Brockman Invite

Scores:
Men's Score
Erie-Prophetstown174
Wethersfield106
Bureau Valley95
St. Bede83
Kewanee64
Riverdale31
Stark County1
 
Women's Score
Annawan134.5
Erie-Prophetstown86
Bureau Valley80.5
St. Bede72
Stark County67
Riverdale63
Kewanee54

Men's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Freitag, Austin SR Erie-Prophetstown 11.94 2
2 Robinson, Lewis SO Kewanee 12.23 1
3 Torri, Austin FR St. Bede 12.42
4 Conway, Conor SR Riverdale 12.86
5 Plotner, James JR Stark County 12.95
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Konneck, Will SR Bureau Valley 11.20 10
2 Henkins, Josh SR Kewanee 11.51 8
3 Landwehr, Alex SR Wethersfield 11.53 6
4 Bauer, Jack SR Erie-Prophetstown 11.74 4
5 Saathoff, Brett SR Riverdale 12.33
6 Peterson, Caje JR Bureau Valley 12.44
7 Croissant, Jacob SO St. Bede 12.45

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Croissant, Jacob SO St. Bede 26.27
2 Wamhoff, Luke SO St. Bede 26.64
3 Aukes, Robert FR Bureau Valley 28.31
4 Green, Chase SR Riverdale 29.93
5 Cato, John FR Riverdale 30.07
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Konneck, Will SR Bureau Valley 22.91 10
2 Henkins, Josh SR Kewanee 23.65 8
3 Wetzell, Kody JR Erie-Prophetstown 23.85 6
4 Bauer, Jack SR Erie-Prophetstown 24.17 4
5 Tuthill, Riley JR Wethersfield 25.31 2
6 Bumphrey, Bryce JR Wethersfield 25.83 1
7 Israel, Jeremiah FR Kewanee 26.76

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Day, Donovan SO Riverdale 58.93 2
2 Aukes, Robert FR Bureau Valley 1:04.31
3 Wamhoff, Luke SO St. Bede 1:06.03
4 VanWassenhove, Owen SO Kewanee 1:09.57
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Landwehr, Alex SR Wethersfield 51.11 10
2 Wetzell, Kody JR Erie-Prophetstown 51.76 8
3 Buresh, Ben SO Wethersfield 53.09 6
4 Bauer, Jack SR Erie-Prophetstown 53.47 4
5 Davis , Carter SO Kewanee 59.18 1
6 Lamb, Cody FR Riverdale 1:00.15
7 Mazzei, Andrew FR Bureau Valley 1:00.54

Men's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cameron, Kerrick JR Erie-Prophetstown 2:02.55 10
2 Reilley, Conner JR Erie-Prophetstown 2:08.83 8
3 Dir, Noah SR Wethersfield 2:10.09 6
4 Eastwood, Michael JR Bureau Valley 2:15.05 4
5 Sierens, Bradley SO Bureau Valley 2:15.98 2
6 Funfsinn, Carter JR St. Bede 2:21.38 1
7 Searl, John SO Riverdale 2:21.88
8 Meloan, Jacob FR Riverdale 2:23.31
9 Matney, Hunter JR Wethersfield 2:27.93
10 Edwall, Ryan FR St. Bede 2:31.51
11 Hand, Hunter SO Kewanee 2:34.79
12 Hernandez, Isaac SO Kewanee 2:44.24

Men's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Aguilar, Rolando SR Kewanee 4:42.04 10
2 Dir, Noah SR Wethersfield 4:53.91 8
3 Funfsinn, Carter JR St. Bede 5:04.83 6
4 Osario, Yulian SR Bureau Valley 5:07.45 4
5 Hufman, Brad SR Erie-Prophetstown 5:25.58 2
6 Edwall, Ryan FR St. Bede 5:27.09 1
7 Battin, Dylan JR Wethersfield 5:33.38
8 Friant, Aiden FR Riverdale 5:35.71
9 Eastwood, Michael JR Bureau Valley 5:52.20
10 Harrington, Logan FR Riverdale 5:52.60
11 Green, Brad SR Erie-Prophetstown 6:05.30
12 Hernandez, Isaac SO Kewanee 6:10.22

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Aguilar, Rolando SR Kewanee 10:01.31 10
2 Davis, Keith SR Wethersfield 10:44.05 8
3 Deneve, Ben FR Erie-Prophetstown 11:26.98 6
4 Edwall, Ryan FR St. Bede 11:49.27 4
5 Catton, Austin SO Bureau Valley 12:18.67 2

Men's 110m Hurdles blue   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cato, John FR Riverdale 20.90
2 Fisher, John FR Wethersfield 21.21
3 Harrington, Logan FR Riverdale 21.22
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dannis, Bret SO St. Bede 14.68 10
2 Binion, Dylan SR Erie-Prophetstown 15.05 8
3 Abell, Owen SO Erie-Prophetstown 18.25 6
4 Schoff, Hunter JR Bureau Valley 18.38 4
5 Bitting, Kurt SO Bureau Valley 20.07 2
6 Ullinskey, George FR Kewanee 20.09 1
7 Battin, Dylan JR Wethersfield 20.30

Men's 300m Hurdles intermediate   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dannis, Bret SO St. Bede 40.11 10
2 Binion, Dylan SR Erie-Prophetstown 41.01 8
3 Naftzger, Tyler SR Erie-Prophetstown 46.31 6
4 Schoff, Hunter JR Bureau Valley 46.57 4
5 Moore, Payton FR Bureau Valley 48.50 2
6 Fisher, John FR Wethersfield 49.46 1
7 Battin, Dylan JR Wethersfield 54.77

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Landwehr, Alex SR Wethersfield 6' 2.0" 10
2 Misfeldt, Drew JR Erie-Prophetstown 5' 7.0" 8
3 Knapp, Fox JR Riverdale 5' 7.0" 6
4 Ullinskey, George FR Kewanee 5' 5.0" 4
5 Bauer, Jack SR Erie-Prophetstown 5' 3.0" 2
6 Davis, Drake SO Bureau Valley 5' 3.0" 0.5
7 Dale, Trey SR Bureau Valley 5' 3.0" 0.5
8 Ponce, Bryan FR Wethersfield 5' 1.0"

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schoff, Hunter JR Bureau Valley 12' 6.0" 10
2 Kruthoff, Kyle FR Erie-Prophetstown 12' 6.0" 8
3 Naftzger, Tyler SR Erie-Prophetstown 12' 0.0" 6
4 Tuthill, Riley JR Wethersfield 11' 6.0" 4
5 Robleto, Ezequiel JR Kewanee 10' 0.0" 2
6 Barnett, Kale FR Bureau Valley 10' 0.0" 1
7 Fisher, John FR Wethersfield 8' 6.0"

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Binion, Dylan SR Erie-Prophetstown 20' 1.25" 10
2 Robinson, Lewis SO Kewanee 19' 3.5" 8
3 Buresh, Ben SO Wethersfield 18' 5.5" 6
4 Misfeldt, Drew JR Erie-Prophetstown 18' 2.25" 4
5 Senica, Daryl SO St. Bede 18' 0.25" 2
6 Wamhoff, Luke SO St. Bede 17' 1.75" 1
7 Ullinskey, George FR Kewanee 16' 9.0"
8 Hockings, AJ SO Bureau Valley 16' 5.75"
9 Mazzei, Andrew FR Bureau Valley 15' 5.25"
10 Rees-Buck, Mark SO Wethersfield 15' 0.75"
11 Gibson, Noah FR Stark County 14' 2.5"
12 Scholl, Treyton FR Stark County 14' 2.0"

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hopps, Baylee SR St. Bede 41' 4.0" 10
2 Reed, James SR Wethersfield 39' 1.0" 8
3 Robinson, Lewis SO Kewanee 38' 10.0" 6
4 Noah, Eads SR Erie-Prophetstown 37' 10.0" 4
5 Sanquist, Noah JR Riverdale 37' 4.0" 2
6 Bumphrey, Bryce JR Wethersfield 36' 7.0" 1
7 Holland, Logan SR Erie-Prophetstown 34' 4.0"
8 Herr, Bryan SO Bureau Valley 34' 4.0"
9 Hockings, AJ SO Bureau Valley 34' 0.0"
10 Crowley, Patrick FR Stark County 24' 4.0"

Men's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barnes, John SR St. Bede 53' 1.5" 10
2 Heflin, Jack SR Erie-Prophetstown 51' 9.25" 8
3 Buysse, Calen SO Bureau Valley 42' 6.0" 6
4 Stevenson, Avery SR Wethersfield 41' 11.0" 4
5 Manning, Michael JR St. Bede 41' 2.0" 2
6 Baker, Terrell SR Wethersfield 38' 4.25" 1
7 Davis , Carter SO Kewanee 37' 11.0"
8 Jaquet, Ryne JR Erie-Prophetstown 36' 8.5"
9 Fletcher-Adams, Skylar JR Stark County 36' 6.0"
10 Schoff, Eric FR Bureau Valley 36' 1.5"
11 Meaker, Eric SO Stark County 31' 9.25"
12 Watters, Laken SR Riverdale 29' 5.0"
13 Dokas, Colin SR Riverdale 28' 8.5"
14 Gomez, Sebastian FR Kewanee 23' 2.5"

Men's Discus Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barnes, John SR St. Bede 168' 11.0" 10
2 Manning, Michael JR St. Bede 130' 0.0" 8
3 Ringberg, Blake SR Riverdale 124' 9.0" 6
4 Green, Jonah SR Erie-Prophetstown 115' 7.0" 4
5 Stevenson, Avery SR Wethersfield 114' 8.0" 2
6 Peck, Alex SO Bureau Valley 110' 9.5" 1
7 Chapman, Kenny SR Wethersfield 105' 2.5"
8 Meaker, Eric SO Stark County 103' 10.0"
9 Jaquet, Ryne JR Erie-Prophetstown 90' 10.5"
10 Fletcher-Adams, Skylar JR Stark County 86' 1.0"
11 Dokas, Colin SR Riverdale 84' 9.0"
12 Israel, Jeremiah FR Kewanee 84' 1.0"
13 Schoff, Daniel SO Bureau Valley 77' 0.5"
14 VanWassenhove, Owen SO Kewanee 75' 7.0"

Women's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bond, Tyra FR Kewanee 13.99 2
2 Newsom, Kyssa FR Bureau Valley 14.65
3 Alejandre, Stephanie SO Kewanee 14.68
4 Eustice, Carly FR St. Bede 14.83
5 Mungia, Kaitlin FR Bureau Valley 14.88
6 Brown, MacKenzie SO Stark County 16.25
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cobert, Rachel SR Erie-Prophetstown 13.03 10
2 DeMay, Kayla SR Annawan 13.16 8
3 Pilon, Darcie SO Riverdale 13.67 6
4 Perez, Katie SO Annawan 13.70 4
5 Condon, Kaelyn SO St. Bede 14.17 1
6 Mercer, Kayleen SR Riverdale 14.25
7 Wetzell, Aly JR Erie-Prophetstown 14.55

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mungia, Kaitlin FR Bureau Valley 30.96
2 Eads, Abigail FR Erie-Prophetstown 31.07
3 Collins, Samantha SO Kewanee 31.95
4 Gillespie, Lauren SR Annawan 32.61
5 Verkenysee, Tiffany SR Erie-Prophetstown 32.68
6 Linley, Jessica FR Bureau Valley 33.59
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Masterson, Abby SR Stark County 28.12 10
2 Condon, Kaelyn SO St. Bede 29.13 8
3 Gomez, Rachel FR Annawan 29.20 6
4 Rozek, Quinn SO Riverdale 29.61 4
5 Postula, Anna FR St. Bede 29.70 2
6 Bond, Tyra FR Kewanee 29.76 1

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kopatich, Allison SO Riverdale 1:07.78
2 Alejandre, Stephanie SO Kewanee 1:10.82
3 Wall, Savannah SR Bureau Valley 1:11.43
4 Lay, Taylor FR Annawan 1:12.09
5 Roberts, Sam SR Bureau Valley 1:12.67
6 Robleto, Lelani FR Kewanee 1:23.94
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cobert, Rachel SR Erie-Prophetstown 58.98 10
2 Pilon, Darcie SO Riverdale 1:02.60 8
3 Satkauskas, Diana JR Annawan 1:04.92 6
4 Grunder, Jayden SO Erie-Prophetstown 1:06.03 4
5 Postula, Anna FR St. Bede 1:07.24 2
6 Gehrig, Brianna FR Stark County 1:07.26 1
7 Downing, Naomi JR Stark County 1:09.59

Women's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Draminski, Olivia SR Annawan 2:27.06 10
2 Vogt, Shauri SR Kewanee 2:31.45 8
3 VanAntwerp, Joycelyn SR Annawan 2:32.71 6
4 Needs, Annie JR St. Bede 2:33.16 4
5 Endress, Marissa FR Bureau Valley 2:42.41 2
6 Berge, Lindsey JR Riverdale 2:50.95 1
7 Story, Heidi FR St. Bede 2:53.52
8 Williams, Ashleigh SO Stark County 2:56.27
9 Robleto, Lelani FR Kewanee 2:57.32
10 Williams, Hannah FR Bureau Valley 2:57.45
11 Sheley, Karly SR Riverdale 3:01.99
12 Schierer, Anna SR Stark County 3:14.32
13 Sibley, Lauren FR Erie-Prophetstown 3:17.71
14 Ruddell, Hannah FR Erie-Prophetstown 3:26.23

Women's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Weidner, Haley SO Bureau Valley 5:34.03 10
2 Vogt, Shauri SR Kewanee 5:47.99 8
3 Rumbold, Hannah JR Stark County 5:49.84 6
4 Johnson, Whitney FR Annawan 5:51.06 4
5 King, Julia SR Kewanee 5:58.24 2
6 Williams, Heather JR Bureau Valley 6:09.63 1
7 Arnold, Hayle SO Riverdale 6:43.91
8 Gomez, Sarah SR Annawan 6:49.86
9 Sibley, Lauren FR Erie-Prophetstown 7:33.24

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ramsey, Kirstie JR Annawan 12:03.46 10
2 King, Julia SR Kewanee 12:28.26 8
3 Druckenbrod, Nora SO Annawan 13:23.40 6
4 DeWitte, Olivia SR Erie-Prophetstown 14:04.38 4
5 Hogeboom, Jessica SO Kewanee 15:09.10 2
6 West, Elizabeth JR Stark County 15:31.29 1

Women's 100m Hurdles yellow   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Payne, Kaylee SO Riverdale 19.07
2 Webster, Lexi SO Kewanee 19.11
3 Meinders, Jordyn FR Stark County 20.25
4 Howes, Abbey SR Bureau Valley 20.45
5 Vickrey, Katie SO Kewanee 21.79
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Lindsey SR Annawan 16.84 10
2 Postula, Zoe SR St. Bede 17.50 8
3 Tyree, Taytum SO Stark County 18.06 6
4 Fringer, Maddie SR Erie-Prophetstown 18.18 4
5 Haskins, Maddie JR Riverdale 18.50 2
6 Towne, Kaylee JR Bureau Valley 18.87 1
7 Hager, Kirsten SO Annawan 18.93

Women's 300m Hurdles low hurdles,   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Lindsey SR Annawan 54.83 4
2 Kopp, Tess SR Bureau Valley 57.57
3 Payne, Kaylee SO Riverdale 58.66
4 Webster, Lexi SO Kewanee 1:00.39
5 Meinders, Jordyn FR Stark County 1:02.43
6 Crofton, Jessica JR Kewanee 1:03.33
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Postula, Zoe SR St. Bede 50.15 10
2 Tyree, Taytum SO Stark County 51.69 8
3 Fringer, Maddie SR Erie-Prophetstown 53.21 6
4 Haskins, Kenzie JR Riverdale 54.89 2
5 Pierceson, Courtney SO Erie-Prophetstown 55.71 1
6 Splitt, Katelyn SO Bureau Valley 56.77

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crowe, Iesha SO Kewanee 5' 1.0" 10
2 Schierer, Anna SR Stark County 5' 1.0" 8
3 Postula, Zoe SR St. Bede 4' 9.0" 6
4 Fringer, Maddie SR Erie-Prophetstown 4' 7.0" 4
5 Geary, Alex SO Bureau Valley 4' 7.0" 2
6 Perez, Katie SO Annawan 4' 5.0" 0.5
7 Barnett, Saige FR Bureau Valley 4' 5.0" 0.5
8 Espino, Julissa FR Annawan 4' 3.0"
9 Crofton, Jessica JR Kewanee 4' 3.0"

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Lindsey SR Annawan 9' 6.0" 10
2 Bramm, Whitney SO Erie-Prophetstown 9' 0.0" 8
3 Loudenburg, Jessica JR Bureau Valley 8' 6.0" 6
4 Hager, Kirsten SO Annawan 8' 0.0" 4
5 Kruse, Laini JR Bureau Valley 7' 0.0" 2
6 Hogeboom, Jessica SO Kewanee -

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeMay, Kayla SR Annawan 16' 0.0" 10
2 Giordano, Lauren JR St. Bede 15' 2.75" 8
3 Bond, Tyra FR Kewanee 14' 11.25" 6
4 Moreland, Addison SO Bureau Valley 14' 11.0" 4
5 Masterson, Abby SR Stark County 14' 6.0" 2
6 Story, Heidi FR St. Bede 13' 1.0" 1
7 Gehrig, Brianna FR Stark County 12' 11.5"
8 Cable, Emma JR Annawan 12' 9.0"
9 Talbot, Hailee SR Kewanee 11' 10.5"
10 Linley, Jessica FR Bureau Valley 11' 9.0"

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cobert, Rachel SR Erie-Prophetstown 36' 0.0" 10
2 Downing, Naomi JR Stark County 31' 1.0" 8
3 Postula, Zoe SR St. Bede 30' 4.5" 6
4 Kolling, Kaitlyn SO Erie-Prophetstown 30' 0.0" 4
5 Brown, Lindsey SR Annawan 29' 6.0" 2
6 Towne, Kaylee JR Bureau Valley 29' 5.5" 1
7 Talbot, Hailee SR Kewanee 29' 1.0"
8 Williams, Ashleigh SO Stark County 28' 5.0"
9 Welgat, Molly FR Kewanee 27' 11.5"
10 Lay, Taylor FR Annawan 27' 0.5"
11 Kopp, Tess SR Bureau Valley 25' 6.0"
12 Payne, Kaylee SO Riverdale 25' 5.5"

Women's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barnett, Saige FR Bureau Valley 34' 10.75" 10
2 Ferguson, Carrie JR Riverdale 34' 10.25" 8
3 Ehnle, Jenna JR Stark County 34' 4.75" 6
4 Jacobs, Lexie JR Bureau Valley 34' 3.0" 4
5 Pearson, Madison SR St. Bede 30' 11.5" 2
6 Cooney, Ashley SR Erie-Prophetstown 29' 6.0" 1
7 Ochuba, Naomi FR St. Bede 29' 5.75"
8 Hall, Antoinette SR Kewanee 28' 8.25"
9 Damron, Maddy SO Kewanee 28' 8.0"
10 Miller, Taylor SR Annawan 27' 5.75"
11 Morales, Makayla SO Stark County 27' 1.5"
12 Quinn, Madelyn FR Erie-Prophetstown 25' 6.0"
13 Day, Lauren JR Riverdale 24' 11.0"
14 Ross, Kellyanne SO Annawan 22' 6.0"

Women's Discus Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Patrick, Payton JR Riverdale 97' 8.0" 10
2 Cook, Courtney JR St. Bede 90' 6.5" 8
3 Cooney, Ashley SR Erie-Prophetstown 90' 0.5" 6
4 Pearson, Madison SR St. Bede 86' 4.0" 4
5 Damron, Maddy SO Kewanee 82' 10.0" 2
6 Barnett, Saige FR Bureau Valley 82' 1.0" 1
7 Van Melkebeke, Jordan SR Kewanee 79' 8.0"
8 Quinn, Madelyn FR Erie-Prophetstown 75' 4.0"
9 Jacobs, Lexie JR Bureau Valley 73' 4.0"
10 West, Elizabeth JR Stark County 69' 4.5"
11 Hemm, Jessica SO Riverdale 67' 0.0"
12 Cook, Rachel FR Annawan 62' 7.0"
13 Evans, McKenzie FR Stark County 56' 5.0"
14 Smith, Brooklyn FR Annawan 45' 8.5"