Le-Win / Buzz Gates Jamboree

Scores:
Team Score
Lena-Winslow111.86
Byron93.91
Hononegah75.9
Pecatonica-Durand63.96
Fulton55.91
Galena43.93
Dakota27.91
Stillman Valley19.96
Pearl City9.98

Men's 100m Dash Relay   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lampson, Sebastion SR Stillman Valley 12.96 2.66
2 Lee, Jared SO Dakota 15.39
3 Garcia, Fernando FR Galena 15.90
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Magna, Martin JR Pecatonica-Durand 12.73 1.33
2 Munson, Roddy SO Pearl City 13.90
3 Knockel, Dominick SR Galena 14.49
4 Bicksler, Bryce FR Dakota 14.60
5 Engelbrecht, Derek SO Dakota 15.89
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chrisman, Ty SO Lena-Winslow 12.24 2
2 Brown, Bobby FR Lena-Winslow 12.89 2
3 Criscione, Michael SO Byron 13.11
4 Olmstead, Joshua FR Galena 13.58
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Valentine, Rahveon SO Lena-Winslow 11.62 2
2 Martinez, Justin JR Byron 12.18
3 West, Elliott JR Hononegah 12.23 0.66
4 Richardson, Isaiah FR Hononegah 12.30 0.66
5 Lichtfuss, Nate JR Pecatonica-Durand 12.83 1.33
6 Peacey, Merlin SO Hononegah 12.88 0.66
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Swanson, Ryan SR Pecatonica-Durand 11.63 1.33
2 Lewin, Connor SR Stillman Valley 11.74 2.66
3 Gossard, Rodney SR Fulton 11.76 3.33
4 Ross, Nathan JR Stillman Valley 11.78 2.66
5 Pauline, Tyler JR Fulton 11.95 3.33
6 McLuckie, Nathan SO Fulton 11.97 3.33

Men's 200m Dash Relay   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hildebrand, Sam SO Stillman Valley 27.00
2 Dieken, Bryan FR Dakota 32.08
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bradford, Jacob JR Byron 24.53 0.66
2 Zaleski, Eddie JR Dakota 26.25
3 Hatfield, Ryley JR Byron 27.12 0.66
4 Neumer, Ethan SO Hononegah 27.26 1.33
5 Trujillo, Victor FR Galena 30.92
6 Lee, Jared SO Dakota 32.13
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Day, Michael SR Hononegah 24.47 1.33
2 Valentine, Rahkeem SR Lena-Winslow 24.91 3.33
3 Ferguson, Sam SR Pearl City 26.37
4 Criscione, Michael SO Byron 26.37 0.66
5 Haas, Dominick SO Galena 29.47
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Litow, Bailey JR Lena-Winslow 24.07 3.33
2 Kempel, Jarod FR Pearl City 25.26
3 Baxter, Andy SO Hononegah 25.53 1.33
4 Tilly, Devonte SO Galena 25.96
5 Staheli, Alex JR Pecatonica-Durand 26.04 2
6 Lichtfuss, Nate JR Pecatonica-Durand 27.37 2
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lunde, Dennis SR Pecatonica-Durand 23.50 2
2 Ross, Nathan JR Stillman Valley 23.77
3 McLuckie, Nathan SO Fulton 24.13 2.66
4 Valentine, Rahveon SO Lena-Winslow 24.29 3.33
5 Gossard, Rodney SR Fulton 25.08 2.66
6 Pauline, Tyler JR Fulton 26.74 2.66

Men's 400m Dash Relay   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Welling, Derek SO Dakota 1:02.50 1.33
2 Timmerman, Jack FR Galena 1:02.53
3 Munson, Roddy SO Pearl City 1:08.30
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Powell, Dylan SO Stillman Valley 1:00.85 2
2 Potter, Wyatt FR Galena 1:01.13
3 Rodriguez, Orlando JR Galena 1:03.38
4 Hatfield, Ryley JR Byron 1:05.12
5 Sherriff, Joe JR Pearl City 1:10.43
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wise, Adam SR Dakota 58.22 1.33
2 Brown, Austin JR Hononegah 59.20 0.66
3 Schmidt, Garrett SR Hononegah 1:00.43 0.66
4 Gorsch, Jeff FR Hononegah 1:01.60 0.66
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Acton, Bradley SR Stillman Valley 54.84 2
2 Simpson, Ben SR Lena-Winslow 55.32 3.33
3 McLuckie, Nathan SO Fulton 56.69 2.66
4 Johnson, Colton SO Byron 58.17
5 Jancek, Hayden SO Byron 59.96
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewin, Connor SR Stillman Valley 52.72 2
2 Valentine, Rahveon SO Lena-Winslow 53.11 3.33
3 Gossard, Rodney SR Fulton 55.02 2.66
4 Norman, Sam JR Fulton 55.05 2.66
5 Chrisman, Ty SO Lena-Winslow 56.17 3.33
6 Holste, Matt JR Dakota 57.40 1.33

Men's 800m Run Relay   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Drake, Carter FR Dakota 2:24.86 0.66
2 Schmidt, Jacob JR Fulton 2:26.39 2.66
3 Welling, Derek SO Dakota 2:32.65 0.66
4 Lake, Asa SO Lena-Winslow 2:33.64
5 Forntheil, Tom SO Lena-Winslow 2:35.29
6 Fransen, Brock JR Lena-Winslow 2:37.39
7 Burdick, Isaiah JR Pecatonica-Durand 2:50.90
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Alstead, Kyle SR Fulton 2:14.72 2.66
2 Palmer, Seth SO Pearl City 2:17.95
3 Mickelson, Sam FR Galena 2:19.15 1.33
4 Daniels, Ryan FR Hononegah 2:19.86 2
5 Alexander, Nick JR Dakota 2:21.30 0.66
6 Millam, Dominic FR Pecatonica-Durand 2:22.80
7 Rodriguez, AJ SO Galena 2:27.86 1.33
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sarver, Chase JR Byron 2:04.83 3.33
2 Stuart, Robert SR Fulton 2:11.97 2.66
3 Chernick, Luke SO Byron 2:13.93 3.33
4 Colborn, Clay SR Pecatonica-Durand 2:14.56
5 Sheets, Ian JR Hononegah 2:15.83 2
6 Einsweiler, Conner FR Galena 2:16.74 1.33
7 Breiten, David SO Hononegah 2:18.17 2
8 Fortener, Ethan FR Byron 2:29.33 3.33

Men's 1600m Run Relay   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kristensen, Bertram JR Lena-Winslow 5:22.41 2.66
2 Engelbrecht, Derek SO Dakota 5:27.48 0.66
3 Trumpy, Noah SO Lena-Winslow 5:34.86 2.66
4 Hutchison, Christian SR Fulton 5:35.57 1.33
5 Hughes, Travis FR Fulton 5:48.65 1.33
6 Reese, Parker FR Galena 6:11.79
7 Mora, Jhaset SR Dakota 6:16.94 0.66
8 Hanson, Shane SR Galena 6:18.72
9 Kern, Richard FR Galena 6:44.35
10 Oltmanns, Chris SR Stillman Valley 6:47.38
11 Cassell, Gunner FR Pearl City 6:50.74
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sarver, Chase JR Byron 4:45.88 2
2 Lobdell, Kade JR Lena-Winslow 4:54.09 2.66
3 Jennings, West SO Hononegah 5:04.94 3.33
4 Stuart, Robert SR Fulton 5:07.82 1.33
5 Palmer, Seth SO Pearl City 5:13.84
6 McCullough, Connor FR Hononegah 5:13.99 3.33
7 Peterson, Lucas FR Pearl City 5:22.16
8 Cornieux, Chris JR Hononegah 5:23.34 3.33
9 Alexander, Nick JR Dakota 5:29.86 0.66
10 Pearson, Jonah SO Byron 5:36.39 2
11 Conderman, Collin FR Byron 5:46.79 2

Men's 3200m Run Relay   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Munson, Grant JR Pecatonica-Durand 10:18.93 5
2 Lobdell, Kade JR Lena-Winslow 10:41.90 3
3 Peterson, Lucas FR Pearl City 11:12.38
4 Anderson, Noah JR Hononegah 11:17.64 4
5 Hielkema, Spencer FR Hononegah 11:31.01 4
6 Sager, Max FR Pecatonica-Durand 12:09.75 5
7 Pearson, Jonah SO Byron 12:42.93 2
8 Conderman, Collin FR Byron 12:49.71 2
9 Stampfli, Matt FR Lena-Winslow 13:32.72 3

Men's 110m Hurdles Relay   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Swisher, Adam JR Galena 19.81 1.33
2 Johnston, Ben SR Galena 20.79 1.33
3 Gyland, Keegan FR Lena-Winslow 21.15 3.33
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sutter, Christian SO Lena-Winslow 19.05 3.33
2 LaMonica, Anthony SO Hononegah 19.66 2
3 Neisman, Cameron JR Pearl City 19.69
4 Barenbaum, Aaron JR Hononegah 19.80 2
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Galster, Wyatt JR Byron 16.57 2.66
2 Chumbler, Brenton SR Lena-Winslow 16.57 3.33
3 Fortener, Zack JR Byron 19.34 2.66
4 Whitaker, Max JR Hononegah 20.01 2
5 Rowell, Devon FR Galena 20.91 1.33
6 Goner, Dwayne JR Byron 21.82 2.66

Men's 300m Hurdles Relay Intermediate   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Drake, Carter FR Dakota 50.78 2.66
2 Bauch, Drake FR Pecatonica-Durand 51.32 1.33
3 Barenbaum, Aaron JR Hononegah 51.79
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sutter, Christian SO Lena-Winslow 48.78 0.66
2 Lenox, Eli SR Pecatonica-Durand 49.65 1.33
3 Hein, Jake FR Hononegah 50.19
4 Neisman, Cameron JR Pearl City 50.70
5 Rowell, Devon FR Galena 51.32 2
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Welling, Brian JR Dakota 45.59 2.66
2 Kempel, Jayden FR Pearl City 47.73
3 LaMonica, Anthony SO Hononegah 49.00
4 Johnston, Ben SR Galena 49.58 2
5 Goner, Dwayne JR Byron 50.60 3.33
6 Gyland, Keegan FR Lena-Winslow 53.12 0.66
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fortener, Zack JR Byron 42.26 3.33
2 Miller, Ryan JR Dakota 43.02 2.66
3 Holland, Hunter JR Galena 44.25 2
4 Lunde, Dennis SR Pecatonica-Durand 44.94 1.33
5 Galster, Wyatt JR Byron 46.19 3.33
6 Chumbler, Brenton SR Lena-Winslow 47.29 0.66

Men's High Jump Relay   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Capes, Austin SR Byron 6' 2.0" 3.33
2 Lunde, Dennis SR Pecatonica-Durand 5' 10.0"
3 Bayer, Nate JR Lena-Winslow 5' 8.0" 2.66
4 Sutter, Christian SO Lena-Winslow 5' 8.0" 2.66
5 Galster, Wyatt JR Byron 5' 8.0" 3.33
6 Downs, Isaiah SR Pearl City 5' 6.0"
7 Lampson, Sebastion SR Stillman Valley 5' 6.0"
8 Goner, Dwayne JR Byron 5' 6.0" 3.33
9 Palmer, Seth SO Pearl City 5' 6.0"
10 Wise, Adam SR Dakota 5' 4.0" 2
11 Johnston, Ben SR Galena 5' 4.0" 1.33
12 Holste, Matt JR Dakota 5' 2.0" 2
13 Staman, Graham SO Hononegah 5' 2.0"
14 Drake, Carter FR Dakota 5' 2.0" 2
15 Rodriguez, Orlando JR Galena 5' 0.0" 1.33
16 Fransen, Brock JR Lena-Winslow 5' 0.0" 2.66
17 Olmstead, Joshua FR Galena 5' 0.0" 1.33
18 Gorsch, Jeff FR Hononegah 4' 10.0"
19 Lenox, Eli SR Pecatonica-Durand 4' 10.0"
20 Schmidt, Garrett SR Hononegah -
21 Bauch, Drake FR Pecatonica-Durand -

Men's Long Jump Relay   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holland, Hunter JR Galena 19' 1.0" 1.33
2 Eccles, Jacob SR Hononegah 18' 5.0" 2.66
3 Ford, Tyshan JR Hononegah 17' 11.0" 2.66
4 Chumbler, Brenton SR Lena-Winslow 17' 10.0" 3.33
5 Bayer, Nate JR Lena-Winslow 17' 7.0" 3.33
6 Swanson, Ryan SR Pecatonica-Durand 17' 6.0" 2
7 Brown, Bobby FR Lena-Winslow 17' 2.0" 3.33
8 Magna, Martin JR Pecatonica-Durand 16' 11.0" 2
9 Powell, Dylan SO Stillman Valley 16' 3.0"
10 Duplesis, Kieran FR Galena 16' 2.5" 1.33
11 Welling, Brian JR Dakota 16' 1.5" 0.66
12 Kouris, Dylan SO Dakota 15' 9.5" 0.66
13 Jancek, Hayden SO Byron 15' 8.0"
14 Sherriff, Joe JR Pearl City 15' 8.0"
15 Criscione, Michael SO Byron 15' 7.0"
16 Hoffman, Sam FR Fulton 15' 6.5"
17 Baxter, Andy SO Hononegah 15' 4.0" 2.66
18 Carlson, Devin FR Pecatonica-Durand 15' 4.0" 2
19 Schipper, Kyle FR Fulton 15' 3.5"
20 Ditmars, Tyler SO Byron 14' 7.0"
21 Welling, Derek SO Dakota 14' 0.0" 0.66
22 Oltmanns, Chris SR Stillman Valley 13' 8.0"
23 Munson, Roddy SO Pearl City 13' 3.0"
24 Lindsey, Kollan FR Stillman Valley 12' 11.5"
25 Kloepping, Keegan FR Fulton 11' 11.5"
26 Haas, Dominick SO Galena 11' 5.0" 1.33

Men's Triple Jump Relay   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Galster, Wyatt JR Byron 37' 3.0" 3.33
2 Staheli, Alex JR Pecatonica-Durand 36' 10.5" 2
3 Capes, Austin SR Byron 36' 8.5" 3.33
4 Fortener, Zack JR Byron 36' 3.0" 3.33
5 Johnson, Eric SR Hononegah 35' 11.0" 1.33
6 Downs, Isaiah SR Pearl City 35' 10.0" 2.66
7 Fransen, Brock JR Lena-Winslow 34' 7.0" 0.66
8 Palmer, Seth SO Pearl City 33' 6.0" 2.66
9 Kimes, Ben SR Pecatonica-Durand 33' 4.0" 2
10 Hattoon, Andrew SO Hononegah 33' 3.0" 1.33
11 Neisman, Cameron JR Pearl City 32' 10.0" 2.66
12 Chrisman, Ty SO Lena-Winslow 32' 8.0" 0.66
13 Carlson, Devin FR Pecatonica-Durand 31' 8.0" 2
14 Day, Michael SR Hononegah 31' 0.0" 1.33
15 Timmerman, Jack FR Galena 29' 7.0"
16 Gyland, Keegan FR Lena-Winslow 29' 6.0" 0.66
17 Potter, Wyatt FR Galena 29' 4.0"

Men's Shot Put Relay   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carlson, Avery SR Byron 39' 4.0" 1.33
2 Degner, Trey JR Pecatonica-Durand 35' 2.0"
3 Ziel, McCoy SR Byron 34' 3.0" 1.33
4 Turner , Ryan FR Galena 33' 8.0" 0.66
5 McNames, Nolan SR Stillman Valley 32' 7.0"
6 Diaz, Keshan FR Galena 30' 6.0" 0.66
7 Jordan, Dana SR Pearl City 27' 8.0"
8 Reyes, Dallas SO Stillman Valley 27' 4.0"
9 Lorig, Andrew FR Pearl City 27' 0.0"
10 Swanson, Brandon JR Dakota 25' 3.5"
11 Bicksler, Bryce FR Dakota 25' 2.0"
12 Dieken, Bryan FR Dakota 24' 11.0"
13 Cassell, Gunner FR Pearl City 23' 0.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McLuckie, Kyle JR Fulton 45' 8.0" 3.33
2 Gillis, Alex SR Fulton 44' 11.0" 3.33
3 Packard, Michael SR Lena-Winslow 43' 8.0" 2.66
4 North, Kegan SR Fulton 42' 4.5" 3.33
5 Sinagra, Brandon JR Galena 42' 2.0" 0.66
6 Broge, Kenny SO Lena-Winslow 41' 8.0" 2.66
7 Fischer, Ryan FR Hononegah 41' 8.0" 2
8 Terry, John JR Hononegah 39' 4.5" 2
9 Milliken, Joe SR Lena-Winslow 37' 2.0" 2.66
10 Taylor, Ethan JR Stillman Valley 36' 5.0"
11 Wiegman, Hayden JR Byron 33' 3.0" 1.33
12 McGrew, Jacob SO Pecatonica-Durand 32' 10.0"
13 Eccles, Nathan SO Hononegah 29' 4.5" 2

Men's Discus Throw Relay   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Ethan JR Stillman Valley 93' 11.0" 0.66
2 McNames, Nolan SR Stillman Valley 91' 11.0" 0.66
3 Lee, Jared SO Dakota 77' 7.0"
4 Garcia, Gilberto FR Galena 76' 4.0" 1.33
5 Reyes, Dallas SO Stillman Valley 71' 11.0" 0.66
6 Lorig, Andrew FR Pearl City 65' 1.0"
7 Swanson, Brandon JR Dakota 58' 10.0"
8 Dieken, Bryan FR Dakota 54' 11.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sinagra, Brandon JR Galena 114' 9.0" 1.33
2 McGrew, Jacob SO Pecatonica-Durand 109' 3.0" 2.66
3 Broge, Kenny SO Lena-Winslow 108' 9.0"
4 Ziel, McCoy SR Byron 101' 9.0" 2
5 Fischer, Ryan FR Hononegah 94' 5.0" 3.33
6 Diaz, Keshan FR Galena 79' 8.0" 1.33
7 Wiegman, Hayden JR Byron 79' 5.0" 2
8 Jordan, Dana SR Pearl City 77' 0.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Terry, John JR Hononegah 141' 9.0" 3.33
2 Eccles, Nathan SO Hononegah 136' 11.0" 3.33
3 Trosper, Billy JR Byron 129' 6.0" 2
4 McLuckie, Kyle JR Fulton 127' 0.0"
5 North, Kegan SR Fulton 121' 1.0"
6 Packard, Michael SR Lena-Winslow 117' 8.0"
7 Degner, Trey JR Pecatonica-Durand 109' 10.0" 2.66
8 Koch, Nathan JR Pecatonica-Durand 102' 1.0" 2.66