Streber, Tyler SR Evansville 37' 9.5"
6 Manthe, Austin SR Lodi 37' 9.5"
7 Langston, Ryan SR Camanche 37' 9.0"
8 Shover, Bryss JR Monticello 37' 3.0"
9 hoffmann, korbin SO Northeast 35' 11.5"
10 Hanenberger, Dezmond SR Monticello 35' 10.5"
11 Lucas, Ethan SR Boscobel 35' 1.5"
12 Wienen, Kyle SR Benton-Scales Mound-Shullsburg 34' 3.0"
13 Winslow, Jacob JR Benton-Scales Mound-Shullsburg 33' 8.0"
14 Walters, Kyle SO Monticello 30' 9.0"
15 Normann, Nathan SR Viroqua 28' 9.5"
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zimmerman, Landon SR Belleville 50' 1.5" 10
2 Kurt, Skyler SR Lodi 47' 7.0" 8
3 Fredrick, Luke SR Bangor 46' 10.0" 6
4 Rupiper, Austin SR Evansville 45' 9.5" 5
5 Lampman, Michael SR Viroqua 44' 8.0" 4
6 Loewenhagen, Hunter JR Lodi 44' 7.5" 3
7 Roth, Wyatt SR Boscobel 43' 11.5" 2
8 Ernst, Jared SR Camanche 43' 3.5" 1
9 Krueger, Garrett SO Bangor 43' 1.0"
10 Chadwick, Justin SO Marshall 41' 6.0"
11 empen, lucas SO Northeast 40' 10.5"
12 Fischer, Cory JR Prairie du Chien 40' 10.0"
13 dodge, mike JR Northeast 39' 5.5"
14 Davis, Lance SR Bangor 38' 0.0"
15 Pulvermacher, Kyle SR Benton-Scales Mound-Shullsburg 36' 3.5"

Women's 55m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fahey, Logan SR Belleville 7.70 10
2 Walzer, Rhianna FR Lodi 7.73 8
3 Dresen, Stasia SR Fennimore 8.06 6
4 Delmedico, Miranda SO Westby 8.10 5
5 Laue, Anna SR Richland Center 8.14 4
6 Justmann, Morgan JR Dodgeland 8.20 3
7 Louis, Tnisha SO Evansville 8.26 2
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Laue, Anna SR Richland Center 8.05
2 Peters, Madison FR Albany 8.17
3 Holbert, Sunkyu JR Durant-Bennett 8.21
4 Galvan, Alexis SR Lancaster 8.29
5 Klosterman, Herolyn FR Southwestern / Cuba City 8.82
6 Horstman, Katie SR Bangor 9.32
7 Scheider, Renee JR Lena-Winslow 9.71
8 Krug, Abbie SR Stateline Home School EAGLES 13.96
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Dresen, Stasia SR Fennimore 8.04
2 Wall, Corita JR Evansville 8.39
3 Walton, Lindsey SR Benton-Scales Mound-Shullsburg 8.41
4 Liu, Wendy JR Madison Country Day 9.00
5 File, Jasmise FR North Crawford 9.44
6 Gross, Kaitlen JR Viroqua 10.01
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Clark, Samantha SO Viroqua 8.17
2 Mack, Brianna FR North Crawford 8.31
3 Welter, Hannah JR Southwestern / Cuba City 8.64
4 Santafe, Belen JR Boscobel 9.08
5 Horner, Brittany FR Potosi 9.21
6 Wiese, Kaitlyn SO Durant-Bennett 9.77
7 Rocha, Monica FR Richland Center 10.23
8 Groom, Nellie SO Wauzeka-Steuben 10.25
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 LaRocque, Madeline FR Prairie du Chien 8.23
2 Leum, Xana FR Viroqua 8.51
3 Spooner, Natalie SO Northeast 8.52
4 Osaro, Sarah FR Camanche 8.66
5 Kundert, McKenzie FR Parkview 9.03
6 Giesler, Katlyn SO Cashton 9.57
7 Stickley, Mia SO Wauzeka-Steuben 10.26
8 Shipman, Sidney JR Lena-Winslow 10.31
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Mortaloni, Ciearria SR Albany 8.25
2 Faltin, Maria SR Lancaster 8.34
3 Wilson, Gracie JR Deerfield 8.45
4 Horstman, Hallie JR Bangor 8.58
5 Stib, Aniah FR Marshall 8.61
6 Lyons, Morgan SR Camanche 8.65
7 Brandt, Lexie FR Potosi 9.50
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jansen, Ally JR Benton-Scales Mound-Shullsburg 8.02
2 Delmedico, Miranda SO Westby 8.09
3 Dickey, Rylee SR Northeast 8.17
4 Cramer, Hannah SO Dodgeland 8.51
5 Hilgers, Cascidy JR Lodi 8.71
6 Crist, Reagan FR Darlington 9.24
7 Thom, Mckenzie SO Deerfield 10.43
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Justmann, Morgan JR Dodgeland 8.12
2 Bahl, Mallory JR Lancaster 8.36
3 Reuter, Roxi FR Darlington 8.37
4 Heller, Nicole SO Westby 8.58
5 Nicholson, Lindsey FR Prairie du Chien 8.68
6 Portz, Raeann FR Northeast 8.92
7 Fernandez, Madison FR Boscobel 10.21
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Louis, Tnisha SO Evansville 8.12
2 Schwartzlow, Rodneeya JR Parkview 8.13
3 Kinney, Kaisey JR Deerfield 8.18
4 Caceanova, Nicole SO Madison Country Day 8.42
5 Kahl, Brittany SO Durant-Bennett 8.67
6 Arndt, Kenzie SR Dodgeland 9.02
7 Driscoll, Bailey SO Marshall 9.22
Prelims Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Tranel, Melissa SR Southwestern / Cuba City 8.28
2 Halvensleben, Jade FR Belleville 8.29
3 Udelhoven, Amber FR Fennimore 8.31
4 MacDougal, Eiley SO Lena-Winslow 8.48
5 Spencer, Rebecca JR North Crawford 8.64
6 Leuchtenmacher, McKenna FR Darlington 9.12
7 Jacobson, Alysha SO Potosi 9.60
Prelims Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Walzer, Rhianna FR Lodi 7.82
2 Oswald, Allison SO Wauzeka-Steuben 8.31
3 Davis, Tana FR Fennimore 8.61
4 Krug, Brenna JR Stateline Home School EAGLES 8.76
5 Gietzel, Emilie SR Monticello 8.85
6 Christenson, Hallie FR Boscobel 9.34
Prelims Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Armbrust, Anya SO Lodi 8.74
2 Flock, Helen JR Cashton 8.93
3 Campie, Lexie SR Camanche 9.12
4 Witt, Robin FR Cambridge 9.15
5 Walters, Karlene JR Monticello 9.41
6 Sherwood, Nicole JR Richland Center 10.17
Prelims Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Fahey, Logan SR Belleville 7.81
2 Saunders, Heaven SO Westby 8.37
3 Kammes, Courtney SO Monticello 8.54
4 Wanless, Emma FR Evansville 8.57
5 Rowan, Sharmi SR Brodhead/Juda 9.15
6 Sebastian, Angela SO Prairie du Chien 10.16

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dickey, Rylee SR Northeast 29.60
2 Blumer, Paige SO Albany 34.39
3 Addison, Jamie SO Dodgeland 34.78
4 Jacobson, Alysha SO Potosi 36.17
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blom, Rebecca FR Southwestern / Cuba City 32.06
2 Klosterman, Herolyn FR Southwestern / Cuba City 32.82
3 Rowan, Sharmi SR Brodhead/Juda 33.17
4 Kjornes, Kelli FR Dodgeland 34.79
5 Ritsch, Addie SO Deerfield 36.10
6 Finley, Savannah SO Albany 36.73
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hausz, Autumn FR Cambridge 33.86
2 Bender, Brooke SR Fennimore 34.26
3 Steiner, Gabrielle SO Darlington 34.89
4 Baba, Aika JR Viroqua 36.57
5 Koeller, Jacy JR Potosi 37.46
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Persike, Riley SO Lodi 31.60
2 Leckwee, Bailey SO Lodi 32.74
3 Peterson, Marissa JR Monticello 32.93
4 Turner, Lexy JR Dodgeland 33.07
5 Virgil, Colleen SO Marshall 34.83
6 Fernandez, Madison FR Boscobel 42.40
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Halvensleben, Jade FR Belleville 30.87
2 Fitzsimons, Sadie JR Darlington 31.96
3 Waltz, Paige SO Camanche 32.94
4 Marren, Emma SR Cambridge 33.99
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mathias, Kathleen FR Darlington 30.58
2 Wilson, Gracie JR Deerfield 31.22
3 Nolan, Alexis FR Prairie du Chien 31.62
4 Osaro, Sarah FR Camanche 32.61
5 Spencer, Rebecca JR North Crawford 37.03
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 LaRocque, Madeline FR Prairie du Chien 30.51
2 Krug, Abbie SR Stateline Home School EAGLES 30.91
3 Lyons, Morgan SR Camanche 30.93
4 Dworschack, Willa SR North Crawford 31.25
5 Mack, Brianna FR North Crawford 31.48
6 Krug, Brenna JR Stateline Home School EAGLES 32.17
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walton, Lindsey SR Benton-Scales Mound-Shullsburg 31.35
2 Flock, Helen JR Cashton 32.43
3 Semenic, Taylor SO Evansville 33.00
4 Knoble, Mallory FR Boscobel 33.32
5 McCoy, Blake JR Richland Center 34.34
6 Hansen, Chandler JR Monticello 36.43
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kinney, Kaisey JR Deerfield 31.30
2 Saunders, Heaven SO Westby 31.35
3 Zinke, Ana FR Lena-Winslow 32.04
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Galvan, Alexis SR Lancaster 30.81
2 Mellenberger, Brianna SO Benton-Scales Mound-Shullsburg 31.01
3 Spooner, Natalie SO Northeast 31.40
4 Inman, Morgan FR Viroqua 31.88
5 Harless, Jenna FR Viroqua 34.11
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fahey, Logan SR Belleville 28.93 5
2 Wagner, Devin FR Lancaster 30.10
3 Faltin, Maria SR Lancaster 30.65
4 Lee, Brianna SR Marshall 32.64
5 Ritchie, Gabby FR Prairie du Chien 33.20
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holbert, Sunkyu JR Durant-Bennett 29.37 1
2 Crume, Lexi SO Westby 30.66
3 Peters, Madison FR Albany 30.80
4 Bidlingmaier, Grace SO Lena-Winslow 32.20
5 Olson, Julia SO Southwestern / Cuba City 33.64
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schaldach, Emily JR Cashton 29.62
2 Schmitz, Jamie SR Cashton 29.96
3 Dresen, Stasia SR Fennimore 30.19
4 Faulkner, Grace SO Fennimore 30.57
5 Grabowski, Michaela SO Westby 31.23
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Braithwaite, Tori JR Marshall 29.17 2
2 Nyhus, Erin SO Brodhead/Juda 29.39
3 Sharkey, Briana SO Lodi 30.00
4 Hundt, Ariana SO Bangor 30.26
5 Oswald, Allison SO Wauzeka-Steuben 30.49
Finals Heat #15
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marcucci, Aleenah SR Northeast 26.98 10
2 DeVries, Carmen SO Lena-Winslow 27.45 8
3 Lawrence, Emma SO Benton-Scales Mound-Shullsburg 28.37 6
4 Noriega, Alyssen FR Monticello 29.05 4
5 Lockington, Ashlie FR Bangor 29.09 3
6 Clary, Joriann SO Cambridge 30.30

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Steger, Emily JR Prairie du Chien 1:21.03
2 Regal, Mariah FR Prairie du Chien 1:21.05
3 Sherwood, Nicole JR Richland Center 1:32.54
4 Cornford, Avery FR Prairie du Chien 1:50.23
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stauffacher, Larisa JR Albany 1:13.71
2 Trow, Kaitlyn FR Albany 1:17.67
3 Landen, Ashli FR Albany 1:22.35
4 Halvorson, Allie SR Darlington 1:24.57
5 Erschen, Emily JR Southwestern / Cuba City 1:24.89
6 Dressler, Ryann FR Potosi 1:30.03
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dittmer, Aubrin FR Durant-Bennett 1:12.87
2 Brinkman, Payton SR Cassville 1:17.02
3 Stib, Aniah FR Marshall 1:17.35
4 Douglas, Ashley JR Brodhead/Juda 1:21.33
5 Schuetz, Cheyenne SR Darlington 1:30.18
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maudrell, Julia SR North Crawford 1:15.20
2 Hionis, Naomi SO Evansville 1:18.06
3 Virgil, Colleen SO Marshall 1:19.51
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Perdue, Annie JR Stateline Home School EAGLES 1:18.17
2 Simplot, Abby SR Lodi 1:18.21
3 Rhodes, Rosa FR Fennimore 1:21.33
4 Klaas, Melanee FR Fennimore 1:24.71
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCollough, Ellie FR Fennimore 1:14.20
2 Kennicker, Kayla SO Northeast 1:14.38
3 Lux, Morgen JR Dodgeland 1:14.50
4 McDonald, Bailey JR Darlington 1:28.38
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kohn, Jada FR Dodgeland 1:10.73
2 Kirking, Karlee JR Cashton 1:11.14
3 Leckwee, Riley SO Lodi 1:14.16
4 Waltz, Paige SO Camanche 1:16.08
5 Briggs, Calissa SO Monticello 1:17.69
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dworschack, Willa SR North Crawford 1:08.51 1
2 Zinke, Ana FR Lena-Winslow 1:13.86
3 Moeller, Breanna SO Durant-Bennett 1:15.59
4 Bloedow, Leah SO Boscobel 1:16.91
5 Lutz, Jaszamin JR Richland Center 1:21.32
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Braithwaite, Tori JR Marshall 1:08.63
2 Fredrichsen, Amber FR Northeast 1:09.92
3 Gotto, Haley JR Lancaster 1:11.02
4 Lee, Emma JR Westby 1:14.82
5 May, Emily SO Southwestern / Cuba City 1:22.38
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Doll, Ashton SR Lancaster 1:06.04 6
2 Law, Trinity FR Benton-Scales Mound-Shullsburg 1:09.24
3 Wolf, Autumn JR Durant-Bennett 1:10.43
4 Oswald, Allison SO Wauzeka-Steuben 1:12.64
5 Stilwell, Ally JR Viroqua 1:13.23
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sherry, Sydney SO Westby 1:07.73 3
2 Cade, Sierra FR Westby 1:09.03
3 Justmann, Morgan JR Dodgeland 1:09.20
4 Kester, Gabbie SR Cambridge 1:14.02
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeVries, Carmen SO Lena-Winslow 1:01.30 10
2 Hasken, Carly SO Northeast 1:05.49 8
3 Anderson, Madelyn SO Viroqua 1:06.65 5
4 Busser, Hannah FR Lodi 1:07.36 4
5 Burkholder, Mckenzie SR Southwestern / Cuba City 1:07.90 2

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holtz, Julia FR Dodgeland 2:42.15 1
2 Farrell, Jayna JR Northeast 2:42.17
3 Groom, Emily FR Prairie du Chien 2:59.32
4 Huser, Amber FR Prairie du Chien 3:01.21
5 Novinski, Tori FR Durant-Bennett 3:03.77
6 Yoerger, Zoe SO Evansville 3:07.16
7 Pahnke, Abby JR Benton-Scales Mound-Shullsburg 3:09.25
8 O' Brien, Norah FR North Crawford 3:13.13
9 Monson, Kayla FR Richland Center 3:16.62
10 Doudna, Bethany SR Richland Center 3:29.20
11 Pliner, Stacie JR Richland Center 3:29.78
12 Lartz, Shanna SO Lena-Winslow 3:39.75
13 Dressler, Ryann FR Potosi 3:53.12
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kamholz, Nicole FR Brodhead/Juda 2:53.36
2 Notrott, Eve FR Benton-Scales Mound-Shullsburg 2:54.04
3 Bowser, Aimee SO Fennimore 2:58.64
4 Hauri, Emily SR Albany 3:00.27
5 Ingle, Ashley JR North Crawford 3:03.06
6 Hensel, Molly SR Cambridge 3:04.08
7 McIntyre, Mackenzie SO Brodhead/Juda 3:06.96
8 Matz, Olivia FR Lena-Winslow 3:14.20
9 Craugh, Kalli JR Southwestern / Cuba City 3:16.66
10 Schlaugat, Renee FR Fennimore 3:21.25
11 Doerscher, Aubrey SO Durant-Bennett 3:22.53
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crist, Emma SO Darlington 2:53.91
2 Fitzsimmons, Brianna SR Marshall 2:57.85
3 Olson, Lexy FR Parkview 2:58.69
4 Molencamp, Jenna JR Belleville 2:58.87
5 Zurfluh, Payton FR Albany 2:59.35
6 Wacker, Taylor JR Evansville 2:59.66
7 Rieckmann, Erin SO Cambridge 3:01.05
8 Moseley, Jaci SR Darlington 3:05.50
9 Kruger, Kristy SO Benton-Scales Mound-Shullsburg 3:07.60
10 Ruffner, Rhiannon JR Dodgeland 3:12.64
11 Asleson, Molly SO Wauzeka-Steuben 3:16.72
12 Kenyon, Savannah SO Westby 3:26.08
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clary, Isabelle FR Lodi 2:42.51
2 Benzing, Symantha JR Dodgeland 2:43.52
3 Wicker, Abby FR Monticello 2:43.58
4 Attoe, Amanda SO Lodi 2:44.97
5 O'Connor, Lauren SR Belleville 2:45.76
6 Wolf, Nicole SR Lancaster 2:46.55
7 Pegram, Molly SR Boscobel 2:47.26
8 Brendel, Lauren FR Viroqua 2:48.26
9 Glasbrenner, Faith FR Boscobel 2:49.84
10 Guenther, Emma SO Albany 2:51.26
11 Scace, Megan JR Lena-Winslow 2:51.66
12 Berry, Ellie FR Durant-Bennett 3:00.71
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Currie, Sydney SR Cambridge 2:29.70 10
2 Murphy, Lydia FR Lancaster 2:33.85 8
3 Purdue, Cora SO Brodhead/Juda 2:36.16 6
4 Burtness, Camryn JR Parkview 2:36.44 5
5 Bakken, Kelsey SR Marshall 2:36.65 4
6 Baures, Tatem JR Wauzeka-Steuben 2:37.67 3
7 Mensinger, Bailey SR Camanche 2:39.74 2
8 Wolf, Erin SO Darlington 2:51.34
9 Mish, Crystayln FR Lancaster 2:55.89
10 Call, Julianne SO Westby 2:57.71
11 Cummuta, Isabella SO Prairie du Chien 3:16.27

Women's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Packard, Megan FR Lena-Winslow 6:58.13
2 Krause, Faith SR North Crawford 7:06.72
3 Hendren, Veronica SO Lodi 7:13.23
4 Bowser, Aimee SO Fennimore 7:15.14
5 Monson, Kayla FR Richland Center 7:25.80
6 Kelly, Krysten SR Cashton 7:28.09
7 Linneman, Shawna SO Fennimore 7:30.64
8 Flynn, Laurel SO Lena-Winslow 7:33.30
9 Smedema, Brenna JR Dodgeland 7:34.27
10 Pliner, Stacie JR Richland Center 8:10.35
11 Gerber, Kayleigh JR Lena-Winslow 8:11.11
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nielsen, Alexandra SO Camanche 6:12.82
2 Manning, Abbey FR Boscobel 6:17.62
3 Groom, Emily FR Prairie du Chien 6:22.62
4 Berry, Ellie FR Durant-Bennett 6:22.99
5 Hein, Ella FR Prairie du Chien 6:25.13
6 Jing, Crystal JR Madison Country Day 6:26.37
7 Leis, Maddy SO Cashton 6:37.93
8 Greenberg, Isabel FR Stateline Home School EAGLES 6:42.68
9 Heisz, Leslie SR Fennimore 6:42.83
10 Cohen, Hanna FR Lancaster 6:59.65
11 Karlson, Annika SR Lancaster 7:01.65
12 Blumer, Kylee SR Albany 7:02.05
13 Asleson, Molly SO Wauzeka-Steuben 7:05.12
14 Kenyon, Savannah SO Westby 7:44.37
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bluemel, Taylor SR Brodhead/Juda 5:25.42 10
2 Maire, Noelle JR Belleville 5:31.27 8
3 Weston, Jillian FR Viroqua 5:36.87 6
4 Kauffman, Mackenzie JR Boscobel 5:41.39 5
5 Huber, Jamie FR Dodgeland 5:42.33 4
6 Kruchten, McKenzie JR Lodi 5:42.88 3
7 Baures, Tatem JR Wauzeka-Steuben 5:43.31 2
8 Schmidt, Elena SO Westby 5:49.41 1
9 Benzing, Meygan FR Dodgeland 5:55.80
10 Weiss, Allison SO Madison Country Day 5:57.55
11 Hampton, Maddie SO Lancaster 5:58.67
12 Davis, Rachel SR Boscobel 6:02.86
13 Huggett, Alanna JR Marshall 6:07.13
14 Kaderly, Ciara JR Albany 6:07.41
15 Wedwick, Abbey SO Westby 6:15.50
16 Jones, Daphne JR Lodi 6:18.13

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schmidt, Elena SO Westby 13:01.90 10
2 Wedwick, Abbey SO Westby 13:13.43 8
3 Guenther, Emma SO Albany 13:13.96 6
4 Kaczinski, Maddie JR Northeast 13:16.47 5
5 Hein, Ella FR Prairie du Chien 13:42.68 4
6 Risley, Ashley SR Monticello 14:18.79 3
7 Hauri, Emily SR Albany 14:48.91 2
8 Kraemer, Hannah FR Richland Center 15:24.93 1

Women's 55m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marcucci, Aleenah SR Northeast 8.58 10
2 Heyroth, McKenzie FR Lodi 8.80 8
3 Schmitz, Jamie SR Cashton 9.28 6
4 Schaldach, Emily JR Cashton 9.57 5
5 Gray, Alecca SO Northeast 9.72 4
6 Pingel, Katie JR Benton-Scales Mound-Shullsburg 9.76 3
7 Olson, Emily SO Westby 10.36 2
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Schmitz, Jamie SR Cashton 9.33
2 Pingel, Katie JR Benton-Scales Mound-Shullsburg 9.90
3 Hinrichson, Payton SO Dodgeland 10.38
4 Nelson, Haley SR North Crawford 10.68
5 Schmitt, Anira SO Evansville 11.73
6 Roberts, Ciara JR Brodhead/Juda 12.11
7 Reynolds, Lily FR Potosi 12.14
8 Finley, Savannah SO Albany 12.73
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Heyroth, McKenzie FR Lodi 9.30
2 Schaldach, Emily JR Cashton 9.57
3 Udelhoven, Cheyenne SR Fennimore 10.38
4 Dwyer, Bekah FR Westby 10.84
5 Moeller, Breanna SO Durant-Bennett 11.21
6 Mortaloni, Sydney FR Albany 11.34
7 Schueler, Angela FR Parkview 12.95
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Clary, Joriann SO Cambridge 10.39
2 Schmitz, Maggie FR Potosi 11.78
3 Ottesen, Cynthia JR Lancaster 12.37
4 Boxrucker, Madyson FR Prairie du Chien 12.47
5 Stevenson, Sydney JR North Crawford 12.67
6 Junele, Michelle JR Boscobel 13.74
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Gray, Alecca SO Northeast 9.76
2 Bidlingmaier, Grace SO Lena-Winslow 10.98
3 Kirschbaum, Olivia FR Fennimore 11.13
4 Martin, Lily JR Bangor 11.20
5 Wagner, Devin FR Lancaster 11.28
6 Thomas, Jenna FR Richland Center 11.78
7 Severson, Genee JR Evansville 12.02
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Marcucci, Aleenah SR Northeast 8.64
2 Wolf, Autumn JR Durant-Bennett 10.08
3 Faulkner, Grace SO Fennimore 10.23
4 Wall, Savannah JR Evansville 10.91
5 Dominguez, Liz JR Marshall 11.62
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Diaz, Krista JR Belleville 9.29
2 Olson, Emily SO Westby 10.06
3 Becwar, Bailie SR Cassville 10.78
4 Marren, Emma SR Cambridge 10.79
5 Manthey, Brieanna FR Dodgeland 10.81
6 Campie, Lexie SR Camanche 11.21
7 Douglas, Kayla JR Brodhead/Juda 12.59

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Monticello A Courtney Kammes, Alyssen Noriega,
Emilie Gietzel, Karlene Walters
2:07.64
2 Potosi A Madelyn Kruser, Alison Kruser,
Lexie Brandt, Jacy Koeller
2:18.75
3 Lancaster A Cynthia Ottesen, Hailey Mumm,
Elliora Klar, Maddy Haack
2:22.42
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Brodhead/Juda A Kayla Douglas, Ciara Roberts,
Morgan Tresemer, Erin Nyhus
2:03.22
2 Darlington A Kathleen Mathias, Ilse Mendez,
Kaylee Meyers, Roxi Reuter
2:04.55
3 Dodgeland A Kenzie Arndt, Nikita Patel,
Hannah Cramer, Payton Hinrichson
2:09.89
4 Fennimore A Tana Davis, Amber Udelhoven,
Olivia Kirschbaum, Brooklan Schoepp
2:11.06
5 Viroqua A Lydia Noble, Mady Stackhouse,
Shaila Swenson, Maia Kimble
2:15.74
6 Boscobel A Michelle Junele, Hallie Christenson,
Belen Santafe, Mallory Knoble
2:17.58
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Belleville A Krista Diaz, Grace Schulting,
Madalena Macht, Logan Fahey
1:57.64 6
2 Albany A Madison Peters, Sydney Mortaloni,
Maddie Halverson, Ciearria Mortaloni
2:02.17 3
3 Durant-Bennett A Sunkyu Holbert, Emily Fallon,
Hannah Happ, Amorae Myers
2:02.18 2
4 Lena-Winslow A Sarah Nicholas, Olivia Matz,
Grace Bidlingmaier, Eiley MacDougal
2:05.76
5 Camanche A Morgan Lyons, Sarah Osaro,
Kylie Phillips, Emily McElroy
2:05.79
6 North Crawford A Rebecca Spencer, Haley Nelson,
Sydney Stevenson, Brianna Mack
2:10.47
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Westby A Emily Olson, Michaela Grabowski,
Lexi Crume, Kelsey Daines
2:02.77 1
2 Madison Country Day A Lilly Hallick, Raman Gill,
Yoli Martin, Nicole Caceanova
2:03.33
3 Evansville A Corita Wall, Tnisha Louis,
Savannah Wall, Trinity Palmer
2:05.47
4 Parkview A Rodneeya Schwartzlow, Lexi Olsen,
Serena Slove, Hailey Marshall
2:08.07
5 Marshall A Brianna Lee, Clara Bliske,
Klaudia Ward, Alyssa Oswald
2:10.76
6 Prairie du Chien A Gabby Ritchie, Madyson Boxrucker,
Kaitlyn Buenzli, Karli Myers
2:16.22
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Northeast A Sydney Kucera, Rylee Dickey,
Aleenah Marcucci, Tonita Webster
1:54.82 10
2 Benton-Scales Mound-Shullsburg A Paige Murphy, Sonja Townsend,
Payton Bastian, Ally Jansen
1:57.25 8
3 Lodi A Alex Armbrust, Alyssa Juntunen,
Holly Manchester, Briana Sharkey
2:00.79 5
4 Bangor A Ariana Hundt, Ashlie Lockington,
Hallie Horstman, Claire Reynolds
2:00.87 4
5 Southwestern / Cuba City A Julia Olson, Hannah Welter,
Melissa Tranel, Mckenzie Burkholder
2:04.89
6 Richland Center A Anna Laue, Laura Ewing,
Hannah Hardy, Lexi Ewing
2:06.01

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Marshall A Alanna Huggett, Kelsey Bakken,
Liz Dominguez, Clara Bliske
4:55.54
2 Fennimore A Stasia Dresen, Jillian Smith,
Cheyenne Udelhoven, Grace Faulkner
4:58.28
3 Stateline Home School EAGLES A Isabel Greenberg, Brenna Krug,
Annie Perdue, Abbie Krug
5:02.74
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Albany A Maddie Halverson, Sydney Bloedel,
Megan Anderson, Sydnee Woyak
4:49.57
2 North Crawford A Ashley Ingle, Julia Maudrell,
Sydney Stevenson, Haley Nelson
4:52.21
3 Potosi A Madelyn Kruser, Alison Kruser,
Maggie Schmitz, Lily Reynolds
5:03.42
4 Evansville A Naomi Hionis, Libby Roethel,
Sydney Cornwell, Taylor Semenic
5:23.44
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Durant-Bennett A Autumn Wolf, Sidney Randolph,
Emily Fallon, Aubrin Dittmer
4:51.84
2 Boscobel A Sydney Haines, Mackenzie Kauffman,
Rachel Davis, Abbey Manning
4:54.44
3 Dodgeland A Jamie Huber, Symantha Benzing,
Rhiannon Ruffner, Morgan Justmann
4:54.89
4 Prairie du Chien A Kaitlyn Buenzli, Jerica Rush,
Angela Sebastian, Anna McDuffey
5:37.33
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lancaster A Devin Wagner, Haley Gotto,
Ashton Doll, Crystayln Mish
4:35.97 3
2 Westby A Lexi Crume, Julianne Call,
Emily Olson, Elena Schmidt
4:35.99 2
3 Darlington A Meghan Douglas, Carly Langkamp,
Kaylee Meyers, Paige Schilling
4:39.67 1
4 Cambridge A Erin Rieckmann, Elyssa Stein,
Joriann Clary, Sydney Currie
4:49.74
5 Lena-Winslow A Sarah Nicholas, Kendall Lobdell,
Eiley MacDougal, Kendra Setterstrom
4:53.37
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Viroqua A Madelyn Anderson, Delilah Vance,
Evelyn Gmurtu, Jillian Weston
4:23.58 10
2 Lodi A Alex Armbrust, Hannah Busser,
McKenzie Heyroth, Rhianna Walzer
4:25.60 8
3 Brodhead/Juda A Cameron Novy, Morgan Tresemer,
Amber Pickel, Erin Nyhus
4:31.42 6
4 Northeast A Carly Hasken, Amber Fredrichsen,
Sydney Kucera, Tonita Webster
4:31.45 5
5 Benton-Scales Mound-Shullsburg A Sonja Townsend, Trinity Law,
Payton Bastian, Emma Lawrence
4:32.72 4

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rizner, Madison SO Richland Center 5' 2.0" 10
2 Nelson, Haley SR North Crawford 5' 0.0" 8
3 Budden, Michelle SR Southwestern / Cuba City 4' 10.0" 6
4 Thomas, Jenna FR Richland Center 4' 10.0" 5
5 McAleer, Shauna JR Northeast 4' 8.0" 4
6 Udelhoven, Cheyenne SR Fennimore 4' 8.0" 3
7 Law, Trinity FR Benton-Scales Mound-Shullsburg 4' 8.0" 1.5
8 Nigh, Rachel JR Viroqua 4' 8.0" 1.5
9 Flory, Katie SR Brodhead/Juda 4' 8.0"
10 Lefebure, Lea SO Camanche 4' 6.0"
11 Macht, Madalena SR Belleville 4' 6.0"
12 Slove, Serena JR Parkview 4' 6.0"
13 Manchester, Holly JR Lodi 4' 6.0"
14 Grabowski, Michaela SO Westby 4' 6.0"
15 Zinke, Ana FR Lena-Winslow 4' 6.0"
16 Larson, Amanda SR Evansville 4' 6.0"
17 Stein, Elyssa SO Cambridge 4' 6.0"
18 Gragg, Rachel JR Evansville 4' 6.0"
19 Delmedico, Miranda SO Westby 4' 6.0"
20 Dittmer, Aubrin FR Durant-Bennett 4' 4.0"
21 Roberts, Ciara JR Brodhead/Juda 4' 4.0"
22 Crume, Lexi SO Westby 4' 4.0"
23 Luedtke, Merry JR Southwestern / Cuba City 4' 4.0"
24 Kirking, Karlee JR Cashton 4' 4.0"
25 Doll, Ashton SR Lancaster 4' 4.0"
26 Mathias, Kathleen FR Darlington 4' 2.0"
27 Gill, Raman SR Madison Country Day 4' 2.0"
28 Klitzman, Miranda JR Brodhead/Juda 4' 2.0"
29 Patel, Nikita SR Dodgeland 4' 2.0"
30 Regal, Mariah FR Prairie du Chien 4' 0.0"
31 Glasbrenner, Faith FR Boscobel 4' 0.0"
32 Larson, Chloe FR Evansville 4' 0.0"
33 O' Brien, Norah FR North Crawford -
34 Belhaj, Sabrina FR Southwestern / Cuba City -
35 Driscoll, Bailey SO Marshall -
36 Gil-Reyes, Rebecca SO Parkview -
37 Harless, Jenna FR Viroqua -
38 Santafe, Belen JR Boscobel -

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marcucci, Aleenah SR Northeast 17' 7.0" 10
2 Schmitz, Jamie SR Cashton 16' 7.0" 8
3 Heyroth, McKenzie FR Lodi 15' 9.5" 6
4 Murphy, Paige JR Benton-Scales Mound-Shullsburg 15' 2.0" 5
5 DeVries, Carmen SO Lena-Winslow 15' 1.0" 4
6 Laue, Anna SR Richland Center 14' 11.0" 3
7 Braithwaite, Tori JR Marshall 14' 5.5" 2
8 Wagner, Devin FR Lancaster 14' 2.5" 0.5
9 Lockington, Ashlie FR Bangor 14' 2.5" 0.5
10 Nyhus, Erin SO Brodhead/Juda 13' 11.5"
11 Louis, Tnisha SO Evansville 13' 9.75"
12 Oswald, Allison SO Wauzeka-Steuben 13' 7.0"
13 Hundt, Ariana SO Bangor 13' 3.75"
14 Walzer, Rhianna FR Lodi 13' 3.5"
15 Martin, Yoli SR Madison Country Day 13' 3.0"
16 Clark, Samantha SO Viroqua 13' 2.5"
17 Burkholder, Mckenzie SR Southwestern / Cuba City 13' 1.5"
18 Mortaloni, Ciearria SR Albany 13' 1.0"
19 Schulting, Grace JR Belleville 13' 0.75"
20 Ewing, Laura SR Richland Center 13' 0.75"
21 Pickel, Amber SR Brodhead/Juda 13' 0.5"
22 Kinney, Kaisey JR Deerfield 13' 0.5"
23 Halvensleben, Jade FR Belleville 13' 0.0"
24 Justmann, Morgan JR Dodgeland 12' 11.0"
25 LaRocque, Madeline FR Prairie du Chien 12' 10.5"
26 Brennan, Hannah JR Parkview 12' 10.5"
27 Kupczak, Annika FR Viroqua 12' 8.5"
28 Keenlance, Kiarra SO Westby 12' 7.0"
29 Meyers, Kaylee FR Darlington 12' 6.5"
30 Mortaloni, Sydney FR Albany 12' 6.0"
31 Faltin, Maria SR Lancaster 12' 6.0"
32 Nolan, Alexis FR Prairie du Chien 12' 6.0"
33 Lee, Brianna SR Marshall 12' 5.0"
34 Spencer, Rebecca JR North Crawford 12' 4.0"
35 Haack, Maddy JR Lancaster 12' 2.5"
36 Maudrell, Julia SR North Crawford 12' 1.5"
37 Faulkner, Grace SO Fennimore 12' 1.0"
38 Schaldach, Emily JR Cashton 12' 0.85"
39 Matz, Olivia FR Lena-Winslow 12' 0.75"
40 Juntunen, Alyssa JR Lodi 11' 10.0"
41 Marren, Emma SR Cambridge 11' 8.0"
42 May, Emily SO Southwestern / Cuba City 11' 7.0"
43 Junele, Michelle JR Boscobel 11' 5.25"
44 Scheider, Renee JR Lena-Winslow 11' 1.5"
45 Liu, Wendy JR Madison Country Day 10' 9.0"
46 Reiff, Abby SR Southwestern / Cuba City 10' 7.5"
47 Rowan, Sharmi SR Brodhead/Juda 10' 6.5"
48 Asleson, Molly SO Wauzeka-Steuben 10' 6.5"
49 Hionis, Naomi SO Evansville 10' 3.0"
50 Marshall, Hailey FR Parkview 10' 1.5"
51 Ritsch, Addie SO Deerfield 10' 1.0"
52 Schueler, Angela FR Parkview 10' 0.0"
53 Schoepp, Brooklan FR Fennimore 9' 11.0"
54 Regal, Mariah FR Prairie du Chien 9' 10.0"
55 Reynolds, Lily FR Potosi 9' 6.5"
56 Gross, Kaitlen JR Viroqua 9' 5.0"
57 Klaas, Melanee FR Fennimore 6' 10.25"
58 Nigl, McKenna SO Richland Center -
59 Holbert, Sunkyu JR Durant-Bennett -

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rizner, Madison SO Richland Center 37' 5.25" 10
2 Pingel, Katie JR Benton-Scales Mound-Shullsburg 33' 10.0" 8
3 DeVries, Carmen SO Lena-Winslow 33' 2.0" 6
4 Lockington, Ashlie FR Bangor 32' 9.5" 5
5 Schmitz, Jamie SR Cashton 32' 7.5" 4
6 Heyroth, McKenzie FR Lodi 31' 11.0" 3
7 Bastian, Payton SR Benton-Scales Mound-Shullsburg 31' 10.0" 2
8 Ewing, Lexi SR Richland Center 31' 2.0" 1
9 Nigh, Rachel JR Viroqua 30' 10.0"
10 Keenlance, Kiarra SO Westby 30' 2.5"
11 Douglas, Meghan SO Darlington 30' 2.0"
12 Horstman, Hallie JR Bangor 29' 11.25"
13 Schulting, Grace JR Belleville 29' 7.0"
14 Gill, Raman SR Madison Country Day 29' 1.25"
15 Dresen, Stasia SR Fennimore 29' 1.25"
16 Halverson, Maddie SO Albany 28' 10.0"
17 Gmurtu, Evelyn FR Viroqua 28' 6.0"
18 Nicholson, Lindsey FR Prairie du Chien 28' 2.0"
19 Zinke, Ana FR Lena-Winslow 28' 1.5"
20 Bloedow, Leah SO Boscobel 27' 9.5"
21 Anderson, Madelyn SO Viroqua 27' 8.5"
22 Flory, Katie SR Brodhead/Juda 27' 0.0"
23 Crain, Della SO Lena-Winslow 26' 11.0"
24 Davis, Tana FR Fennimore 26' 10.5"
25 Sheehan, Emily FR Parkview 26' 6.25"
26 Brennan, Hannah JR Parkview 25' 2.5"
27 Haack, Maddy JR Lancaster 24' 11.5"
28 Zurfluh, Payton FR Albany 24' 11.25"
29 Oswald, Alyssa SR Marshall 24' 0.5"
30 Myers, Karli FR Prairie du Chien 23' 6.5"
31 Stickley, Mia SO Wauzeka-Steuben 22' 3.25"
32 Daines, Kelsey SR Westby -
33 Addison, Jamie SO Dodgeland -
34 Macht, Madalena SR Belleville -
35 Nigl, McKenna SO Richland Center -

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morgan, Grace SO Potosi 26' 2.0"
2 Kundert, McKenzie FR Parkview 23' 8.0"
3 Jacobson, Alysha SO Potosi 21' 9.5"
4 Wetter, Hailee SO Fennimore 21' 3.0"
5 Petzold, Rachel SO Madison Country Day 20' 6.5"
6 Schmidt, Natalie SR Dodgeland 20' 5.5"
7 Rocha, Monica FR Richland Center 20' 3.0"
8 Kane, Leah SO Southwestern / Cuba City 19' 9.0"
9 Christenson, Hallie FR Boscobel 19' 7.0"
10 Hausz, Autumn FR Cambridge 19' 5.0"
11 Gierhart, Samantha SR Monticello 18' 11.0"
12 O' Brien, Brennadette JR North Crawford 18' 5.5"
13 Garcia, Pam SO Parkview 16' 2.0"
14 Klais, Saralyn FR Fennimore 14' 8.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 File, Jasmise FR North Crawford 24' 6.5"
2 McCarthy, Hannah FR Darlington 24' 4.0"
3 Krogan, Allison SO Prairie du Chien 23' 8.0"
4 Wiltrout, Josie SR Viroqua 23' 1.0"
5 Gracia, Alejanelra SR North Crawford 22' 1.0"
6 Metzger, Taya JR Dodgeland 21' 10.0"
7 Hoffmann, Hannah FR Cambridge 21' 5.5"
8 Koch, Emily SR Monticello 21' 0.5"
9 Steger, Emily JR Prairie du Chien 20' 5.5"
10 Bast, Bekka FR Viroqua 20' 3.0"
11 Thomas, Tumar SO Deerfield 19' 0.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McMillan, Cassie SR Belleville 28' 2.5"
2 Whalen, Olivia FR Darlington 27' 11.5"
3 Driscoll, Hannah SR Marshall 27' 7.0"
4 Lindquist, Sydney FR Lena-Winslow 25' 9.5"
5 Clark, Laurissa JR Marshall 25' 6.0"
6 Gahm, Victoria JR Lena-Winslow 25' 4.5"
7 Thomas, Marlina FR Deerfield 25' 1.5"
8 Beaver, Maddie FR Southwestern / Cuba City 25' 0.0"
9 Rupiper, Teegan SO Evansville 24' 10.0"
10 Witt, Robin FR Cambridge 24' 0.5"
11 Sauzo, Katherine SO Boscobel 23' 3.5"
12 Giesler, Katlyn SO Cashton 21' 9.0"
13 Hannigan, Andrea SR Benton-Scales Mound-Shullsburg 16' 0.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zimmerman, Haiden FR Belleville 28' 5.0"
2 Hass, Alyssa JR Westby 27' 3.0"
3 Kaiser, Ellie SR Lena-Winslow 26' 3.0"
4 Seligman, Emily SO Durant-Bennett 25' 4.5"
5 Hurd, Briana SR Deerfield 25' 4.5"
6 Loomis, Katie FR Dodgeland 25' 2.0"
7 Boggli, Blake SR Brodhead/Juda 25' 2.0"
8 Stone, Alex FR Lancaster 25' 0.5"
9 Manke, Helen SR Lodi 24' 9.5"
10 Galvan, Morelia SO Lancaster 24' 7.5"
11 Groom, Nellie SO Wauzeka-Steuben 23' 8.0"
12 Pfaff, Jade SR Bangor 22' 11.0"
13 Schmidt, Alex JR Northeast 22' 3.5"
14 Toney, Shiann SO Cashton 21' 6.0"
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eggers, Bailee JR Marshall 31' 7.0" 1
2 Ryser, Miranda JR Brodhead/Juda 30' 11.0"
3 Rickleff, Paige SR Prairie du Chien 29' 7.5"
4 Langrehr, Bryn SO Bangor 27' 9.5"
5 Johll, Paige SO Cassville 27' 6.5"
6 Roth, Grace SO Boscobel 26' 8.5"
7 Saglie, McKenzie JR Parkview 26' 7.5"
8 Krause, Hayley SR Evansville 26' 6.0"
9 Waltz, Paige SO Camanche 26' 1.0"
10 Vance, Delilah SO Viroqua 25' 9.5"
11 Bahl, Mallory JR Lancaster 25' 8.0"
12 Dawedeit, Katlyn JR Brodhead/Juda 25' 6.0"
13 Gunderson, Samantha SO Westby 24' 7.5"
14 Anderson, Allysa SR Benton-Scales Mound-Shullsburg 24' 4.0"
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grunder, Brinn SR Durant-Bennett 39' 9.0" 10
2 Schnoor, Courtney JR Camanche 37' 9.0" 8
3 Seeser, Bremma JR Northeast 36' 4.0" 6
4 Neisius, Aspen SR Fennimore 35' 7.5" 5
5 Bussa, Marly SO Camanche 34' 5.5" 4
6 Leahy, Brianna SO Benton-Scales Mound-Shullsburg 33' 3.5" 3
7 Berklund, Katelin JR Westby 32' 11.5" 2
8 Budden, Michelle SR Southwestern / Cuba City 30' 3.0"
9 Alexander, Kelly JR Durant-Bennett 30' 1.5"
10 Kieritopf, Marcella SO Northeast 28' 11.0"
11 Jenson, Madeline SR Darlington 28' 10.5"
12 Winters, Allie JR Lodi 28' 8.0"
13 Malkow, Marley SR Albany 26' 8.5"
14 Carter, Paige FR Richland Center 22' 4.0"