Hoosier State Relays (Large School 4A-6A)

Scores:
Men's Score
Carmel55
Ben Davis50.6
Carroll (Fort Wayne)42.6
Avon39
Lawrence North34
Hamilton Southeastern28
Michigan City27
Portage26
Lake Central26
Homestead22
Franklin Central20.6
Leo20
Pike16
Ft. Wayne Northrop14.5
North Central (Indianapolis)13
Fishers12.6
Westfield11
Zionsville10
Frankfort8
Indianapolis Arsenal Technical8
Warren Central8
Plymouth8
South Bend Washington8
DeKalb6
Bloomington South6
Center Grove5.6
Hobart5
Ft. Wayne Snider5
Columbus North5
Valparaiso4.5
Jeffersonville4.5
Brownsburg4
Noblesville4
Lawrence Central4
South Bend Clay4
Mt. Vernon (Fortville)3
Merrillville3
Shelbyville3
East Noble3
East Central2
Munster2
Pendleton Heights2
Crown Point1
Goshen0.5
 
Women's Score
Warren Central54
Carmel51
Ben Davis32.5
Westfield31
Ft. Wayne Northrop30.5
Noblesville30
Penn29
Pike26
Homestead24
Fishers24
South Bend Adams23
Bloomington South20
Warsaw Community20
Huntington North19
Munster18
Crown Point13
Hamilton Southeastern12
Carroll (Fort Wayne)11
Portage10
Indianapolis Cathedral10
Lawrence Central9
Zionsville8
Kankakee Valley8
Columbus North8
Perry Meridian7.5
Bloomington North7
Ft. Wayne Wayne6
Madison Consolidated6
Angola5
East Noble5
Decatur Central4
Franklin Central4
Avon4
Merrillville3.5
Shelbyville3
Ft. Wayne South Side2
Harrison (West Lafayette)2
LaPorte2
Roncalli1
New Haven1
Plainfield1

Men's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeRidder, Andrew SR Franklin Central 6.89 10
2 Withersppon, Deonne SR South Bend Washington 6.94 8
3 Evans, Chris SR Ben Davis 6.97 6
4 Mason, Grant JR Center Grove 6.99 5
5 Hall, Davendrick SR South Bend Clay 7.00 4
6 Becker, Justin SO Carroll (Fort Wayne) 7.02 3
7 Proctor, Jeff SR Munster 7.06 2
8 Shoemaker, Garret SR Crown Point 7.10 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 DeRidder, Andrew SR Franklin Central 6.92
2 Proctor, Jeff SR Munster 7.00
3 Shoemaker, Garret SR Crown Point 7.01
4 Gauldin, Elijah JR Portage 7.10
5 Cobb, Josh SR Ft. Wayne Northrop 7.17
6 Eddington, Adrecus JR Kokomo 7.18
7 Ware, Isaiah JR North Central (Indianapolis) 7.28
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Withersppon, Deonne SR South Bend Washington 6.95
2 Evans, Chris SR Ben Davis 6.96
3 Ramsey, John SR Zionsville 7.07
4 Shaw, Jarel JR Pike 7.12
5 Harrell, Robert SR Crown Point 7.16
6 Tunstall, Dushawn SR Lawrence North 7.19
7 Stokes, George SO North Central (Indianapolis) 7.23
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hall, Davendrick SR South Bend Clay 7.02
2 Ratliff, Jeremiah SR Portage 7.05
3 Schumpert, Adrian SR Lawrence North 7.05
4 Brown, Zavier JR Indianapolis Cathedral 7.12
5 Sperry, Travis SR Valparaiso 7.17
6 Wilkerson, Jordan SR Ben Davis 7.19
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Becker, Justin SO Carroll (Fort Wayne) 6.99
2 Mason, Grant JR Center Grove 7.02
3 Lockridge, Matthew SR Michigan City 7.06
4 Pavloski, Antonio JR Lake Central 7.14
5 Lee, Thomas SR Lawrence Central 7.19
6 Barilla, Miles SR Munster 7.25

Men's 3,200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Law, Brayden SR Homestead 9:08.44 10
2 Fendel, Gabe SO Hamilton Southeastern 9:19.63 8
3 Wagoner, Ben JR Hamilton Southeastern 9:26.54 6
4 Jennings, Roman JR Ft. Wayne Snider 9:30.55 5
5 Franklin, Evan SR Bloomington South 9:33.07 4
6 Noble, Christian SR Mt. Vernon (Fortville) 9:33.20 3
7 Jones, Parker JR Pendleton Heights 9:33.28 2
8 Henthorn, Sam SR Westfield 9:34.62 1
9 Harris, Trey SO Carmel 9:35.84
10 Kintzele, Jacob SO Chesterton 9:42.03
11 Burgwald, Theo SR Munster 9:45.55
12 Hoffman, Eric JR Noblesville 9:46.36
13 Sandt, Conner SR Northridge 9:46.44
14 Gross, Kyle SR Decatur Central 9:48.38
15 Fleming, Alec SO Lowell 9:51.30
16 Martin, Jackson JR Zionsville 9:53.07
17 Woodrow, Jacob JR Avon 9:53.98
18 Rankin, Ben SR Columbus North 9:54.51
19 Watson, Brayden JR Hamilton Southeastern 9:54.59
20 Leinheiser, Zac SR Carmel 9:55.21
21 Konopasek, Kameron SR Lake Central 9:57.75
22 Upton, Luke FR Pendleton Heights 9:59.17
23 Parsley, Ethan SR Westfield 10:06.05
24 Herrell, Desmond JR Westfield 10:06.42
25 Hodges, JT FR Center Grove 10:15.76

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lawrence North A Dushawn Tunstall, Adrian Schumpert,
Deangelo Mason, Kivahni Myers
1:30.55 20
2 Portage A Daveon Finley, Elijah Gauldin,
Laron Parker, Jeremiah Ratliff
1:31.16 16
3 Avon A Jaban Carter, Raphael Richardson,
Brian Kipkulei, Nate Schaecher
1:32.25 12
4 Franklin Central A Andrew DeRidder, Travon Padgett,
Kain Idele, Noah Kellum
1:32.43 10
5 Ft. Wayne Northrop A Bijay Stephens, Shaton Vaughn,
Josh Cobb, Brett Woods
1:32.52 8
6 Carroll (Fort Wayne) A Jordan Schmeling, Jack Givens,
Nic Novotny, Justin Becker
1:32.53 6
7 North Central (Indianapolis) A Isaiah Moore, Isaiah Ware,
Damian Clay, George Stokes
1:32.70 4
8 Westfield A Evan Manley, Chris Zolto,
Charlie Miller, Nolan Rodgers
1:32.83 2
9 Leo A Dominic Benson, Trenton Bonner,
Christopher Ferrell, Shammond Williams
1:33.25
10 Hamilton Southeastern A Chase Maxey, Aaron Matio,
Madison Norris, Charlie Watts
1:33.29
11 Zionsville A John Ramsey, Taylor Allen,
Owen Conner, Brock Bishop
1:33.37
12 Merrillville A Thomas Jones, Matthew Thompson,
Kejuan Thomas, Jorale Wheeler
1:33.49
13 Crown Point A Garret Shoemaker, Salih Muhammad,
Shane McCormick, Robert Harrell
1:33.62
14 Anderson A Dey McIntosh, Tyneilus Morrow,
Eli Erny, Semaj White
1:34.17
15 Noblesville A Bryce Gatewood, Jalen Garner,
Joel Taylor, Dylan Retherford
1:34.65
16 Ben Davis A Christian Powell, Chris Evans,
Julian Ladd, Jordan Wilkerson
1:34.82
17 Warren Central A Brian Glenn, Roosevelt Evans,
Tyland Sheard, Isaac Avant
1:34.95
18 Center Grove A Grant Mason, Jackson Hohlt,
Logan Bontrager, Titus McCoy
1:35.05
19 Columbus North A Mitchell Burton, Robert Pflueger,
Cortez Bandy, Harley Huser
1:35.26
20 Lawrence Central A Thomas Lee, Austin Adams,
Ballard Suiter, Kirk Pinkston
1:35.44
21 Lake Central A Dakota Bettis, Anthony Giles,
Anthony Garcia, Noah Tracy
1:35.98
22 Michigan City A Keyshawn McGill, Matthew Lockridge,
D'Mariay Young, Cevin Crawford
1:37.04
23 Whiteland Community A Brandon Patterson, Jacob Walters,
Djimmon Ogega, Shaw Cloud
-
24 Chesterton A Braden Corzan, Darren Corzan,
Philip Flores, EJ Biokoro
-

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Leo A Christopher Ferrell, Dominic Benson,
Nate Werling, Alejandro Flores
3:24.69 20
2 Lake Central A Zach Hupp, Josh Benson,
Antonio Pavloski, Casey Garvey
3:26.09 16
3 Avon A David Egunyomi, Ben Harmon,
Nathan Lamb, Peyton DePriest
3:26.19 12
4 Lawrence North A Dushawn Tunstall, Adrian Schumpert,
Kivahni Myers, Deangelo Mason
3:26.28 10
5 North Central (Indianapolis) A Damian Clay, Isaiah Ware,
Malcom Corbett, Cole Maguire
3:26.58 8
6 Ben Davis A Noah Thomas, Harrison Goss,
Julian Ladd, Jordan Wilkerson
3:26.93 6
7 Zionsville A David McCullough, Owen Conner,
Oliver Rigg, Tucker Sorrells
3:29.23 4
8 Carmel A Alex Brown-Baez, Nick Ash,
Spencer Gudgel, Jalen Walker
3:29.92 2
9 Ft. Wayne Northrop A Reese Fanning, Shaton Vaughn,
Bijay Stephens, Brett Woods
3:29.97
10 Center Grove A Logan Bontrager, Titus McCoy,
Grant Mason, Jackson Hohlt
3:30.01
11 Merrillville A Jordan Young, Thomas Jones,
Darryl Robinson, Jorale Wheeler
3:30.32
12 Franklin Central A Christian Reynolds, Malachi Quarles,
Lorenzo Bragonzi, Noah Kellum
3:30.34
13 Fishers A Keyshawn Burrell, DiSean Graham,
Mitch Lorkowski, Jalen Moss
3:30.84
14 Hamilton Southeastern A Jake Ledford, Zach Zuber,
Paul Freije, Chad Williams
3:31.36
15 Lowell A Mitch Wildman, Isaac James,
Ben Sekuloski, Jaeger Gill
3:31.58
16 Plainfield A Jake Maple, Josh Brisco,
Andrew Zoss, Jagyer Barnett
3:32.39
17 Portage A Daveon Finley, Mike Delgado,
Armon Williams, Laron Parker
3:32.49
18 Warren Central A Bryce Byrdsong, Brian Hollis,
Demontrae Lapsley, Javier Alvarado
3:33.66
19 Pike A Michael Adams, Mychal Vinson,
Deshaun Jackson, Adrian Robinson
3:34.32
20 Bloomington South A Kaleb Budde, Chris Davis,
Alec Graham, Kobe Sterner
3:35.09
21 Ft. Wayne Wayne A Zach Daniels, Jonas Thatcher,
Bailey Salary, Joey Mullins
3:36.40
22 Roncalli A Kurt Cunningham, Cade Morgan,
Michael Otley, Gabe Otley
3:39.10
23 Carroll (Fort Wayne) A Nic Novotny, Draven Thompson,
Bailer Lazoff, Dathan Tippey
3:42.09
24 Anderson A Dey McIntosh, Tyneilus Morrow,
Xavier Jones, Semaj White
3:42.41

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Carmel A Teddy Browning, Jon Balda,
Kenji Tomozawa, Ben Veatch
7:56.87 20
2 Carroll (Fort Wayne) A Cameron Clements, Wesley Garrison,
Carter Meyer, Ben Schwartz
7:57.95 16
3 Avon A Ben Harmon, Jazz Briggs,
Madison King, Tony Newbern
8:01.83 12
4 Lake Central A Takota Potts, Tyler Kramer-Stephens,
Cole Easterday, Casey Garvey
8:04.95 10
5 Warren Central A Demontrae Lapsley, Tyler Lowhorn,
Kyle Liwanag, Chance Thompson
8:08.11 8
6 Zionsville A Evan Tate Browning, Oliver Rigg,
David McCullough, Zach Stevens
8:09.04 6
7 Fishers A Ethan Meyer, Trevor Thompson,
Tristan Strobel, Peter Werling
8:14.00 4
8 Noblesville A Zach Freeman, Levi Neuzerling,
Alex Westervelt, Gavin Miller
8:17.74 2
9 Crown Point A Alec Gerlach, Matt Wielgus,
Dylan Wallace, Matthew Mosak
8:18.24
10 Ft. Wayne Northrop A Dustin Starnes, Jackson Brokaw,
Joshua Prochaska, Nick Derickson
8:19.75
11 Hamilton Southeastern A James Conaway, Eric Steinmetz,
Forest Long, Bryce Barnett
8:23.20
12 Ben Davis A Noah Pumphrey, Trace Perez,
Jaden Jarrett, Jesse Vargas
8:23.90
13 Floyd Central A Matt Dunlap, Billy Pierce,
Tony Murphy, Chance Schickel
8:25.59
14 Bloomington North A Isaac Bentz, Peter Gordillo,
Zach Harrison, Andrew Warren
8:28.55
15 Ft. Wayne Wayne A Joey Mullins, Jonas Thatcher,
Marcos Thatcher, Bryan Medina
8:30.11
16 Westfield A Nick Leahy, Derek Maue,
Kevin Greene, Jude Phillips
8:34.02
17 Anderson A Austin Stevens, Xavier Jones,
Eddie Amalfitano, Jason Kabir
8:38.12
18 Brownsburg A Nathaniel Bess, Levi Wilbur,
Christian Hammerly, Devin Humes
8:41.98
19 Ft. Wayne Snider A Austin Rockstroh, Logan Schmucker,
Jalen Ellis, Tyson Agnew
8:49.19
20 Lawrence Central A Adrian Kittrell, Liam McGuire,
Cartier Karnes, Antonio Townsend
8:57.01
21 Lafayette Jefferson A Leo Bernier, Adan Magallanes,
Marcus Colston, Shane Shipley
8:57.04
22 Portage A Derek Marshall, Robby Hawkins,
Raul Cervantes, Lataryion Perry
8:58.64
23 Mt. Vernon (Fortville) A Christian Noble, Brandt True,
Aaron Rush, Brisco Wood
9:06.67
24 Greenwood Community A Lucas Oskins, Conner Terhune,
Zeke Neihart, Ian Rimer
9:07.39

Men's 4,000m Distance Medley   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Carmel A Teddy Browning, James Griffin,
James Pescio, Ben Veatch
10:22.90 20
2 Pike A Deven Ramsey, Mychal Vinson,
Noah Richardson, Marcus Ellington
10:25.09 16
3 Homestead A Spencer Scholl, Alex Sheppard,
Sam Dvorak, Brayden Law
10:26.90 12
4 Carroll (Fort Wayne) A Cameron Clements, Carter Meyer,
Wesley Garrison, Ben Schwartz
10:31.37 10
5 Westfield A Sam Henthorn, Charlie Miller,
Alec Hartman, Aaron Bennett
10:32.53 8
6 Fishers A Ethan Meyer, Keyshawn Burrell,
Peter Werling, Trevor Thompson
10:34.71 6
7 Hamilton Southeastern A Bryce Barnett, Ben Wagoner,
Brayden Watson, Gabe Fendel
10:38.22 4
8 Noblesville A Cole Martin, Joel Taylor,
Eric Hoffman, Levi Neuzerling
10:38.35 2
9 Chesterton A Jon Bach, Jacob Kintzele,
Lucas Rhed, Emmett Sullivan
10:44.61
10 Indianapolis Cathedral A Patrick Gresham, Austin Mason,
Jack Quigley, Cole Hocker
10:46.96
11 LaPorte A Bryan Flannery, Joshua Bohling,
Jacob Kasarda, Dakota Merkel
10:48.10
12 Ft. Wayne Snider A Robert Peck, Caleb Fields,
Jesse Hamlin, Roman Jennings
10:50.54
13 Avon A Hunter Wakefield, Ben Harmon,
Tony Newbern, Andy Greathouse
10:54.07
14 Decatur Central A Austin Scott, David McFadden,
Sedrik Sweet, Kyle Gross
11:00.91
15 Michigan City A Jacob Adams, Bryon Berg,
Jacob Walsworth, Brandon Hurt
11:02.14
16 Columbus North A Elijah Brooks, Robert Pflueger,
Chandler Steward, Ben Rankin
11:06.21
17 Ft. Wayne Northrop A Jackson Brokaw, Nick Derickson,
Joshua Prochaska, Dustin Starnes
11:07.96
18 Bloomington North A Andrew Warren, Antonio Dallmann,
Peter Gordillo, Isaac Bentz
11:08.10
19 Zionsville A Patrick Stuff, Frankie Young,
Kyle Munz, Josh Bruce
11:08.72
20 Warren Central A Chance Thompson, Dallace Jones,
Kyle Liwanag, Tyler Lowhorn
11:09.72
21 Crown Point A Gino Ferrari, Matt McConnell,
Josh Whitaker, Zachary Hoover
11:11.57
22 Lake Central A Cameron Williams, Aaron Balka,
Joey Copeland, Jacob Koontz
11:13.11
23 Pendleton Heights A Luke Upton, Ashton Wilson,
Peyton Burmiester, Parker Jones
11:23.92
24 Portage A Brandon Will, Christian Cervantes,
Antonio Chapa, Robby Hawkins
11:41.19

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lipe, Ryan JR Carmel 16' 3.0" 10
2 Crum, Colton SO Frankfort 15' 9.0" 8
3 Bray, Ethan SR Hamilton Southeastern 15' 3.0" 6
4 Cappola, Tony JR Jeffersonville 14' 0.0" 4.5
5 Guess, Eddie SR Valparaiso 14' 0.0" 4.5
6 Lipe, Mitch JR Carmel 14' 0.0" 3
7 Bertke, Mark JR East Central 14' 0.0" 2
8 Mon, Richard SR Ft. Wayne Northrop 13' 0.0" 0.5
9 McKee, Brenn SR Goshen 13' 0.0" 0.5
10 Utterback, Payton JR Franklin Community 12' 6.0"
11 Loria, Steve SR Noblesville 12' 6.0"
12 Zaheer, Meesam SR Zionsville 12' 6.0"
13 Richard, Dillon SO Avon 12' 6.0"
14 Hensley, Luke SO Bloomington South 12' 6.0"
15 Jaremcuzk, Devin JR Valparaiso 12' 6.0"
16 Ballain, Jacob JR Whiteland Community 12' 6.0"
17 Mamaril, Justin JR Westfield -
18 Coryea, Jacob JR Bloomington South -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Powell, Christian SR Ben Davis 23' 4.5" 10
2 Evans, Chris SR Ben Davis 22' 1.0" 8
3 Burton, Mitchell JR Columbus North 21' 1.0" 5
4 Maxey, Chase SO Hamilton Southeastern 20' 11.75" 4
5 DuPriest, Corey JR Avon 20' 11.75" 3
6 Nickson, Zyriek SO Merrillville 20' 8.5"
7 Stephens, Bijay SR Ft. Wayne Northrop 20' 7.0"
8 Doaks, Gerrid SR Lawrence Central 20' 4.25"
9 Wadley, Brandon SR South Bend Adams 20' 1.0"
10 Shoemaker, Garret SR Crown Point 19' 11.0"
11 Wissing, Kevin JR Chesterton 19' 8.0"
12 Diemer, Evan JR Shelbyville 19' 7.75"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crawford, Cevin SR Michigan City 21' 2.75" 6
2 Rogers, Noah SR Fishers 20' 10.75" 2
3 Stokes, George SO North Central (Indianapolis) 20' 8.75" 1
4 Ryan, Nick SO Crown Point 20' 7.5"
5 Orschell, Mitchell SO Franklin County 20' 4.25"
6 Roberts, Austin SR North Central (Indianapolis) 20' 3.5"
7 Flores, Philip JR Chesterton 20' 0.5"
8 Hickerson, Thomas SR Warsaw Community 19' 9.25"
9 Sullenberger, Mason JR Connersville 18' 10.75"
10 Abrams, Jacob JR Carmel 18' 6.0"
11 Glenn, Brian SO Warren Central 18' 5.25"

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coolman, Jared JR Huntington North 48' 10.0"
2 Kyle, Mikey SR Northridge 48' 7.5"
3 Ferguson, Eric SR Noblesville 47' 8.5"
4 Potts, Brad SR Hobart 47' 6.0"
5 Coleman, Pompey JR Ben Davis 47' 0.0"
6 Holley, Jordan SR Goshen 46' 5.0"
7 Ifon, Manny SR Carroll (Fort Wayne) 46' 1.5"
8 Childers, Dylan SR Warsaw Community 45' 5.5"
9 Sams, Anthony JR Merrillville 44' 9.0"
10 Sams, Kannon SR Franklin County 44' 7.0"
11 Kosegi, Cameron JR Fishers 42' 11.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brewer, Jalil SR Ben Davis 57' 4.0" 10
2 Weathers, Rondell SR Indianapolis Arsenal Technical 55' 7.0" 8
3 Jamicich, James SR Carroll (Fort Wayne) 55' 0.0" 6
4 Ray, Nicholas JR Hobart 53' 4.5" 5
5 Martinez, Ivan SR Lawrence Central 52' 5.0" 4
6 Cook, Kaleb SR East Noble 52' 1.0" 3
7 Hopkins, Will SR Bloomington South 51' 6.5" 2
8 Norton, Brett SO Merrillville 51' 4.5" 1
9 Brewer, Kaleb SR Bloomington North 50' 8.5"
10 Emberton, Ryder JR Whiteland Community 48' 10.0"
11 Campbell, Isaiah JR Ben Davis 46' 10.0"
12 Blakey, Justin SR Warren Central 45' 0.5"

Women's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Irby, Lynna JR Pike 7.42 10
2 Grabowski, Megan SR Bloomington South 7.52 8
3 Byrdsong, Bryeana SR Warren Central 7.66 6
4 Simmons, Kyara JR Ben Davis 7.69 5
5 Baker, Ashley JR Warren Central 7.71 4
6 LaCosse, Kristen JR Crown Point 7.88 3
7 Carver, Paris JR Fishers 7.93 2
8 Woods, Mikaylah SR Penn 7.96 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Byrdsong, Bryeana SR Warren Central 7.61
2 Simmons, Kyara JR Ben Davis 7.64
3 Woods, Mikaylah SR Penn 7.87
4 Christopher, Camille SO Hamilton Southeastern 7.96
5 Rassel, Olivia JR Center Grove 8.14
6 Henry, Jhala JR Jeffersonville -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Baker, Ashley JR Warren Central 7.72
2 Green, Ariel SR South Bend Clay 7.94
3 Brown, Sheniya SO Ben Davis 7.96
4 Stott, Lakara SR Lawrence Central 7.97
5 Gilbert, Alyssa JR Lawrence North 7.99
6 Hune, Reagan FR Carmel 8.13
7 Agnew, Terizia FR Pike 8.56
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Irby, Lynna JR Pike 7.48
2 Carver, Paris JR Fishers 7.92
3 Creech, Kaniah SR New Haven 7.93
4 Tabron, Jardan SR Ft. Wayne North Side 7.97
5 Wallace, Mariah JR Lawrence Central 8.03
6 Hubbard, Karen SR Westfield 8.08
7 Springer, Daija FR Avon 8.19
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Grabowski, Megan SR Bloomington South 7.58
2 LaCosse, Kristen JR Crown Point 7.93
3 Woodson, RaVon SR Ben Davis 7.94
4 Johnson, Dejah JR Warren Central 7.95
5 Harrison, Danielle SO Fishers 8.04
6 Weemes, Cierra SR Ft. Wayne Northrop 8.23

Women's 3,200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Free, Katherine SR Indianapolis Cathedral 10:37.70 10
2 Leinheiser, Sarah JR Carmel 10:43.20 8
3 Geisler, Christina JR Carmel 10:47.90 6
4 Morozov, Stacy SR Carmel 10:53.60 5
5 Walther, Grace SR Homestead 10:54.50 4
6 Stoffel, Hannah SR Huntington North 11:01.40 3
7 Nicholson, Taylor JR Avon 11:03.60 2
8 Fruchey, Madison SR Carroll (Fort Wayne) 11:04.90 1
9 Beckham, Mia SO Warsaw Community 11:13.90
10 Riehle, Shelby FR LaPorte 11:14.10
11 Brougher, Rachel JR Columbus North 11:15.00
12 Anderson, Rachel JR Carmel 11:19.70
13 Flood, Ellen SR Indianapolis Cathedral 11:25.00
14 Frank, Lauren SO Penn 11:25.30
15 Pappas, Annie SO Zionsville 11:25.60
16 Schwartz, Tyler SO DeKalb 11:26.00
17 Miller, Allison JR Warsaw Community 11:29.10
18 Lax, Sierra SR Columbus North 11:29.60
19 Blyly, Morgan SR Northridge 11:31.60
20 Beckmann, Lauren SO DeKalb 11:40.70
21 Bernicke, Kate JR Avon 11:44.00
22 Jamison, Marissa SR Huntington North 11:49.50
23 Roy, Savannah JR Avon 11:55.40
24 Jankowski, Ellie FR Penn 11:58.80

Women's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 LaCosse, Kristen JR Crown Point 8.82 10
2 Jackson, Kayland JR Warren Central 8.84 8
3 Green, Je,Bria SR Ft. Wayne Wayne 8.88 6
4 Heeb, Gracie SR Bloomington North 9.01 5
5 Phillips, Breanna JR Ft. Wayne Northrop 9.02 4
6 Fair, Tajaa SR South Bend Adams 9.17 3
7 Houston, KiMaya JR Ft. Wayne South Side 9.20 2
8 Turner, Nakita SO New Haven 9.42 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jackson, Kayland JR Warren Central 9.05
2 Phillips, Breanna JR Ft. Wayne Northrop 9.07
3 Turner, Nakita SO New Haven 9.21
4 Jordan, Cienna SR Indianapolis Cathedral 9.24
5 Phillips, Aniese SO Ft. Wayne Wayne 9.27
6 Wilkins, Carly SR Carroll (Fort Wayne) 9.40
7 Robertson, Emily JR Westfield 9.41
8 Harper, Tori SR Greenwood Community 9.67
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 LaCosse, Kristen JR Crown Point 8.89
2 Houston, KiMaya JR Ft. Wayne South Side 9.10
3 Wright, Cezi SR Homestead 9.28
4 Mackenzie, Mia SO Hamilton Southeastern 9.30
5 Toney, Tessa SR Indianapolis Arsenal Technical 9.34
6 Hershberger, Riley FR NorthWood 9.41
7 Etgen, Cailyn SR Carmel 9.52
8 Shakoor, Natasha FR Leo 9.56
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Heeb, Gracie SR Bloomington North 8.93
2 Green, Je,Bria SR Ft. Wayne Wayne 9.05
3 Fair, Tajaa SR South Bend Adams 9.11
4 Jungels, Jenna SR Kankakee Valley 9.28
5 Simmons, De'Aira SO Lawrence Central 9.45
6 Bell, Desiree SR Chesterton 9.52
7 Batts, Kennedy SO Warren Central 9.71
8 Stull, Courtney JR Brownsburg 9.82

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Warren Central A Prommyse Hoosier, Dejah Johnson,
Ashley Baker, Bryeana Byrdsong
1:41.46 20
2 Ben Davis A Dajia Collier, RaVon Woodson,
Sheniya Brown, Kyara Simmons
1:44.54 16
3 South Bend Adams A Catherine Mittiga, Jessiyah Lottie,
Ashley Punch, Tajaa Fair
1:45.03 12
4 Fishers A Paris Carver, Kayla Crose,
Brooklyn Banks, Danielle Harrison
1:45.60 10
5 Bloomington South A Malieka Cummings, Addy Kao,
Cydney Bomba, Megan Grabowski
1:46.23 8
6 Hamilton Southeastern A Mia Mackenzie, Alexa Jenkins,
Tierra Sydnor, Camille Christopher
1:46.25 6
7 Lawrence Central A De'Aira Simmons, Lakara Stott,
Mariah Wallace, Kyndal Herring
1:46.82 3
8 Warsaw Community A Samantha Alexander, Maygan Bellamy,
Abbi Curtis, Audrey Rich
1:46.82 3
9 Penn A Jemmia Pennix, Tameshia Paul,
Lizzy Jenkins, Mikaylah Woods
1:46.83
10 Crown Point A Kristen LaCosse, Lauren Feder,
Paitences Garmon, Jonee Meeks
1:47.34
11 Noblesville A Deja Cox, Maria Anderson,
Grace Brisco, LILY Walter
1:48.16
12 Merrillville A Joy West, Christian Gridiron,
Akelah Gonzalez, Carnisa Laster
1:48.47
13 North Central (Indianapolis) A Amoni Flemings, Jasmine Carson,
Amani Miles, Raven Gibson
1:48.80
14 Brownsburg A Elizabeth Daniels, Courtney Stull,
Claire Hathaway, Joy Sopitan
1:49.08
15 Portage A Nahjae Blackwell, Cheyenne Vargas,
Angelica Lopez, Aujone Stokes
1:49.78
16 Munster A Saveda Majety, Adeyah Shine,
Maddy Lakomek, Cami Kekelik
1:49.81
17 Westfield A Rebecca Pronschinske, Emily Robertson,
Sarah Golliher, Karen Hubbard
1:50.42
18 Homestead A Kara Gealy, Erica Lee,
Jordan LaBelle, Cezi Wright
1:50.72
19 Ft. Wayne Wayne A Kristin Bieber, Aniese Phillips,
Jada Grubbs, Indigo Mabson
1:50.87
20 Carmel A Reagan Hune, Carly Markley,
Elle Hawkins, Michael Anderson
1:51.11
21 Greenwood Community A Hanna Anderson, Tori Harper,
Janae Johnson, McKenzie McClarney
1:51.20
22 Pike A Lynna Irby, Terizia Agnew,
Sandra Brown, Jailyn Ross
1:53.20
23 Lawrence North A Alyssa Gilbert, Lynniece Grady,
Nijah Colvin, Kennedy Barlow
1:53.33
24 Jeffersonville A Jhala Henry, Hailey Lacy,
Asia Wiliams, Callista Tate
-

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Ft. Wayne Northrop A Jo'Deci Irby, Breanna Phillips,
Kyara Muhummad, Cierra Weemes
3:56.13 20
2 Warren Central A Tiler Tyler, Ashley Baker,
Bryeana Byrdsong, Dejah Johnson
3:56.57 16
3 Fishers A Kayla Crose, Toni Grace,
Paris Carver, Danielle Harrison
4:01.94 12
4 Penn A Lorena Daugherty, Jemmia Pennix,
Ashleigh Macleod, Tameshia Paul
4:05.49 10
5 South Bend Adams A Catherine Mittiga, Joselyn Mwenifumbo,
Ashley Punch, Tajaa Fair
4:07.71 8
6 Pike A Sydney Martin, Victoria Greene,
Jailyn Ross, Lynna Irby
4:07.83 6
7 Carmel A Jesse Cowen, Sydney Scott,
Elizabeth Latham, Reagan Hune
4:07.97 4
8 Noblesville A LILY Walter, Madie Helsloot,
Hannah Perry, Maria Anderson
4:08.55 2
9 Hamilton Southeastern A Ashley Mager, Savannah Jacquay,
Kaitlyn Weldy, Tierra Sydnor
4:11.74
10 New Prairie A Hope Myroup, Callie Metzger,
Elizabeth Kampf, Rachel Saylor
4:12.10
11 North Central (Indianapolis) A Amani Miles, Shelene Baiyee,
Alicia Lehman, Raven Gibson
4:12.59
12 Homestead A Kara Gealy, Sophia Buck,
Haley Swing, Natalia Torrez
4:12.61
13 Warsaw Community A Samantha Alexander, Audrey Rich,
Maygan Bellamy, Remi Beckham
4:13.61
14 Westfield A Sydney Spears, Isabel Knaus,
Emily Robertson, Madison Smith
4:14.31
15 LaPorte A Courtney Dickman, Kailee Schoof,
Kat Shuble, Katie Pickford
4:15.54
16 Ben Davis A RaVon Woodson, Brianna Jones,
Antwonette Washington, Kyara Simmons
4:16.17
17 Crown Point A Kate Casbon, Kristen Casbon,
Chloe Darnell, Kylee Winston
4:16.94
18 Lawrence Central A Jimmesia Jones, Shania Beaver,
Mackenzie Barmes, Jai-Lyn Norwood
4:17.13
19 Portage A Cydni Williams, Aujone Stokes,
Lindsay Thomas, Angelica Lopez
4:17.25
20 Avon A Jordan Adam, Alyssa Phillips,
Katy Smith, Taylor Nicholson
4:21.12
21 Lawrence North A kayla allen, Mary Watts,
Marissa Nicholas, Kennedy Barlow
4:27.80
22 Merrillville A Joy West, Akelah Gonzalez,
Maya Griffin, Carnisa Laster
-
23 Jeffersonville A Jhala Henry, Kerrigan Young,
Asia Wiliams, Hailey Lacy
-
24 Michigan City A Asia McLemore, Alexis Mussa,
Alexandra Pomeroy, Jasmine Mclemore
-

Women's 4 x 800m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Westfield A Lauren Bailey, Gabrielle Brown,
Madison Smith, Devon Leahy
9:28.21 20
2 Noblesville A Kat Dombroski, Aubrie Deal,
Susanna Sharples-Gordon, Abi Little
9:35.87 16
3 Penn A Dani Spring, Emma Jankowski,
Hannah Selis, Ashleigh Macleod
9:36.54 12
4 Carmel A Megan Kress, Maddie Dalton,
Samantha Miller, Anna Morozov
9:37.88 10
5 Warsaw Community A Dayton Groninger, Kenzie Martz,
Hannah Dawson, Brooke Rhodes
9:40.34 8
6 Hamilton Southeastern A Grace Andritsch, Abbie Lohman,
Kaitlyn Weldy, Sabrina Bippus
9:42.08 6
7 Franklin Central A Kaylor Hoover, Jada Reedus,
Brooke Talhelm, Shayla Traas
9:42.56 4
8 LaPorte A Courtney Dickman, Kailee Schoof,
Kat Shuble, Katie Pickford
9:46.36 2
9 Warren Central A Tiler Tyler, Destiny Johnson,
Jamie Wells, Keytorria Waites
9:48.31
10 Lawrence North A Grace Dean, Jean Carson,
Gabby Grider, Shania Riding
9:52.19
11 Goshen A Jillian Kissinger, Maggie Gallagher,
Hannah Kurtz, Nora Rangel
9:54.70
12 Carroll (Fort Wayne) A Cali Geiger, Abby Green,
Maggie Falater, Meagan Hathaway
9:57.57
13 Bloomington North A Bella Farmer, Hannah Sears,
Rachel Silberstein, Maya Wilson
10:05.06
14 North Central (Indianapolis) A Shelene Baiyee, Ariel White,
Jacqueline Brown, Paige Robinson
10:05.33
15 Fishers A Elizabeth Rogers, Nacketa Scanlon,
Lorinda Kirk, Miya Wai
10:12.91
16 Crown Point A Lexi Linback, Emmie McConnell,
Brigette Banser, Hannah Wylie
10:14.04
17 Lowell A Jordyn Boyer, Jessie Mescal,
Claire Mitsch, Annalise James
10:15.82
18 Bloomington South A Toudora Galuska, Camryn Lien,
Megan Vernon, Maddie McMullen
10:16.63
19 Homestead A Evie Bultemeyer, Karly Wolfcale,
Abby Smith, Madison Distelrath
10:18.48
20 Ben Davis A Maritza Rodriguez, Mariah Judy,
Krysta Speitel, Meliza Rodriguez
10:18.63
21 East Noble A Krista Boese, Kayla McCulloch,
Kara Kline, Olivia Smolinske
10:26.52
22 Merrillville A , ,
,
10:26.95
23 Columbus North A Arig Tong, Nina Bouthier,
Allison Coffey, Ensley Hammond
10:30.77
24 Mt. Vernon (Fortville) A Hannah Watson, Reagan Woodruff,
Margaret Schleter, Leah Chaves
10:53.90
25 Indianapolis Cathedral A Anna Flood, Lucia Grill,
Marissa Seguin, Miranda Seguin
10:59.19

Women's 4,000m Distance Medley   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Homestead A Madison Distelrath, Erica Lee,
Evie Bultemeyer, Grace Walther
12:19.57 20
2 Huntington North A Marissa Jamison, Brooke Goodrich,
Karmen Koch, Hannah Stoffel
12:25.78 16
3 Carmel A Maddie Dalton, Megan Kress,
Rachel Dixon, Samantha Miller
12:26.08 12
4 Carroll (Fort Wayne) A Abby Green, Madison Fruchey,
Cali Geiger, Meagan Hathaway
12:31.00 10
5 Westfield A Lauren Bailey, Gabrielle Brown,
Gabby Dilick, Devon Leahy
12:34.23 8
6 Noblesville A Kat Dombroski, Maria Anderson,
Susanna Sharples-Gordon, Abi Little
12:35.50 6
7 Warsaw Community A Anna Craig, Kenzie Martz,
Allison Miller, Mia Beckham
12:36.76 4
8 Bloomington North A Grace Saccone, Gracie Heeb,
Caroline Dixon, Grace Williams
12:37.89 2
9 Indianapolis Cathedral A Sofia Alatorre, Nicole Mason,
Ellen Flood, Katherine Free
12:45.58
10 Penn A Ellie Jankowski, Mikaylah Woods,
Elli Mott, Emma Jankowski
12:48.18
11 Franklin Central A Kaylor Hoover, Brooke Talhelm,
Shayla Traas, Emily Welch
12:55.83
12 Crown Point A Anna DeMars, Chloe Darnell,
Kristen LaCosse, Hannah Wylie
12:59.32
13 Avon A Jordan Adam, Kate Bernicke,
Taylor Nicholson, Savannah Roy
12:59.68
14 Lowell A Annalise James, Gabby Alessia,
Claire Mitsch, Jordyn Boyer
13:04.70
15 Bloomington South A Zoe Rauh, Maddy Bomba,
Toudora Galuska, Maddie McMullen
13:06.00
16 Northridge A Hanna Durbin, Ariana Stoltzfus,
Mariah King, Morgan Blyly
13:06.28
17 Columbus North A Sierra Lax, Karol Espinoza,
Nina Bouthier, Rachel Brougher
13:11.88
18 Munster A Olivia Foley, Jenna Sell,
Elise Garcia, Kaylee Galvan
13:18.68
19 Ben Davis A Maritza Rodriguez, Di'Aira Jones,
Mariah Judy, Meliza Rodriguez
13:20.74
20 Roncalli A Olivia Origer, Josie Asher,
Kate Morse, Katie Minton
13:27.63
21 Lawrence North A kayla allen, Gabby Grider,
Shania Riding, Jean Carson
13:31.46
22 Fishers A Elizabeth Rogers, Veronica Garberding,
Nacketa Scanlon, Miya Wai
13:31.56
23 Warren Central A Daniela Diaz Castillo, Kennedy Batts,
Keytorria Waites, Jamie Wells
13:34.94
24 Pike A Nia Taylor, Anyla Kelley,
Lesly Rodriguez, Ally Lampert
13:40.16

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Sandra SR Pike 13' 1.0" 10
2 May, Katrina SR Columbus North 12' 6.0" 8
3 Holland, Maddie JR Madison Consolidated 11' 6.0" 6
4 Cranston, Ariana SR Angola 11' 0.0" 5
5 Finley, Emily SR Bloomington South 11' 0.0" 4
6 Diemer, Erin JR Shelbyville 10' 9.0" 3
7 Deady, Kara SO Carmel 10' 0.0" 2
8 Joseph, Lauren SO Plainfield 9' 6.0" 1
9 Kolodkin, Kaila SR Carmel 9' 6.0"
10 Bullock, Audrey JR Westfield 9' 6.0"
11 Ylo, Jill SR Munster 9' 6.0"
12 McDaniel, Natalie JR Hamilton Southeastern 9' 6.0"
13 Kinnett, Megan JR East Central 9' 0.0"
14 Isenbarger, Katie SO Zionsville 9' 0.0"
15 Albright, Haley SR Plainfield 9' 0.0"
16 Schuck, Jessica SR Hamilton Southeastern -
17 Jones, Emily JR Greenfield-Central -
18 Ochoa, Haley SR Chesterton -
19 Clark, Brittney SO Valparaiso -
20 Jackson, Kya JR Pike -

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woodson, RaVon SR Ben Davis 18' 3.75" 10
2 Jungels, Jenna SR Kankakee Valley 18' 1.75" 8
3 Woods, Mikaylah SR Penn 18' 0.75" 6
4 Alexander, Samantha SR Warsaw Community 17' 11.75" 5
5 Muhummad, Kyara JR Ft. Wayne Northrop 17' 8.5" 3
6 Mattox, Jaden SR Harrison (West Lafayette) 17' 6.5" 2
7 Jordan, Cienna SR Indianapolis Cathedral 17' 0.75"
8 Perry, Ashley SR Hamilton Southeastern 16' 8.0"
9 Mittiga, Catherine SR South Bend Adams 16' 8.0"
10 Ehman, Emily SR Bloomington South 16' 6.5"
11 Flowers, Nichole SO LaPorte 16' 6.0"
12 Martin, Abby SR Martinsville 16' 4.25"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Etgen, Cailyn SR Carmel 17' 11.0" 4
2 Anderson, Maria FR Noblesville 17' 4.0" 1
3 Spears, Sydney SO Westfield 16' 11.25"
4 Hathaway, Claire JR Brownsburg 16' 8.0"
5 Majety, Saveda JR Munster 16' 1.75"
6 Moriarity, Lexie SO East Noble 15' 11.5"
7 Grider, Alexis SO Ft. Wayne South Side 15' 8.5"
8 Spring, Madison SR Lafayette Jefferson 15' 5.5"
9 Bell, Jenea JR Franklin Central 15' 2.75"
10 Herring, Kyndal SR Lawrence Central -
11 Schlenz, Kathleen SR Whiteland Community -

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeCamp, Paige SR East Noble 39' 8.0" 5
2 Avant, KayJah JR North Central (Indianapolis) 38' 1.0"
3 Gilliard, Tajhanae SR Lawrence Central 37' 11.0"
4 Horvath, Nicole JR Plymouth 36' 3.0"
5 Thompson, Katie SR Fishers 35' 10.0"
6 Kennedy, Katlyn SR Wawasee 35' 6.5"
7 Brown, Brianna JR Merrillville 35' 3.0"
8 McDonald, Jordan SR Merrillville 34' 7.5"
9 Rodgers, Ariahna JR Avon 34' 4.5"
10 Cheek, Alysha SR Center Grove 33' 11.0"
11 Bonds, Destiny SR Elkhart Central 33' 7.0"
12 Cain, Lillie JR New Palestine 33' 6.5"
13 Slaton, Delaney JR Plainfield 33' 5.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Farley, Victoria JR Portage 44' 2.5" 10
2 Kapitan, Abbey SR Munster 44' 0.0" 8
3 Hill, Alexis JR Perry Meridian 43' 7.0" 6
4 Aguirre, Nancy SO Decatur Central 39' 4.5" 4
5 Caldwell, Jada JR Westfield 39' 4.5" 3
6 Hopkins, Katrinia JR Avon 39' 1.0" 2
7 Carson, Katie SR Roncalli 38' 2.0" 1
8 Henderson, Essence JR Lafayette Jefferson 38' 1.0"
9 Smith, Ashlynn SR New Prairie 37' 6.0"
10 Ochs, Madison SO Valparaiso 37' 1.5"
11 Wilson, Daiva SR Perry Meridian 36' 10.5"
12 Tiney-Williams, Alicia SO Ft. Wayne Northrop 36' 9.5"