Annawan Wethersfield March 22

Scores:
Men's Score
Mercer County185
Wethersfield148
ROWVA72
Galva66
Cambridge64
Princeville41
Abingdon18
 
Women's Score
Annawan183
Mercer County177
Cambridge85
ROWVA52
Princeville44
Abingdon23
Galva17

Men's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Snedden, Scott JR Princeville 11.96 10
2 Woodside, Bret SO ROWVA 12.10 8
3 Reed, James SR Wethersfield 12.19 6
4 Martin, Peyton FR Princeville 12.20 4
5 Lilly, Evan FR Mercer County 12.42 2
6 Ashby, Bryce FR Cambridge 12.46 1
7 Pederson, Preston JR Mercer County 13.10
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cordle, Isaac FR ROWVA 12.68
2 Samuel, Alex SR Galva 12.97
3 Miller, Caden FR Mercer County 13.38
4 Fortino, Jake JR Cambridge 14.34
5 Lee, Wyatt FR ROWVA 14.55
6 Fortino, Adam FR Cambridge 15.15
7 Cramer, Alex FR Princeville 17.82
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Albright, Jay FR Abingdon 12.40 3
2 Clark, Corey SO Abingdon 13.37
3 Jenkin, Kirk JR Wethersfield 13.80
4 Spangler, Raymond FR Abingdon 13.84
5 Rees-Buck, Mark SO Wethersfield 14.13
6 Allen, Joshua FR Galva 14.50
7 Anderson, Sam SR Galva 16.88

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Albright, Jay FR Abingdon 25.46 2
2 Spangler, Raymond FR Abingdon 27.41
3 Rees-Buck, Mark SO Wethersfield 27.98
4 Underwood, Jaden JR Wethersfield 28.01
5 Jenkin, Kirk JR Wethersfield 28.71
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nuckles, Max SO Cambridge 25.81 1
2 Ginther, Gavin JR Galva 29.51
3 Lindberg, Ragnar SR Galva 29.56
4 Lane, John SO ROWVA 30.38
5 Stone, Tyler SR Princeville 30.54
6 Nimrick, Cade FR Cambridge 31.55
7 Fortino, Jake JR Cambridge 32.85
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 King, Quinton SO Mercer County 23.47 10
2 Snedden, Scott JR Princeville 23.98 8
3 Martin, Peyton FR Princeville 24.75 6
4 Wall, Colton JR Mercer County 24.83 4
5 Lilly, Evan FR Mercer County 25.45 3
6 Cordle, Isaac FR ROWVA 26.42
7 Koga, Da-Mon JR Galva 26.45

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lindberg, Ragnar SR Galva 1:14.06
2 Sharp, Jordan JR ROWVA 1:14.99
3 Selman, Bryce FR ROWVA 1:17.09
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schultz, Blake SR ROWVA 1:00.97 2
2 Sandoval, Alex FR Abingdon 1:01.77 1
3 Anderson, Carson FR Cambridge 1:02.91
4 Rees-Buck, Mark SO Wethersfield 1:03.99
5 Pearson, Tristan JR Mercer County 1:06.74
6 Christianson, Stephen FR Princeville 1:07.83
7 Stone, Tyler SR Princeville 1:10.13
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Anthony SR Cambridge 55.83 10
2 Hess, Ben FR Mercer County 57.79 8
3 Leonhart, Zach SO Mercer County 59.04 6
4 Russell, Ryan JR Galva 59.53 4
5 Martin, Peyton FR Princeville 1:00.05 3
6 Matney, Hunter JR Wethersfield 1:02.32
7 Charlet, Jared FR Wethersfield 1:04.21

Men's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morrow, Ethan JR Mercer County 2:06.64 10
2 Bersell, Mike SR Galva 2:10.59 8
3 Dir, Noah SR Wethersfield 2:11.52 6
4 Foley, Caelin FR Galva 2:13.34 4
5 Jackson, Cody JR Mercer County 2:13.98 3
6 Campagna, Kyle JR ROWVA 2:14.84 2
7 Johnson, Tyler JR ROWVA 2:20.24 1
8 Davis, Keith SR Wethersfield 2:22.52
9 Sullivan, Evan SO Cambridge 2:22.89
10 Stanley, Jackson JR ROWVA 2:34.94
11 Steckman, Jonathon FR Mercer County 2:36.77
12 Niemeyer, Trenton JR Galva 2:37.60
13 Ramirez, Alex JR Princeville 2:40.99
14 Lopez, Alex JR Princeville 2:45.31

Men's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morrow, Ethan JR Mercer County 4:47.50 10
2 Dir, Noah SR Wethersfield 4:53.31 8
3 Foley, Caelin FR Galva 5:02.40 6
4 Hawk, Nick JR Mercer County 5:05.05 4
5 Adolphson, Ethan JR Mercer County 5:08.09 3
6 Bersell, Mike SR Galva 5:15.69 2
7 Davis, Keith SR Wethersfield 5:16.29 1
8 Aldred, Hunter SR ROWVA 5:26.21
9 Francis, Jordan FR Cambridge 5:28.06
10 Baker, Jarod JR Princeville 5:38.34
11 Smith, Alex SO Wethersfield 5:39.30
12 Hilsabeck, Briar FR Princeville 5:57.41
13 Kuberski , Dylan JR ROWVA 5:58.31
14 Wexell, Brett SO Galva 5:58.78
15 Peters, Nate SO ROWVA 6:25.03

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adolphson, Ethan JR Mercer County 11:01.58 10
2 Powell, Andrew SO Abingdon 11:53.98 8
3 Woodbury, Cameron JR Cambridge 12:12.81 6
4 Kuberski , Dylan JR ROWVA 12:37.78 4
5 Peters, Nate SO ROWVA 12:40.10 3
6 Munson, Ryan FR Mercer County 12:42.12 2
7 Larson, Knute SO Galva 14:19.30 1
8 Duncan, Jacob JR Mercer County 14:37.93

Men's 110m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Austin SO Mercer County 20.76 3
2 Goss, Brett JR ROWVA -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Neeld, Mike JR Mercer County 16.10 10
2 Parkinson , Austin JR ROWVA 18.15 8
3 Terrill, Evan FR Mercer County 19.55 6
4 Heinrich, Ernie FR Galva 19.82 4
5 Battin, Dylan JR Wethersfield 20.84 2
6 Stone, AJ JR Galva 21.54 1

Men's 300m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Battin, Dylan JR Wethersfield 50.64 3
2 Goss, Brett JR ROWVA 52.15 1
3 Fisher, John FR Wethersfield 52.62
4 Sullivan, Evan SO Cambridge 53.07
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Neeld, Mike JR Mercer County 43.80 10
2 Parkinson , Austin JR ROWVA 44.11 8
3 Terrill, Evan FR Mercer County 47.72 6
4 Samuel, Alex SR Galva 47.90 4
5 Heinrich, Ernie FR Galva 51.17 2
6 Stone, AJ JR Galva 53.55
7 Hagloch, Cody FR Mercer County 54.29

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Landwehr, Alex SR Wethersfield 6' 4.0" 10
2 Terrill, Evan FR Mercer County 5' 10.0" 7
3 Samuel, Alex SR Galva 5' 10.0" 7
4 Ashby, Bryce FR Cambridge 5' 4.0" 4
5 LaGrow, Colton SO ROWVA 5' 2.0" 3
6 Stegmann, Daniel JR Abingdon 5' 0.0" 2
7 Nichols, Ben JR Mercer County 4' 10.0" 1

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tuthill, Riley JR Wethersfield 8' 6.0" 10
2 Battin, Dylan JR Wethersfield 7' 6.0" 8
3 Leonhart, Zach SO Mercer County 7' 0.0" 6
4 Fisher, John FR Wethersfield 6' 6.0" 4

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Snedden, Scott JR Princeville 18' 5.0" 4
2 Koga, Da-Mon JR Galva 17' 5.0" 1
3 Albright, Jay FR Abingdon 16' 4.0"
4 Stegmann, Daniel JR Abingdon 16' 3.0"
5 Sullivan, Evan SO Cambridge 16' 1.0"
6 Wexell, Brett SO Galva 14' 8.0"
7 Stone, AJ JR Galva 14' 6.0"
8 Negro, Luis JR Abingdon 13' 9.0"
9 Lane, John SO ROWVA 11' 9.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Buresh, Ben SO Wethersfield 20' 2.0" 10
2 Woodside, Bret SO ROWVA 20' 0.0" 8
3 Sipp, Caleb SR Cambridge 19' 2.0" 6
4 Bumman, Jack JR Cambridge 18' 3.0" 3
5 Fisher, John FR Wethersfield 17' 8.0" 2
6 Ponce, Bryan FR Wethersfield 17' 2.0"
7 Pederson, Preston JR Mercer County 16' 3.0"
8 Reid, Connor SO Mercer County 15' 11.0"
9 Line, Dalton JR Mercer County 15' 0.0"

Men's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bryan, Alex JR Wethersfield 36' 6.0" 8
2 Brown, Anthony SR Cambridge 34' 8.0" 3
3 Haynes, Payton FR ROWVA 33' 9.0" 2
4 Goss, Brett JR ROWVA 32' 9.0"
5 Russell, Ryan JR Galva 31' 10.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bersell, Mike SR Galva 37' 2.0" 10
2 Koga, Da-Mon JR Galva 36' 4.0" 6
3 Reed, James SR Wethersfield 35' 5.0" 4
4 Smith, Alex SO Wethersfield 33' 3.0" 1
5 Reid, Connor SO Mercer County 32' 10.0"
6 Line, Dalton JR Mercer County 32' 0.0"

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Landers, Jack SO Abingdon 31' 4.0"
2 Stinson, David JR Cambridge 29' 8.0"
3 Wilson, Dakota SR Abingdon 29' 1.5"
4 Christianson, Stephen FR Princeville 28' 1.0"
5 Welch, Sean SO ROWVA 27' 6.0"
6 Edwards, Koby FR ROWVA 27' 3.0"
7 Martin, Jake SR Galva 27' 1.0"
8 Venvertloh, Eric SO Abingdon 24' 9.0"
9 Allen, Joshua FR Galva 23' 2.5"
10 Spring, Hayden FR ROWVA 16' 7.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Murphy, Daniel SR Mercer County 48' 11.0" 10
2 Stevenson, Avery SR Wethersfield 46' 1.0" 8
3 Heath, Tanner SR Mercer County 39' 7.0" 6
4 Dennison, Jacob SO Mercer County 39' 2.0" 4
5 Baker, Terrell SR Wethersfield 37' 5.0" 3
6 Nuckles, Max SO Cambridge 36' 8.0" 2
7 Chapman, Kenny SR Wethersfield 36' 6.0" 1
8 Anderson, Carson FR Cambridge 30' 9.0"
9 Spurgeon, Andrew FR Princeville 29' 4.0"
10 Anderson, Sam SR Galva 27' 5.0"

Men's Discus Throw   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sipp, Caleb SR Cambridge 105' 6.0" 6
2 Russell, Ryan JR Galva 66' 8.0"
3 Roller, Nick SO Abingdon 64' 11.0"
4 Thorne, Caleb FR ROWVA 62' 4.0"
5 Anderson, Sam SR Galva 56' 0.0"
6 McCune, Josh SO Abingdon 53' 11.0"
7 Stinson, Josh FR Cambridge 36' 5.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stevenson, Avery SR Wethersfield 120' 6.0" 10
2 Dennison, Jacob SO Mercer County 113' 4.0" 8
3 Baker, Terrell SR Wethersfield 102' 7.0" 4
4 Alepra, David SO Wethersfield 101' 9.0" 3
5 Sloan, Wyatt SO Abingdon 98' 9.0" 2
6 Heath, Tanner SR Mercer County 96' 4.0" 1
7 Adams, Sully JR Mercer County 93' 0.0"
8 Nuckles, Max SO Cambridge 78' 3.0"
9 Ginther, Gavin JR Galva 64' 9.0"

Women's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeMay, Kayla SR Annawan 13.78 10
2 Coulter, Kari SO Mercer County 14.07 8
3 Ziegenhorn, Brooke FR Mercer County 14.11 6
4 Perez, Katie SO Annawan 14.16 4
5 Snyder, Kate SO Princeville 14.19 3
6 Ratliff, Lizzy FR Cambridge 16.03
7 Adams, Danielle FR Cambridge -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sperry, Emily FR ROWVA 14.83 2
2 Cable, Emma JR Annawan 15.21
3 Goehl, Lacie SO ROWVA 15.71
4 Coats, Vicky JR Princeville 16.59
5 Hennefent, Sarah FR ROWVA 17.07
6 Schmidt, Samantha JR Galva 17.99
7 Richey, Elizabeth SO Cambridge 20.24
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hammill, Grace FR Mercer County 15.20 1
2 Coats, Kim SO Princeville 15.98
3 Hindahl, Avri SR Abingdon 16.06
4 Clark, Cheyanne SR Galva 16.25
5 Watt, Brianna JR Abingdon 17.70
6 Twiss, Abigail FR Abingdon 17.91

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Green, Emily FR Princeville 30.35 8
2 Hammill, Grace FR Mercer County 32.07
3 Lay, Taylor FR Annawan 32.57
4 Hindahl, Avri SR Abingdon 33.11
5 Kreuk, Petra SO Galva 33.34
6 Watt, Brianna JR Abingdon 36.22
7 Azorit, Alejondra SO Princeville 38.24
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wernsman, Rachel SO Abingdon 31.55 3
2 Ratliff, Lizzy FR Cambridge 34.23
3 Gillespie, Lauren SR Annawan 34.83
4 Schmidt, Samantha JR Galva 39.56
5 Smith, Brooklyn FR Annawan 40.51
6 Richey, Elizabeth SO Cambridge 41.65
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Snyder, Kate SO Princeville 29.83 10
2 Baumgardner , Makayla SR ROWVA 30.75 6
3 Fippinger, Elise FR Mercer County 31.00 4
4 Goehl, Lacie SO ROWVA 31.60 2
5 Adams, Danielle FR Cambridge 31.83 1
6 Smith, Lynze FR Mercer County 32.61
7 Johnson, Amber FR ROWVA 32.73

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Parkinson, Hannah FR ROWVA 1:13.54 1.5
2 Keener, Mykaela SR ROWVA 1:17.88
3 Smith, Brooklyn FR Annawan 1:39.46
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Satkauskas, Diana JR Annawan 1:06.11 10
2 Dowd, Natalie FR Mercer County 1:08.08 8
3 Gomez, Rachel FR Annawan 1:08.84 6
4 Ziegenhorn, Brooke FR Mercer County 1:09.21 4
5 Hess, Becca FR Mercer County 1:10.86 3
6 Ledbetter, Annadoria SO ROWVA 1:13.54 1.5
7 Wernsman, Rachel SO Abingdon 1:14.24

Women's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Draminski, Olivia SR Annawan 2:28.41 10
2 VanAntwerp, Joycelyn SR Annawan 2:31.57 8
3 Nail, Julia SO Cambridge 2:52.20 6
4 Hess, Alyssa SO Mercer County 2:54.59 4
5 Joy, Tori FR Mercer County 3:02.18 3
6 Whan, Heather JR Mercer County 3:05.34 2
7 Hawes, Lauren SO Galva 3:09.80 1
8 Keeney, Alyssa SO Cambridge 3:46.61

Women's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ramsey, Kirstie JR Annawan 5:46.44 10
2 Skiles, Carli SR Mercer County 6:02.83 8
3 Johnson, Whitney FR Annawan 6:21.00 6
4 Speer, Jenna SR Mercer County 6:22.61 4
5 Speer, Tori FR Mercer County 6:52.11 3
6 Brooks, Janey SO Abingdon 7:06.83 2
7 Gomez, Sarah SR Annawan 7:09.17 1
8 Swanson, Madison FR Cambridge 7:23.69
9 Wilson, Amanda SO Cambridge 8:15.88

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Skiles, Carli SR Mercer County 12:51.95 10
2 Druckenbrod, Nora SO Annawan 13:42.07 8
3 Cook, Rachel FR Annawan 14:03.24 6
4 Seabloom, Andrea SO Cambridge 18:01.76 4

Women's 100m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hager, Kirsten SO Annawan 19.85 2
2 Lindberg, Julie SR Galva 22.60
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Lindsey SR Annawan 17.18 10
2 Green, Emily FR Princeville 17.41 8
3 Meyer, Allison SR Cambridge 17.42 6
4 Kiddoo, Carlea SR Mercer County 17.74 4
5 Boydston, Taylor SO Mercer County 18.88 3
6 Hidden, Lauren FR ROWVA 21.00 1
7 Fortino, Renee SO Cambridge 23.36

Women's 300m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meyer, Allison SR Cambridge 50.17 10
2 Kiddoo, Carlea SR Mercer County 51.26 8
3 Green, Emily FR Princeville 54.00 6
4 Hager, Kirsten SO Annawan 55.67 4
5 Boydston, Taylor SO Mercer County 56.84 3
6 Nuckles, Maddie FR Cambridge 57.52 2

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Muske, Caitryn JR Mercer County 4' 10.0" 10
2 Jones, Madison JR Abingdon 4' 8.0" 8
3 Perez, Katie SO Annawan 4' 8.0" 6
4 Spicher, Grayce SO Cambridge 4' 6.0" 4
5 Johnson, Amber FR ROWVA 4' 6.0" 3
6 Keener, Mykaela SR ROWVA 4' 4.0" 2
7 Hindahl, Avri SR Abingdon 4' 2.0" 1
8 Ratliff, Lizzy FR Cambridge 4' 2.0"
9 Clark, Cheyanne SR Galva 4' 0.0"
10 Hess, Becca FR Mercer County 4' 0.0"
11 Lindberg, Julie SR Galva 4' 0.0"

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Lindsey SR Annawan 8' 0.0" 10
2 Ziegenhorn, Brooke FR Mercer County 7' 6.0" 8
3 Hager, Kirsten SO Annawan 7' 6.0" 6
4 Dowd, Natalie FR Mercer County 7' 0.0" 4

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sperry, Emily FR ROWVA 13' 11.0" 4
2 Jones, Madison JR Abingdon 13' 7.0" 2
3 Hammill, Grace FR Mercer County 13' 6.0" 1
4 Adams, Danielle FR Cambridge 12' 3.0"
5 Kreuk, Petra SO Galva 11' 3.0"
6 Purchase, Haley SR Abingdon 9' 11.0"
7 Twiss, Abigail FR Abingdon 8' 7.0"
8 Dynes, Elissa FR Annawan 7' 6.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeMay, Kayla SR Annawan 16' 6.0" 10
2 Stromquist, Jenna FR Cambridge 14' 1.5" 8
3 Spicher, Grayce SO Cambridge 14' 1.0" 6
4 Muske, Caitryn JR Mercer County 13' 8.0" 3
5 Coulter, Kari SO Mercer County 13' 4.0"
6 Cable, Emma JR Annawan 12' 6.0"
7 Dillbeck, Kinze JR ROWVA 12' 2.0"
8 Baumgardner , Makayla SR ROWVA 12' 2.0"
9 Kendall, Kayla SO Galva 12' 1.0"

Women's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Lindsey SR Annawan 29' 6.0" 8
2 Nuckles, Olivia FR Cambridge 26' 1.0" 2
3 Kendall, Kayla SO Galva 24' 9.0" 1
4 Hidden, Lauren FR ROWVA 21' 3.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lower, Ellie JR Mercer County 33' 0.25" 10
2 Ramsey, Kirstie JR Annawan 29' 5.0" 6
3 VanAntwerp, Joycelyn SR Annawan 28' 5.0" 4
4 Dillbeck, Kinze JR ROWVA 26' 2.0" 3

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Taylor SR Annawan 29' 5.0" 6
2 Pederson, Karyssa SR Abingdon 26' 4.0" 3
3 Freeman, Cassidy FR Mercer County 23' 6.0"
4 Johnson, Grace SO ROWVA 21' 10.0"
5 Hinerichsen, Chloe JR Cambridge 20' 7.0"
6 Howell, Rosemary SO Galva 20' 3.0"
7 Smith, Brooklyn FR Annawan 16' 7.0"
8 Nordstrom, Lauren SR Galva 14' 8.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meyer, Lindsay SR Galva 34' 2.0" 10
2 Johnson, Lexi SR Mercer County 31' 6.0" 8
3 Little, Alexia FR ROWVA 27' 10.0" 4
4 Wiley, Lexi SO Cambridge 26' 2.0" 2
5 Finch, Josie SO Mercer County 25' 11.0" 1
6 Gibbons, Annabeth SR ROWVA 24' 4.0"
7 Daniels, Daeja JR Princeville 22' 10.0"
8 Ross, Kellyanne SO Annawan 22' 2.0"
9 Coziahr, Mackenzie SO Cambridge 21' 9.0"

Women's Discus Throw   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pederson, Karyssa SR Abingdon 66' 8.0" 4
2 Cook, Rachel FR Annawan 60' 9.0"
3 Wilson, Amanda SO Cambridge 57' 8.0"
4 Miller, Taylor SR Annawan 55' 9.0"
5 Freeman, Cassidy FR Mercer County 52' 9.0"
6 Ross, Kellyanne SO Annawan 50' 7.0"
7 Howell, Rosemary SO Galva 42' 1.0"
8 Nordstrom, Lauren SR Galva 34' 7.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Evans, Taylor JR ROWVA 82' 8.0" 10
2 Johnson, Lexi SR Mercer County 73' 9.0" 8
3 Wiley, Lexi SO Cambridge 68' 6.0" 6
4 Gibbons, Annabeth SR ROWVA 65' 3.0" 3
5 Finch, Josie SO Mercer County 64' 10.0" 2
6 Hennefent, Sarah FR ROWVA 64' 0.0" 1
7 Meyer, Lindsay SR Galva 56' 0.0"
8 Hinerichsen, Chloe JR Cambridge 51' 9.0"