Charger Invite

Men's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peterson, Dylan SR Rockridge 11.86
2 Parchert, Nathan SO Rockridge 12.10
3 Bersell, Mike SR Galva 12.29
4 Albright, Jay FR Abingdon 12.46
5 Schroeder, Cole SO Orion 12.69
6 Sellers, Camden FR Orion 13.10
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sears, Jordan SR Orion 12.61
2 Schulenberg, Clay JR Orion 12.99
3 Clark, Corey SO Abingdon 13.04
4 Jackson, Caden FR Orion 13.16
5 Schulenberg, Dawson FR Orion 13.38
6 Bohnsack, Jake SO Rockridge 13.92
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hancock, Tate SO Orion 12.73
2 Frakes, Eion SO Rockridge 13.56
3 Anderson, Jeremy SO Orion 13.69
4 Allen, Joshua FR Galva 14.77
5 Allen, Cameron FR Orion 14.81
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hessler, Eric SO Abingdon 13.07
2 Wexell, Brett SO Galva 13.58
3 Murley, Logan FR Rockridge 14.51
4 Berenger, Nick FR Rockridge 15.08
5 Stineman, Hunter FR Rockridge 15.91
6 Martin, Jake SR Galva 16.32

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coppess-Buikema, Anthony JR Rockridge 24.98
2 Albright, Jay FR Abingdon 25.86
3 Samuel, Alex SR Galva 26.19
4 Schroeder, Cole SO Orion 26.52
5 Hancock, Tate SO Orion 26.69
6 Schulenberg, Clay JR Orion 27.52
7 Sears, Jordan SR Orion 27.70
8 Clark, Corey SO Abingdon 28.08
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stone, AJ JR Galva 26.75
2 Hessler, Eric SO Abingdon 27.09
3 Havens, Doug SO Abingdon 28.40
4 Frakes, Eion SO Rockridge 28.49
5 Anderson, Jeremy SO Orion 28.57
6 Bohnsack, Jake SO Rockridge 28.59
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Allen, Joshua FR Galva 30.41
2 Murley, Logan FR Rockridge 30.52
3 Allen, Cameron FR Orion 31.80
4 Berenger, Nick FR Rockridge 32.22
5 Stineman, Hunter FR Rockridge 33.03

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harrison, Alex SR Rockridge 53.64
2 Bersell, Mike SR Galva 55.31
3 Shuda, Nick FR Rockridge 56.54
4 Fiedler, Chase JR Orion 57.10
5 Sellers, Camden FR Orion 57.76
6 Bambauer, Hunter FR Orion 58.44
7 Schulenberg, Dawson FR Orion 58.58
8 Russell, Ryan JR Galva 58.97
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wiedenmann, Andrew FR Orion 58.42
2 McCabe, Myles FR Rockridge 58.82
3 Scharpman, Nick JR Orion 58.93
4 Hancock, Tate SO Orion 59.57
5 Anderson, Jeremy SO Orion 1:00.08
6 Havens, Doug SO Abingdon 1:00.36
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wexell, Brett SO Galva 59.89
2 Scharpman, Trent FR Orion 1:00.34
3 McCaw, Kiefer JR Orion 1:10.33
4 Allen, Cameron FR Orion 1:13.44

Men's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Foley, Caelin FR Galva 2:12.96
2 Whittington, Sam FR Rockridge 2:23.06
3 McCaw, Kiefer JR Orion 2:23.58
4 Gambon, Scott SO Orion 2:24.48
5 Lindberg, Ragnar SR Galva 2:39.24
6 Wampler, Andy FR Orion 2:40.57
7 Larson, Knute SO Galva 2:48.92
8 Landi, Colton SO Rockridge -

Men's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Foley, Caelin FR Galva 4:56.29
2 Kibling, Caleb SO Rockridge 5:02.62
3 Rudsell, Grady JR Rockridge 5:28.00
4 Powell, Andrew SO Abingdon 5:28.83
5 Whittington, Sam FR Rockridge 5:50.66
6 Niemeyer, Trenton JR Galva 5:51.59
7 Landi, Colton SO Rockridge 5:51.74
8 Marshall, Gavyn FR Rockridge 6:15.01
9 Larson, Knute SO Galva 6:30.37

Men's 110m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fry, Brady SO Rockridge 16.21
2 Sears, Jordan SR Orion 17.47
3 Heinrich, Ernie FR Galva 20.11
4 Stone, AJ JR Galva 21.06

Men's 300m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fry, Brady SO Rockridge 45.09
2 Sears, Jordan SR Orion 47.06
3 Samuel, Alex SR Galva 47.72
4 Heinrich, Ernie FR Galva 50.09
5 Schulenberg, Clay JR Orion 50.33

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schulenberg, Dawson FR Orion 6' 2.0"
2 Rogers, Gabe FR Rockridge 5' 8.0"
3 Stegmann, Daniel JR Abingdon 5' 4.0"
4 Samuel, Alex SR Galva 5' 0.0"
5 Lindberg, Ragnar SR Galva -
6 Heinrich, Ernie FR Galva -
7 Negro, Luis JR Abingdon -
8 Whittington, Sam FR Rockridge -

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Koga, Da-Mon JR Galva 16' 10.5"
2 Stegmann, Daniel JR Abingdon 16' 9.0"
3 Bambauer, Hunter FR Orion 16' 8.0"
4 Albright, Jay FR Abingdon 16' 6.5"
5 Shuda, Nick FR Rockridge 15' 9.5"
6 Tennant, Tanner FR Rockridge 15' 2.0"
7 Stone, AJ JR Galva 14' 0.5"
8 Wampler, Andy FR Orion 13' 9.5"
9 Wexell, Brett SO Galva 13' 5.5"
10 Negro, Luis JR Abingdon 12' 10.5"
11 Ross, Dalton SO Abingdon -

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fry, Brady SO Rockridge 38' 7.75"
2 Bersell, Mike SR Galva 38' 3.0"
3 Koga, Da-Mon JR Galva 37' 0.0"
4 Harrison, Alex SR Rockridge 36' 9.0"
5 Schulenberg, Clay JR Orion 35' 9.0"
6 Gambon, Scott SO Orion 34' 6.5"

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCune, Josh SO Abingdon 31' 4.0"
2 Roller, Nick SO Abingdon 29' 10.0"
3 Wilson, Dakota SR Abingdon 29' 2.0"
4 Russell, Ryan JR Galva 28' 9.5"
5 Martin, Jake SR Galva 28' 0.0"
6 Venvertloh, Eric SO Abingdon 27' 2.0"
7 Allen, Joshua FR Galva 25' 8.0"
8 Foley, Caelin FR Galva 20' 3.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lee, Logan FR Orion 45' 5.0"
2 Sloan, Wyatt SO Abingdon 37' 6.0"
3 Crawford, Logan SR Rockridge 35' 11.0"
4 Schmidt, Collin SO Rockridge 35' 3.0"
5 Landers, Jack SO Abingdon 32' 4.5"
6 Robinson, Tucker SO Rockridge 31' 8.5"
7 Wiedenmann, Andrew FR Orion 29' 6.0"
8 Jackson, Caden FR Orion 29' 3.5"

Men's Discus Throw   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roller, Nick SO Abingdon 87' 4.0"
2 McCune, Josh SO Abingdon 76' 9.0"
3 Niemeyer, Trenton JR Galva 76' 6.0"
4 Landers, Jack SO Abingdon 76' 3.0"
5 Wiedenmann, Andrew FR Orion 72' 1.0"
6 Wilson, Dakota SR Abingdon 66' 4.5"
7 Venvertloh, Eric SO Abingdon 62' 10.5"
8 Martin, Jake SR Galva 41' 0.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lee, Logan FR Orion 127' 2.0"
2 Jackson, Caden FR Orion 92' 4.0"
3 Crawford, Logan SR Rockridge 81' 11.0"
4 Robinson, Tucker SO Rockridge 72' 4.0"
5 Buckrop, Lucas FR Rockridge 70' 9.0"
6 Dierikx, Logan SO Rockridge 66' 1.5"
7 Schmidt, Collin SO Rockridge -
8 Sloan, Wyatt SO Abingdon -

Women's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Collis, Jessica SR Orion 14.15
2 Wernsman, Rachel SR Abingdon 14.44
3 Harris, Abigail FR Rockridge 14.51
4 Carlson, Makayla JR Orion 14.69
5 Goodnight, Jacy FR Rockridge 14.87
6 Bohnsack, Chloe JR Rockridge 15.14
7 Lindberg, Julie SR Galva 15.44
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clark, Cheyanne SR Galva 15.43
2 Watt, Brianna JR Abingdon 16.22
3 Kendall, Kayla SO Galva 16.54
4 Twiss, Abigail FR Abingdon 17.31
5 Schmidt, Samantha JR Galva 17.70
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rowe, Camryn SO Rockridge 14.32
2 Parker, Keely FR Rockridge 14.40
3 Howell, Rosemary SO Galva 18.00
4 Daggett, Annie JR Orion 18.50
5 Nordstrom, Lauren SR Galva 19.24

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Collis, Jessica SR Orion 29.46
2 Long, Sheridan FR Rockridge 30.31
3 Wernsman, Rachel SR Abingdon 30.75
4 Goodnight, Jacy FR Rockridge 31.21
5 Lindberg, Julie SR Galva 32.37
6 Bohnsack, Chloe JR Rockridge 32.85
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peters, Erin FR Rockridge 30.02
2 Jones, Madison JR Abingdon 30.94
3 Atwell, Emily FR Rockridge 32.38
4 Henry, Mattie FR Rockridge 33.71
5 Watt, Brianna JR Abingdon 34.00
6 Kendall, Kayla SO Galva 34.24
7 Clark, Cheyanne SR Galva 34.54

Women's 400m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rowe, Camryn SO Rockridge 1:07.66
2 Harris, Abigail FR Rockridge 1:10.01
3 Carlson, Makayla JR Orion 1:12.11
4 Letts, Fran SO Rockridge 1:13.81
5 Clark, Cheyanne SR Galva 1:18.37
6 Heisch, Peyton FR Rockridge 1:18.61
7 Hawes, Lauren SO Galva -

Women's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeBaillie, Carly JR Orion 2:46.47
2 Wampler, Katie SR Orion 2:49.77
3 Heisch, Peyton FR Rockridge 2:59.25
4 Dierikx, Lucie SR Rockridge 3:03.73
5 Strachan, Carrie SR Rockridge 3:07.54
6 Jackson, Loren SR Orion 3:12.38
7 Letts, Fran SO Rockridge -

Women's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wampler, Katie SR Orion 6:16.56
2 Patch, Jessica FR Rockridge 6:33.52
3 Jackson, Loren SR Orion 7:08.52
4 Thorpe, Taylor JR Rockridge 7:58.97
5 Schmidt, Samantha JR Galva 8:14.52
6 Hawes, Lauren SO Galva -
7 DeBaillie, Carly JR Orion -
8 Hulderson, Joscalyn FR Rockridge -

Women's 100m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mack, Alexandra SO Orion 17.57
2 Walker, Katie SO Rockridge 17.97
3 Taets, Danielle FR Orion 19.03
4 Henry, Mattie FR Rockridge -

Women's 300m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mack, Alexandra SO Orion 50.47
2 Walker, Katie SO Rockridge 53.13
3 Taets, Danielle FR Orion 55.74
4 Henry, Mattie FR Rockridge 1:01.32
5 Lindberg, Julie SR Galva 1:01.76

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rockridge A Jacy Goodnight, Sheridan Long,
Keely Parker, Erin Peters
1:57.63

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mack, Alexandra SO Orion 5' 0.0"
2 Jones, Madison JR Abingdon 4' 10.0"
3 Strachan, Carrie SR Rockridge 4' 6.0"
4 Atwell, Emily FR Rockridge 4' 2.0"
5 Clark, Cheyanne SR Galva 4' 2.0"
6 Kreuk, Petra SO Galva 4' 0.0"

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Long, Sheridan FR Rockridge 14' 7.0"
2 Jones, Madison JR Abingdon 13' 8.0"
3 Wampler, Katie SR Orion 12' 10.5"
4 Jackson, Loren SR Orion 12' 8.5"
5 Grissom, Skyler SO Rockridge 12' 7.5"
6 Peters, Erin FR Rockridge 12' 1.5"
7 Henry, Mattie FR Rockridge 11' 8.0"
8 Purchase, Haley SR Abingdon 11' 4.0"
9 Lindberg, Julie SR Galva 11' 0.0"
10 Twiss, Abigail FR Abingdon 9' 6.0"

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taets, Danielle FR Orion 31' 4.5"
2 Grissom, Skyler SO Rockridge 26' 10.5"
3 Peters, Erin FR Rockridge 26' 6.5"
4 Kendall, Kayla SO Galva 26' 4.0"
5 Letts, Fran SO Rockridge -

Women's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meyer, Lindsey SR Galva 33' 9.5"
2 Mindock, Kaylee SR Rockridge 32' 4.0"
3 Pederson, Karyssa SR Abingdon 29' 8.5"
4 Stice, Jessica FR Rockridge 26' 0.5"
5 Salmon, Emily FR Rockridge 23' 0.0"
6 Ince, Alyssa FR Orion 22' 10.5"
7 Daggett, Annie JR Orion 21' 6.5"
8 Howell, Rosemary SO Galva 19' 1.0"
9 Nordstrom, Lauren SR Galva 18' 6.5"
10 Gillis, Samantha FR Orion 17' 7.5"

Women's Discus Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mindock, Kaylee SR Rockridge 104' 10.0"
2 Pederson, Karyssa SR Abingdon 92' 5.0"
3 Salmon, Emily FR Rockridge 78' 9.5"
4 Stice, Jessica FR Rockridge 78' 4.0"
5 Meyer, Lindsey SR Galva 77' 4.5"
6 Schmidt, Samantha JR Galva 65' 8.0"
7 Howell, Rosemary SO Galva 47' 3.0"
8 Daggett, Annie JR Orion 45' 6.5"
9 Lindberg, Sami SR Galva 44' 11.5"
10 Ince, Alyssa FR Orion 43' 8.5"
11 Gillis, Samantha FR Orion 39' 7.0"