Mini Meet 4- Boys

Scores:
Men's Score
Unity (Tolono)90
Paxton-Buckley-Loda51
University (Urbana)39
St. Teresa27
Villa Grove21
 
Women's Score
Unity (Tolono)73
University (Urbana)63
Argenta-Oreana59
Paxton-Buckley-Loda33
Villa Grove5

Men's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Guerrero, Kenny SR Villa Grove 7.33 5
2 Mohr, Cole JR Villa Grove 7.48 3
3 Floyd, Mack SO Villa Grove 8.23
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Duncan, Jason JR St. Teresa 7.29 6
2 Rodriguez, Stefano SR Paxton-Buckley-Loda 8.14
3 Crossin, Dane FR Unity (Tolono) 8.34
4 Sanders, Austin SO Paxton-Buckley-Loda 8.41
5 Kamradt, Conner JR Unity (Tolono) 8.59
6 Polson, Dylan SO Paxton-Buckley-Loda 8.69
7 Hanif, Umar SO University (Urbana) 9.26
8 Block, Tanner FR Unity (Tolono) 9.81
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kaiser, Jayden SR Unity (Tolono) 7.02 10
2 Coleman, Camden SO University (Urbana) 7.27 8
3 Kaiser, Dawson SO Unity (Tolono) 7.35 4
4 Wright, Jacardia FR St. Teresa 7.56 2
5 Niederbrach, Devin SR St. Teresa 7.64 1
6 Kietzman, Jordan SR Paxton-Buckley-Loda 7.67
7 Anukwu, Michael SR University (Urbana) 7.72
8 Lee, Albert FR University (Urbana) 7.74

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Chad FR Villa Grove 1:03.72
2 Wolf, Stuart SO Villa Grove 1:04.23
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hooker, Zach SR St. Teresa 58.90 4
2 Kasten, Gus SR University (Urbana) 59.31 3
3 Frank, Rhett SO Unity (Tolono) 1:04.54
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Son, Dong-Ha SR University (Urbana) 57.41 6
2 Yedetore, Aditya SO University (Urbana) 58.14 5
3 Hewerdine, Kris SO Paxton-Buckley-Loda 59.86 1
4 Martin, David FR Unity (Tolono) 1:00.03
5 Mesch, Willy SR Paxton-Buckley-Loda 1:05.17
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sander, Lester SR Paxton-Buckley-Loda 54.03 10
2 Ramkumar, Daniel SO University (Urbana) 57.02 8
3 Parrish, Jacob JR Paxton-Buckley-Loda 59.84 2
4 Longest, Tanner SO Paxton-Buckley-Loda 1:00.74
5 Lehmann, Ethan SR St. Teresa 1:02.94

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ingram, AJ JR Unity (Tolono) 2:21.97
2 Price, Duncan JR Villa Grove 2:26.96
3 Rajlich, Jacob SR University (Urbana) 2:30.53
4 Barfield, Brady SO Paxton-Buckley-Loda 2:31.70
5 Johns, Cameron SR Villa Grove 2:32.06
6 Ohl, Jason JR St. Teresa 2:34.17
7 Dunscomb, Jack SO St. Teresa 2:54.75
8 Price, Trevor JR Villa Grove 2:55.10
9 Caceres, Audrian FR St. Teresa 2:57.51
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sander, Lester SR Paxton-Buckley-Loda 2:05.08 10
2 Decker, Robert SR Unity (Tolono) 2:05.43 8
3 Woodard, Austin SR Unity (Tolono) 2:05.71 6
4 Boyer, Griffin JR Unity (Tolono) 2:09.87 5
5 Olson, Gabe SR St. Teresa 2:10.08 4
6 Brocato, Josh SR Paxton-Buckley-Loda 2:10.40 3
7 Harrison, Kody SO Paxton-Buckley-Loda 2:10.94 2
8 Wang, Justin SR University (Urbana) 2:11.27 1
9 Canales, Kaden SO University (Urbana) 2:12.92
10 Kasten, Gus SR University (Urbana) 2:14.94

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tschosik, Nick JR St. Teresa 5:19.31
2 Giese, Jordan FR Paxton-Buckley-Loda 5:19.86
3 Gray, Isaac FR University (Urbana) 5:24.75
4 Sustaita, Raul SR St. Teresa 5:26.81
5 Reck, Erik FR Paxton-Buckley-Loda 5:28.55
6 Aldunate, Vicente SO University (Urbana) 5:29.62
7 Rajlich, Jacob SR University (Urbana) 5:30.13
8 Bradley, Zach SO Villa Grove 5:42.93
9 Hopkins, Austin SO Villa Grove 5:47.08
10 Howard, Ethan SO Villa Grove 6:47.43
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Porter, Nick SR Paxton-Buckley-Loda 4:31.22 10
2 Morris, Alex SR Unity (Tolono) 4:43.30 8
3 Dodds, Dawson SR Unity (Tolono) 4:44.43 6
4 Seiler, Nathan JR Unity (Tolono) 4:46.49 5
5 Knoll, Gage JR Villa Grove 4:51.27 4
6 Stewart, Jackson FR St. Teresa 4:52.24 3
7 Woodard, Cameron FR Unity (Tolono) 4:53.24 2
8 Olson, Gabe SR St. Teresa 5:10.33 1
9 St. Julien, Alec FR Paxton-Buckley-Loda 5:11.09
10 Woods, Luke SO Unity (Tolono) 5:14.55
11 VanAntwerp, Brendan JR Paxton-Buckley-Loda 5:19.64

Men's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Migut, Steven SO Unity (Tolono) 8.63 10
2 Reifsteck, Cameron SR Unity (Tolono) 9.18 8
3 Curry, Michael JR Paxton-Buckley-Loda 9.38 6
4 Spencer, Travis JR Unity (Tolono) 10.39 5
5 Johns, Cameron SR Villa Grove 12.55 4

Women's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Doxtator, Brooke JR Villa Grove 9.15
2 Ray, Erin SR Villa Grove 9.28
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Graves, Emily FR Paxton-Buckley-Loda 8.96 3
2 Hummel, Natalie SR University (Urbana) 8.97 2
3 Hofer, Alyssa FR Paxton-Buckley-Loda 9.19
4 Gateley, Leah SO Unity (Tolono) 9.21
5 Wallace, Leah SO University (Urbana) 9.67
6 Yetedore, Yamini SO University (Urbana) 9.76
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meyer, Maddie JR Argenta-Oreana 8.20 10
2 Meyer, Cassie JR Argenta-Oreana 8.52 8
3 Chancellor, Kiley FR Unity (Tolono) 8.72 6
4 Buhr, Leah JR Unity (Tolono) 8.77 5
5 Currie, Sidni SO Argenta-Oreana 8.93 4
6 Deedrick, Chase SO Unity (Tolono) 9.07 1
7 Witts, Elizabeth SR Argenta-Oreana 9.63

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cheatham, Nicole FR Villa Grove 1:17.93 3
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Eiseley FR Unity (Tolono) 1:05.56 10
2 Maturi, Saahithi SO University (Urbana) 1:06.44 8
3 Frichtl, Olivia SO Paxton-Buckley-Loda 1:08.54 6
4 Whitaker, Daisy SO Argenta-Oreana 1:12.73 5
5 Gargya, Shreya SO University (Urbana) 1:13.68 4
6 Harris, Kamryn SO Argenta-Oreana 1:19.81 2

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Seri, Christelle FR University (Urbana) 2:39.54
2 Carlson, Shannon JR Paxton-Buckley-Loda 2:40.94
3 Pollock-Muskin, Chloe SO University (Urbana) 2:44.41
4 Holben, Grace SO Unity (Tolono) 2:53.48
5 Cousins, Caroline FR Unity (Tolono) 2:55.20
6 Helmick, Chelsie FR Unity (Tolono) 3:06.36
7 Wegeng, Sophia FR Villa Grove 3:07.06
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Summitt, Arielle SO University (Urbana) 2:18.43 10
2 Michael, Annemarie JR University (Urbana) 2:26.79 8
3 Bagwell, Nicole JR Unity (Tolono) 2:29.92 6
4 Day, Savannah SO Unity (Tolono) 2:30.76 5
5 Renfroe, Taylor SR Unity (Tolono) 2:30.97 4
6 Hancock, Audrey FR Unity (Tolono) 2:38.63 3
7 Ellis, Evie FR Paxton-Buckley-Loda 2:39.18 2
8 Townsend, Bayleigh JR Argenta-Oreana 2:39.28 1
9 Amdor, Morgan JR Unity (Tolono) 2:48.46

Women's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Horton, Leanna SO Unity (Tolono) 11.46
2 Buessing, Taylor FR Villa Grove 12.18
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meyer, Cassie JR Argenta-Oreana 9.66 10
2 Meyer, Maddie JR Argenta-Oreana 10.06 8
3 Crabb, Katelyn FR Paxton-Buckley-Loda 10.36 6
4 Gerdes, Alyson SR University (Urbana) 10.38 5
5 Frichtl, Olivia SO Paxton-Buckley-Loda 10.49 4
6 Gentzler, Ariana SO Paxton-Buckley-Loda 10.84 3
7 Gibson, Kendall SR Argenta-Oreana 11.01 2
8 Millsap, Taylor SO Unity (Tolono) 11.16 1