CSL Girls Indoor Invitational

Scores:
Team Score
New Trier169
Glenbrook South79.66
Maine South77
Niles West69
Evanston Township52
Waukegan41

Women's 50m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chmilenko, Marisa JR Niles West 7.55 1
2 Varco, Anna FR Maine South 7.66
3 Faraji, Tara JR Maine South 7.77
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lamagno, Nicole SR New Trier 7.12 10
2 Siddiqui, Roma SR Niles West 7.28 8
3 Smart, Tara SR New Trier 7.35 6
4 Rice, Jasmine FR Waukegan 7.47 4
5 Snively, Kate SO Glenbrook South 7.51 2
6 Stallworth, Breanna SR Waukegan 7.59

Women's 50m Dash Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Musinovic, Iman FR Evanston Township 7.58 4
2 Jue, Mina FR Evanston Township 7.67 2
3 Castineiras, Diana SO Niles West 7.82
4 Alpogianis, Kiki JR Niles West 7.96
5 Donahue, Maeve JR Maine South 8.21
6 Foley, Molly FR Maine South 8.44
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kirkpatrick, Emma FR New Trier 7.21 10
2 McManus, Grace SO New Trier 7.53 8
3 Batka, Maddy SO Glenbrook South 7.56 6
4 Villa, Julie FR Glenbrook South 7.71 1
5 Kerney, Tashenna SO Waukegan 7.72
6 Earby, Kendra JR Waukegan 7.90

Women's 200m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bayan-Dahr, Mahdiyyah FR Waukegan 28.48 6
2 Callahan, A'ysha JR Waukegan 29.00 4
3 Schafer, Anna SO Niles West 29.24 2
4 Cairns, Nicole JR Glenbrook South 29.30 0.33
5 Chmilenko, Marisa JR Niles West 29.55
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holly, Kate JR New Trier 27.27 10
2 Lamagno, Nicole SR New Trier 27.82 8
3 Snively, Kate SO Glenbrook South 29.30 0.33
4 Ira, Cassandra SO Maine South 29.30 0.33
5 Williams, Jasmine SO Maine South 29.51

Women's 200m Dash Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kerney, Tashenna SO Waukegan 30.07 1
2 Iatrides, Maria JR Maine South 31.01
3 Alpogianis, Kiki JR Niles West 31.65
4 Castineiras, Diana SO Niles West 32.16
5 Voss, Kate SO Glenbrook South 32.27
6 Earby, Kendra JR Waukegan 32.92
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Dwyer, Madeline SR New Trier 27.99 10
2 Kirkpatrick, Emma FR New Trier 28.82 8
3 Gratch, Sabine FR Evanston Township 28.83 6
4 Musinovic, Iman FR Evanston Township 29.78 4
5 Valdez, Kristina SO Maine South 30.04 2
6 Batka, Maddy SO Glenbrook South 30.30

Women's 400m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ozimek, Taylor FR Glenbrook South 1:04.68 2
2 Diaz, Keyana FR Waukegan 1:08.36
3 Martell, Mercaides JR Waukegan 1:11.26
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smart, Tara SR New Trier 1:01.41 10
2 Jung-Beeman, Oona SR New Trier 1:03.09 8
3 Siddiqui, Roma SR Niles West 1:03.48 6
4 Mackic, Merima JR Niles West 1:04.56 4
5 Peterson, Wallis SO Glenbrook South 1:05.47 1

Women's 400m Dash Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Villa, Julie FR Glenbrook South 1:10.96 2
2 Sandoval, Jayleen SR Waukegan 1:11.23 1
3 Molina, Suzie JR Waukegan 1:16.26
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sullivan, Marne FR New Trier 1:01.66 10
2 Levine, Michelle FR New Trier 1:06.33 8
3 Syer, Katie JR Maine South 1:09.13 6
4 Taylor, Chasity FR Niles West 1:09.44 4
5 Schuy, Samantha FR Niles West 1:11.61
6 Marino, Meghan SO Maine South 1:11.74

Women's 800m Run Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mehta, Rani JR New Trier 2:40.68 10
2 Worthmann, Hunter SR Evanston Township 2:44.13 8
3 Ignoffo, Lucy FR Maine South 2:46.00 6
4 Nusekabel, Laura SO New Trier 2:46.05 4
5 Hernandez, Jacklyn FR Waukegan 2:50.64 2
6 Krischke, Abigail SR Maine South 2:52.23 1
7 Garcia, Maria SR Waukegan 2:57.38
8 Nowak, Catherine FR Glenbrook South 3:02.00
9 Jackson, Cassie JR Glenbrook South 3:02.25
10 Husary, Joanne SR Niles West 3:04.21
11 Younan, Kristen SR Niles West 3:07.26

Women's 800m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Noone, Emily SO Glenbrook South 2:20.44 10
2 Schmidt, Kelli SR New Trier 2:22.64 8
3 Trukenbrod, Caroline FR New Trier 2:24.24 6
4 Bomrad, Casey SR Maine South 2:28.09 4
5 Blake, Josie JR Waukegan 2:29.11 2
6 Hayes, Lauren FR Glenbrook South 2:30.60 1
7 Johnson, Gina SR Maine South 2:31.88
8 Oribello, Jennifer FR Niles West 2:38.93
9 Park, Kathleen SR Niles West 2:44.28
10 Payette, Hailey SO Waukegan 3:15.61

Women's 1600m Run Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Downey, Laura FR Maine South 5:38.75 10
2 Weix, Rachel SO New Trier 5:41.56 8
3 Solberg, Tommy JR New Trier 5:54.30 6
4 Belz, Julia SO Maine South 6:19.16 4
5 Wall, Bridget SO Glenbrook South 6:24.70 2
6 Shah, Roshni SR Niles West 6:27.03 1
7 Pendavinji, Kate SO Niles West 6:27.69
8 Kennedy, Megan SO Glenbrook South 6:37.29
9 Garcia, Maria SR Waukegan 7:17.06
10 Medina, Sara SR Waukegan 7:31.38

Women's 1600m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fagan, Grace JR New Trier 5:16.06 10
2 Niziolek, Olivia SO Maine South 5:16.14 8
3 Dingle, Madeline JR Maine South 5:18.11 6
4 Lake, Maggie SR New Trier 5:23.77 4
5 Camburn, Nicole JR Niles West 5:33.66 2
6 O'Grady, Rose SR Glenbrook South 5:47.02 1
7 Williams, Claire FR Glenbrook South 5:56.07
8 Galan, Yolanda SO Waukegan 6:15.46
9 Luu, Michelle SR Waukegan 6:27.31

Women's 3200m Run Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rittmanic, Meagan SO New Trier 12:09.38 10
2 Stein, Suzanne SR New Trier 12:15.89 8
3 Lally, Maura JR Maine South 13:08.23 6
4 Kazimierczuk, Kamila JR Maine South 13:45.42 4
5 Lancaster, Karis SO Niles West 15:10.75 2
6 Garcia-Gil, Lizbeth JR Niles West 15:16.70 1
7 Benson, Lauren SR Glenbrook South 15:23.82
8 Sim, Dana SR Glenbrook South 16:11.34
9 Hernandez, Jacklyn FR Waukegan -

Women's 3200m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Glockner, Kathleen SO Maine South 11:31.43 10
2 Fix, Caroline JR New Trier 11:31.46 8
3 Pitterman, Kayleigh SO Glenbrook South 11:34.37 6
4 Holmes, Olivia JR Maine South 11:49.57 4
5 Papajohn, Amelia JR Glenbrook South 11:56.25 2
6 Marsh, Natalie JR New Trier 12:33.01 1
7 Chau, Viana SR Niles West 14:20.75
8 Luu, Michelle SR Waukegan 14:27.55

Women's 55m Hurdles Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dingle, Katie FR Maine South 9.74 4
2 Ekiert, Julia JR Maine South 10.47 1
3 Williams, Sasha JR Waukegan 10.57
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rafanan, Jazmine SR Niles West 8.92 10
2 Smith, Bailey SO Glenbrook South 8.96 8
3 Chong, Lauren JR New Trier 9.68 6
4 Motherway, Mariana SO Niles West 9.76 2
5 Luckey, Katelyn SR Glenbrook South 10.70
6 Cohen, Haley SO New Trier 10.81

Women's 55m Hurdles Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Molina, Suzie JR Waukegan 10.97 1
2 Gutierrez, Destinee JR Waukegan 12.06
3 Totsch, Anna SR Maine South 16.48
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gratch, Sabine FR Evanston Township 9.81 10
2 Day, Courtney SR Glenbrook South 9.90 8
3 Longman, Anne SO Maine South 10.39 6
4 Maloney, Molly JR New Trier 10.54 4
5 Sirivat, Danielle SO New Trier 10.61 2
6 John, Angely SR Glenbrook South 11.24

Women's High Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Karabas, Natalie SO New Trier 4' 10.0" 10
2 Bickel, Caroline SR Glenbrook South 4' 6.0" 8
3 Reid, Kayla JR Glenbrook South 4' 6.0" 6
4 Dingle, Katie FR Maine South 4' 6.0" 4
5 Malina, Sarah FR Niles West 4' 6.0" 2
6 Robinson, Lillie SO Niles West 4' 4.0" 1
7 Kunkler, Erin SR New Trier 4' 4.0"
8 Marzano, Giovanna SR Maine South 4' 2.0"
9 Hunley, Matayla SO Waukegan 4' 0.0"

Women's Pole Vault Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reyes, Marianne SO Niles West 8' 0.0" 10
2 Note, Alba FR Niles West 7' 0.0" 8
3 Ashford, Elise JR New Trier 6' 6.0" 6
4 Morton, Sarah FR New Trier 6' 0.0" 4
5 Kennedy, Megan SO Glenbrook South 6' 0.0" 2
6 Kozik, Jordyn JR Maine South 5' 6.0" 1
7 Patterson, Imani FR Waukegan 5' 6.0"
8 Bono, Maggie JR Maine South -
9 Farias, Jessica SR Waukegan -
10 Wall, Bridget SO Glenbrook South -

Women's Pole Vault Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cho, Nicole JR Niles West 9' 6.0" 10
2 Crombie, Abbie JR Waukegan 8' 0.0" 8
3 Duerkop, Jillian JR Maine South 8' 0.0" 6
4 Marin, Karina JR Niles West 7' 6.0" 4
5 Arellano, Stephanie JR New Trier 7' 6.0" 2
6 Roberts, Lexi JR Glenbrook South 7' 0.0" 1
7 Martell, Mercaides JR Waukegan 6' 6.0"
8 Wilkens, Elaina JR Maine South 6' 6.0"
9 Jansen, Meg JR New Trier 6' 6.0"
10 Theriault, Quincy JR Glenbrook South 6' 6.0"

Women's Long Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cook, Alex SR New Trier 16' 4.0" 10
2 Kunkler, Sidney FR New Trier 15' 10.0" 8
3 Schafer, Anna SO Niles West 14' 6.0" 6
4 Gomez, Denise SO Maine South 14' 5.0" 4
5 Williams, Jasmine SO Maine South 14' 4.5" 2
6 Eenigenburg, Maddy SR Glenbrook South 14' 0.5" 1
7 Trail, Hannah SR Niles West 13' 10.0"
8 Christian, Paige SR Waukegan 13' 10.0"
9 Eschenbach, Maggie FR Glenbrook South 13' 9.0"
10 Hunley, Matayla SO Waukegan 12' 10.0"

Women's Long Jump Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Healy, Sarah FR Glenbrook South 14' 9.5" 10
2 Ralon, Kaitlyn SO Niles West 14' 3.0" 8
3 Babbich, Staci FR Glenbrook South 13' 9.0" 6
4 Sirivat, Danielle SO New Trier 13' 7.0" 4
5 Earby, Kendra JR Waukegan 13' 2.0" 2
6 Szurzynski, Anna SO Maine South 12' 10.0" 1
7 Bozzo, Grace FR New Trier 12' 8.0"
8 Schuy, Samantha FR Niles West 12' 6.0"
9 Scerba, Noelle FR Maine South 12' 3.0"
10 Lara, Vanessa FR Waukegan 11' 1.0"
11 Gordon, Sasha FR Evanston Township -

Women's Triple Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kunkler, Sidney FR New Trier 34' 7.75" 10
2 Cho, Nicole JR Niles West 32' 2.0" 8
3 Williams, Sasha JR Waukegan 31' 9.0" 6
4 Eenigenburg, Maddy SR Glenbrook South 31' 7.0" 4
5 Richter, Sydney JR Maine South 31' 0.5" 2
6 Christian, Paige SR Waukegan 31' 0.0" 1
7 Marzano, Giovanna SR Maine South 30' 11.5"
8 Chong, Lauren JR New Trier 30' 8.0"
9 Marin, Karina JR Niles West 30' 5.0"
10 Alwan, Alena JR Glenbrook South 29' 9.5"

Women's Triple Jump Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shelton, Noni SO Evanston Township 31' 6.25" 10
2 Sirivat, Danielle SO New Trier 30' 6.0" 8
3 Healy, Sarah FR Glenbrook South 30' 4.0" 6
4 Goldman, Rebecca FR New Trier 30' 1.0" 4
5 Szurzynski, Anna SO Maine South 29' 2.0" 2
6 Ralon, Kaitlyn SO Niles West 28' 10.0" 1
7 Sulley, Kristen FR Glenbrook South 28' 6.0"
8 Kristan, Vivian SR Waukegan 27' 11.0"
9 Trippiedi, Marissa SO Maine South 26' 10.5"
10 Lara, Vanessa FR Waukegan -

Women's Shot Put Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sekino, Aiko SR Niles West 36' 1.0" 10
2 Madrid, Lindsay JR Niles West 32' 5.5" 8
3 Swett, Ariel SR New Trier 31' 8.5" 6
4 Roberts, Lexi JR Glenbrook South 31' 2.5" 4
5 Ruegsegger, Jennifer JR Maine South 31' 2.0" 2
6 Eckhart, Riley SR Maine South 30' 1.5" 1
7 Moses, Ja'Naya JR Waukegan 29' 8.5"
8 Cossman, Tiffany SR Waukegan 29' 2.0"
9 Chang, Christy SR New Trier 23' 10.0"
10 Schuman, Mel SO Glenbrook South 18' 6.0"

Women's Shot Put Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tolan, Alexis FR Niles West 27' 8.5" 10
2 Rafi, Sidra SR Niles West 27' 3.5" 8
3 Michielson, Hannah SO Glenbrook South 27' 1.0" 6
4 Robinson, Angelique SR Waukegan 27' 0.0" 4
5 Gerbich, Anna FR Maine South 27' 0.0" 2
6 Soto, Cassandra FR Maine South 25' 6.5" 1
7 Bozzo, Grace FR New Trier 25' 6.0"
8 Strack, Elizabeth SR Waukegan 25' 5.0"
9 Brown, Keyala SO Glenbrook South 24' 6.5"
10 Russell, Lauren FR New Trier 21' 3.5"